Diskuze k článku

Jen tak...

Příspěvků 22

30.5.2007 3:58

Tak nevím...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Někdy, když mám hlad a přesto si uvědomím tu svoji "nadváhu", tak si vezmu něco velmi "nevydatného", abych se najedl, ale přitom požil co nejmíň kaloríí, tak jím a jím a čekám, že mě ten pocit nenaplnění a stále jakéhosi hladu přejde. Ale ono nic, až to nevydržím a sežeru třeba kus salámu. Tak nějak jsem si připadal při čtení tohoto článku, čtu a čtu a to "nenaplnění" je stále cítit. Jinými slovy se nám autor, nebo autorka snaží sdělit, jaká jsme to s prominutím hovádka boží. No, asi má pravdu, ale těch slov. Nevadí, příště bysme mohli probrat třeba malou násobilku, to je taky velice "zajímavé" téma. [velký smích]

136415

30.5.2007 18:47

RE: Tak nevím...

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 136415

Já myslím, že stěžejní v tom článku jsou věty

>...když už nebylo v technických schopnostech vládců (tak jako dříve) minimalizovat sumu informací vpuštěných mezi ovládané, vypomohli si hezkým trikem MAXIMALIZOVAT sumu informací.

>Uvědomujete si, jak skvěle slouží vládcům internet? Dají vám iluzi svobody informací a tlachání a ještě lákavější možnost stvořit si vlastní mikrosvět a být v něj "Vládcem"... Kdyby nebyl internet, museli by si ho vymyslet.

Donedávna jsem si myslel, že internet elitám a mezinárodním bankéřům jaksi utekl. Že ho prostě podcenili. Že díky jemu se jen velmi špatně daří politikům utajit jejich zrůdnosti. Podle Mindy je to ale naopak. "Kdyby nebyl internet, museli by ho vymyslet", jak říká. Zkrátka oni jsou zase o krok napřed. Už nezakazují kontroverzní informace, naopak. Dovolí každému, aby hlásal, co chtěl. Výsledkem je takový informační šum, že v něm ty skutečně závažné informace zcela zaniknou.

Autorku nekamenujte, není to její vina. Jak už jsem psal, ten text nebyl koncipován jako článek, ale jako soukromý email.

136476

31.5.2007 0:25

RE: Tak nevím...

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 136476

Náhodou! Dobrý postřeh. S tím, že už nám začínají mizet informace z přímých odkazů!

Jakmile někdo vyštrachá (například na CIA.gov) zajímavou informaci (například tu, že CIA dodnes hledá Usámu Bin Ládina z důvodu jeho teroristických útoků na americké ambasády v Africe, ale z WTC jej neviní, ač to stále omílá Vláda USA), informace zmizí promtně během několika týdnů!

Podobné je to například s výrokem Alexandra Vondry o tom, že raketovou základnu v ČR nabídl Američanům on s Pehem!

Stačilo, abych se o tom zmínil na pár diskusích a článek je fuč! ;o)

Takže on ten šum sice funguje, ale citlivá témata a nehodící se informace se v něm cenzurují dále - možná jen díky tomu šumu ne tak nápadně...

136494

31.5.2007 2:38

RE: Tak nevím...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 136476

Ja si myslim, ze pravdu mate oba. Internet se vskutku utrhl z retezu, takze vyvstala otazka co s tim? A informacni sum a balast je vskutku odpoved hodna respektu pred tim, kdo ji vymyslel. Je to mozna chytrejsi a sofistikovanejsi nez kontrola, o to je to nebezpecnejsi. A text? Nekomu se nelibi, kdyz je to moc ucene, nekomu ze to neni moc ucene. Prase aby se v tom vyznalo. Holt lidem se jeden jen tak lehce nezavdeci. [smích]

136505

31.5.2007 16:53

Informace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 136505

Problém s informacemi je v tom, že nejsou něco, co neustále "přibývá", jak si většina z nás mylně představuje. Informace (zamysleme se nad tím slovem "in - form - ace" - něco, co se pro - jev - uje , vtěluje, materializuje - z něčeho původně nezformovaného, neprojeveného, nemateriálního). Informací je konstantní počet, jsou tu "stále a všechny" - jen buď nejsou projevené, nebo je neumíme "číst", vnímat, nemáme na ně ještě ty vhodné "čtečky" - smysly, orgány či schopnosti pro jejich vnímání. Všechny informace tvoří celek, a celek je součet všech - z našeho pohledu i protikladných - informací. Čili všechny informace jsou "pravdivé" - a zda se nám tak jeví či nejeví záleží jen na našem úhlu pohledu, na našem subjektivním zájmu, na naší relaci vůči nim (z toho plyne, že informace jsou všechny jak pravdivé, tak relativní). Přebytek informací ve formě internetu nepřipraveného zahltí, připravenému ukáže, že sama informace není až tak důležitá jako to, PROČ, z jakého důvodu, za jakým účelem, si vyberu právě tu a ne jinou, a právě tu a ne jinou považuji ze svého úhlu pohledu za "pravdivou".

136568

1.6.2007 0:22

RE: Informace

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 136568

Aha, takze to co vlastne je prasiva lez neni informace. Tak nejak jste to myslel?

136598

30.5.2007 7:55

Celosvětová pyramida moci

Jarmila 85.?.?.?

Po celou zaznamenanou historii lidstva platilo, že lidé se dělili na vládce a ovládané. Vládci byli vždy menšinoví óbrboháči, kdežto ovládaní byli většinoví chudáci. Čili celá historie je o tom, že spiknutí boháči manipulovali mořem nemajetných chudáků, dělali si s nimi co chtěli, jak se jim zrovna zlíbilo. Díky svému majetku měli své osvědčené nástroje, jak tu většinovou chátru udržet na uzdě v područí. Stejné nástroje moci používají i dnes.

To rozložení moci si můžete namalovat jako pyramidu, nebo vlastně kužel. Deset procent špičky kužele tvoří opravdoví a skuteční vládci světa- mezinárodní bankéři a jiná nejbohatší svoloč světa. To jsou ti lidé, kteří mají v rukou SKUTEČNOU MOC, takže hýbají nitkami všech dějů a hýbají poslušnými figurkami, či svými dosazenými loutkami. Těmi dosazenými loutkami jsou pravoleví politici, kteří tvoří zákony, jaké si přejí mezinárodní vládci, nikoliv jaké chtějí ovládaní. Dalšími poslušnými loutkami skutečných vládců jsou: policie a tajné služby, média, armáda, soudy a byrokracie. V těchto institucích jsou dosazeni na význačných postech jen ti nejposlušnější nohsledi, kteří kvůli dobrému bydlu či korytu projevují bezmeznou poslušnost a plní jakékoliv příkazy seshora.

Skutečných, autentických, nezávislých občanů, kteří nikomu neslouží a jsou tedy relativně svobodní je asi jen 30 procent. Tito občané jsou však všemi směry dobře ohlídaní výše zmiňovananou sítí, rozprostřenou nad nimi a tvořenou z poslušných, dobře placených poskoků. Takže když takový nezávislý občan napíše do novin, tak mu jeho názor nikdy nezveřejní. Když se obrátí třeba na ombudsmana, naráží na fráze a žádné kloudné vyřízení. Když se obrátí na poslance, je to totéž v bleděmodrém. Když jde jednou za čtyři roky volit, smí volit jen další nastrčené pravolevé figurky, takže volí buď čerta nebo ďábla. Když se obrátí na soud čeká celá láta a prosudí i kalhoty, aniž by co vyřídil. Když se obrátí na polici, rovněž se spravedlnosti nedovolá. Atakdále, atakdále.

Jaké je jediné správné řešení, jak z této situace ven? Jedině přímá internetová demokracie je schopná rozbít to pětitisíciletou pyramidu moci postavenou na velkém majetku a penězích.Jedině tehdy může zvítězit mínění chudé, bezmocné a ovládané většiny nad míněním bohaté vládnoucí menšiny.

136423

30.5.2007 8:52

RE: Celosvětová pyramida moci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 136423

Správně...kdyby se podařilo aby z těch 50pct co nejde k volbám přišlo alespoň polovina tak se začnou dít věci.Ale je to pomalý proces.Nechcete se přidat?

http://www.tomas-franke.cz/

Nejsem TF,ale názory a myšlení tam popisované je mi velmi blízké,protože sám už mám plné zuby toho jak je většina lidí přehlížena.

136426

31.5.2007 8:49

RE: Celosvětová pyramida moci

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 136426

Nechci se již nikam přidávat, je to zbytečné. Víte, dokud se vládci sami dobrovolně nerozhodnou zavést elektronickou přímou demokracii, tak tady nebude třeba dalších sto let. Anebo ji zavedou, ale bude vymyšlena tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. To znamená, aby se dál vytvářela falešná iluze, že občané demokraticky volí, ale jinak aby si dál ponechali svou v podstatě neomezenou moc.

Já si počkám, až to všechno vyhnije samo od sebe. Tak jako vyhnil sám od sebe komunismus. Protože ve skutečnosti se žádné revoluce nekonaly, to oni sami ho zrušili. Vlastně když si přečtete Ilumináty, tak zjistíte, že američtí kapitalisti si ten komunismus vymysleli, aby zničili ruského cara. Když pak zjistili, že totalita jménem komunismus nemůže dál fungovat, neboť to není životaschopný totalitní systém, tak se zase všichni mezinárodní spiklenci domluvili, a výsledkem bylo, že se všichni velcí komunisti čile proměnili zpět na ty největší kapitalisty.

Dosavadní hra na demokracii jim vyhovuje, ale nebudou se moci donekonečna přetvařovat, že nelze zavést internetovou přímou demokracii. Jenom horečně přemýšlejí, jak co nejlépe zas všechny voliče oklamat a tu hru na demokracii zachovat.

136532

30.5.2007 10:02

nazor

kyuss 217.?.?.?

Ludske spolocenstvo funguje na principe mraveniska. Je prirodzene ze takyto komplex treba nejakym sposobom udrzovat a neustale ho organizovat, inak by sme nefungovali. Podla mna je to o zodpovednosti a vdaka niecie rozhodobanie viac menej zarucuje ze sa veci rychlo nezvrhnu v sebecky chaos. Ti co stale vyhlasuju ze udrzovanie poriadku je restriktivne tak robia koli vlastnej piche a sebeckosti. Myslia si ze mamuju pravo na viac ako maju ostatni. Maju ale aj smolu, lebo nejaky ten riadilel tu vzdy bude. Je to prirodzene ludskemu druhu.

136431

30.5.2007 11:06

Nekonzumovat tu propagandu alespon tyden? Skvely napad :)

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Na televizi uz se nedivam roky a nechybi mi - prave naopak [smích]
Kdyby takovych lidi bylo vic... zacaly by se dit veci...

Jenze kolik lidi presvedcite, aby alespon tyden necetli zadne noviny a nedivali se na TV? [oči v sloup]

Mame co si zasluhujeme!

136441

31.5.2007 0:23

RE: Nekonzumovat tu propagandu alespon tyden? Skvely napad :)

google 84.?.?.?

Reakce na 136441

ja si myslim, ze vyhodit televizor a mobil nie je riesenie.
ovela lepsie je, naucit sa nenechat nimi ovladat.

136493

30.5.2007 12:18

Jen tak

E.T. 85.?.?.?

Jak snadné, můžeme odmítnout platební karty, mobily, internet, televizi, nic z toho nepotřebujeme ke štěstí, nemusíme se zadlužovat, abysme si koupili drahá auta ,(která také nepotřebujeme), či byt, nebo barák. Múžeme žít prostě a v chudobě, nepotřebujeme cestovat do tramtárie, problém je v tom, že to vše je vnucováno, jako "pokrok",lidská mysl je neklidná, těkavá, chce vzrušení, je snadno závislá, takže stačí jí jen podstrčit vhodný "produkt" [smích]

136450

30.5.2007 21:52

Mindy,

Aja 74.?.?.?

navrat do obdobi "prvni negace" a troooosku ho protahnout. [smích]

Poptat se MR Jones, co on na to.

136480

30.5.2007 22:17

RE: Mindy,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 136480

A nebylo by lepší konečně dospět? Tzn. převzít zodpovědnost sam/a za sebe a za svůj svět a nesvádět všechno na tatínka případně na kohokoliv či cokoliv jiného?

136481

30.5.2007 22:19

A co bychom dělali, kdybychom nebyli ovládaní?

Striga 85.?.?.?

Uvažuju, v čem mě někdo mocný ovládá, v čem mi brání. Co bych dělala, kdybych mohla všechno. Mít jinou práci? Hm, ta moje mě baví. Jiné auto nebo chodit pěšky? Jiné lidi za kamarády, trávit jinak volný čas, bydlet v jiné zemi?

Autorka věc hodně zjednodušila, zapomněla na pubertu jako na dobu, kdy se dítě potřebuje odpoutat od rodičů, zapomněla na to, že jsme velice společenský žiuvočišný druh a příroda nás neudělala jako Robinsony spokojené coby jednotlivci v osamění.

Je spousta lidí, kteří jsou rádi, že mají přes den něco naplánovaného, že mají kde bydlet, co jíst, pár příjemných lidí kolem sebe a nepotřebují řešit, že je někdo ovládá. Že jsou spokojeni se svou prací, mají naplněný život, našli seberealizaci a jsou šťastní, bez potřeby ovládat a bez pocitu ovládání.

Připadá mi, že se na Zvědavci ztrácí obyčejný člověk se svými normálními radostmi a starostmi, ztrácí se v záplavě zla, konspirací, světových problémů, zdá se mi, že podle Zvědavce tahle hrůza dopadá neodvratně na všechny.

Tyhle "velké" problémy jsou ale běžnému člověku velice vzdálené. Být ovládaný, spíš ovlivňovaný, je navíc velice pohodlné. Není nutno namáhat se něco dělat, dá se kritizovat naopak ten, kdo něco dělá.

Když je víc jedinců pohromadě - stádo koní, směčka psů, tlupa opic, kolektiv lidí - tak prostě schopní vládnou, velí, ovládají, a méně schopní a slabší poslouchají. Kdo nechce, jde do konfrontace. Kdo se bojí, brečí, že je ovládaný.

136482

31.5.2007 15:48

RE: A co bychom dělali, kdybychom nebyli ovládaní?

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 136482

Ano, jistě, samozřejmě, máme momentálně ohromné štěstí, že žijeme již 60 let v míru. Naši rodiče to štěstí ale neměli, prožili si hrůzy války. A ty hrůzy války vznikly kvůli spiklencům, kvůli konspiraci zla, zkrátka kvůli vládcům, nikoliv kvůli ovládaným.

Vyčítáte autorce, že věc zjednodušila, ale Vy sama přemýšlíte značně zjednodušeně. Asi jako ten vojín, co psal z vojny domů: Já se mám dobře a do ostatních mi nic není. Ano, zatím máme kde bydlet, co jíst, máme se zkrátka velmi dobře. Ale zanedlouho tomu tak nemusí být- a hrůzy zase vzniknou nikoliv díky ovládaným, ale vládcům. Ti si třeba usmyslí, že by bylo dobré vyčistit prostor od Čechů. A tak tu prsknou neutronovku a svedou to na muslimy. Do vyčištěného prostoru se pak nastěhují Izraelci, neboť je to prostor velmi lukrativní, je to srdce Evropy. Ale Vám jsou tyhle problémy vzdálené, a tak Vám patrně ani nevadí, že nám odpírají vládci i to referendum ohledně základny. Na rozdíl od Vás ale hodně lidí nechce být ovládán, ale chce si v době elektroniky rozhodovat sám. Nám nevládnou schopní, nám vládnou všehospochopní- a to je velký rozdíl dámo. Schpných a silných je hodně, ale nejsou od všehoschopných připuštěni k moci a ke spolurozhodování. Do konfrontace jít nemůžete, protože Vás nikam do médií, ani k vládnutí nepustí.

A ještě bych poznamenala, proč vítězí matematická zákonitost, že zlo a nenávist vždy vítězí nad láskou a dobrem. Protože zlo používá všech dostupných křivých metod jaké existují- od lži až po zákeřnou vraždu, kdežto dobro tyto křivé metody nepoužívá. A proto taky prohrává, protože nemá tu výhodu křiváckých metod.

136558

30.5.2007 22:39

A co když je to jinak?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 85.?.?.?

Co když je to tak, že ONI (příslušníci elit), mají nad námi (obyčejnými lidmi) navrch intelektuálně. Co když ONI, na rozdíl od nás, nejsou líní číst, studovat, přemýšlet a vyvozovat závěry. Co když ONI znají, co je hlavním předpokladem k dosažení úspěchu (pozor - peníze to nejsou). Co když ONI vědí, po čem lidé velmi touží.

Když pak ONI využijí svých znalostí, nám se to jeví tak, že nás ovládají a manipulují s námi pomocí nějakých temných sil. Ovšem není tomu tak. Každý z nás si přece může zvolit, zda se nechá ohlupovat rozhlasem, televizí, bulvárem a nebo si bude číst Ovidia v originále.

Přeji všem krásné počtení
Vojta49

136485

31.5.2007 13:27

RE: A co když je to jinak?

dolly00 195.?.?.?

Reakce na 136485

Súhlasím s viacerými názormi v tejto diskusii, najmä s týmto sympatickým protiparanoidným, ale rád by som ho obohatil o ďalší rozmer-
Ľudí bavia rôzne veci-niekoho baví to, čím sa menežujú ostatní ľudia, niektorých baví užívať si vlastného mikrosveta-to je ok, ak to robia poriadne a ak si navzájom plytko nezávidíme.
Niektorých však baví napríklad rétorika tak, že nemusia čítať klasiku, aby mali moc nad čitateľmi Ovidia. Alebo postavenie-výchova.
A potom je tu tá vec s adiktívnym pocitom moci-a jej zneužitia. A túžba neklesať, nespadnúť z pozície Sily, akú dosiahli-napríklad aj tým, že zabránia aby sa iní vychovali tak ako oni, aby ostali tam kde sú-najlepšie tak, že o tom ani nevedia.
Svetov je veľa, ale aktivity a snahy, kriticky myslieť nad inými a aj sebou málo.
A hlavne je málo Lásky [cool] [vyplazený jazyk]

136547

31.5.2007 15:46

RE: A co když je to jinak?

Robocrep 194.?.?.?

Reakce na 136485

Tak jednoduché to není, Vojto. ONI totiž především vědí NAD KÝM mají navrch a vždycky si někoho najdou. Když né u sebe, tak v jiné zemi. Někde, kde ještě nejsou na JEJICH móresy lidé zvyklí a nedokáží konkurovat. A pak jdou dál.

136556

31.5.2007 0:54

Neni to špatnej článek

retr 82.?.?.?

Jenomže přímá iternetová demokracie nás taky nikam neposune(mimochodem taky sem nad ní uvažoval). Přímá demokracie je totiž pseudototalitní režim. Je to daný právě složením společnosti, která samozřejmě vždycky bude mít elitu a vládnoucí elitu tvořej dneska lidi, co právě dokážou manipulovat masu, přesně jak je to napsaný v tom článku. K manipulaci používaj ideáli srozuýmitelný mase, jako je Britey, Angelina, Ronaldinho, auta, všem srozumitelný vlastnosti, jako drzost a bezohledná touha po vítězství(tim sem nechtěl nijak osočit ty lidi co jsem jmenoval). Je to moc jednoduchý, nechaj si masu aby si vybrala. Těžko pro ně bude cool medicína, věda, technika a Stewen Hawking nebude tzv. super star, neboli někdo koho by obdivovali a pčemejšleli dad tim proč se co v téhle oblasti stalo a kdyby tak stejně na nic nepřijdou. Jako ve třídě, když paní učitelka zadá skupinovej úkol. Už dopředu všichni věděj kdo, nebo jaký lidi budou lídři a ti hloupější se nechají vést, protože vědí, že sami se sebou nemají šanci na úspěch proti jiný skupině, která se samozřejmě taky nechá věst svojí elitou. Neni zkrátka možný aby o
otázkách zdravotnictví měl stejný hlas doktor, jako prosťáček, který sotva udělal základní školu, ten prosťáček je právě dneska prostředek vládnoucí elity(která samozřejmě není schopna rozhoédovat fundovaně o všech typech lidské činnosti, ale mervomocí se týhle výsady nechce vzdát) k tomu aby umlčela fundovanej názor např lékařský elity a prosadila tak svůj. Rozhodovací moc by se měla decentralizovat, měl by se vytvořit složitější systém elit viz. lékaři, astronauti, ale i matky, učitelé atd, tak aby v danné oblasti měli větší slovo odborníci na slovo vzatí. Proč by vysokoškolák s dvacetiletou praxí v oboru nemohl mít hlasovací právo na 15 bodů oproti čerstvýmu absolventovy s hlasovacím právem 10 bodů a oproti člověku se základním vzděláním, nulovou praxí a tedy hlasovacím právem na jeden bod, k daný problematice, v tom daným oboru(samozřejmě nejlíp přez internet, aby sme mophly hlasovat večer doma po práci a nejlíp o tom čemu rozumíme)? Neřikam, že je to dokonalej systém, řikam pouze že vždycky se to dá udělat jinak a i to musí bejt v rámci širšího konsensu.

136496

31.5.2007 8:07

Co to je,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

"být ovládáni"? Jám myslím, že to je totéž, jako "nebýt nezávislí, nebýt svobodní" - tj. "být závislí". Všichni jsme ovládáni, všichni máme své závislosti. Ti "mocní", co "nás ovládají" - jsou závislí nejvíc - a to právě na moci a na touze ovládat. Nebýt ovládán znamená zbavit se závislostí. To může udělat jen každý sám za sebe. A je to totéž, jako dospět, což zase znamená převzít zodpovědnost za to, co se mi děje, a to se vším všudy.
Tenhle svět je vlastně z definice "místo k dospívání" - místo, kde se učíme stát se ze závislých dětí zodpovědnými dospělými. Motáme se v kruhu archetypálních matric, které ovšem všechny stále dokola v různých podobách vyjadřují vztah dítě - dospělý, dokud to nepochopíme, neakceptujeme a sami na sobě nevyřešíme tím, že konečně (někam) DO-SPĚJEME.....

136526

Příspěvků: 22

30.05. 03:58  Tak nevím...
30.05. 18:47 Vladimír Stwora  RE: Tak nevím...
31.05. 00:25 Hugof  RE: Tak nevím...
31.05. 02:38 Rene Bartosek  RE: Tak nevím...
31.05. 16:53  Informace
01.06. 00:22 Rene Bartosek  RE: Informace
30.05. 07:55 Jarmila  Celosvětová pyramida moci
30.05. 08:52  RE: Celosvětová pyramida moci
31.05. 08:49 Jarmila  RE: Celosvětová pyramida moci
30.05. 10:02 kyuss  nazor
30.05. 11:06 trodas  Nekonzumovat tu propagandu alespon tyden? Skvely napad :)
31.05. 00:23 google  RE: Nekonzumovat tu propagandu alespon tyden? Skvely napad :)
30.05. 12:18 E.T.  Jen tak
30.05. 21:52 Aja  Mindy,
30.05. 22:17  RE: Mindy,
30.05. 22:19 Striga  A co bychom dělali, kdybychom nebyli ovládaní?
31.05. 15:48 Jarmila  RE: A co bychom dělali, kdybychom nebyli ovládaní?
30.05. 22:39 Vojta49  A co když je to jinak?
31.05. 13:27 dolly00  RE: A co když je to jinak?
31.05. 15:46 Robocrep  RE: A co když je to jinak?
31.05. 00:54 retr  Neni to špatnej článek
31.05. 08:07  Co to je,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 3

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 8

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 16

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,60 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,88 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 987,72 Kč
1 unce stříbra
486,95 Kč
Bitcoin
916 278,38 Kč

Poslední aktualizace: 26.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 285