Diskuze k článku

Křižák s husitským chorálem

Příspěvků 246

3.4.2008 6:29

Arabove jsou tedy krizaci?

Semerad semeradj (zavináč) yahoo (tečka) com 76.?.?.?

To je zajimave, ze pan Kozak vi, jak jsou rodice Milana Sterby neuvedomeli, kdyz nechaji svemu synovi zahrat, "Kdoz jsu bozi bojovnici" na pohrbu. Asi nevi, ze Milan Sterba byl dobrovolnum prislusnikem sil NATO jejimz clenem CR na svou vlastni zadost je. At si zjisti kolik bylo mrtvych treba na vojenskych cvicenich Varsavske smlouvy napr.Stit nebo Vltava. Nekolikanasobne vic nez kolik padlo ceskych kluku ve valce s terorem. Ja bych se stydel mluvit pozustalym do toho, jaky pohrebni obrad pro sveho syna zvolili. Je to jejich osobni vec a zneuzivat bolest rodicu k takovehle propagande je prinejmensim nemoralni. To uz nemluvim ani o tom neuspesnem zaveru pana Kozaka: Každý křižák je totiž ve skutečnosti pouze do té míry „božím bojovníkem“, do jaké je také „Bůh“ především pánem zlata, nafty a mamonu.
Podle pana Kozaka nejsou tedy Arabove zadnymi bozimi bojovniky, protoze jim patri nafta, a hamounskym zvysovanim jejich cen hromadi zlata a nepotrebny mamon. Doufam, ze nam nechtel tvrdit, ze "krizakovi" Sterbovi, ktery nasadil a prisel o zivot take za jeho bezpecnost a svobodu patri nejaka nafta a z ni vyplyvajici mamon?

157974

3.4.2008 20:22

RE: Arabove jsou tedy krizaci?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 157974

Semráde, je obdivuhodné, jak dovedeš problematiku uchopit za ocas a považovat jej za hlavu.
Ale s tím se musíme každý poprat sám. Někomu se to zrcadlo rozplyne, ukápne pár slziček hanby. Jinému to samé zrcadlo trochu pocuchá "figuru".
Ale vybrat si musíš sám, tady ti mnozí pomáhají.
Je to o drobném rozdílu mezi slovy "tvrdohlavost" a "cílevědomost". Našla by se určitě i další, hrubší slova, že?

158095

4.4.2008 5:17

RE: Arabove jsou tedy krizaci?

Semerad semeradj (zavináč) yahoo (tečka) com 76.?.?.?

Reakce na 158095

>Semráde, je obdivuhodné, jak dovedeš problematiku uchopit za
>ocas a považovat jej za hlavu.

Zato vy a dalsi diskutujici jste to uchopili spravne do rukou. Jsem prvni a posledni, kdo se tu bavi k clanku. Ten je ceskem klukovi, ktery i za nas padl v Afganu a o neucte k jeho obeti od autora clanku. Vy se tady bavite o husitech. To jest o lidech, kteri zabili kazdeho, kdo se nenechal dobrovolne okrast.

>Ale vybrat si musíš sám, tady ti mnozí pomáhají.
>Je to o drobném rozdílu mezi slovy "tvrdohlavost" a
>"cílevědomost". Našla by se určitě i další, hrubší
>slova, že?

A cim mi pomahaji slechetny cizince? Treba napr. tim, ze mi sproste nadavaji, kdyz nemaji argument, nebo dokonce jako Mirda uz nadava me rodine, kterou nezna? Vybirat si nic nemusim. Mam svedomi ciste i hlavu a vim co delam a co chci. Hlavne v jakem svete chci zit. Venujte se vice tomu, co je v clanku napsano a mene karani druhych. Zvlaste, kdyz to vase karani a poucovani nedava zadny smysl.

158144

4.4.2008 8:59

RE: Arabove jsou tedy krizaci?

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 158144

"Ten je ceskem klukovi, ktery i za nas padl v Afganu a o neucte k jeho obeti od autora clanku."
Já jsem nějak doteď nepochopil, jak "za nás". On nás někdo z toho Afghánistánu napadl? Ohrozil naši republiku? Co dělají naši "kluci" v cizí zemi, tisíce kilometrů od vlasti, kterou nikdo nenapadl? Co já vím, nejsme s nikým ve válečném stavu a NATO je pakt obranný, když už se jím oháníte.

158162

6.4.2008 16:24

RE: nepochopil, jak "za nás"

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 158162

Prave! Clovek se musi zamyslet nad celym divadlem.
Valka zacala zamenkou, ze se Osama Bin Ladin schovava v Afganistanu. Na to si mohla Amerika stacit sama, bez pomoci ceskych vojinu. Prevalcovat celou zemi pulmilionovou armadou a usadit se tam pro blaho tamejsich obyvatel a byl by konec AlKajdy. At to Leho potvrdi.
Jak Sadam, tak Iran by si jiste dali pozor.
Kdyz se na celou situaci podivate z povzdali, vstup do Iraku se konal z jineho duvodu a proto Afganistan nebyl dokoncen. Z toho vyplyva, ze cilem neni demokracie ale nestabilita celeho uzemi.
Zaplatil za to zivotem jeden cesky vojak? Alespon se nerekne, ze tam nasi jen tak stali opreni o lopatu.

158380

4.4.2008 10:03

RE: Arabove jsou tedy krizaci?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 158144

...mrzí mě, že moje nabídka z zamyšlení se nad rozdílem významu dvou slov je pro tebe káráním a poučováním. Ano, lidi, kteří neví kudy kam, ti se brání kárání a poučování. Je to znakem jejich pozice i vztahu k okolí.
To, žes pochopil z článku jiné souvislosti, to ovlivnit se mi nepodařilo. Máš také svoji pravdu a nárok na ni.
Jen jsem chtěl nabídnout jinou, ono těch pravd je totiž tolik, kolik lidí. A platí ta, na které se někteří shodnou - ti, kterých je většina.
Novou většinu, opačnou od té minulé, tu musí někdo začít. A tady je nás už docela dost, co máme podobný pohled na situaci.
Nic ve zlém, přeju ti klid při čtení a lepší argumentaci. I já si dělám nárok na omyly.

158164

4.4.2008 23:11

RE: Arabove jsou tedy krizaci?

IVAn 90.?.?.?

Reakce na 158144

Provokatére, za mě žádný český kluk v Afganu nepadl!!! Vstup do NATO byl vnucen havlovládou bez možnosti se vyslovit, takže nekecej nesmysly! A lidi, kteří zabijí každého, kdo se nenechá dobrovolně okrást -> na koho to pasuje, co? Arabové to nejsou. Snad jiní semité. [smích]

158231

4.4.2008 22:46

RE: Arabove jsou tedy krizaci?

reach52 88.?.?.?

Reakce na 158231

truetrue, za tebe nemůže nikdo padnout, může tě jenom zabít

158232

8.4.2008 17:14

RE: Arabove jsou tedy krizaci?

ctenar 62.?.?.?

Reakce na 158232

a preji podobne i Vam a Vasi rodine [mrknutí jedním okem]

158582

3.4.2008 8:23

Pozor na idealizaci

JaJa 213.?.?.?

Oni i ti husité loupili a vraždili, co se naskytlo. A o legionářích v Rusku si stačí přečíst i něco z druhé strany, jak s sebou táhli nakradený majetek... [mrknutí jedním okem]

157983

3.4.2008 8:59

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 157983

>Oni i ti husité loupili a vraždili, co se naskytlo
Já vím, že to asi myslíte dobře…
Ona totiž ta pointa je v článku vystižená, zatímco Vám uniká. Kdyby byla pravda to, jak to píšete, tak by to nemělo šanci na úspěch a nepootočilo to chod dějin.

Ve vojenském řádu husitů byla kořist vlastně zakázána. Srovnejte to s „protistranou“, kde naopak byla motivem. Ještě se divíte, že poráželi armádu za armádou (v mnohonásobných přesilách) valící se do Čech? Myslíte si, že motivem žen a dětí jako husitských bojovníků byla kořist?

Uvědomte si, že husitství je fenomén, který nemá v dějinách obdoby, a v souvislosti s tím, co se děje dnes, se dočkáme i vysvětlení (v globalizovaných dějinách), že vlastně ani nebylo. Tedy asi nějak takhle: „To se prostě církev jen tak sama reformovala a mezi tím, lůza kradla.“

157985

3.4.2008 12:23

RE: Pozor na idealizaci

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157985

[smích] já bych význam husitů zase tak nepřeceňoval a je bych určitě neglorifikoval, nedělal bych z nich ty čisté idealistické bytosti, jako to činíš ty. byli mezi nimi (mimo ideových vůdců) i radikálové a válečníci, i stejní dobrodruzi jako kdekoliv jinde: zločinci, znásilňovači i vrazi, rozhodně žháři a lupiči majetku, který jim nepatřil. Věšeli nevinné bezbranné jen proto, že byli katolíci (patřili k názorové protistraně). Jejich majetek pouze ze stejného důvodu kradli nebo ničili a vypalovali (celá "katolická" města, památky, kostely, sídla). Byla to v podstatě chudinská, dle dnešní terminologie levicová svoloč, která dělala násilný převrat (ne nadarmo to komouši, kteří je vydávali za vzor hrdinů, nazývali "husitské revoluční hnutí" ). -Důležité ale je zdůraznit, že to byla epizodka pouze lokální, týkající se jen Čech a Moravy, a na světové/evropské dění to nemělo velký dopad -viz také rozšíření církve husitské nebo i církve bratrské - dalo by se říct, že zmírá na úbytě, zatímco církev katolická se skutečně zreformovala sama, a nikoliv díky husitům, ale až později, a i jinými podstatnějšími vlivy.
Zde vidím, že máš značné mezery. Dojmy, klišé/absolutizování převažují.

158014

3.4.2008 16:26

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158014

>Důležité ale je zdůraznit, že to byla epizodka pouze lokální, týkající se jen Čech a Moravy, a na světové/evropské dění to nemělo velký dopad

Víš kolik sem přitáhlo vojáků ?? Myslíš, že to bylo jen tak, protože zrovna neměli co napráci? Víš co to udělalo z rozpočty "Svaté říše"? (a nejen tam?)

To mělo do lokální epizodky skutečně daleko. Země uprostřed Evropy s dvojím náboženstvím byl průlom, který "stolice" pěkně dlouho rozdýchávala.

PS.: (Pomsta přišla o 200 let později a je jen zázrak, že jsme to přežili)

158052

3.4.2008 17:45

RE: Pozor na idealizaci

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158052

bráníš se hezky, ale fakta jsou neúprosná.
neřešme zde fakt problémů v katolické církvi tehdejší doby. neřeš ani výdaje (jistě byly poměrně velké, ale ne takové, jako na křížové výpravy, které hnuly evropou víc). vyřeš si ty tvé idealistické názory o tom, jak ženy a děti zaháněly rytíře s holýma rukama, jen silou ideje (snad tehdy obrodné, ale vadně prosazované). dále si zjisti něco o zničených vsích, městech, klášterech, vyrabovaných, vyvražděných zlodějskými a vrahounskými tlupami zdivočelé spodiny, která se dala strhnout rádobyspravedlivými vůdci a zaštiťovala se morálkou, a přitom páchali mnohem horší zvěrstva. celá ta epizodka (jakkoliv byla krátká) nás stála hodně - životů, sil, výdajů, prestiže a i ustrnutí vývoje. byla to slepá ulička, smutné období našich dějin. doba temna následovala, ale husitství bylo tou příčinou. jestli to někdo těžce rozdýchával bylo právě české království, po zhoubném údobí husitském. sami jsme si ublížili tím úletem.

158070

3.4.2008 18:47

RE: Tyhlety tvoje pravičácký kydy /pohled na naše dějiny/se nedají číst.

xxxx 83.?.?.?

Reakce na 158070

Tobě člověče z našich dějin není nic svatý.Když do nich zasáhnou obyčejní lidé tak je to hned chátra.Takže podle tebe byla nositelem pokroku vládnoucí šlechta se zkorumpovanou církví.Jako dnes.Akorát místo šlechty jsou to ty vyžraný zlodějský parchanti ,kteří z nás zaživa stahují kůži a říkají si kapitalisti.Teď jsme téměř na pokraji 3WW a to je vše důsledek jejich nenažranosti.Tak to bohužel šlo po celé dějiny.A když se lidi začli bouřit, tak ty je budeš nazývat chátrou.Kdepak přišla k majetku církev a šlechta.Určitě je získala vlastní prací a pílí jak pořád vi pravičáci blábolíte. Kde pak by byli bez svých podaných. Ani prdel by si neutřeli.Hodnoty se nevytvářejí přehazováním peněz z jedné hromady na druhou. [naštvaný]

158081

3.4.2008 22:00

RE: Tyhlety tvoje pravičácký kydy /pohled na naše dějiny/se nedají číst.

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 158081

Žádný katolík přece nemůže mít sebemenší sympatie k Husovi, husitství, Josefu II a Masarykovi. Vždyť je připravovali o nahrabaný majetek.

Jinak samozřejmě husité byli původně katolíci. S katolickým klérem se rozešli, protože ten v 15. století stejně jako dnes, šel jenom po mamonění majetku. Ti bezbožní ochlastové jen vybírali od všech peníze za jakoukoliv maličkost, nutili lidi odkazovat církvi majetky a na církevních statcích poddaní museli tvrdě robotovat.
Prostým věřícím se nezdálo správné, aby porušení božího zákona se vykupovalo penězi, koupením odpustku od katolické církve. Lidé v Čechách byli gramotní, dokázali si přečíst v Bibli, že Kristus kázal chudobu a ne rozmařilé hýření, provozované církevními papaláši. Bylo jedině logické, že ve vzrušené době po upálení Jana Husa za to, že proti rozmařilosti katolické církve a zlořádům kázal, se hněv lidí obrátil proti představitelům církve, která se se zásadami křesťanství již dávno rozešla.

Je jen příznačné, že našim černoprdelníkům jejich hlavní starost o majetek a moc vydržela až do současnosti. Proto se spojí třeba s čertem, jen aby zůstali ve vládě. Nepochybně by se cpali do vlády i kdyby ve volbách vyhráli komunisti. Však s nimi vládli bez problému 40 let. Jen dnes toho svého ministra Plojhara raději nepřipomínají. V Národní frontě však byli důležitým článkem. Za to, že tady 40 let s komunisty vládli, jim nyní budeme ještě platit. Když kde o majetek, tak katolík nezná bratra. Že by to pochytili od vyhubených? Kdo ví?

158110

3.4.2008 22:53

RE: Tyhlety tvoje pravičácký kydy /pohled na naše dějiny/se nedají číst.

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158110

No už jsem se lekl, že se tu budeme všichni pěkně spořádaně, bezpohlavně „globálně a proevropsky“ stydět…

Ještě bych snad dodal.
Nešlo jen o Husa jako o katolického reformátora (to nebylo až tak neobvyklé), ale o jeho národní postoj. Ten přišel chytrákům ze stolice svaté hodně nestravitelný.

A ani se to zdaleka netýkalo jen ždímaných robotníků. Šlo to od krále až po pradlenu. Papež sem cpal inkvizici (již tehdy), která šmírovala co se dalo, a co nešlo ušmírovat, tak aspoň potrápit (podobnost s dneškem čistě náhodná?).
No, a že měla stolice vždy svého věrného německého služebníčka? (že by zase náhoda?). No zadarmo ani Němec … a tady se dalo vydolovat ledacos (zase ta podobnost).

158121

3.4.2008 23:48

RE: Tyhlety tvoje pravičácký kydy /pohled na naše dějiny/se nedají číst.

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158110

no už jsem se bál, že se tu neobjeví termín "černoprdelník", užívaný největšími primitivy... [smích]
mě kupodivu žádný hus ani josef II. o majetek nepřipravili [chechtot]
Zato mi připadá komické (ale u tebe příznačné) že opět odhlížíš od skutečných (NEODDISKUTOVATELNÝCH) zločinů k nenávisti, antipatiím, poukazování na chyby druhých (jako by to mohlo omluvit chyby první), a k národovectví. ano, jistěže! hrdinové, co se vzbouřili, vraždili, loupili, ničili a vypalovali, a svou hloupostí zavinili občanskou válku, smrt statisíců a následné represe. ano - praví hrdinové! nevadí nám, že jsou zločinci - jsou přece naši! nevadí nám špatný výsledek - hlavně že měli odvahu to rozpoutat [chechtot] (nebo spíš naivitu? hloupost? neuváženost? davové šílenství? zneužití idejí k cílům některých?) nevadí nám špatné prostředky, vadný způsob, jakým chtěli dosahovat svých cílů. zajímá nás omezeně (mimo idealizovaného "hrdinství" čechů) jen jedno jediné - jací byli ti druzí. ubohé... primitivní... nekorektní... Něco jako by chtěl někdo vynášet vraha s tím, že by poukazoval na dnešní dobu a na společenské nešvary, a říkal by, že vrah je vlastně oprávněný, oběť doby a hrdina současně.

158126

4.4.2008 14:45

RE: "černoprdelník"

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158126

Docela mírný výraz, pokud si uvědomíme, co vše mají na svědomí, pokud nějaké mají a jestliže mají, tak barva je zřejmá...

158182

4.4.2008 21:07

RE:

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158182

1) jak souvisí něco tehdy s někým dnes nebo s vírou jako takovou?
2) barva čeho?
už i tebe logika a korektnost míjí o pěkný kus... nebo jsi velmi, velmi unavený a už ti to nemyslí?

158210

5.4.2008 10:32

RE:

Robocrep 88.?.?.?

Reakce na 158210

>1) jak souvisí něco tehdy s někým dnes nebo s vírou jako
>takovou?

Na tenhle argument si dejte pozor, podle stejné logiky můžu dneska nosit na rukávu svastiku a hajlovat [mrknutí jedním okem]

158276

6.4.2008 22:15

RE:

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158276

pozor já dávám, a proto vím, že tvé přirovnání je nesmyslné. ale i kdybys nosil svastiku a hajloval, mně by to bylo fuk. každý si může s rukou dělat co chce, ne? já nejsem tak přepjatej jako soudruzi vyvolení v orgánech určených k cenzuře, filtrování práv shromažďovacího a projevu... nutí naše občany k sebevinění za nějakou jejich historii a vedou nás i autocenzuře... abychom se už a priori cítili vinni, a kontrolovali své záměry a myšlenky s ohledem na ně. což mi připadá jako zrůdnost.

158402

5.4.2008 21:21

RE:

takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 158182

No ,vymáčkni se ,co že to všechno mají na tom svědomí. Já tedy osobně znám katolíků několik stovek,možná i tisíc,ale neřekl bych ,že by byli horší ,než všichni ne-katolíci,či ne-křesťané!Můj dojem je ,že spíše vy,ne-křesťané máte toho na tom svědomí daleko více.Ale to může být pouze jen můj subjektivní pocit.
Třeba opravdu jsou ty naše kriminály plné zloduchů a nejhorších vyvrhelů všeho druhu - praktikujících katolíků - černoprdelníků.
(Mimochodem výraz "černoprdelník" vymyslel jistý soudruh Trockij-Bornstajn ,ne-křesťan,jinak to obrovský lidumil a dobrák od kosti a určitě i Tvůj vzor,který by ani mouše zajisté neublížil! [velký smích] )

158328

5.4.2008 23:33

RE:

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158328

Nepotřebuji se vymačkávat a ani zpovídat jako ne-katolík a také ne-křesťan, ne-muslim a dokonce ne-žid.
(Jen svému svědomí.)
Ale přes to…
Pokud jsem se dotkl někoho, kdo víru nezneužívá k čemukoliv, tak se omlouvám, tak to myšleno nebylo. Je to směřováno na ty, kteří zneužívají ušlechtilých idejí k duševnímu zotročování.
(A co mají na svědomí , to ví sami nejlíp)

158345

6.4.2008 22:17

RE:

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158345

zotročit se nechá jen člověk slabý, určený k otročení. svobodymilovný, kvalitně myslící člověk může být věřící, a přitom neotročit nikomu - ani Bohu, ani lidem. jsme svobodné bytosti, ke svobodě určeni. jsou ale někteří, co to přehánějí a manipulují, a jiní, kteří rezignovali na svůj rozum a svobodu, takže manipulaci snadno přijímají. což ale rozhodně není masovým jevem.

158403

7.4.2008 12:19

RE:

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158403

>takže manipulaci snadno přijímají. což ale rozhodně není masovým jevem.
Rád bych měl tuto jistotu...

158453

8.4.2008 15:12

RE:

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158453

v tomto případě jsem měl na mysli údajnou manipulaci, jak se jí děsí odpůrci církví a víry. pokud jde o politickou propagandu (lži) a reklamu (iluze), tam je manipulace hojně rozšířena a podléhá jí většina. nad vírou se člověk aspoň zamýšlí (je to aktivní proces, někomu/něčemu uvěřit). poslouchat TV a nechat se podprahově PASIVNĚ masírovat v am. seriálech, to je věc jiná.

158559

7.4.2008 17:28

RE:

takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 158345

Vidím,že jsem se špatně vyjádřil,tedy ještě jednou.
Pocházím z jihu Moravy a tak osobně znám katolíků celou řadu.Dělníci ,studenti, podnikatelé,sousedé........
Doposud jsem si myslel,že tito lidé nevybočují nijak z průměrné populace.No,ale protože podle tebe toho mají spoustu na svědomí - to ví sami nejlíp ,rád bych nějaké odkazy a statistiky ,které by to tvé tvrzení potvrdily.V čem je ne-katolická populace lepší,morálnější,nebo třeba pracovitější.Rozumíme si ano? (Zvýšená násilná i jiná trestní činnost ,vraždy nenarozených dětí,třeba i rozvodovost oproti celonárodnímu průměru apod.)
Prosím konkrétně.Abych pochopil.
Díky.

158484

7.4.2008 18:34

RE:

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158484

>No,ale protože podle tebe toho mají spoustu na svědomí - to ví sami nejlíp ,rád bych nějaké odkazy a statistiky ,které by to tvé tvrzení potvrdily.
>Je to směřováno na ty, kteří zneužívají ušlechtilých idejí k duševnímu zotročování.
...a také jinak

Co mám ještě vysvětlovat? Mám tu snad vyložit historii římsko-katolické církve? Její motivace? Její „upřímné“ úmysly se světovou populací? Opravdu? Její starost o „spásu“ duší mě skutečně dojímá, ale pravděpodobně jinak než tebe (katolická liga přivodila téměř úplnou likvidaci obyvatelstva Čech).
Kultury, pracovitosti a tradic Moravanů si vážím, a kdykoliv se jí zastanu.
Zvýšená násilná i jiná trestní činnost je dána trvalým rozvratem jakýchkoliv tradičních hodnot.
>vraždy nenarozených dětí
no nevím sice jak to souvisí s celým tématem, ale kde jsou rozvrácené sociální i ekonomické vazby , lidé jsou ochotni riskovat životy všelijak (své, i jiné).
Rozvodovost je to samé. (Já osobně se ani nepotřebuji brát, abych měl úplnou rodinu. Ani nevím, proč by mi do toho nějaká církev nebo stát měly strkat nos.)
>Rozumíme si ano?
To nevím, ale rád bych aby tomu tak bylo.

158496

7.4.2008 21:18

RE:

takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 158496

Zkusím znovu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Docela mírný výraz, pokud si uvědomíme, co vše mají (katolíci,rozumím-li tomu dobře)) na svědomí, pokud nějaké mají a jestliže mají, tak barva je zřejmá...
----------------------------------------------------------------

Proto se ptám.V čem jsou katolíci horší,než zbytek populace,co mají více na svědomí,jestli je mezi nimi větší třeba zločinnost,rozvodovost apod.A jestli že ano
,zdali by to šlo doložit statistikou atd.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mám tu snad vyložit historii římsko-katolické církve?
----------------------------------------------------------------
Tedy ,ono záleží na tom jakou "historii" máš na mysli.Jedná-li se o židozednářský,nebo bolševický výklad,potom nemusíš,obávám se ,že jej mám už od školních let docela v malíčku.
[velký smích]
[pláč]
A na závěr,co takhle obrácený gard?
No a mě zase dojímá ta starost ne-katolíků o můj "světový názor",kdy mi dennodenně,čtyřiadvacet hodin nutí svůj pohled na svět......
Víš vůbec co mají toho ti ne-katolíci na svědomí?
A jaká je jejich barva zřejmá?

Trklo?

158509

7.4.2008 22:03

RE:

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158509

>co vše mají (katolíci,rozumím-li tomu dobře)) na svědomí
Ne nerozumíš. A ani nechceš (všichni katolíci jsou skutečně totéž?).
>V čem jsou katolíci horší,než zbytek populace,
Protože nerozumíš, toto je špatně položená otázka a spolu to nesouvisí (vysvětleno výše)
>No a mě zase dojímá ta starost ne-katolíků o můj "světový názor",kdy mi dennodenně,čtyřiadvacet hodin nutí svůj pohled na svět......
To mě také, nemusíš se cítit ukřivděný. (Ovšem jistí katolíci dělali totéž mnohem déle)
>Víš vůbec co mají toho ti ne-katolíci na svědomí?
Mají, a hodně. (někteří si také hrají na svaté…)
>A jaká je jejich barva zřejmá?
Jsou to třeba růžoví??? (Svět není dvoubarevný a ani nebyl a nebude, tak se to nepokoušej takto stavět)

Jestli bráníš Jižní Moravany, tak nemusíš, jsem na jejich straně. Jestli bráníš římsko-katolickou církev, už jsem řekl dost (jestli tě to netrklo)
[mrknutí jedním okem]

158514

8.4.2008 15:29

RE:

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158509

>Prosím konkrétně.Abych pochopil.
---milý "takyjeden", od Spytihněva se jasné věty nedočkáš [smích] on umí jen naznačovat. a v tomto tématu navíc rýpavě do katolíků. co na tom, že zobecňuje (každý katolík je podle něj nositel nejhoršího historického zla)? co na tom, že blekotá cosi o tom, že svět není černobílý, ale celé jedné skupině lidí dá jednobarevnou náleku? co na tom, že má "takyjeden" pravdu v tom, že ví (vidí kolem sebe), že katolíci nejsou rozhodně horší, než nekatolíci - spíše dle kriminálních statistik lepší, a dle morálky je to taky spíše naopak, a to i z jednoho prostého důvodu - že se nad věcmi a nad sebou alespoň zamýšlejí a poměřují se nějakým ideálem (na rozdíl od většinově nemyslícího spotřebního stáda). toto ale Spytihněv není schopen (či spíše OCHOTEN!!!) vidět. a dál bude tvrdohlavě psát dvoubarevné kraviny - že prý máme jen černou a růžovou... přičemž nevěřící jsou samozřejmě ti lepší, růžoví. a už vůbec mu nedochází, že jakákoliv chyba z historie není chybou dnešního katolíka z jižní Moravy! na toto mu IQ zřejmě nestačí, a dál bude bez uzardění a omluvy tlačit lidem do hlav nějaké bludy o údajném katolickém zlu. jeho odsudek se týká pochopitelně (i) dnešní církve, tedy dnešních lidí, kteří za nic nemohou (když se narodili až třeba před 30 lety).
proto zkoušet to znovu na Spytihněva je marné [smích] - není ochoten uvažovat v této věci logicky a korektně, a má názor hotový... křivý. že hlásáním křivého názoru někomu škodí, to mu nedochází. a že diskredituje i sebe a tak si škodí, to mu nedochází asi také. prostě "netrklo"...

158561

8.4.2008 18:25

RE:

takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 158561

Ano souhlas,napsal jsi to za mě.
Také si nemyslím,že by Spytihněv byl ,no dejme tomu pomalejší.Není. Spíš chápat nechce.

Nechci jej a vlastně kohokoliv urážet ,ale fascinují mě lidé s podobnýmy postoji .Kde se v nich bere tolik nenávisti vůči něčemu co vůbec neznají a jak je vidět i nechápou ,nebo chápat nechtějí? Nenávisti vůči lidem,kteří jim nikdy nijak neublížili,a pravděpodobně i nepoložili byť jen to nejtenčí stéblo přes cestu? Kam až vlastně chtějí takoví lidé dojít?

158591

8.4.2008 19:38

RE:

takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 158561

Ano souhlas,napsal jsi to za mě.
Jenom si nemyslím,že by Spytihněv byl ,no dejme tomu pomalejší.Není. Spíš chápat nechce.
Řekl bych ,že to bude nejspíš mladý člověk s názory převzatýmy z TV Nova ,či četby Dana Browna.
Nechci být k němu a vlastně komukoliv osobní ,ale fascinují mě lidé s podobnýmy postoji - kde se v nich bere tolik nenávisti vůči něčemu co vůbec neznají a jak je vidět i nechápou , nenávisti vůči lidem,kteří jim nikdy nijak neublížili....

158596

8.4.2008 22:25

RE:

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158596

Naprosté nedorozumění.
Je mi to upřímně líto, že to tak vyznívá. Necítím vůči katolíkům vůbec žádnou nenávist. Naopak. Ale tady dochází k úplně klasickému nedorozumění.
Pokud mám na mysli komunismus, nemyslím tím automaticky komunisty. Pokud hovořím o politice církve, nemyslím tím věřící chodící se modlit v neděli do kostela. A tak bych mohl pokračovat.
Ale je mi jasné, že to často takto může vyznít. Ale nenapadlo mě, že to na tomto fóru, bude takto „osobně“ chápáno.
Pokud jsem to ještě nevysvětlil, tak znovu. Politika Říma a jeho církve není totéž, co modlící se křesťané. A nikdy nebyla.
Není se vůbec čeho obávat. Lidé mého druhu nikomu neubližují, čtou, povídají si a žádné téma není pro ně tabu.
(Ten Brownův kód jsem četl a je zábavná detektivka) a ty myslíš, že něco, co se tu snažím sdělit, je z TV nova??? Najdi mi prosím cokoliv, okamžitě to odvolám [smích]

158606

8.4.2008 23:58

RE:

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158606

no, tvůj problém bude zřejmě to, co už píšu o kousek níž - že ani nechápeš, co nebo kdo je vlastně ta církev, proti níž brojíš.
jinak kvituji s ulehčením, že snad nic proti katolíkům nemáš... kromě tvé útrpnosti [smích] ...jóó, to podvědomí a zobecňování je sviňa... vkrádá se ti to zřejmě i do hodnocení těch, ketří mají stejnou víru, jako ti (někteří) před staletími. a pak že studium neškodí [smích] - všechno škodí, je-li toho moc, a pokud to není vzato za správný konec a se správným úmyslem.

158614

8.4.2008 23:24

RE:

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158596

tak to si já zase nemyslím... ani že je novácký divák, ani že čte vyložený škvár, a ani že by byl bůhvíjak mladý (vzhledem k tomu, co psal... jak pobýval v americe a jak už se drahně let věnuje studiu knih o historii. spíš bych jeho problém viděl v nějaké neblahé osobní zkušenosti nebo ve špatné četbě, špatném úhlu pohledu či kombinaci vlivů, nebo v nějaké prazvláštní nakloněnosti právě tuto historii chápat špatně, a zobecňovat to na celé křesťanství (a zlo iracionálně přisuzovat všem takto věřícím lidem). je to neštěstí, když se něco v mozku šprajce... [smích]

158609

9.4.2008 10:19

RE:

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158609

>je to neštěstí, když se něco v mozku šprajce...
[mrknutí jedním okem] já vím...

158654

3.4.2008 22:31

RE: Tyhlety tvoje pravičácký kydy /pohled na naše dějiny/se nedají číst.

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158081

ale člověče xxxx, jestli tobě je svaté vraždění, podpalování a krádeže, a pokud toto pokládáš za pokrok a za fantastické, svaté dějiny českého státu, no tak to prostě máme zcela jinou morálku. jen zaslepený, fanatický čech-rádobyvlastenec bude tohle období vychvalovat jako vrchol naší historie. přitom to bylo období velkých chyb, občanské války, zločinů zběsilých živlů a utrpení všech lidí, s následkem neméně zlého období po skončení toho bujarého, vzrušeného řádění davů.
já jsem o pokroku nemluvil, také jsem uznal, že tam byly velké problémy v té době, ale to nic nemění na tom, že chátra plenila, vraždila a kradla. a odkazováním se na jiného... ten jistě taky nebyl svatej ap., ukazováním prstem, tím se svých chyb ještě nikdo nezbavil. a z vraha a ničitele se tak ještě nikdy nestal svatý hrdina... leda ve fantazii těch, co to tak chtějí vidět. ve skutečnosti ne.

158116

3.4.2008 19:45

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158070

Nebráním sebe, ale úplně něco jiného, co asi leží někde mimo tebe...

(No aspoň jsem to zkusil)

158088

3.4.2008 20:33

RE: Pozor na idealizaci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 158088

No ale na idealizaci je opravdu třeba dávat si pozor. Vím co říkám, sám na to průběžně dojíždím. Opravdová obrana je taková, kdy bráníme to, co máme rádi, i s vědomím, že to má chyby a nedostatky, a kdy si přiznáme svou emocionální zaujatost. Protože NIC ve stvoření není ideální, a nikdo v duálním světě nemůže být nestranný. Vlastně jediná možná nestrannost je ta, kdy (si) poctivě přiznáme vlastní chyby a zároveň klady protivného pohledu na věc [mrknutí jedním okem]

158102

3.4.2008 22:25

RE: Pozor na idealizaci

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158088

no povídej, co leží mimo mě... jestli myslíš, že hájíš právo a spravedlnost, že glorifikací zločinů se stavíš na stranu dobra, pak je to zřejmě tvůj omyl.

158117

4.4.2008 9:11

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158117

Polopatě.
Když Ti někdo bude píchat prstem do oka, tak mu dáš přes ruku, a když pak začne do obou, tak mu ty pracky prostě urazíš…
(ne"křesťanský" princip, žádná glorifikace)

158159

4.4.2008 20:33

RE: Pozor na idealizaci

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158159

vždyť ty neumíš napřímo odpovědět ani na několikerý dotaz, a to ani tehdy, když řekneš "polopatě". ani teď není zřejmé, "co asi leží někde mimo mě". oko? prst? princip? glorifikace? asi těžko...
jestli ale velmi složitě a pokrytě (a nikoliv polopatě) chceš moralizovat, tak si nejdřív srovnej myšlenky, abys nepsal jen chytrolínské jinotaje. a až je nebudeš psát, nikdo se tě ani nedotkne (natož aby ti píchal do oka). ovšem jestli je pro tebe nesouhlas, výtka či výzva pícháním, tak bys toho diskutování měl raději nechat... abys příliš netrpěl [smích]

158212

4.4.2008 21:40

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158212

>nikdo se tě ani nedotkne (natož aby ti píchal do oka). [velký smích]
Mluvil jsem o těch robotnících atd. co už toho měli plný zuby. [smích]
Tak se nezlob...

158219

4.4.2008 23:06

RE: Pozor na idealizaci

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158219

KONEČNĚ! ale mohlo to zaznít jasně a naplno klidně hned napoprvé, a nedohadovali bychom se. (mimochodem dosud nevím, co mě údajně míjí).
Ano, robotníci museli pracovat. Jako i dnes obdoba robotníků musí pracovat. nemůžeš tehdejší dobu hodnotit dle dnešního standardu, z dnešních pozic.
podobně je stupidní americká a proamerická argumentace typu "muslimové jsou špatní, protože jsou méně vyvinutí, ustrnuli ve středověku a my jim musíme přinést naše výdobytky, klidně i násilím... a jejich systém převálcovat". Přitom ty kreatury, kterým to padá z huby, vůbec neusilují o nějaké dobro pro muslimské země! vůbec ani ty muslimy NECHÁPOU! oni nerozumí té jejich víře, jejich historii, jejich tradicím, nevidí ta pozitiva jejich systému, ale jen ze západní pozice chtějí "rýpat do oka" arabům ap., dělat převraty, "osvobozovat" tamní ženy (když v rámci svého prostředí žijí možná docela harmonicky a jejich rodiny jsou daleko pevnější než naše).
ti omezenci prostě vidí jen sebe a dnes a tam, kde jsou, a nic jiného podle nich není možné a dobré. jen my. podle nás.
pestrost a tolerance jim neříká vůbec nic. a nejspíš jim něco říkají jen šustivé bankovky... (kromě omezenosti a bezohledného hulvátství ještě úplatnost).
k takovým se svým pomýleným hodnocením 15. století řadíš i ty (určitým způsobem). snad jen s tím rozdílem, že ty z toho nic nemáš [smích]

158234

5.4.2008 0:23

RE: Pozor na idealizaci

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 158234

pod tohle se podepisuji! [cool]

158241

5.4.2008 18:56

RE: Pozor na idealizaci

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158241

Méďo, ale přesně to samé popsal pan Spytihněv ve svém polopatickém, naprosto logickém a krátkém komentáři! 2xs mu oponuje tak, že stejnou logiku rozepíše ve dvaceti (?) větách.
V podstatě s ním souhlasí, aniž by přiznal svou chybu původního nepochopení. Stačila pouhá omluva a neházet nedorozumění na oponenta.

158309

5.4.2008 19:29

RE: Pozor na idealizaci

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 158309

omlouvám se za nedorozumění, souhlasil jsem s většinou příspěvku, ale opomenul jsem naznačit, že závěr určený Spytihněvovi jsem přešel...mea culpa! [zahanbení] [zahanbení] [zahanbení]

158315

6.4.2008 4:40

RE: Pozor na idealizaci

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158315

Jsi charakterní člověk. Inteligent se omluví a hlupák nepřestane zatloukat.

158362

6.4.2008 22:07

RE: Pozor na idealizaci

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158362

neblekotej a nedělej ze sebe toho vrchního hlídače niter cizích lidí. je to trapné. nemůžeš ani tušit, co si kdo myslí, a kdo ze zde píšících je natuti charakter.
což píšu i přesto, že méďa béďa nenapsal nic, co by jeho charakter viditelně poškozovalo... naopak je mi symatický. na rozdíl od samozvaného dozorce a "morální kapacity" jako jsi ty.

158405

7.4.2008 9:35

RE: Pozor na idealizaci

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 158405

ale no tak, Mirda taky nic neprovedl, tak se do něj tak neobouvejte , prosím [mrknutí jedním okem]

158433

6.4.2008 21:46

RE: Pozor na idealizaci

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158309

drahoušku mirdo, píšeš bohužel nesmysly - v té jedné banální větičce Spytihněv VŮBEC neřešil to stejné, co já. naopak on se pouze zastal lidí, co je nezná a ani nemůže chápat (jejich práci, společenské zřízení, prostě dobu). tímto hodnocením Z JINÝCH POZIC, z jiného času, ale dnešním způsobem, se dopouští totálně chybných závěrů... podobně jako ti jediní správní pokrokoví američané.
když se ještě dvakrát, třikrát zamyslíš (ve střízlivém stavu), snad uvidíš, že on a já mluvíme zcela jinak (o jiné věci), a ne že Spytihnev řešil krátce totéž.
ostatně krátká hesla jsou ošidná - skýtají prostor pro nejasnosti a všelijaký výklad. u Spytihněva je to žel typické - nikdy nenapíše něco na plnou hubu, úplně jasně. jen nastřeluje.
a jelikož svou chybu zde nevidím (logickou už vůbec ne), tak za co bych se měl omlouvat? abys měl ty radost? já nejsem pokrytec, co se kaje na povel nějakého samozvaného supervizora, i když není proč.

158404

7.4.2008 6:00

RE: Pozor na idealizaci

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158404

Chytrému napověz a hlupáka nakopni.
Nevztahuj to na sebe...to mne jen tak napadlo. Trochu jsem se pozastavil nad tvojí nadšenou obhajobou církve. Už jednou tady byla o tom diskuse jak se církev dožaduje po státu finanční náhrady a ty jsi byl snad jediný, kdo tady běhal v rouše archibiskupa. Tvojí víru ti neberu a také tě uznávám co se týká rozsahu tvých vědomostí. S církevním vydíráním však nemohu souhlasit a pokud v tom jedeš společně s církví, tak potěš pánbůh. Ámen.

158427

7.4.2008 7:08

RE: Pozor na idealizaci

Saša 74.?.?.?

Reakce na 158427

Kdyby lidstvo žádná náboženství nemělo tak „víru“ okamžitě vynalezne. Dav nějak si žádá o něco se opřít a tím bývá dogma, dále utopistické ideologie „o kterých nesmíme pochybovat“ a tam patří i víry v komunismus, nacismus, sionismus. Lidé "bez víry" bývají mravnější a odpovědnější, než někteří "věřící". Lidé chtějí věřit v nějaké spasení. Teď jsem se v myšlenkách nějak dostal do průseru: lidé často věří ve spásu tvrdého kapitalismu, který ověřitelně odpovídá těm horším vlastnostem člověka. Domnívám se, že přinejmenším v té tvrdé formě bez morální odpovědnosti i tato „víra“ si zaslouží zpochybnění. Pozor na idealizaci...

158429

8.4.2008 5:13

RE: Pozor na idealizaci

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158429

Z vašich příspěvků pane Sašo tuším, že žijete v Kanadě a budou vám povědomá jména, které uvedu níže. Nebudu reagovat na 2xs (to je ten pán, co odsuzuje vzdělání a šíleně holduje církvi a právě takoví jsou nebezpeční pro společnost).
Nepochopil (nechce pochopit?) a žadá odkazy. Uvedu několik jmen a pan 2xs, jelikož zná anglicky, tak si to může vygůglovat. Jimmy Baker, Jimmy Swagart, Oral (+ syn Richard) Roberts, Jerry Falwell, John Hagee a další a další a další. To je jenom nepatrný seznam na ukázku, kam až zajde náboženství v "legálním" okrádání lidí. Zneužívají slabosti lidí - především starších, těch nejvíce postižitelných - k vlastnímu prospěchu. Novodobá náboženská aristokracie. Přesně jak jste napsal:

>Lidé chtějí věřit v nějaké spasení.
---
Ano, a proto si měsíčními příspěvky (polovina penze, deset procent z hrubého platu, vybíráním u vchodu kostela, zasíláním šeků po skončení TV evangelického kázání - pošli co nejvíce můžeš) připlácí na pohodlnou postel tam nahoře. Zajišťují si teplé posmrtné místečko. Není to nic jiného, než oblbování (vydírání) lidí, pod rouškem náboženství. Jak potom mohu reagovat na 2xs, který se takových dacanů zastává? Možná je skutečně jedním z nich? Zmínil jste tu víru v sionismus. Nezapomeňte se mrknout na to video v odkazu "John Hagee" - křesťansko-evangelicko-judeo-sionistický farář a také si všimněte ty orgasmické výkřiky v audienci při jeho proslovu na AIPAC konferenci. J.Hagee je sionistický extrémista, který věnoval peníze svých oveček na financování "návratu domů". 3.7 milionů dolarů poslal na emigraci ruských židů do "svaté země zaslíbené" a to ještě v období tvrdého bolševismu.

>...lidé často věří ve spásu tvrdého kapitalismu, který ověřitelně odpovídá těm horším vlastnostem člověka. Domnívám se, že přinejmenším v té tvrdé formě bez morální odpovědnosti i tato „víra“ si zaslouží zpochybnění.
---
To jste napsal moc pěkně. Lidská společnost v takové formě - jak ji známe dnes (již několik století) - nemůže zdravě existovat. Prostě nemůže, jelikož to je proti zákonům přírody. Pudově se ničím nelišíme od zvířat a samotná zvířata žijí ve smečkách omezeného počtu. Stádo nikdy nepřeroste počtem schopnosti vlastní sebekontroly. Jedině snad, když v přírodě něco selže.
Příliš se rozrůstáme (města, korporace, globalizace) a to nás žene do záhuby - organizovaný chaos dnešní civilizace.

158524

8.4.2008 7:49

RE: Pozor na idealizaci

Saša 74.?.?.?

Reakce na 158524

Nepochybující „svatá“víra vede k nebezpečnému a šílenému fanatismu. Tím nechci šmahem odsuzovat náboženství, ať je to dobře nebo špatně většina si ho prostě žádá a zřejmě potřebuje. Je po něm poptávka [mrknutí jedním okem] a když se rozhlédnete, poptávka vytvořila i nepřebernou nabídku [mrknutí jedním okem] . Díky za směrník na řičení blouznícího davu John Hagee AIPAC .
K navracení majetků. Ryzí ideologie křesťanství je v zásadě velice podobná komunismu a řada odvětví této víry se jím téměř doslovně řídí Hutterité, Amish a mnoho dalších. Církev získala majetek od nás všech, myšlenka je principiálně stejná, proč tedy nevracet majetky komunistické straně [mrknutí jedním okem] ? Než někdo začne soptit, netoužím po komunismu! Ovšem on se zhroutil pro nedostatek silné víry, v koloniích Hutteritů a Amišů stále prosperuje a dokonce konkuruje sousedním vesnicím s řadou různých náboženství. Nepíši z Hutteritské kolonie, ale jsou lidé, kteří budou tvrdit, že život je tam šťastnější. Jednodušší určitě a pro mnohé možná i šťastnější, nevím?
[zmaten]

158530

8.4.2008 7:54

RE: Pozor na idealizaci

V.K.Nemeth 89.?.?.?

Reakce na 158530

Ryzí ideologie křesťanství je v zásadě velice podobná komunismu...

Nebolo by v tejto súvislosti potom vhodné hľadať odpoveď napr. na to, ako je možné, že kresťanstvo existuje už vyše 200 rokov (a zrejme bude aj naďalej) a komunizmus sa ocitol v ruinách po necelom storočí? Možno, že by sme dospeli o krôčik bližšie k pochopeniu toho, čo sa okolo nás deje.

158533

8.4.2008 10:10

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158533

Náboženství vzniká různě. Tyto velká monoteistická náboženství byly většinou již „vykradené“ ideje, přepracované do důmyslných konstrukcí, s cílem vyrobit dobrovolné otroky v tehdy vznikajících říších.

Nikdo nepřijme náboženství pokud ho prokoukne, nebo má tradiční (vnitřní) víru. Vnucování náboženství bylo mnohdy velice krvavé.

Podobnost s ideologiemi je velice značná a v podstatě se to řídí podobnými principy. Vznikají i situace, kdy lidé v upřímné snaze konat dobro, budou klidně jednou komunisté a po druhé katolíci. A zrovna tak to platí i pro podvod (není vůbec vyloučeno, že něco jako komunismus ještě vstoupí na scénu, je to stejně jen věc názvosloví).

Je zde článek, který staví zednáře proti katolíkům. Mám důvod si ale myslet, že tato situace bude spíš „druhotný efekt“. Ve skutečnosti Vatikán a zednáři mají nejspíš k sobě velmi blízko. Dnes je stav tak daleko, že ke světovládě a ovládání myšlení lidí je dobré cokoliv. Tedy represe, ideologie i náboženství. Zednáři a jezuiti byly vlastně dvě zpravodajské služby. Dnes již asi proti sobě nestojí.

Co je ale společným nepřítelem náboženství a ideologie? V každém případě víra vycházející z vnitřních rodinných a potažmo národních tradic, která si vytváří svou cestu a svou budoucnost. Proto byl třeba Jan Hus nepřítelem Říma, ač sám římský katolík. Již jsem to psal dříve, jeho národní postoj na univerzitě, kázání česky a úzký vztah s trůnem musel nutně vyvolat konflikt se „svatým otcem“ a jeho poskoky. Byl to postoj vycházející ze vnitř (za kterým si i stál) a tudíž nebezpečný.

158541

8.4.2008 10:53

RE: Pozor na idealizaci

Saša 74.?.?.?

Reakce na 158533

Křesťanství existuje 2000 let a bude existovat i nadále, ale v té zidealizované formě po celá ta 2 tisíciletí je jeho existence více méně okrajová. Jsou to relativně malé skupiny, kterým se většinová společnost posmívá – v zásadě „odpadlíci“. (Hutterité byli vyhnáni z Evropy atp.) Zeměvlády a církev samotná chce věřící ke svému prospěchu. V lidech je touha vše účelově využít a zneužít. Nikdo nechce ani slyšet o nějaké rovnosti. Kdy katolické země brali vážně přikázání nezabiješ? Nejzbožnější vymýšleli a do dnes vymýšlí jak zabít co nejkrutěji (upálením, bombardováním atp.). Země, která se chlubí křesťanskou morálkou, popravuje nejvíce lidí na obyvatele a také jich nejvíce vězní (a mučí). Hluboce věřící katolík a president té země se chlubil, že mu sám Bůh našeptal poslat na smrt do Iráku přes 4000 vlastních mladých lidí a nepočítat Irácké oběti. Každý jeho proslov končí slovy „Bůh vám žehnej!“ a na každém dolaru je „in god we trust“.

Abych se pokusil odpovědět na Vaši otázku, křesťanství a komunismus je neslučitelný s povahou člověka. V malé skupině, které se budeme smát, jsou obě ideologie do jisté míry snad možné, dávní hippie a zmíněné okrajové náboženské směry. Chceme se sice nadchnout prázdnými slovy, schovat se za ně, ale být morální není snad cílem žádné víry? Teorie je krásná [mrknutí jedním okem] padá mně čelist, když slyším od vůdce o svobodě a demokracii… Podobně krásně znějí slova náboženských "vůdců". Ve videu od Mirdy, posluchači řičí blahem a náboženský kazatel je nemorální.

158545

8.4.2008 15:05

RE: Pozor na idealizaci

V.K.Nemeth 89.?.?.?

Reakce na 158545

Prepáčte za preklep - samozrejme, nie 200 ale 2000 rokov.
Chcel som len viacmenej upriamiť pozornosť na princíp kresťanstava a všeobecne náboženstiev a cirkví. Menovite, že všetky tieto organizácie v podstate pracujú na veľmi premyslenom princípe "neporaziteľnosti" - pre svojich veriacich sľubujú posmrtné spasenie, ale pre pozemský život im už nič konkrétneho nesľubujú, nič neurobia, nevyriešia, nevybavia, o nič sa nepostarajú. Preto sa ani nemôže stať, že by niečo pokazili, nesplnili alebo inak mohli stratiť dôveru (okrem prípadov zlyhania ľudského faktoru). Naproti tomu od štátu (režimu, politickej strany ap.)sa žiadajú konkrétne veci - tu a hneď. Preto náboženstvá budú večné a režimy sa budú meniť...

158560

9.4.2008 7:49

RE: Pozor na idealizaci

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158530

>...Nepíši z Hutteritské kolonie, ale jsou lidé, kteří budou tvrdit, že život je tam šťastnější. Jednodušší určitě a pro mnohé možná i šťastnější, nevím?
---
Pane Sašo, zajímavé...žasnu! Sám jsem nevěděl, že Hadorajti (Hutterité) jsou původem naši bratři a sestry. Začali existovat v 16-tém století v Rakousku a později na Moravě. Tady máme živý a funkční experiment principů komunismu v praxi. Karel Marx, Rosa Luxemburg, Che Guevara a nakonec i charismatický Hugo Chavez by mohli jásat radostí. Něco o nich vím, tak doplním. Byli u nás ve firmě nakoupit jisté elektro-zařízení (už několikrát), tak jsme se blíže seznámili. Zdá se, že žijí šťastně a jednoduše. Jsou skromní a velice pracovití. Upřímní a poctiví. Neuznávají zbraně, války, autority (uniformy). Jako "náboženská" sekta neplatí daně. Řídí se zásadou odměňování: "Každý podle svých schopností, každému podle jeho zásluh" (VUML). Jsou soběstačni potravinovou výrobou a přebytky prodávají. Zemědělství širokého rozsahu, drůbež, vepři, hovězí. Výroba: vysoce kvalitní nábytek (žádná dřevotříska, všechno z ořechového dřeva), vyrábí a prodávají elktronická zařízení, zpracování textilu. Odmítají západní styl demokracie (ženy mají sukně až k zemi, šátek na hlavě, jiný styl hudby a umění), nekouří, nepijí pivo a alkohol. Nepřipouští smíšená manželství. Tohle bych trochu rozvedl. Nebudu zneužívat dobrosrdečnosti našeho editora a dělat si na Zvědavci reklamu náboru na brigádu, ale za zmínku to stojí. Všiml jsem si, že jakmile se ve městě ukáže mikrobusek s Hadorajtíkama a vyskáčí z něho ti človíčci, tak to je všechno jako bratři a sestry. Nejen oblečením, ale i vizáží. Ve skutečnosti to jsou bratři a sestry, bratranci a sestřenice. Oni začínají degenerovat. Genetická degradace a s tím spojena šnížená odolnost proti chorobám. Jsou si toho vědomi a přimělo je to (s neochotou, ale musí) k rozšíření genetické základny a to zvenči - mimo komunitu. Ten dotyčný mi tohle říkal s vážnou tváří a požádal mne o pomoc najít vhodné geny. Nikoliv umělým oplodněním, ale přirozenou cestou. Podmínky:
Jedinec mužského pohlaví, 20-30 let. Slušného zevnějšku, bílá rasa. Tisícovka po provedení úkonu a další tisícovka po úspěšném početí. Šek příjde poštou a lze jim důvěřovat. O dítě se postarají sami v komunitě a otec dítě nikdy nespatří. Já osobně nesplňuji věkové podmínky, ale i jinak se s takovouto smlouvou morálně neztotožňuji. Je tady k mání nějaký "kanec"? Co si o tom myslí ostatní?

158634

9.4.2008 9:52

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158634

Líbí se mi to, a je s podivem, že tato komunita je schopna odolávat. Já bych tu smlouvu viděl ze dvou stran, tím že dojde k "vyrovnání" padají tak závazky. Myslím, že je k tomu vede spíš obava z prosáknutí kultury z venčí.

158652

10.4.2008 6:30

RE: Pozor na idealizaci

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158652

>...je s podivem, že tato komunita je schopna odolávat.
---
Pane Spytihněve, tady vidíme příklad, že komunismus může docela spolehlivě fungovat. Je to v lidech a oni to dělají dobrovolně. Zvykl jsem si na jiný způsob života, ale osobně tyto lidi obdivuji. Nic jim nechybí (až na tu genetickou degradaci) a mají mnohem větší naděje na přežití. Sociální zajištění/zabezpečení, respekt ke starším členům v komunitě a vůbec respekt jeden ke druhému. V té naší většinové společnosti je život ovládán chamtivostí a zločinem. Dlouho to takto nemůže vydržet a jedeme všichni po kluzké cestě do záhuby.
Co se týče toho prosáknutí kultury z venčí...Kdykoliv spatřím ve městě skupinku těchto lidí, tak je to pro mne pohled návratu daleko zpátky do historie. Člověk má tendence je litovat. Jejich zaostalost a snad i primitivnost? Ale docela určitě si tito lidé myslí to samé o nás.
K tomu rozsévání semene. Možná bych se nechal zlákat z mladické nerozvážnosti, kdy hormony ještě s mladým hřebcem cloumají 24/7/365? Postupem času (více rozumu) bych se již nesmířil s tím, že mi někde vyrůstá ratolest, bez mého vlivu - zalévat, šlechtit, usměrňovat a těšit se z kvalitního ovoce.

158743

7.4.2008 10:40

RE: Pozor na idealizaci

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158427

takže tě furt někdo okopává? [smích]
no, další text je už ovšem o něčem jiném. vyjadřuješ v něm jen a pouze svůj negativní vztah k církvi. což je tvé právo, ale nenuť to jiným. i kdybych se zastával čehokoliv, co je spravedlivé, tak ty nemáš co útočit. a zde je skutečně spravedlivá náprava zlodějen, majících trvání už 60 let, téměř 20 let se to NEnapravuje při trvání ÚDAJNĚ právního státu (zatímco všem ostatním se vše vracelo).
tvoje posměšné blekotání o mém údajném běhání v rouše arcibiskupa, je pro někoho jen směšnou ukázkou tvého primitivismu.
jestli ty mi něco bereš nebo ne, není rozhodující (nemůžeš). ty hlavně nemáš co strkat svůj usoplený nos do cizích věcí. a to podotýkám, že v tom společně s církví "nejedu", alespoň ne společně ve smyslu finančním a osobním - pouze ve smyslu myšlenkovém, ve smyslu spravedlnosti. což je to, co ti nic neříká.
a vydírání??? o tom jsem dosud neslyšel - hoď odkaz o vydírání. rád si přečtu. nebo snad máš názor, že když ti někdo ukradne auto, a ty je pak žádáš zpět, jsi vyděrač? objasni mi to - jsi v takovém případě vyděrač nebo poškozený a žalobce i osoba oprávněná přijat náhradu za bezpráví???
až budeš rozumět, co je časová hodnota 2/3 nenavraceného majetku, a jak se počítá směčných pár procent ročně z postupných splátek rozložených na 60 let, tak potom přijď sdělit výsledek - očekávám, že se budeš mlátit do hlavy a omlouvat se. ono je totiž šílené, když by ti někdo ukradl auto, vrátil by ti jen ojetá kola a zhuntovanej motor (zbytek prý rozdal, rozprodal nebo vyhodil/zničil), a za ten zbytek by ti slíbil vyplácet peníze, ale ne hned (aby sis mohl zase koupit auto)! -ten dacan by si určil, že prý jedině postupně, během 60 let (tisícovku měsíčně mu strhnou z dávek, protože je zloděj-socka). jak by ti bylo? stále pěšák, a směšná tisícovka měsíčně...? takže by ses (při rostoucích cenách) nedostal k autu možná ani za 50 let ode dneška, tj. 110 let po krádeži - to je síla, co? já bych s tím (na místě církve) rozhodně nesouhlasil. na místě KOHOKOLIV okradeného!

158437

4.4.2008 3:33

RE: Pozor na idealizaci

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158070

Ano fakta jsou neuprosna. Ceske kralovstvi se vycerpalo v obcanske valce a zverstv se samozrejme dopousteli vsechny strany, jak se slusi na stredovek. V tech pozehnanych dobach se az prolis horlive bralo oko za oko, nez by se nastavovala druha tvar. Zikmund s zadnou podporou zvenci neodkazal jako rimsko-nemecky cisar, kral uhersky a taky legalni dedic ceskeho trunu na tento cesky trun usednout.

Do Cech bylo vyslano vice krizovych vyprav behem 20 let nez do Svate zeme a k nicemu. Praha mela nejakych 30 000 obyvatel jako jedno z nejvetsich evropskych mest a krizaku pod ni bylo 100 000, aby bylo videt, ze to Svaty otec, presneji receno jeden ze Svatych otcu myslel se spasou ceskych dusi dobre a na vydajich jako dobry krestan nesetril, pro spasu dusi dal i zlato. Cert vi, ktery z tech papezu byl pravy.

Pokud jde o bojovou moralku, tak bitva u Domazlic a tim i jedna z krizovych vyprav skoncila i zacala zpevem bitevniho choralu, nepritel byl natolik moralne na vysi, ze pochopil nekrestanslost vzajmeneho zabijeni, ze provedl takticky ustup. A jako tresnicka na dortu dalsim ceskym kralem byl protestant Jiri z Podebrad, s Karlem asi nejvetsi z ceskych panovniku. Muz ,ktery zakazal trun svym synum je jiste muz, ktery mysli na budoucnost zeme. Po te co vyvedl zemi z hruz bezvladi "milosrdentsvi" mocnych. Ani ta vase slechta nemuze uniknout maravy ziskane humanite, na jednoho osviceneho slechtice, smecka tech druhych.

158140

4.4.2008 12:03

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158140

Ano, myslím že jste se přiblížil k jádru.

Ještě pro někoho, kdo by se chtěl třeba dozvědět více. Na hoře Tábor stával mohutný hrad jedné větve Vítkovců. Prakticky nedobytné místo. Husitům toto místo předali bez boje, pro budoucí základnu. Kdo si myslí, že tam dobloudili náhodou, tak se plete (spolupracovali s Žižkou a potažmo i Václavem dávno před tím).

Představa Tábora jako „komunistické lůzy“ je úplně vedle. Město bylo postaveno v krátké době, okamžitě razili vlastní měnu, zavedli do praxe technologickou špičku v tehdejší tobě (palné zbraně), které i zvládli vyrábět (jako málokdo). Jejich správa se blížila republice.

Na úrovni země pak vznikl sněm, který ustanovil 20ti členou vládu, vedle sebe Žižka z Rožmberkem!!! ( Kolik let před Cromwellem?). Věci ale byly příliš napřed a muselo vzniknout zákonitě obrovské napětí. Situace se pak začala opět měnit, když se iniciativy ujali obchodníci (Prokop Holý).
(Něco bylo dokonce tak daleko, že určité skupinky myslitelů hlásaly, že bůh není na nebi, ale sídlí v srdcích lidí dobrých. No toto opravdu stolice nemohla nechat být.)

Je důležité přijmout i fakt, že pod dějinami co známe, probíhají i věci o kterých nevíme.
A zaměňování příčin a následků se už vůbec ničeho nedobereme. Na tuto lež myslím poukazuje i článek.

158168

4.4.2008 20:43

RE: Pozor na idealizaci

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158168

vojenské a politické věci si strč - zde byla řeč o něčem jiném. velice se bereš za obnovu morálky církve, která není tvoje (nač ta starost?), která měla problém dávno (nač to plivání dnes?) a která se srovnala i bez husitů (nebo i přes jejich škodlivost).
podstatné je to, čím tohle dohadování začalo: někdo husity vidí jako hrdiny. jenže oni nebyli dobří ani jako stratégové (jinak by nehráli tak blbě a neprohráli), ani jako věřící a moralisté (vraždění, loupení, znásilňování a žhářství nejsou činy čistého křesťanství ani projevem lásky k bližním, očistou jakési vadné morálky... pokud jim o ni vůbec šlo. bylo to jen závistivé a rádoby-rovnostářské stádo, které se utrhlo ze řetězu a běsnilo po českých zemích, místy to zkoušeli i za hranicemi. a dostali za své rýpání po prstech (analogicky dle tvé terminologie výše).
takové kecy, že tohle bylo dobro, mi nenamluví ani sám Hus nebo Žižka. byla to hloupá sběř, snažící se pomstít na bohatých za svou chudobu a nesvobodu. byla to prostě vzpoura, snaha o krvavou revoluci. -podobně jako ta francouzská, ruská a jiné, byla i tato revoluce velmi krvavým, bolestným obdobím dané země a slepou uličkou - nepřineslo to nic pozitivního. jen škody - hromady mrtvol, neštěstí a zmatků, táhnoucích se svými důsledky do daleka v následné historii.
a Zlo se tetelilo štěstím... zase se ti blbí lidičkové navzájem vraždí, a jak krásně trpí!

158214

4.4.2008 21:58

RE: Pozor na idealizaci buržoazní pakáže.

xxxx 83.?.?.?

Reakce na 158214

Zapomněl si na tu buržoazní revoluci, když padaly hlavy králům a šlechtě. Přebírala moc nová buržoazní třída.To nebyla sběř ti noví buržousti-maloměšťáci-kapitalisti a všichni ti co jim pomáhali k získání moci.U těch ti to viditelně nevadí, protože je vůbec ve svém výčtu neuvádíš.Tahle zdivočelá pakáž taky napáchala v historii mnoho zla a páchá ho na nás prakticky dodnes /viz. všechny možné fašistické režimy/.Je jen otázka krátkého času kdy nám ho tu taky zavedou.Vše k tom spěje.Takže kdo je nositelem zla.Ten kdo se chce zbavit nadvlády téhle pakáže nebo ta pakáž, která nám dnes vládne.

Ps: Připadáš si asi hrozně chytrý. Všechny nás tu školíš z chápání historických procesů. Bohužel, ale jen z pozice zaryté ho pravičáka. Vnucuješ nám jen to pravé správné hodnocení. Bohužel čouhá ti to jako sláma z bot. Chybí ti dialektický náhled. Asi vůbec nechápeš co to je příčina a následek. Tak pilně studuj, máš co dohánět.
[naštvaný]

158224

7.4.2008 10:53

RE: Pozor na idealizaci buržoazní pakáže.

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158224

logika tě obchází obrovským obloukem (i rozum a vědomosti). reklamuj u rodičů.
když už sem pleteš buržoasní revoluci, uvědom si, že se to tak jen jmenuje! nedělala ji buržoasie vůči feudálům, ale opět davy. a rozhodně žádný kapitalista nesekal nikomu hlavy, ty dramatiku. to se ti jen spletl dohromady název něčeho z dějepisu v pomocné škole, a tebou nenáviděná třída kapitalistů [chechtot] a do toho se ti zamotala (ó hrůzo!) i kapitola o fašismu. a dialektický náhled si strč někam, komoušku nešťastný. vidím, že jsi vzteklý a šíleně nenávidíš svou vládu, co si ji většina demokraticky zvolila. [smích]
jestli nejsi negramotný, musel ses na několika místech dočíst z mých příspěvků, že nejsem pro jakékoliv revoluce, pro žádné akce "inteligentních" davů. -je to vždy ke škodě, a produkuje to pouze zmatek, vraždění a zločinnost obecně. mnohem použitelnější je přirozená evoluce - staré je vývojem, postupně dobou vytlačováno a nahrazováno novým.

158438

7.4.2008 11:30

RE: Pozor na idealizaci buržoazní pakáže.

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158438

>logika tě obchází obrovským obloukem (i rozum a vědomosti)
>reklamuj u rodičů.
>ty dramatiku
>dialektický náhled si strč někam, komoušku nešťastný
>vidím, že jsi vzteklý
>jestli nejsi negramotný

Tak nevím [zmaten]

158444

8.4.2008 15:05

RE: Pozor na idealizaci buržoazní pakáže.

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158444

no to vidím, že nevíš... hlavně k věci konkrétního opět nic.

158562

4.4.2008 22:33

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158214

>velice se bereš za obnovu morálky církve, která není tvoje (nač ta starost?)
[překvapení]
Beru se za obnovu všech skutečných hodnot. To bych měl ne? Nebo církev je něco jiného [zmaten]

158225

7.4.2008 10:40

RE: Pozor na idealizaci

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158225

takto postaveno je to v pořádku. jen jsem měl z jiných tvých zaujatých příspěvků dojem, jako by ta církev ani nositelkou skutečných hodnot nebyla [smích]

158439

7.4.2008 11:41

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158439

Stavím to tak, jestli je skutečně nese [mrknutí jedním okem]

158447

8.4.2008 15:11

RE: Pozor na idealizaci

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158447

to si musí zodpovědět každý sám za sebe. někdo ví že ano. jiný, který nechápe, si myslí, že ne, a ještě své nepochopení troubí jako propagandu svého postoje do světa, aby si zajistil podobně nechápavé následovníky. no každý šíří něco jiného - někdo ideály, jiný nepochopení... a spojuje se s podobnými.

158565

5.4.2008 18:33

RE: Pozor na idealizaci

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158214

Pěkně se tady projevuješ! Dovedu si tě živě představit jak bys v roce 1415 s nadšením zapaloval hranici dřeva pod Mistrem Janem Husem.

158311

7.4.2008 10:23

RE: Pozor na idealizaci

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158311

já se projevuju? [smích] no ty ses už projevil dřív... jako někdo zmítaný emocemi, neschopný logiky a diskuse.
tvé "živé představy" jak bych prý s nadšením zapaloval hranici pod jakýmsi mistrem, si nechej na svůj halucinogenní dýchánek s přáteli. sem se tvé fantazie zase tak moc nehodí.

158440

7.4.2008 21:44

RE: Pozor na idealizaci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 158311

Mám z něj stejný dojem. V každém jeho příspěvku nebo reakci je pořádná dávka jedu a arogance. Měl se narodit před pětisty lety, to byla jeho doba. Horlivý inkvizitor.

158512

8.4.2008 5:35

RE: Pozor na idealizaci

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158512

Přesně tak. Každé jeho výpady na druhé přispěvovatele jsou zrcadlovým pohledem jeho vlastní povahy. Něco se mu muselo v životě přihodit, že je tak zatrpklý na celý svět? Pan extrémista, ale čeho? Všech, co s ním nesouhlasí?

158525

8.4.2008 15:11

RE: Pozor na idealizaci

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158525

>ale čeho?
---no to mi zodpověz ty, když jsi takový nesmysl bez jakýchkoliv podkladů vyřknul [smích]
já nejsem extrémista, ale nanejvýš člověk přemýšlivý, díky tomu s poměrně jasným názorem na věci a asi poněkud náročnější k okolí... víc, než snese. ale hodnotit určitou tvrdost jako zatrpklost? nebo to spojovat s invizicí? - trapné...
spíš by bylo lépe se zaměřit na faktické podklady, pokud jde o mnou kritizované.

158567

8.4.2008 15:52

RE: Pozor na idealizaci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 158525

A co tvé výpady Mirdo? Víš,každý fanatizmus je dost zlý. A podle počtu obětí ,ten protináboženský je vůbec nejhorší. Co kdyby někdo napsal,že si tě představuje ve špičaté "buďonce" za zalíceným kulometem na vrata kostela ,jak čekáš na děti,ženy a ostatní jen co bohoslužba skončí...
Co se tobě v životě přihodilo?
(Sorry,nechci se "navážet",ale názory,které zde spolu se Spytihněvem i některými jinými prezentujete mi připadají trošičku jednobarevné.Pamatuješ tady jistého seržanta ? Tak asi něco podobného ,jen v jiné barvě trička.)

158572

9.4.2008 6:35

RE: Pozor na idealizaci

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158572

Nemusím souhlasit s tím, co píšeš, ale pokaždé budu obhajovat tvoje právo, abys mohl vyslovit svůj názor. Nepochopil jsem ten výraz protináboženský fanatismus a s tím spojeno počet obětí?
Ve které době? Máš na mysli holocaust a nebo vyvražďování Palestinců a zabírání jejich území?

158632

9.4.2008 8:16

RE: Pozor na idealizaci

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158572

>Co se tobě v životě přihodilo?
---
Všimni si, jak reaguji na ostatní? Na hrubý pytel, hrubá záplata.

158637

9.4.2008 8:27

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158572

Mě se zdá být fanatismus trochu jinde. Když bude za každým výrokem někdo osočovat a podsouvat něco co nebylo řečeno, tak diskuze přestává mít smysl. (Možná také o to někomu jde...) [oči v sloup]

158644

6.4.2008 0:34

RE: Pozor na idealizaci

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158214

Hmm, by me zajimalo, jak ta luza zaridila, ze dalsi cesky kral zvoleny ceskym snemem byl Jiri z Podebrad protestant? A uz vubec mi hlava nebere exil po Bile hore nejbohatsi rod na Morave byli napr. Zerotinove ne Lichensteinove. Kdo stal za stavovskym povstanim proti cisari ceska katolicka slechta? Vatikan nic nevyresil, byl nucen uznat s postupujicim casem existenci protestantskych cirkvi. Dnes je vicemene protestantu a kataloku fifty-fifty. Schizma zapadniho krestanstvi se stalo bohudik vzajemne respektovanou realitou, takze se uz kvuli nabozenskym rozdilnym nazorum nemordujeme.

Soucasne pokryticke mlceni Vatikanu ohledne Balkanu a pravoslavi, radeji nebude komentovat. Vatikan se nikdy nestavel za proste verici, hlavouni jsou vsichni stejni i ti na Petrove stolci. Kdyz vrazdili biskupy a kneze stojici za latinsko-americkou chudinou, taky mlceli. Nu, coz jednou budeme vsichni stat pred Bohem.

A heslo doby nabozenskych nepokuju pri postupu Vatikanu proti "herezi" vystihuje vyrok " pobijte je vsechny, Buh uz si ty svoje pozna". Tak vysoko stala moralka stredoveke katolicke cirkve.

158348

3.4.2008 19:20

RE: Pozor na idealizaci

jm 200.?.?.?

Reakce na 158014

....Věšeli nevinné bezbranné jen proto, že byli katolíci....

casteji upalovali,
i cele klastery bezbrannych , jeptisky aj. i vlastni lidi.
trochu to dopad mimo cechy a moravu melo.krome spanilych jizd to pomohlo neprimo turkum.
cisar zikmund byva neceskymi historiky hodnocen casto kladne. rozhodne te jiraskovsky.
ovsem jak prokazal ded jedly - hodne se tehdy v cechach zpivalo.

158085

3.4.2008 20:50

RE: Pozor na idealizaci

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 158014

...ixíku, jako obvykle se brodíš v povrchu, hlavně když bez mezer, že?

158097

3.4.2008 22:13

RE: Pozor na idealizaci

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158097

stačí když ty se brodíš v hloubce... čeho? raději ani nemyslet.

158119

4.4.2008 4:44

RE: Pozor na idealizaci

Javus 68.?.?.?

Reakce na 158014

Nedá se tvrdit že Husitské války byly problémem Čech a Moravy.Husité stejně jako Spartakus a jeho vzbouření otroci kteří,stojíce na severu u Alp za nimiž byla jejich toužebná svoboda,se obrátili a znovu táhli na jih neb se jim zamluvalo loupení a vrazdění na které doplatili stejne jako později Husité.Těm také vzhovoval teror a násilí..proto ty Spanilé jízdy jak nazývali loupení,vraždění a znásilnování obyvatel německých měst od Čech až po Baltik.

158143

4.4.2008 9:07

RE: Pozor na idealizaci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 158143

A jaké z toho plyne poslání? Že otroci mají zůstat otroky a nedělat blbiny? Ono to asi není tak jednoduché, zůstat nebo stát se svobodným humanistou via násilné zavlečení do otroctví...

158163

3.4.2008 12:50

RE: Pozor na idealizaci

Země 195.?.?.?

Reakce na 157985

Smůla přispěvatelů do diskuse, pokud se otřou o dějiny je v tom, že většinou znají akorát Nejedlovsko - Jiráskovské pojetí dějin ČR, případně podobně vyvedený film o bitvě na Vítkově(co se týče husitů) atd. Husité samozřejmě loupili a vraždili jak oteklí a to jejich proti všem se zhmotnilo také do loupeživých výprav mimo hranice ČK.Děti a ženy, které svými spodničkami a kalhotkami zabránily do železa zakutým křižákům rozvinout svůj útok - opravdu působivé, ale tak do 4. třídy ZŠ. Jinak to byla doba která vrhla Český stát do izolace a vzhledem k tomu, že pak tu bylo o 1/3 obyvatel míň, taky do pěkného marasmu. Nezapomeňte na to že Žižka byl napřed lapka(aleto byla tehdy většina šlechty) a pak vojenský profík. Nakonec se zbytky husitů rouzběhly po Evropě jako vojenští profesionálové. Dobrá kniha, kde si člověk počte o vytváření loupeživých koalic katolické šlechty s pány pod obojí, ke kterým docházelo v soukromých válkách, o zajímání kupců a loupení na obch. cestách, se jmenuje Příběhy Česko-Bavorské hranice. Chce to hodně se vzdělávat a číst a neskákat na špek ani tomu Jiráskovi, případněˇMistru Štěpánkovi převlečenému za Žižku v komunistickém filmu.

158019

3.4.2008 16:04

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158019

>Smůla přispěvatelů do diskuse, pokud se otřou o dějiny je v tom, že většinou znají akorát Nejedlovsko - Jiráskovské pojetí dějin ČR,

Pane Země, nezmiňoval jste třeba Pekaře, na němž staví ti další. Mám doma i některé ty Černé knihy z kterých čerpal...

Zkuste nějakou myšlenku, která má hlavu a patu, né jen papouškování „moderního pojetí“, které by mě mělo „osvěžit“.

Těším se na to.

PS.: došlo Vám vůbec, proč se Čechy do této situace vůbec dostaly (třeba ta izolace) a proč čeští klasici vyzdvihli ideu husitství?

158046

5.4.2008 20:58

RE: Pozor na idealizaci

Adalbert Kolínský 88.?.?.?

Reakce na 158046

Nejsem velkým znalcem husitského hnutí.(což je přiznávám ostuda, jedná se o velice důležitou etapu evropských dějin).
Ale myslím, že i histork Pekař, který rozhodně nebyl český národovec a už vůbec ne kritik katolické církve se postavil proti označení Žižky za lapku, nýbrž ho označil za opradového božího bojovníka.

158330

5.4.2008 22:10

Pekař a husitství

Brixenský vězeň brixenskyvezen (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 158330

J. Pekař byl především žák Gollovy pozitivistické školy, tzn. Žižku jako lapku rozhodně označil, protože to je historický fakt. Na druhou stranu jej nijak neglorifikoval (hodnotil jej jako vynikajícího válečníka a náboženského fanatika), stejně jako celou epochu husitství (přiznává velikost husitství jakožto duchovní bouře, avšak prost jakýchkoliv anachronismů zdůrazňuje jeho středověký charakter, případně destruktivní radikalismus táborů). Mistra Jana Husa si ale velice vážil. Nebudu zde podrobně rozepisovat Pekařovo pojetí husitství, je to konec konců mimo téma, nicméně bych doporučil mnohým zde přítomným diskutujícím si Pekařovu čtyřdílnou monografii (Žižka a jeho doba) přečíst místo vypisování laicky zcestných a faktů prostých, zato však o to více horlivých a absolutních výroků.
Tím nemyslím Vás, pane Kolínský. Jen jsem už nemohl vydržet číst tu ty bláboly...
(mimochodem sympatická přezdívka [mrknutí jedním okem] )

158335

5.4.2008 23:25

RE: Pekař a husitství

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158335

>Pekařovu čtyřdílnou monografii (Žižka a jeho doba)
Ani jsem si tu netroufl toto vynikající dílo doporučit…

(Úplně se neztotožňuji s postojem J. Pekaře, ale to nic na věci nemění, samotné dílo ponechává dostatek prostoru pro každého čtenáře, aby si úsudek tvořil sám, o to je cennější)

158346

6.4.2008 22:17

RE: Pekař a husitství

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158346

každé dílo každého historika (vědce, autora) nějakým způsobem zjevně nebo podprahově zvýrazňuje vlastní mínění autorovo. i kdyby uváděl jen suchá a dobře zjištěná fakta, má tendenci je uvést v takovém pořadí a s takovým akcentem, že budou pravděpodobně pochopeny jak "být mají", a naopak některá fakta mohou být vynechána (protože se nehodí do krámu).
navíc každý autor (samotný) má jen jeden možný úhel pohledu - ten svůj. objektivní hodnocení od jednoho subjektu je nemožnost.

158406

6.4.2008 23:18

RE: Pekař a husitství

Brixenský vězeň brixenskyvezen (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 158406

Máte v podstatě pravdu, nicméně zobecňujete. U čistého pozitivismu, nemluvě o vyhroceném anikvářském pozitivismu, právě vynechání fakt "nehodících se do krámu" neexistovalo, cílem bylo postihnout vše, co je v pramenech, mravní stránka události byla zásadně opomíjena (nezáleží na tom, zda událost byla etická, či ne, hlavní je, že se odehrála => historický fakt - musí být prezentován), protože zkreslovala čirou skutečnost, stejně jako by činilo historikovo hodnocení.
J. Pekař, ačkoliv pozitivismus do jisté míry v některých ohledech překonal (Kniha o Kosti, O periodizaci českých dějin), stále byl nejbliže původnímu pojetí školy Jaroslava Golla, zejména co se metodologie (kritická analýza pramenů) a objektivity týče. Tím chci říct, že pokud jde o tzv. nestranný a čistě historický pohled na husitství, je Pekařovo dílo nejobjektivnějším zdrojem.

158415

6.4.2008 23:22

RE: Pekař a husitství

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158415

jistěže zobecňuju, když píšu obecně, ne na něco a někoho konkrétního. (ani jsem toho Pekaře nečetl).
nejde jen najít a vyjmenovat fakta (úplně bez jakýchkoliv komentářů nebo uvození) - to by bylo nečtivé, nestravitelné pro běžného čtenáře. proto tam vždy nějaké procento směrujících přídavků je. a subjekt prostě vidí věci subjektivně, ne objektivně (tím spíše historik na vzdálenost několika staletí).

158417

7.4.2008 11:13

RE: Pekař a husitství

Brixenský vězeň brixenskyvezen (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 158417

Ano, zobecňujete, dobře, že jste to přiznal. Už můj první příspěvek se však týkal konkrétní záležitosti, tzn. Pekařova pojetí husitství. V dalším svém příspěvku jsem vám dokázal, že existuje dějepisectví vynechávající hodnotící stanoviska. Vy nyní jen opakujete to, co jsem již vyvrátil. Skutečně nemáte pravdu, když píšete "nejde jen najít a vyjmenovat fakta (úplně bez jakýchkoliv komentářů nebo uvození)" - pozitivisté to takhle skutečně dělali. Nestravitelnost a nečtivost je věc druhá - a byla právě pozitvismu často vyčítána, ačkoliv právě J. Goll, který českou historickou vědu úspěšně reprezentoval i v zahraničí, dokázal, že čistá objektivita a čtivost (jež je však záležitostí vytříbené stylistiky, ne hodnotících stanovisek) jdou skloubit dohromady.
Upřímně, vy o historiografii jako vědě nějaký větší přehled nemáte, že ne? Neříkám to proto, abych na vás útočil, ale proto, abyste, ve vší úctě, upustil od laických tvrzení typu toho posledního.

158443

7.4.2008 11:45

RE: Pekař a husitství

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158443

každá kniha je psána člověkem s nějakým názorem. je psána slovy - tedy výběr slov a vyznění vět lze zabarvit i při údajném pouhém výčtu faktů (nutně k zabarvení dojde... kniha se píše zaujatě a po dlouhou dobu... nemožné uhlídat objektivitu subjektu - vnímáš ten protimluv? tu absurditu?).
+některá fakta lze i tendenčně vynechat.
skutečně se nezabývám historiografií, ale přesto uvažuju logicky a obecně správně, když píšu o subjektivních lidech a slovech/větách. a platí to na každého člověka. roboti historii nepíšou ani nezkoumají... ostatně už i to zkoumání je závislé na některých podkladech dostupných, a jiných nedostupných. kolik se asi našlo záznamů prokatolických ve vyhořelých klášterech a městech?
už to prosím neřešme - je to zbytečná debata. historická fakta jsou v kronikách mnoha měst, dobytých a zničených "čistými" hordami husitů. nějaké pozitivistické či národně přibarvené přežvýkání Pekařovo mě zase tak moc nebere. a nemám tolik času, abych mohl číst vše. asi podobně, jako ty jsi nečetl všechny záznamy, vyznívající zase protihusitsky.

158450

7.4.2008 12:21

RE: Pekař a husitství

Brixenský vězeň brixenskyvezen (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 158450

Ano, je to skutečně zbytečná debata. Bavit se s vámi o pojetí historie je totiž (bez urážky) jako diskutovat o pečení s někým, kdo nezná droždí. Obzvlášť vaše vyjádření o "národně přibarveném přežvýkání Pekařově" prozrazuje, že vůbec nevíte, o čem je řeč (Pekař byl právě historikem, který husitsví národně nepřibarvoval, proto vznikl i spor o smysl českých dějin, kdy Pekař odmítl Masarykovo národní pojetí husitské revoluce). A o tzv. "protihusitském" pojetí dějin a dějepiseckých dílech toto hnutí odsuzujících bych se mohl rovněž sáhodlouze rozvyprávět.
Problém je v tom, že ačkoliv (dle vašeho názoru) uvažujete "logicky a obecně správně(?)", nemáte faktické povědomí o diskutované problematice.

158461

8.4.2008 15:23

RE: Pekař a husitství

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158461

neexistuje člověk, který dokázal subjektivně nepřibarvit rozsáhlejší vyjádření (což ta kniha jistě je). tím k tomuto končím, protože to nejsi ochoten pochopit a uznat.

158568

8.4.2008 18:11

RE: Pekař a husitství

Brixenský vězeň brixenskyvezen (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 158568

Ehm..nevšiml jsem si, že bychom si tykali, ale dobře. Podívej se znovu na můj první příspěvek v tomto vláknu. Psal jsem o pojetí husitství v díle J. Pekaře jakožto nejobjektivnější reflexi tohoto fenoménu v rámci celé české vědy. Ty jsi to začal zpochyňovat, přičemž, jak se v pozdějších příspěvcích ukázalo, nemáš o dějepisectví jakožto vědě naprosto žádné povědomí, Pekařovo dílo je ti neznámé, jakož i samotný pojem pozitivismu. Nechápu tedy, proč jsi vůbec na můj příspěvek reagoval. Diskusi jsi pak začal směrovat k tomu, zda je či není možno objektivně poznat historii a zakončuješ tím, že já nejsem něco schopen uznat a pochopit. V mém posledním příspěvku jsem se ti snažil naznačit, že v rámci toho, o čem jsem začal psát, jsi vzhledem k nedostatku vědomostí mimo, tzn. diskutuješ o něčem, čemu nerozumíš, a v důsledku toho svádíš debatu k vágním a zobecňujícím tvrzením. Skutečně už skončeme tuto nesmyslnou při, a ty zkus příště o pojetí dějinných událostí diskutovat, až si nastuduješ alespoň základy historické vědy.

158590

8.4.2008 23:42

RE: Pekař a husitství

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158590

muklům prostě tykám, a to i brixenským [smích] a na internetu na dovolení nebo na nějaké společenské tanečky nečekám. je to tak běžné, víš?
přestaň už otravovat s tím svým pekařem - asi jsi nepoznal, že mě v podstatě nezajímá, ani nějaká tvá omílaná škola pozitivismu [chechtot]. reagoval jsem jen obecně na jakéhokoliv autora, a nezaujatý a přemýšlivý člověk by už asi předevčírem uznal, že mám pravdu, popřípadě že na tom něco bude. ty místo toho donekonečna blábolíš o histotrii. já se zatím bavím o nutném subjektivním vnosu do téměř každého vyjádření (natož rozsáhlého), a tedy o relativnosti každé knihy každého autora, natož historické z dálky několika staletí. jeden o voze, druhý o koze... [smích] ale věřím, že sem ještě něco přisoplíš... opět to samé jinými slovy.

158611

9.4.2008 2:24

RE: Pekař a husitství

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158611

Pravda neco jako uroven je vam cizi, ale to neni treba sdelovat po lopate. Vetsina to tady pochopila velmi rychle. Dejiny stare bratru 500 let jsou ohledne pramenu velmi dobre zkoumatelne. Neni to ani moc hluboko do minulosti, ani to neni prilis cerstve, aby tam byl politicky vliv. Od ceskeho silneho ceskeho nacionalismu, ktery ma houby spolecneho s vlastencim uz taky nejaky patek ubehl.

Katolictvi skutecne praktikuje nejakych maximalne deset procent lidi, a z mych osobnich zkusenosti soudim, ze umirnene. Nepotkal jsem zadne fanatiky osobne. Knihy o tematu jste necetl, ani neminite cist. Pozitivismus jste si zrejme nevyhledal ani ve slovniku. Za to jste dokazal svym hlubokym subjektivnim ponorem vylovit objektivni pravdu. Toz na takovy vykon mozna nestaci byt ani arogantnim blbcem. Da to sichtu, ze jo? Vypracovat se na takovou pozici? [velký smích] [velký smích]

158623

9.4.2008 7:37

RE: Pekař a husitství

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158623

Je to hulvát. Člověk si alespoň vytvoří úsudek, s kým se pustit do debaty a koho ignorovat.
Pobijte je všechny, Bůch si ty svoje už přebere. [velký smích]

158636

9.4.2008 16:41

RE: Pekař a husitství

takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 158636

Vídíš to Mirdo,dlouho to netrvalo.To o tom fanatizmu.
Nebo možná jsem nepochopil? Můžeš tu poslední větu nějak rozvinout,či vysvětlit?

158695

10.4.2008 7:13

RE: Pekař a husitství

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158695

>Můžeš tu poslední větu nějak rozvinout,či vysvětlit?
---
Já tady někdy trousím takové "nesmysly" k zamyšlení. Kdybys četl pozorněji, tak budeš vědět, že tuhle větu tady napsal René již dříve. A já jsem reagoval na něho. Mohli bychom ten význam otočit i takto: "Proč se už konečně neshodnem"? Jsme všichni z masa a kostí a nějaký ten myslící přístroj nahoře v bedně. Bůh - pokud existuje - neuznává nadřazenost. Jsme si všichni rovni, tak proč se hádat? Takže ano...jsem fanatický odpůrce bezpráví, násilí, zločinu, nadměrné výstřednosti a nepřizpůsobivosti a proti tomu budu fanaticky bojovat.

158744

9.4.2008 17:46

RE: Pekař a husitství

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158636

mám obavu, že tady jde o určitý komplex a o nedostatek nadhledu i inteligence. jakmile se někde poblíž tebe, pišišvore, objeví něco většího, někdo schopnější, máš z toho mindrák a hledáš zástupné problémy a uchyluješ se k jednoduchým soudům a řešením. i toto poskytuje zdejším návštěvníkům podklad pro jejich úsudek o tobě.

158701

10.4.2008 0:49

RE: Pekař a husitství

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158701

O usudek zdejsich diskuteru a tech, co si ctou zdejsi diskuse a svrbi me divne nos, ze by se tady nasli i velmi privilegovani pozorovatele si nedelam starost. Lide co se zajimaji o zdejsi diskuse dokazi pouzivat tu vec mezi usima i k jinym vecem nez je cteni. Obavam se, ze vam bych to nedokazal vysvetlit. Zrejme nemam dostatek vysvetlovaciho talentu. [velký smích] [velký smích]

158731

3.4.2008 14:08

RE: Pozor na idealizaci

jm 200.?.?.?

Reakce na 157985

no ja myslim, ze se husitstvi silne idealizuje, stejne jako osoba a predevsim odlidstena theologie husova.kdso vlastne husa cetl?
vrazdilo se, nicilo se, ne snad pro koris,ale z fanatismu.spanile jizdy pro korist byly.
naprosto nepresne, jemne receno je to co je v clanku o odpustcich ,ty byly a jsou / stale se praktikuji/ neco jineho.

.....Kdyby byla pravda to, jak to píšete, tak by to nemělo šanci na úspěch a nepootočilo to chod dějin....

proc by to nemelo sanci na kratkodoby uspech?
ostatne zalezi na tom co za uspech povazujete.
ja bych nevidel dusledky husitstvi pro dalsi vyvoj vyrazne pozitivni; rozhodne ne prevazne pozitivni.

158036

3.4.2008 20:54

RE: Pozor na idealizaci

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 158036

Jirko, každá idea má svůj vývoj. A skončí vesměs vykakaná. Hus se napojil na linku od Ježíše, pochopil fintu v latině (v kombinaci s matikou, která z ní vyplynula).
Samozřejmě ty projevy "ve hmotě" - vývoji a zániku husitství - ty měly dopad velký, ale nenápadný. Spytihněv asi ví, o čem píše.
To, co husiti v "hmotném prostoru" prováděli, to mělo v to nehmotném zas vliv na postoj a úlohu Komenského. A taky ta přímá linka vidět není.
Příběhy, které si doba vyžádala v komunizmu a nedávno - ty jen dokreslují tezi o vzniku, vývoji a zániku ideje, jejího dobového projevu.
Dnes to dostáváme sežrat znovu, jen místo mlácení zbraněmi se mlátíme slovy a pocity.
A globální podvědomí si to rovná podle svého. My máme svůj program a s tím se od určité vrstvy vhledu moc nadělat nedá. Je to o zodpovědnosti a trestů za ní.

Omlouvám se těm, kdo omylem čtou mé blekotání.

158105

4.4.2008 15:02

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158105

Máš trošku původní vyjadřování, ale určitě není za co se omlouvat [mrknutí jedním okem]

158181

4.4.2008 4:03

RE: Pozor na idealizaci

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158036

Ale blbost od sametu je 18 let, tedka zase slysime katolickou pisnicku. Mistr Jan Hus nebyl natolik radikalni jako Wiclif ci nekteri jini na Karlove univerzite a jinde v Cechach nebo treba Parizi a zadal reformu neporadku v cirkve az do sve smrti se citil katolickym knezem. Cechy byli pouze predehrou hluboke nabozenske ( schizma ), ekonomicke a politicke ( zacal padat moc kralu a prosazovali se stavovksy zpusob vlady ), ktera se prehnala Evropou a vycerapala se vzajemne az ve tricetilete valce.

Panove z Ruze aj. bez ohledu na vyznani delali obdobna zverstva jako Zizka ci husite. Katolici na pocatku nepochopili, ze nemohou utopit v krvi husity a ti taky nepochopili, ze nemuzou zmasakrovat tretinu naroda. Vsem to doslo az vykrvaceli ve 20 let trvajici obcanske valce a dalsich dvaceti letech bezvladi, kde vladlo pravo silnejsiho. Paradoxne tvrdy postoj zvenci sjednotil roztrsistene husity, kteri vojensky jednoznacne nebyly porazeni. Zikmund jako pravopplatny dedic si uzil titulu ceskeho krale jeden rok.

158141

4.4.2008 12:48

RE: Pozor na idealizaci

Wilonix 212.?.?.?

Reakce na 158141

Přesně tak. V podstatě se ta doba a ty způsoby nelišily od toho co zažíváme dnes (i když tisíce kilometrů od nás). Samozřejmě dnes je jiná vojenská technika ale diplomacie se ve většině případů nehnula z místa (a že je dnes možné vidět spoustu a horších příkladů). Samotný rozkol katolicismu nastal už ve 13-tém století a trval až do konce 30-tileté války (jak už někdo napsal). V rámci Husitství si ovšem české země vybojovali postavení a náboženskou toleranci, které nemělo v Evropě té doby obdoby. Husity si nelze ani malovat v růžových brýlích ani na ně házet všechnu špínu. Je to prostě produkt doby. Nicméně Husité byly snad první českou armádou (bohužel taky poslední) která dokázala nejen vzdorovat ale také porazit početnější a lépe vyzbrojenou armádu nepřítele. Ať už se na Žižku díváte jak kdo chce nelze mu upřít jeho vynikající strategické schopnosti.

158175

3.4.2008 11:31

Ano, souhlasím

Jan X. 213.?.?.?

Křižáci, bojující za Templářské, potažmo sionistické cíle a oni jim nad hrobem zpívají husitský chorál. Urážlivé. Pitomé. Odporné. [bliji]

158011

3.4.2008 13:21

souhlas

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Nezbývá než souhlasit s autorem.Asi je potřeba,abychom si užili dalších 20 let okupace.Ale to zřejmě hlupáky a agresory z naší země k rozumu nepřivede!

158021

3.4.2008 13:54

Ono to asi bylo všechno trochu jinak

wenkovan wenkovan (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

Obávám se, že autor článku nepřekročil při svém poznání dějin Jiráskovo národně-buditelské pojetí. Husiti byli moderně řečeno náboženští fanatici, kteří očišťovali jinověrce ohněm a mečem; národního a nedejbože dokonce sociálního (pro dříve narozené: třídního) v tom bylo pramálo. (Ad Jirásek: úsměvný je jeho omyl s "Psohlavci", kdy název hanlivého spisku nepochopil a tak vznikla mystifikace o hraničářích s věrným psem po boku).

Ale zpět k tématu: jestli si rodina padlého vojáka nad hrobem nechala zahrát husitský chorál, lidovou písničku nebo hit z muzikálu, je věcí jenom této nešťastné rodiny. Násilně z toho vyvozovat souvislosti s křižáckými výpravami a válkou v Iráku je ubohost. Našly by se snad lepší příležitosti k okopávání kotníků Američanům.

158028

3.4.2008 15:57

RE: Ono to asi bylo všechno trochu jinak

Jan X. 213.?.?.?

Reakce na 158028

No je vidět, že jste si svůj nick nezvolil náhodně. [chechtot]

158041

3.4.2008 16:14

RE: Ono to asi bylo všechno trochu jinak

Spacemouse 194.?.?.?

Reakce na 158041

No je vidět, že ty jsi z města. Nejspíš z hlavního ne?

158049

4.4.2008 19:02

RE: Ono to asi bylo všechno trochu jinak

Robocrep 88.?.?.?

Reakce na 158028

>Ale zpět k tématu: jestli si rodina padlého vojáka nad hrobem
>nechala zahrát husitský chorál, lidovou písničku nebo hit z
>muzikálu, je věcí jenom této nešťastné rodiny.

No... ano. Pokud jde jenom o tu písničku, kterou měl třeba ten žoldák rád, proč ne.

Podivná je samotná skutečnost, že Landa tolik obdivoval husity, nyní se ohání křížem a jezdí zpívat žoldákům na zahraničních misích. Asi je v tom jenom záliba v militarismu. (Zase nic proti, každý má nějaké záliby a Landu jako dobrýho muzikanta beru [smích]

No a česká armáda pořád využívá (už snad od svého vzniku) motiv husitského chorálu, i když se po revoluci úplně překabátila. Holt o tu myšlenku už nejde. Koneckonců husiti nejsou dneska hnutí, ale církev, která si v ničem nezadá s katolíky. Všechno je špatně. [mrknutí jedním okem]

158205

3.4.2008 13:21

Kazdy vi, ze ti "bozi jovnici"

z.a.p 99.?.?.?

jsou vlastne ta druha strana. Tento prippad je znamenim bud totalni blbosti ci prohnane licomernosti pripadne kombinaci obou (tzv. 'kujebactvi' jak rikal otec vlasti). Je to v kazdem pripade zneuctenim hositskeho odkazu. Ti co pripominaji, ze husite se dopousteli nasili je bohuzel mimo: bez nasili neni mozno provadet zadnou valku at utocnou ci obrannou. Motivace a nosna myslenka je dulezita, ne jeji 'provedeni'.

158030

3.4.2008 16:11

RE: Kazdy vi, ze ti

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158030

Poslední dvě věty si dej zarámovat a zkus je osobně předat třeba někomu, komu fašouni nebo komouši umlátili někoho z rodiny.
Oni to ani vlastně Áda s Josifem nemysleli tak špatně.

158047

3.4.2008 17:28

RE: Kazdy vi, ze ti

Aja 74.?.?.?

Reakce na 158030

bez nasili neni mozno provadet zadnou valku at utocnou ci obrannou. Motivace a nosna myslenka je dulezita, ne jeji 'provedeni'

...prave se vam zadarilo zduvodnit a omluvit kazdy valecny akt;
Vsechny valky a agrese se ohaneji vznesenym cilem a noblesni ideou.

158057

4.4.2008 6:06

RE: Kazdy vi, ze ti

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 158057

V idealnim svete by jste se nemusela zucastnovat zadnych valek Ajo, neb by se nekonaly. V nasem svete je to jinak; chcete-li prezit, nemate navybranou - musite vyuzit kazdeho prostredku ke zniceni nepritele. Nechcete-li prezit, nerespektujete hodnotu sveho zivota. To neni moje doktrina, je to jen pripusteni skutecnosti. Samozrejme, nasili neni muj prvni vyber. Mluvim o nezbytnosti pouziti nasili jen v obrane.

158149

8.4.2008 23:25

RE: Kazdy vi, ze ti

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158149

možná to zatím není tvůj první výběr, ale může se stát, že i k tomu sklouzneš... k nějakým "preventivně obranným agresím" [smích]
>myslenka je dulezita, ne jeji 'provedeni'
---pak je už jen kousek k "když se kácí les, lítají třísky" a k "účel světí prostředky", anebo "když nezabijem my je, udělají to oni nám" [smích] opravdu úvaha hodná primitiva.

158612

3.4.2008 17:59

Ano! Pokud Landa bez uzardění dokáže zpívat "Kdož sú Boží bojovníci",

Hugof 81.?.?.?

pak Kryla bychom měli ještě zažít v podání Pavla Bartoně a Pavla Lišky! Možná by, po tomto extempore, ani letmých pár slok písně Vlasty Třešňáka z úst Jiřiny Švorcové neurazilo...

158063

3.4.2008 18:48

Známka článku

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Bylo mi divné, že průměr známky najednou prudce poklesl. Podíval jsem se do logu známkování a našel tam po sobě jdoucí tyto známky:

Vložený obrázek

Všimněte si, pokaždé jiná IP, ale čas těsně po sobě. Ty IP jsou z různých míst, jedno je z Řecka, druhé z Ruska, atd. Všimněte si času - sekundy po sobě. Tuším, kdo to udělal a vím také, jak to udělal (přes proxy). Takže jsem tyto záznamy vymazal.

158076

4.4.2008 23:39

RE: Známka článku

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 158076

Vladimíre, to není jen o jednom člověku (také tuším kdo to udělal).
Aktivita šábes gójů a jejich bohů z 13. kmene poslední dobou prudce narůstá. Tuší, že jim začíná téct do bot a jejich lži jsou neudržitelné. Takže k podobným i horším činnostem bude docházet více a více.

Bděme a nenechme se vytočit. Oni se pak spolehlivě zlividují sami mezi sebou.

158240

4.4.2008 18:09

Semerád píše rád

onkelwolf 88.?.?.?

Semerade, ještě ti tuším zbývá pár příspěvků a máš tady tento měsíc po prd... To co sem zvracíš, to je běs. Jsi "jejich". Směřuj ty svoje veledíla na MFdnes nebo Reflex, tam najdeš dostatek pochopení.

158198

4.4.2008 21:24

Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Husitomilci, jak vysvětlíte spanilé jízdy ? Už se těším na dialektické výklady o obraně náboženských a společenských ideálů.

Argumentace mi tu silně připomíná zprávy TASS z prvního dne války v Koreji. Tehdy tvrdili že napadená, bránící se severokorejská vojska hrdinsky postoupila o 50km na jih.

Padlému vojákovi náleží úcta, a je jedno jestli to byl voják
wehrmachtu, Rudé armády, ČSLA, nebo české armády. Vaše skřehotání
je nedůstojné a zcela v intencích uvažování tohoto zbabělého národa, ke kterému bohužel patřím.

158215

4.4.2008 22:03

RE: Husiti se bránili až u Baltu

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158215

>Už se těším na dialektické výklady o obraně náboženských a společenských ideálů.
---no ti mudrlanti asi považují plenění a loupení za náboženský a společenský ideál. a zřejmě to podle nich prospělo obnově tehdejší morálky. to přece lupiči vždycky... [smích] a můžou se zaklínat falešnými ideály, a zástupnými příčinami ke své zhovadilosti, jak chtějí. stejně zůstanou zločinci... kteří se jen přilepili k nějakému hnutí a využili toho jako příležitosti pro bezohledné obohacení a vyřádění svých nejnižších pudů a emocí. někteří z nich se chtěli vyšvihnout politicky a vojensky, a zbyteček se snažil naivně spasit svět a obrátit všechny podle svých soukromých představ.
jo jo... máme to koho obdivovat! hrdost na svůj národ ano, i na kladné věci z historie. ovšem pyšnit se za každou cenu i hnusem (jen když je náš), to může jen fanatik bez mozku.
"to vám byla mlata, co jsme rozpoutali!" - hrdinství rváčů a primitivů.

158220

4.4.2008 23:17

RE: Husiti se bránili až u Baltu

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 158220

Tohle vůbec neni jednoduchý rozebírat. Pokud kritizuješ Husity za to če znásilňovali loupily a vraždily pak si musíš uvědomit že se tak chovali všechny armády té doby (vzpomeň si na Čingischána). Křižáci nebyly i nic lepší. Tohle je prostě fenomén vítěze - každej vítěz je vystaven nejen vítězství vojenskému ale je mu přisuzováno i vítězství morální. Prostě se předpokládá že je na rozdíl od poraženého morálně čistej. Když se pak začne ukazovat že neni o nic lepší tak ho historie hodnotí mnohem kritičtěji než jeho protivníka. Vem si třeba Druhou světovou - Němci bojujou na Ukrajině a páchaj tam na sovětskejch civilistech nejhorší zvěrstva který se za druhý světový stali (a zcela v souladu s rozkazy armády), když pak sověti vstoupily do německa dochází k podobnejm i když nesrovnatelně menšim incidentum (a navíc šlo o individuální selhání jednotlivců - čily nebylo to cílené a armáda se s tim , i když zpočátku marně, snažila vypořádat). Jenže Němci prohráli a sověti vyhráli. A dneska už neslyšíš nic o tom jak se chovali Němci na Ukrajině ale zato neustále někdo poukazuje na to jak se chovali rusové v Německu. Oni prostě vyhráli a tak se čekalo že to dělat nebudou - ale dělali to (i když rusové nejsou zrovna ideální příklad neb tam hraje roli i propaganda). V historii bys určitě našel i jiné příklady. Co chceš na válce hledat pozitivního? Válka je nástroj neschopnejch politiků a ne kladivo spravedlnosti.

158235

4.4.2008 23:21

RE: Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158235

Začíná mě to bavit. Vemu si třeba druhou světovou.

Můžeš uvést podle kterého rozkazu armády to bylo v nějakým souladu? Já ho neznám a ty taky ne.

Víš vůbec co to plácáš za nesmysly? Víš jakej je rozdíl je mezi armádou a einsatzgruppen? Víš kdo byl Erenburg a co psal? A kam? Víš vůbec co se dělo ve východním Prusku v roce 1945?

Víš vůbec něco o historii ? Cokoliv ???? [pláč]

158237

5.4.2008 10:55

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 158237

..Víš jakej je rozdíl je mezi armádou a einsatzgruppen?...

Ne, prosím vysvětlit. Ale neberu takové vysvětlení, že armáda může zabíjet a drancovat, protože jí to dovolil zákonem její zřizovatel a posvětil její kněz. V tom tedy rozhodně zásadní rozdíl oproti einstatgruppen nevidím.

158277

5.4.2008 18:16

RE: Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158277

Vysvětlím rád (píšu z hlavy, může být někde chybka)

Armáda - tedy bavíme se o wehrmacht - formálně nikdy nepovolila brutální chování vůči civilnímu obyvatelstvu. Dokonce měla někdy snahu trestat ty své příslušníky, kteří se dopustili excesů.
Německá armáda si v zásadě uvědomovala (zejména po roce 1941) [smích], že vítězství ve válce proti Rusku není možné bez zapojení ruského obyvatelstva a že není možné tyto lidi proti sobě poštvat. Ovšem armáda odpovídala za poměrně krátký úsek (tuším asi 50km)do hloubky od bojové linie.

Za ní bylo území (bavíme-li se o Ukrajině) říšského komisariátu
Ukrajina (Koch) které spadalo pod říšského ministra vnitra a vyššího vedoucího SS Heinricha Himmlera. Tato kreatura měla (s požehnáním AH) svoji soukromou armádu (SS) ke které patřily i ony einsatzgruppen které vyvražďovaly civilní obyvatelstvo v některých oblastech. V souladu s říšskou politikou kterou určoval samozřejmě AH.

To co vám uniká je to, že mícháte odpornou politiku kreatur typu Himmlera, Kocha, Hitlera Eichmanna a podobných s chováním německé ARMÁDY.

> může zabíjet a drancovat, protože jí to dovolil zákonem její zřizovatel a posvětil její kněz

Armáda nemohla zabíjet a drancovat protože jí to ŽÁDNÝM ZÁKONEM nikdo nepovolil ani neposvětil. A její příslušníci se vystavovali riziku postihu. Mimochodem brigadefuhrer Kaminski byl ZASTŘELEN za brutální likvidaci povstání ve Varšavě v roce 1944 a to byl ESESÁK.

Prosím nemíchat chování armády a soldatesky v jiných uniformách, která vtrhla na okupovaná území poté co jej bojující armáda opustila. Pravdou je totiž to, že německá armáda se svým chovámím a četností excesů nijak nelišila od běžné západní armády (US , GB, FR) té doby. Armáda si totiž OPAKOVANĚ STĚŽOVALA na chování SS ve svém týlu.

Nechci vyvolat zbytečný flame, proto se raději nerozepíšu o Rudé armádě, spousta lidí by to tady asi neunesla.

Tohle bereš ?

158303

5.4.2008 19:33

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 158303

Beru to jako váš názor.

Níže jsem přečetl, že jste buddhista - šintoista. Už nějakou dobu si s úžasem všímám, že buddhismus v podání některých má blíže k fascinaci fašismem než nenásilím. Co nadělám... A tímto si neříkám o přednášku o oprávněnosti a vlastně mírovém smyslu bojových umění, už jsem ji slyšel víckrát...

158314

5.4.2008 19:18

RE: Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158314

Eh - chm ????
Mě nefascinuje nic. Snažím se pouze znát fakta. Vy ne. Když Vám je někdo předloží, reagujete přesně takhle. Blábolem, kdy se zaštiťujete fascinací fašismem.

Speciálně pro Vás to vysvětlím, protože Vy to evidentně nechápete:
buddhista - šintoista byla ironie na poznámku Robocrepa.

Jinak jste mi opravdu nasadil brouka do hlavy - o spojitosti budhismu a fašismu jsem doteď vůbec netušil. Mimochodem - víte něco o buddhismu?

158320

5.4.2008 20:15

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 158320

Ironii jsem nepochopil, takže se omlouvám.

O buddhismu něco letmo vím.

Bohužel si nepamatuju konkrétní jména, ale před časem jsem viděl televizní dokument, z českého prostředí, o buddhistické škole bojových umění, a fašistická fascinace je dojem, jaký to na mne udělalo. A obecně, zdá se mi, že na západě přitahuje buddhismus právě lidi s určitým sklonem k aroganci a elitářství. Vzhledem k vašim dalším poznámkám o lůze, spodině atd. a naopak vzhledem k vašemu respektu k dobře vedené německé armádě mi to tak nějak do sebe zapadlo. Víte, i fakta se dají vybrat tebo naopak nevybrat velmi zaujatě.

158321

5.4.2008 20:36

RE: Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158321

O.K. Stran té televize nevím, ale umím si docela dobře představit že máte pravdu. Mě přitahuje budhismus proto, že nevím o tom že by kdy v historii lidstva se vedla válka v jeho jménu za účelem podřezání krků těch, kteří mají jiného boha. Je to prostě víra, která odjakživa nechává jiné žít a nemá potřebu obracet bezvěrce mečem. Jestli je to elitářství - budiž, nejsem budhista, pouze si toho vážím.
Já totiž nemám rád válčení.

Máte pravdu, fakta se dají vybrat zaujatě. Rád o nich případně budu diskutovat.

Osobně si ale myslím že je lépe si ta fakta zjistit a pak si udělat názor než naopak. Také si myslím, že vůbec nejhorší je názor prostě převzít. To si myslím že nejlépe vysvětluje můj postoj fašismu i komunismu.

158323

5.4.2008 21:30

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 158323

Mně se buddhismus taky líbí nejvíc ze všech náboženství. Jen si myslím, že se mu nejlépe daří tam, kam patří, tj. na východě, ve "sféře pravé mozkové hemisféry". Západní civilizace je judeo-křesťanská, a "levohemisférová", to je zase její cesta. A když se do buddhismu jako "zápaďák" pustíte racionálně, vyjde vám z něj halt trochu arogantní a elitářský paskvil. Čest výjimkám.

O faktech diskutovat nechci, podle mého názoru a zkušeností to nikam nevede. Názor si děláme na základě (často nereflektovaných) emocí, a fakta si k tomu jen "dohledáváme". To už bylo vědecky prokázáno. Ne že by vůbec nemělo smysl diskutovat, ale je trochu směšné, jak se v diskusích často emocionálně až hystericky mlátíme po hlavičkách "racionálními fakty". V diskusích mě baví právě to hledání emocí za fakty skrytými (u oponenta i u mne samého).

Ale korektní odpovědi si vážím a díky.
[smích]

158332

5.4.2008 22:33

RE: Husiti se bránili až u Baltu

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 158332

Dnes na čt1 před polednem dávali Kung-Fu Fotbal(to asi nebude Váš šálek čaje [mrknutí jedním okem] ),nádherná ukázka toho,co dokáže vytvořit snad jen "východní" mozek. [smích]

158337

5.4.2008 22:22

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 158337

Jako že to bylo tak racionální až to bolelo? I když uznávám, že východní = emocionální je trochu licence...

158339

5.4.2008 22:59

RE: Husiti se bránili až u Baltu

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 158237

HUHUHU že to nebylo podle rozkazu. začínám se obávat o tvé znalosti. Všechny jednotky postupující na východ měli zcela jasnej rozkaz přímo z vrchního velení o zacházení s civilisty a válečnými zajatci. Neměli ho jen některé skupiny ale i normální oddíly a stačí si přečíst cokoliv od Meinsteina abyste to pochopil. keci o tom že se zvěrstev dopouštěli jen "speciální jednotky" jsou mimo obraz. Spousta jednotek se snažila vykroutit z odpovědnosti jenže to jaksi nejde - i když se snažíte co to jde. Své bratry holt nezachráníte.

158343

6.4.2008 11:28

RE: Husiti se bránili až u Baltu

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 158343

Mimochodem einsatzgruppen měla za úkol likvidaci sovětskejch židů. To nemá nic společnýho s SS komandama vyhlazujícíma celé ukrajinské vesnice. V těchto oddílech bylo spousto "vojáků" z pobaltskejch států, Rumunska a Maďarska ale rozkazy vrchního velení byly určeny nejen jim. Mimochodem v rozkazech byla i formulace že brutální chování a zabíjení civilistů na sovětskejch územích nebude bráno jako válečnej zločin. Rád bych věděl kde si sehnal informace o tom že se to snažila německá armáda odbourat. To by bylo dost těžký s ohledem na to že šlo o příkazy vrchního velení. Jsou příklady kdy za to velitelé útvarů vojáky trestali ale není mi znám jediný případ skutečně tvrdého potrestání (navíc si tito vojáci mohli stěžovat na vrchním velení a tim veliteli pěkně zavařit). To že se polní velitelé snažily aby jejich vojáci nejednali v souladu s těmito "rozkazy" je celkem logické protože pokud se v oddílu našlo několik těchto "dobráků" dokázali na sebe upoutat pozornost partizánů a pak bylo po srandě.

158368

6.4.2008 13:16

RE: Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158368

Máš pravdu, patřilo to pod SD, trochu jsem smíchal protipartyzánský akce s likvidací židů. Abysme teda byli přesný.
Cizí dobrovolníci byli samozřejmě v SS, v SD nevím.

Nepopírám, že v době východního tažení byl na armádu vyvíjen enormní politický tlak ohledně tvrdého chování během tažení.
Nepopírám, že pár politicky uvědomělých velitelů zřejmě tyto tlaky akceptovalo - nedal bych ruku do ohně např. za Modela, Schornera (u toho si nejsem jist, zda v Rusku byl). Taky jeden velitel armády na jihu byl pěknej nácek - jméno mi vypadlo. Vím o Hitlerově projevu k vyšším velitelům armády před zahájením tažení, kdy požadoval brutalitu a bezohlednost.

Rovněž je ale pravdou, že velitelé považovali toto neslučitelné s vojenskou ctí. V německé armádě bylo silně zažité pruské pojetí cti (ať si o něm můžeme myslet cokoli - ale to je na jinou debatu). Rovněž je pravdou, že výše zmínění velitelé byli výjimkou, většina armády nebyla Hitlerovi nijak zvlášť nakolněna.
(Například používali mezi sebou ironickou přezdívku "grofazl" - složenina GrossteFeldherrAlleZeit - NejvětšíVojevůdceVšechDob).
Dovedete si představit von Rundstedta, Mansteina, Guderiana, Hotha, von Bocka a koneckonců i Haldera - že by podporovali tvrdé chování vojsk?
za 1. - uvolnili by kázeň vojáků.
za 2. - neslučovalo se to s jejich pojetím cti vojáka.
za 3. - bordel v zápolí - to jsme již probrali

Pravdou je, že polní velitelé vesměs blokovali tyto nesmysly (včetně rozkazu o komisařích). Vrchní velení již v té době bylo ovládnuto AH, o tom není sporu. Je ale pravdou že mezi ním a polní armádou se již od roku 1941 rozevírala stále větší propast.

Pokud by existovaly nezpochybnitelné důkazy o genocidě páchané těmito veliteli, jistě bycho o nich již věděli vzhledem k tomu, že protistrana válku vyhrála. Norimberský proces byla velmi zpolitizovaná záležitost, přesto pověsili pouze Keitela a Jodla za poměrně sporné přípravy a rozpoutání útočné války. Nikdy jsem nepochopil proč právě tyhle dvě loutky. (Model se preventivně sám na konci války zatřelil - věděl že bude vydán Rusům).

Moje informace vycházejí z historických prací, pamětí účastníků a z mých osobních rozhovorů s účastníky bojů. Bohužel skutečných faktů z druhé strany je velmi poskrovnu a věřte mi, že pokud existují rád bych se s nimi seznámil. Vím, že většinový názor je na východní tažení je jiný, ovšem fakta (dostupná) jej nepodporují.
(Seznam literatury ti případně dodám zítra).

Ještě pár poznámek:
- Rozkazy vrchního velení nebyly a ani nemohly být platné pro SS a SD.
- Ohledně toho "těžkého problému" máš úplnou pravdu, ovšem myslím že si s tím armáda jako celek vcelku úspěšně poradila.
- Aby bylo jasno - nejsem obdivovatel wehrmachtu, nemám nad postelí znaky 1.tankové divize, zajímá mě pouze historie.

158373

6.4.2008 20:04

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158373

> Bohužel skutečných faktů z druhé strany je velmi poskrovnu a věřte mi, že pokud existují rád bych se s nimi seznámil.
---
Pokusím se doplnit informace poválečných zákulisních tahů "vítězů". Těch "vítězů", kteří financovali nacistickou stranu včetně Hitlera a kteří vyhlásili v roce 1939 Německu válku.

Jak už jste správně uvedl - Norimberský proces (soud) byla zpolitizovaná záležitost. Já bych k tomu ještě dodal, že to bylo justiční divadlo s poukázáním na fašistické zločiny se záměrem vytvoření podkladů/důkazů pro holocaust a tím ospravedlnění založení státu Izrael (jeden z důvodů rozpoutání války). Oběšení válečných zločinců bylo víceméně symbolické. Většina vysokých fašistických pohlavářů bylo "zachráněno" masovou a ilegální emigrací do Argentiny. Většina byla přepravena do Spojených států (holandskou aerolinkou a na falešně cestovní pasy). Skupina vědců pod vedením Wernher von Brown byla zařazena do NASA pro výzkum vesmírného programu a druhá skupina byla ve Spojených státech zařazena do oddělení CIA, pobočky tajných zpravodajských služeb pro Evropu. Spolupráce se CIA byla vynucena pod pohrůžkou veřejného odhalení jejich fašistické minulosti a následného potrestání. O této skupině se dozvěděla tajná zpravodajská služba Sovětského svazu a pod stejnou pohrůžkou je přinutila ke spolupráci s KGB. Fašisti se tedy stali agenti obou zpravodajských služeb. Tohle by nám mohlo vysvětlit tvrzení o vzájemné spolupráci CIA a KGB, jenže CIA neměla o této spolupráci nejmenší tušení.

158396

6.4.2008 22:30

RE: Husiti se bránili až u Baltu

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 158373

To že se neúčastnili čelní jednotky (v takovém rozsahu) těchto "akcí" bylo jednak dílem toho že ne každej má na to žaludek, ale hlavně proto že německá armáda preferovala rychlej postup a něměla čas ani jednoky a případné "čištění" vesnic by dalo nepříteli čas na zpevnění obrany (a vehnalo by neutrálně naladěné civilisty do rudé armády). Jistě že rozkol mezi vrchním velením a polním štábem existoval ale málokdo si mohl dovolit opakovaně neuposlechnout (napadá mě jen Romel). Problém je předevšim právě v tom že jsou informace jen z jedné strany. Sověti nikdy tyto incidenty neevidovali (což se projevilo i v Norimberku kde si cucali důkazy často z prstů) protože to nepovažovali za podstatné (předpokládali že Německo bude celé jejich a oni se vypořádaj s "viníky" po svém. No nakonec bylo německo na tři kusy a tak přišla fraška v Norimberku. Mimochodem nemohl jsem si po přečtení několika německejch válečnejch deníků nevšimnout jisté neoběktivnosti autorů kteří sice vehementně psali o brutálním zacházení se zajatci ze strany sovětů ale i spojenců zatímco o tom jak se chovali oni ani řádka (většinou). Rusové se bohužel (přestože nedávno otevřeli archivy) k těmto událostem moc nevracej a tak zbejvaj jen propagandistický (většinou) keci z tob stalinismu. Nejspíš už se k minulosti nechtěj vracet.

158410

7.4.2008 15:51

RE: Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158410

Něco jste už přečetl, tak proboha otevřete oči úplně.

Jistě je Vám známo, že se Hitler opakovaně (to podtrhuji)vyjádřil v tom smyslu že armáda je politicky nespolehlivá (narozdíl od SS, luftwaffe, a kriegsmarine), že generálové neplní nebo plní laxně jeho příkazy, a že armáda postrádá národně-socialistického ducha atd. Toto je mnohokrát naprosto jednoznačně doloženo a nelze to zpochybnit. Váš závěr?

Pokud jste byl na vojně, jistě víte, že splnit rozkaz se dá různými způsoby. Můžete ho splnit. Můžete ho ignorovat a čekat co bude. Můžete nahlásit splnění, ignorovat ho, a čekat co bude.
Nadřízený třeba může splnění rozkazu vyžadovat ale také nemusí. Může mít jinej průser a tohle vyšumí. Existuje spousta variant. Je jen na Vaší inteligenci jakožto velícího důstojníka jak si s tím poradíte.

Dám Vám malý kvíz.

Jste velitelem roty na východní frontě.
Jak si poradíte s Hansem Schmidtem, který se rozhodl uspořádat svoji soukromou popravu, vám se to nelíbilo - tak jste mu to překazil, a Hans teď smolí stížnost Halderovi. Navíc máte težké dilema, protože potřebujete dobrovolníka na průzkum za ruskými liniemi. A to okamžitě. Vaše řešení?

158476

5.4.2008 9:47

RE: Husiti se bránili až u Baltu

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158235

I mně se zdá, že jen děláš chytrého a vaříš z vody. o zvěrstvech poražených němců právěže slyším pořád a pořád... donekonečna (a to je právě logika psané historie - že ji píšou vítězové v neprospěch poražených). ale toto je mimo ty dosavadní myšlenky.
někdo zde dělal z husitů hrdiny a nápravce morálky. jenže ti údajní čističi morálky tu nápravu prováděli těmi nejhrošími amorálnostmi, jaké si lze představit. při své "nápravě" křesťanství úplně srali na ideály, a zcela nekřesťansky vybíjeli protistranu (jak už výše psáno - vraždy, znásilnění, loupeže a zlodějny, drancování, podpalování sídel i měst). toho všeho se dopouštěli na nevinných a bezbranných lidech. a toto já za hrdinství nepovažuju, a za morálku (nebo dokonce očistu morálky) už vůbec ne. byl to jen hloupý výbuch, vybití nejtemnějších emocí zdivočelých davů (jako to v revolucích bývá).
toto byla víceméně občanská válka, rozpoutaná něčím idealismem a naivním dojmem o náhlé spáse světa. a skončila jako každá podobná vzpoura/revoluce - v krvi a utrpení. pozitivum žádné. jen pár dacanů si naloupilo majetek za cenu zločinů. a byli většinou nepotrestáni, což se jistě odrazilo na průměru morálky v následující době. tehdy žádné haagské tribunály nebyly, a i kdyby ano, důsledky hlouposti a neuváženosti zvlčilých davů to stejně napravit nemohlo.
já prostě na husity hrdý nejsem. byla to nejtemnější doba, a plně to přiřazuji k desetiletí předtím a desetiletím potom.

158273

5.4.2008 10:17

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Robocrep 88.?.?.?

Reakce na 158273

Tak to už stačilo. Prostě napište, že jste moderní katolík a řeknete tím vše.
Nějak jsem si nevšiml že by někdo dělal z husitů nápravce morálky. Byla to prostě násilná reforma a hotovo. K těm docházelo víceméně pravidelně. A nebýt Husa, dřív nebo později by jí u nás spustil někdo jiný - třeba zvenčí, a třeba by to nebyla taková osobnost, neměl by zásluhy o pravopis atd. A výsledek by byl stejný.

158274

5.4.2008 17:56

RE: Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158274

Ne

A nebyla to ani reforma. Byla to normální občanská válka při které jako vždy vylezla z děr spodina. Normální bordel.

Mistr Jan byl pouze náboženský fanatik (v dobrém slova smyslu) který sice oprávěně kritizoval nekonečné zlořády církve římské, nicméně přehlédl to, že vzbouřením lůzy se možnost nápravy jaksi vzdaluje. Není první ani poslední. Myslím, že kdyby se dožil praktické realizace svých myšlenek, pěkně by čubrněl.

Bohoužel v našem národě, jenž postrádá skutečně světlé kapitoly
historie jsme si, majíce málo hrdinů skutečných, museli holt nějaké vymyslet.

Řekne-li Francouz že je hrdý na Bartolomějskou noc a že hugenoti byli úžasní hrdinové, budete ho mít asi všichni za blázna. Ovšem polovina národa považuje husitství za úžasnou kapitolu naší historie. Zajímavé ....

A hotovo

(TO Robocrep - jsem budhisto - šintoista)

158306

5.4.2008 19:24

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 158306

...který sice oprávěně kritizoval nekonečné zlořády církve římské, nicméně přehlédl to, že vzbouřením lůzy se možnost nápravy jaksi vzdaluje. ..

A jak Vy byste v té době a na tom místě zařídil nápravu těch zlořádů, prosím? Ono bohužel opravdu platí, že na hrubý (byť i naparfémovaný) pytel vždy přistane hrubá záplata...

158317

5.4.2008 19:56

RE: Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158317

Nezařizoval bych to. A pokud ano, tak zevnitř. Bez válek.

158322

5.4.2008 20:24

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 158322

Hm, těžko se dozvíme, kolik zlořádníků se v historii nechalo přesvědčit k nápravě zevnitř, bez válek. Co ale víme jistě, že jednou za čas jejich nenažranost zákonitě smete lůza - pravda, často iniciovaná jinými zlořádníky, kteří se zase na chvíli touží dostat k lizu.

158325

5.4.2008 21:17

RE: Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158325

Historie ty lidi zná. To jenom Vy je neznáte. Ani nemůžete. Vy nevidíte ani jednodušší věci.

158331

6.4.2008 22:37

RE: Husiti se bránili až u Baltu

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158331

díky za tvé přesné reakce. chvíli jsem tu nebyl.
a názor na devadesátku mám velmi podobný. je poněkud zmatený, myšlenky a postoje nejasné a neuspořádané. tápe, a neumí sledovat přísně danou myšlenkovou linku a reagovat vždy korektně. o chápání nemluvě.

158411

7.4.2008 15:34

RE: Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158411

Bylo mi potěšením [smích]

158478

8.4.2008 6:14

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158411

>...názor na devadesátku mám velmi podobný.
---
Tady se třeba shodnem, ale všímej si pozorně. Jsi příliš roztěkaný. Ve tvých příspěvcích zaměňuješ kvalitu za kvantitu.
Více přemýšlej, než něco napíšeš. Už jednou jsi devadesátku nazval prázdnou nádobou s novým nátěrem, která duní prázdnotou. Osobně jsem přesvědčen, že jeho přítomnost ve zdejší diskusi je jeho pracovní náplň. Odvádět pozornost. Proto bych rád upozornil všechny ostatní diskutující:
Pan "devadesátka" má strašně rád definice, ale jenom ty jeho.

158526

8.4.2008 15:32

RE: Husiti se bránili až u Baltu

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158526

>Ve tvých příspěvcích zaměňuješ kvalitu za kvantitu
---tak to jsi mě opravdu rozesmál [chechtot] - kéž by tvé reakce byly i při libovolně nižším počtu alespoň z poloviny tak relevantní a kvalitně promyšlené, jako moje.
nicméně beru na tvůj popud v potaz, že devadesátka může být rozmělňovač diskusí... blábolista, který má za úkol to zde ředit balastem a odvádět pozornost stranou k nadbytečnému handrkování, aby nedošlo k přílišné koncentraci jasných názorů K VĚCI. jisté to ale není... možná je jen takové zelené blábolivé jelito. jeho projev, to chce tedy opravdu "talent"... takové nesmysly bych psát nesvedl, ani kdybych se moc snažil [smích]

158569

10.4.2008 0:56

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158569

Jste zbytecne skromnej, to bude tim, ze jste i velmi pracovitej. Skromnost, vase intelektualni schopnosti, ochota cist knihy, slyset jine myslenky, promyslet je, pripadne projit sebereflexi, ci tento vnejsi balast smest argumenty a zavrhnout. Mno, kdyby vam to nekazili ruzni skarohlidi a polovicni ci uplni blbci, kde uz jste vcera mohl bejt, ze ano? [velký smích] [mrknutí jedním okem]

P.S. Mimochodem velmi zajimava charakteristika destruktivniho blbce, ktery rozbiji vecnou debatu. Svata pravda takovy vul, muze odradit k verejnumu vyslovovani svych nazoru dost lidi, kteri maji casto velmi originalni uhled pohledu na vec, coz by bylo jiste ke skode zdejsi diskuse. Ja osobne povazuju tuto diskusi za to nejcenejsi na Zvedavci. Jeste bych mel male doplneni, ze takovy arogantni blbec ma hrosi kuzi na mozku a vse co neduni vsouzvuku s tim dutym prostorem uvnitr hlavy naprosto bez jakychkoliv logickych karambolu dokaze ignorovat. [chechtot] [vyplazený jazyk]

158733

10.4.2008 7:49

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158733

>...vse co neduni v souzvuku s tim dutym prostorem uvnitr hlavy naprosto bez jakychkoliv logickych karambolu dokaze ignorovat.
---
Příroda někdy vytvoří neočekávané a nepředvídané mutace. Tady tohle střevo snad naposledy rezonovalo s jiným člověkem, když byl ještě napojen pupeční šňůrou na svojí matku. Když porovnám tohle 2xs ke Kemovi, tak Kema byl stejně zatvrdlý, ale podstatně slušnější.

158745

6.4.2008 22:31

RE: Husiti se bránili až u Baltu

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158317

tady ale není důvod ke zpovídání někoho, co by dělal tehdy a tam... není důvod k osobnímu výpadu toho typu.
nicméně o kousíček níže ti bylo odpovězeno přesto brilantně. -šlo o přístup: buď pyšně "já já já jenom já mám pravdu a jsem čistý a morální, držitel pravdy a víry, a všichni musí jako já, i násilím", nebo to šlo možná obtížněji, pomaleji, ale přesto LÉPE - evolucí, ne revolucí. prostě náprava zevnitř církve. což se nakonec také stalo.

158409

6.4.2008 22:26

RE: Husiti se bránili až u Baltu

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158274

Tak to už stačilo? -to říká kdo? nějaký Robocrep? no tak to se asi posadím na prdel a zmlknu, ne? [chechtot]
jasně... tehdy šlo zřejmě o pravopis! [velký smích] už jsi směšný.
a kdyby to nebyl někdo, byl by to jiný? nejsi náhodou deprivant? poslechni si koukolíkovu přednášku - říká tam, že přesně takhle psychopati (deprivanti) zdůvodňují své špatnosti - prý: "kdybych to neudělal já, udělali by to jiní" nebo "jiní by to udělali taky, kdyby měli tu příležitost". jiní deprivanti stejným způsobem zdůvodňují oprávněnost válek naší "civilizace" vůči muslimům ("kdyby oni mohli, už bychom tu nebyli" ). -to ale není podstatné, co by - kdyby. to jsou jen tvé dohady (neověřitelné). něco jsou ale fakta. třeba ta vypálená města a hromady mrtvol. nesmyslně rozpoutaná občanská válka v čechách a na moravě, a neblahé následky z toho vyplývající.

158408

5.4.2008 23:22

RE: Husiti se bránili až u Baltu

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 158273

Já nevim ale slýchám jen o zvěrstvejch páchanejch na židech. jinak klid po pěšině. pochybuji že šlo o myšlenku iudealismu - spíš mám pocit že už sebou nechtěl kdosi nechat vláčet. někomu to vyhovuje někomu ne. Vám by třeba nevadilo kdyby vám někdo rozkazoval ale jsou lidé kteří to nesnesou.

158344

7.4.2008 11:10

RE: Husiti se bránili až u Baltu

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158344

no právě!!! slyšíš jen o zvěrstvech páchaných na židech - tedy o zvěrstvech údajně páchaných KÝM? no němci (potažmo námi-zlými), to jest těmi poraženými. platí tedy to, co jsem psal - historii píšou vítězové, a poražení jsou tam démonizováni, vykreslováni jako jednoznačné zlo... ti druzí jako oběti a hrdinové. "oběti" židé se samozřejmě počítají k vítězům války, tedy se i významně podílí na zkreslování skutečné historie.

158442

7.4.2008 14:14

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 158235

Pane Wilonix, nedávno na Blistech proběhla bez povšimnutí recenze nějaké p. Hahnové knihy dvou amerických autorů (jména jsou zcela bez významu). Pánové bez obalu píší, že vojenské, politické a ekonomické politické neúspěchy američanů po II.sv. válce mají na svědomí Němci. Jak? Američané napodobovali jejich vojenskou strategii a taktiku,opičili se např. po Mansteinovi a ne po vítězných Rusech např.Žukovském, neboť ti se jim prý jevili jako po všech stránkách příliš primitivní. Vypadá, že Němci se holt nezavděčí nikde a nikomu. [vyplazený jazyk]

158470

7.4.2008 15:47

RE: Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158470

Samozřejmě, němci vytvořili v 30letech vojenskou doktrínu (letecký úder, součinnost zbraní, rychlý průnik do týlu nepřítele) která se stala základem taktiky všech západních armád. Američani to vpodstatě vylepšili jen o enormní palebnou sílu.

Je zajímavé, že západní armády mají stejné problémy s gerilami jako němci s partyzány že?

Zrovna tak jako němci vyvořili národně-socialistický stát, z něhož vypuštěním onoho národně (a ideologii je třeba změnit - of course) získáme co? No přece EU děti.

158479

7.4.2008 17:05

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 158235

Omluva. Samozřejmě Žukova.

158481

4.4.2008 22:06

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158215

>jak vysvětlíte spanilé jízdy ? Už se těším na dialektické výklady
Co bylo "vyvezeno", bylo potřeba zase dovézt. (už se radši netěš) [mrknutí jedním okem]

158221

4.4.2008 22:54

RE: Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158221

Ach tak, "potřeba".
Hned je mi to jasnější [mrknutí jedním okem]

158227

5.4.2008 10:22

RE: Husiti se bránili až u Baltu

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158221

Spytihněve, v tom případě jistě podle naprosto stejného pravidla budeš NAPROSTO STEJNĚ vášnivě hájit spravedlivé "co bylo ukradeno, musí být vráceno nebo nahrazeno" - a to prostě platí! -ať jde o kohokoliv, ne? tentokrát pokud se týče majetku církví. levičáci (ale i amorální liberálové) jsou zčásti proti, zčásti pro, ale nelíbí se jim výše náhrad. no komu by se líbilo, platit? nechť zauvažují, proč je vlastníkovi vracena jen 1/3 ukradeného? zde někomu nedochází, že zde došlo k protiprávnímu činu zbavení někoho majetku (zlodějna... co takhle odškodnění mimo prostého vrácení třetiny?), a ten zloděj se tím majetkem dál obohacoval a užíval jej (nebo nechal zchátrat), zatímco dosud pečlivému vlastníkovi zbyly jen oči pro pláč. byl vyřazen ze své činnosti (bez určitých podmínek to nejde), a někdo jiný neplatil nájem... čili utíkaly miliardy. za 50 let se holt časová cena peněz nějak mění, projeví -jiná úroveň cen za Gottwalda a jiná v r.1990 a jiná o skoro o 20 let liknavosti právního státu později=dnes, a ještě úplně jiná o 60 let později, kdy mají být poslední splátky (nenavýšeného, nebo směšně navýšeného dluhu za nevrácené 2/3 majetku... a kdo ví, jak budou platit budoucí vlády, jestli vůbec). a proč tedy ukradené nevrátí hned bez jakéhokoliv navyšování součtu? pro mě peníze teď, a peníze rozpuštěné do 60 let, mají naprosto jinou hodnotu! asi pro každého. já se divím, že na to vůbec oloupené církve přistoupily! 1948 až 2008 =60 let! dalších 60 let se má cosi splácet. dohromady 120 let bez svého majetku a bez satisfakce. a ještě poslouchat remcání, že to prý je hodně... a o oprávněnosti vůbec neuvažuj. v naprosté většině šlo o legální a dobrovolné dary (králů, šlechty, měšťanů a prostších lidí), anebo výtěžek nějaké práce těch, co majetek dobře spravovali. ...než se objevili lupiči (josef II, pak masaryk a pak komouš - každý si vždy chtěl "pomoct" z církevního... tu si uloupnout, tam si odříznout...). to se to krade... to se to žere z cizího, zvlášť, když můžeme čeřit animozity v davech (a tak to falešně zdůvodnit) a když sedíme na vedoucím postu, takže jsme jako zlodějové nepostižitelní...
a zloděj zůstane zlodějem, ať krade jakýkoliv majetek a kdykoliv... a ať si říká panovník, tatíček národa nebo dělnický prezident... i ať tomu říká reforma, dekret nebo znárodnění. zlodějna zůstane zlodějnou, a zloděj zlodějem.

158275

5.4.2008 20:24

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158275

Začínám vidět souvislosti. Když ti někdo stáhne pána Boha s obláčku a posadí ti ho tam, kde je (má být), to znamená v našem vědomí, podvědomí, svědomí a také v naších srdcích, tak se ti bortí tvé iluze světa a vypadneš z reality. Proto se tak vehementně zastáváš církve a posléze i té inkvizice. To jsou právě ti, kteří ti na ten obláček pána Boha nakreslili.

158324

5.4.2008 20:57

RE: Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158324

Nevidíš nic. Seš slepej. Jako patrona.

On píše o tom, že se nemá krást a ty nesmysly o církvi. [pláč]

158327

6.4.2008 6:03

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158327

Právě k těm nesmyslům církve jsem se vyjádřoval. Vymývání mozků věřících k vlastnímu
obohacování = legalizovaná zlodějna...Já to právě vidím a pokud to nevidíš ty, tak ty jsi slepej jak patrona.

158363

6.4.2008 22:45

RE: Husiti se bránili až u Baltu

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158363

jsi mimořádně zmatený a nekorektní diskutér (obláček, inkvizice...). nemám slov. raději [smích]
>vlastnímu obohacování = legalizovaná zlodějna
toho se právě vždy dopouštěla světská moc na církevní (jak už vyjmenováno - když bylo třeba si uříznout kousek majetku (=UKRÁST), vždy se vědělo, na koho se zaměřit. a jelikož šlo o potentáty (zrovna vládnoucí Josef II, tatíček Masaryk, a slavný vůdce lůzy: Gottwald), šlo o vládní činitele, bylo to "JAKOBY" legální. -ve skutečnosti však zlodějna, a ta je u všech slušných lidí ve všech dobách ilegální a nemorální. ať se krade komukoliv - sedlákovi, šlechtě, církvi, sousedovi nebo zaměstnavateli. krádež je prostě krádež.

158412

7.4.2008 15:22

RE: Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158363

Vyhráváš - máme prvního dialektika

158477

7.4.2008 17:11

RE: K majetku církve (nedialekticky)

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158477

"Ostatní lidé, kteří nebyli zabiti těmito ranami, však nečinili pokání ze skutků svých rukou, aby se přestali klanět démonům a modlám ze zlata, stříbra, mědi, z kamene i ze dřeva, které nemohou vidět ani slyšet ani chodit."

158486

7.4.2008 17:37

RE: K majetku církve (nedialekticky)

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158486

[smích] - bod pro tebe

158489

4.4.2008 23:16

RE: Husiti se bránili až u Baltu

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 158215

>Padlému vojákovi náleží úcta, a je jedno jestli to byl
>voják

>wehrmachtu, Rudé armády, ČSLA, nebo české armády...


Souhlas. V tomto souhlas. Ale jen v tomto.
Nechce se mi psát pojednání o faktickém významu přítomnosti našich českých kluků někde, kde nemají co dělat. Už to bylo řečeno tisíckrát.
Jen vám pomyslně zanotuju jednu od jednoho z mých oblíbených Jarků, tedy, chci říct, z doby, kdy patřil k mým oblíbencům:

V tom roce pitomém, kdy přišlo příměří
seděli pod stromem opilí žoldnéři.
Opilí žoldnéři, prý tuze nábožní,
smažili k večeři karase na rožni

A co teď žoldnéři, co vlastně umíte
zabít a udeřit, obírat zabité,
ládovat kanóny a kecat o právu,
rozdupat zákony, vykonat popravu,
pít krev jak upíři, lámat a drtit,
zabít a zamířit ve jménu smrti,
kurvit se s kurvama a chlastat kvas,
těmahle rukama polámat vaz.

Je konec pranice, špatně jdou obchody
namísto žranice udice do vody
sedíte pod stromem myslíte na grešli
v tom roce pitomém, kdy války odešly...

A co teď, žoldnéři, co bude s vámi?
Bušíte do dveří, jste ovečkami,
bušíte na branky, že někdo přijde
nenechat beránky zahynout v bídě.

Beránku žoldnéři, z ruky krev kape ti,
nikdo ti nevěří, jsi navždy prokletý.
je konec pranice, ale ať tratím,
chcete-li zabít se navzájem, platím!A můžete si teď zkusit představit, že na vás třeba dělám dlouhý nos.

158236

5.4.2008 0:03

RE: Husiti se bránili až u Baltu

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158236

Já se nebudu přít o to, jestli máme co dělat v Afghánistánu.
Nebudu komentovat počiny našich vlád za posledních skoro sto let zpátky.
Nebudu komentovat že máme armádu za prachy.

Říkám, že to byl padlej voják a my víme prd. Třeba měl prostě rád Landu. Nebo Kdož sú boží bojovníci. Nebo písničky od Evy a Vaška. Je to věc jejich rodiny a my nemáme žádné právo posuzovat zda je to vhodné či nikoli.
A říkám, že máme mrtvému prokázat úctu.

158239

5.4.2008 0:42

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158239

>A říkám, že máme mrtvému prokázat úctu.
Tak nevím jestli jsme si v diskuzi rozuměli.
To je samozřejmě pravda, a je mi líto každého, a zvlášť když zemře takto nesmyslně.

Situace je navíc taková, že v nich umírají ti, kdo války nespřádají
(o to myslím nějak šlo, byť nepřímo)

158242

6.4.2008 7:39

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158242

Situace je navíc taková, že v nich umírají ti, kdo války nespřádají...
---
Výraz "globalizace" vnáší mylné ospravedlňování pro vedení globálních válek. Obě války, jak irácká, tak i ta v Afganistánu byly vyprovokovány na vylhaných důvodech. Jak už říkal Ron Paul - krátkodobý kandidát na prezidenta USA - "Stát (národ) si drží armádu pouze k obranným účelům. K obraně vlastních hranic vlastního státu". Válčit daleko od domova a pro zájmy někoho jiného je zločin globálního rozsahu. Neschopní (zaprodaní) politici svou účastí na tomto zločinu nejsou nic jiného, než váleční zločinci. Voják je pouze jejich nástroj. Recipročně - kdyby nebyla armáda, nebudou války. Jak to ale těm mladým klukům vysvětlit, když rodiče jsou na ně hrdí, jejich velitel je na ně hrdý, jejich vlast je nazývá hrdiny - protože bojují za svobody své vlasti...není divu, že i ti kluci začnou pociťovat vlastní hrdost za "službu vlasti". Které vlasti, to už vymydlený mozek nerozlišuje. Voják musí plnit rozkazy. Voják se nesmí zeptat proč? Pro vojáka je válka zaměstnání - zamířit a zmáčknout kohoutek...Karel Kryl by to nazval - válka je vůl a já jsem téhož názoru. Škoda každého, zbytečně straceného života.

158364

6.4.2008 18:29

RE: Husiti se bránili až u Baltu

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 158364

Mirdo,

dobre's to napsal. Pod to bych se sam podepsal. Z.A.P.
[smích]

158382

7.4.2008 7:02

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158382

Díky za uznání, Zdendo a p.Spytihněv.
To byla jenom taková moje malá úvaha s nadějí, že kdyby náhodou sem na Zvědavce zabrousil někdo, kdo se rozhoduje pro armádu jako svojí budoucí kariéru, tak aby měl něco na přemýšlení. A pokud jsem alespoň jednoho přesvědčil a rozmyslel si to, tak ta moje úvaha nebyla zbytečná.
Pro otřelého mazáka je samozřejmě už pozdě. Ten procitne snad až v rehabilitačním ústavu při
nacvičování chůze s protézou a nebo při nácviku pohybů s umělou rukou. Záleží na odstínu zelené barvy oční duhovky.

158430

6.4.2008 19:46

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158364

>Neschopní (zaprodaní) politici…
Line se to téměř všemi články a diskuzemi (a to i na „posvěcených“ médiích). Kouká to z nich na míle daleko, vidí to i slepí, slyší to i hluší.
Mirdo, Vy sám jste tu v mnoha příspěvcích uvedl rozsáhlý obraz indicií, které ledacos naznačují a dokazují.

Přesto všechno to po mnoha lidech stéká jak po pláštěnce. Je až zarážející, kolik lidí lpí na iluzích vytvářených okolo světa, ve kterém žijeme. Kolik lidí je stále schopno věřit na „pochybení jednotlivců“

Snažím se tu (i pod tímto článkem) co nejjednodušeji poukázat na jasné historické souvislosti. Snažím se sdělit, že náhody jsou jen proto, aby tvořily řád. Každý se o všem může přesvědčovat každou vteřinu. Společenství je propojený systém, kde vše spolu souvisí. Prostě věci se pak stávají, protože se tak již musí dít.

A tato neochota lidí se probudit mě děsí. Svět je jak sud s prachem a my si na něm hrajeme se sirkami. Nezměníme-li každý své chování, bude to ještě daleko horší, a už nikdo nebude pro nikoho ani truchlit.

>Pro vojáka je válka zaměstnání - zamířit a zmáčknout kohoutek...
Ano, a tak je to téměř s každým. Již nepřemýšlíme co děláme, a proč to děláme. Jen něco děláme, za co je nějaká odměna. Jak psíci. „Krásně“ vycepovaní nesamostatní jedinci, neschopní vzít zodpovědnost sami za sebe a za své jednání. O to víc frustrovaní a agresivní. Nadáváme na politiky, ale je to takové poštěkávání z koutku. Nechceme válčit, přesto je to necháme dělat. Zase jsou lidé posíláni zabíjet a jsou zabíjeni. Jako celá tisíciletí.

Tuším proč to tak je, a jak hluboké dějinné souvislosti tu jsou. Ale kdykoliv naznačím, či zmíním určitý okruh věcí, vždy se najde mnohem více těch, co se Vás snaží umlčet. A také tuším proč. Je v tom většinou obyčejný strach vyplývající z nepochopení věcí. Strach co by bylo, kdyby bylo.

A co teď.

158389

6.4.2008 22:33

RE: Husiti se bránili až u Baltu

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158389

nikdo se tě nesnaží umlčet (trochu dramatizuješ, zkresluješ), a na pochybení jednotlivců věří možná tak ta hloupější polovina lidstva... - z čehož vyplývá, že my (jako celé lidstvo) se nikdy nemůžeme kolektivně osvobodit - protože KAŽDÝ se zcela jistě nezmění.
>Nezměníme-li každý své chování, bude to ještě daleko horší, a už nikdo nebude pro nikoho ani truchlit.
no tak asi skončíme. co už? ani vědoucí sám nic nezmůže, a zburcovat všechny, a do půlky deficitních nalít rozum, to nikdo z lidí nedokáže.
takže prozatím jediná možná věc: žít si svůj život, sám aktivně sledovat a upozorňovat ostatní na rizika, informovat. a věřit.

158413

6.4.2008 23:09

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158413

Jestliže na tebe někdo uvalí neúnosnou daň, co budeš dělat?
(stručně)

158419

7.4.2008 11:43

RE: Husiti se bránili až u Baltu

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158419

záleží na tom, co je neúnosná... jestli by ji tak viděli všichni, nebo by se tak subjektivně zdála jen mně.
pokud by daň byla objektivně přemrštěná, asi bych se snažil se jí vyhnout (šikovně). nebo bych se odstěhoval jinam. anebo bych to řešil kolektivní pasivní rezistencí. anebo jednáním kolektivních zástupců (vedoucích cechů) s vedením státu. poslední řešení by bylo ozbrojit se a bránit každý muž svou rodinu se zbraní v ruce proti výběrčím daní. (pouze bránit, ne útočit a loupit).
řešení je prakticky vždy více než jedno. a vyřvávání "jediného" spravedlivého radikála a burcování do revoluce (do dobytí státu pro lůzu), to není řešení nejlepší. určitě poněkud nezodpovědné. a pyšné: všichni podle mě (vzoru čistoty) a to i násilím a zlodějnou.

158445

7.4.2008 12:56

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158445

>záleží na tom, co je neúnosná
Dříve nebo později každá ( s jídlem roste chuť)
>asi bych se snažil se jí vyhnout (šikovně).
Nezákonné = krádež, seberou ti majetek a zavřou tě
>odstěhoval jinam
Není kam
>kolektivní pasivní rezistencí
Seberou si to
>poslední řešení by bylo ozbrojit se a bránit každý muž svou rodinu se zbraní v ruce proti výběrčím daní
Pošlou na tebe armádu, něco pobijíí, něco zmrskají. Zbytek je prohlášen za lůzu a vzbouřence, a odsouzeni k živoření a smrti hladem..

158462

8.4.2008 6:25

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158462

Daň z příjmu byla zavedena ve Sp.státech i v Kanadě v roce 1914 se zdůvodněním, že vláda potřebuje peníze na náklady spojené s válkou (první světovou). Jakmile bude dluh (u soukromé Federal Reserve Bank) spalcen, daň se zruší. Houbelec! Pokračuje se dál...a přitom zákon na výbírání daní státem neexistuje. Co existuje, je povinnost platit daně a soudní postih za daňové podvody. S jídlem roste chuť. Když si člověk propočítá, kolik zaplatí daňe z příjmu, daně při nákupu, služby, servis restaurace a mnoho jiných skrytých daní a poplatků (např. každý jeden litr prodaného benzínu přihodí vládě 40 procent z ceny), tak za stovku vydělanou, mám padesátku ve své vlastní kapse. Nestrádám - zatím - ale s rostoucí cenou benzínu člověk začíná mít tendence přepočítávat útratu na petrodolary. Předměty s dražší cenovkou se přepočítávají na týdny/měsíce cestování do zaměstnání a to potom rozhoduje o nutnosti/potřebě nákupu. Začíná přibývat lidí, co raději ušetří na jídle, aby zbylo na benzín. Tady to bez auta nejde, když se dojíždí do zaměstnání.
Tohle nedělá neviditelná ruka trhu. Tohle je plánovaná celosvětová krize, kdy můžeme očekávat velké změny a velká překvapení.

158527

8.4.2008 8:51

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158527

Přesně tak.
Už nějaký ten pátek si čítávám v dějinách a nemusím být žádný prorok, abych neviděl kam to spěje. To co píšete o daních v Americe, je logickým pokračováním toho co již bylo v Evropě.
Málokdo z církevních obhájců si tu uvědomuje, jakou roli sehrál Řím, a později právě jeho církev při zdaňování populace. Daně – války – útisk – oblbování.

K tomu jezdění autem (žil jsem léta v Michiganu). Myslím, že je vtom skrytý účel. Kdykoliv jsem šel pěšky (problém, chybí chodníky) mimo parkoviště nebo jinam, hned v patách policie. Jste okamžitě podezřelý. Dřív jsem si myslel, že je to právě kvůli těm chodníkům, ale kdepak. Jako chodec nemáte na zádech značku, a to je ve skutečnosti dráždí. Chodec se pohybuje anonymně. A to nesmí (zatím neoficielně). Nebo se pletu?

158538

8.4.2008 16:17

RE: Husiti se bránili až u Baltu

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158527

daň z příjmů v USA není dokonce stanovena ŽÁDNÝM zákonem - prý ani právníci a úředníci finančního úřadu nejsou s to najít zákonnou normu, na základě níž by se daň platit měla. přesto se platí... zřejmě pod hrozbou sankcí.

158571

8.4.2008 16:19

RE: Husiti se bránili až u Baltu

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158462

příliš zjednodušené, stručně nepřesné a pesimistické. pokud by viděli sjednocený odpor všeho obyvatelstva, asi těžko by na ně poslali armádu... ostatně armáda čechů nebude zabíjet své sousedy a známé čechy. problém je v tom spojení se... v domluvě, že nezaplatí nikdo. a problém je i v předpokladu - zda vůbec šlo o daně neúnosné.
jak vysvětluješ, že daně nikdy nepřesáhly míru, kterou je schopno obyvatelstvo platit? nemají snad zájem o víc a víc peněz?

158570

5.4.2008 12:48

a vliezol nam sem nejaky mimoriadne doterny ,,semerad,,

Kyslik 207.?.?.?

ja som po vela generacii sk katolik ale absolutne my nic nebrani byt sympaticky orientovany aj voci rebelom=Husitizmu ktory ma vlastny povod v katolicizme.Ale nejaky z.komisar-agitator pod zn.,,semerad,,velmi dotieravo otravuje ako mucha alebo iny podobny hmyz....

158279

6.4.2008 10:17

Husiti..Husiti .....po vojne je kazdy general........

Kyslik 207.?.?.?

Husiti a Majster Jan Hus prisli prilis vcasne,oni boli uplne medzi prvymi disidentmi proti vtedajsej politickej korektnosti a to bolo fatalne proti presile.Husitizmus by bol hravo a totalne vitazny pocas zivota M.Luthera 100-rokov neskor.

158366

6.4.2008 19:10

RE: Husiti..Husiti .....po vojne je kazdy general........ to je pravda!

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 158366

Tohle je velmi zajimavy nazor, ktery by zaslouzil dalsi laborace. Ja mam tez za to, ze nasili pachane stranou tzv. Husitu (rikali si sami "Bozi bojovnici" ) za jejich povstani bylo adekvatni k utlaku ktery bezny poddany ze strany vrchnosti (svetske ci cirkevni) musel vystat. A z toho titulu je mozno povazovat teror povstalcu za ospravedlnitelny. Nezapomenme, ze o nejakych "lidskych pravech" tehda nemel nikdo poneti. Za Luthera se vsak toto vedomi zacalo pomalu ale jiste rysovat. Ovsem, to uz nastupovalo obdobi renesance - Clovek se dostaval se svoji samostrednou pozornosti pred Boha.

Vskutku, bylo by velmi zajimave videt, co by se bylo stalo kdyby ceske a nemecke reformatorske hnuti te doby doslo sjednoceni. (Nezapominejme, husitska revoluce nebyla jen 'nizka luza'; bylo v ni zapojeno i nizsi a stredni panstvo.) A k tomu jeste ve spojeni se severskymi narody.... i kdyz ty jeste nemely tu moc jako za dalsich 70-80 let pozdeji. Ze by zase jen dalsi 'prosvihla' epizoda evropskeho vyvoje?

Mohli jsme jiz tehda mit EU! [velký smích]

158385

7.4.2008 11:55

Na uzemi Sk posobil neskor aj Jan Jiskra z Brandysa (husita)

Kyslik 207.?.?.?

v anglickych pramenoch je opisovany ako J.Giskra.Husitske vplyvy vtedy neboli len bojove alebo lupeznicke ale husiti dali nam (Sk)aj prvu bibliu napisanu v zrozumitelnych slovach=(Kralicku Bibliu)Zaujimave je ze Jan Jiskra z Brandysa neskor bol oficialne prijaty aj do vojska vtedajsieho osvieteneho katolickeho uherskeho krala Mateja Korvina

158452

7.4.2008 18:01

RE: Na uzemi Sk posobil neskor aj Jan Jiskra z Brandysa (husita)

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158452

Kyslíku, děláš nám v tom binec. My si tady ujasňujeme že:

za 1. - hustiti, protestanti atd. byli hodní - dělali reformu - sice semtam někoho zabili, ale no co, byl to pokrok.

za 2. - katolíci byli ti špatní zpátečníci co tiskli lid.

A teď tohle.

To aby měl jeden VUML aby to ustál.

[velký smích]

158490

7.4.2008 23:34

kto je horsi kriziak alebo husita

mp 217.?.?.?

uvod clanku, ktory sa nesie v duchu mytov o velkosti a dobrote husitov je produktom mytologizacie dejin a vytvarania iluzie o velkosti svojich predkov. keby sa autor pozrel na situaciu tych cias v sirsom kontexte, nie iba v duchu vymyvania mozgov zo skoly, tak by zistil, ze jeho skveli husiti neboli o nic lepsi ako tolko kritizovani kriziaci. Ano, kriziaci prisli do Ciech podporit legitimneho krala a potlacit vzburu a dlho prehravali a iste, ze obyvatelia ceskeho kralovstva trpeli. Ale oni netrpeli o nic menej ci viac ako obyvatelia okolitych krajin, ktori boli cele roky niceni tzv. spanilymi jazdami, inymi slovami vrazdenim, plienenim, znasilnovanim a pod. Pouzivat slova kriziak, husita a prenasat ich do naich cias je mierne povedane postavene na hlavu. Je to iba typicky priklad vyprazdnenia pojmu a jeho zneuzitie na propagovanie svojich nazorov.

158521

8.4.2008 8:51

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158521

Legitimita Zikmunda byla právě z rukou Říma. A to se v zemích českých nelíbilo mnoha lidem (nejen robotníkům). A o to podobné jde i dnes. To Vám nikdo do hlavy nalejvat nebude, souvislosti si je třeba najít.

158539

8.4.2008 12:09

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158539

No, já mám pocit, že jste kapku přestřelil, Zikmund Lucemburský byl syn Karla IV, brácha Václava IV. Chcete popřít legitimitu Lucemburků na čekém trůnu? Mimochodem, pokud někdo něco zdědil po otci, nebyl to Václav.

BTW - pokud hledáte kořeny týhle občanský války, začněte mj. u opilce a děvkaře VáclavaIV. Dovedete si představit, že by takovýhle brajgl byl za Karla IV? To bylo totiž to dobré období našich dějin, nikoli následující rozvrat vydávaný za jakousi reformu.

Opravdu nevím jakou souvislost máte na mysli

158550

8.4.2008 16:59

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158550

>Chcete popřít legitimitu Lucemburků na čekém trůnu?
[velký smích] Já ne, ale panstvo to udělalo. (Oni si sem také Lucemburky dotáhly, když byl zavražděn poslední přemyslovec Václav III.)

Přemyslovci byla původní dynastie, národní a Římem nedosazená. (Už pomalinku dochází?) [mrknutí jedním okem]

158579

8.4.2008 19:28

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158579

Přemyslovci vymřeli - souhlasí ?
Být bez krále nejde = okupace atd. - souhlasí ?
Co teda jinýho ?
Jakým jiným způsobem měli zajistit chod státu?

Jak církev, přesně prosím, dosadila Jana Lucemburského?
To nám to papež nařídil, nebo jak?

Snažím se co mohu - ale nedochází [mrknutí jedním okem]

158594

8.4.2008 22:01

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158594

>Jak církev, přesně prosím, dosadila Jana Lucemburského?
A kde jsem to napsal?

>To nám to papež nařídil, nebo jak?
Takhle se přeci politika nedělala a ani nedělá

>Jakým jiným způsobem měli zajistit chod státu?
Nevím, kdo mají být ti oni, hovořil jsem o vlivu panstva na obsazení trůnu.
Jana L. dosadili a také očekávali, že bude dělat politiku v jejich prospěch. (Stále hovořím o českých a moravských pánech)
To samé očekávali i od ostatních Lucemburků.

No a pak tu byla církev (myslím tím římský politický zájem a ne modlící se rolníky), se svými zájmy.

Tyto zájmy se potkávaly a vyústily v konflikt. Václav již dál nebyl schopen vést dvojí politiku (jednu ve prospěch českých pánů a druhou ve prospěch Říma) a ztratil tak svojí pozici jako římského krále, ale zároveň ztrácel i pozici v českých zemích. Řím tak vycítil svou šanci a podpořil Zikmunda, který tak v podstatě dělal politiku Říma. Tím se ale dostal do konfliktu právě se stavy, které ho v pozici krále tak neuznaly a konflikt tak vrcholil. (Zájmy šlechty ale také nebyly jednoznačné)

158603

9.4.2008 0:45

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158603

>Přemyslovci byla původní dynastie, národní a Římem nedosazená.
Z toho plyne že patrně Lucemburci byli dynastie nenárodní (jako by to nebylo fuk), nepůvodní a Římem dosazená. Pokud jste to takhle nemyslel, opravdu nevím, proč jste Přemyslovce zmiňoval.

Já vím (přibližně) jak se dělá politika, nebojte.

>Nevím, kdo mají být ti oni?
Panstvo, samozřejmě, kdo jiný - sedláci? Ti moc politiky nenadělají.

Zájmy církve a panstva samozřejmě ano. Ale jinak pravdu nemáte.
Robotníkům to bylo fuk. Víte, oni robotníci jsou takový nevděčný potvory. Člověk se může strhat jak jim přináší pokrok a oni furt jenom 'neypalujte nám ty chalupy' a vůbec kašlou na to, že kdyby se vzbouřili, tak budou mít DOMÁCÍHO krále, čecha jako poleno. A hned bude líp..


BTW - pořád se bavíme o strašlivém středověkém útisku, kdy brala církev desátek (tj 10proc.) Dnes máme zdanění 60-70%, do práce chodíme taky, tak prosím pěkně, co je vlastně ten útisk?
Z tamtoho útisku jak jsem zde zjistil nutně vylývalo husitské revoluční hnutí.
To bychom měli rozpoutat rovnou atomovou válku proti panstvu asi.

158618

9.4.2008 1:43

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158603

Václav ztratil svoji pozici zejména proto, že byl furt namol.
A to tak, že to bylo i na středověk moc. A když si připočtete jeho excesy (viz válku s arcibiskupem), rozkol v království, dojde vám, že to byl snad nejhorší českej král jakýho jsme měli.
Pozici ztratil kvůli chlastu a děvkám a v zemi zanechal brajgl.

Nevím, jakou Václavovu politiku ve prospěch Říma máte na mysli, on totiž nedělal žádnou.

158619

9.4.2008 9:24

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158619

I tak se to dá říci.

158648

8.4.2008 21:58

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 158579

Znám člověka, který má hypotézu, že Václava 3. zavraždili templáři. (Rok nato byli zrušeni.) Je to spíš ale jen taková myšlenka než hypotéza. Den před smrtí mu snad darovali nějaké sošky z polského Hvězdna...nevím.

158604

9.4.2008 1:26

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158604

To by mohlo být zajímavé. Byť hypotéza.
Je tu mnoho dalších zvláštních okolností. A to vymření i sousedních domácích větví v tomto období. Přemyslovci byli akceptováni jako dědici, ale Řím to opět viděl jinak a vždy spěchal se svým kandidátem a situaci vyhrocoval. V3 se tak fakticky mohl stát nejmocnějším panovníkem Evropy a vládnout tak území většímu než Svatá říše jako původní a domácí suverén. To by patrně úplně změnilo chod dějin v této oblasti, ale nároky na svět si dělal někdo jiný. Přemyslovci byli navíc posledním evropským rodem mytického původu (podobně jako bývali Merovejci) a byli tak ze své podstaty pro Řím a jeho cíle přirozeným nepřítelem č. 1. Svou nadřazeností se nikdy netajili (i když to římští [mrknutí jedním okem]kronikáři líčí jinak) a dávali svou suverenitu rádi najevo. Jeho děda PO2 vlastně na to doplatil. Nemohli ho cítit ani domácí a ani oponenti, i říšskou politiku dělal arogantně, a nakonec šel do předem prohrané bitvy a ještě v pozlaceném brnění. Odklidit tuto dynastii muselo být římskou prioritou, a určitě se našli i ti, co by z toho chtěli rychle těžit. Zmizením této dynastie se začala nenápadně otvírat cesta pro římského favorita (Habsburky) a nakonec se římské plány téměř uskutečnily. Role templářů by mohla být skutečně důležitá, neboť propojení do ČK tu již bylo (myslím od 3. křížové výpravy).

158620

9.4.2008 2:43

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158620

Jen pro upřesnění - nejsem si jist - tohle byla legrace že?

158624

9.4.2008 8:28

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158624

[smích] To víš, že jo, rád napíšu i něco pro pobavení, nemusíme si tu jen nadávat... [smích]

158643

9.4.2008 18:11

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 158620

Našel jsem to. Je to v pověstech hradu Veveří, kde se měl 1304 konat sjezd templářů za předsednictví Molaye. Tedy rok před smrtí Václava 3.
Když francouzský král templáře zlikvidoval, tak vlastně jen využil negativních nálad ve společnosti proti tomuto řádu, o němž se šířily nejrůznější fámy.
"Třetí z veverských pověstí, kterou zde zmíníme, je ona nejznámější a nejpopulárnější. Po kapitole Templářů, které r.1304 předsedal sám velmistr řádu Jakub Molay... Tehdy dověděli se Templáři neprozřetelným mluvením abatyše Tišnovské, že v jejím klášteře ukryty jsou velké poklady a mezi nimi: obrovské stříbrné sochy 12 apoštolů, které byl český vévoda Břetislav zároveň s ostatky sv.Vojtěcha z Hnězdenského kostela v Polsku odvezl do Čech a schoval v kolegiálním kostele v Staré Boleslavě, odkudž dostaly se za královny Konstancie do kláštera Tišnovského, jejž založila. Pokladů těch smělo se užíti jen se svolením papeže ve prospěch církve.
Velmistr Templářů chtěje se zmocniti těch pokladů navedl opata Zbraslavského u Prahy, aby krále českého Václava III. přiměl k válce s Polskem a když Václav se na výpravu schystal a právě v Olomouci prodléval, přišlo poselství z kláštera Tišnovského, aby mu nabídlo poklady tam chované k vedení té svaté prý války, a odevzdalo mu i klíče od pokladů. Král v noci na 4.srpna 1306 byl vrahem od Templářů vyslaným zabit a klíče od pokladů mu vzaty. Ještě téže noci Templáři do Tišnovského kláštera vnikli a příští noci odtud jelo 12 vozů k Veveří." Veveří.

benyam.sblog.cz/jezisovo_roucho/ : "Zednářská lóže v Paříži dokonce tvrdí, že de Molay před smrtí určil svého nástupce v Čechách, a tím řetěz velmistrů nebyl nikdy přerušen. České země byly významnou baštou templářů. Například de Molay předsedal generálnímu řádovému sjezdu roku 1304 ve Veveří. Další místa jako Praha, Blatná, Janovice, Uhříněves, Čakovice a Templštejn byly dějištěm jejich setkání nebo místy úschovy pokladů."

158706

9.4.2008 19:02

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158706

Tohle je napsáno o odstavec pod tím ...

Už Karel Eichler se necelých dvacet let po vydání tohoto spisku nemohl ubránit ironickým poznámkám a této báchorce nevěřil. Stačil mu proto jeden prostý důvod. Věděl totiž, stejně jako dnes my, že hrad Veveří nikdy Chudému rytířstvu Kristovu Šalamounova chrámu (templu), jak správně zní název r ytířského řádu obecně zvaného Templáři, nepatřil a patřit nemohl. Ověřené historické prameny tuto možnost prostě vylučují.
Přesto zřejmě stále ještě i dnes existují lidé, kterým „záhada veverského pokladu “nedá spát a zprávám o něm věří. Nic zlého by na tom nebylo, pokud bychom neměli doklady o tom, že v době veverského bezvládí – tedy někdy v 70. a 80. letech 20. století, někteří z takovýchto „záhadologů “neúspěšně kutali, hledali a kopali v hradních palácích a poškodili přitom rozsáhlé části palácových interiérů. Jen k pousmání už dnes poslouží fakt, že údajný poklad z počátku 14. století nejčastěji hledali v budovách postavených až v polovině století 17. Bohužel až tak daleko může zajít nepoučené nadšení a „zájem “o historii. Nemějme to ovšem za zlé legendám a báchorkám.
Tyto půvabné doklady lidské fantazie, a jistě i úcty ke hradu, v jehož stínu okolní krajina a lidé žili po stovky let, mají v našem dnešním světě své nezastupitelné místo.

Asi hledejte dál....

158709

9.4.2008 20:22

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 158709

Každá legenda a mýtus mají svou vnitřní pravdivost. To věděl i Jung. Těch 12 soch z "hvězdna" ="zvěrokruh". Projít cestu těch dvanácti znamená "smrt ega". Maria má proto korunu z dvanácti hvězd= zvědomnila jakoby zvěrokruh, naplnila jeho účel. A tedy je to církev(zde templáři), kteří to ego=krále zabíjejí. Legendy a mýty nejsou "fantazie", ale odrážejí hluboké zákonitosti psychiky.
Zajímavé je, že Přemyslovci začali na Moravě (byli to ve skutečnosti s největší pravděpodobností Mojmírovci) a na Moravě také skončili. Mimochodem, že jsou to Mojmírovci v žádné historické zprávě také myslím nenajdete, protože se to politicky někomu nehodilo. Genetický výzkum nevím, jestli už proběhl, každopádně se vědcům do toho nechce. (O Hitlerovi také nevíme jestli byl Rotschild, ačkoliv se to dá geneticky z jeho příbuzných zjistit. Ale do toho se rádoby čistě vědeckým genetickým fanatikům také nechce.)
mojmírovci.

158718

9.4.2008 21:34

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158718

>Genetický výzkum nevím, jestli už proběhl, každopádně se vědcům do toho nechce.
Je pravděpodobné, že již proběhl. Problém bude ale s „interpretací“ a otázka je, jestli to vůbec vypustí. Prof. Vlček jasně poukázal na blízkou příbuznost Svatopluka s Bořivojem (bratranci). To hned „akademici“ začali zpochybňovat (padla by tak celá ta smyšlená legenda o pokřtění knížat) a vůbec celé pojetí vzniku evropských států (které je tendenční). Navíc se několikrát ukázalo, že bylo dodatečně manipulováno s hroby přemyslovců (záměna totožností). O přímé přemyslovsko-mojmírovské linii svědčí i fragmenty přepisů staroslověnských (moravských) památek, zachovaných na Rusi. Z našich zemí „zmizely“, zůstaly prakticky jen nově přepisované legendy. Nesrovnalostí je daleko více (datové posuny, záměny jmen atd.). Zajímavé však je, že je tendence to „kamuflovat“ stále. A to velice intenzivně. A je toho více. Třeba i ty nabízející se souvislosti s polskou a uherskou dynastií. Toto je jen takové nakousnutí...

158720

9.4.2008 19:17

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158706

Zajímavé.
Za úvahu také stojí, že je papež později tajně omilostnil. (No pro ty upálené to asi smysl nemělo).

158713

9.4.2008 1:12

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158604

Já jsem slyšel že ho dostali Borghové, ale pššššt - nesmí se o tom mluvit. (A ode mne to nemáte, kdyby něco).

158621

9.4.2008 12:04

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 158621

Myšáku,pracovat s kalibrem Tvé osobnosti,mám trochu strach,ale my o tom mluvit musíme. [smích]

158670

9.4.2008 18:22

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 158670

Neměj strach - prostě si kup kočku a je to. [smích]
Jestli o tom mluvit musíte - prosím, to je vaše věc ale já si meju ruce. A všechno zapřu!

158707

8.4.2008 14:59

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

mp 91.?.?.?

Reakce na 158539

v case rozkolu papezstva bol ktory papez tym mocnym, ze mohol diktovat Zigmundovi? Papezi zaciatku 15. storocia sotva disponovali mocou Inocenta VII. z konca 11. storocia. svet sa vyvijal aj v strdoveku a urcite nezodpovedal sablonovitym predstavam dneska.

158566

8.4.2008 17:24

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158566

A pročpak asi ten rozkol nastal?
Je to o středověkém právu a propojení světské a církevní moci. Není tu prostor na dlouhé výklady (a ani se mi do toho nechce), proto ty zjednodušené pohledy. Ostatně to tu rozkouskovaně popisuji na mnoha místech.
Jednotlivým světským panovníkům moc církve příliš nevoněla, a tuto moc se snažili také rozbít a uplatňovat svůj vliv. Ale zároveň jí potřebovali. To je případ i Zikmunda. Svůj vliv v zemích kde chtěl vládnout mohl uplatňovat jen s pomocí Říma.
Naopak Václav se tohoto vlivu snažil nenápadně zbavit, role církve tu byla poněkud odlišná než v říši. Karel mu zanechal na krku kočkopsa. Uplatňovat moc v Čechách šlo s těží přes církev, muselo se přes panstvo. Navíc církev chtěla mít vždy nad panovníkem navrch.
Podobně lavírovala spousta panovníků. Chce se to trošku zamyslet nad politikou tehdejší doby.

158578

8.4.2008 17:29

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158578

>církev chtěla mít vždy nad panovníkem navrch.
>Podobně lavírovala spousta panovníků. Chce se to trošku zamyslet nad politikou tehdejší doby.
---AHA, takže církev podle tebe dnes (jako vždy) usiluje o to, aby měla navrch i nad světskou mocí? tak to potom jo... [velký smích]
fanatismus by se měl léčit podobně jako i jiné psychické nemoci.

158585

8.4.2008 19:04

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158585

Do teď jsem netušil, že jsem ti šlápl na kuří oko… Je mi to trošku líto.
Církev měla také svojí hierarchii, a měla i lidi v pozadí. Vím, že to je široký pojem a nelze to generalizovat.

Fanatismem jsem nikdy (na rozdíl od tovaryšstva Ježíšova) netrpěl, mám i křesťanské přátele a o život jim neusiluji. Knihy také nepálím a lidi už vůbec ne. Mám je totiž vesměs rád.

158597

8.4.2008 23:23

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158597

jaképak šlápnutí na kuří oko??? jsem snad já nějaký vládce? nebo hierarcha? reagoval jsem jen na:
>církev chtěla mít vždy nad panovníkem navrch
---že to tedy není dnes nijak vidět?!! podivné, že? a právě dnes se do nich obouváš - není to trochu pozdě a zpoza rohu, navíc se zpožděním několika staletí?
navíc ani nechápeš, co (nebo kdo) je ta církev, proti níž toho tolik máš [smích]
lidi mám rád taky, ale, upřímně: jen některé. nadřazené nikoliv. ani lháře a utlačovate či agresory. dokonce ani hloupých si nemám moc za co vážit... snad jen za to, že jsou lidé... ale to je vše.

158613

9.4.2008 8:44

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158597

>Knihy také nepálím a lidi už vůbec ne. Mám je totiž vesměs rád.
---
Máte bystré odpovědi, fandím vám a navrhuji tykání.
Dovolil jsem si tady přenést reakci pana 2xs:

>...lidi mám rád taky, ale, upřímně: jen některé. nadřazené nikoliv. ani lháře a utlačovate či agresory. dokonce ani hloupých si nemám moc za co vážit... snad jen za to, že jsou lidé... ale to je vše.
---
Připadá mi to, že se nám tady objevil první exemplář "self hating" diskutér. [chechtot] [chechtot] [velký smích] [mrknutí jedním okem]

158645

9.4.2008 9:42

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158645

Mám také raději tykání. A máš pravdu, některé výroky stojí opravdu za to [mrknutí jedním okem]

Abych pravdu řekl, spíš mě to mrzí, rád si povyměňuju názory, ale zdá se, že něco je stále tabu (dle urputných reakcí). Škoda, odhání to i lidi, co by chtěli k tématu skutečně něco říci.

Je zajímavé že třeba Moravan, se urputně zastává instituce, která tu původní křesťanskou a ryze Moravskou (posléze ještě významější) potřela, písemné památky zlikvidovala a nositele a šiřitele rozehnala. Nevím, jestli ho třeba napadlo, proč to dělala...
(z lásky k bližnímu?)

Nevím jak ty, ale docela se cvičím i v sebeovládání. [mrknutí jedním okem]

158647

9.4.2008 17:13

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158647

Cvič se raději v pořádném myšlení! -tolik písemných i jiných památek, jako za poměrně krátkého řádění husitů, se katolické církvi nepodařilo zmařit ani za tisíciletí trvání [smích] ...myšleno v Českých zemích. a to je organizace mnohem větší a má díky tomu i množství nejrůznějších "členů", a ti jsou (jako v každé skupině lidí) občas i chyboví. Což ale neznamená, že každý křesťan je proto hned špatný. -což je hloupost, které jsi podlehl, usídlila se ti v hlavě a nechce se jí pryč [smích]
pokud totiž vím, husité vypálili mimo hradů, sídel a měst množství klášterů, staletých ochránců písemnictví a kulturních památek, další kvanta přišla na řadu v době toho potrhlého a ne zcela morálního panovníka Josefa II. Další obrovské množství bylo zmařeno za komoušů... Ale toto ti zjevně nevadí. Ani nevíš, že dnes jsou zdevastované kláštery (zdevastované opět těmi jinými, než katolíky) opravovány ze sbírek věřících i z darů ze zahraničí (mimo státních příspěvků). Asi proto, že ti katolíci jsou podle tebe tak zlí a nemilosrdní k literatuře, patrně proto mniši (v počtu jednotek osob! doslova donQuiotovsky) zachraňují tyto památky jak v Praze tak i třeba v Rajhradě u Brna a v jiných klášterech. Jsi neinformovaný, neobjektivní, nemyslící. Jsi zřejmě posedlý představou všeobecné katolické špatnosti a věčné viny všech minulých i budoucích... [oči v sloup]

158698

9.4.2008 18:12

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158698

Vyvracíš co jsem nikdy netvrdil. Obhajuješ co jsem nezastával. To opravdu nemá smysl.
Jsi vítěz. Nejen na body.

158705

9.4.2008 18:23

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158705

Ty bys snad zapřel nos mezi očima...
Každý jeden soudný člověk zde čtoucí musí potvrdit, že zastáváš nepřátelské postoje vůči katolické církvi (ačkoliv vlastně nevíš co/kdo to je) a v minulém příspěvku jsi psal cosi o katolickém ničení písemných památek.
Na tvé nepřátelství se ti vytrvale (ale žel zatím marně) snažím vysvětlit, že štěkáš na špatné a štěkáš o dost později (pokud vůbec připustíme nějaký tvůj objektivní důvod štěkat, respektive otírat se).
Na to ničení jsem ti prostě jen napsal svůj názor, kdo památky (nejen písemné) uchovával a kdo je naopak barbarsky ničil nebo nechal zmařit.
Smysl to nemá, pokud nebudeš schopen diskutovat vždy konkrétně a hlavně k věci.

158708

9.4.2008 20:08

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 158708

No, já už to vzdal.Ta "diskuze" s lidmi zaslepenými nenávistí nemá žádný smysl.Čím méně toho vědí,tím jsou bojovnější a fakta s logikou nahrazují pokřikem.
Škoda času.Možná v jiných tématech se s nimi i shodnu,ale v tomto končím.

158716

9.4.2008 20:37

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158716

Jen jestli Vám ten pocit, že vás někdo nenávidí nepodstrčil...

158719

9.4.2008 21:50

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 158719

Těžko.Stačí si přečíst,co zde píšeš.

158723

9.4.2008 23:18

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158723

Ach jo. (Prosím, dočti až do konce)

Tak třeba když řeknu, že se mi nelíbí počínání Spojených států, tak tím myslím někoho jiného, než běžné Američany, kteří prostě s tím co se děje, stejně těžko něco nadělají…
Podobně pokud nadávám na naší vládu, nemyslím tím veškerou populaci. (Ty snad také ne.)

Pokud popisuji počínání Říma a jeho církve, nebo třeba papeže, můžeš si být stoprocentně jistý, že tím nemyslím Tebe (a ani tvé sousedy).
(Pokud to tak někde vyznělo, tak jsem se Ti za to již omluvil.)
Jestliže se hovoří o zvěrstvech za husitských válek, prostě se děly a dělaly je všechny strany.
A to přesto, že se všechny strany hlásily ke křesťanství (není to divné?).
Já nebezpečný vůbec nejsem, neboť se k něčemu podobnému, či nějaké ideologii nehlásím. Nevěřím ani na politické strany a ani pravici či levici.

Takže ještě jednou: „Nemám vůbec žádný důvod Tě nenávidět nebo něco podobného“.
To, že tě jakoby nenávidím, musí vykřikovat tedy někdo jiný. Je to takový obvyklý způsob, jak lidi proti sobě poštvat, či získat někoho na svou stranu. Spousta náboženských fanatiků to tak dělá, a to z různých náboženských směrů. Proto ty války, a proto ty spory. V pozadí je pak nějaký prospěch, získaný na úkor někoho druhého.
(Jestli jsi to dočetl až sem, tak mi možná už rozumíš, o čem jsem tu psal i v jiných příspěvcích.) [smích]

158730

11.4.2008 10:06

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158730

ono to tak úplně není, že? a ty to víš... totiž že nadávání na ameriku poškodí i každého američana, podobně jako nadávání na katolíky poškodí (u některých) každého křesťana. proč jinak bys vůbec hodnotil katolickou církev 15. století, pokud bys neusiloval o nějaký postoj ke katolíkům dnes, třeba u lidí zde? u těch jednodušších lidí, kteří to neoddělují tak, jak by se patřilo.
ostatně i s tím tvým hodnocením událostí patnáctého století někdo souhlasit může, a jiný nesouhlasí, protože si myslí (a možná oprávněně), že v tom nemáš pravdu, že to vidíš zkresleně, příliš jednostranně. jedněm špatnosti nepardonuješ, a jiným horší věci omlouváš (občanskou válku, vraždění, zlodějnu a jiné zločiny). prostě podle sympatií, podle tvého DOJMU, že někdo chtěl něco zlepšovat. Jenže zlepšovat něco násilím a revolucemi, to bylo vždycky pochybné. a morálku zlepšovat nehrubší amorálností, to je přece absurdní!

158851

10.4.2008 8:05

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158705

Spytihněve, obdivuji se Tvé úžasné dávce energie a bezmezné snaza předělat 2xs na myslícího a logicky uvažujícího člověka. Co Bůh zanedbal, my už nezměníme (!)

158747

9.4.2008 17:09

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158645

není tomu tak. ale ty si musíš připadat dost méněcenný [smích]

158699

9.4.2008 16:31

pani

google 84.?.?.?

pan 2xs je aspon uprimny, to treba cenit. ze jeho odpovede posobia grobiansky,
to je sice pravda, ale ruku na srdce, nemozete si trochu za to aj sami?
väcsinou sa mi vidia jeho prispevky logicky (pozor logicky, nie vyznamovo) spravne, pretoze je velmi konsekventny v pouzivani vyrazov a prenasleduje velmi dosledne svoju liniu, co sa o jeho oponentoch neda vzdy povedat. skacu z temy na temu, niekedy sa neda ani vytusit, co ktorym vyrazom myslia a ked im to "dvakrat s" otrepe o hlavu, tak su urazeni.
vychadzam z toho, ze vsetci zucastneni v tejto diskusii su schopni logicky a vecne diskutovat, ale zatial tu pan "dvakrat s" s prehladom vedie na body. [mrknutí jedním okem]

158693

9.4.2008 16:46

RE: pani

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158693

Také vyznamenanie som ešte nikdy nedostal [smích] Vďaka, milý pán zo Slovenska!

158694

10.4.2008 8:41

RE: 2xs

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 158694

Jásáš předčasně. Pan google je povoláním psycholog a dokáže ukonejšit pacienta nejen vyjádřením lítosti, ale také zdánlivou pochvalou. I já jsem ti několikrát udělil pochvalu za tvoje vědomosti. V náboženství pokulháváš a z chování máš za 3.
Budeš se muset chlapče polepšit.

158748

10.4.2008 1:21

RE: pani

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158693

Uprimne receno me o formalni logiku nejde? Mne zajimalo, co je primarnim cilem tohoto pana? Rozbit diskusi urazenim lidi co maji co rict? O mne osobne nejde, ja si umim hrave poradit i s takovymhle typkem. Avsak tyhle formalne logicke osobne ladene vypady maji schopnost znechutit lidi, kteri maji velmi zajimave a dobre podlozene nazory!! Neni podstatne zda se s nimi ztotoznujem ci ne, podstatne je ze jsou vysloveny a obohacuji zdejsi debatu a davaji "kaleidoskopicky" pestry charakter. Taky muze mit debata charakter jedno ci maxialne dvojrozmerny, o tyto debaty koneckoncu neni na ceskem netu nouze. Bodka. [mrknutí jedním okem]

158734

10.4.2008 2:22

RE: pani

google 84.?.?.?

Reakce na 158734

samozrejme, ze formalna logika je len nastroj, ale kto sa podiela na diskusii, mal by sa jej drzat.
na druhej strane, nie je nic jednoduchsieho ako sa z diskusie vycuvat s tvarou.
suhlasim, ze to urazanie do diskusie zrejme nepatri, hlavne s ludmi, ktori sa snazia chovat fair ( spytihnev, mirda)
a niekedy je to aj velmi kontraproduktivne. (nie vzdy)
len sa nemozem zbavit dojmu, ze pani si nerobia poriadne domace ulohy.
ja tu tiez niekedy odpalim rychly prispevok bez velkeho rozmyslania,
ale ked sa uz odhodlam k nejakej väcsiej diskusii, tak sa snazim dokladne citat,
co moj oponent pise a aj doslednejsie formulovat svoje nazory a sledovat vytycenu liniu.
ak to nerurobim, tak v urcitom zmysle tiez urazam oponenta, aj bez toho, aby som to explicitne napisal.

vy viete, ze nikdy nie je na skodu narazit na tvrdeho oponenta, ktory to vie.
zda sa mi, ze coraz viac stracame schopnost tuto vysadu spravne ocenit a vazit si ju
a namiesto toho reagujeme emocionalne, skratkovito a urazlivo.

viete, o obsah ide v diskusii az druhotne.
jej prvotny zmysel je urcita energeticko-informativna vymena.
a z toho pohladu sa mi zda, ze vahadlo je u pana "dvakrates".

158736

10.4.2008 2:51

RE: pani

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158736

Vse ma sve pro i proti to uznavam, ale ne kazdy je jako kus kremene. Pokud vas zajima jak vypada diskuse mezi balvany, staci se podivat, jak je vseobecna situace na netu. Pan ss krat 2 je velmi pracovity se spoustou volneho casu, takze zkuste na vyvazenost techto vah podivat i z tohoto uhlu pohledu. Nemluve, ze tento pan ss krat 2 zachazi i na muj znacne uvolneny vkus v nekterych osobnich naznacich trochu dal, nez je zdravi a pohode vseobecne prospesne.

Pokud je obsah podrizen exhibiconismu, pak mozna je to k nevire mne jde o ten obsah. Jsem clovek, co opravdu nema rad moc. Jsem sice nucen respektovat emotivni stranku lidi, ale jde mi opravdu o ten obsah diskuse. A mam ho radeji pestry, takze musim ztracet cas pravda emotivne kemy aspol, coz je sranda nebot se svou nebytycnou blbosti jsou neskodni a jednobarevne diskuse nemohou nikdy dosahnout. Ted trochu jiny uhel pohledu, i dobre postavenou a pripravenou domaci ulohu, bezpecne funguje sofistikovana demagogie, viz priklad brixensky vezen.

158738

10.4.2008 3:54

RE: pani

google 84.?.?.?

Reakce na 158738

>Pan ss krat 2 je velmi pracovity se spoustou volneho casu,

100% suhlas,

>Nemluve, ze tento pan ss krat 2 zachazi i na muj znacne uvolneny vkus v nekterych
>osobnich naznacich trochu dal, nez je zdravi a pohode vseobecne prospesne.

to je vec nazoru a suhlasil by som, ze sa pohybuje na hranici, ale,
ti pani s nim diskutuju o dusu dalej, takze mi nezostava len uverit,
ze im to tak pasuje.
takze prenechajte to im, ci to zakoncia alebo budu s "urazajucim" pankom diskutovat dalej.

>Pokud je obsah podrizen exhibiconismu, pak mozna je to k nevire mne jde o ten obsah.

ak by vam islo o obsah, tak sedite v kniznici a toto tu je klub, kde sa plati clenske.
do klubu sa chodi podebatit, nacerpat energiu, uistit sa, ze nie ste sam, atd....
ak by mal stroskotat na sposobe vedenia diskusie pana 2XS, tak by ten klub za vela nestal.
a uz vobec by nestal za nic, keby sme zacali sa potlepkavat vzajomne po pleciach.
(samozrejme je to, co sa tu clovek dozvie, aj obsahovo zaujimave)

exhibitionizmus je prejav ega, ktore nam zase umoznuje uvedomovanie si.
ergo velmi potrebna vecicka. clovek potrebuje ego, aby vobec mohol existovat,
bez ega sa uz len levituje a nepisu sa prispevky do Zvedavca.

>A mam ho radeji pestry, takze musim ztracet cas pravda emotivne kemy aspol,
>coz je sranda nebot se svou nebytycnou blbosti jsou neskodni

a to je skutocna katastrofa, to ma uraza viac, nez nejaka vyslovena/napisana nadavka,
ze druha strana nema ziaden format, nema co ponuknut,
len take biedne kreatury.

>bezpecne funguje sofistikovana demagogie, viz priklad brixensky vezen

prosim vas Rene, ten mukl nestoji za nic.
boli tu väcsie esa. [mrknutí jedním okem]

158740

10.4.2008 5:01

RE: pani

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158740

No dobre, stejne se ve mne jako zeleznem psu ozyvaji temne instikty a temne vrceni, to bude zrejme ta emotivni strana te me racionality a toho ega. S tou kniznicou to ma neco do sebe, i kdyz mne jde spise o to, aby zacali lidi vice premyslet a meli pestrejsi moznosti pro tu svou osobni volbu. A plest se nekomu do osobni volby? Chran Buh, to je pro me "svatokradez". Ja vim uz vice moznosti vyberu znamena pusobit na tu "posvatnou" volbu kazdeho z nas, nejvetsi dar, ktery nam byl dan, i kdyz lide si to vetsinou neuvedomuji. A spolehaji, ze nekdo bude "volit" za nas a "slizne" si za nas i zodpovednost. [mrknutí jedním okem]

158742

Příspěvků: 246

03.04. 06:29 Semerad  Arabove jsou tedy krizaci?
03.04. 20:22 janko  RE: Arabove jsou tedy krizaci?
04.04. 05:17 Semerad  RE: Arabove jsou tedy krizaci?
04.04. 08:59 Blue  RE: Arabove jsou tedy krizaci?
06.04. 16:24 vodnik007  RE: nepochopil, jak "za nás"
04.04. 10:03 janko  RE: Arabove jsou tedy krizaci?
04.04. 23:11 IVAn  RE: Arabove jsou tedy krizaci?
04.04. 22:46 reach52  RE: Arabove jsou tedy krizaci?
08.04. 17:14 ctenar  RE: Arabove jsou tedy krizaci?
03.04. 08:23 JaJa  Pozor na idealizaci
03.04. 08:59 Spytihněv  RE: Pozor na idealizaci
03.04. 12:23 2xs  RE: Pozor na idealizaci
03.04. 16:26 Spytihněv  RE: Pozor na idealizaci
03.04. 17:45 2xs  RE: Pozor na idealizaci
03.04. 18:47 xxxx  RE: Tyhlety tvoje pravičácký kydy /pohled na naše dějiny/se nedají číst.
03.04. 22:00 Karel z Čech  RE: Tyhlety tvoje pravičácký kydy /pohled na naše dějiny/se nedají číst.
03.04. 22:53 Spytihněv  RE: Tyhlety tvoje pravičácký kydy /pohled na naše dějiny/se nedají číst.
03.04. 23:48 2xs  RE: Tyhlety tvoje pravičácký kydy /pohled na naše dějiny/se nedají číst.
04.04. 14:45 Spytihněv  RE: "černoprdelník"
04.04. 21:07 2xs  RE:
05.04. 10:32 Robocrep  RE:
06.04. 22:15 2xs  RE:
05.04. 21:21 takyjeden  RE:
05.04. 23:33 Spytihněv  RE:
06.04. 22:17 2xs  RE:
07.04. 12:19 Spytihněv  RE:
08.04. 15:12 2xs  RE:
07.04. 17:28 takyjeden  RE:
07.04. 18:34 Spytihněv  RE:
07.04. 21:18 takyjeden  RE:
07.04. 22:03 Spytihněv  RE:
08.04. 15:29 2xs  RE:
08.04. 18:25 takyjeden  RE:
08.04. 19:38 takyjeden  RE:
08.04. 22:25 Spytihněv  RE:
08.04. 23:58 2xs  RE:
08.04. 23:24 2xs  RE:
09.04. 10:19 Spytihněv  RE:
03.04. 22:31 2xs  RE: Tyhlety tvoje pravičácký kydy /pohled na naše dějiny/se nedají číst.
03.04. 19:45 Spytihněv  RE: Pozor na idealizaci
03.04. 20:33  RE: Pozor na idealizaci
03.04. 22:25 2xs  RE: Pozor na idealizaci
04.04. 09:11 Spytihněv  RE: Pozor na idealizaci
04.04. 20:33 2xs  RE: Pozor na idealizaci
04.04. 21:40 Spytihněv  RE: Pozor na idealizaci
04.04. 23:06 2xs  RE: Pozor na idealizaci
05.04. 00:23 MedaBeda  RE: Pozor na idealizaci
05.04. 18:56 Mirda  RE: Pozor na idealizaci
05.04. 19:29 MedaBeda  RE: Pozor na idealizaci
06.04. 04:40 Mirda  RE: Pozor na idealizaci
06.04. 22:07 2xs  RE: Pozor na idealizaci
07.04. 09:35 MedaBeda  RE: Pozor na idealizaci
06.04. 21:46 2xs  RE: Pozor na idealizaci
07.04. 06:00 Mirda  RE: Pozor na idealizaci
07.04. 07:08 Saša  RE: Pozor na idealizaci
08.04. 05:13 Mirda  RE: Pozor na idealizaci
08.04. 07:49 Saša  RE: Pozor na idealizaci
08.04. 07:54 V.K.Nemeth  RE: Pozor na idealizaci
08.04. 10:10 Spytihněv  RE: Pozor na idealizaci
08.04. 10:53 Saša  RE: Pozor na idealizaci
08.04. 15:05 V.K.Nemeth  RE: Pozor na idealizaci
09.04. 07:49 Mirda  RE: Pozor na idealizaci
09.04. 09:52 Spytihněv  RE: Pozor na idealizaci
10.04. 06:30 Mirda  RE: Pozor na idealizaci
07.04. 10:40 2xs  RE: Pozor na idealizaci
04.04. 03:33 Rene Bartosek  RE: Pozor na idealizaci
04.04. 12:03 Spytihněv  RE: Pozor na idealizaci
04.04. 20:43 2xs  RE: Pozor na idealizaci
04.04. 21:58 xxxx  RE: Pozor na idealizaci buržoazní pakáže.
07.04. 10:53 2xs  RE: Pozor na idealizaci buržoazní pakáže.
07.04. 11:30 Spytihněv  RE: Pozor na idealizaci buržoazní pakáže.
08.04. 15:05 2xs  RE: Pozor na idealizaci buržoazní pakáže.
04.04. 22:33 Spytihněv  RE: Pozor na idealizaci
07.04. 10:40 2xs  RE: Pozor na idealizaci
07.04. 11:41 Spytihněv  RE: Pozor na idealizaci
08.04. 15:11 2xs  RE: Pozor na idealizaci
05.04. 18:33 Mirda  RE: Pozor na idealizaci
07.04. 10:23 2xs  RE: Pozor na idealizaci
07.04. 21:44  RE: Pozor na idealizaci
08.04. 05:35 Mirda  RE: Pozor na idealizaci
08.04. 15:11 2xs  RE: Pozor na idealizaci
08.04. 15:52  RE: Pozor na idealizaci
09.04. 06:35 Mirda  RE: Pozor na idealizaci
09.04. 08:16 Mirda  RE: Pozor na idealizaci
09.04. 08:27 Spytihněv  RE: Pozor na idealizaci
06.04. 00:34 Rene Bartosek  RE: Pozor na idealizaci
03.04. 19:20 jm  RE: Pozor na idealizaci
03.04. 20:50 janko  RE: Pozor na idealizaci
03.04. 22:13 2xs  RE: Pozor na idealizaci
04.04. 04:44 Javus  RE: Pozor na idealizaci
04.04. 09:07  RE: Pozor na idealizaci
03.04. 12:50 Země  RE: Pozor na idealizaci
03.04. 16:04 Spytihněv  RE: Pozor na idealizaci
05.04. 20:58 Adalbert Kolínský  RE: Pozor na idealizaci
05.04. 22:10 Brixenský vězeň  Pekař a husitství
05.04. 23:25 Spytihněv  RE: Pekař a husitství
06.04. 22:17 2xs  RE: Pekař a husitství
06.04. 23:18 Brixenský vězeň  RE: Pekař a husitství
06.04. 23:22 2xs  RE: Pekař a husitství
07.04. 11:13 Brixenský vězeň  RE: Pekař a husitství
07.04. 11:45 2xs  RE: Pekař a husitství
07.04. 12:21 Brixenský vězeň  RE: Pekař a husitství
08.04. 15:23 2xs  RE: Pekař a husitství
08.04. 18:11 Brixenský vězeň  RE: Pekař a husitství
08.04. 23:42 2xs  RE: Pekař a husitství
09.04. 02:24 Rene Bartosek  RE: Pekař a husitství
09.04. 07:37 Mirda  RE: Pekař a husitství
09.04. 16:41 takyjeden  RE: Pekař a husitství
10.04. 07:13 Mirda  RE: Pekař a husitství
09.04. 17:46 2xs  RE: Pekař a husitství
10.04. 00:49 Rene Bartosek  RE: Pekař a husitství
03.04. 14:08 jm  RE: Pozor na idealizaci
03.04. 20:54 janko  RE: Pozor na idealizaci
04.04. 15:02 Spytihněv  RE: Pozor na idealizaci
04.04. 04:03 Rene Bartosek  RE: Pozor na idealizaci
04.04. 12:48 Wilonix  RE: Pozor na idealizaci
03.04. 11:31 Jan X.  Ano, souhlasím
03.04. 13:21  souhlas
03.04. 13:54 wenkovan  Ono to asi bylo všechno trochu jinak
03.04. 15:57 Jan X.  RE: Ono to asi bylo všechno trochu jinak
03.04. 16:14 Spacemouse  RE: Ono to asi bylo všechno trochu jinak
04.04. 19:02 Robocrep  RE: Ono to asi bylo všechno trochu jinak
03.04. 13:21 z.a.p  Kazdy vi, ze ti "bozi jovnici"
03.04. 16:11 SpaceMouse  RE: Kazdy vi, ze ti
03.04. 17:28 Aja  RE: Kazdy vi, ze ti
04.04. 06:06 z.a.p  RE: Kazdy vi, ze ti
08.04. 23:25 2xs  RE: Kazdy vi, ze ti
03.04. 17:59 Hugof  Ano! Pokud Landa bez uzardění dokáže zpívat "Kdož sú Boží bojovníci",
03.04. 18:48 Vladimír Stwora  Známka článku
04.04. 23:39 MedaBeda  RE: Známka článku
04.04. 18:09 onkelwolf  Semerád píše rád
04.04. 21:24 SpaceMouse  Husiti se bránili až u Baltu
04.04. 22:03 2xs  RE: Husiti se bránili až u Baltu
04.04. 23:17 wilonix  RE: Husiti se bránili až u Baltu
04.04. 23:21 SpaceMouse  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 10:55  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 18:16 SpaceMouse  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 19:33  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 19:18 SpaceMouse  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 20:15  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 20:36 SpaceMouse  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 21:30  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 22:33 micha  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 22:22  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 22:59 wilonix  RE: Husiti se bránili až u Baltu
06.04. 11:28 wilonix  RE: Husiti se bránili až u Baltu
06.04. 13:16 SpaceMouse  RE: Husiti se bránili až u Baltu
06.04. 20:04 Mirda  RE: Husiti se bránili až u Baltu
06.04. 22:30 wilonix  RE: Husiti se bránili až u Baltu
07.04. 15:51 SpaceMouse  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 09:47 2xs  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 10:17 Robocrep  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 17:56 SpaceMouse  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 19:24  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 19:56 SpaceMouse  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 20:24  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 21:17 SpaceMouse  RE: Husiti se bránili až u Baltu
06.04. 22:37 2xs  RE: Husiti se bránili až u Baltu
07.04. 15:34 SpaceMouse  RE: Husiti se bránili až u Baltu
08.04. 06:14 Mirda  RE: Husiti se bránili až u Baltu
08.04. 15:32 2xs  RE: Husiti se bránili až u Baltu
10.04. 00:56 Rene Bartosek  RE: Husiti se bránili až u Baltu
10.04. 07:49 Mirda  RE: Husiti se bránili až u Baltu
06.04. 22:31 2xs  RE: Husiti se bránili až u Baltu
06.04. 22:26 2xs  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 23:22 wilonix  RE: Husiti se bránili až u Baltu
07.04. 11:10 2xs  RE: Husiti se bránili až u Baltu
07.04. 14:14  RE: Husiti se bránili až u Baltu
07.04. 15:47 SpaceMouse  RE: Husiti se bránili až u Baltu
07.04. 17:05  RE: Husiti se bránili až u Baltu
04.04. 22:06 Spytihněv  RE: Husiti se bránili až u Baltu
04.04. 22:54 SpaceMouse  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 10:22 2xs  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 20:24 Mirda  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 20:57 SpaceMouse  RE: Husiti se bránili až u Baltu
06.04. 06:03 Mirda  RE: Husiti se bránili až u Baltu
06.04. 22:45 2xs  RE: Husiti se bránili až u Baltu
07.04. 15:22 SpaceMouse  RE: Husiti se bránili až u Baltu
07.04. 17:11 Spytihněv  RE: K majetku církve (nedialekticky)
07.04. 17:37 SpaceMouse  RE: K majetku církve (nedialekticky)
04.04. 23:16 baba_Blažková  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 00:03 SpaceMouse  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 00:42 Spytihněv  RE: Husiti se bránili až u Baltu
06.04. 07:39 Mirda  RE: Husiti se bránili až u Baltu
06.04. 18:29 z.a.p  RE: Husiti se bránili až u Baltu
07.04. 07:02 Mirda  RE: Husiti se bránili až u Baltu
06.04. 19:46 Spytihněv  RE: Husiti se bránili až u Baltu
06.04. 22:33 2xs  RE: Husiti se bránili až u Baltu
06.04. 23:09 Spytihněv  RE: Husiti se bránili až u Baltu
07.04. 11:43 2xs  RE: Husiti se bránili až u Baltu
07.04. 12:56 Spytihněv  RE: Husiti se bránili až u Baltu
08.04. 06:25 Mirda  RE: Husiti se bránili až u Baltu
08.04. 08:51 Spytihněv  RE: Husiti se bránili až u Baltu
08.04. 16:17 2xs  RE: Husiti se bránili až u Baltu
08.04. 16:19 2xs  RE: Husiti se bránili až u Baltu
05.04. 12:48 Kyslik  a vliezol nam sem nejaky mimoriadne doterny ,,semerad,,
06.04. 10:17 Kyslik  Husiti..Husiti .....po vojne je kazdy general........
06.04. 19:10 z.a.p  RE: Husiti..Husiti .....po vojne je kazdy general........ to je pravda!
07.04. 11:55 Kyslik  Na uzemi Sk posobil neskor aj Jan Jiskra z Brandysa (husita)
07.04. 18:01 SpaceMouse  RE: Na uzemi Sk posobil neskor aj Jan Jiskra z Brandysa (husita)
07.04. 23:34 mp  kto je horsi kriziak alebo husita
08.04. 08:51 Spytihněv  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
08.04. 12:09 SpaceMouse  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
08.04. 16:59 Spytihněv  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
08.04. 19:28 SpaceMouse  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
08.04. 22:01 Spytihněv  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 00:45 SpaceMouse  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 01:43 SpaceMouse  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 09:24 Spytihněv  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
08.04. 21:58 pietroo  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 01:26 Spytihněv  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 02:43 SpaceMouse  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 08:28 Spytihněv  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 18:11 pietroo  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 19:02 SpaceMouse  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 20:22 pietroo  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 21:34 Spytihněv  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 19:17 Spytihněv  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 01:12 SpaceMouse  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 12:04 micha  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 18:22 SpaceMouse  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
08.04. 14:59 mp  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
08.04. 17:24 Spytihněv  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
08.04. 17:29 2xs  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
08.04. 19:04 Spytihněv  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
08.04. 23:23 2xs  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 08:44 Mirda  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 09:42 Spytihněv  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 17:13 2xs  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 18:12 Spytihněv  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 18:23 2xs  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 20:08 takyjeden  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 20:37 Spytihněv  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 21:50 takyjeden  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 23:18 Spytihněv  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
11.04. 10:06 2xs  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
10.04. 08:05 Mirda  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 17:09 2xs  RE: Křižák byl cizí, husita byl doma
09.04. 16:31 google  pani
09.04. 16:46 2xs  RE: pani
10.04. 08:41 Mirda  RE: 2xs
10.04. 01:21 Rene Bartosek  RE: pani
10.04. 02:22 google  RE: pani
10.04. 02:51 Rene Bartosek  RE: pani
10.04. 03:54 google  RE: pani
10.04. 05:01 Rene Bartosek  RE: pani

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

9

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 21 čtenářů částkou 3 039 korun, což je 9 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 1

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 5

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Měnové kurzy

USD
22,54 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,63 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
24,35 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
6,96 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 183,82 Kč
1 unce stříbra
503,90 Kč
Bitcoin
1 107 459,20 Kč

Poslední aktualizace: 6.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 000