Diskuze k článku

Tálibán oznámil řadu operací po celé zemi 16. - 17. května 2007

Příspěvků 17

22.5.2007 7:40

V Afgánistánu již dávno nejde o " válku proti terorismu ", ale o regulérní válku proti Afgánistánu samotnému.

Hugof 81.?.?.?

Na tomto místě je užitečné znovu připomenout výborný a sdělný článek Erica Margolise "Nekonečná válka", jenž poukazuje zejména na fakt, že dnes už (díky destruktivní politice vlády USA a US Army v regionu) vojáci NATO, kteří byli do problému USA našoférovaní nebojují proti Talibánu nebo Al Kajdá, ale proti široké frontě většinového obyvatelstva Afgánistánu, jež z větší poloviny kmeny Paštúnů tvoří, za vydatné pomoci Talibánu, k němuž se postupně, nekompetentní západní politikou vmanipulované afgánské obyvatelstvo, v zájmu osvobození země od okupantů zcela přirozeně přimklo.

Vojska NATO už dávno v Afgánistánu nebojují proti Talibánu či Al Kajdá, ale proti občanům Afgánistánu obecně - navíc v jejich zemi.

Připomeňme rovněž, že sám Kárzájí již vyjádřil oficiální protest proti krokům západních vojsk, ač sám dosazen koaliční mocí.

135884

22.5.2007 7:54

Není to zbytečné

trosecky 212.?.?.?

Nejsou ta čísla přeci trošku fantastická? Mě se to zdá přitažené za vlasy (6 tanků?) a pozastavovat se nad tím slovníkem je podle mě také zbytečné, protože to je běžná propaganda.

135887

22.5.2007 22:21

RE: Není to zbytečné

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 135887

Sest tanku neni problem - dela se to tak, ze pod zaparkovane vozidla propasuji naloze a pak se utika jak jen nohy stacej [velký smích] [smích]
Na netu (YouTube, LiveLeak, Metacafe) je videjek s timto tematem hafol. Este lepsi je pred vybuchem zahajit palbu na budovu, ve ktere jsou okupanti zalezli... Obcas vylezou ven a vybuch jejich techniky je vezme sebou... [velký smích]

My by spis zajimalo, jak vypada takove "priznani-se pred islamskym soudem". Obavam se, ze to priznani muze vypadat velmi podobne, jako "priznani" vynucena mucenim na Guantanamu, v Abu Ghraib a pod. V tom mozna nebude rozdil mezi okupanty a partyzany/Talibanem - jenze oni jsou alespon ve sve zemi a ne tisice kilometru od sve zeme... [oči v sloup] [zahanbení]
A vlastizrada se da trestat jen smrti. Coz ale stejne neospravedlnuje podobne zpusoby jako zpusoby USSaku - zmucime ho, prizna se a na zaklade priznani vynuceneho mucenim ho popravime. Hmmm.

Aby to nebylo vyhaneni dabla belzebubem... Je fakt, ze okupanti tam nemaji co delat a ze de-facto i tohle zpusobili. Jen mam proste o tech priznanich pochybnosti. Znacne. Zni mi to jako priznani Slanskeho a pod... [oči v sloup]

135935

22.5.2007 22:47

RE: Není to zbytečné

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 135935

NO!!! Jestli ti islámští psi vyslýchají nebohé civilizační misionáře stejně zhovadile, jako západní demokracie je, pak jsou to jasné a evidentní svině! [pláč](((

135937

22.5.2007 9:16

Nijak :-)

Jadawin 194.?.?.?

Odpověď na poslední otázku zní: nijak. Armáda čest nemá, neměla, nebude mít a ani nemůže mít. Čest je vysoce individuální vlastnost a její udržení vyžaduje i u jednotlivce enormní úsilí. Udržet ji "shora" u mnohatisícové skupiny lidí je nemožné. A navíc -- už jen účast na útočné válce poškozuje jednotlivcovu čest natolik, že nemá smysl se jakkoliv dál bavit o cti armády.

Ovšem nepochybuji, že se z médií dozvíme o VELIKÉM VÍTĚZSTVÍ a podobné plky...

135891

22.5.2007 18:00

RE: Nijak :-)

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 140.?.?.?

Reakce na 135891

>Odpověď na poslední otázku zní: nijak. Armáda čest nemá,

Cest nemeli general Janousek v Anglii, cest nemel general Sergej Ingr, cest nemeli cesti parasutiste jako Gabcik a Kubis, kteri zabili Heydricha. Cest nemeli cesti letci v Aglii. Cest nemeli ceskoslovensti vojaci behem prazskeho povstani. Cest nemeli odbojari za II. Svetove Valky, kteri byli vetsinou vojaci. Cest nemeli cesti legionari. Bohuzel, vsichni stari cesti vojaci, kteri meli nekdy cest, jsou pod drnem. Tito vojaci byli jedini cesi, kteri meli nejakou cest. Jadawine, co mate vy? Cest urcite ne.

135921

23.5.2007 17:12

RE: Nijak :-)

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 135921

Prectete si to jeste jednou. Cest je individualni atribut. Armada nebo bojova jednotka ma moralku na nejake urovni, a armada ma neco co byse dalo nazvat povest nebo renome. Pokud chcete vytvorit dobrou povest, pak je to dlouhodoba mravenci prace. Znicina muze byt obvzlast v cizi zemi velice rychle, excesy typu Haditha si mistni lidi pamatuji a dopad je velmi destruktivni.

135985

22.5.2007 9:30

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

"...Taliban má u domorodců přirozenou podporu ..."

Tohle se z toho článku nedá odvodit. Je to přece tisková zpráva Talibanu, ne "domorodců".

135892

22.5.2007 10:07

RE: "...Taliban má u domorodců přirozenou podporu ..."

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 135892

Upozorňoval jsem na Margolisův článek, z nějž přirozená podpora někdejšímu nenáviděnému Talibánu ze strany prostých obyvatel Afgánistánu vyplývá!

Ironií budiž, že Rusko se nehodlá účastnit "humanitární mise" NATO zjevně z naprosto zištných důvodů!

Již na počátku konfliktu (amerického hegemonistického útoku na Afgánistán) se ruská vláda dokázala spojit s protitalibánskou Severní aliancí, s níž dokonale vyjednala podmínky a technické aspekty přechodu původního projektu Unocalu do pravomoci ruských společností - zjednodušeně - Rusko vyfouklo projekt budování ropovodu přes Afgánistán USA před nosem, ač USA napadly Afgánistán PRÁVĚ z tohoto důvodu!

Snaha USA přesunout otázku "demokratizace" Afgánistánu na NATO (potažmo pak na jednotky OSN) je jen chabou zástěrkou, jak si udržet eventuální vliv v této zemi - velmi chabý - a patrně bez šancí na úspěch...

135897

22.5.2007 14:33

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 135897

Ale já neříkal, že Taliban podporu Afgánců nemá. Já jen reagoval na editorův dovětek, že článek zveřejnil protože atd. Článek je normální PR Talibanu a o skutečném postoji Afgánců k Talibanu se podle něj nedá vůbec usuzovat.

Problém, který jsem komentoval, není v Afgánistánu, ale na Zvědavci. To by pan Stwora mohl se stejnou logikou např. tvrdit, že Češi jsou pro umístění amerického radaru na základě PR české vlády. Zvědavec dělá záslužnou práci publikací alternativních (nežádoucích) pohledů, názorů, informací. Bohužel hodnotu vlastní práce i sám snižuje takto zjevnými logickými zkraty. Ty zpochybňují zbytek.

135917

22.5.2007 18:50

RE:

shlomo 193.?.?.?

Reakce na 135917

Nemam pocit, zeby pan Stwora svojimi komentarmi akokolvek znizoval kvalitu clankov. Skor mam opacny pocit - osobne najradsej mam jeho autorske clanky.

135924

23.5.2007 17:22

RE:

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 135917

Jiste clanek je zjevne i formou propagandy Talibanu, vzdyt to je informace Talibanu. Jaka vsak je z hlediska casu pozice USA a NATO v Afganistanu? Neustale je slyset volani po navyseni poctu vojaku, prestoze jsou vojaci NATO v Afganistanu a situace je dle slov politickych spicek lepsi, tak produkce drog je pres 4 000 tun. Dela to okolo 90% svetove produkce heroinu.

Svinstva proti kterumu je na "Zapade" postven tvrdym zpusobem pravni rad a nasi policajti verejnost, charita, nabozenske organizace i politici rikaji nechceme to pro nase deti. Farmari meni svych 5 kilo maku za penize, za ktere nakupuji pytel obili na osobu na rok. Mame snad malo obili, kter by jsme mohli dat za nekolik tun maku rocne?

Situace je pry lepsi a miliony lidi "volili" nohama a utekli ze sve rodne zeme. A Pakistan a Iran se rozhodli deportovat zpet do Afganistanu stovky tisic lidi. Snad je nebudou muset moct nutit, kdyz tam panuje ten progres k lepsimu.

135986

23.5.2007 22:09

RE:

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 135986

Bodejď by produkce Heroinu nestoupala! afgánsko-pákistánská pobočka Vlády USA má k disposici tu nejlepší technologii a management má pod palcem ty nejlepší styky na politické špičky zemí celého Světa! Dnes již tedy i přes Vondru a prince Káju Černohorce i v ČR!

Tak mocnou drogovou mafii jsme na této Planetě ještě nezažili! A věřte, že každý bývalý kuřák bude zvažovat každou nabídku "dobře situovaných" dealerů s těmi "nejlepšími styky"...

136003

22.5.2007 15:04

Ako ze je to???

Petermeter mail (zavináč) centrum (tečka) sk 213.?.?.?

".....když se z nositelů svobody a šiřitelů demokracie stanou v osvobozené zemi okupanti..."

To akoze USA armada ma byt tym "nosielom demokracie" a "siritelom slobody" ???? Dovolte aby som sa zasmial nad tym, ako popisujete armadu fasistickeho statu.

135918

22.5.2007 22:25

RE: Ako ze je to???

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 135918

Vam se snad stat, jenz nahani vlastni obcany a filmare k tomu za to, ze si dovolili jet na Kubu, zda nedemokraticky? Ts ts [chechtot]

Je preci nemistne poukazovat na paraelu kdy za komancu neslo se jet podivat (krome kolaborantu) do Rakouska ci NSR a paraelu s USA, kdy je nezakonne jet na Kubu [smích]))

135936

22.5.2007 18:17

Jak z toho vybruslí?

rickover 86.?.?.?

Naprosto jednoduše - nebudou dbát na západní "humanisty", co podporují Taliban a ty ozbrojence vyhladí. Mimochodem "podporu" Talibanu prokázali Afghánci již při invasi - nechali je bojovat si za ten svůj "islámský emirát" samy, národ nehnul prstem: Ono není divu, ničení starých kulturních památek, masové popravy, kamenování žen, bičování, utínání končetin, vylupování očí, zákaz hudby, filmů, videa, holit se, hrát šachy, pouštět draky, zákaz ženám jakkoliv se vzdělávat a vycházet z domovů bez doprovodu mužského člana rodiny a v povinné burce nevzbuzovalo v Afgháncích nadšení, TOHLE jejich tradice nebyla. Takže Taliban se může spoléhat jen na jediné spojence, evropské komunisty a fašisty, kteří jejich systém podporují, pokud afghánská armáda a její spojenci ustojí jejich celosvětovou mediální kampaň, budou talibanci jen obtížnými šváby, určenými k zašlápnutí. P:S: Opravdu si autor myslí, že když se někdo svévolně prohlásí za "revoluční" (např.) hnutí a začne vraždit obyvatelstvo a označovat zavražděné za "špehy", "kolaboranty" apod., že si tím vynutí podporu?[smích])) Ať se lépe vzdělá v dějinách revolucí...i kontrarevolucí[smích]))určitě bych nespolupracoval s vládními a třeba i cizími vojsky, kdyby mi nějací samozvaní "partyzáni" umučili někoho z rodiny[smích]))

135922

22.5.2007 21:03

RE: Jak z toho vybruslí?

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 135922

Podporu Talibánu hlavně projevují ti, kdo jej financují.

Podporu Talibánu eminentně prokazují ti, kdo vybudovali distilerie Heroinu na pákistánsko-afgánské hranici!

Podpora Talibánu je prakticky jen odezvou trhu na poptávku po velmi kvalitním americkém Heroinu.

Proti takto CIA, ISI a americkou vládou podporovanému Talibánu má NATO velmi nesnadnou pozici.

Mám to perfekcionizovat ještě jasněji, nebo to už spíná?

Jak z toho vybruslit?

Možná podporou umístění americké vojenské základny v ČR - ČR je totiž velmi atraktivní cestou pro afgánsko-palestinský Heroin dále do Evropy a USA...

135930

Příspěvků: 17

22.05. 07:40 Hugof  V Afgánistánu již dávno nejde o " válku proti terorismu ", ale o regulérní válku proti Afgánistánu samotnému.
22.05. 07:54 trosecky  Není to zbytečné
22.05. 22:21 trodas  RE: Není to zbytečné
22.05. 22:47 Hugof  RE: Není to zbytečné
22.05. 09:16 Jadawin  Nijak :-)
22.05. 18:00 semtex  RE: Nijak :-)
23.05. 17:12 Rene Bartosek  RE: Nijak :-)
22.05. 09:30  
22.05. 10:07 Hugof  RE: "...Taliban má u domorodců přirozenou podporu ..."
22.05. 14:33  RE:
22.05. 18:50 shlomo  RE:
23.05. 17:22 Rene Bartosek  RE:
23.05. 22:09 Hugof  RE:
22.05. 15:04 Petermeter  Ako ze je to???
22.05. 22:25 trodas  RE: Ako ze je to???
22.05. 18:17 rickover  Jak z toho vybruslí?
22.05. 21:03 Hugof  RE: Jak z toho vybruslí?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 3

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 8

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 16

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,60 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,88 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 987,72 Kč
1 unce stříbra
486,95 Kč
Bitcoin
927 305,55 Kč

Poslední aktualizace: 25.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 804