Diskuze k článku

Nevědomý internet

Příspěvků 30

8.5.2008 8:27

Tak jsem se poctivě prokousala

Striga 85.?.?.?

všemi těmi složitými autorovými myšlenkami o nestálosti pravdy, mizení reality, manipulaci s relitou, dezorientaci a zoufalství moderního člověka ve složité a nesrozumitelné době. Padla na mě deprese a vzklíčilo ve mě podezření, že nejsem dostatečně jdoucí s dobou a spjatá s komplikovaným světem kolem.

Otázku nadměrné virtuálnosti internetu neřeším, jsem ráda,že mi šlape, celosvětový terorismus se mě dotýká naštěstí jen možností vykradení auta.

Myšlenky mi nesoustředěně utíkaly ke snídani - sakra ty vločky jsem si přece jen měla přihřát, článek je dost dlouhý a mě čeká žehlení a jiné radosti ženy ve svátečním dnu volna, a nějak mi pořád nenaskakoval očekávaný filozofický přístup k životu.

Asi jsem fakt primitiv, nezabývající se dostatečně tvorbou svého názoru a postoje vůči postmoderní společnosti, ale snažím se to řešit - jdu svou nově generovanou frustraci z výše uvedeného reaktivně kompenzovat fyzicky. Beru vysavač a budu individualisticky korigovat subjektivní realitu svého parciálního kusu kosmu.

Roztočům zdar.

160649

8.5.2008 14:59

RE: Tak jsem se poctivě prokousala

Aja 74.?.?.?

Reakce na 160649

Mate muj plny obdiv za "prokousani se", ja jsem se zasekla u obratu "smysluplne vedomi" a ne a ne se hnout z mista.

Ta dve slova me pronasleduji pri umyvani oken i trideni odpadu, priprave vecere i jarnim uklidu garaze.
Zatracenej internet. [smích]

160663

8.5.2008 9:48

Co tu delate?

LG lg (zavináč) zion (tečka) cz 213.?.?.?

neodesel jste ciste nahodou odsud se srdceryvnym stenanim, ze tu nejste chapan?

160651

8.5.2008 10:52

RE: Co tu delate?

Striga 85.?.?.?

Reakce na 160651

Doba se prudce mění, pan Lhoták možná taky, možná se zatím změnili čtenáři....Nic není jisté ani stálé.

160655

8.5.2008 12:30

Nevite nekdo?

Kevin 78.?.?.?

Nevite nekdo, pomaha Imodium i na slovni prujem ?? Ze bych panu Lhotakovi poslal velke baleni...

160659

8.5.2008 14:40

RE: Nevite nekdo?

Robocrep 88.?.?.?

Reakce na 160659

Nechte toho porád... [chechtot] ten článek je pravdivej, líbí se mi. Když si odmyslíte ten malej nedostatek, že se skládá ze 75% zbytečně užitých slov...

160662

8.5.2008 18:13

tak nevím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Moc jsem se snažil, ale ani mě se článkem nepovedlo prokousat. Jeho úvod ve mě vyvolal očekávání zcela jiného obsahu, např., že jde o velmi nebezpečnou zbraň, která může z lidí, kteří jsou nespokojeni a frustrováni "Systémem" udělat poslušné a šťastné roboty...

160674

8.5.2008 22:02

vedomie

mucirk 82.?.?.?

je to vyborny clanok.Ludia su hlupy pretoze su ludia mudri.a z toho jednoducho ziju. Múdry z hlúpych a hlúpy z múdrych. [chechtot]

160690

8.5.2008 22:47

zmatenost autora

merc 84.?.?.?

autor je zmaten z toho, že nedokáže poznávat svět a rozumět mu v pojmech a konstruktech, které ho společnost naučila. To je čím nahlížíme vše kolem nás. Nedokáže pochopit, že o čem přemýšlí a pro co horuje - pravda, morálka, mravnost - jsou všechno kategorie, které mimo lidskou společnost nejen že nedávají smysl, ale neexistují. Jsou to pouhé konstrukty, které si člověk při své cestě dějinami vytvořil, aby mohl lépe poznat něco, co si myslel, že je, ale ve skutečnosti nic takového není (Bůh, vše špatného v lidské společnosti pochází od vynálezu Boha. Zde neměl pravdu Nietsche ani Dostojevskij, podle kterých pokud zahyne Bůh zahyne pravda a vše bude možné. Bůh již dávno zahynul, ale k žádné revoluci to nevedlo. To co je hlavní není Bůh, ale lidské svědomí, to je konečným soudcem našich činů. Bůh byl pouze klíčem k svědomí.). Z toho vzniká ta krize individuálního i společenského vědomí. Člověk již ztratil schopnost vyznat se sám v sobě, ale způsobil si to sám, neměl se do takového nebezpečného podniku nikdy pouštět. Zlatá mravnost (člověk pouze dělá to co se má a to bez reflexe) a zhoubná morálka (člověk individuálně jedná a své jednání hodnotí v zrcadle toho co je uznané za správné a zpětně to reflektuje).

Mimochodem zahlcenost informacemi již dávno dobře popsal Marcuse jako represivní toleranci.

160695

9.5.2008 1:06

RE: zmatenost autora

Striga 85.?.?.?

Reakce na 160695

Tak pravda,morálka a mravnost jsou konstrukty vytvořené člověkem,aby mohl lépe poznat něco, co si myslel, že je, ale ve skutečnosti nic takového není.

Uf.... Kvůli takovým prohlášením se na filozofy dívám značně podezřívavě, jestli to myslí vážně, zda jsou duševně v pořádku a jestli si náhodou nedělají legraci.

Mě doma učili chápat pojem pravda jako něco, co je nebo není. Ten stav může mít podmínky, okolnosti, upřesnění, ale něco za stejných podmínek nemůže jednou být a podruhé nebýt.

Morálku a mravnost snad máme jako pravidla pro bezproblémové soužití více lidí, ona asi morálka a mravnost budou totéž, že, ale to je vedlejší.

Ale poznat podle ní něco, co jsem si myslela, že je, a ono to - rošťácké ONO - ve skutečnosti není? Tak podle čeho to poznal ten,kdo mi dal poznatky, podle nichž jsem si - člověk obecný v konkrétním případě - tyto myšlenkové konstrukty vytvořila?

Tedy vlastně já ne, mi ty myšlenkové konstrukty jménem morální pravidla dali rodiče, jim jejich rodiče, a pohledem do vzdálené historie vlastně ani nelze dohledat, který pomatený předek vytvořil myšlenky o něčem,co není, ale hromada dalších lidí se tím řadu století řídí.

Tomu říkám matení veřejnosti a úspěšná práce.

160699

9.5.2008 11:42

RE: zmatenost autora

Dr. Murt 195.?.?.?

Reakce na 160699

To, že (ako tvrdíte) Vám dali TIE myšlienkové konštrukty Vaši ctení rodiča, je obsahom tvrdenia, že TO SÚ konštrukty vytvorené človekom. Pričom je zrejmé, že Vaši prarodičia vraveli Vašim rodičom niečo trochu iné, ako Vaši rodičia Vám (pretože sa svet mení a treba to reflektovať).
Inak by to bolo, ak by sa Vám prihováral boh a hovoril, čo máte robiť.

To, že sa s podozrením (spojeným s diagnostikou) pozeráte na ľudí, ktorí myslia, je prirodzené; zároveň je to nesprávne.
Správne je naopak správať sa kultúrne (prekonávať svoju prirodzenosť), čo stojí istú námahu.

Po dlhšom zamyslení isto každí nájde dostatok fenoménov, ktoré pravdou sú, aj nie sú (respektíve ich zmyslupráznosť zabraňuje o pravdivosti hovoriť). Napríklad: Mal Sherlock Holmes materské znamienko pod pravou lopatkou?

To, že si ľudia myslia, že niečo je a vlastne to nie je, je tiež prirodzené (a nie len pre ľudí). Počínajúc tvárami v oblakoch (a na Marse) a končiac posmrtným životom.

Skúste si niečo prečítať od Daniela Dennetta.

160736

9.5.2008 17:45

RE: zmatenost autora

Striga 85.?.?.?

Reakce na 160736

Po dlhšom zamyslení isto každí nájde dostatok fenoménov, ktoré pravdou sú, aj nie sú (respektíve ich zmyslupráznosť zabraňuje o pravdivosti hovoriť). Napríklad: Mal Sherlock Holmes materské znamienko pod pravou lopatkou?

Takže zkoumaná skutečnost,lehce objektivně ověřitelná, je momentálně subjektivně neověřitelná díky smysluprázdnosti, takže je fenoménem, který je i není pravdivý. Jak tvrdíte.... Au....

Znaménko neuvidíme, zmínku o něm v textu taky ne, ale je i není pravda, že existovalo. Bezva.

Vždycky mě rozčílí, když se něco jasného popírá a je líčeno, popisováno a vysvětlováno pojmy, které většina lidí používá pro něco jiného. Jako byste odstíny červené popisoval, jak vypadá modrá. Česky se tomu říká překrucovat význam slov.

To, že nějakou skutečnost nemohu ověřit,ještě neznamená, že to je i není pravda. A sebelíbivější, hluboce intelektuální fráze to znamínko ani nevytvoří, ani neodstraní.

Asi jako Bolek Polívka neověřoval existenci genitálií jisté dámy v jistém filmu. Ona je taky měla i neměla?

160765

3.6.2008 17:37

RE: zmatenost autora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 160736

...To, že si ľudia myslia, že niečo je a vlastne to nie je, je tiež prirodzené (a nie len pre ľudí)...

Tato formulace je i není čiročirý blábol, vzhledem k tomu, že samo "bytí a "nebytí" je lidským rozumem a řečí jednoznačně neuchopitelná a nedefinovatelná záležitost. Jakmile se v diskuzi a ve snaze o definici dostaneme k pojmu samotné existence/bytí, nastane zcela nutně a zákonitě zmatení jazyků. Existence sama z lidského úhlu pohledu "je i není" najednou - jinak se to nedá vyjádřit, protože naše chápání a jazyk jsou nepřekročitelně duální/paradoxní, zatímco existence je "celá".

162459

9.5.2008 0:25

Pokud

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

to mělo být o tom, že lidi moc čučí do kompu a málo koukají kolem, tak souhlas.

Mně by se ovšem daleko více líbilo flame na téma, zda by člověk chtěl být happy se zázračnou pilulkou a co je cenou za toto.
Ovšem to je můj soukromý názor a navíc si myslím, že to bude konina. Klasická AD neudělají člověka šťastným, bohužel vpodstatě potlačí emoce jako takové a to všechny. To už je snad lepší ganja, ale tu nám zakázali. Pro jistotu.


A malá soukromá pro člověka, co jsme spolu slavili MDŽ a začalo to v Carlosu (bohužel, nějak nemám kontakt mimo toto fórum a potřebuju hnout se sítí) - písni mi, prosím, privátně na fórum, díky.

160697

9.5.2008 6:19

Účinek preparátu

vodnik007 71.?.?.?

Ted staci rozprasit v chemtrails ci pridat do pitne vody a mame jednu happy rodinku poslusnych pozemstanu [naštvaný]

Co se tyce omameni internetem, myslim, ze je lepsi, kdyz si clovek najde co chce nez tupe zirat na televizni kraviny. [cool]

160720

9.5.2008 7:30

Realita ma proste rada dualitu.

Rene Bartosek 68.?.?.?

A ani internet neni vyjimkou naopak ve sve komplexnosti uhlu pohledu a veliskosti nabizi nesmirne siroky potencial a na nas je volba, jak s timto potencialem nalozime. Jestli my starsi generace budeme z teto siroke palety voleb zdeseni a pak pro nasledujici generece budou tyto volby umoznujici zaostrit a vyuzit potencial internetu, naprostou prirozenosti. Internet i jednotlivi lide budou ve vzajemne interakci. Samozrejme sit neni zdaleka jediny aspekt zivota i to budeme v budoucnu vnimat vice nez ostre.

160724

9.5.2008 8:27

Matrixová generace

Jarmila 88.?.?.?

Existuje určitý rozdíl mezi střední generací a tou nejmladší „matrixovou generací“. Střední generace má trvalý zdravý psychický základ v tom, že stojí nohama pevně na zemi a žádná virtuální internetová realita ji nerozhází. Je to tím, že své dětství ještě prožila ve skutečných hrách. Současná mladá generace však podstatnou část svého života neprožila při skutečných dětských hrách, ale při virtuálních hrách. Ten rozdíl prožívání si lze představit jako dva obrázky: na prvním obrázku se lidé koupou v moři, hrají míčové hry, vesele spolu žertují a radují se ze života. Na druhém obrázku sedí lidé nečinně mlčky v křesle a dívají se na obrazovku, kde se lidé koupou v moři, hrají míčové hry, vesele spolu žertují a radují se ze života.

Když člověk bezprostředně zažívá na vlastní kůži zážitky, tak se nabíjí životní energií a psychicky se celkově otužuje. Když ale sedí v křesle a jen pozoruje zážitky jiných lidí, tak mu naopak životní energie ubývá. S tou životní energií je to nejvíc cítit při hromadných akcích. Třeba když se sejde několik tisíc lidí při hudebních festivalech někde v přírodě, tak si tam člověk parádně nabije své vybité baterky.[smích]

Takže ta nejmladší generace věčně sedící u internetu je taková slaboučká, bleďoučká, křehoučká, bez energie. Připomíná rostlinky, klíčící ve sklepení bez slunce, jež mají oslabenou imunitu. Můj muž je nazývá počítačovými pavoučky. Obrovský nápor virtuální reality místo skutečně prožívaného života z nich dělá nervově labilní jedince, propadající častým depresím. Kromě internetu oni nemají žádné další závislosti. Oni nekouří, nepijí, nikoho nemilují, nežijí. Oni živoří jenom pořád u toho počítače.

Tuhle byl v TV film o tom, jak se za války piloti kolikrát nesmyslně utopili v oceánu, protože ztratili jakoukoliv orientaci v prostoru. Viděli jen širé nebe a pod sebou širý oceán, až propadli úplným bludům a přestali věřit palubním přístrojům i navigátorům a zoufale se upnuli jen na svou vlastní chiméru. A tak místo na základnu směřovali ještě hloub do oceánu. Když jim došel benzin, tak spadli a utopili se. Tohle postihlo i část mládeže: Virtuální realita jim splývá s realitou a oni netuší, co je realističtější. Zmítají se v nekonečném prostoru a neví kdo jsou, co chtějí a kam směřují.

160729

9.5.2008 11:42

RE: Matrixová generace

Dr. Murt 195.?.?.?

Reakce na 160729

>Tohle postihlo i část mládeže: Virtuální
>realita jim splývá s realitou a oni netuší, co je
>realističtější. Zmítají se v nekonečném prostoru a neví
>kdo jsou, co chtějí a kam směřují.

Stále lepšie, než si prečítať, kam smerujem, v Pravde.

Ľudský život sa predlžuje. Myslím, že sa môžeme aj 35 rokov "zmietať v priestore"; proste pre radosť z pohybu.

160737

9.5.2008 16:37

RE: Matrixová generace

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 160729

Mluvíte mi z duše. Bohužel jsem v pozici zloděj křičí chyťtě zloděje, jsem totiž jedním z tich pavoučků. Je mi pár dní 20let a studuji na vysoké škole kybernetiku. Nějaké cíle, vize? Nemám. Co studovat? Zde vám ukážu příklady využití klasické kybernetiky v praxi, které nám byly ukázány na přednášce: zautomatizování cihlářsjého lisu = připravit lidi o práci, težební ponton černého uhlí = zdevastování krajiny, jezdící dvoukolka = lenost lidí. Abych byl upřímný, proti řídícímu systému elektráren a jiných nezbytných systémů nic nemám. Příklady z přednášky o umělé inteligenci, syntéza řeči = větší spjatost s počítečem, komunikace s ním, použití místo lidí, např. u přepážek obchodů v kombinaci s placením čipem, rozpoznávání objektů = uvedení kamerového systému kotroly velkého bratra do praxe, každý náš pohyb bude monitorován. V podstatě veškerá věda sloužící technice vede k čím dál tím více k zpohodlnění mas dennodenně pracujícího a konzumujícího lidu. Takže za podobného vývoje skončí lidstvo jako industrializovaný policejní stát plný unifikovaných individualit, tedy co se týče naší "západní civilizace", oc bude s chudáky lidí ze 3.tího světa se bojím domyslet. Postupující konzum je ale podmíněn rostoucí životní úrovní lidí a hlavně jejich kupní silou, o čemž nejsem vůbec přesvědčen. Síla USA klesá a vzhledem k blížícím se katasrofám(přelidněná planeta, docházející zdroje, globální oteplování, atd.) se obávám, že stáhnou všechny sebou. Tak jako tak, nevidím žádné reálné řešení a ti co se snaží nějaká nabízet, jsou většinou kamenováni, ignorováni, zesměšňování, popř. různé kombinace. Nejhorší je, že stejně se jednou zařadím do toho šíleného procesu a budu jedním z atomů podrážky bot, která tlačí na plyn pedálu auta, které se řítí z útesu a narozdíl od jiných automů to vím. Byly to krásné časy, bezstarostného dětství, plné ideálů, vymytého mozku médii. Kdybych se tak vrátil časem, dál žil bez pochyb, šel vstříc světlým zítřkům, budovat "lepší" svět, s kámošema bych se bavil o holkách, fotbale, počítačích, o tom kde a jak jsem se zlil a zkouřil, pak šel pracovat, našel si na diskotéce ženu, koupil dům na hypotéku, auto na leasing a v důchodu zjistil, jak jsme se celý život mýlil, snažil ot předat svým dětem a ty by se mi vysmáli do ksichtu. Takhle se mi kámoši vysmějí už teď, žádnou holku sebou nechci tahat ke dnu a děti chci mít jedině, když si budu jist, že mají budopucnost. Úniky z toho hledám kde se dá, ve fotbale, ve škole, na podobných stránkách jako zvědavec(které vedou většinou k horšímu), ale cesta se ne a ne pořád vynořit. Je to jak virus HIV, jednou se člověk nakazí a není cesty zpět. Mám období, kdy zkouším být lhostejný k dění ve světě, ke všem těm křivdám a do jisté míry už mám slušnou odolnost, ji...Automaticky kráceno

160763

9.5.2008 17:25

RE: Matrixová generace

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 160729

pokračování: odolnost, jinak bych si už dávno hodil mašli(jeden kolega student se např kvůli Iráku) upálil, ale pak se vždy ta zvědavost vrátí a začne to celé znova, např teď, kdy bych se měl učit. Nechci se vymlouvat, vím že je to moje vina a můj problém, který za mě nikdo nevyřeší, na sebevraždu ale kvůli úctě ke svým rodičům, bratrům a přátelům nemyslím.

160764

9.5.2008 21:01

RE: Matrixová generace

jansmith1984 88.?.?.?

Reakce na 160764

Vždy existuje cesta/cesty jak z toho ven. Vše je o způsobu myšlení a úrovni chápání životní reality.

Pokud neznáš knihy Carlose Castanedy a jeho filozofii Dona Juana, tak ti doporučuju jejich přečtení. Možná to je to, co by mohlo sedět tvojí povaze a tvým životním zkušenostem. Možná ne. Vše záleží na tobě samém a fázi, ve které se nacházíš.

Buď ale opatrný. Pokud s těmito cestami osobního růstu nemáš zkušenosti a navíc jsi doposud žil životem duchovně nevědomého člověka, tak jako většina zmatených lidí této planety, tak můžeš podlehnout přesně tomu, před čím tyto knihy (a mnoho dalších zdrojů) varují. V životě není nic zadarmo.
jansmith[smích]

160771

10.5.2008 8:21

RE: Matrixová generace

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 160764

Můžu Vám říct, že moje nejhorší roky v životě, kdy jsem nejvíc tápala a utápěla se v depkách byly, když mi bylo 20 až 25 let. Čili pět let depresivního života. Pak se vše upravilo a dodnes žiji v poho.[smích] Pokud Vám mohu radit, tak omezte práci na kompu, choďte víc mezi lidi, prožívejte víc vlastní život, zahoďte ten virtuální. Najděte si dívku a hned bude svět veselejší.[smích] Choďte spolu třeba na lekce salsy, nebo do rockových klubů, načerpáte tam energii. Nemusíte mít spolu hned děti, nemyslete si, ani dívky nestojí o to mít hned ve dvaceti rodinu. Můžete počkat do třiceti a pak se dál uvidí, kam se svět pohne. Ten kolega student se neměl co upalovat, ale když už chtěl něco podnikat, tak měl aktivně různě proti mocným aktivně bojovat. Na sebevraždu skutečně nemáte právo ani pomýšlet, Vy jste povinen žít, když už se Vám dostalo té obrovské výsady, toho ohromného zázraku, že jste se narodil, abyste se mohl podívat na tuto zázračnou planetu plnou nevšedních nádher a dobrodružství. [smích]

Na celosvětovou neblahou situaci se momentálně vykašlete, jsme v tom všichni stejně. Zatím se s tím nedá nic dělat. Ale pořád jsme na tom líp než generace před námi, které musely prožívat hrůzy první a druhé světové války. My si žijeme v míru a přepychu a když to náhodou nedopadne dobře, tak se zase nic neděje, protože tak jako tak stejně jednou musíme všichni zemřít a někdo nám to holt urychlí. Naštěstí se vždy umírá jen jednou.

160795

10.5.2008 23:21

RE: Matrixová generace

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 160795

Sebevražda není něco na co člověk má, nebo nemá právo, je , nebo není dovoleno nějakým fousatým pánem. Sebevražda bývá následkem neutěšené vnitřní situace,(někdy se udává ještě zvědavost , ale to je vlastně zase to samé) jde o matematiku jejíž vzorce už jsou dávno vypozorované a napsané. Z toho vyplývá, že žít jen pro povinnost naprosto selhává, denně můžeme vidět trosky, které se snad řídí jen tímto heslem. Ani nelze žít pro nekonečný rozvoj blahobytu a produktivity , nic nekonečného na této bázi neexistuje. Život je něco nádherného, když je přirozený, nedeformovaný nesmyslnými zákazy a příkazy, ale i touhou po dokonalosti. Dokonalost je jen dalším stupněm přirozenosti. Pokud jedinou starostí společnosti je to, aby život přirozený nebyl, tak tu máme něco, v čem se bude muset umět naučit každý kličkovat sám. Žijeme ve zvláštní době , kdy se střetává více významných vlivů, které sami způsobí radikální změnu. Oteplování, stále vyžší stresová zátěž, emocionální mor a z toho plynoucí další nemoci, znečišťování, stále umělejší potraviny. Sebevraždu páchá lidstvo jako celek.

160822

11.5.2008 19:18

RE: Matrixová generace

rataj 85.?.?.?

Reakce na 160764

Je to zlé, když naše mládež pozbývá jakékoli ideály. Lidský svět se stává stále složitějším, člověk je nyní neustále konfrontován se spoustou informací, hypotéz a událostí, kterým mnohdy není snadné, nebo vůbec možné z osobního hlediska porozumět, protože jejich pravdivost bývá často i záměrně zkreslována a nám chybí přístup k základním materiálům, z nichž bychom si mohli vytvořit pravdivější obraz. Internet nám poskytuje mnohé informace, které však bývají kusé a značně rozporné, a člověk musí dlouho hledat a přemýšlet, než něčemu uvěří. Neustále skládáme svůj obraz „pravdivého“ světa z různých kusů, kousků a úlomků do jakési mozaiky. Občas se nám kus skládačky rozpadne a musíme ji pracně rekonstruovat. Cesta „tao“ pravdivého poznávání je obtížná a často se na ní musíme bolestně loučit se starými zakořeněnými představami. Když se člověk snaží, vhodné východisko vždycky najde. Svět je takový, jaký je, a nemůžeme ho vlastní silou téměř vůbec ovlivnit. Co můžeme, je pracovat na sobě, trochu se snažit, abychom se podíleli na zlepšení poměrů na světě. Snažit se být čestnými, odolnými vůči zlým tendencím, usilovat o dobré vztahy ve společnosti, vzájemně si pomáhat – to je několik námětů pro smysluplný život. Proč se hned vzdávat, to se pro chlapa nesluší. Vzpomeňme si v těchto májových dnech, jakou statečnost museli projevit ti mladí hoši, kteří tajně prchali přes hranice z protektorátu, aby se po mnohých útrapách přihlásili do zahraničních jednotek k boji proti okupantům, a jaká v té době byla téměř bezvýchodná situace.
Jinak ke zlepšení nálady a mysli doporučuji v souladu s J. A. Komenským delší výlety do jarní přírody.

160877

13.5.2008 23:08

RE: Matrixová generace

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 160877

Sorry, ale naše mládež má velmi mnoho ideálů a často přímo srší touhou je dosáhnout , pravda ne každému je dopřán úspěch. Bohužel taky, se tyto ideály točí kolem peněz, ale tak si tento svět přeci zařizujeme a vychováváme tak svou mládež. Vychováváme je přeci tak , že jejich ideálem má být kariéra a dobrý životní partner, toto je snem každého. Bohužel už statisticky není možné , aby měl každý na světě skvělou kariéru a výtečného partnera na celý život, takže nevím o jakém vhodném východisku za všech okolností to vlastně mluvíte. Taky nevím jak si máme pomáhat, když výdělek je zaměřen na zisku a na úkor jiného ať státu , nebo jednotlivce? Ale jestli se chcete rozdat , dám vám č. mého účtu [smích] Váš návod se mi nezdá vůbec smysluplný , ale máte obecně uznávanou pravdu, chlap se nemá vzdávat , může třeba padnout hrdinně v Iráku , že?

161010

14.5.2008 2:20

RE: Matrixová generace

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 161010

Nema smyslu, hazet perli svinim, tuhle velkou pravdu nam rekl uz Jezis.

161014

14.5.2008 17:43

RE: Matrixová generace

rataj 85.?.?.?

Reakce na 161010

Samozřejmě máte pravdu, tu svoji. Já nikomu své názory nevnucuji, každý věří stejně jen tomu, čemu chce. Zásadně nikomu nepomáhejte. Přeji vám však , aby vám, nebo někomu vašemu blízkému někdo pomohl, až to budete někdy nutně potřebovat, nebo si myslíte, že k tomu u vás nikdy nemůže dojít?Rozhodně můj příspěvek nebyl zaměřen pro lidi tak říkajíc vašeho ražení, finanční příspěvek jako výpomoc určitě nepotřebujete, spíš bych tipoval, že máte tučnější konto. Tož přeji úspěšné podnikání a dobré zažívání.

161077

14.5.2008 20:53

RE: Matrixová generace

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 161077

Co je to svojí pravdu? Že je možné říci cokoliv a vždy je to pravda? To snad ne. Se zásadou nikomu nepomáhat jste se k pravdě poněkud přiblížil, jenže ne zrovinka s mou osobou , ale co se týká bílé rasy obecně , tak ta nikdy neměla začít pomáhat ani Africe, ani Americe a Austrálii ani nikde jinde, vždycky tato pomoc stála vždy mnoho krve původního obyvatelstva. Jakého jsem ražení , když si nedovoluji ani tak hloupě tipovat , jako vy? Dokonce ani nechi aby nám dnes pomáhali bratři ze západu s protiraketovou obranou. To vaše tao vám mělo dávno říct, že za slovem pomoc je až příliž často průser jako kráva. Osobně nikdy nechci potřebovat pomoc , přesto vím že jí stále všichni potřebujem a tou nejlepší pomocí by bylo nejčastěji prostě nechat žít svobodně! Dobré ráno!

161093

15.5.2008 0:30

RE: Matrixová generace

rataj 85.?.?.?

Reakce na 161093

Zřejmě si moc nerozumíme. Jestliže člověk tak říkajíc ve svém dobrém úmyslu napíše nějaký názor, pravděpodobně v něm uvádí, čemu věří, tedy co pokládá osobně za pravdivé. Přitom to z hlediska druhých třeba může být hotová hovadina. Tedy naše pravda bývá mnohdy jen relativní. A že bych si snad měl pod pojmem pomoc představovat násilnou kolonizaci světa ve jménu posvátné civilizace? To tedy snad ne! Pokud jsem vás hloupě otipoval (uznávám hovadinu, člověk si nemá hrát na věštce), tak sorry. Též máte pravdu, že je lepší se moci bez pomoci obejít. A pokud jsem uvedl v původním příspěvku některé náměty pro smysluplný život (zase jen z mého osobního hlediska - chápu, že pro vás jsou to kraviny), je mi jasné, že se do dnešního světa moc nehodí, vždyť jak se i tu na internetu dozvídáme, morálka je prý jen takový lidský konstrukt, pod kterým si může představovat každý, co chce. Každý člověk holt věří více nebo méně na něco jiného.Internet nám zatím umožňuje si o tom trošku pokecat. Má i tu výhodu, že si můžeme vybrat, co nám "leze pod vousy" a na to, co považujeme za blbost se vyfláknout.

161113

10.7.2008 15:37

|.-*-..-*-..-* |0|\/|0| .-*-..-*-..-*-.|

AlA777 ali (tečka) 3n777 (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

No kdyz jsem ten clanek docetl, tak ty ambivalentni pocity ktere ve me nechal ihned splachla reakce pani Strigy, ktere timto dekuji. Jdu se odreagovat vrazdenim v CoD4 jinak by mi z toho asi taky hrablo. [velký smích]

165070

Příspěvků: 30

08.05. 08:27 Striga  Tak jsem se poctivě prokousala
08.05. 14:59 Aja  RE: Tak jsem se poctivě prokousala
08.05. 09:48 LG  Co tu delate?
08.05. 10:52 Striga  RE: Co tu delate?
08.05. 12:30 Kevin  Nevite nekdo?
08.05. 14:40 Robocrep  RE: Nevite nekdo?
08.05. 18:13  tak nevím
08.05. 22:02 mucirk  vedomie
08.05. 22:47 merc  zmatenost autora
09.05. 01:06 Striga  RE: zmatenost autora
09.05. 11:42 Dr. Murt  RE: zmatenost autora
09.05. 17:45 Striga  RE: zmatenost autora
03.06. 17:37  RE: zmatenost autora
09.05. 00:25 baba_Blažková  Pokud
09.05. 06:19 vodnik007  Účinek preparátu
09.05. 07:30 Rene Bartosek  Realita ma proste rada dualitu.
09.05. 08:27 Jarmila  Matrixová generace
09.05. 11:42 Dr. Murt  RE: Matrixová generace
09.05. 16:37 herbage  RE: Matrixová generace
09.05. 17:25 herbage  RE: Matrixová generace
09.05. 21:01 jansmith1984  RE: Matrixová generace
10.05. 08:21 Jarmila  RE: Matrixová generace
10.05. 23:21 Novákneu  RE: Matrixová generace
11.05. 19:18 rataj  RE: Matrixová generace
13.05. 23:08 Novákneu  RE: Matrixová generace
14.05. 02:20 Rene Bartosek  RE: Matrixová generace
14.05. 17:43 rataj  RE: Matrixová generace
14.05. 20:53 Novákneu  RE: Matrixová generace
15.05. 00:30 rataj  RE: Matrixová generace
10.07. 15:37 AlA777  |.-*-..-*-..-* |0|/|0| .-*-..-*-..-*-.|

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

33

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 47 čtenářů částkou 11 385 korun, což je 33 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 1

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,20 Kč
Euro
25,60 Kč
Libra
29,80 Kč
Kanadský dolar
17,49 Kč
Australský dolar
16,37 Kč
Švýcarský frank
23,32 Kč
100 japonských jenů
19,32 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,16 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,41 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 524,66 Kč
1 unce stříbra
573,14 Kč
Bitcoin
1 059 740,56 Kč

Poslední aktualizace: 13.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 980