Diskuze k článku

Americké střední třídy přestávají zvládat situaci

Příspěvků 49

4.2.2008 5:35

Hm 141.?.?.?

Kdo si hraje a pracuje (dře), ten nezlobí.

153252

4.2.2008 12:01

stejná lajna

john bombardon 82.?.?.?

žádné strachy , u nás to máme nalajnovaný stejně. Taky tomu velí ta samá parta.

153265

4.2.2008 12:18

pád dolaru

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Dlouho mě tíží nezodpovězená otázka: co se stane po ekonomickém kolapsu předlužených USA? Většina informovaných lidí tvrdí, že to bude průšvih, ale konečně se zbavíme bankéřských mafií a nadvlády nadnárodních firem. To se mi nezdá. Že by ti všichni rockefelleři a rotschieldi po staletí pečlivého plánování vykořisťování gojimů všechno nechali jen tak, napospas lidem? Měli bysme vědět co se chystá a být na to připraveni.

153269

4.2.2008 15:48

RE: pád dolaru

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 153269

Nikdo to přesně neví, ale myslím, že se nestane nic. Tedy nic z toho, na co čekáme. Akorát budeme mít hlouběji do kapsy, bude vysoká nezaměstnanost, odbourá se zbytek sociálních pomocí a důchodů. Bankéři se otřepou a pojedou dál. Jejich životní standard se samozřejmě nezmění. Náš ano. Jak říkala Ivana Trumpová, od jisté částky je už jedno, kolik máte. Můžete spát jen v určitém počtu postelí za noc a sníst jen určitý počet bifteků. Kolapsem měny ještě žádný dlužník nevyvázl. Prostě se zavede nová měna a zatíží se novým dluhem.

Revoluce zdola nehrozí, na to jsme příliš pacifikováni a změkčilí. Systém musí vyhnít zevnitř, musí se rozpadnout superstáty a nahradit zpátky komunami a komunitní měnou (zlatem?). To se dá udělat jen dvěma způsoby: Pomalé vyhnívání, které může trvat roky a bude velmi bolet, nebo válka, která bude takové povahy, že ta další (jak říkal Einstein) bude vedena klacky.

153276

4.2.2008 16:29

RE: pád dolaru

Koumeles 83.?.?.?

Reakce na 153276

Ja to vidim na hladomory, socilani boure, nepokoje, obcanske valky, velka nestabilita....po celem svete.

153281

5.2.2008 22:28

RE: pád dolaru

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 153281

>Ja to vidim na hladomory, socilani boure, nepokoje, obcanske
>valky, velka nestabilita....po celem svete.
Jistě, jen to povede ke změně hospodářského a politického systému, aby se staly lidštější. Žádný moudrý panovník na trůnu zásadní změnu proti vůli globálních lichvářů neprosadí.

K těm hladomorům a sociálním bouřím již úspěšně spějeme. Je jen otázkou, kdy svět dojde na dno. Kdy svět přestane lichváře a prodejné politiky potřebovat. Může to trvat ještě několik let. Jisté však je, že z nastoupené cesty k zániku lidstvo, a euroatlantská civilizace zvlášť, dobrovolně nesejde, protože všichni lidé se utěšují, že to za nás někdo k naší spokojenosti nějak vyřeší. Zatím se budeme tvářit, že je všechno v naprostém pořádku, jen se máme čím dál hůř, za co si pochopitelně můžeme každý sám. Volný trh a věda přece vyřeší úplně všechno.

153408

5.2.2008 23:00

RE: pád dolaru

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 153408

Otevřeně se přiznám, pane Karle, že patřím k lidem, kteří na hladomory, sociální bouře a jiné katastrofické vize nevěří. Mohu dokonce i uvést, proč.

Od dob, kdy všeobecné vzdělání a osvěta vymýtily z lidských myslí různé typy fanatismů (náboženský, rasový, třídní, ...), dají se davy jen velmi obtížně zmanipulovat k válce. A vést jakoukoliv válku bez podpory lidí je poněkud obtížné viz Vietnam, Afghánistán a Irák. Možná bych z tohoto tvrzení zatím vyňal fundamentalistický islám. Ale i tam už svítá. I jim časem globalismus a internet otevře oči.

Evoluční sociologie vymezuje hranici jakékoliv revolty. K té dojde vždy až tehdy, kdy lidé natolik trpí, že to, co mohou v revoluci ztratit je v porovnání s možným ziskem zanedbatelné. V této souvislosti by mě vskutku velmi zajímalo, co by lidé ve Vámi předvídaných sociálních bouřích mohli získat tak významného, aby za to riskovali ztrátu toho, co dnes mají. Já to nějak nevidím.

153415

6.2.2008 12:25

RE: pád dolaru

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 153415

Jednak bych zde rád připomenul, že fundamentalistický islám dosud vedl vždy jen války proti vlastním občanům, nikdy ne intervenční. Intervenční války jsou specialitou USA, které jich v posledních 50 letech vedly desítky. Jiné státy daleko za USA v tomto směru zaostávají.

S hladomory a sociálními bouřemi máte plnou pravdu. Já nikde neříkám, že sociální bouře jsou na pořadu dne. Říkám pouze, že k nim politika vyspělých států zřetelně a intenzívně směřuje a že k nim v dohledné budoucnosti jistě dojde. Je si toho jistě vědom celý svět. Proto se v USA (a nejen tam) jednak snaží všemi možnými prostředky nastoupenou finanční a hospodářskou globální krizi omezit, což průběh krize zmírní a její trvání prodlouží a jednak připravují koncentrační tábory pro nespokojené své občany, aby sociální revolty mohly být násilně potlačovány a revoltující občané internováni. Zvyšování intenzity šmírování vlastních občanů ve všech vyspělých státech je rovněž jedním z prostředků prevence sociálních bouří. Hrozba islámského terorismu, boj proti některým narkotickým látkám, boj proti pedofilům, antisionistům, revizionistům, neofašistům, nacionalistům, "ekoteroristům", kuřákům atd., je pouhá zástěrka hlavního smyslu opatření k totalizaci ekonomicky vyspělých států. Lidem je třeba dát zřetelně na vědomí, že řádná revolta proti jejich ožebračování bohatnoucími bankami nebo spíš finančními kruhy v pozadí, za přispění nadnárodních konsorcií, nemá naději na úspěch.
Dravý čínský komunistický kapitalismus velmi brzy zúročí, co do západního kapitalismu investoval. To není bezubý, přihlouplý, domácký, islámský fundamentalismus. Ten má skutečně celosvětové záměry. Všichni ještě budeme hodně plakat za pitomým židovskoamerickým kapitalismem, který nebyl ochoten pro své zachování efektivně něco udělat. Vyvolenci vidí pouze sebe, ostatní lidé jsou pro ně jen bezcenné konzumující a mluvící nástroje. Systém se nedá zachránit pouhým jejich umlčením.

153445

6.2.2008 12:37

RE: pád dolaru

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 153445

islám dosud vedl vždy jen války proti vlastním občanům ...?!?

------------

Už sám Mohamed se považoval ze velikého válečníka a jeho vojenské úspěchy jej utvrzovaly v přesvědčení, že je prorokem. Vojenské výboje islámu byly tak strašlivé, že už za sto let po smrti Mohameda dobyl islám mečem celou severní Afriku, Pyrenejský poloostrov a islámská vojska byla zastavena sotva 100 km před Paříží. Zvěrstva a v podstatě vyhlazovací válku, vedenou ve jménu islámu proti Byzantské říši ani nelze popsat. Tomu říkáte "proti vlastním občanům"?

153447

6.2.2008 17:06

RE: pád dolaru

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 153447

A já měl dojem, že se bavíme o islámském fundamentalismu pomítnutém do státních struktur, které pak jménem státu vedou válku.
Tím nespochybňuji, že teoretici islámského fundamentalismu fungovali již i v minulosti. Pokud pak někdo v jejich duchu vedl válku, tak šlo pouze o soukromníka, bojujícím s vedlejší vesnicí. Islámské války v minulých stoletích neměly s islámským fundamentalismem nic společného. Ten fakticky pronikl do státu až v důsledku krvavého vyhánění Francouzů z Alžírska konem 50. let 20. století. Krvavost těch bojů působili hlavně Francouzi a jejich OAS (organizace tajné armády), kteří národně osvobozenecký boj drastickými metodami potlačovali. Nebýt toho, tak podle mě dnes nikde žádný islámský fundamentalismus ve světě není anebo ne v tak vyhraněné podobě. V následných volbách v Alžírsku pak zvítězili fundemantalisté, kteří se o udržení alžírského odporu a vyhnání Francouzů nejvíc zasloužili. Až koncem 60. let se islámský fundamentalismus postupně šířil do ostatních arabských států a to v důsledku americké podpory úplatných tamních šejků - viz Saudi na jedné straně a vzniku vrstvy arabské nové inteligence na straně druhé.

Na Pyrenejském poloostrově spolu soupeřili Mauři často ve spojení s Židy na jedné straně a katoličtí panovníci na straně druhé. Nevím sice kolikrát vpadli Mauři do Kastílie, ale ovládali jen jižní část nynějšího Španělska, než je Španělé násilně vyhnali. Na druhé straně Středomoří proti Byzanci bojovali muslimští Turci a janičáři. Hlavně janičáři (v mládí převychovaní zajatci) se vyznačovali značnou krutostí při válečných tažení. Na dobytých území však kromě zvláštní daně porobené národy žádnou jinou újmou netrpěly. Naopak, zachovávaly si nejen svůj jazyk, kulturu, ale bez problémů i své náboženství.

153469

6.2.2008 21:26

RE: pád dolaru

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 153469

No myslím pane Karle, že ty muslimské války z minula poněkud podceňujete. Ono to vůbec není tak dlouho, co fanatické islámské vojsko obléhalo Vídeň. A to už je docela blízko, že? Ale nechme historie.

Pravíte, že je potřeba střežit průnik islámu do státních struktur. Nezmění-li se dosavadní demografický vývoj, převládnou početně islámští voliči v Rusku nad těmi ostatními kolem roku 2055. A stane-li se z jaderné velmoci islámská republika, pak teprve bude zle, to mi věřte. Já tady sice už s jistotou nebudu, ale co má vnoučata?

A to nemluvím o daleko bližším riziku, které vidím v usilovné těžbě a obohacování uranu v Iránu. Uvidíme, nakolik bude "bezzubý, přihlouplý, domácký, islámský fundamentalismus" ve chvíli, kdy zkompletuje první pár jaderných hlavic. A až bouchne první, vsadím se, že nám okamžitě přestanou vadit ty virtuální koncentrační tábory v USA, a začne nám vadit úplně reálný radioaktivní spad.

Dej přírodo, abych se mýlil.

Krátký článek na toto téma viz http://www.ceskenoviny.cz/svet/index_view.php?id=2...

153487

6.2.2008 22:05

RE: pád dolaru

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153487

Pane Vojto, Vy to máte dost jednoduchý. Bojíte se jen islámského fundamentalismu a jeho zatím neexistentních jaderných hlavic. Tak se uklidněte, než je Iránci zkompletují, tak jim to tam preventivně již existentními jadernými hlavicemi z Izraele či z USA vybombardujeme, a bude po Vašich problémech, no ni?

153491

7.2.2008 0:21

RE: pád dolaru

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 153491

Vy, humanista a věřící činíte takto katastrofické předpovědi?

Já jsem připraven se vsadit, že ani zlý bušistánec ani podlý žid neužijí jaderné zbraně jako první. Přijmete sázku?

153527

7.2.2008 2:19

RE: pád dolaru

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 153527

>Já jsem připraven se vsadit, že ani zlý bušistánec ani podlý žid neužijí jaderné zbraně jako první. Přijmete sázku?

Pane Vojto. Jak se jmenuje jediny stat na tyhle modry kouli, ktery uz dva krat bezduvodne pouzil nuklearni zbran proti civilnimu obyvatelstvu jine zeme?

Jak se jmenuje jediny stat, ktery az do dneska navzdory mezinarodnim dohodam ve velkem vyrabi biologicke a chemicke zbrane?

Jak se jmenuje stat, ktery umyslne nekolik krat lhal o zbranich hromadneho niceni a nuklearnich programech arabskych zemi i bezpecnostni rade OSN ???

Jak se jmenuje stat, ktery v padesatych letech kolosalni zpravodajskou operaci ziskal nekolik set kilo Americkeho zbranoveho plutonia, vybudoval si svuj jaderny arzenal, ale pritom dodnes nepriznal vlastni jaderny program, neumoznil mezinarodni kontrolu, hrube porusuje smlouvu o nesireni jadernych zbrani a vyhrozuje, ze v pripade ohrozeni zmeni cely blizky vychod na sklenenou poust ?

Jak se jmenuje stat, ktery pred inspekcii IAEA zazdival dvere ve svem vyzkumnem komplexu v Dimone?

Odpovede na tyto otazky vam snad otevrou oci...

153531

7.2.2008 22:38

RE: pád dolaru

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 153531

Pane Kevine, slova, slova slova. Pan "90" se sázky zjevně bojí. Pojďte do ní Vy. Nabízím 100 tisíc korun proti Vašim 100 tisícům v libovolné české advokátní nebo notářské úschově.

153641

7.2.2008 23:16

RE: pád dolaru

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153641

Jednak nečtu vše, a druhak, tak ňák by mě pak už ty prachy nebavily, ať už by to první hodil kdokoliv..Ale jsem ochoten k písemné omluvě a posypání své hlavy kýblem popela, a rád, jestli vyhrajete..

153643

8.2.2008 0:03

RE: pád dolaru

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 153643

>Já jsem připraven se vsadit, že ani zlý bušistánec ani podlý >žid neužijí jaderné zbraně jako první. Přijmete sázku?

Vojto49 , vždyť tu sázku jste již dávno prohrál. "Zlý bušistánec" použil jaderné bomby proti civilistům jako jediný ve světě a to dokonce již 2x - v r. 1945.
Tak o co se dál chcete sázet? Jako že z plezíru bude bombardovat další civilisty? To také již dělal dosud mnohokrát a pokračuje v tom stále, momentálně v Iráku a v Afganistánu.
O židech, jak genocidují Palestince, raději ani nemluvme. Ani o tom, jak si ve volných chvílích zalétnou vybombardovat nějaké města a výrobní areály do sousedních států. To jsou věci všeobecně známé a všemi "demokratickými" beze slov tolerované.

Představme si, co by dělaly "demokratické státy", kdyby si syrské nebo íránské bombardéry na oplátku zaletěly vybombardovat izraelské odpalovací rampy s raketami s jadernými hlavicemi. Jen tak, preventivně.

To by naši "demokratičtí" politici pukli vztekem a strachem.

153648

7.2.2008 23:18

RE: pád dolaru

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 153641

Dorovnávám a přihazuji.Sázím svůj krk proti Vašim žvástům.Ale koneckonců,hraje se o Vaší duši. [smích]

153646

7.2.2008 23:54

RE: pád dolaru

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 153641

Jo, slova, slova, slova. Oba velice dobre vime, ze kdokoli pouzije jaderne zbrane jako prvni, stejne nezbyde nikdo kdo by nas rozsoudil a vybral si vyhru. Pan Einstein mel pravdu. Pokud dojde k treti svetove, tak jakakoli dalsi se bude vest klacky a kamenim...

Ale stejne by mne zajimalo, KDO pouzije jaderne zbrane jako prvni podle vas? Snad Iran, kteremu k obohaceni paliva pro reaktory chybi tak 500 odstredivek a dva roky a k Uranu pro bombu tak 5000 centrifug a 10 let? Nebo snad Irak, ktery ZHN podle USA vlastnil a do sesti minut s nimi mohl zasahnout Londyn, jen se jaksi zadne nenasli? Nebo snad Pakistan, kde se bambusovymi tycemi hrabali v grafitovych milirich Fermiho typu, aby ziskali material na jedinou bombu? Fakt by mne zajimalo, jaky je Vas nazor a pohled... [zmaten]

153649

8.2.2008 0:58

RE: pád dolaru

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 153649

Dle mých informací, pane Kevine, běží v Iránu 1000 odstředivek a zpracovávají materiál ze dvou uranových dolů. Ovšem pozor. K tomu jim dodává reaktor s kompletní náplní paliva Rusko. Ahmadínežád tvrdí, že reaktor rozjedou ještě letos. A stanovisko pana Ahmadínežáda ve smyslu, že Izrael bude vymazán z povrchu zemského je, pokud vím, neměnné.

Nemyslím, že dojde ke třetí světové. Ale pokud se nezmění názor Íránců na právo na existenci Izraele (což u fanatických islamistů považuji za naprosto vyloučené), dojde nejméně k jednomu útočnému a jednomu odvetnému úderu. Když si trochu blíže povšimnete rétoriky íránského vůdce, nemůže Vám ujít jistá podobnost s fanatikem, který rozpoutal tu 2. válku.

153652

8.2.2008 3:05

RE: pád dolaru

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 153652

Zrejme mate spatny preklad z farsi. A rekl bych, ze Iran se chova velmi logicky. Nenechal se vyprovokovat ani zmasakrovanim britskych namorniku a nemyslim, ze by sel do utocne konfrontace se sionisty, kteri disponuji jadernym arsenalem Britanie. Nemluve o spojenectvi s USA nad jakykoliv ramec. Srovnatelny spojenec USA je o proti Izraeli pouze Britanie. Iran jako prvni nenapadne nikdy Izrael, na to jsou Iranci prilis racionalni a prilis bohati na ropu, plyn a uran. Budoucnost hraje ve prospech Iranu, presneji receno mirova budoucnost.

Proc by se Iranci tolik starali o prulom v mezinarodnim obchode s ropou, kdyby minili spachat valecnou sebevrazdu sve zeme? Proc by usilovali o clenstvi v Sangahajskem spolecenstvi, kde jsou pozorujicim clenem? Mimochodem jednou z podminek clenstvi, je nevlastnit jaderne zbrane, pokud je zeme uz nevlastni. Tuhle bajku zkuste prodat nekde jinde, tady vam to lidi moc bastit nebudou.

153657

8.2.2008 2:27

RE: pád dolaru

Semerad semeradj (zavináč) yahoo (tečka) com 76.?.?.?

Reakce na 153652

>Dle mých informací, pane Kevine, běží v Iránu 1000 odstředivek a zpracovávají materiál ze dvou uranových dolů.

Vojto tech odstredivek je v provozu uz 10 tis. a do provozu budou postupne uvadeny dalsi. Celkem jich bude 50 tisic. To ovsem neni tak podstatne. Podstatne je to, ze on nepotrebuje pro provoz jadernych elektraren ani jednu a nemusi se zabyvat odpadem. Rusove mu nabidli dodat jaderneho paliva kolik bude potreba. Samozrejme by to bylo pod kontrolou Mezinarodni agentury pro atomovou energii a pouzite palivo by bylo po vyhoreni odvezeno zpet do Ruska. Cely Ahmedinezaduv program obohacovani uranu je tedy naprosto zbytecny a je jasne, ze ma jen jediny cil. Odpovedi civilizovaneho sveta je uvaleni embarga na Iran jehoz soucasti je i diskonektovat Iranskou ekonomii od celosvetoveho bankovnictvi. Otevreni Iranske ropne burzy neni tudiz trest pro svetove bankovnictvi a nikterak se nemuze dotknout hodnoty dolaru. USA zadny olej od Iranu nekupuje. Ahmedinezadova burza je nezbytnym krokem pro Iran a je pro nej trestem, ktery ho bude stat biliony a moc komplikaci s vyvozem ropy a nakupem zpracovanych ropnych produktu. Iran totiz daleko vic nez ty tisice odstredivek potrebuje rafinerie. Ale predevsim politicke vedeni, ktere ho z tohoto stupidniho marasmu, do ktereho ho zavedl Amedinezad opet vyvede.

153658

8.2.2008 5:29

RE: pád dolaru

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 153652

>...Ovšem pozor. K tomu jim dodává reaktor s
>kompletní náplní paliva Rusko. Ahmadínežád tvrdí,
>že reaktor rozjedou ještě letos.
----
Rusko jim to dodává a platí to američtí daňoví poplatníci.
Právě jsem zaslechl na večerních zprávách, že ministerstvo energetického průmyslu Spojených států,
financuje ruské vědce za účelem vytvoření a zbudování Iránského nukleárního programu.
Šéf ministerstva to potvrdil, ale poukázal na to, že reaktor je pouze pro mírové účely.

>A stanovisko pana Ahmadínežáda ve smyslu,
>že Izrael bude vymazán z povrchu zemského je,
>pokud vím, neměnné.
-----
Tohle považuji za provokaci, ale nikoliv ze strany pana Ahmadenižáda.

153664

8.2.2008 10:58

RE: pád dolaru

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 153652

No prave. V Iranu bezi cca 1000 odstredivek, takze kompletni zavazka paliva pro lehkovodny reaktor obohaceneho na 4% jim bude trvat tak jeste rok. Pro uran obohaceny pres 93% (takovy je potreba na bombu), by tech odstredivek potrebovali tak 5x vice a par let navrch. Asi vam unika, ze kazdych 5% obohaceni trva 2x dele, nebo potrebuje 2x vice odstredivek. Udelat obohaceni na nejake 4% je technologicky pomerne trivialni, dostat se nad tuto uroven je ale mnohem tezsi.

Dalsim faktem, ktery svedci o tom, ze Iran chce nuklearni program na energii je, ze postavili lehkovodny reaktor (podobne konstrukce jako Temelin), ktery se nehodi na vyrobu zbranoveho plutonia, i kdyz treba mohli postavit reaktor typu GCR nebo a jako palivo pouzivat prirodny (neobohaceny) uran.

Ruska dodavka kompletni naplne paliva se vaze na smlouvu, podle ktere pokud dodaji palivo Rusove, Iran vypne odstredivky a necha je zapecetit od IAEA. Osobne si ale myslim, ze pokud zeme disponuje technologii a lozisky prirodniho uranu, nemela by byt vazalem kohokoliv a mela by mit pravo vyrabet si jaderne palivo pro sebe za standartnich podminek a mezinarodniho dohledu stejne, jako Rusko, Cina nebo USA.

A na zaver. S tim stanoviskem pana Ahmadinezada - kolik krat uz byla ta umyslne prekroucena veta pouzita jako argument??? To, proc by Iransti vudcove byli naprosto sami proti sobe kdyby rozpoutali na blizkem vychode valecny konflikt vam uz myslim objasnili kolegove...

Mimochodem, vite, co mi ta hysterie kolem Iranu pripomina nejvice? Jeden stary vtip. Ze pry Americti geologove udelali necekany objev. Nad Americkymi zasobami ropy v Perzskem zalivu objevili jakesi arabske osidleni... . Iran ma obrovske zasoby prirodniho bohatstvi a casem by se mohl vypracovat na velmoc. A to malemu, predposranemu, umele vytvorenemu a na krvi puvodnich obyvatel vybudovanemu statecku Izrael nejak nevyhovuje...

153685

8.2.2008 15:08

Skvěle vystiženo

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 153685

Pane Kevine, chtěl bych vám jen poděkovat za výstižný příspěvek. Naprostou souhlasím, že Írán by měl mít stejné právo na jadernou technologii, jako kdokoliv jiný. Moc se mi líbil jeden rozhovor, tuším že to bylo na CNN, kde se Ehud Barak hrozně rozčiloval, že Írán se chytá opatřit si jaderné zbraně, což je zcela v roporu se mlouvou o nešíření jaderných zbraní. Jaksi při tom pozapomněl na to, že Izrael zcela v rozporu s touto smlouvou vlastní neurčené, ale ne malé množství jaderných hlavic. Je to zcela bežný dvojí metr vyvolené rasy, zcela v souladu s pokryteckou sionistickou morálkou. Vybombardujeme civilisty v Libanonu? Rozjede se vyšetřování? Co ho takhle označit za antisemitismus? Výsledek? Okamžité zastavení vyšetřování. Inu, jsou to slušní lidé. Třeba takový Effi Eitam, který požadoval vyčištění země od arabské rakoviny. [bliji]

153690

5.2.2008 2:10

RE: pád dolaru

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 153276

Ale pane Vladimíre, bankéři se nebudou moci otřepat, budou sedět v kriminálech.Pro koho myslíte, že se ty koncentráky v USA připravují?Nová měna nebude žádný dluh, protože nebudou bankéři a nebude nikdo, kdo by se živil lichvou.

153313

5.2.2008 2:04

RE: pád dolaru

Romanov 24.?.?.?

Reakce na 153313

Vy jste ale optimista [oči v sloup] [mrknutí jedním okem]

153316

4.2.2008 16:10

RE: pád dolaru

Koumeles 83.?.?.?

Reakce na 153269

Proste to krachne vsechno okolo..

153280

4.2.2008 23:16

RE: pád dolaru

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 153269

cca 4 roky občanských válek, v USA zejména (tam jsou už na neposlušné obyvatelstvo stavěny koncentrační tábory a najímáni zahraniční žoldáci) V Evropě nepokoje ve slabších odstínech.

Podle jedné z předpovědí mají stav v USA nakonec zachraňovat kanadské, v Evropě čínské a ruské jednotky. Asie jako taková zůstane stranou, dopady na ni nebudou takové. Poté se hovoří o nových druzích neléčitelných nemocí zavlečených africkými imigranty a postupném zamrzání severu, v důsledku slábnutí Golfského proudu. Další lahůdky zní spíše jako scifi, takže to v tomto bodě ukončím [cool]

153306

6.2.2008 7:38

RE: pád dolaru

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 153269

>Měli bysme vědět co se chystá a být na to připraveni...
---
Chytrá hlava, ale velice zákeřná a sobecká - Paul Warburg, architekt Federal Reserve Bank, založené v roce 1913 prohlásil:
"A nyní spějeme k vytvoření Nového světového řádu a jedné světové vlády. Není to otázka zdali se to podaří, ale zdali se to uskuteční se souhlasem a nebo použitím násilí".
Uvedený plán je stále aktuální.
Na množství peněz a majetku už nezáleží. Nelze to totiž ani spočítat. Když začnete počítat velikost Rothschildova konta "úspor", na který již dluží peníze děti ještě nenarozených dětí, tak než se dopočítáte (úroky nabíhají každou vteřinu), konečný výsledek už stejně neukáže skutečnou hodnotu.
Plány jsou různé. Bezhotovostní převody peněz, kdy platíte pomocí implantovaného chipu (RFID) a odpočet jde přímo z vašeho konta. Musíme jen doufat, že jsou to břídilové a doposud se jim to nepovedlo. Pokud půjde do tuhého - nastane nová velká říjnová revoluce, ale už ve prospěch lidstva.

153429

6.2.2008 11:30

RE: pád dolaru

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 153429

- nastane nová velká říjnová revoluce, ale už ve prospěch lidstva.

------------

Toto tvrzení plyne z Vaší zkušenosti? Můžete jmenovat v lidských dějinách nějakou revoluci, která byla "ve prospěch lidstva"? Nebo alespoň ve prospěch jejích protagonistů?

153441

7.2.2008 7:35

RE: pád dolaru

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 153441

Vojto, z vašich příspěvků mohu pozorovat, že vy jste se dobrovolně a poslušně zařadil tam,
kde vás "elity" chtěly dostat. Tak si klidně pokračujte na své pohodlné cestě a nesnažte se porozumět souvislostem dnešního politického dění se světovou historií. Připadá mi to, jako když křeček peláší ve svém drátěném kole. Na tu mojí poznámku o revoluci zapomeňte...nerad bych vás totiž zbytečně rozptyloval.

153551

6.2.2008 21:12

Nechápu

pdmlynek 66.?.?.?

Reakce na 153429

> Když začnete počítat velikost Rothschildova
>konta "úspor", na který již dluží peníze děti ještě
>nenarozených dětí, tak než se dopočítáte (úroky
>nabíhají každou vteřinu), konečný výsledek už stejně
>neukáže skutečnou hodnotu.

Jaká konta? Myslíte v Rothschild et Cie Banque nebo v N M Rothschild & Sons nebo v LCF Rothschild Group? A proč by na nějaké konta měli dlužit nenarozené děcka? Jak můžou nenarozené děcka dlužit když nemohli podepsat žádnou smlouvu která by je vázala?

153484

7.2.2008 7:57

RE: Nechápu

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 153484

>...A proč by na nějaké konta měli dlužit nenarozené děcka?
>Jak můžou nenarozené děcka dlužit když nemohli podepsat žádnou
>smlouvu která by je vázala?
---
Mlýnku, i já bych se rád zeptal: proč? Nemá to totiž logiku, ale tak to je. Vláda si půjčuje na dluh, který absolutně nejde splatit. Úroky na úrocích potištěného papírového dluhopisu se splácí skutečnou měnou - podloženou prací. Kongres snadno odsouhlasí půjčování peněz, neboť oni to splácet nebudou...dluh se převede na děti ještě nenarozených dětí, aniž by se jich někdo zeptal, natož žádal podpis ke smlouvě, která ani neexistuje, ale splácet se musí.

153555

7.2.2008 13:23

RE: Nechápu

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 153555

Věřte nevěřte, pane Mirdo, ale státní dluhy vytvořené naší generací budoucí generace splácet nemusí. Tento stav je znám ekonomům jako státní bankrot.

A ještě trochu k mé nedůvěře ve všechny zde prezentované Bubáky, které jsou buď strašlivou kospirací illuminátů, jindy zas tajným spiknutím temných sil, které naplánovaly obě světové války, 28. únor, 17. listopad, 11.9., zinscenovaly falešné přistání na Měsíci a mnoho podobných slabomyslností.

Všimněte si pane Mirdo, že těmto blábolům věří vesměs jen lidé, kteří se nikdy v životě nepokusili zorganizovat cílenou a dlouhodobou spolupráci několika lidí. Ve chvíli, kdy to zkusí, prohlédnou. Ono totiž zorganizovat nějakou rozsáhlou a sofistikovanou akci a přitom udržet vše v tajnosti, prostě nejde. Z jednoduchého důvodu. My lidé jsme ne jedné straně strašně ukecaní a na druhé příšerně zvědaví. Proto.

Vy jste samozřejmě přesvědčen, že mám propagandou vymytý mozek. Není ono to ve skutečnosti tak trochu naopak? Když je to všechno tak tajné, jak to, že to všichni víme?

153590

7.2.2008 15:28

RE: Nechápu

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 153590

>Věřte nevěřte, pane Mirdo, ale státní dluhy vytvořené naší generací budoucí generace splácet nemusí. Tento stav je znám ekonomům jako státní bankrot.

A jak si konkretne ten statni bankrot predstavujete?

Umite si predstavit nekoho, kdo cele roky nakupoval v krame, hospode, reznictvi na sekyru a ti dluznici ho ted pohladi po hlavicce a reknou "ale jo, tys to nemohl vedet ze ne dluh se zit neda a tak z lasky Bozi ten dluh smazneme"? Jakoze ti lide, co dluznikovi cela ta leta prodavali zbozi a sluzby ty penize nepotrebuji, nebo ze tem lidem to zbozi co prodavali spadlo z nebe??? Vazne si myslite, ze lze rict "proste nemame", vyhlasit bankrot a s usmevem jit dal od nuly? Jak k tomu prijdou ti ostatni, co toho dluznika cele roky uverovali?

153600

8.2.2008 6:20

RE: Nechápu

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 153590

>...Vy jste samozřejmě přesvědčen, že mám propagandou vymytý >mozek. Není ono to ve skutečnosti tak trochu naopak?
>Když je to všechno tak tajné, jak to, že to všichni víme?
----
Jsem rád, že jste mne na to upozornil. Abych byl byl upřímný, tak jsem si to skutečně myslel. Nejen vymytý, ale přímo vylouhovaný. Ale když mi teď tvrdíte, že ho vymytý nemáte, to znamená, že jste naprosto normální...normální provokatér. Tajné to je jen pro některé a zase bych netvrdil, že to všichni již víme.
Vojto, trochu se zamyslete. Je tady na Zvědavci zhruba patnáct pravidelných přispěvovatelů. Semtex, Krebst, Semerad, anti-anti, Vojta49 a snad pár dalších, kteří si nepřetržitě pískají tu svojí ohranou písničku. Někdy i Rickover vystrčí svou ruku ze zákulisí s maňáskem Mohameda a zahudruje - BU BU BU. Všichni nás tady zastrašují Islámem a Araby. Nic jim nepasuje (včetně vás), s ničím nesouhlasí, všechno je naopak. Zbytek pisatelů se v podstatě názorově shodneme. Neznamená to, že souhlasíme všichni se vším a s každým článkem, ale shodneme se. Kdo má potom vymytý mozek? Lidé ve shodě a nebo provokatéři a infatibilní všeználkové?

153665

4.2.2008 15:15

střední třídy k politování

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Citát z AutoRevue : "Pokud se splní prozatímní kusé informace, pak přijde něco, co nemá ve své třídě obdoby. Dle amerických zdrojů blízkých koncernu General Motors, chystá Cadillac speciální edici sportovního modelu CTS-V. Ten by měl dostat nový osmiválcový agregát o objemu 7 litru, který nabídne výkon rovných 600 koní. I když se může podobná zpráva zdát jako šílená, Američané milují vysoký výkon a to za jakoukoli cenu. Není třeba, aby vůz dosahoval špičkových kvalit na okruhu, ale je třeba pořádně odpálit od semaforů."

A o to ti chudáčci ze střední třídy asi nejspíše přijdou. Nebudou moci při své pravidelné večerní projížďce odpálit od semaforů. Budou se muset spokojit se svým starým CTS, které má JEN 400 koní. Fakt k politování. [pláč]

153275

4.2.2008 17:04

problem strednej triedy

pressburger z wilsonova 160.?.?.?

(mimochodom stredna trieda je kazdy, aj ti co su underclass) ze zije nad pomery. Kym sa toto nezmeni, tak to bude deja vu all over again.

153284

4.2.2008 20:54

Zatím to Američani řešili tiskem papírků,

Frankie 77.?.?.?

kterým se říká dolary. Možná by pomohlo zřídit další desítky vojenských základen ve světě. Už jim toho moc nechybí.

153298

4.2.2008 22:27

a co tak ron paul

movlan 91.?.?.?

ran paul, je zaujimavy tipek,,, on jediny riesi aj ako na to a nielen ako o tom kecat..

zaujimava alternativa...

jeho sance na zvolenie su vsak stale velmi slabe...

a je otazne, ci a ako by svoje predstavy realizoval...

uvidime

153303

6.2.2008 8:33

Útok na střední pracující třídu

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Převedení pracovních příležitostí z Ameriky do zemí s
levnou pracovní sílou, nejenže ohrozilo miliony pracujících
a jejich rodin, ale nabouralo náš "americký způsob života".
Rozhodující šéfové nadnárodních společností
(CEO-Chief Executive Officer) mají neúnosně vysoké příjmy,
přitom vytváření pracovních příležitostí je na úrovni
deprese roku 1929. Společnosti v honbě za ziskem nehledí na
hraniční omezení při hlédání nejlevnějších pracovních sil
kdekoliv ve světě. Poprvé v historii korporace propouštějí
dobře placené Američany a nahrazují je za mizerně placené
zahraniční pracovníky. Nedávný průzkum napovídá,
že 14 milionů pracovních míst je nyní ohroženo jejím
převedením do zámoří.

Nepochybujte o tom, že by americké nadnárodní společnosti
tohle prováděly jen tak sami od sebe. Vláda ve Washingtonu
se na tom spolupodílí a jedou v tom s korporacemi společně.
Vyměňují naší národní životaschopnost a za jejich krátkodobý
zisk.
---
Nástin obsahu právě vydané knihy "EXPORTING AMERICA", kde
reportér CNN, Lou Dobbs, popisuje ekonomickou i politickou
situaci současné Ameriky. Tvrdě útočí na problémy a navrhuje
čtenářům řešení, co lze udělat k záchraně jejich
zaměstnání a svého amerického snu.

Zdroj:
EXPORTING AMERICA


V pondělí večer, při mém pravidelném sledování CNN -
pořadu Lou Dobbs Tonight, probíhala velmi ostrá diskuse mezi
reportérem CNN a zástupkyní organizace: Civil Rights Advocacy
Organization - paní Janet Marguia. (organizace na ochranu občanských práv)
Paní Janet Marguia - mexická emigrantka, hovořící se silným
španělským přízvukem, protlačuje zákon amnestie pro ilegální
pracovníky z Mexika. Vznesla žalobu na vedení CNN a osobně na
reportéra a vedoucího programu - Lou Dobbs. Žaloba je založena
na podstatě "Rasové nenávisti" a projevu "Rasové nenávisti".
Ohání se zákony "Hate laws" a za rasovou nenávist považuje označování
ilegálních mexických emigrantů ve Spojených státech za "ilegální",
nikoliv tak, jak se stalo v poslední době mezi politiky politicky
korektní - nezdokumentovaní pracovníci. Společně s organizací ADL
(Anti-Defamation League) a SPLC (Southern Poverty Law Centre) již
od roku 2003 monitorují CNN (LOU Dobbs) a vedou záznamy, kdo v
pořadu vystupuje a o čem se hovoří. Nemusím připomínat, že Lou Dobbs
hájí zájmy Američanů a především pracujících lidí. Netají se svou
agresívní propagací ochrany občanských svobod, zabezpečení jižní hranice
s Mexikem, poukazováním na nedostatky ve společnosti a jejich ignorování
americkou administrativou. Tohle se však nelíbí jisté zájmové skupině
(skupinám) a je to považováno za projev nenávisti.

Navštívil jsem webovou stránku
[url=http://www.topix.com/news/immigration/2007/12/t...Automaticky kráceno

153430

6.2.2008 7:58

RE: Útok na střední pracující třídu

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 153430

- dokončení -

Navštívil jsem webovou stránku

topix.com/news/
, abych zjistil něco více o paní
Janet Marguia a s překvapením čtu dole v diskuzi její poznámku:
"My Latinos (název španělsky hovořících lidí jižní a střední Ameriky),
my vlastníme Ameriku. My vlastníme Kalifornii, Arizonu, Texas, Floridu...
My nepotřebujeme žádné zasmrádlé bělochy"...
A teď mi řekněte, kdo koho nenávidí?

153431

7.2.2008 7:46

RE: Útok na střední pracující třídu

pdmlynek 71.?.?.?

Reakce na 153431

>abych zjistil něco více o paní
>Janet Marguia a s překvapením čtu dole v diskuzi její
>poznámku:
>"My Latinos (název španělsky hovořících lidí jižní a střední Ameriky),
>my vlastníme Ameriku. My vlastníme Kalifornii, Arizonu, Texas, Floridu...
>My nepotřebujeme žádné zasmrádlé bělochy"...
>A teď mi řekněte, kdo koho nenávidí?


Nevím jestli si to uvědomujete, ale toto je jen hec. Jen se podívejte že to je napsané tak jak Latinos mluví, jako kdyby si někdo dělal srandu z jejich angličtiny.

A to že někteří Mexičani nenávidí Američany? Nechává mě to klidným. Nejsou jediní kdo Američany nenávidí. Co má být?

153556

7.2.2008 7:24

RE: Útok na střední pracující třídu

pdmlynek 71.?.?.?

Reakce na 153430

>Rozhodující šéfové nadnárodních společností
>(CEO-Chief Executive Officer) mají neúnosně vysoké příjmy,
>přitom vytváření pracovních příležitostí je na úrovni
>deprese roku 1929. Společnosti v honbě za ziskem nehledí na
>hraniční omezení při hlédání nejlevnějších pracovních
>sil kdekoliv ve světě.

Nechápu co je to za problém. Toto chování považuji za správné.

Podniky neexisují na to aby zaměstnávali lidi protože mají lidi rádi, ale zaměstnávají je aby majitelům podniků vydělali peníze. Vedení podniků nejsou na to aby dělali blaho pro své zaměstanance. Vedení podniků je na to aby použili lidský kapitál na to aby vydělali peníze.

Jestliže vedení přijde na to jak něco vyrobit s menším množstvím pracovníků, tak se to má odměnit.

Tak jako je to správné pro vedení podniků aby vydělali peníze pro majitele podniku tím že najdou levný zdroj surovin kdekoliv na světě, je to správné že hledají nejlevnější zdroje práce.

>Poprvé v historii korporace propouštějí
>dobře placené Američany a nahrazují je za mizerně placené
>zahraniční pracovníky. Nedávný průzkum napovídá,
>že 14 milionů pracovních míst je nyní ohroženo jejím
>převedením do zámoří.

Kdepak, to už se děje po celém světě přes sto let. Buď propouštějí drahé pracovníky přímo, nebo zavírají fabriky když už nemůžou konkurovat.

Je mi líto lidí kteří strácí svojí práci (vážně), ale je to pro společnost lepší když je volný trh který dává lidem možnost si vybrat koho zaměstnají.

153550

7.2.2008 7:20

RE: Útok na střední pracující třídu

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 153550

To je vsecko hezky, ale kdyby se tim ridil Ford, tezko by vznikla silna stredni trida v USA. Ford totiz respektoval, ze clovek je sice soucast nakladu, ale taky je zaroven klient, ktery odebira vyrobu treba jeho fabriky. Nerovnovaha mezi clovekem jako mimalizovanym nakladem a zaroven vazenym zakaznikem vede zakonite k prusvihu. Pro nekoho holt vyrabet je potreba, jenom kanony pro vlady to nevytrhnou.

153552

7.2.2008 8:27

RE: Útok na střední pracující třídu

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 153550

Mlýnku, proto to vypadá tak, jak to vypadá. Jde to všechno do háje. Zdá se, že kapitalismus musí vyhnít. Kapitalismus založený na nadnárodních společnostech, kde nikomu na lidech vůbec nezáleží. Tam si hrabe pro sebe pár jedinců a když chtějí akcionářům prokázat, že prosperují, jednoduše propustí tisíce dělníků na dlažbu. Osudy lidí a jejich rodin je nezajímají... hlavně, že se papírové zvýšil dočasný zisk (úspory na výplatách).
Konkurenceschopné zdravé podnikání může fungovat jedině v menších společnostech, kde se nepřiživuje spoustu dalších parazitů a kde i samotný majitel firmy přiloží ruku k dílu.
Malé firmy - táta a syn - jsou základem kapitalistického podnikání. Na tom je kapitalismus založen.

Principy komunistické dělby práce jsou tyto:
"Každý podle svých schopností, každému podle jeho zásluh".
V kapitalismu se dá použít pravidlo:
"Já uspokojím požadavky šéfa a on následně uspokojí požadavky moje vlastní".
V obou zásadách však musíme brát v úvahu přirozenou povahu člověka, což je chamtivost a mít se dobře při nejmenšim vynaložení energie. Zatím jsme - jako lidstvo - ještě do takového stádia nedospěli, abychom si byli všichni rovni, poctiví a spravedliví jeden ke druhému.

Proto komunistické principy nelze uplatnit v praxi a principy kapitalismu mohou úspěšně fungovat pouze tehdy, když sedíte v kanceláři naproti šéfa (majitele firmy). Pokud máte schopnosti a vědomosti a zvládnete veškeré aspekty firemních operací a dokážete jednat s lidmi, tak se vzájemné postavení ve firmě postupně zamění. Zaměstnanec se stává šéfem a majitel firmy jeho zaměstnancem a až tehdy nastal čas s kladením požadavků.

153560

7.2.2008 12:33

Rok „čínského modelu“

yx 195.?.?.?

Rok „čínského modelu“
20. 1.2008 10:33– Ian Buruma
Půvab Číny sílí nejen v zemích diktátorů, ale i v západních demokraciích

http://www.respekt.cz/login.php?mes=no&odkudPoprve=%252Fclanek.php%253FfIDCLANKU%253D217%2526fIDROCNIKU%253D2008%2526f_search_text%253DBuruma

153582

7.2.2008 12:32

Je změna CocaColy za PepsiColu změnou?

ycv 195.?.?.?

Lípa nebo Palcát - volba mezi dvěma (prezidentskými) možnostmi

http://blisty.cz/2008/2/7/art38847.html

153583

Příspěvků: 49

04.02. 05:35 Hm  
04.02. 12:01 john bombardon  stejná lajna
04.02. 12:18  pád dolaru
04.02. 15:48 Vladimír Stwora  RE: pád dolaru
04.02. 16:29 Koumeles  RE: pád dolaru
05.02. 22:28 Karel z Čech  RE: pád dolaru
05.02. 23:00 Vojta49  RE: pád dolaru
06.02. 12:25 Karel z Čech  RE: pád dolaru
06.02. 12:37 Vojta49  RE: pád dolaru
06.02. 17:06 Karel z Čech  RE: pád dolaru
06.02. 21:26 Vojta49  RE: pád dolaru
06.02. 22:05  RE: pád dolaru
07.02. 00:21 Vojta49  RE: pád dolaru
07.02. 02:19 Kevin  RE: pád dolaru
07.02. 22:38 Vojta49  RE: pád dolaru
07.02. 23:16  RE: pád dolaru
08.02. 00:03 Karel z Čech  RE: pád dolaru
07.02. 23:18 micha  RE: pád dolaru
07.02. 23:54 Kevin  RE: pád dolaru
08.02. 00:58 Vojta49  RE: pád dolaru
08.02. 03:05 Rene Bartosek  RE: pád dolaru
08.02. 02:27 Semerad  RE: pád dolaru
08.02. 05:29 Mirda  RE: pád dolaru
08.02. 10:58 Kevin  RE: pád dolaru
08.02. 15:08 hestroy  Skvěle vystiženo
05.02. 02:10  RE: pád dolaru
05.02. 02:04 Romanov  RE: pád dolaru
04.02. 16:10 Koumeles  RE: pád dolaru
04.02. 23:16 MedaBeda  RE: pád dolaru
06.02. 07:38 Mirda  RE: pád dolaru
06.02. 11:30 Vojta49  RE: pád dolaru
07.02. 07:35 Mirda  RE: pád dolaru
06.02. 21:12 pdmlynek  Nechápu
07.02. 07:57 Mirda  RE: Nechápu
07.02. 13:23 Vojta49  RE: Nechápu
07.02. 15:28 Kevin  RE: Nechápu
08.02. 06:20 Mirda  RE: Nechápu
04.02. 15:15 Vojta49  střední třídy k politování
04.02. 17:04 pressburger z wilsonova  problem strednej triedy
04.02. 20:54 Frankie  Zatím to Američani řešili tiskem papírků,
04.02. 22:27 movlan  a co tak ron paul
06.02. 08:33 Mirda  Útok na střední pracující třídu
06.02. 07:58 Mirda  RE: Útok na střední pracující třídu
07.02. 07:46 pdmlynek  RE: Útok na střední pracující třídu
07.02. 07:24 pdmlynek  RE: Útok na střední pracující třídu
07.02. 07:20 Rene Bartosek  RE: Útok na střední pracující třídu
07.02. 08:27 Mirda  RE: Útok na střední pracující třídu
07.02. 12:33 yx  Rok „čínského modelu“
07.02. 12:32 ycv  Je změna CocaColy za PepsiColu změnou?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 16 306 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,06 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,44 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,50 Kč
Švýcarský frank
24,04 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 427,12 Kč
1 unce stříbra
533,66 Kč
Bitcoin
1 393 557,56 Kč

Poslední aktualizace: 22.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 623