Diskuze k článku

Ministerstvo obrany: černá díra státního rozpočtu

Příspěvků 15

3.9.2007 9:53

Abys mohl ochráněný po práci vlezt do vany, musíš věřit bezvýhradně ministerstvu obrany.

NAFTAK katfan (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Vyskytla se z nenadání malá černá díra?
Není možná, není pravda, to je "kýho výra".
Peníze se rozdělují spravedlivě v klidu,
ministerstvo upřímné je, milovníkem lidu.
Naši chlapci ozbrojení, ti se v horách perou,
lidé "málo vlastenečtí" na obranu serou.
Je to válka spravedlivá včetně černých dír,
ten kdo tleská naší vládě posiluje mír.
[smích][smích][smích] NFT.

143042

3.9.2007 12:00

RE: Abys mohl ochráněný po práci vlezt do vany, musíš věřit bezvýhradně ministerstvu obrany.

jp 89.?.?.?

Reakce na 143042

Jako vždy, díky za zábavné odlehčení. Je to třeba, ne že ne!

143047

3.9.2007 11:06

Odbaveni

Peter4 213.?.?.?

">......kde součástí přepravy je i poskytnutí občerstvení po dobu letu, odbavení a přeprava zavazadel...."

Asi sa jedna o eroticke "odbaveni".... Potom by som tu cenu chapal. [smích]

143046

3.9.2007 11:47

A co tedy dělat? Poraďte.

GHEORGHE 62.?.?.?

A co s tím uděláme? Nechci platit daně na takovéto lumpy.
Ale nic s tím nenadělám. Máte nějakou radu, jak tomu zamezit?

143049

3.9.2007 12:52

RE: A co tedy dělat? Poraďte.

Kahan 88.?.?.?

Reakce na 143049

Přidávám se k dotazu. V USA (pokud je pravdou)není zákon, který by nařizoval placení daní. Zdroj: film Zeigeist (http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=6257). Není něco podobného možné i u nás? Odmítám taktéž vydělávat na takovéto a podobné černoty. Máte někdo znalost jiné cesty z ověřených zdrojů? Katka

143050

3.9.2007 18:59

RE: A co tedy dělat? Poraďte.

LaFox 85.?.?.?

Reakce na 143049

Mno, co lze dělat, než se pokusit využít prostředky parlamentní demokracie, které zatím [mrknutí jedním okem] máme a to obracet se na jednotlivé poslance z mašich volebních obvodů (ústně,dopisy,emaily) aby v této věci interpelovali ve sněmovně ministryni obrany [smích] (poslanci dle krajů: http://www.psp.cz/sqw/organy2.sqw?kr=1)

143060

3.9.2007 19:20

RE: A co tedy dělat? Poraďte.

GHEORGHE 62.?.?.?

Reakce na 143060

To dělám pomalu každý měsíc a odezva žádná.
To jedinec nemůže ovlivnit. A i kdyby nás byly statisíce, oni to
budou ignorovat. Přece se sami neoddělí od svých koryt.

143061

3.9.2007 19:00

RE: A co tedy dělat? Poraďte.

LaFox 85.?.?.?

Reakce na 143061

No jo, koryta, já bych jim dal plat jak za komunistů.... poslanec pobíral průměrný plat dle předešlého změstnání [chechtot]

143062

4.9.2007 1:42

Ja si pockam na cely rok 2008 a tu reformu verjnych financi vcelku.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Demograficka situace dle nasich ctihodnych je ruzova. Pravda po nekolika hubenejsim letech, kdy jsme v porodnosti tvrde atakovali svetpovou jednicku v teto discipline Vatikan, se nam narodilo vice deti. Zda to je dusledek biologickych neuprosne tikajicich hodin, ci jsou jine priciny? Ja osobne ve svem okoli znam par dam, ktere ve veku kolem triceti maji nebo cekaji dite, ci o ne usiluji.

Co naplat casy jsou zle bratri Cechove. Ekonomika a HDP nam sice rostou, ale musime setrit. I tato pravicova vlada nam zasekne sekyrku do futer, planuji to pouze za nejakych 70 mld. To je na liberalni vladu jiste vykon. Neni divu, ze komunisti zkrachovali, kdyz nepochopili zakladni ideu, ze k prosperite je nutno se zadluzit. Nutno vsak "smeknout", kdyby se dali do rozpoctu jeste pumpovat penize z privatizace, jako v 90-tych letech, tak jsme mohli snad dokomnce byt v prebytku.

Kdyby ten dluh slouzil k oziveni kupr. pohrbenych unikatnich technologii, jako uslechtile ocele v Poldovce nebo vyroba pro elektrarny ve Skode Plzen. I kdyz bych to povazoval za nerealne, tak bych to se skripenim zubu mohl akceptovat. Mohl bych uvitat i za dlouzeni na ukor podpory vzelani a zakladniho vyzkumu s dlouhodobou perspektivou treba 20 let. To povazuju za velmi realne. Co vsak uvitat nemohu, ze vlada skrta na pastelkach, rodinych pridavcich. Necha predevsim stare lidi, kteri finacovali tuhle zemi behem aktivniho zivota, extra priplatit max 5 000 Kc za rok na leky. Pan ministr Julinek me maximalne prekvapil ve finale, kdy se ma tech 30 Kc zapocitat do ceny leky, kde to jaksi ztrati usporny efekt ze strany obcanu.

Mohl bych tuto politiku akceptovat, pokud by demograficka situace byla dobra, meli jsme problem s populacni explozi. Malo skol, malo ucitelu, malo doktoru a moc deti. Situace je vsak opacna. Tato vlada by misto rovne dane mela pozadat ekonomicky uspesne vrstvy o solidaritu. Mela by mluvit o stabilite a dlouhodobem horizontu aspon 20 let pro tuto zemi, a to jaksi bez socialni stability a deti nepujde. Na druhou stranu si dokazu vcitit, do situace uspesnych. Dokazu si predstavit jejich znechuceni, pokud plati na danich vice a prostredky je mrhano. Jak uz byva zvykem z ciziho, rozumej statniho krev netece.

K tomu je treba zeptat se pokud by ekonomicky uspesne vrstvy chtely byt solidarni za jakych podminek by tato solidarita probihala. A ja verim, ze i lide kteri jsou ve svem byznyse zamereni na zahranici a tudiz jim muze byt z ekonomickeho hlediska osud CR ukradeny. Tak ja verim, ze vetsina z nich co mluvi cesky nedokaze nad budoucnosti teto zeme jenom tak machnout rukou.

143069

4.9.2007 1:50

RE: Ja si pockam na cely rok 2008 a tu reformu verjnych financi vcelku.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 143069

dokonceni

Reformu verejnych financi potrebujeme jako sul, ale musi to byt reforma zalozena jasne pruhledne a dostupne kontrole . Musi byt z legasltivy zajisten pristup k verejnym informacim pre sirokou verejnost jako treba ve Svedsku. Kazdy musi zakona jasne stanoveno, do kdy jsou mu urady povinny zpristupnit napr. informaci o vyberovych rizenich statnich zakazek. Dnesni technologie umoznuje rychle zverejnovani a tim i kontrolu verejnosti nad financimi toky ve statni sprave. K tomu vsak musi byt politicka vule.

Ja osobne jsem na politiku zanavrel po te, co byl po volbach senatem potopen zakon o svobode informaci v 90-tych letech. Pise se rok 2007 a tento potrebny zakon v konkretni podobe neni. Dokud budou tzv. politicke elity ve jmenu plnych korytek, udrzovat s mensimi obmenami stavajici situaci, bude existovat silna nechut ekonomicky bohatych vrstev byt solidarni!! Solidarni totiz muzete byt s temi, kdo ziji tezce a potrebuji pomoct a taky se poctive snazi, aby jejich zivot byl lepsi. Ne s temi, kteri vasi solidaritu chapou jako prispevek ke korupcnim kseftum

143070

4.9.2007 17:22

RE: Ja si pockam na cely rok 2008 a tu reformu verjnych financi vcelku.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 143070

Očekávat solidaritu bohatších vrstev či jejich chuť platit daně je naprosto iluzorní. Proč? Zkuste se někdy projít po luxusních chodbách Finančního úřadu pro ... Stovky dobře krmených úřednic, které jen obtížně předstírají práci. Totéž na ministerstvech, státních zastupitelstvích, soudech, krajských správách ... Máme nejvíce policistů (na počet občanů) v celé EU.

A státní správa nic nestíhá. Diletantismus, korupce, neschopnost a naprosto žádná odpovědnost za své činy. Republice hrozí sankce za desítky miliard korun "díky" zpackaným arbitrážím, vedeným dobře placenými státními úředníky. Věřte, že mi ani tak nevadí představa promrhaných pár stovek milionů na ministerstvu války, jako vize pár miliard, odeslaných v tichosti a za nic na soukromý účet pana Šťávy.

143094

5.9.2007 13:28

RE: Ja si pockam na cely rok 2008 a tu reformu verjnych financi vcelku.

Starman 131.?.?.?

Reakce na 143094

Problím není sem tam nějaká promrhaná miliarda.. Problem je celý státni rozpočet. Dobrých 20% jde na byrokracii a 40% se prostě vyhazuje. Pouze 40% státniho rozpočtu jde na to co má.
A to má letošní rozpočet kolem 900 miliard korun. Takže nějaká miliarda nic neni proti těm stovkám co jdou na vrub systému.

143120

5.9.2007 21:34

RE: Ja si pockam na cely rok 2008 a tu reformu verjnych financi vcelku.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 143094

Ja jsem o tom psal, jak to regulovat. Je to lepsi zpusob nez nejaky protikorupcni agent a navic je vyzkouseny. Kontrola verejnych financi, tj. zverejnovani elektronicky, vse co stejne musi projit ucetnictvim, tak proc to nezverejnit a pravo na informace o vsem co neni tajne!! Kazdy clovek, kdyz na tom bude mit zajem, treba protoze se zucastnil vyberoveho rizeni anebo ze ho nastvali na urade svym neprofesionalnim pristupem, ci se mu zda, ze se plytva verejnymi prostredky co se tyce vybaveni a budov sae bude moct podivat na vyuctovani.

Kupr. nedavno jsem cetl zpravicku, ze prumerna cena letenky pro zamestance MO je bratru skoro 40 000 Kc, pricemz MO ma vlastni moznost dopravy vzduchem. Chapu, ze nekdy muze levnejsi koupit letenku, nez pouzit vlastni letadlo pro maly pocet prepravovanych osob. Docela by me vsak zajimalo, jake je tyreba vytizeni tech vojenskych dopravnich letadel? Kolik stoji udrzba, odborny personal...? Potrebujeme je v takovem mnozstvi? A taky u kterych spolecnosti kam, kdy a z jakeho duvodu byly zakoupeny letenky. Taky by me zajimalo jaky byl ucel techto cest. Jde mi o to zda to bylo plne pracovni, polopracovni anebo neco jineho? Kdyz se vsak dneska budu chtit takovou informaci vyzadat, protoze na zaklade Listiny zakladnich lidskych prav zakotvene jako soucast Ustavy na tom pravo, tak mi hloupy urednik rekne, ze nemam narok. Ja si budu stezovat a chytry uredik mi rekne, ze momentalne to nejde, protoze bla bla, ze to mam zkusit za tyden ( na svatyho dyndy).

Tady mate v plne krase autoregulacni protikorupcni mechanismus, navic to je vyzkousene napr. ve Svedsku mate jasne dane pravo na informace. Tech mechanism,u zpetne autoregulacni vazby na politiky je vice a realne je to vyzkousene, panove Polak, Franke, tusim Keller... o tom pisi. A nase nacalstvo vymysli dalsiho ouradu, kteremu daji tak pitome jmeno jako protikorupcni agent. Co takhle agent s teplou vodou, ten by nebyl? [mrknutí jedním okem]

143156

5.9.2007 6:44

Jo tak to vypada kdyz maji

Kadence crazy 154.?.?.?

kozla zahradnikem v zemi kde snad za chvili nebudou vlastnit ani tu vodu .......

143108

6.9.2007 9:56

Dostali jsme se do pasti

Framont framont (zavináč) seznam (tečka) cz 83.?.?.?

Uvedené informace o ministerstvu obrany mě nepřekvapují.Velmi mě ale překvapila malá,ale výživná informace v Metru,kde byly uvedeny vojenské výdaje USA a ostatních zemí.Z hlavy si je nepamatuji,ale bylo tam uvedeno,že vojenské výdaje USA se rovnají vojenským výdajům dalších 14 (!!!) nejvíce zbrojících zemí d o h r o m a d y !!! Příklonem našich papalášů k USA jsme se dostali do pěkné pasti,jako bychom neměli dost špatných historických zkušeností!

143204

Příspěvků: 15

03.09. 09:53 NAFTAK  Abys mohl ochráněný po práci vlezt do vany, musíš věřit bezvýhradně ministerstvu obrany.
03.09. 12:00 jp  RE: Abys mohl ochráněný po práci vlezt do vany, musíš věřit bezvýhradně ministerstvu obrany.
03.09. 11:06 Peter4  Odbaveni
03.09. 11:47 GHEORGHE  A co tedy dělat? Poraďte.
03.09. 12:52 Kahan  RE: A co tedy dělat? Poraďte.
03.09. 18:59 LaFox  RE: A co tedy dělat? Poraďte.
03.09. 19:20 GHEORGHE  RE: A co tedy dělat? Poraďte.
03.09. 19:00 LaFox  RE: A co tedy dělat? Poraďte.
04.09. 01:42 Rene Bartosek  Ja si pockam na cely rok 2008 a tu reformu verjnych financi vcelku.
04.09. 01:50 Rene Bartosek  RE: Ja si pockam na cely rok 2008 a tu reformu verjnych financi vcelku.
04.09. 17:22 Vojta49  RE: Ja si pockam na cely rok 2008 a tu reformu verjnych financi vcelku.
05.09. 13:28 Starman  RE: Ja si pockam na cely rok 2008 a tu reformu verjnych financi vcelku.
05.09. 21:34 Rene Bartosek  RE: Ja si pockam na cely rok 2008 a tu reformu verjnych financi vcelku.
05.09. 06:44 Kadence crazy  Jo tak to vypada kdyz maji
06.09. 09:56 Framont  Dostali jsme se do pasti

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,97 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 272,33 Kč
1 unce stříbra
548,46 Kč
Bitcoin
733 204,41 Kč

Poslední aktualizace: 24.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 176