Diskuze k článku

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

Příspěvků 118

2.4.2008 7:43

Má to slabinu

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

>Môžeme to dokázať, záleží to len od uvedomelosti ľudí.

Systém založený na takhle vratkém základě prostě nebude fungovat. V každé, libovolně velké, skupině lidí se časem najde jeden, který opustí původní postoj uvědomělosti a začne si brát více než ostatní a naopak odevzdávat méně. A vznknou rozdíly a začnou se prohlubovat. Obyčejné sobectví, máme ho v genech. Někdo více a někdo méně ale všichni. Stejně jako je mezi námi mnoho lidí, kteří mají potřebu ovádat. Řada dalších zase potřebuje vedení a ti vytvoří skupinu podporující mocichtivce...a jsme tam, kde jsme byli.

157854

4.4.2008 12:22

RE: Má to slabinu

Maxx 84.?.?.?

Reakce na 157854

Chystal som sa prispiet ale nemusim sa trapit, Ty si to v podstate vystihol. Akurat snad dodam ze by sa autor v clanku nemal dohadovat na miery ale na mieri...a par dalsich gramatickych a kontextovych chyb by bolo vhodne odstranit.

158173

2.4.2008 9:54

Skvělý článek

Ten co krade víka kanálů 85.?.?.?

Opravdu výborný článek, ale jak já říkám : v ideálním světě - prostředí. Ideální kabel při přenosu proudu nezaznamená žádné ztráty. Dosud jsme nedokázali vyrobit nic co by tento požadavek splnilo. Vyrobili jsme supravodič, který vede proud bez ztrát, ale za naprosto výjimečných podmínek. Do posledního puntíku souhlasím s DavidemX předemnou. Jeho příspěvek odráží neideální svět kolem nás a hlavně naši vrozenou povahu. Aby se lidstvo zbavilo chamtivosti, sobeckosti krutosti a fatálního soutěžení museli by vzniknout tak vyjímečné podmínky, jako je tomu u supravodivosti = zatím nikdo neví co to bude a jak na to. Dokonce po krvavé světové válce se většina lidí, kteří trpěli semkne a začne společně obnovovat zničené. Vždy je tady ale určitá sorta lidí, která Válku vyprovokovala, profituje na ní a po jejím ukončení započne přípravu na další, pokračuje v ovládání lidí, kteří se semkli a budují. Nakonec mezi lidmi zasazené semínko rozvratu, hnojené vrozenou sobeckostí, zlem a krutostí zvítězí a rozpad komunikace je dokončen. Na scénu nastoupí smrt jako řešitel rovnice... Změnit jej dokáže snad, doposud neznámý impuls. A ani přistání ufounů by jím nebylo... To je prostě koloběh současného života.

Na konec bych rád chtěl citovat vynikající satirický seriál "Jistě pane ministře" kde se zrovna řeší prodání státní budovy, která má zesílené, železobetonové stropy. "Tak tu budovu prostě prodáme. - Ne to nemůžeme, co kdyby něco bouchlo. - Co jako? - No však víte, třeba nějaký atom, že? Kde by pak zasedala vláda. - Kdyby snad bouchl nějaký atom, tak vláda už zasedat nebude, nebude komu vládnout ne? - Ale no tak, vždy bude komu vládnout pane ministře... - Ale když to bouchne, tak bude vše zničeno a lidé nebudou mít na vládu ani pomyšlení, ne? - Pane ministře, nějací zoufalí lidé, kterým bude třeba vládnout se určitě najdou"...

157862

2.4.2008 11:44

čirá naivita

2xs 85.?.?.?

Autor článku to myslí dobře, ale nebere v potaz realitu a různost i soutěživost lidí.

>ak by sme sa dohodili na spolupráci, vzájomnom rešpekte a na miery, prinieslo by to prospech všetkým zúčastneným.
---jenže dohoda všech není nikdy možná!!!!!!! vždy se najdou takoví, kteří v každém systému (i tom nastíněném) budou chtít víc, než mají ostatní, a použijí pro to ty prostředky, které si ostatní jakoby zakážou.

>Neuvedomujeme si, že vôbec nemusíme súťažiť, tento systém vôbec nemusíme prijať.
---nemusíme ho přijat - UŽ JSME HO PŘIJALI! a cesta zpět není. to by museli naprosto všichni, nikdo nikoho nezneužívat - ale to jsme v nereálném světě naprogramovaných robotů, ne individuálních povah tolik odlišných lidí - a jsou nás miliardy. Navíc naprogramovaný robot není sobecký ani soutěživý. Člověk ano. Chce dosáhnout něco víc... (než ostatní... v podstatě na jejich úkor).

>To by ale znamenalo rešpektovanie druhého, jeho vôľu samozrejme nie na úkor iných.
---a proč by se tak vzorově měli všichni chovat? co by jim to přineslo? všeobecné snížení životní úrovně těch dobrých/výkonných/úspěšných. proč by do toho tito lidé měli jít? člověk dělá to, co mu něco přinese... NAPROSTO VŠE je dáno motivací. kde není motivace, tam nikdo ani prdel nezvedne, ani prstem nepohne. řekněme si to narovinu... tak to je.

>Znamená to teda ochranu krajín pred okupačnými snahami niektorých skupín.
---a jak jako? vždyť efektivní obrana před armádou USA je už dnes nemožná! a pokud by se o to někdo i chtěl snažit, musel by naakumulovat biliony na výstavbu a údržbu té armády. což je v rozporu s tím popisovaným principem nedrancování a nehonění se... opět by se muselo soutěžit s nějakým nepřítelem!

>súčasný boj o život nie je potrebný a je tu miesto pre každého.
---to je idealistický nesmysl. snad jednou na věčnosti ano, ale zde na zemi každý musí bojovat o svůj denní chleba. a někteří i o víc, než jen chleba... někteří ho mají rádi namazaný, a jiní raději maso, víno a kaviár.

>To ale bude znamenať koniec tak populárnemu voľnému obchodu
---neboj se (a já se nebojím), že by volný trh skončil. je to druh svobody. a člověk nechce být omezován ani ve volném obchodu... mít možnost jinému něco prodat - a když prodat, tak samozřejmě se ziskem, co největším... a samozřejmě na úkor kupujícího, že?

>začneme sa chrániť pred skupovaním nehnuteľností zo strany cudzincov ako novodobé spôsoby dobývania území.
---pokud je nabídka, bude i poptávka.

>Tieto neoliberálne myšlienky sú výhodné akurát pre malú skupinku ľudí, ktorí z toho profitujú.
---možná ne tak malou... 20% lidstva je dost velký počet.

>Tí ale nemyslia na celok, ale len na seba
---nalijme si čistého vína: KAŽDÝ člověk je tvor sobecký (do jisté míry), a vždy upřednostní sebe (a svou rodinu) před jiným člověkem.

>pokračování>>

157864

2.4.2008 12:02

čirá naivita [2]

2xs 85.?.?.?

>dokončení>>

>ochráňme sa tak pred ešte horším zlom, ktoré by z toho mohlo vzniknúť. A to nikto nechce.
---někdo to chce - ti, jimž se to nyní vyplatí. a jsou dost bohatí a mocní, aby hloupou masu pomocí svých médií zmanipulovali. a když ne všechny, většinu jistě.

>Môžeme to dokázať, záleží to len od uvedomelosti ľudí.
---jenže lidská blbost je nekonečná a věčná. chytrých a schopných je menšina. S uvědomělostí uvažoval i jiný utopický řád: komunismus.

>A je to jediná cesta k mieru a šťastnému životu pre všetkých.
---nikdy nebudou všichni šťastni, protože to nezávisí jen na společnosti a trzích, ale i na vztazích a na zdraví, na povaze, na interakcích. Kde je více než jeden člověk, vznikají kolize, konflikty zájmů. Lidi jsou prostě různí, VELMI různí. a s tím je třeba počítat.

157865

2.4.2008 12:11

super clanok

seti 217.?.?.?

Vynikajuci clanok. Dokonca si myslim, ze by mal sancu na uspech - myslim myslienky v nom uvedene. Vsetko zalezi len od ludi - argumernty typu aj tak by to niekto pokaslal a zneuzil neobstoja, Treba zacat od seba a nebat sa, aj ked to vyzera na prvy pohlad sialene. Cosi podobne je pekne popisane aj v knihe: Budoucnost penez, autor Bernard Lietaer, (www.paradigma.sk)

157867

2.4.2008 12:21

RE: super clanok

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157867

Jenže to, že by to někdo pokazil, by nebyla výjimka, ale spíše pravidlo. A nikdo nepůjde sám a první do nesmyslu bez naděje na úspěch. lidí na planetě je asi 6 miliard, z toho minimálně jedna miliarda by se snažila žít na úkor těch pěti miliard neznámých lidí kdesi. jde o naprostou utopii - od začátku do konce. nikdy ani nezačne, natož aby se podařilo všem vnutit snížení životní úrovně a zpomalení vývoje za cenu eliminace soutěže, což chce málokdo... nanejvýš ti idealisticky myslící z chudých. zbytek přijal realitu a snaží se o větší a větší blahobyt svůj a své rodiny. těžko jej přesvědčíš, aby si dnes na chleba nic nedal, a jedl ho suchý, protože to (snad jednou) pomůže třetímu světu nebo neznámému panu Dongovi či Sanchezovi a jeho rodině.
začít od sebe samozřejmě můžeš. docela by mě zajímalo, co konkrétního pro to dnes uděláš. a jaký to bude mít zítra efekt. a jak lavinovitě se to začne šířit po celém světě... a jaké bude mít ta lavina trvání (jak dlouho to fantastům vydrží, aby se omezovali, zatímco všichni kolem se budou snažit a žít si).
jistěže chápu, že to "žití si" má krátké trvání, že planeta má limity - ale to lidem nevysvětlíš. jako pro cikána je zisk DNES ten jediný existující (co bude za měsíc jej nezajímá, protože si to neumí představit a nevěří tomu), tak podobně i lidstvo neumí vidět ve větší perspektivě... není ochotno tak dalece plánovat a DNES se omezit pro nejistý efekt někdy v budoucnu. a tak jde vstříc svým problémům. a tak to prostě je. a bude (až na velmi řídké výjimky).

157869

3.4.2008 9:30

RE: super clanok

seti 217.?.?.?

Reakce na 157869

Nie som utopista ani blazon - hoci to tak mozno vyzera [velký smích]
Vase argumenty maju vahu a vychadzaju z vasich skusenosti.
Ale ...
Pytate sa co dom ja urobil,a lebo urobim ... nenamazem si chlieb?
To by bolo velmi jednoduche riesenie. Poslat par korun na nejaku zbierku a mat pocit cisteho svedomia. (A pritom ani nie je jasne, kde tie peniaze skoncia). Pomoct sa da aj inak, konkretne. Nemam problem prispiet konkretnemu cloveku - peniaze, rada, hocico - je to individualne. Podla mna tu ide skor o to otvorit ludom oci a naucit ich hladat pravdu. Pytat sa a utvarat si vlastny nazor.

157987

3.4.2008 16:06

RE: super clanok

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157987

za utopismus a bláznovství nepovažuju dobrotu a osvětu! to je naprosto správné počínání. jen mám dojem, že ne všem se podaří ty informace a souvislosti vysvětlit (protože jsou třeba hloupí) a některé lidi to ani nezajímá. proto se s takovým mixem chudých, poučených, bez zájmu, sobeckých, úplatných, nemotivovaných atd. nedá dosáhnout solidního výsledku proti dobře organizovaným tajným skupinám lidí, kteří mají finance i jiné prostředky k šíření svých zájmů, jakož i motivaci a vůli dosáhnout svého. nicméně zkoušet se to může... tyto informace snad neuškodí. a za konkrétní dobro máš plus.

158053

2.4.2008 14:03

RE: super clanok

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 157867

>argumernty typu aj tak by to niekto pokaslal a zneuzil neobstoja
[chechtot]
Zkuste to vysvětit Topolánkovi, Vondrovi, Paroubkovi, Klausovi...a také všem těm řadovým členům politických stran, kteří jsou dnes na spodku pyramidy moci. Slintají obdivem nad těmi, co jsou o kousek výš a dělají všechno pro to aby se dostali na jejich místo. Ti malí i ti velcí. Topolánek by chtěl být mocný jako Bush a ten zase jako Bůh.

Zkuste si obejít pár předvolebních schůzí politických stran. Já si tu práci dal. Desítky až stovky lidí v jedné místnosti a jejich zájem je jediný - dostat se k moci.

Sun microsystems, když vznikla, měla horizontální strukturu. Žádný šéf, týmy se vytvářely a zase zanikaly, každý měl svou kancelář na vozíku aby to šlo rychle a firma rostla. Jenže pak se tu a tam někdo ulil, jinému to začalo vadit...a už mají strukturu hierarchickou.

Myslím to vážně. Zajděte mezi členy politických stran a zkuste tam alespoň jednoho přesvědčit.

Lidé jsou prostě nějací. Takoví nebo makoví ale nemění se. Nikdy.

157883

2.4.2008 14:30

RE: super clanok

seti 217.?.?.?

Reakce na 157883

Mate pravdu, bohuzial. Je to smutne, ale je to tak. Tuzba po moci tu bola, je a asi aj zostane. Pred casom mi jeden clovek odporucil precitat si knihu od Mnacka: Ako chuti moc. Zatial som sa k tomu nedostal, ale urcite si ju raz precitam. Ale aj tak to vsetko nemeni moj nazor na vec: napriek tej tuzbe po moci a majetku su ludia schopni vystupit z tejto tmy a robit veci pre dobro inych (a tym padom aj pre seba). Jednoducho byt iny. Dokonca aj politici. Btw. kto su to politici? Ludia, ktori dostali nejakym sposobom mandat. A preco by nemohol byt politikom aj clovek s pevnymi zasadami a chrbtovou kostou? Preco neuspeju politici s moralnym programom? Lebo im nedame svoj hlas, mame strach taketo myslienky presadzovat, alebo si jednoducho povieme, ze aj tak sa casom vsetci zvlcia a pokaslu to. Nie je tak?
Ludia sa mozu menit. Ale ako som uz povedal, nehladat vyhovorky a obhajovat sa preco sa to neda. Zacat a vydrzat. Aj za cenu, ze vyzeram ako blazon.

157884

2.4.2008 14:45

RE: super clanok

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 157884

>A preco by nemohol byt politikom aj clovek s pevnymi zasadami a chrbtovou kostou? Preco neuspeju politici s moralnym programom? Lebo im nedame svoj hlas

Omyl. Hlasy dáváme až těm, kteří se ve své straně dostali dostatečně vysoko. A ti už z principu nemají páteř ani morálku. Kdyby měli, ostatní spolustraníci by je dávno vyštípali a ne že by je dali na kandidátku. A založit si vlastní stranu? Najdete sponzora, který do ní bude sypat miliony a NIC za to nebude chtít?

Bavíme se o principech, o lidské přirozenosti. Lidé nejsou takoví jako Vy. Ani Vaši známí nejsou vypovídající vzorek. Ti jsou výjimeční už tím, že jsou Vaši známí. Zajděte si někam, kam nikdy nechodíte, na nějakou tu schůzi. Vážně. Budete upřímně šokován. I já jsem byl a to jsem si nedělal iluze. Realita byla opravdu brutální.

157887

2.4.2008 15:09

RE: super clanok

seti 217.?.?.?

Reakce na 157887

Rozumiem Vam a scasti suhlasim - s tou poziciou na kandidatke. Ale JA rozhodujem o SVOJOM hlase - teda komu ho dam a komu nie - aj ked by to mal byt posledny clen na supiske. Takto sa napr. dostal do Slovenskeho parlamentu jeden konkretny poslanec. Vacsinou nechceny a teda nepohodlny. Vlastna strana s sponzor. Iba jeden priklad. Ron Paul - nejde mi teraz o jeho obhajobu, len chcem poukazat na fakt, ze 'politickou' vacsinou bol ignorovany a teda by mal mat problem zohnat sponzorov a financie - napriek tomu ten problem prekonal - naslo sa kopec ludi ochotnych pomoct. Kvoli myslienkam, ktore hlasal.

Ludska prirodzenost. To je na dlhu debatu. Ja jednoducho verim, ze v ludoch je aj dobro a su schopni aj dobrych veci - len niekedy potrebuju impulz, spoznat aj nieco ine ako to co im je tlacene napr. aj na tych schodzach. Tym ale nepopieram aj tu druhu, temnu stranku. Ale vsetko je to o MOJEJ (NASEJ) volbe a naslednej zodpovednosti. A preto je dolezite s ludmi hovorit, a nielen hovorit ale aj ukazovat ako sa pozerat na veci inak.
Som presvedceny, ze drviva vacsina ludi ( napr. na uz spominanych stranickych schodzach) sa jednoducho myslienkovo vezie s davom. A dav 'zerie' to co povie vodca. Su dve moznosti. Bud tych ludi odsudite ( v lepdom pripade im vynadate do idiotov), alebo sa im pokusite 'otvorit oci' argumentami a diskusiou. Prva moznost je jednoznacne jednoduchsia a pohodlnejsia, ale vysledky prinasa druha moznost.

157892

2.4.2008 16:13

RE: super clanok

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 157892

>Ale JA rozhodujem o SVOJOM hlase
presne tak, ale už o ničom inom. Tvoj hlas je dobrý len na to, aby každé štyri roky dostal ku korytu nového chamtivca, ktorý však nie je zaviazaný TEBE (kvôli hlasu), ale svojmu sponzorovi. Ale nezabúdaj, že v tejto konkrétnej súťaži sú pravidlá nastavené tak, aby to čierne ovce mali čo najťažšie. Je to dokonale nastavený systém podľa hesla: Rozdeľ a panuj! Panujú sponzori cez svojich politických riťolezov a my rozdelené stádo im to pravidelne posvätíme. Jediná súťaž spočíva v tom či sponzor vsadil na správneho politika, lebo ak sa sekne musí čakať 4 roky. Skús si predstaviť, že by Ford alebo Baťa vybudovali svoje firmy na volebnom princípe. V pravidelných periódach by zamestnanci volili nové vedenie z ľudí, ktorí síce nemajú potrebnú kvalifikáciu ale stačí, že sa na to cítia.
Ja jednoducho verím, že každý, kto sa dobrovoľne rozhodne robiť politickú kariéru je intrigán, klamár a patologický egocentrik, vnútorne presvedčený o svojej nadradenosti. Slušný človek s pevnou morálkou do tejto špiny dobrovoľne nevlezie. A mojou občianskou povinnosťou je vraj zvoliť si niektorého z takýchto hajzlíkov aby všetkým ostatným určoval pravidlá a rozhodoval za nich, čo je správne a čo nie! [bliji]

157895

3.4.2008 9:56

RE: super clanok

seti 217.?.?.?

Reakce na 157895

>Ja jednoducho verím, že každý, kto sa dobrovoľne rozhodne
>robiť politickú kariéru je intrigán, klamár a patologický
>egocentrik, vnútorne presvedčený o svojej nadradenosti.

V sucasnosti to tak na Slovensku moze vyzerat - bohuzial. Mozno, ze taky nebol, ked tam liezol, ale prostredie ho zlomilo.

>Slušný človek s pevnou morálkou do tejto špiny dobrovoľne
>nevlezie.

A tu je pes zakopany. Preco? Prave preto byt tam nemali 'vliezt' slusny ludia s pevnymi zasadami. V opacnom pripade to ti 'hajzlici' zneuzivaju. A slusni ludia mozu akurat tak nadavat a to je tak vsetko. Ale to je nasa chyba.

A mojou občianskou povinnosťou je vraj zvoliť si
>niektorého z takýchto hajzlíkov aby všetkým ostatným
>určoval pravidlá a rozhodoval za nich, čo je správne a čo
>nie! [bliji]

Nie, nie je mojou povinnostou zvolit si niekoho o kom pochybujem alebo nie som s nim spokojny. To radsej nedam hlas nikomu.

157988

3.4.2008 13:08

RE: super clanok

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 157988

Nemal som na mysli len Slovensko, ale politiku ako takú, už od čias Staroveku. Podľa mňa je to spoločensky najnebezpečnejšia skupina ľudí, často s vysokým intelektom. Vlastnosti, ktoré som vymenoval sú v tejto branži nevyhnutné, klamať a intrigovať možno aj s dobrým úmyslom. Človek, ktorý to nedokáže, tam nemá čo robiť, preto by sme politikov mali principiálne podozrievať a prísne kontrolovať, bez ohľadu na stranícku príslušnosť, sľuby alebo minulosť. Mňa napríklad najviac pobavia politici hlásiaci sa ku kresťanským hodnotám, hneď ma napadne poctivý zlodej.
>A slusni ludia mozu akurat tak nadavat a to je tak vsetko. Ale to je nasa chyba.
Tu by som ťa trochu opravil, naša chyba je iba to, že s tým nič nerobíme. Dokiaľ budeme prikyvovať ako teliatka, žiadnu zmenu nečakaj. Nie, nemyslím teraz defenestrácie alebo vešanie po kandelábroch, ale stačí odmietnuť ich hru. Bez voličov sú nuly, aj keď priznávam, že bez masívnej kampane nie je šanca na úspech.
>To radsej nedam hlas nikomu.
Zdá sa, že na riešenie si prišiel sám, aj bez mojich kecov. [mrknutí jedním okem]

158025

3.4.2008 18:19

RE: super clanok

seti 217.?.?.?

Reakce na 158025

Ok, aby som to zhrnul. Zastavas nazor neprijat ich hru - teda neucast na volbach, obmedzit konzum, .. . Ok, moze byt - ja sam som uz nebol volit zopar poslednych 'sezon' - jednoducho nikto z politikov ma nepresvedcil. Podla mna treba ist este dalej - snazit sa zmenit ich hru - aktivnym vstupom do nej - teda pretlacat sa do politiky, kulturneho zivota, verejnosti na oci a poukazovat na amoralnost sucasnej situacie a nacrtavat vychodiska.
Ale inak nam ide asi o to iste [oči v sloup]

158072

2.4.2008 18:14

RE: super clanok

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 157892

Inu, tak na tu schůzi raději nechoďte. Ať Vám ty ideály ještě chviku vydrží.

157908

2.4.2008 11:58

Konec soutěže = degenerace a zánik

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Celý vývoj veškerého života na této planetě je jen a výhradně o SOUTĚŽI. Je obdivuhodné, s jakou pravidelností se opakují utopistické vize, volající po odstranění či dokonce zákazu soutěže. Autoři podobných vizí by učinili lépe, kdyby čas strávený jejich vymýšlením věnovali raději studiu základních přírodních zákonů.

157871

2.4.2008 12:21

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157871

tentokrát bez výhradně souhlasím s Vojtou.
jsme součástí přírody, podobně jako viry, plísně či bakterie. zní to možná drsně, ale požíráme se (a budeme se požírat) do té doby, dokud bude možné přežívat (a někdo proto bude umírat). jakmile si pod sebou vyžereme "živný roztok" nebo prostě až se stane prostředí nepoužitelné, pak vyhyneme nebo se přesuneme (bude-li kam). jinak to nevidím.
vím, že máme navíc mozek (oproti virům), ale stádní inteligence se dle odborníků počítá jako inteligence NEJMÉNĚ inteligentního jedince dělená počtem jedinců stáda... tedy podstatně nižší, než nejhloupější jedinec. a s davem jednotlivec nehne... VELMI malá šance. funguje jen motivace, a to ještě ne každá a na všechny. většinou jen tvrdá motivace/bezprostřední hrozba... nebo z oblasti pozitivní motivace je to chamtivost spojená se schopnostmi.

157872

2.4.2008 23:32

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 157872

..šmarjá čéče, Kopernik, Galileo, Newton, a třeba Hitler a další, ti nehnuli s davem?
vždycky na počátku laviny je "zrníčko" (třeba u sněhu teplota), které lavinu spustí...

další perlou je "pozitivní chamtivost" ......
- doporučoval bych zvolit k rychlosti prstů odpovídající kvalitu myšlení.
Ale mohu se mýlit.

157951

3.4.2008 9:45

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157951

Já tobě bych doporučoval vůbec ZAČÍT myslet:
1) lavina představovala v příměru přírodní sílu, přírodní zákony. pokud pokládáš jakéhokoliv jednotlivého člověka za spouštěče přírodních zákonů, pak jsi úplně mimo (Koperník, Galileo, Newton). Hitler je něco úplně jiného - ten manipuloval s davy, někdo se domnívá, že negativním způsobem (děsil svůj národ hrozící malostí a degenerací uprostřed méněcenných) a pozitivně motivoval (k získání většího prostoru, upozorňováním na nadřazenost německého národa, na což národ slyšel a chtěl si tu lichotku zasloužit... i ten větší prostor).
2) nesmysl "pozitivní chamtivost" jsi napsal jen ty (kdyby se ti tak řádně spojovaly myšlenky v hlavě, aspoň tak rychle, jak honem-honem něco píšeš [smích]). já jsem pojednával o negativní a pozitivní motivaci pro člověka.
>nebo z oblasti pozitivní motivace je to chamtivost spojená se schopnostmi
---negativní motivace je hrozba něčím (člověk to udělá ze strachu, aby o něco nepřišel, aby se vyhnul bolesti nebo z pudu potřeby přežít). pozitivní motivace je někomu něco slíbit a spolehnout se na lidskou chtivost (udělá to, protože chce získat slíbené). neboli chamtivost + že si to pomocí svých schopností bude chtít zasloužit, např. podnikatel/živnostník, kterému nic nehrozí, ale maká, protože za to vydělá odpovídající peníze (=pozitivní motivace - nic mu nehrozí, ale zde on sám chce, a svými schopnostmi toho dosáhne).

Drahoušku, když něčemu nerozumíš (a nebude to nikterak zřídka, co?), to ještě neznamená, že to nedává smysl jiným. A už vůbec to neznamená, že jiní nepřemýšlejí kvalitněji než ty [chechtot]
Ano, samozřejmě se mýlíš, a to hned 2x v krátkém "příspěvku". Působí komicky, když právě takový "myslitel" napadá jiného, jehož příspěvek logiku má. Bohužel pro některé zřejmě nedosažitelnou... nebo jen za cenu individuálního doučování.

157986

3.4.2008 9:47

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 157986

Jak myslíš.Doporučovat jankovi něco ohledně myšlení je od Tebe irelevantní,spíná mu to x-krát rychleji než Tobě.Měl bys své děti přijmout takové jaké jsou,a né jim pořád tlačit do hlavy ty svoje rozumy. [smích]

157996

3.4.2008 12:39

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157996

[smích] no jak myslíš ty... zde se tedy nějak nevycajchnoval. že někde píše složitě, ale zde nedokáže uvážit jednoduchý text a korektně zareagovat, to je rozpor, který řešit nemusím. o jeho x-krát rychlejším spínání nemáš ty ani ponětí, takže je irelevantní, abys neznámé na dvou subjektech porovnával bez možnosti to poměřit a dokázat. působí to pak jen jako plácnutí a tvé přání [smích]
co ty víš o mně v souvislosti s nějakými dětmi, to mi nějak nedochází... není to už podruhé, co takhle stupidně reaguješ?
jestli se tobě osobně něco nelíbí, nečti to. a pokud tě vytáčí něčí názor, nenech si ubližovat [smích] ...vyhýbej se tomu obloukem, pokud to nemůžeš snést.

158023

3.4.2008 17:57

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 158023

Ne,je to potřetí můj drahý.Vím o Tobě mnoho. [smích]

158064

3.4.2008 18:25

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158064

víš prd drahoušku. jednu tvou stupidní reakcičku jsem tedy možná ani nečetl... a myslím, že jsem o nic nepřišel.
o mně zjevně nevíš nic... nebo si myslíš že ano, ale domníváš se, že jde o někoho jiného. tím jsem si jistý. [smích]

158066

3.4.2008 20:46

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 158066

Nebo pravíš:Bohatý jsem,a zbohatl jsem,a žádného nepotřebuji,a nevíš,že jsi bídný,a mizerný,i chudý,i slepý,i nahý. [smích]

158099

3.4.2008 17:24

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 157986

85Xko, bohužel tvá reakce odpovídá předchozímu příspěvku, nemá smysl vyvracet někomu "placatost Země".
Jen jsem chtěl upozornit na to, že slovo chamtivost se zkrátka neváže k jakékoliv pozitivitě. je to stejný nešvar jako říkat o něčem, že je to "strašně krásné".
A dokud se lidi zas nenaučí vnímat původní smysl slov, budou jen svá ega prezentovat podobně jako ty.
Všichni dozráváme. Někomu to potrvá déle. Tvá reakce odpovídá tvé informační hladině, nenutím ti svou.

158059

3.4.2008 17:28

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158059

janko, je smutné, že při tvém gigahertzovém spínání toho tvého úžasného mozku (jak píše micha vej) jsi nebyl ani napodruhé schopen pochopit, co jsem psal. jsi tak neuvěřitelně natvrdlý nebo to hraješ?
takže pro pomocnou školu, ano?:
slovo pozitivní, bylo použito jasně ve spojení pozitivní motivace. protože máme motivace dvě: jednu negativní, druhou pozitivní. zatím jasné? ne? tak to ještě rozeberu:
negativní motivace spočívá v hrozbě - bolesti jakéhokoliv druhu, ztráty čehokoliv (pokuta, řidičák), ztráty života =smrti.
pozitivní motivace spočívá v možnosti něco získat (peníze, požitky, výhody, sociální postavení, moc...). Na tuto snahu o pozitivní motivaci musí ale na druhé straně odpovědět někdo, kdo je těch věcí chtivý = možná že chamtivý - to je to slovo, co jsi ho nedovedl dát do správné souvislosti, víš?
chamtiví lidé si rádi nechají něco slíbit. může jít třeba o výdělek v rámci systému (dělají co mohou, aby se udrželi a šplhali), mimořádný výdělek v rámci nelegální nebo pololegální akce nějakých výtečníků... například loupež nebo podvod. nebo jako odměnu za nějakou zradu (hawel, wondra... zřejmě podobný slouha je i jeden přitroublík, dosud v čele jedné velmoci), pomoc spiklencům (takový pořádný úplateček) atd.

už je ti to napotřetí jasnější? pokud stále ještě ne, doporučím ti nějakého studovaného pedagoga. třeba dokáže být ještě trpělivější, pomalejší a výstižnější než já.
dokud se lidi nenaučí vnímat smysl slov, nemají šanci se dorozumět. že, janko? [chechtot]

158062

3.4.2008 19:40

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 158062

milý ixíku, v naší komunikaci nešlo o moje pochopení tvého sdělení, to mi kupodivu problém nedělalo, jen jsem upozornil na fakt, že spojení slov pozitivní + chamtivost jde proti sobě, tudíž se poněkud navzájem ruší.

A díky nadhledu, který ke mně cítíš, tak mám pocit, že se dohodnout o tom, co které slovo znamená, je nad mé síly. Lidé tvého typu rádi vystavují své neotřesitelné znalosti. Počkám, až ti s nimi život trochu pohne. Jinak děkuji za vysvětlivku, ano, opravdu takto jsem tvoji první reakci pochopil, zatímco tvé vnímání obsahu slov se mi nepodařilo do tvé mysli nabídnout. Nechme tedy čas plynout....

158086

3.4.2008 22:50

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158086

ale nabídnout se ti podařilo, ale přijato nebylo, i přes tvou hloupou paličatost (anebo to spíš byla snaha se z tvého nepochopení nějak vylhat?)
no, každopádně: slovní spojení pozitivní motivace ani negativní motivace jsem nevymyslel já. jsou dlouhodobě užívána a odpovídají vcelku dobře faktu, že při negativní motivaci jde o stav trpný, něco negativního se děje bez ohledu na vůli subjektu, je mu to vnuceno jako trest, a při pozitivní motivaci jde někdy o zcela pozitivní odměnu za aktivní a pozitivní přístup dotyčného (odměna).
že někdy bývá pozitivní motivace sehrána formou úplatků a na druhé straně chamtivosti bez svědomí, za to snad já odpovědnost nenesu. nicméně i tuto situaci lze zahrnout spíše pod skupinu pozitivní motivace, než pod negativní. snad už jsi konečně pochopil, že slovo pozitivní příslušelo k slovu motivace, a nikoliv k slovu chamtivost... a že takto mylně sis to vysvětlil jen ty, truhlíku. a jestli to snad ani teď nechápeš, netrap se tím - nechme čas plynout, a ono ti to třeba časem dojde... za pár let.

158120

2.4.2008 12:47

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 157871

To je jiste pravda,ale neni clovek predurcen aby vystoupil z tohoto kolobehu a prestal soutezit??
neni prave proto clovekem aby se mohl sam rozhodovat a delat veci ktere jsou u zvirat nemyslitelne???napr: hyckani jinych druhu zvirat nebo uprednostneni jineho cloveka pred sebou samym...vzdyt tohle jedine nas deli od zvirat a vy presto budete nabatat k tomu aby jsme se jako zvirata chovali??[smích])
PS: znate tu animaci jak v ulicich New Yourku zacnou lidi po sobe lezt ,jeden pres druheho a kazdej se snazi byt co nejvys na ty lidsky pyramide a kazdemu se to podari jenom na chvilicku,ale stejne na tu pyramidu bude lest i kdyz stravi vetsinu casu placanim se v marastu ...ja si z toho vzal velky ponauceni a nesnazim se narozdil od jinych lidi vylezt na tu nechutnou pyramidu uspechu ,ale pekne zdalky pozoruju ty blbce co po sobe denodenne slapou a snazej se prelest toho druheho... [chechtot]
snad nepatrite k tem lidem co zivot propujcili k schromazdovani majetku a jedinej znak uspechu je pro vas hodne materialnich veci??? [zmaten]

157873

2.4.2008 13:34

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Ten co krade víka kanálů 85.?.?.?

Reakce na 157873

Velmi dobrý postřeh, avšak ve světe kde se svoboda pomalu, ale jistě stává nejcennější komoditou, kterou si jde zakoupit jen za peníze je to těžké. Člověk sám o sobě může mít hodnoty ve skotačení po lese, ochranně zvířat a konání dobrých skutků. Začal od sebe a tak to má být. Pak přijde ale cizí zájem, les vykácí dobyvačná armáda a postaví radar, vyjedou lodě s cílem umlátit statisíce tuleních mláďat v jeden den pro jejich hebký kožich, po kterém je poptávka mezi smetánkou... Prostě určití lidé jsou špatní a nezmění se lusknutím prstu nebo vymřením po přeslici. Když chcete být v nějakém oboru špičkový odborník musíte mít ctižádost být v tom oboru nejlepší, je to soutěživost, která ale vede k dobrému cíli pokud je dobře uchopena. Když budu chtít být kardiolog a budu chtít pomáhat nemocným lidem - ctižádost být nejlepší v oboru, studovat abych byl špička celý život ponese své plody ( i když v reálu nejlepší nebudu ) tím že kvalitně pomohu tisícům lidem, kteří by zemřeli. Pokud to ale budu chtít jenom pro to, abych si pak mohl koupi 3 ferrari , mít x patrový barák a 13 koupelen tak se to zvrhlo špatným směrem. Soutěživost není špatná, jen se musí správně uchopit.

K té animaci o které mluvíte. Máte pravdu je to k ponaučení. Když jste ve firmě kde dva kolegové / kolegyně soutěží o nějaký flek, kde je rozdíl v platu 5000Kč je to k smíchu. Lezou si po hlavách kvůli navýšení platu a z toho plynoucích rozšířených možnostech. Ha budu si moct koupit boty každý měsíc, nebo mě nebude tak tlačit hypotéka, nebo ten blbec co se tlačí nahoru si to nezaslouží, já si to zasloužím a proto ho musím porazit. V ideálním světě když uvidím, že kolega umí produkt prodat lépe a rychleji než já, měl bych to uznat a požehnat mu pozici a s tím i navýšení platu. Pokud budu chtít být ale stále obchodníkem, měl bych mít zdravou soutěživost a být špičkou, prodávat stejně nebo lépe než onen kolega a peníze na víc si zasloužit. Odměna ať už finanční, kariérní nebo smyslová by měla být vždy vázána na nějaký skutek nebo výkon, nikoliv být tím hlavním cílem. To, ale v dnešní době znamená smyslovou změnu celé společnosti a jejího zažitého a vrozeného kodexu chování. "Dobře se uč, abys našel dobrou práci a měl dostatek peněz" "Když prodám o 10 pojistek více, našetřím dost peněz na dovolenou" atd. atd. atd. v každodenním životě je to pořád stejné...

157880

2.4.2008 21:39

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 157880

To, co se dá koupit za peníze, je vždy jen nějaká forma drogy a z ní plynoucí závislost. Svoboda se za peníze koupit nedá, je uvnitř vás, a musíte si ji vydobýt sám na sobě - tím, že se zbavíte závislostí. Dokonce i závislosti na lese, pokud máte nutkavou potřebu v něm skotačit.

157936

3.4.2008 9:58

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157936

To je absurdní tvrzení švihlého buddhisty... žít ve světě, ale odpoutat se od okolního života???
Svoboda se samozřejmě za peníze koupit DÁ! Například dostatek peněz mi zaručuje, že nebudu muset každé ráno vstávat v šest a v 16 hodin se teprve vracet, ale můžu díky nim SVOBODNĚ vstát až tehdy, kdy je mé tělo optimálně vyspalé. Navíc mě to nenutí jít spát ve 22 hodin večer, abych byl do nekončícího kolotoče s nucenou prací vyspalý, ale můžu se SVOBODNĚ dodívat na vyhlédnutý film nebo pobýt s přáteli ve vinárně nebo restauraci až do doby, než se nám SVOBODNĚ bude chtít domů. Svoboda díky penězům snamená i SVOBODNĚ zvolenou destinaci mé dovolené, ne omezeně dle nabídky CK nebo limitovaně dle ceny. Bohatý=svobodný může svobodně vyjet na moře ve své jachtě (zatímco chudý to nesvobodně a závistivě sleduje z břehu). Dokonce někomu svoboda díky penězům dává možnost koupit si dům na jihu, a v zimě se jet ohřát při pobytu na svém druhém bydlišti. Svoboda znamená i pořídit si pěkné a pohodlné, kvalitní oblečení a obutí, jaké se mi líbí a které je příjemné a zdravé, a ne jen takové, na které mám poslední dvě stovky z výplaty. Svoboda znamená i jíst kvalitně, chutně a zdravě, a ne jen nejlevnější hnusy z rozemleté soji, kůží, sádla a barevného koření. Tato svoboda tedy přináší i zdraví, a zdravý život je jistě svobodnější, než muset chodit po doktorech, limitovaný bolestmi a nemocemi. Svoboda je i čas, získaný místo nucené práce zaměstnance! Čas, který můžu strávit užitečněji (dalším studiem, kulturou, sportem co mě baví, prostě příjemnými věcmi, na které mám). Dokonce i ten absurdní příklad se skotačením v lese si může bohatý dovolit - koupí si hektary lesa, které mu nikdo nevykácí, a může tam až do smrti tančit mezi stromy, nebo si občas i střelit na vysokou. To bez peněz nepůjde.
"Devadesátko", peníze prostě svobodu zprostředkují, a ne že ne. (V zájmu předejití hádce emotivní věta vypuštěna. - Moderátor)

157990

3.4.2008 10:32

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 157990

>peníze prostě svobodu zprostředkují, a ne že ne
A ty si opravdu myslíš, že je to dobře? Nenapadlo tě, že ten kdo vládne penězi, si takto kupuje Tvoji svobodu? Nebo Ty máš snad pocit, že peníze pocházejí od Tebe?

157993

3.4.2008 10:17

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157993

Já si nemyslím, že je to dobře, ani si nemyslím, že to je zle. Prostě to je, a je to tak podle přirozenosti - vyplývá to z principu obchodní výměny (zboží, služeb)... vyvinulo se to tak. Že jsou to dnes nehodnotné papírky vydávané zločinci, to je pravda. Ale co s tím jako chceš dělat? Hraje se nefér... a jak to změníš? Půjdeš a odděláš guvernéry FEDu a i jiných bank (falešné hráče)? Sotva, že? Ani nikoho z jejich gangu. Ani se řízení nechopíš sám, a lépe. Tak o čem se bavíš? Peníze za stávajícího stavu prostě potřebuješ, a ne že ne! Možná tě "pravidla světa" NUTÍ získávat ty peníze jako prostředek pro výměnu za služby a zboží, které potřebuješ k životu, ale to je zatím jedna z mála nesvobod - a nesvoboda získávat prací/snahou/schopnostmi prostředky pro život zde je odjakživa (po vyhnání z ráje, kdy bylo řečeno, že v potu tváře budeme muset dobývat svůj chléb). To je úděl člověka, a člověk na této Zemi nikdy nebyl a nebude ZCELA svobodný - minimálně kvůli svým fyzickým potřebám. Pak samozřejmě i kvůli svým mániím, závislostem... pro své dobrovolné otročení svým ne-nutným, potřebám. Nejsvobodnější člověk je takový, který své potřeby dokáže minimalizovat, při zachování pro něho dostatečné míry kvality a pestrosti života.

157998

3.4.2008 13:10

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 157998

>Hraje se nefér... a jak to změníš? Půjdeš a odděláš guvernéry FEDu a i jiných bank (falešné hráče)? Sotva, že? Ani nikoho z jejich gangu. Ani se řízení nechopíš sám, a lépe. Tak o čem se bavíš?
Tady bych pro Tebe zdůraznil hlavně toto: „Hraje se nefér!“
To je zhruba to, o čem se (mimo jiné) bavím.
>To je úděl člověka, a člověk na této Zemi nikdy nebyl a nebude ZCELA svobodný
Pokud se na to podíváš, tak to je asi to, kde se neshodneme. Tyto dvě věci nelze takto postavit.
Hrát nefér, není údělem člověka (aspoň tedy podle mě ne). To by znamenalo, že kdykoliv zradíš. Třeba za peníze. A to i sám sebe. Myslím si, že to Ty také nechceš. Protože chápeš, že je to nefér. Pokud na tu hru ale přistupuješ, tak pak…
Svoboda je stav, na kterém musíš dnes a denně pracovat. A to tak, že tvoje kroky k ní musí směřovat. Není to věc jenom Tvá, ale společná. O to těžší. Směřuje to zevnitř ven a zase zpět.

(Nevím, jestli se to dá hned pochopit, ale snažit se o to je nutný začátek)

Pokud hovoříš o kvalitě života, tak čím jí chceš hodnotit?
Nemyslím to zle, ale podle toho co jsi uvedl, jsi smířen s tím hrát falešnou hru, hru bez pravidel, hru, kde jeden diktuje a mění... (a to bez vidiny konce)

Už chápeš? Konkurence s tím nemá až tak co dělat. Tuto vizi ti vnutil někdo, a ty se jí držíš. A sám jí propaguješ. Ještě jednou. I konkurence je jen způsob, jakým se můžeš rozhodovat. Není však sama cílem.

158022

3.4.2008 17:15

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158022

>“Hraje se nefér!“ To je zhruba to, o čem se (mimo jiné) bavím.
---opět náš věčný problém: a co s tím? je nějaké řešení? jaké?

>Hrát nefér není údělem člověka!
---propánajána! já jsem to snad někde tvrdil? obávám se, že zde jsi se (doufám nechtěně) dopustil velké dezinterpretace, překroutil jsi mé výroky.
Že se hraje nefér, je zlo, a s tím bych něco dělal, kdybych věděl co a jak. Jenže to nevíš ani ty, že?
Úděl člověka je PRÁCE a OMEZENÍ plynoucí z hmotného těla. Že musíš pracovat (jsi zotročen časově, námahou, psychickou zátěží), to je proto, abys přežil! Že máš hlad, cítíš bolest a třeba umřeš, to je nesvoboda plynoucí z hmotné existence. Krom jiného člověka zatěžují i děti (omezení, starost, nesvoboda).
Další text navazuje na ten nesmysl; nemá cenu reagovat.

Jak chci hodnotit kvalitu života? Přece svými individuálními měřítky, ne? Ta má každý trochu jiná! Někomu stačí málo, jiný musí mít spoustu majetku a věcí, aby se cítil naplněný. Mně by stačil dům blízko přírody, v něm moje žena, v garáži auto, doma mimo běžné výbavy internet, výlety, dobrá hospůdka poblíž, přátelé... A kdybych chtěl být hodně velký kluk [smích] tak ještě zimní sídlo někde na jihu, abych mohl příjemněji, někde u moře, přečkat tu neoblíbenou depresivní zimu. A k tomu ekvivalent dnešních 100 tis. Kč měsíčně.
To je vše. A co ty, když už to se mnou řešíš? [smích]

Falešnou hru hrát NECHCI, ale s mými schopnostmi mi nezbývá nic jiného, než nechat to být a prostě žít. Nejsem schopen to změnit, dostat se na kobylku Warburgům, Rothschildům, Lehmanům, Lazardům, Kuhnům, a dalším spiklencům, co abnormálně vysávají celé lidstvo skrze jimi ovládaný finanční sektor a své nenormální pravomoce, které si zajistili už dávno, vraždami, intrikami a úplatky. Už století bohatnou a bohatnou na úkor všech lidí světa, aby jej jednou mohli celý řídit, až budou mít vládu nad celou Zemí. A co s tím může dělat človíček, který nemá ani 0,001% jejich majetku, a nezná celou strukturu, neví ani kdo všechno je jeho nepřítel (hrající falešně)... Tak proti komu mám jako podle tebe bojovat? Nebo mám snad dle tvých představ utéct? Ze světa? Kam? Do říše fantazie?

Proč opakuješ, že konkurence není cílem? -To nikdo netvrdí (MIMO TEBE!). Já jsem ti už napsal, co konkurence JE. Najdi si to.
Lidi se nemohou rozhodnout ignorovat realitu=konkurenci. Buď ty prachy potřebuješ nebo ne. Pokud ano, pokud nutně (pro své plány), tak holt musíš... (dočasně). Nebo můžeš jít a koupit si z úspor políčko a dojit kozu... tak jsi to myslel? A chovat králíky, kteří ti bez civilizace (a pěněz na očkování) pochcípají na králičí mor. A platit daň z nemovitosti budeš z čeho? Nejsem šílenec. A všichni toto stejně udělat nemůžou. Jsi mimo. Jistě jsi sám (stejně jako všichni) v soukolí konkurence, a jen kecáš.

158056

3.4.2008 21:38

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158056

>Že se hraje nefér, je zlo, a s tím bych něco dělal, kdybych věděl co a jak. Jenže to nevíš ani ty, že?
Naznačil jsem, nechceš ani slyšet...
>Proč opakuješ, že konkurence není cílem?
možná snad kvůli následnému výroku (nelíbil se mi)
>požíráme se (a budeme se požírat) do té doby, dokud bude možné přežívat (a někdo proto bude umírat)
možná jsem si tu nekonečnou cestu do pekel špatně vyložil...

158108

3.4.2008 23:32

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158108

kdybys věděl co a jak dělat, pak bys to mohl sdělit, a ne jen naznačit (ovšem já nevím kdy a kde... co tím myslíš). možná se najde detektiv, který bude schopen nějakou tvou narážku objevit a správně přiřadit a dešifrovat. ale obávám se, že spíše ne... zřejmě to bude tak, že nevíš sám, a tak mlžíš.
dvojí "poučné" opakování pravdivého, avšak banálního, tvrzení "konkurence není cílem" nemůže mít žádnou spojitost s poněkud dřívějším výrokem "požíráme se...". a také spolu nesouvisí. "požíráme se..." je poněkud expresivní popis reality, ne popis smyslu či cíle konkurence. zde není souvislost (snad mimo tvého přání, aby realita nebyla taková, jaká je). z vadně uvedené návaznosti nesouvisejících výroků vyvozuji, že skutečně nevíš, jak ty výkřiky zdůvodnit. ale nevadí... asi jsi chtěl prostě něco zdůraznit.
výzev, abys k avizované "cestě ven" řekl jasné slovo, bylo mnoho. ale ani jednou jsi nedokázal jasně zareagovat (svým nápadem, praktickou radou), nebo aspoň férově odpovědět: "já nevím... jen jsem tak nějak kecal".

158122

4.4.2008 0:21

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158122

Dobrá, ber to tak, že nic nevím, nejasně reaguji a kecám.
Promiň.

158129

4.4.2008 22:15

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158129

ale kdepak! takhle to já neberu. něco víš, v určitých oblastech i dost, něco máš srovnané dobře, ale jindy ti myšlení vynechává. a proč neumíš hovořit konkrétně, to já nevím... že by nějaká osobnostní chyba? strach říct něco na plnou hubu? či obava z diskuse nad jasným výrokem? nebo snad potěšení z tápání těch, jimž se vyjádříš jen náznakem? jenže takhle se s někým diskutuje jen těžko... povrchně si ťukat do náznaků.
"vaše řeč budiž ano ano, ne ne. co je nadto, je ze zlého."
pochopitelně... - neplodí to porozumění a vyjasnění, nýbrž nedorozumění a nejasnosti, a nemá to za následek čisté vztahy a soulad, nýbrž pochybnosti, podezírání a nervozitu. občas i pomluvy, osočování, překroucení a lež.
kdybys byl férový, uměl by ses férově bavit.

158228

4.4.2008 23:05

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158228

Když přestaneš okolo sebe kopat, tak se ti začne vyjasňovat i hlava.
Některé věci se prostě nedají sdělit, pokud jim druhý nerozumí. Stačí někdy náznak, a víš, že druhá strana nebere. Je to jako kdybys mluvil na Španěla česky.

Samozřejmě, že i mě myšlení vynechává a často. Zvlášť když se vztekám…
Taky plácnu, co mě pak mrzí. Nebo se pustím do něčeho, co se prostě nevede. Ale jsou věci, které se nedají sebrat, zabrat, vymámit či vypáčit.

Něco se musí vypěstovat, jinak to nejde. Můžeš řvát na houslistu jak chceš, ale prostě se takhle hrát nenaučíš.
Jestli to chceš zkusit, tak to chce sklidnit hlavu.

>"vaše řeč budiž ano ano, ne ne. co je nadto, je ze zlého."
takhle to prostě nejde, a opravdu to myslím fér...

158238

5.4.2008 0:43

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 158228

Prosím,nesud' tak rychle.Spytihněv je férový až na půdu.Snaž se ho prosím více pochopit.Nyní použiji kouzlo: PROSÍM! [smích]

158243

6.4.2008 23:38

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158243

ale já nesoudím! jen lehce kritizuji, sděluji některé výhrady. Spytihněva mám docela rád. je zde z nejinteligentnějších, i když se s ním ne ve všem shodnu. což neberu tragicky.
co mi ale vadí, je to jeho nikdy nekončící naznačování místo férové mluvy (mám dojem, že se tím snaží udržet se nad jinými... jako nějaký tajemný moudrý někde vysoko v neznámu; nepochopený). a snad občas má dojem, že ví přesně i to, v čem se zjevně mýlí (občas logika zahapruje. nesoudržnost zásad, výjimka, když se to najednou nehodí). ale jinak je fajn. a oceňuju na něm i to, že se snaží být správňák a klidný.
kouzlo nebylo ani třeba [smích]

158414

3.4.2008 9:54

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 157990

Moderátore, slibuju, že se s panem 2xs hádat nebudu. V zájmu poznání mu to klidně pouštějte tak, jak to tam mastí [mrknutí jedním okem]

157994

3.4.2008 11:09

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157994

O nic důležitého jsi nepřišel. Úzkostlivý moderátor vyfiltroval jen poznámku o tvé prokazatelné emotivnosti a výzvu k přemýšlení, než něco plácneš. Nic závadného to podle mě nebylo.

158001

3.4.2008 11:58

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 158001

Taky si myslím, že žádná vaše další emotivní poznámka už mě nemůže překvapit [smích]

158008

3.4.2008 18:20

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158008

slovo "Taky" se užívá v tomto významu v případech, kdy se shoduješ s předešlým výrokem protidiskutéra. toto ale není ten případ - šlo o tvou emotivitu. tys to jen (jako obvykle) překroutil, prostě pootočil na toho druhého. přitom je zcela evidentní, že emocemi jsi zmítán ty (ne já) a pravou hemisféru máš hypertrofovanou, na rozdíl od chudáka levé hemisféry, která je utlačená. nemáš z toho deformovanou mozkovnu? [smích] no každopádně logika ti moc neříká, a logických úvah a smysluplného rozvíjení myšlenek se od tebe nikdo zřejmě nedočká.

158077

6.4.2008 21:05

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

vladuna 86.?.?.?

Reakce na 157990

Svoboda a penize?!
Napsal jste to naprosto vystizne a polopatisticky. Bohuzel, take naprosto pravdive.

158398

7.4.2008 18:25

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158398

Taky to vsak jde vyjadrit z lehce jineho uhlu pohledu. Jak spolu souvisi finacni nezavislost a svoboda? Penize zrusit nelze aspon v ramci spolecnosti, kde zijeme, nase zamestnani uz ani v Nemecku povestnem svym durazem na stabilitu nemaji tu "zeleznou" jistotu. Mozna v Japonsku kde ekonomicke elity jeste vice respektuji myslenku stability spolecnosti a nepodrizuji vse pouze ekonomickemu pohledu na vec. Silny vliv na mez, kde az jsem ochotni byt svobodni ma moralka, ale treba taky anonymita...

Samozrejme ted mluvime o vnejsi svobode a jeji ochote ci neochote ji projevit, uvnitr svych hlav jsme svobodni i v lagru, kdu jedinym cinitelem, ktery ji ovlivnuje je nase svedomi. Mimo nase hlavy je nase svoboda jako rekneme lan obili, ohyba se s vetrem. Je vsak dobre nezapominat, ze koreny jsou stale na miste. A pokud prilis silny vitr vitr vyrve stebla i s koreny, pak je zniceno mnohem vice veci nez duch svobody.

158491

2.4.2008 14:16

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157873

nelze vystoupit z jedoucího vlaku a nerespektovat přírodní zákonitosti (zde třeba setrvačnost). navíc vývoj je právě o rychlejší přepravě (zdokonalení), a to nelze realizovat vystoupením (i kdyby to šlo) a chozením pěšky. nehledě na to, že většina z vlaku neskáče a cestuje dál.
člověk nemá rozum proto, aby silou vůle realizoval nesmysl, který nemůže fungovat (něco proti přírodě). snažil se už víckrát, ale příroda je silnější. a člověk si při těch bláhových snahách jen ublížil.
smysl má jen snažení formou rozumného usměrňování přírody ke své potřebě, a využívání daných zákonitostí. kdo jde zcela proti, skončí neúspěchem. v protisměru na dálnici se moc dlouho jezdit nedá. proti lavině se sice postavit dá, ale zabije tě. jsou prostě dané určité zákonitosti a to je moudré respektovat.

157885

2.4.2008 14:39

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 157873

>neni clovek predurcen aby vystoupil z tohoto kolobehu a prestal soutezit??

Ono je to pane Pastinaku tak. Tím základním cílem (přírodním zákonem) té soutěže je poslat své geny do dalších generací. Prostě nás tak nastavila matička příroda. Kdyby to neudělala, byly by na našem místě dnes třeba potomci neandertálců.

Všechno, co lidé činí dělají s jediným cílem. Zajistit svým potomkům a celému svému budoucímu rodu úspěch. K tomu hromadí moc, peníze, vliv, vzdělání, majetek, hledají toho nejlepšího partnera..., proto se vždy znovu a znovu pouštějí do soutěže s ostatními. Ti ostatní totiž chtějí pro své potomky totéž. Samozřejmě až na pár výjimek, jako ve všem.

Mnozí se mnou určitě nesouhlasí. Tak jednoduché to přece nemůže být. Pak nabízím myšlenkový experiment. Po celoživotní tvrdé práci jste našetřil celý milion. Naneštěstí jste se stal obětí ruskojazyčné mafie. Ta drží Vaše dítě a žádá ten Váš milion. Když nezaplatíte, děcku "jen" useknou ručičku. Vsaďme se, že zaplatíte. Všechno co máte dáte za to, aby se Vašemu potomkovi nic nestalo. Vaše geny jsou pro Vás to, proč stále znovu a znovu budete vstupovat do koloběhu soutěže.

Závěr? Geny těch, kteří dobrovolně vystoupili "z koloběhu" už mezi námi nejsou.

157886

2.4.2008 14:54

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 157873

Ano, člověk je předurčen, aby z tohoto koloběhu vystoupil a přestal soutěžit. Kladu záměrně důraz na to jednotné číslo - lidstvo jako celek k tomu zřejmě (alespoň zatím) předurčeno není. Lidstvo je něco jako "urychlovač uvědomění si, že přeci jen nejsme pouze zvíře a máme navíc". Ovšem bohužel, protože jsme zatím pouze poměrně primitivní formou vědomí, učíme se téměř výhradně z bolestivých chyb. Takže zatím z toho kolotoče vystupují pouze ti, kteří si toto uvědomili a tvrdě na sobě zapracovali, a kteří tu nechtějí nadále vědomě zůstávat jako bodhisattvové.

157890

2.4.2008 22:37

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157890

Souhlasím s tím, co píše Pastinak i "devadesátka", ale jen do té míry, že inteligentnější si uvědomují souvislosti, vidí víc z výšky, z perspektivy, a mohou usilovat o to, jak se zajistit jinak, než doživotním šplháním jeden druhému po zádech... Pro toto je ale nejdříve třeba buď makat, šplhat, a vydobýt si chytře prostředky pro život "do zásoby", nebo si "ochočit své stádečko" věčných šplhavců, kteří budou produkovat nějaký zisk pro svého "pasáka". -Vím, zní to hnusně, ale tak to bývá. Ten, kdo zatím zabezpečen není, musí se den za dnem snažit, aby si vydělal na chlebík, na byt a na nějaké hadry a zábavu... a případně o to víc se huntovat, aby si něco našetřil pro budoucnost, kdy už nebude mít třeba tu sílu nebo zdraví, aby se mohl dál stejně efektivně drápat po zádech jiných.
Pak jsou možná výjimky (někde na rajských ostrovech, kde si v přírodě trhají banány, ananas a jiné plody, a z moře si chytí nějaké potvůrky, aby měli i bílkoviny... a žijí v přírodě s přírodou. Jenže kolik z lidí na světě je takto šťastných? Můžeme si my toto zvolit? Těžko... Nanejvýš tak stát se žebrákem. Svého času to bylo docela výnosné (i když ponižující). Jenže už dnes lidé tolik nedávají, a kdyby se počet zdvojnásobil, lidi-dárce by to otrávilo a ani tudy by pak cesta nevedla. Ještě zbývá nějaké živoření stylem bývalých kočovných dráteníků a komediantů... ale myslím, že žádná hitparáda - mizerné spaní, práce (plahočení) je tam stejně, a možná jen trochu nezávislejší (ale taky mnohem chudší) životní styl. Mám obavu, že tudy cesta nevede.

157938

2.4.2008 22:37

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 157938

Škoda, že tam, kde se mnou projednou souhlasíte, si to ale vůbec nezasloužím. Nemyslel jsem vystoupením z kolotoče únik na rajské ostrovy, ale přímo do samotného Ráje....

157941

2.4.2008 23:20

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157941

tak takový buddhistický úleťák zase nejsem, a drogy vynechávám. útěk je poněkud trapný. únik je něco jiného než vyvázání se z otročiny a sledování z povzdálí.

157945

3.4.2008 0:02

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 157941

p. 2xs -..tak takový buddhistický úleťák zase nejsem, a drogy vynechávám. útěk je poněkud trapný. únik je něco jiného než vyvázání se z otročiny a sledování z povzdálí...

O drogách tu řeč nebyla, a ani o útěku. Za touto pozemskou přípravkou následuje mnoho dalších tříd, kde na pilného žáka čekají nové smělé úkoly. A jak jsem napsal, když budete chtít, můžete tu zůstat a pomáhat těm pomalejším s doučováním...

157947

3.4.2008 9:57

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157947

S přípravkou souhlasím, ale ne už s mnoha dalšími třídami se smělými úkoly. A nevím, proč bych měl v přípravce zůstávat [smích] Úplně jsi opět ulítl od původně řešeného k demonstraci svých kuriózních nábožensko-filosofických představ křesťano-buddhisty. Musíš se předvádět za každou cenu? Nebylo by lepší kvalitněji, přesněji přemýšlet a diskutovat k věci?

157991

2.4.2008 13:09

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 157871

>Celý vývoj veškerého života na této planetě je jen a výhradně o SOUTĚŽI.
Díky pane Vojto, krásné.
Vy jste patrně také tak uspořádán. Vaše levá ruka soutěží s pravou a ve svém zájmu jí už usekla… Nemáte také třeba souběžné žaludky a kdo s koho?
Je to hodně o chápání smyslu věcí. Pokud vsadíte jen na „vědockopopulární“ magazíny BBC, tak Vám nezbude nic jiného, než nechat půlku osoby odumřít jako neschopnou (jestli se už nestalo). [mrknutí jedním okem]

157876

2.4.2008 14:43

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 157871

No jo furt Vojto,ale ta bezduchá dravá soutěživost nás dostala do fáze,kdy má pár deprivantů v ruce ohromnou destruktivní moc a zvlášt' dva státy se zdá se nebudou rozpakovat jí použít(v jednom chodí dokonce ženský válčit [oči v sloup] ).A spoustu lidí to nijak moc netankuje(asi členové nějaké sebevražedné sekty).Viděls pád WTC č.7?Tomu říkáš základní přírodní zákony?Já tomu říkám řízená demolice.Fakt mi připadáš jak vyoraná myš,tupě fascinovaná hadí silou. [smích]

157889

2.4.2008 22:33

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157889

No jo, dostalo nás to do fáze, kdy toho někteří dacani zneužili téměř k světovládě. Samozřejmě z toho nadšenej nejsem, ale řád přírody těmito stesky jen stěží obrátíme. Co s tím můžeme podle tebe dělat? Jen číst, diskutovat, přemýšlet, mluvit s lidmi kolem sebe. Ale to je asi tak vše. Být informovaný a mít se napozoru. Většina ale nepochopí a dál bude tou otročí silou tamtěch pánů.

157940

2.4.2008 15:15

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 157871

Dovolím si oponovať, základom života na planéte vždy bola a bude rovnováha. Dokonca to platí aj vo vesmíre, teda pokiaľ má takáto sústava fungovať čo najdlhšie. Je obdivuhodné aké nemorálnosti a svinstvá sme ochotní tolerovať v mene všemocnej súťaže a vieme ako dopadajú pokusy o odstránenie či dokonca zákazy súťaže, jedného Žida ukrižovali, iných sťali, nejakého majstra (asi sveta) upálili a v súčasnosti frčia atentáty. Inak s názvom Vášho príspevku plne súhlasím, pretože táto súťaž inak dopadnúť nemôže, ale zrejme to bude nevyhnutný prvý krok k rovnováhe.
Na záver mám odkaz na krátky článoček pre predstavu aký blahobyt touto súťažou chystáme našim deťom.

157891

2.4.2008 16:45

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

vladuna 86.?.?.?

Reakce na 157871

>Celý vývoj veškerého života na této planetě je jen a výhradně o SOUTĚŽI.

Vojto, mate muj plny souhlas. Jsem pro, ale kazda SOUTEZ ma / ma mit regulerni pravidla.
Nemam za to, ze to co vidim kolem sebe je soutez. Je to poker vabank, bez pravidel, kdy vitezi ten, kdo ma vic falesnych es v rukavu.

157896

2.4.2008 23:08

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 157896

>Jsem pro, ale kazda SOUTEZ ma / ma mit regulerni pravidla.
To je zajímavý argument, neboť základním pravidlem každé hry je ustanovení, kdy hra končí (třeba časový limit), aby mohl být vyhlášen vítěz. Bez takového pravidla, se totiž žádná hra hrát nedá.

Toho si zatím asi nikdo nevšiml (myslím z těch, co tato pravidla smolí) no a asi i málokdo, kdo se snaží tuto pseudosoutěž hrát… [mrknutí jedním okem]

157949

2.4.2008 23:59

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 157949

Kromě toho, striktně se dá mluvit o soutěži jenom mezi dvěma hráči. Jakmile je jich víc, většinou se naorganizují do družstev, a v rámci družstev se pak nesoutěží, ale kooperuje. Lze dohledat i empiricky v přírodě. Momentálně, zdá se, kooperují pouze spiklenci [velký smích]

157954

3.4.2008 10:42

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157954

A družstva spolu pak nesoutěží???
Kooperovat sice jde, ale lidé zde na zemi jsou právě všichni sobě navzájem soky, protihráči... do jisté míry. Takže by nemělo velký smysl se ve všem za každou cenu sdružovat a nebojovat spolu (fungující družstvo z miliard různorodých lidí si představit neumím).
Schopní lidé jsou organizátoři. -Dokážou sdružovat a motivovat jiné, pro své cíle.
Mimochodem: soutěž je i mezi týmy, ne pouze mezi dvěma hráči (viz hokejové turnaje, nebo konkurence firem). Opět jen plácnutí "devadesátky", že soutěž může být pouze u dvou jedinců a jinak ne... a přitom to tak není. Každý tým i firma má svého zástupce, a "barevní" v týmu jen bojují za prestiž šéfovu, nebo u národního týmu za "národ". I národy spolu soutěží, že? A nejen kooperují [smích] Kéž bys vždycky aspoň na chvíli zapnul hlavu, než něco napíšeš!

157995

3.4.2008 11:35

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 157995

Doporučuji nejdříve přečíst to, na co reagujete.

Striktně se dá mluvit o soutěži pouze mezi dvěma hráči. V rámci družstev se kooperuje (vnitřně) a soutěží (vnějšně) zároveň. To, že se do družstva neumí zorganizovat velká masa lidí, je vítáno a podporováno právě malými družstvy, která se zorganizovat umí, a pak z toho pochopitelně těží. Jasné?

158004

3.4.2008 17:23

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158004

[smích] tak já si měl předtím přečíst pořádně to, co jsi doplnil až teď? to je komické... [chechtot]
že družstva soutěží také, jsi předtím popíral. nyní píšeš (náhle "upřesňuješ" ), že prý zároveň soutěží (vnějšně).
mně to jasné bylo, ale ty si to teprve ujasňuješ za běhu, zatímco píšeš a píšeš blafy. tak se mi to aspoň jeví.

158061

3.4.2008 13:38

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 157995

A také jsou zde armády běžců, nevědomky točící kolem jak ten pokusný hraboš, běžící „svou trať“ závodíce každý s každým (v zájmu konkurence), popohánění vidinou vlastního pádu na dno kola.

Snažně prosím o sebeprobuzení běžců z tohoto transu.

Prosím!!

158029

3.4.2008 18:08

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158029

U tebe by mě zajímalo, co jsi... zda ne náhodou provokatér. protože jsem si téměř jistý, že ač vyzýváš jiné k procitnutí a vyvázání se z transu (otroctví běhu), sám jsi jeden z normálních lidí, žijících ve světě, používajících peníze, které musíš samozřejmě vydělat (jako výsledek práce, tedy konkurence vůči ostatním... i to místo jsi získal ve výběrovém řízení). Jedině, že bys byl nějaký duchovní úleťák, unikající z reality světa do říše snů, halucinací či fantazijních vjemů v ideálním světě. ovšem i ten musí něco jíst - že by ti stačily kořínky, lesní plody a sem tam klas obilí na okraji pole? A musíš snad někde spávat a ohřívat se, minimálně v zimě - žiješ snad v teplovodním kolektoru? A toto radíš všem kolem sebe? Pokud jsi ale normální zaměstnanec nebo podnikatel, jsi stejnou součástí systému a konkurence, jako my všichni ostatní na planetě Zemi. Dostávají se k tobě peníze "falešných hráčů" a kupuješ si za ně produkty vzniklé z konkurenčního procesu mezi tvými spoluobčany (i produkty lidí ze zahraničí... jistě je užíváš). Proto by mě pak zajímalo, k čemu konkrétně vyzýváš. A pokud jen tak mudruješ, tak toho nechej. Nebo to detailně vysvětli, abychom také věděli kudy se dát, když jsi přišel na nějaký neznámý báječný únik ke svobodě.

158065

3.4.2008 19:09

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 158065

>U tebe by mě zajímalo, co jsi... zda ne náhodou provokatér.
Aspoň, že jsi mě v něčem pochopil...
(jen doufám, že jsi to provokávání pochopil, jak jsem to mínil)

158084

4.4.2008 2:27

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158065

Za to o tu vasi jistotu by se dalo oprit. Kdyz jsem nucen sledovat, vase karamboly v diskusi, tak me taky neodbytne zari pred ocima podezreni o provakaterovi. Myliti se je lidske a patent na rozum nema nikdo z nas. Horsi je to vsak s temi, kteri jsou schopni slyset pouze ozvenu sveho hlasu. Pokud jim schazi neco, cemu by se dalo rict uroven, tak tezko dohledat slusnost ci nejaky elementarni respekt k oponujicim nazorum.

A pokud maji dostatek casu a jsou i "pracoviti" a nejsou hloupy ve smyslu intelektualniho potencialu?... Coz samozrejme s necim jako se dobrat moudrosti nebo priblizit k pravde nem nic spolecneho. Dobrat se k temeto vecem lze pouze pokud , dokazeme vnimat myslenky druhych a pomoci sebereflexe a myslenim se, pak o maly kousek muzeme priblizet k te ve stinech ukryte pravde. Jak vas pozoruju vy jste uzasny material pro nejakou politickou stranu, mate potencial dostat se az na vrchol mocenske pyramidy. Jak premiera Topolanka nemusim, tak mam v teto alternative budoucnost zlou predtuchu, ze bych na nej vzpominal jeste se slzou v oku.

158133

4.4.2008 22:27

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158133

>...jako se dobrat moudrosti nebo priblizit k pravde nema nic spolecneho.
>Dobrat se k temeto vecem lze pouze pokud dokazeme vnimat myslenky druhych a pomoci sebereflexe a myslenim se...
---blá blá. neříkám, že od jiných lidí se někdo nemůže nic dozvědět nebo se inspirovat, ale kdyby pravda a moudrost spočívaly jen v upadajícím lidstvu, už by na světě nebyly. nelze totiž získat pravdu z mixu více či méně prolhaných lidí, a moudrost od průměru hlupáků a chytráků. -ten zdroj je i jinde.

158230

5.4.2008 6:12

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158230

Eeek? [překvapení] [zmaten]

158260

3.4.2008 0:00

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 157949

tahle hra má taky svá pravidla, včetně plánovaného konce. Jen se jim malinko vymyká z drápů, i když to zatím není vidět.
program téhle hry se jmenuje kalendář. Program pro cca 2000 let vymysleli v Egyptě, doplnili v indii a předali židům ke zprznění.
Ono i to prznění má svou vývojovou hodnotu, ale pro ni ještě nenastala doba.
Ti, kdo rozuměli v minulosti procesům ve vesmíru, ti si předávají informace jinak než zápisem a čtením. Program v bibli byl účelově pootočený k honbě za zlatým teletem. Ale ti, kdo takto princip křesťanství pochopili, ti si to tele ponechali, místo aby jej "přerozdělili".
Takže se vývoj trochu zdržel, aby si mohli svůj omyl napravit. Ale předtím asi budou ještě zkoušet, jestli to tele unesou....

157956

2.4.2008 23:21

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 157896

Vidím jen zmírající upocené běžce a odpadlíky v "sociálních sítích" [smích]

157953

2.4.2008 23:40

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 157896

Děkuji pane Vladuno za Vaše moudrá slova. Soutěž ano, ale podle pravidel.

Vy říkáte, že žádná nejsou. Já si vzpomínám, že nějaká pravidla stanovil už téměř před čtyřmi tisíci léty pan Chamurabi. Ta jsou od těch časů rozvíjena a zdokonalována. Dnes se jim říká Listina lidských práv, Ústava, Občanský řád, ... a jsou vesměs garantována státem a vymáhána silou.

Vedle těchto civilních zákonů uznává řada lidí i vyšší pravidla - mravní kodex. O něm nám určitě lépe povíte Vy.

A nad tím vším stojí cosi, o čem řada lidí stále pochybuje. Přírodní zákony.

Vsuvka pro pochybovače, kteří touží ze SOUTĚŽE vystoupit. Od dob babylonského Chamurabiho pro každého z nás pracovalo, trápilo se, staralo, strachovalo, snažilo, bojovalo, chránilo nás, ... asi 350 předků (rodiče, prarodiče , prapra...). Od vzniku druhu homo sapiens to byly tisíce lidí. A protože tu jsme, činili to úspěšně. My, nynější živí lidé jsme tedy vrcholem pyramidy, výsledkem úsilí obrovského davu našich starostlivých předků. A ti všichni MUSELI být úspěšnými účastníky SOUTĚŽE. Kdyby jeden jediný selhal, prohrál, nejsme tu. Vedle našich úspěšných předků se o reprodukci pokoušeli i statisíce jim podobných. Marně. Jejich potomci se na rozdíl od nás z různých důvodů dneška nedožili.

Uvědomíme-li si to gigantické úsilí našich předků, jehož jsme výsledkem, kdo nám dává právo, v SOUTĚŽI nepokračovat? Konec vsuvky.


Stávající pravidla, tedy lidské zákony, mají k dokonalosti daleko. Obávám se však, pane Vladuno, že s nimi mnoho neuděláme. Zejména za stavu, kdy budeme neustále zahlcováni naoko důležitějšími, ale ve skutečnosti virtuálními ZLY.

Nejsou náhodou problémy typu spiknutí illuminátů, boj s chemtrails, tragédie 9/11, fingované přistání na Měsíci, ... VELMI DOBRÉ ZÁMINKY k tomu, aby se lidé příliš nestarali o to nejdůležitější? O zákony, dle nichž jsme nuceni žít?

157955

3.4.2008 5:51

OPRAVA

vladuna 86.?.?.?

Reakce na 157955

>Soutěž ano, ale podle pravidel.
>Vy říkáte, že žádná nejsou.

Opravuji se.
Samozrejme, ze jsou a to presne ta, o kterych pisete.
Bylo vsak mineno: NEJSOU DODRZOVANA.
Dekuji Vojto za Vase upresneni, resp. opravu.

157973

3.4.2008 10:09

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157955

Pravidla neurčuje žádný člověk, a už vůbec ne nějaký dávný Chamurabi. Lidé vymýšlejí jen triky nebo ideály, ale pak se podle nich stejně neřídí.
Jediný řád je řád přírody, řád od Boha, chcete-li. Ten jediný funguje, protože nepochází od hloupých, nedokonalých lidí, a je založen tak, že se mu nikdo nevyhne (přírodním zákonitostem).
Lidské zákony jsou buď rádobymoudré parafráze na ty existující vyšší zákony, nebo bláboly implantované do lidských zákoníků násilně, proti smyslu přirozených zákonů. Že se pak podle toho lidem nechce žít, není divu. A že to je státem silou vymáháno? Dobře - a prospívá to člověku? Prospívá takové "zákonodárství" a tento způsob žití pod knutou lidem samotným? V bodech souladných s vyššími zákony snad, ale jinak si na sebe lidé vymýšlejí jen kličky a pastičky, a jeden druhého se snaží podle svých možností omezovat a využívat pro svůj prospěch.
Zákony-nezákony, lidi jsou jeden druhému sokem, nepřítelem. Nějaké slavnostní deklarace na tom nic nemění. Stejně je i každá lidská dohoda porušena, včetně uznaných mezinárodních zákonů. Stačí lidská lež a zloba... absence dobré vůle a "jiný výklad".

157997

4.4.2008 2:04

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 157997

Zakon, kde existuje silny spolecensky moralni konsensus neni potreba vymahat silou. Staci se podivat na statistiky o kriminalite. Navic by me zajimalo, jak je mozne, ze ten "prirozeny zakon" musi byt vynucovan silnou represi. Jaksi tady neco nesedi s tou prirozenosti.

158134

6.4.2008 23:23

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158134

tady jde o tvé nepochopení: přirozený zákon se prosazuje sám, ne pomocí soudců a dozorců v kriminálech. je to něco trošku jiného, než lidské zákonodárství a síla vlád. určité zákonitosti dopadnou na každého zlého člověka. zlo se vrací. nevyplácí se tak docela, jak si někteří vychcánci možná myslí.

158416

7.4.2008 18:03

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158416

Chce tto zrejme definovat pojmy, Co to tedy je ten prirozeny zakon? Z jakych casti se sklada, odkud prisel? Co garantuje a zpusobuje jeho prirozeny respekt?....

158492

3.4.2008 17:44

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 157896

Naprosto s vámi souhlasím, paní Vladuno. To, co se na světě odehrává, není volný trh, není to volná soutěž, jelikož někteří soutěžící se postavili do role sudích a mění pravidla během hry, tak jak se jim to hodí. Tím pádem pak nemají ostatní féroví hráči šanci. To, že se zlodějina odehrává na úrovni státu a nikdo s tím nic nedělá, je typickým příkladem tohoto porušování volné soutěže. Různým skupinám jsou dávány různé výhody a nevýhody. Ten kdo krade a vraždí, nehraje fér. Koneckonců tu máme 10 přikázání a ty přikázání porušují hlavně ti, kteří se s nimi nejhlasitěji ohání. Řekl bych, že těch 10 přikázání docela stačí, hlavně nezabiješ a nepokradeš. Pokud by se tato přikázání dodržovala, na světě by hned bylo veseleji. [oči v sloup]

158068

2.4.2008 23:40

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 157871

Vojto, co takhle ty přírodní zákony definovat....

Je jeden, který funguje bez chyb. Jmenuje se rytmus (frekvence) a má dvě části, impuls k pohybu a únavu materiálu. (tím materiálem je samozřejmě Pohyb, projevený kvalitou "nosiče"[mrknutí jedním okem].
Zkrátka, když se něco moc dlouho opakuje, tak dojde k únavě "materiálu" a ke z ní pramenícím chybám. A opakující se chyby (mutace) vedou k vytvoření dalšího "společného jmenovatele". protože se opakují jen ty mutace, které se hlásí jako "únava materiálu" (neschopnost akceptovat změny) - což vede k výrobě lepšího materiálu. To snad má logiku, ne?

No a dneska je tím novým materiálem ke zpracování naše globální podvědomí (viz moje upozorňování na zatím skrytou cílovou úlohu radaru v Prdech). Globální vědomí totiž vykazuje značnou nestabilitu. A protože tvé vzdělání se netýká vstupů do nehmotných hladin vědomí, tak nemáš jako mnozí jiní možnost vnímat nutnost té špíny, která se všude projevuje. Ta totiž po dosažení "nadkritické hodnoty" dovede tuhle civilizaci buď k zániku - nebo k tomu, že se lidi po malých skupinkách domluví a zkusí se poučit (trochu?) z minulých chyb. Což už se děje, ale nemají vstupy v mediích.
Je fuk, jestli tím unaveným materiálem je železo nebo nějaký systém moci.
Je vhodné neposilovat nadáváním nebo omíláním to, co dnes převládá - ale hledat cestičky k řešení. Stát se současně majákem a současně co nejdřív se tý svý lucerny zbavit. Někteří se to už naučili, co ty?
Smáznout rovnostářství je snadné, ale všechny dynamické rovnováhy v prostoru jsou "rovnostářské". Čas je frekvencí, která plní sklon (spád) informačních polí. A ta pole plníme svými myšlenkami hlavně my, = živá příroda. Každé to políčko hmotné má své políko nehmotné, které funguje opačně. Což ale neznamená obráceně. Rozdíl mezi těmito dvěma slovy je impulzem k tomu, aby se děj pootočil.

Jen je třeba vyměnit si brejle, filtr na svůj směr myšlení.

157948

3.4.2008 6:04

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 157871

Uz to tady bylo receno, ale rozumna bytost je vice nez zvire. Zatim zadne zvire podle naseho znacne neuplneho vedeni, kuprikladu nemelo potencial znicit tuto planetu. Proc to rikam? Vzhledem k tomu, ze i krysa zahnana do kouta je nebezpecna mnohem silnejsimu protivnikovi. Co lidstvo zahnane do kouta, dokaze prekrocit vzorec chovani krysy? Doufejme, ze ano.

Stale slysim dokola stejnou pisnicku o neviditelne ruce trhu. Doufam, ze ti co majio ekonomicke vzdelani o ni mluvi pouze jako o kamuflazi pro verejnost. Vlastnosti tohoto fenomenu jsou jasne. Chaoticko-statisticky charakter, z toho neuprosne logicky plyne, ze tento regulator muze fungovat pouze v chaoticko-statistickem prostredi, tudiz v mikroekonomice. Na vysokych levlech ekonomiky to nejde. Maly pocet ucastniku schopnych se racionalne domluvit a majici realny vliv na chovani celku. Tudiz ani statistcke ani chaoticke prostredi.

Mobilita kapitalovych globalnich trhu musobi vysoce destruktivne na spolecenske struktury. Jako biolog jiste uznavate, ze clovek spolecensky tvor, ktery jako individuum ma mizive sance v te evolucni soutezi. Jake budou sance lidstva v silne atomizovane spolecnosti? Globalni kapitalove trhy nas privedli jako civilizaci na krizovatku, bud se dokazeme jako spolecenstvi transformovat a to se neobejde bez zasadnich ekonomickych a politickych zmen anebo bude zvolena destrukce pro "zakonzervovani" soucasneho stavu. Vzhledem na technologickou uroven by to byla destrukce posledni. Stale je tu pro nas otazka, zda jsem schopni prekrocit stin krysy v koute?

157970

4.4.2008 9:05

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

kocko 195.?.?.?

Reakce na 157871

Súťaž patrí do športu a nie do práce. Dopad súťaže na prácu v takej absurdnej forme, ako ju pozná dnešný trhový mechanizmus, má podstatne viac negatív ako pozitív - odráža sa negatívne na kvalite výrobkov, zdraví pracovníkov, kvalite životného prostredia, neprirodzených sociálnych vývojových trendoch a podobne. Je to jednoducho iba latentná forma drába a jeho biča. Pre diskutujúcich, ktorí sa nadychujú, aby ma nazvali pohrobkom komunizmu, mám jedinú odpoveď: pozrite sa okolo seba! Nekvalitné výrobky, ktoré nik neopraví, ale plnia skládky odpadu, nezamestnaní kvalifikovaní pracovníci v Európe zazerajú na množstvo lacného tovaru z Ázie, ktoré sú nútení kupovať kvôli cene, neproporčný nárast kategórií ako "sprostredkovateľ", "maklér", "predajca" "reklamný manažér" a pod., nehovoriac o ich nezdravej dominancii nad VÝROBCOM. To jest zánik človeka, ktorý sa živí prácou a výrobou produktu a nadvláda parazitujúcej triedy, ktorá žije z týchto výrobkov a pod vykonštruovaným heslom"Dnes nie je problém tovar vyrobiť, problém je ho predať!" jednoducho pridáva k cene také marže, ktoré prevyšujú cenu, ktorú dostáva výrobca. Takáto politika vytláča z ekonomiky kvalifikovaných producentov, remeselníkov a spôsobuje zánik remeselníkov špecializujúcich sa na opravy poškodených výrobkov. O dopade na nárast odpadu je zbytočné hovoriť.
Čítala som jedinečnú poviedku anglického autora, ktorý skvele vystihol podstatu dopadu súťaže na prácu. Opisuje nadšenie študenta brigádnika, ktorý cez prázdniny predáva na železničnej stanici noviny. Jeho elán rozbúri stojaté vody, v ktorých sa pohybujú permanentní pracovníci, pre ktorých je táto činnosť zamestnaním. Pomocou súťaže s kolegami sa mu podarí vytlačiť denný zisk z predaja tlače na niekoľkonásobok, avšak za cenu absolútne neštandartných postupov, ktoré nie je mysliteľné upatňovať v bežnej, každodennej rutine. Keď mladík opúšťa svoje brigádnické miesto a vidí svojich kolegov, ktorým takto nemilosrdne zdvihol latku, uvedomuje si, že ich vlastne postavil do hroznej situácie. Pri denno dennej činnosti nie je možné podávať nadštandardný výkon, ako ho podával on krátkodobo a pod vplyvom "očarenia" súťažou. Jeho výpoveď v závere poviedky je jasnou odpoveďou na mystifikáciu role súťaže v pracovnom procese.
Toľko ku glorifikácii súčasného trhového mechanizmu. Príjemný deň.

158160

4.4.2008 14:30

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 158160

Je docela možné slečno či paní Kocko, že v hluboké minulosti existovaly na této planetě skupiny mimořádně altruistických lidí. Místo vzájemného soutěžení se starali o druhé, obětovali se pro jiné a pomáhali bližním s výchovou jejich dětí až tak, že nestihli mít vlastní. Třeba měli i větší mozky než my.

Při setkání s našimi předky tito (hodní) lidé pomáhali i jim. Nikdo jim neubližoval, všichni si jich vážili a? Díky svým vlastnostem neměli téměř žádné vlastní děti! Starali se s láskou o naše. A tak v několika málo generacích vyhynuli. Jejich altruistické geny podlehly těm našim, soutěživým. A říkejme těm starým hodným lidem třeba neandertálci.

A tak jsme tu zůstali my, homo sapiens sapiens. S geny a nervovými soustavami "vyšlechtěnými" miliony let pokusů a omylů k soutěži. Co s tím?

Všimněte si prosím, pod jakým titulkem diskutujeme. Zamezíme-li jakýmkoliv způsobem v nějaké části přírody soutěži, dojde naprostou s jistotou k jejímu zániku. Pro lidi to platí také. Co tedy navrhujete?

158180

7.4.2008 14:42

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

kocko 195.?.?.?

Reakce na 158180

Pán Vojto, nemyslím si, že by najaký môj návrh zavážil. Nenavrhujem nič, ale upozorňujem, že aj v prírode žije len určitý, obmedzený počet dravcov (vybavených génmi súťaživosti)a nie je možné , aby neobmedzene rástol, ako to navrhujú zástanci súťaživosti v prípade homo sapiens(?). Podobne ako je určitý počet dravcov limitovaný a závislý od počtu bylinožravcov, tak aj počet úspešných, súťaživých nemôže neobmedzene rásť. Mýtus "každý môže byť bohatý, závisí len od jeho vôle a schopností", ktorý je stimulom tejto súťaže globalistického kapitalizmu dneška, je obyčajnou mrkvou na špagáte pred nosom oslíka zúfalo ťahajúceho svoju káru o stošesť.
Prečo nenechať človeka pracovať prirodzeným tempom, kedy si aj užije to, že niečo vytvára. Lebo aj samotný pracovný proces môže človeka uspokojovať a napĺňať (ešte stále žijú takíto neandrtálci). Načo v zhone vyrábať/dorábať množstvo niečoho, čo sa nakoniec ocitne na "sajloch" alebo hneď na smetisku? Pozrite sa, ako sa ľudia správajú k potravinám v obchodných centrách, ako ich hádžu do košíkov! Na jednej strane je to neúcta k práci a potravinám, na druhej strane dôsledok nadmiery množstva tovaru, ktorá je práve výslednicou tej zvelebovanej súťaže! Ak má byť zloženie stravy na našom trhu, ktoré je výsledkom súťaže medzi miestnymi výrobcami a výrobcami v tretích krajinách, pochybné a nekvalitné, potom si neprosím takúto súťaž. Ak má mladý človek "vyhorieť" alebo sa zdravotne odpísať medzi 30 - 40 rokmi z dôvodu, že ho spoločnosť tlačí do súťaživosti, pýtam sa NAČO JE TO DOBRÉ? ( Okrem toho, že mu nebude treba vyplácať dôchodok, hoci on naň zarobil pre niekoľkých štítiacich sa práce.) Priali by ste si, aby vás operoval lekár, ktorý súťaží s kolegom v počte operácií? Neimplantujte, prosím, názor, že všetci majú potešenie zo súťaže, zaváňa to niečím z minulosti.
A nakoniec, príroda je veľký mág, dokáže sa spamätať skoro z každého výkyvu zo systému. Neplatí to o výkyvoch a neprirodzených zásahoch človeka do systému ako prírodného tak aj spoločenského. Prajem príjemný deň.

158472

7.4.2008 19:44

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 158472

V té přírodě je to paní Kocko složitější. Tam nesoutěží jen dravci. Kdepak. Soutěžíme úplně všichni. I Vy.

Tak třeba ty krásné nevinné gazely s mandlovýma očima. Představme si je ve chvíli, kdy jejich stádečko prchá před gepardem. Většina lidí si dodnes myslí, že hodné gazely v tuto chvíli soutěží se zlým gepardem. NENÍ tomu tak. Gazely soutěží MEZI SEBOU navzájem. Prohrává ta nejpomalejší (stará, nemocná, nezkušená, poraněná). A gepard? Ten samozřejmě soutěží s ostatními gepardy. Úspěšnější lovec bude díky dostatku potravy silnější, uhájí své teritorium před konkurenty, dokáže odchovat více potomků. A o tom je první část oné soutěže. Předat své geny dál.

A existuje ještě druhá část soutěže. Její projevy důvěrně znáte. Pravidelně navštěvujete kadeřníka. Módním oděvem a tvarujícím prádlem zdůrazňujete své ženské přednosti. Také vysoké podpatky mají jedinou úlohu. Zkrášlit dámské nožky. Užíváte deodoranty a parfémy. A širokou škálu dalších kosmetických přípravků, jimiž se snažíte předstírat, že jste výrazně krásnější, mladší a zdravější, než jiné dámy.

Co myslíte? Je to nutné? Vždyť to stojí hříšné peníze! Tak proč tedy soutěžíte? Proč se neukazujete (variace na Vaše
> Prečo nenechať človeka pracovať prirodzeným ... )
lidem přirozená, tedy taková, jaká jste?

Neberte prosím paní Kocko má slova osobně. To samozřejmě platí o všech ženách. I o nás mužích. My zase soutěžíme jinak.

158501

2.4.2008 13:25

komunismus

Marek anonym 193.?.?.?

Komunismus se pokoušel přesně s těmito argumenty pracovat. Z mého pohledu není možno měnit lidi. Jsou takoví jací byli dříve a žádný vývoj, z hlediska morálního, není patrný. Kdo by jej chtěl vědecky dokázat musel by prostě lhát. V tom vidím hlavní příčinu neúspěchu systémů podobných komunismu. Společnost, která vytváří zákony, které se příčí zdravému rozumu prostě nemůže obstát, protože takové zákony lidé jednoduše nebudou ochotni dlouhodobě dodržovat. Příkladů z historie jsou kila, stačí otevřít oči.
Já prostě nevěřím tomu, že lidé jsou dobří. Každý den se naopak potkávám mnohokrát s lidskou špatností. Pokud mne paměť neklame potkával jsem ji už ve školce. I tam byly děti, které byly zlé a kolektiv si s tím prostě nedokázal poradit. Kdyby si společnost věděla rady s lidskou špatností, jistě by zrušila věznice. Myslím si však, že věznice budou dál, protože, i když pracovat v nich je nelidské, je nutno toto zlo podstoupit, aby se zabránilo zlu mnohem většímu.
Toto platí i v ekonomické oblasti uváděné v článku. Pokud jsou lidé, kteří chtějí žít na úkor ostatních, musí mít společnost donucovací prostředek, aby alespoń nejhoršímu zlu zabránila. Ani to však často nestačí. Ekonomickou soutěž vidím jako menší zlo než ekonomické otroctví prožité za komoušů i když jistě není ideální.

157877

2.4.2008 17:40

Dzurinda podporoval toto vrazdenie povolenim preletu bojovych lietadiel a bombarderov.

Igor 89.?.?.?

Bývalá žalobkyně haagského tribunálu: Kosovští Albánci vykuchali Srby na obchod s lidskými orgány

JU│ Bývalá žalobkyně mezinárodního Haagského tribunálu pro Jugoslávii Carla del Ponte, která se svými prohlášeními podílela dlouhá léta na vytváření negativních postojů Západu vůči Srbům a která je nyní velvyslankyní Švýcarska v Argentině, vystoupila se senzačním prohlášením, jak uvádí ruské Izvestije. Ve své autobiografické knize – Lov: já a váleční zločinci vykládá, jak současné vedení nezávislého Kosova vydělávalo na obchodě s orgány, odebíranými od unesených Srbů.

Její prohlášení už se stala podnětem pro zahájení trestního stíhání v Srbsku. Okresní soud v Bělehradu začal s výslechy svědků o únosech v létě 1999 v Kosovu, kde bylo uneseno 300 mladých Srbů, kteří, jak uvádí bývalá žalobkyně, byli vyvezeni do Albánie a tam jim byly odebrány vnitřní orgány.

Tyto hrozné zločiny, které jsou srovnatelné snad jen s tím, co dělali nacisté za války, se odehrávaly v koncentrácích, kam sváželi mladé Srby a kde ve strašných bolestech umírali, se podle slov žalobkyně del Ponte, zabývali lídři UCK. Jedním z jejích velitelů byl i současný premiér Hashim Thaci, přezdívkou Zmije. Na něho jsou shromážděny desítky svědectví o zvěrstvech, které on jako polní velitel, dovolil provádět se Srby.

157903

2.4.2008 17:38

Proboha co to je za blábol?

Striga 85.?.?.?

A já chci chlapa, který by byl do osmdesáti krásný, štíhlý, osvalený jak Rambo, chytrý jak Einstein, vydělával jak Rotschild, samozřejmě by mě po vzájemné dohodě nadosmrti miloval a obden nosil kytky. Nobelova cena samozřejmostí.

Zhruba stejně reálné jako představy autora článku o uspořádání a fungování společnosti.

157905

2.4.2008 18:37

Konkurence

Spytihněv 85.?.?.?

Falešný mýtus, pečlivě budovaný. Stejně jako svoboda. Podstrkování něčeho na pozici, kam to nepatří. To, že se pak někdo chová, tak jak se chová?

Pokud mamka pošle děcko pro mlíko, dělá to podle přirozených kritérií, které samozřejmě zná.
Pokud dostane to děcko do ruky hovado, pošle hned dvě, aby vědělo, které dřív přiběhne. Přirozeně přijdou stejně, a tak je třeba vyrobit motiv. Jestli zafunguje, tak má hovado dvě možnosti. Nechá je dál běhat oba se současným vnucováním „motivace“, nebo samo postoupí o stupínek výše a provede selekci a na potřebný úkon ponechá „vhodnějšího“ kandidáta. Kámen úrazu je však v tom, že malý jedinec stejně „spadne“ na původní výkon.

Jaké z toho plyne ponaučení?
Vrátit se opět k bodu jedna, neboť matka předá dítěti přirozený motiv, a ten je dán potřebností. Ona totiž ví, že soutěž je pouze krátkodobá pomůcka, kdy nezná kritérium. Jestliže ho zná, není již potřeba.

Takže komu slouží tento podvržený mýtus. Kdo to ví, má již náskok…

157911

2.4.2008 23:21

RE: Konkurence

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157911

nevím nevím... jednak nejde o matky a děti (a nereálné popisované modely), nýbrž o takto fungující realitu, kde to určeno už je, a neurčují to relativně milující matky. a druhak: co tím chtěl básník říci? plyne z toho nějaké poučení pro praxi? jak se odnynějška chovat v konkurenci? začne-li člověk sám (ignorovat soutěž, podmínky), jen si ublíží svou nekonkurenceschopností, svým vyřazením (finanční i hmotnou újmou). a to s sebou v případě mnohých znamená hlad, nebo někde i bídnou smrt.
osobně si myslím, že to je sice někým podporované (výběrovky, reklama), ale v základu je to přirozené (soutěživost). místo/práci/peníze dostane ten, kdo bude nejlepší/nejlevnější (s nejlepším poměrem cena:výkon). každý jeden člověk rád zaplatí za něco méně, a za ušetřené peníze dopřeje sobě nebo svým dětem něco navíc. bohatší samozřejmě tak moc šetřit nemusí, ale půlka světa určitě ano. a navíc konkurence není jen o nižší ceně, ale i o vyšší kvalitě... a každý má rád výrobek s lepšími vlastnostmi. a taková konkurence je také motorem vývoje, takže je do jisté míry pozitivní.

157944

3.4.2008 0:31

RE: Konkurence

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 157944

>jednak nejde o matky a děti (a nereálné popisované modely)
No vidíš, a to jsem si myslel, jak dobře a jasně jsem to nastínil…
>začne-li člověk sám (ignorovat soutěž, podmínky), jen si ublíží svou nekonkurenceschopností
Ty si neublížíš, ale bude ti ublíženo (trest za to, že jsi pořádně nesoutěžil)

Konkurence (soutěž) je nástroj k rozlišení. Prostě pomůcka k určení co je pro to, nebo ono vhodnější. Metoda. Jak to jednou víš, máš vítěze a je to! Ty pořád zkoušíš každé ráno, jestli ti to půjde namazat líp pravou, nebo levou??
Konkurence není žádným cílem!

>ten, kdo bude nejlepší/nejlevnější (s nejlepším poměrem cena:výkon)
Opět mýtus, (já bych to nazval babskou pověrou). Nechci housky z plesnivé genetické pseudomouky. Nechci desetkrát recyklované párky. Nechci ulice bez obuvníků a ghetta s asiaty co prodávají obaly na nohy. Nechci montovaný papundekl místo secesních domů (mohl bych pokračovat do nekonečna… ).

>a navíc konkurence není jen o nižší ceně, ale i o vyšší kvalitě...
No možná žijeme každý v jiném světě… (byl si někdy v těch gigantických „suprkšeftech“ plných shitu??)

Pokud je tvým motorem konkurence, brzo se zadýcháš a už to nevydýcháš… [mrknutí jedním okem]

157958

3.4.2008 11:17

RE: Konkurence

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157958

My si zde nerozumíme. Ty nastiňuješ nějaké spikutí "matek dělajících pokusy na dětech", ale já si myslím, že konkurence jakákoliv (mezidruhová i pokud jde o cenu a kvalitu výrobků) nění takto umělá, ale je přirozená. Nebo snad máš zato, že u pralidí někdo určil umělou soutěž, kdo bude lepší? NIKDO! Nebo snad i u primitivních živočichů máš podezření na to, že jim někdo zorganizoval tu soutěž o přežití?
Ty zacházíš do absurdností - třeba soutěž mezi levou a pravou rukou při mazání chleba. To ale vůbec není problém z praxe! To nikdo neřeší.
Já (ani nikdo) neřekl, že konkurence je cílem - proč to tedy popíráš? Konkurence je projev boje o přežití a současně projev vývoje (tak je to vloženo do člověka - zlepšovat věci... a to dává posun vpřed a výhodu).
>cena:výkon
Já jsem ti nenutil nic z toho, co píšeš že nechceš!!! Tak to nechtěj! A co s tím uděláš, kromě toho, že budeš dupat nožičkou jako dítě? Dokud to někdo chce, bude se to vyrábět, a někdo to i bude kupovat. Jakmile nebude odbyt, ztratí se i nabídka. Jenže lidstvo (jak bylo jindy řečeno) upadá. V úrovni všeho. Nejen vlivem degenerativního společenského zřízení zvaného demokracie. A co mám dělat? Začít zabíjet ty tupé a nenáročné živočichy kolem sebe?
Nic to ale nemění na tom, že soutěž tu je, a hodnotí se podle ceny:výkonu, a je to tak logické.
>>není jen o nižší ceně, ale i o vyšší kvalitě
>byl jsi někdy v těch gigantických "superkšeftech" plných shitu?
---jistěže, a nechodím tam rád ani často. Ale opět: co mám dělat? hodit tam bombu? Nesmysl! Někdo to asi užívá, chce. S tím já sám nehnu.
Nicméně si myslím, že nejsou jen shity, ale je zde i reálný vývoj technický. Možná to nepozoruješ, ale je to tak. Vynálezci vynalézají a firmy bojují mezi sebou nejen tím, jak to vyrobit levněji (a maximalizovat zisk), ale i jak implementovat nové a žádoucí vlastnosti, pro které si to někdo koupí i draze (opět dosáhne slušný zisk). je to dvojí cesta v obchodu, dvojí způsob konkurence. na další bychom jistě přišli také: třeba marketing, reklama, která je sice otravná, drahá - zdražuje výrobky, ale také prokazatelně prodává. Je to využitím FUNGUJÍCÍCH, reálných mechanismů přírody/v člověku. Chceš to snad nějak zvrátit? Jak?

Mým motorem je dosažení pohody, zabezpečení. A pro to se budu muset ještě chviličku zadýchávat. Ty znáš jiné řešení? Sem s ním! [smích]

158000

3.4.2008 12:56

RE: Konkurence

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 158000

>Mým motorem je dosažení pohody, zabezpečení.
Ano, a to je přesně to, co ti ta konkurence neumožňuje.
Zájem každého je se jí vyhnout, aby dosáhl toho co chceš i Ty.
Takže přijdeš s dobrým nápadem a pěkně ti to šlape. Nejsi snad blázen, takže si nepozveš v „zájmu konkurence“ maníka, aby na druhém rohu dělal totéž.
Naopak, třeseš se hrůzou, aby v „zájmu konkurence“ ti ho tam někdo nenasadil, a až oba chcípnete vysílením, tak si to pojistil celé pro sebe (a bez konkurence).

Prosím Tě, ta historka s matkou…

Dítě – tady reprezentuje jedince, který je nějak závislý, s přirozenými motivy.
Matka - tady reprezentuje někoho, kdo má férový zájem.
Hovado – tady reprezentuje ignoranta, pouze se svým zájmem.
Dojít pro mléko – znamená jakoukoliv činnost, nutnou k zabezpečení.

Řešení? Již jsem se Ti jinde snažil naznačit, že není snadných a jednoduše viditelných řešení (ale jsou)

158026

4.4.2008 2:42

RE: Konkurence

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158000

Opravdu konkurecni primitivni strategie je vitezna? Nepovidejte. Dam vam jednodussi priklad, aby jste to pochopil hned napoprve. Nic tak komlikovaneho jak srovani souteze individualnich hracu a druzstev, zadny strach.

Takove kvasinky se mnozi jako o zivot pokud maji k dispozici material pro kvaseni plus nejake vhodne podminky, a pritom produkuji alkohol. Pri jiste koncentraci zacne byt prostredi toxicke pro ne samotne a zacne jich ubyvat, ale presto dale v ramci uzasne strategie konkurencniho boje pokracuji ve sve zivotni pouti a produkci alkoholu, az koncentrace dosahne nejakych 18% ( strilim to z hlavy ) a tim skoncila evoluce kvasinek. Nikdo jim totiz nerekl a ani nebyl schopen rict, ze v demizonu se nemusi bat konkurence, ale sebe sama jako jedineho nepritele schopneho zdevastovat zivotni podminky celeho uzavreneho systemu.

Samozrejme, tak idelani podminky jako v demizonu na vino v prirode kvasinky nikdy mit nebudou. Problem je vsak ten, ze mi jako "absolutni" zivocich v ekosytemech planety jsem schopni se priblizit k idelanimu postaveni kvasinek v tom demizonu. Pokud bychom byli "inteligentni" jako kvasinky a nemeli volbu delat neco jineho, nez produkovat sebe v co nejvetsim mnozstvi a zaroven "alkohol", pak nase evoluce konci.

Alkoholem naseho ekonomickeho systemu je produkce, ktera ma uspokojit umele vyvolane potreby. Jsme jako civilizace natolik vykonni, ze jsme prekrocili ekonomicky Rubikon, kdy nase schopnost produkovat znacne prevysuje schopnost spotrebovavat. Jinak receno ztratili jsem schopnost videt, v cem tkvi podstata byti a vymenili jsme ji za iluzi vlastnictvi a hromadeni veci okolo. Vsichni vcetne me malickosti, mame hromady veci, ktere pouzivame nekolik malo hodin za rok a nekdy ani to ne. Proc je mame, kdyz je prakticky nepotrebujeme?

158136

2.4.2008 23:06

Měna

Jura1 john (tečka) hou (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Nedávno zde byl článek o metodě Mandrake. Hezky popisuje vznik peněz. Celá ekonomie je postavená na tom, že popisuje věci na základě předpokladu, že peníze jsou konstanta a že jsou citově neutrální. To je však jedny z nejdůležitějších záměrně šířených omylů o fungování světa.
Peníze se v čase mění a jsou velmi emotivním, často až magickým prvkem. Jedna z definic peněz určuje peníze jako prostředek směny. Jako prostředek směny může fungovat cokoliv (třeba cigarety za světových válek). To jaké parametry dáme do vínku tomu prostředku směny určuje i hodnotové postoje populace používající tento konkrétní prostředek směny..... To co tady někteří mylně prezentují, že to máme v genech, je tak důsledek uměle udržované nedostakovosti dnešní fiat měny.
...
Takže možná není potřeba uvědomělost lidí (jak tvrdí autor), ale pouze změna v charakteru dohody o prostředcích směny (tj. peněz).

Jak už uvedl Seti více viz. Bernard Lietaer : Budoucnost pěněz

157942

3.4.2008 11:57

RE: Měna

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157942

A co navrhujete? Přestat důvěřovat penězům, přestat je přijímat, požadovat platby zásadně v cigaretách nebo jiných naturáliích, a k témuž nutit jiné? Tak začněte, když myslíte, že to bude lepší než s penězi (jakkoliv jim taky úplně nevěřím), a když se domníváte, že je to průchodné.
Různé informace o FEDu a penězích jsem četl, myslím že i tuto knížku. Nicméně ze všeho by měl být nějaký závěr, poučení, východisko (třeba jak dál a jak lépe). Aby to mělo smysl, musí to být realizovatelné.

158012

3.4.2008 18:03

RE: Měna

seti 217.?.?.?

Reakce na 158012

Ak som pochopil spravne co chcel Bernard Lietaer tou knizkou povedat, tak to bolo nasledovne: Zacat pouzivat komplementarne meny - teda meny, ktore by doplnali hlavnu 'oficialnu' menu. Uloha komplementarnej meny nie je uplne vytlacit hlavnu menu, ale pomoct prekonat 'nedostatok' penazi v obehu. No a samozrejme aj pomaha vytvarat 'medziludske' vztahy. Ako komplementarna mena nemusia byt pouzite cigarety - to je velmi zjednodusene - ak ste tu knihu citali, tak viete o com hovorim.

158074

3.4.2008 19:45

RE: Měna

Jura1 195.?.?.?

Reakce na 158012

Nevím, proč bych měl něco navrhovat. Pouze jsem konstatoval fakta a diskutuji o nich, jako všichni ostatní. Mám o schopnosti "ekonomiky" pokračovat v trvalém růstu pochybnosti rovnající se téměř jistotě.
Samozřejmě, že něco vyzkouším. Teprve budeme-li úspěšní budu něco navrhovat.

158083

7.4.2008 19:56

RE: Měna

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 87.?.?.?

Reakce na 158012

A proč ne v naturáliích?Dělalo se to dávno před papierschwindelem a lidská společnost se z toho nezhroutila.Tu ničí jen úrok, za kterým při směně stojí bankéřův vysmátý obličej.Žijeme v informačním věku, můžeme naše zboží a služby převést do digitálních kreditů a s nimi libovolně nakupovat a prodávat v obrovském trhu, ve kterém nebude místo pro bankéře vybírajícího čím dál větší kusanec z naší práce.

158502

7.4.2008 20:43

RE: Měna

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 158502

> nebude místo pro bankéře vybírajícího čím dál větší kusanec z naší práce.

A pak budeme všichni spokojení a projíme, propijeme a projásáme vše, co nám patří. Konec zlodějské akumulace kapitálu. A bude ráj.

Ouha. Došla (2070) fosilní paliva. A uranu (2130) je také namále! Ale vždyť už dnes ovládáme termojadernou fúzi. Tak si postavíme termojadernou elektrárnu. Jupí!

Podruhé ouha. Taková fúzní elektrárna je asi 1000x dražší, než obyčejný Temelín. Jenže my jsme sprovodili ze světa zlé bankéře, kteří JEDINÍ v minulosti uměli naakumulovat kapitál na její stavbu. Tak si asi fúzní elektrárnu nepostavíme a vzhůru zpět do jeskyní. A pak teprve přijde ten opravdový RÁJ.[chechtot]

Popsal jsem to v souladu s Vaší představou, pane/paní "87"?

158510

2.4.2008 22:30

AI

volis 84.?.?.?

A to jsou presne ty duvody, proc nas jednoho krasneho dne prevalcuje umela inteligence, ktera zatim nebude mit vyvinute sobectvi a strach... az se to u ni vyvine, tak upadne do stejnych sracek jako my ted.

157943

3.4.2008 10:46

Zaujímavé, že okrem "všemocnej" súťaže tu nikto

gibi z Wilsonova 195.?.?.?

nespomenul hru alebo teóriu hier. Na tej je skôr založený pokrok ľudskej spoločnosť ako na súťaži. Súťažiacim želám, aby im súťaženie vydržalo až do smrti. Nakoniec jeden prispievateľ si predstavuje ako je dobre mať peniaze lebo si môže napr.vybrať výhodnú dovolenkovú destináciu. "Sankta smpicitas", to myslím povedal majster Jan. Prosto hlavný je konzum a zasa len konzum. Už žneme jeho plody. Zapadná,atlantická civilizácia upadá, armáda
USA sa barbarizuje afroameričanmi a hispáncami, konzument myslí iba na konzum. Nič vám to nepripomína?

158002

3.4.2008 11:15

RE: Zaujímavé, že okrem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 158002

Připomíná. Včetně posvátnosti dogmat o Všemocném Sobeckém Genu a Soutěži...

158006

3.4.2008 13:53

RE: Zaujímavé, že okrem

2xs 85.?.?.?

Reakce na 158002

ten jeden přispěvatel jsem zřejmě já...
mám otázku: je nebo není svoboda (svobodnější), když si mohu vybrat kam opravdu chci jet na dovolenou? nebo snad jsi svobodnější, když si to volně vybrat nemůžeš, protože tě limituje cena, takže jedeš kam musíš? sancta simplicitas! [smích]
konzum není můj cíl, ale svoboda ano. absolutní nikdy nedosáhnu (žádný člověk), ale chci co největší volnost a nezávislost. asi každý. neznám nikoho, kdo by prahnul po omezování.

a co se kým barbarizuje, to neřeš. s konkurencí ani svobodou to nemá co dělat, spíše s morálkou a světovládnými choutkami zločinců. jen popisuješ jevy, které považuješ za negativní důsledek úpadku civilizace. za toto ale jistě nemůže svobodomyslný člověk, ani jeho cesta třeba na aleutské souostroví nebo jeho free pobyt v papui nové guinei.

mimochodem život není hra ale spíš boj. soutěží se odjakživa, už od prvoků. není to vynález lidí, ani nějakých konkrétních tvůrců jakési umělé hry. pravda, někteří se snaží soutěžení vyostřit, ale i to je v rámci přirozenosti - kdyby nebylo, nedělo by se to... nebylo by to možné, nefungovalo by to. každý si může vybrat. a kdo nemůže, může se pokusit z té nesvobodné pozice vymanit. když na to nemá, bude nesvobodný nebo zemře na nedostatek schopností v soutěži se schopnějšími. tvrdé, ale tak to je.

158027

4.4.2008 3:16

RE: Zaujímavé, že okrem

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158027

Zkuste si nejprve zjistit neco o teorii her a k tomu hned strategie "pujcka na oplatku" primitivni, ale vitezna. A je jich vice. Pak ty vase prispevky mozna nebudou vypadat tak pitome. A navic kdyz vasi neznalsoti nekod vyjde vstric a dovysvetli, co vam uniklo, nebudete mit moznost ze sebe udelat osla.

158137

3.4.2008 15:04

RE: Zaujímavé, že okrem

Robocrep 62.?.?.?

Reakce na 158002

>USA sa barbarizuje afroameričanmi a hispáncami, konzument
>myslí iba na konzum. Nič vám to nepripomína?

Ne. Napovězte.

Mluví se o soutěži a někdo přijde s teorií her. To mi připomíná situaci, která se tady často opakuje - někdo řekne IQ a vždycky přiběhne někdo s EQ. Řeknete geny a někdo vytasí memy.
Úplně zbytečně. Princip je pořád stejný.

Atlantická civilizace upadá? Konzum je pro ní hlavní, říkáte. Pravda. A z toho obrovitánského koláče který konzumuje, padají drobky dost veliké na to aby se jimi vykrmila nejsilnější armáda světa s nejvyspělejší technikou. A to zase neznamená nic jiného než úspěch v soutěži.

158039

4.4.2008 3:21

RE: Zaujímavé, že okrem

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 158039

Nekdo rekne jing a prispecha nekdo s jang. Vy snad dokazete ze sebe vyabstraohovat cisty logos a emoce zahodit nekam do dali? Rekneme, ze racionalita ma s rostoucim vekem cim dal vetsi vahu, aspon u me osobne, ale komplexnost cloveka neni pouze racionalita. Stejne tak komlexnost zive prirody neni pernamentni konkurecni boj, existuje siroka skala jinych strategii, parazitismu, poloparazitsimu az po tu kooperaci. Navic se ukazuje, ze ve starych ekosystemech tyhle ruzne stupne vzajemne prospesnosti jsou mene "energeticky" narocne nez urvat sve misto na Slunci bez ohledu na cokoliv okolo a z toho duvodu vitezne strategie.

Ano zapadni civilizace upada, pres svou ekonomickou a technologickou prevahu, starne zevnitr jako nikdy predtim. A pokud teto trend nebude zmenen, tak padneme bez jedineho vystrelu. To, ze jsou nektere kruhy na zapade ochotny uvazovat o zmasakrovani jinych vitalnich civilizacnich okruhu, nic nemuze zmenit na faktu, ze vymirame zevnitr. Tu pricinu vymirani pojmenoval presne prispevek, na ktery reagujete.

158138

3.4.2008 20:54

Obávam sa že na

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

vaše názory milí oponenti dá odpoveď budúcnosť. Takže vám súťaživá Rímska ríša nestačila? A bola aj dobrá, až po bitku pri
Adrianopoli, kde hladní a naštvaní Góti túto pýchu Ríma vyhladili. Ešte dnes sú USA silné, bude to tak aj o 20, 30 rokov?
Apropó barbarizácia je samozrejmá, veď afroameričan či hispánec
má k realite úplne iné postoje ako biely žoldnier. Navonok sa nič nedeje, ale počkajme. Príklad: slobodný štát Libéria, založená americkými afroameričanmi [chechtot] . Vaša dôvera v dnešný stav situácie je očividne naivná. Veď pokrok o ktorý sa vlastne
opierate dávno odsúdila aj oficiálna veda (Popper). Na čom teda bazírujete? Na dnešku. Úbohí, úbohí´ [cool] [chechtot]

158100

4.4.2008 13:54

ano

poutnik 194.?.?.?

Krásná myšlenka. Leč bohužel ve světě nerealizovatelná, neboť byste musel předpokládat, že by ji všichni mohli adekvátně pochopit, což předpokládá určitou míru zralosti. A kolo už je roztočené příliš rychle na to, aby se dalo zastavit snahou člověka. Bude zastaveno zásahem vyšší moci.

158177

4.4.2008 17:04

Až sa objaví

Yano 195.?.?.?

Až sa objaví vodca-správny fanatik, ktorý strhne davy tak sa toto uskutoční. Ale len na úrovni komunity alebo štátu. Na celom svete toto nebude, pretože niektoré národy sú národy egoizmu.

158189

5.4.2008 3:27

RE: Až sa objaví

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 158189

Táto hra má len dva možné konce, vlivom multiplikatívneho efektu. Buď úplná katastrofa, alebo globálny prechod na nižšiu konzumnú rýchlosť. V závere hry budú všetci fanatici...

158254

5.4.2008 18:31

autor

Juraj Kozák 213.?.?.?

Článok, ktorý som napísal, som pôvodne ani nemal v úmysle zverejniť. O zverejnení som nerozhodol ja, a bohužiaľ tam ostali aj chyby. Sám by som ho ešte doladil a niektoré veci je potrebné dodal. Ale radšej tu nechám odkazy na linky:
Ako ako banky vytváraju nové penaze a aké to má následky články Smrteľné zovretie, doporučujem prečítať:
http://www.paradigma.sk/redakcny_system/kat.php?id=1&id3=1&id2=10&nazov6=Peniaze
pokiaľ by väčšina ľudí poznala celé to bankové úžerníctvo, boli by veľmi nahnevaní a uvedomili si ,že si môžu ako komunita či štát vytvoriť vlastné peniaze a nemusia si ich požičiavať od bánk.
O alternatívnych či doplnkovcýh menách píše aj Bernarda Lietaer v knihe Budoucnost penez /paradigma.sk/
O histórií bankovnístva hovorí aj videodokument The Money Masters/len v angl/ dostupný na Internete.
Len keď si ľudia uvedomia, že to takto ďalej nejde a začnú hľadať riešenia potom ich aj budú nachádzať. No nie je to len o ekonomickom a finančnom systéme, je to prístupe k ponímaniu života a jeho zmysle.
Lepšie to za mňa vytvetľuje tento článok/doporučujem/:
ttp://ao-institut.cz/texty/Spolecnost/02-rozetnuti-bludneho-kruhu.html

158305

Příspěvků: 118

02.04. 07:43 DavidZ  Má to slabinu
04.04. 12:22 Maxx  RE: Má to slabinu
02.04. 09:54 Ten co krade víka kanálů  Skvělý článek
02.04. 11:44 2xs  čirá naivita
02.04. 12:02 2xs  čirá naivita [2]
02.04. 12:11 seti  super clanok
02.04. 12:21 2xs  RE: super clanok
03.04. 09:30 seti  RE: super clanok
03.04. 16:06 2xs  RE: super clanok
02.04. 14:03 DavidZ  RE: super clanok
02.04. 14:30 seti  RE: super clanok
02.04. 14:45 DavidZ  RE: super clanok
02.04. 15:09 seti  RE: super clanok
02.04. 16:13 stanko74  RE: super clanok
03.04. 09:56 seti  RE: super clanok
03.04. 13:08 stanko74  RE: super clanok
03.04. 18:19 seti  RE: super clanok
02.04. 18:14 DavidZ  RE: super clanok
02.04. 11:58 Vojta49  Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 12:21 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 23:32 janko  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 09:45 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 09:47 micha  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 12:39 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 17:57 micha  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 18:25 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 20:46 micha  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 17:24 janko  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 17:28 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 19:40 janko  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 22:50 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 12:47 pastinak  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 13:34 Ten co krade víka kanálů  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 21:39  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 09:58 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 10:32 Spytihněv  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 10:17 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 13:10 Spytihněv  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 17:15 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 21:38 Spytihněv  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 23:32 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
04.04. 00:21 Spytihněv  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
04.04. 22:15 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
04.04. 23:05 Spytihněv  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
05.04. 00:43 micha  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
06.04. 23:38 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 09:54  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 11:09 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 11:58  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 18:20 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
06.04. 21:05 vladuna  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
07.04. 18:25 Rene Bartosek  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 14:16 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 14:39 Vojta49  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 14:54  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 22:37 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 22:37  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 23:20 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 00:02  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 09:57 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 13:09 Spytihněv  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 14:43 micha  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 22:33 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 15:15 stanko74  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 16:45 vladuna  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 23:08 Spytihněv  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 23:59  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 10:42 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 11:35  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 17:23 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 13:38 Spytihněv  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 18:08 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 19:09 Spytihněv  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
04.04. 02:27 Rene Bartosek  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
04.04. 22:27 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
05.04. 06:12 Rene Bartosek  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 00:00 janko  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 23:21 Spytihněv  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 23:40 Vojta49  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 05:51 vladuna  OPRAVA
03.04. 10:09 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
04.04. 02:04 Rene Bartosek  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
06.04. 23:23 2xs  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
07.04. 18:03 Rene Bartosek  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 17:44 hestroy  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 23:40 janko  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
03.04. 06:04 Rene Bartosek  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
04.04. 09:05 kocko  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
04.04. 14:30 Vojta49  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
07.04. 14:42 kocko  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
07.04. 19:44 Vojta49  RE: Konec soutěže = degenerace a zánik
02.04. 13:25 Marek  komunismus
02.04. 17:40 Igor  Dzurinda podporoval toto vrazdenie povolenim preletu bojovych lietadiel a bombarderov.
02.04. 17:38 Striga  Proboha co to je za blábol?
02.04. 18:37 Spytihněv  Konkurence
02.04. 23:21 2xs  RE: Konkurence
03.04. 00:31 Spytihněv  RE: Konkurence
03.04. 11:17 2xs  RE: Konkurence
03.04. 12:56 Spytihněv  RE: Konkurence
04.04. 02:42 Rene Bartosek  RE: Konkurence
02.04. 23:06 Jura1  Měna
03.04. 11:57 2xs  RE: Měna
03.04. 18:03 seti  RE: Měna
03.04. 19:45 Jura1  RE: Měna
07.04. 19:56  RE: Měna
07.04. 20:43 Vojta49  RE: Měna
02.04. 22:30 volis  AI
03.04. 10:46 gibi z Wilsonova  Zaujímavé, že okrem "všemocnej" súťaže tu nikto
03.04. 11:15  RE: Zaujímavé, že okrem
03.04. 13:53 2xs  RE: Zaujímavé, že okrem
04.04. 03:16 Rene Bartosek  RE: Zaujímavé, že okrem
03.04. 15:04 Robocrep  RE: Zaujímavé, že okrem
04.04. 03:21 Rene Bartosek  RE: Zaujímavé, že okrem
03.04. 20:54  Obávam sa že na
04.04. 13:54 poutnik  ano
04.04. 17:04 Yano  Až sa objaví
05.04. 03:27  RE: Až sa objaví
05.04. 18:31 Juraj Kozák  autor

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

71

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 121 čtenářů částkou 24 804 korun, což je 71 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 1

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
25,69 Kč
Libra
30,15 Kč
Kanadský dolar
17,26 Kč
Australský dolar
16,00 Kč
Švýcarský frank
23,77 Kč
100 japonských jenů
19,81 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 057,20 Kč
1 unce stříbra
532,28 Kč
Bitcoin
830 697,36 Kč

Poslední aktualizace: 27.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 026