Diskuze k článku

Pozor na rabkory!

Příspěvků 62

3.2.2008 2:58

Pozor ať si dá každý sám

osd 85.?.?.?

Pokud dobře sleduji, je společnost různými donašeči přímo zavalena. No, proč ne - každý sleduje nějaký zájem (a ten je často svázán zase se zájmem jiného). V bytovce, kde jsem bydlel před 90. rokem, bydlela jedna upovídaná paní. A co s ní člověk probral, s tím občas měl problémy (i když to neprobral s nikým jiným). Koneckonců "domovní důvěrník" jako název funkce hovoří sám za sebe [smích].
Podobně jako ze Zvědavce by měl mít každý střízlivý člověk mít obavu také ze svých kolegů - a co víc, mnohem větší obavu by měl mít z anonymních portálů.
Těší mne, že zde pan Stwora zveřejnil článek, který je vlastně proti němu. Také mě těší, že na Zvědavci je možné bez potíží diskutovat o nejrůznějších tématech (a žádný názor není provozovatelem protěžován - alespoň mám ten dojem).
Koneckonců, moje názory jistě zná BIS a kriminálka (neukradli jim kdysi na NIXu nějaký server? hloupě se medializací tohoto incidentu prozradili). A vláda USA (tedy nějací úředníci) téměř jistě také (Echelon).
Když už jsme u té paranoi.. Na Zvědavce se (narozdíl od zpravodajských portálů) mohu alespoň přihlásit přes HTTPS.. Bohužel login jde přes HTTP [zmaten] bez SSL.

153194

3.2.2008 3:34

RE: Pozor ať si dá každý sám

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 153194

>Bohužel login jde přes HTTP [zmaten] bez SSL.

Aha. To jsem si nevšiml. Podívám se, co by se s tím dalo dělat.
[mrknutí jedním okem]

153195

3.2.2008 10:05

RE: Pozor ať si dá každý sám

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 153194

"Těší mne, že zde pan Stwora zveřejnil článek, který je vlastně proti němu."

a není tento tah opět součástí systémové kontroly, kdy se má zjistit jak bude reagovat "kované" jádro? [velký smích] [velký smích] [velký smích]

153210

3.2.2008 4:43

Zdá se mi to trochu paranoidní

pdmlynek 66.?.?.?

Zdá se mi to trochu paranoidní. Je mi to vážně jedno jestli nějaká vláda se bude starat o to co zde (nebo jinde) píšu. A ani si nemyslím že jsem zase tak důležitý, že by se o mé názory nějaká vlada starala. (Připadá mi to jako když někde v Africe vyschne studna, tak to prý většinou domorodci svedou na CIA, protože domorodci se domnívají že jsou tak důležití, že jediní co zabraňuje USA zotročit svět je kmen domorodců kteří z té studny čepují).

Rozdíl mezi Sovětským Svazem a dnešním světem je že v SSSR se za protisocialistické nebo proti-vládní řeči byli lidi stíhaní. V dnešní době kdy máme svobodu slova, každý nadává na nějakou vládu. Co má být?

153199

3.2.2008 9:37

RE: Zdá se mi to trochu paranoidní

QWSAQ 193.?.?.?

Reakce na 153199

Já bych dneska nic nepodceňoval, ani Vladimíra [smích].
Koneckonců, pohledem do historie, vždycky existoval nějaký seznam lidí "nebezpečných" pro danou dobu. A pokud se někomu zdá, že jich je moc a je to neuhlídatelné, omyl. Vždyť stačí řekněme zavřít Zvědavce, Blisty, atp... a výrazně se omezí opozice. A ostatní lidé se rozprchnou...
Čím dříve se začne vytvářet jistá "jednota", tím lépe.

Docela velkým zdrojem dat jsou servery typu seznam.cz. Vemte si, co všechno o nás vědí? Klíčová slova, která vyhledáváme, emaily mají taky pod svou mocí (a skupují nové a nové domény a služby), v profilech na lide.cz jsem dokonce zahlédl něco, jako že pokud někdo chce dát portrétovou fotku, musí být jeho, neupravená atd... A to nemluvím o tom, že pro možnost psát do diskuze na Novinky.cz je potřeba zaregistrovat se ověřovací SMSkou (takže znají i telefon).
Opravdu, těch sběračů dat je spousta, takže je z čeho "filtrovat".

Ale to všechno nás neodradí, ne?

Chtěl bych vás znovu pozvat na na chat na lide.cz do místnosti "Zvědavec" v kategorii koníčky a zájmy. Alespoň pomoct s ustalováním...dík.

Hezký den

153209

3.2.2008 10:25

Ani trochu to není paranoidní

Saša 74.?.?.?

Reakce na 153199

>někde v Africe vyschne studna, tak to prý většinou domorodci
>svedou na CIA, protože domorodci se domnívají

Podívejte se na jednu minutu videa Freedom Fighters in Afghanistan. Ano, ti Freedom Fighters jsou Al Kaida podporovaná CIA. Ve Vašem přirovnání s vyschlou studní, podezření „domorodců“ je důvodné, CIA téměř vždy se snaží zneužít nějaký rozvrat v jakékoli zemi ke zdánlivému prospěchu USA, ne ve prospěch obyvatel dané země.

O sledování dokonce emailů na internetu se zmiňuje sám G.W.Bush ve své poslední „Union address”. Je bez pochyb, že je to asi možné jen s pomocí software a pravděpodobně musíte opakovaně použít nějaká „key words“ a nakonec to musí být možná náhodně vyhodnoceno člověkem. Psát, že Bush je vůl zcela jistě můžete, to není tajemstvím, ale podkopávání propagandy typu „Svobodné Evropy“, sledováno být může a cílem bude jeho zmaření i nevybíravým způsobem.

>V dnešní době kdy máme svobodu slova,

Opravdu?

153211

3.2.2008 12:42

RE: Ani trochu to není paranoidní

Pepaxy 86.?.?.?

Reakce na 153211

Také si myslím, že to není paranoidní. Už dlouho si myslím, že internetové stránky typu Zvědavce nebyly ještě zakázány jen proto, že slouží k vytváření seznamu jejich čtenářů. Tím vůbec nechci podezřívat provozovately těchto stránek z kolaborace s mocnými tohoto světa. Jsou pouze zneužiti.
Myslím si, že i 11. září bylo záměrně tak zpackané, aby se přemýšlející lidé projevili a bylo je tak možno identifikovat. Útoky na budovy WTC a Pentagon mohly být provedeny tak, že by nikdo nikdy neodhalil podvod. Mohli říct, že na Pentagon byla vypálena raketa a budovy WTC mohli po nárazech letadel nechat stát a následně je odpálit trhavinou s odůvodněním narušené statiky nebo podobnou výmluvou. V Kambodži byla povražděna téměř veškerá inteligence. Rozdělení na lidi vzdělané a ty ostatní není pro vládce vyhovující, neboť spousta vzdělaných lidí nemá potuchu oč jde, zatímco mnoho lidí bez vzdělání se orientuje. Myslím si, že schopnost logicky myslet je víc než vzdělání.

153213

3.2.2008 15:13

RE: Ani trochu to není paranoidní

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 153211

>Opravdu?
Co by jste chtěl více? Pokud nepopíráte holokaust a neútočíta na menšiny či nepomlouváte jednotlivce máte svobodu slova.

153221

3.2.2008 19:27

RE: Ani trochu to není paranoidní

Saša 74.?.?.?

Reakce na 153221

Přečtěte si Praxe nové inkvizice (I.) a
Praxe nové inkvizice (II)

Záminkou je antirasismus, antifašismus, antiterorismus v Americe možná také zase jen tak zvaný anti-atheismus. Boj proti větrným mlýnům, boje za tak zvané „dobro“ a vytváření strachu
MySpace deletes hacked Web site for atheists and agnostics


To co nesmíte a je potencionálně trestné, je daleko širší. Zákony se utvrzují a viníci hledají.

153235

3.2.2008 19:58

RE: Ani trochu to není paranoidní

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153221

Trochu mi to připomíná tvrzení o Fordu typ T - můžete mít jakoukoli barvu, pokud si přejete černou. Svoboda projevu buď je, nebo není a nedá se omezovat tématy - i když kupodivu když je řeč o novém tiskovém zákonu na Slovensku, který ukládá tamnímu (převážně do prava vyhrocenému) tisku povinnost dát možnost se vyjádřit osočenému, tak se hovoří o konci svobody tisku [smích]

153238

4.2.2008 14:01

RE: Ani trochu to není paranoidní

fero 88.?.?.?

Reakce na 153238

na slovensku este takyto zakon nemame, to o com pisete, je len navrh zakona, ktory sa bude najskor prejednavat a az sa ty hadi v parlamente dohodnu/a oni sa dohodnu, vrana vrane oci nevykole/ potom mozte bit na poplach ak bude preco, cest

153271

3.2.2008 22:48

RE: Ani trochu to není paranoidní

Kadence crazy 154.?.?.?

Reakce na 153221

Holoucast nikdo nepopira , fakt je , ze mensi holocaustek byl a samozrejme nebyl jen ten zidovskej a taky ne v takovejch rozmerech jak nam s nim zidi chtej vymejvat mozky ! [velký smích]

153244

5.2.2008 16:57

RE: Ani trochu to není paranoidní

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 153244

TY ZROVNA MÁŠ CO POVÍDAT O HOLOKAUSTU. TY ŽIDY PROSTĚ NESNÁŠÍŠ A HOLOKAUST JE PRO TEBE JENOM PŘÍLEŽITOST JAK NAPADAT ŽIDY.
Na Nově před pár dny běžely Na vlastní oči. Více než 60 let po skončení války, likvidace Židů. Jako aktualitu tam uváděli jednoho Žida co byl přinucen vítat příchozí do tábora, vytahovat zplynované jedince z plynových komor, prohledat je a pak je spálit. Snad si nemyslíte, že výpočet podplaceného chemika má větší váhu než osobní výpověď. Nebo mi chcete stále tvrdit, že Hitler to tak nemyslel a plynové komory nemohly fungovat. Za války zmizelo mnoho lidí a holokaust popírají náckové asi takto (všiměte si co to je za stránky). Sami nemohou tvrdit, že neexistovala diskriminace Židů, ani že Židé nebyli zabíjeni. Ale prostě lžou a jsou to popírači holokaustu. A tady máte pohled na typického popírače holocaustu a vy se řadíte přinejmenším k antisemitům. A jste popíračem, protože zákon o popíračích zahrnuje i ty co zpochybňují holokaust, protože by všichni popírači začali hned tvrdit, že jenom pochybují o plynových komorách a jak ti Židé strašně lžoou, aby mohli mít ten zlý Izrael.

153377

5.2.2008 17:29

Jen malý anti-anti dotaz...

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 153377

Mohl byste nám prosím sdělit váš názor na koncentrák v pásmu Gazy a West Bank? V pásmu Gazy žije 1.500.000 lidí. V současnosti jsou jim odepřeny potraviny, léky, energie, voda. Pokud by nebylo zahraniční pomoci, jak myslíte, že by tam ti lidé vypadali? Jaké zprávy se o tomto problému objevují v médiích? "Holokaust" existenci těchto koncentráků ospravedlňuje, a zaštiťuje. Kolik Palestinců musí zemřít, aby se o tom začalo mluvit jako o palestinském holokaustu? Musí to být to kouzelné a ničím nepodložené číslo 6.000.000? Nebo to bylo 6.000.000.000? Už si nejsem jistý, pořád se to mění, zejména před každou další krádeží palestinské půdy. A doporučuji vám tyto stránky: True Torah Jews Against Zionism, zejména toto: Nazi Support of Zionism a toto: The Zionist War on Nazi Germany Dále můžete čerpat z těchto stránek: Jews Not Zionists Myslím, že tyhle lidi nemůžete obvinit z antisemitismu ani náhodou. Jsou to židé, víte? Ti co čtou Tóru a ne Talmud. Jesti víte, jaký je mezitím rozdíl... [oči v sloup]

153382

5.2.2008 17:56

RE: Jen malý anti-anti dotaz...

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 153382

Izrael měl zajistit právo na domovinu pro Palestince. To, že mezi Izraelem a Palestinou existuje trvalé nepřátelství to neumožňuje. Jako výsledek periodicky se opakujících sebevražedných útoků se oddělili Židé od Palestinců velkými zdmi s kontrolami, které jsou prakticky bez souhlasu Izraele neprůchodné. Ale koncentráky to nejsou, spíše obrovská vězení. Palestinci (na Západním břehu) jsou často závislí na práci v Izraeli a snaží se pracovat v Izraeli. Větší problém vidím v tom, že Izrael staví zeď jako dočasné snížení teroristických útoků zabírá majetek palestincům kvůli zdi, která sice trochu funguje, ale pouze jako trvalá hranice mezi Izraelem a Palestinou nebo problém uprchlických táborů, ve kterých musejí Palestinci žít celý život bez majetku a bez práce.

Stejně tak tvrdím, že počítat mrtvé Palestince je něco jiného než počítat mrtvé Židy. Izrael Palestince systematicky nelikviduje. Arabové mají možnost se podílet na vládě. Holokaust neospravedlňuje bránění dodávek potravin a paliva do palestinských oblastí. Ospravedlňuje to trvalé nepřátelství a vraždy mezi Palestinci a Židy.

Můj názor je, že Palestinci nejsou jen ti utlačovaní, ale také ti útočící. Židů zemřelo možná jen 5 milionů, ale možná i 8 milionů, ale ani jedna vražda nemůže ospravedlnit jinou vraždu. Jsem kategoricky proti trestu smrti, ale chápu Izraelské akce proti rodinám sebevražedných atantátníků, které je podle nich podporovaly.

153388

5.2.2008 17:48

RE: Jen malý anti-anti dotaz...

Saša 74.?.?.?

Reakce na 153388

>Stejně tak tvrdím, že počítat mrtvé Palestince je něco
>jiného než počítat mrtvé Židy.

Tak nehorázný rasismus jsem již dlouho nečetl a vysvětluje ostatní nehorázné názory. Shodujete se však s americkou administrativou, jen jejich mrtvoly se počítají...

Totální blokáda „největšího vězení pod širým nebem na světě“ v Gaze a hrobové ticho

153393

5.2.2008 19:29

RE: Jen malý anti-anti dotaz...

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 153393

Palestinci jsou vězněni jako potencionální zločinci a teroristé. (i když to trochu pokulhává, protože to tak úplně není pravda)
Palestinci nejsou systematicky likvidováni za svůj původ. Zabití Palestinci jsou zabiti zásazích proti vrahům (taky lze zpochybnit, ale Izrael nezabíjí Palestince jen tak, stejně tak lze říci o Arabech, že zabíjí Židy). Židé byli zabíjeni za 2. světové války jen pro svůj původ. Vidíte ten rozdíl?

Média se zaměřují jen na to co je ve středu zájmu. Není to Súdán či Keňa. Jediné o čem v Izraeli informují jsou mrtví. Už ani ne tolik při přestřelkách, protože konflikt tam trvá téměř stále. Že Izrael má méně mrtvých je způsobeno jeho bezpečnostními opatřeními i masivní technologickou převahou.

153395

6.2.2008 8:55

RE: Jen malý anti-anti dotaz...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 153395

>...Že Izrael má méně mrtvých je způsobeno jeho
>bezpečnostními opatřeními i masivní technologickou převahou.
---
A také 400 nukleárních hlavic nasměrovaných na všechna hlavní Evropská města. Buď my...nebo nikdo.
Viděl jste film "Planeta opic"? Jak se opice spolčily a postavily proti lidem. Ovládly planetu a dělaly hrůzné experimenty na lidech. Za opice si dosaďte kohokoliv. Na čí straně stojíte?

153433

6.2.2008 14:13

RE: Jen malý anti-anti dotaz...

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 153433

Nepřehánějte. Stejně tak USA, Rusko, Francie a Anglie mají namířeny stovky jaderných zbraní na hlavní Evropská města. A Židé nedělají hrůzné experimenty jako opice (či jako nacisti). Stojím spíše na straně Izraele. Přirovnávat Izrael k Židy k opicím mi nepřijde vhodné, stejně tak jako tvrdit, že Izraelské jaderné bomby ohrožují Evropu.

Jak se budete dívat na podporu Palestincům z Evropy, která způsobuje vraždy nebo na nutnost Izraele se bránit přesile okolních Arabských států?

153455

6.2.2008 14:28

Chápu vaši anti argumentaci

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 153455

Lze si ji přečíst v řadě učebnic, které pojednávají o správném sionistickém přístupu k otázce Izraele. Ano, je potřeba neustále vytvářet dojem, že Izrael je v nějakém ohrožení. Například sousedními arabskými státy. To je tak trapné, že je mi z toho nevolno. Každému musí být jasné, že na stát, který vlastní jaderný arzenál, samozřejmě zcela v rozporu se smlouvou o nešíření jaderných zbraní, se nikdo neodváží zaútočit. K tomto bych jen poznamenal, že Izrael Íránu hrozně vyčítá jeho jaderný výzkum a zmiňuje právě tuto smlouvu. Pokrytecky zapomíná, že jeho arzenál je také v rozporu s touto smlouvou. Ale to je běžný dvojí metr sionistických teroristů. Chápu, že se vám nechce přiznat (opět zásady sionistické průpravy k vedení diskuze o Izraeli), že Izrael v současnosti okupuje území, které mu nepatří. Co byste si myslel o tom, kdyby nějaký dobrák skoupil celé Slezko, pak by tam založil svůj stát, začal tam vozit Chazary a kdyby se původní obyvatelstvo začalo bouřit, tak by zabral i Moravu a Čechy, nakonec by sice ty nejnepoužitelnější oblasti vrátil Čechům, ale ohradil by je zdí, uzavřel vodu, zboural domy... Přesně tohle se stalo v Izraeli. Proč tolik původních židů žijících převážně v Jeruzalémě odmítá stát Izrael? Proč židé Tóry odmítají Izrael? Zkuste mi odpovědět na tuto otázku. Ostatní věci, které tu trpělivě opakujete, si zjistím na kterémkoliv kanále oficiální propagandy. Nebu si můžu zajít na Eretz nebo Sionistu a tam to mám i s odpovídajícícm rasismem a fašismem. [oči v sloup]

153457

6.2.2008 21:00

RE: Chápu vaši anti argumentaci

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 153457

Izrael nikdy nepodepsal smlouvu o nešíření jaderných zbraní(takže tu rozpor se smlouvou asi nebude, spíše bude velký rozpor, když USA půjčuje bomby svým velmi důvěrným spojencům jako Nizozemí a Německo). Když jde o bezpečnost přeci si Izrael nenechá vyzbrojit nepřátele takovými nebezpečnými zbraněmi. Smlouva o nešíření zbraní jde stranou (kterou Irán podepsal). Izrael nechce, aby nepřátelé měli tyto zbraně, protože musel vyhrát mnoho válek, aby mohl vůbec existovat. I kdyby žádné smlouvy neexistovali nikdo nechce mít nepřítele, který je silný nebo výrazně silnější a to jaderné bomby jakéhokoli státu umožní. Izrael je ve válce. Staví nové civilní nemocnice jako protichemické kryty. Lidé si tam nemůžou být jisti jestli za deset dní nevypukne válka.

Kdo má a nemá jaderné zbraně

A k čemu jsou Izraeli jaderné zbraně pokud by Irán měl jaderné zbraně

153489

6.2.2008 22:00

RE: Chápu vaši anti argumentaci

anti-anti 62.?.?.?

Reakce na 153489

Vaše skupování půdy má jednu vadu. V Čechách by nebyly napadeni vojensky ze všech stran. A nemusely by pak svoji vlastní půdu, kterou koupili, bránit. A Palestinci také mohly dektlarovat svůj stát za podmínek stanovených OSN místo podpory arabských států. Jistě by na tom nebyly hůře než dnes. Ale válka způsobila, že Židé nemohou vidět Palesince a naopak.

153492

8.2.2008 15:37

Škoda, že jste mi neodpověděl.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 153492

Pane Anti-anti, mohl byste mi prosím zkusit zodpovědět otázku, proč jsou židé Tóry proti vzniku státu "Izrael"? Proč původní židé zejména v Jeruzalémě nesouhlasí s politikou státu "Izrael"? Víte co je za znak na "izraelské" vlajce? [oči v sloup]

153694

8.2.2008 17:13

RE: Škoda, že jste mi neodpověděl.

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 153694

Jak vidim, Anti-anti pouziva Borg taktiku, ze uhyba prime otazce.
Myslim, ze odpoved na vasi otazku je celkem jednoducha. Zide, kteri zili v puvodni zemi, nez se zalozil Izrael, nemeli problemy a zili v souladu s araby. Pro ne je priliv vnejsich radobyzidu problem.

153700

6.2.2008 23:29

RE: Jen malý anti-anti dotaz...

vladuna 86.?.?.?

Reakce na 153388

Jeden obazek je lepsi nez spousta kecu jak z jedne strany tak z druhe.
Podivejte se, prosim, na obrazek. Stage4 je situace, kterou se snazi Izrael zafixovat pomoci "zdi".
Hodne do Googlu "Palestine map" a porovnavejte a premyslejte.

153507

3.2.2008 8:27

Rabkory proc ne?

René Vočko 78.?.?.?

Tomu se musím pousmát.

NWO:
- má všechno hustě pod palcem, už se neschováte
- teď mají spouštět u nás ten "NATO" malý brdský radar!

OSUD.CZ:
- ve většině neuchopitelné dohady, občas něco věcného.
- kdo chce platí a kdo ne tak ne (nikdo nikoho nenutí)
- 900 čtenářů = cca 67000 - 85000 Kč měsíčně mínus hustá daň.
- není to aštarův věstník ani andělské blbosti + pekelníci

ZVEDAVEC.ORG:
- teď už skoro neotevřel takže dotace z NWO asi ne
- aktuální socio-ekonomicko-politické informace dobré

Jakýkoliv šifrovací veřejně dostupný program je možno úředníky USA velmi snadno dešifrovat (do 256bit klíče raz dva).
2048-bit klíč je v USA zakázán proč asi?

153201

4.2.2008 11:54

jak to vidím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 58.?.?.?

Reakce na 153201

BLISTY.CZ
vzhledem ke zrušení diskuze je zde fízlování čtenářů bezpředmětné. Jen z diskusních příspěvků se dá určit, jak moc je dotyčný "nebezpečný".
Navíc jsou prolezlé špatně maskovanými sionisty typu Kotrba a Golgo či trans-homo-gender-femino-multikulti přispěvateli typu organizace Gita. Tedy je tu prováděn rozklad zevnitř takže nebylo potřeba podávat žalobu a Čulík se bojí zasáhnout, protože tuší kdo za tím vším stojí.

OSUD.CZ
podle mě nejméně důvěryhodný konspirační web. Míchají se tu informace s dezinformacemi, podložené teorie s vyloženými nesmysly. Je pravděpodobné, že byl založený za účelem zmatení všech konspiračních teoretiků. Obzvláště zajímavé články pouze pro registrované (podchycené) členy jsou dostatečně výmluvné, tady bych měl skutečnou obavu.

ZVEDAVEC.ORG
Sledování uživatelů se s jistotou vyloučit nedá, nicméně jediné co je v životě opravdu jisté je smrt, takže to až tak neřeším.

shrnutí:
Naši "vyvolení" stejně mají v plánu likvidaci všech gojimů. Koncentráky v USA už stojí(detention camps), unás se pod záminkou radaru snaží postavit centrum na zadržování nepohodlných osob pro deportaci do US koncentráků. Horší to už být nemůže, jedině lepší. Buď se můžeme klepat strachy v koutě a čekat na oprátku, nebo se nebát a něco proti tomu dělat. Třeba nadávat tady na zvědavci [velký smích]

153267

4.2.2008 21:18

Osud

pikatchu 89.?.?.?

Reakce na 153201

Je zajímavé, že osud má předplaceno cca 900 čtenářů a čtenost placených článků je poloviční. To si někdo koupí noviny a ani je nečte? Co za tím asi je?

153297

6.2.2008 3:46

RE: Osud

osud 85.?.?.?

Reakce na 153297

Třeba to, že ne každý se zajímá o všechna témata? V novinách opravdu nečtu všechno, např. sport vynechávám zcela programově.

153423

6.2.2008 5:46

RE: Osud

pikatchu 89.?.?.?

Reakce na 153423

Zajímavé, že ani jeden článek v historii nedosáhl čtenosti 100% předplatitelů (výjimka je tvořena malým podvodem - napřed je článek otevřený, po dosažení určitého počtu přečtení se uzavře a údaj o čtenosti se ponechá).

153426

6.2.2008 23:30

RE: Osud » POHLED PREDPLATITELE

vladuna 86.?.?.?

Reakce na 153426

>Zajímavé, že ani jeden článek v historii nedosáhl čtenosti
>100% předplatitelů (výjimka je tvořena malým podvodem -
>napřed je článek otevřený, po dosažení určitého počtu
>přečtení se uzavře a údaj o čtenosti se ponechá).

Prominte, budu k Vam naprosto osobni. Piste, prosim, prispevky, ve kterych jste v obraze nebo o vecech, kterym rozumite. Tady jste naprosto vedle.
Jsem predplatitelem na osudu.cz. Nemam kapacitu ani cas sledovat "cely internet" a ne vsechno mne take zajima. Pouzivam osud.cz jako rozcestnik. Pokud mne clanek zaujme ci patri do oblasti, ktera mne zajima, jdu primo na zdroj, ktery je vzdy uveden.
Ackoliv jsem predplatitel, z clanku, ktere jsou pouze pro predplatitele ctu asi tak 1/4. A myslim, ze takovych predplatitelu je vice. Pokud jsem aspon trochu pochopil zamer pana Maska, jde mu o to, aby clovek mel pod "jednou strechou" informace, ze kterych si muze vybirat ty, ktere mu neco rikaji. V tomto ohledu plni jeho server svou funkci vice jak dostatecne.

153510

7.2.2008 19:04

RE: Osud » POHLED PREDPLATITELE

pikatchu 89.?.?.?

Reakce na 153510

To, že si Vy vladuno, kupujete nějakou tiskovinu, nezakládá tc záruku toho, že je důvěryhodná a kvalitní. 0,1% informací osudu co má hlavu a patu spolehlivě zahltí 99,9% informačních sraček a zvratků.

Netrpíte rozštěpením mysli, když jeden den čtete, že američané na měsíci nebyli a druhý den čtete bombastický článek, co všechno na měsíci našli a jak je sledoval objekt mimozemšťanů?
[bliji]

proto jsem také předplatitel, abych kotrmelce Jiřího Mária Maška sledoval. Za cenu 3 krabiček cigaret má kabaret celý měsíc.
[chechtot]

153619

7.2.2008 21:52

RE: Osud » POHLED PREDPLATITELE

vladuna 86.?.?.?

Reakce na 153619

Ale ja jsem se prece nevyjadroval ke kvalite informaci zde obsazenych [smích]

153635

3.2.2008 9:56

Autor si to zjednodusil.

Igor 89.?.?.?

Dnesne zvyky ludi a dnesne technologie umoznuju radovo efektivnejsie sledovanie ludi a ich navykov, hlavne pomocou elektronickych technologii:
-pouzivanie telefonov
-pouzivanie platobnej karty
-puzivanie aut a lietadiel
-stale viac biometrika
-cctv
-kablova televizia a internetove sluzby
toto staci na take uzasne presne profilovanie kazdeho z nas (kto dane technologie pouziva, teda 99%), ze nejake internetove forum jev tomto ohlade velmi neefektivne.
Pomocou spomenutych technologiuu vyfiltruju z 6 miliard tych, ktorych hladaju, celkom jednoducho, vid napr. platbu 100k od sefa ISI M. Attovi.
Vedeli i suvislost s pilotnym vycvikom. Vedeli i casovy sled udalosti (zasa cez elektroniku a sice z viacerych miest im to hlasili ine spionazne sluzby)...takze urobit web stranku a cakat, kym tam zabludia ti "spravni"....hm.

153204

3.2.2008 12:04

Otázka

mt-svk 213.?.?.?

Nie som znalec počítaćových a šifrovacích programov, preto by som sa rada informovala, či je možné zistiť moju IP adresu atď, aj keď by som používala http://anonymouse.org./anonwww.html .

153212

3.2.2008 16:07

RE: Otázka

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 153212

otestujte se a uvidíte

http://cqcounter.com/whois/

153222

4.2.2008 8:23

RE: Otázka

Romanov 24.?.?.?

Reakce na 153222

Tak jsem to zkusil, ale moc jim to nefunguje.
Sice to ukazalo ke komu jsem napojen, ale moje companie "obsluhuje" 10 provincii a tak maji spioni smulu [chechtot] [mrknutí jedním okem]

153255

4.2.2008 8:12

RE: Otázka

Saša 74.?.?.?

Reakce na 153255

>Sice to ukazalo ke komu jsem napojen,

Moc bych za to nedal, již si nepamatuji, který „whois“ jsem tehdy používal, ale ač provider/společnost je ve všech provinciích ukázalo to dokonce i část města kde sedím. [zmaten]

153258

4.2.2008 20:04

RE: Otázka

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 153258

No, takze si zjisti, ze sedim ve 350 tisicovem meste. No a co dalsiho s tim muzou udelat. Nejsme tady zase v nakym komunismu, ze by me na dvere "kepali" panove v cernych kabatech(prijedoucich cernou Volhou) [smích]

153294

3.2.2008 13:39

internet

pietroo 194.?.?.?

Pravda je ta, že vládci, kdyby chtěli, tak už internet zrušili. Přesněji řečeno zavedli by na něj cenzuru. Ale ta doba, kdy se o to pokusí přijde. Z nějakého důvodu to ještě nechávají, ale pak to utáhnou. Klidně to může být "košerování": vědomě sledovat svou vlastní zkázu. Analogie se nabízí. Jak to je, vědí jen oni. Spíš to bude ale tak, že si ještě nejsou jistí reakcí obyvatelstva. A internet bude fungovat jako dnes v Číně. Pokud by tajné služby nesledovaly server typu Zvědavec, tak bych je musel považovat za nefunkční. Prostě informace se shromažďují o čemkoliv, bez ohledu na jejich možné využití v budoucnosti. Teoreticky stačí zadržet tisíc "nenapravitelných" lidí v každé zemi, nechat je zmizet (internovat), a vládci mají klid. Ti ostatní se zřejmě nezmůžou na nic. Ale jisté to není. Přispívám do Zvědavce, protože chci některé věci sdělit, a jestli editor je nebo není nasazený je mi vlastně jedno. Ale myslím si, že není.

153214

3.2.2008 18:08

RE: internet

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 153214

>Pravda je ta, že vládci, kdyby chtěli, tak už internet
>zrušili...Z nějakého důvodu to ještě nechávají,
>ale pak to utáhnou...
----
Když si zadáte do "Googlu": "Project for the New American Century" (PNAC), tak zjistíte, že neokonci se nijak netají s tím, že se chystají ovládnout svět mocí síly - World domination by force. Všechno je již předem naplánováno. Vyhlášení stanného práva zajistí současnému prezidentovi pravomoc diktátora. Kongres tím ztrácí hlasovací právo a pouze prezident provádí konečná rozhodnutí. Jedním z opatření ovládnutí společnosti je: "Zastavení provozu všech sdělovacích prostředků, jako je televize, rádio, satelitní příjem informací a také sdílení informací pomocí mobilních telefonů a internetu". Ozbrojené složky, jako je policie, armáda a národní gardy zajišťují v zemi pořádek a plnění "zákonů". Příkazy (rozkazy) civilnímu obyvatelstvu jsou předávány pomocí reproduktoru umístěném na střeše vojenského transportéru. Pro neposlušné občany jsou již připraveny (v provozu) koncentrační tábory. Neuposlechnutí rozkazu odevzdání osobní zbraně policii se trestá zastřelením na místě.

Takže...tak nějak. Je vidět, že téměř na nic nezapomněli. Až na to, že osobní svobody jsou něco jako náboženství...člověk se toho nevzdá tak snadno a bude za ně bojovat a to "na život" a "na smrt", aby si ty svoje - přírodou zaručené - svobody uhájil.
Útěchou a nadějí na vítězství může být, že poměr obyvatelstva a "elitních" složek je na Severoamerickém kontinentě - 500:1.
Tohle snad hovoří dostatečně a nikdo nechce, aby se historie opakovala!

153228

5.2.2008 16:53

RE: internet

Prof. Myšpulín 85.?.?.?

Reakce na 153228

Americký bratr inspiruje i "naše" agilní politiky, kteří neúnavně zkouší, kam až se dá zajít...

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/pri-teroristick...

153384

3.2.2008 16:09

Rabkory na pracovišti...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Nejen v politice - ke zjišťování názorů veřejnosti pomocí IT -
ale i v korporacích a ve firmách s větším počtem zaměstnanců, kdy organizační struktura vyžaduje zřízení osobního oddělení (Human Resources). Nenechte se mýlit názvem: "Osobní" nebo v angličtině - "Human". To nemá nic společného se zájmem o člověka a nebo dokonce řešení jeho problémů. Na to zapomeňte. Ani odbory již nehájí zájmy pracujících, ale především zájmy vlastní v závislosti na zájmech firemních, a až potom přicházejí zájmy pracujících. Pracovníci osobního oddělení jsou placeni za bezproblémové vztahy na pracovišti. A jak tento úkol zajistit? Vychytat a zneškodnit stěžovatele. Ano vážení - takhle se firma postará o bezproblémové vztahy mezi zaměstnanci. Opakované stěžování povede k ukončení pracovního poměru a tímto se problém vyřeší.

Je to jako příjemná hudba pro uši...hřejivý pocit sounáležitosti v kolektivu, když vám při nastoupení do nového zaměstnání sdělí:
"A nezapomeň...kdykoliv nastanou nějaké neshody, víš kam to přijít oznámit. My jsme tady pro tebe"!

153223

3.2.2008 22:11

900 :)

jm 83.?.?.?

No, koukám, že ta osudová devítistovka nedá panu Svobodovi a některým dalším moc spát.. ano, některé články jsou v angličtině či němčině volně přístupné, jiné beru z placených e-zinů a časopisů.. jen pro zajímavost, své zdroje většinou podpořím částkou 1000-2000 USD ročně, dalších 1500 USD dám za knihy a dvd, abych věděl, co se děje... přes 15000 měsíčně překlady, programátora, server... takže stále přemýšlím, zda to vůbec má cenu dělat, nadprůměrná práce za průměrný plat. Ale prostě mne to baví... [smích]

153242

4.2.2008 9:01

Humor

xxxJirka 90.?.?.?

Pane Vladimíre, proč jste tento článek nezařadil do rubriky humor?

PS. jak velkou databázi čtenářů a jejich názorů už máte? [chechtot]
A jak často ji obesíláte svým šéfům? [chechtot]

153259

4.2.2008 15:24

RE: Humor

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 153259

>Pane Vladimíre, proč jste tento článek nezařadil do rubriky
>humor?

Protože mi to nepřipadá humorné ani trochu. Naopak, je to docela vážné. Smějeme se židům za jejich paranoiu a sami jsme co? V čem se lišíme?

153273

5.2.2008 1:06

RE: Humor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 153273

A vy by jste Vladimire nezapochyboval ani na kraticky moment? [smích] Ja jsem taky na chvili zvazoval, co je Zvedavec, kdyz jsem cetl nejaky patek zpatky nenavistny canc od Nilberta proti Zvedavci? A taky jsem premyslel treba o Ne zakladnam, zda je infiltrovali? Zrejme tam maji sveho cloveka nebo lidi, ale hnuti ma rozmanity charakter a nabalilo se na nej spousta lidi, takze krome monitorovani situace ten pripadny uvnitr, nemuze vice delat.[smích] "Strom poznate po ovoci!!"

Vite zrovna nedavno jsem mluvil s jednim starsim panem o vselicem a doslo na to, jak ho strasne rozlobilo, kdyz mu esesman rekl, ze kdyby jsme my Cesi tolik neudavali, tak by meli polovinu prace. Spolupracovnici STB sli do tisicu. A dneska jsou jiste uvedomeli, kteri si nevahaji vyridit sve ideologicke nebo osobni ucty skryte a nehezkym zpusobem. Otazka je zda tito lide budou ceneni pro svou "chytrost" nebo jimi bude verejne pohrdano a budou muset zustat skryti. Udavacu se jiste zbavit nejde, ale pokud se nemusi skryvat, pak je to velmi zle. Ja nevim, ale pevne verim, ze vy Vladimire vedete Zvedavec poctive!! Stejne tak vy Vladimire nemuzete nic vedet treba o mne, pouze muzete necemu verit.

Sifrovanim se nezatezuju, krome profiku typu Kevina stejne bude ten zbytek lidicek nekolik trid dole pod experty, ktere ma k dispozici vlada nebo lidi, co si muzou skutecne experty dovolit zaplatit. Jestlize chce vedet vlada, co mame na svem pocitaci, tak to vi. Znaji nase telefonni cislo, bankovni konto, cislo ridicaku, maji nasi fotku, vypis z trestniho resjstriku, psychologicky profil, zdravotni stav, znaji nase rodiny... Za chvili budou mit biometricke data. Takze delat si starosti s verejne publikovanymio nazory nebo s tim, ze si takove nazory nepoplatne oficialni pravde pujdu precist? Ten kdo chce jit s vetrem, jde s vetrem. A ten kdo vycniva z rady, se stejne schovat nemuze.

P.S. Jsem rad, ze je zase otevreno. [smích] [smích]

153309

5.2.2008 1:16

RE: Humor

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 153309

>A vy by jste Vladimire nezapochyboval ani na kraticky moment? [smích]

Nezapochyboval o čem? Jestli nejsem udavač? [smích] Jestli někdo jiný není udavač? O sobě nemusím pochybovat. O těch ostatních - to víte, že se tady nabalují různí lidé. Já nad tím moc nepřemýšlím. Jak správně píšete, jestli státní moc chce něco o nás vědět, tak to také ví. Mají tisíckrát víc prostředků si to opatřit než my.

153311

5.2.2008 1:30

RE: Humor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 153311

Myslel jsme pokud by jste se vcitil do situace, kdyby jste nebyl vydavatel Zvedavce, ale nekdo na "druhe strane dratu" , kdo ho cte, ci na nem diskutuje, zda by jste mohl mit nekdy stin pochybnost ci ne? Jak uz jsem rekl ja vam pevne verim a to "po ovoci" za nekolik let, co na Zvedavec chodim. [smích] Zrejme to je oboustranne. Je k tomu zapotrebi nejaky cas nez si udelame na lidi okolo sebe nejaky nazor a mozna na siti toho casu potrebujeme o chlup vice.

Taky jsou lidi, v jejihz uprimnost verim v diskusi. Nejde o shodu v pohledu na veci okolo nas. Jde o to rikat svuj nazor bez postrannich umyslu. Mate pravdu, ze nema smysl si delat hlavu z tech, co maji webzin jako Zvedavec jako napln prace nebo "konicka" kdy jisty typ lidi nahlasi ideozlocin a splni tak svou obcanskou povinost. Doklud se nezmeni svobodna spolecnost na totalitu a tito zodpovedni musi byt schovani, tak se nic nedeje.

153315

4.2.2008 21:51

Co s tím ale vláda udělá?

pdmlynek 66.?.?.?

No, je mi to úplně jasné že různé úřady o mě, stejně jako o každém, zná hodně věcí. A jestliže někdo chce si o mě zjistit i víc, vím že by to mohli udělat. Jestli jdu po ulici, nebo sedám na Metro, nebo letím, tak vím že mě zahlídují kamery tucty-krát deně. Když si někomu telefonuji, nebo posílám e-mail, nebo koupím si knihu, nebo koupím si střelnou zbraň, nebo koupím si auto, nebo jím v restauraci, tak vím že je po mě zanechaná nějaká stopa, kterou může vláda (nebo někdo jiný) přijít, buď s nebo bez soudního povolení.

Vždyť vlastně v dnešní době skoro každá finanční transakce zanechává stopu; snad jen když platíte něco v hotovosti tak můžete zůstat v anonymě. Ale hotovostí se platí v dnešní době jen ty nejtriviálnější věci -- já platím v hotovosti kolem 1,5% svých útrat; 98,5% jde přes šeky, elektronické platby, kreditní karty, atd.

To že po mě stopa existuje se samozřejmné. Otázka ale je, co s tím vláda (nebo někdo jiný) dělá? No dobře, tak vláda ví že někdo třeba lezdí lyžovat, má rád knihy o WW2, rád se dívá na sportovní kanály, má 2 děcka, a chodí do italských restaurací. Tak co? Co s tím bude vláda dělat? Budou ho pronásledovat za to že jí moc tučné jídla? Nebo že se dívá moc na televizi místo aby dělal úkol s dětmi? Jestliže tyto data o člověkovi vláda zná, tak co?

153299

4.2.2008 22:22

RE: Co s tím ale vláda udělá?

Saša 74.?.?.?

Reakce na 153299

>vláda ví že někdo třeba lezdí lyžovat, má rád knihy o
>WW2, rád se dívá na sportovní kanály, má 2 děcka, a chodí
>do italských restaurací.

Vás se to určitě netýká, ale z daných údajů lze snadno vykonstruovat profil osobnosti. Shodou náhod na těch lyžích bude nějaký vládní představitel, Vám dojde benzín a „nachytaj“ Vás jak jdete k autu s kanistrem benzínu. Víme, že se udržujete v kondici lyžováním, máte rád knihy s válečnou tematikou, sledujete sporty jako wrestling a při jedné z častých návštěv italských restaurací jste dal omylem spropitné. Perete tedy špinavé peníze, italský fašismus stejně jako tamní sympatie ke komunismu nebo Arabům jsou známé, spojíme to s tou četbou a osobností milující násilí wrestlingu. Hochu jste v průseru, jestli ještě zjistí, že jste napsal příspěvek do Zvědavce jdete rovnou na Guntanámo a to, že jste odpřísahal svou nevinu na své svědomí místo na bibli bude přitěžující okolnost. [velký smích]

153304

5.2.2008 0:02

RE: Co s tím ale vláda udělá?

pdmlynek 66.?.?.?

Reakce na 153304

>>vláda ví že někdo třeba lezdí lyžovat, má rád knihy o
>>WW2, rád se dívá na sportovní kanály, má 2 děcka, a
>>chodí do italských restaurací.
>
>Vás se to určitě netýká, ale z daných údajů lze snadno
>vykonstruovat profil osobnosti. Shodou náhod na těch lyžích
>bude nějaký vládní představitel, Vám dojde benzín a
>„nachytaj“ Vás jak jdete k autu s kanistrem benzínu. Víme,
>že se udržujete v kondici lyžováním, máte rád knihy s
>válečnou tematikou, sledujete sporty jako wrestling a při
>jedné z častých návštěv italských restaurací jste dal
>omylem spropitné. Perete tedy špinavé peníze, italský
>fašismus stejně jako tamní sympatie ke komunismu nebo Arabům
>jsou známé, spojíme to s tou četbou a osobností milující
>násilí wrestlingu.

Máte pravdu, že na základě tohoto můžete vykonstruktovat profil osoby. To můžou udělat o každém. Souhlasím že by to bylo jednoduché sestavit o každém zde.

Promiňte, ale to co jste psal dál vůbec nedává smysl. Čte se to jako něco za Stalina.

Vy se jako domníváte že vláda si bude myslet že na základě spropitného pere ten člověk peníze? No a i kdyby si to mysleli, tak co? Zatknou ho, a pak co? Pak musí vláda to dokázat před soudem. Když to nedokáže, tak jen plýtvala penězma poplatníků. Vypadali jako volové že zatýkají nevinné lidi místo aby zatýkali zločince. Proč by to dělali?

A to že někdo miluje násilí, nebo války, nebo sympatizuje s Arabami nebo komunisty nebo faštity z toho profilu nevede. Ale i kdyby to bylo, tak co? Ve svobodné zemi přeci není problém když někdo nejenom sympatizuje s komunisty nebo fašisty, ale je to svoboda slova být členem komunistické strany nebo fašistické strany. Přece ve svobodné zemi to není protizákoné nosit tričko s nápisem „Hitler měl pravdu!“ nebo si pověsit před dům vlajku s hákovým křížem, nebo psát že Židi/Cikáni/Muslimové/Američani by se měli vyvraždit, nebo slavit narození Kima, nebo slavit že Al-Kajda zaútočila na Cole. Vy se jako domníváte že vláda má právo nějak tomuto zabránit?

153307

5.2.2008 2:12

RE: Co s tím ale vláda udělá?

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Reakce na 153307

>Přece ve svobodné zemi to není
>protizákoné nosit tričko s nápisem „Hitler měl pravdu!“
>nebo si pověsit před dům vlajku s hákovým křížem, nebo
>psát že Židi/Cikáni/Muslimové/Američani by se měli
>vyvraždit, nebo slavit narození Kima, nebo slavit že Al-Kajda
>zaútočila na Cole. Vy se jako domníváte že vláda má
>právo nějak tomuto zabránit?

Delate si asi legraci. Kazdy ma pravo bojovat za Hitlerovu pravdu podle vas. Takze je potom v poradku kdyz takova fasisticka strana vyhraje volby tim, ze presvedci spoluobcany ze zidi jsou problem a je s tim treba neco delat. A pak si hezky zopakujeme neco co tu bylo. Mame svobodu slova, ne? Ale vy si urcite delate legraci, jen tak si z lidi utahujete. Nekomu to ale jako legrace nemusi pripadat. Me tedy ne.

153314

5.2.2008 3:36

RE: Co s tím ale vláda udělá?

pdmlynek 66.?.?.?

Reakce na 153314

>Delate si asi legraci.

Ne. Vidím že nechápete vůbec co svoboda slova je zač.

Je veliký rozdíl mezi projevem, a slovním činem. Projev je většinou chráněné lidské právo. Slovní čin ale je omezovaný a regulovaný stejně jakokoliv jiný čin.


>Kazdy ma pravo bojovat za Hitlerovu pravdu podle vas.

Ne. Svoboda slova znamená že každý má právo se zastávat se nacistického pohledu (vyhlášet nacistické hesla, nosit trička s „Deutschland Ueber Alles“, vyvěšovat nacistické znaky před domem, publikovat nacistické knihy, atd.). Ale svoboda slova nikomu nedává právo za nic „bojovat“.


>Takze je potom v poradku kdyz takova fasisticka strana
>vyhraje volby tim, ze presvedci spoluobcany ze zidi jsou
>problem a je s tim treba neco delat.

Jo, v demokracii i odporné strany, jako nacistické, musí mít stejnou možnost vyhrát volby jako každé jiné strany. Jestliže někdo chce kandidovat jako nacista, a vyplnil vše podmínky jak se dostat na volební lístek jako každý jiný kandidát, tak je to správné aby se na volební lístek dostal.

Jestli se Vám nacismus nelíbí, tak mluvte proti němu. Ale neomezujte nacistům přístup k volnému projevu.

153322

5.2.2008 18:09

RE: Co s tím ale vláda udělá?

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Reakce na 153322

>Jo, v demokracii i odporné strany, jako nacistické, musí mít
>stejnou možnost vyhrát volby jako každé jiné strany.
>Jestliže někdo chce kandidovat jako nacista, a vyplnil vše
>podmínky jak se dostat na volební lístek jako každý jiný
>kandidát, tak je to správné aby se na volební lístek dostal.

>Jestli se Vám nacismus nelíbí, tak mluvte proti němu. Ale
>neomezujte nacistům přístup k volnému projevu.

Ja si pripadam jak v Jirikove videni. On to snad opravdu mysli vazne. Ale ne, to prece neni mozne. Nikdo si snad nemuze prat vitezstvi nacistu ve volbach. Ale pockejte, mozna je to opravdu tak. Slysel jsem o jedne pani, uz je ji asi 90 a zije pry v Praze. Ta je presvedcena, ze nejlip bylo za nacistu. Byl poradek, zadna kriminalita, nikdo nekradl v jejim obchode a kdyz, tak sel do koncentraku a bylo po ptakach. Zkratka nekdo si asi preje navrat starych poradku. Pro mne je tohle sokujici.

153394

6.2.2008 0:30

RE: Co s tím ale vláda udělá?

pdmlynek 66.?.?.?

Reakce na 153394

>Ja si pripadam jak v Jirikove videni. On to snad opravdu mysli
>vazne. Ale ne, to prece neni mozne. Nikdo si snad nemuze prat
>vitezstvi nacistu ve volbach. Ale pockejte, mozna je to opravdu
>tak. Slysel jsem o jedne pani, uz je ji asi 90 a zije pry v
>Praze. Ta je presvedcena, ze nejlip bylo za nacistu. Byl poradek,
>zadna kriminalita, nikdo nekradl v jejim obchode a kdyz, tak sel
>do koncentraku a bylo po ptakach. Zkratka nekdo si asi preje
>navrat starych poradku. Pro mne je tohle sokujici.


Vůbec nechápete o čem píšu.

Já vůbec si nepřeji aby vítězili nacisti ve volbách. Vůbec. Jejich názory jsou mi odporné. Mám právo pro nacistům volit, chodit do průvodů, psát do novin, vyvěšovat plagáty, atd. Ale nemám právo jim zabraňovat aby měli volný přístup k volbám.

To, že se domnívám že nacisti (nebo jakékoliv jiné odporné strany) mají mít volný přístup k volbám, neznamená že je podporuji. Znamená to že podporuji demokracii.

Jak Vy si to představujete? Vy se domníváte že nacisti by neměli mít přístup k volbám jako každý jiný? Co takhle zakazovat komunistům přístup k volbám, protože je to taky odporná strana? Co takhle zakázat členům KKK přístup k volbám? A co jakýmkoliv jiným stranám který někdo jiný považuje za odporné? Podle některých lidí by měli být KSČM zakázaná, nebo Republikáni, nebo kdokoliv jiný.

A navíc zakázání strany je neefektivní. Jestliže zakážete jen dejme tomu “Nacistickou Stranu”, tak je to velice jednoduché aby nacisti se pak přejmenovali na něco jiného, a běželi pod jiným jménem.

Ten kdo zakazuje nacistům volný přístup k volbám vážně nechápe co demokracie je. Zakazovat strany protože se Vám nelíbí je proti-demokratické. Jestliže věříte v demokracii, tak vítejte přítup všech stran a lidí v volbám.

153417

7.2.2008 0:52

RE: Co s tím ale vláda udělá?

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Reakce na 153417

>Vůbec nechápete o čem píšu.

S nechapanim ma problem nekdo jiny. Kdyz chcete aby naciste meli pristup k volbam musite se pripravit na situaci ze vyhraji. Kdyz vyhraji co potom? Urcite budete souhlasit s novymi zakony odhlasovanych nacisty. Napriklad se zavedenim povinnosti pro kazdeho Zida nosit zlutou hvezdu. Napadlo vas to vubec? No asi ne.

153525

7.2.2008 0:54

RE: Co s tím ale vláda udělá?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 153525

Jestli kdokoliv ma takovou podporu verejnosti, ze je schopen vyhrat legalne moc a bez jekekoliv opozice vladnout, tak by me zajimalo co v takove situaci chete delat, aby tu moc neziskal? Napadlo vas to vubec? USA nikdy nezakazali propagaci nacismu, ci jakekoliov totality a jsou vyjimkou, kdy jejich spolecnost za tri sta let nepretrziteho trvani neprijala tuto totalitu. Jak je to mozne semtexi, napadlo vas o tom nekdy premyslet? [mrknutí jedním okem]

153528

7.2.2008 22:33

RE: Co s tím ale vláda udělá?

pdmlynek 66.?.?.?

Reakce na 153525

>Kdyz chcete aby naciste meli
>pristup k volbam musite se pripravit na situaci ze vyhraji. Kdyz
>vyhraji co potom? Urcite budete souhlasit s novymi zakony
>odhlasovanych nacisty. Napriklad se zavedenim povinnosti pro
>kazdeho Zida nosit zlutou hvezdu. Napadlo vas to vubec?


Samozřejmě že mě to napadlo. Vy se domníváte že když se nacisti budou zvolení k moci, tak můžou podepsat zákon že Židi mají nosit žlutou hvězdu? Takový zákon by přeci nebyl platný, protože by byl oproti ústavě, protože by to omezovalo osobní svobodu Židů. Vláda, ať je nacistická nebo jiná, se musí řídit podle ústavy; může dělat jen to co ústava povoluje.

153639

5.2.2008 23:02

RE: Co s tím ale vláda udělá?

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 153322

Casto se neshodneme v nekterych otazkach na foru Zvedavce, ale pod tohle bych se podepsal bezvyhradne. Kdyz nekdo zacne urcovat, co se jeste svobodne rikat smi a co uz ne, ma to jeste neco spolecneho se svobodou slova? Nebo se svoboda slova tyka jen moznosti slobodne rikat to, co je oficialne schvaleno a povoleno ??

Za vlady jedne strany tady byla prisna cenzura. Pamatuju si jeste ty doby. A muzu rict ze jsem se tehdy dostal k pestrejsi palete informaci nez dnes, kdy nam svobodu slova omezuji nahubkove zakony ucelove chranici jiste konkretni narodnosti, etnika, spolecenske skupiny. A to ani nemluvim o cenzure ekonomicke, kde treba vsechna media svorne peji stejnou pisen, protoze vsechen tisk a media v zemi nezridka patri jedine skupine lidi s koreny v jedne male zemi na blizkem vychode a tak se treba ani nedovite, ze v USA kandiduje na prezidenta nejaky Ron Paul...

Jenze pro ovce typu Semtex staci, kdyz se muzou svobodne rozhodnout, zda nakoupit v Lidlu nebo Tescu, zda se divat na Primu nebo Novu a zda cist LzIdnes nebo Novinky a kdyz muzou svobodne a bez omezeni na internetu hlasat to, co jim napise jejich zamestnavatel...

Se svobodou projevu to jde do pekne p.dele, kdyz zidovsky rabin a odredovany anarchista urcuji zaslouzilemu soudruhovi ve vedeni policie, kdo je a neni nacek. Kdyz za triko s obrazkem V.I.Lenina, J.V Stalina nebo srpem a kladivem sklidim maximalne usmev policajta a za triko s hakovym krizem a portretem Hitlera jdu natvrdo za mrize na 5 let. Kdyz muzu klidne jit pres Prahu s rudou vlajkou a peticipou hvezdou, ale staci mit kratke vlasy na na bunde symbol planety Merkur a jsem v lochu jako neonacista (protoze kazdy vi ze merkur obiha kolem slunce za 88 dni a 88 je kryptogram pro nacisticky pozdrav HH, jak mi bylo sdeleno jednim zatcenym kamaradem kdyz jsem mu shanel pravnika)...

V normalni zemi muze kdokoli rict bez obav cokoli. A jeho okoli mu jasne naznaci zda jsou jeho nazory spolocensky prijatelne nebo nikoli. Stihat se v normalni zemi muze jen za skutky, ne za nazory. Ale v Absurdistanu staci byt jen na vterinu zapochybovat o oficialnim cisle 6 000 000 (ktere jeste pred 10 lety znelo 4 miliony a za deset let bude mozna znit 10 milionu) a mate problem.

Ono je ta komedie vydavana za svobodu a demokracii skutecne k smichu. Proc by mel mit pravo stat se prezidentem jen ten, kdo ma za sebou mocnou parlamentni stranu. Proc je treba u nas volba prezidenta omezena na komedii kde par desitek poslusnych stranickych ovecek vybira ze dvou (jejich stranami) navrzenych kandidatu? Proc se na Letne bez obav konaji komunisticke mitinky, ale udajna demonstrace udajnych fasistu je potlacena policajty (kteri si evidentne nevsimaji podstatne vetsi bordel delajici anarchirsty)? Proc je v pry "svobodne a demokraticke EU" nutne prizpusobovat kalendar jakekoli akce Zidovsym svatkum (kterych je v pripade potreby tak 350 za rok)? To jsou otazky, ktere jsou pro poslusne ovce a rezimem urcene pastyre stale nocni murou...

153411

5.2.2008 3:06

RE: Co s tím ale vláda udělá?

Saša 74.?.?.?

Reakce na 153307

>dává smysl. Čte se to jako něco za Stalina.

Když jsem psal původní reakci na Váš příspěvek, tak jsem si myslel, tak trochu dramatizuji a až částečně žertuji. Vzpomeňte si však na Maher Arar , nebo jiné, z nich někteří byli třeba nějak více zapleteni a možná zcela neviní. Horlivý vyšetřovatel „správné“ souvislosti uvede, chce případ „zdárně“ vyřešit. Mám dojem, že terorista je snad za každým rohem, musíme být ostražití. [zahanbení]
Bush emphasizes cyber security in budget $294 millionů z letošního rozpočtu, zvýšení letos o 40%.
Vaše příklady by se znemožnili sami, nehájím je, ale Vy se zdá pokoušíte se mně vložit něco do úst?

153320

27.2.2008 7:27

Jo dopisovatel z lidu :-)

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

Metoda účelové provokace je velmi účinná zpravodajská metoda, kterou využívali snad všechny známé režimy. « Joooo obraz císařpána, ten je teď na půdě a serou na něj mouchy » .. V dnešní době Internetu je tato metoda dovedena k dokonalosti. V Internetové diskuzi budu např. vědomě argumentovat pro stranu ideového oponenta abych tak získal maximum informací o jeho argumentaci a připravil si protiargumentaci. Jako první bych vytipoval skutečně nebezpečné potenciální ideové vůdce a vyhledal si o nich citlivé informace, které se v budoucnu dají využít např, k vydírání. Ty skutečne nebezpečné bude v hodině H nutno odstavit. Pracovat se dá s každým a se vším. Jakákoliv informace je využitelná. I cílený vulgární a přihlouplý příspěvek z mé strany může u oponenta vyvolat reakci která mi ukáže jeho argumentační a emoční slabiny. Ty se pak dají v budoucnu také využít. Myslím že jedině účelová paranoia může být v tomto případě obranou. Je dobře, že tento článek upozorňuje na osvědčené informátory, provokatéry a stávkokaze. Podvědomé myšlence že v dnešní demokratické zemi už neexistují věří snad už jen naivní blázen. Agentem X může být kdokoliv. Pan Stwora, Vy nebo já. Možná je dobře to vědět. Učí nás to sebekontrole.

155228

Příspěvků: 62

03.02. 02:58 osd  Pozor ať si dá každý sám
03.02. 03:34 Vladimír Stwora  RE: Pozor ať si dá každý sám
03.02. 10:05 MedaBeda  RE: Pozor ať si dá každý sám
03.02. 04:43 pdmlynek  Zdá se mi to trochu paranoidní
03.02. 09:37 QWSAQ  RE: Zdá se mi to trochu paranoidní
03.02. 10:25 Saša  Ani trochu to není paranoidní
03.02. 12:42 Pepaxy  RE: Ani trochu to není paranoidní
03.02. 15:13 anti-anti  RE: Ani trochu to není paranoidní
03.02. 19:27 Saša  RE: Ani trochu to není paranoidní
03.02. 19:58  RE: Ani trochu to není paranoidní
04.02. 14:01 fero  RE: Ani trochu to není paranoidní
03.02. 22:48 Kadence crazy  RE: Ani trochu to není paranoidní
05.02. 16:57 anti-anti  RE: Ani trochu to není paranoidní
05.02. 17:29 hestroy  Jen malý anti-anti dotaz...
05.02. 17:56 anti-anti  RE: Jen malý anti-anti dotaz...
05.02. 17:48 Saša  RE: Jen malý anti-anti dotaz...
05.02. 19:29 anti-anti  RE: Jen malý anti-anti dotaz...
06.02. 08:55 Mirda  RE: Jen malý anti-anti dotaz...
06.02. 14:13 anti-anti  RE: Jen malý anti-anti dotaz...
06.02. 14:28 hestroy  Chápu vaši anti argumentaci
06.02. 21:00 anti-anti  RE: Chápu vaši anti argumentaci
06.02. 22:00 anti-anti  RE: Chápu vaši anti argumentaci
08.02. 15:37 hestroy  Škoda, že jste mi neodpověděl.
08.02. 17:13 vodnik007  RE: Škoda, že jste mi neodpověděl.
06.02. 23:29 vladuna  RE: Jen malý anti-anti dotaz...
03.02. 08:27 René Vočko  Rabkory proc ne?
04.02. 11:54  jak to vidím
04.02. 21:18 pikatchu  Osud
06.02. 03:46 osud  RE: Osud
06.02. 05:46 pikatchu  RE: Osud
06.02. 23:30 vladuna  RE: Osud » POHLED PREDPLATITELE
07.02. 19:04 pikatchu  RE: Osud » POHLED PREDPLATITELE
07.02. 21:52 vladuna  RE: Osud » POHLED PREDPLATITELE
03.02. 09:56 Igor  Autor si to zjednodusil.
03.02. 12:04 mt-svk  Otázka
03.02. 16:07 MedaBeda  RE: Otázka
04.02. 08:23 Romanov  RE: Otázka
04.02. 08:12 Saša  RE: Otázka
04.02. 20:04 Rejpal  RE: Otázka
03.02. 13:39 pietroo  internet
03.02. 18:08 Mirda  RE: internet
05.02. 16:53 Prof. Myšpulín  RE: internet
03.02. 16:09 Mirda  Rabkory na pracovišti...
03.02. 22:11 jm  900 :)
04.02. 09:01 xxxJirka  Humor
04.02. 15:24 Vladimír Stwora  RE: Humor
05.02. 01:06 Rene Bartosek  RE: Humor
05.02. 01:16 Vladimír Stwora  RE: Humor
05.02. 01:30 Rene Bartosek  RE: Humor
04.02. 21:51 pdmlynek  Co s tím ale vláda udělá?
04.02. 22:22 Saša  RE: Co s tím ale vláda udělá?
05.02. 00:02 pdmlynek  RE: Co s tím ale vláda udělá?
05.02. 02:12 semtex  RE: Co s tím ale vláda udělá?
05.02. 03:36 pdmlynek  RE: Co s tím ale vláda udělá?
05.02. 18:09 semtex  RE: Co s tím ale vláda udělá?
06.02. 00:30 pdmlynek  RE: Co s tím ale vláda udělá?
07.02. 00:52 semtex  RE: Co s tím ale vláda udělá?
07.02. 00:54 Rene Bartosek  RE: Co s tím ale vláda udělá?
07.02. 22:33 pdmlynek  RE: Co s tím ale vláda udělá?
05.02. 23:02 Kevin  RE: Co s tím ale vláda udělá?
05.02. 03:06 Saša  RE: Co s tím ale vláda udělá?
27.02. 07:27 jean.laroux  Jo dopisovatel z lidu :-)

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 80 čtenářů částkou 14 452 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 0

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 0

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 4

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 5

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
21,92 Kč
Euro
25,50 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,75 Kč
Australský dolar
16,40 Kč
Švýcarský frank
23,76 Kč
100 japonských jenů
19,18 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,03 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 823,86 Kč
1 unce stříbra
523,16 Kč
Bitcoin
1 371 716,72 Kč

Poslední aktualizace: 19.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 522