Diskuze k článku

Jak nás český stát okrádá

Příspěvků 113

28.9.2006 2:22

Tady se mluvi o 'statu'

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

v tom smyslu ze vas okrada. Neverte tomu. Neni to stat, stat je totiz prilis anonymni firma. Za sifru 'stat' se schovava tisice pijavic (zcela legalnich organizaci, agentur, nadaci a pod) chytre na nej napojeny, ktere si za maskou 'statu' masti kapsu. Tak je to v kapitalistickem systemu zazite a bezne. Ovsem pro jednoduchost ze rekne ze je za tim pouze 'stat'(tedy my obcane). Absurdni tvrzeni.

z.a.p

117839

28.9.2006 5:25

RE: Tady se mluvi o 'statu'

kema 207.?.?.?

Reakce na 117839

>Tak je to v kapitalistickem systemu zazite a bezne. Ovsem pro
>jednoduchost ze rekne ze je za tim pouze 'stat'(tedy my >obcane).
>Absurdni tvrzeni.

Presne naopak pane Zap. Presne naopak.
To prerozdelovani o kterem pise autor clanku je pochopitelne naprosto nemoralni a rovna se zlodejne, ale s kapitalismem (ja preferuji nazev "trzni ekonomika" ) to nema nic spolecneho.
Jsou to naopak pravicove vlady, ktere chapou vyznam nizkych dani pro rozvoj ekonomie. Protoze ta stoji na cloveku jako jedinci. Na cloveku, ktery je odmenovan za svou praci, za svou tvorivost, za svou iniciativu. A ktery muze penize ktere si poctive vydelal i utratit (a znovu tim podporit ekonomiku). Aniz by byl okraden socialnim statem na ukor nefachcenku a lemplu.
Jsou to naopak socialisticke vlady, ktere prerozdeluji jako dive a ubijeji tak iniciativu jednotlivcu.
No a pak jsou pochopitelne vlady komunisticke, ktere jsou naprostym extremem.
Ty okradou obcana o vsechno. Ale to vam nemusim rikat, to jste jiste zazil na vlastni kuzi.

117844

28.9.2006 11:32

RE: Tady se mluvi o 'statu'

osd 81.?.?.?

Reakce na 117844

Vystihl jste to velmi pěkně. Např. význam Lafferovy křivky v USA pochopil až Ronald Reagan (tj. od určité míry zdanění vede další zvýšení daňové zátěže k poklesu daňových výnosů).
Problém má však více rozměrů. To, co jste napsal (a co rád také podepíšu) je jeden z nich. Dalším rozměrem je zneužívání moci. To nesouvisí s rozměrem kapitalismus-socialismus-komunismus, ale záleží to na vzdálenosti zdroje moci (lidé) od jejího výkonu (vláda-výkon, parlament-legislativa, soudy-uplatňování práva). Jde o rozměr autokracie-demokracie. Obávám se, že jsme někde na středu tohoto rozměru, neboť jedním extrémem (autokracie) je plné uplatňování moci jedním subjektem (člověkem, stranou, ...). Druhým extrémem je průběžný výkon moci jejím zdrojem (občany) s tím, že každý může kdykoliv delegovat svoji moc či část na delegáta (aby se tím nemusel průběžně zabývat) a tuto delegaci může kdykoliv zrušit. Je dokonce žádoucí, aby zdroj moci (občan) delegáta za výkon delegované pravomoce platil (delegát koná pro občana službu). Bez úplaty totiž delegát nebude mít důvod pro respektování příkazů zmocnitele.

117866

29.9.2006 18:44

RE: Tady se mluvi o 'statu'

kema 207.?.?.?

Reakce na 117866

>Vystihl jste to velmi pěkně. Např. význam Lafferovy křivky v
>USA pochopil až Ronald Reagan (tj. od určité míry zdanění
>vede další zvýšení daňové zátěže k poklesu daňových
>výnosů).

No jo, on tu Lafferovu krivku zna skoro kazdy. Problem je v tom, ze jen malokdo dokaze poznat, jak vysoko na te krivce se ekonomika jeho zeme prave pohybuje. [smích]

118013

28.9.2006 11:46

RE: Tady se mluvi o 'statu'

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 117844

Uz to mam!!

Tenhle clovek nikdy nevidel prakticky zivot....je to desny teoretik. Nakonec i pravi socialiste byli vesmes idealiste, totalne odtrzeni od reality.

Je to haaadaaaaaam.... universitni profesor!

Bingo[chechtot]

z.a.p

117868

28.9.2006 12:23

RE: Tady se mluvi o 'statu'

djb 83.?.?.?

Reakce na 117844

kema, to musim napsat temer 100% souhlas.

Jen mala namitka. Pravicova vlada take neni zaruka, vzdy zalezi nakonec na tom, jestli ve vlade sedi vul a nebo ne[smích].

117874

30.9.2006 1:11

RE: Tady se mluvi o 'statu'

Antikema 88.?.?.?

Reakce na 117844

A ktery muze penize ktere si poctive vydelal i utratit ...
píše Kema.
Otázka však stojí jinak. Jde o opravdu poctivě vydělané peníze?
Tržní systém bez přívlastku a spravedlivých daní nejlépe napomáhá "zlodějům" a "tunelářům" všeho druhu a potom se vyskytnou "Kemové", kteří jsou schopni takové "tržní"
hospodářství podporovat a obhajovat.
Teď zcela vážně - poctivých podnikatelů, kteří se chovají
slušně, jak ke svým zaměstnancům, tak k odvodu daní, je pomálu.
Problém není ani tak ve výběru daní, ale jejich rozkrádání!
Myslím, že by většina podnikatelů zaplatila i vyšší daně,
když by viděla , jak jsou za jejich peníze zvelebovány obce
a jak daně přispívají k rozmachu společnosti.
Bohužel, místo toho živíme stotisícový aparát zbytečných
úředníků, jejichž vedoucí na všech úrovních kradou
a nechávají se korupčně uplácet, aby z daní opravdu zbyly
jenom drobky a ostatní sežerou tihle darmožrouti!

118046

28.9.2006 11:23

RE: Tady se mluvi o 'statu'

osd 81.?.?.?

Reakce na 117839

Jsem přesvědčen, že problém není v kapitalismu, ale ve vzdálenosti voličů a výkonu moci. Představme si situaci, kdy by došlo k jediné změně - pokud by řekněme 10% voličů ve volebním obvodu (za předpokladu, že nebude velký) vyzvalo ke zrušení mandátu delegáta (v běžném životě společností a sdružení je to běžné), byl by mandát zrušen a v daném obvodu by byly nové volby. Delegát (např. senátor) by tak byl pod stálým kontrolním tlakem těch, které zastupuje. Tak by to fungovalo ve většinovém systému. V poměrném by prostě byly zrušeny mandáty všem zvoleným za daný volební okrsek a opět by proběhly nové volby. Snažím se říci, že problém nevidím v kapitalismu. Problém vidím v tom, že volby (tj. delegování moci) probíhá v pravidelných intervalech a je spojené s "oblbovací kampaní". V době mezi volbami se delegát nemusí starat o soulad vlastních činů s přáními zastupovaných. A v tom vidím zásadní potíž.

117865

29.9.2006 1:53

RE: Tady se mluvi o 'statu'

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 117865

Slovo 'kapitalismus' je spatne pouzite (a je to moje vina). Rovny a 'ferovy' kapitalismus je jiz davno za nami. Totiz toho ceho jsme svedci je radobykapitalisticka diktatura oligarchie. Ta si vytvorila klientelu 'dodavatelu' sluzeb bez overitelneho provadeni tendroveho rizeni. Vidim to na verejnem prostoru vsude i kdyz nasilim mhourim oci. Kupr. stale ty same firmy se rypaji ve verejnych komunikacich bez toho, ze by neco zplodili. Rozkopou predchozi rok postaveny usek silnice, zaflastruji jej a na konci je vysledek daleko horsi, nez byl rok pred tim - proste si jen 'vyrabeji' praci. Pristi rok se to opakuje a nema to konce. A toto je jen mala ukazka, jak nasi vladci zivi (jak jsem poznamenal) smecku vyzirku uctujicich si na nas horentni sumy. Samozrejme se to neprojevi na platech delniku. Ale definitivne se to projevuje na palacich majitelu firem 'lezerne rozhozenych' v krajine. A to mame to same ve zdravotnictvi, skolstvi, obrane(!!) a mnoha jinych resortech. Mame vsi v kabate pralele, proto mame vysoke dane! At je to Cesko nebo Kanada!

z.a.p

117957

28.9.2006 3:04

Legalizované odírání lidí.

Jan Čech 69.?.?.?

Jde zde hlavně o to, aby se člověk nezastavil, aby musel každý den do práce, dostatečně se unavil a neměl čas se zabývat tím co se děje a kdo je za tento bordel a zlodějnu zodpovědný. Nechají člověka napokoji, až už je jim neškodný, tedy velmi starý a pak je mu dovoleno pobírat malý důchod a nic nedělat.
Na jednu velmi důležitou skutečnost je v tom výpočtu zapomenuto a to na uměle roztáčenou inflaci. Ta je potřeba k tomu, kdyby se člověku přece jen podařilo si něco víc navzdory této zlodějně ušetřit, aby o to rychle přišel a nebo, aby musel s penězma furt něco dělat, což pak nezpůsobuje nic jiné než zvýšenou nutnost lidí ráno vstát a jít makat.
Toto je geniální ovládnutí lidí a jsou pak mnohem poslušnější než kdyby měli pouta na rukou.
Když ani toto není dost, tak se vynalezne pojem nezaměstnanost, který nemá s realitou nic společného a je to úplný nesmysl asi jako antisemitizmus. Není to tak dlouho co se naši předkové radovali, když nebylo co dělat, protože to znamenalo, že už je vše uděláno a oni mohou odpočívat a radovat se ze života. Na slovo nezaměstnanost by civěli jak tele na nový vrata.

117842

28.9.2006 13:04

RE: Legalizované odírání lidí.

jamo 85.?.?.?

Reakce na 117842

"Jde zde hlavně o to, aby se člověk nezastavil, aby musel každý den do práce, dostatečně se unavil a neměl čas se zabývat tím co se děje a kdo je za tento bordel a zlodějnu zodpovědný."

S tím by se dalo souhlasit. Tento princip vytvoření virtuální ekonomické závislosti (kterou dnes vnímáme jako realitu) jednotlivce, rodiny, státu za účelem ovládání byl uměle pěstován v minulosti jak v kapitalismu tak v socialismu. Kapitalismus se v budování spotřební společnosti ukázal jako výhodnější, protože za peníze nabídl více možností koupit nějakou hmotu - zboží a navíc vytvořil geniální způsob života na dluh např. v podobě kreditních karet. Tedy kup si něco na dluh a potom už jenom makej, abys to mohl splatit a nepřemýšlej nad dalším možným smyslem svého života.

Tak se vytvoří jednoduchá existenční závislost a možnost ovládat. Kromě toho se vytváří i virtuální pojem nutnosti kupovat stále nové zboží, např. abych byl IN a tak většinu toho, co si kupujeme ani nepotřebujeme.

Na stejném principu zadlužení a následného ovládání funguje deficit státních rozpočtů vetšiny zemí dnešního světa [pláč] . Zajímavou otázkou je, kdo těm všem státům vlastně doopravdy půjčuje?

Princip vytvoření virtuální ekonomické závislosti je myslím dobře popsán v článku ve WM magazinu Chcem celú Zem + 5% navyše! (Pozn. editora: změnil jsem ten odkaz sem na Zvědavce, protože v tom původním jste uvedl jen úvodní stránku WM magazínu a poměrně vágní odkaz na číslo, kde to vyšlo. A mimochodem gewo to stejně přebral odsud [smích])

117877

28.9.2006 8:58

DPH

čavo 62.?.?.?

Iba sa mi zdá, alebo tam naozaj bola DPH zarátaná dva krát. Teda nie len v tabulke, ale v texte bola odrátaná, ešte raz. Hmm.

117852

28.9.2006 11:45

RE: DPH

djb 83.?.?.?

Reakce na 117852

Ano, na te DPH se mi take neco nezda, nastesti to neni podstatne, meni to sice situaci max. o 19%, ale i tak je vzsledek tristni.

Autor asi predpokladal, ze zamestnanci jsou platci DPH, coz obvykle(nevim, spis tiupuji) pravda neni. A kdyby to tak bylo, tak DPH bude opet vracena zamestnavateli(ktery pravdepodobne bude platce DPH) a nezustane statu.

117867

28.9.2006 14:23

RE: DPH

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 117867

DPH tam není dvakrát. DPH zaplatí občan v roli zákazníka obchodníkovi aby ten mohl DPH odvést státu, takže, samozřejmě, o DPH zvýšil cenu zboží. Ostatní jsou daň z příjmu, pojištění a jiné skryté daně.

117885

28.9.2006 16:19

RE: DPH

pavlik85 85.?.?.?

Reakce na 117885

To je nějaký nesmysl. Zákazník přeci platí DPH, je připočítané v ceně výrobku.

117899

28.9.2006 16:31

RE: DPH

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 117899

Ano. O to právě jde. Obchodník potom DPH odvede státu. Nebo-li, v konečném důsledku, DPH platí občan. A to tak, že z toho co mu zbyde po zaplacení ostatních poplatků (a tedy si to přinese domů), ještě odvede státu 19 % prostřednictvím obchodníka. Reálný příjem je tedy o dalších 19 % nižší. To, že jste něco nepochopil, ještě neznamená, že je to nesmysl.

117901

28.9.2006 16:42

RE: DPH

smirnoffff 213.?.?.?

Reakce na 117901

Ale ta DPH tam opravdu JE dvakrát. Poprvé je odečtená už během výpočtu mzdy, podruhé při nákupech. To, že neumíte číst ještě neznamená, že je to nesmysl [mrknutí jedním okem]

117904

28.9.2006 16:51

RE: DPH

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 117904

No, je pravda, že DPH v tabulce jsem přehlédl. Takže tam dvakrát je. Nicméně si nejsem jist, že o to šlo, ve vztahu "kdo ji platí".

117907

28.9.2006 17:49

RE: DPH

pavlik85 85.?.?.?

Reakce na 117907

Ano, šlo o to. Pochopil jsem to totiž tak, že si myslíte, že DPH platí i prodejce při nákupu zboží.

117909

28.9.2006 19:39

RE: DPH

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 117909

>DPH platí i prodejce při nákupu zboží.

(Bez navaznosti na obsah clanku. Ten jsem nezkoumal podrobne.)
Prodejce(ten, ktery Vam prodava zbozi) plati DPH svemu dodavateli jen v tom pripade, ze ten je platcem a timto ma pravo DPH uctovat, dle statem nastavenych sazeb.Rozdil mezi prijmem a vydajem DPH pak kazdy registrovany platce odevzdava prislusnemu financnimu uradu jednou za mesic, nebo kvartalne.
Prodejce muze nakupovat i od dodavatele-neplatce DPH, a pritom sam platcem DPH muze byt.
Tento system je v CR velice nefer pri porovnani se systemem v USA. Jine neznam.
V USA je platcem DPH pouze posledni clanek v retezci ( at uz je to kdokoliv,...treba i firma ) a ten predposledni v retezci se ridi jen zakonem a pokud vybere,odevzda.
Pokud sidi, je to jen jeho riziko. Ale kazda vetsi firma ma statni auditorsky dohled. Takze sidit muze pouze podhoubi.
A ten system v CR?
....docela sproste nastaveno. [naštvaný] [zmaten]

117918

28.9.2006 22:38

RE: DPH

pavlik85 85.?.?.?

Reakce na 117918

Šlo o to, že DPH je odečteno v tabulce, a pak ještě jednou v textu.
V tom DPH máte trochu zmatek. DPH se platí v každém článku výroby. (sice je to přiznávání někdy dost komplikovaný, ale ke konci to vždycky vyjde tak, že každý článek platí tolik kolik hodnoty přidal.)
například zemědělec vypěstuje obilí za 100kč, mlejn z toho umele mouku za 150kč, pekárna upeče rohlíky celkem za 200kč a prodají je za 300kč+15kčDPH, z toho 5kč platí zemědělec, pekárna a mlejn po 2.5kč a obchod taky 5kč.
V USA nic jako DPH neexistuje.

117939

29.9.2006 4:24

RE: DPH

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 117939

>V tom DPH máte trochu zmatek.
Jsem si jist, ze nemam [mrknutí jedním okem]


>DPH se platí v každém článku výroby. (sice je to přiznávání někdy dost komplikovaný,
>ale ke konci to vždycky vyjde tak, že každý článek platí
>tolik kolik hodnoty přidal.)
Velice strucny priklad, abyste vedel, ze se mylite Vy, Pavliku85:
Necham si usit u svadlenky kosili za 500Kc. Svadlenka mi nauctuje 500Kc, protoze neni ze zakona povinna prihlasit se a nasledne uctovat a odevzdavat, protoze jeji rocni obrat je pod statem urcenym limitem.Takze jako neplatce DPH nesmi toto uctovat.
>například zemědělec vypěstuje obilí za 100kč,
>mlejn z toho umele mouku za 150kč
mlynar koupil, nebo ukradl?
>pekárna upeče rohlíky celkem za 200kč
nenapece,....nema mouku
>a prodají je za 300kč+15kčDPH, z toho 5kč platí zemědělec,
Pekarna musi na svem DPH priznani uvadet cisla, ktera se vztahuji pouze k pekarne.
Zemedelec to stejne. A navic vsichni mohou mit nizke obraty(myslim, ze nyni je to az po dovrseni 1mil Kc obratu) a nemusi se proto prihlasit k platcovstvi, stejne jako svadlenka. [mrknutí jedním okem]
>pekárna a mlejn po 2.5kč a obchod taky 5kč.
[mrknutí jedním okem]
A nezapomnel jste na odpocty DPH?
Pokud jsou vsichni tri platci, tak zemedelec musi uctovat mlynarovi a ten zase pekari. A pokud si tito nakoupi treba benzin do sluzebnich aut, a tato nasledne provadeji cinnost za ucelem zvysovani zisku (treba rozvoz zbozi), tak odevzdaji pouze rozdil. Pokud je zaplacene DPH za benzin vyssi nez za prodej zbozi, rozdil stat vrati platci zpet.
>V USA nic jako DPH neexistuje.
Rika se tomu Sales tax( v Kalifornii to ted je asi 8,75% - nejsem si uplne jist- a tato vybrana dan se jeste deli na tak, aby dostala prislusna cast mestu, statu Kalifornia a jeste nejaka cast z toho putuje do Federalni kasy. Vybrana sales tax se tam ale odevzdava cela, bez naroku na odpocty ( treba te sales tax pri nakupu benzinu atd.)
Sales tax uctuje pouze prodejce finalnimu zakaznikovi, jinak si firmy pouze vedou tzv.Sales permit# a to uvadeji pri kontrole.
Vsichni jsou si rovni, co se teto dane tyka.
V CR nikoliv.
Preji pekny den [cool]

117963

29.9.2006 9:50

RE: DPH

pavlik85 85.?.?.?

Reakce na 117963

Buďto v tom máte opravdu zmatek, nebo se neumíte vyjadřovat.
Pokud jsou plátci, tak DPH se rozpočte na tu část výroby kde byla zvýšena hodnota (proto daň z PŘIDANÉ hodnoty)
>>V tom DPH máte trochu zmatek.
>Jsem si jist, ze nemam [mrknutí jedním okem]
>
>
>>DPH se platí v každém článku výroby. (sice je to
>přiznávání někdy dost komplikovaný,

>>ale ke konci to vždycky vyjde tak, že každý článek platí
>

>>tolik kolik hodnoty přidal.)
>Velice strucny priklad, abyste vedel, ze se mylite Vy,
>Pavliku85:

>Necham si usit u svadlenky kosili za 500Kc. Svadlenka mi nauctuje
>500Kc, protoze neni ze zakona povinna prihlasit se a nasledne
>uctovat a odevzdavat, protoze jeji rocni obrat je pod statem
>urcenym limitem.Takze jako neplatce DPH nesmi toto uctovat.

Pochopitelně, že případ neplátce nepočítam.

>>například zemědělec vypěstuje obilí za 100kč,
>>mlejn z toho umele mouku za 150kč
>mlynar koupil, nebo ukradl?
Proč by mlynář kradl???
>>pekárna upeče rohlíky celkem za 200kč
>nenapece,....nema mouku
Jakto? koupí jí od mlynáře.
>>a prodají je za 300kč+15kčDPH, z toho 5kč platí
>zemědělec,

>Pekarna musi na svem DPH priznani uvadet cisla, ktera se vztahuji
>pouze k pekarne.
A jaká čísla to podle vás tedy jsou? Spočtě te mi tedy, kolik má který článek platit. (pochopitelně projistotu opět zdůrazňuji pokud jsou plátci, abyste zas neryl)
>Zemedelec to stejne. A navic vsichni mohou mit nizke
>obraty(myslim, ze nyni je to az po dovrseni 1mil Kc obratu) a
>nemusi se proto prihlasit k platcovstvi, stejne jako svadlenka.
>[mrknutí jedním okem]

>>pekárna a mlejn po 2.5kč a obchod taky 5kč.
>[mrknutí jedním okem]
>A nezapomnel jste na odpocty DPH?
jaké?

117975

29.9.2006 10:49

RE: DPH

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 117975

A jaká čísla to podle vás tedy jsou? Spočtě te mi tedy, kolik má který článek platit. (pochopitelně projistotu opět zdůrazňuji pokud jsou plátci, abyste zas neryl)
---------------------------------------
Pane, pokud berete me vysvetlovani jako "rytí", tak zcela jiste nenajdu silu Vam vysvetlit princip platcovstvi DPH.
Ale snad tato nejjednodussi forma pomuze:

DPH na vstupu ( napr. zemedelec koupil zrno )
Zaplati castku X (treba tech sto korun) udanou na danovem dokladu v kolonce =částka bez DPH=

Pokud zemedelec nakoupil za sto korun plus DPH , nasledne vypestoval a prodal za dve stovky, tak samozrejme je jako platce povinen uctovat 200+DPH
A to uz jsme u
DPH na vystupu. Pokud v zemedelstvi je 5%DPH, nedivame se na zadne jine vstupy ani vystupy, tak na vstupu zemedelec zaplatil 5Kc a na vystupu uctoval 10Kc, takze statu odevzda rozdil techto hodnot, a to 5Kc.
Vse nezavisle na tom, kolik odevzdal jeho dodavatel zrna, nebo mlynar, kteremu vystavil danovy doklad.
Takhle registrovani platci funguji jako vyberci dane z pridane hodnoty.
Lepe to vysvetlit neumim a pokud toto nestaci, obratte se na sveho danoveho poradce.
Pekny den preji

117982

29.9.2006 14:15

RE: DPH

pavlik85 85.?.?.?

Reakce na 117982

Zemědělec PRODAL (nekoupil, on ho jaksi sám pěstuje) obilí za 100kč. tedy odevzdá 5kč.
Mlýn ho koupí za 100kč a prodá mouku za 150kč, tedy zaplatí DPH z celkem 50kč, tedy 2.50
pekař jí koupí a napeče rohlíky za 200kč. odvede tedy celkem DPH z 50kč, tedy 2.50
Obchod je koupí a prodá za 300kč. takže odevzdá DPH ze 100kč, tedy 5kč.

Ptám se, čím se tento můj postup sakra liší od toho vašeho???[zmaten] Já v tom rozdíl nevidim, tak nechápu co rejete.

118003

30.9.2006 10:58

RE: DPH

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 118003

>Zemědělec PRODAL (nekoupil, on ho jaksi sám pěstuje) obilí za 100kč. tedy odevzdá 5kč.
......odevzda,...?.
Na formulari z financniho uradu se pise o platcovstvi DPH.

Kdyz uz jste teda preskocil z tema DPH k Nakup a prodej, tak vas ujistuji, ze zemedelec(dodavatel zbozi mlynu) je povinen dodat Doklad o puvodu zbozi v navaznosti na Atesty(doklad o zdravotni nezavadnosti dodaneho zbozi).
Rec ale byla o systemu platcovstvi DPH.

Plátcovství DPH - vůz
Nákup a Prodej - koza

> Já v tom rozdíl nevidim, tak nechápu co rejete.
Pokud v tom stale vidite nejake "RYTÍ", tak asi ryju proto, abych si poryl to male policko, na kterem vypestuji zrno z vlastnich zdroju(panbuh nadelil), nasledne se prihlasim k dobrovolnemu platcovstvi Dane z pridane hodnoty, v ucetnictvi neuplatnim DPH na vstupu-protoze jsem si sice koupil ryc a rukavice a zaplatil jsem DPH na vstupu, toto neuplatnil, ikdyz mi to zakon umoznuje, a na vystupu jsem zaplatil(odevzdal[mrknutí jedním okem] ) statu uctovanych 5Kc mlynari.
A jako spravny vidlak pojedu a na prislusnem ministerstvu vidlaku si stoupnu do rady s vyplnenou zadosti o dotaci.
Panbuh zrno dal, ja ryl i jinak pracoval-treba uctoval, financnimu uradu nasledne penize "odevzdal". [velký smích]
Nemel jsem se do ucetnictvi srat , kdyz umim v ruce drzet jen ty vidle a jen "jaksi zrno pestovat"


V [cool]
no flame, homeboy

118053

30.9.2006 11:54

RE: DPH

pavlik85 85.?.?.?

Reakce na 118053

To nemá cenu, ty seš normální flamer.

Co má společnýho nějakej atest o původu zboží (původ zboží je snad jeho pole ne?) s DPH???
vůz a koza?
Když je plátce DPH tak DPH za rýč a rukavice neplatil. Ve skutečnosti to odevzdá na fú jen ten obchod. (kterej to naúčtuje kupujícímu.)
Takže ve výsledku to stejně zaplatí kupující a tenhle flame je naprosto zbytečnej...

118055

30.9.2006 13:50

RE: DPH

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 118055

>To nemá cenu, ty seš normální flamer.

Pane
Nakup a prodej,...samozrejme s timto spojene platcovstvi DPH,....me zivi jiz 22let
Pri export/import bussines, a s timto spojeny dovoz do CR, delam v CR poslednich 15let. Vysvetlil jsem Vam polopate to, za co si danovi poradci uctuji minimalne 500Kc za hodinu. Mate to zdarma ,osocujete me z rypani,....a navic mi bez dovoleni tykate.

>Co má společnýho nějakej atest o původu zboží (původ
>zboží je snad jeho pole ne?) s DPH???
Pri cteni techto radku neverim vlastnim ocim [překvapení]
Ze Vy vubec nic nevite o zakonech pri uvadeni zbozi na trh v EU ?

>vůz a koza?
>Když je plátce DPH tak DPH za rýč a rukavice neplatil.
Ano, pokud to koupil od firmy, ktera neni platcem ze zakona. Ale byl to jen jako drobny priklad. Kdyby zemedelec, jako platceDPH,se rozhodl koupit traktor, tak to byste taky napsal takovou hovadinu, ze on jako platce by DPH firme ZetorTraktor DPH nezaplatil? To by ta kupovana vec musela byt ze zakona osvobozena od DPH.
Je uplne zbytecne dal pokracovat.
Vy o platcovstvi DPH ale zhola nic nevite?

>Když je plátce DPH tak DPH za rýč a rukavice neplatil.
>Ve skutečnosti to odevzdá na fú jen ten obchod. (kterej to
>naúčtuje kupujícímu.)
>Takže ve výsledku to stejně zaplatí kupující ...
Takze, dle Vas, kupujici zemedelec pri koupi neplatil DPH, protoze je platcem DPH a prodejce si ty penize vycucal z prstu, aby tyto nasledne "odevzdal na FU.
[chechtot] [chechtot]
Tak to uz je i na me moc.

Na stranky Zvedavce chodi lide, aby se neco dozvedeli,... to je pravda.
Ale servirovat jim takove zhovadilosti stale, tak to by tady Stwora mohl rovnou zabalit, nebo se prejmenovat na Vesmirneho Zvedavce.
Kde zijete?

>....a tenhle flame je naprosto zbytečnej...
Otazkou zustava, kdo tady "hází perly" a kdo "perlí".

Preji pekny den

118060

30.9.2006 15:13

RE: DPH

pavlik85 85.?.?.?

Reakce na 118060

Uznávam, že sem se do toho trochu zamotal, ale stejně tak i vy.
Proč myslíte, že se u zboží udává cena s a bez DPH? Vim jen to co jsem si zapamatoval ze SŠ.
Stejně to DPH nakonec všechno zaplatí konečný zákazník v ceně zboží, takže je to jedno.

Opravdu netuším, co má atest o původu zboží společnýho s DPH. Původ zboží je u zemědělce podle mě zcela logicky jeho pole.

118063

30.9.2006 17:39

RE: DPH

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 118063

Pane
V debate o DPH a platcich, ci neplatcich se nemuzeme bavit o nicem jinem, protoze se bavime pouze o rozdilu mezi vstupem a vystupem,....cili DPH vydanym a DPH prijatym. Zadny mlynar nekoupi zrno od farmare, aniz by spolecne s fakturou nedodal dokady o puvodu a nezavadnosti dodaneho zbozi.
Vy jste napsal, cituji:
Zemědělec PRODAL (nekoupil, on ho jaksi sám pěstuje) obilí za 100kč. tedy odevzdá 5kč. / konec citace
No,...a ja rikam, ze zadny zemedelec neodevzda zadnych 5Kc.
Toto je nesmysl a je velmi tezke Vam vysvetlit, ze penize na FU vklada(nebo od FU dostane zpet) pouze platce DPH, a to POUZE ROZDIL mezi DPH vydanym(uvedene na dokladech pri nakupu cehokoliv, co ma spolecneho s chodem zivnosti) a DPH prijatym (uctovanem pri prodeji zbozi, nebo sluzeb zakaznikovi).
Ve veci DPH i ten, Vami urceny, puvodce vypestovaneho zbozi je jen clanek v retezci platcu , ci neplatcu DPH.
DPH se nevztahuje pouze na zrno v podnikani zemedelce, ale i treba toaletni papir a cistici pomucky, pokud jsou na dokladu vedeny s castkou +DPH.

>Opravdu netuším, co má atest o původu zboží společnýho s DPH. Původ zboží je u > podle mě zcela logicky jeho pole.
Zminil jsem se o tom v navaznosti na Vas skok z reseni platcovstvi DPH
k Nakupu ( ci vyrobe ) a prodeji. Nechapal jsem, proc jste toto prerusil. Ted uz to vim. Ale stejne,...odpoved uz jste dostal, cituji:
Kdyz uz jste teda preskocil z tema DPH k Nakup a prodej, tak vas ujistuji, ze zemedelec(dodavatel zbozi mlynu) je povinen dodat Doklad o puvodu zbozi v navaznosti na Atesty(doklad o zdravotni nezavadnosti dodaneho zbozi).
Rec ale byla o systemu platcovstvi DPH. / konec citace
No,...kdybych byl mimo obraz, tak Vam tak dodetailu a s trpelivosti nevysvetluji tuto, pro me, velice jednoduchou zalezitost.

118070

30.9.2006 18:06

RE: DPH

pavlik85 85.?.?.?

Reakce na 118070

>Pane
>V debate o DPH a platcich, ci neplatcich se nemuzeme bavit o
>nicem jinem, protoze se bavime pouze o rozdilu mezi vstupem a
>vystupem,....cili DPH vydanym a DPH prijatym. Zadny mlynar
>nekoupi zrno od farmare, aniz by spolecne s fakturou nedodal
>dokady o puvodu a nezavadnosti dodaneho zbozi.

>Vy jste napsal, cituji:
>Zemědělec PRODAL (nekoupil, on ho jaksi sám pěstuje) obilí
>za 100kč. tedy odevzdá 5kč. / konec citace

>No,...a ja rikam, ze zadny zemedelec neodevzda zadnych 5Kc.
>Toto je nesmysl a je velmi tezke Vam vysvetlit, ze penize na FU
>vklada(nebo od FU dostane zpet) pouze platce DPH, a to POUZE
>ROZDIL mezi DPH vydanym(uvedene na dokladech pri nakupu
>cehokoliv, co ma spolecneho s chodem zivnosti) a DPH prijatym
>(uctovanem pri prodeji zbozi, nebo sluzeb zakaznikovi).

>Ve veci DPH i ten, Vami urceny, puvodce vypestovaneho zbozi je
>jen clanek v retezci platcu , ci neplatcu DPH.

>DPH se nevztahuje pouze na zrno v podnikani zemedelce, ale i
>treba toaletni papir a cistici pomucky, pokud jsou na dokladu
>vedeny s castkou +DPH.

Ale jistě že, ale to je zbytečná komplikace. Prostě jsem chtěl ukázat, že se jedná o rozdíl mezi náklady a prodejní cenou. Samozřejmě, že zemědělec platí například naftu.

>
>>Opravdu netuším, co má atest o původu zboží společnýho s
>DPH. Původ zboží je u > podle mě zcela logicky jeho pole.

>Zminil jsem se o tom v navaznosti na Vas skok z reseni
>platcovstvi DPH

>k Nakupu ( ci vyrobe ) a prodeji. Nechapal jsem, proc jste toto
>prerusil. Ted uz to vim. Ale stejne,...odpoved uz jste dostal,
>cituji:

>Kdyz uz jste teda preskocil z tema DPH k Nakup a prodej, tak vas
>ujistuji, ze zemedelec(dodavatel zbozi mlynu) je povinen dodat
>Doklad o puvodu zbozi v navaznosti na Atesty(doklad o zdravotni
>nezavadnosti dodaneho zbozi).

Ujišťovat mě můžete, ale pořád nechápu, co má společnýho nějakej doklad, že to obilí je opravdu z jeho pole, s DPH.

118073

30.9.2006 19:25

RE: DPH

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 118073

>Ujišťovat mě můžete, ale pořád nechápu, co má společnýho nějakej doklad, že to >obilí je opravdu z jeho pole, s DPH.

Tak teda naposled, cituji :
Kdyz uz jste teda preskocil z tema DPH k Nakup a prodej....../konec citace
Byla to pouze zminka o nutnosti mit doklad o nabyti zbozi, at uz s DPH, ci bez.
Projdete si cely thread, vic je zbytecne psat.

118080

30.9.2006 18:23

RE: DPH

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 118060

Pane Sodek, máte naprostou pravdu.
Jen dodám, že plátcem DPH se stáváte pokud dosáhnete obratu 1mil.CZK za 12měs.po sobě jdoucích. Není to tedy kalendářní rok, jak se někteří domnívají.
Iva

118075

30.9.2006 19:08

RE: DPH

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 118075

> plátcem DPH se stáváte pokud dosáhnete obratu
>1mil.CZK za 12měs.po sobě jdoucích. Není to tedy
>kalendářní rok, jak se někteří domnívají.

Zdravim
Pokud je mi znamo, tak novela zakona toto zmenila na moment, kdy dosahnete obratu 1mil., coz muze byt treba nasledujici mesic a ze zakona plyne povinnost se prihlasit ihned. Jj,...nedaji pokoj, dokud nenatahnete backory [pláč]

118077

30.9.2006 20:00

RE: DPH

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 118077

Nepřekročit 83tis./měs. Ta hranice je tak nízká, že plátcem se stane i malý živnostník...a o to jde, že? Jj, vyždímat až na
dřeň... [pláč]

Zdraví Iva

118085

30.9.2006 21:02

RE: DPH

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 118085

>Nepřekročit 83tis./měs. Ta hranice je tak nízká, že
>plátcem se stane i malý živnostník...a o to jde, že?

O to platcovstvi ani tak nejde.
Jde hlavne o to, ze to musite nauctovat a nasledne vybrat. Pokud vystavite danovy doklad ( treba fakturu ), tak jste, jako platce DPH, povinna toto uvest v mesicnim, ci ctvrtletnim priznani a toto nauctovane DPH odvest FU, ikdyz Vam faktura nebyla a nebude zaplacena. A abyste dostala penize zpet, musite se o tyto penize soudit s odberatelem a az dokazete opravnenost a nasledne vyhrajete soud ( coz muse byt pekne dlouha doba ), tak teprve na zaklade rozhodnuti soudu muzete pozadat o vraceni penez zpet od FU. A takovych ruznych skrcek je tolik,ze ......skoda mluvit.

Ale hlavu vzhuru [smích]
....vzdyt jsou to jen posrany penize [cool] [mrknutí jedním okem] [cool]

118089

30.9.2006 21:43

RE: DPH

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 118089

No, jde a nejde. Vemte si např. plátce, který nakupuje potraviny s 5% sazbou DPH a po zpracovaní (uvaření v kuchyni) už musí prodat s 19% sazbou DPH. To je příšerné.
Jinak co se týká daň.dokladů v tom máte jednoznačně pravdu. Vystavíte fakturu a odvádíte DPH aniž by Vám byla fa kdy proplacena. A běda, kdyby jste včas nezaplatil nebo na odvod neměl. Naopak, s vrátkou F.Ú. nijak nespěchá. Ale to jistě znáte.
Máte pravdu...škoda slov. Chce se mi říct, že nejde o život, ale není to tak docela pravda. Jak vidím obsílku z F.Ú., tak vím, že mě ten stres bude stát několik let života. [naštvaný]
Zdraví Iva [smích]

118094

1.10.2006 9:31

RE: DPH

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 118094

>No, jde a nejde. Vemte si např. plátce, který nakupuje
>potraviny s 5% sazbou DPH a po zpracovaní (uvaření v kuchyni)
>už musí prodat s 19% sazbou DPH. To je příšerné.

Velice dobre Vam rozumim. Restauracni cinnost jsem provozoval tak 10let (od totalni rekonstrukce sklepnich prostoru az po detaily pozadovane EU) a ....
Ten zabijak z 5% na 19% vedl k tomu, ze prezili jen ti, kteri umeli sidit. Vratili jsme se o 17let zpet do doby, kdy podobnym provozum vladli z hlavniho stanu Paroubek a spol.
Tim nechci naznacovat stav dnesni politsituace v CR, ale jen to, ze na to, aby clovek mohl byt zainteresovan v tomto druhu obzivy, musi mit kaceni zaludek a dodrzovat kolorit kraje. Totiz krast kde muze, aby bylo i na uplatky pro FU,COI,Hygienu....mam pokracovat?
Proto dnes jiz tuto vedlejsi cinnost neprovozuji.Ale jsem rad, ze restaurace funguje, je stylove zarizena a mohu rict, ze mi prinesla pocity stesti i smutku....jako kazde dite, o ktere se starate od narozeni[mrknutí jedním okem]
Proto rikam,nezive "dite" a posrane penize.....vem to cert [mrknutí jedním okem]
Hlavne ze ty moje zive deti nedostavaji porce zeleza v takove mire, jako treba ty v Lebanonu od tech sousedu, kteri porad natahuji ruku a my, danovi poplatnici-hlavne v USA- nedobrovolne toto podporujeme.
Vydrzte, pokud muzete.Na modre obalky si pripravte obranu ve forme predtistene zadosti o prominuti penale a podporte manzelku reditele FU nejakou tou drobnosti...treba prsten s diamanty a tak....[mrknutí jedním okem]
Drzim Vam palce.
V [cool]

118106

1.10.2006 14:34

RE: DPH

aleksa 193.?.?.?

Reakce na 118106

Ne, ne. Já naštěstí neprovozuji restauraci, JEN jim zpracovávám daně. Tady v Čechách koluje vtip, kdy se ptají daň.poradce kolik je 2+2 ? Dań.poradce jde k oknu, zavře ho a odpoví: " a kolik chcete aby to bylo? " Zní to jako židovský vtip, že? No, a tak tady žijeme. [mrknutí jedním okem]

Ano, taky jsem ráda, že moje děti jsou ušetřeny předávkováním Fe a nedělejte si iluze, že my Libanonské sousedy nepodporujeme. V PS ČR dokonce existuje klub o 27 členech, který za jejich "práva" lobbuje na půdě parlamentu. Je to klub jarmulko-českého přátelství, kteří si platí daň.poplatníci. Z 200 poslanců 27!!! No, co dodat.
Snad jen: světu mír.
Zdraví Iva

118119

1.10.2006 16:27

RE: DPH

stein55 84.?.?.?

Reakce na 118119

@aleksa

>Zní to jako židovský vtip, že? No, a tak tady žijeme. [mrknutí jedním okem]

chcete vtipkovat? nech sa paci! -> "goj sa raz pyta svojho zidovskeho suseda, ktory ma obchod s rybami: ako je to mozne, ze ste vy zidia taki mudri a prefikani?

to je jednoduche; my ked si kupime údenáče, tak jeme zasadne len tie hlavy údenáča - tam sa nachadza totiz ta cela mudrost. zvysok zahodime. vazne? pyta sa goj, tak mi predajte 10 údenáčovych hlav, kolko to bude stat?

300 korun za hlavu. goj zaplatil a odisiel. ani nie za pol hodinu sa vratil a zacal "vyskakovat". to je nehoraznost, drzost, jednoducho neuveritelne! za jednu hlavu údenáča uctujete 300 korun!

vidite, hovori zid kludne, uz to funguje!"

>Snad jen: světu mír.

v kazdom pripade [smích]

stein55

118123

1.10.2006 18:15

RE: DPH

aleksa 193.?.?.?

Reakce na 118123

Pane Stein,
já s váma vtipkovat nechci. Nějak se mi ekluje vůbec s vámi mluvit. Ne proto, že jste žid, ale proto , jaké názory vyznáváte. Moje odpověď nepatřila vám, jak jste si jistě všimnul. Pokud jste natolik ješitný a měl jste to nutkání reagovat na větu "zní to jako židovský vtip", tak jste si ulevil a je to.

(Snad jen: světu mír.)

v kazdom pripade [smích]

Celý svět vidí, že se o něj snažíte a věříme vám každé slovo. [naštvaný]

118132

1.10.2006 19:27

RE: DPH

V. Sodek 89.?.?.?

Reakce na 118119

to: Iva/aleksa

Vim, nekdy pisu dost nepochopitelne,ale pak si zvedavci zvyknou a vi, ze jsem jeden
z tech idealismem pomatenych, kteri zacatkem 90tych verili, a....
Ale stejne dik za uznani, co se DPH tyka.
V US jsem odvadel sales tax asi tri roky, ale v CR si to projel od zacatku. Pamatuji i ten velice kratky, podobny tomu v US, kde DPH platil pouze posledni zakaznik a firmy jen nakupovaly bez dane na ico.
A ten pripad tech dvacetisedmi panu(nepripomina Vam to cislo neco? [velký smích] ), tak ja osobne bych byl radsi, aby jich bylo vsech dve sta a byl by pokoj. Ovsem napred vsichni by museli na prohlidku, kde by museli dokazat, ze jejich srdce jsou ryze ČESKÁ. Nekdo vladnout musi a pokud se narodili zde a veri, ze zchytreli z nas vsech nejvic, tak bych jim dal sanci. Ale pokud by se ukazalo jen to, co nam v Cechach,na Morave a Slezsku predvadeji nyni, pane jo,.....to je tooočo.Toto neni znak toho, ze jsou chytri, ale vychytralííí. A ze my jsme ze zakona povinni jim to zrat, to je jen nase blbost.
Podivejte, Pavlikovi jsem to podal polopate, zdarma a bez spatnych umyslu a on me za to oznaci slovem flamer. Zidi to maj prave naopak. Drzi pri sobe, at se deje . co se deje. Jen nesmi byt moc cerny[mrknutí jedním okem]

Taky jsem si ale myslel, ze kdyz jsem se ucil nakup a prodej od Cinanu a Zidu, ze na to budu mit. Zapomnel jsem ale na jedno. Clovek to musi mit i vevnitr kolem te dusicky a srdicka,....jinak bude jimi odejit [velký smích]
Steinuv fftip je sice stary a znamy, ale porad se z toho da cerpat lidova moudrost.
Jen je mi divne, ze se oni sami nenaucili tomu, ze se oni jeste nenaucili to, ze kdyz ziju mezi jinymi, tak moc hlavu nevystrkuji, protoze takovy blbec, ktery koupi 10rybich hlav po trech stovkach kus, taky jejich dobry umysl nekoho priucit chytrosti pochopit nemusi, pouzije jiny sval a ve sve omezenosti zacne rubat do ziveho. A tam zaplati ten vychytraly. Chytry Zid by toto nikdy neudelal. Ten by jeste pred rubanim odletel do Paraguai, El Salvador, nebo Costa Rica,...jak to v minulosti jiz bylo[mrknutí jedním okem]

V [cool]
world peace

118140

1.10.2006 21:15

RE: DPH

aleksa 193.?.?.?

Reakce na 118140

Vidím, jak se začíná měnit nálada lidí, kteří proti židům nic neměli a nechápali, proč je národy po čase vypráskaly ze svého území. Teď některým začíná svítat.
27 posranců...podobnost je ale jen v čísle 27. Tyhle parazity, bych nesrovnávala s 27 českými pány, kteří se stavěli proti Habsburkům.
Tihle česká srdce nemají, byť tady žijí v klídku už několik generací. Pokud by vznikl konflikt ČR vs. Izrael, jejich postoj by byl stejný jako k Libanonu nebo Gaze. Žádná lítost, žádný soucit.
Země, které je přijaly nejsou jejich domovem. Jen se podívejte na Olbrichtovou, jak se odvděčila svým zachráncům v Jugoslávii.

Ano, "vtip" pana Steina přesně vypovídá o tom, že se u nich nejedná o chytrost, ale vyčůranost.

A s panem Pavlíkem si nelamte hlavu, udělal jste co jste mohl.
Myslím, že víc polopatě to ani vysvětlit nešlo. [smích]

Zdraví Iva/ aleksa, pokud se nezapomenu přihlásit [smích]

118149

28.9.2006 9:26

Nejsem ekonom,

Taras.Z 194.?.?.?

ale každému je jasné, že od svého příjmu nemůžete odečítat platby, které za vás hradí zaměstnavatel; to je jeho náklad na pracovníka, nikoliv váš. Celkově hysterický tón článku také ničemu neprospěje. Objektivní informace zní, že složená daňová kvóta je u nás pod průměrem Unie, takže na tom nejsme tak špatně, samotné daňové zatížení příjmů je dokonce velmi nízké. Opticky vysoké celkové zdanění je způsobeno jednak nízkou efektivitou a korupcí při státních zakázkách, tam by se dalo ušetřit mnoho peněz a nekupovat v zahraničí za desítky miliard nesmyslné vehikly pro armádu a policii (když navíc tyto věci jsme vždy v historii uměli vyrobit sami), jednak přezaměstnaností a nesmyslně vysokými platy soudců, policistů, ministerských úředníků a státních zástupců (kteří za to neodvádějí kvalitní práci), farmaceutickými pijavicemi ve zdravotnictví, ale - zejména - tím, že výběr daní je katastrofální, ty slepice na finančních úřadech si vyskakují na drobného člověka a žraloků se bojí, nemají na ně. Kdyby se zlepšil výběr a tisíce podnikatelských vyčuranců nedlužilo stovky miliard, mohly by daně klesnout podstatně.

117856

28.9.2006 10:43

RE: Nejsem ekonom,

Jirka1 160.?.?.?

Reakce na 117856

>ale každému je jasné, že od svého příjmu nemůžete
>odečítat platby, které za vás hradí zaměstnavatel; to je
>jeho náklad na pracovníka, nikoliv váš.
Jak sám píšete, nejste ekonom. Proto si dovolím korigovat Vaše výše uvedené tvrzení. Nákladem zaměstnavatele je vše co za zaměstnance zaplatí - tedy čistá mzda, daň i pojištění. Rozdělení na pojištění zaměstnance a zaměstnavatele je pouze optický klam - obě části se vypočítávají ze stejného základu a obě platí zaměstnavatel jednou částkou příslušné veřejné instituci.
Článek psal někdo, kdo se zřejmě daněmi neživí. Tvrzení o "prostém souhrnu faktů" tak zní celkem úsměvně (alespoň ten výpočet daně z příjmů by si mohl autor opravit).
S tím, že daňové zatížení je nepřiměřeně vysoké lze jistě souhlasit (bez ohledu na naši podprůměrnost v socialistické Evropě [smích] ).

117861

28.9.2006 12:14

RE: Nejsem ekonom,

Taras.Z 194.?.?.?

Reakce na 117861

Ale no tak... Pisatel počítá zdanění ke (své) konkrétní osobě, a tak do tohot zdanění nemůžete započítávat náklady jiného subjektu (tedy vašeho zaměstnavatele), stejně jako nemůžete odečíst montérky, které vám zaplatil, to je prostě náklad někoho jiného. Socialistická Evropa zajišťuje svým obyvatelům životní standard, o jakém se většině lidí na světě ani nezdá. Že ji někdo - kvůli své nehorázné nenažranosti - chce demontovat a tím zničir sociální smír, který tu donedávna panoval, to je věc jiná a zhoubná. Že se ti nejodpornější žraloci vynořili u nás, to je také zajímavé, po těl létech totality.

117872

28.9.2006 16:24

RE: Nejsem ekonom,

pavlik85 85.?.?.?

Reakce na 117872

Peltete se vy - ty daně jsou skutečně z vašeho platu, to co máte zobrazené jako hrubá mzda je skutečně částka s odečteným pojištěním, které se z ní ovšem odečte ještě jednou. Je to pěkný trik jak skrýt jak obrovské částky se tam odvádí.

117900

28.9.2006 11:59

RE: Nejsem ekonom,

djb 83.?.?.?

Reakce na 117856

ale každému je jasné, že od svého příjmu nemůžete odečítat platby, které za vás hradí zaměstnavatel;

a)Kazdemu soudnemu cloveku to jasne je. Jestli budete zamestnan zalezi na tom, jestli dokazete vydelat na svoji pozici. To znamena, jestli dokazete vydelat nejmene na korunu presne tolik kolik zaplati zamestnavatel statu a vam.

b) Clanek vypocitava kolik dostane stat z nakladu na zamestance. A to co zaplati zamestnavatel statu dostane stat.(tato veta je snad jasna kazdemu[smích]

Objektivní informace zní, že složená daňová kvóta je u nás pod průměrem Unie,

Toto je velmi neobjektivni informace. "Prumer Unie" neni meritko kvality. Prumer Unie muze byt nizky, vysoky. Tato informace dokonce nerika vubec nic.

Nicmene, pomuzu vam. At je prumer Unie jakykoliv z tech 64% nebo kolik napoctital autor clanku to 15% neudela.
64% zustava 64% i kdyby se prumer Unie stavel na hlavu. S absoulutnim cislem nehnete.
Dalsi vec je, ze je rozdil, pokud by mi z platu zustalo 30 000 Eur a ne 30 000 Kc.

Ciste pro info. Nevlastnim firmu a ani si nemyslim, ze by dane byly neunosne. Urcite nejsou nizke. Pouze reaguji na Vas prispevek, ktery jiz ponekud nudne schovava skutecna cisla za "prumery unie".
A co "prumerny plat" unie a u nas za stejne odvedenou stejnou praci?
Jasne, ten nas plat je take hluboko pod prumerem unie.

117869

28.9.2006 18:41

RE: Nejsem ekonom,

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 117856

ale každému je jasné, že od svého příjmu nemůžete odečítat platby, které za vás hradí zaměstnavatel; to je jeho náklad na pracovníka, nikoliv váš.
-------------------------------------------------------------------
Chlape nešťastná, tenhle " náklad " si musí zaměstnanec odpracovat,
jinak by na něj neměl zaměstnavatel prachy.Jedině, že by mu na to přispívala manželka z penze [chechtot]

117912

28.9.2006 19:14

RE: Nejsem ekonom, ... ale tohle snad pochopite

Gilhad 89.?.?.?

Reakce na 117856

Reknu to takhle - zamestnavatel NEPLATI za zamestnance nic ZE SVEHO - to by na nem prodelaval.
Kdyz muj zamestnanec (napriklad) napise program pro zakaznika, zakaznik zaplati (rekneme) 150.000,- Kc. Z toho ja dam stranou 50.000,- Kc na zaplaceni najmu firemnich prostor, zaplaceni techniky, energii a svuj zisk (taky me stalo nejaky cas a namahu tu zakazku dohodnout), tak zbyva 100.000,- Kc
Z tech 100.000,- Kc, ktere zbydou potom, co si vezmu svuj podil na vedeni firmy dostane stat radove 56.000 a zamestnanec 44.000 na ruku
A z tech 44.000 si jeste pak stat vybere DPH, spotrebni dane a dalsi poplatky.

(Teda zatim zamestnance jeste nemam, ale az budu mit, tak proste budu muset pocitat timto zpusobem - fakturovana castka minus naklady firmy , minus primereny zisk je zaklad pro to, co muzu zamestnanci dat.
Od toho zakladu se odecte vse, co je potreba odvest statu (dane nazvane "socialni, zdravotni a urazove pojisteni placene zamestnavatelem"[mrknutí jedním okem], z to ho teprve vyplyne obsah kolonky "hruba mzda" na jeho vyplatni pasce. Od toho se odectou dane nazvane "socialni a zdravotni pojisteni placene zamestnancem" a dan z prijmu a ten zbytek je obsah kolonky "cista mzda" a to, co mu dam na ruku. A z toho on zaplati (prostrednictvim obchodnika) DPH a spotrebni dan.

117916

29.9.2006 3:16

RE: Nejsem ekonom,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 117856

S timto muzu jen souhlasit.

Je to vlastne verze toho sameho co rikam ja. Spravne berete priklad sileneho a neoduvodnitelneho vyhazovani statnich penez za vybaveni armade (v Afganistanu a Iraku jsou viditelne dukazy o jeho pravem poslani - hromada zreziveleho plechu potrisnena krvi), ale tez nehoraznych odmen ve spravnim a soudnim aparatu.
To je jiz daleko za terminem drzost!

z.a.p

117960

30.9.2006 13:49

RE: Nejsem ekonom,

Martin Hudec corwin (zavináč) aeternal (tečka) net 89.?.?.?

Reakce na 117856

Avsak ten naklad zamestnavatela na pracovnika (jeho platby plus cela hruba mzda) su peniaze, ktore fyzicky zamestnavatel musi mat, aby ta vedel zaplatit. A ak z tych zamestnavatelovych 100 tisic, ktore musi fyzicky mat a tebe z nich fyzicky pride na ucet ~44 tisic, tak je to trosku chore, nemyslis? Inak, priblizne, na Slovensku z vyplaty ~74 tisic mas ciste ~56 tisic a zamestnavatel musi mat ~91 tisic. Zvlastne, velmi zvlastne.

118059

28.9.2006 10:19

daně?

doktor121 213.?.?.?

Je zajimavé, že na vysoké daně žehrají nejvíc ti co mají nadstandartní příjmy, ti co podstatnou část daní a pojíštění snižují formou odpisů tak, že si svojí osobní spotřebu dávají do nákladů, ti jejichž příjmy jsou tak vysoké, že u zdravotního a sociálního pojíštění částka, kterou platí dělá ubohý bakšiš pro psa, ti kteří pomocí slušně řečeno lobování pohodlně dál bohatnou na státních zakázkách... [bliji]

117860

28.9.2006 23:16

RE: daně?

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 117860

Je zajimavé, že na vysoké daně žehrají nejvíc ti co mají nadstandartní příjmy......
--------------------------------------------------------
Na tom neni nic tak zajímavého. Pro ty ostatní, nežehrajíci, to je španělská vesnice.

117948

28.9.2006 10:48

Aj to niekto berie vazne?

cervotoc 194.?.?.?

1./ Dochodkove a zdravotne poistky NIE SU dane
2./ DPH bola skutocne zaratana 2x
3./ Z danoveho zakladu neboli odratane odpocitatelne polozky (za danovnika, manzelku, deti,...)
4./ Z celeho danoveho zakladu bola ratana dan 32%. Az doteraz som si myslel, ze v Cechach mate progresivne zdanovanie a vy ste uz zaviedli rovnu dan 32%? [překvapení]
5./ Naklady za zamestnanca si zase zamestnavatel odratava zo svojho danoveho zakladu.

Suma-sumarum: ten clanok je propagandisticky zvast, ktory ma utocit na primitivne ludske pudy, s ktorym si autor ani nedal prilis vela roboty.

117862

28.9.2006 12:20

RE: Aj to niekto berie vazne?

djb 83.?.?.?

Reakce na 117862

>1./ Dochodkove a zdravotne poistky NIE SU dane
Dan je neco co zaplatite statu, aby z toho stat mohl platit svuj provoz. Zdravotnictvi je listinou zaklandich prav a svobod garantovano zdarma, na zaklade pojisteni - tedy patri do provozu statu. Duchod je tez provoz statu.
Proste pojisteni je jen jina forma dane. Platite to za provoz sluzeb, ktere ma poskytovat stat. I kdyz je dano presne na co platite.

>2./ DPH bola skutocne zaratana 2x
to je pravda a chyba

>3./ Z danoveho zakladu neboli odratane odpocitatelne polozky (za
>danovnika, manzelku, deti,...)
to je tez pravda, manzelku a deti bych mu odpustil, ale ten platce dane tam je vzdy.

>4./ Z celeho danoveho zakladu bola ratana dan 32%. Az doteraz som
>si myslel, ze v Cechach mate progresivne zdanovanie a vy ste uz
>zaviedli rovnu dan 32%? [překvapení]
nemame rovnou dan, clanek se zabyva clovekem s prijmem 30-40 mesicne, tj. nejmene 360 000 rocne, coz je v sazbe 32%. Na druhou stranu 32% jen z castky nad 331 200 od jinak 25%. Slo by spocitat presneji, ale tady nevznika velka chyba.


>5./ Naklady za zamestnanca si zase zamestnavatel odratava zo
>svojho danoveho zakladu.
To ano, ale to neznamena, ze by mu je stat vratil vsechny. V podstate mu to vrati jen cca 1/3 nakladu.


>
>Suma-sumarum: ten clanok je propagandisticky zvast, ktory ma
>utocit na primitivne ludske pudy, s ktorym si autor ani nedal
>prilis vela roboty.

Ten clanek je psany asi uprime, ale nekym, kdo to neumi spocitat presne.

Nicmene vysledek je dost vysoky a i po zapocitani chyb zbytecne vysoky zustane.

117873

28.9.2006 13:28

RE: Aj to niekto berie vazne?

cervotoc 194.?.?.?

Reakce na 117873

1./ To je pravda, ale z clanku som nadobudol dojem, mimochodom potvrdeny mnohymi prispevkami v diskusii, ze je snahou nazvat danami vsetko a nasledne vyvolat u ludi dojem, ze vsetky tie peniaze stat (resp. jeho byrokracia) rozkradne. Nemam vobec v umysle branit byrokratov (je ich jak u vas, tak u nas zbytocne vela), ale predostierany pohlad na vec nie je pravdivy (umyselne). Podstatnu cast tzv. dani tvoria odvody (dochodkove a zdravotne) a tie su (aspon by mali byt) adresne. Je, samozrejme, vecou diskusie, nakolko efektivne sa s tymito peniazmi naraba.
2./...
3./...
4./ nepoznam danovy system v Cechach, takze len otazka: Najnizsia danova sadzba zacina skutocne zacina na 25%? To sa mi nechce verit. Nenajde sa nikto, kto by to poriadne spocital?
5./ netvrdim, ze sa mu vrati vsetko, ale bol to jeden z argumentov, ktory ma utvrdil v tom, ze ide o demagogiu. Z casti uspesnu - staci si precitat zopar prispevkov v diskusii.

Vsetko je to vecou pohladu a istej dohody. Zaujimavejsie by skor bolo vziat sumu, ktoru stat vyberie na daniach a odratat naklady na obranu, policiu, skolstvo, poziarnikov, detske domovy, atd., atd. .... a pozriet kolko zostalo. Potom odratat polozku, ktora by predstavovala ciastku potrebnu na to, aby bolo mozne cely tento system efektivne spravovat. Ak stat mina viac, znamena to, ze kdesi mrha zbytocne peniazmi a tam zasiahnut.
Alebo je mozne sa dohodnut, ze stat netreba. To ale potom budeme mat dzunglu, kde si budu moct dovolit tie sluzby, ktore teraz poskytuje stat, len ti, ktori na to budu mat. A som presvedceny o tom, ze su to ti isti, v ktorych zaujme vznikaju podobne clanky ako tento.

117881

28.9.2006 16:49

RE: Aj to niekto berie vazne?

pavlik85 85.?.?.?

Reakce na 117881

Vychází to zhruba 60%, a to jsem nepočítal spotřební daň, takže pokud kupuje benzín, tak zas tak mimo nebude.

117905

29.9.2006 2:09

RE: Aj to niekto berie vazne?

djb 83.?.?.?

Reakce na 117881

ad 4/

tez nejsme ucetni ani ekonom a nevim jak to je u zamestnancu.
U zivnostniku zacina dan na 12%
podle tohoto http://www.mesec.cz/texty/sazba-dane/


Nicmene, v CR plati, ze si muzete snizit danovy zaklad bud o nejaky pausal(napr. letos to bylo 50%) nebo o naklady spojene s podnikanim.

To v praxi znamena, ze i ta 32% dan je vysoka maximalne 16%, nebot pokud nejste vul danite maximalne polovinu prijmu.
Da se rict, ze dan prakticka je mezi 6%-16%. (smozrejme bez DPH, bez pojisteni, atd..). Spis to bude o trochu mene, nebot i s pausalem se odecita tech 38 400 a pojisteni.(porad je rec jen o dani z prijmu, aby nekdo nenabyl dojmu, ze z tech 64% delam 5.8)
To je ovsem pro osoby samostatne vydelecne cinne, jak to maji zamestanci a jak toho muze vyuzit zamestnavatel nemam tuseni.


Clanek je nadsazeny a je to skoda, sam bych byl zvedav na realny vypocet a pritom verim, ze porad by byl vysoky.

117959

28.9.2006 19:39

RE: Aj to niekto berie vazne?

Gilhad 89.?.?.?

Reakce na 117862

1) Pojisteni je castka urcena dle miry rizika na ucely kryti nasledku dotycneho rizika.
Dan je castka urcena procentem z prijmu (nebo od kusu) na potreby statu.

Pojisteni je vyssi, pokud je vyssi riziko (u pojisteni vozu - spatny technicky stav, stary vuz, casto provozovany, ruzni ridici, historie plna bouracek). Souhrn vybraneho pojisteni slouzi ke kryti pojistneho plneni, tvorbe rezervy na totez a generovani primereneho zisku.

Takzvane "zdravotni, socialni a urazove pojisteni" se urcuje procentem ze mzdy. Cim lepe placene misto, tim vyssi odvod.
Kdo je vice rizikovy z hlediska zdravotnich problemu, ztraty zamestnani a urazu?
Dobre placeny clovek s vlastnim domem, pracujici v klimatizovane kancelari na pocitaci, dbajici o sve zdravi, ovladajici nekolik jazyku, se vzdelanim a praxi v cenenem oboru?
Nebo manualne pracujici kopac vystaveny vlivum horka, zimy, vetru, deste, manipulujici s tezkymi a ostrymi predmety, stravujici se a popijejici po hospodach, bez vzdelani, se znalosti pouze cestiny na horsi urovni, nez po absolvovani zakladky?

A kdo plati na "zdravotni, socialni a urazove pojisteni" vic?

Jde tedy o pojisteni, nebo spis o dan?

Navic - kam se to plati - na nejaky ucet, ze ktereho jsou placeny POUZE nemocnice, duchody a bolestne, NEBO do statni kasy, kde se to pouzije na cokoli, co si zrovna stat usmysli?

Jde tedy o pojisteni, nebo spis o dan?

2) Ano, 1x v tabulce, podruhe se s ni operuje v textu. To je samozrejme chyba. Na hodnoty uvedene v tabulce to ale vliv nema ...

3), 4) Ano, tady to zaslouzi vice pece, take se to projevi vice u nizsich prijmovych kategorii. Nicmene tohle neovlivni tech 26% ktera na pasce neuvidite.

5) Ano, tim se snizuje dan ZAMESTNAVATELI, ze zisku, KTERY NENI v teto tabulce vubec uvaden. (Pritom i na tento zisk musi zamestnanec vydelat svou praci - jde o to, ze pro ucely tohoto prikladu by slo o DALSI casky nad tech 100.000,-
JINAK RECENO: Zamestnanec odvede praci v hodnote (rekneme) 150.000 - 50.000 si zamestnavatel strhne na provoz firmy,nakup techniky, svuj zisk a odvod statu z tohoto zisku - my se bavime o ZBYLYCH 100.000, ktere vyda na to, aby zamestnanec dostal nejakou vyplatu.)

117917

28.9.2006 20:25

RE: Aj to niekto berie vazne?

(S)mrdka Starlingsecond (zavináč) centrum (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 117917

>A kdo plati na "zdravotni, socialni a urazove pojisteni" vic?

Úrazové pojištění co platí zaměstnavatel se určuje podle toho jak nebezpečný je výkon povolání (nejsou to nějak obrovské rozdíly ale jsou).


>Navic - kam se to plati - na nejaky ucet, ze ktereho jsou placeny
>POUZE nemocnice, duchody a bolestne, NEBO do statni kasy, kde se
>to pouzije na cokoli, co si zrovna stat usmysli?

>
>Jde tedy o pojisteni, nebo spis o dan?
¨

A do státní kasy de jen sociální, zaměstnavatelský úrazový spravuje pojišťovna KOOPERATIVA a zdravotní de přímo do pojišťoven odkud proudí přímo do nemocnic, lékařům a doktorům.

117926

29.9.2006 11:24

RE: Aj to niekto berie vazne?

merli 195.?.?.?

Reakce na 117862

Ale na druhej strane tam zase neboli zapocitane "skryte dane" typu: chces pas? zaplat kolok... chces registrovat auto? zaplat kolok... chces previest nehnutelnost? ... zaplat! atd. Podla mna vsetky tieto sluzby statu, by mali mat obcania zaplatene v daniach tak preco dalsie poplatky?

117986

29.9.2006 13:25

RE: Aj to niekto berie vazne?

cervotoc 194.?.?.?

Reakce na 117986

Ale ved ja neobhajujem rozne poplatky a byrokraciu!
Ten clanok jednoducho splnil ucel. 90% prispevkov do diskusie je o tom, ako zly stat OKRADA ludi. A vsetci pod "zlym statom" vidia iba politicku oligarchiu, ktora kradne zo spolocneho pre seba a pre tych, ktorym sluzi, co je koniec-koncov pravda.
Ale komu vlastne sluzia takeho clanky? Vsimol si vobec niekto, ze nazov clanku je "Jak NÁS český stát okrádá" a ako vzor pre "vypocet" je pouzity clovek s hrubym prijmom 73 997 Kč. A este aj pre neho je vypocet nadhodnoteny. To je plat na urovni 80000 mesacne priemer??? Aku prijmovu skupinu vlastne zastupuje autor clanku? Je mi jasne, ze tymto ludom sa nepaci progresivne zdanovanie a ani odvody. Povazuju to za nespravodlivost, hoci o nespravodlivosti v prerozdelovani vytvoreneho zisku uz taktne mlcia - ta im nevadi. Krasny priklad o takomto sposobe uvazovania bola poznamka o rizikovosti urazu pre cloveka za pocitacom a pre robotnika. Logicke samozrejme je, ze ten viac rizikovy by mal platit vacsiu poistku, ale trochu nelogicke mi pripada, ze vacsia rizikovost nie je nijako zohladnena v ohodnoteni toho robotnika.
Navyse, ktosi tu vypocital, ze v skutocnosti su dane (neratam odvody) na urovni 6 az 16%, cize max. polovica toho, co je uvedane v clanku. A k odvodom: clovek s prijmom 80000 mesacne samozrejme nema problem zabezpecit sa na starobu, zaplatit si lekara, skoly pre deti,najat si ochranku pred barak a pod. A este mu aj zostane dost na advokatov a na korupciu sudcov a politikov, ktori radi v jeho zaujme demontuju zdravotnictvo a dochodkovy system. Ale clovek s priemernym platom (a ti s tym podpriemernym) su na sluzby statu odkazani. Je mozne ich samozrejme podobnymi clankami postavit do zastupu, aby spolocne ziadali znizenie a zrusenie "dani". Len im treba zatajit, ze sa mozu rozlucit so svojim dochodkom, dostupnostou zdravotnej starostlivosti a ak ich na ulici niekto prepadne, tak nebudu mat koho zavolat na pomoc.

117998

28.9.2006 11:16

On - stát?

osd 81.?.?.?

Souhlasím s pravdivostí tvrzení o vysoké daňové zátěži. Čísla jsou dle mého názoru v pořádku. Chci však protestovat proti pojetí státu ve třetí osobě (v mluvnickém významu). Stát jsme my, všichni občané. Také tím začíná Ústava: "My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku...". Dokud si většina občanů neuvědomí, že stát je něco jako akciová společnost a všichni občané jsou akcionáři se stejným vlastnickým podílem, nic se nezmění. Dokonce si musíme uvědomit, že když se prostá většina všech občanů rozhodne a napíše novou Ústavu a třeba rozhodne o rozpuštění Poslanecké sněmovny i Senátu, bude to z principu mít větší moc než Ústava, kterou schválila 2/3 většinou Poslanecká sněmovna a příslušné právě rozpuštěné orgány.
Proto vyzývám - nepišme "on - stát" (někdo jiný), ale "my - stát". Pokud chceme psát o úřednících, potom hovořme o nich, úřednících-delegátech - to jsou jiní občané (tedy třetí osoby). Stát je náš stejně jako jejich.

117864

28.9.2006 12:03

RE: On - stát?

IVAn 85.?.?.?

Reakce na 117864

Ke článku není z hlediska věcné správnosti co dodat - jako zaměstnavatel počítám ve stejných dimenzích. Jen bych chtěl k předpisateli dodat, že je sice pravdou, že (cituji) "Stát je náš stejně jako jejich.", avšak systematickým působením na masu jsou bohužel trošku rovnější než ostatní občané (včetně mne, Vás,....). O tom je ta moc - byť delegovaná. Za vše připomeňme poslední parlamentní volby, zejména to, co se odehrávalo ve veřejnoprávních médiích (o těch ostatních soukromých ani nemluvě). Jedním hlasem nás přesvědčovali, že volby jsou o dvou stranách (analogie - fotbal je souboj Sparta - Slávia), že je předem jasné, že bude zvolen Paroubek či Topolánek, další strany jaksi nepřipadají v úvahu. A v této situaci sepsat a PROSADIT novou Ústavu? Jak krásný sen, bohužel, pouze sen.... [pláč]

117870

28.9.2006 23:39

RE: On - stát?

osd 81.?.?.?

Reakce na 117870

Jsme zřejmě v podobném postavení a máme, zdá se, obdobné vnímání světa. Souhlasím s Vaším tvrzením, že realita je někde jinde. Nicméně si stojím za tím, že chci-li pro mé děti lepší budoucnost, musím se snažit o prosazování (z mého hlediska) správnějšího pohledu.

Krásným snem je moje představa právě proto, že nejsou splněny základní podmínky. Tou hlavní je, že většina národa si vůbec neuvědomuje, že tím státotvorným elementem jsou občané sami.

117950

28.9.2006 12:34

DPH ze spotřební daně

občan 86.?.?.?

Málokdo si možná uvědomuje, že DPH se platí i ze spotřební daně. Např. u benzínové pumpy máte na účtu cenu rozepsanou na cenu bez DPH a DPH. V ceně bez DPH je již obsažena spotřební daň, takže se po přičtení DPH platíte DPH i ze spotřební daně, Jedná se tedy o dvojí zdanění.

117875

28.9.2006 13:24

Inu lide se neptaji proto...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

...ze se z nich dlouhodobym slechtenim a buzeraci stali stadni ovce, ktere umi akorat bekat u piva, ale neumi si vyslapnout na hrad na defenestraci papa Tunela, treba [oči v sloup]¨

Ani bicem vyhnat ze Strakovky vladu odSS jenz honi policisty nahanenim iluzorniho nepritele a ochranovanim zidaku... Za nase penize a bez jakychkoliv dukazu o hrozbe...

A lidi? Lidi jako obvykle nic. Obcas nejaka ovce zabuci, bacuv pes stekne a vse jede dal po starych kolejich.

117879

28.9.2006 15:23

Ranní píseň

Jarmila 85.?.?.?

Dneska ráno při ranním kafíčku jsem zazpívala svému muži písničku, kterou jsem si přečetla tady na Zvědavci:

Chytil já jsem na pasece gojíma,
protože mě jeho měšec dojímá.
Zůstane se mnou a já s ním,
pomalu ho k smrti udojím,
k smrti udojííííííím,
tra la la la la la lááááá.

Chvíli jsme se tomu pochechtávali, ale pak jsme si naštvaně vzpomněli, jak nás před léty podojil magistrát. Bém by si taky mohl tu píseň zpívat, protože i na magistrátu furt přemýšlejí, jak co nejvíc peněz z občanů vyždímat. Za zahrádku o 150m čtverečných jsme museli zaplatit 24 tisíc darovací daň- neboť ze zahradní půdy zničehožnic vytvořili stavební pozemek. Přitom si na tom pochopitelně nikdo nesmí nic postavit, protože to stavební pozemek není.

117891

28.9.2006 15:34

RE: Ranní píseň

stein55 84.?.?.?

Reakce na 117891

@Jarmila

>Chvíli jsme se tomu pochechtávali...

...az vam zmrzol usmev na tvari? prima!

>jak nás před léty podojil magistrát...

takze uz aby ste uz z toho magistratu konecne vyhnali tych zidovskych uzernikov - je ich vsade, ako múch! pravda? ts,ts...

stein55

117892

28.9.2006 19:50

RE: Ranní píseň

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 117892

Ale pane Steine, snad jste se neurazil, vždyť jde jen o drobnou legraci. Já Vám něco řeknu- to co ženská musí za svůj život vyslechnout od chlapů- všechny ty obecné urážky, ponižování, podceňování, nadávky, atd, atd.- to se nedá vůbec srovnat s nějakou nevinnou srandičkou. Koneckonců můžete sám nahlédnout, jaké mají muži k ženám otřesné chování- jak mě bezdůvodně předevčírem na Psu dusili a ponižovali. A to jenom proto, že jsem si jako žena dovolila vymýšlet jakousi reformu, když mám správně stát v pozoru s vařečkou v ruce u sporáku.[naštvaný]
Reforma voleb - diskuze

117922

28.9.2006 20:47

RE: Ranní píseň

stein55 84.?.?.?

Reakce na 117922

@Jarmila

>Ale pane Steine, snad jste se neurazil, vždyť jde jen o drobnou legraci...

ani nie pani jarmila, ale to obsahove prepojenie pesnicky priamo na vymrd katastralneho uradu - sice naoko nevinne - mi zdvihlo mierne krvny tlak [smích]

>Já Vám něco řeknu- to co ženská musí za svůj život vyslechnout...to se nedá vůbec srovnat s nějakou nevinnou srandičkou...

na tomto mieste by som vas rad poprosil o malu laskavost; nie je nutne davat argumentativne na vahu jednu "nespravodlivost" voci druhej - zeny vedia predsa elegantnejsie a vacsinou uspesnejsie presvedcovat/argumentovat.

>můžete sám nahlédnout, jaké mají muži k ženám otřesné
>chování- jak mě bezdůvodně předevčírem na Psu dusili a
>ponižovali...když mám správně stát v pozoru s vařečkou v ruce u sporáku...

videl & cital som to; pani jarmila, co ocakavate od muzskeho plemena ? ked chce zaparkovat, stisi autoradio, pretoze nie je schopny zvladnut dve veci naraz !

nenechajte sa odradit! ja osobne mam obchodno_odborne radsej spolupracovnicky, ako spolupracovnikov; zeny su multifunkcionalne.

v tomto zmysle.

stein55

117929

29.9.2006 7:17

RE: Ranní píseň

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 117929

Dneska ráno při kafíčku jsem si již nezpívala písničku, ale přemýšlela jsem, co mi asi tak odpovíte pane Steine. Napadlo mne, že vlastně existuje strašně moc skupin lidí, kteří jsou různě opovrhovaní, ponižováni, uráženi, takže jsou tito lidé svým specifickým způsobem frustrovaní: ženy, Romové, Židi, černoši, žlutí, muslimové, katolíci, bezdomovci, všichni velmi chudí lidé, samoživitelky, prostitutky, žebráci, homosexuálové, pedofilové, opuštění lidé, staří lidé, týrané děti i ženy a já nevím kdo ještě.

Vychází mi z toho, že nefrustrovaní jsou v Evropě pouze bílí, bohatí, heterosexuální muži- ateisti.[zmaten]

117967

29.9.2006 9:29

RE: Ranní píseň

Tom 24.?.?.?

Reakce na 117967

>Dneska ráno při kafíčku jsem si již nezpívala písničku, ale přemýšlela jsem, co mi asi tak odpovíte pane Steine. Napadlo mne, že vlastně existuje strašně moc skupin lidí, kteří jsou různě opovrhovaní, ponižováni, uráženi, takže jsou tito lidé svým specifickým způsobem frustrovaní: ženy, Romové, Židi, černoši, žlutí, muslimové, katolíci, bezdomovci, všichni velmi chudí lidé, samoživitelky, prostitutky, žebráci, homosexuálové, pedofilové, opuštění lidé, staří lidé, týrané děti i ženy a já nevím kdo ještě.

>Vychází mi z toho, že nefrustrovaní jsou v Evropě pouze bílí, bohatí, heterosexuální muži- ateisti.

Paní Jarmilo, netuším kudy, vám odpoví @Stein, ale dovolil bych se vpochvit do vámi daného mustru, touto úvahou:

Jsou to právě bílí, bohatí, heterosexuální muži- ateisti, kteří jsou nejvíce frustrováni mediálním humbukem, který je záměrně roztáčen kolem těchto strašně moc skupin lidí za účelem globální buzerace obyvatelstva. Bílý muž, ponechme stranou jeho bohatost, heterosexualitu a odložme i ten pejorativní přívěšek ateista - již dávno není ten bílý tuan před kterým jiné skupiny padaly na ústa.

Jak frustrovaná se cítí žena, která bije svého manžela, jak frustrovaný se cítí cikán, který nemá práci, jak frustrovaná se cítí prostitutka, která než aby hejbla kostrou v práci - dobrovolně a za víc hejbe kostrou v posteli, jak frustrovaní jsou katolíci, kteří sponsorují nebo sami roztáčí byznys se lží, jak frustrovaní jsou homosexuálové, kteří na veřejnosti demonstrují prdel života?

A otázka pro @Steina - už jste viděl žida, který je frustrovaný protože je žid?

117973

29.9.2006 12:08

RE: Ranní píseň

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 117973

Ano, to jste nazval moc hezky Tome- globální buzerace obyvatelstva. Tenhle úmysl vysvítá z kdečeho a je to potrně příprava na děsnou budoucí totalitu: buzerace kuřáků, buzerace řidičů, buzerace ze strany všech byrokratů, daňová buzerace, atd., atd.- ať si tam dál každý dosadí co chce.

Jinak všichni lidi co jste jmenoval jsou skutečně frustrovaní, a proto jednají, tak jak jednají- dokazují to právě jejich frustrované činy.

A k té Vaší poslední otázce pro pana Steina: Nikdo přece nemá rád, když ho nikdo nemá rád. Mihla se tu Kagjupa a měla jsem z ní pocit, že frustrovaná.

117990

29.9.2006 12:31

RE: Ranní píseň

stein55 84.?.?.?

Reakce na 117973

@tom

>A otázka pro @Steina - už jste viděl žida, který je frustrovaný protože je žid?

nie, nevidel! v mojom pase stoji statna prislusnost izraelska; narodnost zidovska. moj sused ma tam napisane statna prislusnost izraelska; narodnost arabska. nevidim dovod frustru kvoli narodnosti.

stein55

117994

30.9.2006 23:48

RE: Ranní píseň

guglik 141.?.?.?

Reakce na 117994

>nie, nevidel! v mojom pase stoji statna prislusnost izraelska;
>narodnost zidovska. moj sused ma tam napisane statna prislusnost
>izraelska; narodnost arabska. nevidim dovod frustru kvoli
>narodnosti.

>stein55

no, vy mozno nie, ale co si o tom zidovskom apharteide mysli arabsky sused, by ma viac zaujimalo?
poznal som niekolko takych arabov osobne v Prahe na studiach.
vsetci s izraelskym pasom, arabskej narodnosti a ked sa nahodou rozpravalo o zidoch a israeli, tak stisili hlas.
vtedy som este nechapal preco.
dnes, po vasom prispevku, stein55-ka, je mi to trochu jasnejsie.
asi z piety a vdacnosti k rodnej zemi, israelu! [chechtot] [chechtot] [chechtot]

118097

1.10.2006 10:46

RE: Ranní píseň

stein55 84.?.?.?

Reakce na 118097

@guglik

>co si o tom zidovskom apharteide mysli arabsky sused, by ma viac zaujimalo?

tak to slovo apharteide by som len tak rozsafne nepuzival [smích]

izraelsky pas je pre vsetkych izraelcanov stejny a nestoji tam nastemplovane velke A, ako arab! ako to napr. pocas III. rise bolo "zvykom" v nemeckych pasoch pre nemcov zidovskeho povodu -> velke J, ako jude!

preco vasi komilotoni drzali zobak, neviem; ale to nie je ta tema. otazka bola, ci som, alebo nie som frustrovany zid. moje odpoved bola jasne.

stein55

118110

1.10.2006 17:02

RE: Ranní píseň

Kevin 87.?.?.?

Reakce na 118110

Ach jo, Steine, oni jsou na tom blbe s pameti. Protirecit si takhle blbe u dvou prispevku s rozostupem par desitek hodin...


V prispevku postnutem v patek o 12:31 pisete:

> v mojom pase stoji statna prislusnost izraelska; narodnost zidovska. moj sused ma tam napisane statna prislusnost izraelska; narodnost arabska.


Ale uz dneska v prispevku postnutem dnes o 10:46 pisete

>tak to slovo apharteide by som len tak rozsafne nepuzival [smích]

>izraelsky pas je pre vsetkych izraelcanov stejny a nestoji tam nastemplovane velke A, ako arab! ako to napr. pocas III. rise bolo "zvykom" v nemeckych pasoch pre nemcov zidovskeho povodu -velke J, ako jude!

Tak jak to tedy je? Je v pase rozlisene Jude a Arab nebo ne? A pokud ano, tak jaka velikost fontu to musi byt aby to uz byl apartheid ? [zmaten]

118126

1.10.2006 17:36

RE: Ranní píseň

stein55 84.?.?.?

Reakce na 118126

@kevin

>Tak jak to tedy je? Je v pase rozlisene Jude a Arab nebo ne?

hlavne aby ste sa neposral! v ceskoslovenskom pase som mal napisane narodnost slovenska. analogicky k tomu mali obyvatelia historickych zemi asi napisane narodnost ceska.

šašek - ja som hovoril o extra štemplovani.

stein55

118128

2.10.2006 13:23

RE: Ranní píseň

guglik 141.?.?.?

Reakce na 118110

>preco vasi komilotoni drzali zobak, neviem; ale to nie je ta
>tema. otazka bola, ci som, alebo nie som frustrovany zid. moje
>odpoved bola jasne.

>stein55

to nie je pravda pan Jude,
moja reakcia bola na vas kommentar

http://www.zvedavec.org/nazory_1766.htm#ptr117994

kde ste napisal

>moj sused ma tam napisane statna prislusnost izraelska;
>narodnost arabska. nevidim dovod frustru kvoli narodnosti.


takze ak sa nemylim, je to tvrdenie, ze ani vas sused nema dovod byt frustrovany, hoci tam ma uvedene "arab".

tak mi vysvetlite, preco dostavaju palestinci v israeli 2% z religijneho budgetu krajiny, ked ich tam zije okolo 20%

preco nedostavaju od statu vyhodne kredity, tak ako zidia, na kupu bytov?

preco dostavaju arabske obce 10xmenej prostriedkov z budgetu na rozvoj infrastruktury ako zidovske?

preco by araba v israeli nemal frustrovat zakon z roku 1950
„Zakon o regulaciic vlastnictva nepritomnych", na zaklade ktoreho, zostala skonfiskovana arabska poda vyhnanych palestincov?

preco si nefrustrovany arab nemoze kupit v israeli podu na stavbu domu od israelskeho statu(vo vlastnictve "Israel Lands Authority", alebo "Jewish National Fund" ), ale zid ano?
preco je 93% zeme rezervovane len pre zidov?

preco neziska palestine/palestinka, ktory/a sa ozeni/vyda s israelskym arabom, israelske obcianstvo a nesmie zit v israeli, hoci kazdy iny ano?
zakon potvrdeny najvyssim sudom!
ked toto nie je rasizmus a apharteid, tak co potom?

preco je vymeriavanie dlzky trestu v israeli zavisle od narodnosti?

preco existuju v israeli poznavacie znacky pre auta zelene a zlte?

preco ste si postavili rasisticky mur, ktory ide az do neba, ale na druhej strane sa vasi sukmenovci v Cechach a v celej Europe, na cele s oberzidom Fedorom Galom, isli posrat z toho, ked sa na Maticnej v Usti n/L. chcelo ceske sidlisko ochranit proti ciganskemu terorizovaniu a postavilo si 180 centimetrovy ochranny mur.
vtedy zidovske organizacie po celom svete kricali pausalne o ceskom rasizme a zidovsky zeleny pedophil v Europskom parlamente, Daniel Cohn-Bendit si vtedy isiel oci pre ciganov vyplakat a tvrdil, ze Cesi nepatria do civilizovanej Europy,
len ten zidovsky "mur mieru" v okupovanej Palestine, mu akosi nevadi.
ani Havlovi!

118192

2.10.2006 16:08

RE: Ranní píseň

stein55 84.?.?.?

Reakce na 118192

@guglik,

dnes je jom kipur - najvyznamnejsi sviatok pre zidov. nebudem vam teraz vysvetlovat jom kipur - vy
si urcite mozete najst v internete vyznam tohoto sviatku.

ja osobne nemam dnes "chut" na mlatenie prazdnej slamy! vsetko, co ste spomenul je nepodlozene a tym padom pre mna velmi polemicke.

stein55

118201

3.10.2006 12:05

RE: Ranní píseň

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 118201

Kua, to je židovina [chechtot]

118258

3.10.2006 13:56

RE: Ranní píseň

stein55 84.?.?.?

Reakce na 118192

@guglik

na tie vase permanetno_penetrantne preco, by bolo najlepsie odpovedat len s preparat [smích]

kedze som ale dobre vychovany, nasledovne par myslienok k obcianskej vychove!

izraelski obcania arabskeho povodu maju zastupenie svojich zaujmov v parlamente; konkretne v troch frakciach.

ak nie su spokojni s platnym zakonom/zakonmy, tak ako je to zvykom v demokratickych systemoch, neostava nic ineho, ako sa pohnut a ist zakonodarnou cestou -> novelizacia zakona.

vam urcite nemusim detailne vysvetlovat, co to v praxi znamena.

to je vsetko.

stein55

118264

3.10.2006 16:58

RE: Ranní píseň

guglik 141.?.?.?

Reakce na 118264

>ak nie su spokojni s platnym zakonom/zakonmy, tak ako je to
>zvykom v demokratickych systemoch, neostava nic ineho,
>ako sa pohnut a ist zakonodarnou cestou -> novelizacia zakona.

nehovorim, ze ste odpovedal celkom od veci ako po ine razy, len trochu. a je to aj pravda, ze to je pre arabov s izraelskym pasom cesta, ktoru oni aj v ramci moznosti, coraz viac vyuzivaju.
odhliadnuc od smutnej skutocnosti, ze v okupovanych uzemiach a v uteceneckych taboroch, si arabi mozu akurat tak zapiskat, alebo vyhodit do vzduchu zidovsky autobus.

ale,
vysvetlite mi, PRECO si zidia, ten narod ktory sa honosi titulom "najhumanistickejsi", sam odhlasoval rasisticke zakony?????
a pritom su to prave zidia, ktori pchaju svoje nosy po celom svete do vsetkeho, co len trochu zapacha rasizmom, bez ohladu na straty v domorodom obyvatelstve a su najoddusevnenejsimi bojovnikmi napr. za prava ciganov v ceskej zemi(Daniel Cohn Bendit, Usti nad Labem, anticigansky mur, 1,8m) alebo Albancov na srbskom uzemi (ropucha Olbrajtova, paranoidny imbecil W.Clark, Kosovo ).
len rasizmus v israeli im akosi vobec neprekaza.

viete si predstavit, aky by to bol poprask po celom svete, keby napriklad Nemci zakazali predavat zidom s nemeckym pasom podu?
tak ako to robite vy s vasimi arabmi?

ja osobne, by som to osacoval na okamzity vojensky zasah, bez vyckania schvalenia Bezpecnostnou Radou a nasledovne zrovnanie zo zemou atomovymi bombami, od Hamburgu po Garmisch-Parten-Kirchen, za pomoci us-Golema. [mrknutí jedním okem]

118270

3.10.2006 19:15

RE: Ranní píseň

stein55 84.?.?.?

Reakce na 118270

@guglik

>...a je to aj pravda, ze to je pre arabov s izraelskym pasom cesta, ktoru oni aj v ramci moznosti, coraz viac vyuzivaju...

to presne je zmysel tej parady!

>...v okupovanych uzemiach a v uteceneckych taboroch, si arabi mozu akurat tak zapiskat...

moja predstava -> vytvorenie dvoch vzajomne uznavanych sebestacnych statnych utvarov so vsetkymi pravami a povinnostami; vyvoj do federativnej formy spolunazivania by mala byt/bude ako dalsia vazna opcia na zreteli.

>vysvetlite mi, PRECO si zidia, ten narod ktory sa honosi titulom "najhumanistickejsi", sam odhlasoval rasisticke zakony?????

to vam nevysvetlim; sam dobre viete, ako funguje zakonodarstvo napr. v nemecku. heslo "berufsverbot" (clenom a/alebo sympatizantom statom definovanych extremistickych skupin a/alebo politickych stran bol zakazany vstup do statnych sluzieb na vsetkych urovniach) analogicky to vysvetluje aj zakonodarstvo v izraeli.

>a pritom su to prave zidia, ktori pchaju svoje nosy po celom svete do vsetkeho, co len trochu zapacha rasizmom...

nie len zidia sa ozyvaju proti rasiznu! vy urcite tiez.

>viete si predstavit, aky by to bol poprask po celom svete, keby napriklad Nemci zakazali predavat zidom s nemeckym pasom podu?

to si neviem prestavit; okrem ineho, nemam v plane kupit v nemecku podu.

>ja osobne, by som to osacoval na okamzity vojensky zasah...

hej, to ste ale militantny [smích] o vsetkom sa da debatovat. podmienka ale je, ze musite mat vobec partnera na debatu - palestincania su prave v procese riesenia vzajomnych "debiliniek". akonahle je to vyriesene, ide sa dalej do vzajomnych rozhovorov palestina - izrael.

stein55

118279

5.10.2006 22:01

RE: Ranní píseň

guglik 141.?.?.?

Reakce na 118279

no to ste ma steinko ale velmi prijemne prekvapili, ze ste odpovedali k veci, aj ked mam urcite vyhrady.

>vysvetlite mi, PRECO si zidia, ten narod ktory sa honosi titulom "najhumanistickejsi", sam odhlasoval rasisticke zakony?????

>to vam nevysvetlim; sam dobre viete, ako funguje zakonodarstvo
>napr. v nemecku. heslo "berufsverbot" (clenom a/alebo sympatizantom statom
>definovanych extremistickych skupin a/alebo
>politickych stran bol zakazany vstup do statnych sluzieb na vsetkych urovniach)
>analogicky to vysvetluje aj zakonodarstvo v izraeli.

to teda nevysvetluje!
Berufsverbot v Nemecku neplati nikdy pre nejaku narodnostnu mensinu,
höchstens für eine Partei, Verein, Clubmitgliedschaft.

>viete si predstavit, aky by to bol poprask po celom svete,
>keby napriklad Nemci zakazali predavat zidom s nemeckym pasom podu?

>to si neviem prestavit; okrem ineho, nemam v plane kupit v nemecku podu.

tu ste sa sikovne vykrutili.

118460

6.10.2006 0:57

RE: Ranní píseň

stein55 84.?.?.?

Reakce na 118460

@guglik

pri vsetkej ucte - nepochopili ste to! nevadi.

moj priklad sa vstahoval z jednej strany presne len na zakonodarstvo a z druhej strany na nepravo_citenie/krivdu prave tej skupiny, ktora bola postihnuta tymto berufsverbot. bis jetzt alles klar? (doteraz vsetko pochopene?)

a presne tak, ako sa v nemecku ten nesikovny zakon/berufsverbot po intervencii zakonodarne zrusil/noveloval, tak isto maju moznost ist aj izraelsky arabi - ak maju opravneny pocit nepravia - touto demokratickou cestou. nic viacej som mojim prikladom nechcel povedat.

apropos -> nasledovne vam pisem k dobru, ze ste sa v tej matematike: pocet zidov v irane vs. izraelsky arabi vs. zastupenie v parlamentoch - "pomylili" o faktor ~ 8 v prospech izraela ;o) to je ok.

pramen -> http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Judaism/jewpop.html

pri tej prilezitosti si treba pozriet pocet zidov v cechach a na slovensku; som rad, ze si v zvedavcovi (skoro) "vsetci" myslia pri tom pocte, ze tam zidia drzia vsetko v rukach [smích]

stein55

p.s.:

>...neplati nikdy pre nejaku narodnostnu mensinu..

tak tu som "zdrzal" a nepouzil som, ako priklad ten hick_hack okolo § 216!

118468

6.10.2006 2:08

RE: Ranní píseň

guglik 84.?.?.?

Reakce na 118468

>@guglik

>pri vsetkej ucte - nepochopili ste to! nevadi.

ok, zda sa mi, ze teraz uz som pochopil o ktory berufsverbot vam islo.
ja som myslel, ze sa bavime o neprelustrovanych komunistoch z ex-DDR,
alebo clenov nejakych pravicovejsich zoskupeni,
na ktorych bol uvaleny skupinovy berufsverbot v urcitych povolaniach.
statna sluzba, ucitel,atd..
a vy na mna vytiahnete arijske zakony!
hoffe, daß ich diesmal richtig liege!?

uvedomujete si ale, ze toto vase porovnanie so zakonodarstvom "tretej rise" nevypada pre israel prilis lichotivo?

>apropos -> nasledovne vam pisem k dobru, ze ste sa v tej
>matematike: pocet zidov v irane vs. izraelsky arabi vs.
>zastupenie v parlamentoch - "pomylili" o faktor ~ 8 v prospech
>izraela ;o) to je ok.

>http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Judaism/jewpop.html
vdaka za ten link!

niekedy davnejsie, som si niekde precital, ze v Irane zije okolo 0,25% zidov.
mozno, ze to bol stary udaj.
na druhej strane som ale vedel, ze v israelskom parlamente je okolo 10 arabskych poslancov, ale myslel som si, ze ten udaj o 4-och, je aktualnejsi.
mea culpa!

>pri tej prilezitosti si treba pozriet pocet zidov v cechach a na
>slovensku; som rad, ze si v zvedavcovi (skoro) "vsetci" myslia
>pri tom pocte, ze tam zidia drzia vsetko v rukach [smích]

no vidite a ono to niekedy zvonku vyzera, ako by ich tam zilo aspon 100x viac.

>p.s.:

>...neplati nikdy pre nejaku narodnostnu mensinu..
>
>tak tu som "zdrzal" a nepouzil som, ako priklad ten hick_hack
>okolo § 216!

to mi znova nic nevravi, je mi luto?
§216 Strafgesetzbuches: Tötung auf Verlangen? [zmaten]
vztah k narodnostnym mensinam mi nejak unika.

pozrite sa, mne je jasne ze sme zrejme uplne ina generacia,
ale skuste sa vyjadrovat trochu menej v hadankach, trochu viac "geradeaus",
mozno, ze si budeme lepsie rozumiet a prestanete sa urazat.
ja mam ten zvyk, vraviet vzdy vsetko na plnu hubu,
mojej zene, mame, priatelom, synovi....aj zidom.

118470

29.9.2006 9:41

RE: Ranní píseň

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 117967

Dobrý den, Jarmilo. Nemáte pocit, že když proti těm bílým atd. mužům postavíte na váhu všechny ty ostatní utlačované menšiny, nějak se ten pojem "menšina" zvrhne?

[chechtot]

117974

29.9.2006 12:10

RE: Ranní píseň

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 117974

No právě Davide, to jsem chtěla naznačit- že nejen nějaká určitá menšina, ale prakticky většina obyvatel je něčím těžce frustrována. Takže ta určitá menšina se zas až tak nemusí cítit být utlačena většinou, když jsou prakticky na tom blbě takřka všichni lidi. A když ten bílý, bohatý muž ho má náhodou malýho, nebo ho nemá ráda maminka- tak je třeba taky těžce frustrován. Prostě si nevyberete, ať děláte, co děláte, život holt není peříčko.

117991

29.9.2006 12:19

RE: Ranní píseň

stein55 84.?.?.?

Reakce na 117967

najprv dodatok/korektura: vcera som pisal ...zeny su multifunkcionalne... samozrejme, ze to malo zniet -> zeny su schopne multitaskingu (viacúrovňové spracovanie)

@jarmila

ak sa dohodneme, ze odhliadnuc od rasy, barvy koze, pohlavia sa narodime, ako nevinne tvory, je spolocnost, vychova, vplyv okolia atd. za to priamo zodpovedna, ako sa spravame k nasemu okoliu, tak si mozeme na tuto temu aj dlhsie podiskutovat.

za mindraky a/alebo frust tej_onej osoby, je ta osoba sama zodpovedna! ono je to holt velmi komotne, vzdy inde hladat dovod vlastneho pruseru; s oblubou u tkzv. mensin!

prajem vam este pekny den.

stein55

117992

29.9.2006 1:36

RE: Ranní píseň

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 117892

@ Stein,
Steine, zda se mi, ze jste konecne prisel s necim rozumnym. Neco me napadlo a opravte me jestli se pletu.
Toto rozdelovani naroda, at uz US, nebo Cech na zaklade kdo plati vice dani a zavadeni sobectvi a bezohlednost ke druhemu obcanu se zacalo objevovat s rozsirenim Zionismu v poslednich deseti letech.
Moje teorie je ta, ze Zide v Diaspore nikdy nesrostli s narodem ve kterem zili a tim padem chteli sobecky neprispivat k jeho rozkvetu. Mysli si, ze vsechno se deje jen jejich zasluhou. Ovsem neuvedomujete si, ze napriklad v Cechach je vzdelani zadarmo? Tim padem zamestnanci s vyssim vzdelanim kteri vydelavaji vice penez nemuseli do sebe investovat a vyuzili prave dani jinych.
Je to prave Zionismus ktery nemilosrdne rozlozi narody a neohlizi se na ostatni. Tito lide by radsi vydeli stare lidi hladovet nez aby dali spravedlivou porci. A pritom vsichni tito taky podnikatele nevi co bude zitra. Co kdyby oni potrebovali statni pomoc.
Zionismus je nebezpecna nemoc ktera je schopna znicit narody. A taky to mnohokrat udelala.

117956

29.9.2006 12:36

RE: Ranní píseň

stein55 84.?.?.?

Reakce na 117956

@Karel4u

>Steine, zda se mi, ze jste konecne prisel s necim rozumnym....

dakujem za kvetinky

> Zionismus je nebezpecna nemoc ktera je schopna znicit narody. A taky to mnohokrat udelala.

kedze sa nasa mienka v tomto bode uplne odlisuje, nemam k tomu co povedat!

stein55

117995

28.9.2006 16:01

RE: Ranní píseň

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 117891

Metody danovych uradu nejsou nikde jine. Neni to pouze cesky problem. Vsude na svete pracuji stejne, podle osvetsene metody rimskych vyberci dani. Doporucuji si ale nestezovat, moc se radeji nevyptavat protoze jakekoliv zmeny v poplatcich jsou jenom k horsimu. Naivne jdem kdysi podotknul ontarijskemu danovemu uradu ze v jejich udajich maji ze mame petiloznicovy dum, zatimco dum mel jen tri loznice. Napred ze me zacali tahat informace zda jsme neco nezlepsili, jako okna, podlahu, dvere a pak mi hrube oznamili ze pocet loznic v tom nehraje roli. Bylo ocividne ze pracuji podle modelu: jestli se bude vyska dane vubec menit, tak leda smerem nahoru. Dolu to nejde. [chechtot]

117895

28.9.2006 19:47

Zvednou,

Aja 24.?.?.?

Reakce na 117895

ani se nemusite moc vyptavat.
K nam prijde kazde tri roky urednik ze city hall a poohlidne se, co jsme na pastousce vylepsili.
Nove dvere? Drevena kuchyne? Oblozena a zateplena veranda? Joo, a pergola na zahradce?
Noo, tak to vam zvedlo hodnotu nemovitosti, tudiz vase dan mestu bude o xxx vyssi.
No a tim se, samozrejme, zvedne i skolska dan, i ta se kalkuluje z hodnoty nemovitosti.
Tak, pane ourednik, tady je nase srajtofle a hrabnete si, posluzte si.
Jo, jo, takovej je zivot.

117920

28.9.2006 19:48

A co další daně?

Dáša 80.?.?.?

Koupíte si např.domeček za vydělané ,již zdaněné peníze a máte jistotu, že budete každým rokem platit daň z nemovitosti. Jen tak, pro nic za nic. A pokud ho budete chtít prodat, zase stát smlsne.
Ne nadarmo se říká : dvě věci máte jisté smrt a daně.
Jen bych fakt už konečně chtěla vědět, kde ty moje prachy sakra končí?

117921

28.9.2006 22:00

RE: A co další daně?

rudolf 85.?.?.?

Reakce na 117921

>Koupíte si např.domeček za vydělané ,již zdaněné peníze
>a máte jistotu, že budete každým rokem platit daň z
>nemovitosti. Jen tak, pro nic za nic. A pokud ho budete chtít
>prodat, zase stát smlsne.

>Ne nadarmo se říká : dvě věci máte jisté smrt a daně.
>Jen bych fakt už konečně chtěla vědět, kde ty moje prachy
>sakra končí?
Chválabohu na Slovensku boli všetky tieto nezmyselné dane zrušené, teda daň z dedičstva, daň z darovania, daň z prevodu a prechodu nehnuteľnosti / nemovitosti /

117937

28.9.2006 23:27

RE: A co další daně?

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 117937

Chválabohu na Slovensku boli všetky tieto nezmyselné dane zrušené, teda daň z dedičstva, daň z darovania, daň z prevodu a prechodu nehnuteľnosti / nemovitosti /
-----------------------------------------------------------------
To máte kliku, že jste tam měli Dzurindu.
V Čechách jsme tradičně blbci a bolševici. [mrknutí jedním okem]

117949

29.9.2006 1:23

RE: A co další daně?

Dale Coopper 64.?.?.?

Reakce na 117949

>To máte kliku, že jste tam měli Dzurindu.
V Čechách jsme tradičně blbci a bolševici. [mrknutí jedním okem]

<

Úspěch této politiky byl ovšem po zásluze oceněn letos v polovině června. Ani ta zrušená dan z dedičstva a prevodu nemovitosti to nezachranila.

117955

29.9.2006 16:00

RE: A co další daně?

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 117955

Úspěch této politiky byl ovšem po zásluze oceněn letos v polovině června
----------------------------------------------------------------
Jo, ale lidma, co v klidu prožerou zítřek. [chechtot] A hádejte kdo to je.Já nechci být sprostý [chechtot]
Už na Slovensku zrušily rovnou daň? To příšerné strašidlo Paroubkovců? Kulové co....On totiž slovenský levičák neni takový bambus, jako ten český.

118004

28.9.2006 20:48

Pozor 100+DPH=119 někdy 105

milstr 85.?.?.?

Chci-li dát na zaměstnance 100 000, tak mi musí zákazník
zaplatit 119 000.
Protože ta mzda je čistá přidaná hodnota !!!
Takže napřed odvedu 19 000 a až pak mohu počítat dál.

117930

28.9.2006 21:27

Krádež státu

LJM 85.?.?.?

Jsou tam možná nějaké nepřesnosti. Každopádně když za mě firma zaplatí 100 talířů, tak já z toho po zaplacení pojištění, přímých a nepřímých daní uvidím jen něco přes 30 táců. Cikán nemusí makat. Stačí mu našukat si děti a má to samé.

117934

29.9.2006 2:04

Tabulka zdaneni v jednotlivych zemich sveta a dalsi udaje

jaaan 67.?.?.?

http://www.worldwide-tax.com/

(VAT znamena Value Added Tax v Cesku je to DPH)

117958

29.9.2006 4:08

RE: Tabulka zdaneni v jednotlivych zemich sveta a dalsi udaje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 117958

Pritom je ovsem jasne, ze touto pofiderni dani se hodnota zbozi UBIRA, tj. za ten samy klump platime vic, cili 'redime' hodnotu nasich penez.. [velký smích]

z.a.p

117962

29.9.2006 9:52

Jak nas Cesky stat okrada

Wena 24.?.?.?

Bohuzel vam musim s politovanim oznamit,ze tento clanek neni zalozen na pravde,tudiz vsichni jak jste tu se rozcilujete zcela zbytecne.Autor clanku by si mel znovu projit danovy zakon nez se pusti do takoveho tezkeho [chechtot] tematu.Hezky den [smích]

117976

29.9.2006 10:56

internet - nová ekonomika - stát

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

velice dobrý článek na téma nové ekonomiky způsobené internetem a státu : http://www.lupa.cz/clanky/zdenek-havelka-od-intern...

117983

29.9.2006 22:47

Jaké pak okrádání:

Vanagu Bílý muž 217.?.?.?

Jistota a prosperita, - hlavně pro ty u koryta.

118036

30.9.2006 11:50

Tři groše.

J. H. 83.?.?.?

Tak jsem si nad těmi rozumy vzpomněl na povídku o třech groších, o které se tu před časem mluvilo. Jakýsi dělník (povídka má řadu variant, situovaných do různých zemí) vysvětluje vládci, že ze tří grošů, které dostává jako denní mzdu, mu k živobytí zůstane jeden. Druhý „vrací“ svým rodičům, kteří ho živili a vychovávali, třetí „půjčuje“ svým dětem. Hladce spočítáme, že mu na vlastní potřeby zbyla třetina - vlastně, protože nejméně třicet procent výdělku dal na daně, tak asi čtvrtina. Když to porovnáme s dnešním stavem a uvědomíme si, že většinu z těch „dvou grošů“ dává za nás sociální stát, nejsme na tom zas tak špatně. Když navíc uvážíme, jaké služby poskytoval stát tehdy a dnes - nebe a dudy.
Takže zbývají otázky: Proč ten křik, v čem má pravdu a co s tím.
Když jsem se před léty vetřel v Praze na Světový kongres rodin, mluvilo se tam i o představách novokonzervativců. A nezněly zase až tak hloupě. Redukce sociálního státu a s ní spojené snížení daní by podle nich mělo vést k obnovení sociálního cítění, zvlášť u těch bohatších, tito lidé by se měli osobně účastnit na podpoře méně schopných, měla by být znovu nastolena soudržnost rodin a tak dále. Jen nevím, jestli tyto představy nejsou z jiného světa - řev lidí, kteří se cítí být při penězích zní docela jinak.
Průšvih je v tom, že na představy o nutnosti redukce sociálního státu bylo naroubováno to základní heslo zdegenerovaného liberalizmu: SEŽRAT VŠECHNO, SÁM A HNED. Alespoň já jsem ještě neslyšel, že by někdo volal po redukci sociálního státu proto, aby mohl své staré rodiče živit, kupovat jim léky, platit jim lázně a podobně.
Takže co s tím. Sociální stát utvrzuje lidi v přesvědčení, že nejlepší, co mohou udělat je SEŽRAT VŠECHNO, co dostanou SAMI A HNED. Vlády jsou složeny ze stejných lidí, takže se nesnaží hospodařit. Nadnárodní korporace, které mají většinu skutečné moci byly vytvořeny s cílem SEŽRAT VŠECHNO, SAMI A HNED. Morální obnova je v nedohlednu, protože o ní lidé nestojí. Většina lidí v podstatě chce, aby se morálně obnovili ti druzí, aby na ně samotné zbylo víc.
J. H.

118054

30.9.2006 15:09

RE: Tři groše.

KaoS 62.?.?.?

Reakce na 118054

Podle výzkumu psychologů společnost vždy obsahuje lidi kteří na společnosti parazitují (shodou okolností jich bylo nejvíce zjištěno mezi ekonomy. Málokomu dochází že mnozí paraziti jsou právě lidé co chtějí co největší příjmy za co nejméně práce a nejsou to rómové ale mnohdy podobná individua jako Kožení a Krejčíř, kteří nakrali tolik co Róm s 10 dětmi nesežere ani za 1000 let), kteří berou jen to co sami vytvoří a nakonec lidé s altruistickým cítěním, kteří do systému dobrovolně dávají víc nežli potřebují ... ve výsledku se tyto skupiny přirozeně negují. Teorie o tom, že se zvýší dobročinnost jsou padlé na hlavu, pokud parazit získá peníze tak se z něj altruista do konce života nestane.

Co se článku týká tak to je absurdní blaf.

1/ Průměrný plat je někde okolo 20 000 a 2/3 lidí mají plat nižší než průměrný.
2/ Ty položky co jsou odečteny nám ve skutečnosti nikdo nekrade, jak se autor snaží naznačit. Představte si, že by jste z 100 000 dostávali vše, jak by vypadala společnost?
- Policie, Soudy a Školy by se zavřely.
- Veřejné služby by přestaly existovat
- Zdravotní péče by byla plně hrazená.
- Pokud by se vám stala nehoda, nebo by jste odešli do důchodu tak vás ubezpečuji, že by vám nikdo nedal ani korunu a zemřeli by jste hlady do několika týdnů.

Daně a pojištění jsou pro načí životní úroveň potřeba, otázka je v efektivitě s jejich zacházením. Co nám chybí jsou kontrolní mechanismy státu, odvolatelnost politiků. Řešení je zakotvit principy Přímé Demokracie do Ústavy pro kontrolu byrokracie. Žádný byrokrat byrokracii totiž nevyřeší.

118061

30.9.2006 21:04

Je to smutný

HonzaX 89.?.?.?

Naš stát je největší [smích] "svině" jakou znám.

118090

1.10.2006 12:43

Chcete se dozvědět něco o své morálce?

rivka rivka (zavináč) zahal (tečka) gov (tečka) il 72.?.?.?

http://johanesdoktorfaust.sblog.cz/2006/09/11/164

118113

8.9.2007 12:36

HELP JAK to je teda s DPH???

reno alf renoalf (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Dobrý den potřeboval bych radu jsem z toho jelen chci začít podnikat v PC obchodě ale mam v tom zmatek příklad od velkoobchodu koupim dejme tomu DVD mechaniku 500kč+19%DPH velkoobchod je plátcem dph ja ji prodám zákaznikovi za 500kč+19%dph+10%rabat a ted bych mněl finančnímu uřadu odvést ja?těch 19%dph???budu plátce dph taky podotýkám, z toho mi vycházi že jsem velkoskladu zaplatil 595kč s dph ,prodal zákazníkovi za 654,50kč s dph a ted mam FU zaplatit 124,35 19%DPH? v tom případě mi v kase po zaplacení DPH FU zbyde 530,15kč ale za mechaniku sem zaplatil velkoobchodu 595kč to znamena že jsem prodělal ještě 64,85kč prosim pokud to někdo dokaže vysvětlete mi to sem lopata [velký smích] holt jedina možnost je že pokud kopim od velkobchodu neco s dph tak ja už neodvádím dph FU pokud se domnívám správně stačí napsat že se domnívám správně děkuji

143399

Příspěvků: 113

28.09. 02:22  Tady se mluvi o 'statu'
28.09. 05:25 kema  RE: Tady se mluvi o 'statu'
28.09. 11:32 osd  RE: Tady se mluvi o 'statu'
29.09. 18:44 kema  RE: Tady se mluvi o 'statu'
28.09. 11:46  RE: Tady se mluvi o 'statu'
28.09. 12:23 djb  RE: Tady se mluvi o 'statu'
30.09. 01:11 Antikema  RE: Tady se mluvi o 'statu'
28.09. 11:23 osd  RE: Tady se mluvi o 'statu'
29.09. 01:53  RE: Tady se mluvi o 'statu'
28.09. 03:04 Jan Čech  Legalizované odírání lidí.
28.09. 13:04 jamo  RE: Legalizované odírání lidí.
28.09. 08:58 čavo  DPH
28.09. 11:45 djb  RE: DPH
28.09. 14:23 DavidZ  RE: DPH
28.09. 16:19 pavlik85  RE: DPH
28.09. 16:31 DavidZ  RE: DPH
28.09. 16:42 smirnoffff  RE: DPH
28.09. 16:51 DavidZ  RE: DPH
28.09. 17:49 pavlik85  RE: DPH
28.09. 19:39 V. Sodek  RE: DPH
28.09. 22:38 pavlik85  RE: DPH
29.09. 04:24 V. Sodek  RE: DPH
29.09. 09:50 pavlik85  RE: DPH
29.09. 10:49 V. Sodek  RE: DPH
29.09. 14:15 pavlik85  RE: DPH
30.09. 10:58 V. Sodek  RE: DPH
30.09. 11:54 pavlik85  RE: DPH
30.09. 13:50 V. Sodek  RE: DPH
30.09. 15:13 pavlik85  RE: DPH
30.09. 17:39 V. Sodek  RE: DPH
30.09. 18:06 pavlik85  RE: DPH
30.09. 19:25 V. Sodek  RE: DPH
30.09. 18:23  RE: DPH
30.09. 19:08 V. Sodek  RE: DPH
30.09. 20:00  RE: DPH
30.09. 21:02 V. Sodek  RE: DPH
30.09. 21:43  RE: DPH
01.10. 09:31 V. Sodek  RE: DPH
01.10. 14:34 aleksa  RE: DPH
01.10. 16:27 stein55  RE: DPH
01.10. 18:15 aleksa  RE: DPH
01.10. 19:27 V. Sodek  RE: DPH
01.10. 21:15 aleksa  RE: DPH
28.09. 09:26 Taras.Z  Nejsem ekonom,
28.09. 10:43 Jirka1  RE: Nejsem ekonom,
28.09. 12:14 Taras.Z  RE: Nejsem ekonom,
28.09. 16:24 pavlik85  RE: Nejsem ekonom,
28.09. 11:59 djb  RE: Nejsem ekonom,
28.09. 18:41 Vratislav  RE: Nejsem ekonom,
28.09. 19:14 Gilhad  RE: Nejsem ekonom, ... ale tohle snad pochopite
29.09. 03:16  RE: Nejsem ekonom,
30.09. 13:49 Martin Hudec  RE: Nejsem ekonom,
28.09. 10:19 doktor121  daně?
28.09. 23:16 Vratislav  RE: daně?
28.09. 10:48 cervotoc  Aj to niekto berie vazne?
28.09. 12:20 djb  RE: Aj to niekto berie vazne?
28.09. 13:28 cervotoc  RE: Aj to niekto berie vazne?
28.09. 16:49 pavlik85  RE: Aj to niekto berie vazne?
29.09. 02:09 djb  RE: Aj to niekto berie vazne?
28.09. 19:39 Gilhad  RE: Aj to niekto berie vazne?
28.09. 20:25 (S)mrdka  RE: Aj to niekto berie vazne?
29.09. 11:24 merli  RE: Aj to niekto berie vazne?
29.09. 13:25 cervotoc  RE: Aj to niekto berie vazne?
28.09. 11:16 osd  On - stát?
28.09. 12:03 IVAn  RE: On - stát?
28.09. 23:39 osd  RE: On - stát?
28.09. 12:34 občan  DPH ze spotřební daně
28.09. 13:24 trodas  Inu lide se neptaji proto...
28.09. 15:23 Jarmila  Ranní píseň
28.09. 15:34 stein55  RE: Ranní píseň
28.09. 19:50 Jarmila  RE: Ranní píseň
28.09. 20:47 stein55  RE: Ranní píseň
29.09. 07:17 Jarmila  RE: Ranní píseň
29.09. 09:29 Tom  RE: Ranní píseň
29.09. 12:08 Jarmila  RE: Ranní píseň
29.09. 12:31 stein55  RE: Ranní píseň
30.09. 23:48 guglik  RE: Ranní píseň
01.10. 10:46 stein55  RE: Ranní píseň
01.10. 17:02 Kevin  RE: Ranní píseň
01.10. 17:36 stein55  RE: Ranní píseň
02.10. 13:23 guglik  RE: Ranní píseň
02.10. 16:08 stein55  RE: Ranní píseň
03.10. 12:05 Vratislav  RE: Ranní píseň
03.10. 13:56 stein55  RE: Ranní píseň
03.10. 16:58 guglik  RE: Ranní píseň
03.10. 19:15 stein55  RE: Ranní píseň
05.10. 22:01 guglik  RE: Ranní píseň
06.10. 00:57 stein55  RE: Ranní píseň
06.10. 02:08 guglik  RE: Ranní píseň
29.09. 09:41 DavidZ  RE: Ranní píseň
29.09. 12:10 Jarmila  RE: Ranní píseň
29.09. 12:19 stein55  RE: Ranní píseň
29.09. 01:36 Karel4u  RE: Ranní píseň
29.09. 12:36 stein55  RE: Ranní píseň
28.09. 16:01 Antiseptik  RE: Ranní píseň
28.09. 19:47 Aja  Zvednou,
28.09. 19:48 Dáša  A co další daně?
28.09. 22:00 rudolf  RE: A co další daně?
28.09. 23:27 Vratislav  RE: A co další daně?
29.09. 01:23 Dale Coopper  RE: A co další daně?
29.09. 16:00 Vratislav  RE: A co další daně?
28.09. 20:48 milstr  Pozor 100+DPH=119 někdy 105
28.09. 21:27 LJM  Krádež státu
29.09. 02:04 jaaan  Tabulka zdaneni v jednotlivych zemich sveta a dalsi udaje
29.09. 04:08  RE: Tabulka zdaneni v jednotlivych zemich sveta a dalsi udaje
29.09. 09:52 Wena  Jak nas Cesky stat okrada
29.09. 10:56  internet - nová ekonomika - stát
29.09. 22:47 Vanagu Bílý muž  Jaké pak okrádání:
30.09. 11:50 J. H.  Tři groše.
30.09. 15:09 KaoS  RE: Tři groše.
30.09. 21:04 HonzaX  Je to smutný
01.10. 12:43 rivka  Chcete se dozvědět něco o své morálce?
08.09. 12:36 reno alf  HELP JAK to je teda s DPH???

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 0

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 2

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 0

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 3

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 963,78 Kč
1 unce stříbra
547,80 Kč
Bitcoin
910 676,64 Kč

Poslední aktualizace: 1.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 901