Diskuze k článku

Zabraňte vzniku autoritativního režimu

Příspěvků 53

11.5.2007 4:35

Prima demokracie?!

Julian 66.?.?.?

Kdyby obyvatele male vesnicky na Brdech meli hlasovat o skladce smeti, polepsovne, veznici, atomove nebo jakekoliv jine elektrarne, tak by to odmitli. Proto odmitli i radar.
Stejne se chovaji i obcane statu. Staci pohrozit bombou, zarenim nebo i rusenim televize. Hrozba muze byt naprosto nesmyslna avylhana. Bezpecne je volit proti, vsak on uz to vyzere nekdo jiny.
Duvod proc mame elektrarny, veznice, skladky a proc budeme mit i radar se jmenuje parlamentni demokracie.
V te totiz nerozhoduje veci neznaly, manipulovany a ustraseny obcan, ale vlada kterou si ten obcan zvolil. Ta vlada se pochopitelne pta pred kazdym rozhodnutim odborniku. A to je duvod, proc parlamentni demokracie funguje a tzv. prima demokracie je nesmysl.

135132

11.5.2007 14:35

RE: Prima demokracie?!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 135132

Ale nepovídejte! Zdá se, že o polopřímé demokracii nemáte ani tuchy, páč byste jinak tak velmi hloupě o ní nepsal. Švýcarsko má přímou demokracii již několik staletí a funguje tam vše jak hodinky. Hlavní důvod proč nebyla ještě nikde zavedena je ten, že z ní mocipáni mají strach jak čert z kříže. Kapři si přece svůj rybník nevypustí, že.

Tvrdíte, že parlamentní zástupná demokracie funguje. Vážně? A my jsme zde potřebovali nějaké gripeny za miliardy? Nikoliv. To si jen našich 200 zkorumpovaných poslanců pořádně namastilo své vlastní kapsy. Že pak nemáme peníze ani na pořádné platy pro lékaře, to je pro tyto vrcholně zkorumpované svině naprosto vedlejší.

135161

11.5.2007 15:26

RE: Prima demokracie?!

Humanista 88.?.?.?

Reakce na 135161

Vážená Jarmilo,
Švýcarsko má trochu jiné podmínky. Především velmi vysoký životní
standard, kde je snadné rozhodovat o věcech dost nepodstatných,
jde o "kosmetické záležitosti" malého bankovního státu, kde stejně je moc v rukách "vysloužilých" důstojníků, takové tak trochu švýcarské národní mafie! A proto to tam také přesně a jasně pracuje, po vojensku! Kdo zná reálie Švýcarska, zcela jistě mně dá za pravdu.
Jste naivní, když si myslíte, že nějaká vámi navrhovaná reforma
demokracie přímé nebo nepřímé, bude dokonale fungovat.
Přeci podstatné jsou informace pro racionální rozhodnutí
a takové těžko lidé získají v masové formě a potom je
problém,že cca 60 - 70 % lidí v populaci je méně intelektově
vybaveno! To je ten zásadní nedostatek jakékoliv demokracie.
Přeci,když to přeženu a učiním nějakou nadsázku , není možné
dovolit vládu "hlupců"! A masový dav se tak trochu vždy bude
chovat jako hlupák. S tímto faktem nic neuděláte, takže Vaše
reforma volebního systému je pochybná. Neříkám, že nerealizovatelná, ale výstup takového volebního systému je
pochybný ze samé podstaty.
A když budu naprosto trefný a půjdu na podstatu problému,
jak je možné, že do ceny "Gripenů" se schová několikamiliardová
provize!! Tady je ten problém!
A jak je možné, že pro nového "chudého" člena NATA, který si
chce odtrhnout od úst a pořídit si nové stíhací letectvo,
které také slouží k obraně aliance,jako celku, je stanovena taková nehorázná cena stíhacích letounů?
To je ten zásadní dotaz.
Takže někdo káže vodu a pije víno.
Z našich daní a to myslím všeobecně,jsou nakupovány zbrojní
systémy , které jsou předraženy.Vojáci a výrobci zbraní, kradou
snadno a všichni.
Vše je tajné a kontrola výdajů je svízelná.
V USA byl před asi 15 lety obrovský skandál, kdy se technicky
zdatní novináři dostali k cenám servisního setu k letounu F -15,
kde obyčejné kladívko přišlo bratru asi na 750 USD!
Pro neznalé - servisní set je soubor nářadí, které je k určitému
typu letadla, nebo jakéhokoliv složitého stroje zapotřebí.
Vždy je nutné , vážená Jarmilo , mít ucelené penzum informací,
jinak je každá rada drahá.
Přečtěte si některé práce zatvrzelých odpůrců demokracie.
Dokonalá demokracie možná není. Vždy půjde o nějaký hybryd.
Jenomže u nás dnes už jsme tak daleko, že si jenom na nějakou
formu demokracie hrajeme. Když není dost voličů, koupíme nějakého
poslance, třeba dva a jede se dál!

135168

11.5.2007 18:55

RE: Prima demokracie?!

Julian 66.?.?.?

Reakce na 135161

Ale, ale Jarmilo. Kazda zapadni demkracie ma ten zakon o referendu trochu jiny, nektere zeme vyuzivaji referenda vic, nektere min. Ale vsude v otazkach obrany, financnictvi a podobnych problemech rozhoduje vlada po konzultacich s odborniky. Ani v tom vasem Svycarsku to neni jinak.

135189

13.5.2007 8:11

RE: Prima demokracie?!

Etana 86.?.?.?

Reakce na 135161

ve tvých představách by to mohlo fungovat, jinak těžko. Už vidím situaci, jak místo stíhaček nakupuje stát CT do každé ambulance, protože si to přejí voliči zmasírovaní dojemnými scénkami, jak malý Pepíček musel jet na vyšetření padesát kilometrů a cestou se poblinkal. Jak si lidi vydupou, aby měl každý doktor dvěstě tisíc měsíčně, to by jim tak mohlo pro začátek stačit- a co dál? Čím víc se rozmělňuje moc, tím větší zmatek nastává. Těžko najdeš dva lidi s totožnými přáními. Výsledek pak není, že se všichni mají rádi a spolupracují, ale že se každý s každým nenávidí, protože není po jeho.

135264

13.5.2007 10:51

RE: Prima demokracie?!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 135264

Správnější název než přímá demokracie je název polopřímá demokracie. To z toho důvodu, že rozhodující „hlava“ by byla ponechána, jen by se zvětšily pravomoce lidu, což je v dnešní situaci víc než žádoucí. Takže parlament by rozhodoval o věcech, které lid rozhodovat nemůže a lid by si rozhodoval o věcech, o kterých rozhodovat může.

My si tykáme?

135269

13.5.2007 11:24

RE: Prima demokracie?!

Etana 86.?.?.?

Reakce na 135269

a kdo by rozhodoval, o kterých věcech lid rozhodovat nemůže a o kterých může?
Jo, tykáme [smích]

135271

13.5.2007 17:50

RE: Prima demokracie?!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 135271

No to je slovo do pranice! To ještě přesně nevím, jak, kde a kdo by rozhodl, co je vhodné k lidovému hlasování a co ne. Ale určitě by si lid mohl sám rozhodovat o věcech, které se ho bezprostředně jako celku týkají a je oprávněn do takových věcí mluvit. Například když nedávno naši zkorumpovaní posranci chtěli rozšířit nabídku sexu i o mláďatka, tak navrhovali, aby byly děti okradeny o jeden rok státní ochrany a mohly šukat s pedofily již od 14 let. V tomto případě by občané, složení z rodičů, kteří se o své děti strachují a chtějí jim dopřát co nejhezčí dětství by řekli jednoznačné NE a zkorumpovaný spolek, poslouchající pouze lobbisty by byl namydlen.

Že je svět řízen z jednoho centra krásně dokazuje schvalování registrovaných partnerství. Ačkoliv se všichni občané proti těmto zhovadilostem brání, kupříkladu teď 100 tisíc Italů proti tomu demonstrovalo, tak zkorumpovaní posranci všech západních států tuto zhovadilost schvalují jako o život. A Mladá fronta zahájila druhé kolo propagandy- začínají prosazovat adopce dětí teplým mužům. Já osobně za tím vidím nějakou děsnou budoucí kulišárnu, ještě přesně nevím jakou- ale příjdu na to! Ale už jen to, že je zde nebezpečí, že si děti budou adaptovat místo dvou teplých, dva domluvení pedofilové je samo o sobě zrůdné.

Ohledně toho tykání: nejsi kapku drzá? Beztak si myslím, že jsi ve skutečnosti chlap. [chechtot] [naštvaný]

135287

13.5.2007 18:07

RE: Prima demokracie?!

.89,213 213.?.?.?

Reakce na 135287

Že děti budou adoptovat dva domluvení pedofilové je asi tak hrůzná představa, jako že je dnes rodí a vychovávají např. sadomasochistické heterosexuální, fetující páry. Řekl bych, že možnost dvě je a asi i zůstane častější - bohužel.

135290

13.5.2007 22:00

RE: Prima demokracie?!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 135290

Tenhle demagogicky ton naladeny do extremu se mi opravdu nelibi, a pokud stoji neheteresexualove opravdu o neco cemu se rika tolerance te heterosexualni nefetujici a nesadomachisticke vetsiny, protoze tak diky Bohu zatim je, tak by meli o tu toleranci usilovat svym konanim. Jakakoliv spolecnost, ktera znici bunku, ktera se nazyva rodina a v idealmim pripade se sklada z otce a matky a deti pujde do kytek. A s ni i ruzni registrovani partneri a bude prevalcovana temi spolecnostmi, kde registrovani partneri nemaji slovo a dost mozna nejsou a nebudou tolerovani.

Nejak banda optimistickych blbcu nahore si mysli, ze ruznorody gulas, ktery se zove lidstvo zglobalizuje a pak zatomizuje. Jenomze clovek je spolecensky tvor, jako osamocena individualita ma sance na existenci asi jako opustena vcela bez sveho roje. Spolecenske vazby jsou naramne pevna vec, ktera stoji proti globalizaci.

Dokud budou existovat ruzne jazyky, kultury, nabozenstvi, tak se lid mohou za idealnich podminek tolerovat, spolupracovat, ale nikdy se nepretvori na novy jednolity celek. Takze lze sice rozlozit spolecnost na Zapade, ale s tim, ze zmizi z dejin civilizace a bude nahrazena spolecnostmi, ktere se proste bez pouziti hrube sily zatomizovat nedaji.

Takze byt vam, tak by si zatim uzival privilegia demokracie, protoze civilizovana slupka je opravdu tenka a vsechno, co slape po duchovnu, moralce, ustalenym spolecenskym vazbam a strukturam, tuto slupku oslabuje. A to, co je pod ni, dvakrat humanistickymi ideemi o nejake toleranci neoplyva. Homosexualove, etnicke mensiny... jsou pouze figurkami ve hre mocnych, ktere se muze lehce zvrtnouti s obetovanim techto figurek. Nebylo by to poprve ani naposledy.

135301

14.5.2007 9:56

RE: Prima demokracie?!

.89.213 89.?.?.?

Reakce na 135301

Pane Bartošku, mě je dost jedno, co se Vám líbí nebo nelíbí, ovšem samozřejmě mi to tu můžete popisovat i nadále, stejně tak, jako já mohu vyjádřit své slušné, nevulgární názory, že. Nemohu za to, že na Vás odlišnost mého názoru od Vašeho působí jako rudý hadr na býka, a to zejména v těch oblastech, kde máte patrně nějaké vytěsněné, nezpracované osobní problémy. Jinak byste nemohl chápat mé názory tak zkresleně, jak se to děje. Nezastávám se - a posté se výslovně distancuji - od feministických, homosexuálních, pedofilních - ale i šovinistických a heterosexuálních úchylek a výstřelků. Vše, co jsem napsal a mínil je to, že v tzv. "normálních" rodinách je zatím trýzněno a týráno mnohem více dětí, než v párech domluvených pedofilů, a že tyto tzv. "normální" lidé se často pokrytecky schovávají pod maskou té Vaší "normální" většiny. Jak tato "normální většina" vypadá, když ji něco inspiruje odhodit masku, jsme viděli třeba na hajlujících davech Hitlerových obdivovatelů - průřezem naší slavné západní demokratické civilizace. Duchovno a morálka nejsou dány naší "demokracií", naopak, naše "demokracie" je profanuje a zneužívá. Tolerance musí být nejdřív v každém z nás - teprve pak může být v celé společnosti. A měli bychom začít každý od sebe - i já, i Vy, vážený pane Bartošku.

135327

14.5.2007 20:21

RE: Prima demokracie?!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 135327

>Pane Bartošku, mě je dost jedno, co se Vám líbí nebo
>nelíbí, ovšem samozřejmě mi to tu můžete popisovat i
>nadále, stejně tak, jako já mohu vyjádřit své slušné,
>nevulgární názory, že.

To máte jistě pravdu, jenže kadet Biegler - Bartošek, považuje tento web za jakousi stranickou organizaci, pro kterou se taky nadchnul a pro kterou bojuje a pokud někdo vyjádří názor vybočující, nebo přímo proti linii strany, je za to okamžitě napaden a očerňován, nejen kadetem BB, ale i jinými "straníky".

Nemohu za to, že na Vás odlišnost
>mého názoru od Vašeho působí jako rudý hadr na býka, a to
>zejména v těch oblastech, kde máte patrně nějaké
>vytěsněné, nezpracované osobní problémy. Jinak byste nemohl
>chápat mé názory tak zkresleně, jak se to děje.

Snad jste si stačil všimnout, že kadet BB má taky poněkud zkreslené, nebo přímo popletené významy některých slov, které ale přesto rád používá a často je nedovede ani správně napsat.

>Duchovno a morálka nejsou dány naší "demokracií", naopak,
>naše "demokracie" je profanuje a zneužívá. Tolerance musí
>být nejdřív v každém z nás - teprve pak může být v celé
>společnosti. A měli bychom začít každý od sebe - i já, i
>Vy, vážený pane Bartošku.

Ano, Masaryk řekl, že - "Demokracie je diskuze, diskuze slušných lidí" a já myslím, že problém je právě s těmi "slušnými" lidmi. Kde je vzít ? Všimnul jste si, jak pan kadet BB taky rád hrozí svými hornickými pěstmi. Ale určitě se taky považuje za slušného člověka, přestože žije a pracuje osm let na černo v USA. To s tím "začínáním každý od sebe", to je sice tvrdá pravda, ale tady s tím neuspějete. Uvidíte, jaká bude reakce. "Jó, na morálku, na tu mi nešahejte !"
[chechtot]

135356

14.5.2007 21:35

RE: Prima demokracie?!

.89.213 213.?.?.?

Reakce na 135356

Každý máme své bolavé zoubky, a když nám na ně někdo sáhne, reagujeme podrážděně a ztrácíme objektivitu i glanc. Já, pan Bartošek a nejspíš ani Vy nebudeme výjimkami [mrknutí jedním okem]

135358

14.5.2007 22:19

RE: Prima demokracie?!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 135327

>Vše, co jsem napsal a mínil je to, že v tzv. "normálních"
>rodinách je zatím trýzněno a týráno mnohem více dětí,
>než v párech domluvených pedofilů,


ste si isty, ze tie vase informacie percentualne sedia?
a odkial, pan 89-ka, tie iste informacie mate?

135362

15.5.2007 8:44

RE: Prima demokracie?!

.89.213 89.?.?.?

Reakce na 135362

Pane google, já se nikde neodvolával na statistiky, ani jsem netvrdil, že mohu své tvrzení dokázat linky. Pokud Vy vidíte skutečnost jinak a můžete to statisticky dokázat - prosím. [překvapení]

135380

15.5.2007 21:46

RE: Prima demokracie?!

google 84.?.?.?

Reakce na 135380

>Pane google, já se nikde neodvolával na statistiky, ani jsem
>netvrdil, že mohu své tvrzení dokázat linky. Pokud Vy vidíte
>skutečnost jinak a můžete to statisticky dokázat - prosím.
>[překvapení]

a z coho potom vychadzate? z vlastneho pocitu?
alebo ste si to osobne zistoval po rodinach?
alebo proste verite na oficialnu propagandu?

135416

16.5.2007 8:36

RE: Prima demokracie?!

.89.213 89.?.?.?

Reakce na 135416

Je mi skoro 60 let, takže vycházím z vlastních životních zkušeností, prostě se dívám kolem sebe. A ne že bych věřil médiím doslova, ale informují-li o případech dětí týraných rodiči či heterosexuálními páry, tak nějak si přeci jen nemyslím, že by je ve skutečnosti týraly páry domluvených homosexuálních pedofilů. Čímž nechci říct, že by pedofilové (nejen homosexuální) nedělali tajně i zjevně mnoho škody, jen je prostě nelogické bát se registrovaných homosexuálních dvojic, které by právě díky registraci byly každému na očích - na rozdíl od těch, co fungují "na volné noze", často kryti fingovanými heterosexuálními manželstvími.
Mimochodem, tzv. "honbu na pedofily" uvádí pan Stwora jako jeden ze znaků NWO - tady jste nějak v rozporu [mrknutí jedním okem]

135443

18.5.2007 4:22

RE: Prima demokracie?!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 135327

To delate chybu, protoze ja jsem v tomto punkte neco cemu se rika, prislusnik vetsiny. A jsem z tech umirnenych, co neheterosexuali toleruji. Avsak pouze za predpokladu, ze to nebude ohrozovat spolecnost ve ktere ziju. V pripade, ze dojdou me podobni k nazoru, ze nam neheterosexualove jdou po krku, tak je s mou tolernci amen. Vychazim totiz z toho, ze deti jsou budoucnost a pokud jste si nestacil vsimnout, tak clovek neni hermafrodit, mozna o je evolucne chyba, ale je to tak.

Reknu vam to na rovinu ve chvili, kdy v CR bude povolena adopce deti neheterosexualy, mate o jednoho netolerantniho nepritele navic, kdyz uz mam zacit u sebe. Ja sice hajlovat nebudu, ale ti co zkusi rozvratit muj narod budu s gustem kopat do prdele, az budou ryt drzkou v zemi, a ze mam kopanec. Takze vazeny pane ci pani tohle je moje osobni poselstvi, prilis netalacte na pilu, aby se nekousla do tvrdeho dreva.

I v starem Rime ci Recku, kde byli tzv. orgie bezna zabava, a malokdo vi, ze to byla ryze muzska zalezitost, vedeli vladci, kde ze je hranice stability jejich spolecnosti, a co je nepripustne povolit. Muzu vas ujistit, ze svou tolerenci drzeli na kratsim retezu, nez my "zapad vzor svetlych zitrku" pro zbytek planety.

135545

13.5.2007 20:07

RE: Prima demokracie?!

Etana 86.?.?.?

Reakce na 135287

a co budeš dělat, když si lid odhlasuje, že chce, aby se mohlo s dětmi, jak píšeš, šukat už od deseti? Vymyslíš novou demokracii?
Z kterého jednoho centra je řízen svět? Z Unie teplých pedofilů? Teplé ženy můžou adoptovat děti? Asi jo, viz ta úchylačka z Kuřimi.

Ohledně toho tykání, nejsem. [chechtot]

135294

13.5.2007 22:17

RE: Prima demokracie?!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 135294

Vitejme ve veku informaci, technologii a taky anonymnosti. V tech starych dobrych casech se clovek namyslenemu nevychovanemu blbci mohl vyhnout anebo mu dat par facek, aby se mu vyhl nas pan brouk pytlik, coz me osobne prijde mnohem lepci reseni.

Dokonce i hrube nasili bylo hloupym samoregulujicim mechanismem, daleko lepsi bylo to, cemu se rika povest dotycneho. Takze s vasi povesti to zacina v komunite zvane Zvedavec jit dost z kopce. Ja mam tuseni, ze jsem pouze zformuloval nazor par stamgastu, kteri tady zajdou na pokec. a protoze mivam zvlastni svrbeni v nose, tak bych rekl, ze okruh lidi s podobnym nazorem bude ponekud sirsi.

135304

14.5.2007 7:34

RE: Prima demokracie?!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 135294

Kdyby si lid vlastnoručně odhlasoval, co si odhlasoval, tak teprve potom by se mohlo říkat- má to, co si zasloužil a co si sám odhlasoval. Jenže my dnes žijeme v době, kdy lid jednou za 4 roky napochoduje k urnám, kde jsou na volitelných místech již připraveni jen samí hajzlové, nalevo, napravo i ve středu. Tito domluvení hajzlové pak hrají přes média různá divadýlka, jakože spolu vzájemně zápasí a tak podobně, ale ve skutečnosti mají mnohé akce jako třeba radar již dávno dopředu připravené a dávno mezi sebou schválené. DEMOKRACIE VE SKUTEČNOSTI VÚBEC NEEXISTUJE, protože lid nemá sebemenší možnost cokoliv ovlivnit.

Rukopis neviditelných vládců je čím dál víc zřetelněji znát, neboť se projevuje právě tím JEDNOTNÝM postupem ve všech zemích naráz. Zdá se, že jejich cílem je skutečně nejprve rozbít tradiční rodinu. Pracují na tom velmi usilovně hned v několika rovinách. A jednou tou rovinou je, že používají homosexuály k tomu, aby s jejich pomocí jako další krok zrušili klasické manželské svazky a nahradily je pouhými registracemi i u všech heterosexuálů. Poté, co si společnost zvykne na to, že i dva muži budou smět vychovávat děti, tak přistoupí k dalším krokům. Ty budou spočívat v tom, že budou muži smět si kupovat dělohy žen a nechat si „vypěstit“ vlastního potomka. Pak muži nebudou ženy vlastně vůbec potřebovat, protože si pořídí vlastní děti, aniž by museli kvůli tomu povinně žít léta se ženou v nějakém nudném svazku, zvaném manželství.

Ohledně toho tykání jseš.[oči v sloup]

135322

11.5.2007 15:13

RE: Prima demokracie?!

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 135132

Nikoliv pane. Občané nejsou ustrašení nějakými planými hrozbami, prostě tu jen nechtějí něco, o čem jim nikdo neřekl ani písmeno podrobností a také tu nechtějí mít cizí vojáky. To už tady bylo víme?
Měl byste si napřed prostudovat ústavu země, ve které žijete, abyste pochopil souvislosti.
A pokud si myslíte, že jsou tu všichni neznalí, manipulovaní a ustrašení a nevadí vám tu cizí vojáci, pak byste měl z této země urychleně vypadnout. Takovým jako vy se říká zrádci.

135164

11.5.2007 19:17

RE: Prima demokracie?!

Julian 66.?.?.?

Reakce na 135164

Blue a Davide. Kdyz nekdo vytrvale "informuje" o tom, ze radar vysilajici na uplne jinych kmitoctech bude rusit komunikace nebo televizi, nebo dokonce ze se na kousicky rozprasena raketa na fleku zastavi, padne nam na hlavy a jeste staci vybuchnout tak se o straseni a vystrasenost jedna.
A Blue - strcte si ty reci o zradcich nekam. Me tech 200 vojaku a techniku opravdu nevadi, prelet rakety nad nasim uzemim a vybuch atomove bomby nad mestem nasich spojencu by me naopak vadil. Lidi kteri neco takoveho pripustili bych v takovem pripade oznacil za zradce ja.

135192

11.5.2007 15:46

RE: Prima demokracie?!

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 135132

Zkuste mi, prosím, vysvětlit pouhé dvě věci.

1. Proč je ustrašený ten, kdo si na obranu před nebezpečím radar nepřeje a proč je tak odvážný ten, kdo se chce před tímtéž nebezpečím chránit cizím radarem? Pro účely této diskuse, se neptám na objektivitu nebezpečí, ale připouštím, že existuje.

2. Proč si myslíte, že
>veci neznaly, manipulovany a ustraseny obcan
není schopen správně rozhodnout o radaru, ale je schopen si správně vybrat zástupce do parlamentu?

Ad.1. Mimo tuto diskusi tvrdím, že reálné nebezpečí existuje pouze v tom, že USA svými válkami vyvolávají vlnu odporu a náslilí. Čím více válek USA povedou, čím více bude na světě zbraní a radarů, tím více bude na světě násilí. To dá rozum, ne? Více válek, více násilí.

Ad. 2. Vím přesně, kdy začala manipulace v záležitosti radaru. Poté, co se o tom vůbec začalo hovořit. A kdo zmanipulovat těch téměř 70% lidí, když byli proti IHNED, mi není jasné. Oboustranná manipulace začala až potom, takže bychom jí mohli, čistě teoreticky, přičíst nejvýše těch pár procent, o které se poměr příznivců obou stran změnil od té doby.

A co se týče toho, kdo koho manipuluje, vím doposud jen o lidech, kteří přešli od PRO k PROTI, protože je otrávil brainwashing kampaně PRO radar. I Dfens něco takového psal.

135169

11.5.2007 18:24

RE: Prima demokracie?!

Hel. 83.?.?.?

Reakce na 135132

Jaksi jste nepostřehl u svého krásného povídání o výhodách parlamentní demokracie, že včera bylo oznámeno, že právě radar bude jenom předmětem dvoustranné smlouvy mezi USA a naším presidentem! Parlament dokonce nebude ani informován o obsahu této smlouvy, natož aby jí schvaloval!
Podobná rozhodnutí znám pouze z 2.světové války, po níž však i presidentova rozhodnutí podléhala dodatečné ratihabici Parlamentem!
Víc nekomentuji, z lidí s Vašimi postoji včetně naší úžasné vlády a presidenta poslední dobou zvracím! [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

135187

12.5.2007 9:08

RE: Prima demokracie?!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 135187

ano, připojím se k Vám a již nezbývá než zvracet, zvracet a zvracet. Ani se mi nechce již odpovídat panu Humanistovi, neboť jeho náhled na občany se podobá názorům Havla, který se rovněz domnívá, že 70 procent ze 6 milionů voličů jsou nesvéprávní blbci.

[bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

135219

12.5.2007 12:59

RE: Prima demokracie?!

Humanista 88.?.?.?

Reakce na 135219

Jarmilo,
překrucujete můj příspěvek.
Nemusíte chodit k Havlovi, ale je znám výrok vůdce Velké Británie
a bytostného demokrata Winstona Churchila, který prohlásil,
že když by někdo absolvoval pět minut rozhovoru s průměrným
voličem, nikdy by nemohl podporovat demokracii.
Demokracie má opravdu svá veliká úskalí a je právě v tomto
období ohrožena globalizací, kde velcí globální hráči
na světovém trhu spíše "vydírají" svými požadavky
demokraticky zvolené vlády a výkonné úředníky těchto států.
Tím se prakticky hospodářská a tím i politická moc vymyká
demokratické kontrole celosvětově.
Nemusíte příliš zvracet, tím se nic nevyřeší.
Dovolil jsem si též kritizovat Váš "báječný" volební systém,
který není apriorně špatný, ale opravdu jistou současnou
těžkou krizi demokracie, kterou právě prožíváme, tak
úplně neřeší.
Také jsem nenazval voliče nesvéprávnými blbci.
To je Váš výrok a nad ním lze lehce pozvracet.
Napsal jsem jasně a na tom se lze dohodnout, že
značná část voličstva je méně , než průměrně intelektově
vybavena a to jednoduše lze doložit statistikou.
Tam nebude rozpor. Při volbách potom rozhoduje, jakým
způsobem budete působit na voliče, aby se rozhodli
a podle jakých kritérií.
Je známo, že se některé ženy rozhodnou pro jistého kandidáta,
podle toho jakou má hezkou kravatu.
/Přiznala jedna volička veřejně na dotaz, proč volila Václava
Klause! /
Takže je zajímavé, že jste vytvořila "nový" volební systém,
ale ten podstatu problému zásadně neřeší!
Prosím, věnujte ještě nějaký čas studiu a přemýšlejte,
než šmahem odsoudíte nějaký názor a už tolik nezvracejte.
Zvracela jste za svým příspěvkem dvacetkrát!
To je hodně, i jednou je dost.
Nehájím politiky, ti jsou zvláště u nás "vypečení"
a jejich zájmy jsou více osobní a skupinové, než
aby sloužili svým voličům.
Ale paní Jarmilo, sama demokracie je veliký malér!
Spíše zkuste vymyslet nějaký jiný fungující politický systém
a máte Nobelovu cenu v kapse!

135227

13.5.2007 7:42

RE: Prima demokracie?!

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 135227

Pane Humanisto, z Vašeho příspěvku je jasně znát, že jste můj volební systém ani pořádně nečetl, protože jinak byste nemohl napsat co jste napsal. Přiznám se, že jsem již poněkud vyhaslá, neboť se mi nechce pořád dokola, znovu a zas, vysvětlovat nechápavým lidem, že ten volební systém nemá chybu a že by mohl vytvořit skutečnou demokracii. Pro Vás to ale udělám a ve zkratce znovu vysvětlím. Navíc budu ráda, pokud si to přečte i autor článku pan Milan Valach, neboť právě on v Česku vede Hnutí za přímou demokracii.(HPD)

V mém volebním systému jsou 4 typy hlasování, které zajišťují, aby se moc skutečně co nejvíc posunula k občanům. Začíná to v malých obcích a městečkách, kde se všichni vzájemně znají. Již na té úrovni by si občané sami mohli rozhodnout, aby si na všechna důležitá místa zvolili ty nejkvalitnější lidi. Tím že se vzájemně znají by bylo zajištěno, že by si zvolili čestného pana Nováka, před zkorumpovaným panem Novotným, který si udržuje síť klientelistických vztahů, ale o kterém se všeobecně ví, že je hajzl.

1) Jednou za 4 roky by byly všeobecné volby, ve kterých by voliči zaškrtli z tisíce jmen JEDINOU osobnost, které důvěřují, bez ohledu na to, v které straně se nachází a zda je, nebo není na volitelném místě.
2) Jednou ročně by pouze AKTIVNÍ občané měli možnost dát hlas nejoblíbenějšímu politiku a naopak vyřadit ze hry nejzkorupovanějšího politika.
3) Zchvalování zákonů by se dělo za účastí všech AKTIVNÍCH občanů a to tím způsobem, že by poslanci byli nuceni předělat zákon, s jehož zněním by nadpoloviční většina občanů nesouhlasila.
4) REFERENDUM by konalo pokaždé, kdy by si to občané přáli a bylo by platné i v případě, kdy by hlasovalo třeba i jen jedno procento občanů, protože 60 000 lidí má větší váhu než 200 zkorumpovaných sviní, pardon poslanců.

Další výhody: Kromě všeobecných voleb by za všechny ostatní typy hlasování (včetně všech referend) nemusel stát vydat ANI KORUNU. Účetní systém by zajišťoval, že by se nemohlo nikde v žádném směru s výsledky podvádět. A zveřejněné výsledky na internetu by každému občanovi zaručily, že by se mohl osobně přesvědčit, zda jeho hlas doputoval, tam, kam chtěl. U toho zchvalování zákonů by občané mohli dokonce hlasovat přímo z domova, elektronicky.

135263

12.5.2007 6:45

RE: Prima demokracie?!

J. H. 85.?.?.?

Reakce na 135132

>Duvod proc mame elektrarny, veznice, skladky a proc budeme mit i
>radar se jmenuje parlamentni demokracie.

Dojemný blábol. Důvod, "proc mame elektrarny, veznice, skladky" je, že jde o zařízení veřejně prospěšná. No a radar nebudeme mít my, ale USA.
J. H.

135217

11.5.2007 9:51

Zabraňte vzniku autoritativího režimu

Cynik 212.?.?.?

Týka sa to aj Slovenska, takže si dovoľujem konštatovať, že kauza je tak neprehľadná že je nevyhnutné otvoriť ju od samého začiatku hlavne po odbornej stránke, teda aký bude mať tento systém reálny efekt. Pokiaľ vykopneme politikov, máme dostatok odborníkov, ktorí potrebu takéhoto systému vedia obhájiť, či odmietnuť. Letectvu a kozmonautike sa dlhé roky amatérsky venujem aj ja, v prípade presných informácií by som si trúfol povedať svoju mienku, ale zo zaregistrovaných diskusií mám iba zmätok v hlave, čo je pravdepodobne zámerom politikov pri ich snahe dezinformovať a rozdeliť spoločnosť, aby mohli presadiť svoje záujmy.

135145

11.5.2007 15:24

RE: Zabraňte vzniku autoritativího režimu

zednik 88.?.?.?

Reakce na 135145

Jednou za 4 roky se nymandi,kteri selhali ve sve profesi, predhani v buzeraci volicu,ze jim pomalu lezou do smrtelne postele,jen aby ziskali HLASY pro sve kseftiky behem sveho tloustnuti ve snemovnach.Jakmile se jedna o REFERENDUM,tataz garnitura ODBORNIKU z kopce na kopec /Strasky snad nebyl jenom ministrem SEBEOBRANY/ spusti mohutny pokrik,ze obcane jsou najednou nesvepravni blbci a tudiz nemaji narok na vlastni usudek. [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

135166

11.5.2007 11:33

nielen proti princípom systému idú,

OndreG 84.?.?.?

ale aj proti prírodným zákonom. Na tykadle som sa pobavil, tá moderátorka vyznela oproti násťročným dosť detinsky. A major armády ako naslovovzatý odborník? Pritom ani nevedel presnejšie povedať, aký bude mať ten radar dosah - vraj rádovo stovky km. Vlastne bol tým násťročným svojimi odbornými znalosťami vyrovnaným partnerom. [chechtot]

Hoci sa ma ten radar priamo netýka, politika US sa mi nepozdáva, myslím, že ich mocenské špičky nie sú celkom pri zmysloch.

135148

11.5.2007 11:40

Trochu jsem to vylepšil....

To se dá zjistit A to taky pak není problém 81.?.?.?

Obrátil jsem se i na Stálou komisi pro rodinu a Stálou komisi pro sdělovací prostředky.

Jsem zvědav v jakém duchu bude odpověď,jestli vůbec nějáká.

135149

11.5.2007 13:09

Jistě, je třeba protestovat - ale stejně je všechno jinak.

J. H. 62.?.?.?

Jestliže mají základní pravidla chování platit alespoň relativně pro všechny, je naprosto nezbytné, aby byla vnímána jako něco, co je dáno nad společenstvím, musí tedy být v podstatě náboženská. No a to nechce rozhodující část společnosti slyšet. Boha jsme popřeli (nejspíš se tomu ještě teď bohatýrsky chechtá), o ďáblu jsme zjistili, že neexistuje - a on poslušně přestal existovat. Teď máme všechnu moc my. Každý si může rozhodovat, co je dobré a co zlé. Jenže když si každý určí, co je PRO NĚJ dobré a zlé, společnost zanikne - a s ní pochopitelně i každý jednotlivec, který jí tvořil.

V téhle situaci jsou dvě možnosti, jak přežívat: Ta první je v tom, že podstatná část společnosti je obelhávána a jinak manipulována, aby přijala, co pro ní připravila parta manipulátorů. Říká se tomu "demokracie", ale s lidovládou to nemá mnoho společného. Vyznačuje se to jednak tím, že dobře maskovaní mocní prosazují v opojení mocí nejrůznější nehoráznosti a zvrácenosti, jednak tajeným, ale o to zarputilejším zápasem všech proti všem uprostřed téhle skupiny. Druhou možností je přímá hrůzovláda. Nevím, co je pro člověka lepší, ale připadá mi to pěšky jako za vozem.

Takže co teď. Připadá mi lepší, když se nahoře perou, protože když se dva perou, třetí se směje. Protože v tomto zápase platí pravidlo, že ten, který prohrává křičí o "demokracii" a "občanských právech" doporučuji podpořit ho. Jen si prosím vás nemyslete, že když vyhraje "naše" strana, tak bude líp.
J. H.

135153

11.5.2007 13:30

RE: Jistě, je třeba protestovat - ale stejně je všechno jinak.

.89.213 89.?.?.?

Reakce na 135153

Jojo, všechno je jinak. Ta bitva Dobra a Zla se nebojuje proto, aby bylo líp, ale slouží k poučení a výchově nás, jednotlivých vojáků. Ten boj se (ve hmotě) vede stále, ta kulisa je tu furt, a hráči - tj. naše duše a duch - jím procházejí a učí se na vlastní kůži a na vlastní riziko "být bohové" - tj. poznat, co je Dobro a Zlo.

135156

11.5.2007 14:18

RE: Jistě, je třeba protestovat - ale stejně je všechno jinak.

hc 194.?.?.?

Reakce na 135153

Všichni vládci byli a jsou manipulátoři a tak to bude, dokud bude lidská společnost organizována vertikálně. Náboženská nebo politická víra na to nemá vliv.

135158

11.5.2007 14:23

RE: Jistě, je třeba protestovat - ale stejně je všechno jinak.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 135153

Proč náboženská? A ostatně jakýho náboženství? Krom toho slepá víra vede leda k oslepnutí....

Náboženský pravidla jsou dány církvemi a vede to do stejný prdele jako všechno ostatní neb jsou jako ostatní vedený stejnejma lidma se stejným myšlením. Tedy především tady.

Potřebujete změnu myšlení lidí (a to ne jen pár), nikoli náboženství. Ostatně Bohem ani bohy to nevyřešíte.


Krysa

135159

11.5.2007 15:15

RE: Jistě, je třeba protestovat - ale stejně je všechno jinak.

.89.213 89.?.?.?

Reakce na 135159

..Náboženský pravidla jsou dány církvemi ..

Mýlíte se, to jen církve parazitují na lidské víře. A skutečná víra je vše jiné, než slepá. A než odsoudíte Boha nebo bohy, je dobré si vyjasnit definice - málokterý věřící astronom, matematik nebo fyzik (a že jich je dost) si je představuje jako manipulátorské a nevrlé dědky nahoře na obláčku [smích] [mrknutí jedním okem]

135165

12.5.2007 8:57

RE: Jistě, je třeba protestovat - ale stejně je všechno jinak.

J. H. 85.?.?.?

Reakce na 135159

>Proč náboženská? A ostatně jakýho náboženství? Krom toho
>slepá víra vede leda k oslepnutí....
Proč náboženská? No přece z toho důvodu, který jsem zmínil na začátku příspěvku. Jestliže ta pravidla mají platit i pro vládce, musí být vydána odněkud NAD nimi. Pro holé přežití společnosti je skoro jedno, jakého náboženství. Krásným příkladem je naše socialistická minulost. Dokud komunistické špičky vnímaly svoje učení jako ideu v původním slova smyslu, tedy jako něco, co existuje nad nimi a nezávisle na nich, byl režim neuvěřitelně životaschopný. Když se z něj stala ideologie pro oblbnutí mas, komunisté sami zrušili reálný socializmus, aby mohli rozkrást společný majetek.
>
>Náboženský pravidla jsou dány církvemi a vede to do stejný
>prdele jako všechno ostatní neb jsou jako ostatní vedený
>stejnejma lidma se stejným myšlením. Tedy především tady.
Ve skutečnosti je to ovšem tak, že každá společnost vzniká a rozvíjí se jako lid poddaný jednomu božstvu. Později se církev, chrám, farao či ideologický odbor postaví na místo boží a společnost zanikne.
>
>Potřebujete změnu myšlení lidí (a to ne jen pár), nikoli
>náboženství. Ostatně Bohem ani bohy to nevyřešíte.
Že lidé, tedy stejný živočišný druh stejně myslí, to tedy MNĚ ani moc nepřekvapuje. No a o novém myšlení jsem toho slyšel za reálného socializmu tolik...
J. H.

135218

11.5.2007 16:31

Ano samozřejmě:

rickover 86.?.?.?

Určitě se k vám soudruzi aktivisté přidám. Ale až poté, co mi vysvělíte k čemu potřebuje Irán vyvíjené rakety Shahab 4 s plánovaným doletem 3500 až 4000 km a jaderné zbraně, proč pan Ahmadínežád svým stoupencům oznámil cca před 6 měsíci začátek jaderné války vedoucí k vítězství islámu na celém světě do dvou let a čím se má moje vlast bránit, až po ukončení vývoje potřebné technologie Irán udeří a Rusko vznese své požadavky vůči Evropě a Evropská Unie zase vznese své požadavky vůči obyvatelstvu EU. A vzhledem k tomu, že nehodlám žít ani pod komunisty ani pod mohamedány a na rozdíl od vás nejsem vlastizrádce, proč bych tady nesměl mít radar a v Polsku antirakety, které chystanou operaci Ruska a Chalífátu proti Evropě - včetně přičinlivých bruselských podržtašek - překazí.

135179

11.5.2007 18:10

RE: Ano samozřejmě:

Dramenbejs 85.?.?.?

Reakce na 135179

Tyjo ty jsi lhář...

Takového jsem dneska ještě neviděl (ano nečetl jsem dnes idnes).

135185

11.5.2007 19:11

RE: Ano samozřejmě:

Humanista 88.?.?.?

Reakce na 135179

Irán žádné jaderné zbraně nemá a jak je vidět, ani žádné mít
nebude.Doporučuji pečlivě prostudovat článek pana Polraicha
na Britských listech - Preventivní diplomacie nebo preventivní útok? Jde o velmi seriozní rozbor, který je mimořádně kvalitně
napsán. Více www.blisty.cz .
Rickover docela dobře kecáš.Pokuď víš o vyvíjených raketách,
začátku jaderné války a další nesmysly, uveď zdroje.
Rusko je spjato dnes pupeční šňůrou s Evropou a hlavně s Německem
a nevidím jediný důvod , proč by potřeboval vůči Evropě
vznášet nějaké požadavky.Rusko potřebuje hlavně prodávat
a nakupovat, co mu Evropa vyrobí.Takže pro Rusko je dobrý
a blahodárný obchod s EU.A silné a stabilní Rusko je pro Evropu
požehnáním.Nakonec Evropa končí až na Uralu.
Možná, že někdy v daleké budoucnosti dojde i k ekonomické
integraci států, jako je Rusko, Bělorusko, Ukrajina do
evropských struktur. Nikdo neví , co bude za 30 - 40 let.
To nejsou špatní lidé, ani státy, jsou pouze hodně poničeni
dlouhým obdobím totality. My jsme byli 40 let , oni 80.
Ale vidíte dobře, jak se zvedá Rusko a ostatní státy bývalého
SSSR. Zatím nad nimi ohrnujeme nos.Ale už třeba jako turisté
jsou zde Rusové nejžádanější, protože utratí nejvíce peněz.
Je velice dobře, že se již není čeho ze strany Ruska bát.
Maximálně si zde ještě něco koupí, ale z toho strach nemám,
protože třeba peníze převážně ruských investorů, zachránili
Karlovy Vary od chátrání a kdo byl teď někdy ve Varech, jenom
kouká, jak je všechno znova vystavěné a krásné.
A jenom takovou poznámku Rickover. Nezdá se ti , že začínáš
žít pod novou totalitou, tentokrát nesenou modrými ptáky.
Nelze si zatím ztěžovat, jsou zde veliké nedostatky,
ale celek zatím není zlý, v Česku se žije relativně dobře.
Proto je zde statisíce cizinců z Ukrajiny a dalších východních
států. Ještě asi přibudou - Bulhaři, Rumuni ty jsou již v EU, takže budou mít nárok.
Jenom se bojím nás samých, takových Rickoverů a jim podobných!
Ti nás mohou zatáhnout do válečných dobrodružství a lá Irák,
když polezeme do řitě USA.
Je to paradox - měli jsme USA za vzor, když zde byli "komanči"
u moci a teď , aby si člověk před USA odplivl, myslím tím
vládu, protože také běžný občan USA je ve vleku zloduchů,
jako je Bush a jeho parta.

135190

11.5.2007 21:30

RE: Ano samozřejmě:

prop 91.?.?.?

Reakce na 135179

Ricky si klamár, KLAMÁR a klamár. Máš jediný OBJEKTÍVNY dôkaz, že ma Irán jadrové zbrane alebo že ich bude mať v priebehu najbližších 10 rokov ??? JEDINÁ krajina na blízkom východe ktorá má jadrový arzenál (a totálne mimo kontrolu) je Izrael.

Vieš ty blbec vôbec, aký je rozdiel medzi uránom obohateným pre zbrane a uránom obohateným pre elektráreň? Pre elektráreň stačí obohatiť na 1,8% a na to potrebuješ asi 200 centrifúg a rok, na zbrane potrebuješ 95% a viac. A každých 5% ťa stojí dvojnásobok času. V ideálnom prípade tak 15-20 rokov alebo s desaťnásobným počtom odstrediviek 5 rokov. Ale na rozdiel od istého židovského paštátu každá odstredivka v Iráne je pod kontrolou MAAE. Irán stavia elektráreň a schválne vybral typ, ktorý NIE JE MOŽNÉ použiť na výrobu plutónia pre zbrane. Tak čo asi myslíš že s tým uránom obohateným na 2% zamýšľa ???????????????

135196

12.5.2007 17:37

RE: Ano samozřejmě:

rickover 84.?.?.?

Reakce na 135196

žádné jaderné zařízení v Iránu NENÍ kontrolováno MAAE, Irán jakékoliv zkoušky odmítl a doposud odmítá - to je také důvodem sankcí (lépe řečeno "sankcí", Rusko, Čína a Francie drží nad ajatolláhy ochrannou ruku). Irán také zahájil jaderný program TAJNĚ - přišlo se na to víceméně náhodou, díky iránskému exilu. Takže pravdu nemluvíš, pokud by neusilovali o jaderné zbraně, nic nebudou tajit a nebudou se vzpěčovat kontrolám MAAE. Jaderné zbraně - resp. program, chceš-li - vyvíjejí od začátku 90.let, dost dlouhá doba na to, aby byli (mimimálně) těsně před dokončením - Pákistánu s tajnou pomocí Číny, Francie, Německa, Nizozemí a Švýcarska to samé trvalo cca 20 let, není důvod si myslet, že Iránci jsou hloupější.
P:S: Jaderné zbraně Israele mi nevadí, Israel jimi nikomu nevyhrožuje a ani nemá v ústavě judaisaci celého světa.

135240

12.5.2007 17:58

RE: Ano samozřejmě:

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 135240

CIA vydala jednoznacne zpravu, ze nejblisi termin pro zisk jaderneho materialu na jednu bombu o ekvivalentu Hirosimi je 5 let, pokud se Iran bude velmi snazit. Navic se to musi otestovat, princip je sice jednoduchy, ale technologicka narocnost vyroby nuklearnich zbrani je nastesti nesmirne obtizna.

Mezikontinentalni raketa je jeste koplikovanejsi technologie. Jedna vec zvysit dolet rakety stredniho doletu na ukor nosnosti ( z 1500 na 500kg)a druha vec je pridat dalsi stupen a vybavit ji navratovym modulem o hmotnosti 3 tuny, aby raketa pri navratu do atmosfery zustala funkcni.

Pokud jde o hrozby, tak kolik valek a utocnych valecnych operaci provedl v tzv. zajmu narodni bezpecnosti Izrael a kolik Iran za poslednich rekneme 20 let. Pokud jde napr. o stabilizaci regionu, tak Iran zprostredkoval diplomaticka jednani mezi jadernymi mocnostmi jako Indie a Pakistan. Mezi temito zememi doslo ke trem valkam a USA po 10-ti letech snahy nedokazali uspet na diplomatickem poli. Kdyz zvazuju, kdo destabilizuju vice region, tak mezi Iranem a Izraelem je nebetycny rozdil.

135242

13.5.2007 13:39

RE: Ano samozřejmě:

rickover 86.?.?.?

Reakce na 135242

Právě do doby, než si Irán obstará potřebné jaderné zbraně tady lidé, dbající o bezpečnost Čechů chtějí postavit radar a v Polsku antiraketovou základnu - obojí je totiž potřeba stavět hned, v okamžiku, kdy nepřítel již má jaderné rakety připravené k odpalu je pozdě. Irán zcela veřejně (viz Chomejního projev v Quomm 1980) vyhlásil, že jeho cílem je nastolit islám na celém světě, mají to v ústavě i v přísaze Revolučních Gard, není důvod jim nevěřit, ať si myslím o Ahmadínežádovi co chci, varují nás předem, slovem i písmem.
Pokud nevidíš, co Irán dělá v Iráku, Libanonu, Gaze, Somálsku, protři si zrak - a ani v iránsko-irácké válce není zcela jasný viník: Hussajnův Irák sice vypálil první výstřely, ale celé měsíce předtím se z Teheránu valila lavina válečných výhružek na adresu Iráku i ostatních arabských zemí Zálivu, takže není vyloučeno, že shromážděné Revoluční Gardy pouze předběhl (tady pravda nikdy nevyjde najevo, podobně jako v otázce zda 22 .6 .1941 opravdu Hitker zaútočil opravdu nečekaně, nebo zda Stalina přechytračil a předběhl, jak tvrdí Suvorov)
A co se týče Israele, vždy začali válčit, až když byli napadeni, pokud Arabové nechají tuto zemí na pokoji, bude na Blízkém Východě mír, pokud ne bude válka, Židé se nenechají vyvražďovat jako ovce, mají zkušenosti z WW2 i z pogromů v Rusku a ve Francií koncem 19.století. A že mají zájem na míru i mnohokrát prokázali viz mírová smlouva s Egyptem a Jordánskem + jejich jednostranné stažení z jižního Libanonu, West Banku a Gazy + Palestinci nedodržená dohoda z Osla.
P:S: Víš v čem je největší problém? Že dobu od 70.let osobně pamatuji, takže se nenechám lacino obelhat[smích]))

135276

13.5.2007 16:27

RE: Ano samozřejmě:

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 135276

Kdy a kde se vsude branili sioniste, treba pri povstani Palestincu v letech 1936-39, ktere pomahali Britum kravave potlacit a vlada byla ohlasena za drakonickou? 150 lidi poveseno, tisice zavreny s vysokymi tresty dovezeni, tisice pobity pri represich, zbourano 5 000 domu, stane pravo, zakaz vychazeni, pak to plynule preslo ve zverstva palestinskych Lidic, kterym se rika Deir-Jasin, teror dokonce vuci britskym vojakum, kteri pri odchodu davali zbrane Arabum. Potom tam mame "preventivni valku".

A da se plynule pokracovat do soucasnosti. Naposledy rok zpatky v Libanonu, uz to krapet pretapli, protoze i pres silny tlak USA se dostali do izolace v EU. Riceova s Bushem meli plne ruce prace v Nemecku a Britanii, aby zabranili rezoluci EU, kterou navrhlo jako predsedajici zeme Finsko, ktere v diplomatocke reci neznamenala nic jineho, nez par po hube Tel Avivu.

Za 60 let techto praktik velmi podobnym nacistickym nedosahli sionisti niceho lepsiho, ze jedno z nejnebezpecnejsich mist na svete pro Zida je stat Izrael. Ne Francie a Rusko, kde byl posledni pogrom v dobe, kdy zcela jiste nepamatujete, ne hitlerovske Nemecko, ale Izrael je riziko pro bezpeci Zidu.


Nevim jako u nich, ale odpovednost neni za to co potenciaonalne mozne, ale za to co je vykonano. Soucasny ajatolah vyhlasil fatwu, ze nuklearni zbrane jsou zlocinem proti islamu. Pokud by se svet ridil "preventivnimi valkami" v zajmu bezpecnosti, ve stylu Izraele a jinych agresoru, tak by uz davno skoncil v nuklearnim infernu. Zadny pravni rad nema pochopeni pro preventivni rozbiti huby bliznimu svemu, a nejenom zakon, ale i selsky rozum lidicek se na to diva nelibe.

Nemusite se bat nikdo Vas nemini obelhat, tomu se pouze rika debata polozena na racionalni argumentaci. A s vasi snahou o sblizeni formou "ja ty", bezte laskave do prdele. Od nekterych lidi si drzim odstup, protoze je neznam. Ve vasem pripade si drzim distanc, protoze vim s kym mam tu cest. [velký smích] [vyplazený jazyk]

135283

13.5.2007 19:46

RE: Ano samozřejmě:

rickover 86.?.?.?

Reakce na 135283

V roce 1948 byl Israel napaden okamžitě po vyhlášení nezávislosti Egyptem, Jordánskem, Libanopnem, Sýrií, Irákem a Saudi - docela slušná koalice.
V roce 1956 vyhlásil Egypt blokádu Tiránské úžiny - blokáda je válečný akt, následovala válka (do ní se ovšem zamíchali GB a F kvůli znárodněnému=ukradenému Suezskému průplavu.
V roce 1967 následovala rovněž blokáda Tiránské úžiny a poté válka Israele s Egyptem, Irákem, Sýrií a Jordánskem.
V roce 1973 válka po útoku Sýrie a Egypta.
V roce 1982 po mnoha letech otřelování Israele válka s Arafátovými hordami okupujícími Libanon.
A nedávno po mnohaletém ostřelování Israele válka s Hisbulláhem okupujícím Libanon.
Ani v jednom jediném případě NEBYL Israel útočník. Takže máš smůlu.
Nebezpečím pro dnešní Židy není Israel, ale davy mohamedánských šílenců snažících se 60 let vyhladit Židy z mapy světa, v jistém smyslu se dá i řící, že spousta mohamedánů jsou obětmi pletichaření svých vlastních vlád. Desetitisíce Jordánců, Libanonců, Kuvajťanů a Iráčanů povražděných palestinskými hordami ze svých pokrevních bratří zrovna radost neměly. V Israeli žije 1 milión Arabů, co mají plnoprávné občanství z výjimkou povinné vojenské služby, jejich životní úroveňa stupeň demokracie jim Arabové v ostatních státech jen závidí.
6 milónů Židů zavražděných nacisty ti připadá málo, "žádné nebezpečí", no jo smůla[smích])), velkolepý plán vyhladit všechny Židy se neukutečnil, konečné řešení židovské otázky nevyšlo. A ke konečnému řešení české otázky ani nedošlo[smích]))ač Čech podle Hitlera nemá ve třední Evropě co pohledávat, jsme tu. A Židé také.

135292

13.5.2007 22:36

RE: Ano samozřejmě:

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 135292

[velký smích] [velký smích] Mno, ja si na posledni valku s Libanonem a jeji duvod vzpominam velmi dobre. Prestrelka s vojaky na uzemi, ktere je sporne ohledne toho komu ma patrit. Zautocit na infrastrukturu zeme k vuli dvou zajatym vojakum, muze vskutku mirumilovny racionalni rezim. Zpusob jakym byla tato "obranna valka" vedena, vypovida o miromilovnosti, etice a racioanalite tohoto mnohe. Z toho duvodu byla po mesici mrazive diplomaticke izolace tato valka zastavena.

A mohl bych pokracovat dal az k tomu roku 1948, ale proc? Mam se nechat vyprovokovat, ze ano Nilberte? Mnoo, delas mi radost chlapce i s jinych zajimavych skutecnosti soudim, ze nekomu opravdu hluboku lezim v zaludku. A vypada to, ze jsem prakticky nestravitelny. Sionisty ceka bojkot a izolace, a jelikoz to silou nepujde, tak USA budou nuceny diametralne zmenit svou politiku v regionu Blizskeho a Stredniho vychodu, respektive to bude chtit globalni zmenu. Vypada to Nilberte, ze by jsi mel vcas zavetrit cerstvy vitr, aby jsi stihl prevliknout kabat. A pozor hochu, aby ses neopozdil, oni lidi maji ve zvyku hledat, kdo muze za jejich neutesenou situaci. Pamatuj, jak skoncili nackove. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

135305

12.5.2007 18:55

RE: Ano samozřejmě:

google 84.?.?.?

Reakce na 135240

rickover,
musim len zopakovat diskutera predo mnou, ze ste alebo obycajny klamar alebo nevzdelany ignorant.

citujem israelskeho generala Moschea Dayana:
"israel sa musi chovat ako nebezpecny besny pes, s ktorym si nikto nebude chciet nic zacinat.
Nasa armada je druha-tretia najsilnesia na svete.
Mame prostriedky, s ktorymi dokazeme znicit cely svet a sme toho schopni, predtym, nez niekto znici israel."

Martin van Crefeld, professor vojenskej historie na Hebrejskej Universite Jerusalem:

"mame niekolko stoviek atomovych hlavic na raketach, s ktorymi mozem znicit kazdy ciel na svete,
napriklad Rim alebo kazde ine europske mesto."

135249

12.5.2007 23:16

RE: Ano samozřejmě:

Informator 207.?.?.?

Reakce na 135249

Aby nevznikol dojem, ze Martin je len obycajny nadrzany pubertak, hrajuci sa mancovanim s atomovymi hlavicami/raketami...

citaj.

135252

15.5.2007 16:45

RE: Ano samozřejmě:

rickover 86.?.?.?

Reakce na 135249

Pouč mne, prosím, nevzdělaného a hloupého, kdy Israel - ministát o velikosti cca půlky Moravy - na někoho zaútočil, kdy někomu vyhrožoval smazáním z mapy světa, kdy a komu vyhrožoval jadernými zbraněmi a pokud možno použij jiný zdroj, než komunistickou propagandu z let před 1989, kterou jako starší člověk, co pamatuje 70.léta znám zpaměti. [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

135393

7.6.2007 13:41

Reforma Světa

7DRS 89.?.?.?

Pár návrhů jak to změnit ale musíte se spojit a jít si za tím.
Hledejte politiku a společnost.
http://7drs.xicht.net/

137119

Příspěvků: 53

11.05. 04:35 Julian  Prima demokracie?!
11.05. 14:35 Jarmila  RE: Prima demokracie?!
11.05. 15:26 Humanista  RE: Prima demokracie?!
11.05. 18:55 Julian  RE: Prima demokracie?!
13.05. 08:11 Etana  RE: Prima demokracie?!
13.05. 10:51 Jarmila  RE: Prima demokracie?!
13.05. 11:24 Etana  RE: Prima demokracie?!
13.05. 17:50 Jarmila  RE: Prima demokracie?!
13.05. 18:07 .89,213  RE: Prima demokracie?!
13.05. 22:00 Rene Bartosek  RE: Prima demokracie?!
14.05. 09:56 .89.213  RE: Prima demokracie?!
14.05. 20:21  RE: Prima demokracie?!
14.05. 21:35 .89.213  RE: Prima demokracie?!
14.05. 22:19  RE: Prima demokracie?!
15.05. 08:44 .89.213  RE: Prima demokracie?!
15.05. 21:46 google  RE: Prima demokracie?!
16.05. 08:36 .89.213  RE: Prima demokracie?!
18.05. 04:22 Rene Bartosek  RE: Prima demokracie?!
13.05. 20:07 Etana  RE: Prima demokracie?!
13.05. 22:17 Rene Bartosek  RE: Prima demokracie?!
14.05. 07:34 Jarmila  RE: Prima demokracie?!
11.05. 15:13 Blue  RE: Prima demokracie?!
11.05. 19:17 Julian  RE: Prima demokracie?!
11.05. 15:46 DavidZ  RE: Prima demokracie?!
11.05. 18:24 Hel.  RE: Prima demokracie?!
12.05. 09:08 Jarmila  RE: Prima demokracie?!
12.05. 12:59 Humanista  RE: Prima demokracie?!
13.05. 07:42 Jarmila  RE: Prima demokracie?!
12.05. 06:45 J. H.  RE: Prima demokracie?!
11.05. 09:51 Cynik  Zabraňte vzniku autoritativího režimu
11.05. 15:24 zednik  RE: Zabraňte vzniku autoritativího režimu
11.05. 11:33 OndreG  nielen proti princípom systému idú,
11.05. 11:40 To se dá zjistit  Trochu jsem to vylepšil....
11.05. 13:09 J. H.  Jistě, je třeba protestovat - ale stejně je všechno jinak.
11.05. 13:30 .89.213  RE: Jistě, je třeba protestovat - ale stejně je všechno jinak.
11.05. 14:18 hc  RE: Jistě, je třeba protestovat - ale stejně je všechno jinak.
11.05. 14:23  RE: Jistě, je třeba protestovat - ale stejně je všechno jinak.
11.05. 15:15 .89.213  RE: Jistě, je třeba protestovat - ale stejně je všechno jinak.
12.05. 08:57 J. H.  RE: Jistě, je třeba protestovat - ale stejně je všechno jinak.
11.05. 16:31 rickover  Ano samozřejmě:
11.05. 18:10 Dramenbejs  RE: Ano samozřejmě:
11.05. 19:11 Humanista  RE: Ano samozřejmě:
11.05. 21:30 prop  RE: Ano samozřejmě:
12.05. 17:37 rickover  RE: Ano samozřejmě:
12.05. 17:58 Rene Bartosek  RE: Ano samozřejmě:
13.05. 13:39 rickover  RE: Ano samozřejmě:
13.05. 16:27 Rene Bartosek  RE: Ano samozřejmě:
13.05. 19:46 rickover  RE: Ano samozřejmě:
13.05. 22:36 Rene Bartosek  RE: Ano samozřejmě:
12.05. 18:55 google  RE: Ano samozřejmě:
12.05. 23:16 Informator  RE: Ano samozřejmě:
15.05. 16:45 rickover  RE: Ano samozřejmě:
07.06. 13:41 7DRS  Reforma Světa

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 110 čtenářů částkou 18 543 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,

Do konce měsíce zbývají tři dny a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Zatímco ceny všeho (a platy) rostou, dobrovolné příspěvky na provoz Zvědavce jsou stále menší. Pokud tento trend bude pokračovat, nebudu schopen udržet tento server v provozu. K nemalé radosti těch, kterým je Zvědavec trnem v oku.

Ve zkratce

Draze vykoupená výhoda očkování…27.09.21 17:25 Česká republika 2

Česko objedná bez výběrového řízení v Izraeli rakety, které nikdo nepoužívá.27.09.21 16:40 Česká republika 1

Tak se to podařilo. Zeman podepsal. Americká chátra vyšachovala Rusy z dostavby Dukovan. 27.09.21 16:18 Česká republika 4

Reflex má další důkaz, že servilní úředníci píší nezákonná opatření na Babišovo přání27.09.21 15:05 Česká republika 2

Připravujeme žaloby o náhradu újmy za duševní útrapy našich dětí proti hlavní hygieničce-připojte se!27.09.21 14:56 Česká republika 0

Německá volební urna27.09.21 14:44 Německo 2

Kouřením proti coronaviru27.09.21 13:18 Neurčeno 0

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 5

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 9

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 3

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,80 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,46 Kč
100 japonských jenů
19,55 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 040,45 Kč
1 unce stříbra
491,40 Kč
Bitcoin
926 119,65 Kč

Poslední aktualizace: 28.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 414