Diskuze k článku

Od velké transformace ke globálnímu volnému trhu

Příspěvků 12

1.5.2008 12:12

Nový nepřítel?

anti-anti 62.?.?.?

Definovat nového nepřítele snad není třeba! Židi, Sionisté, Nezvědavci a další se už definovali. Snad nechcete bojovat proti globálnímu trhu, který Vám umožní si koupit levný počítač? Lidé ve vyspělých státech jsou vyloučeni z práce protože chtějí více než číňané, ukrajinci či další. Globální trh je spravedlivý, protože pomůže k rozvoji chudých oblastí. Za jakou cenu to je jiná otázka!

160290

1.5.2008 14:25

RE: Nový nepřítel?

jm 200.?.?.?

Reakce na 160290

[velký smích] k tomu bych dodal co velmi dobře řekl pan kotrba

ŠTĚPAN KOTRBA
BRITSKE LISTY
: http://www.blisty.cz/ http://www.blisty.cz/2008/4/...

...Dnes jsou životaschopné v zásadě pouze dva směry radikální levice, oba myšlenkově nekompatibilní s evropským. Shodneme se na tom, že americký neokonzervativismus zahanal USA nad propast ekonomické krize, největší v novodobých dějinách. Sociální nepokoje proletarizované střední třídy po dlouhodobém pádu dolaru přivodí zemi rozsáhlou a dlouhou krizi. Dolar přestane být rezervní měnou světa. FED přestane určovat politiku ostatních trhů. Už teď ukázaly USA, že nejsou schopny okupovat ani jednu jedinou pouštní zemi, aniž by to stálo životy tisíců Američanů a stovky miliard dolarů. USA okupací Iráku ukázaly svou slabost . A všichni to vědí. Král je nahý. Postupně, ale o to uvědoměleji se budují
Spojené státy jihoamerické
v kooperaci s Kubou a některými zeměmi třetího světa. Budují se na vizi socialismu a ekonomického vývoje s vyloučením vlivu USA a 'západní' Evropy. Ovšem ten socialismus je rozpřežen od křesťanského konceptu teologie osvobození přes konzervativní dirigistický socialismus po anarchoautonomismus.
Do pěti let budou tyto integrující se země velmocí.
Jejich propojování na Rusko a Čínu se dá očekávat. Roste vliv Číny. Roste vliv Ruska. Roste vliv Indie. Tyto tři miliardy lidí volí cestu ekonomické integrace a vojenské spolupráce. Jejich systém je dirigistický, kořistný, autoritářský a krutý, jako Čingischánovo panství. Asi bychom v něm nechtěli být proletariátem... Do pěti let bude Šanghajská organizace spolupráce strategickým centrem Asie. Rozvrácená Evropa se přetváří v periferii změkčilých a zpohodlnělých odborářů. Měla přitom nakročeno na banku celého světa, neboť euro se zdálo být kandidátem na světovou rezervní měnu. Ale nepočítala s neokonzervativci v USA, s emancipací Ruska a vyhnáním či fyzickou likvidací prozápadních pijavic surovinového byznysu - ropných oligarchů ze všech zemí bývalého SSSR. Její plány na odsávání zisků z energetického byznysu a plnou závislost na ekonomickém systému západní Evropy narazily na realitu vývoje po Jelcinovi. Nejspíše si musí projít bolestným vystřízlivěním z euroatlantické nemohoucnosti, aby teprve pak zvolila silové řešení kontinentální spolupráce na bázi přežití - a i pak bude na okraji zájmu nových supervelmocí a bude muset vyřešit problémy, na které jí zadělala politika NATO v Iráku, Izraeli, v Turecku, ale i v Polsku či Španělsku. Integrace jí může trvat deset let i více.
: http://www.blisty.cz/ http://www.blisty.cz/2008/4/...
zvýraznění jm

160291

1.5.2008 15:23

Tatáž skutečnost, vyřčená dvěma způsoby

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Autor v článku praví:

> Vlády států podporující volný trh v osmdesátých a devadesátých letech 20. století mnoha svých cílů nedosáhly. Po 18 letech vlády thatcherizmu v Británii bylo daňové zatížení a státní výdaje stejně vysoké, ne-li ještě vyšší, než v roce 1979, kdy labouristé přišli o moc.

Po tomto sdělení si pomyslím : diletanti, břídilové!

Totéž lze říci také takto:

Vlády států, podporující v osmdesátých a devadesátých létech 20. století volný trh, dosáhly neuvěřitelných úspěchů. Po 18 let vlády thatcherismu se v Británii při vysokém ekonomickém růstu podařilo udržet státní výdaje a daňové zatížení na úrovni roku 1979, kdy labouristé přišli o moc.

Náhle mám pocit: to je úspěch! To kdyby tak dokázaly naše vlády.

Laskavý čtenář nechť sám posoudí, který popis má blíž k (očerňující) propagandě a který k objektivitě.

160295

1.5.2008 15:59

RE: Tatáž skutečnost, vyřčená dvěma způsoby

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 160295

Tenhle vas argument me fakt dostal. Mate recht cist je pouze treba to, co harmonicky rezonuje s osobnim prostorem uvnitr hlavy. Mimochodem nemam precteny jeste ulne cele jsem tak okolo strany 200, ctu si nektere veci dokola. Ale pokud prvni dominova kostka, ktera posle globalni trhy ke vsem certum nebude zhrouceni fincniho systemu srazeneho na kolena inflaci a spekulativnimi riskatnimi investicemi utrzenymi z retezu, pak muj favorit je trh s potravinami. Ten nikdy nebyl uplne deregulovany hlavne v zemich tretiho sveta, kde vydaje za potraviny tvorily 80% prijmu obyvatelstva. Je to prilis riskatni u zemi, kde neuruda rozhoduje o zivote a smrti.

A pokud lidi zacnou umirat hlady nemaji co ztratit a to pak konci s "radou starsich" zle nedobre. V nasich zemich mame stary dobry zvyk vyhodit je oknama ven. Otevrete se treba konzervativni noviny na Zapade a trochu se zactete do rerstrikci ohledne obchodu s potravinami za posledni pulrok. Japonsko jako jedine protestovalo, ale svet div se zacalo dovazet i geneticky modifikovane potraviny, ke kterym panuje v Tokiu silna averze.

Autor knihy absolutne nebojuje proti globalizovanym trhum, on povazuje za dlouhodobe horizontu za nestabilni a destrukci nepusobi zadna mensi sila nez nenazranost tech trhu, ktera prirozene bez nejakeho rizeni je schopna videt pouze optikou ctvrleti a vanocnich premii financnich manazeru, kteri nejsou postihovani za neuspechy sve strategie. Odtud pochazi ta "odvaha" riskovat a hlavne mit ty vanocni premie. Za rok uz muze prece na te manazerske zidli sedet nekdo jiny.

Tak to nevidi zrejme objektivne "laskavy ctenar", ale muj selsky rozum. Objektivitu je treba prenechat jinacim kadrum, meli by si ji radsi nechat patentovat, aby si na ni nekdo nahodou neopravenene nenarokoval. Nebo jak zpiva Dobes o odvaze. " tak se s tu objektivitu nechat vyfotit a zavrit ju do svycarske banky."

160303

1.5.2008 18:03

RE: Tatáž skutečnost, vyřčená dvěma způsoby

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 160303

Ne, že bych Vám do toho chtěl mluvit, pane Bartošku. Ale studium této knihy Vám dá přibližně totéž, jako čtení Stalinových spisů. Zkusil jste se podívat, co má pan autor vystudováno a v čem je uznávaným odborníkem? Ten mnou zmíněný odstavec je jen jedním z mnoha, kde pan Gray popisuje realitu "svým vlastním způsobem".

Ale proti gustu, žádný dišputát [mrknutí jedním okem]

160307

2.5.2008 0:49

RE: Tatáž skutečnost, vyřčená dvěma způsoby

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 160307

Mozna by jste si to prvni mel precist, mohlo by to pomoct ve vasem pripade prospet pestrosti pohledu na vec, ktere se rika realita. Rad si poslechnu vecne pripominky a argumenty, k te kapitolce, co tady zrejme postupne vyjde. Stalinovskym demagogickym stylem bez logiky, kdyz uz jsme o toho, ktery jste pouzil pro laskaveho ctanare se neunavujte, tady se laskavy ctenar moc nevyskytuje. Mozna vhodny styl pro spolek hlupaku na opozitnim webu, muzete vyzkouset. [velký smích] [velký smích]

P.S. Mne je v celku fuk, jestli rozumne mluvi Castro nebo Kissinger, ale musi mluvit k veci na zaklade logickych argumentu a fakt. A treba oba jmenovani panove to umi. Zivotopis autora je pro malo smerodatny z hlediska posouzeni kvality o cem autor pise. Radeji si udelam usudek na vec sam. Mam s nazory ruznych "expertu" a kritiku na kvalitu myslenek nevalnou zkusenost. I F.X. Salda se rodi pouze jednou za cas, takze nerikam ze nejsou skutecni experti a kritikove. Neni nad to si vzit do ruky original, koneckoncu dojit k zaveru, ze to je ztrata casu jde uz po nekolika kapitolach. Zatim mi nikdo nestoji s karabacem za zady, aby mi poradil, co nejlepe cist a co v zadnem pripade necist. [mrknutí jedním okem]

160318

1.5.2008 20:12

RE: Tatáž skutečnost, vyřčená dvěma způsoby

karel4u 70.?.?.?

Reakce na 160303

Skuste se podivat na ekonomicke deni ne ocima ekonoma,ale ocima moralisty.
Nahle vam dojde, jak dulezita byla kontrola trhu jakousi moralni silou, ktera nedovolila absolutni nci idividuum kteri byli na prvni pohled inteligentni a kratkodobe beneficni pro spolecnost, ale v delsim case ji rozlozili.
Jak nepopritelne vidime, tento zpusob politiky znicil USA behem osmi let a privedl je do financni katastrofy.
Nekdo muze namitnout, jiste kazdy chce lacinejsi produkty, ale, tim, ze exportujeme vyrobu do zemi s lacinejsi pracovni silou, tim nejen ze ztracime mista, ale narod ztraci schopnost produkovat. Ztraci "dexteritu". Mizi ti takzvani "machri". Toto je tragedie, protoze tim se postupne vulgarisuje, protoze schazi hlasy praktickych intelektualu.
Co zbyde jsou jen hlasy abstraktnich diskuteru, a my vime kdo tito jsou.
Nenajde se nekdo kdo by rekl: toto nepujde, tedy, mozna, ze se najde, ale nikdo ho neposloucha. Proto take ta tragedie s valkami na Strednim Vychode. Tim, ze se busenessman drive musel ohlizet na to jake budou dusledky na spolecnost tim dochazelo k moralnejsimu a hlavne kohesivnejsimu vystupovani. Tim, ze v soucasne dobe byl teto povinnosti zprosten, tato kohesivnost zmizela a dosahlo se toho, ze urcite mensiny nyni mohou ovladat cele narody na zpusobu appelace na instnkty. To znamena, ze faktor svedomi ztratil vedeni ve spolecnosti a tim mohou zacit valky jen proto, ze je chteji.
Mimochodem, vcera jsem opet otevrel knihu od :Remarqua a zpusob jakym popisuje valecne Nemecko se velmi podoba tomu co se deje v soucasnych USA.

160311

1.5.2008 15:48

False Dawn

es: 193.?.?.?

es:
Primlouvam se aby v pripadech psani o knize (Johna Graye Marné iluze) jste nezapomenul/i publikovat zakladni informace o knize.
To je ISBN, autor, titul atd a to nejen pro preklad, ale take pro original (napr v tomto pripade):

ISBN 1862075301 ci 9781862075306
Gay, John
False Dawn:
The Delusions of Global Capitalism
Granta Books, United Kingdom

Tim umoznite tem kdo si to chteji precist v originale a ne v prekladu, si tuto knihu najit v knihovne ci koupit.

160296

1.5.2008 15:46

RE: False Dawn

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 160296

Máte pravdu. Mělo to tam být. Děkuji za doplnění. Přidám to k článku.

160301

1.5.2008 19:24

Nemuzu

Aja 74.?.?.?

se dopatrat; je to ten samy John Gray, co napsal Muzi pochazeji z Marsu, zeny z Venuse?

160310

1.5.2008 19:38

RE: Nemuzu

Aja 74.?.?.?

Reakce na 160310

Uz jsem to nasla, je to jen shoda jmen. To jsem si oddychla. [zahanbení]

160312

4.5.2008 17:46

hmm

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

"Nadnárodní organizace, které mají pod kontrolou světovou ekonomiku, jsou nositelem postkeynesiánské ortodoxie. Tvrdí, že na úrovni suverénních států není uskutečnitelné ani žádoucí, aby národní ekonomiky byly řízené regulováním poptávky."

pokud by šlo o běžnou poptávku, pak by možná měly pravdu. Jelikož se dnes ale setkáváme i s poptávkou vnucenou (čili kupujeme i to, co nepotřebujeme, vlivem reklamy ap.), je pak otázka, o co jim skutečně jde.

160427

Příspěvků: 12

01.05. 12:12 anti-anti  Nový nepřítel?
01.05. 14:25 jm  RE: Nový nepřítel?
01.05. 15:23 Vojta49  Tatáž skutečnost, vyřčená dvěma způsoby
01.05. 15:59 Rene Bartosek  RE: Tatáž skutečnost, vyřčená dvěma způsoby
01.05. 18:03 Vojta49  RE: Tatáž skutečnost, vyřčená dvěma způsoby
02.05. 00:49 Rene Bartosek  RE: Tatáž skutečnost, vyřčená dvěma způsoby
01.05. 20:12 karel4u  RE: Tatáž skutečnost, vyřčená dvěma způsoby
01.05. 15:48 es:  False Dawn
01.05. 15:46 Vladimír Stwora  RE: False Dawn
01.05. 19:24 Aja  Nemuzu
01.05. 19:38 Aja  RE: Nemuzu
04.05. 17:46 MedaBeda  hmm

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

17

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 30 čtenářů částkou 5 777 korun, což je 17 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 0

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Měnové kurzy

USD
22,53 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,83 Kč
Australský dolar
16,07 Kč
Švýcarský frank
24,40 Kč
100 japonských jenů
19,85 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,55 Kč
100 maď. forintů
6,93 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 322,45 Kč
1 unce stříbra
506,92 Kč
Bitcoin
1 132 155,20 Kč

Poslední aktualizace: 8.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 216