Diskuze k článku

Írska ekonomická kataklizma ohrozuje Slovákov

Příspěvků 24

23.7.2008 3:18

Ten hladomor byl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

jednorázová záležitost r. 1848-9 (četná úmrtí zavinilo hlavně svěření distribuce pomoci vládou do rukou soukromníků) a Irů jsou víc než 4 miliony (se 400 000 vetřelci). Blahobyt způsobily hlavně investice amerických Irů (po delším živoření ve slavné EU) a nikoli stavební průmysl - u nás se také hodně staví a rovněž nikoli zrovna českýma rukama. Nu tak nastane pohyb opačný a navrátivší se Slováci (nebo tam chtěli pracovat až do penze ?) mohou doma vyšťouchnout Ukrajince a třeba i Uzbeky opět směrem na jejich rodný východ. A kdyby se jim přeci jen z Irska nechtělo, nebudou tam tolik rušivým prvkem jako afričtí a asijští muslimové v zbytku EU a Irové z multi-kulti vyjdou ještě lacino (i když tam prý mají už 60 000 Číňanů).

165910

23.7.2008 8:08

podivuhodná shoda

himlhergot 89.?.?.?

Situace, která je popsaná v článku, je naprosto totožná se situací na Islandu, přičemž poměr gastarbeiterů k místním je ještě mnohem horší. Cca 200 000tis místních, ku cca 100 000tis gastarbeiterů, povětšinou z Polska.

165916

23.7.2008 16:00

Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Karel z Čech 88.?.?.?

Automobilový průmysl v souvislosti s ropnou krizí brzy skončí a výstavba milionářských domků se do zahraničí za potraviny neprodá. Pokud nebudeme vyrábět pro export něco, co budou nutně potřebovat i chudé státy, tak tu nastane stav jako po zlaté horečce v Kalifornii nebo na Aljašce. Bída s nouzí a dezorganizace. Zalá horečka samozřejmé láká cizince, kteří po jejím skončení se ve většině vrátí domů. Zdejší se však nemají kam vrátit. Těžko si představit, jak statisíce Čechů jdou za prací do Číny nebo Japonska, aby domů mohli posílat peníze. Nelze ani čekat, že v budoucích průmyslových mocnostech budou výdělky tak vysoké, že by z nich šlo něco ušetřit pro posílání do Evropy.
Krize i nám klepe na dveře a nebudeme-li soběstační v potravinách, jako že od r. 1989 nejsme, tak nás nic jiného než hlad nečeká. Není podstatné, zda tento stav přijde za půl roku, rok či za dva roky. Evidentní je, že zanedlouho přijde a zastihne nás naprosto nepřipravené. Naše vláda má své starosti a starost o to, co zde bude za dva roky, je dalece za jejím obzorem zájmů. To už budou ve vládě jiní lidé a bude to jejich problém. Proč si tedy dnes dělat vrásky?

V epoše kapitalismu se každý musí o sebe postarat sám. Vláda nám v tom jde příkladem. Kdo se nepostará, nepřežije. Jeho smůla. Že přežití nebude jednoduché, je jistě každému zřejmé. Přežije jen menší část lidstva. Žádný jiný plán B neexistuje. Proto, dokud to jde, krmme lidi bulvárem a strachem z terorismu. Jen tak nás nechají v klidu hrabat (pracovat) pro sebe.

165942

23.7.2008 16:14

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 165942

No a jakou máme alternativu?
Komunismus?
Hmm,ale v těchto několika státech je hlad už teď. [zmaten]

165945

25.7.2008 13:16

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 165945

"No a jakou máme alternativu?"

nový systém ve kterém se odrazí to nejlepší z komunismu, kapitalismu i dalších koncepcí. Systém, schopný efektivě potlačit "nemakačenka" (byť by byli bohatí), stejně jako podpořit snaživce (byť by byli chudí).

A to systém decentralizovaný, založený na občinách, s vlastními lokálními pravidly, která nebudou odporovat všeobecnému konsensu.(mravnímu minimu)

166099

25.7.2008 18:49

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 166099

Alternativní ekonomiky již dlouhá léta v praxi ověřují skupiny lidí v Evropě, zejména v Brtánií http://www.sedmagenerace.cz/index.php?art=tema&... a trochu jiný - méně kolektivní - způsob se šíří z Ruska pod názvem Anastasia.

166108

23.7.2008 18:53

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Finda 89.?.?.?

Reakce na 165942

Máte na mysli hlad a energetickou krizi, které jsou uměle vyvolané? A protože už dost lidí začalo fakt sr-át (omlouvám se, ale jemnější výraz by to tak nevystihl) to hraní si na vojáčky Bushe a spol, vytáhl se jiný, zástupný problém - globální oteplování. Na to se chytne spousta lidí milujících přírodu (včetně mě) a tím se vytvoří clona před opravdovými záměry tahačů nitek. Co na tom, že se otepluje i Mars - je prokázáno, že činnost člověka má na zvýšení CO2 v atmosféře jen nepatrný vliv. (tím samozřejmě nijak neomlouvám barbarské chování člověka k přírodě!)

Jejich cílem není nic míň než rozmělnit pozornost lidí, vypustit co největší počet dezinformací a nejlépe vytvářet nesmiřitelné tábory - ekologové proti průmyslníkům, chudí proti bohatým, a půjde to dál a ještě dál, až tu budou proti sobě stát hladoví a nažraní a pak už bude všechno jedno.

Nikdo na celém světě by teď, v tuto chvíli nemusel mít hlad. Ani ropa nedochází. A i kdyby nebyla, alternativní pohony už existují dávno.
Chováme se jako idioti - místo toho, abysme je vypráskali holema za to, jak nás naprosto cíleně decimují hladem, válkami, epidemiemi a neustálým stresem z umělých problémů, řičíme na stadionech blahem, že náš národní tým střelil puk do branky.

Hurá, to jsme ale borci. (Nebo blbci?)

165959

23.7.2008 19:52

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 165959

"Hurá, to jsme ale borci. (Nebo blbci?)"

Myslim, ze stado ovci se vetsinou sklada z blbcu nec borcu.
Jinak by ty vychytrale idioty navrchu netrpeli.

Vas komentar je dobry!

165966

24.7.2008 1:17

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 165959

Konkretneji, ktere alternativni pohony? Kolik casu bude potreba na nahrazeni infrastruktury zavisle na rope? Jak to bude se stabilitou energeticke soustavy? Kde budem pestovat potraviny pri ubytku orne pudy 200 000 km2 za rok, az dojdou vypalovane pralesy , ktere udrzuji dynamickou rovnovahu. Populacni exploze uz podle vseho brzo nebude problem, takze nic. Co s klesajicimi hladinami spodnich vod? Co klima? Bez ohledu na pricinu, zda je to lidska cinost nebo prirodni proces. Tak klima se meni at uz bude tepleji nebo zaledneni, to odcerpa hodne zdroju, vyvola to zrejme obrovske migracni tlaky?

Takze ja jako pesimista, coz se muze v budoucnu ukazat rychle jako nezdravy optimismus. Tedy opravdu rad uvidim konecne svetlo tunelu, prosil by jsem konkretne. Kdykoliv chci nejaky zajimavy alternativni zdroj pomoci cisel upresnit, tak marne volam.

Tady pisou, ze mame mensi trable, a bohuzel pisou velmi konkretne s grafy a cisilky. Poucne je precist si archiv od roku 2005, pak jeden zjisti, ze ti pesimisti nedavne minulosti byli vlastne mirni optimisti. V tomto pripade se o zadny vesely poznatek nejedna.
http://zlomropy.blogspot.com/

165978

24.7.2008 12:50

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 165978

O vážnosti situace, na kterou jednotlivé prameny upozorňují, nemám nejmenších pochyb. Přesto současné gradování cen energetických surovin a následně hladu ve světě, si myslím není opodstatněno úměrným nedostatkem těchto surovin, zejména ropy.
Předpokládaná zvonová křivka těžby ropy nám dává předpoklad, že v nejbližších několika letech se světová těžba bude snižovat poměrně pomalu a tedy uspokojena bude převážná část potřeby. Nárůst ceny ropy o více než 100% během roku se proto nutně musí jevit jako spekulativní, uměle vyvolaný.
Asi těžko zodpověditelnou otázkou je, kdo konkrétně za tím stojí a zda je situace vyvolána záměrně. Evidentní pouze je, komu to prospívá (nejen kdo se kapsuje) a kdo to všechno zaplatí.

166003

24.7.2008 18:01

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 166003

>Asi těžko zodpověditelnou otázkou je, kdo konkrétně za tím stojí a zda je situace vyvolána záměrně.
V tomto článku som narazil na pomerne logickú odpoveď na vašu otázku. Kto za tým stojí je viac-menej známe, zaujímavý je však pohľad na dôvody takéhoto konania. Mne osobne takýto uhol pohľadu pripadá najracionálnejší zo všetkých možných konšpriačných alebo mainstreamových dohadov. Vzhľadom na to, že článok je starý min 2 roky, teraz môžeme zhodnotiť, či sa autor sekol alebo nie.

166030

24.7.2008 19:43

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 166030

Clanek, prestoze 2 roky stary, dokazuje, ze se ne nadarmo rika "vsechno je jinak".
Jeste tam schazi informace o Venezuele, ktera se take snazi odtrhnout od dolaru.
Co maji svetovi lichvari za lubem, muze byt jeste neco jineho. Vsechno je jeste vice jinak. Pokesly dolar pomaha Americe vyrovnat sve dluhy. Lichvari stejne kontroluji jine meny, takze pouze presypavaji pisek z jedne starny piskoviste na druhou.
http://www.infowars.net/articles/september2007/180...

166045

24.7.2008 21:09

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 166030

>>Asi těžko zodpověditelnou otázkou je, kdo konkrétně za
>tím stojí a zda je situace vyvolána záměrně.

>V tomto
>článku som narazil na pomerne logickú odpoveď na vašu
>otázku. Kto za tým stojí je viac-menej známe, zaujímavý je
>však pohľad na dôvody takéhoto konania.

Tak jednoduché a přímé to zase není. Tady mluvíme Stanko každý o něčem trochu jiném. V článku jsou zmíněny motivy a důvody počínání USA jako státu. Stát však nestanoví ceny ropy a potravin na mezinárodním trhu. Významně víc, než politické činy americké vlády, výši cen ovlivňuje výhled ekonomické stability USA. Logicky by vyšší, resp. stále rostoucí cena ropy a tedy větší potřeba dolarů na její nákup, měla americkou ekonomiku stabilizovat. Zvyšování ceny však zároveň zvyšuje náklady výroby a tím i ceny konečné produkce, což ekonomiku utlumuje a destabilizuje. V praxi také informace o dobrých ekonomických výsledcích tlačí ceny ropy dolů, jak v praxi ukazuje několik posledních dnů. Menší zájem o dolary pro ropný trh vyvažuje větší zájem o investování do americké ekonomiky.

Současný nárůst ceny ropy za poslední rok a půl fakticky americkou ekonomiku značně poškodil a to jak přímo USA jako dovozce ropy, tak zprostředkovaně poklesem zájmu o investování do ekonomiky USA. Naopak vysoká cena pomohla všem skutečným i domnělým nepřátelům USA, kteří ropu na svém území těží a vyvážejí.
Proto podezřívat administrativu USA, že stojí za vysokým růstem ceny ropy, asi není na místě. Tak velcí blbci snad ani v USA dnes nevládnou.

Ovšem něco jiného než USA jsou nadnárodní kartely, jejichž zájmům vláda USA slouží. Jejich vlastní finanční zájmy stojí vysoce nad jakýmikoliv zájmy USA. Prováznost bankéřů, olejářů a zbrojařů dává tušit, že ztráty z finančních trhů si mohou kompenzovat zisky z ropy a zisky z exkalace zbrojení. Ale to jsme zase u konspiračních teorií.

166056

25.7.2008 12:52

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 166056

>Tak jednoduché a přímé to zase není...
Možno je...Dolár, ako mena, je už cez 30 rokov reálne krytá len objemom svetového obchodu a jeho hodnota je "vraj" závislá od výkonnosti americkej ekonomiky. Ale aktivita investorov je postavená len na viere v stabilnú menu (ekonomiku), a túto vieru živí svetový dopyt po dolároch ako jedinom platidle za ropu.
>...vysoká cena pomohla všem skutečným i domnělým nepřátelům USA, kteří ropu na svém území těží a vyvážejí.
Absolútne súhlasím, ale tiež pomohla navýšiť dopyt po dolároch v situácii, keď ich hodnota klesá, čím sa tento trend zmiernil. Vysoká cena ropy naviac spôsobila celosvetový nárast cien aj ostatných tovarov a za predpokladu, že najväčší podiel svetového objemu obchodu prebieha v tejto mene, dochádza k ďalšiemu rastu dopytu po dolároch. Sme svedkami paradoxnej situácie, dolár reálne padá, ale dopyt po ňom narastá. Je evidentné, že...
>Současný nárůst ceny ropy za poslední rok a půl fakticky americkou ekonomiku značně poškodil...
...ale skúste si predstaviť, aké škody na americkej ekonomike by napáchal neregulovaný prepad dolára, ak by nebol tlmený vyššie spomínaným dopytom.
>Proto podezřívat administrativu USA, že stojí za vysokým růstem ceny ropy, asi není na místě.
Naopak, administratíva USA má v rukách všetky nástroje k ovplyvňovaniu cien ropy a tvrdo ich využíva (konflikt na Blízkom východe, zhoršenie vzťahov s Ruskom, šponovanie Iránu, medializovaný Peak Oil a katastrofické scénáre, ktoré sa zrazu z predpokladanej budúcnosti presunuli do súčasnosti...). Keď sa zamyslíme, tak všetky kroky súčasnej administratívy rast ceny ropy priamo podporujú. A to nespomínam burzové špekulácie, ktoré sú určite tiež ovplyvniteľné.
Ak je to tak ako tvrdím, tak to môže znamenať jediné, dolár je v koncoch a USA pred krachom (podobnosť s CCCP, jeho zadĺženosťou a výdajmi na zbrojenie čisto náhodná?), do zvolenia nového prezidenta bude pravdepodobne všetko tak ako doteraz, ropa strmo hore, dolár pomaly dole, ale potom si to nový prezident vyžerie naplno, ak zmení zahraničnú politiku, zmierni sa napätie vo svete a ceny ropy klesnú na normál.
PS: možno je nás viac, kto to vidí takto... [mrknutí jedním okem]

166097

26.7.2008 7:15

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Pasant-x 85.?.?.?

Reakce na 166030

Článok je prevzatý z internetových stránok WM Magazínu (www.mwm.cz) ...

166126

26.7.2008 16:22

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 166126

Omlouvám se, to jsem nevěděl. Autor mi to poslal, aniž by se o tom zmínil. [pláč]

166140

25.7.2008 3:04

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 166003

Souhlasim naprosto s tema spekulacemi. To by bylo nevyuzit takovou sanci a nezhojit se po pruseru s nemovitostma. Co na tom, ze to skonci jeste horsim pruserem. Vsak to zaplati uz tak zdecimovana stredni trida, takova rana z milosti do vazu. Nejvesti sranda je, ze si nakonec budou moct tema spekulativnima ziskama vytrit tak, akorat... Pokud budou teda vytistene na jemnem kvalitnim papire. [velký smích] [velký smích]

166066

24.7.2008 14:23

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 165978

Je to asi nepředstavitelné, ale rozuzlení může být velice jednoduché.

Narůstající nedostatek potravin znamená vzrůstající nepokoj. Drobné či větší konflikty mohou zasáhnout snadno celý svět.
Světová krize bude prohloubena zhroucením finančního systému, tedy i světového obchodu.
Toto celé bude znamenat konec spotřebního koloběhu o odbytu megatun nesmyslů každou minutu. Tedy konec hladu po energii, která byla nutná na výrobu šmejdu a zase jeho spotřeby. A až bude kručet v břiše, nikoho hračky zajímat nebudou.
Zasáhnou-li nepokoje i oblasti se zásadní potravinovou produkcí, pak ve spojení s hroutícím se trhem to bude znamenat řetězovou katastrofu (těžko si představit následky).

Ti kdož přežijí, budou mít opět možnost se poučit, jestli se vydat směrem konzumu, nebo vyváženého hospodaření se vším co nám bylo dáno…
Jako pohon stačí vrozená síla, jako potrava vše, čím nás země obdaruje, voda je také vždy čistá (než ji někdo zaneřádí). Je jen na nás, jaký dáme životu smysl, ve skutečnosti již víme vše, co vědět potřebujeme, jsme však poučitelní?.

166011

24.7.2008 21:27

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 166011

K tomu jistě jednou dojde. Otázkou je, jak dlouho to bue trvat a jak to bude pro lidstvo bolestné.
Pokud by se lidstvo jako celek k problému omezené dostupnosti ropy postavilo racionálně, omezilo plýtvání, zbytečné přepravy a ušetřenou ropu věnovalo na zajišťování základních potřeb lidí, tak lze vydržet dlouhá desetiletí bez nějakých velkých tragédií. Bohužel očekávat takový přístup v podmínkách současné kapitalistické ekonomiky je dost naivní.
Velmi pravděpodobně bude nastolen princip co si kdo urve, to bude mít. Tedy na jedné straně budou lidé umírat hladem a na druhé dál bude pokračovat nezměrné plýtvání všemi druhy energie. Zajišťováno to bude násilně ozbrojenými složkami, válkami, genocidou velkých skupin lidstva. Pro tento druhý případ je 20 let hodně a hodně dlouhá doba.

166058

25.7.2008 3:39

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 166058

Presne tak jak to bude bolestne? Jedna se o udrzitelnou rovnovahu mezi spotrebou a zdroji bez toho, ze by byli nenavratne cerpany a hromadila se do budopucna devastace prirody. Jednoznacne existuje i mezni populace podle spotreby v teto rovnici. A dostat se k tomu rovnovaznemu stavu muze byt velmi bolestne, nekde bude mnoho lidi umirat, nekde se zkrati delka zivota, v kazdem pripade bude muset skoncit vyroba pro vyrobu, protoze na to nebudou zadne extra zdroje.

A to je politicke zemtresini tak skaly 10 nejake imaginarni stupnice. Neverim tomu, ze lokalni valky zustanou lokalnimi. Rvacka o zdroje i tak snizi efektivitu cerpani tencicich se zdroju a skonci posledni valkou. Nektere demony lze vypusti z klece, ale nelze je tam vratit zpatky. Jejich sily se musi destruktivne vycerpat, protoze nejdou kocirovat a kontrolovat.

166067

23.7.2008 19:06

Podvyziva v zemich Tretiho Sveta a Vychodni Evrope

jaaan 67.?.?.?

http://www.fao.org/es/ess/faostat/foodsecurity/MDG_en.htm

zde z vyse uvedeneho seznamu zemi Slovensko:

http://www.fao.org/es/ess/faostat/foodsecurity/MDG/EN/Slovakia_e.pdf

jak vidite kolem 7% slovaku dnes (rok 2004) trpi podle udaju OSN podvyzivou a kaloricka spotreba cini 2780 kcal na osobu a den.

zde Kuba ve stejnem obdobi:

http://www.fao.org/es/ess/faostat/foodsecurity/MDG/EN/Cuba_e.pdf

jak vidite mene nez 2.5% kubancu trpi podvyzivou a kaloricka spotreba cini 3320 kcal na osobu a den.

Evidentne chudakum slovakum a jinym vychodakum ani to otroceni v zahranici prilis nepomohlo. Nu at si robotnici ten kapitalismus vysneny radostne uzivaji, konecne co jineho jim ted zbyva?

165963

23.7.2008 20:23

RE: Podvyziva v zemich Tretiho Sveta a Vychodni Evrope

mt-svk 213.?.?.?

Reakce na 165963

To je sranda, Rusko:

3% trpia podvýživou a priemerná kalorická spotreba a deň je 3090 kcal na osobu a deň.

http://www.fao.org/es/ess/faostat/foodsecurity/MDG/EN/Russia_e.pdf

165968

23.7.2008 22:44

RE: Podvyziva v zemich Tretiho Sveta a Vychodni Evrope

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 165968

Bušistán do statistiky raději nezařadili, aby nedopadl hůře jak Slovensko. Nejsou tam ani Afganistán ani Irák, kde bušistánci již roky šíří hamburgrovou demokracii výměnou za tamní ropu. Asi se není moc čím chlubit. Že po pěti letech od amerického vítězství nad Saddamem se tam lidé mají o mnoho hůř, než za Saddama, asi není dobrou vizitkou impéria.

Zato Kuba přes americké embargo a zbožné přání zavilých antikomunistů je na tom překvapivě dobře.

165972

23.7.2008 23:25

RE: Podvyziva v zemich Tretiho Sveta a Vychodni Evrope

calypsol 85.?.?.?

Reakce na 165963

Prosim vas,udaje o Slovensku je treba brat s rezervou. 99% tech 7% podvizivenych slovaku se bude rekrutovat z obyvatel cikanskych osad, tam je situace misty zoufala.

165974

Příspěvků: 24

23.07. 03:18  Ten hladomor byl
23.07. 08:08 himlhergot  podivuhodná shoda
23.07. 16:00 Karel z Čech  Nemylme se, nás to čeká brzy také.
23.07. 16:14 Takyjeden  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
25.07. 13:16 MedaBeda  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
25.07. 18:49 Karel z Čech  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
23.07. 18:53 Finda  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
23.07. 19:52 vodnik007  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
24.07. 01:17 Rene Bartosek  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
24.07. 12:50 Karel z Čech  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
24.07. 18:01 stanko74  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
24.07. 19:43 vodnik007  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
24.07. 21:09 Karel z Čech  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
25.07. 12:52 stanko74  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
26.07. 07:15 Pasant-x  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
26.07. 16:22 Vladimír Stwora  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
25.07. 03:04 Rene Bartosek  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
24.07. 14:23 Spytihněv  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
24.07. 21:27 Karel z Čech  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
25.07. 03:39 Rene Bartosek  RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.
23.07. 19:06 jaaan  Podvyziva v zemich Tretiho Sveta a Vychodni Evrope
23.07. 20:23 mt-svk  RE: Podvyziva v zemich Tretiho Sveta a Vychodni Evrope
23.07. 22:44 Karel z Čech  RE: Podvyziva v zemich Tretiho Sveta a Vychodni Evrope
23.07. 23:25 calypsol  RE: Podvyziva v zemich Tretiho Sveta a Vychodni Evrope

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci Temelína15.09.21 09:49 Česká republika 3

Ázerbájdžán, podporovaný Tureckem a Pákistánem, připravuje eskalaci s Arménií15.09.21 09:26 Neurčeno 0

MUDr. Jan Hnízdil: Pandemie by se dala ukončit ze dne na den !15.09.21 08:46 Česká republika 0

Somálec ve Vídni ubodal dvě ženy14.09.21 09:34 Rakousko 1

Vládní sebranka ponechala střídání letního / zimního času na dalších 5 let13.09.21 21:19 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,61 Kč
Euro
25,36 Kč
Libra
29,72 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,72 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,66 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 878,56 Kč
1 unce stříbra
485,84 Kč
Bitcoin
1 026 716,51 Kč

Poslední aktualizace: 17.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 680