Diskuze k článku

Do řetězové hladovky se ve třetím týdnu zapojí herečka Lenka Vlasáková, sociolog Jan Keller a akademik Petr Pokorný

Příspěvků 18

17.6.2008 9:14

Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....

Smoula 83.?.?.?

fraška, fraška, fraška a ještě jednou fraška. Přiznejme si to, na radaru se sveze kde jaka Mana, ale stejne se odsouhlasi, protoze Jirka je vlastne ne jen naoko. Takze v tom vidim velkou koalici z rozumu ODS a CSSD...my podporime Lisabon a vy nam Radar, kterej jste stejne zacali jednat vy, tak o co jde. A referendum? [chechtot] Kdyz chcete referendum o Radaru, tak klidne, ale pak bude ref i o Lisabonu...Takze taky nic...

163358

18.6.2008 11:28

RE: Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....

osd 85.?.?.?

Reakce na 163358

Stručné a výstižné [smích]. Vidím to úplně stejně. Osobně bych byl pro mnohem silnější přímou demokracii. Osobně bych nejspíš hlasoval pro radar (i když by jistě bylo lepší rozpustit všechny armády - ale to je scifi) a proti Lisabonské smlouvě (a i to je téměř bezpředmětné, protože to, co upravuje, již de facto existuje prostřednictvím direktiv a judikatury).
Pokud někdo nevíte, jak funguje legislativa EU, tak poslouchejte:
1) naše ústava nadřazuje mezinárodní smlouvy nad vlastní zákony (a smlouva o přidružení k EU je mezinárodní smlouvou, a ta také cituje direktivy [nařízení] a směrnice EU)
2) nařízení (direktivy) Komise se automaticky propagují do systémů členských států (tj. obsah direktivy přebíjí místní zákonnou úpravu automaticky, bez nutnosti implementace či schvalování)
3) směrnice Komise musejí být implementovány (a způsob implementace závisí na členském státu), nepropagují se automaticky, pokud však nejsou včas implementovány, jde o porušení smlouvy a zahajuje se soudní řízení s členským státem

163452

22.6.2008 18:19

RE: Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 163452

Tohle nikoho pane nezajímá. Tady se bojuje za svobodu. Proti radaru.

163736

22.6.2008 18:09

RE: Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 163736

Me to zajima. Ja jsem pro osobni individulani odpovednost obcanu. Jsem pro referendum o radaru, o Lisabonske smlouve a cemkoliv se na zaklade nejakych pravidel, ktere paradoxne 18 let po sametu neexistuji, obcane rozhodnou sami vzit odpovednost do vlastnich rukou. Neresim jestli se budou rozhodovat dobre nebo spatne, protoze poneme vsichni dusledky. Navic bych rad videl ty zopdpovedne moudre nezkurompovatelne...., co dokazou delat ta spravne nejlepsi rozhodnuti. Nikdy nebude dostatek informaci ani dostatek casu na jejich analyzu a nalezeni nejlepsich vychodisek na ciste racionalnim zaklade.

Navic lidska spolecnost nefunguje pouze na zaklade racionality, koneckoncu politicka "elita" ( oznaceni elity zaslouzi pouze nevelky pocet vyjimek ) je odrazem stavu spolecnosti. Spolecnost nemusi ani tak zkorumpovana, tam konkurecni boj aspon dosadil vsehoschopne "elitare" na vysoke odborne urovni, mnohem horsi je pokud je spolecnost pasivni. Pak se totiz na vrchol prosadi mozna po odborne strance mene obdareni jedinci, ale s bohate rozvinutymi jinymi schopnostmi. A tohle rozumne nastavena vazba ve forme refernda od komunalni urovne nahoru muze pomoct narovnat.

Nase politicke strany maji plnou hubu demokracie pouze, kdyz se jim to hodi. Jedni chteji referendum o radaru a druzi o Lisabonske smlouve, jeste jsou schopni se shodnout na zadnem referendu. Tim jsou pevne dany hranice pojeti ceske demokracie, aspon z pohledu nasich "idelanich" vudcu, kteri vedi nejlip co je pro kazdeho to dobro.

163738

22.6.2008 18:44

RE: Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 163738

Pokud se lidi maji rozhodnou v referendu, pak politicke spicky jsou nuceny ve verejne diskusi zduvodnit argumenty sve postoje, aby verejnost presvedcili. Demagogicke postoje at uz o radaru nebo o lisabonske smlouve nemuzou proste v debate s vecnymi argumenty obstat. Ani nemuze obstat taktika vytvorime nesrozumitelny dlouhy dokument a bude po diskuzi. Lid se neradi zavazujni k necemu, kdyz nevi o co jde.

163739

23.6.2008 9:43

RE: Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 163738

Ja jsem pro osobni individulani odpovednost obcanu.
------------------------------------------------------------------
To je od Vás hezký [mrknutí jedním okem]
Donuťte ale k tomu většinu, která si život bez "pána" nedovede představit. Zajděte mezi ně a poslechněte si, co se jim honí hlavama. A že by s pokorou nesli důsledky svého rozhodnutí? [chechtot]
Hovnajs. Najdou si znovu nějakého nepřítele, budou hýkat a hýkat až se najde šíbr, kterého si vyberou za pána. Za pár let budou zase kvičet a pořáde dokola. Zlatý feudalismus.

163766

24.6.2008 5:31

RE: Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 163766

Ale dovedu si to predstavit, kdyz to dokazou Svycari ve trech narodnostech, tak je to mozne. Feudalismus sice zlaty nebyl, ale stavet dalnice dvakrat draze nez Nemci to je vskutku vizitka te nase rady moudrych. [velký smích] [velký smích] Ono pri dnesni energeticke vizi do budoucna je to jiste zajimava myslenka sazet na silnicni dopravu, uz by pomalu meli nad dalnice instalovat troleje. O dopadech na krajinu a biodiverzitu radeji nepremyslim. Biodiverzita je kuprikladu spojena s hladinou podzemnich vod, aby to slo klakulackopu prevest na prachy.

Vsichno nahore maji plnou hubu demokracie a humanity, ale kdyz lidi skutecne zacnou byt iniciativni a zacnou se starat o veci verejne, tak bud jsou to vesnicke babky nad 60, komunisti, ekoteroristi, antisemiti, teroristi, vyderace... na kazdeho se neco najde. Zajimave, ze takovy odbornik jako treba ministrine obrany Parkanova pusti na svetlo bozi "analyzu" z dopadu XBR radaru na okoli s chybou v zakladnich jednotkach. Ja bych byl velmi zvedav na srovnani odbornych schopnosti a vseobecneho vzdelani parlamentu s prumernym vzorkem populace. Ono simpanz ma zhruba stejnou pracovni vykonost jako burzovni makler, akorat by slo snizit oblibene naklady a to dost vyrazne pouze na nekolik metraku bananu za rok.

A nepritele toho bude potreba najit i obetni beranky, az bublina nasi prosperity splaskne a podivame se realite hezky zprima do oci. Zivotu na dluh zvoni umiracek, zatim ho neslysi uplne vsichni, ale to je jenom otazka casu. Hodne pozoruhodny text o tom, ze bohatstvi se tak casto netvori jako presypava na vetsi hromadu. Cemu se divit v ekonomickem zazraku, kdy spekulativni kapital nekolinasobne prevysuje realny ekonomicky vykon a tzv. "vytvari" bohatstvi. Pak, ze neexistuje "perpetum mobile". Chtelo by to za vcasu patentovat, aby to nahodou nekdo nevyfoukl. [mrknutí jedním okem]

http://www.blisty.cz/art/41348.html

163811

22.6.2008 18:31

RE: Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 163452

Prosím o info, kde naše současná ústava nadřazuje mezinárodní smlouvy nad vlastní zákony. Případně ještě o srovnání (v tomto bodě) s komunistickou ústavou. Děkuji.

163740

17.6.2008 10:58

Čím déle onen "Řetěz" trvá, tím více smyslu v ní vidím - a trvá vlastně krátce!

Hugof 81.?.?.?

Z počátku mi pochopitelně termín "Řetězová hladovka" připadl poněkud (a velmi mírně tehdy míněno) anchronický. Ale čím déle trvá (a nutno podotknout, že právě ten prozatím krátký, ale už nyní výmluvný a reprezentativní, výčet jmen, která se k ní přidala ten pocit posiluje), tím více mi připadne smysluplná!

Teprve nyní začínám mít chuť se k ní také přidat, ač jsem si zprvu říkal, že je přeci stupidní "hladovět jaksi naoko a demonstrativně", když páně Tamášova a Bednářova skutečná a poctivá takřka oběť vyvolávala spíše jen úšklebky a výsměch politických a národních zrádců tohoto státu.

Jenže teprve nyní je tu velmi zajímavý efekt oné demonstrativnosti! Jestliže se nás nesouhlasných se zradou české identity a suverenity přidá k této "řetězové demonstraci" více, pak se může nakonec stát, že bude třeba "hladovějícím" rozšířit "hladovkářské prostory", aby neblokolvali komunikaci před inkriminovaným krámkem v Bělehradské!

A to už by mohlo za tu legraci stát! [mrknutí jedním okem]

163368

17.6.2008 13:03

Teď už to celé dospělo do takové fáze,

petr sleder petr (tečka) sleder (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

že kdyby se někdo chtěl přihlásit a zúčastnit se, tak buď bude odmítnut, že je příliš málo známý, anebo zařazen do pořadníku zveřejněných čekatelů na zviditelnění. [velký smích]

163384

17.6.2008 22:22

Akademik

panelák Obama 78.?.?.?

ještě že jste zduraznili funkci onoho jmenovce. Kdyby tam nastoupil oteklý bavič Petr Novotný, tak to by byl vrchol trapárny.Ale třeba chlapec muže zmoudřet a investovat GRATIS své IMAGE do dobré věci. [chechtot] [chechtot]

163414

18.6.2008 8:09

Starý bolševik a nemakačenko "profesor" Keller. Panoptikum bizarních figur

Mejla 83.?.?.?

a lidí "zvláštního ražení", salónních kavárenských bojovníků a celoživotních státních ouřadů. Již složení účastníků této sranda hladovky dává tušit, oč se jedná.

163435

18.6.2008 12:37

RE: Starý bolševik a nemakačenko

panelak obama 78.?.?.?

Reakce na 163435

jj kdo zná pana docenta KELLERA,holt mu pokorné složí poklonu, kdo neví, ČUMÍ. [cool]

163464

18.6.2008 15:30

RE: Starý bolševik a nemakačenko

Koumeles 83.?.?.?

Reakce na 163464

Keller uci na Ostravske, ale jinak je to kovanej komunista, v urcitych kruzich je znamej a da se rict i uznavanej.

163491

19.6.2008 3:33

RE: Starý bolševik a nemakačenko

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 163491

[velký smích] [velký smích] Za prve ma titul profesor, i kdyz ja mam na nekterych knizeckach jeste v Cesku titul tusim PhDr. pred jmenem a to tak 15 let zpatky v case. Za druhe dost casto pobyva pracovne ve Francii od kovaneho komunisty bych cekal, ponekud jinaci oblibenou zemi nez-li byvalou imperialni velmoc. Chapu, ze pro vas chlapce z hlupaka je napravo pouha prazdnota a zbytek sveta nalevo se vam sleva v kovane komunisty. Jenom by me zajimalo zda se jednou o poruchu zraku nebo zda se jedna o nejakou psychickou abnormalitu? [vyplazený jazyk] [velký smích]

163513

19.6.2008 9:33

RE: Starý bolševik a nemakačenko

Koumeles 83.?.?.?

Reakce na 163513

Ja vim, ze je profesor. A taky jsem chodil na jeho prednasky(i kdyz mam technicke vzdelani) a znam jeho nazory. ....Nechapu cim me vlastne poucujute, jestli si neco dokazujete, tak jste si vybral spatneho cloveka....ze vi kluci levicovi, jste ze vsim hned hotovi, co si neprectete z brozurky, to nevite a pak radi poucujete [oči v sloup]

163519

20.6.2008 0:49

RE: Starý bolševik a nemakačenko

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 163519

Mylite se ja se pohybuju kolem stredu a pravo svobodneho rozhodnuti cloveka povazuju za vubec nejvetsi vysadu, ktera lidske bytosti byla dana. S tim by soudruzi, ani korporatni fasisti a jini extremiste prilis nesouhlasili, oni maji totiz patent na rozum a nejlip vi, co je pro kazdeho to "dobro". Ja tak neverim v nejake universalni dobro, ale v pravo se rozhodnout ci nerozhodnuti ( i to je moznost volby nedelat nic )a samozrejme nest za sva rozhodnuti i pasivitu odpovednost i s patricnymi dusledky. Takze ja mam timto predurceno mit nepratele na vsech stranach vubec se divim, ze ziju svuj zivot v poklidu. Pred bouri pry byva ticho. Presnete tak zbytek sveta od vas nalevo si zrejme bez vas, kteri vedi co je pro kazdeho to dobro vubec nevi rady. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

163562

20.6.2008 21:01

Řetězová hladovka je dobrej vynález :-)

osg 88.?.?.?

Docela by mě zajímalo kdy to dospěje do "dvouhodinové řetězové hladovky" - někdo spí až do 9, takže drží 7-9, pak někdo kdo se nasnídal drží 9-11, kdo obědvá okolo druhé 11-13, kdo už je po obědě 13-15, ... [chechtot]

163615

Příspěvků: 18

17.06. 09:14 Smoula  Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....
18.06. 11:28 osd  RE: Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....
22.06. 18:19 Vratislav  RE: Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....
22.06. 18:09 Rene Bartosek  RE: Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....
22.06. 18:44 Rene Bartosek  RE: Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....
23.06. 09:43 Vratislav  RE: Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....
24.06. 05:31 Rene Bartosek  RE: Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....
22.06. 18:31  RE: Do řetězové diety se ve třetím tydnu.....
17.06. 10:58 Hugof  Čím déle onen "Řetěz" trvá, tím více smyslu v ní vidím - a trvá vlastně krátce!
17.06. 13:03 petr sleder  Teď už to celé dospělo do takové fáze,
17.06. 22:22 panelák Obama  Akademik
18.06. 08:09 Mejla  Starý bolševik a nemakačenko "profesor" Keller. Panoptikum bizarních figur
18.06. 12:37 panelak obama  RE: Starý bolševik a nemakačenko
18.06. 15:30 Koumeles  RE: Starý bolševik a nemakačenko
19.06. 03:33 Rene Bartosek  RE: Starý bolševik a nemakačenko
19.06. 09:33 Koumeles  RE: Starý bolševik a nemakačenko
20.06. 00:49 Rene Bartosek  RE: Starý bolševik a nemakačenko
20.06. 21:01 osg  Řetězová hladovka je dobrej vynález :-)

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

81

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 114 čtenářů částkou 28 490 korun, což je 81 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Djokovič pomstěn!26.01.22 16:26 Srbsko 0

Muskova firma začne na lidech testovat implantování čipů do mozku26.01.22 16:23 USA 0

USA se dostaly do dluhu, který je nesplatitelný v normálních horizontech26.01.22 15:10 USA 0

Rusko tento týden rozhodne o rozmístění jaderných zbraní ve Venezuele25.01.22 21:08 Venezuela 0

Proč je česká elektřina pro Čechy tak drahá?25.01.22 18:06 Česká republika 2

Mluvčí ministerstva zahraničí Price: USA nebudou Rusku ustupovat v otázce bezpečnostních záruk25.01.22 07:41 USA 0

Jak Britové dodávají na Ukrajinu zbraně24.01.22 19:23 Británie 5

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 1

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 5

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 4

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 2

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
24,48 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,56 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,99 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,34 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 768,27 Kč
1 unce stříbra
516,11 Kč
Bitcoin
830 258,70 Kč

Poslední aktualizace: 26.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 733