Diskuze k článku

Trapná fraška skončila

Příspěvků 35

17.2.2008 11:15

Pan Král

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

patrně nepochopil, jakou manipulací se došlo k veřejné volbě a tedy poslání do pr.... bylo odpovídající.
Chrápání Schwarzenberga....nejlepší obrana proti zhovadilosti, která se tam děla a kterou nastartoval projevem Bursík s Káčou Pajerovou.

154495

17.2.2008 11:46

RE: Pan Král

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 154495

No, já jsem to tedy - alespoň podle komentářů na internetu a teletextu - pochopil, že náš milý pan premiér posílal všechny do pr...e v okamžiku, kdy poslanecká sněmovna (ne senát!) hlasovala ve většině pro pana Švejnara a nikoli pro kandidáta ODS.
Myslím že to s veřejnou volbou ani tak nesouviselo - jak vidět, ve druhé volbě se o to jestli bude veřejná nebo ne ODS nijak nebrala.

154496

17.2.2008 13:41

RE: Pan Král

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 154495

Zase jste pane Vratislave nic nepochopil. To, co jsme viděli, měli ONI už dávno naplánováno. Role byly pečlivě nazkoušeny, hlavní aktéři vyškoleni. Celé to bylo jen "divadýlko" pro nás slaboduché. ONI přece rozhodli všechno už dávno předem. Že, paní Jarmilo?

154511

18.2.2008 0:25

RE: Pan Král

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154511

No jo sakra. Na to jsem nemyslel [chechtot] [chechtot]

154539

18.2.2008 8:15

RE: Pan Král

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 154511

Možná jste si ráčil všimnout pane Vojto, že jsem zde v kterési diskusi předpověděla, že zvítězí Klaus. Jako předpovídám, že v Americe, v tom divadýlku za oceánem zvítězí Hillary. Tam taky probíhá „lítý“ boj, ale s již předem určeným vítězem.

Nám občanům mohlo být úplně šumafuk kdo zvítězí, protože se volilo mezi čertem nebo ďáblem. Oba, jak Klaus, tak Švejnar americkým i ruským oligarchům vyhovují, Švejnar možná o něco víc. Jako vždy jsme byli jen v roli statistů, kterým je dovoleno sledovat tu smutnou komedii, tu hru na demokracii. To, že se tam mafiáni doopravdy mezi sebou rvali na věci nic nemění. Nebudete tomu věřit, ale i když jsme zde měli kdysi jedinou komunistickou stranu, tak se ti komunisti v té jediné straně také spolu mezi sebou nekompromisně rvali o posty. V padesátých letech se dokonce vzájemně zavírali i věšeli. Prezidenta a zaníceného komunistu Husáka zavřeli jiní komunisté na 10 let.

Dnes je situace obdobná: mezi sebou se jen o koryta rvou různé frakce přebarvených bolševiků. Někteří vsadili na koně Klause, jiní na Švejnara. Ti co vsadili na Švejnara prohráli, takže nebudou mít svého koně na hradě. Toť vše.

154558

19.2.2008 10:47

RE: Pan Král

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154511

Paradoxem je, že ONI existují, paní Jarmila a pan Král s nima "bojují", ale sami jsou jejich obětí a slouží JIM.
Pěkně to jde demonstrovat na případu Klause a "jeho" výroku, že neexistují-nezná špinavé peníze.
Kdo jim to vtloukl do hlavy a jak, je lehounce popsatelné, ale těmto lidem to z hlavy nevytlučete. Jim stačí, že si to někde 100x
přečetli a tím to končí. ONI je zmanipulovali, oni jim s chutí a vervou dělají špinavou práci, aby nás slaboduché oblbli.
Je sranda, když zmanipulovaný se znaží manipulovat........

154714

17.2.2008 15:58

RE: Pan Král

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 154495

ackoliv bych z dvou hlavnich kandidatu volil spis klause, presto nesouhlasim, ze by premier nasi zeme mel byt sprosty buran, ktery se neumi ovladat na verejnosti (a parlament atp jsou verejna mista) a stejne tak nesouhlasim s ti, ze by nami placeni poslanci a senatori smeli v pracovni dobe spat, protoze nam je spat v praci take zakazano a dle pracovniho zakoniku to muze vest k propusteni ze zamestnani

veskere "lidske" argumenty si schovejte pro nekoho, kdo ma pro ne pochopeni [velký smích]

154518

17.2.2008 11:09

Celkem vtipný článek

Sam Ting Wong 89.?.?.?

až na to, že kromě Klause tu nebyla jiná alternativa. Švajner je cizinec a jako takový se do volby prezidenta vůbec neměl dostat.
Nehledě na to, že ideální kandidát prostě neexistuje. Dokonce i obdivovaný Masaryk má svoje stinné stránky, takže beru Klause i s jeho negativy, protože má i pozitiva (která např. u mírového bombardéra postrádám).
A co se týká kupčení s hlasy, to tady bude bez ohledu na barvu vlády. Jen že ten Topolánek je prostě největší hovádko a arogatní hňup k pohledání. Toho převyšuje i socan Paroubek.

154497

17.2.2008 12:26

RE: Celkem vtipný článek

ladný skokan 213.?.?.?

Reakce na 154497

A co budete říkat, až Klaus tak či onak z pozice odejde? Necháme křeslo neobsazené budeme brečet, že rozumní kandidáti na prezidenta vymřeli? Kdepak, země potřebuje změnu, ber kde ber. Lidé si musí uvědomit, že politici a jejich strany nejsou nenahraditelní, je třeba rozbít mocenský monopol. Klaus je záštitou jeho setrvání. Švejnar mě kdovíjak nepřesvědčil, ale nemyslím, že bychom si zase o tolik pohoršili. Klaus je sice Čech, ale chce do Evropy přivést desítky miliónů Turků, Maročanů, Kazachů apod.Děkuji nechci.

154506

17.2.2008 23:36

RE: Celkem vtipný článek

Sam Ting Wong 89.?.?.?

Reakce na 154506

Já nevím jak vy, ale zaregistroval jsem ještě pí Bobošíkovou a to bylo vše. Víc jmen kandidátů ke mě neproniklo. Netvrdím, že nemáme kvalitní lidi, jen konstatuji, že nekandidovali.

154534

17.2.2008 11:25

Veřejná volba byla pro ČSSD prospěšnou

GHEORGHE 78.?.?.?

Veřejná volba prezidenta ČR byla pro ČSSD prospěšnou alespoň z jednoho úhlu pohledu, protože odhalila v jejích řadách dalšího zrádce. Kdy jindy by se jinak mohlo provalit, že zrádce a zbabělec a již od pohledu mimořádně odporný a poživačný člověk, jakým je Evžen Snítilý, je zaprodancem Klausovy ODS. Kdo bude další na řadě, kdo ze členů ČSSD ukáže svou skutečnou tvář?
Většina zdejších poslanců a senátorů jsou lidský póvl, který se neprosadil v zaměstnání, v podnikání a vstup do politiky spojuje nikoliv se službou lidu, ale se svým vlastním obohacením. Ale cožpak je současná politika určena pro svobodné vyjadřování názorů jednotlivých členů politických stran? Naopak. Současná politika je z větší části terorizována partajními šéfy, kteří nedovolují samostatně myslet a jednat čestně a podle svého vlastního názoru.
A již z historie je známo, jací lidé jsou prospěšní těmto nekalým cílům.
Již v carském Rusku byli za členy dumy vybíráni obzvláště tupí venkovani, jakési tupé stádo. Ve vzácných chvílích, kdy se toto stádo vzchopilo a chtělo uvažovat po svém, hrozily jim, jakožto členům dumy, tím, že v případě, že budou hlasovat o určitém problému proti vůli vlády, bude duma rozehnána a odpovědnost padne na členy té strany, kteří svými hlasy převážili hlasující proti vládě. Rolníci pak v obavě, že udělají něco špatného nebo že budou prostě zbaveni titulu člena dumy, většinou podlehli těmto důvodům a stali se hříčkou v jeho úloze přisluhovačů vlády. A důsledek? …
Není vám zřejmá ta podoba a shoda s jednáním našeho parlamentu? Vždyť jste sami mohli z televizních záběrů posoudit duševní úroveň členů parlamentu, a to jak poslanců, tak senátorů, a zvláště pak předsedy sněmovny – pana Vlčka, který byl trapnou atrapou toho, jak by předsednictví tohoto zásadního aktu nemělo vypadat.

154498

17.2.2008 11:42

RE: Veřejná volba byla pro ČSSD prospěšnou

Pasant-x 85.?.?.?

Reakce na 154498

Kdo jsi, že házíš kamenem?

154500

18.2.2008 9:39

RE: Veřejná volba byla pro ČSSD prospěšnou

Jadawin 83.?.?.?

Reakce na 154500

A kdo jsi ty, že soudíš?

154565

17.2.2008 12:00

No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Pokud si vzpomínám dobře, tak Klaus silně "ohýbal" ústavu, když před sestavením vlády Topolánkovi vzkazoval, že "nepřijme" vládu založenou na podpoře jednoho či dvou přeběhlíků.

Možná to byl pokus o ohýbání ústavy, možna to byl vzkaz aby to Topolánek s tou korupcí nepřeháněl, že je to příliš otevřené. Ale Topolánek nedbal, dva poslance ČSSD (Melčák, Pohanka) nakonec zkorumpoval a vláda byla.
A 15 minut poté se ozvali soudruzi z USA, jak že to vypadá s tou základnou, kdy můžou přijet montovat.

Možná to byla náhoda, ale na ty věří v politice jen Pepa Vomáčka kterého v tom přesvědčení utvrzuji média.

Hlasovací šaráda, která v Španělském sále vypukla, se dá nazývat různě. Zjednodušeně šlo o to, že ODSka chtěla, aby naráz hlasovaly hlasy obou komor, což by jim dalo výhodu, neboť senát mají pod kontrolou a spolu s hlasy poslanců ODS + kontrolovaných poslanců (KDU-ČSL za restituce církvi) by jim to dalo většinu. Dále ODSka nechtěla, aby bylo hlasování veřejné a kurupce poslance(ců) ČSSD by tak nebyla vidět - a v konečném důsledku by byla levnější. Takto si Evžen Snítilý už v politice neškrtne a to bude drahé [smích]

Opozice prosadila správný způsob hlasování, i když je v jednacím řadu zakotven poměrně volně, a neprošel jen návrh senátora Mejstříka, aby bylo hlasování archivováno - aneb abychom se mohli všichni snadno podívat do seznamu, jak přesně hlasoval v které volbě ten který poslanec. Tato transparentnost už byla příliš a mohla by při bedlivé analýze rozkrýt jak bylo hlasování organizováno - procež byl návrh promptně zamítnut. Holt o nás, bez nás a demokracie v představach našich volitelů vypadá tak, že oni mohou rozhodovat za nás - a né tak, že oni nás jen zastupují jako naši volitelé, ciže nemohou měnit své hlasy podle své vůle. No nic. Kdo by hledal v totalitní diktatuře post-komunistů nějakou demokracii by musel být bláznem.

Poté, co Klaus zvítězil přisel Goebbelsovský šok. Jak z úst Klause, tak Topolánka jsme se dozvěděli, ze volba byla důstojná a že se podařilo zvítězit bez komunistů. Aha. Důstojná?!

Klaus byl zvolen nejtěsnější možnou většinou (že by se mu někdo snažil vrátit tu Topolánkovu potupu s vládou postavenou na 2 přeběhlících?) 141 hlasů - díky jednomu zkorumpovanému poslanci jenž zradil nejen ČSSD, ale hodil přes palubu všechny demokratické principy a měl by být okamžitě a na místě zbaven svého mandátu, vydefenestrován a ČSSD by na jeho místo měla dosadit jiného poslance, jenž bude zastupovat názor voličů ČSSD. Nejsem sice voličem ČSSD, aby kdybych byl, tak bych se důrazně ohradil proti tomu, jak je s mým hlasem nakládáno. Je ovšem otazkou, co takový volič ČSSD vlastně chce - respektive koho na hradě chce. Voličů se ale, mimo pro-Švejnarovská podplacená a konrolovaná média nikdo neptal.

154503

17.2.2008 12:01

RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 154503

Pochybujete-li o tom, že všechna média lze kontrolovat, tak se podívejte, kde je v našich médiích zmíněný silný a nesmírně důležitý (za Republikány hned za McCainem) kandidát Ron Paul. Nikde? No, tak jak je to s tou kontrolou? [smích]

A tohle že prý byla "důstojná" volba?

Goebbels v hrobě jistě tiše závidí, tak drze nedokázal hlát ani on, když jsme 20 minut předtím všichni v přímém přenosu viděli, jak to bylo...

Inu volba prezidenta opět ukázala, do jak hlubokého bahna se naše politika propadla a jak nám politici dokážou s vážnou tváří lhát a překrucovat právě proběhlou událost. Pokročili v tom smyslu, že nás takto drze oblbují v přímém přenosu a s usměvem na tváři mluví o důstojnosti tam, kde korupce a zastrašování jen kypělo a oni v tom byli mistři.

Evžen Snítilý za ČSSD změnil názor a poslankyně Zubová za SZ se nedostavila pro nemoc a ani doma k zastižení nebyla - není taková "nemocenská" když nemocný není doma obyčejně vyhodnocována jako podvod a neomluvená absence?

Jako jednoznačný nátlak a korupci to vidí jen Paroubek a ostatní (Topolánek, Klaus, Bém) se toto obvinění snaží trapně smést ze stolu poukazem na to, že jde o opozici a politický boj.
Jestli byl někdo morálním vítězem z této frašky, tak to byl ale právě Paroubek. Paroubek, který konečně zachoval klid a stručně jasně a přesně řekl to, co je jasné všem vrabcům na střeše. Že šlo o kurupci a manipulaci nejhrubšího zrna.

Kdo prohrál byla Havlovská klika s Bursíkem v čele (3x hurá), kdo ztratil morálku (pokud někdy nějakou měl) byl Topolánek a Klaus nyní hraje nahého císaře bez šatů. Každý už dnes vidí, že je to Klaus, který chce být prezidentem za každou cenu, přes mrtvoly (snad jen politické) a přes očividnou korupci a s pošlapáním všech morálních zásad či zásad slušnosti, jako je třeba vypárování chybějící poslankyně někým z ODS.

Při prvním hlasování o důvěře vládě to ještě ODS a přímo Toplánek osobně udělal. Dnes už ne. Přituhuje?

Proč se pravice chová tak, abychom všichni volili raději levici?

154504

17.2.2008 12:37

RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 154504

-- Proč se pravice chová tak, abychom všichni volili raději levici? --

Cha cha, protože označení pravice je jen nálepka sloužící ke zmatení zblblého voličstva. Je k popukání, když tzv. pravice, mimo jiné prolezlá bývalými komunisty, vykřikuje útočné bonmoty proti ksčm, ale žádný jejich hlas neodmítne.

Neexistuje pravice ani levice. Existují pouze peníze, které přece nesmrdí, zmanipulovane ovce (čest vyjímkám), kterým se mocní skrze spřátelená a údajně nezávislá média snaží vnutit pocit, že žijí v opravdové demokracii [smích] a oligarchie bez ohledu politické příslušnosti, která si užívá v káždé době a nejvíce, pokud je opravdu zle.

154507

17.2.2008 14:36

RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!

djb 194.?.?.?

Reakce na 154504

Trodas, oni by snad v demagogii mohli ucit i toho Goebbelse

v nasich mediich neni NIKDE, Ron Paul?
co treba profil(velmi pozitivni): Novniky - Ron Paul profil

a nebo dalsi zminky: Novinky - Ron Paul vyhledavani
dukaz sporem...Q.E.D.

A i kdyby ne, nemyslim, ze ucel nasich medii je predstavovat US kandidaty, byt me sebesympatictejsi, druhe kategorie, co se sance na zvoleni tyce.

Klaus a Topolanek tvrdili ze volba byla dustojna?
velmi jemna demagogie. Tvrdili, ze druha volba byla dustojna a prvni nikoliv, coz je fakt.

Nesledoval jsem divadlo napodruhe, ale Vy pisete o poslednich 20ti minutach a ty jsem nahodou videl. Treti kolo, druha volba, probihalo tak klidne, ze jsem si ani nebyl jisty, zda se voli prezident.

Evzen Snitily zmenil nazor?
E.S. v prvni volbe nevolil nikoho, pote radeji vzal roha, nakonec deklaroval, ze bude volit Klause a take tak ucinil Novinky - Snítilý bude volit Klause

Topolanek poslapal moralku, kde mohl a kykoliv mohl, ale vyparovani odmital z duvodu na obou volbach chybejiciho Bartaka, ktery by jinak volil Klause a ktereho tez nikdo neparoval.

Mluvite za volice CSSD, ze by meli chtit vyhodit Snitileho, ale asi Vam unika, ze Klaus je dlouhodobe nejduveryhodnejsi politik(az 75%), pred volbou to zahadne kleslo, ale budiz. Myslim, ze je dost pravdepodobna vyssi procentualni podpora Klause i u volicu CSSD nez predstavuji tri "prebehlici".

Co se tyce korupce Snitileho, samozrejme nevim nic stejne jako Vy. Pokud tu ale v jednom kuse kricite cosi o presumpci neviny veznu na Guantanamu, o cistych nazorech pravicovych mladiku radoby demonstrujicich v Josefove "proti Iraku", bylo by dobre pouzivat stejny metr a dokud neni nic prokazano Snitily je cisty.

No, ale jste na tom lepe nez "GHEORGHE", ktery o par prispevku vyse v jednom odstavci nadava na centralni rizeni nazoru z vedeni stran a zadnou svobodu nazoru mezi poslanci a v druhem odstavci oznaci Snitileho za zradce(to se asi da rict) a zbabelce(no tak to je ve verejne volbe diskutabilni) a vubec ho odsoudi, nebot mozna snad hlasoval podle sveho nazoru? KAzdopadne hlasoval jinak nez strana urcila.

ODSka nechtela verejnou volbu to mate pravdu, ale uz trochu fantazirujete, ze duvod je aby korpuce nebyla videt.
Podpora Klause je urcita napric vsem i stranami, tajna volba(ne ze by to neslo zjistit) by zajistila hlasy pro Klause dost mozna v prvnim kole prvni volby.
Paroubek ma sam v CSSD dost odpurcu, kteri by dali Klause.
Pro KSCM neni radarovy a americky Svejnar idealni. Klaus sice taky radaru nerekl stop, ale je oproti Svejnarovi v tomto smeru zdrzenlivejsi.
O ODS asi nema smysl diskutovat.
KDU-CSL nikdy "necura proti vetru".
A zeleni by uz byli irelevnatni. I kdyz, Zubova, zda se, by volila Klause. Navic Bursik take neni mezi zelenymi celkove uznavan.

154513

17.2.2008 14:40

RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!

djb 194.?.?.?

Reakce na 154504

... dokončení


Verejne volba zajistila predevsim, ze lide se boji hlasovat podle sveho nazoru.

A cena korupce u tajne volby by naopak mohla stoupnou, nebot pokud by se nekdo nemusel bat hlasovat jakkoliv, muze bez potizi s hlasem obchodovat.

Pripomel bych Vam dve fakta o verejne volbe.

Prvni je, jak nechutne politicky byla protlacena.
Asi vite ze nazor ODS=senat, nazor CSSD = snemovna.
Asi vite, ze tajnou chtela jen ODS, verejnou chteli vsichni ostatni a presto CSSD navrhla hlasovat o tajne volbe. Pokud ta nebyla prijata obema komorami, plati druha moznost.

Je snad zrejme, ze nechat hlasovat o verejne, byla by nakonec volbna tajna, nebot pri opacnem nazoru obou komor VZDY dojde k tomu, ze jakykoliv navrh neprojde a automaticky plati opacny. Takze slo jen o to co CSSD navrhne.
Byt na miste ODS, jsem taky nastvan.

A pak bych Vam taky rad pripomel, ze volba v personalnich otazkach, jak napr. volba prezidenta u nas od pocatku byla tajna. Poprve to zmenil Klement Gottwald.
(pokud kecam, historici necht me opravi.)

Drobnosti typu, ze byt na nemocenske se nerovna domacimu vezeni necham stranou.

A to ze u nas zadna skutecna pravice neexistuje jiste take vite.

154515

17.2.2008 21:08

RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 154515

Média o Ronu Paulovi pochopitelně OBČAS napíší, ale např. privatizátor svazáckého majetku Komárek ml. se o něm v rozsáhlé reportáži z amerických primárek na celou stranu nezmínil ani náznakem, i když se stihl pohoršit nad nezávislými aktivisty monitorujícími volicí stroje Diebold. Ptal se proč ta nedůvěra, vždyť mají tak hezká tlačítka a jsou velice přehledné... A tím je krmeno víc lidí než Novinkami.cz (které ovšem ten Paulův profil občas také "opomenou" uveřejnit).
Být na místě ODS, tak jsem taky naštván, že se budu muset kvůli veřejné volbě odkopat a předvést, v čem spočívá kouzlo demokracie a začít chřestit miliony nebo pouty za hrozeb "bručením" - s tím, že objekty mého zájmu vzápětí identifikuje každý příčetný v národě. A je také zvláštní, že za neexistence pravicové politiky nominuje levota včetně komančů na prezidenta amerického monetaristu, popř. výrazně pravicovou fanynku Vovy Ejs...Železného a Klause [oči v sloup]

154528

17.2.2008 22:51

RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!

djb 194.?.?.?

Reakce na 154528

Ron Paul zrejme neni Komarkuv typ.

Prave jste asi, nastvan, poznal v cem spociva kouzlo demokracie. Komarek si muze psat o kom chce a co chce.

A opakuji, ze nevidim duvod proc by se ceska media mela vyrazneji rozepisovat o Paulovi. V podstate by stacilo zminit Obamu a Clintonovou, aby to vypadalo, ze tam jsou alespon dva, i kdyz zminit Clintonovou by bohuzel bylo dostacujici,-).

Ze by ODS pri NEPRIME volbe prezidenta poznala kouzlo demokracie?? Zkuste si to prelozit a netvrdte mi ze je "demokraticke", pokud vysledek hlasovani urcuje ten, kdo hlasovani vyvola.

154533

18.2.2008 22:48

RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 154533

Co by ne ? Když sežene dost hlasů. Demokracie není anarchie [mrknutí jedním okem]
A Komárek si může psát ne co chce, ale co mu vydavatel/zaměstnavatel otiskne. Jinak bych v sáhodlouhé reportáži čekal alespoň vyjmenování všech pozůstavších kandidátů (když je jich jen 5), pokud se pisatel pokládá za novináře a zpravodaje a ne za manipulátora...

154668

17.2.2008 23:55

RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154503

Klaus byl zvolen nejtěsnější možnou většinou................

-----------------------------------------------------------------
Pane Troďas, že jste si loknul vejvaru z makovic. Jinak si ty
fantasmagorie nedovedu vysvětlit.
Skóre 141 : 111 je tak těsný, že se tam ani prstík nevejde, co? [chechtot] [chechtot]

154540

20.2.2008 20:59

RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!

petr z jbc 85.?.?.?

Reakce na 154540

a víte vy, že mezi 140:111 se taky vejde celá pěst, jenže je to na draka?

154846

17.2.2008 12:49

radar

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Pro mne byl v těchto volbách stěžejní radar USA v Brdech. Teď nevím jestli se mám radovat že vyhrál klaus nebo ne. ODS je proradarová, ale Klaus se této otázce dost vyhýbal.

154509

17.2.2008 18:49

RE: radar

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 154509

Problem s konstrukci radaru je spise symbolicky. Technicka cast je sice diskutovatelna, ale slouzi spise k presvedcovani volicu.
Umozneni tohoto by ale umoznilo postaveni vojenske zakladny cizi mocnosti, ktera by mela strategicky zajem na Cesku a dalo by se to prirovnat napriklad ke Guantanamo na Kube a Cechy k Filipinum.
Tim ze by meli zakladnu by ziskali velkou silu hovorit do Ceske politiky coz by zrejme nemelo beneficni dopad na vyvoj demokracie, ktera v Cechach potrebuje spoustu prace, ale jen podporovani "status quo" a vlastne by z Cech udelala vasala kde jakykoliv politicky vyvoj by byl omezeny. Take by byl omezeny vyber diplomatickych partneru.
Ten kdo si mysli, ze by bylo dobre si neuvedomuje, ze by to vedlo k zvyseni podhladinnych politickych tlaku a vlastne k omezeni demokracie. Ceska republika by definitivne nevysla z toho jako vitez.

154522

17.2.2008 19:40

RE: radar

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 154509

Klaus byl ohledne radaru umravnen. Uz za ministra zahranici Svobody ( KDU-CSL ) s nim mel v mediich ostrou rozpri, cimz si vyslouzil z Bileho domu politickou izolaci. I pres prezidenstkou volbu silne pochybuju, ze by se Klaus otevrene postavil. Postoj ODS to ani nedovoluje. Jestlize si ceska verejnost hlasite nerekne svou nespokojenost, ktera je faktem, ktery si nikdo nevycucal z prstu, jak v podbnem duchu vyjadril v lete Vaclav Klaus tusim v radiu Svobodna Evropa, tak radar zustane v jednani mezi Moskvou a Washingtonem.

154524

17.2.2008 13:17

Disgustace jako základ pro následný průvan

pje 194.?.?.?

Osobně nejsem úrovní volby nijak překvapen, moje disgustace se tím jen tak nějak naplnila. Že jsou nejen česká média vše jiné než realistické zobrazení života, je těm, co si vytírali Rudým Právem kdeco, nabíledni, na rozdíl od mnoha nadšených demokratů v USA. Odkud máte, Trodasi, to, že RP je v závěsu za JMC? Taky z novin? [smích] Celkově vzato, v Česku, v USA i leckde jinde je čas na pořádný průvan v mocenských strukturách - to je to, čeho se volitelé Klause tak úzkostlivě obávali a zakrývali to fabulací nedemokratičnosti veřejné volby, pitomci jedni. Měl jsem za to, že Švejnar by mohl přinést ten potřebný průvan a pak už by se dal establishment do parlamentních voleb rozvrtat k úspěšnému zhroucení do sebe (kde svíravá prázdnota, tam imploze). Pár slušných lidí je rozseto u Zelených a EDů, z velkých partají je taky pár takových, kteří mají z neochotně ohýbané páteře těžké bolení ve svědomí... Jenže když mně se to jako lenivému nechce kočírovat [smích]

154510

17.2.2008 16:23

Totální fraška

osg 88.?.?.?

Byla to absolutní fraška, ale alespoň díky za výsledek - a to jak za to, že už to skončilo, tak za to, že znovu-zvolili Klause. Byly to vlastně jen kecy Švejnarovy, lepší kecy Klausovy (chtěl jsem ho hlavně proto, že umí líp kecat a je na prezidentování zvyklý - ono schopnost kecat je pro prezidenta patrně nejdůležitější) a hezký pokus Bobošíkové zapůsobit na emoce. O projevech politiků se slušně nedá vyjádřit.

154519

18.2.2008 3:26

2 mr. Kral

7x7x7 85.?.?.?

Tradicne vtipne a vystizne napsano, rad Vase clanky ctu. Co se te frasky tyce, tak mi byla celkem ukradena. Jestli zvolili Losnu, nebo Maznaka je v konecnem dusledku dulezite, jako jestli mate kliste na leve, nebo na prave hyzdi. : Slunce zira vyjde stejne, jako vcera, nebo za 100k let. [mrknutí jedním okem]

154548

18.2.2008 19:23

Jako ve všem

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Presidentem ČR se stal opět Maharal z Haliče. Novým šéfdirigentem České filharmonie se po Zdeňku Mácalovi stane izraelský hudebník Elijahu Inbal. Pramen:
http://www.radio.cz/cz/clanek/100978

154633

19.2.2008 8:06

Promarněná šance

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Mafiánské metody, jimiž ODS zajišťovala pro svého čestného předsedu potřebný počet volitelů, přijal Václav Klaus s úsměvem, jako důsledek polarizace politické scény. Tímto zvráceným postojem přispěl Václav Klaus k prohlubujícímu se úpadku politické kultury a k úpadku morálky obecně. Václav Klaus postavil boj o moc nade všechny hodnoty, historicky dané prezidentskému úřadu. Zvolení Václava Klause prezidentem považuji za další promarněnou šanci a to i s vědomím, že o pozadí nominace Jana Švejnara se toho skutečně mnoho neví.

154705

19.2.2008 19:43

RE: Promarněná šance

Wesley 24.?.?.?

Reakce na 154705

Souhlas. Lze konstatovat, ze i Cesko ma sveho Fidela. Je jim za kazdou cenu moci i penez chtivy prezident Vaclav Klaus.

154751

19.2.2008 20:29

RE: Promarněná šance

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 154751

V cem porovnavate Klause a Fidela? [zmaten]

154756

19.2.2008 21:21

RE: Promarněná šance

Wesley 24.?.?.?

Reakce na 154756

Jak uz jsem napsal vyse, je to chorobna touha po moci, ktera je jejich spolecnym jmenovatelem. Proste nekteri politici z pozice nadvlady a moci ztraceji soudnost, navic i jejich osobni ego jim nedovoluje zavcas skoncit. U Fidela, tzn. typickeho diktatora, se da jeho drzeni moci za kazdou cenu pochopit, u Klause nikoliv. Klaus musi vedet, ze jeho cas v politice uz davno vyprsel a nyni v pokrocilejsim veku uz nema co noveho zemi prinest. Asi tedy zustava ve vrcholove politice, aby nadale ceril vodu svymi kontroverznimi vyroky a tim odvadel pozornost i prikryval svou korupcni ekonomickou cinnost v minulosti, se kterou se Cesko stale nemuze vyrovnat. A v kryti nedavne minulosti jej zcela nepokryte podporuji jeho "modri soukmenovci" z ODS. No, Cesko ma od roku 1989 problem s novou demokracii, hlavne s otevrenou a transparentni politickou i ekonomickou administrativou (chcete-li tak rizenim zeme).

154764

20.2.2008 10:19

Článek k zamyšlení

Floyd 217.?.?.?

Pokud jste přehlédli tenhle článek, tak ho vřele doporučuji k přečtení.
http://zpravy.idnes.cz/klaus-se-chysta-na-priznivc...

154799

Příspěvků: 35

17.02. 11:15 Vratislav  Pan Král
17.02. 11:46 Blue  RE: Pan Král
17.02. 13:41 Vojta49  RE: Pan Král
18.02. 00:25 Vratislav  RE: Pan Král
18.02. 08:15 Jarmila  RE: Pan Král
19.02. 10:47 Vratislav  RE: Pan Král
17.02. 15:58  RE: Pan Král
17.02. 11:09 Sam Ting Wong  Celkem vtipný článek
17.02. 12:26 ladný skokan  RE: Celkem vtipný článek
17.02. 23:36 Sam Ting Wong  RE: Celkem vtipný článek
17.02. 11:25 GHEORGHE  Veřejná volba byla pro ČSSD prospěšnou
17.02. 11:42 Pasant-x  RE: Veřejná volba byla pro ČSSD prospěšnou
18.02. 09:39 Jadawin  RE: Veřejná volba byla pro ČSSD prospěšnou
17.02. 12:00 trodas  No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!
17.02. 12:01 trodas  RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!
17.02. 12:37 jansmith1984  RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!
17.02. 14:36 djb  RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!
17.02. 14:40 djb  RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!
17.02. 21:08  RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!
17.02. 22:51 djb  RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!
18.02. 22:48  RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!
17.02. 23:55 Vratislav  RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!
20.02. 20:59 petr z jbc  RE: No, chtěl jsem, aby vyhrál Klaus. Ale za tuhle cenu?!
17.02. 12:49  radar
17.02. 18:49 karel4u  RE: radar
17.02. 19:40 Rene Bartosek  RE: radar
17.02. 13:17 pje  Disgustace jako základ pro následný průvan
17.02. 16:23 osg  Totální fraška
18.02. 03:26 7x7x7  2 mr. Kral
18.02. 19:23 Kropáč  Jako ve všem
19.02. 08:06  Promarněná šance
19.02. 19:43 Wesley  RE: Promarněná šance
19.02. 20:29 vodnik007  RE: Promarněná šance
19.02. 21:21 Wesley  RE: Promarněná šance
20.02. 10:19 Floyd  Článek k zamyšlení

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 1

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 0

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 7

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
22,49 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,53 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
24,49 Kč
100 japonských jenů
19,93 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
6,96 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 039,46 Kč
1 unce stříbra
503,86 Kč
Bitcoin
1 240 581,99 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 607