Diskuze k článku

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

Příspěvků 97

4.10.2007 3:43

Utok na Iran

Wesley 24.?.?.?

bude po Afganistanu a Iraku jen dalsim fiaskem a ztraty americke prestize ve svete (pokud se jeste o necem takovem da vubec mluvit). Agrese rozhodne nebude formou pozemni invaze, a vzhledem k protiletecke obrane Iranu, ani formou leteckeho bombardovani jak jej zname z byvale Jugoslavie, Afganistanu a Iraku. Omezeny utok muze byt tedy veden "by missiles" z okolnich americkych zakladen, lodi i letadel pohybujicich se mimo iranske uzemi a prostor.
Ach, kde jsou ty casy, kdy Amerika efektivne krotila "darebacke zeme" ekonomicky. No dnes nejvice zadluzena zeme sveta (nektere statistiky doslova varuji, ze je USA temer pred financni bankrupci) na ekonomicke sankce vuci jinym zemim uz nema, ale chce drzet nadale policejni nadvladu nad svetem. K prosazeni diktatu nad "neposlusnymi rezimy vzdorujicimi NWO" zbyva vladnouci administrative USA pouze jedno - nepopularni a nelidske vojenske utoky.

144895

4.10.2007 10:20

RE: Utok na Iran

charon cmartin (zavináč) tiscali (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 144895

O jaké prestiži tu může být řeč? USA naposledy udělaly něco co zvýšilo jejich prestiž, když (pokud skutečně) posádka NASA provedla přistání na Měsíci. Nějak mě od té doby nenapadá nic, co bych dokázal přijmout jako čin, který by si zasloužil úctu a podporu.

Předpokládám, že za současným stavem zahraniční politiky USA nemůže stát ctižádost po dosažení vyšší prestiže. I dítě by pochopilo, že prostředkem k jejímu zvýšení by měly být neagresivní činy přinášející obecný užitek. To USA za posledních dvacet let prakticky nedělají, tedy alespoň ne soustavně a cílevědomě. O tom co dělají bylo tady i jinde řečeno dost. O přesných důvodech si netroufám do hloubky spekulovat ale zřejmé je myslím to, že i pokud by špičky politiky USA hleděly jen na vlastní prospěch USA, musela by jejich tvář obrácená ven vypadat jinak.

Qui bono? Komu to tedy prospívá?

144902

4.10.2007 10:56

RE: Utok na Iran

2xs 85.?.?.?

Reakce na 144902

>... ctižádost po dosažení vyšší prestiže.
>I dítě by pochopilo, že prostředkem k jejímu zvýšení by
>měly být neagresivní činy přinášející obecný užitek.

Prestiž v pojetí těchto zločinců je dána mocí, a moc zase penězi a podpořena silou (ta se kupuje také za peníze). Získání vlády nad celým světem je MAXIMÁLNÍ dosažitelná prestiž - nic víc si tito lidé představit neumí. - A nejde o ty panáky vepředu, jak si asi myslíte (Bush a jeho političtí kumpáni). Podle mě jsou jen prostředkem (politika je prostředek, dávající jim přístup k tajným službám a armádě).

>Qui bono? Komu to tedy prospívá?

No to je přece jasné - těm plánovačům, snícím v pozadí o největším cíli světa. Ti si svou moc danou (nadhodnoceným a nekrytým) dolarem musejí udržet a dál ji rozvíjet. K tomu mají smělé plány, které krok za krokem realizují. Co je zastaví?!? Nic. Média mají pod sebou, dav nabudí zase nějakými lžemi (když jim svět zbaštil 11.září, tak už všechno), a NEOMEZENÉ prostředky v podobě libovolně tisknutého dolaru mají ve své moci. Maskují to přes americký rozpočet a pomocí krádeží ropy a jiných zdrojů a území... a zajistí si, aby se i nadále ropa obchodovala výhradně za dolar - kdo odmítne a přijde s "drzým nápadem" ropné burzy za Euro, ten bude napaden. A Evropa je rozkládána zevnitř... trochu jinak... nasazováním svých lidí, anebo podplácením místních politiků. Viz oranžoví revolucionáři, naši pantátové podvodně vládnoucí ve prospěch USA atd.
Vezměte na vědomí, že ropa v Iráku+Íránu tvoří 1/6 celosvětových zásob této suroviny. K tomu připočtěme něco málo co vlastní samy USA, otazník si udělejme u Venezuely (co se tam odehraje za válku), a pak už zbývá jen Rusko. To je (kromě obrovských ložisek ropy) největší producent zemního plynu - Írán mimochodem druhým největším producentem plynu na světě.
Už víme, proč se bude útočit právě zde? Proč právě tyto země? Irák a Írán? A Afghánistán musí posloužit k ropovodu od Kaspického moře... odvést ropu pryč od Ruska, směr Turecké rafinerie (a pak možná ropovodem přes Libanon do Izraele, pokud bude o to zájem).

144903

4.10.2007 12:05

RE: Utok na Iran

Stan 195.?.?.?

Reakce na 144903

NEOMEZENÉ prostředky v podobě libovolně tisknutého dolaru mají ve své moci
Takhle uplne jednoduche to zas neni, FED muze sice vyrobit elektronicky neomezene mnozstvi dollaru, tistene bankovky jsou vsak zcela jine kafe. Bankovky tiskne na zadost FED ministerstvo financi (Treasury), vyzadane bankovky ale FED musi podlozit bezrizikovou jistinou jako jsou 3 a 6 mesicni T-bills nebo zlato, oboji je vsak, v porovnanni k sume potrebne k zabraneni celkoveho kolapsu, ve velmi omezenem mnozstvi k dispozici. Jak lze pozorovat muze sice FED vyvolat elektronicky vyrobenymi dollary hystericke rally na burze akcii, jakmile to vsak prezene a investori jednoho dne prodejem akciii realizuji zisky a budou v bance pozadovat vyplatu bankovkami, zkolabuje cely bankovni system protoze banky nebudu mit k dispozici dostatek obeziva. O tom jak velky nedostatek T-bills z techto duvodu v systemu existuje se lze presvedcit sledovanim jejich stoupajiciho kurzu a poklesu jejich sazeb. Elektronicky vyrobene dollary ani snizovani uroku tez nejsou zadnym resenim soucasne giganticke krize solvence na kreditnim a derivativnim trhu, z toho duvodu je nezbytne nutne vyrobit nejake oduvodneni pro budouci kolaps monetarniho systemu, napriklad valku s Iranem, nasledny kolaps pak bude mozno vyuzit k prosazeni dalsiho kroku na ceste k NWO , Severoamericke Unie pripojenim Kanady a Mexika a zavedenim nove meny Amero.

144915

4.10.2007 23:19

RE: Utok na Iran

2xs 85.?.?.?

Reakce na 144915

Díky za upřesnění. Je vidět, že tomu dost rozumíš.
Mohl bys ještě upřesnit, co jsi myslel tím odůvodněním? Jak může válka být odůvodněním kolapsu? A koho by takové zdůvodnění zajímalo? - ostatně když každý druhý tu válku čeká, a má se tím pádem možnost dopředu zbavovat americké měny (pokud čeká že poklesne), nebo kupovat ropu nyní (s dodáním až bude dražší)?

>...nejsou zadnym resenim soucasne giganticke krize
>solvence na kreditnim a derivativnim trhu, z toho duvodu je
>nezbytne nutne vyrobit nejake oduvodneni pro budouci kolaps
>monetarniho systemu, napriklad valku s Iranem,

Já si dovedu představit, že někdo vyrobil děsivý deficit skutečných (něčím podložených) dolarů, a to vydáváním elektronických dolarů do oběhu, a tento "dluh" že mohl zaplácnout obrovitánským ziskem, pokud věděl (jakože to jako strůjce věděl) že nastane 11.září - vsadil na gigantický pokles trhu, a drobní, nic netušící obchodníci na burze zaplatili v součtu miliardovými ztrátami miliardové zisky toho někoho... a ten někdo pak mohl část zisku třeba použít na vykrytí té "díry" v reálné bilanci.

A co je míněno tím:

>napriklad valku s Iranem pak bude mozno vyuzit k prosazeni
>dalsiho kroku na ceste k NWO, Severoamericke Unie
>pripojenim Kanady a Mexika a zavedenim nove meny Amero.

-ta unie je dnes vlastně v tichosti uskutečněnou realitou, jde jen o termín zavedení Amera (divím se, že to vlivní v Mexiku a Kanadě schválili, když vědí o tom, že Amero dostane do vínku hned zpočátku tak obrovský deficit v podobě nafouklé bubliny dolaru, coby "přínosu" USA). Ale otázka směřuje k tomu: jak s tímto souvisí Írán?
Já vidím jedinou souvislost s USA a tamními dacany-podvodníky s dolary; každý, kdo se pokusil obchodovat za Eura (nebo o tom i jen mluvil jako o plánu), byl nebo bude napaden a smeten americkou armádou. Ovšem s Mexikem a Kanadou mi to pomoz spojit. Díky.

144944

5.10.2007 0:52

RE: Utok na Iran

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 144944

Ja to zkusim, i kdyz ne pres penize. Tam si rad pockam na Stana, pokud samozrejme poda v lidove stravitelne forme. [velký smích] Iran, Cina, Japonsko i USA jsou provazany v silnych ekonomickych zavislostech. Ropa, vazba na dolar, recyklace dolaru pres dluhopisy nakupovane ve velkem Tokiem i Pekingem, odbytiste asijske vyroby v USA a investice na uzemi USA. Detailne to rozebira velmi srozumitelne prave Stan tusim s pany Gejdosem a kolegy oponenty z nezvedavce v nejake diskusi, ktera je tady v archivu.

Jake vsak budou dusledky masivniho leteckeho utoku na Iran? Co se stane pokud k utoku na Iran nedojde? To ze Iran uz z 85% prijma platbu za ropu v jine mene nez dolar, zasadnim zpusobem ovlivni vzajemne vztahy popsane vyse. Dolar ma padat udajne kvuli problemu na trhu hypotek a kvuli poklesu vytvarenych pracovnich mist. Muze byt, ale co se deje s rezervami centralnich bank Japonska a Ciny, pokud neplati za energii Iranu dolary.

Udajne se nekdo mel zbavit velkeho mnozstvi dolaru a nekdy v listopadu se ma vedet, kdo to byl. Ja nevim jak detailne funguji tyhle mechanismy, ze se spozdenim mesicu dovida verejnest nektere vyznamnme kroky. Pokud to vsak je pravda, tak to znamena destrukci vzajemne provazanosti asijsti veritele USA, kupijici iranskou ropu a USA na druhe strane. Japonsko a Cina bud nebyli ochotni, nebo nebyli ekonomicky schopni nadale recyklovat dolar.Znamena protrzeni tohoto zvlastniho kruhu. Dusledky pro USA? Hluboka ekonomicka krize, ktera bude mit globalni dopad.

Pri utoku na Iran velmi pravdepodobne, dojde k okamzitemu umelemu velmi ostremu oilpeaku. Ten prirozeny uz zrejme probiha, ale nachazi se vzhledem k objemum v ploche fazi, ktera muze vydrzet tydny, mesice nebo roky. Zalezi jaky bude rust "hlad" po rope u zemi typu Cina, Indie. Takovy ostry oilpeak vystreli ceny ropy a plynu tvrde nahoru a vzhledem k zavislosti nasi civilizace bude mit ekonomicka krize daleko drsnejsi prubeh. K cemu muze byt dobre vyhroceni situace? Mimo jine treba k integraci Severni Ameriky. Ono odpovedi je vice k cemu vsemu jeste, je vice. Kazdy si jiste nejakou najde.

A proc Rusove skryte diplomaticky, ale presto verejne rikaji riziko utoku je velke? Jiste Irancum to mohli sdelit inertne, ale jsou tady na mocenske sachovnici takovy, kterym to bylo treba rici timto zpusobem. Rusove jsou v pozici, kdy jim nevyhovuje "ostry prubeh" partie, nepotrebuji riskovat. At vsak nikdo nepochybuje, ze dokazou hrat a zatracene dobre, at uz bude zvolen jakykoliv dalsi prubeh.

144953

5.10.2007 1:45

RE: Utok na Iran

2xs 85.?.?.?

Reakce na 144953

díky.
tyto věci mi víceméně známy jsou, snad některé jsem nedomýšlel do těchto detailů. to ovšem stále nedává logickou odpověď (důvod), proč by měla válka v Íránu prospět zrychlení integrace severní ameriky... spíše naopak - "pomalejší", poněkud mírnější a ne tak ekonomicky "zkažení" partneři (Mexiko a Kanada) nebudou mít větší chuť se se silně nakaženou ekonomikou USA spojovat... spíš naopak menší. a ještě tím spíše, že se jim nebude líbit jejich hegemonie, že USA příliš diktují a dominují, zatímco ekonomicky nemají co přinést (ne odpovídající, hranou a očekávanou hodnotu).
a oil peak? ten více zasáhne chudší obyvatele zemí, které se rozvíjejí. tím pádem bohatší na tom budou komparativně vydělávat, tedy z dostupného globálního koláče ukusovat procentuálně více než nyní (a rozvíjející se se přestanou rozvíjet a nůžky se budou rozevírat). mezi bohatší se může považovat Evropa... dosud i severní Amerika, ale pokud jde o USA, tam to může padnout na ústa, pokud svůj zoufalý boj o dolar a o ropu za dolary nevybojují. snad jedině z tohoto hlediska lze chápat, že USA, které se "udrží nad vodou", mohou vůbec vstoupit do společnosti s Kanadou a Mexikem. ale ti snad nejsou blázni, a vědí o USáckých vážných těžkostech!

144959

5.10.2007 23:20

RE: Utok na Iran

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 144959

Jde o to, ze Rusko bude vzdy profitovat, protoze vlastni energeticke suroviny a je jedinym mocenskym centrem, kteremu nelze nic diktovat silou. Avsak ostatni mocenska centra jsou o necem jinem. Nektera jako napr. EU nelze valcopvat silou, protoze jsou spojenci, nektera sice jdou valcovat, ale na to nebudou zdroje. Takovy ostry oilpeak, krome Ruska srovna do jedne ekonomicke starovani cary zbytek sveta. Kdyz mi mame mit trable, tak vy je bude mit taky.Je to neco jako hluboky ponor. Kdyz se dobre vsechno odhadne, tak vynoreni probehne bez vaznych nasledku. Rekneme 10 let tvrde ekonomicke krize.

Kdyz se to posere jako treba pri padu rimskeho imperia, pak jsou tady nasledky. V tomto pripade nekolik stovek let barbarstvi, zapomeni informaci, technologii, propad spolecenskych struktur... A protoze dneska neni nejvyspelejsi nicivou technologii katapult, ale atom, tak bychom se z tohoto hlubokeho ponoru nemuseli vubec vynorit. To je zrejme duvod, proc Rusko nechce hrat na ostri noze, i kdyz ono by pri ostrem oilpeaku melo nejvyssi ekonomicky profit. A v takhle nejistych casech se bude zvysovat tlak na integraci.

Pro Kanadu je jiste lepsi volbou integrace nez spatne vztahy s vojenskou supervelmoci zahnanou ekonomicky do kouta. Totez i pro Mexiko. Problem je, ze integrovat se budou muset i jine celky, EU, Cina, Indie, treti svet i Rusko. Otazka je kam? A to vyvolava velmi nejiste a nebezpecne moznosti dalsiho vyvoje. Tohle uz je velmi nejista a vysoce riskantni hra. Skutecni hraci jsou si toho velmi dobre vedomi.

145020

6.10.2007 0:13

RE: Utok na Iran

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145020

Ne ne! Válka a oil peak NESROVNÁ nic do jedné lajny! Naopak - někdo i na hodně drahé suroviny mít bude (ten dnes bohatší), někdo už vůbec ne (rozvojový stát). Tím pádem v bohaté zemi bude sice útlum, ale pojede dál průmysl i ekonomika. V rozvojové zemi půjdou dolů vodou... skoro k prvobytně pospolné společnosti.

Že hrozí jaderná válka, to cítíme asi skoro všichni.

Co je dobrého pro Kanadu Z VĚDOMÉHO špatného sňatku s mizernou zadluženou nevěstou, která si navíc hraje na semetriku a chce všechny kibicovat?! Toto není lepší pro nikoho! To už radši mít tuto zadluženou příšeru jako sousedku, než ji mít v kuchyni a v ložnici, a nechat se plenit tak, jako ona už předtím vyplenila svá konta v předešlém období. Kdo by toužil po tom, platit za její minulost splátky a zničit tak svou dosavadní prosperitu a klid???!!!

Otázka EU, severoamerické unie, asijské unie a unie afrických států, to je právě vize těch spiklenců a plánovačů, kteří chtějí ovládat svět - nejprve do větších celků, a pak řídit (svými infiltrovanými lidmi) všechno. A udělat takové USA z celého světa... a z lidí zadlužené otroky, vysávané a navíc sledované a šikanované.

145031

6.10.2007 1:18

RE: Utok na Iran

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 145031

Je mnohem lepsi byt partner, nez okupovanou provincii nemyslite? Obvzlast, kdyz kanadskou ropu stejne vlastni americke firmy. Srovna do lajny Cinu, Indii, Japonsko, USA i EU. Ti vsichni budou mit v ostrem oilpeaku zhruba stejne prostredku na zdroje. Pokud bude existovat vyuziti iranskeho plynu a ropy, pak ve vyhodnejsi pozici vuci USA je Cina, Japonsko i EU.

V USA se dala zelena atomu, ekonomicky krach Ciny a politicka nestabilita velice rychle obnovi ( minimalne nekolik let) industrialni potencial USA. Bude muset dojit k restruktualizaci energetickeho sytemu, dopravy.... v USA. To bude novy "big deal". Pokud se nekomu zdalo, ze Rusko vstalo z mrtvych. Tak USA maji potencial povstat jako bajny fenix primo z popela, ale i tak to bude nekolik dlouhych let. Navic ostry oilpeak tvrde zamava s dluhy, veritele budou plakat krvave slzy.

Iran je v kazdem pripade v hrozive pozici, mozna by pro nej bylo vyhodne jit cestou Saudske Arabie, ale Iranci jsou zrejme prilis hrdi nez, aby se takto zachovali. Presto jsou rizika a nejistota obrovske, hra vabank je vzdy nebezpecna. A ze to pujde ridit? [velký smích] [velký smích] To si o Iraku taky mysleli. Vabank nejde ridit. [mrknutí jedním okem]

145032

6.10.2007 8:38

RE: Utok na Iran

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145032

No teda! Jsem šokován tou směskou dojmů a nesmyslů!!!
Zaprvé Kanada není okupovanou provincií, a americké nadnárodní koncerny toho vlastní dost po !celém světě!, podobně i čínské firmy vlastní nebo řídí leccos v USA i jinde, a nikdo o okupované provincii nehovoří. Podobně nelze mluvit o okupovaném Mexiku (v nynějších hranicích - část jejich historického území ale USA ukradly a přičlenily k svému, kdysi).
Do lajny se samozřejmě nic nesrovná, protože 1) sám uznáváš, že někdo má výhodnější pozici geograficky i politicky (v vztahu k Íránu, potažmo Blízkému východu), a 2) já ti říkám, že výchozí ekonomická pozice jednotlivých států není a nebude stejná ani při oil peaku.
Čína není v ekonomickém krachu, nýbrž naopak ve velkém vzestupu! Nějaké nelikvidní akcie nehrají zásadní roli. Tato země je v plusu (ročně cca +7%, již dlouhodobě), mj. vlastní dost velkou část amerických dluhopisů (při jejich vrhnutí na trh by položili USA a začli tím světovou válku, naštěstí jsou zatím zdrženliví), a Čína je též politicky relativně stabilní. Podobně i Rusko je na vzestupu, navíc má dost zdrojů pro sebe i na export -na rozdíl od USA (ty přesně naopak) hospodářsky jdou dolů, energeticky nákladný průmysl i obecná spotřeba, zadlužeností už úplně v háji (nemají ani na splátky), zdrojů nemají dost, a pro toto všechno válčí... rády by si ukradly nové zdroje, ale zatím nic moc). USA nemají potenciál jít nahoru: drahá a zhýčkaná pracovní síla, malé nadšení (z čeho taky? z vlády lhářů?) velké sociální transfery a gigantické výdaje na války, podlomená měna, problémy v hypotékách... nestačí si energeticky). Jediná šance je ZREÁLNIT dolar, to jest časem (brzy) klesnout aspoň na polovinu jeho hodnoty... což dělá ale už teď problém v USA, a jejich lidé (věřitelé) už teď roní krvavé slzy... na takové nevýsadní postavení (dříve vlivem své nadhodnocené měny) nejsou zvyklí. Mají reálně méně a méně. A se zdražujícími se surovinami to naopak při klesajícím dolaru (budou jich muset vydat PODSTATNĚ víc) ukousne z jejich "výdělků" ještě větší díl. Obrovský propad životní úrovně a budou hrozit rebelie - což není právě nadějná fáze počátku vzestupu. Navíc budou muset kvůli potlačování nepokojů hodně investovat do obrany a bezpečnosti i doma (těch zdrojů, jichž se nedostávalo už včera a dnes).
O novém Big Dealu si běž snít s židozednáři do jejich tajných spolků vyvolenců, kde plánují nový světový řád.
Souhlasím, že ve válkách ze zoufalství (hop nebo trop) následný vývoj nebývá řízený a nemůže být ani promyšlený... vyvine se nepředpokládatelně.

145043

6.10.2007 18:40

RE: Utok na Iran

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 145043

>O novém Big Dealu si běž snít s židozednáři do jejich
>tajných spolků vyvolenců, kde plánují nový světový
>řád.
Pokiaľ by uvažovanie o NBD malo mať nejaký pozitívny efekt, tak by sa muselo robiť zásadne BEZ týchto tvorov a s ich preventívnym vylúčením.

145055

6.10.2007 22:58

RE: Utok na Iran

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 145043

Za prve my se moc nezname, takze bych zustal zlehka na distanc. Dofam, ze si rozumime. [smích] Za druhe ctete trochu pozorneji, co pisu. Mel bych mel takovy drobny dotaz jak budou fungovat treba ekonomiky Ciny, Japonska a EU pri ostrem oilpeaku? Po pripadnem utoku na Iran, lze ocekavat zaminovani Hormuzskeho prulivu. Iranska ropa nebude vubec, a i s tou ktera je provazana s dolarem bude problem, ale v Saudske Arabii apod. maji hlavni slovo USA, ktera budou mit zatracene silnou pozici o distribuci tehle ropy. Irak doufam nemusim rozebirat. USA budou mit rozhodne vetsi kontrolu nad ropou nez Cina, EU nebo Japonsko. Z toho prosteho duvodu, ze nebudou zavisle na Rusku. Je tady jeste "Kaspicky bazen" na ten si brousi zuby vsichni jmenovani, takze taky nic moc vyhlidka.

Pri soucasne energeticke strukture, nedostatek ropy a jeji vysoka cena posle k certum vsechny jmenovane ekonomiky. O tom, ze by takove zemetreseni mohly ve zdravi prezit burzy a jine papirky ze statnich tiskaren bych si dovolil silne pochybovat. A jelikoz si toho jsou vsichni vedomi mame tady velmi delikatni a vybusnou situaci, kde jedine co je jiste, je nejistota. A v takhle nejiste dobe se bude urcite dobre masirovat verejne mineni pro vselikou spolupraci. Ta okupace byla nadsazka, pujde to udelat mnohem jednoduseji, levneji a hlavne "doprovolne". Kanada ma 30 000 000 obyvatel zhruba stejnou rozlohu jako USA nebo Cina a hromadu surovin. Rozdily kulturni, ekonomicke, socialni i jazykove, jsou v porovnani s USA zanedbatelne. A USA budou schopny nabidnout ve velmi nestabilnim svete, velmi kvalitni bezpecnostni zaruky. Nejlepe se ovlada vystrasena masa.

145062

10.10.2007 22:50

RE: Utok na Iran

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145062

my se ani osobně znát nemusíme, abych s tebou mohl na netu diskutovat, a pokud píšeš kraviny, abych mohl i nesouhlasit. úctu si hošíčku musíš vysloužit, a ne si ji vymiňovat nějakým ohrazováním se a náznaky, že by ti snad měl někdo vykat.
každopádně si dál myslím, že tu stejnou lajnu pro všechny vidíš jen ve snu... je to nesmysl. 1) dnes nejsou ty státy stejně bohaté 2) nejsou stejně rozvinuté, 3) nestejná majetnost a rozvinutost způsobí různou schopnost kupovat si o hodně dražší suroviny (ropu). a 4) navíc není geografická pozice pro všechny stejná, což má na možnost fyzického přesunu, na čas přesunu i na cenu přesunuté suroviny velký vliv (koneckonců i na možnost napadnutí trasy, kudy se má ropa přesouvat).
Také zcela ignoruješ již dnes vybudované a dále intenzivně budované vztahy rusko-čína, atd.
USA nebudou v budoucím světě schopny nabídnout vůbec nic - suroviny vůbec ne (těch nebudou mít dost ani pro svou spotřebu), vlivem toho pak ekonomika půjde ještě níž, než je teď (je to jen skrývané za válečnou produkci a válečné aktivity), dolar půjde dolů ať se válčit bude nebo ne (je nekrytý a nadhodnocený, navíc ztratí časem hodnotu platidla za ropu). ekonomicky se tedy pokládají ať dělají co dělají, a politicky se už diskreditovali tak, že jim už nevěří ani dementní opice. co tedy můžou třeba takové kanadě nabídnout??! nic. mexiku snad, protože ti se za nimi stále belhají jako gastarbeiteři, ale i to s poklesem americké ekonomiky zeslábne.
jediné, co usáci mají, je armáda - a ta: a) nemusí mít stále stejně loajální generály a vojáčky b) nebude-li sycena dostatkem financí, hodně rychle ochabne... a c) je limitována celosvětově platnými fakty (o jaderné zimě atd.). postačila by nějaká biologická zbraň od íránu, a je všechno úplně jinak i s tou jejich slavnou přezbrojenou armádou.

145258

12.10.2007 4:14

RE: Utok na Iran

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 145258

Zvlastni. Kolik uz jsme v zivote potkal arogantnich namyslenych blbcu, kteri si mysli, ze pokud zacnou tykat neznamym lidem, tak vytvori neformalne prostredi pro diskusi. Potkal jsem i jine hlupaky, ktery tim davali najevo, ze jsou neco vice. Pravdepodobne sami sobe. Kterejpak jste vy vasnosti, ze by prvni hybrid? [velký smích] [velký smích]

Pokud mluvite a myslite USA "pouze jako narodni stat", pak jste ponekud mimo misu. FED vznikl roku 1913, a dalo to sto let tvrde makacky, aby se to poradilo. Vicemene USA jsou "nastrojem" stovky let vytvarene mocenske skupiny, ktera jde "na vec" pres ekonomicke paky jako centralni a jine banky, burzy, mezinarodni obchod. Slavny trh uz je nejaky patek ne trhem liberalnim, ale trhme mocnych korporaci. Nejake pokuticky par stovek milionu pro Microsoft je pouhe krovi, aby divak mel pocit, ze hra bezi spravne a Bill Gates je mozna ve spolku, ktery neni zarazovan do prvni stovky nejbohatsich ve Forbesu. Lide na jiste urovni jsou vedomi sveho levlu a nestoji o zbytecnou publicitu. Nepotrebuji si totiz nic dokazovat. Skupina o ktere mluvim je jedna z nekolika vyznamnych center moci teto planety.

Tihle lide jiste nepotrebuji vasi prednasku z politicke geografie, aby chapali proc jsou ochotni dlouhodobe zustat v Afganistanu, ktery je branou jako jednoho z dalsich skutecnych center "Ciny" k rope, zemnimu plynu, ale predevsim vytvoreni sirsi regionalni aliance, ktera by dlouhodobe mohla byt stabilni. Moskva je dalsim nezavislym centrem a aliance Moskva-Peking je snatkem z rozumu, ktery vyplyva z okolnosti. Pominou okolnosti, znovu se vynori sporne body, ktere tento snatek velmi rychle ukonci. Peking totiz neni ochoten hrat druhe housle a Moskva uz vubec ne.

Behem ostreho oilpeaku pujdou k certu vsechny papirove meny. Tvrdim vsechny, protoze nebude existovat duvera. Ropa neni jen tak nejaka komodita, tak nas postihnou veru velmi nejiste zajimave casy. Na te rope totiz stoji nase slavna zelena revoluce. Hnojiva, pesticidy, tezka mechanizace v zemedelstvi, ani zavlazovat nejde bez energie. Bez vececky jako treba ocel se da se "skripenim zubu" obejit nekolik mesicu nebo rok dva, bez ropy, kterou "jime"? Jak dlouho muzeme vydrzet bez skutecne tvrdych obtizi? A jake budou ty tvrde obtize? Stezejni otazka vsak je, zda mimo USA muze funkci "nastroje" vykonavat pro jistou skupinu v plne mire nekdo jiny? Plnohodtnou nahradou dnes by mohla byt pouze Moskva a tam uz je flek obsazeny.

Takze bude treba aspon malou cast odebranou za poslednich 100 let z obyvatel USA reinvetsovat zpatky. Integrace s Kanadou je pouze otazkou "vhodne nastavenych" podminek. Kdyz prejedete hranici, moc rozdilu nezjistite. Krome frankofonni oblasti i stejny jazyk, silna ekonomicka, kulturni homogenita. Vetsi problem je naopak integrace Mexika. My budem sice v Schengenu , ale v Norimberku staci jenom promluvit, aby jeden vedel, ze neni v CR.

145341

12.10.2007 3:49

RE: Utok na Iran

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 145258

dokonceni
V casech hrozby nestability jejiz zakladem bude hladomor, dolar sice bude dobry jako jiny tzv. "cenny papir" dobry na otop, ale vedecko-technologicky potencial zustane tim cim je, 9 000 000 km2 a 300 000 000 lidi se taky nikam nevypari. Navic drsne "podminky"to vyvytvori silny tlak na regionalni integrace. Jak to nekde zacne, tak to donuti integravot i jine regiony.Vojensky potencial a z neho vyplyvajici zaruky stability uz vubec budou pozitivem. Uz vidim toho troubu co se rozhodne napadnout tanker s ropou, ktera miri do Severni Ameriky. [velký smích] [velký smích] A to, ze by nekdo pouzil proti USA zbran ZHN, treba biologickou? [překvapení] [pláč] Opravdu osklivy zpusob jak umrit, velmi osklivy. Nastesti moje rodna hrouda ZHN nevlastni, tudiz se vysoce postvenych pitomcu v tomto punkte nemusim obavat.

Utok na Iran je vsak extremne riskantni varianta s tezko odhadnutelnymi reakcemi zucastnenych z toho plyne problem dosahnout spolecneho souhlasu skutecne mocenske elity. Navic dalsim globalnim faktorem jsou klimaticke zmeny. A tam uz prognozovat je vubec osidne. Nikdo se do utoku na Iran dvakrat nepohrne, ve hre jsou totiz i spojenci. A ani USA si nemohou dovolit zustat bez spojencu. Takze utok na Iran by muselo neco zatracene padneho zduvodnit.

Treba, kdyby nejake vymatlene hovado pouzilo ZHN proti USA. Nulova reakce ze strany Syrie-Iran, po izraelskem leteckem utoku na vojensko-prumyslovy objekt ( zrejme jaderny vyzkum) v Syrii, incident s bristkymi namorniky v iranskych vodach par mesicu zpatky, svedci o tom, ze v obou zemich drzi moc velmi pricetni lide, kteri rozhodne nedaji lacinou zaminku, ktera by ospravedlnila masivni letecky utok USA. A to je dobre pro vsechny, dokonce i pro ty, co si mysli, ze bombardovani Iranu je rozumnym vychodiskem ze situace. Situace se nam totiz vyhroti v nejblizsi dobe sama od sebe, budeme mit dost starosti, aby to nase civilizace prezila bez toho, ze by jsme prilevali olej do ohne.

145342

5.10.2007 8:46

RE: Utok na Iran

Stan 204.?.?.?

Reakce na 144944

nemam dnes cas to zde rozvadet, pokusim se k tomu dostat pres weekend. [smích]

144968

4.10.2007 8:43

vojna

Jordano Bruno jordanobruno2 (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Je zaujímavé celé to dianie sledovať. V dejinách býva dávaný za zlý vzor Hitler.Ako to však vidím ja,na Busha a jeho zberbu jednoducho nemá. Bush i so svojou bandou už mali dávno visieť. Čakám, kedy voči nim začnú robiť atentáty, keď neexistuje zákonná možnosť,ako sa ich zbaviť.
Celý svet je nejaký zvláštny, niečo veľmi zlé sa deje...

144896

4.10.2007 9:59

RE: vojna

2xs 85.?.?.?

Reakce na 144896

Naprosto souhlasím. Atentáty by ale "řešily" věc jen okrajově... Bush je jen loutka v popředí, vystrčená opravdu mocnými v pozadí - pány z vedení FEDu, zbrojaři, naftaři... a hlavně těmi, co si (s jistotou a drzostí danou jejich majetkem) porcují pro sebe svět, úplně drze, bezostyšně, sebejistě. Rozhodnou se, že si ukradnou bohatství a pozice strategických Blízkovýchodních států - a mají je. Rozhodnou se, že odkud Rus odešel, tam oni vlezou a obkličují radary hranice z Estonska, Gruzie, Polsko a ČR se chystá... Myslím, že NWO - nový světový řád, a světovládné vize PNAC vč. zrádců a pomahačů Havlů a Vondrů, nabývají na stále reálnější podobě - další na řadě je Rusko. A pak to zaškrcená Čína (zbavena zdrojů a spojenců) zabalí po čase sama. A pokud ne, pánům plánovačům je to fuk... oni ve své tuposti věří na protiraketový deštník, že je ochrání. -Jenže co naše planeta? CO S TÍM UDĚLÁME MY? To se necháme jen tak zaříznout? Jako houf bezmocných kuřat?
Mám obavu, že 3. světová je před námi. Tamti darebáci nedají se svými světovládnými choutkami pokoj, a taky mají strach - cena dolaru by mohla být zcela zdevastována, pokud by svět začal za ropu platit Eurem nebo jinou měnou (třeba Rublem). A proto tohle prostě nemohou připustit - když ztratí sílu dolar, ztratí ono moc - tu totiž mají jen díky vytištěnému množství dolarových bankovek ze soukromé firmy FED (jinak americké centrální banky), a kdo nemá peníze, nemůže si kupovat lidi (politiky i šéfy tajných služeb) a jde do kytek... takže boj o peníze, boj o bezpečí, ochranu, přežití, a boj o čas. - Proto jsem se usmíval nad tím, když v jiné diskusi někdo tvrdil, že USA jistě nikoho nenapadnou během nejbližších 5 let [smích]) Vím, že to spěchá - až by se informace rozptýlili po internetu a lidé se vzpamatovali, bylo by už pozdě. Jejich (zločinců) média musejí mít monopol na ohlupování davů. A tak spěchají. A nezapomínejme, že je i před volbami, a nevyšší vojenský velitel Bush může nové války využít ke zdání své nezbytnosti a rozhodnosti a k posílení vlivu tzv. neokonzervativců. Smůla, že už mu nevěří ani velká část amíků. Jsem zvědav, jakým mechanismem zfalšují volby tentokrát [smích]

144900

4.10.2007 11:40

RE: vojna

2xs 85.?.?.?

Reakce na 144900

dodatečně jsem si všimnul děsivé hrubky. jelikož jsem na svou češtinu jinak hrdý, omlouvám se a opravuji (psal jsem rychle a dodatečně v textu opravoval):

...až by se informace rozptýlily po internetu a lidé se vzpamatovali, bylo by už pozdě.

144913

4.10.2007 14:38

RE: vojna

Chládek 195.?.?.?

Reakce na 144896

Myslím, že blbější připomínku už jste nemohl napsat. Ono se totiž se světem skutečně se děje něco divného, když existují lidi s názory jako máte jako Vy. Jen si vzpomeňte na prodej slovenských židů Hitlerovi, elitami tolik adorovaného Slovenského štátu a klidně si lehněte do toho Vašeho hnědého hnoje.

>Celý svet je nejaký zvláštny, niečo veľmi zlé sa deje...

144919

4.10.2007 23:35

RE: vojna

2xs 85.?.?.?

Reakce na 144919

Co je to za oslovský "příspěvek"? Je vysoce pravděpodobné, že pisatel výše (Slovák Jordano Bruno) nemá s historickým Slovenským štátem absolutně nic společného ani obdobím svého života, ani osobní účastí na nějakých represáliích vůči židům. Je ostatně velmi pochybné, jestli to bylo skutečně přesně tak, jak se píše v pramenech, které vy, Chládek, čtete.
Ale takové subjektivní dojmy vám nebrání v agresivní, zcela neadekvátní reakci a v posílání někoho do údajně "hnědého hnoje" (snad na Slovensko???).
Divím se, že tato "kvalita" vůbec prošla přes cenzora - k věci nemáte nic, jen osobní napadání.

144947

7.10.2007 14:32

RE: vojna

Jordano Bruno jordanobruno2 (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 144919

no,pozerám,ďalší borec,ktorý napáda nielen mňa,ale i 1 slovenský štát /kôli deportáciám židov/.
Mladý muž, židia sa deportovali pomaly z celej Európy, existujú dokumenty o tom ako Horty liezol Hitlerovi do zadnej časti tela a poslal ich tam z vlastnej iniciatívy asi 700 000. Vtedajší slov. štát ako ako prvý zastavil deportácie,kým sa nepreukáže,čo sa tam vlastne s tými ľuďmi deje.A to si nedovol žiadny iný štát.
Treba poznať dejiny a nie za dejiny brať to,čo vravia v telke alebo píšu v novinách.

145079

8.10.2007 7:24

RE: vojna

Mirda 24.?.?.?

Reakce na 145079

>Treba poznať dejiny a nie za dejiny brať to,
>čo vravia v telke alebo píšu v novinách.
----------
Pan Chládek se asi obdivuje filmům Hollywoodu v produkci Stevena
Spielberga. Není se proč divit, když potom někdo vysloví jméno Adolf Hitler, že se někteří lidé ještě v tyto dny začnou chvět strachem. V Izraeli dokonce druhá a třetí generace holokóstníků
- po shlédnutí uvedených filmů - vyhledává psychiatrické léčení.

Celosvětový bojkot německých výrobků, který židé vyhlásili v roce 1933 - v tehdejším tisku palcovými
titulky oznámeno: Judea vyhlásili Německu válku, vyvolalo protireakci a to deportací židů z Evropy.

Dr.Josef Tiso věděl, že se schyluje k válce a že sionisté mají záludné plány obětovat nemajetné židy k uskutečnění jejich velkého snu a přesvědčit svět, že židé potřebují "svůj" samostatný sát - Rothschildovo sionistické doupě - Izrael.
Proto docházelo k deportacím židů ze Slovenska a vůbec z celé Evropy, aby se zabránilo genocidě židů. Lidé, neznalí pravého důvodu, nazývali tyto deportace jednoduše - "čistka".

Uteklo mi jméno, ale byl to slovenský rabín, který osobně tyto
deportace organizoval a když požádal sionistický kongres o finanční podporu, tak mu ji zamítli. V roce 1942 sionisté v Anglii vydali t.zv. "Bílou listinu", kde další následné doportace byly zakázány. Podepsán - Baron Rothschild.

Mám stále v paměti podrobnosti z učebnice dějepisu o obětech druhé světové války, kde se udávalo číslo 1,5 milionů obětí.

145116

8.10.2007 7:50

RE: vojna

Romanov 24.?.?.?

Reakce na 145116

Mirdo, budes se mozna divit ale chvili pred tim nez jsem cetl, tvuj prispevek jsem narazil na clanek o filmovem dokumentu "Mezi slepymi blazny". Psalo se tam o slovenskem oxtodortnim rabinovi Michael Dov Weismandel. Mozna ze je to ten rabin, o kterem se zminujes ve svem prispevku?

145118

8.10.2007 19:56

RE: vojna

Mirda 24.?.?.?

Reakce na 145118

Díky za osvěžení paměti. Ano, je to ten dotyčný, o kterém jsem se zmiňoval v mém příspěvku. V popisech dějinných událostí není mnohdy snadné rozpoznat, zdali se tak dělo na příkaz nějaké vyšší mocnosti a za tučný bakšiš a nebo to bylo rozhodnutí člověka, který se řídí vlastním svědomím.
I samotné proslovy, ať už se jednalo o Hitlera a nebo nyní o Bushe, jsou psány jinou osobou - s tím rozdílem, že Bush sám neví o čem hovoří. Lze to zřetelně pozorovat, když Bush po ukončení věty - které on sám nerozumí - nahodí výraz opičáka, zašklebí se, a začne se rozhlížet kolem sebe a očekává potlesk obecenstva. Připadá mi to, jako když opice v ZOO provede nacvičený kousek...pak se ukloní a očekává pamlsek. Nakonec i kniha Mein Kampf byla údajně napsána Goebellsem a autorství se přisuzuje Hitlerovi.

Možná by stálo za zmínku, že Německo navrhlo Británii v roce 1941 mírové jednání s ukončením války. Tohle však nevyhovovalo plánům sionistů a jejich cílům k totálnímu zničení Německa a zřízení státu Eretz Izrael. Tak se vraždilo a ničilo dál.
Čím více zabitých, tím lépe - snížení populace.
Čím více zdemolovaných budov a infrastruktury - tím více peněz pro mezinárodní bankéře. Z nějakého záhadného důvodu se kobercové bombardování Německa vyhnulo budovám v Rothschildově vlastnictví - IG Farben, Bank of Frankfurt a dalších.

Něco z historie 2.světové války: Okupace severní Francie a Belgie, kde uvízlo u města Dunkirk 330 tisíc britských elitních vojáků a Hitler je nechal uprchnout. Bohužel pouze v angličtině. Vlevo v tabulce je průběžný popis událostí a stačí jenom kliknout na "Play" a sledovat tažení Wehrmachtu - upozornění:
pouze pro silné nervy.

145132

4.10.2007 8:27

To není možný

fettgesicht 213.?.?.?

To není možný, nechce se mi věřit, že po Iráku USA znovu vojensky napadnou suverénní stát, který je nijak neohrožuje. Pod záminkou, které může věřit jenom dítě. To jim to projde? Bože, doufám, že Rusové prodali Íráncům dost zbraní, aby jim aspoň způsobili pořádné ztráty.

144897

4.10.2007 10:53

RE: To není možný

2xs 85.?.?.?

Reakce na 144897

A jak lze způsobit velké ztráty vysoko letícímu bombardéru s vakuovými pumami, například? Vlivem budování "čistě obranného" protiraketového systému USA, je nemohou zasáhnout na jejich území. (Věta vypuštěna, důvod je sporný, domnívám se, že by mohlo být neoprávněně vyloženo jako antisemitismus – moderátor.) - i když si nejsem jist, jestli těm nejmocnějším "židům" v USA na nějakém Izraeli sejde... Jiný způsob, částečně řešící (ale opravdu jen dočasně) situaci, jsou atentáty na největší americké válečné zločince, když legální cestou se těch škůdců lidstva zbavit nedá. A třetí způsob (a snad nejlepší naděje) je použití nějaké opravdu dobré, nové biologické zbraně na USA. Víc mě toho nenapadá - nejsilnější armáda světa (co spolyká ročně víc nákladů, než celý ostatní svět) jsou USA, a Rusko investuje pouze 1/25 těchto peněz. Svět je bohužel unipolární, a na světového policajta Ramba už zdá se nikdo nemá.

144901

4.10.2007 11:46

RE: To není možný

2xs 85.?.?.?

Reakce na 144901

Vypuštěná věta měla pouze uvést jeden z možných způsobů obrany Íránu, jsoucího v dost zoufalé pozici - mohou útočit na svého odvěkého nepřítele a amerického spojence v oblasti - totiž na Izrael. Lze to dělat konvenčními zbraněmi, což by ale mohlo být dosti neúčinné. Proto byla i zmínka o jiné možnosti, o v Íránu údajně umístěných ruských raketách s jadernými hlavicemi, tzv. Sunburn (zda tam skutečně jsou, to nikdo nevíme). Čímž jsem nikterak nechtěl brojit proti jinému národu či rase, nýbrž právě naopak - chránit národy před válkami agresorů, a to účinnou hrozbou, zastrašením (jako je tomu v případě jaderného arzenálu Ruska, což dosud drží USA na uzdě).
Takže tolik - aby mi bylo správně rozuměno [smích]

144906

4.10.2007 15:29

RE: To není možný

rusel.k 62.?.?.?

Reakce na 144901

Vážený(á), měl byste se mírnit, ty vaše nápady jsou hrůzné. Doufám, že nakonec lidé v USA přece jen zmoudří a nedají se zatáhnout do dalšího nesmyslného dobrodružství, které by mohlo mít nedozírné následky. Věřím, že je tam dost lidí i ve vysokém postavení (např. i mezi generalitou), kteří ještě mohou realizaci nového děsivého scénáře zamezit.

144924

4.10.2007 23:43

RE: To není možný

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 144924

Můžete být dál v klidu, generálové na všech stranách mají daleko propracovanější techniky a postupy včetně toho že vás ve 3. sv. uspí krásnými slovy o míru a demokracii a útok vám vylíčí jako humanitární bombardování a osvobozování, pokud vás tedy rovnou neuspí na vždy, ale třeba i pomalu působícím jedem. Lidé častěji právě že nezmoudří , žádná válka je doposud nepoučila dostatečně natolik, aby bylo zbrojení zcela zakázáno , mám podezření , že jaderná energetika je tu jen proto , aby bylo možné vyrábět jaderné zbraně a ovládat vlastní lid.To stejné nebezpečí tkví v genetice, výzkum by měl probíhat zcela izolovaně a ne nám ho servírovat rovnou na stůl v neověřené formě. Přitom jakékoliv jiné zdroje energie jsou prostě potlačovány, tak jak se zmínil Segal na konci filmu Aljaška v plamenech. Nejezdí tu ve velkém auta s motorem MDI, na tepelných čerpadlech se zase jen kapsují nějaké tlusté svině, klimatizace s účinným výměníkem jsou katastrofálně předražené až k hranici rentability, sluneční energie není uchovávána, tak jak by to šlo. Nízkoenergetické domy jsou předražené ... Tak jako lidé věřili tupě Hitlerovi , tak i dnes jsou stejně lehce dál ovládáni. Spěte dál a nenechte se rušit nápady , že se bude snad válčit v Iráku , nebo dnes již v Iránu , nebo příště ve vašem městě. Jak by se to mohlo stát?

144946

5.10.2007 0:32

RE: To není možný

2xs 85.?.?.?

Reakce na 144924

drahý, já jen nahlas přemýšlím, jaké jsou možnosti Íránu, který se nachází v dost zoufalé situaci proti dvěma dost vyzbrojeným, odhodlaným a agresivním státům. a ať udělá co udělá, USrael je rozhodnut jej napadnout. - co byste dělal vy, na místě Íránců, jejich vedení? doufal v rozum amerických generálů??? to by patrně bylo dosti slaboučké... a neúčinné, protože iluzorní hned ze dvou důvodů:
1) jestřábi rádi létají a loví, je to jejich "práce" a snad i záliba, cítí se tak užiteční, jen tak mají smysl své existence (podivné profese) a
2) pokud jsou pod daleko mocnějšími, a placeni z jejich (byť falešných, "vymyšlených" ) peněz - sami pouhé figurky, vykonávající politická zadání - pak asi mnoho nenadělají. k čemu je generál, který se nechová jako voják a místo plnění rozkazů přemýšlí a diskutuje?
svět je dost o přežití silnějšího, agresivnějšího. a USrael mají k přežití nakročeno, pokud je někdo nebo něco nezastaví. přemýšlejte, co by to asi tak mohlo být. a co je vám milejší - obyvatelstvo USA nebo obyvatelstvo naše? (respektive jiné, pokojné národy)?
pokud zastaveni nebudou, oni sami (povzbuzeni nulovým odporem) se nezastaví. a získají tu svou vysněnou moc nad celým světem a nad každým člověkem.
-ale samozřejmě můžete čekat jak to dopadne, a doufat, že ten jejich výsledný produkt nebude tak strašný... že se v tom bude dát nějak přežívat...

144954

5.10.2007 21:47

RE: To není možný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 144954

drahý, já jen nahlas přemýšlím, jaké jsou možnosti Íránu, který se nachází v dost zoufalé situaci proti dvěma dost vyzbrojeným, odhodlaným a agresivním státům. a ať udělá co udělá, USrael je rozhodnut jej napadnout. - co byste dělal vy, na místě Íránců, jejich vedení? doufal v rozum amerických generálů???

Nostradamus zmiňuje detail z blížící se války, ze kterého plyne diametrálně něco jiného, než Vy píšete ! USA budou drasticky poraženy a Israel bude pokořen a v podstatě zlikvidován hned v první fázi nastávající války. Ta válka sice nakonec skončí porážkou Islámu, no ale jest to trudnou otázkou, kdo vlastně vyhraje a kdo prohraje ... Již svého času jistý pan Pyrrhos poznal, že není vítězství jako vítězství. [velký smích]

145006

6.10.2007 9:51

RE: To není možný

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145006

Nostradamus žel není tak konkrétní, aby určoval století či rok, kdy k tomu má dojít (jestli třeba až někdy za 200 let, nebo kdy... ostatně on přece nemůže určovat vývoj). Moc mu nevěřím... podobné (a nesmyslné) vývody zkoušeli lidé vykroutit i z Bible, která k tomuto vypočítávání budoucnosti neslouží. Pokud máš ale přesnější odkaz někam do tzv. "Nostradamova proroctví", dej link, rád se tam podívám.

145045

6.10.2007 20:18

RE: To není možný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 145045

Nemá smysl dávat nějaký link ! Totiž, Nostradama si může přečíst prakticky každý člověk - je dostatečně dostupný na netu - a nic z toho nebude nikdo mít, nic nikdo stejně nepochopí. Nostradama totiž buďto nutno nastudovat a pochopit sakum-pikum celého, nebo se rači nezajímat vůbec - poloviční pochopení Nostradama je totiž horší, než třeba o něm nevědět.

Nostradamus naznačil na mnoha místech jasnou charakteristiku doby, o kterou se jedná !
a)Mluví o čase poté, kdy bude nový, černý zdroj bohatství, který nahradí zlato. (pád Bretton-Wood systému a vznik petro-dolaru)
b)Mluví ve snaze zpřesnit dataci o čase poté, co bude obnoven "velký věk". (nové tisíciletí)
c)Mluví o válce proti dvěma zemím, kde "světlo moudrosti hořelo prvně. (tedy jasně o Iráku a Iránu)
d)První válku Hesperid nevyhraje a zároveň neprohraje. Druhá válka skončí zničením útočníka a přenesením boje do Hesperidu (=Amerika). Israel bude jen tak mimochodem zničen.
e)Nostradamus mluví, že po roce 2000 vypukne definitívně hladomor, jaký ještě nikdy nebyl. Pane dvěes - tento již začal - můžete se tomu třeba i smát, ale brzy mi dáte za pravdu.

Toto jsou "labels", lemující časovou cestu do dnes. Navíc - uvádí astrologické a ze starověku plynoucí příznaky, které ukazují, že hlavní "neštěstí" nastane v roce olympiády - tedy v sudých rocích. Zřetelná příprava však bude v lichém roce.

Čili, já byl nervozní před 2 léty a jsem nervozní opět dnes. Lichý rok se blíží k závěru. A k věci, k válce proti Iránu uvádí podrobnosti:
- bude zničena flotila v zálivu a vraky budou vypadat zdechliny velryb, vyvržené na břeh.
- Peršany bude použita doposud neznámá zbraň.
- Hesperid se zhroutí ekonomicky a vypukne v něm občanská válka.
- válka bude dále pokračovat proti Evropě a nakonec pan-islámská koalice prohraje - ovšem obě strany budou naprosto zničeny.

Pane dvěes:
-podrobnosti k Nostradamovi si musíte najít sám - nelze to nikomu vysvětlovat.
-zdrženlivost Iránu je logická - Irán musí být napaden a bude se tvářit jako oběť americké věrolomnosti. Dobře ví a připravují se na tento moment. Jejich atomové bomby "chodí pěšky". A k cíli vyrazily již před mnoha léty, jsou již na místě ! Na úder Usraele Irán odpoví desetinásobně - svět se bude divit. Nic není nemožné a vše souvisí se vším.
-Vaše jakoby nedůvěra v Proroky a v Bibli mě mate a mrzí. Nostradamus samozřejmě nic neovlivňuje a ani by to tak nechtěl. Čtěte jej pozorně - vždyť to sám vzkazoval ! Ale pozor - vzkazoval taky, že nepíše pro hlupáky !!

145057

6.10.2007 23:46

RE: To není možný

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145057

[smích] 2xs lze chápat jako 2 krát es, jako "to excess" (řekněme že do krajnosti, do extrému) nebo jako dvě iks es (xxs).

A možností výkladu je více skoro vždy!!! I u analyzování Bible (nesprávným způsobem, tak, že si do toho někdo něco chce projektovat - viz Svědkové Jehovovi) a nebo naprosto obdobně i v případě proroctví, i toho Nostradamova. Nejste toho příkladem?

Nemusí vás mást ani mrzet moje pochybnosti... jsem sice nedůvěřivý, leč přesto věřící... Bibli ovšem nepoužívám jako věšteckou knihu [smích] Ostatně právě v Bibli, části známé jako Apokalypa, se lze dočíst, že v "tom čase povstanou falešní proroci..." a že prej bacha na ně. Takže komu je to dáno, má uvažovat a chápat správně. A raději zdrženlivě, než skočit na každý špek.

Nostradama mám za zajímavost... jako možnost, kterou lze brát jaksi na okraj v potaz... třeba šlo o něčím nadaného člověka. Ale řídit se slepě člověkem (ani tímto) nelze. Tak soudím já, ten, který se za hlupáka nepovažuje (a ani za takového považován nebývá).
Děkuji za názor a vaše vysvětlivky.

145063

7.10.2007 18:34

RE: To není možný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 145063

[smích] Pane 2xs, zajímavý výklad. [smích]

K Nostradámovi.
Jistěže lze vše vykládat tendenčně a účelově. Chraniž mě Bůh takové chyby, prosím.

Právě oprostění mysli jakékoli stranickosti, tendenčnosti a zájmů nízkych by mělo pomoci k chápání úkazů doby a Proroci k tomu neříkají "konkrétna", nýbrž dávají jakési "směrníky" myšlení.

Říkáte, že máte Nostradama jako zajímavost ... jako možnost, kterou lze brát jaksi na okraj v potaz ... třeba šlo o něčím nadaného člověka. Ale řídit se slepě člověkem (ani tímto) nelze. Tak soudím já, ten, který se za hlupáka nepovažuje (a ani za takového považován nebývá). ...

Skutečně povstanou falešní proroci a tedy bacha na ně ! Souhlasím !! [velký smích]

PS - lidská mysl je jakýsi rezonátor, u někoho citlivý, u někoho zatlumený. Znalosti vybrušují ten rezonátor k citlivosti a dokonalosti, znalosti naznačované Proroky pak o to intenzivněji. Nejde pouze či hlavně o vlastní obsah proroctví. Jde o čistění mysli, aby mohla dobře rezonovat - přijímat.

145087

7.10.2007 22:33

RE: To není možný

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 145087

Podle filmu , který jsem jednou viděl ,Nostrdamus prohlásil , že se za cca 5OO let najde jeden člověk , který jeho předpovědím porozumí. Jste to snad vy? [zmaten]

145099

7.10.2007 23:15

RE: To není možný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 145099

Nikde jsem neřekl, že mu dokonale rozumím. A ani nevím, zda něco takového Nostradamus skutečně řekl. Není na světě člověk, který vše ví. Ale na druhou stranu - skutečně se domnívám, že mu začínám rozumět. Špatně se to ale vysvětluje..

145101

8.10.2007 22:16

RE: To není možný

Mirda 24.?.?.?

Reakce na 145099

>Podle filmu , který jsem jednou viděl ,Nostrdamus prohlásil ,
>že se za cca 5OO let najde jeden člověk , který jeho
>předpovědím porozumí. Jste to snad vy? [zmaten]
-----------
Ano, je to náš Petr Gejdoš. Peťa je příliš skromný, aby toto přiznal. Žádný genius o sobě neprohlásí, že je genius, ale poznáte jej podle toho, že si nedokáže ani zavázat tkaničky u bot. Živá legenda světských proroků a reinkarnace velkého mistra Nostradama nám to nikdy nepřizná. Jen se podívejte ještě jednou na jeho odpověď:

>Nikde jsem neřekl, že mu dokonale rozumím.
>A ani nevím, zda něco takového Nostradamus skutečně řekl.
>Není na světě člověk, který vše ví.
>Ale na druhou stranu - skutečně se domnívám,
>že mu začínám rozumět. Špatně se to ale vysvětluje..
--------
Tady to máte. Náš "spasitel" všech nevědomých, tedy těch, co:
- ač mají oči, tak nevidí...
- ač mají uši, tak neslyší...
Tento pán nám řekne, že se to špatně vysvětluje a zajde někdy až tak daleko, že nás tady nazve pitomce, hlupáky a svině, kterým již nehodlá dále házet perly.
Dokonce nám ani nevysvětlil jeho technologický experiment v metalurgii, kdy z 25-ti metráků koksu a železné rudy vyrobí brnění a zbroj pro Blanické rytíře.

Jenom bych chtěl upozornit na maličkost, která se ztratila v překladu - nebylo to půl tisíciletí, ale 400 let.

145147

9.10.2007 11:47

RE: To není možný

Pasant-x 85.?.?.?

Reakce na 145147

Jak tuzexově čecháčkovské.
Opravdu si myslíte, že jste břitce vtipný?

Proč ne on, a proč ne teď? A když ne teď, tak kdy? A kdo? Nějaký Američan, nebo Němec... protože jsou to "velké národy"?

Kdyby to napsal jakýkoli CIZINEC, tak to spolknete i s mašlí a budete polemizovat k věci. Takto se bezdůvodně a jízlivě otíráte ne o obsah, ale o autora příspěvku... protože je "našinec", a ti "nemají nárok". V tuzexu je všechno lepší!

Jděte se s tím bodnout!

P.S. O metalurgii toho asi nevíte mnoho, že?
V čempak jste dobrý?

145170

10.10.2007 7:22

RE: To není možný

Mirda 24.?.?.?

Reakce na 145170

>...Ooravdu si myslíte, že jste břitce vtipný?
------------
Ano, opravdu si to myslím, přestože v mém příspěvku nebyla ani špetka humoru.

>Proč ne on, a proč ne teď? A když ne teď, tak kdy? A kdo?
>Nějaký Američan, nebo Němec... protože jsou to "velké
>národy"?
-------------
Čtěte pozorně. Přeci jsem napsal, že to je náš Peťa. Každý má právo na svůj názor, ale nemusí to jiným vnucovat. Když vám tady napíšu, že Země je plovoucí deska a kdo tomu nevěří je pitomec a vůl, tak také asi zavrtíte hlavou a mávnete nad tím rukou. Něco podobného nám tady pan Gejdoš provádí.

>Jděte se s tím bodnout!
-------------
Pozoruji, že naopak vy máte bujarý smysl pro humor.

>P.S. O metalurgii toho asi nevíte mnoho, že?
-------------
Až tady bude článek o metarulgii, tak si můžeme v diskusi popovídat. Asi nevíte, v jaké souvislosti jsem tu větu napsal?

>V čempak jste dobrý?
-------------
Zajímám se o gynekologii, ale není to můj obor. Spíše jako hobby.
A co vy jste v životě dokázal?

145216

10.10.2007 8:43

RE: To není možný

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 145170

>Jak tuzexově čecháčkovské.
>Opravdu si myslíte, že jste břitce vtipný?

>V čempak jste dobrý?
A v cempak jste dobry vy? Zatim jsem od vas slysel jen o technickych vecech. Co vubec vite o normalnim zivote? Vite vubec co je to vtip?

[oči v sloup] [překvapení]

145217

10.10.2007 9:10

RE: To není možný

Mirda 24.?.?.?

Reakce na 145217

Humor pomáhá léčit. Ten dotyčný je mrzutý na celý svět a nechce si připustit, že mohou existovat falešní proroci. Je to jako když dítě upustí svou oblíbenou hračku do kanálu.

145219

10.10.2007 11:44

RE: To není možný

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145147

no jo, závist to je hrozná věc... [smích] i snaha vyniknout někdy působí křečovitě.
Gejdoš aspoň psal zajímavě o něčem - ty jen osobně na něj. možná máte nějaké nevyřízené účty, nebo jde snad o nějaký mindrák... co já vím.
ale on opravdu nikde nepíše, že je nejlepší vykladač Nostradama, ani že se o tom nesmí pochybovat. prostě jen vyjádřil svůj osobní zájem o to proroctví a doporučuje to dál.

p.s.: když někdo něčemu dokonale nerozumí, neznamená to, že by se současně nemohl domnívat, že tomu ZAČÍNÁ rozumět (v kontextu historické doby).
je třeba spíše myslet, než se handrkovat o detaily.

145230

11.10.2007 6:26

RE: To není možný

Mirda 24.?.?.?

Reakce na 145230

>...možná máte nějaké nevyřízené účty...
Asi to tak bude.
Udělej si závěr sám.

145277

5.10.2007 23:39

RE: To není možný

Rastik80 palus (zavináč) tetras (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 144901

No ono to moze pre americke letectvo skoncit dost zle, pretoze Iran ma od Ruska systemy protivzdusnej obrany S-300 a je podla mna mozne ze aj nejake najnovsie S-400 (myslim ze Rusi, ktori podporuju Iran, si tento system radi nechaju otestovat v bojovom nasadeni). System S-400 predci americke systemy - ma maximalny dosah 35km do vysky a 400km do dialky - tzn. ze moze zostrelovat lietadla AWACS a lietadla na rusenie radiolokacnych signalov az za horizontom. Dokaze dokonca zostrelit ciele letiace rychlostou 4,6 km/s - teda balisticke rakety kratkeho a stredneho doletu. A predpokldana uspesnost tohoto systemu je viac ako 90%. Ak ma Iran tychto systemov dostatok tak moze americanom sposobit velmi nepekne straty.
O tom ze to nie su plane reci svedci pripad zo sestdnovej vojny, kedy Egypt pouzil o dve generacie starsi rusky system PVO S-200 na zabezpecenie predmostia po prekroceni izraelskeho uzemia a pri naslednom utoku izraelskeho letectva egyptska PVO zostrelila viac ako 70% lietadiel.

145022

6.10.2007 18:56

RE: To není možný

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 145022

S-300PMU Irán má, ale v malom počte, systémov S-400 nemá zatiaľ dosť ani Rusko samo pre seba, nie to ešte na export (a tak to bude ešte pár rokov).
O použití S-200 v šesťdňovej vojne počujem prvý krát [chechtot]
Egypt mal S-75 (Volchov), S-125 a S-10. Účinnosť je na dlhšiu diskusiu, nebolo to špatné, ale nebolo to ani príliš dobré.

145054

7.10.2007 20:03

RE: To není možný

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 145054

v unoru tohoto roku podepsal Vladimir Putin povoleni k vyvozu exportni verze S-400. Tedy jediny limit uz je nyni vyhradne kupni sila zakaznika.

145093

8.10.2007 12:07

RE: To není možný

Rastik80 85.?.?.?

Reakce na 145054

Opsravedlnujem sa, jednalo sa samozrejme o S-125. Dokument o tejto bitke som videl uz davnejsie takze som si to zle pamatal, ale uz som si to overil na nete [smích]
A co sa tyka Iranu - kedze Rusko je oficialne Iranskym spojecom a nikto neocakava ze by v pripade napadnutia Iranu vyhlasili Rusi vojnu Izraelu ci dokonca USA tak sa da ocakavat, ze Irancom poskytnu aspon najmodernejsiu vyzbroj, tak ako to robili vo Vietname. A v oblasti obrannych zbrani su Rusi urcite najlepsi - okrem PVO a protilodnych zbrani maju aj spickove protitankove rucne komplety a dokonca som na nete zachytil aj spravy o tom, ze ruska armada ma k dispozicii plazmove protipancierove zbrane (to je ale neoverene). V sucasnosti su oficialne udaje o Irane take, ze ma k dispozicii 2 kopmlety S-300PMU2, ale myslim si, ze skutocne udaje su utajovane. Iranci navyse vyrabaju vlastny system PVO postaveny podla ruskeho vzoru, a ten je udajne tiez na solidnej urovni.
V kazdom pripade si myslim, ze US air force nemoze ocakavat taky hladky a bezstratovy priebeh akcie ako napr. v Iraku ci Afganistane.

145123

4.10.2007 9:25

spici prorok

zednik 78.?.?.?

Edgar Cayce jiz ve 40 letech predpovedel zanik USA, zejmena jeho ekonomiky.Tvurci nebo niciva mysl to bud oddali, nebo urychli,je to ve svobodne lidske vuli.Ten kdo vnima svou mysl jako pozitivniho hybatele, vyhne se tudiz obrovskemu pruseru, ktery se diky zlocinne nevedomosti chysta.A Bonesmani, protoze znaji tuto hru, jsou nejvetsi pruserari, kteri za to zaplati. [bliji]

144898

4.10.2007 11:57

RE: spici prorok

2xs 85.?.?.?

Reakce na 144898

Zaplatíme především my, menší - a to podobně v Iráku, Afghánistánu, nyní brzy v Íránu a pokud se prosadí radar v ČR a Rusko jej dříve či později (při případném napadení ze strany USA) zlikviduje, tak to odeskáčeme i my... díky rektálním lezcům, uplaceným amíky a jim také sloužícím (zrádcům naší vlasti a národa).
Vždy je to tak, že za dacany zaplatí i nevinní - a žel ve větším počtu i míře.
[bliji]

144911

4.10.2007 9:20

Jde to přesně podle plánu!

rehek 193.?.?.?

Vážení, doporučuji si stáhnout tuto brožuru: http://www.vzdelavaci-institut.com/_files/download...

Dočtete se, že napadení Íránu je nevyhnutelné a opět předem pečlivě naplánované, mimo jiné tam najdete kompletní seznam dalších "neposlušných" adeptů.

144899

4.10.2007 11:44

Dilema

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Co mám dělat? Pozorovat okolní dění s porozuměním, že chystají zkázu mnoha jiných, což bude příčinou zkázy jejich, s klidem mysli po dobu, která je mi určena? Jak ale potom k tomu ale přijdou ti "jiní"?
Nebo mám vyměřený čas prožít v neklidu mysli, snažit se škodit těm, kteří přinášejí zkázu, byť neodvratitelné nastane stejně, protože zlato dobývá všechny pevnosti i lidskou, chamtivou, mysl?
Nevím. Zatím jen píši své úvahy, pro většinu možná nepochopitelné. Mohu jen cvrnknout do rolničky čapky blázna: nejsem bojovník, protože se nebojím, nejsem válečník, protože se neválím. Jsem snad stařec, ale nikoli z hor.

144905

4.10.2007 19:22

RE: Dilema

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 144905

...hezké. Mám rád lidi, kteří umí s češtinou nakládat jako ty. A snad bych i něco rozumného tvého početl.
Bojuje se v rovinách, kam vědomí nedosahuje, proto máme naději. A ta roste, jen to není vidět.
janko, karao cz.

144936

5.10.2007 0:45

RE: Dilema

2xs 85.?.?.?

Reakce na 144905

hezky napsáno, byť ne zcela rozumím paradoxu či rozdvojení zdůvodnění: "nejsem bojovník, protože se nebojím, nejsem válečník, protože se neválím".
- on se málokdo válí, zřejmě by nikdo neměl. ale v klídku a závislosti jen na svých silách je dost těžce...
- nepokoj mysli je žel údělem lidí... snad dřív, nebo v těch horách bývalo/bývá klidněji. komu je ale dáno být tak izolován od starostí všeho druhu? Jsme (ať chceme či ne) do značné míry spojeni s jinými, a jich se zase týkají osudy (i zločinné plány) dalších.
- škodit je zvláštní výraz pro boj o život svůj a svých blízkých. a život prostě boj je, s tím nic nenaděláme. a boj není obvykle poklidnou záležitostí. já soudím, že škodit snad ne (ostatně nemáš komu, je to stohlavý drak, a ještě skrytý), ale lze na to nebezpečí jiné upozorňovat. alespoň to - aby ovce věděly, odkud čekat vlky a co svědčí o jejich nadcházejícím útoku... aby byly bdělé a nenechaly se snadno ve své ospalosti sežrat.
lhostejnost, rezignace či pasivita nejsou úplně nejlepší cestou. tak alespoň soudím já. je třeba se snažit a hledat dobro i pro jiné, ne jen svůj iluzorní klid uprostřed bouře kolem.

144952

5.10.2007 13:45

RE: Dilema

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 144952

Jankovi jsem odpověděl e-mail, abych mu dal na vědomí, že se nezabývám publicistickou činností a zejména proto, že mi lépe porozuměl. Alespoň to vyplývá z jeho „Bojuje se v rovinách, kam vědomí nedosahuje, proto máme naději. A ta roste, jen to není vidět.“.
Život je boj. Souhlasím. Jak to dělají, alespoň z valné části lidé? Jsou bojovníci, kteří se obávají zhoršení svých současných ekonomických či sociálních poměrů a tudíž se snaží ve smyslu „po nás potopa“. Třeba jako žoldáci. Jsou válečníci, kteří jsou duševními povaleči. Z řady důvodů preferují pouze akci, čímž však mohou dopomoci k jedinému: nahrazení vlády lumpů vládou dokonalejších lumpů. K ani jedné uvedené sortě nenáležím. Ale vím, že mezi ně patří spousta „oveček“, které zmiňuješ. Nejsou tak bezbranné, jen jim chybí něco navíc. K pochopení „starce z hor“ postačí, napsat toto heslo do solidního vyhledávače a přečíst si následně zobrazená hesla. Nemám na mysli život v odloučení od společnosti, protože před lidmi člověk neuteče, leda uchýlením do svého nitra. Naděje roste. Jaká? Že sociální smír končí v USA a vlastně na celé Zemi. Avšak co bude důsledkem toho, nevím.

144983

6.10.2007 10:09

RE: Dilema

2xs 85.?.?.?

Reakce na 144983

Stále (nebo opět) jsi dobře nerozlišil bojovníky a žoldáky v logice tohoto tématu (patrně se o to snažit ani nebudeš, jde ti o exhibici [smích] ). - Že si hraješ s podobností slovního základu (BOJovník-BOJím, VÁLečník-VÁLím) jsem pochopil, ale k tomu, aby ti bylo lze rozumět, je třeba jasně číst, co tím míníš. - Pokud máš naději ve víře v Boha a jistou alternativu aktivity vidíš v modlitbě, není proč se za taková slova vyřčená na plnou hubu stydět. I já doufám, že "jsme v jeho ruce". Ovšem také platí: "Člověče přičiň se, a Bůh ti pomůže" - není možné nedělat nic a jen čekat. A co konkrétního děláš ty pro sebe i pro jiné (a radíš dělat jiným), to z tvých rádoby-filosofických hloubek nezaznělo.
Jsi hodně hračička, viz: "naděje roste. jaká? ...smír končí..." - toto je naschvál psavce a pouhé tápání, ne naděje.

145044

6.10.2007 17:39

RE: Dilema

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 145044

Tak exhibicionista? Co třeba intelektuálská masturbace, to tě nenapadlo? Tvoje věc. Zřejmě patříš mezi ty, co vědí všechno nejlépe. Adios!

145053

10.10.2007 11:55

RE: Dilema

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145053

pán je navíc citlivka urážlivý? [smích] no to je teda dobré! [smích] ano, tak nějak jsem to myslel - inteletuálská masturbace. tedy mě to napadlo. ale tebe spíš štve, že ti někdo nadzdvihl hábit a ještě o tom veřejně napsal. tak sorry...

p.s.: nejlépe jistě nevím vše, ale snažím se o všem pro mě důležitém přemýšlet do detailu, a i v souvislostech, takže mi z toho vypadla ta otázka: "a co z toho? jaký praktický užitek? a co ty sám vlastně děláš a radíš?" - to víš... jsem chlap, a ty skoro vždycky zajímá cíl, užitek. úkol/cíl + splnění/dosažení = smysl a úspěch.

145228

11.10.2007 7:35

RE: Dilema

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 145228

Pises ...jsem chlap...
A co zensky zajimaj te? [velký smích]

145281

11.10.2007 23:04

RE: Dilema

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145281

Samozřejmě... jinak bych asi nebyl to, co o sobě říkám [smích] A tebe, Rejpale, zajímají kozy nebo ovce? Nebo ty sám sebe zajímáš, a úplně si vystačíš?
[velký smích]

145333

12.10.2007 5:23

RE: Dilema

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 145333

No zajimaji me kozy, ale zensky. Na zadny zvirata nejsem zameren[mrknutí jedním okem]
Abys rozumel o jakych kozach mluvim...
Jede chlap tramvaji, stoji a drzi se zerde pod stropem. Tramvaj sebou skube z leva do prava. Jak tak stoji, tak koukne dolu a tam sedi zenska s velkym vystrihem. Chlap ji cumi na kozy a zenska najednou zvedne hlavu a rika: Chcete jednu do drzky?
A chlap odpovi: Treba obe. [velký smích]

(Hoši, zanechte prosím vzájemného pošťuchovaní, [smích] je to mimo mísu a vtip je staršího data [smích] –moderátor.)

145344

10.10.2007 10:02

RE: Dilema

George23 85.?.?.?

Reakce na 144905

Delejte to co chcete aby delali ostatni.

145224

10.10.2007 10:22

RE: Dilema

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 145224

Problém je ale v tom, že většina lidí vlastně de facto neví, co dělá (Bože odpusť jim, protože nevědí, co činí) [smích]

145226

10.10.2007 22:42

RE: Dilema

2xs 85.?.?.?

Reakce na 145224

stručné a správné!

145260

4.10.2007 11:44

Volby

Hm 141.?.?.?

A pak že Bush nebude zvolen potřetí!

144909

4.10.2007 12:04

Agrese USA...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

No, pánové? Na Zvědavci si přečtete jakýsi článek s neověřitelnými informacemi a hned považujete agresi USA za hotovou věc? Počkáme a uvidíme, co vy na to? Osobně považuji letecký útok na iránská jaderná zařízení v nejbližším půl roce za krajně nepravděpodobný...

144912

4.10.2007 14:43

RE: Agrese USA...

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 144912

Když v roce 1999 NATO oznámilo svou doktrínu preventivních válek, bylo to jasné: Jako obranná organizace nemá vojensky adekvátního soupeře, svým způsobem by bylo po zhroucení komunismu k ničemu. Její jediný smysl nyní tedy musí být útočný: Vojensky eliminovat ty země, které se nepodvolí ekonomicky a politicky. Tato "globalizace" je plánem pro 3.tisíciletí. A pokud na to budou zdroje, tak se to bude postupně uskutečňovat. A dnes už je NATO jenom poskokem USA (respektive někoho jiného), protože vojensky je bez USA velmi slabé.

144918

4.10.2007 15:01

RE: Agrese USA...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 144912

Za "krajně nepravděpodobný" považují lidé i tzv. "oficiální verzi" událostí z 11/9/2001. Za "krajně nepravděpodobné" považovali pak Američané to, že by k takovému útoku někdy mohlo dojít [mrknutí jedním okem]
Počkáme a uvidíme, co vy na to?

144920

4.10.2007 14:51

Američani prohrajou

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Za 2. světový války Američani několik dní zasypávali ostrov Ivo-Jima bombardováním a odstřelováním z bitevních lodí. Mysleli si, že na ostrově nemohl nikdo přežít a že obsazení bude už jenom formalita. Nakonec z toho byl masakr s 20 000 mrtvých na obou stranách. Např. V úbočí hory byla nenápadná dírka 10 cm v průměru. Dírka se uvnitř rozšiřovala jako střílna v hradu a uvnitř jezdil tank a střílel tou dírkou.
Íránu k úspěšné obraně stačí to, co má v zemi. Družice pronikne jen asi metr do hloubky, takže Američani nemají o podzemních íránských základnách ani tušení. Z hory odstartuje Iskander a za 5 minut zasype letadlovou loď ochuzeným uranem a ta vyletí do povětří. Írán má pasivní sledovací systémy, který nevyzařují a jenom příjmají ( nedají se najít ). Spolu s raketami S-300 ukrytými v podzemí to vylučuje dlouhodobé bombardování ze strany USA. S-300 má navíc větší dosah, pokud se vypouští z větší nadmořské výšky ( zvýšení nadm. výšky o 1000 metrů zvýší dosah o 100 km ). Aktivní radar systému S-400 najde nízko letící B-2 na vzdálenost 600 km a pokud bude radar zaměřen, zmizí v labyrintu podzemních chodeb a jiný ho nahradí. Írán má taky rakety naplněný naváděnou submunicí, která dokáže zaútočit na letadla na letištích, nebo na slabý stropní pancíř tanku Abrams. Tuto submunici může střílet až do Izraele. Celý Írán je provrtaný sítí podzemních chodeb a hlavní tunely jsou 3 kilometry hluboko.
Írán se nepochybně ubrání a možná si i vynutí stažení Američanů z Iráku a Kuvajtu.

144921

4.10.2007 18:53

RE: Američani prohrajou

Vanguard 78.?.?.?

Reakce na 144921

Nedokazuje právě tato iwojimská zkušenost oprávněnost jaderného bombardování Hirošimy a Nagasaki s cílem přimět Japonce ke kapitulaci bez nutnosti dobývat vlastní japonské souostroví? Jak by asi Japonci bojovali na své vlastní mateřské půdě?

144932

5.10.2007 0:47

RE: Američani prohrajou

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 83.?.?.?

Reakce na 144932

bojovali by tak aby jeste 60 let po valce jim GIJoe neznasilnoval deti a nediktoval ustavu

144951

5.10.2007 9:43

RE: Američani prohrajou

Vanguard 78.?.?.?

Reakce na 144951

Je obecně známým faktem, že japonští vojáci se za druhé světové války chovali k civilistům mnohem krutěji než němečtí, o Američanech ani nemluvě...takového režimu vy se tady zastáváte? Fanatismus je fanatismus, s tom se nedá nic dělat...chápu.

144969

5.10.2007 10:22

RE: Američani prohrajou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 207.?.?.?

Reakce na 144969

Kde jste to slyšel? Dokonce Kanaďané Japonského původu šli do koncentráků v Kanadě za 2. Světové války. Dnes snad chcete také tvrdit, že se Američané chovají slušně k civilnímu obyvatelstvu? [oči v sloup]

144970

5.10.2007 10:38

RE: Američani prohrajou

Vanguard 78.?.?.?

Reakce na 144970

Nevím co se dělo s Japonci v Kanadě za duhé světové války, ale předpokládám, že šlo o internační tábory. Jaká tam byla úmrtnost? Vraždil tam ty lidi někdo, jako Japonci vraždili válečné zajatce a Němci židy?

144972

5.10.2007 11:10

RE: Američani prohrajou

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 62.?.?.?

Reakce na 144969

mam tu zaslat fotky z faludzi, vietnamu atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.atd.

je spousta obecne znamych faktu - 6 milionovy fakt a jine [smích]

144971

5.10.2007 10:55

RE: Američani prohrajou

Vanguard 78.?.?.?

Reakce na 144971

Až dosud jsme tady mluvili o druhé světové válce...proč sem taháte něco jiného?

144973

5.10.2007 11:27

RE: Američani prohrajou

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 62.?.?.?

Reakce na 144973

pouziji vase slova

Fanatismus je fanatismus, s tom se nedá nic dělat...chápu.

144976

4.10.2007 22:04

RE: Američani prohrajou

djb 194.?.?.?

Reakce na 144921

No, to je pekne, mozna pravdive mozna uplne z cesty, nemam tuseni co ma nebo nema Iran.

Nicmene, podobnych optimistickych predpovedi jsem cetl pred lety mnoho i o Iraku, ten sice nebyl tak vybaven jako Iran, ale ocekaval se podstatne tuzsi odpor.

Pak se ukazalo, ze Irak mel jeste jednu vec. Prodejne uplatne vedeni, ktere za baksis kapitulovalo.

Lide se tam pak neorganizovane perou do dnes.

Neco podobneho muze mit i Iran.

USA bojuji ruznymi zpusoby. Uvidime. Osobne bych radeji aby nebylo co videt.

144941

5.10.2007 11:06

RE: Američani prohrajou

Novákneu 195.?.?.?

Reakce na 144941

Optimismus kypí na všech stranách. U někoho ten , že doufá , že nic neuvidí [chechtot] Viděl jsem před léty v televizi dojemného vysoce postaveného US manažera, jak světu vysvětloval , že se musí začít dobře v Iráku hospodařit aby oběti , které válka přinesla nebyly zbytečné. Optimismus je koukám nebezpečná záležitost. [vyplazený jazyk]

144977

5.10.2007 13:30

RE: Američani prohrajou

ctenar 62.?.?.?

Reakce na 144941

No jestli jsem si dobre vsiml vedeni sice kapitulovalo, valka byla rychle vyhrana. A co bylo dal ? Vojaci nejak nepochopili ze je konec valky a tak bojuji s americany dodnes a ti nevi jak situaci resit.

144982

4.10.2007 14:43

Kdo byl

tora85 193.?.?.?

jednou v americe vi,ze je tam velmi malo lidi schopnych odporu.Podivejte se na zbytek sveta.Co zmenili obrovske demonstrace proti valce v iraku po celem svete?Pred rokem 2000 jsem cetl jednu anketu.Urcite si pamatujete na ruzne apokalypticke vize a predpovedi od dopadu asteroidu,pres prichod noveho mesiase az po problem s windows.Ta anketa se seriozne ptala co by se melo delat aby se "konci sveta" zabranilo.Prekvapilo me,ze pres 70% respondentu si pralo aby prisel konec,aby to meli za sebou.Bylo to velmi pesimisticke.Myslim,ze lide jsou unaveni.Velmi unaveni na to,aby byli schopni odporovat svym "otrokarum".Takze si nedelam iluze o tom,ze to dopadne jinak nez v iraku.Pokud usa a israel napadnou iran,bude to tema skoro vsech debat,mozna probehne par demonstraci.A co se zmeni?Nic.Amici budou dal vrazdit lidi,mozna ekonomicky zkolabuji,ale pokud nezkolabuji vojensky,tak je to nepolozi.A my ostatni?Budeme drzet huby a snazit se zaplatit mesicni hypoteku,uzivit rodinu.A pokud nam nahodou zbyde a budeme se chtit ozvat?Zvysi se ceny vseho.Takze budeme makat jen abychom vyzili.A zhora budeme neustale slyset jak je to nezbytne,ale jak na nas ti nasi zastupci neustale mysli.A jde jim o nase blaho a predevsim o nasi bezpecnost.A takhle je to v kazdem state.A jestli to jednou dojde k jadernemu konfliktu?Pochybuji ze se to dotkne tech co sedi nahore.Ti zalezou a az opet vylezou,tak uz nebudeme nic vic,nez skutecni otroci.Asi nezbyva nez zit kazdy den tak,jakoby by byl posledni.

144922

4.10.2007 18:31

Nesmysl

Vanguard 78.?.?.?

Podobné zasvěcené články o útoku na Írán jsme tady na Zvědavci četki už několikrát, naposled pokud vím jaře...k útoku mělo dojít na Velký pátek.

O Bushovi si žádné zvláštní iluze nedělám, ale zaútočit v dnešní situaci USA na další stát by mohl jen šílenec, a to Bush určitš není. Není navíc ani diktátor jako Putin v Rusku, který by se nemusel ohlížet na nikoho a na nic...

144934

5.10.2007 0:59

RE: Nesmysl

2xs 85.?.?.?

Reakce na 144934

vždyť Bush je diktátorem spíše, než Putin! A to jak praktickými činy (co zlého učinil Putin?!), tak i pravomocemi - něco rozhoduje čistě dle své úvahy, bez parlamentu, a tzv. "demokracie" je v USA nyní omezena tak, že Rusko je proti tomu vzorovou demokracií (připomenu povolení odposlechů telefonů uvnitř USA i směrem do zahraničí, povolení číst maily, povolení k domovním prohlídkám (to vše prý pro blaho ovcí) a nakonec i povolení k zatčení bez uvedení důvodu, a to na neomezenou dobu, jen při podezření z terorismu nebo podezření z podpory terorismu.

144956

5.10.2007 23:41

RE: Nesmysl

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 144956

Dokonce pravo zmrazit i posvatne tele, ted mluvim o majetku obvinenych z terorismu. A bez penez se treba tezko hleda dobry advokat. [mrknutí jedním okem]

145021

5.10.2007 0:08

Žádná novinka...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Na Eretzu to bylo o den dříve...

144950

5.10.2007 7:12

RE: Žádná novinka...

Saša 207.?.?.?

Reakce na 144950

>Na Eretzu to bylo o den dříve...

Článek začíná „Íránské a izraelské zdroje hlásí”; obávám se, že na Eretz se nemohou dočkat, přináší nejčerstvější zprávy z Izraele.

144966

5.10.2007 20:24

Milý zlatý autore:

rickover 86.?.?.?

"...Rusové zjistili, že se Írán chystá napadnout Američany v Perském zálivu nebo Izrael. Tato verze je téměř vyloučená, neboť jakýkoliv předběžný útok Íránu by poskytl Izraeli a Američanům důvod k zahájení devastujícího bombardování, který tak zoufale hledají..."

Když už, spíš bych tipl na útok na Israel, to by bylo strategičtější[smích])) - a proč je tahle možnost vyloučena, Irán vyhrožuje Israeli vymazáním z mapy světa, už mají vytipováno cca 600 strategických cílů na území Israele (připadá mi až moc), ve své Ústavě i v Přísaze příslušníků Iránských Islámských Revolučních Gard mají povinnost rozšířit islám do celého světa za jakoukoliv cenu, sám ajatolláh Chomejní (ano, ten, co se svého času zbavil Ahmadínežáda pro jeho "radikalismus"[smích]) prohlásil v Quomm 1980, že pokud k celosvětovému vítězství islámu bude třeba obětovat všechno obyvatelstvo Iránu, tak je třeba tak učinit, protože cena není tak vysoká a Ahmadínežád poslal Bushovi dopis, ve kterém vyzval USA k přistoupení k islámu, tj. dle islámu oficiální vyhlášení války, dopis je stejný jako dopis, který poslal Prorok vládcům Persie a Byzancie těsně před invasí (nejsem si jist, zda tohle Američané vůbec pochopili).

Takže pročpak ne - jaderné bomby jsme si díky tiché podpoře Francie, Německa, Ruska, Číny a Itálie a neschopnosti MAAE a OSN již vyrobili, naše Shahaby s doletem 1800 km, tj. až do Bulharska, jsou připraveny, Revoluční Gardy v plné pohotovosti, Israel svoji protiraketovou obranu ještě nemá v operační pohotovosti, útok ma Israel schválí Arabská Liga i její poslušný vasal Evropská Unie, Rusko bude takticky mlčet, žádného bombardování se nebojíme, klidně Peršany obětujeme třeba všechny do posledního a zásah USA je omezen hysterickými kongresmany, Hollywoodem a médiemi, kteří již jednou dokázali donutit vlastního presidenta, aby stáhl armádu z vyhrané války a zradil své spojence, to my o nich také víme, jsou našimi užitečnými spojenci, pokud hodíme mimo Israele pár bomb na ně v Iráku, určitě budou chtít stejný "mír", jakého dosáhli v jihovýchodní Asií.

Takže viděl bych to na možnost dvě, pokud článek není nějaký nesmysl.

144996

5.10.2007 23:44

RE: Milý zlatý Rickovere

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 144996

Že se Irán se chystá první napadnout Izrael a USA je asi tak pravděpodobné, jako to, že to už před ním udělaly Irák a Afganistán. Divím se, že máš tolik času psát zde takové nesmysly - a nebo jsi tu svoji slátaninu vyrobil v pracovní době, protože pracuješ pro stejnou dezinformační agenturu, která nedávno podstrčila na internet fingovanou leteckou mapu se stokilometrovým bezletovým pásmem okolo brdského radaru, aby tak zdiskreditovala občanská hnutí, která jsou proti němu ? Zdá se mi, že jsi stejný mektal jako Neff, který na svém webu svého času brečel, jak jsme ohrožováni bakteriemi z mobilních iráckých laboratoří ... !http://www.zvedavec.org/images/smiles/icon_lol.gif
[Chechtot]

145029

8.10.2007 18:55

RE: Milý zlatý Rickovere

jarok 193.?.?.?

Reakce na 145029

Dobrá odpověď. Vidím, ze Rickover je stejný mektal jako Neff, možná kopou oba za stejnou branku. Co se týče Neffa, tak jsem měl dlouho pocit, že to může být dobrý spisovatel a podobně i důvěryhodný a nezávislý komentátor. To první nechť posoudí odborníci a to druhé už si po zkušenostech s jeho promodrou propagandou dávno nemyslím.

Někde tady na zvědavci byl dotaz na bušovy příznivce - jestli mohou vysvětlit jak je možné, že 11. září 01 při útocích na WTC spadla i budova WTC7, do které teroristi letadly nenarazili? Jak to, že budova WTC 7 zkolabovala do svého půdorysu úplně stejně jako WTC 1 a 2, mechanismem nápadně připomínající řízenou demolici, i když v ní žádný kerosín nevyhořel?
Koukněte:
http://www.youtube.com/watch?v=Y5m5zJfudyk

Proč to NIST nevyšetřovala? Proč oficiální verze událostí 9/11 neřešila spoustu podezření na inside job v době, kdy měl buš kriticky malou podporu veřejnosti a až údajné útoky islamských teroristů mu ji opět, po tom co označil ty správné nepřátelé US, pomohly navýšit?

Any comment?

145131

9.10.2007 4:37

RE: Milý zlatý Rickovere

Mirda 24.?.?.?

Reakce na 145131

Já se Vám pokusím dpovědět.
Lidé jsou prodejné a bezcharakterní svině. Nehovořím o těch několika přispěvovatelích zde na Zvědavci, ale o lidech ve vlivných funkcích. Ať už se jedná o hlavy států, členů náboženských a lobystických organizací, ředitelů universit, žurnalistů a TV reportérů. Všichni, až na vyjímky,
nahánějí - mnohdy i nevědomky - vodu Rothschildovi na jeho mlýn Nového světového řádu. Jinými slovy - za jidášský groš zaprodali svou duši, nebo také - za dočasnou ekonomickou jistotu odsoudili své budoucí generace k životu v nastávajícím otrokářském zřízení, kterému se také říká - "Nové americké století".

Někdo tomu říká "Boží mlýny", jiný "Boží intervence", "Boží zásah" a já si to dovolím nazvat jednoduše - "Lidské svědomí". Tomu nelze uniknout, ať to potlačíme, jak chceme. Jednou to šťípne, jednou to pořádně kousne a nebo kopne do zadnice. Někoho to dožene až k sebevraždě. (Jeden z klanu Rothschildů se oběsil v hotelové koupelně ve Francii).

Psychologie lidského myšlení je nevyzpytatelná, ale podrobným bádáním lze úspěšně předpovědět. Tohle je prokázáno mnoha doloženými (dokumentovanými) důkazy, převážně v oboru kriminální psychologie a kriminálního vyšetřování. Nemusíme zacházet do
středověku, kdy církev na odlehčení svědomí prodávala hříšníkům odpustky, naprosto stejná strategie se praktikuje nyní a to pomocí úplatků. Svědomí to však neulehčí. To "šťípnutí svědomí"
jednou zaručeně příjde. Mohu uvést stovky příkladů, ale napíši jen několik:
Bývalý prezident Spojených států - Jimmy Carter.
Po ukončení svého termínu se věnoval výstavbě levných rodinných domků pro nemajetné lidi - Habitat for Humanity a na sklonku života napsal knihu: "Palestine - Peace or Apartheid", přestože věděl, že si proti sobě poštve smečku fanatických bojovníků proti antisemitismu. Ale má to "za pár" a potřeboval si odlehčit svému svědomí.
William Jefferson Clinton - leze to z něj jako z chlupaté deky, ale už také začal trousit pravdu a sem tam něco vypustí do etéru. Např., že akce 9/11 byla již v plánu za jeho administrativy, ale on raději kápl "božskou" a přiznal hrátky s Monikou Lewinskou. Také rozjel kampaň na finanční sbírku obětem středoasijského tsunami (300 tisíc obětí v prosinci 2004).
Woodrow Wilson - jako prezident se spolupodílel na vytvoření Federal Reserve Bank (1913). Také to později přiznal a prohodil, že to byl on, kdo zaprodal Ameriku.
Adam Weishaupt - zakladatel lóže Iluminátů - těsně před smrtí konvertoval na křesťanskou víru.
Mnoho knih bylo napsáno z jednoho prostého důvodu - odlehčit si svému svědomí.

Nebudu zabíhat do náboženství, ale jenom zmínka o judaismu.
Proč si jistá skupina lidí o sobě myslí, že jsou
"Bohem vyvolení"? Myslím tím stoupence Talmudu, ale nejenom ty. Zase je v tom to působení na ...Automaticky kráceno

145158

9.10.2007 4:36

RE: Milý zlatý Rickovere

Mirda 24.?.?.?

Reakce na 145158

- dokončení -

Nebudu zabíhat do náboženství, ale jenom malá zmínka o judaismu.
Proč si jistá skupina lidí o sobě myslí, že jsou
"Bohem vyvolení"? Myslím tím stoupence Talmudu, ale nejenom ty. Zase je v tom to působení na lidské podvědomí a svědomí. Tito lidé jsou vírou zneužíváni, aniž by si to uvědomovali a ještě jsou na sebe hrdí. Možná právě tady by platilo heslo:
Pravda osvobozuje! Pravda musí ven, musí se vyslovit, jinak to člověka zdeptá, zotročí to mysl a také mnohdy navodí zhoubné choroby. Příkladů ze života je spousta.

145159

9.10.2007 14:53

RE: Milý zlatý Rickovere

jarok 85.?.?.?

Reakce na 145159

Dobře napsané Mirdo, klobouk dolů. Čekat od Rickovera nějakou sebereflexi je asi zbytečné. Možná po x letech na něj dolehne to, o čem píšeš, lidské svědomí, když mu dojde, že podporoval svými příspěvky něco, co bylo nejen proti zájmům většiny, ale zřejmě i proti jeho vlastním.

Bohužel, všechno chce svůj čas a ne každý je tak moudrý, aby odolával všem těm mocenským manipulacím, zaštiťovanými oficiálními údajně nezávislými médii, od počátku. Aby dokázal informace kvalifikovaně vyhledávat (pokud si jej nenajdou samy a neťuknou jej do čela), aby je dokázal vstřebat, navzájem porovnat a nezávisle posoudit.

Je to tak. Pravda osvobozuje a pravdivé INFORMACE. Jedině díky lidem, kteří se nebáli řici pravdu a šířili ji mezi ostatní mohlo dojít k nápravě. Viz. historie.

Snad není ještě pozdě a lidem dobré vůle se podaří scénář, o kterém píše Orwell (1984), odvrátit.

PS: Čekám, kdy mi Rickover odpoví na dotaz ohledně kontroverzního kolapsu WTC-7 viz, výše. Že by nebyly argumenty?

145180

9.10.2007 19:15

RE: Milý zlatý Rickovere

leo69 89.?.?.?

Reakce na 145180

Trochu jednodušeji shrnu myšlenku:

Pokud se někomu za "živa" daří zdárně v sobě umlčovat svědomí, tak si ale stejně může být 100% jistý, že v "hodině smrti" vše co umlčoval vystoupí na povrch. Až to začne vystupovat, tak už ale u nikoho nebude ta "životní síla" umožňující v "živém" těle svědomí umlčovat. Každý je v ten moment, který nastává, naprosto "nahý" a každému jeho "svědomí" zváží a odměří vše, každý skutek (i třeba myšlený), do posledního gramu...

V tomto je ta "Vesmírná" Spravedlnost - nikdo neunikne! A vlivem toho stavu, který u něj tato Spravedlnost navodí, pokračuje "umírání" víceméně dále. Pokud je skleslý a nucen se zaobírat nevyřešenými věcmi, které ho v souvislosti s nezastřeným svědomím dohoní, přehlédne jiné, v ten moment důležité věci a musí postupovat Bardem dále a níže a podle toho získává další, tímto vším ovlivněnou, existenci... Tak to chápu já.

m,[smích]

145190

9.10.2007 19:44

RE: Milý zlatý Rickovere

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 145180

Já bych to formuloval jinak. Člověka neosvobozuje "pravda", protože jednak na pravdu odsud nikdo nedosáhneme, a za druhé ji můžeme hlásat s různými úmysly. Co osvobozuje, je - řekněme - upřímnost, nebo dobrá víra, nebo čistý, nezištný úmysl.... I to, co subjektivně považujeme za pravdu (čili to, co podle našeho názoru odpovídá tomu, co se stalo), můžeme říkat s "nekalými" úmysly, můžeme tím chtít získat nějakou výhodu - takže "pravda" sama o sobě neosvobozuje.

145192

10.10.2007 9:18

RE: Milý zlatý Rickovere

Mirda 24.?.?.?

Reakce na 145192

Tady nejde ani tak o hlásání pravdy - jako popisu skutečných událostí, ale spíše o přiznání pravdy. To, co nás tíží. Něco, co jsme udělali proti své vůli a nebo při tak zv. nepříčetném (zkratovém) jednání, pokud se jedná především o vraždu. Můj původní příspěvek byl mnohem delší s uvedením příkladů právě z kriminologie, ale umazal jsem to - nevztahuje se to k článku a byly by to tři dlouhé příspěvky.

O čem jste se vy rozepsal: "Co osvobozuje, je - řekněme - upřímnost..." atd., to by snad mělo patřit do kategorie -
smysl života a osobního uplatnění - v čemž nalézáme uspokojení a nebo také to naše štěstí.
Samozřejmě v přímé souvislosti s naším svědomím. Tohle z nás totiž dělá lidi a je to stejně důležité, jako příjímání potravy a dýchání kyslíku.

Rozdávat štěstí - to je ta upřímnost, dobrá víra, nezištný úmysl a právě tohle nás zpětně činí šťastnými.
Štěstí neroste na stromě, ani ho nenajdeme v peněžence. Je to naše jednání s druhými lidmi a nebo naše vztahy k přírodě.
Uvedu příklad: Jistě jste slyšel o Paul McCartneym a Heather Mills, jak se snažili zabránit vraždění tuleních mláďat v Kanadě? Nebo princezna Diana navštěvovala nemocné děti v nemocnicích a usilovala o zákaz použivání a výroby zemních min.
V Tokyu neznámý milionář každé vánoce shazuje z mostu balík peněz mezi lidi. Richard Branson věnoval 3 miliardy na ochranu životního prostředí - výzkum alternativních energií.
Angelina Jolie adoptuje chudobné děti při každém zájezdu do zahraničí (většinou v Africe).

Tito lidé našli smysl života a číní je to šťastnými - rozdávat
štěstí druhým. Jak jistě vidíte - nic společného s pravdou.
Naopak - to, čeho jsme svědci v současné zapeklité světové politické situaci - to je jednání psychopatů toužících po moci a ovládnutí celé planety. Ti jsou otroci vlastního zdeptaného a pomateného svědomí.

145218

Příspěvků: 97

04.10. 03:43 Wesley  Utok na Iran
04.10. 10:20 charon  RE: Utok na Iran
04.10. 10:56 2xs  RE: Utok na Iran
04.10. 12:05 Stan  RE: Utok na Iran
04.10. 23:19 2xs  RE: Utok na Iran
05.10. 00:52 Rene Bartosek  RE: Utok na Iran
05.10. 01:45 2xs  RE: Utok na Iran
05.10. 23:20 Rene Bartosek  RE: Utok na Iran
06.10. 00:13 2xs  RE: Utok na Iran
06.10. 01:18 Rene Bartosek  RE: Utok na Iran
06.10. 08:38 2xs  RE: Utok na Iran
06.10. 18:40 Kyklop  RE: Utok na Iran
06.10. 22:58 Rene Bartosek  RE: Utok na Iran
10.10. 22:50 2xs  RE: Utok na Iran
12.10. 04:14 Rene Bartosek  RE: Utok na Iran
12.10. 03:49 Rene Bartosek  RE: Utok na Iran
05.10. 08:46 Stan  RE: Utok na Iran
04.10. 08:43 Jordano Bruno  vojna
04.10. 09:59 2xs  RE: vojna
04.10. 11:40 2xs  RE: vojna
04.10. 14:38 Chládek  RE: vojna
04.10. 23:35 2xs  RE: vojna
07.10. 14:32 Jordano Bruno  RE: vojna
08.10. 07:24 Mirda  RE: vojna
08.10. 07:50 Romanov  RE: vojna
08.10. 19:56 Mirda  RE: vojna
04.10. 08:27 fettgesicht  To není možný
04.10. 10:53 2xs  RE: To není možný
04.10. 11:46 2xs  RE: To není možný
04.10. 15:29 rusel.k  RE: To není možný
04.10. 23:43 Novákneu  RE: To není možný
05.10. 00:32 2xs  RE: To není možný
05.10. 21:47 Petr Gejdoš  RE: To není možný
06.10. 09:51 2xs  RE: To není možný
06.10. 20:18 Petr Gejdoš  RE: To není možný
06.10. 23:46 2xs  RE: To není možný
07.10. 18:34 Petr Gejdoš  RE: To není možný
07.10. 22:33 Novákneu  RE: To není možný
07.10. 23:15 Petr Gejdoš  RE: To není možný
08.10. 22:16 Mirda  RE: To není možný
09.10. 11:47 Pasant-x  RE: To není možný
10.10. 07:22 Mirda  RE: To není možný
10.10. 08:43 Rejpal  RE: To není možný
10.10. 09:10 Mirda  RE: To není možný
10.10. 11:44 2xs  RE: To není možný
11.10. 06:26 Mirda  RE: To není možný
05.10. 23:39 Rastik80  RE: To není možný
06.10. 18:56 Kyklop  RE: To není možný
07.10. 20:03  RE: To není možný
08.10. 12:07 Rastik80  RE: To není možný
04.10. 09:25 zednik  spici prorok
04.10. 11:57 2xs  RE: spici prorok
04.10. 09:20 rehek  Jde to přesně podle plánu!
04.10. 11:44 Kropáč  Dilema
04.10. 19:22 janko  RE: Dilema
05.10. 00:45 2xs  RE: Dilema
05.10. 13:45 Kropáč  RE: Dilema
06.10. 10:09 2xs  RE: Dilema
06.10. 17:39 Kropáč  RE: Dilema
10.10. 11:55 2xs  RE: Dilema
11.10. 07:35 Rejpal  RE: Dilema
11.10. 23:04 2xs  RE: Dilema
12.10. 05:23 Rejpal  RE: Dilema
10.10. 10:02 George23  RE: Dilema
10.10. 10:22  RE: Dilema
10.10. 22:42 2xs  RE: Dilema
04.10. 11:44 Hm  Volby
04.10. 12:04  Agrese USA...
04.10. 14:43 pietroo  RE: Agrese USA...
04.10. 15:01  RE: Agrese USA...
04.10. 14:51 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Američani prohrajou
04.10. 18:53 Vanguard  RE: Američani prohrajou
05.10. 00:47 VaclavK  RE: Američani prohrajou
05.10. 09:43 Vanguard  RE: Američani prohrajou
05.10. 10:22  RE: Američani prohrajou
05.10. 10:38 Vanguard  RE: Američani prohrajou
05.10. 11:10 VaclavK  RE: Američani prohrajou
05.10. 10:55 Vanguard  RE: Američani prohrajou
05.10. 11:27 VaclavK  RE: Američani prohrajou
04.10. 22:04 djb  RE: Američani prohrajou
05.10. 11:06 Novákneu  RE: Američani prohrajou
05.10. 13:30 ctenar  RE: Američani prohrajou
04.10. 14:43 tora85  Kdo byl
04.10. 18:31 Vanguard  Nesmysl
05.10. 00:59 2xs  RE: Nesmysl
05.10. 23:41 Rene Bartosek  RE: Nesmysl
05.10. 00:08  Žádná novinka...
05.10. 07:12 Saša  RE: Žádná novinka...
05.10. 20:24 rickover  Milý zlatý autore:
05.10. 23:44 Nasredin  RE: Milý zlatý Rickovere
08.10. 18:55 jarok  RE: Milý zlatý Rickovere
09.10. 04:37 Mirda  RE: Milý zlatý Rickovere
09.10. 04:36 Mirda  RE: Milý zlatý Rickovere
09.10. 14:53 jarok  RE: Milý zlatý Rickovere
09.10. 19:15 leo69  RE: Milý zlatý Rickovere
09.10. 19:44  RE: Milý zlatý Rickovere
10.10. 09:18 Mirda  RE: Milý zlatý Rickovere

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 1

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 0

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 7

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
22,49 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,53 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
24,49 Kč
100 japonských jenů
19,93 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
6,96 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 039,46 Kč
1 unce stříbra
503,86 Kč
Bitcoin
1 240 581,99 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 433