Diskuze k článku

Vážený státe,

Příspěvků 43

14.4.2007 23:13

podepisovat se jako občan je nesmysl

fict10n 86.?.?.?

Možná tak Váš nesvéprávný majetek, otrok.

Občan je "stínová" identita/korporace (neživá věc) uvedená např. na občanském průkazu. Její jméno je napsáno VELKÝM PÍSMEM, např. Jan NOVÁK (srovnejte se jménem na rodném listu, např. Jan Novák). Stát je soukromá firma. ČNB není ani česká, ani národní, ani státní instituce. Je to stejně jako stát soukromý podnik, který vytváří dluh. Všechny peníze v oběhu, ať už ty virtuální na účtech, tak ty papírové ve skutečnosti neexistují, jsou ve skutečnosti dluhem. Ani koruna vybraná na daních, pojištěních atd. nejde zpět na hrazení veřejných státních služeb, nýbrž na hrazení výše uvedeného dluhu.

132920

15.4.2007 17:30

RE: podepisovat se jako občan je nesmysl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 132920

A jak se stane z nějakého Jana Nováka vlastník soukromého podniku stát?

132970

16.4.2007 13:29

RE: podepisovat se jako občan je nesmysl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 132920

Stát je skutečně soukromá firma, fungující jako nástroj na vycucávání a manipulaci davu. To ale nevyplývá nutně z nějaké podstaty "státu", ale z podstaty povahy těch, co jej zřizují. Kdyby jej zřizoval někdo jiný, kdyby se změnila povaha, motivy a cíle těch, co jej vlastní, mohl by i stát fungovat jinak. Je snad jasné, že při stávající četnosti populace a vzhledem k tomu, že na sebe vždy budou narážet zájmy různých jednotlivců i skupin, je určitě najaký společnost organizující nástroj nutný. Téměř každý nástroj ale může buď sloužit, budovat, nebo škodit, zabíjet. To záleží na tom, kdo jej má v rukou.

133033

14.4.2007 23:59

Dane a jine poplatky...

Romanov 24.?.?.?

A nechtel bys toho od statu nejak moc? [smích]
Kdyby jsi neplatil dane a jine poplatky, tak jak by asi stat platil byty a socialku pro Hnedocechy a jine individua? [překvapení]

132922

15.4.2007 2:08

petice

0dar rad0 (zavináč) post (tečka) cz 88.?.?.?

Nebylo by možné výše napsaný text přepsat do formy petice? Rád bych se pod ni podepsal. Aneb - jak je možné ospravedlnit trestání monopolních tendencí některých organizací jinou monopolní organizací?

132927

15.4.2007 3:14

Svetoobcan

qwertz 121.?.?.?

Podepsano by to melo byt Vas Svetobcan a osloveny by mely byt vsechny staty sveta. Ja jsem dospel ke stejnym zaverum i u nas v Australii.

132932

15.4.2007 9:44

Nojo

detergent 194.?.?.?

Jen si spořte do fondů. Přijde ODS a nebudete se stačit divit, jak vám to zdaní.

Jednou superhrubou mzdu
Jednou hrubou mzdu
Jednou ty peníze, co si vložíte do fondu
Jednou ty peníze, co pak z fondu dostanete
A jednou ty peníze, které utratíte

Z něčeho přece musejí platit důchody těm, co si fond nezařídili... [smích]

132945

16.4.2007 22:46

RE: Nojo

paja666 80.?.?.?

Reakce na 132945

hehe, jenze ted jsi prave popsal pristup socialistickych vlad .... udelej si poradek v hlave [chechtot]

133052

15.4.2007 10:28

dochodok

ujo_2 80.?.?.?

o dochodok sa netreba obavat. Kedze populacia starne a bude stale viac a viac dochodcov (rozumej volicov), tak sotva sa najde vlada ktora prilis siahne na dochodky. Peniaze boli a budu, vsetko je vec prerozdelenia.

132949

16.4.2007 12:28

RE: dochodok

Dáša 83.?.?.?

Reakce na 132949

>o dochodok sa netreba obavat. Kedze populacia starne a bude stale
>viac a viac dochodcov (rozumej volicov), tak sotva sa najde vlada
>ktora prilis siahne na dochodky. Peniaze boli a budu, vsetko je
>vec prerozdelenia.
Já bych si tak jistá nebyla. Kde nic není, není co přerozdělovat.
[pláč]

133029

15.4.2007 10:34

Pokus o scifi...

seda 82.?.?.?

Autor se kouzelnou formou absurdity pokouší zobrazit rozhazovačnost státu! Na každý "prd" musí být úřad. Strany levé i pravé vymýšlejí blbiny, aby "ukotvili" své milce (příbuzné i ostatní!?). Slib, že úřady budou propojeny a občan dodá informace jen jedné instituci, a bude ušetřen, aby ho ostatní otravovaly...kde jsou, a kdože to sliboval...?
Na to abychom tu vyčerpávajícím způsobem analyzovali stav světa v oblasti sociální zde není dost prostoru, který by téma potřebovalo. Jedno je však jisté - cosi zhnilého je ve státě českém!!! [bliji]

132950

15.4.2007 11:49

RE: Pokus o scifi...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 132950

Nu pane seda, ono je to taky i o lidech, nejen o státu. Vás kupříkladu mám zafixovaného coby člověka, který tíhne k přerozdělování ad absurdum, nebo se pletu ? Proč tedy říkáte, že je něco shnilého ve státě českém ?

Nebudu zdlouhavě popisovat obecně, ale uvedu příklad z domu, kde bydím. Jedni sousedé jsou snad od narození na invalidním důchodu. Já ráno, když jdu do práce, soused vyjíždí na kole obtěžkán všelijakými proprietami - jede na ryby, na pstruhy ! Odpoledne, když jedu domů, vidím jej sedět na pivě kousek od domu v zahradní restauraci, kterak nadšeně při čtvrté plzni vykládá, kolik toho chytil - typicky roztažené ruce jsou toho nesporným dokladem. Večer jej pak slyším a když bych vykouknul, tak bych i viděl, kterak se trefuje klíčem do zámku. Manželka je taky invalida, ale kdybyste se mě zeptal, na které zábavy či plesy oba soudruzi invalidé byli - odvětil bych Vám - "Zeptejte se raději, kde nebyli ..".

Nu já nevím - něco je fakt shnilého, ale nikoliv jen ve státě českém !

132957

15.4.2007 18:28

RE: Pokus o scifi...

Romanov 24.?.?.?

Reakce na 132957

Kolikpak takovy clovek, ktery je na invalidce muze dostavat mesicne penez od statu?
Nemel by take stat prihlednout k tomu, jestli to ten clovek jenom "nepredstira".
Zrejme neexistuji zadne kontroly [pláč]

132979

16.4.2007 7:57

RE: Pokus o scifi...

68 68.?.?.?

Reakce na 132957

Pane Gejdos, co zde popisujete, to je pozustatek socialismu, jehoz byl pan Seda az do nedavna aktivnim clenem, takze by se nemel tak moc divit. Tak, jak nektera doba dala Romum jejich kulturu zivota, tak komuniste za sve ctyricetilete vlady zakorenily v urcitych lidech tu nefachcenko kulturu. Bude to trvat mozna nekolik generaci, nez ty nasledky jejich degenerace lidi z zivota vymizi.

133010

15.4.2007 11:08

Je to nesmysl... návrat do pravěku

Zmrzlik 85.?.?.?

Článek je vhodně zařazen do sekce humoru, ale značně černého. To, v čem žijem dnes, se našim předkům v mnoha případech ani nesnilo. To jde jasně vidět na délce věku, množství volného času, možnostech...

Placení daní a sociálního pojištění je osvědčený způsob jak zachovat sociální smír a chod státu. Že se s penězi nehospodaří nejlépe, to je sice známo, ale idea, že by soukromá firma dokázala služby nahradit za nižší cenu je sporné (viz. Telekom, Vodárny a kanalizace, Plynárenská společnost RWE). Nejsou tyto korporace nápadně podobné státnímu aparátu, ať už ve velikosti nebo v efektivitě?

Pro Vás zdravého člověka shodou okolností nacházejícího se tam, kde je práce by bylo samozřejmě výhodné neplatit nic... A pak se stane nehoda, skončíte na ulici a kdo Vám pomůže? Soukromé společnosti? Asi ne...

Idea volného trhu a konkurence je nápadně podobná marxismu leninismu v tom, že počítá s tím, že jeden mechanismus vyřeší všechny lidské problémy. Což samozřejmě není možné. Je jednoduché si pořád na něco stěžovat, ale něco provést k nápravě už tak jednoduché není.

Samozřejmě jsem proto, aby se provedla určitá reforma daní, například, aby nám to tu moc nehnědlo, ale systém v hrubých rysech prezentovaný je naprosto nesmyslný (i když vím, že je to pouze humor...).

Už dnes se potkávám na ulici s bezdomovci, vidím party mladých fakanů, všemu chybí řád. Ten nám ale současná pseudodemokracie nemůže nabídnout...

Opravdovou demokracii bych si představoval, tak, že lidé po skupinách 10 volí zástupce, 10 zástupců volí nadzástupce, 10 nadzástupců volí nadnadzástupce, až se na špičce objeví banda lidí, kterým budem říkat poslanci. Ti by pak vládli třeba 10 let. S tím, že volby jsou POVINNÉ.

Anebo druhá varianta... chce to diktátora!!![smích] Ale to je zas o něčem jiném[mrknutí jedním okem]

132953

15.4.2007 11:35

Ako to je s dôchodkovým zabezpečením

_6163c3k 84.?.?.?

DSS-ky, ako sa u nás volajú, sú jednou z naozaj mála vecí, v ktorých Vás, bratia, o asi 5-8 rokov predbiehame. Bez urážky - konštatujem. Predstavujú tzv. druhý pilier dôchodkového zabezpečenia, teda teoretická nosnosť tiaže dôchodkov do budúcna (za predpokladu že nebude nejaká WWIII) je 1/2 NIEČOHO. Samozrejme u nás je k dispozícii aj DDP- čiže tretí pilier, ktorý je dobrovoľný, ibaže kto nechce v 80-ke (áno, takto starí asi budeme mať nárok požiadať o odchodod do dôchodku) ísť po žobraní, považuje ho taktiež za povinný.
Milé prekvapenie, že na ľavicovo-žido-nie-príliš-milovnom zine článoček takto liberálne ostrým pravicovým perom písaný. Akoby nič v ňom nebola pravda. Asi aj preto mi napadla nejedna súvislosť:
Funkčný dôchodkový systém tu bol už v devätnástom storočí za Bismarcka. Funkčný rozumej sporím si dnes na zajtra pre seba. Keďže doteraz nevídaný model funguje, musí sa pokaziť. Prídu dve vojny, hyperinflácia a zadĺženie. To už takto sporia všetci. A teraz to príde - víťazný február. Bolševik zhabe, rozpustí niekde, tak, ako to len ONI vedia, už financujem dôchodky pre dnes a samozrejme nie sebe.Dávam to tým, ktorým bolševik nasporené vzal. A tak to funguje dodnes - nesporíte si na budúcnosť, ale financujete súčasných dôchodcov. Čo sa ale nestane - Európania sa prestávajú množiť, 2/3 sú dôchodcovia, a makačenkovia - 1/4 zarába aj na zvyšných nemakačenkov. Nachvíľu to oklameme, zvýšime dôchodkový vek, dokým to pôjde - ale veď zrazu sa dôchodku nikto nemôže dožiť! My nie sme ako ONI, nie je už ani čo rozpustiť, zdroje NIEČOHO nemôžu samé od seba vznikať. Nie je na dôchodky - všimnite si, prosím, ten prechod - od sporenia pre seba na zajtra už nesporíte ani preseba, ani na zajtra a dokonca už nie je ani na dnes. Horšie by to už radšej nemuselo byť. Preto sa jeden geniálny liberál pán Mikloš toľko snažil. Preto bol aj po 8 rokoch vymenený. Vox Populi.

Navrhujem minianketu každý pre seba:
Otázka č. 1: koľko rokov ešte bude súčasný model udržateľný?
Otázka č. 2: ešte chcem vôbec v 80-ke zažiadať o dôchodok?
Otázka č. 3: kde sa podelo NIEČO?
Otázka č. 4: kto sú ONI?

132956

15.4.2007 12:58

V něčem má pravdu, v něčem ale ne

G3 85.?.?.?

Je zajímavé, že nejvíc o penězích křičí ti, kteří jich mají nejvíc. Větu "v mém oboru nehrozí nezaměstnanost" bych před rokem 1989 zcela jistě slyšel od všech horníků, ocelářů, dělníků v továrnách atd. Rovněž bych na místě autora tak jistě netvrdil, že nikdy nebudu potřebovat služby ČD (i to auto se může pokazit) a že zdravotní riziko pro něj je nízké (když skutečně dostane třeba rakovinu, tak se jeho názory rychle otočí). Autor se taky nezmiňuje o tom, že některé služby státu využívá zřejmě víc než ostatní, např. silnice.

132960

15.4.2007 13:45

RE: V něčem má pravdu, v něčem ale ne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 132960

Ano, pak může zaplatit reálnou cenu za ČD, reálnou cenu za používání silnic etc.

132961

15.4.2007 14:22

IRA - Individual Retirement Account

Guru 84.?.?.?

Zdravím lidi,
článek je perfektní a ve zdejších krajích zcela novátorský.
V jiných zemích zaměstnanci odváděli procenta do Penzijních fondů (řízených ctihodnými experty).
Po čase lidé zjistili, že ctihodní experti jim vydělávají 4,5 až 6,5% ročně, protože musí ze zákona povinně nakupovat státní dluhopisy aj. zoufalé nevýkonné papíry.
Pro ty kdož neumí počítat procenta (např. 98% absolventů VŠB):
po 40 létech vydělávání 4,5% ročně máte 4,8 násobek z prvního vkladu.
Po 40 létech vydělávání 9% ročně (na akciích) máte nikoliv 9,6 násobek, nýbrž máte 30,4 násobek prvního vkladu.
Proto v USraeli ještě před p. Bushevikem vymysleli IRA (nikoliv osvobozeneckou/teroristickou organizaci) ale Individual Retirement Account.
Je to zcela obyčejný brokerský účet cenných papírů. Liší se jenom označením IRA a mírným daňovým zvýhodněním (spíše však odložením).
Podstata: Předpokládá se, že občan nemá vyoperovanou polovinu mozku a že občan ví, které firmě (akciím) věří a kterému managementu nevěří. Občan si sám rozhoduje, které akcie si nakoupí na svůj účet. ˇ
Orální Liberálové ODS v Czechistánu toto chtějí maximálně ututlat a léta jedou propagandu, že povinné penzijné fondy řízené experty (kteří musí být experty, protože pokud musí ze zákona investovat 80% do státních aj. dluhopisů - na to musíte mít Heavy IQ).
Plně proto podporuji názory a snažení autora článků.
Nechť Orální Liberálové ODS nepovažují občany za již chirurgicky upravené. Dokud občan nemá potvrzení o tom, že mu byla vyoperována polovina mozku, měl by mít zákonnou možnost sám se starat o svůj penzijní účet a právo odmítnout státní systém s jeho experty.
[cool]

132962

15.4.2007 16:03

Vážený panebože

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

rád bych věděl, kam mám zajít se žádostí o jiný, lepší svět. Rozhodl jsem se, že tento svět není nejlepší ze všech možných světů, a tudíž není konkurenceschopný. V demokratickém světě není možné, abys měl na tvorbu světů monopol, je to z Tvé strany neoprávněné zasahování do pravomocí neviditelné ruky trhu, která to má správně řídit a jistě by to uřídila lépe než Ty. Každý by měl mít právo zvolit si takový svět, který mu nejlépe vyhovuje, a v něm si pak dělat, co chce. Máme přeci svobodnou vůli, no ne?

132965

16.4.2007 0:03

co je lepsie.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Ano, nemusite prispievat na dochodok inym ludom a peniaze mozete investovat. Ale kde je zaruka, ze to vsetko nepadne? Ze o vsetko nepridete? Ako Enron ci trhy v Argentine.
Akcie mate v dakej mene, mena tiez nie je nemmenna a stabilna. Ano, mozete si za to kupit dom. Ale kde je zaruka ze o dom bude vzdy zaujem, ze ho nieco neznici, nevykradne, ze vam vedla nepostavia radar.
Mozete si peniaze setrit na vlastny dochodok. Tak by ste pred 40 rokmi, ked bol plat okolo 1000 korun mohli odkladat 50 korun, ze za 40 rokov to bude tych 10 000 na jeden mesiac. Za tych 40 rokov vam nikto ziadne zazraky nezaruci. Rast akcii + slabu inflaciu + stabilnu menu, atd.

132999

16.4.2007 10:51

RE: co je lepsie.

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 132999

>Ano, nemusite prispievat na dochodok inym ludom a peniaze mozete investovat. Ale kde je zaruka, ze to vsetko nepadne? Ze o vsetko nepridete? Ako Enron ci trhy v Argentine.

A kde je zaruka, ze stat penize z penzijnich fondu neproflaka na lepeni diry v statnim rozpoctu a nezustanou vam oci pro plac stejne? Prubezny duchodovy system je neudrzitelny. Demografie nepusti. V dobach, kdy na jednoho duchodce pripadali 3-4 lidi v produktivnim veku to mozna slo. Ale dnes je to skoro 1:1 a kdyz pujdou zanedlouho do duchodu silne povalecne populacni rocniky, pomer se obrati. A co pak? Vidim jen tri moznosti.

- Prvni je, zvednout odvod do socialni pojistovny. Ale uz dnes je to skoro 40% "superhrube mzdy". Kam to muze jeste rust? Obetujeme mlade lidi a zivotni uroven mladych rodin ve jmenu zivotnich jistot duchodcu?

- Druhou je zvednout vekovou hranici pro odchod do duchodu. Treba na 70 let. Tak si zajistime ze se duchodu skoro nikdo nedozije a pokud, tak jej bude pobirat jen kratce.

- treti moznosti je vykaslat se na nucenou solidaritu a nechat lidi at si na duchod spori sami treba v duchodovych pojistovnach a penzijnich fondech. Ale to je socialne nepruchodne protoze ti ruzni nemakacenkove co cely zivot visi statu na krku a doji socialni davky by chcipli na ulici.

>Mozete si peniaze setrit na vlastny dochodok. Tak by ste pred 40 rokmi, ked bol plat okolo 1000 korun mohli odkladat 50 korun, ze za 40 rokov to bude tych 10 000 na jeden mesiac. Za tych 40 rokov vam nikto ziadne zazraky nezaruci. Rast akcii + slabu inflaciu + stabilnu menu, atd.

Na rozdil od socialni dane placene dnes, komercni trzni subjekty si s timto problemem uz docela dobre poradili. At uz treba zvysovanim rocnich odvodu do komercnich pojistoven podle rustu mezd a inflace a nebo diverzifikaci portfolia chranici pred poklesem akciovych trhu.

Reknu vam jen maly priklad. Kdybych stejnou sumu jakou mi dneska rocne vezme stat na odvodech do socialni pojistovny vkladal do kterekoli komercni duchodove pojistovny, mohl bych jit do duchodu v 55 letech a mit duchod kolem 25 000 mesicne.

133018

16.4.2007 13:21

RE: co je lepsie.

hc 194.?.?.?

Reakce na 133018

Stát nezkrachuje tak snadno jako privátní společnost, v tom je ten vtip. Až přijde nějaká Velká krize (a ona přijde), tak zbyde většině lidí jen holý zadek a už si na těch privátních bankrotářích nic nevezmou.

133031

18.4.2007 2:14

RE: co je lepsie.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 133018

A co lidi, kteri holt makali nebo vetsinu svych let pred 89 a jsou ted v duchodu?

133124

18.4.2007 7:46

RE: co je lepsie.

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 133124

>A co lidi, kteri holt makali nebo vetsinu svych let pred 89 a jsou ted v duchodu?

Vynosy z rozprodeje majetku statu - t.j. hodnot na budovani kterych se ti lide podileli se nemeli prozrat ve forme socialnich davek hnedocechum a financovani volovin, ale meli se (tak jak to kdysi par chytrych lidi navrhovalo) pouzit na naplneni "osobnich uctu" pro tyto duchodce. Podle nekterych vypoctu by na to pry stacilo neco kolem 200 miliard, tedy vynos z rozprodeje par nejvetsich podniku. Celkovy majetek statu rozprodany za posledni leta ve velke previtizaci predstavuje skoro bilion korun (pro Americany s jejich odlisnym chapanim cisel 1000 000 000 000), takze v teto castce ja osobne problem nevidim...

133131

21.4.2007 7:44

RE: co je lepsie.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 133131

Jo nemeli Kevine. Ono by se toho nemelo daleko vice, treba zit na sekeru budoucich generaci. Co vsak s temito lidmi? Ti duchodci snad prozrali tech 200 miliard?

133425

16.4.2007 1:42

clanek je naprosty blabol,

IPR 88.?.?.?

ktery jiz predem pocita s tim, ze se bude libit - a vsichni budou souhlasit.
Pokud s autor pokousel o plky, ktere slysim dnes a denne v hospode, povedlo se mu to. To je muj nazor.
Howgh!

133003

16.4.2007 9:42

Pitomost

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Článek je naprostá pitomost. Takový blábol si dokážu představit spíše na webu sebestředných blbů dfens-cz.com. Tam jsou experti, kteří chtějí zrušit stát a silniční pravidla, nebo volně prodávat děti. Občan zřejmě nepoužívá silnice, chodníky a svět si představuje jako Hurvínek válku. Malé riziko ztráty zaměstnání...pan Občan bude spíš takový malý zmrd, který se při ztrátě zaměstnání jako první s pláčem vrhne do náruče státu.

Něco jiného by byla diskuze o výši daní a jejich konkrétního využití. Skutečnost, že se vybrané peníze použijí pro podporu cikánů, Izraele a dalšího svinstva, určitě na klidu nepřidá. Ale rušit kvůli tomu sociální systém, to snad ne. Tento humor se rozhodně nepovedl. [bliji]

133013

16.4.2007 11:27

RE: Pitomost

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 133013

>Článek je naprostá pitomost. Takový blábol si dokážu představit spíše na webu sebestředných blbů dfens-cz.com.

>Tam jsou experti, kteří chtějí zrušit stát a silniční pravidla, nebo volně prodávat děti.

Pane Bocan. Ze vy jste ten web videli jednou z rychliku a jeste k tomu nepochopil nadsazku? Vase reakce na tento clanek by tomu napovidala. Nadsazka je pro vas asi cizi slovo. D-fense ctu casto a rad a nejak si nepamatuju ze by tam nekdo chtel rusit stat. Nesmyslnou statni buzeraci ano, ale stat? Taky nevim o tom, ze by tam nekdo chtel rusit silnicni pravidla, i kdyz nekteri jedinci zachazeji v tomto s ironii az za hranici. Ale vetsine z nich jde znovu o zruseni nesmyslnych buzeracnich zakonu a jejich nesmyslneho vynucovani. A co je lepsi? "Prodej deti" (ve skutecnosti rychla adopce) za presne stanovenych podminek, nebo nahazeni tolika polen pod nohy snaham o adopci ze se na to kazdy vykasle a deti vyrustaji v ustavu? Jdete na ten web a ctete jeste jednou, pomalu a pozorne...

>Občan zřejmě nepoužívá silnice, chodníky a svět si představuje jako Hurvínek válku. Malé riziko ztráty zaměstnání...pan Občan bude spíš takový malý zmrd, který se při ztrátě zaměstnání jako první s pláčem vrhne do náruče státu.

Jako Hurvinek valku si zrejme predstavujete svet vy a statni urednici. Protoze stat misto toho, aby efektivne vynakladal kazdou korunu co z nas sedre na danich tak plytva na vsechny strany, podporuje netahla a nemakacenky a jeste to spolu s takovymi jako vy zakryva kecy o solidarite. Osobne nevidim duvod, proc bych mel byt zakonem nucen platit za "sluzbu" co nikdy nevyuziju. A to jeste pominu absurditu, ze vyska podpory v nezamestnanosti a socialnich davek je vice mene fixni, ale platba na toto "pojisteni" se pocita jako procento z meho prijmu.

Nevidim duvod, proc bych nemohl mit moznost treba u toho "pojisteni proti nezamestnanosti" podepsat papir "prohlasuju, ze pokud stratim zamestnani nebudu po statu chtit ani korunu podpory v nezamestnanosti" a na margo toho pak neplatit toto "pojistne".


>Něco jiného by byla diskuze o výši daní a jejich konkrétního využití. Skutečnost, že se vybrané peníze použijí pro podporu cikánů, Izraele a dalšího svinstva, určitě na klidu nepřidá. Ale rušit kvůli tomu sociální systém, to snad ne. Tento humor se rozhodně nepovedl.

Proc ne? Socialni system se stal systemem SOCIALISTICKYM. Proto musi byt zrusen driv nez proroste v molocha pozirajiciho veskere zdroje. Socialni system musi garantovat hole preziti jedince, ne byt 4+1 v centru Prahy za symbolicke najemne, duchod prevysujici rozpocet mlade rodiny nebo statem sponzorovane rozmnozovani hnedocechu. Socialni system by mel garantovat naproste zivotni minimum (3x denne chleb a voda), bydleni v holobyte a urgentni zdravotni starostlivost. NIC VIC. A samozrejme, tento system by nemel brat cloveku 74% z nim vyprodukovane hodnoty za ucelem prerozdeleni.

133022

16.4.2007 12:01

RE: Pitomost

Humanista 195.?.?.?

Reakce na 133022

Přeci ale ten článek je o něčem zcela jiném.
Je zde popsán stát, který je špatně řízen, bez kontroly,
s nadměrným osazenstvem.
Stát zrušit nelze, je možné ho pouze modifikovat do podoby,
kdy bude lépe sloužit.
Všechno na co si stěžujete je možné popsat velmi jednoduše -
jako špatně vedený a tím pádem špatně fungující stát.
Kdy jste vážení pánové udělali opravdu něco proto,aby se stát
zlepšil? Sepsali jste někdy nějakou petici, pracujete v místním
zastupitelstvu apod?
Hezky se nadává na něco, co jsme my všichni.
Bohužel za posledních 17 let došlo ve státní zprávě
k těžkému "zasmrádnutí" a státní struktury jsou ovládány
špatnými, zlými a méně schopnými lidmi, kteří když nic neumí,
uchylují se k násilí na svěřených občanech.
Je dobře,že se zde o takových věcech píše, ale je nutné s tím něco ,co nejrychleji dělat, dokuď škody nenabudou hrozivých a nevratných podob.

133025

16.4.2007 13:26

RE: Pitomost

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 133025

CO KONKRETNE s tim podle vas lze delat? Umim si predstavit tri zpusoby.

Prvni - ten dnes praktizujeme skoro vsichni - je vhodit do urny jednou za 4 roky spravny listecek a mezi tim se verejne angazovat. Bohuzel, tragedie demokracie spociva v tom, ze kazdy ma 1 hlas. I ty netahla, hnedocesi a jini parazite. Takze rozlozeni sil v parlamentu zhruba odpovida zastoupeni duchodcu, cikanu, nezamestnanych a treba pracujicich... A jimi zvoleni politici se jiste radi postaraji o to, aby z rukou statu stale prsela mana nebeska...

Druhy je podle mnoha lidi neprijatelny i kdyz by byl prekvapive ucinny. Spocival by treba v reforme volebneho systemu tak, aby hlasovat meli pravo jen ti, kteri statu dali vic nez si vzali (pro jenoduchost ti, kterych zaplacena dan z prijmu v danem roce > 0). Uz jen samotny takovy navrh ale vyvolava hystericky krik ruznych ochrancu prava a demokracie a zejmena pravdolaskovych humanistu.

Treti zpusob by byl nejucinnejsi, zel v dnesnich geopolitickych podminkach nerealny. Spocival by v primem vykonu vule lidu pomoci nalozi ucinne trhaviny v prostorach parlamentu, senatu, uradu vlady a v nastoleni osvicene diktatury aspon na kratke casove obdobi potrebne na konsolidaci zeme...

Takze znovu se vas ptam. Co s tim delat. Verejna angazovanost moc nepomaha (psi hlas do nebe neleti a v mediich maji vic prostoru slaboduche stupidity show), do zastupitelstvi si politici a strany nominuji jen ty "sve" a petice jsou bohuzel nasim vladnoucim k smichu...

133032

17.4.2007 17:41

RE: Pitomost

Humanista 195.?.?.?

Reakce na 133032

Já myslím , že prostor k osobní angažovanosti ještě zůstal, jenomže je velice těžké zvednout lhostejné "hroudy" od televizí
a chtít po nich nějakou občanskou akci.
K takové dojde, až najednou nebude "televíze!" a plné mísy žrádla
a fotbal a další pitomosti, které zblblé davy potřebují k "životu"!
Slabomyslný konzum je nástrojem k ovládaní mas.
Už za starého Říma platilo - chléb a hry.
Nic tak moc se zase nezměnilo.

133102

16.4.2007 13:49

RE: Pitomost

_6163c3k 212.?.?.?

Reakce na 133025

<off_topic>
>"Je dobře,že se zde o takových věcech píše, ale je nutné s tím něco ,co nejrychleji dělat, dokuď ..."

Nechcel som nechať tak, aby posledný prispievajúci hodnotil článok, vysvetlil nám, o čom je, objasnil všetkým situáciu a ukončil to čiastočne citovanou vetou. Toľká škoda, že na riešenie už sily nezostali.

2Kevin: Ďakujem, vlastne som napísal už skôr viacmenej to isté.

Ďakujem moderátorom a prispievateľom, že diskusie nie sú bahnom. Na jednej strane svojimi názormi k prispievajúcim (čítať smie každý) nepatrím, ale zas taký Texasan Kema ai. dodávajú potrebnú šťavu. Jeden z mála zinov, kde sa dá aj to pod článkom. Výmena opačných názorov stále priťahuje zraky čitateľa.
</off_topic>
Poďme si na začiatok odpovedať, kto sú ONI a kde sa podelo NIEČO z môjho 1. príspevku. Nikto sa nepochváli?

133036

18.4.2007 1:07

RE: Pitomost

Had 89.?.?.?

Reakce na 133025

>Kdy jste vážení pánové udělali opravdu něco proto,aby se stát
>zlepšil?
Nelžu, nekradu, nevymýšlím kraviny po hospodách ani nikde jinde, platím daně, makám 8-15 hodin denně, splátky splácím, snažím se ke každému chovat slušně - tak jako si přeji, aby se chovali ostatní ke mně... musím se doprdele někde angažovat a podepisovat petice, abych mohl suše konstatovat, že stát je pěkná svině!??! Je takový způsob života byť velmi zjednodušeně popsán snad málo "státotvorný"?!!
Co pořád všichni mají s politickou angažovaností, která po čase zasmrádne jako všechno, co se hrne směrem do politiky...

Běžný, každodenní zápas se svými špatnostmi, každý poctivě odžitý den bez fanfár, petic a blýskání epolet na pochybném poli politiky je mnohem náročnější a dostatečně účinný nástroj ke změně "světa" k lepšímu. Stačí ech - drobnost - musí se na tom podílet většina...

A když se ten "svět" a všichni okolo, ta většina, nezmění ("kupodivu" nezmění, všechno si tvrdošíjně kráčí svojí cestou), tak se takovým způsobem života změní ten dotyčný a JEHO VNÍMÁNÍ okolí a skutečnosti mu život zpravidla ulehčí, protože "vidí", jak to chodí... a pak nepotřebuje petice aj.

133118

18.4.2007 1:27

RE: Pitomost

google 84.?.?.?

Reakce na 133118

> Stačí ech - drobnost - musí se na tom podílet většina...

nemusi...

133120

17.4.2007 10:06

RE: Pitomost

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Reakce na 133022

D-fense ctu casto a rad a nejak si nepamatuju ze by tam nekdo chtel rusit stat.

Tak ho zkuste číst ještě častěji a raději. [cool]
http://tinyurl.com/2zww3l

133075

17.4.2007 10:32

RE: Pitomost

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 133075

Ach jo... Ted uz je mi to jasne. Zkuste si v slovniku Ceskeho jazyka najit slova nadsazka, ironie popripade vzhledem k tomu ze text na ktery odkazujete se jmenuje 2047 Praha tak i sci-fi a fantasy.

Brat vse vazne a doslova... To nemate v zivote lehke. [vyplazený jazyk]

133078

17.4.2007 17:40

RE: Pitomost

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Reakce na 133078

Brát vážně to zcela určitě nemusím, zvláště proto, že lidé na dfensovi jsou bezmocně blafkající psíci. [chechtot] Některé texty, v nichž pamatují i na editora Zvědavce, by mě ovšem chladným neponechali. Například malý český zázrak v nizozemském království a zároveň samozvaný dopravní expert JJ. Netroufám si tvrdit, že všechny články na dfensovi stojí za pendrek, např. Vincenzo, Samson, nebo Challenger píší skvěle. Zejména ten poslední představuje na webu opozici.

133101

16.4.2007 14:36

Tohle se nestane

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Tohle se bohuzel nikdy nemuze stat.
Pokud by totiz statni sprava jen na milisekundu pripustila moznost aby lide rozhodovali o svych penezich, prvni vec co by lide udelali by bylo ze ji vezmou ty nejlepsi koryta. A prave lide sedici u tech nejlepsich koryt maji teoretickou moznost tyhle veci prosazovat.
Ono i ty policajty rozdavajici boticky by si nekdo precejenom platil protoze oni by se treba zacli snazit trochu vic. Ale kdo ma nejmensi snahu byt placen dle poptavky jeho prace jsou nasi zakonodarci a ruzni statni urednicci "za prepazkou" protoze ty by nedostali ani tech 5Kc na housku.

133039

17.4.2007 12:35

jo jo

hh 212.?.?.?

ja když nad tim dumam. dycky si řikam. odjebat sa odtialto.
zrušit si občanství. a jiný nemít

133085

17.4.2007 16:57

Stát

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

[chechtot] Občane,Vy jste asi zešílel,odhlašovat se z takového demokratického státu! [velký smích] Ekonomika roste,důchody se valorizují,téměř každý má osobní mikrovlnku(někteří biohazardéři si v nich dokonce připravují pokrmy [oči v sloup] ) a tu státní nám tu postaví přátelé z USA [velký smích] ,úplně zadarmo a ještě na tom vyděláme [chechtot] .Kromě teroristů a lékařů,kteří předepisují jedy za x miliard Vám nic nehrozí,stát Vás ochrání! [chechtot] A kdyby se něco posralo,tak v EU je na to stopro nějakej fond nebo direktíva nebo takněco.Hlavně žádné revoluce občane,to bychom spolu nekamarádili.Váš pečující stát. [smích]

133096

25.4.2007 19:53

trochu prehnane

PeTe pe_te (zavináč) centrum (tečka) cz 147.?.?.?

no, zacatek je jeste jaks taks vtipny, ale pozdeji ma pan Obcan ponekud zcestne a nedomyslene uvahy. docela rad bych ho konfrontoval. nerikam, ze rad platim dane, ale trochu se nad tim zamyslete, co vsechno by NEBYLO, kdyby nebyly zadne dane. tak asi za prve by nebylo zadne pravo.. protoze by ho nemel kdo hlidat. v takove spolecnosti by pak platilo pravo silnejsiho. a to vas chci videt, kdo by v takove spolecnosti rad zil. to by bylo jako v dzungli.
jestli se nekdo chcete pobavit i v rovine strizlivych realnych uvah, tak mi klidne napiste.

133853

11.10.2007 16:02

podpora v nezaměstnanosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Tak jsem přišel o dva pracovní poměry u jedné firmy.Zajímalo by mě,jakou částku nebo dle čeho se mi vypočítá podpora.Měsíční příjem z obou prac.poměrů činil 33000kč.Děkuji

145314

Příspěvků: 43

14.04. 23:13 fict10n  podepisovat se jako občan je nesmysl
15.04. 17:30  RE: podepisovat se jako občan je nesmysl
16.04. 13:29  RE: podepisovat se jako občan je nesmysl
14.04. 23:59 Romanov  Dane a jine poplatky...
15.04. 02:08 0dar  petice
15.04. 03:14 qwertz  Svetoobcan
15.04. 09:44 detergent  Nojo
16.04. 22:46 paja666  RE: Nojo
15.04. 10:28 ujo_2  dochodok
16.04. 12:28 Dáša  RE: dochodok
15.04. 10:34 seda  Pokus o scifi...
15.04. 11:49 Petr Gejdoš  RE: Pokus o scifi...
15.04. 18:28 Romanov  RE: Pokus o scifi...
16.04. 07:57 68  RE: Pokus o scifi...
15.04. 11:08 Zmrzlik  Je to nesmysl... návrat do pravěku
15.04. 11:35 _6163c3k  Ako to je s dôchodkovým zabezpečením
15.04. 12:58 G3  V něčem má pravdu, v něčem ale ne
15.04. 13:45  RE: V něčem má pravdu, v něčem ale ne
15.04. 14:22 Guru  IRA - Individual Retirement Account
15.04. 16:03  Vážený panebože
16.04. 00:03  co je lepsie.
16.04. 10:51 Kevin  RE: co je lepsie.
16.04. 13:21 hc  RE: co je lepsie.
18.04. 02:14 Rene Bartosek  RE: co je lepsie.
18.04. 07:46 Kevin  RE: co je lepsie.
21.04. 07:44 Rene Bartosek  RE: co je lepsie.
16.04. 01:42 IPR  clanek je naprosty blabol,
16.04. 09:42 Pavel Bočan  Pitomost
16.04. 11:27 Kevin  RE: Pitomost
16.04. 12:01 Humanista  RE: Pitomost
16.04. 13:26 Kevin  RE: Pitomost
17.04. 17:41 Humanista  RE: Pitomost
16.04. 13:49 _6163c3k  RE: Pitomost
18.04. 01:07 Had  RE: Pitomost
18.04. 01:27 google  RE: Pitomost
17.04. 10:06 Pavel Bočan  RE: Pitomost
17.04. 10:32 Kevin  RE: Pitomost
17.04. 17:40 Pavel Bočan  RE: Pitomost
16.04. 14:36  Tohle se nestane
17.04. 12:35 hh  jo jo
17.04. 16:57 micha  Stát
25.04. 19:53 PeTe  trochu prehnane
11.10. 16:02  podpora v nezaměstnanosti

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 100 čtenářů částkou 17 935 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 0

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 2

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 4

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Měnové kurzy

USD
22,07 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
30,33 Kč
Kanadský dolar
17,82 Kč
Australský dolar
16,47 Kč
Švýcarský frank
24,08 Kč
100 japonských jenů
19,43 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 418,26 Kč
1 unce stříbra
535,24 Kč
Bitcoin
1 340 717,16 Kč

Poslední aktualizace: 22.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 284