Diskuze k článku

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

Příspěvků 128

24.10.2007 1:23

Excelentní

quest 85.?.?.?

Naprosto špičkový rozbor, tohoto blbákova, kterému se říká svět.

145813

24.10.2007 3:38

RE: Excelentní

Pasant-x 85.?.?.?

Reakce na 145813

Souhlas.

145818

25.10.2007 2:45

RE: Excelentní

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 145818

Podobne excelentni rozbor sveta jako obchodu byl podan zde:
http://youtube.com/watch?v=DvYckR8e4Sw
Pise se rok 1976... [mrknutí jedním okem] A co? A nic. [pláč]

Bude potreba akci, a ne jen slov k zmene stavu.

145875

25.10.2007 11:32

Smysl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 145813

Není to nic jiného než zcela přesné prozření pravého stavu věcí. Ale, lidé si zabečí jako ovce a.....jedeme dál. To vše je bludný kruh točící se již tisíciletí otáčku za otáčkou svojí šílenou cestou matérií. Komunismus je velkolepá myšlenka, ale jakmile se jí chopí člověk svým nedokonalým rozumem, vždy z toho vzejde opak. Takový je náš pozemský svět (A koneckonců i onen svět. Svět dvoupölovosti, kde jedno povstává z druhého, čím víc míru, tím víc války, honbou za dobrým se ukazuje špatné atd.). Kolo rození a umírání, nepřetržité reinkarnace. A kde je smysl života ? .....Kdo hledá najde. Kdo tluče pravou touhou po smyslu bytí, tomu bude otevřeno...(..a cesta z pout hmotného otroctví se otevře...)

145887

24.10.2007 6:02

Bravo!!!

Upak 217.?.?.?

Skvěle!!!

145819

24.10.2007 7:16

Takový článek tu měl být dřív

Novákneu 88.?.?.?

Přes 10 let už buduji lepší zítřky . Nějaký čas jako Gastarbeiter v Německu a nějaký čas taky jako podnikatel. Člověk by si myslel , že při tak prudkým rozvoji všech vědeckých disciplín a takové robustní modernizaci výroby by měla za tu dobu být výrazná změna k usnadňování práce , zkracování pracovní doby a k vyžším výdělkům. Ve všem zmíněném však potvrzuji opačný trend! Normy ve výrobě se zvyšují , stále míň lidí musí udělat víc práce , to na co jsem doposud vydělal, tak to už bych prostě znovu nezopakoval, už jen kvůli rostoucím cenám nemovitostí. Robustnější zisky tečou jen nejbohatším. Nějaký čas se už zařizuji jinak - dělám co nejméně . Jestli mám mít 2 nebo 3 tisíce víc k měs. platu , ale za dvojnásobek práce ,na to opravdu už kašlu. Lituji jen , že jsem dnešní vědomosti neměl už dřív ,přinejmenším bych si šetřil víc zdraví a příkladem bych propagoval snižování norem , nejlépe do úplného zkolabování toho "božského" menežmentu. Kde manažer normu už nezvýší, tam tento účel může splnit partnerka jako jako násobitelka společných výdajů . Za takový přístup bych jistě od ní sklízel méně obdivu, ale snad bych to vyrovnal vzděláním. [velký smích]

145821

24.10.2007 9:00

nic noveho

vaca 84.?.?.?

Takova analyza, ale poradna, byla udelana K. Marxem pred temer 150 lety. Marne nam ji vtloukali bolseveci do hlavy, zili jsme v beztridni spolecnosti. Oni sami Marxismu moc nerozumeli. Vsechno je jednoduche. Zijeme opet ve tridni spolecnost. Jedna trida vlastni vyrobni prostredky, druha trida nevlastni nic nezli svoji pracovni silu. Trida, ktera vlastni vyrobni prostredky vykorituje tridu, ktera je nevlastni. Mezi temito dvema tridami je vrstva - inteligence (politici), ktera slouzi za uplatu vladnouci tride. Tato vrstva zdokonaluje metody vykoristovani a pro sebe vymysli vyhody. Kdo to chce zmenit, musi opet zavest beztridni spolecnost. Nikdy jsem nebyl ve strane a samotneho me prekvapilo, ze Marx mel pravdu.

145824

24.10.2007 10:34

RE: nic noveho

Sevaren 80.?.?.?

Reakce na 145824

To jo ale lidi by museli si sundat ruzove bryle komzumniho kapitalismu ... pak by zjistili jaci ze byli blazni a z toho maji strach (pravda boli)

Snad dostanou lidi odvahu , jinak to bude vic a vic jen na... [bliji]

145826

28.10.2007 17:04

RE: nic noveho

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 145826

"Snad dostanou lidi odvahu , jinak to bude vic a vic jen na..."

Snad? To už všichni rezignovali na svoje lidství? Slovo "snad" by mělo zmizet z našich slovníků. Existují jen dvě volby. ANO, to jest spolupracující síla a NE, to jest nespolupracující slabost.

146023

24.10.2007 14:19

RE: nic noveho

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145824

to je totální nesmysl... nějaká beztřídní společnost. neexistuje, nikdy nebyla tedy ani nemůže být znovu zavedena.
jsme různí, každý jsme jiný, a tak nemůže být rovnost. jsme také sobečtí, proto nemůžeme mít všichni stejně (málo). a jsme individuality, a každý má jiné schopnosti, usiluje o jinou úroveň, o jiné mety. každý se o něco snaží, ale ne všem se to povede a ne všichni kterým ano, dosáhnou stejného cíle. nejsme totiž stádo robotů, na něž by nějaký pseudovědecký experimentátor, marx nebo nějaký komouš mohl aplikovat své neuskutečnitelné teorie. na živé lidi to prostě nefunguje. tam funguje motor ambicí, závisti a snahy, lenosti, atd.
vždy bude existovat to, že někdo schopnější využije/zneužije své schopnosti a jiné oblbne, využije, zničí nebo jinak pokroutí k obrazu svému. ne že by to bylo správě, ale je to tak. jsme sice šelmy mezi šelmami, ale můžeme se snažit nebaštit to prostě jiným manipulátorům, ale vyzrát na ně, nebo na jiné. ostatně i mezi šelmami se ve smečce nějakým konsensem dospěje k míru, k tomu že se navzájem olizují. tak když budeme ostražití směrem do okolí a na sebe navzájem hodní (v užším kruhu) budeme možná i spokojení, že děláme něco dobrého, úspěšně, že vůbec žijeme (a většina z nás velmi dobře), a že máme kolem sebe milé lidi.
jen už nezkoušejme znovu ty utopie marxe a lenina. na takové naše opakované a hloupé pokusy by zbytečně doplatili jiní, nehledě na to, že bychom do té jámy mohli spadnout i my sami... přinejmenším by bylo hůř, než jak to je podle přirozeného řádu světa. komunismus je slepá ulička a brzda vývoje. utopie.

145841

24.10.2007 20:33

RE: nic noveho

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 145841

Je vám 60 a byl jste v Rusku? Asi ne , tak jak můžete tvrdit co je utopie a co kde je a není. Vy sám vytváříte utopii svým názorem, kde nabízíte řešení pro živé lidi s ambicemi , závistí a snahy a lenosti. Není třeba vymýšlet nic nového , zbytečně se namáháte. Bohužel vás asi zklamu tím, že neustále se na lidech dělají pokusy a platí se za ně stále víc. Z komunismu slepou uličku udělali za socialismu , proto to však vaše tvrzení nemusí být universální pravdou. Přál bych vám živou konfrontaci s nějakým šamanem o tom co je to utopie a brzda vývoje. [bliji]

145860

25.10.2007 13:29

RE: nic noveho

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145860

dokonalý nic neříkající štěk.

145893

25.10.2007 21:09

RE: nic noveho

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 145893

To proto , že ignorujete jiné kultury, které mají mnohotisíceletou tradici . Fungují na jiných než kapitalistických principech , které vy slepě považujete za jedinečné, jako jediné moudré a správné. Jinak by jste nemohl tvrdit že beztřídní společnost nikdy neexistovala a z toho vyvozoval nějaké vaše závěry. Máte před očima jen to co se děje v Evropě a sev. Americe. Jiné oblasti na světě vypovídají i o jiných skutečnostech , než zde u nás běžných. Např. v Tibetu se za zaměstnání považovala i mystická práce, ani si neumíte představit co to do důsledku znamenalo. Pak jsou tu různí domorodci. Jestli si myslíte , že se jedná o podřadné záležitosti , jste na omylu.

145914

25.10.2007 22:20

RE: nic noveho

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145914

no povídej, povídej, nováku chytráku! [chechtot] že nějací tibetští kněží konali mystickou/duchovní práci, to má být důkaz, že svět nefunguje tak, jak to všude kolem vidíme??? to má být důkaz, že lidé nejsou ambiciózní, a že mohou existovat ve větším počtu po delší dobu lidé uvědomělí a zcela stejně majetní??? i u nás jsou kněží placeni za duchovní službu - a co? pokračuj o těch domorodcích, to by mě zajímalo! - snad tam neexistuje vůdce kmene? a šaman? nejsou tam lidé schopnější v lovu, a jiní schopnější ve sběru plodů a bylin? vsadím se, že nemají všichni stejně! myslím, že i tam existuje nějaký "organizátor", který někomu něco nabídne za jeho službu, aby sám nemusel dělat (nebo dělat všechno). jistě i tam někdo lépe vypadá nebo umí lépe mluvit a manipulovat své spoludomorodce. a tak je to všude a ve všem - NEEXISTUJE ROVNOST LIDÍ, a nikdy existovat nebude, a NEEXISTUJE ÚSPĚŠNÝ ROVNOSTÁŘSKÝ SYSTÉM, tj. takový, kde není vedoucí a jeho podřízený, majitel a nájemce, podnikatel a pracovník, kde není motivace a ten, kdo ji vytváří a jiný, kterého oslovila a tak nabídku přijal (výhodně pro sebe i výhodně pro toho nabízejícího). to je, bylo a bude. sice v různých odstínech (někde lidštější, jinde kruté) ale bude to. a nic by na tom nezměnila žádná relovuce - jen by se lidi povraždili kvůli rabování, kradenému majetku, zbylo by jich desetina (a použitelných hodnot ještě méně, a neměl by ani kdo vyrábět, nebylo by na čem, z čeho, podle čeho, bez motivace penězi/majetkem by nebyl nikdo, kdo by dělat chtěl, energetika vepsí, jakýkoliv trh/odbyt by byl totálně zdevastovaný...).
a ty mi budeš psát takové bláboly o tom, jak existuje něco jiného, lepšího, než přirozený řád, vyplývající z vlastností člověka jako druhu! -ale ano! existuje - nějaký uměle vymyšlený lidmi, ale ještě mnohem méně funkční, protože člověk prostě musí jednat ve shodě s danými podmínkami, svými vlastnostmi a podle přírody, dle toho, co má k dispozici. jde vždy cestou prospěchu a cestou nejmenšího odporu. a využije vždy všechno a všechny, aby se moc nenadřel a přitom se měl dobře, uspokojil své potřeby. a k tomu používá i ty druhé, když je kolem sebe má.
mimochodem lenost a touha vyniknout, zbohatnout a mít se líp, to jsou největší motory vývoje. bez nich by lidi dál káceli stromy kamenným pazourkem, nosili kance na zádech a chodili pěšky, oděni do nejnutnějších kůží. -lenost a chtivost, poživačnost, to vůbec nejsou špatné vlastnosti, nějak zavrženíhodné! mocně pomáhají vývoji.

145915

25.10.2007 23:51

RE: nic noveho pro tebe

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 145915

Si jsi dal Dvě na ex a nyní přeceňuješ své vlastní fantazie? Hádat se na této úrovni, kdy nabízíš jen své doměnky nemá smysl. Vždyť ty vidíš kolem sebe jen špičku tvýho nosu. Nemluvil jsem o kněžích, ale o mysticích. U některých domorodců není třídní rozdělení a šaman se stará o jiné věci , než dávat mzdu za práci .Tuto sázku bys prohrál. Rovnost lidí prosím tě ani nepropaguj, je to tvá vlastní ujetina, stejně jako rovnostářský systém o něčem tak primitivním tu nikdo ani nediskutoval. Třeba tím někoho inspiruješ. Podle mě sis jen ve své fantazii našel extrém k tomu málu co víš. Ale gratuluju k tak dlouhému souvětí, v Rusku by jsi za to dostal jistě jedničku. Tady se přeci jedná o něco ůplně jiného, ale to se můžeš dočíst ve článku , pokud jsi ho četl. To co vedelo k osobnímu úspěchu nebyla lenost , chtivost , poživačnost , to jmenuješ jen naopak brzdy osobního rozvoje . K úspěchu vede naopak touha , nadšení a zaujetí pro věc a pro lepší já. Všechny ty vlastnosti co jmenuješ mívají právě ti, co jen ztravují své okolí a přináší mu zkázu. Úkolem normálních lidí je působit na vládu silným odporem, pokud jedná v souladu s takovým bludem , který jsi právě napsal!

145919

26.10.2007 3:55

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145919

Právě že ty mluvíš o fantaziích, zatímco já ti popisuju realitu a přirozenou logiku člověka! lidé se skutečně snaží nedřít se - a proto vymýšlejí, jak by to šlo jinak... a máme zde zlepšovák nebo vynález - a ejhle, svět/lidstvo se posunulo o kus dál ve vývoji. bez lenosti by toho dotyčného ani nenapadlo, že by se to mělo dělat jinak! ani by se nepokusil, nezamyslel. Dále to, co já nazývám chtivost, ty nazýváš touha. Co já nazývám touha vyniknout, ty nazýváš nadšení a zaujetí pro věc... i když toto není přesné... nevyjadřuje to silný existující motor podnikatelů - ctižádost, snahu překonat překážky a dosáhnout výš a výš, to, jak prahnou po úspěchu a následném obdivu okolí i žen(y).
Ty si svět moc idealizuješ - snaha o lepší JÁ sice existuje, ale myslím že až jako "nadstavba". Anebo snad u někoho existuje silněji, u jiného téměř schází - lidé jsou přece tak různí! A právě proto, že jsou různí, jinak nadaní, mají jinak vysoké cíle... nebo prostě JINÉ cíle.
právě proto nemohou být ve stejné společenské třídě majitel velkého obchodu s elektronikou a přidavač na stavbě - ten první bude stále uvažovat o tom, kde postaví pobočku, jak zvětší objemy obchodu a svůj zisk, kam dá reklamu, koho zaměstná a koho vyhodí, s jakým obchodním partnerem půjde zítra na oběd nebo ráno na golf (který ho moc baví). vše pro to, aby znovu a znovu překonával sám sebe, zvyšoval své výsledky, dokazoval sám sobě, jak je dobrej, a o tom povídá i své ženě ve vile 10+2 na obrovském pozemku v klidné čtvrti; chce aby se s ním radovala žena a aby jej ctili a respektovali i jiní, cizí lidé, kteří uvidí, čeho svou pílí a ctižádostí docílil. Zatímco pomocný dělník na stavbě uvažuje jen o tom, kdy mu už skončí dnešní směna, kam si sedne na pivo (ale má jen na dva nebo tři kousky plus cigára), co sní na večeři, jestli je vůbec nějaký salám v jeho lednici v garsonce na sídlišti, a na co se podívá v televizi, než půjde spát... aby ráno opět brzy vstal a dělal to samé: přežívání v práci, která je pro něj prostě nutost. nemá ani představu o tom, že by chtěl něco změnit a CO, a JAK by to chtěl dokázat, a možná vlastně nic měnit nechce. stačí mu to tak, jak to je. Já neříkám, že ten druhý je míň člověk než první, ale nemá na sebe nároky, nemá ambice, cíle... Tito dva prostě nejsou z téhož těsta, a nikdy nemůžou být ve stejné třídě.
A dokud budou na světě lidé takto odlišní, dotud bude existovat třída vyšší (pro ambiciózní, chytré, schopné) a nižší (pro jejich zaměstnance, kterým jejich činnost musí někdo zorganizovat a dává jim tak vlastně možnost uživit se).

145929

26.10.2007 8:28

RE: nic noveho pro tebe

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 145929

Žiješ ve velice ubohém světě . Měl by jsi začít číst něco hodnotnějšího, než tipuju to na nějakou přihlouplou manažérskou příručku . Možná máš i talent a že by se pak s tebou mohla vést solidní diskuze. Zatím ahoj. [chechtot]

145938

26.10.2007 20:55

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145938

zato ty významnější talent postrádáš a nejubožejší je tvá (ne)schopnost zamyslet se a uvažovat logicky. diskusi o komunistické ideologii vést nemusím - každému příčetnému jedinci je jasné, že jde o umělý, pokřivený, idealistický a neuskutečnitelný výmysl, neřku-li rovnou nesmysl. -vyčerpal jsi moje penzum času vyhrazené tobě, kterýžto jsi byl seznán marným případem. [chechtot]

145968

27.10.2007 2:13

RE: nic noveho pro tebe

Novákneu 88.?.?.?

Reakce na 145968

Bohužel kladež pokud vůbec naprosto špatné otázky. Takto se nedozvíš nikdy nic hodnotného. Nemáš nad čím se zamýšlet , když neznáš fakta. Logika tu není sama pro sebe , logicky se dá jen pracovat s informacemi . Ty předvádíš jen odmítání informací , které jsi si ani nenechal vyložit a pokud jsi něco evidentně blbě pochopil , tak se za to ani nemíníš omluvit . Opravdu ztrácíš takto jen čas.

145978

27.10.2007 12:58

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145978

opět chyba! já ne že kladu špatné otázky, nýbrž nekladu žádné otázky. já totiž pozoruju a myslím, a VÍM jak funguje svět i člověk, proto mi žádná teorie nemusí vykládat, jak to je. a už vůbec ne pomatený človíček, který si myslí, že komunismus (lidská teorie) je jaksi zakódovaný ve vesmíru. -naopak! ve vesmíru je zapsána přirozená "teorie" i praxe vesmíru, a proto také funguje tak, jak skutečně funguje! a funguje podle toho i člověk. lidská pýcha tak obludná, že by chtěla diktovat vesmíru, že musí zohlednit teorii vzešlou z "geniálního" mozku jednoho z miliard bytostí (=smítka ve vesmíru) je šokující, do nebe volající zpupností.
komunistickou idealistickou teorii NIC na světě nepotvrzuje, v historii nepotvrdilo (viz hory mrtvol po ruské i kambodžské revoluci a nakonec pád do chudoby) a s pravděpodobností hraničící s jistotou také nikdy nepotvrdí. člověk je prostě takový, jaký je, a komoušská teorie si tisíckrát může přát, aby byl jiný, ale on zůstane stále stejný - sobecký, chamtivý, ctižádostivý až pyšný, bezohledný, zkratkovitě řešíší věci, protože líný řešit je delší dobu a složitěji. a každý člověk bude jiný, nikdy z nás nebude stádo stejných robotů, kteří by do té vymyšlené teorie pasovali.
ano, můžeme na sobě jako lidé pracovat a nebýt TOLIK sobečtí, umět se TAKÉ rozdělit (alespoň z přebytku, když ne z mála), nebýt ctižádostiví TOLIK a myslet na fakt, že po smrti si vystavěných paláců a nahromaděného bohatství stejně neužijeme... a že konat dobro je i příjemné. ale NIKDY nebude lidstvo v celku homogenní, jednotně nadané (každý z lidí), a dost uvědomělé na to, aby rovnostářská komunistická beztřídní společnost mohla i jen vzniknout (neřku-li přetrvat a úspěsně fungovat). vždy půjde jen o sny fantastů, a cestu fanatiků, kteří svým pokusům a představám ochotně obětují životy lidí kolem. a to samozřejmě ve snaze jdoucí proti přírodě.
a protože mám JISTOTU, že je to tak, jak píšu, nemám se za co omlouvat. ne že já jsem něco špatně pochopil, nýbrž ty jsi nepochopil i přes věškerou snahu vůbec! - a pokud žádáš ode mě za údajný omyl omluvu, nejen že se ti jí nedostane (nemám zač), ale měl bys pouvažovat o tom, zda se tu neztrapňuješ se svými jalovými, nepromyšlenými soudy. věnuj ten čas raději procházce přírodou, a pozoruj, jestli se řídí komunistickým řádem, nebo zda je její dokonalý řád spíše dílem stvořitele, a lidé to jen mrší (jako ostatně často, ve všem).

145993

28.10.2007 23:30

RE: nic noveho pro tebe

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 145993

Opravdu mě svými romány poněkud více zaměstnáváš, já čekal , že se mě už dotýkat nebudeš , jak si sliboval. Nechci to celé pročítat znovu , něco asi opomenu vyvrátit, nebo napravit nedorozumění. Nemysli si ,že provádíš nejlepší analýzu na světě.Tu práci si dali před tebou už jiní. Pokud provádíš sledování světa a člověka ,tak jako diskuzi se mnou , tak se ani nedivím , že důležité informace se před tebou raději sami schovají. [smích]) Umím si představit , že jsi profesí až střední manažer , možná parťák dělníků , nebo mistr . Postrádáš diplomacii a chrlíš buzeraci, kterou už zrovna nemusím. Možná dokážeš lidi přímět aby pracovali ne na 100 , ale na 120 % , protože tě zhora přesvědčili , že je to nutné. Umím si představit, jak bys jim to odkyvoval do roztrhání, ale víc takto kvalitními schopnostmi asi nedovedeš ikdyž jak tvrdíš víš jak funguje vesmír. Já ty tvoje neskromné teorie chápu a nemůžu za to , že jsi se s lepšíma asi nesetkal , nebo je ignoruješ. Mě komunismus šokoval v životě mnohokrát svou zrůdností, svým významem jako opozice pro jiné zrůdnosti a v poslední řadě tím, jak toto slovo bylo použito nesprávně pro něco co tu v EVROPĚ ani nebylo. Opakuji ,že komuisti o komunismu jen kecali , tak jako se dnes kecá o demokracii , která je ovšem jen prodejnou děvkou co se dá tomu s vyšší nabídkou. Taky jsem psal a ty jsi to zcela vynechal , že píšu o EXISTUJÍCÍ beztřídní společnosti domorodců, kteří ovšem nemají žádnou kulturu , kterou je vhodné ignorovat a považovat dokonce za utopii. Z jejich hlediska je jistě naše kultura utopií zcela jistě , protože my se možná brzy urevolucujeme k smrti , ale oni pojedou stále stejně. Budou stále mít beztřídní společnost, bez ohledu na tvou nepochopitelnou potřebu jakési rovnostářské společnosti, kde mají všichni stejně rostlé údy nebo co. Vědomostní mezery máš v tomto ty! Přiznávám ovšem , že mě tato fakta rovněž šokovala a raději beru již pojmy jako komunismus , ale i současné nové pojmy opatrněji , než tak jak jsou momentálně zažité. Pak jsou tu ještě jiné principy , zmínil jsem Tibet , ale toto téma jsi zaonačil blbým směrem. Máš však pravdu v tom , že bych se měl věnovat něčemu jinému, sám nemám moc chuť psát tady takovou čítanku faktů o věcech, které si každý může najít sám. Asi jsem byl naivní a čekal reakce , které by se větvily do podrobností. Mám jisté zájmy a aktivity, které jsem nezmínil a afektní obecné debaty mě příliž nenaplňují. To ovšem neznamená že si občas rád nadále nezadiskutuji na Zvědavci , zatím lepší místo na netu neznám.[smích])

146033

29.10.2007 16:42

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146033

Dotýkat se tě??? [chechtot] snad jedině dlouhým klackem...
O víkendu jsem trochu času měl a tak jsem si od tebe přečetl cosi nesmyslného o tvé potřebě omluvy. Pokusil jsem se to vysvětlit, ale u tebe všechno marné... jsi inteligencí a logikou nedotčené stvoření.
Pokud mou odpověď považuješ za román, který tě převelice zaměstnává, já tentýž pocit u tebe nemám - už raději ani nečtu dál... začátek úplně stačil.
Šťastný život v tvých dojmech a blahou iluzi o tvé chápavosti a nadhledu... [chechtot] Jsi prostě "tak trošku" jinej.

146076

29.10.2007 21:35

RE: nic noveho pro tebe

šuplík 195.?.?.?

Reakce na 146076

Drahé 2xs, právě jsi dokázal, že nemáš ani špetku inteligence, které v jednom z příspěvků přisuzuješ vlastnosti, které s inteligencí nemají nic společného. Kdyby jsi jen všechno dočítal do konce, možná by jsi jí postuně získal.Jelikož inteligence jako taková je schopnost chápání a samostatného myšlení spojená s vyššími mravními hodnotami.Inteligentní člověk se např. vzdaluje špatnosti pro své mravní hodnoty a názory. Ty ji zaměňuješ s intelektuálností, protože intelekuál může schopnosti intelektu využít k osobnímu prospěchu bez ohledu na to, zda přitom bude muset páchat zlo.Takže kdyby jsis přečetl příspěvek do konce, tvůj rozum by snad zakusil porozumění se životem, kterýmu jsi na hony daleko vzdálen.Kdyby jsi nebyl, nemohl by jsi se takto vyjadřovat. Je mi z tebe na blití [bliji]

146091

30.10.2007 0:05

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146091

tak se vyblinkej, třeba i do šuplíku, a snad se ti uleví... když už ti tak málo stačí k takové nevolnosti. jak vůbec dokážeš přežívat v této době, když upřímná, možná už trošku netrpělivá a ráznější tečka s tebou takhle zamává??? [chechtot]
a to se to ještě netýkalo tebe! [smích] šetři se, nebo umřeš mladej.

146101

29.10.2007 23:32

RE: nic noveho pro tebe

Novákneu 88.?.?.?

Reakce na 146076

Nazval bych to spíš drzým egoistickým sosákem , než klackem , který bych použil na něco jiného. Tvé odpovědi jsou především zbytečným románem , protože dlouhé a ani nereflektuješ partnera , ale ty snad ani partnery v životě nemáš, krom těch nejlepších (tvých nadřízených). Na vše chceš slyšet jen vlastní odpověď. Je to taková tipycká nemoc lidí v řídící funkci. Doba takové lidi produkuje , tato doba nás od sebe opravdu odlučuje navzájem, přestože máme možnost si tu třeba takto psát přes kontinenty ,mluvíme stejným jazykem, o tom samém a přesto si nerozumíme. Kdo a co to z nás dělá , si tady už asi nenapíšeme, myslím , že je to škoda.

146103

30.10.2007 20:46

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146103

Tak drzým a egoistickým, říkáš? [chechtot] A sosákem? [chechtot] Docela by mě zajímalo, kolik ti je.
NEZÁVIĎ!
Takže: drzounku, až budeš umět psát srozumitelně a rozumně, pak snad budeš schopen napsat i delší příspěvek, co se dá číst - budeš mít prostě CO napsat. A pak snad dosáhneš i nějakého respektu. Pak někdo tvé textíky bude moci i reflektovat.

146159

30.10.2007 22:57

RE: nic noveho pro tebe

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 146159

To snad abych byl rád, že se o mě někdo tak zajímá. To však mám naději, že to čteš co píšu a ne že nečteš. Ty však jen nevíš jak odpovědět. Já ti tu tvojí velkou vilu na předměstí vůbec nezávidím, ani nic jiného. Nestojím o tvůj respekt, mě stačí odstup od těch co nemusím. Používej taky jiný výrazy , než já , připadám si jak se školákem. [velký smích]

146166

31.10.2007 11:49

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146166

jo, to buď rád... jinak jsi asi dost ignorovaný, co? trpíš tím?
naději máš, ale opravdu už z těch tvých zmatků nečtu víc než první dva řádky (naprosto stačí).
já jsem psal o nějaké své vile na předměstí? oslíku...
nestojíš o respekt? měl jsem zato, že sis stěžoval, že tě nereflektuju [chechtot] ...asi jen slabší chvilka, a už se k tomu nechceš hlásit.
jiné výrazy bych mohl použít, pokud bych právě na ty výrazy nereagoval (ale tato spojitost je zřejmá jen inteligentnějším než jsi ty).

146183

31.10.2007 12:53

RE: nic noveho pro tebe

Novákneu 88.?.?.?

Reakce na 146166

Drzý jsi ty . To je to opakování. Kloučku.

146186

28.10.2007 13:56

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145978

bohužel, moje obsáhlá a snad konečně pro tebe pochopitelná odpověď ze včerejška, se tu (ještě?) neobjevila.

146018

27.10.2007 17:40

RE: nic noveho pro tebe

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Reakce na 145929

Váš popis reality je celkem brilatntní, jen mi tam nesedí ta lenost. Člověk právě naopak vůbec není líný, protože kdyby byl, zůstal by na těch stromech. To, co ho žene, je právě ta chtivost, touha vyniknout, dostat uznání a moc. Všimněte si, že i když se už staletí vymejšlí vylepšováky, pořád se vymejšlí další a další "vylepšováky vylepšováků", a i ti nejbohatší, kteří by už nemuseli hýbat prstem, se pořád dál a dál ženou někam, za dalším ziskem, za dalšími požitky atd. Vezměte v potaz, že jedna z nejhorších věcí, která může člověka potkat, je právě nuda. Člověk je ve své podstatě neskutečně aktivní, ať už tvořivě, destruktivně, nebo konzumně, každý dle svého.

146000

28.10.2007 14:37

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146000

díky.
lenost vysvětlím: je to myšleno spíše ve smyslu fyzická lenost (a naopak intelektuální aktivita): "nechce se mi s tím tahat, proto budu špekulovat a vymyslím kladku nebo kolo, pak trakař a nakonec vůz, do kterého zapřáhnu koně". nebo: "nechce se mi krmit koně, zaměstnám na to podkoního/kočího, jemuž zaplatím z jiné činnosti, která zase baví mě"... a později: "už mě štve starost o koně - jak by to šlo se bez nich obejít?" - a vznikl parní stroj a spalovací motor. - nejde snad o motivaci v podobě lenosti? pohodlnosti? nebo: "nechce se mi jít do lesa a štípat dříví na oheň a tahat to domů - řeknu sousedovi, on má sekyru a stejně tam jde pro svoje dřevo; a já mu pak za to něco dám" - opět lenost a chytrost (vychytralost) vymyslela službu za něco, nebo-li obchod. nebo: panu továrníkovi se jistě nechce jít do své slévárny a osobně lít ocel do forem! a tak raději zaměstná někoho, kdo zase nemá slévárnu (a nikdy si ji sám nezřídí) a tomu dá tuto práci a za ni mu zaplatí část zisku, který zase zařídí on z pohodlné kanceláře pomocí telefonu. každý holt umí něco jiného, a jeden člověk potřebuje druhého. někdo ovšem říká, že pan továrník je příživník na práci pana slévače... že slévač udělal všechnu práci sám a dostal jen část protihodnoty té práce - což ovšem není pravda! on 1) neudělal všechno sám (telefonáty známým odběratelům pana továrníka jsou velice důležité, aby za to byly peníze) a 2) nikdo pana slévače nezotročuje! - on naopak tu práci potřebuje, protože potřebuje peníze na chleba, na nové boty a na byt. a sám by si takovou (a zřejmě ani jinou) práci nikdy nedal... musí mu ty podmínky někdo vytvořit (a to byl opět pan "zlý" továrník). ---přesto se najdou komunističtí experimentátoři, kteří budou do zblbnutí tvrdit, že pan továrník se povyšuje a pana slévače vykořisťuje a žije na jeho úkor, z jeho práce. že prý se pan továrník neprávem povyšuje do vyšší nepřátelské třídy (užší skupiny výběrových lidí s organizačními schopnostmi). a že by prý měli být páni továrníci pověšeni a jejich majetky (výsledek velkého přemýšlení a organizátorského úsilí, při určitém talentu), že ty majetky by měly být dělným lidem ukradeny (takzvaně znárodněny), aby pak už neexistovaly třídy dvě, ale jen jedna, tzn. žádný rozdíl, takzvaně beztřídní společnost. což je ale pěkná kravina! -pan slévač nezná pana odběratele, proto může slévat až do zblbnutí (nebo než mu dojde želená ruda a ukradené peníze na energie), a stejně si na byt a boty nevydělá, protože neví, kam vyrobené zboží prodat (a už vůbec ne výhodně). dále neví, jak efektivně řídit výrobní provoz, neví jak akumulovat prostředky (a kolik), aby výrobní hala nepadala za pár let na hlavy dělníků (kteří k majetku nemají osobní vztah) a neví ani jak investovat, aby technologicky a tím i ekonomicky drželi kr...Automaticky kráceno

146016

28.10.2007 13:55

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146000

pokračování:

...neví ani jak investovat, aby technologicky a tím i ekonomicky drželi krok s konkurencí. on i po té "spásonosné" revoluci FAKTICKÝ rozdíl třídy stejně zůstane! budou lidé schopní v myšlení a organizačně, a jiní tohoto neschopní, ale zase ochotní dělat to, co jim někdo řekne (sami by nikdy nevěděli, do čeho píchnout, aby jim to přinášelo pravidelně peníze).
...a tak by se dalo pokračovat, i v jiných oborech. toto páni komouši nikdy nepochopí, protože to odmítají chápat (z důvodu údajně vědecké teorie) - podle nich je práce méně schopných otročina a vykořisťování, a rádi by, aby každý byl pán - jenže on DE FACTO každý pán není, a vlivem odlišností mezi lidmi nemůže být. stejně jako v době šlechticů nebyl každý šlechetný, vzdělaný a s vizí.
realitu prostě nezměníme tak, že my (jako lidé) vymyslíme "ideální" (spíše idealistickou) teorii. možná pro někoho krásnou, ale neuskutečnitelnou s REÁLNÝMI lidmi.

146017

28.10.2007 20:00

RE: nic noveho pro tebe

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Reakce na 146017

Co se té lenosti týče, jde spíš o chápání pojmu samotného, myslím, že se v tom více méně shodneme. Co se pana továrníka týče, vidím to tak, že je to záležitost míry: továrník může být opravdu vykořisťovatelem a ze svých dělníků si může udělat otroky, když bude jediným, na kom budou ti dělníci existenčně závislí. To je přece v povaze člověka, toužit po moci nad druhými a následně ji zneužívat. Je to otázka chápání: má podle vás člověk chytřejší, schopnější, mazanější a s lepšími "startovními podmínkami" právo na to, aby si zotročoval zástupy "chudých duchem"? Jistěže má právo na to být bohatším a mít se po zásluhách lépe, ale pokud mu chcete přisuzovat i právo dělat si se svými dělníky co chce, pak veškeré ideály lidství, svobody atd. jdou prostě do háje. Jak říkám, je to otázka míry. To, co jsem popsala, je jeden extrém (řekněme pravicový), beztřídní společnost je druhý extrém (levicový). Takže dospějeme ke klasické střední cestě, kompromisu, který je tím, bohužel nedosažitelným ideálem (právě pro ony lidské, příliš lidské vlastnosti).

146027

28.10.2007 22:04

RE: nic noveho pro tebe

Datel 206.?.?.?

Reakce na 146027

Jiste je nesmysl ze tovarnik je schopnejisi nez jeho zamestnanci.Jeden ma vlohy k tomu a druhy k necemu jinemu. Bohuzel lide jsou jen lide a v praxi vyhraje ne ten schopny , ale ten vseho schopny .

146029

29.10.2007 16:42

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146029

Poopravil bych: není nutně lepším člověkem, ale je schopnější, v životě úspěšnější (alepoň podle některých měřítek) - například o tom svědčí jeho konto, nebo životní úroveň.
On také JE schopnější, protože dokázal zorganizovat to, co jiný nedokázal.
A vyhrává ten chytřejší, který umí vymyslet věci pro sebe lépe, než jiní. Tedy člověk inteligentnější, lépe kombinující, s lepší fantazií a nápady, lépe ovládající sám sebe i jiné, s určitým výjimečným nadáním pro dosahování cílů, které si stanovil. - A takový člověk je pak od objektivně méně schopných závistivců pranýřován jakožto darebák, zloděj, lump... že si dovolil uspět tam, kde se jiným o tom ani nezdálo... nebo by u sebe nikdy nevyškrábali ani desetinu jeho nápadů, odvahy a přehledu - k podnikání tolik potřebných vlastností.
Holt není každému stejně naděleno, ale nehledejme v tom vinu továrníkovu [smích]

146078

29.10.2007 22:25

RE: nic noveho pro tebe

šuplík 195.?.?.?

Reakce na 146078

No ne, vy JIM ten kapitalismus, ale žerete [velký smích]. To, že jeden má velké konto, neznamená, že je inteligentnější [vyplazený jazyk] . Bohužel v tomto zavedeném pořádku, který tak vyznáváte se právě chytají jen ti vychytralí intelektuálové,kteří vymýšlejí zlepšováky jen pro sebe popř. ještě pro svou rodinu.Ale s inteligencí to nemá nic společného! Inteligentní lidé se v téhle společnosti mají co ohánět, aby je takoví Ti bezohlední hrabálkové zaujatý penězi a ničím jiným neudupali.

146092

30.10.2007 1:02

RE: nic noveho pro tebe

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 146078

Hmm, takze vlastne zijeme v idealnim raji, kde mame vsichni tu jednu rovnou startovni lajnu a to "nejlepsi v nas" rozhoduje o tom "uspesnem plnohodnotnem zivote". To mi spadl sutrak ze srdce, ja uz jsem lekl, ze zijem v korupcnim korytkarskem bordelu, kde lobysti a politici ohybaji zakony, nahazuji si za statni prachy zakazky, sem tam udelaji protisluzbicku. Ruzni Standove se nan nas zubi z novin, vicepremierove ztraci pamet a nevi, ze behem pobirani socialnich podpor ulozili behem 14 dnu na kontech 3 a pul melounu v bankach. O Viktorovi radsi nemluvim. Kdyby Viktor zacal vypravet svuj pribeh pred soudem v CR, tak lecskomu zmrzl usmev na rtu. Prkotinami jako ojeta Volva ci nekolika milionove odstupne z bankrotujici firmy se netreba zabyvat, to uz jsou male rybky v odpadni jimce, tezko necemu takovemu rikat eufemisticky rybnik ci dokonce jezirko.

146106

29.10.2007 18:54

RE: nic noveho pro tebe

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Reakce na 146029

To je pravda a je to právě ten zásadní problém. Kdyby existovali jen "hodní" továrníci a jeho dělníci by se měli v rámci svých možností dobře a byli spokojení, mohla by být idylka (je to hodně zjednodušené, ale budiž). Jenže v lidské povaze, ani toho továrníka a ani toho dělníka nic takového není. Celé dějiny jsou jenom bojem o moc, vliv, peníze, požitky. Každý se chce mít dobře, i když tomu dělňasovi třeba stačí jen málo, mít plný břich a rozptýlení. A i ten dělňas se serve s jiným dělňasem třeba o pár šupů nebo něco jiného, stejně jako se servou národy ve válkách o území, jako se servou malí kluci o kuličku. Prostě zvíře člověk, který si nadutě říká homo sapiens, a přitom je v každém ohledu zmítán pudy a emocemi, jimž je ten jeho rozum podřazen. Přes to všechno existuje více nebo méně silný morální "zákon", kterým se lidé více nebo méně řídí, abychom jako společnost přežili, a který je na druhou stranu člověku také svým způsobem vlastní. A tam, kde morálka silně upadá, tam bují proradnost a tam ti všehoschopní, kteří se nebojí zrazovat a jít přes mrtvoly, jednoznačně vítězí, když jsou chytří a ví, jak člověka přes jeho pudy, emoce a zvrhlosti dostat.

146081

29.10.2007 16:45

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146027

hmm, ale já nesouhlasím s tím, že by továrníci usilovali o zotročování svých dělníků:
1) proto, že je konkurence a dělníci nejsou odkázaní jen na špatného, extrémně tvrdého továrníka
2) proto, že vše má své nepřekročitelné hranice (z dělníka k smrti unaveného nedostaneme práce víc, nýbrž méně)
3) dobrý zaměstnavatel si (spíše dříve než později) uvědomí, že jeho největší devizou jsou kvalitní a loajální zaměstnanci, díky nimž firma šlape jak má, a on se pak může na její fungování spolehnout, žít z toho svého organizátorského díla, a také se tím pak může chlubit, aniž by musel poslouchat kritické poznámky.
-Tudíž si troufám tvrdit, že ten extrémně tvrdý kapitalismus už prakticky neexistuje, levicové rovnostářství či beztřídnost pochopitelně v praxi neexistuje také, a realita je někde uprostřed (a tedy není nedosažitelným cílem, nýbrž je v nějakém rozpětí dosaženo velmi přijatelných podmínek).

146077

29.10.2007 19:01

RE: nic noveho pro tebe

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Reakce na 146077

Tak není továrník jako továrník, to je první věc, některý může být lidumil a z vydělaných peněz přispívat na kulturu, umění, vzdělání. Ale jiný dost dobře může být a je tím otrokářem, který se nezajímá o ty podřadný dělňase, nechává je pracovat za velmi degradujících podmínek a mastí si kapsy jen pro sebe. Vždyť se podívejte po našem zglobalizovaném světě nadnárodních korporací, ty rozhodně nejsou lidumilnými "továrníky", když se stěhují do rozvojových zemí, kde zaměstnancům platí směšné platy a velmi tvrdě je zotročují a vykořisťují, to je realita! Kde a kdo si myslíte, že šije veškeré oblečení všech možných značek? Myslíte si, že ty asijské švadleny na východě, kterých jsou desetitisíce, mají bůhvíjaký plat? A kolik zaplatíte za hadry označené nějakou připitomělou značkou? A jak se tím někdo dokáže ohánět, že má značkový oblečení za tisíce, který ušily nějaké pomalu nesvéprávně Asiatky? To vám přijde v pořádku? Mně rozhodně ne.

146082

30.10.2007 9:58

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146082

já jsem tohle přece neobhajoval! navíc si myslím, že u nás není ranný kapitalismus zotročující lidi, nýbrž kapitalismus až příliš socialistický. a podle toho si lidé práce ani zaměstnavatele neváží... neuvědomují si do důsledku, co to pro ně znamená, co kdyby nebyl tenhle "továrník" a ani tamten, támhleten... ani ten - kam by lidé chodili? jen na socálku? a co by tam asi dostali, kdyby nebylo podniků a těch, co odvádějí daně. co by doma pořád dělali, kdyby těch dobrodinců, co zakládají firmy a zaměstnávají věčně nespokojené, nadávající lidi? co by si asi koupili k jídlu (a kde?) kdyby nebylo podnikatelů v potravinářském průmyslu a v obchodě?
jinak viz 1) 2) a 3) z předešlého - každý ROZUMNÝ zaměstnavatel si to uvědomuje. - a kdo ze zaměstnanců nechce tuto práci, ať jde o dům dál, ne? [smích] nebo ať si to udělá sám pro sebe a podle sebe! (pokud na to má)

146124

30.10.2007 14:51

RE: nic noveho pro tebe

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 146124

Ano obhajoval a stále si zbožňuješ kapitalismus a svýho továrníka a nezačíej to popírat. Svou vinu za pracovní situaci v Asii mají kapitalisti u nás a dokonce primární. Mít nákupku z Číny za korunu a tady prodávat ve velkém za 500,- to by se líbilo každýmu bezcitnému monstru. Další továrník s lepšími pracovními podmínkami právě že není, mají všude stejné móresy. Zaměstnávat tam chtějí za míň, jak za minimální mzdu , jen škoda , že je tak vysoká. Já několik takových kreténů osobně dobře poznal , nejsou to lidi a ty jsi zřejmě opravdu hlupák , že je tak žereš. Já se zase ptám proč ty lidi nejsou raději doma za mzdu , než aby zbytečně vyráběli bezcené kraviny , záměrně nekvalitně, aby byl zajištěn stálý odbyt! Lépe to však pochopí technický typ a to ty asi nejsi. My jsme otroky strojů , místo aby stroje otročili nám. Kolik je tu lidí zaměstnaných v potravinářství, že zrovna kvůli němu nutně potřebujem kapitalismus - to jsi se tedy trefil! Kolik lidí sedí zbytečně po kancelářích. Pc i tiskárny jsou stále rychlejší a kancelářských je stále víc! Stále míň dělníků dělá víc práce . To považuješ za pokrok a socialistické? Všichni jsme furt v práci a na výsluní techniky je jen pár horních % populace , tak to je ovšem zoufalé a ne pokrokové! V těchto podmínkách věřím , že i továrník je často v těžké situaci, já jim být nechci, ale ani litovat ho nebudu! On ví jaké podmínky dává svým dělníkům a že na jeho místě vživotě být nechce!

146137

30.10.2007 20:59

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146137

[chechtot]
A oslík se začal hádat a dupat nožičkou:
>Ano obhajoval a stále si zbožňuješ kapitalismus...
Oslík totiž uviděl červený hadr, tak neodolal a rozzuřil se na ten hadr. A kdyby bylo napsáno cokoliv, Novákneu by si našel čas pro svůj výpad.
Pro tvou informaci: opět jsem ty blafy nedočetl... je mi líto. Budeš muset jinak... [chechtot]

146161

30.10.2007 18:01

RE: nic noveho pro tebe

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Reakce na 146124

Ale jistě, rozumný továrník je rozumný továrník. Jenže, kolik jich je? A kolik těch rozumných "továrníků" je mezi těmi největšími nadnárodními koncerny? Troufám si říct, že žádný. To, že přesouvají výrobu na levný východ, je toho jen důkazem. A pokud nechceme raný kapitalismus, musíme mít právě sociální stát (jak je nastaven je věc druhá), který vyrovnává s kapitalismem stále více narůstající finanční nerovnost. Když to vezmete do důsledku, proč přišel Marx a proč se jeho myšlenky tak ujaly? Nemyslím teď jejich rádobyrealizaci v Rusku/SSSR a tzv. Východním bloku. Byla to právě reakce na ten raný, naprosto bezohledný kapitalismus. Z toho jasně vyplývá, jak jsou extrémy nebezpečné a že jeden extrém vyvolává extrém druhý.

Jde o to, že ve zglobalizovaném světě klesá odpovědnost nadnárodních "továrníků" vůči místu a lidem, kde vyrábí, v důsledku pak vůči celému světu. Teoreticky menší podnikatel okresního formátu, který se v dané lokalitě narodí a má k ní nějaký citový vztah, nebude lidi ždímat a o rozvoj okolí se bude starat, jenže ani tohle už při dnešním úpadku a propagaci naprosté bezohlednosti a sobectví neplatí. Žijeme v úpadkové době a ten úpadek má na svědomí právě lidská povaha, prostřednictvím nehorázného stylu nadnárodního kapitalismu.

146149

30.10.2007 18:55

RE: nic noveho pro tebe

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 146149

Já bych se nebál říct , že nadnárodní firmy nemají vůbec žádný ohled na rovnost, sociální blaho a nikdy neměly. Já jsem od Marxe četl jen nějaké citace a něco o něm slyšel. Ale jsem si jist , že vše čisté je zde snadno překrouceno, nemusela to být od něj jen reakce, jak kašel na infekci - měl rostě vědomosti. Máme je my? My žijem neustále v extrémech , pokud se kolem nás dějí a já válku prostě za extrém považuji i kecy o pokroku a přitom tady musim furt koukat na socky.

146152

31.10.2007 11:03

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146152

co to oslík zase vymyslel za "moudra"? [chechtot]
podnikatel nevidí svůj cíl v nějaké rovnosti (ostatně žádná rovnost nikdy neexistovala, existovat nemůže a tedy nebude). cílem podnikání není ani sociální blaho, nýbrž dosažení zisku. -pokud ti to zatím nikdo nesdělil (sám bys na to nepřišel, to je mi jasné).
další svůj text si po sobě laskavě přečti... ať vidíš, jaké pšouky beze smyslu sem vypouštíš.

146184

31.10.2007 12:50

RE: nic noveho pro tebe

Novákneu 88.?.?.?

Reakce na 146184

No vidíš jak to hezky čteš do konce , ty se jen za to stydíš. Ano, cíl je jen v dosažení zisku , nyní si ještě zjisti na úkor čeho všeho. Jsi možná průměrně slušný občánek naší společnosti, ta podle toho taky tak vypadá , ale těší mě , že to nebude již dlouho udržitelné. Ty chceš mít stejně jen u mě poslední slovo viď, ty kluku ušatej?

146190

1.11.2007 0:08

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146190

zatím touhu po posledním slově projevuješ ty, a to dost urputně [oči v sloup] woe!
tenhle tvůj štěk byl krátký, ale i tak druhá půlka nedávala smysl, jak už jsem psal - tedy číst se moc nedala. patrně proto, že jsi ušák s iq králíčka.
jen pro "morální autoritu" a vědmu v jedné osobě: "Ano, cíl je v dosažení zisku" ---zde by si ovšem inteligent neopomenul všimnout CÍLEM ČEHO. -samozřejmě tě za inteligenta nepovažuji, jen se strááášně snažíš [chechtot] ...ale i snaha se cení. jen kdybys tuhle diskusi nezahnojoval zbytečnými nesmysly.

146224

30.10.2007 21:54

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146149

>...kolik jich je?
Hodně. Každý rozumný člověk jedná tak, jak je to výhodné pro něj. A dlouhodobě výhodné je mít stálý a loajální kádr zkušených lidí-přátel. Kdo to nechápe, ten na to tak či onak doplatí (finančně -odstupné+menší výkon firmy, zpožděním vývoje plynoucím z fluktuace, neloajálním chováním lidí =menší obětavostí pro firmu a pouhým plněním nejnutnějšího, krádežemi, také horším využíváním pracovní doby, protože 'není co ztratit... přinejhorším budu vyhozen od zlého továrníka'[mrknutí jedním okem]. Nemluvě o tom, že čím kdo zachází, tím také schází; a ještě: jednou se vše spočítá každému.
Tvůj domnělý "důkaz" v podobě přesunu výrob na Východ bohužel neplatí. 1) tamní lidé musejí být na nějaké úrovni, aby mohli dělat to, co Evropané, a na podobně vysoké úrovni 2) levněji se tam dá vyrábět, protože předtím tam byla šílená chudoba a i denní příjem v podobě 10 dolarů je pro místní pracovníky obrovské štěstí (COŽ ROZHODNĚ NENÍ VYDÍRÁNÍ NEBO KRUTOVLÁDA ZLÉHO KAPITALISTY - on prostě jen využívá nabízených možností jak něco udělat co nejlevněji. Ostatně mohl a může toho využít každý! -I když i tento způsob stěhování výrob má své hranice v té vzdělanosti, infrastruktuře, kvalitě práce/výrobků, dopravních nákladech, krádeži duševního vlastnictví atd.).
Jinými slovy: dají se tam dělat jen nějaké věci, ne všechno. Alespoň prozatím. A některé firmy se z asijské divočiny vracejí rády znovu do kulturní oblasti, do Evropy.
Nadnárodní koncerny nebo národní firmy (oboje v daném místě) - úroveň vztahů zaměstnavatel/zaměstnanec je dána spíše kulturou, místní historií a ekonomickou úrovní před vstupem daných podnikatelů na trh práce, a také mírou konkurence. Každopádně člověk si může vždy vybrat - buď práci za ty peníze dělat bude, nebo když se mu to nevyplatí, tak nebude dělat vůbec, nebo bude dělat něco jiného (nebo pro někoho jiného). A kde není co dělat, tam jsou možná rádi (ale opravdu rádi!) i za práci, kterou bychom my (zhýčkaní socialističtí češi) nedělali.
Ještě jednou bych zdůraznil: v podnikání nejde o nějakou charitu nebo o odpovědnost "továrníků vůči místu a lidem. Jde jen a pouze o úspěšné podnikání a dlouhodobě fungující, efektivní "stroj"... organismus. A dlouhodobě výhodné, udržitelné je chovat se lidsky, dobře. A to se pak vrátí... i v osobní spokojenosti podnikatele, hrdosti nejen na dobře šlapající firmu, ale i na to, že "jeho" lidé jej mají rádi, ctí jej a jsou vůči němu loajální. I toto tvoří jeho image. A toto si za uškudlené peníze nekoupí - nehledě na to, že peněz má i tak dost, pro sebe i svou rodinu.

146162

31.10.2007 17:41

RE: nic noveho pro tebe

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Reakce na 146162

K těm důkazům: Asijské švadleny ani pracovníci u pásu (tak jako u nás v ČR) nepotřebují VŠ. V Indii, jak jsem kdesi četla, jsou špičkoví programátoři. Využívání toho, že někde jinde můžu vyrobit levněji, a pak to za drahý peníze a s přebujelou reklamou prodávat jako bůhvíco a mít z toho nehorázný zisky, mi přijde nic než podrazácké a vychcané jednání. Další věc je, že pokud máme někde nezaměstnanost, nabídka je menší než poptávka, jdou mzdy dolů a ten, kdo musí živit hladové krky je velmi jednoduše vydíratelný a je nucen přistoupit na degradující podmínky. Vy říkáte, že člověk může jít dělat jinam, ale kam, když vedlejší "továrna" je to samé v bleděmodrým? No a vzhledem k tomu, že ti "továrníci" nejsou odpovědní k místu a lidem, musí tady být nějaká síla, která kapitalistickou dravost vymačkat z místa a lidí všechno a pak odtáhnout pryč a nechat za sebou spoušť trochu zbrzdí. Sám píšete, že jim jde jen o zisk, ale proč by mělo být pro nějakou zahraniční firmu rozumné se chovat lidsky? Za deset let odtáhne pryč, tak jí nezajímá, jaký má dopad na okolí a lidi, nebo snad jo?

Mám takový dojem, že se snažíte obhajovat kapitalismus těmi "dobrými továrníky" a přitom zapomínáte na většinu těch mizerných. Kdybychom měli jen ty rozumné, nebylo by třeba pořád vymýšlet, jak ten kapitalismus skloubit s tím, abychom naší společnosti mohli stále ještě říkat demokracie (v rámci možností), a ne otrokářství. Podle mého je to jednoduché, kapitalismus ano, ale se silným sociálním státem. Draví a podnikaví nechť mají šanci se uplatnit, ale ne na úkor toho, že společnost zničí tím, že se veškeré bohatství přesune do jejich rukou, jako se stalo a děje nyní, kdy svět ovládají nadnárodní koncerny a banky a kdy je veškerá morálka měřena jen a pouze penězi.

146203

1.11.2007 12:06

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146203

Probůh! to píšu tak nepochopitelně? to nestačí napsat to 3x po sobě? -že nejde jen a pouze o zisk za každou cenu, ale že ten úspěch je hodnocen i z jiných hledisek, a že prozíravý podnikatel si zaplatí své lidi solidně a solidně se k nim i chová (jako ke spolupracovníkům)??? Vždyť taková firma je lepší, než taková, kde neustále někdo odchází a personální je přetíženo přijímacími pohovory a neustálou inzercí! Nemluvě o ekonomických efektech.

>Využívání toho, že někde jinde můžu vyrobit levněji,
>a pak to za drahý peníze a s přebujelou reklamou prodávat jako bůhvíco a mít z toho nehorázný zisky,
>mi přijde nic než podrazácké a vychcané jednání.
---využívat příhodné příležitosti není trestné, nehorázné ani podrazácké. je to chytré a rozumné.
---bez reklamy se ani VELMI DOBRÉ zboží neprodá tak, jako s reklamou (ta je tedy nutná z hlediska efektivního prodeje, ekonomiky firmy; je nutná i pro budování značky). Svět (lidé) tak funguje, s tím nehneš. Když někomu neřekneš o tom, že něco existuje, nekoupí si to... nevytvořila jsi totiž jeho potřebu/chuť na to "získat to" = koupit.
---za drahé peníze? já bych řekl že přesně za takové peníze, jak si sám trh určí - komu se to zdá za XX Kč přiměřené, koupí - komu se to zdá drahé, nekoupí. A obchodník musí jít s cenou prostě níž, pokud se dané zboží za danou cenu neprodává. Nebo se uvolní místo pro jiného výrobce/dodavatele/jiný typ zboží. Zákony přírody fungují!

Nebavil jsem se konkrétně o švadlenách, spíš jsem měl na mysli výrobu automobilů, techniky... ale to je fuk. Ať už jde o jakýkoliv obor, má to své nároky na vzdělání a infrastrukturu, a své hranice výhodnosti.
Lidé KAŽDOPÁDNĚ nemusí jít pracovat, pokud se jim to nevyplatí! Kdyby mi nabídli 10 Kč za den, zůstal bych doma! - anebo bych šel raději sbírat sklo nebo starý papír, popřípadě do lesa na dříví (a pak ho někomu v otepích prodal) nebo bych šel na zahrádku okopat brambory/rýži (protože by mi to dalo víc, než 10 Kč). Nikdo nikoho neznásilňuje, že musí jít za 10 Kč pracovat celý den do továrny!

Ad nezaměstnanost: To přece vytváří hlad po práci, tedy lidi ochotné nechat se zaměstnat. To je přece úžasné pro podnikavého člověka (klidně i místního! nebohatce!), který může takto levně najat pracovníky a jejich "levnou" práci pak dráž prodat, pokud si to umí takto zorganizovat. Pokud je v dané oblasti 100% lidí nepodnikavých a nepracujících, pak jako neschopní uživit se musejí všichni kolem umřít - to je tvrdý zákon přírody (přirozený výběr - gen neschopných organizovat a zaměstnávat vymře, i s okolními lidmi).
Z každého nedostatku se dá přece vytěžit:
-chybí nějaké zboží? vyrobím ho a draze prodám (jako jediný si to můžu dovolit).
-chybí práce? tak pracovní místo vytvořím, bude zájem, práce bude levně provedena, a já ji pak mohu dráž prodat!
...Automaticky kráceno

146243

1.11.2007 12:38

RE: nic noveho pro tebe

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146203

Pokračování:

Z každého nedostatku se dá přece vytěžit:
-chybí nějaké zboží? vyrobím ho a draze prodám (jako jediný si to můžu dovolit).
-chybí práce? tak pracovní místo vytvořím, bude zájem, práce bude levně provedena, a já ji pak mohu dráž prodat!
Pokud se takových "vytvářečů" práce v příhodných podmínkách nezaměstnanosti objeví posléze víc, nebude už práce tolik vzácná, tudíž vznikne konkurence na trhu práce, lidé ji neveznou "za babku", začnou si vybírat. Pak buď musí zaměstnavatelé mzdy zvýšit (aby jim jejich lidé neutekli tam, kde se platí víc), anebo pokud nemohou, kdyby se to už nevyplatilo, pak podnik skončí - v prvním případě vzrostou mzdy a životní uroveň pracovníků, a zmenšuje se trochu rozdíl mezi bohatými a chudými; ve druhém případě se opět vytvoří příhodně nízké podmínky pro jiného podnikatele, a ten opět levnou pracovní sílu využije, zaměstná, a její práci pak prodá.
-počet zaměstnaných roste: mzdy rostou
-počet míst klesá: mzdy klesají

Vždy ale platí, že člověk dělá jen to, co se mu vyplatí, co mu za to stojí. Pokud není dostatečně motivován, nebude to dělat vůbec, případně bude dělat něco jiného. A to je ten přirozený motor "kapitalistického" systému (přirozeného).

Já vím, že svět není ideální, a že jsou špatní lidé, špatní pracující i špatní podnikatelé. Ale uvědom si, že podnikat může každý! NIKDO nikomu nebrání - kdo je schopný a má nápad, může. A pak nemusí závidět a stěžovat si, že vydělá málo. Pokud ale schopný není, pak se holt musí spokojit s menšími penězi. Problém je, že si dnes u nás každý neschopný myslí, že musí i za svou neschopnost dostat stejně jako ti podnikaví a schopní. Jinak že prý bude dělat revoluci. Prý jde o nespravedlnost! - Jenže nejde. Je to drsně spravedlivé. A dokonce změkčené ještě morálkou, ohledy, zákoníkem práce, sociálkou, ekonomickou výhodností snižování fluktuace atd.

Život je tvrdej, žádná měkká postýkla, zabezpečovací ústav. Buď se budeš setsakramentsky snažit, rvát se (aspoň chvíli než něco vybuduješ) nebo budeš žít bídně. Pak si ale nestěžuj. A žádné komunistické teorie toto nezmění. Tak to bylo, je a bude.
I kdyby se podařilo nějakým oslům udělat revoluci, po absolvování opět hromad milionů mrtvol a dalších excesech a zmatcích zavládne časem opět to samé - jeden má, druhý ne. jeden chce, další ne. chceš se o něco snažit/nechceš? každý má na výběr. a každý má jiné schopnosti a tužby! NIKDY nebude svět plný stejných lidí se stejným majetkem. Nejsme stádo robotů. Jsme stvořeni tak, jak jsme.

146244

1.11.2007 17:03

RE: nic noveho pro tebe

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Reakce na 146244

Na věc máme zcela rozdílný názor a myslím, že jsme k tomu každý řekli dost, tím bych tedy naší diskusi ukončila.

146254

24.10.2007 23:48

RE: nic noveho

vaca 84.?.?.?

Reakce na 145841

Trida se definuje vztahem k vlastnictví výrobních prostředků. Společnost lze dělit na ty, kteří je vlastní (buržoazie), a ty, jež je nevlastní a musí tedy prodávat svoji pracovní sílu (proletariát). Za socialismu nikdo nevlastnil vyrobni prostredky (tovarny, banky atd.). Clovek mohl byt sice reditelem velkeho podniku a z toho mu plynuly vyhody. Mohl byt Husakem. Ale byl jenom zamestnancem ci funkcionarem, nebyl majitelem ani tovarny ani toho UV KSC. Cili spolecnost nemela tridni charakter a byla beztridni. To mimochodem nikomu nevadilo. Ani Havel ve svych spisech nikde netouzi po soukromych bankach ci pojistovnach ani si neztezuje na to, ze ve sporitelne nebyly zadne poplatky. Vadila mu ale blbost funkcionaru KSC (a ta vadila mnohym), kteri nedovolovali vydavat jeho dila. To byla opravdova blbost, neb tim by ho uplne vyridili a nemuseli by ho zavirat.

145867

25.10.2007 13:34

RE: nic noveho

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145867

neuč laskavě jiné komoušským poučkám o vlastnictví výrobních prostředků a proletariátu - měl jsem z občanské nauky jedničku [chechtot] jenže to nebyla pravda. vždy to tak bylo, že někdo je schopnější, nadanější, a tedy něco vymyslí, zorganizuje a pak řídí, vede... a někdo je holt méně nadaný, a tak je určen k tomu, že ten podnik pána podnikavého zaplní jako zaměstnanec (pracující pracují). na tomto neshledávám nic divného ani nespravedlivého. ne každý může pracovat, a ne každý může podnikat. přesto však vždy bude soukromé vlastnictví (ať už výrobní nebo osobní) a dokud budou i jen dva lidi, nebude rovnost. nikdy nebyla. a vlastně není potřebná. každý má svou roli.
že by byla beztřídnost za ČSSR, tomu věříš asi jen ty sám! byli rovní a rovnější. byla opět (jako vždy) třída řídících a podřízených, obyčejných a těch pánů komoušů nahoře - i když nebyli vlastníky podniků (což podle toho pak vypadalo), přesto tvořili svou třídu... prostě jen jiná variace na starý dobrý přirozený řád. jen variace poněkud zvrhlá, nepřirozená, nepovedená - protože šlo o řád umělý, lidský pokus o cosi, co nejde.
pokud se týče Havla, toho humanitárního bombarďáka a uchrchlaného proamerického poskoka mi laskavě nepřipomínej - mě nezajímá, není pro mě už dávno žádnou autoritou. spíš je mi z něj na blití.

145894

25.10.2007 2:23

RE: nic noveho

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 145841

Jiste my lide mame i invidualni aspekt a ten je velmi dulezity, pro kreativitu, invenci, nezavislost nebo svobodu... Ale take jsem tvorove socialni, vselike predatory jsme prevalcovali nejenom rozumem, ale tez skupinovou strategii. A k tomu patri socialni struktury, ucta k seniorum a detem ( tem co potrebuji pomoct), schopnost kooperace.... Jestlize mame byt lidskymi bytostmi, pak je teraba sladit invidualni i socialni charakter toho lidstvi. Extremni duraz na jedno ci druhe, nas o lidstvi pripravuje.

145874

24.10.2007 15:43

RE: nic noveho

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 145824

Marx psal hrozně tlustý bichle, takže se nedivým , že málo kdo tomu kdy rozuměl, ale v beztřídní společnosti jsme nikdy nežili , vždy byla kariéra - vážná možnost postupu až mezi smetánku, někde na vrcholu a v tom je to naprosto stejný. Jen bylo víc těch, co měli stejné málo. Komunisti, tedy podle mne, jen žvatlali o příchodu komunismu asi jako dnes kapitalisti těžce rodí ekoligické záměry. Třída organizující dříve zrovna tak jako dnes, buzerovala třídu pracující - žádný rozdíl. Beztřídní společnost by v našich komplikovaných přírodních podmínkách byla zajímavá. Východní nauky hovoří o technice a vědě jako o magii a že je velkým prohřeškem západu , že jako s magií zachází velmi neopatrně , protože ji dává každýmu i prakticky zločinci k dispozici. Tvrdí že techniku ano , ale s dostupností, jen jejích sladkých plodů pro každého. A vědci by měli být nejvyžším uzavřeným postem , protože nesou zodpovědnost jako magici. Myslím , že i Marx nevymýšlel komunismus na čistě bílým papíře , ale že okopírovával způsoby žití domorodců a lepil do toho nutnou technickou a logistickou podporu. Vždy bude možnost vše změnit , komunismus je jako možnost zakódována do vesmíru , stejně jako možnost nenasytného vlastnění, tj. kapitalismu. Tyto principy lze kdykoliv znovuobjevit vědecky. Dnes jsou již desetiletí tyto věci známy, ale zatím jen leží ladem někde po šuplíkách.

145845

25.10.2007 22:23

RE: nic noveho

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145845

já už se taky "nedivÝm" [chechtot] vědče komunismu, zakódovaného do vesmíru. je to přesně naopak. ve vesmíru je "vlastnění, tj. kapitalismus" a lidi jen trapně vymýšlejí a neúzpěšně vyzkoušeli ten umělý řád rovnosti. ta ale není nikde ve vesmíru, jinak by zanikl i pohyb a světlo.
takže to nejspíš čeká na tvé znovubojevení, vědče. vytas to ze šuplíku a udělej zase nějakou vědeckou krvavou revoluci. ještě "lepší" než ruskou nebo kambodžskou!
[bliji]

145916

25.10.2007 23:58

RE: nic noveho

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 145916

Nejspíš nás revoluce brzy čeká a obávám se že bude i krvavá a opět zbytečně. Já tím vědcem nejsem , to tě zklamu , ale rád občas někdy nějaké cituji. Děkuji , že jsi to zřejmě poznal. Jediná revoluce , která by byla uspěšná, by musela odstranit sexuální potlačování a hodnotu věcí. Možná víš kdo to prohlásil? Spíš ne , ale já mám z tebe zase pocit , že už jsi to dlouho neměl.

145921

26.10.2007 3:24

RE: nic noveho

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 145921

Neco na Gandiho zpusob je to pravy pro revoluci, ktera uz nejaky rok probiha. [smích]

145924

26.10.2007 8:05

RE: nic noveho

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 145924

V Indii Gandiho podporovali , protože je to jiný národ , uznává jiné hodnoty. U nás by někdo takový jako on asi neměl šanci, mohl by snad i brzy obávám se dostat kulku. Naše společnost je vice rozpolcená, zblblá, nejednotná, příšerně pod pantoflem. [smích] Kupodivu však i Indie má společnost založenou na potlačovaném sexu. Vlastně se revoluce v našich podmínkách bojím, protože se lehce dosáhne přesně pravého opaku, než se původně zamýšlelo.Po té poslední se komunisti dostali k takovým korytům o kterých se jim snad ani nikdy nezdálo. [pláč]

145939

27.10.2007 3:27

RE: nic noveho

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 145939

Podivejte se na takovy internet. Pamatuju dobu, kdy bez znalosti nekterych prikazu jste se nepripojil nikam. Pokud uz jste mel vubec k internetu pristup. Dneska jsou stovky milionu uzivatelu. Je tam hromada informaci, fotky, filmy. Skoro vse, co je selektivne ignorovana kontrolovanymi medii najdete na siti. To je revoluce, o ktere se nesnilo ani Gandhimu. Vemte si co zpusobil knihtisk. Inetrnet je mnohem vice nez knihtisk a bude velmi obtizne ho ovladnout, protoze na rozdil od stredoveku na siti pusobi obrovske mnozstvi lidi, kteri ziji v zemich, kde siroke lidove vrstvy se tesi v historii civilizace nevidanym privilegiim osobnich svobod. Mocenske elity sice reaguji, ale jsou v casove tisni, z toho duvodu jako jedina moznost se otevuira radikalizace globalni situace a totalizace svobodnych spolecnosti, ale to je velmi riskantni hra, protoze my ovce jeste nejsme dostatecne otupele, zmagorelele a ovladatelne. [smích] [mrknutí jedním okem]

145979

27.10.2007 7:29

RE: nic noveho

Novákneu 88.?.?.?

Reakce na 145979

Jsem velmi zvědav které změny předstihnou které .Jestli ty pozitivní (rostoucí vzdělání, uvědomění,pokroky ve vědě)předběhnou negativní(stále větší finančně-politické provázaní světa , že už ani takřka není kam emigrovat, zhoršování počasí z jakéhokoliv důvodu, zneužívání vědy pro obchod a voj. pol. na úkor zdraví a svobody lidí i živ. prostř.), nebo naopak. Nebo zasáhne jiný vliv, jako je uvedeno v majském kalendáři o r. 2012. Jsem také zklamán tím jak se dnes informace převrací lehce naruby a vůbec nic proti tomu nezmůže to , že lidé jsou , nebo mohou být informováni z jiných zdrojů. Ať už se to týká politiky, nebo dosažených vědeckých objevů snad ve všech vědních oborech. Dnes mediálně nejživější případ je s radarem , Většina jej nechce a vláda jede po svém, dále kdyby lidé přijali informace o něm svědomitěji , bylo by proti radaru ještě mnohem větší procento lidí. Pokračovat lze takto dál přes nebezpečné technologie, komerčně nepochopitelně velmi rozšířené až po nepochopitelně předražené až zcela potlačené technologie , které jsou konečně neškodné. Věc , která je tímto sice také zmíněna , ale zaslouží zdůraznění je zároveň odpovědí na vaší nedávnou otázku , na kterou jsem vám přímo neodpověděl. Tak tedy ještě jednou sice přímo, ale zase jen stručně jinak to tu nelze. Jiná věc , která umožní ovládání mas kromě peněz a myslím i lépe než očipování je potlačení sexu při výchově. Považuji to s dnešníma vědomostma za naprosto zásadní a je to takřka celosvětová záležitost. Nelze to tu probrat, je to však známá věc z psychologie dá se vyhledat. Ale nejcenější info mám od dr. Reicha z knih , které nejsou v čj. V čj. je od něj jen Funkce orgasmu - doporučuji velmi. Toto potlačení je samoreproduktivní manželskou výchovou dětí a funguje již tisíce let za všech podmínek. Lidé o tom ani neví , jak účinně vytváří právě ty ovce , kterými jsme i my . Vás považuji za velmi informovaného . Přesto i člověk v této konkrétní věci znalý má velký problém se tohoto výchovného bloku zbavit , jestli je to ovšem vůbec ve významném % populace možné. Jednotlivec , kterému se to povede je pak ovšem stejně sám v cizím světě, takže splodí potomky opět postižené. Už toto je tisíce let fungující neuvěřitelně výkonné perpetummobile.

145986

28.10.2007 15:58

RE: nic noveho

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 145986

Internet, rozbiti monopolu na selekci tech "dulezitych informaci". To jsou "pouze" potecionalni nastroje. Je to jako cesta, kterou nam nekdo muze ukazat, ale kracet po ni musime sami. Pokud chteji lide byt informovani, pak nemuzou cekat, ze jim to nekdo strci pod nos. Proc v oficialnich mediich probiha selekce? Jiste i proto, ze nelze sdelit nikdy kompletne realitu. Taky tu selekci nasich "svobodnych privatnich medii" ovlivnuji i jine ciste lidske aspekty. Tech par let masove svobodneho internetu je svetylkem nadeje na konci tunelu. Progres, ktery to dela s lidma je neuveritelny. [smích]

146021

29.10.2007 23:59

RE: nic noveho

Novákneu 88.?.?.?

Reakce na 146021

Právě vám o kousek výš živě ukazujeme, jak kráčíme po internetové strastiplné cestě. [smích] Myslím , že nás to bry z toho konce tunelu všechny i s takovými týpky jako 2xs vystřelí.

146105

30.10.2007 1:37

RE: nic noveho

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 146105

Uvedomte si, ze tzv. svobodna media byla kontrolovana desitky let. Internet je free nejakych 10 let. A masove uzivany rekneme 5 let. Marna slava jakakoliv zvysena dostupnost informaci prosteho lidu, zpusobila hluboke zmeny. Rozvoj internetu je tak rychly a bourlivy, ze ho je velmi obtizne kontrolovat. Ted se to zkousi pres vyhedavaci servery a musi se to delat opatrne. Lide pouzivajici internet totiz rychle "nacichli" jeho svobodnym duchem a takovy lide si svobody zacinaji vysoko cenit. Da se cekat, ze pokud vyhledavaci servery ztrati svuj svobodny duch, tak odborne vzdelani uzivatele site vytvori nove nezavisle. Navic bourlive zmeny probihaji i mimo sit, tzv. treti svet se hlasi o sve misto na Slunci. Moc nejde zkoncentrovat do jednoho centra a nezkoncentrovana moc nikdy nedokaze potlacit svobodu internetu. Vzdy budou existovat protichudne mocenske zajmy.

146107

30.10.2007 10:16

RE: nic noveho

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146107

kéž by byla budoucnost tak optimistická, jak píšeš... tak svobodná. já mám obavu, že ti "pánové" si nebezpečí internetu uvědomili, a rychle to podchytili, stejně tak jako už uchvátili do svých rukou naprostou většinu vlivu tištěných, rádiových a televizních médií. a obyčejný človíček si ANI NEUVĚDOMÍ, že jej někdo sleduje a vyhodnocuje... ani neví (a nechce vědět) nic o pánech za kulisami.
navíc (bohužel) žádné ohnisko nezávislosti či začínající nový "protichůdný mocenský zájem" nebude nikdy zpočátku tak silný a velký, jako ti "pánové", kteří budou v té době číchsi začátků mnohem silnější a připravenější (řádový rozdíl! - např. 1000:1), takže to snadno potlačí, nebo svými lidmi infiltrují a zkroutí ke svému obrazu, nebo to zmanipulují skrze držená masmédia; a vytvoří třeba podobnou hysterii, jako vznikla proti občanskému hnutí Mladí národní demokraté, a jejímu průvodu - takže ještě dřív, než to skutečně začne a než to bude mít nějaký vliv, dopad na poměry na politické scéně, bude to zardoušeno lidskou blbostí a předsudky, mediálními lžemi, bez ohledu na to, že se zfanatizované ovce budou zcela nelogicky tímto zříkat principů ústavou daných - svobody slova, projevu a shromažďování.
ovce jsou fakt blbé, a jdou tam, kam jim pokynou. a konzumistické lidstvo bych nepřeceňoval. je vidět, že si svobody neváží, je líné zjišťovat a ověřovat si informace, a přemýšlet... lepší je prý věřit a nechat se vést. ovšem kam...? to určí tamti "páni" za kulisami. prostředky na to mají. a svět spojený rychlou dopravou a ještě rychlejší sítí jim v tom pomáhá.

146125

1.11.2007 3:13

RE: nic noveho

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 146125

Aha, dalsi skutecny "elitar". [velký smích] [velký smích] Toz vas tu vicu strycu. [velký smích] Jiste obycejni lidi nejsou tak blby, jak vy si predstavujete. Oni jsou jeste "blbejsi". My prostacci pouzivame selsky rozum a prakticke mysleni, nejak holt musime prezit.Tuhle zakladni myslenkovou tezi v dejinach zastavalo dost mocnych. Kupodivu jejich jmena si nikdo nepamatuje. Avsak pri ruznych emancipacnich proces, kdy dochazelo k zvysovani vseobecne vzdelanosti a informovanosti lidovych vrstev jako treba vulgarizace bible, knihtisk, osvicenstvi si lide pamatuji hromadu jinych jmen Husem, Lutherem pocinaje, pokrucujic treba Gallileem a Newtonem a konce Rousseau, Kantem.

A taky to vyvolalo znacny pohyb a ruch ve spolecenskych strukturach, vetsinou k nelibosti skutecnych mocenskych elit. Ti chytri v mocenske elite sli s duchem doby a prezili, ti hloupy sli proti proudu a skoncili na smetisti dejin. [velký smích] [velký smích] Nikdy se ti co drzeli skutecnou moc nedokazala dohodnout, a to by mozna vyrazne zbrzdilo jakekoliv zmeny . Lokalne se to podarilo "zastavit". Cenou byla vsak stagnace a ztrata mocenskeho vlivu. V tom je zakopany pes. Tyhle zmeny jsou totiz zdrojem obrovskeho potencialu individualni lidske kreativity a invence, a z toho casem vyvera skutecna podstata moci. Podle sebe soudim tebe, neni-liz pravda. Dovolim si citovat tusim Dostojevskeho "Pratelstvi existuje pouze mezi dobrymi lidmi, zly lide se mohou pouze spolcit."

146229

1.11.2007 13:01

RE: nic noveho

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146229

Nepochopil jsem asi podstatu toho, co se mi snažíš vyvrátit [smích] v čem jako nemám pravdu.
Zareaguju jen na toto:
>My prostacci pouzivame selsky rozum a prakticke mysleni,
>nejak holt musime prezit
---o tom to možná je: prosťáčci chtějí jen přežít, mají oči moc blízko, vidí to z 10 cm. Zatímco ti chytřejší, schopnější, se umí povznést výš, vidí věci z výšky, z perspektivy, tudíž chápou i souvislosti mezi těmi přízemními jevy, a pak je dokážou pochopit, popsat, měnit a využívat - a z toho pak plyne jejich moc.
Já se nevyvyšuju, jen to konstatuju. Tak to prostě na světě je! Někdo to má a někdo nemá...

A podobně je tomu i v případě spiklenců, co chtějí za pomoci ukradených peněz (skrze FED, americkým a později i jiným světovým spoluobčanům) skupovat a ovládat banky, média, firmy, státy a myšlení lidí.
Řešení je jedině v osvětě, v informovanosti lidí. Že se z ovcí stanou méně-ovce, že budou zase myslet a dělat věci podle sebe, a ne podle médií. Ovšem naděje je pramalá... jak to tak pozoruju. Naprostá většina lidí, s nimiž se o tom bavím buď nechápe vůbec o čem mluvím (nepřipouštějí si ovládání), nebo nevěří, že to tak je... mají člověka za blázna a zlehčují jej coby paranoika. Jenže i v tomto případě to tak je. Je to naprosto jednoduché využití existujících možností, zákonitostí, vlastností lidí. -raději nemyslet, neověřovat si, nebýt aktivní nýbrž líný, pohodlný, a nechat se vést... "hlavně když se mi zdá že dýchám, žiju, mám práci a kus žvance v lednici. -toto určuje co beru a co ne... nic víc mě nezajímá".

146245

2.11.2007 0:53

RE: nic noveho

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 146245

V tom pripade reagujete na nepodstatne. Vy si myslite, ze mi prostacci se dozvime informace, ktere jsou dlouhodobe selektivne ignorovany hned jakmile prijde nejaky guru, aby nam je sdelil. Jedna vec je rikat pravdu a druha vec je umet podat pravdu stravitelnym zpusobem. Ti co zpusobili veci jako vulgarizace bible, osvicenstvi to vedeli a taky meli pokoru a trpelivost. Jenomze to neni ten spravny dzob pro elitare. Myslenkova revoluce neni sturm na Bastilu, to je otazka i generaci. Znam z fundamentu velmi dobre a poctive lidi vetsinou starsi, pro ktere je prijmout dusledky a zavery plynouci z Zeigeist zrejme nemozne. At je nadeje na zmenu mas jakkoliv, tak je to jedina mozna cesta. Elitar vaseho typu, ktery to vidi z perspektivi a umi to perspektivu patricne pouzit, byli vzdycky dobry tvarny matros na vyznamne loajalni poskoky skutecnych mocnych. Idealy se drolily v ramci nabidnutych "individualnich perspektiv" jako tvaroh. Tihle zasluhu na osvicenstvi rozhodne nemaji. [velký smích] [velký smích]

146271

2.11.2007 13:50

RE: nic noveho

2xs 85.?.?.?

Reakce na 146271

Hmm, některé ty i/y mi trhají (jakožto elitáři) oči [chechtot]
k věci: my jsme se bavili o osvícenství? o tom nevím...
ti nahoře pravdu neříkají vůbec - oni LŽOU přijatelným způsobem, tj. takovým, aby to vypadalo jako pravda, jako výhodné. kdo jejich lži a motivy je schopen prohlédnout, upozornit na ně, a případně je překazit? jistě spíše člověk s chytrou hlavou, a trošku povznesen nad povrchem věcí. ti s nosem zarytým do každodenního pouhého přežívání, ti asi nebudou chápat, možná ani když jim to někdo natvrdo řekne, předkousané.
je sice pravda, že chytří (co pochopili) jsou vystaveni pokušení: známe mechanismus těch nahoře, tak buď proti tomu budeme něco dělat (spojíme se s těmi prostými, úplně dole), a budeme morální, dobří, ve prospěch lidstva. anebo využijeme té znalosti mechanismu manipulace, a zbohatneme taky trochu i my.

146308

10.11.2007 23:45

RE: nic noveho

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 146308

Hmm, procitam po x dnech diskuzi 2xs vs. jeho oponenti a ze sveho pohledu na vec musim souhlasit s nazory oponentu. Dokazi davat veci do souvislosti a tem vnimavym tim poskytuji dalsi voditka na jejich ceste osobniho rustu. Paradoxne poskytuji tato voditka i 2xs a ackoli si to tento clovek vzhledem ke svym reakcim a arogantnim utokum neuvedomuje, jeho podvedomi je absorbuje a az prijde cas a 2xs mozna nektere veci pochopi, pak mu pomohou pokrocit dale.

Nebudu rozvadet jednotlive duvody proc mne 2xs nepresvedcil, oponenti tak jiz drive dostatecne pregnantne ucinili, ale vypichnu jediny.

2xs mnohokrat ve svych prispevcich pouzil vyrazy jako chytri a inteligentni lidi/podnikatele, ale ani jednou jsem od nej nezaznamenal slovo "moudry". A pokud jsem to neprehledl, tak to vypovida o vsem.

Takze na zaver informace pro 2xs a nejen pro nej:

Ten kdo je chytry a inteligentni jeste nemusi byt moudry [smích] a podle toho vypadaji i jeho skutky, zpusoby podnikani apod.

146834

26.10.2007 3:54

RE: nic noveho

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145921

myslím, že jediné potlačované je zde to, jak ty potlačuješ mindrák, vztek, že jsi psal nesmysly, nepodařilo se ti to zakamuflovat a někdo ti to vmetl do xichtu.
nevím, proč bys chtěl odstranit hodnotu věcí!?? ta je dána nezávisle na tobě nebo jakémkoliv určovateli-komoušském plánovači nebo revolucionářovi... třeba něčím tak prostým, jako poptávkou, cenou pro jiné lidi. ty už opravdu mluvíš s cesty! a když už nevíš kudy kam, vymýšlíš si cosi o sexu... pokud zrovna nefantazíruješ o revoluci a pseudo-vědeckých teoriích.

145930

26.10.2007 7:27

RE: nic noveho

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 145930

Kdo neví o čem je řeč jsi ovšem ty , je mi líto. Já toho rozhoně vymýšlím míň než ty. Místo fantazírování, kdyby jsi se mě normálně zeptal, tak ti třeba i velice konkrétně odpovím . Takže si dej zase dvě na ex , já jdu také po svém.

145937

24.10.2007 16:32

RE: nic noveho

Nemesis 85.?.?.?

Reakce na 145824

Marx měl pravdu i v jiných věcech, ale jen jeho jméno působí na mnoho lidí jako červený hadr na býka. Nebyl zbytečně v Anglii vyhlášen za největšího myslitele milénia. [velký smích]

145848

29.10.2007 23:19

RE: nic noveho

vaca 84.?.?.?

Reakce na 145824

Na moji poznakmu "nic noveho" jsem dostal 23 odpovedi. To je zatim muj rekord v teto nasi virtualni hospode.

146095

24.10.2007 10:59

nepodlehnout pesimizmu

bolek 85.?.?.?

Hodně smutné pravdy,ale považuji za důležité nepodlehnout pesimizmu,mysl zůstává svobodná.Spoléhám na nové generace
i na lidi,kteří budou umět svých třeba "omezených" práv využívat [smích]

145827

24.10.2007 13:09

RE: nepodlehnout pesimizmu

novak 85.?.?.?

Reakce na 145827

Ano. Clanek jako je TENTO by mel obihat internet misto kvanta balastu a radoby zabavy, kterou si bezni lide ve sve honbe za pobavenim a stale silnejsimi drazdidly tak radi elektronickou cestou preposilaji. Bohuzel mysleni bezneho obcana je jiz od nepameti tak masirovane, ze sance pripustit si, ze by veci mohly byt jine, nez deklaruje oficialni moc a sily, kterym dany stav nahrava do karet a historicky vyhovuje, je velice mala.

Naopak, bezny obcan si nerad pripousti neprijemne zpravy a informace a do chvile nez je opravdu pozde je vytesnuje mimo svuj zajem a pozornost. Nota bene, kdyz by si jejich prijetim musel vnitrne sam sobe priznat jak je kratkozraky, nevedomy, potazmo prospecharsky zamereny, sobecky a kolaborujici dle rceni "chleb a hry".

Radeji oci vuci nazoru, ktery na nej na zaklade vlastnich zivotnich zkusenosti mozna nekde v podvedomi dotira zavre a velice casto svou pozornost v souladu se zajmy puvodcu pokryteckeho stavu Zeme obrati proti nositeli teto nepohodlne informace. Staci jen mocensky vhodne psychologicky vedena propaganda umocnujici efekt stada a bezny clovek odkyva a s pochvalnymi vykriky odsouhlasi i to, co je prokazatelne i proti jeho vlastnim bytostnym zajmum. Vse se da prekroutit, zmanipulovat a zneuzit. Kolik agresivnich valek v minulosti nezacalo po umelem vytvoreni nepritele, atmosfery nenavisti a strachu a vyvolani zaminky k utoku, ktery pak neinformovani a zmanipulovani odsouhlasili??? Vzdyt valka je ten nejlepsi byznys a mocni bankeri a jejich nohsledi (politici a ekonomove) si toho jsou velice dobre vedomi. Nejake priklady z nedavne minulosti? Hitler - pozar Reichstagu a napadeni vysilacky v Gliwicich (bez nutnosti rozebirat jake financni kruhy mu tehdy dopomohly k moci), Bush - podjate vysetrovani udalosti 9/11 a nasledne Iracke ZHN, nyni Iransky jaderny program (bez nutnosti rozebirat jake financni kruhy a JAK kontroverzne ho dosadily do uradu).

Zajima tyto sily, ze jejich dobre naplanovane uklady neprinaseji lidem na obou stranach konfliktu stabilitu a prosperitu, ale naopak utrpeni a propad na cele generace? NE, protoze penize a moc nesmrdi, ony (ty sily v pozadi) se maji dobre za kazde situace. Navic bezni lide jsou vlastne luza, ktera si za svou naivitu a kolaboraci ani jine zachazeni nezasluhuje, ze? Napr. v byznysu pouzivaji radoby podnikatele pro bezneho obcana, ale i statni pokladnu, ktera by mela byt k uzitku vsem, vyraz "kavka". Kavka, kterou je tudiz treba "ojet" a podle toho, co sledujeme v politice historicky je malo pravdepodobne, ze by tento vyraz pro bezne obcany, samozrejme navzdory hlasitym proklamacim o prosperite, pravde, lasce a i boji za demokracii, nepouzivali i ti mocni a radne zkorumpovani politici.

ANO, je to tak - pravda osvobozuje, ale pouze v pripade, ze lidsky jedinec dosahl urovne, kdy si je schopen pravdu uvedomit, priznat a zejmena podle ni upravit svuj zebricek hodnot plus vlastni mysleni a chovani.

---
to be continued

145833

24.10.2007 13:44

RE: nepodlehnout pesimizmu

novak 85.?.?.?

Reakce na 145827

-- dokonceni prispevku:

Nastesti jsou v lidske populaci jedinci, kteri dokazi lez a pokrytectvi rozkryt, identifikovat a nasledne poselstvi zalozene na faktech predavat dal, a to samozrejme i s rizikem, ze se nesetkaji s pochopenim at jiz samotnych "cernych tricek", tak i svete div se ostatnich spoluobcanu, kterym je informace primarne urcena.

V minulosti nekteri, jako Hus, vytrvali dokonce, a pro sve hlasani pravdy o pokrytectvi cirkve/i skoncili na hranici. Jak se bude situace z tohoto pohledu vyvijet ve 21.st. se uvidi.

Mozna je nadeje v mlade generaci, ktera rekne dost a vynuti zmeny k lepsimu, ale copak neni brainwashing systemu zameren obzvlaste sofistikovane vuci ni? Uvidime, nadeje umira posledni.

Studijni material:

1.
http://mireksubrt.blogy.novinky.cz/0709/o-mravni-hranici-a-valce
2.
A proc jsme napadli Irak, tatinku?
http://www.netmag.cz/db/L20030904155757.zbynek.html
3.
Zeitgeist - duch doby (ceske titulky).
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=6456

Informace z Wikipedie
Zeitgeist The Movie je oficiální název filmu odhalujícího spojení mezi křesťanstvím, útoky z 11. září 2001 a Federal Reserve Bank:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Zeitgeist_The_Movie


Preji trpelivost ke studiu a tem, kterym je vse jasne a nejen tyto materialy a zvlaste ten o FEDu odbydou povysenym mavnutim ruky rikam: spete sladce.

145836

24.10.2007 14:07

RE: nepodlehnout pesimizmu

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 145827

No, tady jde o to, aby vůbec nějáká práva měly ty nové generace? No a taky o to, kdo je k tomu vychová, když ve škole se učí čistě službu systému? Taky jde o to, že práva se omezují právě proto, aby nemohla být svobodně využívaná? Jak chcete přejít ulici s "omezením" práva přecházet ulici. Nevěřím moc na tuto "samozlepšovací" cestu, protože prostředí které je věřím dosti přesně popsáno generuje neuvěřitelné množství poruch, úchylek od tělesných po duševní. Víte na využití mysli potřebujete tělo a trochu těch možností - něco si vypěstovat, mít možnost někde získat trochu rozumné vzdělání, kvalitní stravu. Všechny ty "dchovní" obrody mě dosti děsí, protože přeci jen nejsme duchové a potřebujeme ke všem věcem jednak tělo, jednak rozumné prostředí a jednak taky mít ho s kým sdílet. Ta situace je opravdu ve své hloubce a zpětné zákeřnosti - protože také dojde Ropa etc. etc. - velmi prgnosticky špatná.

Naprosto šílená a zjevně nelidská je ale v tom, co se zde často nastiňuje na Zvědavci, tedy, že dnes by lidé - pokud by nemakali na party úchylných nomeknlatur od bankovnictví až po politiku mohli při rozumném způsobu vedení komunit prožívat skutečně pěkné časy. To je zdrcující - pokud by svět byl veden rozumnou správou je možné se domnívat, že bychom chodili do práce která má smysl, navíc tak třikrát týdně - a zem by živila podle vědců nepočítaně víc lidí, než které nyní vláda šílenství politiky v podstatě týrá a skutečně hanebně ponižuje a zotročuje.

Ten problém se nevyřeší sám od sebe je můj názor a už vůbec ne tím, že si řekneme - vida i ve vězení se dá přece přemýšlet - no ale žít se musí zprostředkovaně, díky Bohu v těle - nejde nám o to stát se duchovními bytostmi - na co?

Navíc kdo podle Vás tedy zruší ty tisíce nesmyslných zákonů, tu vyšinutou kdyby spotřební - ale vyloženě sebedestruktivní propagandu od film až po správy, která do lidí vyloženě sugeruje - boj se, měj zbraň, urvi co jde, nevěř, nesouciť - urvi co jde, údavej...

Myslím, že pesimista nejsem, spíše realista - ta situace jde k bodu zlomu - jenže dnes už změna "zespodu" byla - li kdy jaká naprosto není možná, ten svět je jako nedobytný trezor a člověk v něm má vyměřeno zákonem jen málo místa pro existenci, už vůbec žádné pro život. Situace rozhodně není dobrá a nové generace kdo tedy vychová? Promiskuita, chlast, drogy nebo média a školy?

145837

25.10.2007 9:02

RE: nepodlehnout pesimizmu

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 145837

V nastalé situaci by mohl pomoci již jen tento postup: že by se všichni lidé domluvili, šli by všichni k volbám, ale místo volebního lístku by hodili do urny lístek, na kterém by bylo napsáno, že zastupitelská demokracie je podvod a že žádají přímou, internetovou demokracii.Tímto volebním aktem by nebylo umožněno zlegalizovat vládnutí současným pravolevým zločincům. Prostě aby všichni lidé takto bojkotovali volební frašku.

Říká se, že pravda vítězí, ale vítězi mají vždy pravdu. Ovšem tito vítězi rádi zapomínají na to, že nakonec BOŽÍ pravda zvítězí. A ta vesmírná, boží pravda je semele úplně stejně, jako oni nyní semílají své oběti.

145882

24.10.2007 15:15

RE: nepodlehnout pesimizmu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 145827

To záleží na tom, jak definujete "svobodnou mysl". Podle mne je nesvobodná taková mysl, která je na něčem závislá (většinou prostřednictvím těla) - tedy i mysl třeba kuřáka, alkoholika, enormního jedlíka, uživatele marihuany, léků a vůbec každého konzumenta. Za účelem polapení mysli do konzumní závislosti je vyvinuta velmi sofistikovaná metoda, působící hlavně skrze média, film a reklamu, a to od dětství a podprahově (tedy bez možnosti vědomé obrany). Nové generace vyrůstají před televizí - tedy alespoň ty "civilizované" ( čili mají menší pravděpodobnost svobodné mysli, než "chudí primitivové" třetího světa), a jsou tak skrze hrozbu předmětů své závislosti snadněji ovladatelné. No, uvidíme, jak se to s tou svobodou bude dále vyvíjet...

145842

24.10.2007 13:55

A co dál?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 85.?.?.?

Z tradičně rozhorleného projevu pana Škapíka jsem pochopil, že nejvíce světu škodí :

1. Politici. Dobře, vystřílejme je jako škodnou. Zásadní otázka - kde končí politici a začínají obyčejní lidé? Je pražský primátor politik? A starosta Tábora o 38 tisících obyvatelích je politik? A co radní v Kardašově Řečici? Jsou to politici? Starosta Ouholiček o 73 obyvatelích je také politik?

2 Zákony, základní nástroje politiků, jimiž nás zotročují. Dobrá, zrušme je šmahem. Jsme přece všichni osvícení, tak se bez nich obejdeme. Každému je přece jasné, že zrůdné Hitlerovo převedení silniční dopravy do pravého jízdního pruhu bylo násilí. Takže od teď každý v tom pruhu, v kterém se mu víc líbí.
A když náhodou svým teréňákem někoho sejmu? Nic se neděje, žádné zákony nehrozí.

3. Práce. Tou nás politici zotročují. Ihned ji zrušme. Již od zítřka zůstaňme všichni pěkně doma. Nejsou žádné zákony, takže si můžeme chodit nakupovat do hypermarkáda za pět prstů. A pak budeme pěkně celý den sedět u svých PC a vymýšlet takovéto kra.iny.

-----------

Jestliže pane Škapíku kritizujete, měl byste nám rovněž ukázat, kudy dál. Jinak si můžeme myslet, že opět jen mlátíte prázdnou slámu.

145838

24.10.2007 18:55

RE: A co dál?

detergent 194.?.?.?

Reakce na 145838

Když starosta Ouholiček zašmelí les za vesnicí, udělá z z jediné hospody ubytovnu pro ukrajinské gastarbajtry a podmíní vjezd a výjezd z Ouholiček kontrolou otisků prstů, tak ho všech třiasedmdesát obyvatel zfackuje jak psa a pověsí za uši na stožár před hasičárnou.

Když pražský primátor zašmelí miliardy do olympiády a další miliardy do tunelu pod Stromovkou, nechá vykácet půl obory v Klánovicích kvůli golfovému hřišti a poskytne nebytové plochy v centru pro kasina izraelských mafiánů, nezfackuje ho nikdo.

To myslím docela přesně vytyčuje hranici mezi politiky a obyčejnými lidmi: politik je ten, kdo se už nemusí bát hněvu voličů, protože je od nich dostatečně izolován a nemusí mezi nimi žít.

Naší obrovskou chybou je to, že jim pořád ještě žereme ten nesmysl s "občanskou společností" - že místo vidlí a pochodní s sebou na úřad nosíme petice a pak se hrozně divíme, že nás s nimi pošlou do podatelny.

145857

25.10.2007 0:05

RE: A co dál?

GHEORGHE 86.?.?.?

Reakce na 145857

Ano, takto to chodí, ještě nás pošlou s peticí do podatelny a pak se nám vysmějou. Proto tvrdím, že už nestačí pouze diskutovat
a mlátit prázdnou slámu. Ale musíme udělat něco, aby se zastavili a začali nám alespoň naslouchat. A co by to mělo být? Jedině opět vyrazit do ulic. A nejbližší příležitost bude v sobotu 17.11.2007. Přijďte s píšťalkami, se zvony a zvonci, či postačí klíče - na všechna hlavní náměstí všech měst a obcí v republice. A opět by mělo zaznít děkujeme a odejděte - už to stačilo. Taky by bylo vhodné, kdyby se připojily i odborové organizace, ale co se dá od nich čekat, když jejich bosové jsou už dávno na výplatní listině. A pražský magistrát - tak to je téma na další defenestraci.

145868

24.10.2007 23:38

myslím ale

dr.benway 152.?.?.?

Reakce na 145868

že časnější příležitost jak dát najevo, co si myslíte o pražské vládě a soudnictví bude o týden dříve. 10. listopadu na Josefově! Místo klíčů si ale přineste klacky na nácky!

145870

25.10.2007 17:48

RE: myslím ale

Hastrman 71.?.?.?

Reakce na 145870

Take se zucastnis? [cool]

145909

28.10.2007 14:37

RE: myslím ale

detergent 194.?.?.?

Reakce na 145870

No tak zrovna tohle mi nepřijde jako ta správná příležitost, jak vyjádřit odpor vládě - před chvílí jsem koukal na Partii a zástupce koalice i opozice se vzácně shodli, že proti pochodu nacionalistů budou postupovat navzdory rozhodnutí soudu a navzdory platným zákonům. Jako studijní materiál doporučuju též názor protistrany (kde mimo jiné zazní, že demonstrace měla původně proběhnout už loni v prosinci).

Takže, občané, vykašlete se na nacionalisty, udělejte radši něco užitečného a přineste si klacky na primátora Béma, protože on a jemu podobní jsou pro současný svět daleko větší škodnou! [smích]

146019

24.10.2007 21:16

RE: A co dál?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 145838

Pane Vojto, hle, já s Vámi projednou souhlasím.

Pan Skapík podle mne svým rozhorleným způsobem popsal situaci ze svého specifického úhlu pohledu celkem přesně a dokonce se evidentně strefil do úhlu pohledu většiny komentujících. Obávám se však, že tento úhel pohledu je tolik přitažlivý hlavně proto, že jak autora, tak souhlasícího čtenáře vyviňuje a osvobozuje od jeho vlastního přirozeného dílu zodpovědnosti za realitu, ve které žije, a přesunuje vinu i zodpovědnost někam ven, na nějaké "politiky" či "temné síly" vůbec. Minule, pokud se pamatujete, zase za vše mohli novináři. Jo a církev, ta taky může za vše. A last but not least feministky. Jediný, kdo nemůže za nic, je pan Skapík a laskavý čtenář, který s nim souhlasí. Jó, když si někdo myslí, že takhle mu to bude fungovat, a že tím něco změní k lepšímu.... [oči v sloup]

145864

25.10.2007 11:01

RE: A co dál?

Jadawin 194.?.?.?

Reakce na 145864

No a vy i s panem Vojtou děláte to samé, akorát naopak. Shazujete pochvalné reakce a prsíte se, jak jste dobří, a jak všichni ostatní mají svůj přirozený díl zodpovědnosti a bla bla bla. Ještě jste měl připojit pohádku třeba o tom, že máme začít chodit volit... Nevšiml jsem si, že by mě pan Skapík (nebo některý z komentátorů) nějak vehementně přesvědčoval, že zrovna on za nic nemůže. On prostě popsal stav věcí, jaký je. A to je snad špatně nebo se to nesmí, pokud člověk okamžitě nepřipojí několik geniálních řešení (která pochopitelně neexistují)?

Dokud bude homo sapiens sapiens tak přemnožený jako dnes, žádné uspokojivé řešení jeho dlouhodobé existence na této planetě neexistuje (zapomeňte na pohádky o vědě apod.). A protože dosažení celosvětové dohody na postupné zredukování počtu lidí během následujících generací je čistá utopie, tak to samozřejmě skončí v řekách krve...

Dobře, předpokládejme, že 90% lidí zakalilo. Co dál? Pokud by zbylých 10% myslelo stejným způsobem jako dnes, tak se opět nic nezměnilo. Opět bude či postupně vznikne (pseudo)otroctví, násilí, nespravedlnost apod. a až se druh zase přemnoží, tak bude tam, kde jsme teď, tedy v pr..... A pokud budou myslet natolik jinak, pak už to v podstatě zase nebude člověk.

Jinými slovy -- náš vlastní druh je více méně slepá vývojová větev vnitřně neschopná trvalejší existence. Chvíli to sice může vypadat dobře, ale pak to nezadržitelně skončí špatně. Vzpomeňte na dinosaury -- lidé moudří rozumní (překlad homo sapiens sapiens), za které se tak rádi považujeme, budeme až ve chvíli, kdy tady vydržíme déle než oni. A do toho nám ještě "trochu" zbývá.

Ve světle tohoto jistě pochopíte, že s Vámi určitě nebudu diskutovat podružnosti jako novináře, feministky nebo církev. Lidi buďto změní své myšlení asi tak o 1000% nebo půjdou tam, kam zatím patří -- na věčnost!

145886

25.10.2007 16:17

RE: A co dál?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 145886

Hergot, to jste mě vyděsil.

Jste tu už dlouho, tak byste si mohl vzpomenout, že pan Škapík je ve vnucování svých názorů v průběhu diskuzí pod články velmi vehementní a nesnese odpor.

Napsal jsem snad jasně, že mi popis situace od pana Skapíka připadá poměrně přesný, nevím tedy, proč kopete do otevřených dveří a znovu mě přesvědčujete o tomtéž.

Ovšem stejně jako pan Vojta říkám - no a co dál? Co navrhujete, pane Skapíku? Jak to řešíte Vy sám za sebe? Protože z přemíry slov pana Skapíka na mě čiší pouze ono "slova, slova, slova" ... mlácení prázdné slámy...

Ani z Vašich výkřiků mi není jasné, o co vám jde - kromě kritiky tohoto zkaženého světa. Máte nějaký návrh, jak změnit myšlení a činy těch, co za vše mohou? Nezdá se Vám také (jako mně) logické, že změnit můžete jen myšlení svoje?

PS Já volit nechodím, nevím, proč bych k tomu nutil kohokoliv jiného.

145906

26.10.2007 11:35

RE: A co dál?

Jadawin 194.?.?.?

Reakce na 145906

Dobře, uznávám Vaše námitky.

Ale na otázku "co dál?" jsem, přece jenom, svým výkřikem odpověděl:
- snížit počet lidí
- začít se k sobě chovat slušně

Tvrdím, že pak by se většina (když ne všechny) zbývajících problémů vyřešila sama. Ale to už (asi ne)jeden říkal přede mnou a jestli si dobře pamatuju na "nedělní školu", tak to tehdy moc nevyšlo (minimálně se mi tato interpretace událostí na počátku letopočtu od Douglase Adamse velmi líbí).

A také si dovolím tvrdit, že se obě uvedené zásady snažím dodržet (podle hesla "začni nejdřív u sebe"[mrknutí jedním okem], jak to jen jde. Mám dvě děti, což vidím jako ideální kompromis z mnoha hledisek a o slušném chování se nemůžu moc chvástat, protože bych tím ukazoval spíš opak :-]. To byste se musel zeptat v mém okolí...

145943

26.10.2007 14:38

RE: A co dál?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 145943

..- snížit počet lidí
- začít se k sobě chovat slušně..

A jak to chcete udělat? [překvapení] [překvapení]

Snížit počet lidí - no to vůbec netuším, jak zařídíte... Jediné, na co máte reálný vliv, je počet Vašich dětí...
Začít se chovat slušně - to je přesně to, co tvrdím - i s tím můžete začít pouze sám u sebe. Jak k tomu donutíte ty, co "mohou za vše" ??

145953

26.10.2007 15:26

PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 145953

Tak mě napadlo - s tím snižováním počtu lidí - třeba byste to mohl zkusit heparinem?...Ovšem, jestli by to pak ale zároveň splňovalo druhou podmínku, jestli by to bylo v rámci toho, že se k sobě chováme slušně.... [velký smích]
Ono vůbec "chovat se k sobě slušně" je dost široký pojem... bůhví, jestli bychom se na něm shodli... a v případě neshody, kdo posoudí, který z nás se tedy chová slušně a který ne? [překvapení]
Víte, proto těm Vašim a páně Škapíkovým tezím říkám výkřiky a mlácení prázdné slámy - jedna věc je, že všichni víme, jací by ti ostatní měli být, a jaký by měl být svět, ovšem druhá věc je, že na to první nemáme pražádný vliv a na to druhé máme vliv právě jen v rámci našeho podílu na tvorbě tohoto světa. A proto tvrdím znovu - začít můžeme jen každý sám u sebe... a zamyslete se nad tím trochu hlouběji, než to zase odmávnete
[mrknutí jedním okem]

145957

26.10.2007 15:24

RE: A co dál?

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 145943

No snížit počet lidí to je opravdu zajímavý požadavek pane kolego. A kde byste začal, což takhle pěkně zase v Té Vaší vychované rodině, že byste potvrdil Vaši publikovanou zásadu "začni nejdřív u sebe" a mohl byste třeba snížit počet lidí Va Vaší rodině? Třeba když máte dvě děti, že byste pro začátek zabil jedno????

Víte, při vší úctě snižování počtu lidí je právě hnacím motorem opravdu všech možných sekt od těch vydávajících se za křesťanké až po laskavé bankéře, kteří se také starají jen o svou rodinu.

A na kolik to tak snížit? Podle vědců by současná země uživila v klidu a pohodě neporovnatelně více obyvatel, než má nyní.

Nebylo by lepší změnit způsob řízení právě se snižování lidí a otrocké práce na rozumnou správu? Rozumná správá je přesně to, že by lidem třeba nevládli agresivní sadisté a drogový dealeři - politici, ale lidé moudří, pod skutečnou kontrolou obyčejných lidí - jenže zřejmě pokud chcete snížit počty těch lidí, tak se neshodneme. Nic ve zlém, ale pokud Váš názor není legrace a je upřímný, tak to právě veselé není.

145960

26.10.2007 16:51

RE: A co dál?

Jadawin 194.?.?.?

Reakce na 145960

A tak se do mě prosím pustil i samotný pan autor. A to jsem si myslel, že jsme na jedné straně. Vskutku vtipná situace [smích].

Jestli si dobře vzpomínám, tak jsem nic o zabíjení nepsal, operoval jsem pouze s řízeným poklesem počtu lidí během následujících. Něco jako "děti mít, ale nepřehánět to". Když si všichni uvědomí, že je to jediná cesta, tak máme vyhráno. A dvě děti je přesně to číslo, při kterém dochází k pomalému snižování počtu lidí (protože "udržovací minimum populace" je tuším 2,1 dítěte na matku). A zároveň to rodičům poskytuje dostatek prostoru k realizaci rodičovských pudů a funkcí.

A takové ty údaje, kolik BY tahle země uživila. K tomu by mě akorát zajímalo, jak bude to číslo vypadat po vyčerpání zásob fosilních paliv, což je bod, kterého se, předpokládám, dožiju i já. Určitě se proti dnešku dramaticky sníží.

145963

26.10.2007 17:19

RE: A co dál?

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 145963

[vyplazený jazyk] Autor se do Vás nepustil. Jen to snižování počtu lidí je děsivé, víte proč, protože o to se velmi reálně snaží současní vládci světa ve svých programech - napří povinná výroba ethanolu co by doplńku paliva do pohoných hmot - přičemž je na vstup dražší energie než na výstupu... tedy vydělává na tom obrovský agrární komplex a planeta jde k hladomoru tentokrát i syntetickému, ale co chci říci...

Problém je v tom, že i pokud nás Ti vládcové zabijí třeba polovinu dětí a šílení jsou na to dost, jsou to loutky, tak ale pořád budou vládnout ONI, tedy idiocie a zvrácenost, jako za starého Říma. Pěkný den a vše v dobrém Martin

145964

31.10.2007 13:10

RE: A co dál?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 145964

At to vypada desive a prumerne uvazujicimu cloveku v ramci jeho pojimani zivotni reality nepravdepodobne a tudiz tuto variantu (i se strachem co kdyby to byla nahodou pravda) vnitrne i navenek odmita, dle meho nazoru se p. Skapik priblizil pravde velice blizko. Od doby Rima se krome obrovskeho technologickeho pokroku poslednich dekad a sofistikovanejsiho pusobeni na masy opravdu mnoho nezmenilo.

Staci si projit nezavisle materialy, ktere bez pochlebovani mocnym, bez skrupuli a na dukazech pojmenovavaji deni tohoto sveta v souvislostech a celkovy obrazek se zacina rozkryvat.
Napr:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Zeitgeist_The_Movie
a 3. cast o FEDu: http://video.google.com/videoplay?docid=7462852758...


Pokud by tomu tak nebylo, historie by se nemohla jiz tolikrat opakovat a osviceni panovnici, vedci, politici by tento nas svet jiz davno privedli na uroven hodnou lidskych bytosti. Vse je o vychove lidi a pusobeni na jejich pozitivni nebo negativni rysy, ktere vyuziva zdeformovanou podstatu lidske povahy k obrazu svemu (udrzeni a rozsireni moci, cashflow do vlastni kapsy na ukor vetsiny apod apod.). Pokud by tomu tak nebylo, tak by 10% lidi teto Planety nemohlo vlastnit 90% majetku a naopak a nuzky socialnich rozdilu by se nemohly dale tak propastne rozevirat. Nebo je reseni opet jako jiz tolikrat v minulosti v dalsi globalni valce????

Mozna by bylo dobre si prostudovat nasledujici materialy, ktere na problem pohlizeji z ekonomickych souvislosti:
http://www.paradigma.sk/redakcny_system/clanok.php...

http://www.paradigma.sk/redakcny_system/clanok.php...

komentare/2007/09/2245-laskave-banky-spechaji-na-p...


Mozna v tech materialech naleznete i uvahy jak dal, kdyz uz po nich tak volate.

146188

26.10.2007 12:02

RE: A co dál?

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 145906

Nevím proč píšete, že jsem vehemtní a nesnesu odpor ve vnucování svých názorů v diskusi!

Tím také odpovím na Vaši otázku, že člověk může změnit jen svoje myšlení.

Stále dobře nechápu, jak někdo může odtrhnout myšlení od života v těle? Když změním moje myšlení tak co jako se asi tak má stát, změním realitu - jsem snad Bůh?

Já si myslím, že právě ten článek je o tom, kdo nás nutí neskutečnými zbraněmi, manipulací, zákony měnit jak myšlení, tak způsob bytí. Jde tomu zamezit, budu se snažit popsat fungování Matrixu v nejbližších dnech i s návodem, jak vystoupit, tentokrát ovšem skutečným, ne nějakou nepraktickou věcí založenou na tom, že změníme zlo, pokud budeme čekat až oono samo se zázrakem přemění na dobro. Ne jde jen o to to zlo změnit rozumně, tedy nenásilně. Návod nabídnu Zvědavci v nejbližších dnech, podaří-li se dokončit a je Pánové, ne že není, stačilo mi na to asi dvacet let holoubání nonstop a trochu neosobního přístupu.

145944

26.10.2007 14:27

RE: A co dál?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 145944

...Stále dobře nechápu, jak někdo může odtrhnout myšlení od života v těle? Když změním moje myšlení tak co jako se asi tak má stát, změním realitu - jsem snad Bůh?...

To nechápe víc lidí. A více lidí se už o pochopení tohoto pokouší - tisíce let. Někteří to už pochopili (dokonce i moderní fyzikové a matematikové) - ano, když změníte myšlení, změníte realitu. Jste Bůh - lépe řečeno jste jednou z podmnožin v množině Bůh. Jste jedna kapka v moři zvaném Bůh - nejste celý Bůh, ale máte stejnou podstatu a (latentně) i vlastnosti. A ano, myšlení od těla lze "odtrhnout", protože tělo je až "produktem" myšlení.

Na vlastní kůži jsem se ale přesvědčil, že k tomuto pochopení vede dlouhá a trnitá cesta, a to hlavně cesta osobních prožitků a zkušeností. Nad knihami či nad netem to pochopit nelze. Tato zkušenost je totiž slovy nepřenosná - takže nečekám, že se mnou budete (moci) souhlasit.

145952

25.10.2007 18:16

RE: A co dál?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 145886

Zásadně nesouhlasím s tím, že stav věcí odpovídá tomu, jak je pan Škapík popsal. Třeba právě ti politici. Jsou to většinou vzdělaní, slušní a pracovití lidé.

Jako v každé lidské skupině jsou i mezi nimi deprivanti, kteří lžou stejně snadno, jako dýchají. S nevinným úsměvem na tváři vám na otázku, "kde berete ty peníze", opáčí.
V nočním stolku.
A kdo je dává do toho stolku?
Manželka.
A kde je bere manželka?
Já jí je dávám.
A kde je berete vy?
No vždyť už jsem vám řekl, že v nočním stolku.

No uznejte. Může být něco ještě křišťálovější?

Tomu, co zde provádí pan Škapík, se v teorii propagandy říká "cejchování". Častým a rozhorleným opakováním jednoduchého tvrzení, třeba že všichni politici jsou dobytkové, nám pan Škapík vymývá mozky. Po nějakém čase, kdy bychom měli mezi různými politiky volit, se nám v hlavách rozsvítí červené světélko s nápisem "politici=dobytkové". Přestaneme přemýšlet, vše je nám jasné a volit nejdeme.

A teď se pokusme spolu zamyslet, komu je to ku prospěchu? Ať mluvíme o jakýchkoli volbách. Kdo přijde vždy v plném počtu? Komunističtí přívrženci. Ti jsou stoprocentně disciplinovaní, věří svému bludu a volit budou třeba i v komatu. Je jich relativně málo. Kdyby k parlamentním volbám přišli všichni voliči, sotva by se komunisté do parlamentu dostali. Rozšíří-li negativní propaganda "blbou náladu", spousta slušných lidí k volbám nejde. A ejhle! Okrajová skupinka komunistických fanatiků má v parlamentu tolik křesel, že spolurozhoduje o osudu naší země. Fuj!!!

To je ten důvod, proč se já a někteří další rozumní lidé snažíme v těchto diskusích o poněkud jiný úhel pohledu na debatované problémy.

Na závěr to nejdůležitější. Chci-li něco v našem světě změnit, budu k tomu spíše potřebovat:

A) zlost, malověrnost, neschopnost nalézat řešení, víru v temné síly či jiné BUBÁKY, odevzdanost, iracionalitu, pesimismus, nespokojenost se vším, hnus, ...

B) racionální kritické myšlení, nápady, elán, víru ve vítězství dobra, kreativitu, vytrvalost, bojovnost, optimismus, ...

A teď se prosím na chvíli vraťte k diskutovanému článku. Evokuje ve Vás (a samozřejmě i ve většině ostatních čtenářů) spíše pocity ad A) nebo B)?

145910

31.10.2007 14:14

RE: A co dál?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 145910

Vojto49. Nezlobte se, ale vase argumenty vyznivaji promodrale a opet hledaji nepritele tam na te druhe strane. Pisete o komunistickych volicich a podprahove podsouvate ctenari, jako by prave tito volici byli ti pomyleni a svou pomylenosti vedli tento svet do zahuby.

Je legracni, jak se prave ti nejvetsi zastanci demokracie, prosperity a pokroku uchyluji k ideologizaci problemu, dokonce i A a B je pouzito.[smích]

Dobre, dovolte otazku. Kdo chodi k volbam v tzv. kolebce demokracie USA? Komuniste? Takze za tristni vysledky voleb v US, kdy se k moci 2x za velice kontroverznich okolnosti dostal p. Bush mohou komunisti? A pokud ne, kdo kliku tohoto pana a lidi v pozadi do kresla dosadil a umoznil mu tim pachat kroky, ktere maji k demokracii a spravedlive lidske spolecnosti hodne daleko?
Vsiml jste si, co se stalo 11.9.01, kdy mel prezident Bush snad nejmensi preference ze vsech minulych US prezidentu a hrozilo, ze by nemusel byt znovu zvolen? Prisel velmi kontroverzni teroristicky utok a jeho preference opet vyskocili prudce vzhuru. Myslite, ze by ke vsem temto udalostem doslo, i k valce v Iraku a vyhrozovani Iranu, kdyby volby v r. 2000 vyhral Al Gore se svou odlisnou politickou linii? Vite, kdo byl tehdy guvernerem na Floride a volby tehdy udajne manipuloval? Jeb Bush - bratr prezidenta. To jsou nahodicky.

Jeste porad mate pocit, ze okolnosti, ktere hybou svetem neovladaji urcite kruhy za ucelem udrzeni svych mocenskych pozic a ze jim k tomu nepomaha sofistikovany brainwashing tzv. nezavislych medii? Dokonce i duvod k invazi, podobne jako za Hitlera (Gliwice a zahajeni 2.sv.valky) se nasel. Iracke ZHN a nyni je nutno bombardovat Iran pro jeho opet udajny vojensky jaderny program. To, ze i Generální ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Mohammed El Baradei v nedeli 28.10. na CNN "Late Edition with Wolf Blitzer" tvrzeni US poprel, priznivce bushovy politiky nezajima. Videl jste tento rozhovor v nasich mediich? Tezko, bylo ticho po pesine. Tady jej mate a presvedcte se na vlastni oci:
----- http://video.google.com/videoplay?docid=9138950551...
-----

Jako jediny material, ktery by mohl otrast vasim pohledem na vec zde uvadim odpor pozustalych po obetech udalosti 9/11 proti oficialni (bushove) verzi vysetrovani utoku. Vypnete ve sve mysli zaujatost a cely dokument si prostudujte a zvlaste nazor pozustalych na prubeh vysetrovani:
911 Press For Truth - CZECH
http://video.google.com/videoplay?docid=-266806329...


Upozornuji, ze nebyt utoku 9/11, expanze US vlivu na stredni vychod (miliony mrtvych) a pokus o instalaci US miroveho radaru u nas v CR by se konala velice, ale opravdu jen velice tezko.[smích]

146192

31.10.2007 22:32

RE: A co dál?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 146192

JeneSmithi1984, vážím si Vašeho zápalu, s nímž se snažíte změnit tento svět. Svým příspěvkem jsem chtěl říci, že svět není černobílý, jak jej líčí pan Škapík. Jeho způsob kritiky příliš připomíná články z Rudého práva z dob normalizace. Komunisté tehdy běsnili proti kontrarevoluci. Vtloukali nám do hlav, abychom okupaci své země považovali za bratrskou pomoc. Od té doby jsem na jakékoliv vymývání mozku alergický.

Soudím, že Vás tyto skutečnosti příliš nezajímají. Vidíte problémy jinde. Tedy k tomu, co zajímá Vás. Volby ve Spojených státech jsem neměl čest kontrolovat. Proto nemohu posoudit jejich korektnost. Naprostá většina američanů dnes přece nevolí své vůdce dle jejich idejí, nýbrž dle vizáže. K čemu tedy manipulovat volby? Vždy zvítězí ten hezčí. Porovnejte si vizáže amerických prezidentských kandidátů už od dob J.F.K.

K 11.9. Podíval jsem se na doporučený pořad. Slyšel jsem jen množství emotivních slov. Neviděl jsem žádný důkaz spiknutí. Není pochyb. Mnoho lidí v souvislosti s touto tragédií selhalo. A ti se snažili své selhání zakrýt. To je lidské, nikoliv tajemné. Rozumím tomu, proč média stále znovu tuto kauzu démonizují. Je to vše o penězích. Kdo podá senzačnější svědectví, bude mít vyšší sledovanost či prodá větší náklad. A proč má údajné spiknutí stále tolik stoupenců?

Již malé děti sledují s daleko větším zájmem předměty, které se pohybují neobvykle. O lezoucí mouchu ztratí zájem brzo. Předmět, vykonávající nečekané pohyby, udrží zájem dětského diváka nesrovnatelně déle. Tento zájem o neobvyklé věci s námi roste. Přímo magicky nás přitahují tajemné, astrální, metafyzické a jinak nesmyslné jevy. Co je běžné a snadno vysvětlitelné, nás nebaví. A jsme u toho. V minulosti to byli Moloch, Anubis, Poseidon, Ceres, Quetzalcoatl, Tór, Perun, ... a stovky dalších, říkejme jim třeba BUBÁK. Lidé v ně věřili tolik, že jim byli ochotni obětovat své i cizí životy.

Věřit v něco tajemného a magického nám působí příjemné mrazení. Je to vlastnost našeho mozku. A ta je příčinou naší iracionality a stupidity. Co hůř. Když ve svého BUBÁKA jednou uvěříme, vyhledáváme cíleně jen ta fakta, která jeho existenci potvrzují. A zcela ignorujeme nebo bagatelizujeme informace protikladné. Nejšťastnější jsme, když nalezneme další vyznavače téhož Bubáka. S těmi si pak svého Bubáčka pěstíme a vzájemně se utvrzujeme ve správnost své víry. Běda však, odváží-li se někdo jako já v BUBÁKA nevěřit. Marně se snažím vyznavačům Bubáka vysvětlit, že termín "skupinová stupidita" není urážka. Že to není ani hloupost, mentální retardace, ani nedostatek informací. Definici, příklady a základní projevy lze na webu snadno nalézt. Věnujete-li studiu tohoto fenoménu alespoň pár minut, bude naše příští diskuse plodnější.

146215

1.11.2007 1:30

RE: A co dál?

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 146215

Vojto49, se zajmem jsem si precetl vasi reakci na mou reakci [smích] a ocenuji vas serozni pristup a cas, ktery jste tomu venoval. Jiste mate dar vyjadrovani a vase myslenky jiste nepatri mezi ty nepodlozene znalostmi a jistym druhem zkusenosti. Mnoho z toho co popisujete je zalozeno na realnem zaklade, ale bohuzel jadro problemu obiha a nebo vylozene ignoruje.

Z toho je jasne, ze nase vnimani sveta a s cim jsme v zivote konfrontovani je odlisne a pokouset se dekodovat kdo je blize pravde (byt relativni) muze mozna posilit nase ega, ale to bude asi tak vsechno.

Co se tyce liceni relity panem Skapikem, tak nevim jak dalece je cernobile (je to vec nazoru a on sam by vam jiste dokazal nejlepe na vas primer odpovedet), ale rozhodne sokuje mysl lidi, ktera presne zapada do kategorie tech medialne a jinak systemove zpracovanych a ktera bohuzel reaguje v souladu s konzumnim pristupem k zivotu uz jen pouze na stale vetsi drazdidla... Mysl, ktera si jinou nez pravdu obecneho konsenzu zivenou oficialnimi massmedii nepripousti a naopak jiny (casto kontroverzni) nazor posuzuje jako ohrozeni jistot na ktere je zvykla, a tudiz jej velice casto blahosklonne vytesnuje mimo svou pozornost nebo jej primo oznaci za blabol nebo konspiraci. Mozna jste ale videl film vrteti psem a at tomu chcete verit nebo ne vezte, ze pochybovat o tom, ze se takove praktiky v minulosti s cilem manipulovat masami a dostat je na svou stranu nedely nebo i dnes nedeji muze opravdu jen velice presvedceny clovek. Staci jen zdravy rozum, pristup k nezavislym informacim a naslouchat lidem, kteri k tomu maji co rici a veci dostavaji uplne jiny rozmer.

Co se tyce udalosti 9/11, tak pokud odsouvate namitky nezavislych odborniku a dokonce i pozustalych po obetech do kategorie "bubaku" a mate pocit, ze temto lidem jde o ziveni spikleneckych teorii, tak to neni jen neucta k nim samotnym, ale zejmena to vypovida o faktu, ze jste mnoho casu studiu informaci, ktere na dukazech rozporuji podjate vysledky oficialni verze vysetrovani (NIST) nevenoval. Pokud by tomu tak nebylo, nemohl byste relativizovat zrejme zlociny, kterych se nekteri lide ve vrcholnych politickych funkcich paradoxne ve jmenu tzv. demokracie meli dopustit a vezte, ze to nejsou ti, kteri opravdu rozhoduji. Jmena tech, kteri opravdu tahaji za nitky se bezny clovek nema obvykle sanci, jako v pripade mafianskych chobotnic, dovedet. Historie je plna takovych prikladu a ze se stale i na prahu 21.st. opakuje dokumentuje, jak malo jsou bezni lide odolni vuci manipulacim, polopravdam a vylozenym lzim mocnych pred i za oponou a jak nase udajne inteligentni civilizace pomalu ale jiste, tak jak ji zname, pracuje na svem zaniku.

A priklad? Jak muzete duverovat retorice a cinum lidi za kormidly svetovych mocnosti a zejmena soucasnych spojenych statu, a to i pro jasna a neoddiskutovatelna historicka fakta, kdyz nemuzete duverovat ani politikum na mnohem nizsich postech viz. nase ceska zkusenost s modrymi ptaky v popredi.
DOKONCENI PRISTE.

146227

1.11.2007 1:16

RE: A co dál?

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 146215

DOKONCENI:
Vy si myslite, ze ti nejvyse na zebricku jsou oproti tem mene mocnym cestnejsi a osvicenejsi a ze jim jde opravdu o dobro pro vsechny zucastnene??? Tito lide maji jediny strach, a to z toho, ze vetsinovy obcan prohledne a ze rekne dost - nedekujeme odejdete.

No a co rici na zaver? Snad jen, ze zde je nekolik dalsich odkazu, ktere by mohly vasim slucovacim bodem v pripadne zajmu pohnout a k jejichz studiu vam preji hodne pokory a trpelivosti:

Oil Peak - Zlom ropy
---- http://zlomropy.blogspot.com ----
Doví se svět pravdu?
---- http://www.deepend.cz/brany/?path=home/&article_id=9975 ----
---- http://www.messin.estranky.cz ----
---- http://www.hatchet.estranky.cz ----

A citat na zaver? ,,Nikdo není tak beznadějně zotročený, jako ti, kteří falešně věří, že jsou svobodní.‘‘
--Johan Wolfgang von Goethe

Hezky den,
jansmith1984

146228

24.10.2007 21:56

RE: A co dál?

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 145838

Když znáte jen hloupá řešení , neznamená to ještě , že dobrá neexistují. 1.Politici začínají tam, kde se na ní lidé navazují a jednají podle ní v hierarchickém smyslu asi jako třeba nějaká Geltrůda kdysi vzhlížela k Faterovi a jednala v jeho prospěch , třeba jako poslední dělnice , ale vychovávala dítě a pusobila na okolí a patřila tím k armádě s neslavným koncem. Takže i ona jednala politicky , také jí by jste zastřelil? Já ne , já bych jí poučil o jejím omylu. 2.Bohatým zákony opravdu moc nehrozí , takže váš příklad kulhá na obě nohy. Pro začátek by stačil na všechny stejný metr. Např. odvolatelnost a možnost příkladného potrestání politika. 3. Konečně něco včem s vámi mohu souhlasit . Ano zrušme zbytečnou práci , která nám nedává jídlo , bydlení , která přináší jen slabý užitek ať už v kanceláři , nebo ve výrobě.
------
Zjistit co je špatně je prvním krokem k nápravě , ale horší je když budou všichni jak tehdy ta Geltrůda, kterou tehdy nikdo nepoučil.

145865

24.10.2007 13:30

jen tak

K. Larysch 78.?.?.?

...jasně sdělená realita dneška, lidé jsou v otroctví svého nevědomí a všudy přítomného strachu, hnacím motorem jen jak si zajistit zítřek, a to bylo, je a bude pokuď člověk sám v sobě neobjeví přirozenost, dotuď bude lehce ovládananým a o to tu jde,je to jejich hra, a lidé stále jen myslí...

145839

24.10.2007 14:20

Zivot

Erik 82.?.?.?

s vynimkou malopocetnych casovych vynimiek,
vzdy bol jeden velky podvod.
Podvod na priemernom cloveku-obcanovi.
Koho by inac vladnuca trieda zdierala?
Bezdomovcov uz nemozno, a bohaci sa nenechaju.

145840

24.10.2007 15:55

Ruka ruku myje

skud 194.?.?.?

Tento článek přesně popisuje realitu státního vynucovaného a legalizovaného násilí. Právní řád či legislativa (fuj tajxl) se stává čím dál tím složitější, pro běžné lidi zcela nesrozumeitelnými předpisy.Demokratičtí liberálové mi můžou sami valit klíny do hlavy, že omezí vliv státu a že udělají svobodnější prostor pro lidské aktivity a pro zdravý vývoj populace, ale oni sami budují represivní a restriktivní chimeru, která se bude stále více projevovat samými zákazy, vykořistováním, vydíráním v podobě nesmyslných zákonů a exekuční moci. Dnes je jedno jestli jde o soukromé organizace a podnikatelé či státní instituce a úředníci,exekutoři, právníci atd... Vždy budou potírat lidskou svobodu, pohrdat právem jednotlivce jako za komunismu a nacismu. Výdyt dnes se lidi redukují jako lidské zdroje. Demoliberálové si berou inspiraci z nacistického a bolševického myšlení a toto balí do modrého superdynamického modrého hávu.

Všiml jsem si, že když jezdím po státech jihovýchodní evropy, blízkého východu atd.., tak tam jsou lidi veselí, nikam zběsile nepospíchají a jsou to pohostinští srdeční lidé, ze kterých není cíit namyšlenost a extrémní egoismus, který zavládl v USA a v Evropě. A toto zhoubné modré myšlení ničí celé lidské společnosti. likvidující lidskou soudržnost, schopnost se domluvit a ne se spoléhat na státně diktované zákony a udržet si zdravý rozum a poslouchat své intuice a smysly.

Vždyt to jejich nové myšlení, Nová Ekonomika směřujwje k tomu aby každá nenáviděl každýho. Aby každý byl atomizován (izolován a osamocen), aby nikdo samostatně nepřemýšlel a aby byl každý sám uzavřený do sebe a tiše sledoval, jak se kdo propadne do propasti.

145844

24.10.2007 15:59

RE: Ruka ruku myje

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 145844

...Aby každý byl atomizován (izolován a osamocen), aby nikdo samostatně nepřemýšlel a aby byl každý sám uzavřený do sebe a tiše sledoval,jak se kdo propadne do propasti....


Nečetl jsem přesnější vyjádření současné technologie moci doposud. Děkuji. Jen dodám, že v této věci jsou unikátní filmy na Google o Zigmundovi Freudovi a jeho rodině, která započala novodobou inkvizici zneužitím společných reflexů vlastností lidí, zatím co tvrdila pravý opak. Velmi tyto filmy, které odlinkuji doporučuji:

http://video.google.com/videoplay?docid=-678466363224520614

tady je část o té šílené baboženě Freudové - potom odklikat i ostatní díly jsou unikátním svědectvím o tom, jak se peče PR a ovládání myslí.

145846

24.10.2007 16:13

Také souhlas

Jadawin 194.?.?.?

Mohu se jen přidat ke všem pozitivně hodnotícím čtenářům. I v mém případě se tento článek přesně trefil do mého vidění světa. A to se prosím mám natolik dobře, že je spíš divné, že nekřičím, jak že je ten kapitalism cool.

Akorát by mě zajímalo, co přesně se na něm nelíbí panu vydavateli, že je uveden takovou tou tabulkou o neshodování názorů. Vypozoroval jsem, že tato se objevuje jen někdy, tak hádám, že je to jen v případě, když slovo "nemusí" má význam "neshoduje". A to mi nepřipadá správné. Buď by to tam mělo být pořád nebo by neměl takové články zveřejňovat vůbec a nebo by u nich měl napsat, že tento konkrétní se mu nelíbí proto a proto. Všiml jsem si toho právě proto, že tyhle triky se slovy a významy jsou jedna z věcí, co se mi na systému dost nelíbí (např. když se zaposlouchám do standardní odpovědi politika i na sebejednodušší a sebejasnější otázku, tak se mi během chvilky chce opravdu blejt, což bych tady prostě nečekal).

145847

24.10.2007 16:29

RE: Také souhlas - tabulka

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 145847

Pokud jsem si všiml, tak tabulka je u článků, které nejsou redakcí vyžádány a přichází mejlem. Je to vpravo nad článkem ta ikonka. Pokud by to bylo ale i tak, že vydavatel ve svých novinách vytiskne názor, který třeba minimálně nesdílí jako celek, tak mi to příjde o to cennější.

145850

24.10.2007 18:07

RE: Také souhlas

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 145847

Je do zvláštní, zatím žádný kritický ohlas. Že by nezvědavci ještě spali a vyvolenci měli nějaký náboženský svátek? Nebo se snad již připravují na 10. listopad?

Také se mi článek dobře četl a ohlasy rovněž. Není v článku nic, s čím by se dalo nesouhlasit. Jistě trochu přehánění v rámci básnické licence autora, ale v zásadě jen pravdivá konstatování a logické závěry autora. Samozřejmě, že svět bez politiků by byla dobrá věc, ale prakticky je to jen nesplnitelná iluze. On se vždy i v budoucnu nějaký ten zločinec najde, který bude nejlíp vědět, co a jak by lidé měli dělat, aby on se měl dobře. A dokáže to lidem vhodně naservírovat.
Ovšem zásadní změna současného ekonomického systému a odvrácení od konzumní společnosti, je jedinou možností pro další budoucnost lidstva.

145856

24.10.2007 16:38

Elity si dělají zákony sami pro sebe

pietroo 194.?.?.?

Když jsem studoval sociologii, tak nám vědomě cynicky říkali: Elity si dělají zákony tak, jak se jim to hodí, sami pro sebe. Úkolem studia sociologie na této univerzitě je, aby vám to vešlo do krve jako jakýsi podvědomý vzorec, podle kterého se máte orientovat a chovat. Přirozeně ve smyslu souhlasu s tímto "zákonem chování všech institucí". Přednášky podobného druhu jsem zažil i na politologii, kam jsem ze zájmu několikrát zašel. Prostě univerzita vychovává politiky a správní aparát státu a toto je základní esoterika, kterou musí vědět.
Jak byly např. možné podvody s topnými oleji? Tzv. "elita" si vytvořila zákony sama pro sebe, aby se po převratu vytvořila nová vrstva bohatých lidí, o které se může nový režim opírat. Proto se nic proti těmto podvodům, tunelování atd. neudělalo. Ten kdo měl informace, toho využil.

Osobně mohu jen dodat: Ti, co si říkají dnes elita, to je póvl, ale říkají si elita. Ve skutečnosti jsou to vlastně otroci a dělají otroky i z druhých. Nic jiného si totiž neumí představit.
Pracujte pokud možno od rána do večera, přirozeně bez oběda, přece nechcete takový luxus, běžně se tak pracuje, tak co byste nechtěl. Jezte si tam ve vyhrazené pauze nějaké chleby jako bezdomovec a hlavně splňujte normu, kterou jsme uměle stanovili jako tak, že ji nikdo nesplní.
Pan Škapík se zmínil o dětech. Mám známého sociálního pracovníka v azylovém domě pro bezdomovce. A on mi říkal: Máme tady vlastně dva druhy lidí. Jedni zabíjí sebe např. alkoholem, drogami. A druzí ti vlastně se mstí společnosti, tedy jakoby zabíjí ty druhé: stávají se z nich recidivisté...Na děti peníze nejsou, aby měli dětství, společnost se o ně vlastně nestará, a nemuseli by se pak v dospělosti mstít společnosti anebo zabíjet sebe. Ale na ty policisty, právníky, soudce, kurátory atd. atd. celý ten totální aparát, na to zcela neuvěřitelné peníze jsou. V normálním systému by vlastně byli nezaměstnaní, přesněji řečeno by museli dělat neco užitečného. Jsou to vlastně nezaměstnaní se super příjmem. Sociologie nás učí: Každá instituce musí neustále zdůvodňovat svou existenci. Proto policie potřebuje zločin, sem tam proti němu zabojuje, a zase ho nechá rozbujet a tak pořád dokola. Věří snad někdo, že se opravdu bojuje např. s překupníky drog? [mrknutí jedním okem]

Za článek jsem dal samozřejmě jedničku.

145853

24.10.2007 17:38

RE: Elity si dělají zákony sami pro sebe

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 145853

pekna uvaha,presne v mym stylu..sem rad ze tu potkavam spriznene duse...nestudoval sem skoly co vy ale sem z Prahy a tohle me naucil zivot..[velký smích] tak to proste funguje.... [pláč]

145854

24.10.2007 17:59

Ano

sars 88.?.?.?

Ano ..Naprosto přesný popis naší společnost.

145855

24.10.2007 20:42

Křišťálová noc

rehek 88.?.?.?

Je 24. 10. 2007, 20,10 hod. Právě jsem dosledoval Nova televizní noviny, na které jsem se díval hlavně proto, že jsem očekával reakci české židovské komunity na plánovaný pochod českých "neonacistů". Samozřejmě jsem se dočkal a reakce byla nad očekávání zajímavá. Jakási paní Fišerová vyzývala občany, aby s nebáli a přišli je (židy) podpořit, zejména pak fyzicky zdatní jedinci, to aby je chudáky měl kdo bránit, kdyby došlo k OSOBNÍMU útoku. To se fakt musím smát, vzápětí reportér suše oznámil a mnozí jste to jistě i četli, že samozřejmě bude na akci připravena speciální jednotka těžkooděnců, jízda a vodní děla, tak jako v 89. roce na Václavském náměstí. Takže když to shrnu, nespokojení lidé vyjdou protestovat do ulic, aby dostali přes hubu a ještě to zaplatili. Jak napsal Jan Neruda, cituji:"Dva se perou a žid jim k tomu píská." Ať se propadnu, jestli se do toho nezamotá nějaký ten holokaust, to totiž vždycky funguje, mají to dobře odzkoušené. Židovy se prostě šlápne na kuří oko a je z toho celosvětový skandál. Do tohoe přimotal pan prezidet, kdy vzkázal veřejnosti prostřednictvím svého mluvčího, že udělá co bude v jeho silách, aby protest překazil. No bodejť by ne! Asi nemá smysl pokračovat dál. Jen se ptám, kdo je tady ta oběť.

145862

26.10.2007 1:25

RE: Křišťálová noc

Kadence crazy 154.?.?.?

Reakce na 145862

Mate recht , I skini maji svy nepopiratelny pravo democraticky protestovat ! Ve vsech ceskych novinach psali , ze mladici nahlasili ten pochodak jako protestni akci proti valce v Iraku a ted jako vzdycky zidovsky obce lzou a chtej vymejvat verejnosti mozky . Co je komu po tom v kterych ulicich ti slusne ostrihani a ustrojeni mladenci ktery jediny se zastanou ceskyho obcana pred nespravedlnosti budou v ulicich Prahy pochodovat . Kazdy by si mel uvedomit , ze to jsou prave tihle chlapci kteri se nevahaji zastat bezbrannych duchodcu aby nebyli napadany a oloupeni obcanama romske narodnosti ! A kdyz se na to podivate z druhy stranky , tak komunisti ktery maji za ty dekady kdy byli u vesla na svedomi vetsi zlociny nez tihle plesaty punks si pochoduji kdy si vzpominou , na 1 a 9 Maje , na MDZ .......samozrejme i s mavatkama a jsou tak drzy , ze nosej na transparentech xycht vrahu Stalina , Lenina a Klemy a vubec jim nevadi ze natahli rafky na syfla ! Tihle kloucci snad obrazky Hitlera a Eichmana nenosi a tak o co go ! [velký smích]

145922

24.10.2007 23:37

Jasně - zpátky na stromy!

G3 85.?.?.?

Když tady zatím není žádný kritický názor, tak já budu první.

Až dosud jsem netušil, že jsem vlastně otrok jakéhosi systému a žiju pro politiky. Ještě že mi Zvědavec otevřel oči.

Skutečná kvalita života je spojena s venkovem a životem na vesnici? Tam člověk není otrokem? Ani když musí ráno ve čtyři vstávat, celý den makat na poli a na farmě a za to vše nemá ani jistotu, že z toho něco bude? Moji předkové byli zemědělci, já pracuji ve městě. Myslím, že ve srovnání s nimi mám jednoznačně lepší, jednodušší a méně pracný život. Ve srovnání s nimi si rozhodně nepřipadám jako otrok. Mám solidní plat a solidní jistotu příjmu a bydlení. To oni neměli.

Zákony jsou špatné? A proč? Protože nám znemožňují krást, vraždit a znásilňovat? Jistě existují nesmyslné zákony, nesmyslná omezení a nařízení (nebo aspoň taková, o nichž se dá diskutovat). Ale zrušit všechny zákony? A potom se budeme mít lépe? Ať si každý dělá co chce? Třeba bez ohledu na ostatní?

Rozhodně nemám pocit, že "nesmíme nic" a "musíme všechno". Jistě, i mně se nelíbí, že na spoustu činností je nutné získat povolení nebo je musím vykonávat podle předpisů. Jsou mezi nimi takové, na které bych dal větší volnost. Ale rozhodně by mezi ně nepatřilo např. zacházení s mrtvými těly. Když ne kvůli pietě, tak kvůli možnému šíření infekce je nutné tuto činnost regulovat. Rovněž nevím o tom, že by bylo třeba povolení k porodu. Samozřejmě, platí určitá regulace rodičů při výchově dítěte. Já si ale na nemyslím, že dítě je absolutním majetkem svých rodičů. Ani bych nechtěl, aby mě rodiče vychovávali někde v jeskyni.

Souhlasím s tím, co autor psal o politicích a jejich výhodách. Nicméně se ani zdaleka necítím jako nevolník, který úpí pod krutou nadvládou zlých politiků. Za ty nejhorší zážitky v mém životě rozhodně nemohli politici, ale většinou lidé z mého okolí, kteří neměli s politikou nic společného.

Pane Škapíku, nikdo vás do práce nenutí. Klidně se odstěhujte někam do hor, pěstujte si tam zeleninu, chovejte zvířata a mějte se pěkně. Ano, určité zákony budete přece jen muset dodržovat. Ale buďte rád, že je taky musí dodržovat člověk, který by vás bez nich podřízl a okradl, ale neudělá to jen díky zákonům, strachu z trestu a tomu, že byl vychováván tak, aby zákony dodržoval, i když se mu nelíbí.

P.S. už vůbec nechápu, proč do toho někteří lidé pletou plánovaný pochod židovskou čtvrtí.

145869

25.10.2007 12:46

RE: Jasně - zpátky na stromy!

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 145869

Vy toho evidentně nechápete a nevidíte mnohem víc a ani nejste první s kritikou , jak si myslíte. Vyčkejte času jako husa klasu , co jiného vám napsat. Vaše názory se budou jistě časem měnit s přibývajícími negativními zkušenostmi , nebo v lepším případě s přibývajícím rozhledem. Nejblbější a velmi častá cesta životem je od optimismu mládí k pesimismu stáří.

145890

25.10.2007 19:45

RE: Jasně - zpátky na stromy!

G3 85.?.?.?

Reakce na 145890

Ano, jsem naprostý pitomec, který neví, jak špatně se má a který si naivně myslí, že když má solidní plat, slušné bydlení a dobré zaměstnání, tak je svobodný člověk a ne žádný otrok. Ještě že si aspoň na tom Zvědavci přečtu, jak špatně si ve skutečnosti žiju.

145912

25.10.2007 5:36

Videli jste napriklad v TV porad pro male deti ?

Kadence crazy 154.?.?.?

Tak aby jste se nedivili , ze by to v kebulich ty mrnousove az dorostou taky meli vylizany jako ti co jim ty vymejvarny prasat v ramci ty po fiderni democracie nalejvaj do dutiny lebecni ! Autor clanku to popsal jak to je a je skoda ze se na debate vsechny ty points v tomto clanku nerozebiraji do detailu !

145879

25.10.2007 13:08

O otrocích obecně.

John Bombardon 82.?.?.?

Když nabídnete otrokovi splnění jednoho přání, co řekne?
Že chce být svobodný?
OMYL!!!!!
Řekne , že chce být otrokářem.

145891

26.10.2007 4:01

RE: O otrocích obecně.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 145891

Soudit podle sebe vede casto k zajimavym vysledkum, ze ano? Co kdyby si nekdo pral, aby svobodni byli vsichni. Jak vidite at ja nemuzu pri tom souzeni prekrocit vlastni stin. [mrknutí jedním okem]

145925

27.10.2007 3:17

RE: O otrocích obecně.

Kadence crazy 154.?.?.?

Reakce na 145925

Znate tu americkou pisnicku - Throw the Jew down the well so my country can be free ...... ? Ja jen , ze ji slysim na camping sites posledni dobou v USA dnes uz i na cyclovandrech a docela dost casto ! [velký smích] Jiste znate tu atmosferu u ohne kdyz jste prijemne utahany , ve stinu u ohne stoji stan a chystate si na rostu nad ohnem krasnej velkej sirloin steak s plechovkou piva v ruce , za US $10 nekde u benzinky uz pekne vychlazeny si 24 tretinek koupim cestou . Tady to je vetsinou Geoffry Dahmer special - Milwaukee ICE - asi jediny z americkych piv co se necha pit a ktery naladi tu zajimovou atmosferu ......A proc se o tom zminuju ? Kdyz slysim tu pisnicku , tak to Milwaukee pivo i kdyz na Svijany nebo Plzen nema nikdy nestaci zteplat a pry se to nestava jen me .

145980

1.11.2007 10:23

RE: O otrocích obecně.

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 145980

Dík za tuto potěšující informaci. Moje zkušenost je, že v poslední době, skoro bych řekl v posledních měsících, velmi roste počet lidí, kteří se probudili ze sna a najednou vidí, lidově řečeno, že "Židé dělají bordel na celém světě". Říkají mi to najednou známí, o kterých bych to nikdy nečekal. Jeden z nich si například vzal Židovku a teď se teprve probudil, koho si to vlastně vzal, čím ona ve skutečnosti žije a jaké návštěvy si vodí domů a o čem se tam baví... [smích]

146237

26.11.2007 11:59

Zlaté tele

rataj 62.?.?.?

takto z výšin piedestalu ke svým milcům hovoří:
„Miláčkové moji, milovaní supertvoři,
byť ste byli třeba vrazi,
všichni jste mně stejně drazí.

Jste mí zlatí vyvolení,
dosáhli jste povolení
dělat, co si přejete,
za to vroucně mě ctěte.

Pouze dvé přikázání dávám vám,
rytíři mí beze cti a studu,
byste v tomto vašem světě
nedělali mi ostudu.

Prvé a nejvyšší mé přikázání
nejlahodněji mým uším zní:
Nebudeš ctíti a se klaněti
jiným bůžkům,
než mně, Zlatému teleti.

Druhé pak to přikázáni
dodržujte ku mé přízni:
Člověk člověku buď vlkem,
toť je zákon přírody,
který nikdo neovlivní.

Rozum vám byl k tomu dán,
aby poznal každý kmán,
kdo zde otrok
a kdo mocipán.

Ničeho se nelekejte,
zlato svoje v úctě mějte,
odměním se zlatým trusem
tomu, kdo je jak vy zhnusen

pravdou, právem a jinými nesmysly,
které pouze hlupec vymyslí..
Pravda je přec jenom vaše,
pro ty druhé jen hrst kaše

v případě, že poslušni jsou,
výnosy vám pěkné nesou,
bez velkého repotání
podrobí se tvrdé kázni.

Volovi přec přináleží
pouze těžká dřina,
aby poznal, že
život není žádná psina.

Trochu cukru, hodně biče,
tak se na ně musí,
jinak by si mohli troufat,
jen však ať to zkusí!

Pro to máte dosti zlata,
které divy velké činí,
vždyť mnohého nuzáka
v nástroj vaší vůle změní.

Ten ochotně bude hájit
vaše výdobytky,
až do krve bude bránit
vaše pokladničky.

Kdo z vás se chce vyšvihnouti
až k vrcholu pyramidy,
nesmí se bát zahryznouti
přítele, ni žádné zrady.

Nezřím tuto mezi vámi
všechny, kdož bohati jsou,
všude najdem bílé vrány,
které jen vlastní cestou jdou,

nedívaj se vpravo, vlevo,
špatným směrem dávají se,
na mé rady nic nedají,
blbým snům se oddávají

o všelidském zbratření,
s luzou jednají jak s vámi,
prostě je to k nevěření,
že jsou takoví balvani.

Každý z vás přec jasně vidí,
jsou to jen hloupá mámení,
kterým jenom tupci věří,
bez ohebných páteří.

Závěrem chci jenom říci:
Všechny, co mě nectí, božské Zlaté tele,
pošlete kam patří, kamsi do (p….e),
pardón, na galeje.
(Pokusil jsem se tímto značně neumětelským způsobem o překlad části staropolského veršovaného textu „ Uwagy obecne o naturalnoscy ludzkiej“, snad z XV. stol., nalezeného v knihovně kláštera v T., pro pobavení, zachechtání či trochu zamyšlení čtenářů, kteří měli tu svatou trpělivost ho přečíst do konce. Hluboce se jim tímto omlouvám a doufám, že jsem nikoho ne … zarmoutil. Jiná doba, jiný mrav, ve středověku byla pravda mnohem drsnější. Chvála Bohu, že dneska žijeme v čase mnohem osvícenějším. Rtj)

148022

Příspěvků: 128

24.10. 01:23 quest  Excelentní
24.10. 03:38 Pasant-x  RE: Excelentní
25.10. 02:45 trodas  RE: Excelentní
25.10. 11:32  Smysl
24.10. 06:02 Upak  Bravo!!!
24.10. 07:16 Novákneu  Takový článek tu měl být dřív
24.10. 09:00 vaca  nic noveho
24.10. 10:34 Sevaren  RE: nic noveho
28.10. 17:04 MedaBeda  RE: nic noveho
24.10. 14:19 2xs  RE: nic noveho
24.10. 20:33 Novákneu  RE: nic noveho
25.10. 13:29 2xs  RE: nic noveho
25.10. 21:09 Novákneu  RE: nic noveho
25.10. 22:20 2xs  RE: nic noveho
25.10. 23:51 Novákneu  RE: nic noveho pro tebe
26.10. 03:55 2xs  RE: nic noveho pro tebe
26.10. 08:28 Novákneu  RE: nic noveho pro tebe
26.10. 20:55 2xs  RE: nic noveho pro tebe
27.10. 02:13 Novákneu  RE: nic noveho pro tebe
27.10. 12:58 2xs  RE: nic noveho pro tebe
28.10. 23:30 Novákneu  RE: nic noveho pro tebe
29.10. 16:42 2xs  RE: nic noveho pro tebe
29.10. 21:35 šuplík  RE: nic noveho pro tebe
30.10. 00:05 2xs  RE: nic noveho pro tebe
29.10. 23:32 Novákneu  RE: nic noveho pro tebe
30.10. 20:46 2xs  RE: nic noveho pro tebe
30.10. 22:57 Novákneu  RE: nic noveho pro tebe
31.10. 11:49 2xs  RE: nic noveho pro tebe
31.10. 12:53 Novákneu  RE: nic noveho pro tebe
28.10. 13:56 2xs  RE: nic noveho pro tebe
27.10. 17:40 Muchomůrka červená  RE: nic noveho pro tebe
28.10. 14:37 2xs  RE: nic noveho pro tebe
28.10. 13:55 2xs  RE: nic noveho pro tebe
28.10. 20:00 Muchomůrka červená  RE: nic noveho pro tebe
28.10. 22:04 Datel  RE: nic noveho pro tebe
29.10. 16:42 2xs  RE: nic noveho pro tebe
29.10. 22:25 šuplík  RE: nic noveho pro tebe
30.10. 01:02 Rene Bartosek  RE: nic noveho pro tebe
29.10. 18:54 Muchomůrka červená  RE: nic noveho pro tebe
29.10. 16:45 2xs  RE: nic noveho pro tebe
29.10. 19:01 Muchomůrka červená  RE: nic noveho pro tebe
30.10. 09:58 2xs  RE: nic noveho pro tebe
30.10. 14:51 Novákneu  RE: nic noveho pro tebe
30.10. 20:59 2xs  RE: nic noveho pro tebe
30.10. 18:01 Muchomůrka červená  RE: nic noveho pro tebe
30.10. 18:55 Novákneu  RE: nic noveho pro tebe
31.10. 11:03 2xs  RE: nic noveho pro tebe
31.10. 12:50 Novákneu  RE: nic noveho pro tebe
01.11. 00:08 2xs  RE: nic noveho pro tebe
30.10. 21:54 2xs  RE: nic noveho pro tebe
31.10. 17:41 Muchomůrka červená  RE: nic noveho pro tebe
01.11. 12:06 2xs  RE: nic noveho pro tebe
01.11. 12:38 2xs  RE: nic noveho pro tebe
01.11. 17:03 Muchomůrka červená  RE: nic noveho pro tebe
24.10. 23:48 vaca  RE: nic noveho
25.10. 13:34 2xs  RE: nic noveho
25.10. 02:23 Rene Bartosek  RE: nic noveho
24.10. 15:43 Novákneu  RE: nic noveho
25.10. 22:23 2xs  RE: nic noveho
25.10. 23:58 Novákneu  RE: nic noveho
26.10. 03:24 Rene Bartosek  RE: nic noveho
26.10. 08:05 Novákneu  RE: nic noveho
27.10. 03:27 Rene Bartosek  RE: nic noveho
27.10. 07:29 Novákneu  RE: nic noveho
28.10. 15:58 Rene Bartosek  RE: nic noveho
29.10. 23:59 Novákneu  RE: nic noveho
30.10. 01:37 Rene Bartosek  RE: nic noveho
30.10. 10:16 2xs  RE: nic noveho
01.11. 03:13 Rene Bartosek  RE: nic noveho
01.11. 13:01 2xs  RE: nic noveho
02.11. 00:53 Rene Bartosek  RE: nic noveho
02.11. 13:50 2xs  RE: nic noveho
10.11. 23:45 jansmith1984  RE: nic noveho
26.10. 03:54 2xs  RE: nic noveho
26.10. 07:27 Novákneu  RE: nic noveho
24.10. 16:32 Nemesis  RE: nic noveho
29.10. 23:19 vaca  RE: nic noveho
24.10. 10:59 bolek  nepodlehnout pesimizmu
24.10. 13:09 novak  RE: nepodlehnout pesimizmu
24.10. 13:44 novak  RE: nepodlehnout pesimizmu
24.10. 14:07 Martin Škapík  RE: nepodlehnout pesimizmu
25.10. 09:02 Jarmila  RE: nepodlehnout pesimizmu
24.10. 15:15  RE: nepodlehnout pesimizmu
24.10. 13:55 Vojta49  A co dál?
24.10. 18:55 detergent  RE: A co dál?
25.10. 00:05 GHEORGHE  RE: A co dál?
24.10. 23:38 dr.benway  myslím ale
25.10. 17:48 Hastrman  RE: myslím ale
28.10. 14:37 detergent  RE: myslím ale
24.10. 21:16  RE: A co dál?
25.10. 11:01 Jadawin  RE: A co dál?
25.10. 16:17  RE: A co dál?
26.10. 11:35 Jadawin  RE: A co dál?
26.10. 14:38  RE: A co dál?
26.10. 15:26  PS
26.10. 15:24 Martin Škapík  RE: A co dál?
26.10. 16:51 Jadawin  RE: A co dál?
26.10. 17:19 Martin Škapík  RE: A co dál?
31.10. 13:10 jansmith1984  RE: A co dál?
26.10. 12:02 Martin Škapík  RE: A co dál?
26.10. 14:27  RE: A co dál?
25.10. 18:16 Vojta49  RE: A co dál?
31.10. 14:14 jansmith1984  RE: A co dál?
31.10. 22:32 Vojta49  RE: A co dál?
01.11. 01:30 jansmith1984  RE: A co dál?
01.11. 01:16 jansmith1984  RE: A co dál?
24.10. 21:56 Novákneu  RE: A co dál?
24.10. 13:30 K. Larysch  jen tak
24.10. 14:20 Erik  Zivot
24.10. 15:55 skud  Ruka ruku myje
24.10. 15:59 Martin Škapík  RE: Ruka ruku myje
24.10. 16:13 Jadawin  Také souhlas
24.10. 16:29 Martin Škapík  RE: Také souhlas - tabulka
24.10. 18:07 Karel z Čech  RE: Také souhlas
24.10. 16:38 pietroo  Elity si dělají zákony sami pro sebe
24.10. 17:38 pastinak  RE: Elity si dělají zákony sami pro sebe
24.10. 17:59 sars  Ano
24.10. 20:42 rehek  Křišťálová noc
26.10. 01:25 Kadence crazy  RE: Křišťálová noc
24.10. 23:37 G3  Jasně - zpátky na stromy!
25.10. 12:46 Novákneu  RE: Jasně - zpátky na stromy!
25.10. 19:45 G3  RE: Jasně - zpátky na stromy!
25.10. 05:36 Kadence crazy  Videli jste napriklad v TV porad pro male deti ?
25.10. 13:08 John Bombardon  O otrocích obecně.
26.10. 04:01 Rene Bartosek  RE: O otrocích obecně.
27.10. 03:17 Kadence crazy  RE: O otrocích obecně.
01.11. 10:23 pietroo  RE: O otrocích obecně.
26.11. 11:59 rataj  Zlaté tele

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 0

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,23 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,53 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 227 353,39 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 763