Diskuze k článku

Odvrácená tvář diskriminace

Příspěvků 58

3.8.2008 6:24

Autorovi přeskočilo?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Absolutně nechápu, proč autor tak vystartoval po té, co mu bylo řečeno, aby se ozval pozítří (ten odstavec se šesti studenty), to mu v té kouli přeskočilo nebo co?

166678

3.8.2008 18:48

RE: Autorovi přeskočilo?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 166678

Ja to chapu, zil jsem nejaky cas na studentskych kolejich a autor pravdepodobne taky.

166741

4.8.2008 5:34

RE: Autorovi přeskočilo?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 166741

Ale ten majitel neříkal, že bude bydlet na studentské koleji, jen to, že 6 studentů v bytě nechce, ale s rodinou snad problém nebude, ať se ještě ozve, tak co autor vyšiluje??

166790

4.8.2008 23:45

RE: Autorovi přeskočilo?

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 166790

Autor vyšiluje, neb je v nepříjemné situaci a krapet mu teče do bot. Je proto s podivem, že si ještě vymýšlí (byt blízko zaměstnání) a když se mu nedaří, je navíc dost sprostý. Nicméně doba je zlá a život se s nikým nesere - použiji-li autoroův styl.
Nicméně když si člověk dá dohromady všechny ingredience - rozvedený , dítě z prvního manželství, přítelkyně s dětmi (nic proti dětem, ale jsou to holt starosti v mnoha směrech), tedy se znovu neoženil, má na to málo času, bydlí u rodičů - tak si nelze nepoložit otázku, do jaké míry si za vzniklou situaci může sám a jestli při rozhodování o svých životních krocích a plánování budoucnosti trochu přemýšlel a byl dostatečně odpovědný.
Ono tak nějak nejde si život přeházet naruby a pak očekávat, že někde na mne čekají s otevřenou náručí a už se nemohou dočkat, jak mi pomohou, třeba s bydlením. A když nečekají, tak jsou to automaticky debilové.

166873

3.8.2008 9:08

No

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

docela by mne zajímalo, proč bych měl být nucen pronajímat svůj byt někomu, koho v něm mít nechci a je jedno zda jde o cigány, Vietnamce či rodiny s malými dětmi!
Zvláště pak proto, že bydlím ve vedlejším, a s ohledem na společnou chodbu, dvůr a podobně.
Po zkušenostech mých známých s pronájmy se budu spíš divit, když se do takové akce někdo pohrne.
O případných psech velikosti menší krávy, tygrech, pavoucích a hadech a jiných hrůzách v teráriích (odkud často zdrhnou) nemluvě!

Krysa

166685

3.8.2008 9:11

RE: No

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 166685

Jistě, diskriminace se mi také nelíbí, ale komu pronajmu svůj majetek, je přece má věc.
Setkal jsem se kdysi s něčím podobným. Na soukromou oslavu své svatby (bylo to ještě ne vysoké škole) jsem pozval jen vybrané, ne všechny, koho jsem kdy na chodbě školy potkal. A bylo zle...

166690

3.8.2008 9:43

RE: No

Saša 74.?.?.?

Reakce na 166685

Problém je, že vše není dobré ovládat mocí vlastnictví a mamonu. Je zde problém dvou zájmů, chápu oba – v zájmu společnosti je nějak tento nerovný vztah učinit více rovným. Snad nějakým pojištěním, složením jistiny a možná zákonem. Nejsem si jist, vše lze obejít, ale silnější „domácí“ pronajímá místnosti, jistě chce předejít možným problémům, ale na druhou stranu by mu mělo být jedno, komu je pronajímá a jak budou užívány. Neznám ideální řešení, ale diskriminace to není.

Pro dokreslení skutečnou historku ze života. Nežiji v ČR a před lety jsem byl nucen pronajmout domek. Prvním zájemcem byla hezká černoška, která nabídla vyšší činži, než jsem požadoval, sdělila, že vlastní obchod, její partner je vyhazovač v nočním podniku a mají pitbula. Mám rád psy a chtěl jsem ji domek pronajmout, moje žena k tomu však dodala, že jedině po našem rozvodu… Přes to jsem ověřoval údaje mé zájemkyně o bydlení a všechny informace včetně minulého bydliště byly neověřitelné. Nechtěl jsem se rozvádět a domek jsem „mé“ černošce nepronajal. Co je děsivé, že riziko je stejné s rodinkou s dětmi jako s „mojí“ hezkou černoškou, jediné řešení je nějak snížit riziko a omezit výběr zájemců!? Jedná se o životy lidí a pronajímají se místnosti… Ne?!

166692

3.8.2008 13:17

RE: No

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 166685

Tato diskuse zcela jasně ukazuje co nám chybí. Jistě, jako majitel bytu ho chci pronajmout někomu s kým nebudou problémy, nebude dělat hluk, znepříjemňovat život jiným a v čas platit. Jako nájemník chci bydlet v místě kde chci bydlet a nebýt otravován jinými. Zdánlivě tam problém není, problém je pouze v tom jak se navzájem vidíme. Automaticky rodina z dětmi je potenciální problém, což nemusí být pravda. Rodina z dětmi je stabilnější, nedělá hlučné párty v noci a těžko zmizí přes noc dlužíce nájem za dva měsíce.
Co nám očividně chybí je tolerance. Mít děti proboha není nic nenormálního, někdo ty děti mít musí, kdo jiný bude jednou, až budete staří řídit autobus, péct chleba, pěstovat či prodávat zeleninu a platit vám všem penze než dnešní děti? Děti k životu patří.
Článek je ale na druhou stranu trochu přitaženej za vlasy. Maje děti neříkám při nejímání dětí že jsou hlučné, moje děti jsou přeci tichoučké, milé a rozumné ne? O budoucím psu mlčet, ještě ani není. Neochota rodiny z dětmi si koupit bydlení taky není moc rozumná. Vlastní byt pro rodinu s dětmi, která má před sebou dvacet let než děti vyrostou je často nejlepší řešení a nejlepší investice. Zdá se mi že pisatel článku se pouze zajímal o jedinou věc, aby byt byl blízko jeho práce. To je dost blbost, já bych se víc zajímal jak prostředí vyhovuje dětem, kde jsou školy, zda-li je blízko park, nákupy atd. Práce v tom podniku za rok mít nemusí, děti mít ale pořád bude.
Takže reakce čtenářů je vlastně pouze stejně netolerantní jako je pisatel sám. Vše je jenom o něm, co manželka, ta nepracuje? Jak ona by to měla daleko do práce? A že manželka nechce ani vidět potenciální byt? To mi neříkejte. [zmaten]

166717

3.8.2008 8:53

teda

devaa 89.?.?.?

Z autorova článku vyzařuje zoufalost, zlost a bezmocnost. Myslím si že se ale nemuže divit.
10 tisíc za nájem muže dát a stejný obnos za platbu hypotéky nedá?Nechce se zadlužovat, aha. A co dělal celej ten život, kam strkal peníze? Nevěděl že jednou bude potřeba bydlet? No, to by člověk nesměl jen celej život dělat děti. To umí kdejakej cikán. A pak si ještě stěžovat a psát o tom psát články. Člověk by si měl v hlavě trošku srovnat životní priority. To by měl zvládnout, narozdíl od toho roma.
Osobně,kdybych měl mít souseda s 3 dětma, tak z toho taky nejsem nadšenej. Staší mi jeden nahluchlej dědek, s kterým už sou ted problemy.
Myslím že autor muže být rád, že sním realitka jedná upřímně. Ono nastěhovat se do bytu, dělat tam kravál, a pak o ten byt zase přijit, po tom snad touží?
Skusil bych si zažádat o romskou příslušnost a zajit si na socialku [smích]

166688

3.8.2008 10:21

Autor je asi dost nezkušený

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Ono hledat si byt přes realitku znační dnes jistou pohodlnost. Pronajímatelé se od realitek dost distancují. Svědčí to o tom, že autor řeší situaci na poslední chvíli, bez zkušenností. To pak ať se nediví svých trpkých zážitků.

co takhle začít třeba tady:
www.hyperinzerce.cz
www.bezrealitky.cz
www.annonce.cz

A nebo chce autor vrátit se do období rozvinutého socialismu? Tam byl byt přidělen nájemci i proti vůli pronajímatele či majitele.

166694

3.8.2008 10:24

skromny nazor skromneho citatela

citatel 212.?.?.?

Pri vsetkej ucte k diskutujucim, mam pocit ze vacsina z vas "is missing the point".
Komu prenajmem moj majetok - to je moja vec!
Pan sa nechce zadlzovat, ale na platenie podnajmu peniaze ma!

Damy a pani, pocuvate sa vobec? Sebeckost, arogancia, nezaujem o problemy inych...
Komu prenajmete vas majetok, je vasa vec. OK. Ktoru krajinu napadne US Army, to je ich vec. Ked ma moznost niekto ojebat a osklbat vas, to je jeho vec. atd....
Dalsi prispevok je o tom, ze autor clanku nema problem platit 10k za najom, ale nechce platit hypoteku. To co je za idiotizmus? Zobrat si hypoteku a stat sa otrokom systemu na dalsich 40 rokov je kurva rozdiel v porovnani s najmom.
Potom je tu dalsi navrh, aby pan najprv zarobil peniaze, skor, nez zacne robit deti. - to co je za pristup?

majetok a mamon uplne zmenili ludi. JA 100% SUHLASIM S AUTOROM. Sam som bol x-krat v takej situacii v roznych krajinach europy. a to nemam deti!!! moj povod, nepracujem full-time, ale iba part-time (je to moj problem ze part-time "work at hight" mi da dostatocny prijem na uzivanie si zivota)??? perlickou bol prenajom,kde sa ma majitel spytal, ci chcem v dome zit aj cez vikendy a o akom case chodim spavat. Ako fakt sorry.

vazeni diskutujuci - fakt sa nad sebou zamyslite - co takto prestat kazdeho odsudzovat a mat trosku pochopenia pre inych ludi?

kapitolu o tom, preco su domy take drahe ake su, ani neotvaram. milujem pojem: professional landlord, landowner. Co takto obmedzit pocet nehnutelnosti, ktore moze jeden clovek vlastnit? Aha, to nemozeme, to je obmedzenie volneho trhu. A vsetky mozne aj nemozne dotacie v EU, na ktore ide najvacsia cast rozpoctu EU, to nie je obmedzovanie volneho trhu?
Poznam pani,ktora vlastni a prenajima 14 4-izbovych bytov v hlavnom meste nemenovanej europskej krajiny, ktora vyhodila po 2 mesiacoch jednoho najomnika, pretoze on chcel zostat v byte na dobu neurcitu (s cim majitelka suhlasila/1 mesiac vypovedna lehota), len preto, ze nasla cloveka, ktory bol ochotny podpisat kontrakt na 12 mesiacov. LAKOMOST, LAKOMOST, LAKOMOST.
Ale v tejto diskusii su ludia, ktori povedia: NO A CO, TO JE JEJ VEC, KOMU PRENAJME JEJ MAJETOK!
mam dost.
prajem nadherny den.

166696

3.8.2008 10:58

Skutečně diskriminace?

Alexa 89.?.?.?

Drahý autore, skutečně je to diskriminace?

Soucítím s Vámi(jistě, to je Vám k ničemu), protože i já jsem na tom v principu podobně.
Tím, že jste se oženil a máte děti jste se stal součástí škatulky "rodina s malými dětmi"(ta Vaše zmínka o tom, že chcete psa mi přišla v daném momentu skoro až provokací). Tato skupina je mezi pronajímateli bytů neoblíbená a jistě chápete proč.
V době módní asertivity nesmí mladí rodiče s dětmi zaostávat. Jsem téměř denně svědkyní řvoucích dětí a jejich matek, které jsou buď naprosto laxní, nebo neví jak si s dětmi počít. Pokud jim něco řeknete, stáváte se nepřítelem dětí a někdy i "slušných lidí".

A teď si představte, že máte byt, pronajímáte ho a ozve se Vám někdo jako Vy. Nevíte jak se ty děti chovají, ale máte zkušenosti(mnohdy i dost špatné)a nebo jen chcete vyhnout potížím. Správně, někdo jako vy pro ně není příliš ideální nájemce. Lepší je bezdětný pár, nebo jen někdo kdo je single.

Váš případ má prvky diskriminace, ale z mého pohledu jste jen obětí toho, že patříte do skupiny, která je ve společnosti špatně zapsaná. Ano, mohou za to často jednotlivci z desítek a stovek lidí, ale právě takové si budete nejlépe pamatovat.
Váš problém není ojedinělý. Podobně trpí třeba integrovaný a pracující cikán - on zase bojuje s tím, že patří ke skupině, která ho táhne doslova a do písmene ke dnu. A já s Vámi soucítím, protože patřím mezi homosexuály, kteří nepotřebují světu něco dokazovat, ale přesto jsem šmahem sypána do škatulky těch, kteří chodí do "teplých průvodů" a dělají ze sebe něco víc.

Bojujte za to, aby skupina, do které patříte byla považována za lepší než jaké jsou o ní předsudky. Nebo si zařiďte hypotéku. Nekřičte však nic o diskriminaci. Tím Váš kredit upadne ještě více.

166698

3.8.2008 10:48

Ouuuu

benga 90.?.?.?

No, pokud ten byt vlastním, tak přeci záleží na mě - komu ho pronajmu nebo prodám. A jestli někdo nemá rád děti ? - je to jeho volba a právo na invidualitu [mrknutí jedním okem]

166701

3.8.2008 18:06

RE: Ouuuu

clovek_rozumny 217.?.?.?

Reakce na 166701

takze ked ma niekto rad sex s detmi a ma sex s detmi takym sposobom,ze sa im to paci,tak to je tiez pravo na individualitu?

SUKROMNY MAJETOK - svaty gral 21.storocia

mam obchod - nemam rad negrov - tak im nic nepredam - pravo na individualitu

svet je v takych srackach, v akych je, pretoze individualita=sebeckost sa stala hlavnou hnacou silou "pokroku" spolocnosti

A jestli někdo nemá rád děti ? - je to jeho volba - TO CO JE ZA PRIMITIVNY NAZOR???

ktora mamina miluje prebalovanie deti? ktora mamina si uziva,ked musi presediet celu noc pri chorom dietati?
a predsa to zeny robia. pretoze nie su sebecke.

Kazdy den pocuvame zo vsetkych stran: DETI NASA BUDUCNOST!!!
no, ale ked to mame zaviest do praxe, tak tam to uz dajako nefunguje.
DETI SU NASA BUDUCNOST. Aj clovek ktory nema rad deti a nema vlastne deti bude raz poberat dochodok,na ktory sa mu budu skladat deti inych ludi.

Ale pan nema rad deti, takze naco by prenajimal byt rodine s detmi,ze ano? predsa ma pravo na individualitu, no nie?
A take reci: mal som problem s predchadzajucimi najomnikmi a ich detmi - to je argument idiota pre idiotov.

Ja som raz stretol muslima, ktory bol 100% idiot - takze teraz mam pravo nenavidiet vsetkych muslimov a vyhybat sa im?
NIE, VOBEC NIE - vzdy s nimi rad podebatujem, paci sa mi aki su vzdelani a ich odlisny pohlad na svet.

MENEJ INDIVIDUALITY/SEBECKOSTI a VIAC POCHOPENIA pre inych ludi.

166736

3.8.2008 10:58

Diskriminace diskriminátora :-)

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

No lidé mají své zkušennosti. Jsou i tací kterým leze na nervy křik dětí. Může se nám to nelíbit ale pokud se rozhodují o svém majetku mohou si definovat své (i když uhozené) požadavky. Nutit např. zaměstnavatele, který se už tak dost otáčí aby firmu udržel nad vodou, aby přijal např. roma se kterými má velmi špatnou zkušennost je podle mne perverzní. Pokud rozhoduji o svém definuji své požadavky. Představte si že máte dvojdomek a hledáte spolubydlící. Máte na výběr mezi slušnou rodinou s dětmi a jinou rodinou, která (nechci říct, že je neslušná) ale její mentalita je odlišná od Vaší .. jsou pro Vás např. moc hluční. Kterou rodinu si vyberete ? Někdy snaha po řešení tzv. vlastní diskriminace končí u diskriminace těch druhých. Prostě bych hledal dál i přesto, že jsem momentálně "nasranej" jako ..... [mrknutí jedním okem]

166703

3.8.2008 11:02

Má to malý háčik

mt-svk 213.?.?.?

Vezmime si podobnú situáciu, ale na mieste autora by bol niekto z menšín. Aké následky by mali pre realitky takéto odpovede?

166704

3.8.2008 12:27

Není autor bilý cikán?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Soudě podle některých vět v závěru článku, autor bude skutečně asi "bílý cikán". Kdoví, jakým způsobem s těmi realitkami skutečně jednal.

166710

3.8.2008 12:47

Pár poznámek

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Jak už někdo napsal, z článku čiší všechno možné, vztek, zklamání, bezmoc. Už i výběr vulgarismů o něčem svědčí. To ale není pro autora dobře. Ve vzteku se věci řeší špatně. A krom toho by se měl zamyslet, jestli za situaci, ve které se ocitl, si nemůže tak trochu sám. Trocha sebereflexe ještě nikoho nezabila. Hulvátstvím nic nezmůže.
Napadlo mě pár bodů:
- autor píše že má "ještě" měsíc čas. To není mnoho. Jistě, mohl se do té situace dostat ne vlastní vinou - mně se to stalo také - njicméně věci okolo tak důležité věci jako je bydlení, zvlášť když je ve hře rodina s dětmi, by měl člověk řešit dlouhodobě.
- s tím souvisí i to, jak se dostal do situace, kdy s rodinou a dětmi vůbec hledá bydlení - zdravý rozum velí napřed si zajistit střechu nad hlavou a pak rozšiřovat rodinu. Jistě, člověk míní, život mění. Ale chce to krapet zodpovědnosti.
- překvapuje mne, že v situaci, ve které autor je, si ještě klade poněkud kontraproduktivní podmínky (blízko do zaměstnání). No, nevím, ale na jeho místě bych hledal COKOLIV, třeba na dobu přechodnou, než najde něco co odpovídá více jeho představám. Chcete snad v první řadě bydlet ne? Pak se pořeší ostatní.
- autor má podivnou představu - ukážu na to se mi líbí a chci to a musím to bezpodmíněčně dostat. Je tak trochu jak malé dítě. Nikde není uzákoněno (a doufám že nikdy nebude), že majitel objektu ho musí pronajmout komukoliv kdo se právě namane.
- "víc hluku než dělají naše děti, si ani nedovedete představit" - no, a já si myslím, že toto je také věc výchovy. Jestli necháte svoje děti vlčet že dělají rachot přes celý den a ještě se tím chlubíte, nedivte se pak reakcím. Jistě určití lidé jsou až paranoicky hákliví na jakýkoliv sedbemenší hluk, nicméně i vy musíte své děti umravnit s tím, že nejste v baráku sami.

Pro upřesnění něco o mě - mám se sháněním bytu i s jejich majiteli jisté zkušenosti. Pronajímatelé ma občas vskutku bizarní představy o tom co mohou či nemohou s vámi jako nájemcem dělat. Mohl bych vyprávět romány - stěhoval jsem se za život 15x. Často i díky vrtochům majitelů bytů kde jsem žil.
Co se týče vzdálenosti do zaměstnání - jeden rok jsem dojížděl i 100km denně tam a zpět. Ta práce za to stála. A nebyl jsem sám. I nyní to mám do práce 45 minut, což není zrovna v místě bydliště. A mám poměrně velký byt na splátky či hypotéku (u soukromé společnosti, není to u banky), protože investuji do budoucnosti své a mých dětí. Necítím se jako otrok systému, jak tu někdo napsal. Naopak zajistím své potomky, aby nemuseli hledat již třeba na studiích hledat předražený podnájem.
Uvědomte si pane autore - podnájem jen někomu sypete do kapsy a ve výsledku nemáte NIC, hypotékou či něčím podobným investujete do něčeho, co bude jednou VAŠE a vašich dětí. I když přeplatíte.
Ale majitel soukromého by...Automaticky kráceno

166713

3.8.2008 12:46

RE: Pár poznámek

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 166713

Ale majitel soukromého bytu není jednoduše imbecil jen proto, že chce SVŮJ byt tomu, koho si sám vybere. Tak to bylo, je a bude. Chápal bych váš vztek, kdyby šlo o obecní byty. To je trochu jiné kafe. Vemteč to obráceně, jak byste se choval vy jako majitel bytu či nemovitosti?
Dle mého mínění není autor v situaci, aby byl sprostý a kladl si podmínky. Život je holt někdy svině. Ale od toho jsou překážky a problémy, aby se řešily a překonávaly. A Nikdo na vás nečeká s otevřenou náručí. Doba je zlá. Člověk musí makat, aby si něco zasloužil a vybojoval.

166714

3.8.2008 12:23

.

cyp 85.?.?.?

když budu chtít pronajmout byt a ozve se mi gigoš nebo ožralý čobol (zde přítomným Slovákům se omlouvám pokud se jich to nějak dotklo, ožralý čobol je pro mě takový ten klasický slovenský zedník který nezná nic jiného než se každý den po práci pořádně ožrat), nebo někdo se psem, tak je pošlu do prdele, ať si tomu říkají diskriminace...nepronajmu přece byt někomu komu nechci

166715

4.8.2008 1:36

RE: .

google 84.?.?.?

Reakce na 166715

>když budu chtít pronajmout byt a ozve se mi gigoš nebo
>ožralý čobol, ožralý čobol je pro mě takový ten
>klasický slovenský zedník který nezná nic jiného než se
>každý den po práci pořádně ožrat, tak je pošlu do prdele, ať si tomu říkají
>diskriminace

ked tomu dobre rozumiem, vy jednozavitnik, tak ožralýmu českému, židovskemu anebo francouzskýmu zedníkovi,
který nezná nic jiného než se každý den po práci pořádně ožrat
, by ste ale byt vynajal?

tak to mi prosim vysvetlite bližsie.

>zde přítomným Slovákům se omlouvám pokud se jich to nějak dotklo,

vychadzate snad z toho, ze sem prispieva nejaky ožralý čobolovsky zedník?

>...nepronajmu přece byt někomu komu nechci

mate vobec nejaky byt alebo len teoretizujete?

166777

4.8.2008 8:32

RE: .

cyp 195.?.?.?

Reakce na 166777

vidím, že jste to vůbec nepochopil...ale to nevadí, třeba vám to někdo vysvětlí

166799

4.8.2008 11:15

RE: .

google 84.?.?.?

Reakce na 166799

pochybujem, ze som to ja, kto tu nechape.

166814

3.8.2008 14:33

Nedivím se

Karel Mach 78.?.?.?

Každý majitel bytu má právo vybrat si, jakého nájemníka chce. Pokud mu vadí děti, tak je jasné, že je tam ubytovat chtít nebude.
Jako soused takovýchto nájemníku, bych jistě také nebyl rád, aby mi za zdmi permanentně řvaly děti.

166720

3.8.2008 15:00

Knečně správně!!

Milada 78.?.?.?

Milý autore, ani nevíte, jak mě Váš článek potěšil. Stejně jako majitelé bytů by měli reagovat všichni veřejně činní. Tím myslím zejména muzea, divadla, vlaky a autobusy apod. Kdo má pořád poslouchat ten příšerný řev??

166721

3.8.2008 16:08

Jen pro porovnani

Dan Broza 24.?.?.?

Myslim ,ze cely problem je ve slovech "blizko meho pracoviste".
Ziji v NYC a znam lidi kteri denne dojizdeji do prace i dve hodiny s New Jersey. A pak jeste dele zpet . Dokonce znam par lidi [mych spolupracovniku] ,kteri jezdi z Pensylvanie. Denne.To jsou 3 hodky v jednom smeru.Ja osobne to nechapu ,ale oni chteli mit svuj barak ,deti a psy. Tak ted jezdi ...stoji v zacpach. Doma se naji , vykoupou trosku vyspi a zase skacou do auta. To je jako bych z Olomouce jezdil delat do Prahy a kazdy den jezdil domu. A takovych lidi je tu spousta.
Pokud by chteli bydlet v miste pracoviste a mit deti a psa -tak by si snad museli koupit svuj domek[tak 0.5M $ minimum] -protoze jim nikdo nepronajme nic ....tedy nic normalniho k zivotu.Samozrejme ,je tu spousta bydleni mezi barevnyma -ale to pro evropana moc neni. Tihle portorikani a cerni na podporach ,kazdy s deseti detmi -to cesti cikani jsou jen slaby odvar.
Na druhe strane -majitel domu ve kterem bydlim mne nedavno pozadal ,abych mu sehnal lidi do bytu ktery se uvolnil -naproti meho bytu. Byl to i muj zajem ,tak jsem nastesti sehnal mlady polsky par bez deti. Majitel se mi za to doted klani ,protoze jak rikal :"kdych sel do realitky ,tak mi tu naserou portorikany ,mexikany ,nebo negry a ja je musim vzit ,protoze by to jinak byla diskriminace a zacal by se o mne zajimat[nepamatuji jaky] urad".
To jen pro porovnani.
DAN

166725

3.8.2008 22:42

RE: Jen pro porovnani

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 166725

Jo, přesně TAK to chodí. Také jsem dojížděl pěknou dálku. A nyní mám pěkný byt (na Prahu ještě celkem levný, jen 2.5 mega) a mladí kolegové z práce na mě koukají jak na blázna, že jsem (pro ně) na kraji Prahy. Sami bydlí v centru, v podnájmu. Jsou mladí, mají blízko do vsšech možných podniků a hospod. Jsou v malých pokojíkách, ve vlhkém zatuchlém baráku, v díře skorem jak ve sklepě, protože ještě nemají rodinu. Tam to pro děti prostě není. Ale já potřeboval bydlení pro celkem velkou rodinu i se psem.
Ten kraj Prahy je přitom relativně blízko, metro mám 10 minut pěšky od domu, pak jsem v centru za 10 minut. Ale i tak dalo práci ten byt sehnat. Člověk musí ustoupit z mnoha požadavků. My si dali jen dvě kritéria - horní strop ceny a velmi přibližnou lokalitu. Byt máme, v pěkném prostředí a je nám buřt, že za prací jezdíme přes celou Prahu. A také jsme si mezitím užili peripetie s majiteli podnájmů.
Nicméně jsme nebyli sprostí a neřvali jsme o diskriminaci.
Protože jsme zamakali. Výsledek? BYDLÍME. A jednou to bude naše.

166766

3.8.2008 17:00

Žijeme přece v kapitalismu, ne?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

A hlavní heslo kapitalismu je náš zákazník, náš pán. Nájemce je vůči pronajimateli klient, a přece je v roli prosebníka a ne pána. Majitel by v jakémkoli jiném vztahu, kde je sám klientem, vylítl z kůže, kdyby se měl doprošovat a kdyby mu byly kladeny podmínky, za kterých si laskavě smí zboží koupit. Jako pronajimatel má ale tu (relativně nezaslouženou) výhodu, že jeho artikl je nedostatkový, a této výhody podle mne zneužívá. Jsem zvědav, jestli se po deregulaci skutečně hnou ledy, a jestli si pak pronajimatelé budou stále ještě tak vybírat, nebo radši nechají své zboží ležet ladem.

166727

3.8.2008 22:55

RE: Žijeme přece v kapitalismu, ne?

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 166727

Zdá se mi že si pletete pronájem bytu s hotelem. Tam je to vskutku "zákazník náš pán". Ale také se za to PLATÍ.

166767

3.8.2008 23:32

RE: Žijeme přece v kapitalismu, ne?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 166767

Promiňte, pokud pronajímáte bezplatně, tak o vás jsem nepsal. Jinak ale 12000 za dva jedna bez služeb je platba jako hrom. Znám hotely za 250 za noc, docela slušné, a ještě jsem neslyšel, že by odmítly děti.

166768

4.8.2008 10:06

RE: Žijeme přece v kapitalismu, ne?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 166768

250 za noc? Hotel??? Zřejmě si plete pojmy s dojmy. To je možná tak ubytovna kde je na cimře pět až osm lidí se společnou sociálkou na chodbě [chechtot] Sorry, možná je to tím že bydlím v Praze, ale tady za 250 není ani hostel nebo studentské koleje.
Každopádně rozdíl mezi hotelem a pronájmem bytu je, že hotel to má zapsané v předmětu podnikání, provozuje to jako veřejnou službu, a ani tam to není jen tak. Zkuste si obvolat hotely či penziony, kde vás vezmou se psem, mám s tím bohaté zkušenosti. Stejně tak jsou tam málo vítaní kuřáci. Přesto tam platí jak píšete "náš zákazník náš pán".
Na rozdíl od toho když pronajímám byt, nemám to jako svou živnost a mohu si s naprostou volností vybírat, komu ho pronajmu, je to moje soukromá věc a mé výhradní právo. A nikdo nemá právo mi do toho kecat a nadávat mi.

166807

3.8.2008 16:49

Pokud

bernardotte 86.?.?.?

jako majitel bytu odmítnu pronajmout svůj byt černochům, Cikánům, muslimům a homosexuálům brzo si na mne došlápnou pomocí antidiskriminačního zákona.

Pokud odmítnu pronajmout svůj byt skinheadům, skončím v nemocnici, skinheadi na svobodě.

Pokud odmítnu pronajmout svůj byt slušné bílé rodině s dětmi je to moje právo.

Jen žebříček hodnot, jenž je ale udržitelný za pomoci nedostatku a vysokých cen bytů. Pouhý pronájem cizího bytu skutečně může skončit, jak autor popisuje.

166732

3.8.2008 16:58

neplatici

irminsul 88.?.?.?

Chce to jak rikal Cunek, pekne se opalit, delat binec, zadluzit se a pak jen cekat az vas stat supne do nejakeho toho statniho bytu, nejlepe nove vybudovaneho

166735

3.8.2008 18:08

Vážně nevěřím svým očím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

když to tak tady čtu.

Už aby bylo bytů dostatek a ještě lépe přebytek, jako jiného zboží, pak ať si ctění majitelé strčí své ctěné majetečky kamsi. Neříkám, že je třeba trpět v bytě póvl, ale snad není problém postavit smlouvu tak, aby skutečný póvl mohl být vykázán, jakmile začne prudit. Malé děti ani psi sami o sobě ale nejsou mor. Divím se, že se zde neozývají všichni ti majitelé psů, kteří tak šíleli nedávno při příležitosti diskriminace svých miláčků vodítky či pokutou za znečištění. Zřejmě je vše v pořádku, když řvou a sviní děti a psi majitelů baráků, to jen nájemníci nemají nárok...

166742

3.8.2008 19:05

Pronajem bydleni.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Problematicka vec. Jedna strana chce slusneho majitele, druha chce slusne najemniky. Chapu, ze nikdo nechce pronajmout byt opilci, narkomanovi, hulavtovi, nasilnikovi a jinakj problemovemu cloveku. Jak takoveho cloveka poznat. Tady na to funguje kreditni system, pokud jste ochotni splacet dlouhodobe bez problemu sve zavazky ( 3 roky se povazujni zhruba za minimalni dobu), tak lecos vypovida o vasi duveryhodnosti. O tom, ze mate stalou pravidelnou praci, ze umite nakladat se s tim co vydelate, nemate pravdepodbne problem se zakonem ( z basy se plati splatky dost blbe)...

Nelze nic zjistit o tom, zda ma dotycny deti, psa, kocku, milenky, hraje hazard, chlasta... Je velmi kratkozrake pokud spolecnost cimkoliv snizuje oproti ostatnim clenum rodiny s detmi. Nelze na druhou stranu nutit majitele k tomu komu ma pronajmout svou nemovitost. Castecne to srovna podpora bydleni mladym rodinam ze strany statu, ve forme pomoci pri hypotekach. Ja bych se taky ale odmitl v dnesni dobe zavazat k dlouhodobe hypotece, protoze nevim co bude, ale vim, ze svet jak funguje dneska za 10-20 let mozna drive, proste ve stejnem stylu nebude fungovat ani nahodou.

V tomto konkertnim pripade bych bydleni nechal vyjednat zenu. Zeny jsou v prumeru mnohem lepsi pro nekonfliktni komunikaci nez muzi, je to jejich velka prednost. Ne vzdy je argumentacni styl ostrych hran logiky tou nejlepsi cestou, jak se domluvit. Obvzlast v tomhle pripade mi to prijde, jak vec dobra ke zvazeni.

166743

3.8.2008 19:15

Z pohledu pronajímatele

Michal34 217.?.?.?

Dobrý den. Chtěl jsem přidat svůj pohled jako pronajímatel bytu. Vlastním ke svému bydlení ještě dva byty. Jeden 2+kk je nedaleko Prahy (do centra 45minut MHD) a druhý je na pražském Proseku 3+1.

Oba dva jsem se musel rozhodl neprodat, ale pronajímat. Oba dva byty jsou 5 let po rekonstrukci.

U 2+kk jsem dostal několik nabídek, můj požadavek byl původně 8 000, ale ozvalo se mi tolik lidí, že jsem se nakonec nabídku rozhodl změnit na 10000Kč. Do této kupiny se přihlásili 3 zájemci, dva VŠ studenti z Moravy, mladý pár od tamtéž se psem a svobodná matka. Pár se psem jsem okamžitě odmítl, psi do bytu nepatří a už vůbec ne do měst, zbylo dilema - je hlučnější pár studentů či žena s dětmi, rozhodl jsem se nakonec pro matku, dítě možná bude hlučnější, ale prostě pochopil přišlo mi to v tu chvíli ze sociálního hlediska lepší.

U bytu na Proseku jsem už rovnou do inzerátu napsal, že nechci nikoho se zvířaty. Nikdy sem nezažil tolik uřvaných telefonátů o tom jací jsou psi skvělí společníci apod. Jak říkám zvíře do mšsta nepatří. Byt jsem pronajal nakonec rodince s dvěma dětmi. Bylo zájemců z řad studentů atd. hodně.

Tento trochu grafomanský popis mého pronajímání bych chtěl uzavřít. Myslím, že by zde mělo platit pravidlo, že pronajímatel bytů by měl mít právo pronajímat svůj majetek a nastěhovat si do svého domu toho koho uzná za vhodné.

166745

3.8.2008 19:43

RE: Z pohledu pronajímatele

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 166745

[smích]

166746

24.8.2008 9:29

RE: Z pohledu pronajímatele

mic 90.?.?.?

Reakce na 166745

Jistě, lze jen souhlasit. Každý má právo výběru. Pokud si majitel může vybírat ze zájemců, bude si vybírat, šponovat cenu, klást požadavky. Pokud bude bytů tolik, že si budou vybírat zájemci, budou zase oni na koni. Tak už to chodí. Ze svého pohledu můžu říct, že na venkově je k mání dostatek nemovitostí za příznivé ceny prakticky pro každého. Po víkendech se dá leccos opravit svépomocí a ve výsledku se člověk dobere pěkného bydlení. Tedy já se svým příjmem cca 2Eura na hodinu disponuji vlastním domem o 300m2 užitné plochy a půlhektarovým pozemkem. Něco jako křik dětí našich ani sousedových opravdu řešit nemusíme[překvapení]) V Praze bych si za svoje prachy nepořídil ani sklepní kóji. Kdo holt nechce pracovat vlastníma rukama, musí vydělat ty milióny, aby si mohl diktovat adresu. Každému dle jeho gusta.
PS:Včera byl ve zprávách majitel jednoho zámečku někde u HavlBrodu. Odhad na opravu byl 40mega. On to zvládl za 4(čtyři) svépomocí. Tak se to dělá vážení. Tudy vede cesta a ne pořád nadávat...

168818

3.8.2008 20:01

Realitky

B. 195.?.?.?

Jen bych ke všemu řečenému dodal, že pan autor nadává mj. na realitky, ale to je mimo mísu. Rk nemůže (nesmí) pronajmout byt nebo RD proti smlouvě s majitelem bytu.
Mám z naší RK určité zkušenosti s pronajímáním bytů a to všech velikostí a kvalit. Nedá se to popsat jinak, než hrůza. V článku jsou (implicitně) všichni hrozně slušní, ohleduplní, "normální". Realita je ale jiná, nazval bych to "z cizího krev neteče". Co jsou někteří nájemci schopni za 1/2 roku s bytem (třeba i zrekonstruovaným) udělat... kdo neviděl, neuvěří. A nemluvím o cikánech, s těmi (asi naštěstí) zkušenosti nemáme. Pak se všchni nájemci diví, jak jsou vysoké kauce aže si každý pronajímatel rozmyslí, koho do svého majetku vezme.
Podotýkám, že k žádnému bytu nemám žádný emocionální vztah, na rozdíl od majitelů, kteří je mnohdy vlastními silami upravovali a opravovali, u družstevních bytů i stavěli.

Popsaný problém prostě nemá řešení. Pokud se nezmění chování lidí obecně, bude to boj.

166748

3.8.2008 20:08

RE: Realitky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 166748

No ale každé podnikání je riziko. A pronajímání je relativně snadný výdělek. To si musí pronajímatel uvědomit. Jeho zisk z pronájmu je v současné době tak vysoký, že musí nějaké ztráty zakalkulovat. Stejné riziko nesou hoteliéři, majitelé restaurací atd. atd. ...

166753

3.8.2008 23:43

autor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

clanku si zrejme neuvedomuje, ze prenajimatel ani nemusi mat averziu voci detom (hlucnost....) len jednoducho nechce mat problem pri neplateni. Lebo ked vam dospely najomnik nezaplati mesacnu splatku (a stale to len roznymi vyhovorkami odklada) tak mu jednoducho zbalite jeho "pet svestek" do karton krabice a vynesiete na ulicu pred dom - moze sa ist stazovat na lamparen. Ked vam ale nezaplati rodina s detmi tak to (pokial ste trochu clovek) neurobite a budu vam vo vasom pekne zadarmo byvat a vy sa mozete zblaznit zo sudnych sporov a vypovedi, odvolani..... a keby ste predsa len aj tu rodinu vyhodili na chodnik, to by uz bol cirkus: aka ze ste to obluda....skratka problem na problem a vy ako majitel bytu ktory chce na nom zarabat, chcete predsa zarabat a nie sa topit v problemoch. Ani onen autor clanku suc majitelom bytu by NEKONAL inak.

166772

4.8.2008 1:13

nečetl jsem všechny reakce, ale

Pedros 89.?.?.?

chystám se též pronajímat náš byt v našem domě, takže se mě téma dotklo a rád bych se vyjádřil.

Autor v článku nadává majitelům bytů do bolševiků a chce uvrtat majitele bytů do nějaké společenské zodpovědnosti vůči potenciálním zájemcům.

Vážený pane autore, pobavil jste mne Vaší naivitou.
Do mého domu a mého bytu si mohu vzít podnájemníky jaké uznám za vhodné a vězte, že rodina s dětmi či se zvířaty to nebude.
Vůbec nic Vám do toho není a nikým si do toho kecat nenechám. Jestli máte jiné názory, postavte si vlastní dům a pronajímejte si jej komu chcete, ale určovat majitelům, koho si vezmou na podnájem, tak to jste fakt mimo.

Sám jste bolševik jak vyšitý.

166776

4.8.2008 5:57

RE: nečetl jsem všechny reakce, ale

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 166776

Přesně tak, dobře jste to napsal! Máte mou úctu!

166791

4.8.2008 11:53

RE: nečetl jsem všechny reakce, ale

google 84.?.?.?

Reakce na 166776

>Autor v článku nadává majitelům bytů do bolševiků a chce uvrtat majitele bytů do
>nějaké společenské zodpovědnosti vůči potenciálním zájemcům.

nema pravo generalne nadavat majitelom bytov do bolsevikov, to je blbost, hoci niektori sa tak chovaju.


>Do mého domu a mého bytu si mohu vzít podnájemníky jaké uznám za vhodné

samozrejme, ze ano.

>a vězte, že rodina s dětmi či se zvířaty to nebude.

keby stat neriadili sionisticki mafiani a prestali vyrucat miliardy z okna na nezmyselne veci ako je napriklad vtlkanie demokratickych principov afganskym pestovatelom opia a talibancom alebo financne injekcie kosovskym dealerom s ludskymi organmi a drogami a namiesto toho podporili rozne projekty na ulahcenie byvania mladym parom s detmi (vystavba bytov, pre tuto skupinu nepriviligovanu a nepodporovanu vrstvu spolocnosti, kredity bez urokov na vystavbu alebo kupu bytov, domov, danove ulavy) a tato skupina rodin s detmi by nahle vypadla z hrnca potencialnych podnajomnikov a vas vyber by sa zuzil na teplosske pariky bez deti a bez psa, tak zacnete inac spievat.

okrem toho, nechapem vasu argumentaciu.
co vam vadi na rodinach s detmi. ja byvam v starom kamennom dome v centre Mnichova a nedavno sa rovno do bytu pod nami pristahovala rodina s dvoma malymi detmi. samozrejme, ze ich obcas pocut, ale nikdy som to nebral ako nejake obtazovanie, ale ako ozivenie domu.

166819

4.8.2008 13:06

RE: nečetl jsem všechny reakce, ale

Pedros 89.?.?.?

Reakce na 166819

Sám mám dvě malé děti a vím, jak dokážou byt zdevastovat. [smích]

Pokud by nájemníci s dětmi byli ochotni platit o polovinu vyšší nájem k pokrytí zvýšeného opotřebování zařízení bytu a škod způsobených dětmi na bytě, tak nejsem proti. [mrknutí jedním okem]

Jinak máte plnou pravdu, že pokud se poptávka po podnájmu nasytí a o můj volný byt nebude zájem, tak to budu muset nějak řešit a vyřešit. Autor článku ani Vy to za mě řešit nebudete, v tom se jistě shodneme. [mrknutí jedním okem]

166822

5.8.2008 11:42

RE: nečetl jsem všechny reakce, ale

google 84.?.?.?

Reakce na 166822

presne to sa da predsa vyriesit kauciou.
v Nemecku sa plati kaucia, ktoru najomnik dostane spät, ked preda byt v stave zaznamenanom pri preberani protokolom.
co uz sa da na holych stenach tak ponicit?
tiez mam dieta a nepamätam sa, ze by cokolvek znicil tak, ze by to zanechalo nejaku stopu v mojom vedomi,
okrem jedneho antickeho sekretara a to urobil ked uz mal 13 rokov.
vy im tam snad nechcete vstavit anticky nabytok?

166965

5.8.2008 12:54

RE: nečetl jsem všechny reakce, ale

Pedros 89.?.?.?

Reakce na 166965

Poničit se toho dá hodně (dveře, kuchyňská linka, vodovodní baterie, vana, sprchový kout, omlácené rohy zdí apod.). Nemám moc chuť se následně s nájemníky dohadovat, že jsou to přece děti a že je mám chápat...

Ale ta kauce by mohla být řešením, děkuji za tip.
Možná svůj názor přehodnotím. [mrknutí jedním okem]

166982

6.8.2008 0:36

RE: nečetl jsem všechny reakce, ale

google 84.?.?.?

Reakce na 166982

>Ale ta kauce by mohla být řešením, děkuji za tip.
>Možná svůj názor přehodnotím.

tak to ma tesi.
to by bolo snad prvykrat, ze som svojim prispevkom niekoho posunul v pozitivnom smere. [mrknutí jedním okem]

167051

6.8.2008 8:06

RE: nečetl jsem všechny reakce, ale

Pedros 89.?.?.?

Reakce na 167051

[mrknutí jedním okem]

167077

4.8.2008 1:55

zda sa mi, ze

google 84.?.?.?

väcsina diskutujucich, diskutuje mimo veci.

ide jednoducho o to, ze nase vlady, platene z nasich penazi, sa mozu aj potrhat v podporovani a presadzovani vseliakych antidiskriminacnych programov pre teplosov, ciganov, magyarov, zidov, cernochov, cinanov, mongolov, ale ked ide o buducnost vlastneho naroda, z ktoreho penazi ziju a vsetki tie kokotiny platia, tak su zrazu nemohuci ako male deti.

166778

4.8.2008 4:36

RE: zda sa mi, ze

obcasy ctenar 75.?.?.?

Reakce na 166778

Moc se mi líbí, pane google, že vždy nazýváte věci pravými jmény. [smích]

166785

4.8.2008 12:05

RE: zda sa mi, ze

google 84.?.?.?

Reakce na 166785

[mrknutí jedním okem]

166813

4.8.2008 4:48

RE: zda sa mi, ze

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 166778

Jenomze do soukromeho sektoru vlada tezko bude kecat obvzlast na mikroekonomicke urovni. Uz ted se da jit do soudu, ze se jedna o diskriminaci. O skutecnou diskriminaci jako vysitou, stejne tak i o jine diskrimionace, at uz jsou nebo nejsou. Systemove se nic nezmeni, protoze se z toho bude klickovat neprimo pri stejne praxi jako dneska. Akorat to vysroubuje jeste vice nahoru podnajmu pro rodiny s detmi. Stat muze pouze pokud chce kompenzovat tuhle prakticky obtizne odstranitelnou diskriminaci podporou rodin s detmi, at uz danovymi ulevami, nebo podporou pri hypotekach, pridavky na deti... Pokud na to stat ma finance, ale ty se daji schrastit, ale hlavne pokud mysli v dlouhodobem horizontu a chce skutecne podporit rodiny s detmi.

Casem se neco vyresi samo, tady se pronajima pomerne hodne, a treba domaci mazlicci jsou problem, ale deti zas tak ne. Prevazne rodina s detmi nema problemy ani s chlastem, drogama nebo nocnima pravidelnyma parbama. A to je jiste pro pronajimatele bytu velmi cenne. Obvzlast pote, co je treba v Chicagu znacny previs kapacity na podnajem. Prestali se stavet nove baraky snizil se pocet ilegalu prijizdejicich na sezonu pracovat, cast odjela zpatky. Je tady nebyvale mnozstvi moznosti pronajmu "navic", co muzu za tech 10 let soudit.

166787

4.8.2008 20:41

RE: zda sa mi, ze

PP 81.?.?.?

Reakce na 166778

Dobrý den, jste z diskutujících snad opravdu jediný, kdo pochopil, oč mi v tom textu šlo. Samozřejmě, že je přitažený za vlasy, samozřejmě, že chápu i druhou stranu a uznávám právo vlastníka a samozřejmě, že si s textem hraji a vyhrotím, co se mi chce a naopak. Dělám si s textem co chci, ať už je to básnička či cokoli jiného. Je to prostě hmota. Je to jen text, názor, nikoli pravda a reakce diskutujících, pokud nějací jsou, je pak měřítkem, do jaké míry lidé v nějaké větší výběrové skupině uvažují. Každý přece žije ve svém mikrokosmu, kde se věci berou jinak, než v celku, z dalších úhlů pohledu. Hraji si s emocemi. Překvapilo mě ale, kolik čtenářů, kteří se připojili k diskusi, reagovalo zlostně, podrážděně, atd. Ten text totiž měl "naštvat (slučně řečeno)." A je vidět, že naštval a to tedy pro mne znamená, že nebyl špatně napsaný. Myslel jsem, že je to naprostá pitomost a pomalu nikomu nebude stát ani za pár řádek. Suma sumárum, diskutující (v naprosté většině), kteří se sem připojili, jsou víc vytočeni tím, co jsem napsal, než já sám jevem, který nás samotné do určité míry a v jeden konkrétní okamžik ovlivnil. Pouze jsem vyhrotil až příliš okatě periodicky se opakující jev. Samozřejmě, že člověk nakonec vždy najde, co hledá. A samozřejmě, že každý, pokud opravdu hledá. Ovšem mladé rodiny s dětmi, které se nezapojí přesně do stanoveného soukolí a chtějí si jít svou cestou a držet svá pravidla, si je prostě musí koupit, jinak je dav (ovšem i příbuzní, blízcí, přátelé), prostě ušlapou. A to není bolševická myšlenka. To platí v každém systému. Odlišnost musí být pouze taková, že opět zařazená do odlišného (byť menšího - menšina) davu. Tím jen říkám, že právo na svobodu, sebeurčení a svou cestu má mít každý. Dokonce i ti bolševici. V textu bylo několik věcí, které se snažily naštvat, ale v skytu duše jsem doufal, že to nebude až v takové míře a tak zle na tom až nejsme a leckdo to vezme víc s humorem. Ovšem opak byl pravdou. Může to však také znamenat, že ti, co to pochopili a přešli s nadhledem (René Bartosek, ... i mnozí ti, co nenapsali vůbec, či to ani nedočetli), do diskuse k tématu nejdou, prostě jim to za to nestojí, protože tam se vlastně většina lidí jen hádá. Nebo ne?[smích] Jo - a nakonec - mladé rodiny s dětmi jsou do určité míry skutečně svým způsobem diskriminované.[smích] Uvedu drobný, miniaturní příklad. Přijdete na parkoviště, tam nasazená botička (přehlédli jste značku). Zavoláte městskou policii, přijedou a ptáte se, kolik. Dotyčný začne mávat s ciframi (česká klasika) a tak samozřejmě každý zkusí domluvit výši pokuty. Je to logická protireakce. Sazba je od ... do, ve velmi širokých intencích a je na libovůli "snímatele boty", za kolik to opravdu bude. Ve snaze cifru stáhnout, se zeptáte:"Proč tolik? Vy nemáte děti?" Ve vašem autě sedí t

166864

4.8.2008 22:31

RE: zda sa mi, ze

Pedros 89.?.?.?

Reakce na 166864

Pokud jenom chcete rejt a zkoušíte, co čtenáři vydrží a bavíte se tím, že jich Váš text vytočí, tak si založte blog na iDnes a pište tam.

Tady na Zvědavci jsem zvyklý na serioznější články, a proto jsem se k tématu vůbec vyjadřoval.

166869

5.8.2008 0:21

RE: zda sa mi, ze

google 84.?.?.?

Reakce na 166864

>Dobrý den, jste z diskutujících snad opravdu jediný, kdo
>pochopil, oč mi v tom textu šlo.

vdaka, chapanie veci je hned po dychani mojim najväcsim konickom. [chechtot]

>Samozřejmě, že je přitažený za vlasy, samozřejmě, že chápu i druhou stranu a
>uznávám právo vlastníka a samozřejmě, že si s textem hraji
>a vyhrotím, co se mi chce a naopak. Dělám si s textem co chci,
>ať už je to básnička či cokoli jiného. Je to prostě hmota.
>Je to jen text, názor, nikoli pravda a reakce diskutujících,
>pokud nějací jsou, je pak měřítkem, do jaké míry lidé v
>nějaké větší výběrové skupině uvažují. Každý přece
>žije ve svém mikrokosmu, kde se věci berou jinak, než v
>celku, z dalších úhlů pohledu. Hraji si s emocemi.

chvalim, tiez som fanusikom metaforickej hyperboly. boh mi je svedkom.

>Překvapilo mě ale, kolik čtenářů, kteří se připojili k
>diskusi, reagovalo zlostně, podrážděně, atd. Ten text totiž
>měl "naštvat (slučně řečeno)." A je vidět, že naštval a
>to tedy pro mne znamená, že nebyl špatně napsaný.

nastvat je vzdy lepsie, nez vobec nezaujat.

tiez som poslal editorovi jeden clanok, len sa mu zdal na uverejnenie prilis tvrdy.
samozrejme, ze v mojom pripade to suviselo aj s vybranou temou, takze mu to ani nezazlievam.
sam som tri dni rozmyslal, ci ho mam vobec poslat.

piste dalej a kludne prehanajte.
mne sa to pacilo az tak, ze som necitil potrebu to komentovat.
az reakcie publika ma k tomu dohnali.

166877

4.8.2008 21:56

pokial sa niekto

Erik123 85.?.?.?

rozhodne ozenit a mat deti, dokonca viacero, tak predpokladam ze otazku stabilneho byvania ma uz vyriesenu. V opacnom pripade ide o nezodpovednost k vlastnej rodine. Socializmus uz davno skoncil, a co si clovek nezariadi, to nema.

166868

6.8.2008 20:20

Je hezké,

Parvus 86.?.?.?

že provozovatel těchto stránek dbá na úroveň příspěvků a vyhrazuje si právo zveřejnit jen ty, které sám uzná za vhodné. V rámci tohoto výběru zde občas můžeme číst všelijaké xenofobní a antisemitské výlevy. Ovšem "lízání kundy" a "kouření čuráka", to tu snad ještě nebylo. Nebo se mýlím? Ale co, všechno musí být jednou poprvé. Příště, pane Stworo, poskytněte prostor autorům, kteří nás obšťasní nějakými sadomasochistickými prvky. Nebo taková anální soulož, ta by také nemusela být špatná.

167185

Příspěvků: 58

03.08. 06:24  Autorovi přeskočilo?
03.08. 18:48 Rene Bartosek  RE: Autorovi přeskočilo?
04.08. 05:34  RE: Autorovi přeskočilo?
04.08. 23:45 Blue  RE: Autorovi přeskočilo?
03.08. 09:08  No
03.08. 09:11 Blue  RE: No
03.08. 09:43 Saša  RE: No
03.08. 13:17 Antiseptik  RE: No
03.08. 08:53 devaa  teda
03.08. 10:21  Autor je asi dost nezkušený
03.08. 10:24 citatel  skromny nazor skromneho citatela
03.08. 10:58 Alexa  Skutečně diskriminace?
03.08. 10:48 benga  Ouuuu
03.08. 18:06 clovek_rozumny  RE: Ouuuu
03.08. 10:58 jean.laroux  Diskriminace diskriminátora :-)
03.08. 11:02 mt-svk  Má to malý háčik
03.08. 12:27  Není autor bilý cikán?
03.08. 12:47 Blue  Pár poznámek
03.08. 12:46 Blue  RE: Pár poznámek
03.08. 12:23 cyp  .
04.08. 01:36 google  RE: .
04.08. 08:32 cyp  RE: .
04.08. 11:15 google  RE: .
03.08. 14:33 Karel Mach  Nedivím se
03.08. 15:00 Milada  Knečně správně!!
03.08. 16:08 Dan Broza  Jen pro porovnani
03.08. 22:42 Blue  RE: Jen pro porovnani
03.08. 17:00  Žijeme přece v kapitalismu, ne?
03.08. 22:55 Blue  RE: Žijeme přece v kapitalismu, ne?
03.08. 23:32  RE: Žijeme přece v kapitalismu, ne?
04.08. 10:06  RE: Žijeme přece v kapitalismu, ne?
03.08. 16:49 bernardotte  Pokud
03.08. 16:58 irminsul  neplatici
03.08. 18:08  Vážně nevěřím svým očím
03.08. 19:05 Rene Bartosek  Pronajem bydleni.
03.08. 19:15 Michal34  Z pohledu pronajímatele
03.08. 19:43 Rene Bartosek  RE: Z pohledu pronajímatele
24.08. 09:29 mic  RE: Z pohledu pronajímatele
03.08. 20:01 B.  Realitky
03.08. 20:08  RE: Realitky
03.08. 23:43  autor
04.08. 01:13 Pedros  nečetl jsem všechny reakce, ale
04.08. 05:57  RE: nečetl jsem všechny reakce, ale
04.08. 11:53 google  RE: nečetl jsem všechny reakce, ale
04.08. 13:06 Pedros  RE: nečetl jsem všechny reakce, ale
05.08. 11:42 google  RE: nečetl jsem všechny reakce, ale
05.08. 12:54 Pedros  RE: nečetl jsem všechny reakce, ale
06.08. 00:36 google  RE: nečetl jsem všechny reakce, ale
06.08. 08:06 Pedros  RE: nečetl jsem všechny reakce, ale
04.08. 01:55 google  zda sa mi, ze
04.08. 04:36 obcasy ctenar  RE: zda sa mi, ze
04.08. 12:05 google  RE: zda sa mi, ze
04.08. 04:48 Rene Bartosek  RE: zda sa mi, ze
04.08. 20:41 PP  RE: zda sa mi, ze
04.08. 22:31 Pedros  RE: zda sa mi, ze
05.08. 00:21 google  RE: zda sa mi, ze
04.08. 21:56 Erik123  pokial sa niekto
06.08. 20:20 Parvus  Je hezké,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci Temelína15.09.21 09:49 Česká republika 3

Ázerbájdžán, podporovaný Tureckem a Pákistánem, připravuje eskalaci s Arménií15.09.21 09:26 Neurčeno 0

MUDr. Jan Hnízdil: Pandemie by se dala ukončit ze dne na den !15.09.21 08:46 Česká republika 0

Somálec ve Vídni ubodal dvě ženy14.09.21 09:34 Rakousko 1

Vládní sebranka ponechala střídání letního / zimního času na dalších 5 let13.09.21 21:19 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,61 Kč
Euro
25,36 Kč
Libra
29,72 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,72 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,66 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 878,56 Kč
1 unce stříbra
485,84 Kč
Bitcoin
1 026 716,51 Kč

Poslední aktualizace: 17.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 345