Diskuze k článku

Milovaní zombíci

Příspěvků 32

10.9.2007 11:25

He!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Vidím, jak se sem nikdo nehrne psát aby nebyl rovnou za komanče, hi!

Nicméně nevidím jedinej důvod, proč by ausgerechnet "tržní kapitalismus" měl být posledním stadiem vývoje ekonomiky nebo státních zřízení! (prohlášení, že nic lepšího nikdo nevymyslel jednak nemusí být pravda, druhak tím operují především ti, co by mohli o něco přijít - obdobně jako parlamentní demokracie versus přímá demokracie, které se bojí napříč všemi stranami a podobně). Otázkou je pak i existence peněz jako takových.

Když si to vezmete kolem a kolem, teoreticky by peníze měly odrážet vaši práci a kvalifikaci. Faktem ovšem je, že to tak není,neb má snad někdo pocit, že kvalifikovanej učitel je penězi ohodnocenej, nebo i dělník (snad s vyjímkou těch ve Škodovce)?

Na druhé straně o "užitečnosti práce v bance" mám silné pochybnosti (CO tam proboha produkují??) přičemž platy jsou tam nejvyšší, snad až na politiky a o těch a jejich "produkci" (stejně jako např. soudců) by bylo líp ani nemluvit!

Z toho pohledu je "tržní kapitalismus" zvláště pak u nás poněkud zrůdné zřízení a mám pocit, že tvrzení "buď tohle nebo budou všichni chudí" je zvrácené taky! Ono to spíš totiž zní jako "bu´d budeme my bohatí a vy chudí, nebo budem všichni chudí" přičemž představa toho co je být "chudý" je mezi bankovním ředitelem a učitelem svinsky rozdílná!!! Navíc ten druhý už chudý je, že - a nedá se čekat, že by zisky banky zvýšily JEHO plat.

Aneb za socialismu nás okrádal stát, dnes nás okrádá stát plus majitelé firem a bank. Tudíž máme zase hovno, pokud tedy nejsme tím majitelem firmy. A stejně jako tehdy váš plat evidentně neodráží váš přínos společnosti a logicky se to stejně jako tehdy většině lidí nelíbí.

Dříve či později (já doufám že dříve, ti co mě budou nadávat doufají že později a nejlip vůbec ne) se ovšem nějaký systém najde. Cestou by byl např. levný zdroj energie - neb pokud KAZDY bude mít prakticky neomezenou možnost spotřeby energie a prakticky zadarmo, už na něj nemáte čím a jak vyvíjet tlak, neb si většinu věcí může vyprodukovat sám. (Tím se ovšem dostáváme někam ve stylu Startrek - Next generation, o čemž tu kdosi tvrdil, že jde o technologický komunismus /a taky bez peněz/).

Krysa

143485

10.9.2007 17:36

RE: He!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 143485

Sakrys kryso, dokaze si predstavit, co by jsme nechali z maticky prirody, kdyby jsme meli masove kdispozici zroj levne energie? To by jsme mohli masove expandovat do vesmiru, coz s nasem pristupem k prozrat minulost ( fosilni paliva) i budoucnost ( obravske dluhy a debastace, kterou budoui muset sanpovat jeste ti po nas) byla katastrofa. Ja bych rekl, ze by nas brzo nejak jina vesmirna inteligence poradne nakopla do zadku.

143512

10.9.2007 17:35

RE: He!

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 143485

Co se týká měny tzv.LET systém (Local Exchange Trading System) asi znáte. Ale to nebude asi to pravé. Odvozuji to z toho, že to státu nevadí.
Protože manžel jedné moji známé byl za totálu ředitelem fabriky a dodnes zůstal přesvědčeným komunistou, tak jsme se bavili i o marxismu. Řekl mi: Šetřit na důchod? Cožpak nějaké bankovky, které si mám ukládat do banky mi zajistí, že se najím? Přece se musím starat, aby byla výroba! No, myslím,že to nezní hloupě a když si člověk k tomu přidá, že dnes se peníze, které údajně nejsou na důchody dávají jako dotace zemědělcům, aby NIC nepěstovali- tak myslím, že měl pravdu, že v tomhle systému cosi evidentně nehraje. Otázka jak to řešit.

[pláč]

143518

10.9.2007 18:17

RE: He!

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 143485

Ještě bych chtěl něco říct k tomu levnému zdroji energie. Ono je to s největší pravděpodobností tak, že vládnoucí struktury na tom nemají zájem. Oni naopak musí všechny záměrně dělat závislými na všech ostatních: brzy už i ta voda ve vlastní studni bude nepochybně zdaněná, případně zakážou její odběr s nějakým zdůvodněním: třeba z hygienických důvodů. Vydají nějakou normu (nejlépe přímo Evropská komise) a je to.
Dnes je to tak, že se dováží potraviny z druhého konce světa úplně zbytečně. Všechno je myslím záměrně zamotané, abychom byli závislí na centru. Kdybychom totiž nebyli závislí na centru, tak by - sorry, musím to říct, tak by sionisty s jejich touhou po vyvolenosti a světovládě nikdo neposlouchal. Mohli by si o tom vykládat u nějaké zdi a to je všechno. Oni proto musí vše zamotat tak, aby se v tom nikdo nevyznal, jen oni, kteří mají ty interní informace, ten takříkajíc kód.
O ten zdroj energie, který by každý měl doma a stal se tak víceméně nezávislým se snažil Nikola Tesla. A co z něj udělali novináři? (A komu ty noviny patřily? Snad ne někomu kdo měl zároveň třeba naftová pole?)Jako na vynálezce se na něj málem zapomnělo, ačkoliv jeho vynálezy fungují v takřka nezměněné podobě dodnes.A vyzdvihuje se Edison, jehož vynálezy jsou dnes passé.Myslím, že to není úplně náhodou. [smích]

143522

10.9.2007 22:14

RE: He!

Karel z Čech 85.?.?.?

Reakce na 143522

trefa! ano, snaží se co nejvíce nás "uzávislit"... půjčkama "uzávislí" mladé, kteří se dostanou přímo do dlužního otroctví, programově ničí samozásobitelství... nebo třeba doprava... napadlo někoho na jaké palivo budou jezdit za 10 let všechny ty automobily z novoučkých továren? Nafta se končí, petrolejové studny vysychají... Proč se už nezačínají postupně vyrábět třeba parovozíky... na dřevo, na brikety, nebo třeba na ten slavný řepkový, konopný, lněný či jaký olej... protože bychom byli nezávislí... protože by nás neměli pod palcem... pod heslem: PAROSTROJ 19-tého STOLETÍ JE MÉNĚ ÚČINNÝ NEŽ BENZÍNOVÝ MOTOR STOLETÍ 21-tého! vybaví lidi stroji, které vyvolencům svou spotřebou zajistí příjmy až do poslední kapky nafty. No a představte si třeba nějaký velice nízkoenergetické domy... svůj proud si vyrábí každý sám... k čemu by byly ty ohromné přesuny paliva do elektráren, k čemu by byly trafostanice a rozvody a stožáry a celý ten i navazující průmysl...nebo třeba ty dnešní výrobky... kdysi se životnost neřešila... prostě maminka si koupila pračku, když jsem byl malý chlapec... a ta romovka prala plíny ještě i mému synkovi... dneska jsou ty stroje vybaveny "kurvítky", něčím co mašinu nejlépe dva dny po záruční době zničí tak, aby oprava byla neekonomická... jsme závislí, prostě musíme kupovat další pračky, musíme kupovat vrtačky s plastikovými kolečky... a v celé skvělé ekonomice ovládané tou neviditelnou rukou není k disposici zboží, třeba i dražší, které je opravdu kvalitní a není navíc ještě předraženo ověšením různými nesmysly...zkuste koupit obyčejné kvalitní vidle...některé to čínské zboží si u nas doma udělá jen docela krátkou zastávku při své neodvratné cestě na smetiště...to je ekológie...
ach jo...

143530

11.9.2007 0:02

RE: He!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 143530

Fliegere, a co jsi vlastne chtel rict? Napsal jsi hodne, ale nerekl nic. Za ty vidle z Ciny muze Bushistan? Tu pracku Ti taky podstrcil Bush a nebo zide? Jenom narikas, ale neposkytujes zadne reseni.

143535

11.9.2007 0:23

RE: He!

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 143535

Myslím že toho řekl dost a ke všemu se trefil. Nevím proč tomu nerozumíte. Za vidle z Číny v ČR Buš totiž může, nebýt dovozu vidlí z Číny do USA v obrovském množství, nestálo by číňanům za to tu fabriku na vidle vůbec postavit. Dva biliony číňanů nevidí osmi milionovou Českou Republiku jako trh, jenom když už ty vidle máme, tak jim je taky prodáme.

143537

11.9.2007 1:09

RE: He!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 143537

Ja vedel, ze to povesime USA na nos. A to, ze vcera cely den lilo jako z konve, za to muze taky USA, protoze globalne otepluje, ale mne stejne bylo zima. Tak tak to mame.

143538

11.9.2007 3:28

RE: He!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 143537

Antiseptiku, tak protoze je nas jen 8 milionu, a my radi nakupujeme vidle v Solingenu za 10 tisic korun jedny, tak USA nemelo udelat objednavku vidli z Ciny pro svych 300 milionu obyvatel, tudiz Cina by nepostavila fabriku na vidle a Solingen by mel porad svuj monopol na vyroby vidli z uslechtile oceli. To je to tvoje rozumovani? Pane Boze, Tebe je v te Kanade skoda. [pláč]

143546

11.9.2007 4:42

RE: He!

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 143546

To je polemika bože. Nejste Vy ekonomickej poradce ve Wóšinktnu? Podle toho to tam vypadá. Z ušlechtilý oceli dělá vidle jenom US érfors. Obráceně věci nefungujou, auto jede a pálí benzín, když ho budete ale tlačit, tak se vám nádrž nenaplní. Čína k tomu, aby rozjela výrobu na mezinárodním měřítku, potřebovala obrovský a vděčný odbytiště (rozhodne to nebyla ČR) a taky západní partnery, ty co to doma potom prodaj, mnohdy i pod svým jménem. A já vám netykám, na pivo spolu nechodíme.

143552

11.9.2007 4:41

RE: He!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 143552

Takze proto, ze Cina ma odbytiste v USA, tak Cesko trpi. Kdy uz konecne ti amici dostanou rozum a uvedomi si, ze protoze kupuji z Ciny, tak tim trpi Karel z Cech. Vykam lidem, kterych si vazim a pro ktere mam respekt. [smích]

143555

13.9.2007 0:49

RE: He!

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 143555

Amíci se můžou klidně na Karla z Čech vykašlat, problém pro ně je, že tím trpí nejvíc sami. Ale to ti asi dojít nemůže co? Vo Karla totiž vůbec nejde a nikdy nešlo.

143730

13.9.2007 1:03

RE: He!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 143730

Ja vim, ze nejde o Karla. Jde o jeho kecy. On ma za vsim Bushistan a zidy.

143731

11.9.2007 4:36

RE: He!

Pasant-x 85.?.?.?

Reakce na 143535

Ať hledám jak hledám, v tom Karlově příspěvku jaxi nemůžu najít ani bušistán, ani šimpyho. Odkud jste je tak naprudko vykouzlil, z rukávu?
Gratuluji. Je vidět, že máte přesně tu správnou průpravu - když nemám argumenty a nelíbí se mi, co čtu, odvedu téma úplně jinam, pokud možno matoucím směrem... a vida, povedlo se. Hned za tím visí 3 příspěvky, které úplně uletěly od tématu, kterým je nesmyslný SYSTÉM, a ne jeho dočasné loutky!

143551

11.9.2007 5:10

RE: He!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 143530

Nevrtal bych do toho, protoze je to technicky detail, ale kamos mi rikal, ze prevadet pohyb pistu na otacivy pohyb, co se tyce ucinnosti moc ucinny neni. Podstatne je, ze lze ucinne provazat palivo do tech motoru s papirkama ze statni tiskarny. A statni tiskarna tiskne pro statni centralni banku, ktera zas tak moc statni neni a to diky tomu, ze nekdo v minulosti "propil grunt" ( valcil a to je drahe) a musel si pujcit ( a pujcit si na neco draheho je zatracene drahe).

143557

12.9.2007 23:07

RE: He!

Erik 82.?.?.?

Reakce na 143530

Vazeny Pan Karel z Čech! Ten svoj prispevok snad nemozete mysliet vazne, ved je to iba zmes polohysterickych vylevov.
Nemusite sa bat, aj za desat rokov sa bude jazdit na produkty z ropy, aj ked samozrejme budu o nieco drahsie..

143723

13.9.2007 4:41

RE: He!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 143723

Mozny i za dvacet, a mozna jenom za pet? Zalezi jak nam poslape nahoru to HDP, treba v Cine. Jestli bude utok na Iran? Jak to bude s klimatem? Valka?Sami takovy veci, ktere by se v matematicke rovnici, tezko mohly nazvat konstantou.Profici sdelili v expertize Bilemu domu do 20-ti let nejpozdeji oilpeak a uz nejaky patek od te zpravy ubehlo. Zkuste si sam najit kolik, ze to procent "nedostatku" ropy v 70-tych letech "trosinku znervoznelo" trh a jaky to melo efekty na cenu ropy. Upozornuju, ze nam ubyva taky uran, uhli, spodni voda.... vsecko si to muzete prevest na spolecneho jmenovatele jidlo. To co jsem ted napsal myslim smrtelne vazne, misto udivu nebo pobaveneho usmevu, byt na vasem miste, tyto blaboly nechal projit prubirskym kamenem mysleni. I kdyz to neni povinne, koneckoncu vy sam jste na svem miste.

143736

13.9.2007 8:29

RE: He!

Erik 82.?.?.?

Reakce na 143736

Oil peak bude samozrejme vazna vyzva pre nasu civilizaciu o tom nie
je pochyb, ale zvelicovat to netreba.
Upokojim Vas, podla nezavislych studii je ropy dost na minimalne 30-40rokov /v danom vypocte sa ratalo aj s kazdorocnym rastom Ciny na urovni 10percent Hdp/, uhlia minimalne na cca 200rokov, len s tym uranom je to horsie.

143751

13.9.2007 9:20

RE: He!

Jura1 160.?.?.?

Reakce na 143751

Eriku, ne vše, co se vydává za nezávislé studie je nezávislé, případně pravdivé. Musíš umět pochopit situaci a použít selský rozum nebo matematiku (v daném případě statistiku).
Jsi jednou z mnoha obětí velmi dobře rozehrané manipulace.

V mnoha a mnoha publikacích se uvádí křivky penetrace obyvatelstva novou technologií (např. telefon, televize, elektrika) Tyto křivky mají vždy podobný tvar. Pokud se nemýlím, tak se tomu říká logistická křivka. Její derivací dostaneme rychlost, jakou daný jev "přibývá". Největší rychlost přibývání je cca okolo 1/2 penetrace a pak začne klesat. .... Funguje to na všem, funguje to pro jednotlivé ropné vrty, funguje to pro jednotlivé ropné státy ... není důvod, aby to nefungovo pro světovou ropnou produkci.

Ta manipulace je v tom, že problémy nám začnou při vytěžení cca 1/2 těžitelné ropy a ne až vytěžíme všechnu (převedeno do statistiky = 1) ropu. To je však přesně to, co se nám tyto "nezávislé" studie, Římské kluby, IEA a pod. snaží namluvit.

Problémy tak nebudou až ropa "dojde" ... 1, ale až začne klesat rychlost její těžby (peak oil).... 1/2

143754

13.9.2007 14:00

RE: He!

Erik 82.?.?.?

Reakce na 143754

ale iste, neobjavili ste ziadnu Ameriku, toto su vsetko vseobecne zname fakty. Napriek tomu si myslis ze ziadna panika nie je ani v najmensom nutna.
Celkom urcite existuju rozne verejnosti nezname alternativy, ktore vsak zostavaju v tichu laboratorii, lebo ESTE nema nikto zaujem to pustat do sveta.

143766

13.9.2007 15:41

RE: He!

Jura1 195.?.?.?

Reakce na 143766

Asi si nerozumíme. Peak (vchol těžby ropy) u surové ropy nastal v roce 2005 a u tekutých paliv (to se běžně označuje jako "ropa"[mrknutí jedním okem] jsme na plochém platau 2006-2009. Pak už ropy bude každoročně stále méně a méně. ... To podle mě jednoznačně odporuje tvrzení ropy je ještě na 30-40 let dost včetně nárůstu pro Čínu a Indii.

Jestli patříš mezi "věřiče" na zázračnou technologii, tak se modlete hodně intenzivně, nebo se na Vás Bůh jménem "Konzum" vykašle.... Jen aby se nakonec přece jen neukázalo, že "Konzum" je jako jiná závislot: 1. dávka (zde energie potřebné k výrobě konzumního zboží) skoro zdarma, za další se platí propadnutím duše.

143774

14.9.2007 3:12

RE: He!

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 143774

Casovy faktor. Mimochodem ten peak, uz je fakt? Naposledy jsem registroval debatu par mesicu zpatky tehdy se motala denni tezba okolo tusim 9,5 milionu barelu. Ted OPEC slibil od listopadu navyseni o 500 000 barelu. Pro pana Erika, jeste bych pripocital rust Ruska a latinske Ameriky, situace v Africe je nejasna. Afrika musi pochopit, ze pokud si nepomuze sama jako latinska Amerika, pak ji nikdo nepomuze. Dalsi nejasne parametry do tech matematickych modylku.

Upozornuju, ze krize v 70-tych letech mela souvislost s oilpeakem historicky nejvetsiho drzitele zasob ropy USA, ktery byl presne predpovezen v 50-tych letech. Toho vyuzily arabske zeme v kartelu OPEC, umele vytvoreny maly propad okolo 5% mel drtive dusledky na cenu ropy v 70-tych letech. I kdyby nekdo mel v supliku zazracne technologie, tak nemame cas je aplikovat, my tu ropu totiz jime. Nemuzeme si bez tvrdych dusledku dovolit ani rekneme 2 roky prestavby svych ekonomik. A 2 roky v globalnim meritku, to je sibenicni termin. Co to jsou tvrde dusledky? [pláč] [pláč]

143801

14.9.2007 3:09

RE: He!

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 143801

Pocasi? Hurican Humberto se prehnal okolu Houstonu a jsou nizsi ropne zasoby USA, cena vyletela na rekordni nominalni hodnotu. Nikdo nerika, ze nebude uspokojena poptavka, nikdo nemluvi o skodach na ropnych technologiich, pouze byly obavy! Jeden nahodny hurican, ktery bude mit devastujici ucinek na ropne kapacity USA, at uz terminaly nebo rafinerie, udela s tim vasim modelem radne kotrmelce. V kotrmelcich budeme totiz vsichni, nejenom modely.

143802

14.9.2007 3:28

RE: He!

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 143801

Mam na mysli dva roky prestavby vynucene nedostatkem ropy.

143803

14.9.2007 3:10

RE: He!

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 143801

9,5 milionu je blbost. Nepamatuju si cislo, o kterme byla rec. Jetsli by nekdo mel nejake linky na denni produkci tezby s i dlouhodobejsima grafama? [smích]

143804

14.9.2007 8:19

RE: He!

Jura1 160.?.?.?

Reakce na 143801

Peak ještě není fakt. Je to jen domněnka s určitou (ale již velkou pravděpodobností). Zbývá ještě naděje, že rekordy budou díky schodě příznivých náhod překonány v blízkém období (1-2 roky). Pak produkce začne nenávratně klesat. I kdyby, tak nejde o 30-40 let.

http://zlomropy.blogspot.com/2007/07/aktualizovan-vhled-budouc-produkce-ropy.html

143819

15.9.2007 0:35

RE: He!

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 143819

Dekuju za odkaz. [smích]

143854

10.9.2007 17:39

Fakt je ten ze kazdej

Kadence crazy 154.?.?.?

zombik , rozcapenej s frnakem nahoru a i ten nerozcapenej se nakonec musi spokojit s sesti prkynkama a papirovejma botama at uz v komunismu nebo v kapitalismu a to je na tom vsem to nejlepsi . Ukazovali tu nedavno na TV dokumentarni detaily z roku 1943 kde zombici nemeli narok ani na ty papirovy boty a to taky stoji za zamysleni . [velký smích]

143519

11.9.2007 17:10

Není pravda že se tím nikdo nezabývá

Anonymouse 88.?.?.?

http://en.wikipedia.org/wiki/Network_of_European_Technocrats

143599

12.9.2007 15:54

milujete penize?

J.P. 89.?.?.?

co si myslíte o tomto článku?
http://www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/komodi...

(ptám se, že mne zajímá spíše názor lidí odsud. Jinak bych s mohl ptát i na jejich diskusi)

143692

13.9.2007 4:58

RE: milujete penize?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 143692

Co se stane, kdyz vsichni budou milovat penize a budou stastni? Co je to vlastne lidske stesti? Pro autora vami uvedeneho clanku jsou penize v dnesnim systemu ke vzdeleni, konickum, volnemu casu a lepsimu zivotu? Co je to ten lepsi zivot? Skutecne ti, co se zenou za penezi vyuzivaji potencial penez pro ten lepsi zivot? Pro ten lepsi zivot je potreba i cas, pro vydelavani penez taky, ale nas pisek v presypacich hodinach se presype pouze jednou. Ti co skutecne miluji penize, zacinaji byt i jejich nastrojem. Jakmile jednou prestanete klast duraz na to byt a prenesete ho na vlastnit dostavate se do magickeho kruhu, ktery malokdo dokaze rozbit. Toho, co muzete vlastnit je totiz tolik, ze nas vymereny cas, nam skoro nikdy nedovoli dojit az do konce. A tem nemnohym, co se podari vlastnit skoro vse mozne se podari dojit do opravdove prazdnoty. Nestastne zeny z tohoto clanku ziji svuj zivot za cenu ztraty sve vlastni sebeucty, aby jejich deti nepomreli hlady. Jsou velmi nestastne a svou jedinou nadeji davaji do budoucnosti, ale ne do sve osobni. V otazce budoucnosti tyto zeny staly pred tvrdou volbou a zvolily. Malokdo dokaze opravdove byt tak, jako tyto zeny!! http://www.blisty.cz/2007/9/13/art36240.html
Od toho jde jedna otazka zaverem. Muzeme milovat penize pokud zname jejich skutecnou cenu?

143738

21.11.2007 15:58

RE: milujete penize?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 143692

No, tak nejdříve by bylo dobré uvažovat o tom, co to jsou peníze/ respektive čím by měly být. Měl by to být kredit člověka či skupiny
za vykonanou práci.

Na penězích není nic špatného. Svým způsobem jsou analogické k energii.

No, a spoustou manipulací z toho vzniká pouze zdaněná část kreditu či jakýkoliv zlomek [bliji] původního přínosu.
Pouze, když vznikne totálně neprůhledný systém, tak je možné zkoumat dirky, kudy ukápne malá kapička a hrát hry o dotace.
Nebo, když je hrána pyramidová hra typu letadlo honosně nazývaná penzijní připojištění.

Samozřejmě když budu milovat peníze, tak jich budu mít více. A všichni lidé budou mít stále více pěněz, bohužel už nekrytých. A až ta bublina jednou praskne tak se budou všichni smát [chechtot] [chechtot] [chechtot] Můj děda měl kdysi našetřeno na celý dům a soudruzi ho obrali o veškeré úspory. Jen si penízky hezky množte, nejlépe pod polštářem.

147658

Příspěvků: 32

10.09. 11:25  He!
10.09. 17:36 Rene Bartosek  RE: He!
10.09. 17:35 pietroo  RE: He!
10.09. 18:17 pietroo  RE: He!
10.09. 22:14 Karel z Čech  RE: He!
11.09. 00:02  RE: He!
11.09. 00:23 Antiseptik  RE: He!
11.09. 01:09  RE: He!
11.09. 03:28  RE: He!
11.09. 04:42 Antiseptik  RE: He!
11.09. 04:41  RE: He!
13.09. 00:49 Antiseptik  RE: He!
13.09. 01:03  RE: He!
11.09. 04:36 Pasant-x  RE: He!
11.09. 05:10 Rene Bartosek  RE: He!
12.09. 23:07 Erik  RE: He!
13.09. 04:41 Rene Bartosek  RE: He!
13.09. 08:29 Erik  RE: He!
13.09. 09:20 Jura1  RE: He!
13.09. 14:00 Erik  RE: He!
13.09. 15:41 Jura1  RE: He!
14.09. 03:12 Rene Bartosek  RE: He!
14.09. 03:09 Rene Bartosek  RE: He!
14.09. 03:28 Rene Bartosek  RE: He!
14.09. 03:10 Rene Bartosek  RE: He!
14.09. 08:19 Jura1  RE: He!
15.09. 00:35 Rene Bartosek  RE: He!
10.09. 17:39 Kadence crazy  Fakt je ten ze kazdej
11.09. 17:10 Anonymouse  Není pravda že se tím nikdo nezabývá
12.09. 15:54 J.P.  milujete penize?
13.09. 04:58 Rene Bartosek  RE: milujete penize?
21.11. 15:58  RE: milujete penize?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

81

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 114 čtenářů částkou 28 490 korun, což je 81 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Djokovič pomstěn!26.01.22 16:26 Srbsko 0

Muskova firma začne na lidech testovat implantování čipů do mozku26.01.22 16:23 USA 0

USA se dostaly do dluhu, který je nesplatitelný v normálních horizontech26.01.22 15:10 USA 0

Rusko tento týden rozhodne o rozmístění jaderných zbraní ve Venezuele25.01.22 21:08 Venezuela 0

Proč je česká elektřina pro Čechy tak drahá?25.01.22 18:06 Česká republika 2

Mluvčí ministerstva zahraničí Price: USA nebudou Rusku ustupovat v otázce bezpečnostních záruk25.01.22 07:41 USA 0

Jak Britové dodávají na Ukrajinu zbraně24.01.22 19:23 Británie 5

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 1

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 5

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 4

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 2

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
24,48 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,56 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,99 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,34 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 768,27 Kč
1 unce stříbra
516,11 Kč
Bitcoin
830 258,70 Kč

Poslední aktualizace: 26.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 843