Diskuze k článku

Kanaďané netuší, že na dveře klepe Severoamerická unie

Příspěvků 16

23.7.2007 9:51

Odkazy?

charon cmartin (zavináč) tiscali (tečka) cz 80.?.?.?

Mohl by někdo odkázat na stránky s českým překladem té dohody co je zmiňována v textu? Že by z Kanady byla dobrá spižírna není pochyb, že by se to ale dalo provést ZCELA bez účasti kanaďanů mi připadá jako sci-fi.

140277

23.7.2007 15:19

RE: Odkazy?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 140277

Myslíte NAFTA? Tak je dílem tajná a nikdy nebyla zveřejněna celá. Někde jsem četl, že podstatné části té dohody mohou být zveřejněny až za několik desítek let. [naštvaný]

140296

23.7.2007 19:04

RE: Odkazy?

Kadence crazy 154.?.?.?

Reakce na 140296

Mozna Vas pane Stwora bude zajimat , ze jeden muj kamarad ( rozeny Canadan ) nebyl spokojen s tim co bylo v mediich pro publikum co se tyce NAFTA agreement zverejneno a proto zazadal prez freedom and information act o vsechny podrobnosti a byl to docela fofr ! RCMP + harassment , fingovany vloupacky do bytu pri kterych se toho moc neztratilo , vyhruzky , prisel o job - nasel druhy a za par dni byl bezduvodne propusten atd ........ (I me prehazeli kvartyr kdyz jsem nebyl doma zrovna tak jako i jinym jeho pratelum a je dost zajimavy ze se nam pri tech vloupanich nikdy neztratili zadny cennosti! ) Nema zadny kriminalni record , zil sporadany zivot a v communite je activni oblibeny citizen a do USA ho od ty doby co pozadal o jiste NAFTA informace nepusti ! Zkratka je pro ne ze chtel vedet pravdu v dnesni democracii nebezpecny clovek jak uz svym postavenim nebo tim ze mu to mysli . To jen aby jste vedeli jak funguje i v Canade !

140308

23.7.2007 14:12

Obavy

Aja 74.?.?.?

projevuje i Laytonova NDP, neni je ovsem prilis slyset.
http://www.ndp.ca/page/4927

140283

23.7.2007 14:54

NAFTA je smlouva o volném obchodu USA,Kanada, Mexiko - padající dolar ji může zničit.

Pramen 88.?.?.?

Dolarové nebezpečí je daleko akutnější.
Všichni soudní lidé ví, že dolar je v těžkém ohrožení docela
strmého pádu.O tom není pochyb a je dnes a denně pád dolaru probírán v bankovních kuloárech, protože jde stále o centrální světovou měnu a ta když se nějak překotně bude pohybovat dolů, zaviní světovou recesi o jejichž rozměrech nechci spekulovat.
Nejhůře by však taková recese dopadla právě na Kanadu a Mexiko.
Nechci být sýčkem, ale právě tyhle dopady budou především na
pořadu jednání, při zmiňované konferenci.
Dnes se dolar prodává za cca 20 Kč. Také vůči jiným měnám dolar
padá a dnes si může svoje úspory uložit v dolarech jenom sebevrah.

140290

23.7.2007 22:51

RE: NAFTA je smlouva o volném obchodu USA,Kanada, Mexiko - padající dolar ji může zničit.

Pramen 88.?.?.?

Reakce na 140290

Kurz dolaru se dnes na devizových trzích ve světě příliš nezměnil, nervozita kvůli dopadům nesplácených hypoték v USA ale trvá. Podle analytiků čeká Američany buď další pád dolaru, nebo hyperinflace.

140319

23.7.2007 15:09

Bohužel

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

veškerá kanadská nafta patří několika soukromým americkým firmám, které ji u nás vytěží a pak nám ji prodávají zpátky – za světové ceny.

Svého času si zde jisté kulové kemo pochvalovalo, jak je dobře, že kanadská ropa patří transnárodním firmám. Holt, když blb, tak par excellence. Kemo & Řehořek tuto definici splňují beze zbytku. [chechtot]

140293

23.7.2007 15:27

RE: Bohužel

Pramen 88.?.?.?

Reakce na 140293

Pane Bočan jinak. Globalizace již dostoupila stupně, kdy přesně
stejně nevíte, kdo je majitelem té které firmy i světového významu. Vzpoměňte třeba jaký byl kravál kolem případného prodeje některých amerických přístavů , čínským společnostem.Když si nekoupí přístavy,nakoupí něco jiného, i třeba přes nastrčeného prostředníka.Kdo si něco nakoupí, bude alespoň něco mít.
Kdo si nechá dolary, bude mít smůlu.

140297

23.7.2007 16:03

USA !

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

http://www.prop.sk/nebezpecenstvo_zincenovaneho_ut...
[naštvaný]

140299

23.7.2007 17:24

Little by little

Kadence crazy 154.?.?.?

tak aby jste to nepostrehli nebo o tom vedelo co nejmin lidi a pak se nebudete stacit divit jaky z Vas co se penez tyce budou dojny kravy ! Clanek vystih pravdivou skutecnost a pral bych se dozit konce tyhle sileny doby kdy vladnou ti nejbezectnejsi a nejpodradnejsi ..........

140302

24.7.2007 2:38

Unie...

Romanov 24.?.?.?

Tak jsem se schvalne dneska zeptal chlapu v praci(sami kanadani), co o tomto tematu vedi. Vsichni si mysleli, ze jsem "spadl z mesice".
Ze americani v Kanade vlastni kde co, to kazdy vi. Ale ze by nekdo slysel o tom, ze by se mela Kanada spojit s USA, to ne.
Nikdo ani nechce spojit americkou a kanadskou menu.

Take kanadsti indiani(native) by moc nadseni nebyli. Maji svoje rezervace a na ne nikdo nemuze ani "sahnout".

140334

24.7.2007 2:40

Nafta je pouze spicka ledovce.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Jsme v daleko vetsim srabu nez si myslime, stale se vsak nachazime v uzlovem bode kdy se vybira alternativa budoucnosti, jakmile se vsak vybere ziska svou silu a setrvacnost a bude skoro nemozne na tom neco zmenit. Nejde pouze o dolar, ale jde o to jaka mena by ho mohla v pozici svetove rezervni meny nahradit. Pokud by to byla mena pod "kontrolou", pak by se nic zvlastniho nedelo. Mocenska struktura by zustala zachovana, pouze by doslo v nazvu jmena imperium cislo 1.

Avsak ani juan i rubl jsou prilis nezavisle meny. Je to dano nezavislosti jejich vlad. Cina disponuje dostatecnym vojenskym potencialem, ale predevsim je uzce provazana s ekonomikou USA. Je to sice dvojsecne pro obe strany, ale dokud recyklace dolaru pres Asii bude fungovat, je to garantem stability. Konzum USA je provazan s vyrobni kapacitou Ciny, ktera na teto vyrobni kapacite i pres obrovsky zahranicni podil drzi kontrolu.

Pokud jde o Rusko. Tak podceneni Putina a vzajemna bitva oligarchu o moc vedla primo k raketovemu obnoveni potencialu Ruska. Ekonomicka data publikovane analytikem BBC a velmi strizlivy pristup k finacovani budoucnosti ( pocita se s cenou ropy okolo 50$ v roce 2010) musi budit skutecny respekt. Pres mohutnou medialni kampan, maji podnikatelske kruhy enormni zajem o rusky trh. To znamena, ze vlada presidenta Putin, prestoze prevzala kontrolu nad strategickymi odvetvimi, tak ekonomicke klima v Rusku je prijatelne. A proc ne, kdyz je prijatelne ekonomicke klima v Cine.

Je nemyslitelne ziskat strategickou prevahu nad Ruskem, pokud stoji na pevnem ekonomickem zaklade. A soucasny stav po 7-mi letech Putinovi vlady, ktera vysla z chaosu a dluhu po Jelcinovi, jasne ukazuje na jakem fundamentu stoji ruska ekonomika. Nelze vest valku a vojensky natlak na Rusko. Lze sice znicit Rusko, ale za cenu vlastni destrukce.

Energeticka zavislost nasi civilizace na rope a plynu je problemem nasi doby. Jak ukazuje situace na Blizkem vychode silove reseni selhalo, a kontrola "pouze" Iraku s Afganistanem pouze na zaklade sily je nerealna. Nezbyva nez ze strany Zapadu opustit pozici sily a pokusit se zacit budovat zavislost surovinove bohatych zemich na vyrobnich kapacitach tzv. vyspelych zemi. Musime usilovat o vzajemne provazani ekonomik. Pak bude znemoznena principielne jakakoliv forma natlaku nebo vydirani.

Pro USA to znamena, vybudovat industrialni kapacity pro mirovou vyrobu. Vojensko-prumyslova komplex pred kterym varoval uz president Eisenhauer byl totiz douhodobe privilegovan ze strany vlady a to i na ukor jinych vyrob mimo tento komplex. To melo spolu s vysokou zivotni urovni, vojenskou moci a obrovskym politickym vlivem dopad na vytlaceni techto vyrob mimo uzemi USA, do zemi s nizsimi zivotnimi standarty, kde stabilitu techto investic garantovala potencialne moc USA. Tady mate duvody destabilizacnich operaci CIA ve tretim svete.

140335

24.7.2007 2:43

RE: Nafta je pouze spicka ledovce.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 140335

dokonceni
Silove reseni znamena nevyhnutelne vseobecne zniceni. Tudiz zadnou moc pro stavajici mocenske elity a vsechny ostatni. Kde nic neni ani smrt nebere. Kooperace a provazani vyspelych zemi se surovinovymi regiony, znamena oslabeni vlivu jakekoliv svetove rezervni papirove meny. Je uplne jedno jestli to je dolar, juan nebo svycarsky frank, jestlize bude vice kladen duraz na regiony, kde jsou dislokovany zdroje, pak zakonite kontrolni vliv centralizovane moci pres bankovky musi byt oslaben. A to povede k vyznamnym zmenam mocenske struktury skutecnych elit. Avsak i pro mocenske elity lepsi omezena, ale obrovska moc, nez nic. [mrknutí jedním okem]

140336

24.7.2007 16:00

RE: Nafta je pouze spicka ledovce.

Pramen 88.?.?.?

Reakce na 140335

Provázanost ekonomik je jenom jedna strana mince a skutečná výkonnost a rentabilita je základním kritériem této rovnice.
Uvedu "selský" příklad. Čína vyrábí a úvěruje USA. Jistěže chce
Čína zachovat výrobu za každou cenu,ale je jistá mez ,kdy banky
řeknou, / i státní banka Číny /, že úvěr dosáhl míry, která již
není bezpečná. Jediným řešením je řízený pád dolaru, který nebude
chtít čínská strana akceptovat, protože by o velkou část úvěru
přišla. Úvaha je správná, ale má mnoho neznámých a úskalí,
na kterých může ztroskotat.Když se budou všechny strany chovat
rozumně a uvážlivě, je možné politickému i ekonomickému kolapsu světového rozměru zabránit. Těžko však se současnou vládou USA
v čele. Bude potřeba hodně osvícených státníků, aby takovou
reformu světové ekonomiky ukočírovali.
A dluhy se musí platit.Je těžko možné, stále, na základě zavedené
emise jedné měny,vydírat ostatní svět. Taková politika spěje jenom ke konfliktu!

140365

25.7.2007 1:14

RE: Nafta je pouze spicka ledovce.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 140365

V nicim zajmu neni kolaps USA. Zbytek sveta se kripenim zubu drzi dolar nad vodou. Nerikam, ze to je spravne, ale je to realita. Pokud se nam nepodari provazat ekonomicky vzajemne Zapad s Ruskem, s vychodem a tretim svetem abychom se vzajemne zbavili strachu z vydirani, dojde k vyrazne bipolarizaci sveta, ktera velmi pravdepodobne skonci globalni valkou. Ekonomicky provazat minim oboustrane ne jednostrane spojeni diktovane silou. To je vyzva, ktera pred nami stoji, a obavam se,ze moje oblibena stredni cesta zde ve volbe neni.

140400

24.7.2007 12:56

Orwel

josipkardanovic 80.?.?.?

Naozaj sa asi naplna Orwelov román 1984. Ostava len dufat ze to stroskota na obycajnych ludoch, ale pri sucasnom stave informovanosti a tuposti vecsiny verejnosti tomu velku sancu nedavam. [naštvaný] Otvorme uz konecne oci Ludia!!! Inak na Zemi bude peklo miesto raja.

140355

Příspěvků: 16

23.07. 09:51 charon  Odkazy?
23.07. 15:19 Vladimír Stwora  RE: Odkazy?
23.07. 19:04 Kadence crazy  RE: Odkazy?
23.07. 14:12 Aja  Obavy
23.07. 14:54 Pramen  NAFTA je smlouva o volném obchodu USA,Kanada, Mexiko - padající dolar ji může zničit.
23.07. 22:51 Pramen  RE: NAFTA je smlouva o volném obchodu USA,Kanada, Mexiko - padající dolar ji může zničit.
23.07. 15:09 Pavel Bočan  Bohužel
23.07. 15:27 Pramen  RE: Bohužel
23.07. 16:03  USA !
23.07. 17:24 Kadence crazy  Little by little
24.07. 02:38 Romanov  Unie...
24.07. 02:40 Rene Bartosek  Nafta je pouze spicka ledovce.
24.07. 02:43 Rene Bartosek  RE: Nafta je pouze spicka ledovce.
24.07. 16:00 Pramen  RE: Nafta je pouze spicka ledovce.
25.07. 01:14 Rene Bartosek  RE: Nafta je pouze spicka ledovce.
24.07. 12:56 josipkardanovic  Orwel

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 89 čtenářů částkou 16 142 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 5

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 6

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Měnové kurzy

USD
21,63 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
15,71 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
19,73 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,49 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 452,09 Kč
1 unce stříbra
496,11 Kč
Bitcoin
934 463,93 Kč

Poslední aktualizace: 22.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 193