Diskuze k článku

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

Příspěvků 115

19.3.2008 7:29

Tady to máme...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Ten náš pan "Krysa" na Zvědavci není vůbec žádná krysa. Ty skutečné krysy se seběhly v Bílém domě a to nikoliv ve sklepě a nebo v kanálech, i když právě to je místo, kam všichni patří. Jeden vedle druhého. Jeden vedle druhého jsou izraelští agenti Mossadu. Jeden vedle druhého jsou zrádci Ameriky, přestože se v Americe narodili a za Američany se vydávají. Tohle by nám také vysvětlovalo, jakým směrem se ubírala zahraniční politika Ameriky již od založení státu Izraele (1948), na jehož založení měli stejní lidé vehementní zájem? Jakým směrem se ubírá americká zahraniční politika nadále? Proč se ročně přelévá 3-5 miliard dolarů od amerických daňových poplatníků na vyzbrojování Izraele? Proč nikoho v Americe nezajímá situace palestinsko-izraelského konfliktu a izraelská nekonečná rozpínavost? Proč? Odpovědi na tyto otázky lze najít v uvedeném článku.

156760

19.3.2008 8:13

RE: Tady to máme...

Rejpal 85.?.?.?

Reakce na 156760

Z výše uvedeného, pokud to vezmeme za bernou minci, ve skutečnosti vyplývá, že Izrael vládne Americe a Amerika slouží Izraeli k plíživému ovládnutí světa. Docela mne zamrazilo. [překvapení]

156763

19.3.2008 21:22

RE: Tady to máme...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 156763

To je pouze zbozne prani, tak snadno yo zase nejde. Da to nekdy sice fusku treba JFK. [pláč] Ale nekdo uplatnuje i pres prirozenou rezistenci spolecnosti se silnym nezavislym duchem svuj vliv. Nekteri lide v uradu presidenta USA jsou tvarni vice jini mene. Zatim se zadny kandidat v poslednich volbach bez ujistovani loajalite Izraeli neobejde. Prijde mi to tragikomicke kandidovat na presidenta USA a zaklinat se pratelstvim k sionistickemeu rezimu v Izraeli. Ono sehnat na 100 melounu na kapman a medialni podporu neni jemom tak, svata pravda. [velký smích] [velký smích]

156821

20.3.2008 23:16

RE: Tady to máme...

2xs 85.?.?.?

Reakce na 156821

ale jo... ono to jde, a poměrně snadno, když někdo (kromě poradcovství + zrádcovství v nejcitlivějších oblastech) tu rezistenci společnosti den co den převychovává pomocí mocného nástroje - médií. a že ONI jsou majiteli většiny významných médií v USA (i jinde) je přece známé. od roku 1913, kdy jim spadla veškerá moc nad tou zemí do rukou (skrze FED) měli mnoho zisků - podstatná část bank a firem padla do jejich rukou (viz nejpoučnější video). a i kdyby ne, potisknout papír nazeleno, a koupit si za to mocná média, která hájí mé zájmy a dělají mě beztrestným, to je přece logické... pro zločince, jednající jistě promyšleně. já bych si tedy média koupil, kdybych měl ty prachy prakticky zadarmo, a kdybych chtěl moc.
skrze média nalijou lidem do hlav cokoliv. i to, že je potřeba vybombardovat írán do doby kamenné, nebo že sýrie má jaderný program, a tedy je nutno ji sežehnout (ilegálními) jadernými zbraněmi izraele (ještě lépe zase americkými, aby ty izraelské zůstaly v záloze a v "utajení" na příhodnější dobu). až nazraje čas, vykreslí média jasný důvod i pro napadení ruska.
média, jak také píšeš, mají klíčovou roli ve volbách - kdo asi v nich dostane prostor? no jistě - jen těsný přítel izraele, který se zaváže svou vládu sestavit z "doporučených" osob, a ty si zase vyberou poradce z řad těchto "občanů". a co vzniká? viditelná, oficiální vláda loutek, voděných zezadu "našimi" lidmi. a když je průšvih? ustaví se vyšetřovací komise z NICH (a příznivců), a oni to zametou pod koberec (když to šlo u tak šílené věci jako WTC, potom jde už cokoliv), a média to samozřejmě také pomohou ztlumit/zkreslit. lež a tendenčně překroucené polopravdy, jsou báječným vynálezem zlých lidí.
že to je i o penězích, je sice jasné, ale 1) si jich ONI mohou vytisknout stovky miliard (nedávno FED jen tak napumpoval na uklidnění finančního sektoru), a proti tomu je pouhých 100 milionů na prezidentskou kampaň jednou začas jen takový drobek. a 2) oni přece někde mají i ty 2,3 bilionu, které chyběly v Pentagonu (a kde ještě se tak potichu vypařily???). nebo si snad někdo myslí, že je zcizila šikovná uklízečka? tohle pro sehranou partu (a ONI se opravdu spolčovat umí) není v podstatě problém... proč se zabývat malými kšefty za miliony, když to jde rovnou po bilionech?! -a ticho po pěšině. drazí přátelé, pomocí TAKOVÝCH peněz se dá ovlivnit cokoliv kdekoliv. za to si koupíte hlavouny důležitější půlky světa, a ta druhá půlka se za ty prostředky pohodlně vybombarduje (kdyby byla náhodou nerozumná =neposlušná "vůle civilizovaného světa" =JICH).
jsme blízko realizace NWO a vizí z protokolů sionských mudrců - již brzy budeme zcela kontrolováni, jen jako zotročené laboratorní myšky. - ještě si rozmyslím, jestli v takovém světě chci vůbec žít [naštvaný]

156916

21.3.2008 5:54

RE: Tady to máme...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 156916

Penize sice jdou tisknout, ale zadne zdroje nejsou neomezene. K tistenym penezum krytym kulovym je potreba duvera lidi. Neni duvera papirova penize jsou bezcene. To kovove micne maji hodnotu aspon toho kovu. Podivejte finacni system by slo pomoci analogie priblizit asi takto.

Penize podlozene realnym vykonem nam bez debaty umoznuji hladsi chod ekonomickych vztahu a tim snadnejsi zivot.Tisteni penez nad realne vytvorene hodnoty vytvari nebezpecny odpad ( inflaci). Nasi civilizace je vesnice pod touhle tiskarnou, ktera ten odpada vypousti do reky ( ekonomika ), z ktere jsme my jako vesnice ziva bereme z ni pitnou vodu, lovime tam ryby, zavlazujeme pole, pouzivame ji pri ruzmych vyrobach...

Nejakej fiskus prisel s napadem az desetinasobnym zvysenim chodu tiskarny s tim, ze odpad bude jiman za hrazy prehrady, a pri vysokem stavu vody v rece ( ekonomice ) bude moct byt prebytek z te prehrady vypousten. Jenomze chamtivost majitelu tiskarny prevyseju mnohonasobne moznosti reky pojmout odpad aniz by nam to zpusobilo ujmu na zdravi. Takze prehrada se plni, casem dojde k poskozeni vypousti, tj. omezeni moznosti regulovat tok odpadu z prehrady. Nakonec i kdyz jsou vypuste otevreny naplno, tak prehrada se dal plni, protoze odpad snizuje efekty reky. Je min ryb, voda je mene kvalitni, lidi jso z ni vice nemocni, pole rodi mene. Je potreba vice natistenych bankovek a to genereuje vice odpadu. Odpadu uz je tolik, ze dochazi k poskozeni hraze a nekontrolovanemu toku do reky. Nakonec je hraz protrzena.

Cela ta analogie je o tom, ze cela ta sarada je mimo kontrolu. Velka valka je nemyslitelna. ( valka v analogii je udelani velke diry do prehrady, ktera je postupne po vyprazdneni nadrze zasypana) Toto "oblibene reseni" ziti na ukor budoucnosti padlo s technologickym vyvojem. ( v analogii nejde udelat dira, aniz by prival spiny neznicil vesnici pod hrazi ).

Snazim se rict, ze i pres neomezeny zdroj tistenych penez, toto neni ekvivalentem neomezenych realnych zdroju. Tim jsou jasne dany limity jakehokoliv konani. A skutecna mocenska elita je si toho vedoma. Navic vychazite z predpokladu existence nejake monoliticke skupiny tech nahore. Jenomze moc je jako kost, o kterou se rve smecka psu. Vsichni by ji chteli, ale kost je tak velka, ze zadny ji nedokaze sevrit do tlamy a urvat ji pro sebe, aspon ne na dlouho.

156932

21.3.2008 10:07

RE: Tady to máme...

2xs 85.?.?.?

Reakce na 156932

limity, pokud jde o lidi, nejsou téměř žádné - lidé si stanovují (své) hranice.
analogie s přehradou je nesmyslná (žádné přívaly vod nejsou, a nevím, o jaký odpad má jít - voda jej neprodukuje). Prostě nevhodný příměr, nesedí to.
a celé to kulhá na nepochopení, že není žádný národ nebo národní měna-naše pýcha, ale jsou cíle a prostředky, a také jednotliví lidé, schopní i neschopní, tedy páni a otroci, a dělá se to tak, jak říká pán. o otroky téměř vůbec nejde... ti nějak jsou a množí se, přežijí ať se děje co se děje, spotřebovávají tak, jak se jim řekne... - jde o zisk těch pár lidí, kteří to vše vymysleli a řídí - kšeft pro sebe, kde miliony makají jako mravenečci, a jednotlivci se z toho mají mít dobře, a s rostoucím majetkem mohou dál výrazně posilovat moc, zajišťovat se a zdokonalovat prostředky řízení. a také ti to kulhá na nepochopení dynamičnosti děje/proměnnosti podmínek... to není tupá trojčlenka. je zde invence pánů z mozkového trustu, co zase vymyslí za NOVÝ trik. jednak zamaskují existující potíže, zamíchají tím koktejlem, třeba nějakou válkou, na niž svedou ztráty (své zisky). přičemž samozřejmě platí, že za války se pakují nejen z ovládání financí (z procent z papírků vydaných jako půjčka vládě), ale navíc i z válečných dodávek. a nakonec prostě nastolí nový stav, nastaví nové konstanty a řeknou: tak - a odteď to bude takhle, trochu jinak (protože).
do určité míry platí ten tvůj vcelku pěkný příklad o velké kosti, ale: lidé už v pravěku přišli na to, že na co nestačí jeden, tam tři nebo víc jich s tím už může pohnout, a je to najednou možné. naučili se účelově se spojovat. (a to nešlo určitě o monolitickou skupinu - jeden byl chytrej a vymyslel ten základ záměru, celý nápad (měl nějakou motivaci), druhého k tomu přizval, a on šel (protože měl zase svou motivaci), a třetímu řekli, a ten třeba šel jen proto, že je poddajnej, užitečnej blb, nebo že se rád vozí s partou, o níž si myslí, že je "lepší společnost". každopádně když pak zabili mamuta, měli se dobře všichni tři, že? stačí k tomu pak nepustit moc dalších lidí - což oni umí a pravidelně to tak dělají. jde o exklusivní klub, o partičku kámošů, kteří vědí, že všichni členové budou chtít víc a víc (peněz, moci), budou vždy ochotni se zapojit a pomoct, samozřejmě za přiměřený zisk. a z tohoto mozkového trustu se nic nevynáší (jinak by to končilo smrtí členů, což oni nepřipustí... to raději zabijou každého indiskrétního).
tou dynamičností myslím to, že kdysi vůbec nebyla důvěra v bankovky a bankovní systém - a přece vznikl. proč? -někdo to určil a prosadil (ano, tak jednoduché to je). tou dynamičností myslím také to, jak ONI mohou s financemi skoro libovolně cvičit (viz to video), klidně poškodit celé masy "otroků", aniž se jim samotným cokoliv stane,
>viz pokračování

156947

21.3.2008 10:55

RE: Tady to máme...

2xs 85.?.?.?

Reakce na 156932

>pokračování (konec)
ONI mohou s financemi skoro libovolně cvičit (viz to video), klidně poškodit celé masy "otroků", aniž se jim samotným cokoliv stane, okecají to (přes média =řídící pult k ovládání davů) a ještě se na té uměle vyvolané "krizi" napakují NEUVĚŘITELNÝM způsobem. tisíce takto uměle poškozených (a podhodnocených) bank a tisíce firem jim padlo do klína za hubičku. zcela nedávno panu Morganovi padla do klína velká banka Bear Stearns, kde hodnota akcie v lednu činila 171 USD, a když to "kupoval", s pomocí rozhodnutí kámošů ve FEDu, měl ji za 2 USD - slovy dva americké dolary). chystá se prý propustit tisíce zaměstnanců, banku očistit od negativ (třeba trikem obdobným naší konsolidační bance) a pak s MNOHAtisíciprocentním ziskem může prodávat... nebo cokoliv. třeba si ji nechá pod hlavičkou JPMorgan, co já vím...
to video - snad sis našel chviličku. kdyby ne, relevantní část uvedu z titulků. šlo o několik UMĚLE vyvolaných vln euforie (FEDem), s dobře naplánovaným následným utažením, kde se pak z vymyšleného systému kroutily zisky. jde to snadno, když má někdo ovládací prvky, všechny páky na dosah, volnost v načasování... může hýbat s emisí peněz pro svůj prospěch a plán, a jiným ke škodě (která právě představuje ten zisk pro pány).

[titulky]
... Veřejnosti bylo řečeno, že centrální banka bude ekonomickým stabilizátorem, a inflace a ekonomické krize jsou věcí minulosti. Jak však historie ukázala, pravdou byl přesný opak. Mezinárodní bankéři nyní měli elegantní mašinérii na rozšiřování a dosahování svých osobních ambicí. Například: V letech 1914 až 1919 zvýšila centrální banka množství peněz v oběhu skoro o 100%, následkem toho byly rozsáhlé půjčky malým bankám a veřejnosti. Potom v roce 1920 centrální banka stáhla zpět velkou část peněz v oběhu, což způsobilo, že banky které měly od ní půjčeno, musely svým klientům vypovědět velké množství půjček, a stejně jako v roce 1907, nastal masový výběr bankovních vkladů, bankroty a kolapsy. Zbankrotovalo více než 5400 bank stojících mimo Federální Rezervní Systém. Tím se ještě více upevnil monopol malé skupiny mezinárodních bankéřů.
... Panika z roku 1920 byla však jen slabým zahřátím. V letech 1921 až 1929 centrální banka opět zvýšila množství peněz v oběhu. To opět mělo za následek hodně půjček pro veřejnost a komerční banky. Na trhu cenných papírů se též objevil nový typ půjčky - tzv. Margin-půjčka (půjčka na zálohu). Velmi zjednodušeně: „Marginální“ půjčka dovolovala investorovi složit pouze 10% ceny cenného papíru, a zbývajících 90% bylo poskytnuto prostřednictvím burzovního makléře. Jinak řečeno: Někdo mohl vlastnit cenné papíry o hodnotě 1000 $, ale jejich získání mu stačilo pouze 100 $. ... Tento typ půjčky měl však jeden háček: O její splacení mohlo být požádáno kdykoli a muse...Automaticky kráceno

156949

24.3.2008 4:21

RE: Tady to máme...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 156949

Samozrejme, ze tato analogie nevystihuje realny stav veci. Zadna analogie to nedokaze, ale je to berlicka mysleni, ktera je schopna zlidstit abstraktni odtazity svet, od nami "duverne" zname reality. Lepe funguji dilci analogie, pri popisovani dilcich procesu. Pokusil jsem se vymyslet analogii komlexni. Lepe to nesvedu zjednodusit a priblizit. Nektere podstane veci to vsak vystihuje, predevsim tu o hranicich moznosti jakekoliv cinosti.

Lide se mohou stanovit cile, mozna abmiciozni nebo nerealne, ale hranice moznosti prichazeji zvenci. Limity se nas neptaji na nase prani nebo imperativy, protoze je presahuji. Nase civilizace ma hlad po uhlovodicich, "nedaleko" na jednom z mesicu Jupiteru jsou oceany kapalneho methanu. Nase expanze do vesmiru, kde dokazeme udrzet trvaleji ( mesice, roky ) 10 lidicek je nejakych 400 km nad povrchem Zeme.

Ekonomicke limity taky existuji, kdejaka blbost ohledne poskozeni ropnych kapacit nebo tezby ropy zpusobuje dnes citlive reakce na svetovych burzach. S podivem, kdyz ropy je dost, jak nekteri tvrdi. Tisknout prachy sice jde skoro donekanecna, ale to neznamena, ze se jde vyhnout inflaci. Aby to melo nejakou hodnotu musi to byt podlozeno realnym ekonomickym vykonem, aspon castecne. Jinak to dopadne stejne jako s treba s finacnimi derivaty. Banky ktery hrozi krach jim maji za stovky miliard a je to sanovano z verejneho sektoru, tedy inflaci protoze ekonomicky vykon najednou urcite nevyskocil o stovky miliard dolaru, ktere uz ty sracky z trhu s nemovitostmi v USA staly. Celkova ekonomicka vykonost sveta, tedy limita je odhadovana tusim na 60 bilionu ( angl. trilionu ) $.

Je uplne fuk jakymi papirky zvanymi penize to bude pomerovat, na tento vykon to nema vliv. Ovlivnuje ho treba industrilani produkce, zemedelaska vyroba, pocasi, valky, politicka situace.... a miliony dalsich veci a taky nekontrolovane tisteni penez. Takze i tisteni bankovek je neuprosne limitovano od te doby, co jsou kryte kulovim jim totiz lidi musi verit. A koneckoncu ani ta nase duvera neni nekonecna, naopak duvera ve finacnictvi je velmi krehka vec.

Pokud jde o limity mocenske elity uz dynamicky charakter dejin rika, ze existuji. Meni se lidska civilizace, spolecenske struktury i elity. Slechta je dnes dekoraci na politicke mape sveta. Snaha jakekoliv velmoci zakonzervovat svou hegemonii skoncila fiaskem. Bud dokaze elita jit stejne rychle s dynamikou dejin nebo je nevyhnutelne odsunuta na vedlejsi kolej a nahrazena elitou novou. Ono dynamika je podstanou vlastnosti prirody i vesmiru, i rovnovahy jsou v drtive vetsine pripadu dynamicke. Tj. stejna rychlost protichudnych procesu.

157104

25.3.2008 2:21

RE: Tady to máme...

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157104

jenže já jsem se možná bavil spíše o lidských mezích - o imaginaci, o víře, o mediálních manipulacích se stádem... zde není možné pouze to, co si strůjce nedokáže představit a co neuskutečňuje. jinak je možné prakticky vše.
samozřejmě, že nějaké meze fyzikální jsou. ale nemusí to nutně platit o americké ekonomice a o dolaru.
vezmi si tuto hypotetickou situaci:
- krize hypoték nebyla skutečná, ale jen někým (zčásti) vymyšlená (dofouknutá) a médii rozšířená fáma - podobně jako fáma respektovaného JPMorgana v roce 1907, která rozjela krizi; tehdy i teď (i třeba pokud jde o lži "vysvětlující" 9-11) by stačilo, že by někdo dosud respektovaný něco řekl, a někdo (média) to dostatečně opakovala. stalo by se to "zaručenou" pravdou. a bankroty by skutečně nastaly, bez ohledu na SKUTEČNÝ stav věcí - ovšem ne na straně spiklenců, kteří to připravovali, tedy pochopitelně o tom věděli a uměli toho využít. ve SKUTEČNOSTI by nebyly vůbec dotčeny zlaté rezervy, ani práceschopnost američanů nebo výkon společnosti, a vlastně ani reálný podklad hodnoty dolaru! objektivně by vše zůstalo v mezích, jen by to zacloumalo trhy, a někdo by zbankrotoval, a někdo by se na tomtéž napakoval. někdo přišel o dům, a někdo jiný jej získal za zlomek ceny. nějaká banka padla, ale někdo jiný (kdo byl mezi plánovači podmínek zaručujících krachy) by to čekal s připraveným "řešením" a hromádkou hotovosti, která by znamenala nákup např. "nemocného" bankovního řetězce za pakatel. jde jen o přesun peněz/hodnot v rámci jedné ekonomiky z jedněch rukou do jiných... jde o ještě vyšší koncentraci moci některých (na úkor jiných... stáda ovcí, které to zaplatí).
nějaké zakolísání trhů se očekávalo a americký lid to hrdinně snese [vyplazený jazyk] a nějaký obřezanec nepochybně přijde s nějakým (přichystaným?) geniálním tahem, který věci uvede do plus-mínus normálu. je také třeba si uvědomit, že kdo věděl o plánech (hypoteticky umělé) hypotéční krize, jakož i o datech a času nějakých kritických vyhlášení ze strany spoluzločinců z FEDu, ten se mohl i na pádu neskutečně napakovat (soukromě!!!). příklad: forex (obchodování s měnovými páry), vklad 1 milion USD na pokles USD vůči EUR v den, kdy začal pád o několik set bodů. pákový efekt 500:1, denní pohyb nejméně 200 bodů - výsledek: z jednoho milionu je dalších deset, a to během jediného dne! násobit sty nebo tisíci určitě umíš (jak vklady, tak i zisky).
a to nemáme jen tento pár - ještě je USD/JPY (japonský jen), jsou i další dolary (kanadský, australský), také britskou libru to nějakým očekávatelným způsobem zasáhlo... a to v X kombinacích měnových párů a během mnoha dní, kdy se něco negativního vyhlašovalo, znamená ne miliardy, ale biliony !!! které přešly z kapes malých firemních i domácích obchodníčků po celém světě do velkých kapes pánů ze spolku zločinců.
>pokr.

157138

25.3.2008 1:46

RE: Tady to máme...

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157104

>dokončení:
A to ještě nebyla řeč o ceně zlata (nervozita nad US finančním sektorem a dolarem znamená 100% jistý prudký růst ceny), ropy a různých akcií, které to zasáhlo (a ekonomové FEDu jistě dopředu věděli které tituly, a jak je to zasáhne).
takže zde se nešachuje pouze s emisí měny (papírků) a s inflací, ale s kolísáním trhů! vydělává se nahoru i dolů. a oni o událostech vědí vždy dříve, než ostatní. samozřejmě, když to osobně plánují!
tato moc (řídit ekonomické události) dává insiderům nekonečnou moc a výhodu nad ostatními. čímž všechny odrbou a sami se napakují a posílí svou moc... a příští runda bude opět vyhraná, a ještě s jasnějším/výraznějším rozdílem...
čím jsou bohatší, tím jsou silnější a tím snáze a jistěji dosáhnou ovlivnění celosvětových trhů. páky jsou mohutnější, je více koupených lidí, kteří zapracují v médiích i mimo ně...
rozhodně platí, že jakákoliv krize v USA dnes (negativně) ovlivňuje evropu i asii. člověk, který ví, co stačí udělat (vyhlásit) a kdy přesně, a kdo si předem "vsadí" "pár dolárků" NA JISTOTU, ten sílí akci za akcí!

157139

25.3.2008 16:12

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 157139

Vaše analýzy jsou pánové Bartošku a 2xs obdivuhodné. Pochopil jsem, že ONI jsou tou žábou na prameni.

Jen bych ještě potřeboval vysvětlit maličkost. Jak to, že země, kterou ONI tak strašlivě už od založení FEDu vysávají, se přesto stala nejrozvinutější ekonomikou na světě. A přese všechny problémy dodnes je. A v Rusku, kde si ONI od roku 1917 ani neškrtli, to skončilo v devadesátých létech bídou a totálním hospodářským rozvratem.

Vašim vznosným teoriím nerozumím. Ovšem ekonomické výsledky USA a Ruska ve dvacátém století ukazují pravý opak toho, co tvrdíte. A vůbec nejde jen o Rusko. Kdekoliv ONI nemají dostatečný vliv na bankovnictví a ekonomiku, tam je ouvej.

157169

25.3.2008 22:00

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157169

Efekt může být daný přirozeností kapitalismu jako takového, i tím, že ve válkách se promrhá gigantické množství peněz a zvýšené úsilí lidí -samozřejmě ve prospěch něčích firem [smích] Zpravidla na tom USA vydělaly (první i druhá světová). také možná proto, že čím víc je někdo (neveřejně) vysávaný, tím víc se musí snažit o získání něčeho pro sebe (něco jako kdyby bylo někomu odsáváno pravidelně něco krve, a jeho játra a další orgány by musely pracovat o to usilovněji, aby deficit dorovnávaly, což by se pro ně stalo standardním stavem). A o houževnatosti prostých američanů nemám pochybnost. velmi pravděpodobně je tento občan motivován, cvičen svými cvičiteli jako opička skrze média: "ty jsi superman, borec, je parádní, jak se snažíš" (makáš na nás).

Ke srovnání s Ruskem = k tvému krutému omylu: přečti si laskavě, jak nenormálně hojně byli zastoupeni Židé ve vedení Sov. Svazu (vláda i jiné funkce) po komunistické revoluci 1917 zde.
Podle (nejen) mého mínění byla tato událost a mnohaleté utrpení značné části lidstva židozednářským pokusem na lidech. a tento pokus nevyšel. nebo možná vyšel? záleží, k čemu se mělo dospět (zdali ne náhodou k zeslábnutí Ruska a k jeho uchvácení bez války... po ožralém Jelcinovi se ale objevila překážka: Putin). Proto také štvavá protiruská propaganda v posledním desetiletí. Když totiž nevyšlo hladce tohle (Židovští oligarchové a nastrčení ropní šéfové byli zastaveni na poslední chvíli před výprodejem ruských firem do nadnárodních amerických společností), připravují nouzový plán B. -Totiž fantazii jménem "vítězná omezená jaderná válka". A proto také radar a protirakety k eliminaci odpovědi, víme? Čti zde. Kdo má nástroj k odražení protiútoku, může směle zaútočit, a vyhraje. Zvláště, když bojeschopných raket je v Rusku mnohem méně, než kolik kusů jaderných hlavic Rusko má (někde ve skladech).

Ostatně bylo by stupidní domnívat se, že agresivní americký imperialismus rovná se prosperita těch, které USA pod své impérium zahrnuly. Prosperita nemnohých bývá pravidelně dosahována na úkor práce těch druhých, mnohých... chudých, kteří bývají do jisté míry okrádáni - za jejich práci není zaplacena adekvátní odměna. devastace firemního prostředí a životního prostředí bývá také neblahým důsledkem něčího bohatnutí - a je tedy zřejmé odkud se bere, že ano? Vždy musí někde přibývat a někde jinde naopak ubývat. Něčeho.
Imperialistická cesta agresivních termitů není zcela jistě cestou prospěšnou pro tuto planetu a pro miliardy lidí na ní. Prospívá pár vyvoleným ke koncentraci majetku a moci. Už brzy se možná přesvědčíš, pod centrální vládou, plně kontrolován, a pokud neposlušný, tak v koncentrácích, které jsou již budovány.

157178

26.3.2008 1:05

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 157178

>Efekt může být daný přirozeností kapitalismu jako takového, i tím, že ve válkách se promrhá gigantické množství peněz...

Určitě také cítíte, pane 2xs, jak jsou Vaše argumenty slaboučké. Jde-li o "přirozenost kapitalismu", proč nedosáhly stejně dobrých ekonomických výsledků ve dvacátém století i jiné kapitalistické země? Třeba Brazílie či Austrálie?

> o houževnatosti prostých američanů nemám pochybnost. velmi pravděpodobně je tento občan motivován, cvičen svými cvičiteli jako opička skrze média...

Myslíte tytéž američany, kteří objevili penicilin, postavili první počítač, jaderný reaktor, přistáli na Měsíci? Jen kdyby bylo na světě více takových "cvičených opiček".

Další Vaše "argumenty" jsou už s prominutím za hranicí stupidity. Tvrzení, že za bolševickou revolucí a celým vývojem takzvaného socialistického bloku stojí titíž lidé, kteří učinili z USA světovou velmoc je "autocenzurováno".

Dovedete si představit, jakých zisků mohli dosáhnout, kdyby v Rusku namísto bolševické revoluce uplatnili tytéž metody, jako v USA? Kdyby svou údajnou mocí a penězi prosadili vládu, která by umožnila kapitalismus volné soutěže? Co získali bolševickou revolucí? To, že je Stalin vyhnal do komáry zamořených bažin na Sibiři, aby si tam vybudovali židovskou autonomní oblast Birobidžan?

Díky, pane 2XS, za Vaše laskavé vysvětlení. Ale jak sám vidíte, je zcela nedostatečné. Uměl by mi někdo lépe vysvětlit, proč v zemích (nejen v USA), kde ONI ovládají bankovní sektor a další důležitá odvětví ekonomiky se lidem daří mimořádně dobře, zatímco tam, kam ONI dosud nedosáhli, to za moc nestojí?

157186

26.3.2008 10:53

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157186

>Určitě také cítíte, pane 2xs, jak jsou Vaše argumenty slaboučké.
---zaprvé nejsou slaboučké (jen co jsi citoval), ale jsou složené z více možných příčin. což ti buď uniklo, nebo to záměrně manipuluješ. zadruhé jsou dostatečné, ale ani tak nemusí být výčet všech příčin konečný. pokud nejsi schopen vidět aspoň ty souvislosti jako já, ptej se i jiných, a třeba dostaneš další odpovědi. ovšem ani to ti nepomůže, pokud ze sebe budeš dělat blbce jako teď, snažit se o ironii neznalého a tvářit se, že ty v tom máš jasno (ovšem vlastní argumenty nikde).

>Jde-li o "přirozenost kapitalismu"
---pochopitelně, že jde i o toto! když se zamyslíš do důsledků nad podstatou tohoto "systému" a nad "jádrem" povahy člověka, nemůžeš to popřít, že je tohle přirozenější, než dávání výdobytků na hromadu a přerozdělování. tam je motivace citelně slabší.

>proč nedosáhly stejně dobrých ekonomických výsledků ve dvacátém století i jiné kapitalistické země? Třeba Brazílie či Austrálie?
---zřejmě není země jako země, víš? jiné zdroje, přírodní podmínky, předpoklady, historie, jiní lidé s jinou povahou...

>Myslíte tytéž američany, kteří objevili penicilin, postavili první počítač, jaderný reaktor,
---američané jsou "sbiraniko" zločinců, dobrodruhů i různě nadaných lidí z celého světa. navíc měli (pokud jde o "draftování" talentů) dobrou politiku - buď peníze, kde návratnost měli dobře spočítanou, anebo válečné kořisti (němečtí vědci). Zde šlo o dravost, podnikavost, snaživost lidí a o motivaci ke zbohatnutí (konkurenční prostředí) - ne jen o cvičitele opiček (to až později, po získání většího vlivu a médií po roce 1900).

>přistáli na Měsíci?
---o tomto vysloveně nepochybuju, ale mám k tomu velmi rezervovaný postoj. na tehdejší dobu podle mnohých DNEŠNÍCH vědců je to nemožné. a zvláštní, že se to dosud neopakovalo (za 50 let!!!)

>Jen kdyby bylo na světě více takových "cvičených opiček".
---přečti si ve wikipedii (i anglické), co za vynálezy nají "na svědomí" arabové a muslimové. nebo to potřebuješ taky předžvýkat a předložit?
Každý národ a každá rasa má mezi sebou vědce, chytré lidi, a za sebou významné vynálezy, které výrazně pohnuly vývojem lidstva - i třeba Němci a Rusové... například. I Britové, Francouzi a Norové... to je bomba, co? To ses konečně něco dozvěděl [chechtot]

157213

26.3.2008 11:36

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157186

>Další Vaše "argumenty" jsou už s prominutím za hranicí stupidity.
---tobě to prominu, nádobo dutá [smích]
můžeš samozřejmě cokoliv odmítnout, ohradit se, omezit se, zavřít oči. ale realitu to nezmění a nepomůže ti to.

>Tvrzení, že za bolševickou revolucí a celým vývojem takzvaného socialistického bloku stojí titíž lidé
---já nic netvrdím -jen jsem předložil fakta, čísla, jména. ale máš pravdu [smích] -věci se dějí úplně náhodně, je to prostě jen náhoda. že?

>...kdyby v Rusku namísto bolševické revoluce uplatnili tytéž metody, jako v USA?
---kdyby jsou chyby (nechci být sprostý).
Rusko bylo ve zcela jiné situaci než USA, a nelze přece mávnutím kouzelného proutku změnit lid nějaké země - proto ruskou duši bylo třeba rozložit brutálním úpadkem (morálky i hospodářství). ale já JIM do plánování fušovat nemusím. to jen ty se zabýváš spekulacemi "co kdyby". pokud by to nemuselo být tak, bylo by to patrně jinak [smích]

>To, že je Stalin vyhnal do komáry zamořených bažin na Sibiři
---nejsou vyhnáni ani dodnes. jsou dodnes solidně zaháknutí v mocenských strukturách a v dnešní podnikatelské sféře, kam pronikli za Jelcina (odkud? teď za Putina tedy zaznamenávají ztráty a stahují se do vyčkávacích pozic).
možná si taky pleteš židy a Židy - ti bohatí a mocní bez mrknutí oka obětovali své prosté souvěrce (2. světová). ačkoliv o stejnou víru zde asi nejde. židovství není totéž co sionismus, a ortodoxní žid má naprosto odlišné názory i cíle, než spiklenec z CFR, v zednářské lóži, Illuminát či člen Bohemian Grove.

>Uměl by mi někdo lépe vysvětlit, proč v zemích (nejen v USA), kde ONI ovládají bankovní sektor a další důležitá odvětví ekonomiky se lidem daří mimořádně dobře
---já nevím, kde se daří tak "mimořádně" dobře [smích] třeba v USA, sužované krizemi? (umělými?) nebo ve státech EU, s mizivým růstem a to ještě bez uvažování inflace?
A co třeba (pokud jde o USA) důvod ve formě triků s dolarem? -Žít díky němu na úkor ostatního světa, to bylo jistě vcelku příjemné - hegemonie petrodolaru, nucené dolarové rezervy států světa, emise papíru, zadlužování jiných zemí... Nadhodnocenost se projevuje a ještě projeví. Bublina praskne/praskla, i když byla prokouknuta o mnoho později... ale kolik let to trvalo?!! A není právě tohle ta doba (a ten fakt), kdy si (dejme tomu) trojnásobně nadhodnocený dolar "užíval" a američané s ním?
A co třeba důvod zdánlivé prosperity díky bezohlednosti (k přírodě, k jiným, i k vlastním lidem, i skrze válčení, agrese, zasahování). Mrkni třeba sem, jak dosahují "vývoje" USA... nebo nejde ani tak o vlastní vývoj? nýbrž o vojenské/silové ovlivňování jiných a o nefér uchvácení vlivu tam, kde potřebují, a kde jim to prospěje? Na úkor koho asi?

157217

29.3.2008 1:28

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 157217

Pěkně jsi Vojtovi zavřel hubu...už ani nepíp. Stejně si myslím, že by si v Bohnicích měli zamykat na noc dveře do kanceláří. Jinak se jim pacienti dostanou k počítači na internet a potom to takhle dopadne. [velký smích]

157476

26.3.2008 3:05

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 157169

Nevim jak myslenkovym postupem jste dosel k tomu, ze sdilim stejne zavery s 2xs. Za druhe nikdo nezarizne zlatou kravu dokud jde podojit, ci pouzit k jinym uzitecnym ucelum. Staci sliznou smetanu, to jenom ke vztahu FED a USA. I pres nehomogenitu moci na teto planete, jedno mocenske centrum ma kontrolu nad USA a neni zadnym velkym tajemstvim, ze v tom mocenskem centru se vyskytuje vetsina bankovni oligrachie z hlediska celeho objemu bankovni sektoru. Pravda nemusi ho vlastnit prilis velke mnozstvi lidi, tady se na nejakou demokracii nebo trh uz minimalne 70 let nehraje.

Na rozdil od sveho oponenta uz nejaky patek nesdilim myslenku o homogenite mocenske elity. Naopak vnitrni podstata moci me vede k zaveru, ze existuje maximalni mez koncentrace moci v jednom centru. Cim vice se nekdo priblizi k teto limite, tim vetsi odpor vyvola v jinych mocenskych centrech a zaroven cim vice je moci v jednom centru tim vice lidi je nositeli teto moci. Lidove receno, tak velka prdel, ktera by dosedla na trun celeho sveta se jeste neurodila a musi se podelit s jinymi velkymi prdelemi. To vsak s diskuse musite vedet, jste tady dostatecne dlouho. Takze co chtel vlastne basnik rici tou zabou na prameni, mi hlava nejak nebere?

Ekonomicka diferinciace sveta. Kdo z toho ma prospech? Zcela jiste ti, co se ucastni ve velkem mezinarodniho obchodu. Nebudou ruzne cenove hladiny, nebudou astronomicke zisky. Navic investovat realne se vsi vaznosti do socialni sfery, tj. vzdelani, domahatelnost prava, zdravotnictvi, hygiena a bezpecnost prace.... v Africe a jinde.

Za prve by doslo k vyrovnanvani ekonomickcy rozdilu, za druhe by nebyla mozna korupce, za treti by se nezapadni zeme staly nezavislymi partnery a jeste by to ke vsemu stalo majlant. To by musel byt jo duvod, ktery by prebil co jsem uvedl, aby doslo k realne pomoci tretimu svetu. Velmi rad si to od vas necham vysvetlit.

On uz treti svet pochopil jake jsou vysledky pomoci Svetove banky ci vyvozu svobody a prosperity ze strany Zapadu a ze si musi predevsim pomoct sam, pripadne spolehnout na spolupraci, ktera nese vysledky. Vymluvna je silici ekonomicka pozice Ciny v Africe.

Krasny priklad je Iran, mimoto ze se dobre vyzbrojil na obranu i v tom je kus nezavislosti, dela si i sve obchody nezavisle a ted otevrel burzu, kdy po siti se kseft domluvi primo producent s odberatelem, bez prostrednika a v platidle na kterem se shodnou. Tomu rikam vysachovani mezinarodnich obchodniku i bank za zabehleho systemu. Iran je nebezpecny priklad pro treti svet, silou vsak nikdo nedokazal dynamiku lidskych dejin zvratit. Maximalne zbrzdit, ale za to musel zaplatit tvrdou cenu a tou byla rychla ztrata postaveni mocenske elity.

157192

26.3.2008 22:05

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 157192

Omlouvám se, pane Bartošku. V řadě svých argumentů máte na rozdíl od pana 2xs naprostou pravdu. U něho je vědění příliš často nahrazováno "vírou".

Velmi zajímavá je Vaše myšlenka o mezi maximální koncentrace moci. Možná by bylo zajímavé ji podrobit konfrontaci z pohledu vývoje některých mocných historických říší a jejích konců.

157244

28.3.2008 15:50

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157244

ale jdi... ty žvanílku. jestli prostě ten 2xs ti není trnem v oku... nebo prostě nestačíš, nejsi schopen vidět souvislosti, a tak nevěřícně kroutíš hlavou a máš potřebu lepšího stůj-co-stůj zkritizovat nebo rádoby-zesměšnit. těm druhým pak říkáš, že "věří"... samozřejmě s posměšným přídechem. politování nebo posměch by ale patřil spíše tomu zmatenému a neschopnému. že?
[chechtot]
(Vyvarujte se prosím „ohnivých“ označení svých protivníků. Díky – moderátor.)

157427

26.3.2008 2:34

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 157169

dokonceni
Nemusi se vam libit, ze trh nefunguje v nejvyssich ekonomickych sferach. Fakt, ze existuji protikartelove a antimonopolni zakony jasne dokazuje, ze politicke spicky si tohoto omezni trhu prilisnou koncentraci ekonomicke moci jsou vedomi. Kdyby cely ten slavny trh fungoval, pak takove zakonne omezeni nebyly potrebne a probehla by prirozena regulace pomoci neviditelne ruky trhu. Jenomze ta funguje jako autoregulacni mechanismu pri nejakem meznim minimalnim ucastniku trhu, ktery vylucuje efektivni casove dostatecne dlouhe dohody ucastniku.

Spolecnost je krapet slozitejsi fenomen, nez ekosystem. A jsme jako lide v postaveni, kdy neprijemne dusledky dokazeme casove odkladat. Tj. zit na dluh, z toho duvodu, ze v slozitosti planovani do budoucna nemame na Zemi konkurenci. Prece jenom veverky jsou s budovanim vlastnich zasob do budoucna o par levelu nize. Na druhou stranu nase schopnost delat vetsi dluhy na ukor budoucnosti vede k vetsimu hejnu facek, kdyz prijde cas tyto dluhy vyrovnat. A ten cas prijde vzdycky, maximalne ho muzeme oddalit, ale dluhy k prosperite jeste nikdo nedosel. A mne prijde, ze cim bohatsi zeme tim vice dluhu, jako by mel prijit konec sveta. [velký smích] [velký smích] [mrknutí jedním okem]

157193

26.3.2008 12:52

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157193

Antimonopolní zákony nevymýšlejí politici jen tak sami o sobě, ani na pokyn starostlivých ekonomů, ale na pokyn svých bossů v pozadí, dle jejich zadání. A má jít o dosažení jejich představy o regulaci trhu, a o omezení nebezpečně sílících firem/možných konkurentů. Také se to týká zpravidla nějakého poskytovatele zboží či služeb, ne bank. Bankéři a ONI (borci co šachují s penězmi) jsou v jistém smyslu mimo normální podnikání. Oni jen přesouvají peníze, a mají peníze z peněz... čímž dosahují svého podílu na snažení jiných. Nejlepší možná věc - peníze z peněz, bez starostí s výrobou, reklamou, logistikou, obchodem, reklamacemi... To obstarají mravenečci.
Trh všeho druhu i všech úrovní tedy funguje. Jen je někdy křiven dle něčích představ a zájmů.

Samozřejmě, zdálo by se, že kdyby vznikla jedna centrální vláda vyvoleného + mudrců kolem něj, mohly by zmizet rozdíly a tím i šance a zisky. -Ale ty už by nebyly potřebné!!! Došlo by se totiž k vrcholu, kde už nelze získat víc peněz = moci, ale byla by už jen jedna nejvyšší moc, která by nanejvýš mohla sama sebe zlepšovat. Zlepšovat ale moc, není totéž jako zlepšovat svět... svobodu lidstva a jeho podmínky. Spíše naopak. Co jde v ještě větší prospěch jednoho, to zřejmě musí být dosaženo na úkor ostatních. Až na výjimky...
V bodě, kdy už mám vše, nepotřebuji peníze a víc peněz, za něž bych si koupil více moci a požitků. Vládce bude mít vše, celý svět, a cokoliv. A pokud nějaké peníze zůstanou, tak jen jako nástroj pro poddané, pro regulaci jejich chování.

157223

26.3.2008 21:57

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 157223

To je zajimavt postreh, ze antimanopolni zakony mohou slouzit i jako nastroj k potlacovani trhu. S tim souhlasim, jakmile je potreba lejstro, o kterem se rozhoduje "obalkovou metodou", pak samozrejme trumfy jsou ty nejvic "nadite obalky". Obalka nemusi mit jenom penize, muze to byt sluzbicka, informace neprijemneho charakteru na toho, kdo rozhoduje .... Jinak s tim videnim moci jako monolitickeho bloku na vrcholu nemuzu souhlasit a odporuje to dynamickemu pojeti dejin lidske civilizace.

157241

26.3.2008 21:55

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 157241

Myslim, ze existuji ruznorode frakce i v mocenskych centrech, muze dojit k odstepeni, ci prevzeti kontroli nd celym centrem apod.

157242

28.3.2008 0:07

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157241

přirozeně to není monolitický blok, a je jistě do jisté míry zasažen nejednotou, roztříštěností zájmů (jako je typické pro všechny lidi a jejich spolky). což je pro mě nadějí na neúspěch toho jejich záměru.
ale musíme brát v úvahu i důležitý moment - spojení se za účelem společného zájmu, prospěchu. a toto je dostatečně motivující pro to, aby leckdo potlačil své "tříštivé" ambice individuální. jde o to, kdo a jak to řídí/moderuje. pokud je chytrý, mocný a bezohledný (což se zdá), může to fungovat. nejen na základě motivace ziskem, ale i "díky" motivaci strachem. to je ale krásný mix, že? sladko-kyselý... velmi příjemný zisk za cenu otrockého strachu napořád.

157374

29.3.2008 17:20

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 157241

>To je zajimavt postreh, ze antimanopolni zakony mohou slouzit i jako nastroj k potlacovani trhu.
---
René, to je přesně obráceně. Antimonopolní zákony jsou vytvořeny na ochranu trhu. Podporování zdravé konkurence. Globalizace a chamtivost vytvořila nadnárodní korporace - monopoly. Hledáním levnější pracovní síly se výroba přesunula do Číny a malé místní firmy zavřely dveře. Ztráta pracovních příležitostí vede k ekonomické krizi a umělému potlačení vnitřního trhu a tím k následnému ovládnutí společnosti - počátek NWO. Přesně podle plánu!

157519

22.3.2008 7:29

RE: Tady to máme...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 156763

Docela mne zamrazilo.
---
Když člověk nezná ty zákulisní tahy temného podsvětí, ty mafiánské způsoby vydírání, vyhrožování, podplácení, sexuální intriky a nástrahy, kdy pro zničení konkurence se dokonce nezdráhají protivníka i zavraždit, tak se ani nedivím, že se ještě najdou lidé, kteří vyjádří obdiv nad úspěchy a talentem oněch "úspěšných"? Tady nemyslím vás, pane Rejpale. Pan Vojta nám tady v diskuzi začal opěvovat - jak jsou židé nadpřirozeně inteligentní, jak se dokáží dostat do vysokých vládních funkcí, tak jako ti zrádci Ameriky (krysy) v Bílém domě, o kterých pojednává článek. Jak dokáží ovládnout sdělovací prostředky a filmový průmysl? Já bych ještě dodal - jak se dokáží vplížit do funkcí ředitelů universit, do funkcí soudců v naší justici a také v neposlední řadě - do našeho bankovnictví? Přiznejme si - je to pravda. Mají na to čich. Kde to smrdí velkejma penězma a pravomocemi rozhodovat, téměř všude najdeš žida. Doufám, že se už nepohybuji na tenkém ledě antisemitismu? Ale nakonec...i židé se s tím sami chlubí, tož což? Zkusme to.

Našince by to docela určitě ani nenapadlo, nemá na to povahu...ale snad to bude pro některé poučením do života a podnikání? O bankovnictví se nemusím zmiňovat. Jakým podvodem se podařilo založit FED a jak funguje už není žádné tajemství. Jsou židé skutečně obdařeni nadpřirozenou inteligencí? Už teď máme možnost pozorovat, co se děje především s mladým, vyvíjejícím se mozkem sledováním televize, co způsobí videohry, Hollywood (mimochodem - Steven Spielberg prohlásil: "Nikdy nedovolím, aby se moje děti dívaly na mé filmy" a má k tomu důvod). Vemte si třeba násilné videohry, kdy vítěz sbírá body za střílení do policie. Čím více mrtvých policajtů...tím více bodů. Čím více přejetých chodců na přechodě při ujíždění před policií...tím více bodů. Nikdy nepodceňovat! Taková hra se zakotví do podvědomí a svět se stává velkou videohrou - hra se zamění v realitu a realita ve hru. Zločin převládá v našich ulicích a tohle už není hra, tohle je skutečnost dnešních dnů.

Nechci však hovořit o morálním, kulturním a ekonomickém rozkladu naší společnosti - jako formy plánovaných způsobů jejího zničení - ale poukázat na sílu našeho vědomí.
Tak jak jde vychovat hodného a poslušného beránka, tak jde vychovat výukou kriminálního zločince - chladnokrevného vraha, aniž by to rodina mohla nějak ovlivnit a to - působením vnějšího vlivu prostředí. Tohle se týká každého vyvíjejícího se mozku, bez rozdílu rasy, barvy pokožky a náboženství.

Přiznejme si, kdo z nás se ve škole rád učil? Kdo z nás se už těšil, až konečně skončí prázdniny a můžeme se opět usadit ve školních lavicích? A nebo jinak. Kdo z vás se už těšil na prázdniny? Vytrpět si zasloužený výprask za špatné známky a konečně nastaly dva m

157003

22.3.2008 7:49

RE: Tady to máme...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 157003

- dokončení -

Přiznejme si, kdo z nás se ve škole rád učil? Kdo z nás se už těšil, až konečně skončí prázdniny a můžeme se opět usadit ve školních lavicích? A nebo jinak. Kdo z vás se už těšil na prázdniny? Vytrpět si zasloužený výprask za špatné známky a konečně nastaly dva měsíce vytouženého volna? Motivace dělá divy. Podotýkám - ne všichni židé učí své děti z Talmudu a někteří židé ani neví, co to Talmud je...alespoň to tvrdí (Talmud - nový zákon, odhad vzniku - 3 století n.l.). Ne, nemá to s inteligencí nic společného. Je to motivace, kterou mohu nazvat - vycepované úsilí. Něco jako denodenní mentální výprask. Jak jsem již uvedl ten účinek videoher a filmu - tak zase naopak - když budu denodenně do dítěte hustit jeho vyvolenost, nadřazenost nad ostatními a nutnost soustavného vzdělávání a jak je to důležité -jinak ta vyvolenost nebude, když na to bydu neustále poukazovat, tak se nakonec to dítko bude skutečně těšit až skončí prázdniny a nastane vytoužený školní rok. Vycepované úsilí však nezaručuje, že nám z každého dítka vyroste Einstein. Teď se zmáčkne knoflík s nápisem: "Společné úsilí" a řeknu vám, že židovská víra nezná překážky. To je něco jako rozvařené špagety a nebo rýžový nákyp. To už na jednotlivá zrníčka nerozdělíte...mnohdy ani nožem nepokrájíte. Vybere se nejlepší z průměru a potom zapracuje rabín, "Sayanims" a dítko se protlačí s finanční podporou dál a pokud možno přes známosti universitních profesorů.

Židé mají v této společnosti a v této době přednost (tak si to vytvořili svou pospolitostí ) - něco jako za bolševismu v bývalém Československu. I tehdy děti straníků měli přednost. Ne všichni jsou doktoři a právníci a nenechte se také mýlit jejich tituly. I takový Václav Havel - coby kulisář a "spisovatel" - dostal čestný doktorát a za humanitární bombardování kandidoval na Nobelovu cenu míru. Takových je hodně a nikdy nezapomenou na svůj titul upozornit. Nicméně IQ stejně nerozhoduje o charakteru člověka.

Mafiánské způsoby ovládání společnosti zájmovou skupinou pyramidového kartelu a nadnárodních společností nemusím rozvádět - popisuje to již článek a mnoho kvalitních příspěvků tady v diskuzi. Jenom uvedu, že volby prezidentů Spojených států a několika guvernérů jednotlivých států byly v průběhu celého dvacátého století - až do dnešních dnů - pouze divadélko a fraška předstírané demokracie. Život iluzí a snů. Život "svobodné" Ameriky - země neomezených možností. [pláč] [smích]

157005

22.3.2008 8:24

RE: Tady to máme...

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 157005

Se vším co jste tady napsal pane Mirdo bez výhrad souhlasím. Až teprve v dnešní době člověk s velkým údivem zjišťuje, že vlastně celá ta historická doba byla pěkně zfalšovaná. Je už snad 3 tisíce let finanční elitou řízena, ale nám, řadovým občanům je to prezentováno, jako by to byly nikým neřízené, spontánní děje. Obzvláště velké války jsou pečlivě seshora organizované, takže první i druhou světovou válku má na svědomí úzká elita světových boháčů.Když se tak dívám v TV na seriál Souboj vojevůdců, kde jsou autentické záběry na ty tisíce bezejmenných mužů, kteří bezradně hledí do objektivu a v jejich očích je otázka: Proč? A pak nastupují čísla, v kterých vyjmenovávají, že v té a té bitvě zahynulo 90 tisíc mužů.A ty jatka, to vše jen proto,aby se na prodeji zbraní napakovalo pár neskutečných hajzlů, kteří to vše organizují ze zákulisí a považují to snad za zábavnou hru na vojáčky.

Teď jsem se nedávno dočetla v MFD, že i Francouzskou revoluci zorganizovali svobodní zednáři spolu s Ilumináty. Když se tohle dočte člověk už i z Mladé fronty, tak to už je co říct.

157009

22.3.2008 10:39

RE: Tady to máme...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 157009

Francouzská revoluce, komunistická revoluce v Rusku, rozpad aristokratických uskupení v Evropě atd. atd. Historie ukazuje, že za největšími masakry milionových stád bezcených gojimů stojí stále titíž. Ani ne tak židé jako spíše jejich fundamentální větev, která tóru zneužívá ke světským cílům tj."neexistující" [smích] zednářská loby. Proč jen je na dolarové bankovce zrovna symbol iluminátů s nápisem NWO ? Toto jsou ti vyvolení? Kdo jsou vlastně ti vyvolení ? Skuteční pravověrní židé nebo noví uctívači zlatého telete moci a násilí ??? Je mezi nimi ještě vůbec rozdíl ? ...... ANYWAY ... Proč vlastně mohlo dojít k tragédii holokaustu ? Zkuste chvíli odolávat psychošokům které ve vás vyvolává somatický marker spojený s holokaustem. Zkuste chvilku i přes strach a odpor, který ve vás je přemýšlet. Co vyvolalo vůči židům v německu takovou nenávist ? Že by celá antižidovská historie byla jen snůškou lží mající za cíl zabrat židům majetek ? Možná ... Přesto .. Babička říkala "Na každým šprochu ..." Vím, že to co píšu zavání odporným antisemitismem, antijudaismem a popíráním holokaustu (jejich slovy). Přesto nějak se nemohu spokojit jen z prostým tvrzením, že VŠE to co se událo během nacistických pogromů je čisté ZLO. TVRDÍ NÁM: JE TO ZLO !! Neptej se PROČ. PROSTĚ A JEDNODUŠE JE TO ZLO. S tím se hochu smiř !!! NEODOLÁM a přesto se ptám ... PROČ K TOMU VŠEMU DOŠLO ?? JAKTO, ŽE BYLO TAK SNADNÉ NĚMECKÉ MASY ZFANATIZOVAT ?? .. Smutné je, že vše nakonec odnesli ti nepraví. Totální řešení židovské otázky byl nebezpečný omyl a tragická chyba, které zednářům dala do rukou nejmocnější zbraň dneška a potrestala nevinné židy. Obětmi holokaustu jsou především lidé (židé), kteří možná ani netuší co se děje v pozadí. Oni a jejich víra jsou zneužíváni. Stojí jako živý štít před bandou parazitů, a ještě jim provolávají slávu v domění, že provolávají slávu vůdcům vyvoleného národa. Dobrovolný živý štít. Dá se vůbec náboženství zvané judaismus ještě očistit? Není ten co se nepostaví zlu ve vlastních řadách součástí onoho zla ?

157016

22.3.2008 13:51

RE: Tady to máme...

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 157009

Zajímavá informace. Řekl bych k tomu asi toto: Nejprve vás budou za takové informace zesměšňovat, dávat do blázince, a až budou mít planetu úplně pod kontrolou jak chtějí, tak sami to budou dávat do těch novin, televize, budou "vyjevovat esoteriku", a děti se budou od školky učit, ne že rasismus je blbost, ale že Židé jsou vyvoleni...hodní ilumináti jako rada moudrých řídí svět...a odpůrci zase skončí v těch blázincích...nebo budou za blázny prohlášeni.
Jednou byl myslím na Primě pořad s českými zednáři. Jeden z nich řekl, že zednáři instalovali F.Castra na Kubě. Moderátor nechápal (chudák věří asi oficiálnímu výkladu a pak ho sám inicitaivně šíří mezi lidmi jako "osvícenství" ), a zednář se smál a zopakoval mu to. Koneckonců, říkal mi jeden bývalý komunista, že tím se nijak zvlášť netajili ani komunisté. Podrobnosti neznám, musel bych se jej zeptat.

157025

24.3.2008 6:16

RE: Tady to máme...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 157009

Nebyl jsem pár dní na příjmu, proto ta pozdní odpověď.
Jak bychom si mohli vysvětlit tohle?

>Když se tohle dočte člověk už i z Mladé fronty,
>tak to už je co říct.
---
Buď nastane nehorázný pogrom (což si myslím já) a Mladá fronta si už pomalu převléká kabát a nebo jsou posluhovači přesvědčeni, že je žába uvařena a musí davům oznámit, kdo bude novým panem domácím?. Už i židé si vyřizují účty sami mezi sebou. Mám několik velice zajímavých informací, ale místního charakteru.

Jen tak na objasnění výchovy z Talmudu uvedu citát, který snad napoví, jakým směrem se výchova malých žiďátek ubírá.

"Our race (the Jews) is the Master Race. We are divine gods on this planet. We are as different from the inferior races as they are from insects. In fact, compared to our race, other races are beasts and animals, cattle at best. Other races are considered as human excrement. Our destiny is to rule over the inferior races. Our earthly kingdom will be ruled by our leader with a rod of iron. The masses will lick our feet and serve us as
our slaves."

Usnadním vám, paní Rarmilo, "myší" překlad...takhle to bude rychlejší:
"Naše židovská rasa je ta nadřazená. My jsme jediní bohem posvědcení na této planetě. Jsme natolik odlišní od podřadných ras, jako jsou oni od hmyzu. Ve skutečnosti...s porovnáním k naší rase, ty ostatní jsou šelmy, zvířata a přinejlepším dobytek. Jiné rasy lze porovnat k lidským výkalům. Naším osudem je vládnout podřízeným rasám. V našem pozemském království
bude vládnout náš vůdce se železnou tyčí. Lůzy nám budou lízat naše nohy a sloužit nám jako otroci".

Předseda izraelské vlády, Menechem Begin, 1977-1983

Každý izraelský předseda se za existence Izraele projevil podobným rasistickým citátem a tohle je ta nauka Talmudu. Živná půda mladých bojovníků za Nový světový řád. Můžeme si tedy snadno představit, jaká asi vyrůstá v Izraeli nová generace?

157107

24.3.2008 7:13

RE: Tady to máme...

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 157107

Ono je to všechno takové víc složitější. Izrael má tuším asi 5 milionů obyvatel, kde se kdekdo povyšuje nad kdekoho. Čili oni nejsou jednotni v tom, že by se všech 5 milionů obyvatel jednotně cítilo nadřazeno nad obyvateli celé planety, když se sami musejí potýkat ze strany svých soukmenovců s rasismem a pohrdáním. Teď je taky rozdíl mezi skutečnými ortodoxními věřícími židy a mezi těmi sekulárními a sionisty- to už tady bylo vše důkladně mnohokrát probráno.

Teď hlavní část Židů je rozptýlena po celém světě, dejme tomu, že je to pětkrát víc než v Izraeli, tedy 25 milionů lidí. Dejme tomu, že si je někdo hlídá a má je v evidenci, aby je mohl kdykoliv použít do nějaké akce. Čili oni slouží jako taková zásobárna a armáda nesvobodných věřících otroků, kteří mají někomu kdykoliv k něčemu posloužit. Čili to taky není kdovíjak záviděníhodný úděl, protože jen malé procento z nich neomezeně vládne, ostatní jsou jen poslušní lokajové těch mocných.

A do třetice máme zde neomezený oceán těch opovrhovaných Nežidů, ten hmyz, ten dobytek, ta zvířátka, která jsou rovněž kdykoliv podplatitelná a kdykoliv použitelná, jak se mocným zlíbí. Na každé lépe placené místo čeká v zástupu dlouhá řada lidí, ochotných k jakékoliv sviňárně, jen když se budou mít dobře a budou mít vysoké postavení. Koneckonců, náš slavný parlament a vláda je toho důkazem. Posluhují světovým mocným i místním mafiánům, bez ohledu na to, jestli četli Talmud nebo ne, a bez ohledu na to, jestli věří tomu, že jsou vyvolení nebo ne. Jen když se jim hrnou penízky a mají se dobře. Morálka a charakter jdou stranou.

157109

25.3.2008 12:25

RE: Tady to máme...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 157109

Ono je to všechno takové víc složitější.
---
Často o tom přemýšlím, neboť je mi líto Palestinců a nakonec i těch židů. Jako lidé jsme si všichni rovní. Narodíme se svobodní a svobodně bychom měli žít. Jenže...Rothschild si psychickým tvárněním těchto lidí vytváří skupinu náboženských fanatiků a přitom si to oni sami ani neuvědomují. Jsou zneužiti a potažmo my všichni. Jak oddělit zrno od plev? Tam už snad není žádné řešení! Proto to je až nemožné a strašně složité. Mozek některých lidí pracuje jako vypalovačka paměti. Něco jako jednosměrná houba, která vodu nasaje a už ji nikdy nepustí, ať ji zmáčkenete sebevíc.

157165

25.3.2008 0:08

RE: Tady to máme...

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157107

Taky mám pár zajímavých citátů z učebnice nadlidí (jak jsem nakoupil, tak dávám dál):
Několik citátů z Talmudu:

(Šíření nenávisti je nezákonné, vyučování Talmudu snad nemáte na mysli. Nemohu ověřit a pro ilustraci ponechávám Váš první citát. – Moderátor)

Baba Kamma 113a : Žid může užít lži (úskok), aby zaskočil pohana.


viz také odkazy, které magické a satanistické aktivity dokládají:

Toto je Bohemian Grove, tajná společnost Illuminátů, která řídí Ameriku. Každý rok v červenci se poblíž San Franciska koná Satanský obřad, při kterém je před sochou Molocha obětováno upálením dítě. Obřad se podařilo tajně nafilmovat. Členy této tajné společnosti jsou nevlivnější představitelé Ameriky. Jejich částečný seznam je na jednom videu.

http://www.youtube.com/watch?v=TrZ1B38TH6k&mod...
http://www.youtube.com/watch?v=v1U-Z-8mvJY&mod...
http://www.youtube.com/watch?v=pRjKyUYKfG4&mod...

157137

25.3.2008 7:37

RE: Tady to máme...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 157137

>Toto je Bohemian Grove, tajná společnost Illuminátů,
>která řídí Ameriku.
---
Toto víceméně potvrzuje text mého původního příspěvku, kde jsem uvedl, že v průběhu celého dvacátého století neexistovaly demokratické volby. Prezideti Spojených států - vesměs členové satanistického klanu "Bohemian Grove" - byli dosazováni do funkce. Nejen prezidenti, ale i viceprezident je vybraná figurka v záloze v případě, že šéf Bílého domu přestane "sekat dobrotu". Potom se jednoduše odpráskne (ať už pistolí a nebo znemožní sexuálním skandálem) a další vybraná figurka přejde na jeho místo.

Několik příkladů z historie: Píše se rok 1900. Poslední demokraticky zvolený prezident William McKinley přebírá funkci hlavy Sp.států. Krátce poté je zavražděn (polským židem) a na jeho místo se dostává do funkce tehdejší viceprezident Theodore Roosevelt. Franklin Delano Roosevelt (vzdálený příbuzný předchozího) se udržel ve funkci prezidenta protiústavně čtyři volební období, jenom proto, aby se druhá světová válka mohla odehrát podle předem připraveného scénáře. Dwight Eizenhower byl rovněž dosazen. Zajistě se nemusím zmiňovat o vraždě Johna F.Kennedyho (listopadad 1963)? Ozvalo se u něho svědomí a rozhodl se vrátit Ameriku zpět do rukou Američanům. Proto byl zavražděn. Na vraždě se podílela tajná služba CIA, vedena otcem nynějšího prez. G.W.Bushe, složky FBI, spolu s tehdejším viceprezidentem Lyndonem Johnsonem (proto to zatloukání ohledně útoku na USS Liberty - měli ho v šachu). Jimmy Carter, Ronald Reagan - rovněž členové Bohemian Grove a rovněž dosazeni do úřadu prezidenta. Jakmile Monika Lewinská po pěti měsících náhodou objevila její poskvrněné modré šaty, Bill Clinton se najednou nemohl rozpomenout na radostné chvíle v oválné pracovně. Do léčky se však Bill nechytil - přiznal barvu, ale byl politicky znemožněn. A na závěr - ředitel zeměkoule G.W.Bush. Nejenže byly obojí volby zfalšované, ale všimněte si Bushův stín - záložáka v pozadí. Viceprezident Dick Cheney je právě ten "schopnější" a vždy připraven zasednout na trůn.

Stalin kdysi prohlásil: "Nezáleží, jak lidé volí. Záleží, jak se spočítají hlasy". A teď jde o to, kdo se to od koho naučil?

Možná by stálo za zmínku několik podrobností o Bohemian Grove (pro čtenáře, kteří doposud nerozumí angl.). Náboženští fanatici (vyznavači satanismu), představitelé bankovních a průmyslových
kartelů si každoročně pořádají satanistické obřady. Čtrnáctidenní mecheche, kam si zvou jiné hlavy států a předem vybrané kandidáty na úřad prezidenta. Samotný obřad, při kterém se upálí dítě (pouze symbolicky - ve skutečnosti je to loutka) a úzkostlivý hlasitý pláč dítěte (vřískot z reproduktoru), působí na člověka, že je v sevření ďábla (to se musí vidět, to nelze ...Automaticky kráceno

157150

25.3.2008 8:25

RE: Tady to máme...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 157150

- dokončení -
Samotný obřad, při kterém se upálí dítě (pouze symbolicky - ve skutečnosti je to loutka) a úzkostlivý hlasitý pláč dítěte (vřískot z reproduktoru), působí na člověka, že je v sevření ďábla (to se musí vidět, to nelze popsat). Obřad se - pro zvýraznění efektu - zrcadlí v jezeru mezi diváky a obřadníky. Zvuk se odráží od tisíciletých obrovských stromů (redwoods - nevím jak je to česky). Každý návštěvník obřadu si musí zaručeně myslet, že sedí v pekle. Tím to však nekončí. Po obřadu se koná večeře, chlast a orgie. Nastávají "boží" radovánky. Komu je libo krásnou prostitutku? Ani o mladé chlapce není nouze - jak si kdo přeje a podle záliby. Tak tohle je ta hra satanášů. A důvod?

Každý účastník svojí spoluúčastí se dostává do šachu. Po dosazení do funkce hlavy státu je donucen "sekat dobrotu", jinak bude znemožněn (kompromitován skrytě pořízenými fotografiemi). Pokud nepřestane trucovat - zasáhne ho kulka. Uznejte sami, že to není to snadná role být loutkou na politické scéně.

157151

25.3.2008 17:27

RE: Tady to máme...

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 157151

Chci se zeptat. Ten samotný název "Bohemian", má to něco společného s "český"? Ví se v tomto konkrétním případě přesně, co to znamená? Díky

157171

25.3.2008 18:14

RE: Tady to máme...

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 157171

Omlouvám se za vměšování do diskuze – jen na doplnění k „ Českému klubu“.

Je to tak. Jmenuje se to „Český háj“. Symbolem je dokonce moudrá sova.
Mám za to, že ten klub vznikl jako snobský turistický spolek rakouskouherských emigrantů. Dodnes si každý člen klubu říká „Bohemian“, stejně jako emigranti z Čech v dobách Rakousko - Uherska.

Jaký byl však přesný účel vzniku klubu, či jakou roli hraje dnes, se však můžeme jen dohadovat. Celou tu mnoha hektarovou maškarádu má na starosti trvalý personál, který to tam pečlivě střeží. Ani většina domorodců z okolí nemá o existenci tohoto místa valné ponětí.

A je skutečně možné, že prezidenti USA se určují zde, že zde se rozhoduje do koho se investuje a za koho bude hrát. Mám dokonce pocit, že se to až tak úzkostně ani netají.

Je libo ležáček z „Českého klubu“? [mrknutí jedním okem]
Vložený obrázek

157173

26.3.2008 3:58

RE: Tady to máme...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 157171

Pietroo, "Bohemian" je podle definice jednak příslušník společnosti na území Bohemia, čili Čech,
ale také byl přenesen k označení nekonformního stylu v oblékání a v uměleckých a povahových projevech. Něco jako výstředník, hejsek, bohém, Semerád atd. Jak už Spytihněv dole v příspěvku naznačil a já to potvrzuji, tak tento výraz byl na americký kontinent zavlečen emigranty z období Rakousko-Uherské říše. Úředním jazykem byla tehdy němčina a území s většinovým obyvatelstvem Čechů - Bohemia. Tito emigranti se sdružovali ve spolcích německé a české národnosti. Proto máme na universitě fakultu německé a slovanské kultury a doposud stále ještě existují tzv. "Bohemian Club" a to v Queens (na pokraji New York City) a v kanadském Winnipegu. Navštívil jsem oba. Jižně od Minneapolis je městečko New Prague, založeno v roce 1875 českým a německým emigrantem. I tam jsem byl.

A jakou to má souvislost s Bohemian Grove? Grove je v překladu brázda. 75 mílí severně od San Franciska je městečko Santa Rosa. Tam narazíte na dálnici Bohemian Highway. Je to neprůjezdná dálnice vedoucí přímo do pekel. Tedy do Bohemian Grove - satanášova hnízda. Oplocené území, kde si pitomci a psychopati provádějí ty svoje obřady satanismu a hrají si na božstvo planety.

157197

26.3.2008 19:46

RE: Tady to máme...

2xs 77.?.?.?

Reakce na 157197

Grove je háj... lesík.
A Bohemian je zřejmě podle těch historických místopisných názvů, a z nich převzala název i ta ?tajná? společnost.
Ale jedno varování v dobrém: nepodceňoval bych ty pány z pitomosti a psychopatie. Zřejmě tam jakési známky neobvyklého/úchylného jsou, ale oni většinou vědí, co dělají, a dělají, co pro ně má smysl... co je pro ně výnosné, efektivní. A když se sdružují za podobným cílem tihle bohatí a mocní, půjde o velké věci a vyplývá z toho myslím nebezpečí pro ostatní... ty normální.
Že si hrají, to se možná jen zdá - a i ze hry někdy vzejde něco reálně zlého. Ani satanismus a podobné okultní záležitosti bych nenazval nevinnou hrou.

157238

29.3.2008 0:09

RE: Tady to máme...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 157238

>Grove je háj... lesík.
----
Máš pravdu, je to lesík. Popletl jsem to s groove, což je brázda. Pozdě večer to "nahoře" někdy nempřemýšlí.

>Ale jedno varování v dobrém: nepodceňoval bych ty pány z
>pitomosti a psychopatie. Zřejmě tam jakési známky
>neobvyklého/úchylného jsou, ale oni většinou vědí, co
>dělají, a dělají, co pro ně má smysl...
---
Dělají, co pro ně má smysl a bez ohledu na všechny ostatní.
I když by to mělo znamenat snížit populaci naší planety z 6.5 miliard na 500 milionů, protože si "elita" myslí, že jsme původem globálního oteplování, zbyteční spotřebitelé ropy a darmožrouti a na ně prostě nezbyde. ONI potřebují pořád víc a víc. Tohle je ta psychická úchylka. Závislost na majetku, závislost moci (nutnost si ji udržet) a to i za cenu vraždění "nevhodné" konkurence. Nejen v minulosti, ale soustavně. Viz. "letecké neštěstí" J.F.K. mladšího. Kdyby jeho neodstranili, tak si ho lidé zaručeně za prezidenta zvolí v nejbližších možných volbách. A co by to znamenalo? Vyšetřování, kdo zavraždil jeho otce a kdo zavraždil jeho strýce Roberta Kennedyho. Docela určitě pokus o zrušení soukromého bankovního kartelu (proto byl zavražděn jeho otec) a měli bychom tady další vraždu prezidenta. Jsme v začarovaném kruhu - v pozadí vládne mafie. Teď jsme se dostali k té poslední větě:

>...Ani satanismus a podobné okultní
>záležitosti bych nenazval nevinnou hrou.

Souhlas - o to tady právě jde! ONI jsou otroci své vlastní
mysli a tím více jsou nebezpeční. Jejich štestí je utrpením všem ostatním.

157471

29.3.2008 4:55

RE: Tady to máme...

Druid 84.?.?.?

Reakce na 157471

Fajn, ze se shodnete na vyznamu slova grove. Ale to je temer nepodstatne pokud nebudete vedet to dulezitejsi "prvni" slovo. Bohemian.
Slovni zaklad bude zrejme BOH. Co myslite, ze to muze znamenat?
A bohemove? Ja jednoho bohema znam, shodou okolnosti se jmenuje Gott a rikaji mu bozsky Kája. [mrknutí jedním okem]

157484

27.3.2008 1:23

RE: Tady to máme...

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 157171

Nic v tomto smyslu, pietroo.
Priklanim se spise k :
panensky, divoky a neprozkoumany,....nesvazany....
Asi tak [mrknutí jedním okem]

157265

27.3.2008 9:18

RE: Tady to máme...

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 157265

Myslím že se pletete, je to ve smyslu "Český", stejně jako "Ruská řeka" protékající na tomto území je ve smyslu "Ruská".
Patriotismus emigrantů byl dán jejich slovanským cítěním. Je to skutečně dáno původem zakldatelů tehdejšího klubu intelektuálů v S.F.

157284

29.3.2008 2:54

RE: Tady to máme...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 157284

Nechci tady machrovat, ale přiznejme si to, pánové. Češi měli předpoklady k vývoji vyšších intelektuálních schopností. Důraz na vzdělání již dal Karel IV. založením Karlovy University (1348). Jedna z prvních v Evropě. Technologický rozvoj (řemesla a průmysl), který byl na vysoké úrovni, proto byl také rozpoznán ruským carem (Pjotr Alexejevič Romanov), který se vydal - v přestrojení jako tovaryš s družinou - do Vídně studovat řemesla. Především stavbu lodí, architekturu, fyziku a společenskou kulturu (odívání, stolování). To se psal rok 1682-1725 - vláda Petra Velikého. Proč se mu říkalo "Veliký"? Nebylo to ani tak pro jeho vzrůst (téměř dvoumetrový chlap, asi jako Osama Bin Ládin), ale proto, že za jeho vlády pozvedl tehdejší Rusko z močálové společnosti na vysokou Evropskou úroveň. To byla Evropa tehdejší doby. Na americkém kontinentě frčel divoký západ. Právo rychlejších koltů. Abych nebyl tak kritický...v polovině 18-tého století tady existovaly "reading societies" - špolečnosti čtenářů. Ale těch bylo poskrovnu. Stále ještě - do dnešního dne - existují lidé, kteří nedokáží číst a psát. BTW - Bush uměle potlačuje vzdělávání společnosti (nevzdělaná společnost se snáze ovládá). Češi udělali - jak se říká - "díru" do světa. Už jsem se o tom zmínil, ale nechtěl jsem to rozvádět - nerad machruju. Zakladetelé městečka New Prague (1875) - Čech a jeho přítel Němec, zavedli ve městě a v domech elektrifikaci. První mětečko ve Spojených státech, kde se svítilo elektrickým proudem. Přítel a poradce Theodora Roosevelta byl Oto Čermák, tehdejší starosta Chicaga. Češi se tady uvedli a prokázali své schopnosti. Proto lze najít na zdejším kontinentě ulice s českými jmény, jako Bohemian Highway (Bohemian Grove) a dokonce i několik ulic v našem městě.

157480

29.3.2008 1:12

RE: Tady to máme...

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 157265

Jsem vděčný za jakékoliv doplnění. Donedávna jsem netušil, že nějaké "bohemian grove" vůbec existuje. [překvapení]

157475

25.3.2008 22:25

RE: Tady to máme...

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157137

Tak to jste, milý Moderátore, ořezal až na kost... nezbylo nic, z mnoha těch skutečně nenávistných citátů z Talmudu... jen nejslabší kávička z těch jejich nechutností. Ale to právě hlásá židovský Talmud, ne já! Tedy ne já, ale Talmud a někteří Židé šíří nenávist - jen tak nějak pokoutně; ONI se tím moc nechlubí... aby nebyli postiženi a aby na svůj pravý poměr k nám oběť předem neupozorňovali. Ale jsou to faktické citáty, a jsou i popsané, tedy jste si je mohl přesně najít a ověřit. Ostatně ověřujete vše tak pečlivě, jako v tomto případě? A pro vás momentálně neověřitelné nepouštíte vždy? Ne vše, co nemáte ověřené, je lež.

Mým cílem nebylo šíření nenávisti, ale šíření informace o židovské nenávisti vůči nežidům! A každé zlo by mělo být vytaženo na světlo a pranýřováno, že? Aby se o tom zlu vědělo, aby se varovali jiní, nevinní, naivní, nevědomí...

157181

25.3.2008 22:36

RE: Tady to máme...

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157181

Pokud tedy není vhodné uvádět ony citáty na tomto serveru, snad si milý čtenář počte v oddílu "Citáty z Talmudu I." na tomto místě. Ostatně jazykově vzdělaní si to mohou ověřit na přesně určeném místě v originálu.
Vypuštěný dovětek k tomu byl ještě ten, že Talmud je oproti židovské Kabale ještě "rozumný"... Kabala je křesťanství ještě vzdálenější. Zde v obcování se Satanem Židé sklouzli k magii a o monoteismu nemůže být ani řeči. Podle Kabaly spolu bohové a bohyně smilní jako u antického Pantheonu. Viz kniha Israela Shahaka "Historie a náboženství Židů".

Tohle rozhodně nemá vyvolávat jakoukoliv nenávist k jakémukoliv národu, ale má to informovat o FAKTECH, o zrůdnostech vyznávaných určitými skupinami jednotlivců. Bohužel jedinců vlivných. A na to také navazovaly odkazy týkající se Bohemian Grove.

157183

25.3.2008 22:59

RE: Tady to máme...

2xs 85.?.?.?

Reakce na 157181

Kdo chce být ještě malinko víc informovaný o vztahu některých nadpozemšťanů k nám, lidem z křesťanských národů, tak si může prohlédnout další citáty zde.
Díl třetí a poslední je zde
Pro mě bylo a je šokující, jak někdo podobné myšlenky může vymyslet, natož sepsat a ještě šířit!!! A v tomto jsou zřejmě vychovávány některé Židovské děti... někteří jejich rabíni podle toho učí jejich mládež. Co z nich asi vyroste? A jak se asi dívají na ostatní?
Znovu: já nešířím nic nezákonného. Uvádím prostě jen FAKTA, odkaz. A to proto, abyste se zamysleli vy sami a svobodně k tomu zaujali nějaký postoj.

157185

25.3.2008 14:44

Zdá sa, že všetky revolúcie boli kúpené

oto 83.?.?.?

Reakce na 157009

Práve čítam prípad Parvus - "kúpenie VOSR".
Je to úplne to isté. História sa len opakuje.
Stavovské povstania, revolúcia 1848 Hungárie boli taktiež kúpené revolúcie organizované tou istou "spoločnosťou".

Na margo tých skutočných obeti - tu platí:
"Pederasti sa zabávajú a vojaci umierajú"
- ako som sa dočítal v iných zdrojoch a čo je možné si taktiež nezávisle overiť.

Nástup slobodomurárov sa dá charakterizovať:
"Humanizmus cez nacionalizmus speje k brutalizmu!".

Francúzski jakobíni - katastrofa 1.100.000 mŕtvych.
Maďarskí jakobíni boli "našťastie" včas odhalení, ale to len oddialilo "krvácanie" slovenského národa pod slobodomúrárskou judášskou Košútovou zástavou v mene Natio Hungarica, ktoré sa pod jeho velením zmenilo na Natio Magyarica.
Világoš od bratských Rusov bola overtúra, ako sa dajú proti sebe postaviť príslušníci slovanskách národov.
Vo veľkom si to zorganizovali v premiére za 1SV a zopakovali v repríze za 2SV pod dirigentskou taktovkou stále členov jednej a tej istej "skupinky".

157168

23.3.2008 12:03

RE: Tady to máme...

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 157003

velice trefně napsáno, Mirdo [cool]

157082

25.3.2008 2:16

RE: Tady to máme...

P 125.?.?.?

Reakce na 156763

Stat se jiz davno jmenuje USRAEL a politicky system je demonazicracy....x

157140

19.3.2008 9:20

RE: Tady to máme...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 156760

A čemu se divíte ???? [chechtot] Maliká podotázečka ...Komu patří či kdo vlastní FED ???? A hned Vám musí být vše nad slunko jasné !!! [chechtot]

156764

19.3.2008 9:15

Brečet nebo se smát…

Spytihněv 83.?.?.?

Nevím. Jistě většina obyvatel planety si nedovede život bez občanského principu představit. Jak krásné. Hrdý občan s „volebním právem“.

Vůbec ale nejde o národnost. Jde především o zařazení do sféry vlivu, kde jsem veden jako poplatník. S národem to nemá NIC společného.

Loajalita? Ke komu? K nenažranému a nesnesitelnému aparátu? Co s tím mají co dělat jakékoliv ideje? Asi jen to jediné. V aparát nikdo neuvěří, tak tam napasujeme kulturu, víru, přesvědčení a pojmy se prostě překroutí. Zneužít všechno co se dá. Vlastenci? Kdo to je?

Vím jen jedno, vlastenec nevlastenec, hlavně že je řádně registrovaný občan a ten ať splácí. Je stejně jen dalším přírůstkem do registru dlužníků a pak je úplně jedno kam patří.

156765

19.3.2008 10:57

RE: Brečet nebo se smát…

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 156765

Forsáž,tohle je účinné zaklínadlo.Má dáti dal. [smích]

156771

19.3.2008 10:08

Dvojí občanství = občanská schizofrenie

Tony-66 tony-66 (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Nerad píši dlouhé věty: dvojí občanství je něco podobného, jako ve špionáži "dablagentství" (doubleagent)... Je to "účelová schizofrenie občana". [naštvaný]

156766

19.3.2008 10:52

představa

Vladimír Bílý vladimirbily (zavináč) post (tečka) cz 89.?.?.?

dokáže si někdo představit, že by výše jmenovaní majitelé obou pasů byli například ruso američani......Poté by bylo jasné,kdo řídí ameriku. Ovšem v tomto případě jde zřejmně o shodu náhod..že

156767

22.3.2008 1:26

RE: představa

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 156767

Nejste daleko od pravdy. Kořeny držitelů dvojího občanství v americké administrativě sahají právě do Ruska a abych to více upřesnil - do Khazarie (Chazarské království):


Vložený obrázek


Jak můžete shlédnout na mapce, tak ještě před vznikem Ruského impéria se Chazárie nacházela v oblasti mezi Černým a Kaspickým mořem. V polovině osmého století si tyto zločinecké a zákeřné kmeny mongolsko-tureckého původu oblíbily pasáže Talmudu a houfně konvertovali na judaismus. Odtud název: 13-tý kmen židovstva (Aškenazi židé). Geneticky odlišní od biblických sefardských židů (semitů) - jak popsáno v bibli - vyhnáni z Egypta a po dlouhém putování, dle Mojžíšova itineráře a za zázračných okolností rozestoupení moře a jiných triků, se nakonec usadily v dnešní Palestině a ubytovali se v okolí Jeruzalému. Zpět k těm chazarům.

Ruské impérium charské království dobylo, chazaři z části uprchli a částečně byly absorbováni a
vmíšeni do společnosti. Ruský car Ivan Hrozný - za období své třicetileté vlády - najímal do své tajné jízdní policie výhradně chazary, pro jejich talent chladnokrevně, bezcitně a dokonce i se zálibou vraždit. Jiné země si najímaly pro vedení válek chazary jako válečníky. To byla malá odbočka na objasnění té "chazarské povahy".

Každý neúspěšný pokus o svržení a zavraždění ruského cara, pokusy o rozpoutání revolucí, organizované pogromy atd. vedl k úprku organizátorů a k masové emigraci. Židé tomu říkají - exodus, neboli rozptýlení. Jelikož tehdy ještě neexistovala "B__hem" zaslíbena země Izrael, tak se davy chazarů hrnuly převážně do Německa, do Francie a do Ameriky. Většina členů obojího občanství v administrativě americké vlády a v izraelském Knessetu, jsou potomci ruských chazarů. Stejná povaha, stejné zájmy, stejný cíl. Pro více informací si klikněte na obrázek.

156990

19.3.2008 10:32

jeden z nejlepších článků

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

na Zvědavci za poslední dobu. Jen tak dál!!! [cool]

156769

19.3.2008 11:03

Díky

pietroo 194.?.?.?

za tento velmi kvalitní článek. Na Trodasově fóru se dá najít pohled z "druhé strany", když předseda izraelské vlády říká v rádiu lidem: "Nebojte se, my ovládáme Ameriku a Američané to vědí."

156772

19.3.2008 13:00

Ani

f.i.l.i.p 193.?.?.?

som to nedocital, taka sprska volovin to bola. A ten jeho "osobny" nazor, fakt konec. Ide to tu dole vodou s kvalitou v poslednom case. Nemam ani sil reagovat. (mozno sa to ku koncu zlepsilo, opakujem - nedocital som... )

156774

19.3.2008 13:20

RE: Ani

Jan X. 213.?.?.?

Reakce na 156774

No, ty jsou nejlepší - ani si to pořádně nepřečetli a už se hrnou do diskuse. [bliji]

156779

19.3.2008 14:14

RE: Ani aj

google 86.?.?.?

Reakce na 156774

>som to nedocital, taka sprska volovin to bola. A ten jeho "osobny" nazor, fakt konec.

zato ten vas prispevok, pan velkomozny, ten len tak srsi argumentmi a dovtipom.

>Ide to tu dole vodou s kvalitou v poslednom case.

vy by ste nerozoznal kvalitu ani keby vam nou strelili do hlavy.

>Nemam ani sil reagovat.

skuste zapojit aj tu druhu mozgovu bunku, ktora prezila vas nabozensky ritual, pravidelne otrepavanie si hlavy o mur.
ja by som vam proponoval, si ten dekel co si na tu sisku zakladate, prelozit pri tom otrepavani na celo. [chechtot]

156783

19.3.2008 14:53

RE: Ani aj

f.i.l.i.p 193.?.?.?

Reakce na 156783

Autor do nedavna slovne spojenie "dvojite obcianstvo" ani nepocul a hla, zrazu strasny odbornik. Ja sa tiez nevyjadrujem k protireformacii v Kosiciah z roku 1606, lebo o tom prd viem. A toho by sa mal pridrzat aj takyto kvazi odbornik.

156784

19.3.2008 14:31

RE: Ani aj

f.i.l.i.p 193.?.?.?

Reakce na 156784

*donedavna

156785

19.3.2008 16:06

RE: Ani aj

HomeopatoBijec 195.?.?.?

Reakce na 156784

Si schopny jeho tvrdenia vyvratit? Vo vacsine je to konstatovanie faktov. Poukazal na ludi s dvojitym obcianstvom vo vysokych funkciach.

Alebo niekto musi tuto temu studovat 30 rokov, aby mohol dat dohromady par faktov? Cital som nieco podobne uz davnejsie. Mohol tam pridat este viac ludi (nema uplny zoznam).

Najskor ti tam vadi ta neuplnost...

156791

19.3.2008 16:44

RE: Ani aj

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 156784

To je ciste vas problem, ze nejste schopen pochopit zakon o dvojim obcanstvi bez pravnicke univerzity. V tom pripade mlcte a do diskuze se nezapojujte. Pokud jste dostatecne inteligentni a vzdelany abyste se k podobnemu tematu vyjadroval, tak prosim, prestante blabolit a polozte na stul nejake argumenty...

156793

19.3.2008 17:15

RE: Ani aj

f.i.l.i.p 193.?.?.?

Reakce na 156793

Clanok je povrchny. Nerozlisuje vobec medzi narodnostou a statnou prislusnosotu(heh, ako Francuzi napriklad). A tam som aj skoncil a ani ho nedocital, ako som pisal v prvom prispevku. Ale uz mlcim[mrknutí jedním okem]

156794

19.3.2008 18:17

RE: Ani aj

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 156794

Problem narodnosti a statni prislusnosti je hlavne v zakone z roku 1940 a vyznamu anglickych slov:
Section 401 (e) of the 1940 Nationality Act provides that a U.S. citizen, whether by birth or naturalization, “shall lose his [U.S.] nationality by…voting in a political election in a foreign state.”

Nationality je dle slovniku jak statni prislusnost tak narodnost. Tedy diletant byl v prve rade autor zakona, ktery misto presnejsiho citizenship pouzil nationality. V te dobe to ovsem nemuselo pusobit takovy zmatek a zamena techto pojmu by navic mohla byt chybou. V originale se tyto pojmy v uvodu casto stridaji, coz trochu mate. Prekladatel mel nejspis na mnoha mistech prekladat nationality jako statni prislusnost. Kazdopadne kdo rozumi temto pojmum, tak nemel problem si to v hlave srovnat...

156798

19.3.2008 18:24

RE: Ani aj

f.i.l.i.p 193.?.?.?

Reakce na 156798

Vidite, mozno bude tam chyba. Rozumiem pojmu statna prislusnost, ale nie narodnost resp. narod.

156805

19.3.2008 21:16

RE: Ani aj

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 156805

Jen pro Vás na dovysvětlenou.

Zcela běžně se hovoří o židovském národu. Ovšem jaksi nám chybí termín třeba katolický národ. Proto je záhodno změnit židovský na "národ Židů". Najednou je „jasné“, že jde o něco jiného, než co by mohlo evokovat národ „Katolíků“. A tak se víra mění v genetiku. Jde však skutečně o národ?

Jestli nějaké impérium pohltí různá etnika, musí použít jinou ideu než je „národ“. Tak se objevuje stát a s ním občanství. Je to princip univerzální a vyhovuje globálně. Jde tu ještě někomu o národ?

Proč tedy národ? Národ vznikl ze širší rodiny – kmene. Kromě genů, jsou zde i podstatné kulturní znaky, a to především jazyk. Ten umožní příslušníkům národa se zcela jasně domluvit, a neřešit stále dokola třeba co je to „národ“. Je to zcela přirozená skupina, ze které se tvořilo království (knížectví) původně fungující na principu republik a tedy i původní demokracie (pokud se ale do toho nepletl někdo, kdo měl s národy nenárodní úmysly). Příslušníkem národa se tedy mohl stát kdokoli, kdo přijal dané kulturní principy.

To, že pojem národ je dnes „chápán“ jinak, není jistě náhoda. Národy se prostě do dnešního uspořádání světa ale vůbec nehodí. Pak tu tedy máme „národnost“ zaměnitelnou za státní příslušenství, náboženství zaměnitelné za národnost a loajalitu zaměnitelnou za cokoliv...

156817

19.3.2008 21:04

RE: Ani aj

f.i.l.i.p 193.?.?.?

Reakce na 156817

Ja si pamatam na jeden seminar, kde sme riesili otazku naroda a narodnosti. Vysledok nebol ziadny, ziadna univerzalna definicia. Niekde som cital peknu definiciu, dufam ze som si to dobre zapamatal:"Narod je spolocenstvo osudu" to len na okraj. Aj by som vam zvisil karmu keby sa to dalo za vetu "Národy se prostě do dnešního uspořádání světa ale vůbec nehodí."

156820

19.3.2008 21:51

RE: Ani aj

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 156820

V tom pripade apartheid v Izraeli postaveny na genetickem zaklade se vubec nehodi do dnesniho usporadani sveta. Nedavno jsem registroval pocit konvertity k judaismu tusim v brneske synagoze, ze zbytek jeho nove nabozenske komunity si od nej jaksi drzi odstup. Kdyby vam to prislo neuveritelne muzu to vyhledat. Dale paragraf 401 (e) resi "...hlasovani americkeho obcana v politickych volbach jineho statu..." Kdy dochazi automaticky ke ztrate americkeho obcanstvi.

Neni zadny akademicky ani pravmi problem zrejme definovat platnost tohoto zakona vsech politickych voleb vsech statu teto planety, krome Izraele. Ve volbach se zrejme neresi pojem etnicky, ale statni prislusnosti a zakon pozaduje, aby obcan USA krome jedne vyjimky jak vidno nevolil v politickych volbach mimo USA. Tady to az smrdi nejakou zaujatosti, ci dokonce "antisemitismem", kdyz je v tom namocen jenom Izrael.

Je to natolik "pravne komlikovane", ze ve sporu Afroyim versus Spojene staty to soudy nizsi instance a to hned dvakrat v rade nepochopily. "Zasmodrchane" to bylo i pro Nejvyssi soud rozhodnuti bylo 5:4. Nechci malovat certa na zed, ale je neco shnileho v soudnim systemu USA. Vypada to, ze ryba smrdi v teto kauze od hlavy. [velký smích] [velký smích]

156822

19.3.2008 23:51

RE: Ani aj

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 156820

Nevím, co to bylo za seminář, ale ani mě to nepřekvapuje. Akademici dnes z výše uvedených důvodů nemohou dojít ke zcela „korektní“ definici národa. Musela by být zákonitě v rozporu s tím, jak se dnes „korektně“ vykládá fungování společnosti.

Například OSN je vše, jen ne skutečné společenství národů. Aby mohla společnost fungovat na národních (tedy zcela přirozených) principech, musela by opustit princip současný. A proč to tak není? No, na to by nám mohl odpovědět třeba onen výčet „loajálních“, uvedených v článku co jste nedočetl. Pracují totiž pro ty, kterým existence skutečných národů vyloženě vadí (z výše uvedených příčin).

156828

20.3.2008 16:25

Národ/nost - trochu jiný pohled

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 156828

http://sirver.neutral.cz/EE/clanky.php?id=667

Už jsem tu doporučoval RNDr. Emila Páleše, CSc., vystudovaného kybernetika, na řadu otázek, mj. i na otázku národa/národnosti. Zkuste tenhle link, na kterém lze stáhnout i jeho první knihu Duchovní význam Evropy...vážně zajímavý úhel pohledu ...
[smích]

156888

20.3.2008 22:27

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 156888

Dík, je to opravdu inspirující, nečekal jsem to [smích]

156914

21.3.2008 0:48

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 156888

pro fajnšmejkry doporučuji Angelologie dějin

156919

21.3.2008 8:40

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 156919

A pro úvod do problematiky:

Sedm archandělů

Více na Pálešově stránkách:

http://www.sophia.sk/

156942

22.3.2008 14:38

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 156919

Ano, jedna z mála opravdu kvalitních studií. Originální pokus spojit "fyzické" a "duchovní". Přeloženo do jiného jazyka: Prostě taková "teorie superstrun", která splňuje vědecká statistická kritéria.

157027

22.3.2008 18:21

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 157027

Fyzické a duchovní JE spojeno, rozpojuje je jen náš intelekt, a praktický celé bytí je o tom, jak naučit intelekt vidět a přijmout skutečnost takovou, jaká je...

Velmi k tématu:

http://marek.blog.respekt.cz/c/28471/Nirvana-po-mrtvici.html

157044

24.3.2008 12:41

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 157044

No když už jsme se od dvojího občanství dostali až sem.

To video je zajímavé (typicky americké), zvlášť ten kontrast chápání sebe, a role kterou hraji. On některý objev, nemusí být až takový objev. Jako děti jsme prožívaly nirvánu třeba při hře. Zapomenou na vše a žijí jen okamžikem. Pocit euforie zůstává ještě dlouho a kolikrát musíte dítě z transu odvést. Pokud hodíte dětem míč, tak fotbal nehrají, ale ženou se za míčem jako hrozen včel. Některé přestanou i dýchat, jiné se přivedou do hysterie. Pak nastupují dospělí, a vnáší do akce „řád“. Nastává však rozpor, který většinou způsobí postupnou ztrátu euforie. A „v zájmu podřízení se“ nejsme pak schopni přenést onen změněný stav vědomí na vyšší stupeň.

Pokud se můžu vrátit k názorům pana Emila Páleše. Mám trošku jiný pohled na dějinné události, i když s něčím souhlasím. Jednoznačně musím podpořit názor, že v pozadí událostí je něco jako „nadčasový duch“. Jinak řečeno, kdo žije „z ruky do huby“ a „ze dne na den“ je nutně ve vleku idejí určených jinak a jinde (nyní se nabízí blíže rozebrat roli církví v dějinách, a jakou roli hrají dnes, co stojí v pozadí, a kdo je strůjcem idejí a proč, jak jsou „velké myšlenky“ používány a proč, a zdali jsou v souladu s mým zájmem).
Obecně vychází z duality světa, ale počítá s něčím, co by se dalo nazvat „nadědomí“. To se ale vlastně s duálním pojetím neslučuje. Tady se pak (si myslím) nabízí myšlenka jiného způsobu fungování světa. Jinak bychom museli připustit i hmotný svět „nadbytostí“. No a tady bych si už troufl oponovat. Není to spíš snaha vysvětlit věci zatím nejasné klasicky oklikou? Pak se také nemohu zbavit dojmu, že na již vyložené dějiny je třeba vymyslet nová vysvětlení a z těch pak vyvodit nové principy. Ale pozor, ty dějiny takto někdo vyložil a zapsal. Stejně jako třeba 11/9. Co na tom, že to tak nebylo. Už se stejně úředně tvrdí, že to tak bylo a pro budoucí generace je to již zadáno. Ano, toto je součást nadčasového plánu. Ale je toto dílem nadbytosti? Myslím, že ne. Pokud ji však sami za nějakou vyšší bytost neoznačíme a nebudeme ji i tak chápat.
Svět ale nefunguje jen duálně. Je zde i jednota a vztah mezi jednotou a protiklady. (Musím skončit, zaslechl jsem v tv Havla a mám pocit, že půjdu zvracet).

157121

24.3.2008 20:42

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 157121

Případ neuroanatomky popisující svůj vlastní "stroke of insight" je pro mne zajímavý z mnoha důvodů, většiny z nich se dotýká i (mimochodem fundovaná a korektní) diskuze k videu. Nirvánu, kterou máme v počátcích vývoje (ať už vědomí jako takového, tak vědomí subjektivního) tak říkajíc "darem" (viz Váš příklad s dětmi), musíme v průběhu evoluce pracně znovu dobývat zpátky na našem racionálním egu (čímž se ale souběžně vyvíjí a čistí i ego). Zkratky a nábližky (např. drogy) nadlouho nefungují, a zázraky jako ten z videa taky nejsou normou - o to vzácnější je doslova osvícená odbornice, která je dokáže lidsky i vědecky sugestivně popsat. Přesto - skutečně to budeme chápat až tehdy, kdy to okusíme na vlastní "pravou hemisféru".

Vašemu rozboru Páleše moc nerozumím - podle mne existuje neduální nadvědomí (řekněme třeba tao) společně a souběžně se stvořeným duálním světem - nevnímám v tom žádný rozpor. Morfogenetická pole či jinak řečeno duchovní hierarchie jsou už ale součástí světa stvořeného, tedy duálního, a i v jejich rámci probíhá tzv. boj Dobra se Zlem - svým způsobem bojují andělé a démoni skrze nás lidi, my jsme jejich šachovnicí i figurkami, oni nás inspirují a vedou. Dějiny z tohoto pohledu nejsou nic statického, vlastně není důležité to, co se "skutečně stalo", ale to, jak to dnes chápeme. Světem hýbou naše emoce vznikající při vnímání "reality", ne nějaká realita an sich. Vymýšlet nová, dokonalejší, širší vysvětlení dostupných faktů a z nich vyvozovat nové, dokonalejší, "šířespektrálnější" principy - to je právě duchovní evoluce. I Ježíš "přišel psát nové zákony na staré desky".
No ale nikomu nic nenutím - i tady platí, víme jen to, na co si přijdeme sami
[smích]

157132

24.3.2008 22:22

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 157132

Možná to ode mě tak nevyznělo, ale ten případ je skutečně nesmírně zajímavý, zvlášť pokud je ho někdo schopen tak originálně popsat (myslím, že osobně jsem se za určitých okolností s těmito pocity setkal, je ale opravdu těžké je zachytit či vyvolat).

> podle mne existuje neduální nadvědomí
Myslím si totéž. A právě z tohoto pohledu si nemyslím, že by svět měl být věčným konfliktem Zla a Dobra.
Jinak můj názor byl čistě „první dojem“ z narychlo přečtené jedné práce, čili bych si to ani netroufl kvalifikovat jako „rozbor Páleše“. To spíš někdy později, po podrobnějším seznámením se s vícero pracemi.
Ale v každém případě ještě jednou děkuji za oba typy, opravdu stojí za zamyšlení. [smích]

157134

25.3.2008 9:01

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 157134

...A právě z tohoto pohledu si nemyslím, že by svět měl být věčným konfliktem Zla a Dobra.....

Z esoterické teorie i ze své vlastní hořkosladké zkušenosti vím, že nejtěžším a zároveň nejdůležitějším krokem "zasvěcování", tím kruciálním bodem obratu, je hlubinné pochopení a akceptace toho, že skutečnost JE JAKÁ JE bez ohledu na to, co si o tom myslíme. Možná se to zdá v rozporu s tím, co jsem psal předtím - že totiž světem hýbou naše emoce vznikající při vnímání reality. To se ovšem týká právě jen té stvořené, duální reality. V ní bojuje dobro se zlem z definice - je to její vlastní modus vivendi, bez toho "by nebyla". Až tepve akceptací tohoto faktu a "poznáním (= skutečným pochopením) Zla a Dobra" "budeme jako bohové" a budeme moci stvořenou realitu účinně měnit...

157155

26.3.2008 9:38

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 157155

>akceptace toho, že skutečnost JE JAKÁ JE bez ohledu na to, co si o tom myslíme
To je hezky napsáno. Mě se to moc líbí, jen si tady trošku nevím rady s tím slovem „skutečnost“. On se ten svět opravdu odehrává víceméně v mé hlavě, vedle toho světa mimo mou hlavu. Skutečnost je pak to, co jako skutečnost akceptuji a přijmu. To se ale nutně nemusí shodovat s tím, co se odehrálo z pohledu někoho jiného. Pokud to však akceptujeme společně, je to pak také skutečnost. Ale když ne? Pokud je společná vůle se dobrat skutečnosti, pak se to obvykle povede. Pak je tady ale i opačná vůle. To je, že rozumím co je skutečnost (v souladu s druhým), ale vykládám ji jinak. Je tu nevole dobrat se skutečnosti. A to je destruktivní konání a vzniká tak svět LŽI. A to je myslím to, co nás trápí (mě tedy ano).

(někdy po ránu mám potřebu vypustit nějaké to „moudro“) [mrknutí jedním okem]

157206

26.3.2008 10:02

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 157206

Ta paní mozková doktorka to popisuje hezky, a přesně tak, jako prastaré duchovní vědy: jsme-li "ve své pravé mozkové hemisfeře", jsme v absolutnu, tady a teď, celí a jednotní se vším, co je, nerozdělení, v ráji před "dědičným hříchem", mimo Dobro a Zlo - nemyslíme, pouze cítíme. Jakmile "vlezeme do levé hemisféry" a začneme myslet, (usuzovat s významem soudit) - tímto právě činíme "prvotní hřích". Myšlením se vydělujeme z původní Jednoty, pořizujeme si své individuální ego a ocitáme se ve sféře působnosti Dobra a Zla, kterou tímto myšlením de facto stále "tvoříme" a udržujeme. Moudří samozřejmě vědí, že jinudy cesta nevede, že jenom přes dokonalé poznání dobra a zla se můžeme znovu vrátit do Jednoty, která je tou jedinou skutečnou Skutečností. Vše ostatní je opravdu jen aktuálním společenským konsensem. Koušeme se tedy do svého vlastního ocasu, když se snažíme poznat nějakou "objektivní" skutečnost v duálním světě - nic takového objektivně neexistuje. To ale neznamená, že to, co vnímáme jako skutečnost, můžeme ignorovat. Naopak. Jenže to nemáme poznávat jako něco, co je "mimo nás", ale naopak si máme uvědomit, že to spolutvoříme - všemi svými myšlenkami. Jde tedy o kvalitu našich myšlenek a citů - ta pak tvoří kvalitu stvořené skutečnosti, která je jenom prubířským kamenem a zrcadlem nás samých.

157208

26.3.2008 11:16

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 157208

Asi nejsme v názorovém rozporu, jen bych snad zkusil doplnit. Dobrat se absolutna (Skutečnosti) je cesta. Je to směr, který jsme schopni si udat jako jednotlivci i jako společenství. A právě proto bych chtěl dodat, že ta cesta je daná mezníky. Tedy Skutečnostmi na cestě ke Skutečnosti. Dualita věcí nám umožňuje hledat směr.

Tyto mezníky lze stavět, ale i bořit. Pak se ale vzdalujeme od Skutečnosti a cestujeme směrem jiným. Toto je určité úskalí, které je těžké si uvědomit. Sám mohu dokonce jít směrem jedním, a ostatní směřovat jinam. Také tak můžu být směřován, a od Skutečnosti vzdalován. Je ale i mou věcí, jestli chci bloudit. Proto se CHCI dobírat skutečností na cestě ke Skutečnosti.
>"budeme jako bohové" a budeme moci stvořenou realitu účinně měnit...
Již jsme k tomuto podobně dospěli dříve v některé z předchozích diskuzí (tuším že na téma Život). Toto měnění reality je jako stavba. Určuji pevné body (mezníky), k nímž se vše vztahuje. Tj. každý z nás může být bohem (a v každém z nás je bůh). Na nich dále mohu tvořit, a to je cesta. A i ta může být společným dílem. Musíme se pak shodnout na těchto pevných bodech, které se pak stávají Skutečnostmi na cestě ke Skutečnosti. Jinak řečeno „stvořené reality“. [smích]

157216

26.3.2008 14:32

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 157216

Souhlas. [smích] I s tím, že na cestě ke Skutečnosti jsou umístěny různé směrovky a výhybky, a že pro poutníka platí určité principy - něco jako pravidla hry.

Jen bych řekl, že ke Skutečnosti se blížíme VŠEMI směry, protože Skutečnost je VŠUDE. Některé směry možná bolí více než jiné - ale to je záležitost svobodné volby každého poutníka...

157228

26.3.2008 4:32

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 157121

Musím skončit, zaslechl jsem v tv Havla a mám pocit, že půjdu zvracet.
---
Dovedu si představit to utrpení! [mrknutí jedním okem]

157201

26.3.2008 8:45

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 157201

Já nevím, ale nemůžu se zbavit dojmu, že on sám vůbec netuší, co tropí. Jeho projev působí roztržitě, dezorientovaně, těžko hledá „správné“ příměry, je to taková „koncepční nekoncepce“. No a to má být „morální autorita“? Jsem již neuvěřitelně alergický na to jeho „čecháčkovství“. Mám neodbytný pocit, že se sám za něco takového považuje. [oči v sloup]

157205

26.3.2008 10:45

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 157205

Viděl jsem jeho projev(nauseu ovládám levou zadní),těžce dýchal a mluvil co musel.Loutka.Pan Havel se chystá na cestu Údolím Stínů,hodně štěstí Václave.Dášu také zdravím. [smích]

157210

29.3.2008 3:53

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 157205

Nerad používám vulgarismy, ale tady se toho nevyhnu.
Havel je kurva převlečená za kamaráda! Stejně jako se označuje FED - největší podvod dvacátého století na Američanech, tak Havel je největší podvod dvacátého století v tehdejším Československu (sametovka 1989). Nebudu přehánět, když označím znárodnění (1948) a nastolení komunismu podvodem č.2. Neslavně se zapsal se do dějin našeho národa. Setkal jsem se s Havlem osobně v roce 1992, když byl na návštěvě krajanů tady v Kanadě, ale tehdy jsem mu ještě fandil...nevěděl jsem, že se ten "člověk" narodil bez páteře.

157481

19.3.2008 14:46

RE: Ani

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 156774

Mohl by jste prosim vas popsat sve pocity trochu detajlneji?
Podle toho co jste napsal a podle toho co jsem vycetl z historickych knih, mel jste stejnou reakci jako dabel ctouci bibli.
Jak zajimave, z pocatku jakysi nezajem, potom bolest a mozna pocit chladu, tak jak popsal peklo Dante, chapu, ze pravda je pro vas obtizna.
Pisete, ze vam to vzalo silu, inu, to pravda nekdy dokaze.
V soucasne dobe se zidovske loby, ktere ovlada vetsinu komunikacnich prostredku, obulo do pana "Obamy".
Nelibi se jim, ze ma kamarada, pastora, ktery vidi situaci tak jaka je a stejne jako pan Topolanek ma "Gule" na problem poukazat.
Zide se boji, ze Americane se probudi a nebudou chtit pokracovat v tanci ktery se jmenuje: jak tancit jak zide piskaji"
Pres to, ze oficialni postoj armady a velitelu je, ze moralka muzstva je vyborna, kdyz vojaci spinavou hru prohledli a uz nechteji se vracet zmrzaceni z bitev ktere nemaji nic co delat s Americkym blahobytem.
Jaky je rozdil mezi obeti Inku, kteri vytrhli srdce z tela a s osudem mladeho vojaka ktery se vraci z konfliktu bez nohou, uplne zmrzaceny kde byl obetovan za idealy tak zvaneho "Shoea".
Boha zidovskeho "Shoea".
Americane nejsou hloupi, ale nepritel s dvema obcanstvimi je jako drak s dvema hlavami. Potrebuje specialniho rytire aby ten je vyvedl z blizici se katastrofy.

156786

19.3.2008 12:43

Jeden takový se jmenoval Švejnar.

rickover 86.?.?.?

Naše levice v čele s geniálním vůdcem a učitelem soudruhem Paroubkem (ti, kteří pamatují jeho činnost v RaJ v 80.letech měli pro něj přezdívku Šuplík) si ho objednala jako kandidáta na presidenta a jeho US, eventuálně v případě potřeby dvojí občanství a z toho vyplývající otázka loajality najednou nehrála žádnou roli.

Možná proto, že Švejnar, jakkoli bezvýznamný a trapný Paroubkův dvorní šašek by v případě svého zvolení šilhal směrem k Moskvě a to se smí.

156776

19.3.2008 16:59

RE: Jeden takový se jmenoval Švejnar.

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 156776

At se jakkoliv snazite zmenit teme, nikomu jiste neunikl, ani zaujatemu pozorovateli jako jste vy, straslivy skluz USA, ktery by se dal nazvat "ekonomickou tragedii" za vlady Zionistu.
Tedy, da se odvodit, neni to dvoji obcanstvi, ja osobne znam lidi s Ceskym a USA obcanstvim, to se vztahuje i na jine.
Tragedije je v tom, ze ti co maji Israelske obcanstvi a to USA, ti jsou loyalni prave Israeli.
Ja uz mam pocit, kdyz stojim ve fronte se svym synem nekde treba pred kinem a vidim zida, mam pocit, ze si meri meho syna a mysli si: Ty musis zemrit za Israel. Moje deti nejsou bojovnici, my jsme vzdy byli kseftmani, Ty musis zemrit za Israel.
Uz me to skoro bere. Kdyz vidim, ty mlade zmrzacene lidi, kteri se vraci z valky bez koncetin. Z valky ktera je vedena jen proto, aby bankeri, tedy jak se rikalo ketasove se napakovali.
Jiste by nekdo mel prijit se seznamem nabozenstvi "bankeru" a co spionu. Ale, zrejme by se nikdo nedivil.
A vy to vite a jen mlzite. Muj dedecek schovaval zidovskou rodinu za Valky a za to zemrel v koncentracnim tabore.
Tuhle jsem mluvil s maminkou, ktera skoro plakala a rekla mi.
Karle, ja vim, ze kdyby dedecek vedel kam ty Zidi svet privedoum, on by toho co udelal jiste ted litoval.

156795

20.3.2008 19:23

RE: Jeden takový se jmenoval Švejnar.

jendajenda 88.?.?.?

Reakce na 156795

Dobrý den,
nic si z toho nedělejte - to je jen paranoia, Vaše a , nedej Bože, i Vaší babičky. ale nic si z toho nedělejte, má babička měla zase dnu.

156902

19.3.2008 16:46

RE: Jeden takový se jmenoval Švejnar.

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 156776

Svejnar nebyl kandidat CSSD, ale zelenych. Uz jen proto je smesne si myslet, ze by silhal smerem k Moskve. To, ze ho podporoval Paroubek je logicke. Tezko by sam nasadil kandidata, ktereho by podporila i cast vladni koalice. U Svejnara stacili komunisti a par lidovcu aby prosel. Jak to dopadlo vsichni vime.

156796

19.3.2008 16:27

Docela mě zaujalo,

Sam Ting Wong 213.?.?.?

že v Litvě se stal prezidentem Američan. U nás to zkoušel "Čech" Švejnar. Že by další způsob, jak upevňovat US hegemonii? (A potažmo moc loutkařů v pozadí.)

156792

19.3.2008 18:22

RE: Docela mě zaujalo,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 156792

Musite si odpovedet na otazku, co vlastne American je.
Zaroven se muzete zeptat co je Izraelec.

156797

19.3.2008 18:57

Novak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Neda se jim to uprit-Zide jsou uspesni proto, ze jeden chrani druheho a ziskavaji tak vyznamne posize ve vsech zemich - i u nas-viz clanek od Narodne vzdelavaciho institu.
Neni vylouceno, ze ovladnou cely svet a pak plati, kdo umi tak umi tak umi a kdo neumi tak cumi. Kez by tak Ceso podporovali jeden druheho. Chybi na seznam ted novy kadr guverner New Yorku Spitzer a nakonec i minuly kandidat na prezidenta Kerry [zmaten] [zmaten] [zmaten]

156806

19.3.2008 20:06

Weinmann

Vladimir Karasek 67.?.?.?

Ten clanek musi byt nejaky hoax namireny proti lidem, kteri vini za vsechno nestesti Zidy. Vzdyt si staci zadat treba toho lodniho "mistra" Weinmanna do Google a zjistite jeho skutecnou hodnost i to, ze se pokousel o spionaz ve prospech Ruska, nikoliv Izraele.

156809

19.3.2008 22:01

RE: Weinmann

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 156809

Děkuji za upozornění. Zdá se, že máte pravdu. V článku jsem to opravil.

156823

19.3.2008 22:43

RE: Weinmann

Saša 74.?.?.?

Reakce na 156823

Nesčetně článků popisuje případ špionáže Ariel J. Weinmanna, ale všude se dočtete, že nebylo sděleno ve prospěch jaké vlády chtěl nebo prováděl špionáž. Na základě výroku jeho otce, že není žid (ale Němec) několik zdrojů uvádí, že pravděpodobně pro Rusko. V některých článcích je, že pracoval pro Izrael nebo Rusko – obě zprávy údajně z důvěryhodných zdrojů. Skutečnost je tedy utajená či sporná. Jméno Ariel je výlučně židovské, samozřejmě to nic nedokazuje.

156825

20.3.2008 8:17

RE: Weinmann

Vladimir Karasek 67.?.?.?

Reakce na 156825

Saso a co tak nejake odkazy? Podle vsech informaci vcetne tech co zde uvedl editor se jedna o spionaz ve prospech Ruska.
Ariel je zidovske jmeno asi tak jako Marek, Matous, Lukas a Jan. Ja mam kamaradku jmenem Ariel a oba jeji rodice jsou skotskeho puvodu a navic zrzavi.

156845

20.3.2008 9:49

RE: Weinmann

Saša 74.?.?.?

Reakce na 156845

Pane Karásek, Vy vyvracíte a měl byste tedy hledat zdroje. Je možné a pravděpodobné, že mu bylo zcela jedno, komu něco prodá, ale je podivné, že by žádal o asyl v Rusku? Je podivné, že dostal nízký trest a byl vyšetřován 4 měsíce než zpráva byla uveřejněna.Veřejně nebylo nikde sděleno pro koho špionáž dělal, podsunuto Rusko bylo, ovšem snad Alaska Free Press jmenoval Izrael. Možná jeden zdroj můžete tvrdit, že má zaujatý pohled, každý zdroj je však zaujatý. Netvrdím, že je jedna nebo druhá zpráva nepochybná.
Time magazín Aug. 09, 2006: His father says his son is not Jewish (the family's heritage is German).
http://www.msnbc.msn.com/id/14521810/ The Navy has not disclosed which government or governments Weinmann is charged with spying for.
http://hamptonroads.com/node/191801 December 6, 2006 Weinmann will be eligible for parole in less than four years. The agent's country was not disclosed in court but a Pentagon official, speaking on condition of anonymity, said it was Russia. Weinmann said he had hoped to exchange the information for a new life in another country.
http://www.rense.com/general74/guilty.htm The Navy at one point had considered the death penalty against Weinmann
Ryan G. Anderson sits in a Military prison with a life sentence, who did not have access to anything spectacular
http://www.alaskafreepress.com/news/88 According to an article published in the Saudi daily Al-Watan, Weinmann, is suspected of spying for Israel. No more evidence of that has been brought forward though, and the suggestion seemed to sit poorly with many.
cache of http://forum.mpacuk.org/archive/index.php?t-19777.... Ariel J. Weinmann CAUGHT SPYING FOR Israel
http://www.moonofalabama.org/2006/08/jonathan_poll...
http://forum.ebaumsworld.com/archive/index.php/t-1...

156854

20.3.2008 18:33

RE: Weinmann

Vladimir Karasek 67.?.?.?

Reakce na 156854

Jak se tak Saso divam na vase odkazy ukazujici na Izrael tak se me zda, ze rad lovite v kalnych vodach. Ale proti gustu zadny disputat.
Hlavni je, ze vase spekulace jsou poprenim logiky. Pokud by byla Amerika na nejvyssich mistech opravdu tak prolezla zidy vernymi Izraeli, dokazal by si Izrael opatrit sve informace mnohem elegantnejsim zpusobem nez od nejakeho specialisty 3 class.

156895

20.3.2008 21:22

RE: Weinmann

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 202.?.?.?

Reakce na 156895

V té době neměli Vyvolení až takový politický vliv, ten získali až za posledních cca 30 let, včetně vytvoření sítě agentů ve všech klíčových organizacích. Pamatujete, jak to bylo u nás za (žido)bolševika? Pokud vznikl jakýkoliv zájmový spolek, například Klub sběratelů zubních párátek o počtu alespoń tří členů, tak jeden z nich byl určitě agent STB. V USA kráčí stejným směrem.

156909

20.3.2008 21:21

RE: Weinmann /2 Karasek

Saša 74.?.?.?

Reakce na 156895

Zkreslujete pane Karásku, řečeno vlídně. Weinmann mohl chtít prodat Izraeli, nic víc a nic míň nebylo řečeno. Odkazy jsou na Time , Associated Press (MSNBC), Pilot on Line (US zdroj zastávající se US Army), Rense jediný protiválečný, ale nikdy nelhal, Alaska Free Press řetězec „Free Press“ atp. Tedy objektivní a seriózní zdroje. Pokud jste si udělal svůj názor, neberu Vám ho.

156911

20.3.2008 1:03

RE: Weinmann

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 156809

Ve prospech Ruska ale kdo vydelal na byznysu studene valky?
Chytre promyslene.

156832

20.3.2008 4:05

Podstata

Supman 89.?.?.?

Dobrý den, dobrý článek.
Jeden známý, který kdysi pracoval v rozvědce mi řekl, že úspěšnost Mossadu tkví v tom, že ŽÁDNÝ skutečný žid neodmítne spolupráci, ať už žije kdekoliv. To proto, že žid není v první řadě američan nebo argentinec, ale žid.
Možná je tajemství vysoké soudržnosti a kooperativity židovského národa ukryto v jejich hýčkané "křivdě pronásledovaného národa" (viz. nekonečné ohánění holokaustem).
Jestliže ovládají finance (a ty možná už 2OOO let) nebyl problém s ovládnutím de facto "beznárodnostních" USA založených na hospodářském úspěchu a financích. Pokud by někdo chtěl zmiňovat právo a svobodu, tak přeci všichni víme, že: "PRASATA JSOU SI ROVNĚJŠÍ" (Orwell).
A tak USA zafungovaly jako perfektní základna a nástroj pro vytvoření a ochranu "země zaslíbené".
Nejsem antisemita, ale jak dokazuje "pozitivní" rasizmus afroameričanů, JAR, Rwanda... - pokud existuje nadměrná diskriminace vůči nějákému etniku (v případě židů možná 2000 let), tak po nabytí práv a svobod se to zvrhne do opačného extrému. A to v podstatě Izrael dokazuje (možná existuje nějaký sociologický model?)

Tento článek mi udělal radost především zamyšlením nad skutečnýmy důsledky "dvojího" občanství veřejného činitele pro suverenitu státu. Dal bych ho povinně předčítat všem nadšeným příznivcům pana Švejnara, kteří tento problém ať už z nevědomosti nebo stupidity (viz."Základy stupidologie", Dr. Koukolík) bagatelizovali.
Dále mne pobavil i fakt, že přestože se někteří zasloužili o světoznámost ČR v "tunelech", tak proti panu Zakheimovi jsou všichni zloději a "tuneláři" světa prachsprostí břídilové. A jak to celé křišťálově ustává, to by záviděl i Standa. [chechtot]

156836

20.3.2008 6:30

RE: Podstata

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 156836

Neni pravda, ze nikdo neodmitne spolupraci. Bylo by riskantni a neprofesionalni nekoho k necemu tlacit. Mossad kontaktuje vhodne lidi a zepta se, zda by pripade nutnosti pomohli. Pokud odmitnou nikdo je k nicemu nutit nebude a uz o "ustavu" nikdy neuslisi. Pokud kyvnou muze se stat, ze o Mossadu taky nikdy neuslisi, ze proste jejich pommoc nebude potreba. Krome pripadu vysoke nouze vas nikdo nebude kontaktovat na posledni chvili, aby vas hned pouzil.

Mimo zdroje informaci, ktere jsou primo ziskany at uz je zkorumpujete, pracuji pro vas z presvedceni nebo na ideologickem zaklade ...., kazda zahranicni rozvedka potrebuje mit zajistenou "infrastrukturu". A tady muze Mossad tezit z kosmopolitniho postaveni Zidu a jejich silne loajality vuci "materske" zemi. Ziskat pak nekde kramek se staroztnostmi, byt, garaz, auto, nejake sluzby.... nutne pro provedeni nejake zpravodajske operace je mnohem levnejsi a jednodussi nez pro jine zpravodajske centraly. Z toho duvodu je Mossad pri desetinove velikosti ohledne schopnosti srovantelny s americkymi ci ruskymi zpravodajskymi sluzbami jako spickami v oboru.

Pro podrobnejsi informace doporucuji knihu Mec Gideonuv. Samozrejme je treba kriticky pristup ke vsemu co se tyka tajnych sluzeb informace a desinformace jsou jejich denni chleba. [smích] [mrknutí jedním okem]

156839

22.3.2008 13:35

RE: Podstata

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 156836

Ta diskriminace byla ale pravděpodobně způsobena předchozí negativní zkušeností. Byli to samí Židé, kteří se vědomě odloučili od ostatního lidstva, vytvořili si neuvěřitelné množství rituálů pro ten účel, pokud to budeme popisovat jen čistě sociologicky. V Persii i Babylónii ve skutečnosti Židům byly bez problémů svěřovány i nejvyšší úřady, fungovali jako opora moci proti domácímu obyvatelstvu. To se ale dnes nenosí říkat? Jestliže budeme věřit bibli, pak i v Egyptě to bylo podobné. Persie(Írán), Babylonie...byly totiž to, co dnes nazýváme "multikulturní". A zřejmě jako vždy je příslušníci nejmenovaného etnika posléze zklamali. Tak jako jsme toho svědky dnes. Oni sami se vydělili, a ta křeč pokračuje dodnes. Diskrimminace není příčinou. Stejně jako příčinou antisemitismu není závist. Protože pak by největší antisemité museli být Židé. Pár jich znám, takže o té závisti vím svoje. A ani miliony jim nepomůžou... Oni diskriminují vlastně nás. Vždyť de facto žijeme jako v Jihoafrické republice. S jejich nenávistí k druhým je to jako u narušeného člověka: hledáte příčinu nenávisti, ale ta příčina sice někde je, ale ne u těch druhých lidí, jak se psychicky nemocný domnívá... Je to nenávist pro nenávist, dodává si tak to etnikum podvědomě sebedůvěru. Je to prostě vzorec se kterým byli takříkajíc "stvořeni", a budou muset začít na sobě hodně pracovat, aby byli schopni žít s ostatními lidmi (ne jenom vnějškově "jako", ale opravdu solidně). Žádné náznaky ale nejsou vidět. Jen pokračují ve stejné linii už tisíce let a dnes jim dodává neuvěřitelnou energii to, že se vlastně v rámci globalizace naplňují jejich stará proroctví a touhy... Slovanovi=flegmatikovi se to těžko vysvětluje, myslí si, že všichni jsou jako on...ne, nejsou. [oči v sloup]

157023

20.3.2008 21:07

Zradar

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Paní Kuchtová,nezajímají mne Vaše zelené hry.Opovažte se hlasovat pro.Vyřiďte to prosím kolegům,Džamilu zdravím. [smích]

156910

21.3.2008 3:46

Přečtěte si toto

the warg 213.?.?.?

I když asi se vám to líbit nebude, protože jest to mnohem prozaičtější, než vaše věčná kovbojka o židovských banditech...

http://www.richw.org/dualcit/faq.html

http://www.richw.org/dualcit/faq.html#israel

156922

Příspěvků: 115

19.03. 07:29 Mirda  Tady to máme...
19.03. 08:13 Rejpal  RE: Tady to máme...
19.03. 21:22 Rene Bartosek  RE: Tady to máme...
20.03. 23:16 2xs  RE: Tady to máme...
21.03. 05:54 Rene Bartosek  RE: Tady to máme...
21.03. 10:07 2xs  RE: Tady to máme...
21.03. 10:55 2xs  RE: Tady to máme...
24.03. 04:21 Rene Bartosek  RE: Tady to máme...
25.03. 02:21 2xs  RE: Tady to máme...
25.03. 01:46 2xs  RE: Tady to máme...
25.03. 16:12 Vojta49  RE: Tady to máme...chybí jen maličkost
25.03. 22:00 2xs  RE: Tady to máme...chybí jen maličkost
26.03. 01:05 Vojta49  RE: Tady to máme...chybí jen maličkost
26.03. 10:53 2xs  RE: Tady to máme...chybí jen maličkost
26.03. 11:36 2xs  RE: Tady to máme...chybí jen maličkost
29.03. 01:28 Mirda  RE: Tady to máme...chybí jen maličkost
26.03. 03:05 Rene Bartosek  RE: Tady to máme...chybí jen maličkost
26.03. 22:05 Vojta49  RE: Tady to máme...chybí jen maličkost
28.03. 15:50 2xs  RE: Tady to máme...chybí jen maličkost
26.03. 02:34 Rene Bartosek  RE: Tady to máme...chybí jen maličkost
26.03. 12:52 2xs  RE: Tady to máme...chybí jen maličkost
26.03. 21:57 Rene Bartosek  RE: Tady to máme...chybí jen maličkost
26.03. 21:55 Rene Bartosek  RE: Tady to máme...chybí jen maličkost
28.03. 00:07 2xs  RE: Tady to máme...chybí jen maličkost
29.03. 17:20 Mirda  RE: Tady to máme...chybí jen maličkost
22.03. 07:29 Mirda  RE: Tady to máme...
22.03. 07:49 Mirda  RE: Tady to máme...
22.03. 08:24 Jarmila  RE: Tady to máme...
22.03. 10:39  RE: Tady to máme...
22.03. 13:51 pietroo  RE: Tady to máme...
24.03. 06:16 Mirda  RE: Tady to máme...
24.03. 07:13 Jarmila  RE: Tady to máme...
25.03. 12:25 Mirda  RE: Tady to máme...
25.03. 00:08 2xs  RE: Tady to máme...
25.03. 07:37 Mirda  RE: Tady to máme...
25.03. 08:25 Mirda  RE: Tady to máme...
25.03. 17:27 pietroo  RE: Tady to máme...
25.03. 18:14 Spytihněv  RE: Tady to máme...
26.03. 03:58 Mirda  RE: Tady to máme...
26.03. 19:46 2xs  RE: Tady to máme...
29.03. 00:09 Mirda  RE: Tady to máme...
29.03. 04:55 Druid  RE: Tady to máme...
27.03. 01:23 V. Sodek  RE: Tady to máme...
27.03. 09:18 Spytihněv  RE: Tady to máme...
29.03. 02:54 Mirda  RE: Tady to máme...
29.03. 01:12 pietroo  RE: Tady to máme...
25.03. 22:25 2xs  RE: Tady to máme...
25.03. 22:36 2xs  RE: Tady to máme...
25.03. 22:59 2xs  RE: Tady to máme...
25.03. 14:44 oto  Zdá sa, že všetky revolúcie boli kúpené
23.03. 12:03 MedaBeda  RE: Tady to máme...
25.03. 02:16 P  RE: Tady to máme...
19.03. 09:20  RE: Tady to máme...
19.03. 09:15 Spytihněv  Brečet nebo se smát…
19.03. 10:57 micha  RE: Brečet nebo se smát…
19.03. 10:08 Tony-66  Dvojí občanství = občanská schizofrenie
19.03. 10:52 Vladimír Bílý  představa
22.03. 01:26 Mirda  RE: představa
19.03. 10:32 MedaBeda  jeden z nejlepších článků
19.03. 11:03 pietroo  Díky
19.03. 13:00 f.i.l.i.p  Ani
19.03. 13:20 Jan X.  RE: Ani
19.03. 14:14 google  RE: Ani aj
19.03. 14:53 f.i.l.i.p  RE: Ani aj
19.03. 14:31 f.i.l.i.p  RE: Ani aj
19.03. 16:06 HomeopatoBijec  RE: Ani aj
19.03. 16:44 Pavel -Čert- Němec  RE: Ani aj
19.03. 17:15 f.i.l.i.p  RE: Ani aj
19.03. 18:17 Pavel -Čert- Němec  RE: Ani aj
19.03. 18:24 f.i.l.i.p  RE: Ani aj
19.03. 21:16 Spytihněv  RE: Ani aj
19.03. 21:04 f.i.l.i.p  RE: Ani aj
19.03. 21:51 Rene Bartosek  RE: Ani aj
19.03. 23:51 Spytihněv  RE: Ani aj
20.03. 16:25  Národ/nost - trochu jiný pohled
20.03. 22:27 Spytihněv  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
21.03. 00:48 MedaBeda  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
21.03. 08:40  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
22.03. 14:38 pietroo  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
22.03. 18:21  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
24.03. 12:41 Spytihněv  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
24.03. 20:42  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
24.03. 22:22 Spytihněv  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
25.03. 09:01  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
26.03. 09:38 Spytihněv  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
26.03. 10:02  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
26.03. 11:16 Spytihněv  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
26.03. 14:32  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
26.03. 04:32 Mirda  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
26.03. 08:45 Spytihněv  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
26.03. 10:45 micha  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
29.03. 03:53 Mirda  RE: Národ/nost - trochu jiný pohled
19.03. 14:46 karel4u  RE: Ani
19.03. 12:43 rickover  Jeden takový se jmenoval Švejnar.
19.03. 16:59 karel4u  RE: Jeden takový se jmenoval Švejnar.
20.03. 19:23 jendajenda  RE: Jeden takový se jmenoval Švejnar.
19.03. 16:46 Pavel -Čert- Němec  RE: Jeden takový se jmenoval Švejnar.
19.03. 16:27 Sam Ting Wong  Docela mě zaujalo,
19.03. 18:22  RE: Docela mě zaujalo,
19.03. 18:57  Novak
19.03. 20:06 Vladimir Karasek  Weinmann
19.03. 22:01 Vladimír Stwora  RE: Weinmann
19.03. 22:43 Saša  RE: Weinmann
20.03. 08:17 Vladimir Karasek  RE: Weinmann
20.03. 09:49 Saša  RE: Weinmann
20.03. 18:33 Vladimir Karasek  RE: Weinmann
20.03. 21:22  RE: Weinmann
20.03. 21:21 Saša  RE: Weinmann /2 Karasek
20.03. 01:03  RE: Weinmann
19.03. 20:24 vrillon  Vrillon
20.03. 04:05 Supman  Podstata
20.03. 06:30 Rene Bartosek  RE: Podstata
22.03. 13:35 pietroo  RE: Podstata
20.03. 21:07 micha  Zradar
21.03. 03:46 the warg  Přečtěte si toto

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

94

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 142 čtenářů částkou 32 828 korun, což je 94 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 0

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 0

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 3

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 2

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Měnové kurzy

USD
22,65 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
30,17 Kč
Kanadský dolar
17,77 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,55 Kč
100 japonských jenů
19,94 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,47 Kč
100 maď. forintů
6,96 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 509,76 Kč
1 unce stříbra
519,61 Kč
Bitcoin
1 294 670,81 Kč

Poslední aktualizace: 30.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 950