Diskuze k článku

Kterak ministryně na argumenty zapomněla...

Příspěvků 83

6.2.2007 0:32

Nechápu

divák 89.?.?.?

Nechápu, že v tomto členové vlády takto drží při sobě, a že se nikdo z nich v této věci neodštěpí. Vždyť by si tím mohl(a) získat popularitu. Máte na to někdo nějaký názor?

127871

6.2.2007 0:45

RE: Nechápu

Průchozí 213.?.?.?

Reakce na 127871

Ta vláda drží pohromadě jen omylem, jako vyděšený hlouček, a Vy byste chtěl, aby jeden z nich vylezl z klubka a podrazil zbytku nohy? Parkanová je podle mého názoru slepice, která nemá v politice co dělat. Od samého počátku. Je tam jen proto, aby bylo učiněno za dost feministické modle.
Kdosi tady napsal k Paroubkově "ne základnám", že je to populistické. A že jeho vláda jednala... atd. Dejme tomu. Ale teď vážně: KDO BYL MINISTREM ZAHRANIČÍ V JEHO VLÁDĚ? A kdo v té předchozí? A která strana je nominovala?

P.S. cákryš, přece jen druhý ... [pláč]

127874

6.2.2007 7:25

RE: Nechápu

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 127874

Ona ta Parkanová není ani tak slepice, jako spíš dost bezcharakterní člověk. Oni si ji dlouho na tuhle funkci připravovali a propaganda jí dávala dlouho gloriolu čestného člověka- na což jsem taky nalítla. V dnešní době není vůbec důležité, zda má politik kalhoty či sukni, protože jsou to vždy poslušné dosazené loutky, které plní příkazy mocných loutkařů ze zákulisí. Jejich úkolem je hrát občanům divadýlka a provádět rituální tanečky s placenými mainstreamovými médii.

Pokud se Rusko s Amerikou předem domluví, že postaví základnu třeba na Václaváku, tak ta základna tam bude stát, i kdyby byl celý národ proti. Referendum by se prostě za žádnou cenu nepřipustilo a parlament by o tom rozhodl s rozdílem jednoho hlasu jak to mají ve zvyku. A pak by nad tím výsledkem ještě hlasitě naříkal Vašek, naším lidem tolik oblíbený šašek.

127895

6.2.2007 12:31

RE: Nechápu

divák 89.?.?.?

Reakce na 127895

Asi to je tak, prostě taková selekce politika už od komunální politiky, aby nakonec ve vrcholové politice správně zobal.

Nicméně rád bych lépe rozuměl těm mechanizmům - "příkazy mocných loutkařů ze zákulisí" je příliš obecné.

127914

6.2.2007 16:35

Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 127895

...abychom videli jakou ze mame demokracii a nasledne se zfalcusuje ci se udela takova propagacni kampan v mediich hlasu jedinemu spavnemu a to sice "ANO" zakladnam valecnym zlocincu, ze to bude nakonec stejne fuk.

Strucne a jasne, demokraticka vlada ktera mi tvrdi, ze o tak dulezite a zasadni veci nemohu rozhodovat v pro vladu ZAVAZNEM referendu NENI DEMOKRATICKOU VLADOU ale bandou vlastizradcu a jako s takovymi s nimi MUSI byt nakladano.

Pokud je nevyzeneme jak Straky ze Strakovky tak tady USSaky mit budem jedna dve! [naštvaný]

127946

7.2.2007 2:38

RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 127946

Přijměme radar bez referenda

VÁCLAV HAVEL V ČLÁNKU PRO PRÁVO:

Vlastní zpráva

Bývalý prezident Václav Havel v exkluzívním článku pro dnešní Právo (celý text na straně 9) vyzval, aby Česko souhlasilo s umístěním radaru USA na svém území, a to bez předchozího referenda. Havel, který je od podzimu na studijním pobytu v USA, používá podobné argumenty jako představitelé vlády.
Radar podle něj ochrání nejen území Spojených států, ale i zemí západní s střední Evropy.
Tvrdí také, že Rusko, jehož prezident Vladimir Putin záměr zřídit americkou protiraketovou základnu ve střední Evropě ostře zkritizoval, bylo v rámci vztahů se Severoatlantickou aliancí o všem informováno již dávno.
K plebiscitu, který žádají soc. dem., komunisté a možná na něm budou trvat i zelení, Havel poznamenal: „Referendum o umístění jednoho jediného radaru je poněkud kuriózní představa. Jsem příznivcem referenda, ale ve zcela jiných záležitostech.“

http://pravo.novinky.cz/p031a01d.php

[bliji] [bliji] [bliji]

128019

7.2.2007 3:15

RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 128019

[velký smích] [velký smích] [velký smích] Nas "humanista" tady bagetelizuje jenom jeden radar a jednim dechem neprimo pragmaticky ukazuje svou podporu referenda ve vaznych vecech. Nas filosof vsak velmi dobre vi, ze nejde pouze o ten radar jako nejakou prkotinu. Kdysi jsem si tohodle cloveka vazil, ale ty casy jsou nenavratne pryc. [pláč] [bliji]

128023

7.2.2007 3:41

RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 128023

Pane Bartošek řekněte mi,
proč to ten člověk dělá??? Vždyť má smrt na jazyku, stojí mu pořád za to, aby Český národ zaprodával? Ten, tuhle zemi musí opravdu nenávidět. Ptám se možná hloupě, ale já to nechápu!!! Tolik nenávisti a zrady. Ten chlap by měl být souzen.

Má matka, když ho prvně uviděla, nazvala ho Zikmundem-liškou ryšavou. A já jí dávám za pravdu už několik let.

Paní Mindy se snad na mě nebude zlobit, ale bez emocí to opravdu někdy nejde.

128025

7.2.2007 4:56

RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 128025

Proc? To je jedna z nejlepsich otazek, kterou znam. Opravdu nevim, nedokazu se vcitit do mysleni tech, ktere pokrivila moc. Jsem si jist, ze to souvisi s moci.

Videl jste Pana prstenu nebo lepe cetl jste ho? Pokuste se nemyslet Velky prsten jako predmet, ale podivejte se na nej jako ztelesneni moci. Pouha myslenka a zadost po nem postupne zmenila Sarumana. Prisel, aby pomahal malym. Pak se mu zdalo, ze ti maly jsou hloupy a stoji v ceste realizaci "moudrosti" velkych pro jejich dobro a nakonec si ty male zosklivil jako odpornou havet.

Deda od jednoho pritele videl poprve Havla na zivo v kratkych kalhotech a spojil to okamzite se Zednari a dost ho to vydesilo. Tim jsem se dostal k tajnym spolecnostem a tajnostem. Vicemene schema, ktere jsem nastinil vyse funguje i na organizace. Jakakoliv moc, jez se schovava ve stinu ztraci schopnost zpetne vazby od tech,co davaj souhlas k vlade a tim ztraci kontakt s realitou.

Proc lidi nekomu davaji moznost vladnout a tim i privilegia? Aby je zotrocil, to urcite ne? Zotroceni si musite vynutit silou, aspon to fyzicke.Jak rekl nekdo moudry. Moc korumpuje a absolutni moc korumpuje absolutne. A lide, kteri jsou odolni proti "Prstenu moci" se zrejme zapsali do dejin jako statnici. A ten druhy extrem jako barbari, tyranove a vyvrhelove lidskeho rodu.

128031

7.2.2007 19:28

RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 128031

Děkuji pane Bartošek,
nejen za odpověď, ale pomohl jste mi z prvotního šoku.
Beru to moc emotivně. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, nicméně asi je to lepší, než lhostejnost.

Takže už je rozhodnuto?
Snaha lidí, kteří demostrovali nebo podpisem dali najevo svůj nesouhlas vyšla vniveč? Byl jste to i Vy pokud si vzpomínám, kdo podepsal. Dala jsem si tu "práci" a podpisů jsem měla asi stovku.

Nezbývá nic jiného, než stáhnout opět petici a začít znovu.

PS: neříká se tomuhle Sysifova práce? [smích]

Děkuji Iva [smích]

128103

7.2.2007 19:59

RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 128103

[smích] [smích] [mrknutí jedním okem]

128108

7.2.2007 10:27

RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...

detergent 194.?.?.?

Reakce na 128025

>proč to ten člověk dělá??? Vždyť má smrt na jazyku,
>stojí mu pořád za to, aby Český národ zaprodával? Ten,
>tuhle zemi musí opravdu nenávidět.

"Rodina Havlů patřila k nejbohatším židovským rodinám v Praze již na počátku 20.století. Současné bohatství, resp. zrestituované majetky jsou dílem strýce Václava Havla Miloše Havla, filmového podnikatele. Významnou měrou se na majetku rodiny podílel i otec Miloše Havla Václav Havel, majitel stavební firmy a stavitel Lucerny. Vztahy Václava Havla se svým synem Milošem Havlem však byly později poznamenány synovou neutajovanou homosexualitou.

Asi nejproslulejším projektem Miloše Havla bylo vybudování Barrandovských studíí, které vybudoval spolu s židovským podnikatelem Osvaldem Koskem. Miloš řídil i filmovou společnost Lucernafilm a bohatl na dovozu a promítání amerických filmů.

Po začátku války vstoupila na Barrandov německá správa a ateliéry se nebývale rozrostly. Točila se řada filmů, na kterých se podílela tehdejší elita českých herců. Miloš Havel byl ochoten učinit cokoli, jen aby se zachránil. Ochotně tedy spolupracoval nejen s okupační správou, ale také s Gestapem. Později po válce měl štěstí, že se dokumenty o jeho stycích s Gestapem ztratily (stalo se tak v průběhu jeho námluv s StB).

Po válce byl Miloš Havel označen filmovou obcí za kolaboranta s nacisty, byl také obžalován, ale obvinění bylo za nejasných okolností staženo. Z této doby existují také doklady o čilých stycích Miloše Havla s StB. Aby se zachránil, podepsal Miloš Havel StB také spolupráci. Po navázání spolupráce s StB odcestoval Miloš Havel do Německa. Oficiální prameny tvrdí, že poté svou spolupráci s StB ukončil.

V Západním Německu požádal Miloš Havel jako pronásledovaný český žid za války o odškodnění za majetek, který ztratil. V průběhu války totiž prodal polovinu barrandovských studí německé správě za částku asi 7 milionů korun, což považoval za podhodnocenou cenu, ke které byl přinucen. Západoněmecký rehabilitační soud nároky Miloše Havla uznal a v plném rozsahu jej odškodnil."

Takže jak se zdá, má to nejspíš v rodině. Plný text zde: http://forum.bleskovky.zoznam.sk/?module=thread&threadID=72251&forumID=9&page=0

128049

7.2.2007 21:12

RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 128049

Ano, má to asi v genech.

Smutné, že si Češi vybrali tuhle kreaturu, člena Rotary klubu, do čela národa. Jen mi není jasné, proč mu tyhle fakta nejsou otloukána dnes a denně o hlavu? Proč noviny mlčí a běží jen šeptanda na netu? Snad nám některé ještě patří? Nebo se mýlím?

Před nějakou dobou vysílala ČT nebo NOVA dokument o jeho rodině, kde byla ukázana fotka malého Vašíka tulící se k Heydrichovi. Dnes není možné dohledat v jejich archívech vůbec nic.
Havel je žid? To by vysvětlovalo kroky, které činí. Myslím, že si vysnil, že z Čech bude země "samovyvolených" II.

Dovolím si zaslat jeden link, je to otevřený dopis Zdeňka Spálovského z Kroměříže, důchodce, který vstoupil do historie svým soudním sporem s prezidentem České republiky Václavem Havlem za články, které o něm publikoval v našich i zahraničních médiích. Redakci der Spiegel zaslal k uveřejnění dne 9. května 2001 tento otevřený dopis:


http://vox.dharma.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=108

Zdravím a děkuji za reakci.
Iva

128117

7.2.2007 12:05

RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...

Průchozí 213.?.?.?

Reakce na 128019

Další projev těžkého zoufalství. To jen dokazuje, že lidé jako on, Vondra a mnozí další kasírovali těžké peníze nebo získali zvláštní výhody, za které svatosvatě slíbili houserům, že základna v Česku "nebude problém". Situace se ale vyhrocuje, takže jim nezbývá než se demaskovat. Zákazník trvá na dodávce už předem zaplaceného "zboží". Pamatujme si jejich jména.
Politici, kteří se staví proti vidí věc správně nebo nebyli zaplaceni, anebo si tím chtějí nějaký ten úplatek vykoledovat.
Jauvajs.....

128055

7.2.2007 13:02

RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...

z.a.p 74.?.?.?

Reakce na 128019

To je jen dalsi 'prekvapeni'.

dnes kdy jsme jiz davno za bodem, kdy byla partie rozehrana se vse stava velmi jasne. Masky jiz vsem spadly... pane Vaclavova tez.

Jedna vec ke zvazeni: jsou akce ceskeho sub-establishmentu synchronizovane se svetivym, anobo je pulkroku pred nim. Strizlivy odhad by navodil souhlas s prvni versi. Nejsem si vsak jisty - spis mi to pripada jako Pokusna Laborator Cesko (PLC). Mohu tez dolozit, proc si to myslim (kdyz bude nekdo ochotny o tom debatovat).

z.a.p

128061

6.2.2007 15:40

RE: Nechápu

rickover 86.?.?.?

Reakce na 127871

Tím by si nezvýšil/a popularitu, spousta lidí sleduje politiku, ví oč jde a radar s protiraketovou základnou proti iránským Shahabům si přeje a ruské výhrůžky je jen ubezpečují, že uvažují správně. Včetně příspěvků našich rusofilů a islamofilů, ty také jen ubezpečují, že jejich pisatelům (samozřejmě) nejde o obranu vlasti, ale o její oslabení vůči jaderným zbraním nepřítele. Toť vše. P:S: V článku je (úmyslná) chyba: Topolánek ukázal vztyčený prostřeník poslancům za KSČM a ČSSD, nikoli svým ministrům.

127929

6.2.2007 15:50

RE: Nechápu

Průchozí 213.?.?.?

Reakce na 127929

O jakých "ruských výhrůžkách" je prosím řeč? Můžete to blíže specifikovat? Zdroje, odkazy?

127933

6.2.2007 16:32

RE: Nechápu

IVAn 88.?.?.?

Reakce na 127929

Pane,

odkdypak je Kalousek poslancem za KSČM nebo ČSSD? Nebo Váš drahý vůdce Topolánek, který občas pobíhá s jarmulkou na hlavě, snad LŽE??? [chechtot]

127945

6.2.2007 16:45

RE: Nechápu

Aja 24.?.?.?

Reakce na 127929

>Tím by si nezvýšil/a popularitu, spousta lidí sleduje
>politiku, ví oč jde a radar s protiraketovou základnou proti
>iránským Shahabům si přeje a ruské výhrůžky je jen
>ubezpečují, že uvažují správně. Včetně příspěvků
>našich rusofilů a islamofilů, ty také jen ubezpečují, že
>jejich pisatelům (samozřejmě) nejde o obranu vlasti, ale o
>její oslabení vůči jaderným zbraním nepřítele. Toť vše.
>P:S: V článku je (úmyslná) chyba: Topolánek ukázal
>vztyčený prostřeník poslancům za KSČM a ČSSD, nikoli svým
>ministrům.

Vseobjimajici moudrost!

Je evidentni obsah a vyznam terminu "rusofil a islamofil", ovsem ve vasem prispevku to vypada na jakousi formu obvineni, urazky, ba primo nadavky.

To je jedna vec a druha: to myslite uplne vazne, ze se tu (ci onde) vyskytuji jedinci, kterym "jde o oslabeni(vlastni zeme) vuci jadernym zbranim nepritele"?

Pani poslankyne hovori o zodpovednosti vlady; vlady prichazeji a odchazeji(nerady), radar zustava.

Nedobre zakony se daji nahradit jinymi, zmenit, zrusit. Radar zustava. Kam az saha zodpovednost pani ministryne?

Nevim, jestli jste v 89 zvonil na Vaclavaku, nebo jinde, klici a radoval se, ze je konec, konec....ale co se mi jevi jako jistota: s vasim nazorem pomahate "tlacit a roztacet kolecka nove studene valky", a nijak vas to nerusi, jasne, prece se na vas chystaji Iranci(....doplnit dle potreby)s atomovkou. [zmaten]

127951

6.2.2007 16:56

RE: Nechápu

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 127929

Na rozdil od ceske vlady bere americka strana nazor Ruska velmi vazne, a probihaji intenizivni jednani ruskych a americkych expertu i diplomatu. Pricemz podotykam, ze americka strana si muze delat z "asymetrickych" opatreni Ruska mnohem mensi starost, nezli premier Topolanek se svou vladou. S rostoucim uzasem sleduju "kvality" naseho noveho ministra zahranici. Jsme nemile prekvapen jestlize pres optimisticky pohled premiera Topolanka ohledne nazoru Ruska, ktery je v rozporu s tim co rikaji nejvyssi predstavitele z Moskvy, ze Cerninsky palac nevyviji aktivitu. Pokud tiskovku s ruskym velvyslancem po vzajemne schuzce usporadal sef opozice, neni to dvakrat dobra vizitka ceske diplomacie. Pokud expresident Havel doporucil sveho kandita na zaklade schopnosti servirovat chlebicky, ci znalopsti bontonu a vizazi ve smokingu, pak naroky na diplomacii se ponekud zmenily. Stejne tak nelze vest ministerstvo zahranici s ohledem na to, kolikrat kdo CR osvobodil ci okupoval. Doufam tedy, ze pan Svarcemberg se da do lepsi formy a bude komunikovat se zememi jako treba Rusko ci Nemecko, pokud tam bude zajem CR. Vzhledem na treba objem a charakter obchodni vymeny s uvedenymi zememi si nedokazu predstavit, ze by Praha mohla vubec neusilovat o dobre vztahy s Berlinem a Moskvou.

127953

6.2.2007 18:47

RE: Nechápu

petr sleder 88.?.?.?

Reakce na 127929

Ovšem poté to braskně vysvětlil. Prý to patřilo Kalouskovi. Takže žádná chyba. [velký smích]

127976

6.2.2007 0:34

Jsem tu opravdu první!?

Průchozí 213.?.?.?

K nevíře. V poslední době už jsem se bál otevřít psí konzervu, aby z ní na mne náhodou nevyjukl Texaský čížek....

127872

6.2.2007 1:12

RE: Jsem tu opravdu první!?

Misu 193.?.?.?

Reakce na 127872

No nejlepsi na tom je, ze my, co jsme proti teto zakladne, vlastne souhlasime s cca. 60% obyvatelu USA, tedy s nadpolovicni vetsinou a jsme tedy PROamericti... Tahle schizofrenie ma na VSECHNY ptaky fatalni dopad... [velký smích]

127875

6.2.2007 2:48

Co si to zvolili v Cesku za vladu?

Wesley 24.?.?.?

Umistovat cizi vojska v jakekoliv zemi je vzdy velkym problemem. Vesmes jde o nestesti pro hostitelskou zemi, jiz proto o cizi vojenske zakladny nikdo nestoji. A nyni nova ceska vlada propaguje americkou zakladnu ve stredu sveho, relativne maleho, uzemi? Jaka racionalni vysvetleni ji k tomu vedou?
V pripade, ze dojde k vybudovani americke radarove zakladny, budou se lide po generace tazat co si v demokratickych volbach roku 2006 zvolili v Cechach za zmetkovou vladu.

127882

6.2.2007 4:10

RE: Co si to zvolili v Cesku za vladu?

z.a.p 74.?.?.?

Reakce na 127882

" Jaka racionalni vysvetleni ji k tomu vedou?"
---------------------------------------------------------

Podil k kabalu.
Takovych 0.03%, ne vic. Ale to je pro takove 'kalibry' jako Parkanova a Topolanek dost k tomu aby prodali svoji mamu. O sve zemi nemluve.

z.a.p

127889

6.2.2007 4:09

Kvalifikace

texaskycizek 70.?.?.?

Hubu si poustet na spacir dokaze kde kdo. Nekdy je to i zajimave to poslouchat. Ale potom vyvstava otazka, komu ta huba vlastne patri? Jake kvalifikace majitel tech ust ma? Jestlize jsou dobre, da se predpokladat, ze vznikly hluk ma nejaky vyznam. Nejakou podstatu, ne jenom zvukove vlny, nekdy jsou aspon krasne melodicke. Pak je z toho pisen. V tomto pripade, zda diskutujici je dostatecne kvalifikovan ta usta otevrit. V pripade pani ministrine obrany Vlasty Parkanove se musi dodat, ze ma titul JUDr. cili doktor prav. Vystudovala na prestizni Karlove Universite. Obranou se zabyva jiz od roku 1990, predsedkyne ceske delegace do parlamentni assembly NATO, coz je nadnarodni organizace. Cili, nesmirne kvalifikovana pani. I vekove, je ji 55 let, cili ma rozhled a navrch je to zena, tim padem daleko opatrnejsi nez muz. Myslim, ze CR je v jejich rukou bezpecna a ze dela veskera rozhodnuti s prospechem CR na mysli.
Vas, pres more poslouchajici Texaskycizek

127888

6.2.2007 7:45

RE: Kvalifikace

Melou 89.?.?.?

Reakce na 127888

texaskejčížku vemte na vědomí že je nás dost kdo nechce ve své zemi žádnou cizou armádu a už vůbec né tu, jak se jí říká americká a to ani kdyby přijela pouze na týden vyzrojena kolotočem a stánkem na cukrovou vatu. A nic na tom nezmění ani bezduché plky, díky vám v zámoří známé zpěvačky [oči v sloup], Vlasty Parkanové.

127898

6.2.2007 8:40

RE: Kvalifikace

nitram 213.?.?.?

Reakce na 127888

Ano texaskycizku, titul JUDr z doby normalizace, to je tedy FAKT argument.
A jací lidé se tehdy na "práva" asi mohli dostat? Zcela jistě velmi charakterní kovaní soudruzi a soudružky čížkové.

127902

6.2.2007 10:18

RE: Kvalifikace

Petr Schindler 85.?.?.?

Reakce na 127888

[chechtot] Texaský čížku [chechtot] já se k Vaším názorům moc nevyjadřuji, respektive vůbec, ale teď jste mě pobavil Pobavil jste mě upřímně [smích])
S Vašeho příspěvku mám dojem, že jste se nám do paní doktor zamiloval. Zkuste tedy zapomenout na vášnivý tlukot srdce a mladickou rozechvělost a vysvětlete mi prosím, co to znamená být v dobrých rukou? Jestliže je totiž někdo v KDU, ale ani jednou ročně nezajde do kostela ke zpovědi, kariéru si vybudoval na tom, že se vychloubal jak mu to dobře a dlouhá léta zpívalo v baru. A hlavně nebere v úvahu suverenitu našeho státu a její posilování a dokonce a to je nejhorší ani zdravotní rizika a dopady na populaci, tak rozhodně nemá ani dobré ani čisté ruce. Akceptuji Vaše názory, protože na ně máte právo, ale zkuste být upřímný sám k sobě. Vám by nevadilo, že Vám někdo postaví obří mikrovlnku na kopci za domem a vy, i vaší blízcí budete vystaveni ohromnému riziku poškození zdraví? Nevadilo by Vám, že by si třeba Čína chtěla postavit raketové silo a základnu ve vaší obci? buďte ˇprosím tak upřímný a odpovězte mi. Lépe řečeno odpovězte všem tady, odpovězte bez vytáček, přesně a jasně. Děkuji Vám. Petr Schnindler

127906

6.2.2007 16:41

RE: Kvalifikace

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 127906

Pozor! Cina je spatny priklad! Naposledy napadla Tibet a obsadila pred 60-ti lety. USSaci napadli naposledy Irak pred ctyrmi lety (jaro 2003) a okupuji ho (stejne jako Cina Tibet) dodneska, ale na rozdil od Ciny vyhrozuji tu a onomu statu - v podstate kazdemu, kdo se jim znelibi ci dela neco jineho, nez jim leze do analu... [bliji]

Cina by jen chtela Taiwan zpet.
USSaci by chteli cely svet.

To je zasadni a diametralni rozdil!


Cize proti raketam Ciny bych nemel nic ani zdaleka tak vazneho, jako mam proti raketam radarum a agrevisne-valecne politice bandy valecnych zlocincu v USSa! [naštvaný]
(ovsem proti ohrevu a zabijeni obyvatelu radarem bych mel neco ve VSECH pripadech, at je nalepka statu na danem kramu jakakoliv)

127948

7.2.2007 9:59

RE: Kvalifikace

Průchozí 213.?.?.?

Reakce na 127948

Je to neomluvitelné, ale Čína vstoupila do Tibetu okamžitě poté, co byl odhalen pokus houserů instalovat na "střeše světa" špionážní zařízení k odposlouchávání veškerého radioprovozu nad čínským územím. Prostě nečekali, až v Tibetu vznikne US zradarová či jiná základna. Naivita tehdejšího tibetského vládce v těchto otázkách byla nabíledni. Tibet hrdě odmítl smlouvu, která mohla čínské invazi předejít.

128046

7.2.2007 11:35

Cina verzus Tibet

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 128046

O tom nic nevim, nejake blizsi informace/specifikace by nebyly?

A tak jako tak bych Cinany neomlouval. Rika se, ze tam zabili cirka milion lidi - to je prosim genocida jak kdyz vysije. Kdyz z Cinu zabrali, tak se mohli nasilnosti zrici, nebo je to vse jen propaganda - ten milion obeti? [mrknutí jedním okem]

http://www.friends-of-tibet.org.nz/occu.html

128051

7.2.2007 11:56

RE: Cina verzus Tibet

Průchozí 213.?.?.?

Reakce na 128051

Samozřejmě, že je to neomlouvá a to číslo asi sedí. Je to sviňárna na hranici genocidy. Narazila tam kosa na kámen, ale kámen prohrál... příliš mnoho kos. To ovšem nic nemění na tom, co tu invazi (mimo jiné) iniciovalo.
Bude těžké to dohledat, ale pamatují si to i samotní Tibeťani. Skupinka "US horolezců" (asi 20. členný speciální tým), se pod rouškou povoleného sportovního výstupu na jeden z příhodných vrcholů chystala instalovat speciální zařízení vybavené jadernou baterií. Akci zmařila čínská kontrarozvědka a na věci si tenkrát pěkně pochutnaly komunistické noviny.

128054

7.2.2007 15:19

RE: Cina verzus Tibet

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 128054

Byl by zdroj?

128075

7.2.2007 16:31

RE: Cina verzus Tibet

Průchozí 213.?.?.?

Reakce na 128075

Nech sa paci [velký smích]

Například
http://tinyurl.com/yvqfvw

velmi objektivní popis událostí.

128083

7.2.2007 17:13

Čína verzus Tibet - je to mnohem složitější, než to na první pohled vypadá

Průchozí 213.?.?.?

Reakce na 128075

http://tinyurl.com/2d9o5j

http://tinyurl.com/yvqfvw
http://tinyurl.com/2ak9eh

http://www.freetibet.org/info/facts/fact15.html
http://www.freetibet.org/info/facts/fact18.html

http://www.rangzen.org/history/views.htm
http://tinyurl.com/yq9jxh

128085

7.2.2007 17:46

RE: Čína verzus Tibet - je to mnohem složitější, než to na první pohled vypadá

Průchozí 213.?.?.?

Reakce na 128085

http://tinyurl.com/2d9o5j
... After repeated attempts, Tibetan operatives managed to plant sensors that gave Washington its earliest clues of China's first nuclear test at Lop Nor, north of Tibet, in 1964.
Po několika pokusech se tibetským operativcům podařilo instalovat senzory, které Washingtonu poskytly alespoň jakési poznatky o prvním čínském nukleárním testu na Lap Nor, severně od Tibetu v roce 1964...

128090

7.2.2007 20:07

RE: Čína verzus Tibet - je to mnohem složitější, než to na první pohled vypadá

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 128090

Kuju. [smích]

128111

6.2.2007 11:01

RE: Kvalifikace

Dáša 83.?.?.?

Reakce na 127888

Čížku, ve svém věku by ste už snad mohl vědět, že vysoká škola není patent na rozum. Na to mnohdy stačí dobrá paměť.
O kvalifikaci paní Parkanové na ministryni národní obrany, lze hodně diskutovat.
Těžko mě bude přesvědčovat o neškodnosti radaru někdo, kdo považuje Grónsko za hustě obydlenou část Dánska.
Někdo , kdo den po svém jmenování do funkce ministryně posvětil na zasedání Rady obrany státu pouhou telefonickou žádost USA o umístění základny na našem území. A teď tlachá, že nic není rozhodnuto.
Paní ministryně urputně věří tomu, že islámští Ajátolláhové vstávají a usínají s myšlenkou srovnat Hradčany se zemí. A spoléhá na dovednosti íránských domácích kutilů sestrojit balistickou raketu. A když dojdou pseudoargumenty, dojde možná i na Paroubkovy zelené mužíčky s anténkama.
Možná jsme paranoidní, ale blbí fakt nejsme.

127908

6.2.2007 13:17

RE: Kvalifikace

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 127888

No jo, Parkanová je sice JUDr, ale Zavorálek je pan učitel.Kua.

127917

6.2.2007 17:08

RE: Kvalifikace

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 127888

Vypada to, ze pani ministrine byla silne indisponovana. Od pravnika s diplomem s university Karlovi neocekavam, ze se pri otazce ohledne referenad snizi k tak hluboke demagogii, kdy referendum prirovna k neustavni cinnosti, pro ktere by lide mohli zrusit i parlament. Take u cloveka s diplomem v jakemkoliv oboru predpokladam, ze dokaze sledovat treba i s poznamkovym blokem a tuzkou v ruce diskusi a nebude rikat, ze v zaplave informaci oponenta zapomel sve argumenty. Abych byl uprimny tak od advokata a navic politika na ministerskem postu bych to pouze neocekaval, ale pokladal bych za nutnou podminku zpusobilosti v profesi ci opravnenosti ministerske nominace politicke strany.

127956

6.2.2007 7:45

Parkanová je prostě blběna

Kamil 80.?.?.?

Lépe řečeno - nechytrá.

127899

6.2.2007 8:19

Je to průhledné

IVAn 88.?.?.?

Paní Parkanovou patrně zvolili do úřadu ZaMini proto, že již bylo neúnosné tam dále držet na očích vlastizrádce Cyrdu Svobodu (mimochodem - stejná "kvalifikace" jako Vlastička), který se největší měrou podílel a podílí na zaprodávání naší země USraeli. Je až s podivem, jak rychle vypadlo z paměti lidí této země, že tento zrádný pseudokřesťan PŘES ODPOR SENÁTU I TEHDEJŠÍ VLÁDY zavlekl (nejdříve formou jakáchsi vojenských lékařů, pak policajtů) Českou republiku po boku USraele do Íránu. No a nyní se bude pravděpodobně stejná historie opakovat a někdo by si této paralela se stejnou persónou mohl všimnout. [mrknutí jedním okem]

127901

6.2.2007 9:43

RE: Je to průhledné

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 127901

Průhledné to opravdu je, zejména pro toho, kdo si aspoň občas přečte noviny nebo se koukne na zprávy a tudíž ví, že Vlasta Parkanová je je ministryní obrany, kdežto ministrem zahraničí je Karel Schwarzenberg, vy politologu...

127905

6.2.2007 16:40

RE: Je to průhledné

IVAn 88.?.?.?

Reakce na 127905

Mea culpa, mea maxima culpa -> kdo by se v těch vlastizrádcích vyznal, že? Díky za umravnění, příště si dám lepší pozor. [mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem]

127947

6.2.2007 16:45

RE: Je to průhledné

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 127947

No, je sice spravne si pamatovat, kdo co ktery vlastizradce zastaval, ale to z nich vinu nesnima. Jsou to vsichni vlastizradci a patri povesit a supem.

Je jejich kariera zapocala za komunismu je jen pritezujici pro ne.

127949

6.2.2007 11:52

Asi jsem se dival na jinou Partii

Koumeles 83.?.?.?

Ale me zase jeste nikdo nepresvedcil proc by tu radar nemel byt....vsechny argumenty proti(jestli se tomu tak da rikat) se mi zdaji smesne....Jinak Zaoralek to je ten co chtel musulmany dotahnout az do parlametnu, ten mi nepripada jako moc duveryhodny politik. A moc se neradujte, socani radar nakonec stejne posveti, nakonec o radaru zacali pred nekolika lety vyjednavat(Tvrdik) A u Paroubka co rekl dnes, tak uz vcera nic neznamena [smích] mozna dneska [smích])..typuji ze za predsedu snemovny by nam Jirik schvalil i rovnou dan. No a zeleni ti jsou stejne pro s nejakymi podminkami, kdy uz je dnes jasne, ze ty posminky splneny budou.

127911

6.2.2007 17:08

Proč nechceme radarovou základnu?

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 127911

Protoze nechceme byt zatahovani do valecne agresivni politiky USA, jenz co chvilku na zaklade lzi nekoho napadnou pro svuj profit. Protoze tu nechceme zakladnu valecnych zlocincu, ktera bude mimo nasi jurisdikci. Protoze tu nechceme vojaky US army a Air Force, nepodlehajici nasim zakonum. Protoze se nechceme stat rukojmim USA. Protoze nechceme odstartovat dalsi zavody ve zbrojeni. Protoze nechceme vyhrocovat mezinarodni situaci. Protoze neverime, ze by na nas Iran, ktery nikdy nikoho nenapadnul, strilel raketu. Protoze se obavame spise valecnych silencu z USA - ze nas zatahnou svou zakladnou do jejich konfliktu. Protoze mame spatnou zkusenost s pobytem cizich vojsk na nasem uzemi. Protoze zdravotni nasledky 20x slabsiho radaru na zdravi v Azerbajdzanu jsou 9x vyssi vyskyt rakoviny, 13x vetsi vyskyt odemocneni jater a 19x vetsi pocet deti narozenych s vrozenymi vadami. Protoze nam o zakladne politici nejmene 5 let lhali a mlceli o ni. Protoze nam politici jako Topolanek rikaji, ze nemame pravo rozhodovat o zakladne v referendu. Protoze vime, ze kde se USA jednou dostane, tak uz neodejde. Protoze vime, ze jak proti nejvetsi Air Force zakladne USA v Nemecku Rammstein, tak proti zakladnam v Japonsku, Dansku a pod. se poradaji protesty a stale tam ty zakladny jsou. Prestoze si Kuba nevybira seky kterymi USA plati za pronajem Guantanamske zakladny a pozaduje jeji odstraneni, tak tam stale ta zakladna je. Protoze USA bezne unasi obcany cizich zemi, bez soudu ci byt jen obvineni je zadrzuje a krute muci. Protoze USA provozuji koncentraky a mucirny jako gestapo za dvuhe svetove valky. A protoze s gestapem jsme take nechteli nikdy nic mit a bojovali jsme proti nemu, tak nechceme nic mit s USA a chceme a budeme proti nim a jejich zajmum bojovat za nase zajmy za klidny zivot bez hrozeb dalsiho kola studene valky ve zbrojeni a bez mezinarodniho terorismu, ktery rozdmychavaji a casto i financuji a dokonce provadeji prave USA.

127955

7.2.2007 8:19

RE: Proč nechceme radarovou základnu?

Robocrep 194.?.?.?

Reakce na 127955

[smích] Tak tohle je bravurní příspěvek! Jediné co se mu dá vytknout je, že Ramstein se píše s jedním "m"

128040

6.2.2007 12:33

Parkanova je jen uzitecny idiot

Pavel -Čert- Němec 80.?.?.?

Uz za jejiho sefovani na m. spravedlnosti se ke me z blizkych zdroju doneslo, ze je uplne neschopna cokoliv ridit a ted to znova dokazuje. Ta jeji popularita je leda k placi a pripomina mi dost popularitu S. Grosse a jeho "myslim to uprimne". Krome papouskovani od tehle sede mysi necekejme nic prevratneho.
Mimochodem tu debatu se Zaoralkem jsem videl a dost me pobavila. [chechtot]

127915

6.2.2007 16:10

RE: Parkanova je jen uzitecny idiot

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Reakce na 127915

Pokud budeme považovat paní Vlastu Parkanovou za "užitečného idiota", pak bychom museli přijmout alarmující fakt, že paní Parkanová ví, jakou roli hraje v této nepříliš průhledné hře. Pokud chceme mít i nadále paní Vlastu Parkanovou rádi, pak je snad lépe jí přičíst roli "užitečného kreténa", nejlépe dokonale nesvéprávného a tímto za své skutky nezodpovědného! Pán s Vámi, paní Parkanová, pokud je to jinak... Jako věřící Vám snad ani není třeba připomínat, jak tristními zážitky budete v brzké době obdařena v Pekle, na nějž zase já ani nevěřím - k čemuž ovšem já, narozdíl od Vás, nezavazuji své voliče.

127942

6.2.2007 15:03

Reakce

Expert 217.?.?.?

Koumeles: A třeba mě ještě nikdo nepřesvědčil proč by tu měl radar být, co takhle nahodit vaše argumenty?Proč třeba odmítnout referendum?To přeci nemusí být odmítání radaru(já ho 100% odmítám), ale příležitost aby rozhodli ti lidé, o jejichž "bezpečnost" se má jednat jak nám je neustále omlacováno o hlavu.Hlavně bych si vyprosil arugemnty typu, že budou rozhodovat ti co tomu vůbec nerozumí [oči v sloup]

127921

6.2.2007 15:17

Můj rozsáhlý příspěvek byl pravděpodobně stornován subjektem,

Hugo Fibiger 81.?.?.?

jenž sedí mezi námi... Vypadá to opravdu, že NSA a čert nikdy nespí! [překvapení](

127925

6.2.2007 15:23

Zkusím to tedy krátce:

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Paní Parkanová svou nekompetentností přímo ohrožuje bezpečnost ČR! Jako taková se tedy vystavuje riziku absolutního trestu v případě vyjímečného stavu, jaký by mohl např. nastat v případě jaderného napadení Íránu (kdo má trochu toho zdravého mozku ví, že na konvenční akci USA nemají). Paní Vlasta Parkanová by se tedy měla velice dobře zamyslet nad tím, komu prospívá její totální neinformovanost v problematice ochrany státu a zda-li její přítomnost na postu lídra klíčového ministerstva ČR neohrožuje přímo bezpečnost ČR...

127926

6.2.2007 18:03

Ohrozuje. Opravdu mas jeji nekompetentnost a zaslepenost ohrozuje.

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 127926

Otazka je - co s tim?
Slysi nasi politici na neco jineho, nez na defenestraci? Ne? Tak se jim ji zrejmne musi dostat! [naštvaný]

127967

6.2.2007 18:14

RE: Zkusím to tedy krátce:

Průchozí 213.?.?.?

Reakce na 127926

Ještě kratčeji:
Všichni vlastizrádní politici, kteří v posledních letech výrazně ohrozili naši bezpečnost patří k černoprdelní straně!!

127969

7.2.2007 0:49

RE: Zkusím to tedy krátce:

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 127969

To snad ne... fakt? Ja mam za to, ze Jaroslav Tvrdík - zahajil vyjednavani o zakladnach a slibil je - je socan, ne?

Kteri konkretni KDU-CSL spolcenci Papezskych jidasu (a zidovskych Kissingeru) se zaslouzili srovnatelne jako tento "pan"...? [zmaten] [oči v sloup]

128010

7.2.2007 9:51

RE: Zkusím to tedy krátce:

Průchozí 213.?.?.?

Reakce na 128010

"...zahajil vyjednavani o zakladnach a slibil je.."

Existuje k tomuto tvrzení nějaký doklad?

Dá se okamžik, kdy Vás někdo osloví, například s tím, že k Vám zavede plyn, jako začátek jednání, které jste inicioval?
Kdo byl za Tvrdíka velvyslancem v houserově? A kdo ministrem zahraničí?

128045

7.2.2007 8:36

RE: Zkusím to tedy krátce:

Robocrep 194.?.?.?

Reakce na 127926

Říká se, že ministrem obrany má být nevoják. Koneckonců něco na tom bude, protože zelený mozek Tvrdík tady chtěl mít Americkou hračku a ani by neinformoval veřejnost. Problém je v tom, od koho si nechává Vlasta radit [naštvaný]

128042

6.2.2007 15:34

Fakticky jsem se normáně styděl za ní....

leo69 89.?.?.?

Jmenovanou diskuzi jsem sledoval a musím se přiznat, že jsem to normálně musel chvílemi přepínat na jiný program. Přepínal jsem to proto, protože mám cosi v sobě, že když je někdo trapný a lže, tak nemám v sobě tolik síly abych ho sledoval. Je to u mě bohužel jakýsi stud za to, že ten druhý se nestydí... [oči v sloup] [zahanbení]

Jinak paní Parkanová byla podle mého pro tuto svou roli už nějakou dobu připravována tím, jak nám bylo nezávisle závislými průzkumnými agenturami namlouváno, že právě tato žena je na špičce oblíbených politiků u nás. Už tehdy jsem se divil, kde to ta agentura vzala a hle, teď je mi to jasné, vždyť přeci to, co řekne "oblíbený" politik, to přeci musí s oblibou přijmout i plebs!

Prostě debata z její strany byla trapná, ubohá, demegogická a nezávisle a kriticky uvažujícímu diváku musela říci naprosto vše. Protože jakmile pan Zaorálek kontroval svými naprosto ujasněnými a logickými argumenty, tak paní Parkanová začala koktat, v hlavě jí to šrotovalo s vykulenýma očima a dokázala z ní vypadnout jen a pouze přesně ta argumentace, která se objevuje vždy v jakékoli diskuzi na serverech našeho "nezávislého" tisku když dojdou argumenty, tak jsou všichni oponenti "komunisti", že "máme přeci k USA závazky za II.WW", že se "teroristi jen třesou vystřelit nějakou raketu", a další podobné kecy...

Podle mě, si dala dohromady, na všechny ty blby, kteří jsou teď nahoře, kompromitující důkazy americká CIA a vydírá je. Na každého je toho k mání fůra a to, že to u nás nebylo až tak rozšířeně používáno mohlo být součástí nějakých vnitřních větších politických a zpravodajských dohod.

Už jen ten loňský exces páně Langera o tom, jak rázně zakročí proti teroristům, kteří se chystají napadnout nějaké židovské objekty v Praze a o tom jak byl se svými kumpány stále na obrazovce s plnou hubou keců o připravenosti a o plnění svých povinností, ten styl propagandy svědčí o tom, kdo jsou jejich poradci v pozadí. Těmito poradci byli dlouho připravováni a podporováni a teď jim to "musí" vrátit i s úroky. A ty úroky jsou krvavé a těmi je náš Stát...

Bude asi potřeba ze strany obyčejných lidí zase radikálněji vyjít do ulic a dát o sobě vědět.

m, [smích]

127928

6.2.2007 15:49

Odpovědnost

Hm 141.?.?.?

Vám se to pěkně říká. Neznám případ, že by se se tak malý stát jako my mohl vzepřít tak velké supervelmoci. Pro USA jsme jen domorodci žijící na tomto území, ptát se nás nebudou. Jednou tento prostor potřebují a basta. Chtějí to po dobrém. Nedokáži si představit to teroristické peklo kdybychom odmítli. Politikovi bez odpovědnosti se to krásně odmitá. Znát pozádí problému dělal bych toto: [bliji] [bliji] [bliji]

127932

7.2.2007 1:00

RE: Odpovědnost

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 127932

No ale předem se doslova pos..t před supervelmocí? Jsme přece demokracie a v EU ne? Nevím jaký peklo by mohla ta supervelmoc zrovna dneska po odmítnutí páchat. [oči v sloup]

128012

7.2.2007 2:01

RE: Odpovědnost

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 127932

Jsme "bananova republika" ci suverenni stat EU a clen NATO. Polaci s tim nemaji problem. Chapou jasne, ze pro dobre vztahy s USA potrebuji partnerstvi a ne servilitu. A budte si jisty, ze vzhledem k nekolika milionum Polaku zijicich v USA nevedi o Spojenych statech pouze s doslechu, ale maji zkusenost z prvni ruky. Pokud chteji nasi politici respekt i ve Washingtonu, pak si ho sami musi vytvorit. Kdyz uderite do dobreho stitu zazvoni, pokud uderite do neceho jineho muze se ozvat mlaskavy zvuk doprovazeny pocitem tepla a smradem. Navic je nutna mezi politickymi elitami jista nadstranicka solidarnost na mezinarodnim poli. Schopnost povznest se nad nejake politikareni. Pokud nechaly socialne-demokraticke vlady na holickach presidenta Klause, kdyz diplomaticky neprimo odmitl zakladnu pred nekolika lety a meli radost z jeho izolace ze strany Bileho domu, pak s prominutim kaleji do sveho hnizda. A to hnizdo se jmenuje Ceska republika. [oči v sloup] [zahanbení] Uvedomme si jednu zasadni vec. Jestlize my Cesi nebudeme hajit zajmy Ceska, tak nikdo jiny to za nas neudela! [mrknutí jedním okem]

128016

6.2.2007 15:56

Jinak by mě docela zajímalo,

Hugo Fibiger 81.?.?.?

jakou má paní Vlasta Parkanová e-mailovou adresu! Docela rád bych jí sdělil alespoň pár slov o relevantnosti role, jíž na svém postu zastává...

127937

6.2.2007 17:09

RE: Jinak by mě docela zajímalo,

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 127937

Ja take, sem s ni... [naštvaný]

127957

6.2.2007 17:15

RE: Jinak by mě docela zajímalo,

leo69 89.?.?.?

Reakce na 127937

vlasta.parkanova@kdu.cz

http://www.kdu.cz/default.asp?page=2712

m, [smích]

127960

6.2.2007 18:22

Nekompetentni Parkanova = daleko vetsi nebezpeci nez Iran!

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 127960

Diky, to si za klobouk neda, tedy... [naštvaný]

127971

6.2.2007 18:47

RE: Nekompetentni Parkanova = daleko vetsi nebezpeci nez Iran!

Průchozí 213.?.?.?

Reakce na 127971

Další černoprdelnické skvosty

http://tinyurl.com/28efcl

127977

6.2.2007 19:11

RE: Jinak by mě docela zajímalo,

petr sleder 88.?.?.?

Reakce na 127960

Už jsem té Jidášce napsal. Ale ona to stejně asi nečte. [smích]

127980

6.2.2007 17:07

Pořad jsem neviděla,ale...

Alexa 85.?.?.?

dost zásadní mi přišla tahle pasáž:

>Promluvila, ale hlas se jí viditelně třásl, když nám oznamovala, že politici přeci nesmějí utíkat před odpovědností, kterou z nich nikdo nesejme a že k takovým otázkám, jako zrušení parlamentu, daní a právě umísťování cizích vojenských základen referendum být ani nemůže, protože lidé by rozhodovali emotivně a ne kvalifikovaně.<

Je zvláštní,že politici ví,kdy a hlavně za co mají zodpovědnost.Pokud jde o státní rozpočet,"ztracené"miliardy,chyby v zákonech(s často nedozírnými,dlouhodobými i trvalými důsledky),nebo kapesné pro politiky samotné,tak tehdy politici jaksi zapomínají na svou zodpovědnost vůči svým voličům.Je vrchol pokrytectví,když si politik vzpomene na svou "zodpovědnost" v případě nezvané a nevítané přítomnosti americké základny.Tehdy se naskýtá klíčová otázka:

o zodpovědnosti vůči komu nám paní Parkanová povídala?

Škoda,že madam Parkanová není natolik solidní člověk,že není schopná se stydět alespoň před svou rodinou,když už není schopná být odpovědná vůči svým voličům.

127954

6.2.2007 18:24

Asi zapomněla toho víc !

Brainwashington 85.?.?.?

1989. Kdy jim byli lidé dobří. Bez nich by byli jen nevýznamná skupinka spiklenců. A taky, když paní ministryni lidé opakovane volí do parlamentu, a to pokaždé za jinou stranu. Holt, hloupí lidé, ti přece nemohou mít vlastní názor, když se nechají tak lehce zmanipulovat! Ano, rozhoduje a vládne "elita" politikové. A, když by náhodou nechtěli poslouchat, tak je postrašíme komunistama ( jsou proti základně!), STB, Ruskem, a, panbů ví proč, Putinem, který brzo pujde do penze.

127972

6.2.2007 21:06

kecy kecy..........................................

martin1 212.?.?.?

http://www.atmonline.cz/pro.htm

127992

6.2.2007 22:36

jak překvapující,

klauní frňák donantonio (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

když člověk Parkanová nezná pádné argumenty proti výstavbě a okupaci části teritoria své vlasti. Nicméně, není se čemu divit, když oponent se celkem stále drží stranické vlajky, téměř klečíce. Kdyby si alespoň někdo z rádoby kompetetních četli články krom těch PRO také např.: Blisty, zvědavce atd.. Tedy pak-liže čtou názory někoho jiného vůbec. A vlastně, proč by četly, vždyť funkce je tak fajn.

127997

6.2.2007 23:16

Diskuse na Prime

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Tuto diskusi s Parkanovou jsem sledoval. A ackoliv se to nezda, i pres zjevny nedostatek argumentu, ktere uvedla. jedinym momentem, kdy mel Zaoralek navrh byl ten stim Gronskem. To ji ovsem nezdelil jemne, ale velice durazne, protoze vedel, ze ted slapla vedle.

Jinak obdobny clanek o te diskusi je i tady:
http://www.mb.narodni-strana.cz/clanek.php?id_clan...

128002

6.2.2007 23:34

Ukradené referendum - US RADAR NE!

Karel V. 213.?.?.?

Většina normálních Čechů se asi shodne na tom, že americký radar nám v současné době nic nepřinese, spíše naopak a tudíž ho nechceme. Vláda je slabá, upatlaná na dvou zrádcích, zaprodaná bůhvíkomu. Strany plné korytářů, zaprodanců a vlastizrádců. Prezident nápodobně. Jdou proti nám, proti vlastním lidem! Pořád o tom jen tlacháme a nic neděláme. Je na čase se vehementně bránit. Díky rozvrácené ekonomice máme existenční problémy a Jidášové dobře ví, že v této situaci asi nepůjdeme do otevřeného vystoupení. V referendu bychom jako normální občané mohli vyjádřit svůj názor. Asi by se ukázala nepříjemná pravda. Proto nám bylo referendum již dopředu ukradeno! Zaprodaná média papouškují vlastizrádce, referendum si musíme udělat sami. Již zítra každý z Vás, kdo s tímto textem souhlasí, napište všude kam půjdete prosté heslo US RADAR NE! Vynalézavosti se meze nekladou. V situaci, kdy jsme byli okradeni, podvedeni a zrazeni vlastní vládou, parlamentem a prezidentem máme na to plné právo. Kdo chcete pomoci, přepošlete prosím tento text všem a všude, kde to jen půjde. [naštvaný] [naštvaný]

128005

7.2.2007 6:09

iran

vasil vasilr (zavináč) aol (tečka) com 68.?.?.?

iran nikoho nenapadnul za poslednich 200 roku.

128033

7.2.2007 17:17

Pokračování debat....

Had 89.?.?.?

http://www.ihned.cz/c4-10075650-20366560-00T000_d-jak-seriozne-hajit-vlastni-zajem

128086

7.2.2007 21:11

Ten pořad jsem viděl...

Zorba 83.?.?.?

Viděl jsem ten pořad a mohu plně potvrdit to co psal autor článku. Ještě nikdy jsem neviděl aby někdo v politické diskuzi někoho takto převálcoval(a to jsem viděl již stovky obdobných diskuzních pořadů). Přesně to se ale stalo, Zaorálek Parkanovou doslova "umlátil" argumenty a ona se skutečně často nezmohla ani na slovo a jen tak tam seděla jako hromádka neštěstí. Řeči o nějaké hrozbě ze strany Iránu a KLDR je opravdu směšné, něčemu takovému snad nikdo rozumný nemůže věřit. Jinak se Parkanová čas od času snažila odvést diskuzi jiným směrem, ovšem bez úspěchu. Inu je vidět že základny USA u nás jsou skutečně neobhajitelné. Ostatně stejně směšný byl i Topolánek když v jakémsi pořadu tvrdil že prý na radary se ve válce vůbec neútočí [chechtot] Smutné je jen to že se najdou lidé kteří těm nesmyslům jež říkají amerikanofilové věří. Je však rovněž třeba si uvědomit že ačkoli podal Zaorálek v onom pořadu dobrý výkon, tak kdyby byli on a ČSSD u moci tak by obhajovali základny.

128116

8.2.2007 4:07

RE: Ten pořad jsem viděl...

z.a.p 74.?.?.?

Reakce na 128116

"...ačkoli podal Zaorálek v onom pořadu dobrý výkon, tak kdyby byli on a ČSSD u moci tak by obhajovali základny."
--------------------------------------------------------------

To nepochybne p. Zorbo, jsou si vsichni podobni.

Reknu Vam co se pise v cizim tisku..... zakladna v Cesku bude a to bez ohledu co si obyvatelstvo preje. Ale i tak dobre; zhrouti se tim posledni falesna predstava o nejake 'demokracii'. Ac v dnesni dobe na ni otevrene kasle kdejaka vlada. Myslim, ze prijde brzy den, kdy se to prizna verejne a bude po vtakach.

Pro lid to bude ale nesmirne dulezite, ze vetsina si neprala to co mu cizacka vlada stejne narvala do krku. Bude to ale obrovske moralni vitezstvi a totalni ztrata jakehokoli respektu vlade a jejiho vztahu k obyvatelstvu. Prichazi obdobi pravdy.

z.a.p

128145

8.2.2007 16:08

RE: Ten pořad jsem viděl...

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 128145

Máte pravdu pane z.a.p.
I já věřím že se lidé dříve či později obrátí proti současnému režimu a že jej svrhnou. Doufám že se pak k moci konečně dostanou vlastenci kteří budou hájit skutečné zájmy naší země.

128185

8.2.2007 12:17

Trochu poezie nikoho nezabije

rusel.k 62.?.?.?

Jak se vám líbí následující variace na národní témata od NN?
Kde domov můj,
kde domov můj,
otčinu mou rozkrádají,
cizím rukám v plen dávají,
za mísu čočovice,
pánové někteří.

Však na tuto panskou chásku taky brzo dojde,
s nalomenou páteří, jak známo, vesměs každý pojde.

(P.S. trochu jsem příliš drsný text NN zmírnil.)

128165

8.2.2007 20:28

Výstižný komentář sociologa Jana Kellera

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Bez nás si Evropa ruce neumyje

Ministryně obrany Vlasta Parkanová v Právu 27.
ledna vysvětlovala, proč má být na našem území dočasně umístěna jednotka spřátelených vojsk. Má ochránit nás a celou Evropu před skupinkami fanatiků, kteří se zmocní jaderné zbraně a odpálí ji na nás z území nikoho. Naznačila, že toto území se může nacházet všude tam, kde operují islamisté.
Paní ministryně má naprostou pravdu. Stačí letmý pohled na glóbus, abychom viděli, že právě Jince v Brdech leží přesně na tom místě, odkud lze sledovat dráhy raket vypálené na Ameriku odněkud z proužku území prostírajícího se od Maroka po Filipíny.
Přesto tady ale něco nesedí. Proč se ministryně obrany obrací s tímto strategicky tak významným zjištěním právě na české občany? Oni přece jsou ti poslední, kdo by mohli instalaci základny nějak ovlivnit. Měla by se obrátit naléhavým dopisem na své kolegy, ministry obrany evropských zemí. Jejich země jsou ohroženy stejně jako my, a přesto nikdo z nich o zřízení radaru s Američany dvoustranně nejedná. Je zřejmé, že něco zaspali. Jim a nikoliv obyčejným českým občanům by měla paní Parkanová bez jakékoliv ideologie předávat své cenné vojenské zkušenosti.
Když už budeme hloubit přímo u nás v Brdech zákopy kvůli nějakému Římu, Berlínu, Paříži či Londýnu, neměli bychom si to nechávat pro sebe. Po Američanech, kteří nás chrání, nemůžeme za jejich laskavost pochopitelně nic chtít.
Proč bychom však neměli chtít nic po lehkomyslné Evropě, kterou budeme ochraňovat my? Jestliže se naše politická elita už rozhodla, že své sousedy ochráníme dokonce i proti jejich vůli, byli bychom bláhoví, pokud bychom si tak nezištnou službu nenechali pořádně zaplatit. Peníze, které k nám za to poplynou, by mohl šéf strany paní Parkanové zatím schovávat doma v kuchyni, než budou použity na tolik potřebný regionální rozvoj.
Už teď se k nám do Brd upírají nadějeplné pohledy Evropanů, jejichž vlády, na rozdíl od té naší, nedbají prozíravě o bezpečnost svých občanů. Je jen otázkou času, kdy před našimi ambasádami proběhnou první děkovná shromáždění. Snad je magistráty evropských metropolí nebudou zakazovat. Projevily by tím jen obrovský deficit demokratičnosti. A bylo by pak zase na nás, abychom jim svým příkladem otevřeli oči.

Jan Keller

128212

14.2.2007 7:49

Více rozumu, méně demagogie (a to na obou stranách)

Koc 62.?.?.?

Když Paroubek po volbách hledal paralelu s rokem 48, tak většina lidí koukala "z otevřenou pusou". Hledat paralelu mezi radarem a roke 68 je velmi podobné - když nejsou racionální argumenty, tak začínají někteří strašit - atomovým reaktorem pod radarem, přivoláváním okupace jako v 68.

128721

Příspěvků: 83

06.02. 00:32 divák  Nechápu
06.02. 00:45 Průchozí  RE: Nechápu
06.02. 07:25 Jarmila  RE: Nechápu
06.02. 12:31 divák  RE: Nechápu
06.02. 16:35 trodas  Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...
07.02. 02:38  RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...
07.02. 03:15 Rene Bartosek  RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...
07.02. 03:41  RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...
07.02. 04:56 Rene Bartosek  RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...
07.02. 19:28  RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...
07.02. 19:59 Rene Bartosek  RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...
07.02. 10:27 detergent  RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...
07.02. 21:12  RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...
07.02. 12:05 Průchozí  RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...
07.02. 13:02 z.a.p  RE: Anebo se proste referendum pripusti po dlouhem boji...
06.02. 15:40 rickover  RE: Nechápu
06.02. 15:50 Průchozí  RE: Nechápu
06.02. 16:32 IVAn  RE: Nechápu
06.02. 16:45 Aja  RE: Nechápu
06.02. 16:56 Rene Bartosek  RE: Nechápu
06.02. 18:47 petr sleder  RE: Nechápu
06.02. 00:34 Průchozí  Jsem tu opravdu první!?
06.02. 01:12 Misu  RE: Jsem tu opravdu první!?
06.02. 02:48 Wesley  Co si to zvolili v Cesku za vladu?
06.02. 04:10 z.a.p  RE: Co si to zvolili v Cesku za vladu?
06.02. 04:09 texaskycizek  Kvalifikace
06.02. 07:45 Melou  RE: Kvalifikace
06.02. 08:40 nitram  RE: Kvalifikace
06.02. 10:18 Petr Schindler  RE: Kvalifikace
06.02. 16:41 trodas  RE: Kvalifikace
07.02. 09:59 Průchozí  RE: Kvalifikace
07.02. 11:35 trodas  Cina verzus Tibet
07.02. 11:56 Průchozí  RE: Cina verzus Tibet
07.02. 15:19 Rene Bartosek  RE: Cina verzus Tibet
07.02. 16:31 Průchozí  RE: Cina verzus Tibet
07.02. 17:13 Průchozí  Čína verzus Tibet - je to mnohem složitější, než to na první pohled vypadá
07.02. 17:46 Průchozí  RE: Čína verzus Tibet - je to mnohem složitější, než to na první pohled vypadá
07.02. 20:07 Rene Bartosek  RE: Čína verzus Tibet - je to mnohem složitější, než to na první pohled vypadá
06.02. 11:01 Dáša  RE: Kvalifikace
06.02. 13:17 Vratislav  RE: Kvalifikace
06.02. 17:08 Rene Bartosek  RE: Kvalifikace
06.02. 07:45 Kamil  Parkanová je prostě blběna
06.02. 08:19 IVAn  Je to průhledné
06.02. 09:43 Vanguard  RE: Je to průhledné
06.02. 16:40 IVAn  RE: Je to průhledné
06.02. 16:45 trodas  RE: Je to průhledné
06.02. 11:52 Koumeles  Asi jsem se dival na jinou Partii
06.02. 17:08 trodas  Proč nechceme radarovou základnu?
07.02. 08:19 Robocrep  RE: Proč nechceme radarovou základnu?
06.02. 12:33 Pavel -Čert- Němec  Parkanova je jen uzitecny idiot
06.02. 16:10 Hugo Fibiger  RE: Parkanova je jen uzitecny idiot
06.02. 15:03 Expert  Reakce
06.02. 15:17 Hugo Fibiger  Můj rozsáhlý příspěvek byl pravděpodobně stornován subjektem,
06.02. 15:23 Hugo Fibiger  Zkusím to tedy krátce:
06.02. 18:03 trodas  Ohrozuje. Opravdu mas jeji nekompetentnost a zaslepenost ohrozuje.
06.02. 18:14 Průchozí  RE: Zkusím to tedy krátce:
07.02. 00:49 trodas  RE: Zkusím to tedy krátce:
07.02. 09:51 Průchozí  RE: Zkusím to tedy krátce:
07.02. 08:36 Robocrep  RE: Zkusím to tedy krátce:
06.02. 15:34 leo69  Fakticky jsem se normáně styděl za ní....
06.02. 15:49 Hm  Odpovědnost
07.02. 01:00 Antiseptik  RE: Odpovědnost
07.02. 02:01 Rene Bartosek  RE: Odpovědnost
06.02. 15:56 Hugo Fibiger  Jinak by mě docela zajímalo,
06.02. 17:09 trodas  RE: Jinak by mě docela zajímalo,
06.02. 17:15 leo69  RE: Jinak by mě docela zajímalo,
06.02. 18:22 trodas  Nekompetentni Parkanova = daleko vetsi nebezpeci nez Iran!
06.02. 18:47 Průchozí  RE: Nekompetentni Parkanova = daleko vetsi nebezpeci nez Iran!
06.02. 19:11 petr sleder  RE: Jinak by mě docela zajímalo,
06.02. 17:07 Alexa  Pořad jsem neviděla,ale...
06.02. 18:24 Brainwashington  Asi zapomněla toho víc !
06.02. 21:06 martin1  kecy kecy..........................................
06.02. 22:36 klauní frňák  jak překvapující,
06.02. 23:16  Diskuse na Prime
06.02. 23:34 Karel V.  Ukradené referendum - US RADAR NE!
07.02. 06:09 vasil  iran
07.02. 17:17 Had  Pokračování debat....
07.02. 21:11 Zorba  Ten pořad jsem viděl...
08.02. 04:07 z.a.p  RE: Ten pořad jsem viděl...
08.02. 16:08 Zorba  RE: Ten pořad jsem viděl...
08.02. 12:17 rusel.k  Trochu poezie nikoho nezabije
08.02. 20:28  Výstižný komentář sociologa Jana Kellera
14.02. 07:49 Koc  Více rozumu, méně demagogie (a to na obou stranách)

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 0

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 2

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 6

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 6

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,52 Kč
Euro
24,41 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
17,10 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,60 Kč
100 japonských jenů
18,92 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 471,82 Kč
1 unce stříbra
522,53 Kč
Bitcoin
782 117,75 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 868