Diskuze k článku

Vrátit Svěrákovi jeho lahve?

Příspěvků 124

16.3.2007 15:41

Autor má naprostou pravdu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

každý názor může být jen a jen subjektivní, tzv. "objektivita" je jen iluze a schovávačka pro ty, co svou subjektivitu neunesou.
Proto si také myslím, že často kritizovaný postup, kdy se zamýšlíme nejen nad tím, co bylo řečeno, ale i nad tím, kdo (a hlavně PROČ) to řekl, má své oprávnění. Nejpozději od Junga je známo, že každá "sebeobjektivnější" teorie či každé dílo nemůže být ničím jiným, než OB-RAZEM svého tvůrce (tedy tím, v čem se tvůrce ob-ráží - jak ostatně před Jungem už konstatoval i Starý zákon), a že dílo zákonitě nese charakteristické znaky svého tvůrce. Ergo, dílo je v nejhlubší podstatě jen tak "dobré", jak "dobrý" je jeho tvůrce. Přičemž si pod pojmem "dobrý" nepředstavuji jen "profesionální", "nadaný", "šikovný" či dokonce "fikaný".
Je samozřejmě na etické úrovni každého, jak se s tímto faktem vyrovná, nakolik jsme každý z nás schopen povznést své subjektivní hodnocení nad své subjektivní, často nereflektované, preference.

130955

16.3.2007 15:49

Takovy Kolja...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

...ten byl od Sveraka docela dobry. Ale v posledni dobe to nestoji za to... Reklama se vzdy dela (a cim bombastictejsi, tim tuplem) na veci, ktere nejsou na odbyt.

Cize by nas melo svym zpusobem tesit, ze film jenz je o nicem nejde na odbyt [mrknutí jedním okem]

130956

16.3.2007 16:24

Nechápu autorovu zlobu

Sklenička 213.?.?.?

Jeho [bliji] "recenze" se hlavně vůbec nedotýká filmu. Navíc se nedá souhlasit ani s tebou Trodasi, neboť tento film zatím překonává rekordy návštěvnosti [vyplazený jazyk] . Opravdu nechápu, proč musíte snižovat za každou cenu všechno. V Čr jsou na tom filmy v současné době hodně špatně, ale toto je světlá výjimka, která neuráží, je něžná a laskavá.

130957

17.3.2007 17:02

RE: Nechápu autorovu zlobu

Pontifex 217.?.?.?

Reakce na 130957

Také si myslím, že se o recenzi filmu vůbec nejednalo. Pro mne ten film, stejně jako většina Svěrákových děl, je prostě dobrý.

131025

16.3.2007 17:39

Objektivita

Langyson 59.?.?.?

Vážený pan autor to vzal trošku z jiné strany, než měl. Chtěl zde zavést kulturní okénko, ale bohužel se mu to moc nepovedlo. Film jsem ještě neviděl, ale rád na něj půjdu, protože svěrákovský humor je takový jiný, než nám cpe např. TV NOVA ve svých estrádách. To, že nemáte rád Zdeňka Svěráka za to, že byl v KSČ Vám neberu, to je vaše věc a Váš pohled na něj. Ale jestliže hodnotíte film a ještě si k tomu napíšete "DIVÁCKÁ RECENZE" tak by to mělo vypadat trochu jinak, protože jste se o filmu jako takovém skoro vůbec nezmínil. Dám Vám radu "klidně kritizuj něčí návrh (film) a řekni, že je špatný, ale zároveň řekni argumenty proč a navrhni nové a lepší řešení. Jinak nekritizuj." Proto se ptám, co je na tom filmu tak špatné? Děkuji.

130959

16.3.2007 19:18

Nechodí mi Zvědavec e-mailem

Petr Montag 62.?.?.?

Omlouvám se za příspěvek mimo téma, ale už delší dobu (asi tak 1-2 měsíce) mám problémy s posíláním článků ze Zvědavce e-mailem. Kdysi to fungovalo úplně bez problémů, ale v poslední době mi i několik dní za sebou nic nepřijde i když nové články na Zvědavci jsou (a rubrika Ve zkratce mi už nechodí téměř vůbec). Poslední článek e-mailem, který jsem dostal je: "Klášterec nad Ohří doplácí na rychlý internet". Chci se tedy pana Stwory zeptat, jestli ta služba posílání článků ze Zvědavce e-mailem ještě funguje nebo jestli je zrušená. Samotný web Zvědavce nemám nijak blokovaný, dostanu se na něj vždycky, takže nevím, v čem je chyba. Můj e-mail, na který mi mají chodit články ze Zvědavce je: pmontag (zavináč) volny (tečka) cz. Díky, Petr.

130963

16.3.2007 19:32

k recenzi

lada2 80.?.?.?

eh.. tedy pane Kral.. film Vratne lahve jsem sice nevidel, ale Vy uz radsi zadnou "recenzi na film" nepiste.
Pane Stwora, docela se divim, ze jste vydani tohoto aninevimjaktopojmenovat panu Kralovi nerozmluvil.
s pozdravem,
lada

130964

16.3.2007 20:01

Ano,

Aja 24.?.?.?

celkem nikdo neni objektivni.

Sverak je jeden z mala lidi, kterym jsem ochotna odpustit clenstvi v KSC (mimochodem, vyjadril se k nemu ve filmu "Tatinek"; v tomhle filmu se zminuje Sverak take o "Vratnych lahvich" s tim, ze k realizaci zrejme nedojde, synovi se namet moc nezamlouval).

Mozna jsem jeho nekritickym obdivovatelem dob Cimrmanovskych, s nimi jsem vyrustala a starla.

Jestli existuje nejaka narodni povaha, pak pro Cechy povetsinou plati prave ta "sladkobolna" Sverakovska.

Film jsem nevidela, ale intenzivne se o nem zminuji moji kamaradi z Cech, kteri patri k odchovancum Cimrmanu, stejne, jako ja; nepodeziram je z toho, ze je zlakala bombasticka reklama. Jsou nadseni, coz jiste nemusi vypovidat nic o kvalite filmu.

Kulturni rubrika je dobry napad, ja se tady vnucuju s tematem "Vitezny navrh na novou Narodni knihovnu v Praze" (neuspesne, nebo jen malo) [smích]

Jiste by toho bylo vic ze vsech koutu Ceske republiky a Slovenska.

130967

16.3.2007 20:05

OT

Mem 85.?.?.?

"Jak málo stačí v Čechách ke slávě"

A co teprv na Moravě a ve Slezsku, že [cool]

130968

16.3.2007 21:10

Opět ten antikomunismus

TT 88.?.?.?

Zbytečně antikomunistické.. pan "Král" přece ví, že nemá smysl příliš fanaticky kritizovat komunismus, když ani ostatní režimy nestojí za nic. Aspoň se tak občas tváří.. O Svěrákovi a Smoljakovi ví každej, že byli aktivní už tenkrát - vždyť jejich nejlepší tvorba spadá do komunismu..

Mně na tom filmu spíš totálně nasraly ty všudypřítomné reklamy. Albert, fa, kozel, apod. Hnus fialovej [bliji]

130970

16.3.2007 21:29

RE: Opět ten antikomunismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 130970

Nezdá se mi, že by autorovi šlo o antikomunismus jako takový. Svým způsobem je snadnější odpustit komunistickou minulost někomu, koho nesnášíme - jako třeba Vlastíkovi Tlustých (taky co od takovýho trotla čekat jinýho, že), než někomu, koho bychom si chtěli vážit. Mně, a myslím i p. Královi, spíš vadí Svěrákovo pokrytectví a snaha zavděčit se právě vládnoucí straně jakékoliv barvy, než komunismus an sich - zrovna od něj by to člověk nečekal.

130971

18.3.2007 17:18

RE: Opět ten antikomunismus

Jan Gutbayer 85.?.?.?

Reakce na 130970

Myslím, že product placement byl ve Vyvrácených flaškách vyřešen na české poměry velice citlivě...

131121

16.3.2007 21:31

Skraloup na minulosti

Cesilko 208.?.?.?

Ono clenstvi v KSC opravdu skraloupem na minulosti je. I kdyz je asi rozdil clenstvi v sedesatych letech o kterem Sverak ostatne otevrene mluvi a clenstvi v dobe normalizace. Doufam, ze v te dobe nestudoval velice kriticky pan Kral prava, to by bylo opravdu k popukani. Pokud ovsem Kral v te dobe strilel komunisty, ma na kritiku jiste pravo.
Jeste by me zajimalo vysvetleni, proc byl Tmavomodry svet tak neuspesny. Podle me to bylo presne naopak.

130972

17.3.2007 0:20

RE: Skraloup na minulosti

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 130972

S tim clenstvim v KSC to je dosti osemetna vec. Jak s oblibou rikavam, v te dobe bylo v KSC 10% levicovych idealistu, 5% oportunistu, 15% kurev co videli jen vyhody a 2 dny po revoluci vedli OF a 70% filatelistu co cely zivot akorat platili znamky.

Otazkou je, do ktere kategorie patril pan reziser. Vzhledem k tomu jake filmy v te dobe tocil bych rekl, ze do te posledni. Nebo mi snad chcete konkretne rict, za ktery ze svych filmu by se mel stydet a proc???

Ono to bohuzel komuniste brali metodou cukru a bice. Jsi v KSC? Tak muzes tocit. Nejsi? Tak ma smulu, do vyroby s tebou. Nebo rovnou kopat uran. Nebylo ani potreba tocit filmy otevrene prosocialisticke. Stacilo nebyt prilis nahlas proti a mit nekde v hlubinach supliku kus papiru a byl klid...

Znam docela hodne lidi, kteri se do KSC dostali prave tak. Treba muj tchan. Ferovy a poctivy clovek, co nikdy v zivote nikomu neuskodil. Jenomze delal v podniku, ktery vyrabel castecne i pro armadu a tak tady byl befel zhora, ze kazdy vedouci pracovnik pocinaje dilovedoucim musi byt clenem. A tchan, spickovy chemik, dostal narizeno, ze bud pujde delat provozniho laboranta (platove o 2 tridy dole, odborne v suterenu) a nebo zustane sefem vyvoje a vstoupi do strany. Co by ste na jeho miste udelali vy? Vstoupil, kazdy mesic platil znamky a tim to skoncilo... Jenomze prisel listopadovy prevrat a tchana malem ukrizovali "tys byl komunista". Musel odejit z firmy a dodnes mu to na oci vyhazuji lide, kteri tenkrat spokojene donaseli StB, ale ve strane nebyli...

Ono, jak pravi stary vtip. Je rozdil byt u komunistu a byt strannikem asi stejne, jako je rozdil kdyz je Franta "u vola" a nebo je Franta Vul...

130976

17.3.2007 1:15

RE: Skraloup na minulosti

68 68.?.?.?

Reakce na 130976

A tchan, spickovy chemik, dostal narizeno, ze bud pujde delat provozniho laboranta (platove o 2 tridy dole, odborne v suterenu) a nebo zustane sefem vyvoje a vstoupi do strany.

Ja bych sel o ty dve, nebo i tri tridy niz a zachoval si rovnou pater a mohl se na sebe rano podivat do zrcadla bez odplivnuti. Ten vas tchan, i kdyz nikomu neuskodil, tak tam byl do poctu. Kdyby nebylo tech prospecharu jako byl vas tchan, tak tech "kovanych" komunistu byla takova hrstka, ze by nebyli schopni udrzet svuj rezim 40 roku.

130980

17.3.2007 3:28

RE: Skraloup na minulosti

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Reakce na 130980

>A tchan, spickovy chemik, dostal narizeno, ze bud pujde delat
>provozniho laboranta (platove o 2 tridy dole, odborne v suterenu)
>a nebo zustane sefem vyvoje a vstoupi do strany.


>
>Ja bych sel o ty dve, nebo i tri tridy niz a zachoval si rovnou
>pater a mohl se na sebe rano podivat do zrcadla bez odplivnuti.
>Ten vas tchan, i kdyz nikomu neuskodil, tak tam byl do poctu.
>Kdyby nebylo tech prospecharu jako byl vas tchan, tak tech
>"kovanych" komunistu byla takova hrstka, ze by nebyli schopni
>udrzet svuj rezim 40 roku.

Je to holt přece jenom natolik zapeklité, že je těžké, aby se to dalo všechno jen tak, šmahem odsoudit. Jistěže při těchhle situacích hraje velkou roli morálka, ale taky strach a třeba obavy o rodinu. Možná, že máš 68ičko pravdu, asi by to tak "mělo" být, ale to by potom ten svět vypadal úplně jinak a byl by to skoro Ráj na Zemi. Ústupky dělají všichni, někdo víc, někdo míň.
Já mám kamaráda, který vstoupil do strany, protože chtěl utéct. Rodina se dvěma dětma neměla moc šanci na devizák a výjezdní doložku. Tak tam vstoupil a za nějaký čas se mu podařilo utéct i srodinou. Já vím je to trošku jiný kafe, ale lidi JSOU každej jinej. [smích]

130984

17.3.2007 4:32

RE: Skraloup na minulosti

68 68.?.?.?

Reakce na 130984

Jistěže při těchhle situacích hraje velkou roli morálka, ale taky strach a třeba obavy o rodinu.

Tak ten strach byl uz za valky, tak se vsichni meli dat k nemcum? Az prijdou turci, tak se dame k turkum? Kazdy ma pro svuj vstup do strany nejakou vymluvu. Delat ustupky takove, ktere se neslucuji s moralkou civilizovaneho cloveka je neomluvitelne. Ja delam ustupky, ze necham v tramvaji sednout starsi pani. Ale, abych delal "ustupek" takovy, abych z toho mel prospech, (at uz proto, ze chtel utect, nebo aby se posunul v poradniku na auto)tak jsem jednoduse prospechar. Nekomu to pro jeho svedomi nehraje zadnou roli. Pro mne velikou.

lidi JSOU každej jinej.

Ano, jsou. A ja jsem rad, ze jsem jakej jsem a ze nejsem jako Kevinuv tchan, nebo Tvuj pritel, ktery se dal k certu, aby mohl z pekla ven.

130994

17.3.2007 5:05

a co takovy Kavan,ten ma skraloup pres cely zada

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 130994

Mate sice pravdu pane/slecno,damo,povstalce/ 6868,ale ne kazdy clovek je rozenym rebelem.
Pan Sverak si je zajiste sveho trapneho clenstvi v KSC vedom a tipuji,ze mu na prsa rad Bileho lva taky nikdy "za trest" nepripichnout a tak uz zapomenme co bylo a tesme se inteligentnimu humoru ceskeho kulturniho velikana.
Jestli mne boli nejaka ta KSC minulost,tak kuprikladu pribeh jednoho komunistickeho agenta jmenem Jan Kavan,ktery obdrzel dokonce i cestny doktorat od Adelphia university ve Spojenych statech.

130999

17.3.2007 5:45

RE: a co takovy Kavan,ten ma skraloup pres cely zada

Datel 206.?.?.?

Reakce na 130999

To podle vas znamena , ze kdo odmitnul jit ke komunistum byl rebel? Odmitnul jsem vstoupit do SSM i do KSC. Prezil jsem to. A to ze nejaky zmetek vstoupil ke komunistum jen pro prospech to ho neomlouva. Spis ponizuje. Ted nepohrdam komunisty . Ted pohrdam temi kteri tam " museli vstoupit " . Jen aby jim bylo lepe.

131002

17.3.2007 6:55

RE: Skraloup na minulosti

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 130994

> Ja
>delam ustupky, ze necham v tramvaji sednout starsi pani.

To není ústupek, to je prostě slušnost a ohleduplnost každého normálního člověka, který z toho nedělá zásluhy. Pletete si pojmy.

131004

17.3.2007 19:18

RE: Skraloup na minulosti

Soudce Lynch 172.?.?.?

Reakce na 130994

Muzete nam 68 prozradit, jak jste bojoval proti socializmu?
Jestli jste chodil v CSSR do prace, tak jste ho budoval [chechtot]

131032

17.3.2007 21:26

RE: Skraloup na minulosti

nitram 213.?.?.?

Reakce na 131032

Myslíš Lynchi, že lidé DNES chodí do práce, aby budovali KAPITALISMUS? Nebo si jen chodí vydělávat na CHLÉB SVŮJ VEZDEJŠÍ?
A tak to bylo, je a bude. Lidé pracují, aby mohli jíst, oblékat se a žít. To, alespoň většinou, bez práce nejde.
Možná by to mohli pochopit i takoví debi.ové a ignoranti tvého kalibru.
[bliji] na tebe.

131041

18.3.2007 9:26

RE: Skraloup na minulosti

Soudce Lynch 172.?.?.?

Reakce na 131041

Kdo nepochopil staci se k vulgarite...
Ja jsem tim jen rekl, ze uz jen tim, ze 68 chodil v CSSR do prace, tak ten socializmus budoval...
Ale to nevadi, ze jste to nitrame nepochopil, to se stava.
I feel sorry for you nitram.

131068

23.3.2007 21:49

RE: Skraloup na minulosti

abrakadabra 81.?.?.?

Reakce na 131041

Možná je pro Lynche přijatelnější živit se zlodějnou a tunelováním.To je totiž výdobytek porevolučná a je to IN.

131551

17.3.2007 21:32

RE: Skraloup na minulosti

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Reakce na 130994

>Tak ten strach byl uz za valky, tak se vsichni meli dat k nemcum?
>Az prijdou turci, tak se dame k turkum?

Tohle přirovnání je neadekvátní. Ke komunistům se dávali většinou prospěcháři, idealisté a různí podvodníci. Jenže ti, kteří byli nějakým způsobem "přitlačeni", ti tam nešli dobrovolně, jako ti předchozí. K Němcům se dávala taky taková, podobná verbež, jako ke komunistům, ale zase jich nebylo tolik a pokud někomu hrozil trest smrti, nebo měl jít do koncentráku, tak se jich taky hodně "zlomilo" a dělali to, co po nich bylo žádáno. Je lehké odsoudit, ale daleko horší je, si to prožít.

V jedné velmi dobré knize, zvané "Cesta na severozápad", autorem je Kenneth Roberts, je velmi dobrá pasáž, kde autor říká : " Nikdy neodsuzuj nějakého člověka za to, jaký je, nebo co dělá, pokud jsi nebyl ve stejné stuaci, jako on ".
Myslím, že je to docela výstižné, ale bohužel, jen velmi málo lidí se tím řídí.

Kazdy ma pro svuj vstup
>do strany nejakou vymluvu. Delat ustupky takove, ktere se
>neslucuji s moralkou civilizovaneho cloveka je neomluvitelne. Ja
>delam ustupky, ze necham v tramvaji sednout starsi pani. Ale,
>abych delal "ustupek" takovy, abych z toho mel prospech, (at uz
>proto, ze chtel utect, nebo aby se posunul v poradniku na
>auto)tak jsem jednoduse prospechar. Nekomu to pro jeho svedomi
>nehraje zadnou roli. Pro mne velikou.

To už jsem zmínil v předchozím příspěvku, že je to vždycky otázka morálky, ale srovnávat to, že přenecháte místo k sednutí starší paní s tím, co je pro mnohé životní dilema, to se mi zdá poněkud přitažené za vlasy. S tím pořadníkem na auto bych s Vámi souhlasil. Pro Vás ale zřejmě nebyl vůbec problém "utéct" z toho socanského ráje, když to takhle posuzujete. Bylo i dost takových, kteří za ten pokus opustit ten "ráj", zaplatili životem.
Já bych to "členství" spíš posuzoval podle toho, jak moc se dotyčný činil a jak moc škodil. Skoro se mi chce říct, že : " Kdož je bez viny, ať první hodí kamenem !"

>
>lidi JSOU každej jinej.
>
>Ano, jsou. A ja jsem rad, ze jsem jakej jsem a ze nejsem jako
>Kevinuv tchan, nebo Tvuj pritel, ktery se dal k certu, aby mohl z
>pekla ven.

Good for you. To, jakej každej jsme, je taky určité předurčení našeho osudu. Když se to pokusím přirovnat třeba k tomu, jaké má kdo, pro co vlohy a nadání, tak všichni taky nejsme špičkoví vědci, sportovci a nebo muzikanti. Jakoby například Einstein odsuzoval a vysmíval se ostatním, jak jsou hloupí a pitomí, vždyť je to všechno přece tak jednoduché. [smích]

131036

17.3.2007 2:34

RE: Skraloup na minulosti

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 130980

>Ja bych sel o ty dve, nebo i tri tridy niz a zachoval si rovnou
>pater a mohl se na sebe rano podivat do zrcadla bez odplivnuti.
>Ten vas tchan, i kdyz nikomu neuskodil, tak tam byl do poctu.
>Kdyby nebylo tech prospecharu jako byl vas tchan, tak tech
>"kovanych" komunistu byla takova hrstka, ze by nebyli schopni
>udrzet svuj rezim 40 roku.


Máte samozřejmě pravdu v tom, že vstoupit do KSČ a být tam i jen do počtu je nemorální. Těžko soudit. Já to třeba vyřešil emigrací. Každý to tak udělat nemohl a těžko říci, zda je to nejvhodnější řešení. Nevěřím osobně tomu, že i kdyby tam těch ''kovaných'' komunistů byla jen ''hrstka'', že by to podstatně ovlivnilo udržení toho režimu. Tam bylo zcela lhostejné jejich množství. Rozhodovalo se jinde a to v Moskvě. To jsme nakonec viděli v 68.

130986

17.3.2007 4:36

RE: Skraloup na minulosti

68 68.?.?.?

Reakce na 130986

Rozhodovalo se jinde a to v Moskvě. To jsme nakonec viděli v 68.

Tito si to v Jugoslavii dovedl zaridit jinak. Jenom ti cesti vrtichvostove se nedokazali z te ruske prdele vyhrabat ven.
[pláč] [pláč]

130995

17.3.2007 11:14

RE: Skraloup na minulosti

LenTak lentak (zavináč) inMail (tečka) sk 213.?.?.?

Reakce na 130995

A kedze nechceli vliezt do inej prdele.....
Ale co kazdy normalni clovek uz vysledok pozna.

131011

17.3.2007 17:31

RE: Skraloup na minulosti

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 130995

>Tito si to v Jugoslavii dovedl zaridit jinak. Jenom ti cesti
>vrtichvostove se nedokazali z te ruske prdele vyhrabat ven.

To jistě ano. Byl podstatný rozdíl mezi Titem a Gottwaldem. Tam byl začátek. Tito nedovolil vstup ruských poradců do jeho země, Gottwald byl loutka Moskvy. Já jsem vždycky byl svým způsobem sympatizátorem jugoslávského systému. Co se týče té české podlézavosti mocným, souhlasím. Ale zdaleka tím nemíním pouze minulost a Rusy.

> [pláč] [pláč]

131027

19.3.2007 12:04

RE: Skraloup na minulosti

hc 194.?.?.?

Reakce na 131027

A ty si myslíš, že v Jugoslávii byla nějaká politická svoboda ? Kdo se Titovi postavil, ten šel ke zdi, alespoň na začátku. Tito byl diktátor, který jen nechtěl, aby mu do toho někdo kecal. Podobně jako Ceaucescu.

131187

20.3.2007 9:14

RE: Skraloup na minulosti

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 131187

>A ty si myslíš, že v Jugoslávii byla nějaká politická
>svoboda ? Kdo se Titovi postavil, ten šel ke zdi, alespoň na
>začátku. Tito byl diktátor, který jen nechtěl, aby mu do
>toho někdo kecal. Podobně jako Ceaucescu.


Diktátor ano, z počátku jednal jak píšeš, ale za jeho vlády neznárodnil, jako Gottwald, i posledního ševce a Jugoslávci, oproti režimům zemí Vých. bloku, měli daleko větší míru svobody. Mohli svobodně cestovat a pracovat venku, mohli se svobodně vrátit i s valutami o které nebyli režimem okradeni. Byls tam někdy za jeho vlády? Přijímali dokonce uprchlíky z ostatních lidově - demokratických zemí...

131256

17.3.2007 4:14

RE: Skraloup na minulosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 71.?.?.?

Reakce na 130980

a tim jsme tady u toho, jak vyjebane prodejny je nasinec. jedno co a jak, hlavne kdyz neco sype. to je to vlastni JA, ktere cizkum vzdy chybelo, chybi a asi stale bude chybet.
hovorim zde o zachovani svych principu, sveho "ega" a sve cti. a ano je VZDY mnoho reseni a vychodisek, ale proc nebrat tu nejvyhodnejsi.
ale jsme kazdy jiny, jeden nez aby vstuuupil, tak sel do kotelny, druhy utekl do vyhnanastvi, treti vstuuupil a povysil, a podobne.
takze nikdo nebyl NUCEN vstuuupit, ani lizat prdel, kazdy to udelal protoze chtel. a ted nam zde vyklada jak MUSEL v pudu sebezachovy delat neco proti sve vuli??? [bliji] [bliji] [bliji]

130991

17.3.2007 4:40

RE: Skraloup na minulosti

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 71.?.?.?

Reakce na 130991

clanek psan ve 4:14 jsem psal ja, ne ze bych chtel byt anonymni, ale pri cisteni compu mi vypadl "sign up"! takze se k tomu hlasim nyni,
stefan

130996

17.3.2007 4:28

RE: Skraloup na minulosti

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 71.?.?.?

Reakce na 130980

spravne, je treba mit sve JA a sve zasady a na tech stavet. ono se totiz da vse resit, ale pohodli a prospech je ceskemu lidu blizsi, nez sve vlastni "ego".

130993

17.3.2007 7:33

RE: Skraloup na minulosti

J. H. 85.?.?.?

Reakce na 130980

>Ja bych sel o ty dve, nebo i tri tridy niz a zachoval si rovnou
>pater a mohl se na sebe rano podivat do zrcadla bez odplivnuti.
Jo Jo. Kdybych byl chytrý, schopný a pracovitý, takže bych se stal špičkovým odborníkem, tak bych...
Kdyby bylo hovno cukrem, srali bysme do kafe.
Víte, on ten antikomunizmus je něco tak otřesně blbého, že Texasfógl je proti tomu příjemné osvěžení.
J. H.

131006

17.3.2007 8:10

RE: Skraloup na minulosti

Cesilko 208.?.?.?

Reakce na 131006

Antikomunismus neni neco otresne blbeho, jak se nam tady snazi nekteri namluvit. Byt proti komunistum je jako byt proti syfilisu, rakovine, srani na chodniku nebo jinemu znecistovani zivotniho prostredi.
Jedinou omluvou pro vstup do KSC je podle me blbost mladi, jediny zpusob jak tenhle zlocin aspon castecne napravit je z tehle zlocinecke organizace vystoupit. Pokud je to pripad pana Sveraka, tak bych na neho tak zly jak Richard Kral nebyl. Kdovi, jestli je Kral vubec v pozici aby mohl hodit prvni kamen!

131007

17.3.2007 11:36

RE: Skraloup na minulosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 131007

Otřesně blbé je každé prospěchářské a konjunkturalistické chování. Je úplně jedno, jestli někdo lezl z prospěchářství do KSČ, ODA, ČSSD nebo ODS - pokud tam právě lezl z prospěchářství. Svědčí to o pokřivení páteře, nedostaku sebeúcty a morální integrity.
Takže se tu primárně nejedná o antikomunismus, ale o to, nakolik se pan Svěrák svým vstupem a případně i výstupem a dalším chováním zpronevěřil sám sobě. Nezkouším pana Svěráka ani nikoho jiného soudit - zodpovídáme se především každý sám před sebou, a možná jednou před Instancí Nejvyšší. Nicméně, pan Svěrák, jako každý jiný, musí být připraven nést i nepříjemné následky svého jednání. On sám, pokud vím, dovede být v osobním životě vůči nešvarům jiných také velmi kritický. Jeho souzení se o heslo na billboardu bylo přinejmenším ukázkou zcela necimrmanovského nedostatku nadhledu ...

131014

17.3.2007 14:10

RE: Skraloup na minulosti

J. H. 85.?.?.?

Reakce na 131007

>Antikomunismus neni neco otresne blbeho, jak se nam tady snazi
>nekteri namluvit. Byt proti komunistum je jako byt proti
>syfilisu, rakovine, srani na chodniku nebo jinemu znecistovani
>zivotniho prostredi.
Děkuji za názornou ukázku, co je antikomunizmus. Musí to být nádherný pocit, žít v takhle jednoduchém světě.
Ostatně nic nového. Podobným způsobem se v minulosti někteří vyjadřovali ke kapitalizmu, imperializmu a podobně. Bylo tragedií padesátých let a normalizace, že podobné smýšlení bylo v některých případech považováno za kvalifikaci pro cokoli.
Proto je tento typ antikomunizmu idiotský, že papouškuje něco, co se už v minulosti ukázalo jako koncentrované zlo.
No a je tragedií dnešní doby a jedním z důvodů toho, čemu někteří říkají marazmus, že je toto smýšlení vydáváno za morální neposkvrněnost a kvalifikaci dnes.
J. H.

131017

17.3.2007 14:41

RE: Skraloup na minulosti

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 131017

Lépe bych to ani sám neřekl. Že si dnes zaslepení antikomunisté neuvědomují, že ve své všeobecné zlobě se stali těmi, proti kterým pořád "bojují," to je moc smutné. Zlo plodí zlo, násilí plodí násilí. Pokud nikdy tento postup neskončí nikdy nemůže lidstvo přežít. Dnešní antikomunisté se chovají stejně jako komunisté v 50.letech. Jde z toho až strach.. [překvapení]

131021

17.3.2007 16:47

RE: Skraloup na minulosti

google 84.?.?.?

Reakce na 131007

je velmi zjednodusene hodit vsetkych do jedneho vreca a robia tak len jedinci, ktorych kazde, co len trochu hlbsie zamyslenia sa,
dusevne totalne vycerpava.
ludia, ktori ostali v zajati svojich nekrofilnych obrazov o nemennom svete, kde si urobili rovnicu
antikommunista=dobry clovek a samych seba si zvecnili v ramceku antikommunistu.
na to aby sa otvorene velkohubo definovali ako lepsi ludia, na to im chybaju gule.
oni len skromnucko, "my sme antikommunisti" a do tej ich jednoduchej rovnice, ze to automaticky znamena dobry clovek,
to si uz musi dosadit kazdy sam. to sa rozumie samo sebou.
v tej svoje dusevnej slepote si ani nestacili vsimnut, ze vsetko je v pohybe a ze ich byvali nepriatelia im teraz vladnu.
citaj do konca: "My objebiem ich"

skuste ale podla ich prikladu zaskatulkovat zidbolsevika ako zidovsky fenomen/normu, tak hned vyju ako besni psi.

to nie kommunizmus urobil z cloveka curaka, ale curaci urobili z kommunizmu to, cim on bol.
to iste sa deje dnes, ti isti curaci urobili z ustavy usa, zdrap papiera a su to presne ti isti curaci, ktori skurvia vsetko, na co siahnu.

a pre tych, co nedokazu inac mysliet, nez v skatulkach, pre tych mam tiez jeden argument.
ceskoslovenski kommunisti nemaju na rovasi ani za jednu desatinu zverstiev ako "republikani" alebo "demokrati",
ktori su zodpovedni za vrazdy zien a deti, vojnove zlociny, chemicke utoky en mass.
Juzna Amerika,
Vietnam,
Korea,
Juhoslavia,
Irak,
Afghanistan,
Palestina,
Libanon
.
.
.
zoznam je takmer nekonecny.

Sieg usa!

131024

18.3.2007 20:14

RE: Skraloup na minulosti

listonos 85.?.?.?

Reakce na 131024

Ty dokazes ten svoj antiamerikanizmuis najebat fakt do vsetkeho - dement.

131137

17.3.2007 11:22

RE: Skraloup na minulosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 131006

Proč tu ale glajchšaltujete antikomunismus s tím, že někdo kritizuje bývalé komunisty za to, že jsou dnes schopni využít i toho odporného antikomunismu ve svůj prospěch? [překvapení]

131013

17.3.2007 14:40

RE: Skraloup na minulosti

68 68.?.?.?

Reakce na 131006

Jo Jo. Kdybych byl chytrý, schopný a pracovitý, takže bych se stal špičkovým odborníkem, tak bych...
Kdyby bylo hovno cukrem, srali bysme do kafe.


Pane J.H., ja piji kafe bez cukru, takze ja bych si tam nesral. Ja jsem si to "kdyby" zazil na vlastni kuzi, takze vim o cem mluvim. Mohl jsem byt take sefem jako byl Kevinuv tchan, ale kazdy mame jine zivotni zasady.

131019

17.3.2007 11:57

RE: Skraloup na minulosti

Soudce Lynch 172.?.?.?

Reakce na 130980

... ze by nebyli schopni udrzet svuj rezim 40 roku.
No a urcite by to zapricinilo rozpad Sovetskeho Svazu... [chechtot]
Ne 68, ten clovek si zrejme zachoval rovnou pater!!!
Mohl utect z CSSR a zavarit rodine a chytnout se v zahranici, ale to on neudelal.
A rekneme si uprimne, kolik pravniku, kteri jsou dnes kolem 50ky nebyli cleny strany...
Doporucuji si poslechnout album TORPEDO od Wanastowi Vjecy...
Super texty... Nevim, ze by nekdo v poslednich letech dal na papir a do eteru takove silne vlastenecke citeni...

131015

17.3.2007 16:00

RE: Skraloup na minulosti

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 130980

Vite 68, s takhle vyhranenymi nazory se u emigrantu setkavam velice casto. Pripadaji si jako moralne cisti a nadrazeni diky tomu, ze ONI se na tom nepodileli, ze ONI odesli. Ja to vidim jinak. Kdyz lod nabira vodu a jde ke dnu, tak namornici makaji v podpalubi u pump a krysy opousteji lod. Nebo si snad myslite, ze emigrace par milionu lidi by byla resenim ci pricinou konce socbloku?

Kdyz jste tak moralne nadrazeny minuly, soucasny i budouci antikomunista, proc jste trapne utekl a ted spoza oceanu udilite soudy o rovne pateri? Proc jste nezustal a nebojoval proti rezimu? Utect a nechat v s.ackach sve pribuzne, kteri s cejchem "bratr emigranta" museli pak zit? Nevratit se z dovolene bylo tak snadne...

A k te rovne pateri a divani se do zrcadla. Schvalne, jak by na tom byla vase pater a vase divani se do oci sam sobe s vedomim ze treba "muj syn mohl jit jen na ucnovku, protoze jsem odmitl vstoupit do strany". Vazne by mne zajimalo jak by jste se dival do zrcadla s vedomim ze sice mate rovnou pater a nekolaborujete s rezimem, ale vase rodina si to vase rozhodnuti zustat moralni bude na sobe nest dal do zivota.

A mimochodem, jak je na tom vas pohled do zrcadla treba s vedomim ze "muj bracha / otec / kamarad mel kvuli me emigraci hodne problemu po cela leta". Znam jednu takovou rodinu, kde chlap se zenou a deckem odesli v sedmdesatych letech na zapad. Jejich rodice a sourozenci byli krute perzekuovani rezimem. Dcera jeho sestry nemohla jit na VS a skoncila jako prodavacka. Jeho mama se s vyslechu pomatla a pak zemrela. Jeho otec musel odejit ze zamestnani a delal pak leta zavoznika. A on se v devadesatem vratil se sirokym zovialnim usmevem ze pry "drazi pribuzni" a jedine co jej zajimalo bylo dedicstvi po zemrele matce. Zato nevahal vsude kolem sebe kecat jak jsme my tady vinni ze jsme revoluci neudelali o 20 let drive. Nejste to nahodou vy osobne ??

131022

17.3.2007 19:13

RE: Skraloup na minulosti

Soudce Lynch 172.?.?.?

Reakce na 131022

Tleskam Vam Kevine,
ale nekteri to stejne nepochopi...

131031

17.3.2007 19:31

RE: Skraloup na minulosti

68 68.?.?.?

Reakce na 131022

Vite Kevine, ja jsem za sebou zadnou rodinu nezanechal, takze nikdo za mne netrpel. Ja jsem tam nezustal a prestal bojovat proti komunismu, kdyz muj syn, ktery chodil do druhe tridy zakladni skoly prisel s placem domu, ze se ucili o Leninovi, a ze je mu lito, ze Lenin zemrel. To bylo to posledni steblo, co zlomilo velbloudovi hrbet. Odesel jsem proto, aby moje deti nemusely vyrustat v zemi plne kolaborantu a prisluhovacu. Sam na sebe jsem se neohlizel, bylo mne jedno, jestli zdechnu hladem, ale musel jsem dostat moje deti pryc. Proto, aby se moje deti dostaly dale nez na ucnovku, emigrace byla pro mne mensi zlo, nez vstup do KSC. Ale, kazde jsme jiny, kazdy mame jiny moralni meze. Vas tchan si musi srovnat svuj vstup do strany, ja zase to, ze jsem svou emigraci prestal v Cesku bojovat proti komunismu. Ono se tam dale tezko nejak bojovat, ale aspon jsem je neposilil svym clenstvim.
Nejsem nijak moralne nadrazeny, nejsem ani antikomunista. Nemam nic proti komunistovi, ktery je komunistou z presvedceni. Nemam nic proti nacistovi, kdo je nacistou z presvedceni. Opovrhuji lidma, kteri se ke komunistum dali z prospecharstvi. Tech bylo zhruba 90% vseho clenstvi.
A pro vasi informaci, neprijel jsem si do ceska ani pro dedictvi, ani pro muj byvaly majetek, ktery padnul do rukou komunistu.

131033

17.3.2007 21:08

RE: Skraloup na minulosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 131033

pani 68 a kevin,

ja sa pokusim tu nakusnutu situaciu (zlozitu debatu) zhrnut v jednej vete. mnohi z nas sice odisli do emigracie, ale mnohi, ktori tam ostali, odisli do vnutornej emigracii.

stein55

131039

17.3.2007 21:18

RE: Skraloup na minulosti

Aja 24.?.?.?

Reakce na 131039

>pani 68 a kevin,
>
>ja sa pokusim tu nakusnutu situaciu (zlozitu debatu) zhrnut v
>jednej vete. mnohi z nas sice odisli do emigracie, ale mnohi,
>ktori tam ostali, odisli do vnutornej emigracii.

>
>stein55

A s tim musim souhlasit, nez jsem opustila republiku, uz jsem mela trening v te vnitrni emigraci.

To uzavreni se "sama do sebe" bylo nutnosti k preziti.
Dik, pan stein (musi byt u vaseho nick ta 55, nebo ji mohu vynechat?)

131040

17.3.2007 22:03

RE: Skraloup na minulosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 131040

> (musi byt u vaseho nick ta 55, nebo ji mohu
>vynechat?)

pani aja,

samozrejme, ze uplne staci len stein [mrknutí jedním okem] to s tym ´55 je u mna uz len sila zvyku - je to moj email nick.

stein55

131044

17.3.2007 23:34

RE: Skraloup na minulosti

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 131033

Vite, tak me pripada, s odstupem casu, ze vlastne bylo dobre, ze lide, i ti kteri nebyli v jadru komunisti vstupovali do KSC.
Kdyby byli ve strane jen ti, kteri byli presvedcenymi straniky, tak by strana nikdy nezkolabovala.
Tim, ze se do ni dostali lide kteri systemu neverili, vlastne pomalu tento system nahlodali.
Zacala jina dynamika a pomalu se zacali menit cile.
V USA take lide kteri chteji udrzet sva zamestnani, se musi podridit a drzet hubu. Rika se tomu "self-censura".
Nerikam, ze tito lide porazili Komunismus, ale prohnili ho.
Takze, uz by se ta kapitola mela zavrit a soustredit se na budoucnost.
Dynamika v CZ dostupuje takrka dynamiky za Komunismu, potlacovani volneho projevu, neschopnost a to i takzvanych absolventu tolerovat jiny nazor ukazuje, ze stejne povahy jsou u moci a to neni dobre.
Jen tak na okraj. Docela hanlive se hovori a "ucnovkach", ale nikdo si nevsiml, ze soucasne elity, vlastne prosli ucnovkami a sve druhe profese se dopracovali pozdeji. Toto ukazuje na flexibilitu mysleni ktera je daleko dulezitejsi v soucasnem rezimu.

131046

18.3.2007 0:12

RE: Skraloup na minulosti

Datel 206.?.?.?

Reakce na 131046

No jo jenze ti lide zase vstoupili do stran jinych . Takze tyto strany zase budou zahnivat . Proto je stav jaky je.

131048

19.3.2007 8:55

RE: Skraloup na minulosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 131046

Možná máte pravdu na faktické rovině, asi je to opravu tak, že tím, že shnilotiny nalezly do KSČ, způsobily její vyhnití.
Já ovšem nemíním být shnilotinou jen proto, abych zrušil nějakou stranu, a ani si takových shnilotin nemíním vážit, naopak, budu se před nimi a před tím, co produkují, mít i nadále na pozoru, protože ze své podstaty způsobí vyhnití VŠEHO, kam vlezou.

131176

18.3.2007 0:42

RE: Skraloup na minulosti

Soudce Lynch 172.?.?.?

Reakce na 131033

Tak to jste byl v jine situaci...
To pak jsou Vase tvrzeni vice nez jasna!!!
Ale ne kazdemu se povedlo dostat vyjezdni dolozku pro sebe i rodinu a vycestovat...
My jsme nedostali dolozku ani do Spanelska.

131050

18.3.2007 4:36

RE: Skraloup na minulosti

68 68.?.?.?

Reakce na 131050

Tak to jste byl v jine situaci...
To pak jsou Vase tvrzeni vice nez jasna!!!
Ale ne kazdemu se povedlo dostat vyjezdni dolozku pro sebe i rodinu a vycestovat...
My jsme nedostali dolozku ani do Spanelska.


Kde jste prisel na to, ze jsme dostali vyjezdi dolozku? My jsme utekli bez jakekoliv vyjezdni dolozky.

131061

17.3.2007 21:40

RE: Skraloup na minulosti

Datel 206.?.?.?

Reakce na 131022

Kevine nejsem ani komunista ani anti. Ale proste lide kteri vstupuji do ruznych stran s prospechu , jsou prospechari. Diky takym se tento svet velice krivi. Nikdo nemusel delat revoluci . Stacilo nelezt do strany . Znal jsem hodne lidi kteri proste odmitli a zachovali se jako lide.

131043

19.3.2007 8:04

RE: Skraloup na minulosti

Cesilko 208.?.?.?

Reakce na 131022

Kevine, ja jsem emigroval take v sedmdesatych letech, ale nikdo z me rodiny perzekvovan nebyl. Ne ze by komousi byli takovi dobraci, ale protoze nas utekly statisice, tak kazdy ze soudruhu nejakeho toho emigranta v rodine mel.
Ty duvody proti emigraci ktere udavate se hodi jeste lepe jako duvody proti jakemukoliv druhu odporu. A tak jste chodili na schuze, jasali v pruvodech, zdobili okna, hrbili hrbety a nicili tak svou kolaboraci zivoty vlastnich deti. A dnes jeste mate tu drzost se na ty deti vymlouvat.

131173

19.3.2007 15:52

RE: Skraloup na minulosti

r123 213.?.?.?

Reakce na 130980

Ha hrdina. Kolik vám je? Nabídli vám soudruzi to člensví? Jestli ne tak moc nemachrujte - třeba byste se zrovna podělal. A jestli jste v té době nežil, tak vůbec mlčte, protože víte úplný prdlajs jak byste se zachoval.

131194

19.3.2007 20:37

RE: Skraloup na minulosti

68 68.?.?.?

Reakce na 131194

Ha hrdina. Kolik vám je? Nabídli vám soudruzi to člensví? Jestli ne tak moc nemachrujte - třeba byste se zrovna podělal. A jestli jste v té době nežil, tak vůbec mlčte, protože víte úplný prdlajs jak byste se zachoval.

Ne, nepovazuji se za hrdinu. Jenom za cloveka s rovnou pateri. Je mne hodne let, nebojte se. Narodil jsem se jeste pred komunismem. A soudruzi mne nabidli clenstvi nekolikrat. I mne to predstavili co budu mit kdyz k nim pujdu, a co nebudu mit, kdyz k nim nepujdu. A nesel jsem k nim a nepodelal jsem se. Radeji jsem ty jejich "vyhody" nemel.

[smích] [smích]

131204

17.3.2007 9:27

RE: Skraloup na minulosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 130976

>Znam docela hodne lidi, kteri se do KSC dostali prave tak. Treba
>muj tchan. Ferovy a poctivy clovek, co nikdy v zivote nikomu
>neuskodil. Jenomze delal v podniku,

bla bla bla -- klasická výmluva každýho kariéristy.

Když "lanařili" mně (rok 1985) - řekl jsem ne a hodlal vytrpět důsledky..... no voni stejně žádný nepřišli, protože mně soudruzi prostě potřebovali.......

Takže on ten tvůj tchán asi holt nebyl až tak špičkovej odborník, nebo holt neměl tu odvahu ... ale pak o něm těžko jde tvrdit, že byl férový a poctivý......

131009

17.3.2007 16:12

RE: Skraloup na minulosti

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 130976

no, jak pravi stary vtip. Je rozdil byt u komunistu a byt strannikem asi stejne, jako je rozdil kdyz je Franta "u vola" a nebo je Franta Vul...
----------------------------------------------------------------
Opravdový v tip je v tom, že kdyby nikdo nebyl u komunistů a nikdo nebyl straníkem, tak tu boševické svinstvo nikdy nebylo.To oni ten režim dělali.

131023

20.3.2007 7:39

RE: Skraloup na minulosti

Petr Pokorný pe (tečka) po (zavináč) volny (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 130976

Rád bych upozornil, že jsem nepochopil rozdíl:

15% kurev co videli jen vyhody a....

Treba muj tchan. Ferovy a poctivy clovek, co nikdy v zivote nikomu neuskodil. Jenomze delal v podniku, ktery vyrabel castecne i pro armadu a tak tady byl befel zhora, ze kazdy vedouci pracovnik pocinaje dilovedoucim musi byt clenem. A tchan, spickovy chemik, dostal narizeno, ze bud pujde delat provozniho laboranta (platove o 2 tridy dole, odborne v suterenu) a nebo zustane sefem vyvoje a vstoupi do strany. Co by ste na jeho miste udelali vy? Vstoupil, kazdy mesic platil znamky a tim to skoncilo...

131242

20.3.2007 12:30

RE: Skraloup na minulosti

Aja 24.?.?.?

Reakce na 131242

Nesoudim, nehazim kamenem.

Je to, jak kazdy vnitrne citi.

Muj tchan byl pravnik, do strany vstup odmitl a tak sel (ne o dve tridy niz, ale vozit kosti do ZOO a posleze topit do hotelove kotelny).....jooo a deti, ty mel tri.

Rad jsem mela tchana a rada mam Sverakovu tvorbu, takze kudy, kudy cesticka?

131271

20.3.2007 15:22

RE: Skraloup na minulosti

68 68.?.?.?

Reakce na 131271

Muj tchan byl pravnik, do strany vstup odmitl a tak sel (ne o dve tridy niz, ale vozit kosti do ZOO a posleze topit do hotelove kotelny).....jooo a deti, ty mel tri.

Klobouk dolu pred vasim tchanem. Pravnici na tom byli v komunisticke spolecnosti nejhure. Komuniste se jich bali a potrebovali je zlikvidovat. Pravnici totiz byla inteligence, ktera mohla poukazovat na protipravni pocinani KSC. Napriklad, bylo a je protiustavni, aby jakakoliv politicka strana mela svoji ozbrojenou slozku, coz komunisti meli - Lidova Milice. Bylo a je protiustavni zabranit komukoliv, aby svobodne emigroval do zeme, kterou si sam vybere. A takovych protiustavnich poruseni bylo nescetne. Proto byli likvidovani na mista, kde nemohli uredne na tahle poruseni poukazovat, kde nemohli KSC skodit. Nekteri skoncili hur nez vas tchan, skoncili v Jachymovskych dolech, ze kterych se jich vetsina uz nevratila. Na mista techto odsunutych pravniku si komuniste udelali svoje pravniky. Vetsinou to trvalo sest mesicu "vystudovat" na JuDr. Ani stredoskolske vzdelani k tomu nebylo potreba.

Proto jsem se zde tolik rozdiskutoval, ze i ti "hodni" a "z donuceni" komuniste svym clenstvim znacnou merou prispivali k udrzeni komunismu po 40 roku. Prispevatel "Soudce Lynch" vam bude tvrdit, ze proto, ze vas tchan topil v kotelne, tak budoval komunismus. Takze to podle neho bylo asi stejne, jako kdyby byl clenem KSC, jenze nemusel platit prispevky. Hodne zdejsich prispevatelu by radi mavli rukou nad komunistickou minulosti. Asi uz nevi, nad cim chteji mavnout rukou.

Sverak, jako filmar je podle mne velky umelec. Sverak jako charakter je podle mne loutka, ktera nema charakter. Tyhle dva rysy by se mely u pana Sveraka rozlisovat a nespojovat.

131280

20.3.2007 18:47

RE: Skraloup na minulosti

Aja 24.?.?.?

Reakce na 131280

Souhlas.
Vy vite, ze jsem uz mnohokrat mluvila o tom, ze mam s komunisty nevyrizene ucty (a uz je asi nikdy nevyridim).

Na druhe strane me mrzi, ze puvodne levicovy Werich mel od komunistu zaracha a my, jako jeho divaci a ctenari jsme prisli o neco, co uz se neda dohnat.

Nevim, podle ceho delim, ale Sverakovi, stejne jako Kunderovi, odpoustim, Kohoutovi uz ne. Neptejte se proc.
Tak.

131289

20.3.2007 20:34

RE: Skraloup na minulosti

68 68.?.?.?

Reakce na 131289

Vy vite, ze jsem uz mnohokrat mluvila o tom, ze mam s komunisty nevyrizene ucty (a uz je asi nikdy nevyridim).

Na druhe strane me mrzi, ze puvodne levicovy Werich mel od komunistu zaracha a my, jako jeho divaci a ctenari jsme prisli o neco, co uz se neda dohnat.


Ajo, nevim, jestli se tady da mluvit o odpousteni. On ani ten Sverak se po nejakem odpusteni nepta. Ja myslim, ze ho musime posuzovat jako umelce a potom jako moralni charakter. Stejne tak musime dat kredit Hitlerovi za jeho malirske umeni, ale jako moralni charakter byl lidska zruda. Musim honem pro pro zdejsi prispevatele podotknout, ze neprirovnavam Sveraka k Hitlerovi, aby tady zase nebyla zaplava reakci na moji uvahu.

Abych vam Ajo rekl pravdu, ja jsem vsechny ucty s komunistama vyhodil. Nema cenu to v sobe drzet. Ale na druhe strane, tak jak jsem nikdy nemel respekt pro zadneho komunistu, jako k jeho moralnimu charakteru, tak dnes porad ten respekt nemam, at uz to byl "hodny" komunista, nebo komunista "z donuceni." Takze, ja nemam zadne dilema jako pan Kral a mnozi ostatni. Pro mne je Sverak filmovy umelec, ale jako charakter je nic. Jako dalsi priklad uvedu filmar Roman Polanski. Po filmove strance genius, ale jinak pedofil. A takovych prikladu je nespocetne. Takze je potreba si udelat kategorie.

131295

21.3.2007 0:46

RE: Skraloup na minulosti

Aja 24.?.?.?

Reakce na 131295

Ja to tusila, ze se mi Sverak o zadne odpusteni neprosi. [velký smích]

To je, vice mene, pro me.

Na cloveka se divam v cele jeho komplexite,integrite- nemuzu udelat kategorii Sverak-komunista, Sverak-umelec. Pokud ho chci uznavat jako tvurci osobnost (coz chci), musim si najit nejaky postoj k jeho clenstvi ve strane ( i muj tchan "jim" odpustil, byl katolik-ale nezapomnel).

Je-li Roman Polanski pedofil (netusila jsem), odpustit nemuzu a jeho filmy pro me ztraci na verohodnosti.

Kategorie nedelam, vsak vite, ja skatulky nerada. [smích]

131312

21.3.2007 2:10

RE: Skraloup na minulosti

Petrzas petrz69 (zavináč) atlas (tečka) cz 75.?.?.?

Reakce na 131312

68 a Ajo
jsem rad, ze nejsme narod samych Kevinu. Ze nekdo z nas prece jen emigroval, nebo podepsal Chartu, nebo zase naopak nepodepsal vstup do strany.
Protoze TIHLE LIDE delaji dejiny. Kolaboranti kteri se schovavali za potrebu komunistickych studii pro svoje vlastni deti, jen aby mohli travit pivni weekendy na svych chatach ve me vzbuzuji fyzickou nevolnost.

131318

21.3.2007 4:47

RE: Skraloup na minulosti

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 131318

Jestli vy ted zrovna tvorite dejiny, tak potes koste. V CR zustalo miliony lidi, kteri rezim nemeli radi, nebyli Masinove, aby se prostrileli a nebyli natolik duveryhodni, aby mohli vycestovat aspon do Jugoslavie. Na rozdil od neuspesne frakce komunistu, ktera skoncila ruzne podle toho, kdo se osobne angazoval na jejich osudu anebo zda pristoupila na spolupraci s STB.

Je velky rozdil mezi Tosovskym, ktery slouzil STB jako expertni zdroj, nikoho neudal a na nikoho nedonasel, je jiste rozdil mezi nasim humanistou, ktery sice podepsal Chartu, ale jezdil v medvedu a jeho spis, ktery musel na tak vyznamneho disidenta existovat,byl zkartovan. To je ta lepsi varianta, v horsim pripade ho nekdo vlastni, coz mohlo mit neblahy vliv pro CR za Havlova presidentovani i expresidentovani. A je jiste rozdil mezi panem Novakem, ktery zil svuj obycejny zivot a byl tudiz pro STB nezajimavy, aby ho kontaktovala.Pak teprve nastupuji ty svine, ktere se sami nabidli ke spolupraci. Donaseci se najdou vzdy a vsude, ale to zrovna vam neni treba vysvetlovat.

Tyhle miliony zbabelcu a kolaborantu, kterym se rika narod museli zit v CR, vychovavat svoje deti, a kdyz nam byl nabidnut v neci rezii prevrat, tak vysli do ulic a projevili to, co citi. A nesli kuzi na trh, protoze pouze uzky okruh lidi vedel, ze se hraje v rezii socialistickych spicek za souhlasu Moskvy. Takze s temi kolaboranty opatrne. Zas tolik kolik se vam jich roji v hlave jich nebylo.

131323

21.3.2007 12:45

RE: Skraloup na minulosti

Aja 24.?.?.?

Reakce na 131318

>68 a Ajo
>jsem rad, ze nejsme narod samych Kevinu. Ze nekdo z nas prece jen
> emigroval, nebo podepsal Chartu, nebo zase naopak nepodepsal
>vstup do strany.

>Protoze TIHLE LIDE delaji dejiny. Kolaboranti kteri se schovavali
>za potrebu komunistickych studii pro svoje vlastni deti, jen aby
>mohli travit pivni weekendy na svych chatach ve me vzbuzuji
>fyzickou nevolnost.

Pockejte trosku, ne tak hopem.

Ciste osobne:
Kdyz jste emigroval, zustala vam doma cast rodiny, kamaradi?
Povazujete je za kolaboranty?

Tendence skatulek, cernobileho videni a zjednodusovani se cas od casu vytvori doma (ze jsme zdrhli a nezustali v tom srabu a "nebojovali"[mrknutí jedním okem] a venku, prave naopak (ti doma byli vsichni bud bolsevici, nebo kolaboranti).

Nemam pocit, ze by Charta nebo emigranti psali dejiny. To byva vysadou nekoho(neceho?) uplne jineho, zvlaste v soucasnosti.

131345

16.3.2007 23:16

Svěrák je sotva umělec natož český.

Čechomil 67.?.?.?

Svěrák patří k rozsáhlé židovské komunitě, která si vybrala českého hostitele. To je hlavní důvod jeho úspěchu. Do stejného pytle patří i jemu podobný a ještě horší Polívka. Svěrák apeluje na českou lůzu a ožralou inteligenci svým primitivismem a hulvátstvím. Jeho hry a herecké výkony mají malou hodnotu, ale to se jak on dobře ví dá dohnat nedostatkem studu a slušnosti a toho on velmi využívá. Jeho slavný Cimrman je nezábavná snůška nesmyslů, kterou mnoho nanicovatých Čechů žere s navijákem hlavně proto, že se jim zdá zábavné, že takové blbosti někdo říká na veřejnosti. Slovo hovno taky není moc zábavné, ale když by ho třeba Klaus řekl v televizi, tak by se tomu všichni náramě smáli. Holt prostě židovská umělecká komunita nemá moc takových kabrňáků jako třeba Forman, který dokáže udělat krásný film, a kdyby se dokázal oprostit od židovské propagandy, tak by jich natočil takových víc.
Vyčítat komediantům, do kteréž kategorie drtivá větčina českých a v česku působících herců patří je absolutní nesmysl. Tito lidé bez slušnosti a ostychu nemají žádnou vážnost, aby se jim toto mohlo vyčítat.

130974

17.3.2007 0:53

RE: Svěrák je sotva umělec natož český.

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 130974

Cimrmany většinou kritizují lidé, kteří je nepochopili. Z Vašeho příspěvku je to jasně patrné. Je to smutné. Očerňovat za každou cenu. Je mi Vás líto.

130978

17.3.2007 1:42

RE: Svěrák je sotva umělec natož český.

Vodník 81.?.?.?

Reakce na 130974

>Svěrák patří k rozsáhlé židovské komunitě,
??? [překvapení] [překvapení] No tak to slyším opravdu poprvé, ale i kdyby, tak zrovna u něj to je IMHO naprosto vedlejší.

Jinak Vám to už napsal Sklenička: cimrmanovský humor Vám zřejmě uniká. Inu, nejsme všichni stejní a nesmějeme se stejným věcem...

130981

17.3.2007 2:02

RE: Svěrák je sotva umělec natož český.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 130974

"Zasloužená pocta"

Prezidentská medaile za podporu státu izrael byla při nedávné návštěvě USA udělena zednářskou lóží B`nai B`rith prezidentu ČSFR Václavu Havlovi. Při této příležitosti přednesl V. Havel projev, ve kterém přítomným slíbil, že Československo zlikviduje antisemitismus, za což se mu dostalo obrovského aplausu. A za pozornost jistě stojí i fakt, že na zmíněné zednářské fórum uvedl československého prezidenta filmový režisér Miloš Forman."

Vyšlo v Týdeníku Politika 14.11.1991 - viz fotokopie

http://vox.dharma.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=145

130982

17.3.2007 10:09

RE: Svěrák je sotva umělec natož český.

semitsky snilko (ss) 84.?.?.?

Reakce na 130982

>Vyšlo v Týdeníku Politika 14.11.1991 - viz fotokopie
>http://vox.dharma.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=145

= viz fotokopie

131010

17.3.2007 4:48

RE: Svěrák je sotva umělec natož český.

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 71.?.?.?

Reakce na 130974

bohuzel jsem taky za nekolik desitek let cimrmanovsky humor nepochopil. pripada mi to tlachani o hovne, no proste cizkovsky styl!!!
[chechtot]

130997

19.3.2007 21:31

RE: Svěrák je sotva umělec natož český.

Michaela chlemtilka (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 130974

>Svěrák patří k rozsáhlé židovské komunitě, která si
>vybrala českého hostitele. To je hlavní důvod jeho úspěchu.

Tohle snad nemůžete myslet vážně... jsme národ povětšinou povrchní a rychle soudící. Tím pádem si nejsem jistá, jestli by tu mohl mít úspěch někdo JEN PROTO, že je černej, puntíkovanej nebo zrovna Žid... Pokud Svěrákův humor považujete za "apelaci primitivismem a hulvátstvím", opravdu si nedovedu představit, jak byste v tomto porovnání soudil ostatní rádoby-zábavné pořady, filmy, pokusy o vtipné vyhlašování různých cen či reality show, které jsou nám podsouvány v nechutně větším měřítku... Jejich úroveň je z 99,9 % s úspěchem zpochybnitelná, což bude asi důvod, proč právě "cimrmanovský" humor má tolik příznivců... ve srovnání s výše uvedenými se u Svěráka vámi zmíněné "vulgarismy" objevují velmi sporadicky... Z různých fór vím, že je jedním z jejich pravidel "neurážení a slušné chování", takže to nejmírnější, co mě ve spojitosti s vaším příspěvkem napadá je, že zřejmě patříte mezi tu rozšířenou sortu zvanou "čtenáři Blesku a diváci Novy", kde jsou vám ona slova dávkována tak štědře, že je zřejmě v té záplavě přestáváte registovat...

131209

19.3.2007 22:14

RE: Svěrák je sotva umělec natož český.

leo69 89.?.?.?

Reakce na 131209

Když jsme u té "židovské komunity", tak se musím přiznat, že mám jemný a inteligentní humor pana Svěráka a spol. mnohem raději, než rádoby humor dalšího adepta dané komunity "superbaviče" Petra Novotného... [oči v sloup] (Všimněte si paní Michaelo v jaké prorazil televizi k výšinám "uměleckého" nebe a kdo tu televizi vlastní a vlastnil. Pak pochopíte, že jsou různé klany, které si hrajou do noty dle potřeby).

m, [smích]

131213

16.3.2007 23:26

Dost blbej článek

No. 85.?.?.?

Fakt autor trošku ujel. Řadím autora článku mezi "chytráčky" a "brouky pytlíky" [smích]

130975

17.3.2007 2:29

Nesoudil bych tak příkře

Zvědavej. 4.?.?.?

Film ''Vratné láhve'' jsem neviděl, tudíž nemohu hodnotit. To Svěrákovo členství v KSČ vidím spíše ve zvrhlosti tehdejšího režimu, kdy byl každý významnější člověk postaven před dilema - buď vstoupíš a budeš moci pracovat, nebo nevstoupíš a skončíš někde v kotelně. Morální to samozřejmě není.

Mnoho Svěrákových filmů pokládám za skvělé, až vynikající. (Co je vám doktore, - Marečku, podejte mi pero, - Na samotě u lesa, - Kolja, - Tmavomodrý svět, atd...)

130985

17.3.2007 3:46

reklamy

TT 88.?.?.?

Hele, a to skutečně nikoho neserou ty reklamy ve filmu??? Vždyť je to do očí bijící sračka? [bliji] [bliji]

130988

19.3.2007 21:46

RE: reklamy

Michaela chlemtilka (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 130988

Když to je těžký... furt se všude hlásá, jak peníze na filmy nejsou... no a když už je někdo ochotnej je dát, tak za to samozřejmě "chce být vidět"... Nedá se tomu asi moc bránit, je to poslední dobou silně rozšířená záležitost... Moc bych se nad tím nerozčilovala, je to holt nutný zlo... Otázkou vždycky je, jak se to podaří tvůrcům do filmu nacpat... Například propagace sponzorů v čes. filmu "Prachy dělaj člověka" byla násilná a otřesně do očí bijící, až rušivá [pláč]

131212

20.3.2007 6:29

RE: reklamy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 131212

Nevěřim, že Svěráci nejsou schopni sehnat peníze jinak než tímhle způsobem. Svěrák na co sáhne, tak je úspěch. Podle mě se mu musí prachy hrnout. Nevim jak ostatním, ale Svěrákům určitě.. A pokud ne, tak ať radši netočí nic. Protože u mě klesli hodně hluboko. Na Tmovomodrej svěT peníze byli a na takovou nízkorozpočtovou věc jako vratné láhve ne? NEVĚŘIM

131238

20.3.2007 8:58

RE: reklamy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 131212

Laciná zástěrka "nutného zla" je právě to, co udržuje zlo v chodu a u moci. Žádné zlo není nutné, záleží jen na tom, co jste ochotna obětovat a zaplatit, abyste nemusela být zlá. V tomto konkrétním případě nestojí veškeré filmové umění světa za to, co zla již různými formami a metodami napáchalo - podle mého názoru.

131254

20.3.2007 10:54

RE: reklamy

Michaela chlemtilka (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 131254

Jsou horší "zla" než reklama ve filmech... kritizovat to můžeme, až bude k dispozici jiné řešení, odkud si ty peníze na filmovou produkci "vyčarovat"... Máte nějaké návrhy?

131265

20.3.2007 14:54

RE: reklamy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 131265

Není lepší a horší zlo. Zlo je prostě Zlo. Ano, mám návrhy, už jsem je tu naznačil, a snažím se je na sobě aplikovat - jeden každý z nás by neměl dělat nic z prospěchářství, a neměl by tvrdit, že volí "menší zlo", aby mohl něco dělat (cokoliv)... a to i kdyby nemohl točit film. Produkce filmů není alfa a omega života, ani mého, ani Vašeho a nakonec ani páně Svěráka - na světě jsou skutečně důležitější věci, např. vlastní morální integrita. Netvrdím tímto, že jsem bez chyby, ale přinejmenším se nedivím, když mě za chyby někdo kritizuje, nebo když za ně musím platit.

131278

19.3.2007 23:16

RE: reklamy

Osvetár 84.?.?.?

Reakce na 130988

>Hele, a to skutečně nikoho neserou ty reklamy ve filmu???

pan/pani canakja,

nie ste sam/sama; tu je mienka z jedneho slov. blogu + diskusia
~> Český film alebo 100-minútová reklama?

131216

17.3.2007 4:54

na Sveraka mi nesahejte

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Komunistum nefandim,ale ne vsichni komunisti pojidali male detatka a mlatili po hlavach politicke vezne v Pribrami.
Pan Sverak verim je clovek dobry a citlivy.Nevime jake pohnutky ho privedli k rozhodnuti stat se clenem strany a kdyby byli vsichni v tom KSC jako pan Sverak,Dubcek a Smrkovsky ,tak to nakonec nemuselo v tom Ceskoslovensku zas tak spatne dopadnout.
Socilalismus s lidskou tvari by urcite byla parketou velikeho ceskeho humoristy pana Sveraka.
Ja jen doufam,z produkce rodiny Sveraku nam vzejde jeste mnoho kulturniho obohaceni.

130998

17.3.2007 5:48

Mam pana Sveraka rad

jammx jammx (zavináč) volny (tečka) cz 212.?.?.?

protoze je to proste normalni a hodny clovek. Jiste jste postrehli, ze se neucastni protikomunistickych vypadu sveho souputnika, pana Smoljaka. Jsou kamaradi, ale bohuzel ne tak velci, aby to dokazalo z pana Smoljaka udalat take normalniho a hodneho cloveka. To, ze se pan Sverak podobne neangazuje, urcite nebude proto, ze nejaky cas vlastnil rudou knizku, protoze podobnych tazeni se ucastni i nekdejsi velmi ukriceni svazaci, ale proto, ze nikdy nebyl ani ukriceny svazak ani zaryty antikominista. To, ze nekomu nekdo ublizil, to ze nejaky system byl spatny, hloupy, blby, jeste neni duvod ke mste, ale k tomu, abychom se spolecnost snazili usporadat lepe. Pan Sverak k tomu svym dilem a podle svych schopnosti prispiva, za coz mu budiz dik. I kdyz - opravdu velmi se to nedari, protoze takovych Sveraku neni dost. Vlastne - je jich naprosta mensina proti zlym zavilym "intelektualum" a hloupe mase, ktera sebou necha smykat. Podle toho take spolecnost vypada.

131003

18.3.2007 9:55

RE: Mam pana Sveraka rad

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 131003

I kdyz - opravdu velmi se to nedari, protoze takovych Sveraku neni dost. Vlastne - je jich naprosta mensina proti zlym zavilym "intelektualum" a hloupe mase, ktera sebou necha smykat. Podle toho take spolecnost vypada.
-------------------------------------------------------------------
[chechtot] [chechtot] [chechtot]
Srandysto.
Pamatuju, jak hodný strejda Svěrák a jeho " kůltůrní fronta"
bojovala za svobodu v Čt a jak smýkala s hýkající hloupou masou va Václaváku.A to že podepsal antichartu...

131073

17.3.2007 7:23

Za každého mluví činy

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

a ne to, co o něm říká někdo druhý.
Pan Král je velmi antikomunistický a těžce kritický vůči cizí minulosti, ale nějak přehlédl současné dlouhodobé aktivity pana Svěráka.
Nějak si nevšiml charitativního projektu Paraple pro paraplegiky, kterého je pan Svěrák veřejnou tváří, přehlédl pořady pro děti, kterých s Jaroslavem Uhlířem udělali nespočet. Nevím jak jiným, ale to mi jako lezení do zadku současnému režimu nějak nepřipadá.
Ono nic není jen černé a jen bílé. Věřím, že ani pan Král není tak úplně světec, jak by se při čtení jeho článků mohlo zdát. Mně se většinou články pana Krále líbí, ale tady fakt "ulít".
BTW, humor pana Svěráka je na rozdíl od jiných, těžce komerčních profláklých "umělců", které vidíme téměř denně na obrazovce, laskavý, lidský, inteligentní a na úrovni, podobně jako styl Marka Ebena.

131005

17.3.2007 11:17

o nicem

Pavel -Čert- Němec 85.?.?.?

Posledni opravdu dobrej ceskej film byla komedie Kour od Tomase Vorla z roku 1991. Vsechny ty postkomunisticky Pelisky, navraty idiotu, ruky co netleskaji a podobny sracky uz nestoji za nic. Sverakovy filmy ani nema cenu zminovat. [bliji] To uz si radsi pockam az zas nekdy v Aeru pujde neco od Pana Rezisera Tarkovskeho.

131012

17.3.2007 17:37

Ehhmm co takhle zpět k filmu ?

Sklenička 213.?.?.?

Chápu, že autor článku svůj antikomunismus musí narvat do všeho, ale což takhle se vrátit k tomu filmu ? Hmm ? Jaké dojmy, jaké zážitky a tak ? No ? Tady by se taky hledala konspirace i ve Večerníčku o Krtečkovi.. [chechtot] [oči v sloup]

131028

17.3.2007 18:54

:?

JarynR 89.?.?.?

Tento web sem našel teprve dneska a říkám si, že je bomba, ale kliknu na tento článek a pak na diskusi a už sem asi nevlezu, soudit někoho, že byl v minulosti komunista a špinit jeho filmy, když ani sám žádnej nenatočil je pěkný svinstvo [bliji] , ale máte pravdu, že je to český... Většinou na komunisty nejvíc nadávají bývalí komunisti, kterým tento režim neumožnil jejich opětovnou vládu - tím nemyslím to že ve vládě nejsou, řekl bych že je jich tam spoustu a nejen tam [naštvaný] .
A kdo Svěrákův humor nechápe tak nemusí chodit na jeho filmy nebo ať se pokusí natočit svůj - možná dát plastovou konvici na plynový vařič může připadat jako kýč, ale víte kolik u nás vznikne požárů jen skrz takovýto přehmaty!

131029

17.3.2007 19:44

Návrh pro Autora

Sklenička 213.?.?.?

Za frajeřinu a alespoň zásadní korektnost bych považoval, kdyby autor článku přišel konfrontovat svůj názor s názory čtenářů. Špinit to ano, ale co takhle trochu lidské pokory k práci někoho jiného ? Proč bychom měli urážet lidi, kteří se věnují charitě, nikomu neublížili, rozsvěcují světlo v lidských duších a ukazují na lidskost a něhu ? Opravdu nechápu autora... [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný] [bliji]

131034

17.3.2007 20:18

RE: Návrh pro Autora

Aja 24.?.?.?

Reakce na 131034

..tusim zbytecnou snahu; pan Kral nikdy nediskutuje.

131035

17.3.2007 20:36

RE: Návrh pro Autora

Sklenička 213.?.?.?

Reakce na 131035

Tím ale pro mě ztrácí jeho "články" jakoukoli cenu a ztrácí můj zájem. Jenom to ve mně vyvolává domněnky a názory na Krále (pan mu říkat nebudu), které by místní cenzurou neprošly. [naštvaný]

131037

17.3.2007 21:54

RE: Návrh pro Autora

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Reakce na 131035

>..tusim zbytecnou snahu; pan Kral nikdy nediskutuje.

A další, nepříliš vábná skutečnost je ta, že se navíc schovává za pseudonym, neboť se očividně strachuje o svou kůži. Skoro jako ten "sniper", pěkně ze zálohy si střelit do oběti. Fujtajbl ! Pane Editór, dejte sem nějakou ikonku pro "odplivnutí si". [naštvaný]

131038

18.3.2007 6:45

RE: Návrh pro Zmatouska

google 84.?.?.?

Reakce na 131038

>A další, nepříliš vábná skutečnost je ta, že se navíc schovává za pseudonym,
>neboť se očividně strachuje o svou kůži. Skoro jako ten "sniper", pěkně ze zálohy si
>střelit do oběti. Fujtajbl ! Pane Editór, dejte sem nějakou ikonku pro "odplivnutí si".

ono, nie je tazko byt frajer,
ked sa stoji po spravnej strane barikady, Zmatousku.
za komunizmu tiez nikoho nezatvarali, ked otvorene machal cervenou zastavou a spieval internacionalu.

my tu v Europe mame holokaustnicke a "vseljake" ine certovske ideo-zakony, o ktorych nasinec nema ani paru.
a ako dobre viete, neznalost zakona neospravedlnuje.
a aj keby ste zakony vlastnej zeme poznal, tak tu mame tzv. europsky dekret, podla ktoreho vas vydaju do inej eu-zemi,
kde vladnu ine zakony, aj ked dovod vaseho vydania, vo vasej vlastnej zemi,
trestny nie je.

takze predtym, nez tu budete velkohubo frajerovat,
naplujte si na vlastne topanky a "odplujte!"

131064

18.3.2007 9:02

Für Untermensch

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Reakce na 131064

>ono, nie je tazko byt frajer,
>ked sa stoji po spravnej strane barikady, Zmatousku.

Gugle, gugle ! Ty si ale KOKOT !

131065

18.3.2007 12:31

RE: Für den spastischen OBERAFFEN

google 84.?.?.?

Reakce na 131065

vidim, ze pre dementov a senilov bola znesena cenzura.
to zas bude radosti vo vasich koncinach.
oznamte to aj arkanovi.

to s tou nemcinou dedko, to radsej ani nepokusajte. tym uz inteligenta neuhrate.
dve chyby v napise, skladajucom sa z dvoch slov, neospravedlni ani vas vysoky vek.
to ide jednoznacne na konto vasej vrodenej neschopnosti ponimat a osvojit si nove
suvislosti, zlozitejsie od NENASRAT SI DO KALHOT!

131085

18.3.2007 14:03

RE: Návrh pro Zmatouska

Vodník 81.?.?.?

Reakce na 131064

Počuj, google, ja sa s týmto Matouškom tiež na veľa vecí neshodnem. Ale teraz by som mu dal za pravdu.

Nemusí byť každý v extázii zo Svěrákovho humoru, no jeho miesto v histórii českej kultúry a jazyka je po boku V+W alebo Suchého a Šlitra. Ak má niekto vôči tomu námitky, nech ide k veci a neargumentuje členstvom vo strane (navyše iba do r.1969).

Rovnako nemám potrebu kričať na Matouška, že je to šábes-boy (aj keď si to môžem myslieť), keď už mi neostáva nič iného ako s jeho názorom súhlasiť. Prosím - až sa bude zastávať Busha a Israelu, rád sa pridám, keď mu zasolíš, ale keď poslal Krála do riti, napíš mu, prečo by Král do riti nemal chodiť, nie o tom, že machruje "na správnej strane barikády" (?? - nejde o Židy ani o holokaust, ale o Svěráka). Ináč sa správaš rovnako ako Král.

131091

18.3.2007 14:13

RE: Návrh pro Zmatouska

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 131091

To je velmi korektní názor. Některé věci se ale vyargumentovat nedají - zvláště tam, kde se bavíme o uměleckém díle, které je z definice spíše záležitost citu než rozumu (tedy mělo by být). Já mám například zkušeností podložený názor, že když někdo káže vodu a pije víno, či je v jiném směru osobně nedostatečný, je to znát i na tom, co produkuje, byť i byl takový profík a šikula, že to umí zakrýt profesionálními a na efekt vypočítanými triky. Neříkám teď, že je to tento konkrétní příklad, jen říkám, že takové věci se vyargumentovat nedají - je to vždy jen o osobních pocitech, které ale, znovu opakuju, mají přinejmenším v oblasti umění své nezastupitelné místo - ať se třeba rozum vztekne [mrknutí jedním okem]

131096

18.3.2007 14:54

RE: Návrh pro Zmatouska

Vodník 81.?.?.?

Reakce na 131096

O.k. Ale ať pak napíše, že Svěrákův humor nemá rád, nikdo mu to nebude mít za zlé. Ale napsat, že Svěrák stojí za prd, "no, a nakonec byl taky ve straně, že jo", považuju za imbecilní.

131103

18.3.2007 15:09

RE: Návrh pro Zmatouska

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 131103

Tato odpověď se mi líbí. Postrádá logické argumenty, je příjemně a relevantně postavena na Vašem osobním pocitu [mrknutí jedním okem]

131107

18.3.2007 15:58

RE: Návrh pro Zmatouska

Vodník 81.?.?.?

Reakce na 131107

> Postrádá logické argumenty,
Tak ještě jednou: osobní nechuť k Svěrákovu kumštu nelze "objektivisovat" poukazem na jeho členství ve straně. Vám tato námitka nepřipadá logická?

> je příjemně a relevantně postavena na Vašem osobním pocitu [mrknutí jedním okem]
Myslíte, že nevhodnost tohoto směšování je můj osobní pocit? Že míchat jabka s hruškama jde docela dobře, záleží na tom, kdo a jak se na to dívá??

131112

18.3.2007 16:45

RE: Návrh pro Zmatouska

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 131112

Tak ještě jednou - lze. Proč - to vysvětluji hned v prvním příspěvku této debaty. Včetně té "objektivizace".

131114

18.3.2007 17:40

RE: Návrh pro Zmatouska

Vodník 81.?.?.?

Reakce na 131114

Dobře. Máme rozdílné názory. Já si myslím, že nelze, že taková "objektivisace" je jen pseudo-objektivisací a neobstojí ani při povrchně kritickém pohledu na věc.

131124

18.3.2007 17:55

RE: Návrh pro Zmatouska

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 131124

Pro Vás jako pro věřícího by to mělo být ještě snadněji pochopitelné než pro bezvěrce. Ze špatné duše nemůže vypadnout dobré dílo [mrknutí jedním okem]. To je samozřejmě obecné konstatování, nejsem povolán soudit duši pana Svěráka ani nikoho jiného.

131125

18.3.2007 16:13

RE: Návrh pro Zmatouska

google 84.?.?.?

Reakce na 131091

oukej vodnik-vodnikovic, myslim si, ze sa jedna o totalne neporozumenie, "communication brokedown",
tvoju zhrdzavenu slovencinu, alebo moju neschopnost sformulovat veci po slovensky, aby sa dali pochopit.

za prve,
ja mam stare filmy od Sveraka rad (Jara Cimrman lezici, spici) a je mi u prdele, ci bol len radovym clenom KSC,
alebo clenom UV KSSZ spolu s Breznevom a Kaganovicom.
aj od mladeho mam rad napr. "Ropaci".
"limonadoveho" Kolju som uz vobec nemusel.

ked si precitas vsetky moje prispevky v tomto threade, tak pochopis, ze strielas na nespravny ciel.
napriklad tu som nepriamo obhajoval Sveraka cloveka-filmara, pred Sverakom kommunistom.

za druhe
nikde som Zmatouska nenazval sabes-boy-om.

za tretie
reagoval som jedine na tento jeho vyrok:

>A další, nepříliš vábná skutečnost je ta, že se navíc schovává za pseudonym,
>neboť se očividně strachuje o svou kůži. Skoro jako ten "sniper",
>pěkně ze zálohy si střelit do oběti. Fujtajbl !

a na nic ineho!
je to tak tazke pochopit?

ja som predsa proti tomu, aby bol Sverak-cesky kulturny fenomen posudzovany
podla jeho clenstva v KSC.
hodte kamenom, kto ste bez viny!

len neznasam zmatouskovske, zmatene argumenty o zbabelosti p.Krala.
presne tak sa vyjadroval Bush, Clinton, Sharon po utokoch na us-raelske ciele,
o "zbabelych" atentatnikoch.
oni by snad najradsej, aby si ti arabski partizani, namalovali terce rovno na celo a podali do Bieleho domceka suradnice,
kde presne sa nachadzaju.

nie je tazko frajerovat proti 100-vke partizanov, ked mam vojensky rozpocet väcsi ako cela zvysna planeta.

a tak isto nie je tazko sa podpisat pod cokolvek vlastnym menom, ked mam s vrchnostou konformne nazory.

eto vsjo!
tschüß

131113

18.3.2007 17:37

RE: Návrh pro Zmatouska

Vodník 81.?.?.?

Reakce na 131113

>oukej vodnik-vodnikovic, myslim si, ze sa jedna o totalne
>neporozumenie, "communication brokedown",
Asi áno.

>tvoju zhrdzavenu slovencinu,
Bohužial: začal som komunikovať - sporadicky - po 27 rokoch.

>ked si precitas vsetky moje prispevky v tomto threade, tak
>pochopis, ze strielas na nespravny ciel.
No ja som nemyslel, že si proti Svěrákovi, iba mi prišlo od veci vyčítať Zmatouškovi na tomto mieste jeho konformitu s oficiálne hlásanou vládnou ideológiou

>za druhe
>nikde som Zmatouska nenazval sabes-boy-om.
To som myslel obrazne; mal som na mysli tú jeho konformitu s oficiálnou líniou strany, pardon, svobody a demokracie.

>za tretie
>reagoval som jedine na tento jeho vyrok:
>>A další, nepříliš vábná skutečnost je ta, že se navíc
>schovává za pseudonym,
>>neboť se očividně strachuje o svou kůži. Skoro jako ten
>"sniper",
>>pěkně ze zálohy si střelit do oběti. Fujtajbl !
>a na nic ineho!
>je to tak tazke pochopit?
Aha. Teraz som doma. O.k.

131123

18.3.2007 22:05

RE: Návrh pro Zmatouska

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Reakce na 131113

>oukej vodnik-vodnikovic, myslim si, ze sa jedna o totalne
>neporozumenie, "communication brokedown",

"BREAKDOWN" !

Ty se s tou svojí angličtinou jdi taky vycpat ! Ty nejsi ani ryba ani rak, ani slovák, ani němec. Jenom potrhlej neurotik a cholerik, který hned útočí, jak vzteklý pes a všechno obrací na Židy a na politiku. S tebou žádná diskuze neexistuje, akorát se na tebe patří vy...ignorovat. Synsajebe. Jseš zrovna takovej kalibr, jako ten pošuk Král. Dát si pseudonym a házet lejna a bláto na všechny strany.

>tvoju zhrdzavenu slovencinu, alebo moju neschopnost sformulovat
>veci po slovensky, aby sa dali pochopit.

Vždyť ty ani nejsi slovák ! Napůl žába, napůl myš !

[velký smích]

131142

18.3.2007 22:54

RE: Návrh pro Zmatouska

google 84.?.?.?

Reakce na 131142

dajte si tabletku a chodte bubkat, dedko.
a nelamte si hlavu takymi zlozitymi vecami ako je minuly cas.
na to vy uz nemate hlavu.
uz som vam to raz vysvetlil tu

shalom

131153

19.3.2007 0:44

Návrh pro karpavca

Zdenek Matoušek 207.?.?.?

Reakce na 131153

>dajte si tabletku a chodte bubkat, dedko.
>a nelamte si hlavu takymi zlozitymi vecami ako je minuly cas.
>na to vy uz nemate hlavu.
>uz som vam to raz vysvetlil
>tu

>
>shalom

Ty si zase znovu přečti tohle : http://puvodni.zvedavec.org/nazory_1966.htm#ptr131065

Nevím, kolik křižků máš na hrbě ty, ale myslím, že jsem daleko mladší, než ty. Podle toho tvýho běsnění. Mimochodem, tentokrát bylo málo pěny.
Na stráž ! [vyplazený jazyk]

131156

19.3.2007 10:17

RE: Návrh pro Zmatouska

Kontrolor 84.?.?.?

Reakce na 131142

>Vždyť ty ani nejsi slovák ! Napůl žába, napůl myš ! [velký smích]

pan zdenek,

...uz sa o tom hovori aj rio de janeiro; snad v kazdom pajzlu za rohom.

klikame a divime sa!

131180

18.3.2007 12:55

Asi to nebude tak jednoduché

Skybird 194.?.?.?

Svěráka považuji za "to lepší" co se u nás v oblasti kultury pohybuje. Mnoho udělal i svoji charitativní činností.
Jinak to striktní dělení na členy a nečleny mi tak úplně nesedí. Poznal jsem řadu lidí, kteří sice byli v KSČ, ale nikdy nikomu neublížili a spíše lidem kolem sebe pomáhali. Na druhou stranu jsem poznal řadu lidí, kteří sice v KSČ nebyli, ale byli to potvory non plus ultra a všichni kolem se jich báli.
Takže černobílé vidění světa neberu.

131087

18.3.2007 17:14

hm recenze

Jan Gutbayer 85.?.?.?

Hm, recenze filmu založená na tom, že z pozice vrcholně moralizující odsoudíme en bloc veškeré jeho dílo... Čtu každý článek p. Richarda Krále... ale pokaždé se přesvědčuji, že má na svět relativně k mému křivený přes několikerý hranol... Neříkám špatný nebo dobrý... jen mám pocit, že co já vidím červený, p. Král vidí bleděmodře... nebo šedočerně...

Ale k filmu. Viděl jsem ho a líbil se mi. Point jsem si tam našel hned několik, nejpodstatnější je asi ta o zákrutách manželství po čtyřiceti letech...

131120

19.3.2007 16:55

Pan Sverak?

gibarian 195.?.?.?

Myslim si, ze pan Sverak je konjunkturalista. Svoje najlepsie veci tvoril, ked "trpel" pod bolsevikom, tak ako mnohi. Po 1989
mu to moc nejde. Tak isto Kolju urobil ako reakciu maleho ceskeho
cloveka trpiaceho predtym pod sovietskou okupaciou a s presvedcenim, ze Rusi su z mocenskej hry odpisani. Trufam si tvrdit, ze dnes, ked ruske rakety budu mierit na prazsku kotlinu,
takyto film nenakruti. Ze bol clenom KSC, nie je sam, nech si vybavi vo svojom svedomi. Aby ste si namysleli jeho veci mam rad a casto si ich pustam. On je taka mala komorna tragedia ceskeho
intelektuala a komika. Viem aj, ze komicno z USA si robit nebude
[chechtot] [chechtot] [chechtot]

131196

20.3.2007 10:20

RE: Pan Sverak?

Karkanos 194.?.?.?

Reakce na 131196

Jak je v těchto diskuzích zvykem, stávají se vždy diskuzemi o diskutujících, původní myšlenka se vytrácí. Je únavné přeskakovat ty diskutující sami o sobě.
Třeba jsem i já únavný, ale dovolím si připomenout, že p. Král ve svém příspěvku (úmyslně ho nenazývám recenzí) možná chtěl upozornit především na etický profil tvůrců filmu a ani ne tak na film samotný.
Dá-li si člověk tu práci a ze studijních důvodů zjišťuje životní dráhu Svěráka, jeho známých, přátel, kolegů v divadle a ve filmu a skrytý význam jeho (jejich) humoru, dopátrá se, pokud je dostatečně vnímavý, k velice pozoruhodnému zjištění.
Možná zjistí, že to není ten prototyp "českého" člověka a bodrého humoru, vlastence tělem a duší, upřimného smyšlení. Zjistí možná, že toho českého, charakterního a poctivého je v něm pramálo, nikdy v něm nebylo a ani nebude.

Jeho členství v komunistické partaji, zmiňovaného p. Králem, je pouze logickou skutečností, obrazem charakteru sounáležitosti k určité ideologii, kterou jemu podobní vymysleli a uvedli v život.

Jakkoli se to může zdát mnoha diskutujícím, vzhledem k jejich sentimentalitě a oslepenosti, absurdní, mohu je přesto ubezpečit:
podobných případů je v Čechách (a ne jenom) hustě.

131262

20.3.2007 13:38

recenze

malbi_notloggedin 62.?.?.?

ocenil bych vetsi rozbor filmu nez komentovani osobnosti autora. uvazuji, jestli na nej pujdu nebo ne, ale 149kc ve Spalicku je trochu hoostyy [vyplazený jazyk] kdyz cesky film, kdyz klasika S+S, proc ne za 70,- ? nebude lepsi pockat az film promitnou mensi kina v mensich mestech a zajit tam?
s laskou

131274

21.3.2007 2:00

RE: recenze

Petrzas petrz69 (zavináč) atlas (tečka) cz 75.?.?.?

Reakce na 131274

Sahnete do kesene, pane Sodek. Stoji to za to.

131317

20.3.2007 19:55

Pohled na Sveraka

Aja 24.?.?.?

skrze Cimrmana, okem pane Vaculika.

http://lidovky.zpravy.cz/cimrmanova-lest-0jn-/ln_n...

..a nechci slyset, ze sem furt cpu Vaculika, to bych si vyprosila...laskave...tedy

131291

21.3.2007 14:02

Na Vratné lahve jsem se těšil,ale....

Ivo Ročeň 194.?.?.?

upřímně jsem byl velmi zklamán.Pana Svěráka staršího moc rád nemám, ale filmy jako Kolja a Tmavomodrý svět mě nadchli. nejvíce TS a považuji ho za mnohem hodnotnější a lepší než třeba Pearl Harbor, který údajně zastínil TS.
Proto jsem šel na film s velkým očekáváním....když jsem odcházel, zbylo mi pouze konstatování, že to byl zajímavý film...jakási studie života starších manželů a vyrovnávání se s osudem.
Pan Svěrák je tam dle mého názoru prezentován jako proutník, který není schopen vyrovnat se s etapou života, do které vešel. Obdobně je na tom paní Kolářová, která žehrá nad životem, nad svou neatraktivností pro manžela....jediným světlým bodem filmu spatřuji pana Macháčka.
Kladu si pořád otázku...kde je elán do života, který by měl člověk mít....v důchodu třeba cestovat....zkrátka si život užívat dokud to jde v tak silném partnerství, jakým by mělo být v takovémto dlouhodobém svazku....
Suma sumárum jde o film, kde převažuje sebelítost, sukničkářství a občas vtip pana Macháčka. Pokud by měl někdo zájem o podobný film, mohu vřele doporučit Babí léto s paní Zázvorkovou a panem Brodským v hl. rolích. Herecký koncert těchto dvou doplňuje perfektní scénář a jemná režie.

131357

21.3.2007 23:31

Něco podobnějšího recenzi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

přinesly BL. Jinak si nemyslím, že by třeba Tmavomodrý svět byl neúspěšný, spíš se Svěráci jaksi zkomercionalizovali a své opusy přizpůsobují "exportním požadavkům". A také se mi nezdá, že by vstup do partaje v době, kdy zmasakrovala stovky nejlepších vlastenců, o terorizování statisíců dalších nemluvě (skutečnou tvář režimu i dělníkům objasnila např.měnová reforma) byl o něco méně ee než tentýž po r.1968, kdy se jednalo o počin víceméně karierní a podřízenost země Sovětům byla pouze podtržena statisíci vesměs v kasárnách zalezlými soldáty (dnes je u nás azbuků pravděpodobně více a mj.vykonávají práce, které těch půl milionu nezaměstnaných údajně nechce, kromě vlastnění Karlových Varů).

131392

Příspěvků: 124

16.03. 15:41  Autor má naprostou pravdu
16.03. 15:49 trodas  Takovy Kolja...
16.03. 16:24 Sklenička  Nechápu autorovu zlobu
17.03. 17:02 Pontifex  RE: Nechápu autorovu zlobu
16.03. 17:39 Langyson  Objektivita
16.03. 19:18 Petr Montag  Nechodí mi Zvědavec e-mailem
16.03. 19:32 lada2  k recenzi
16.03. 20:01 Aja  Ano,
16.03. 20:05 Mem  OT
16.03. 21:10 TT  Opět ten antikomunismus
16.03. 21:29  RE: Opět ten antikomunismus
18.03. 17:18 Jan Gutbayer  RE: Opět ten antikomunismus
16.03. 21:31 Cesilko  Skraloup na minulosti
17.03. 00:20 Kevin  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 01:15 68  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 03:28 Zdenek Matoušek  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 04:32 68  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 05:05  a co takovy Kavan,ten ma skraloup pres cely zada
17.03. 05:45 Datel  RE: a co takovy Kavan,ten ma skraloup pres cely zada
17.03. 06:55 Blue  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 19:18 Soudce Lynch  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 21:26 nitram  RE: Skraloup na minulosti
18.03. 09:26 Soudce Lynch  RE: Skraloup na minulosti
23.03. 21:49 abrakadabra  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 21:32 Zdenek Matoušek  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 02:34 Zvědavej.  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 04:36 68  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 11:14 LenTak  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 17:31 Zvědavej.  RE: Skraloup na minulosti
19.03. 12:04 hc  RE: Skraloup na minulosti
20.03. 09:14 Zvědavej.  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 04:14  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 04:40 stefan  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 04:28 stefan  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 07:33 J. H.  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 08:10 Cesilko  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 11:36  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 14:10 J. H.  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 14:41 Sklenička  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 16:47 google  RE: Skraloup na minulosti
18.03. 20:14 listonos  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 11:22  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 14:40 68  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 11:57 Soudce Lynch  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 16:00 Kevin  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 19:13 Soudce Lynch  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 19:31 68  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 21:08  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 21:18 Aja  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 22:03  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 23:34 karel4u  RE: Skraloup na minulosti
18.03. 00:12 Datel  RE: Skraloup na minulosti
19.03. 08:55  RE: Skraloup na minulosti
18.03. 00:42 Soudce Lynch  RE: Skraloup na minulosti
18.03. 04:36 68  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 21:40 Datel  RE: Skraloup na minulosti
19.03. 08:04 Cesilko  RE: Skraloup na minulosti
19.03. 15:52 r123  RE: Skraloup na minulosti
19.03. 20:37 68  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 09:27  RE: Skraloup na minulosti
17.03. 16:12 Vratislav  RE: Skraloup na minulosti
20.03. 07:39 Petr Pokorný  RE: Skraloup na minulosti
20.03. 12:30 Aja  RE: Skraloup na minulosti
20.03. 15:22 68  RE: Skraloup na minulosti
20.03. 18:47 Aja  RE: Skraloup na minulosti
20.03. 20:34 68  RE: Skraloup na minulosti
21.03. 00:46 Aja  RE: Skraloup na minulosti
21.03. 02:10 Petrzas  RE: Skraloup na minulosti
21.03. 04:47 Rene Bartosek  RE: Skraloup na minulosti
21.03. 12:45 Aja  RE: Skraloup na minulosti
16.03. 23:16 Čechomil  Svěrák je sotva umělec natož český.
17.03. 00:53 Sklenička  RE: Svěrák je sotva umělec natož český.
17.03. 01:42 Vodník  RE: Svěrák je sotva umělec natož český.
17.03. 02:02  RE: Svěrák je sotva umělec natož český.
17.03. 10:09 semitsky snilko (ss)  RE: Svěrák je sotva umělec natož český.
17.03. 04:48 stefan  RE: Svěrák je sotva umělec natož český.
19.03. 21:31 Michaela  RE: Svěrák je sotva umělec natož český.
19.03. 22:14 leo69  RE: Svěrák je sotva umělec natož český.
16.03. 23:26 No.  Dost blbej článek
17.03. 02:29 Zvědavej.  Nesoudil bych tak příkře
17.03. 03:46 TT  reklamy
19.03. 21:46 Michaela  RE: reklamy
20.03. 06:29  RE: reklamy
20.03. 08:58  RE: reklamy
20.03. 10:54 Michaela  RE: reklamy
20.03. 14:54  RE: reklamy
19.03. 23:16 Osvetár  RE: reklamy
17.03. 04:54  na Sveraka mi nesahejte
17.03. 05:48 jammx  Mam pana Sveraka rad
18.03. 09:55 Vratislav  RE: Mam pana Sveraka rad
17.03. 07:23 Blue  Za každého mluví činy
17.03. 11:17 Pavel -Čert- Němec  o nicem
17.03. 17:37 Sklenička  Ehhmm co takhle zpět k filmu ?
17.03. 18:54 JarynR  :?
17.03. 19:44 Sklenička  Návrh pro Autora
17.03. 20:18 Aja  RE: Návrh pro Autora
17.03. 20:36 Sklenička  RE: Návrh pro Autora
17.03. 21:54 Zdenek Matoušek  RE: Návrh pro Autora
18.03. 06:45 google  RE: Návrh pro Zmatouska
18.03. 09:02 Zdenek Matoušek  Für Untermensch
18.03. 12:31 google  RE: Für den spastischen OBERAFFEN
18.03. 14:03 Vodník  RE: Návrh pro Zmatouska
18.03. 14:13  RE: Návrh pro Zmatouska
18.03. 14:54 Vodník  RE: Návrh pro Zmatouska
18.03. 15:09  RE: Návrh pro Zmatouska
18.03. 15:58 Vodník  RE: Návrh pro Zmatouska
18.03. 16:45  RE: Návrh pro Zmatouska
18.03. 17:40 Vodník  RE: Návrh pro Zmatouska
18.03. 17:55  RE: Návrh pro Zmatouska
18.03. 16:13 google  RE: Návrh pro Zmatouska
18.03. 17:37 Vodník  RE: Návrh pro Zmatouska
18.03. 22:05 Zdenek Matoušek  RE: Návrh pro Zmatouska
18.03. 22:54 google  RE: Návrh pro Zmatouska
19.03. 00:44 Zdenek Matoušek  Návrh pro karpavca
19.03. 10:17 Kontrolor  RE: Návrh pro Zmatouska
18.03. 12:55 Skybird  Asi to nebude tak jednoduché
18.03. 17:14 Jan Gutbayer  hm recenze
19.03. 16:55 gibarian  Pan Sverak?
20.03. 10:20 Karkanos  RE: Pan Sverak?
20.03. 13:38 malbi_notloggedin  recenze
21.03. 02:00 Petrzas  RE: recenze
20.03. 19:55 Aja  Pohled na Sveraka
21.03. 14:02 Ivo Ročeň  Na Vratné lahve jsem se těšil,ale....
21.03. 23:31  Něco podobnějšího recenzi

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 16 306 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
25,63 Kč
Libra
30,41 Kč
Kanadský dolar
17,84 Kč
Australský dolar
16,50 Kč
Švýcarský frank
24,00 Kč
100 japonských jenů
19,36 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,97 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 257,02 Kč
1 unce stříbra
531,88 Kč
Bitcoin
1 390 389,25 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 130