Diskuze k článku

Akce konzervativní strany – kdo tedy vlastně lže?

Příspěvků 15

27.4.2007 4:26

Nejspis jde o omyl

cesilko 208.?.?.?

Chybi sice doslovny citat, ale pokud lide z Konzervativni strany opravdu rikaji, ze bude novy radar namiren proti Rusku, tak se myli. Tech par raket ktere by radar mohl navadet nemuze mit na rusky jaderny potencial temer zadny vliv.

134014

27.4.2007 5:46

RE: Nejspis jde o omyl

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 134014

Na tvém místě bych se právě (PRÁVĚ!) pozastavoval nad onou skutečností "těch pár raket"... ;o)

On by totiž protiraketový "deštník" proti jen několika raketám z "rizikových" regionů byl v případě vybavení pouhou KVV (kynetickou) hlavicí prakticky neúčinný.

Existuje však možnost (pro niž nedávno lobboval u Pentagonu Donald Rumsfeld), jak účinnost 10 "protiraket" podstatně (několikanásobně) zvýšit.

Pravděpodobně se ale stejně spíše jedná jen o způsob, jak držet v šachu Evropu, až budou USA dělat "Bubu, bu!" na Moskvu.

Nemyslím, že to bude nějak dlouho po instalaci prvků NMD ve východní Evropě - reálná dostatečnost zásob ropy v Iráku, Íránu a Sýrii je pro USA cca do roku 2020, ale hned (či spíše souběžně - tedy ideálně již od roku 2012-15) s ubýváním uloupené ropy ze zmíněných regionů, vyvstane potřeba uzmout pro USA životně důležité nejposlednější zásoby fosilní energie - tedy ruský zemní plyn...

134023

27.4.2007 9:41

RE: Nejspis jde o omyl

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 134014

Zde je ovsem nutne se zamerit primarne na radar. Vpripade, ze by uspesne spehoval testy nove vyvyjenych ruskych raket, hrozilo by v pripade dalsiho rozsirovani podobnych zakladen, ze by USA byly schopny provest prvni utok aniz by jim hrozily fatalni nasledky. Tedy rovnovaha ve svete by tim byla velmi nepiznive narusena. V teto souvislosti je navic treba zduraznit nekolik faktu:
1)Jsou to USA, kdo jednostrane vypovedel ABM.
2)Jsou to USA, kdo ma dlouhodobe snahu rozsirovat NATO na vychod.
3)Jsou to USA, kdo se od dob studene valky ridi doktrinou, podle ktere neexistence dukazu o fiktivnich ruskych technologiich jeste neznamena, ze takove technologie nemaji. Tedy doktriny, ze USA musi byt za kazdou cenu o krok napred.
4)Jsou to USA, kdo chce stavet radarovou zakladnu na zcela nelogickem miste proti "darebackym statum".
5)Jsou to USA, kdo o ucelu zakladny dlouhodobe lze a celou vec zamerne bagatelizuje. Naposledy pred cca dvema hodinami v Dobrem ranu americky velvislanec tvrdil, ze ma chranit celou Evropu vcetne Ceske republiky.

-a tak by se dalo jeste dlouho pokracovat

134035

27.4.2007 5:21

Ano

Hugof 81.?.?.?

Naši nejen Mladí konzervativci se nepokrytě zpronevěřují vládní strategii doublespeaku, když současně hlásají nebezpečnost ruského vlivu, reálnost ruské kolonizace ČR, slabost a nekompetenci NATO a zhoubný vliv EU na českou budoucnost.

To vše jsou pak prý ony "pravé důvody" nutnosti přijetí "ochrany" (s oblibou tomu říkávám popravdě "výpalné" ) naší svobody "demokracií" americkou.

To, že se naopak vládní (a nomenklaturní - jak se historie opakuje) politici snaží mlžit nebezpečím z Íránu (jež je zatím hájen, dokud bude užitečný pro propagandu - po schválení radaru v ČR jej patrně již USA srovná s okolním terénem) a reálnou hrozbou, ve skalách ukrytých, výrobců hi-tech militarií řízených raket z řad teroristů, Mladé ani staré konzervativce, federalisty ba ani liberály nedojímá, takže jim nakonec z newspeaku naší ministryně uniká, že právě přičítá "západní demokracii" nelogické úspěchy v jednání s Pchjong-Jangem, ač stejným dechem tvrdí, že "reálné hrozbě" je třeba čelit protiútokem a silou...

Podivný novosvět, podivní novolidé, podivný novojazyk...

134022

27.4.2007 16:14

RE: Ano

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 134022

Zacnu od konce pane Hugo,lžou nám zprava zleva,zezadu i ze stran. [smích] WTC nemohlo spadnout po nárazu dvou přiblblých letadýlek,to je fyzikálně NEMOŽNÉ!Pro tupé matematiky:WTC č.7 je řízená demolice na 100%,na přípravu takové akce je třeba týdny,WTC č.1 a 2 je ř.d. na 99.9999999%(ten zlomek platí jen pokud ti šílení krvelační teroristé dokáží svou nezměrnou parapsychologickou nenávistí k našim svobodám rozštípat namaděru dvě železobetonový budovy [smích] ).

134062

27.4.2007 16:47

Konzervativci říkají

Karel z Čech 88.?.?.?

co ameriKanci z taktických důvodů říct nemohou. Bušounští neoconi potřebují rozeštvat Evropu a svět, aby je mohli snadněji ovládat a drancovat přírodní zdroje. Rozděl a panuj platí již od starého Říma.

134066

28.4.2007 7:13

RE: Konzervativci říkají

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 134066

Ona je docela milá logika už v prostých základních cvičeních ze středoškolské ekonomie:

Rusko potřebuje mít vedle sebe silnou a bohatou Evropu, aby mělo komu prodávat své zboží a suroviny. Argument, že Rusko nás bude chtít zachvátit v případě, že nepřijmeme americkou nbídku zmíněného "výpalného" je tedy dokonale logický nesmysl.

Dokonce myslím, že i v případě útoku USA na Rusko, bychom patřili k Ruskem hájenému území (snažilo by se nás ochránit) z výše zmíněných naprosto exaktních a ziskuchtivých důvodů - zničením Evropy by totiž Rusko přišlo o nemalý zdroj potenciálního zisku.

Vemme to z opačné strany: Washington se obává silné Evropy! Přijetím Eura a vznikem EU v roce 2000 dostala americká ekonomika tak drtivou ránu, že to zahýbalo s americkým růstem ekonomiky na hodnotu 0,5% 12 bilionového HDP oproti "normále" (EU stejně jako v USA) 2,5-3%... Washington již dlouhodobě varuje před "slabostí a nerozhodností" NATO. NATO totiž je velkou překážkou v "konečném zůčtování" USA s Ruskem, jehož plyn už v podstatě nyní potřebuje pokud možno zdarma (USA dluží po Světě 9 bilionů Dolarů a nejsou schopny tento dluh vracet), neboť i zásoby ropy v anektovaném Iráku (a dobudoucna anektovaném Íránu a Sýrii) vystačí USA maximálně do roku 2020! NATO totiž komplikuje USA život hned v několika oblastech: Má vlastní obrannou strategii, která je diametrálně odlišná od americké doktríny "preventivních válek" (nebuďme nyní pravdiví a neoznačujme je za loupežné výpravy za surovinami) vypracované neocons pod hlavičkou PNAC již v roce 1997, NATO je obranné společenství silných ekonomik, jemuž je jakýkoliv vojenský útok (ať už pod záminkou "preventivního obranného útoku" ) ze znění smluv aliance naprosto zapovězen, jednotliví členové NATO se účastní amerických agresivních útoků na jiné státy v účelových koalicích velmi neochotně a většinou vůbec, odvolávajíce se na charakter aliance i názory a mínění jednotlivých členů NATO.

A teď si popravdě povězme: Komu máme dnes věřit?

134132

28.4.2007 19:27

RE: Konzervativci říkají

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 134132

Paradoxne i pres triskni stav ekonomiky USA, jeji zhrouceni bude mit globalni odezvu. A USA stale disponuji technologickym naskokem a obrovskym vedecko-vyzkumnym potencialem, ktery jim umoznuje tuto technologickou prevahu po dlouhy cas udrzovat. Prestoze jsou vyrobni kapacity mimo uzemi USA, tak jejich znovuvybudovani je otazkou nekolika let. Ziskat vsak vedecko-vyzkumny potencial USA je otazkou generaci. USA maji dle meho nazoru stale volbu vzdat se silove doktriny a vydobit se sve misto na slunci v mirove alternative.

Krize zasahne vsechny, protoze se zhrouti monetarni system, takze startovaci podminky pro budovani "noveho sveta" budou pro zucatsnene o dost vyrovnanejsi nez dnes.A vedecko-vyzkumny potencial bude velmi vyznamny akceleracni faktor, navic ten novy svet by mel byt mene orientovan na konzum, kde se muze stat, ze pujde o mnohem vice nez nejake soutezeni a tam by se vedecko-vyzkumny potencial oprosteny od nekterych tlaku mohl projevit naprosto unikatnim zpusobem.

134170

28.4.2007 20:55

RE: Konzervativci říkají

google 84.?.?.?

Reakce na 134170

>Paradoxne i pres triskni stav ekonomiky USA, jeji zhrouceni bude
>mit globalni odezvu.

ano, ale hlavne to bude katastrofa pre americanov a zrejme by si to odniesli aj zidia,
co by odstartovalo dost nepredvidatelne reakcie po celom svete.
zrejme by jew-es vlada aktivovala koncentracne tabory.

>A USA stale disponuji technologickym
>naskokem a obrovskym vedecko-vyzkumnym potencialem, ktery jim
>umoznuje tuto technologickou prevahu po dlouhy cas udrzovat.

priepast nie je tak velka, ako sa nam media snazia nahovorit
a keby prestal platit vo svete jew-es-patentovy system, hned to bude vyzerat inac.
okrem toho, by sa po takom krachu zamerala pozornost na uplne ine, zakladnejsie
poznatky.

napr. by 29 768 987 221 201 registrovanych patentov mikrosoftu, nemalo takmer ziadnu hodnotu. ipod tiez nie.

>Prestoze jsou vyrobni kapacity mimo uzemi USA, tak jejich
>znovuvybudovani je otazkou nekolika let.

nebude to az take jednoduche, hlavne ked im krachne mena.
problem by mohla byt kvalifikovana pracovna sila, ochotna pracovat za daromnu mzdu, 10-12 hodin denne
v spojeni s vseobecnou depresiou.
nie je to ale nemozne.

>Ziskat vsak vedecko-vyzkumny potencial USA je otazkou generaci.

nie v dnesnej dobe

>USA maji dle meho nazoru stale volbu vzdat se silove doktriny
>a vydobit se sve misto na slunci v mirove alternative.

ano, len problem je, ze taku tradiciu nepoznaju.
ta generacia uz vymrela.
najväcsi problem by boli jew-es-zakladne, rozsiate po celom svete.

>Krize zasahne vsechny, protoze se zhrouti monetarni system,
>takze startovaci podminky pro budovani "noveho sveta" budou pro
>zucatsnene o dost vyrovnanejsi nez dnes.

zruti sa hlavne dolar, lebo nie je nicim podlozeny, okrem spekulacii
a hrozby jew-es-army a planeta sa bude musiet rychlo preorientovat, napr. na EURO.

134174

28.4.2007 23:57

RE: Konzervativci říkají

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 134174

Patentovy system ztrati platnost, ztrati ho i euro, tak jako sli k certu vsechny meny pri velkem krachu. Akorat s tim, ze to bude mnohem horsi. Lide nebudou mit na vyber a budou makat, a jak znam mentalitu, charakter a schopnosti Americanu budete prekvapen, ze budou v teto alernative schopni si vydobyt misto na slunci.

Vyzkumny potencial USA i vsude jinde zustane nedotcen, to krach meny nemuze vyrazne ovlivnit. Zmeny budou mit mnohem hlubsi charakter z toho plyne, ze i preorientovani bude muset fundamentalniho razu, "kosmeticke" upravy typu prejit na euro budou na vybalancovani hloubky krize nedostacujici.

134183

29.4.2007 8:13

RE: Konzervativci říkají

Kant 88.?.?.?

Reakce na 134170

http://goldmoney.com/en/commentary.php
Na krizi je nutno být připraven, bod zlomu je za námi a ti, kteří skupují zlato a stříbro, jsou srozuměni s realitou, že dluhy v papírových dolarech se splácet nedají.Ti už papírky dávno odepsali.

134189

29.4.2007 11:31

RE: Konzervativci říkají

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 134189

Nějak tomu nerozumím... Pokud tedy CZK vůči Dolaru zůstává stabilní, ale vůči Euru posiluje o 0,02% a Euro posiluje vůči Dolaru o 0,03%, pak někde něco falíruje! Znamená to, že Česká národní banka skupuje Dolar?

134195

29.4.2007 18:43

RE: Konzervativci říkají

Kant 88.?.?.?

Reakce na 134195

Možné to je, před nějakým časem se prý zbavovala zlata.Myslím si, že elity se hodlají vrátit ke zlatému standardu, když fiat dolar ztrácí na víře u svých držitelů.

134212

30.4.2007 9:36

RE: Konzervativci říkají

Hugof 81.?.?.?

Reakce na 134212

... a dolar masivně skupuje ČNB proč? Chystá se drtivý útok?

134250

1.5.2007 11:29

Co se toho radaru týče,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

i na proamerické Svobodné Evropě (aka Čro 6) v hlavním pořadu Názory a argumenty z 29.4.byly názory diskutujících z 75 % proti (zejména zajímavý je názor p.Petránka), a i proradarový diskutér se domníval, že KLDR ani Írán nejsou hlavní problém, ale že se jedná o clausewitzské hrátky zaměřené proti budoucím hrozbám (třeba i z Ruska). Tentýž rovněž antiradarovce vyvedl z omylu, že se věci změní s případnou demokratickou administrativou v Bílém domě.

134323

Příspěvků: 15

27.04. 04:26 cesilko  Nejspis jde o omyl
27.04. 05:46 Hugof  RE: Nejspis jde o omyl
27.04. 09:41 Pavel -Čert- Němec  RE: Nejspis jde o omyl
27.04. 05:21 Hugof  Ano
27.04. 16:14 micha  RE: Ano
27.04. 16:47 Karel z Čech  Konzervativci říkají
28.04. 07:13 Hugof  RE: Konzervativci říkají
28.04. 19:27 Rene Bartosek  RE: Konzervativci říkají
28.04. 20:55 google  RE: Konzervativci říkají
28.04. 23:57 Rene Bartosek  RE: Konzervativci říkají
29.04. 08:13 Kant  RE: Konzervativci říkají
29.04. 11:31 Hugof  RE: Konzervativci říkají
29.04. 18:43 Kant  RE: Konzervativci říkají
30.04. 09:36 Hugof  RE: Konzervativci říkají
01.05. 11:29  Co se toho radaru týče,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

17

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 30 čtenářů částkou 5 777 korun, což je 17 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 0

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Měnové kurzy

USD
22,53 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,83 Kč
Australský dolar
16,07 Kč
Švýcarský frank
24,40 Kč
100 japonských jenů
19,85 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,55 Kč
100 maď. forintů
6,93 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 322,45 Kč
1 unce stříbra
506,92 Kč
Bitcoin
1 132 155,20 Kč

Poslední aktualizace: 8.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 085