Diskuze k článku

Vkládání slov do Ahamadínedžádových úst

Příspěvků 76

5.9.2006 6:47

Vkládání

Shylok 195.?.?.?

Paní se asi zbláznila.

115962

5.9.2006 7:29

RE: Vkládání

Misu 193.?.?.?

Reakce na 115962

Muzete blize vysvetlit?
Je snad blazen proto, ze nebyla lina zjistit si, co presne dotycny prezident rekl? Nebo mate snad k dispozici jiny preklad, nejlepe uredne potvrzeny? Nebo snad sam umite farsi?

S tim, ze jsou nam bezne predkladany preklady nepresne, nebo rovnou lzive, mam pomerne znacnou zkusenost. A nemusi to byt zrovna z farsi, nebo pastu, nebo arabstiny, ona i takova anglictina do cestiny, to je obcas perla za perlou, staci se kouknout na nektere navody... Ale u tech jde spise o blbost prekladatele, kdezto u prekladu politickych o to, jak budou ctenari neznali rodneho jazyka dotycneho politika vnimat jeho slova. Ono je opravdu rozdil mezi vetou "Vymazte Izrael z mapy" a vetou "Vladnouci rezim v Izraeli musi byt odstranen". Prvni jasne evokuje zly umysl, druha pak ... Ale vzdyt zase jenom opakuji dotycnou autorku.

115964

7.9.2006 13:01

RE: Vkládání

Pepa z Humpolce 80.?.?.?

Reakce na 115964

Mám sám vlastní zkušenosti při překladech z francouzštiny a ruštiny (na oba jazyky mám "úřední" razítko). Pokud se mi podaří slyšet původní text velice často to vše vyznívá jinak (po setříhání u nás) nebo je to rovnou překlad na objednávku a kdyby dotyčný uměl česky asi by se divil co řekl.

116195

5.9.2006 8:03

RE: Vkládání

kema 207.?.?.?

Reakce na 115962

>Paní se asi zbláznila.

Pani se zcela jiste zblaznila.
Zuriva nenavist Ahmadinezada proti zidum jako narodu z toho pana udelala cernou ovci mezinarodniho spolecenstvi. Ovci, ktere se kazdy stiti.
Ten clovek mezi svymi nohsledy rekne spoustu hlouposti a "odbornici" na jazyk farsi (odbornici s velice ne-iranskymi jmeny) pak maji plne ruce prace, aby mezinarodni ostudu ututlali.
Spolehaji pochopitelne na to, ze kazdy jazyk je zivy organismus ktery nelze prekladat doslovne a proto jim mi i ta nejhloupejsi lez projde.
Ale i kdybyste jim dali za pravdu - co znamena napriklad autorkou upraveny vyraz "eliminace sionistickeho rezimu" ?!
To by znamenalo eliminaci demokraticky zvoleneho Knessetu a tim i obranyschopnosti statu Izrael.
Eliminaci celeho naroda by pak nestalo nic v ceste a pani autorka by mohla radostne chrochtat.
Pokud se tyce Ahmadinezadova trapneho popirani holocaustu, to se pani Virginia Tilley ani nesnazi vyvratit, pouze trapne mlzi a zavadi proti vsi logice rec na komunisty vyvolanou valku ve Vietnamu, ve ktere vetsinu Vietnamcu zabil Sovetskym Svazem podporovany komunisticky rezim Severniho Vietnamu.

115970

5.9.2006 8:32

RE: Vkládání

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 115970

Povězte mi pane kemo. Vy umíte farsi? A nebo čerpáte z pramenů, které potvrzují Váš světonázor?

>Spolehaji pochopitelne na to, ze kazdy jazyk je zivy organismus ktery nelze prekladat doslovne a proto jim mi i ta nejhloupejsi lez projde.

[chechtot] To je fakt. Na to spoléhá kdekdo.

A ten zbytek vážně není nutné komentovat, jen že pan kema opět pobavil.

115973

5.9.2006 9:33

RE: Vkládání

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 115970

>Pani se zcela jiste zblaznila.
>Zuriva nenavist Ahmadinezada proti zidum jako narodu z toho pana udelala cernou ovci mezinarodniho spolecenstvi. Ovci, ktere se kazdy stiti.

Pane Kemo, nepletete si nahodou pojmy a dojmy? Neni to nahodou jinak? Neudelala nahodou tu cernou ovci z neho svetova media v kolotoci lzi a umyslnych desinterpretaci? V kolotoci chybnych prekladu spolehajicich na fakt, ze Farsi ovlada skutecne jen malo lidi na zapade? V kolotoci lzi, ktere maji ospravedlnit "podporu demokracie a zmeny rezimu" v Iranu za pomoci cluster bombs, neviditelnych bombarderu a napalmu, stejne jako v Afganistanu nebo Iraku?

Kdyz se podivate na seznam vlastniku 90% svetovych medii, pochopite koho zajmum slouzi tyto dezinterpretace. Zide vodi zapadni svet i USA na voditku lzi a manipulaci. Stejne jako se rachticky chlapecek za pomoci lzi, pomluv, slibu a uplatku snazi presvedcit dvoumetroveho spoluzaka aby mu delal "Ochranku", tak se i zide snazi presvedcit zapad, aby eliminoval jim nepohodlne rezimy na blizkem vychode a umoznil tak konecne splneni Izraelskeho snu o zemi zaslibene mezi dvema rekami.


Ono dezinterpretovat je tak snadne. A nemusi to byt ani jazyk farsi. Staci obycejna cestina. Podivejte se na dve vety:

- S tema cikanama se musi konecne udelat poradek.
- Jako nevyhnutne se ukazuje reseni Romske otazky v Cechach.

Obe vety rikaji prakticky totez. Jenomze kdyz bude v mediich pouzita prvni veta, 70% populace si autora predstavi s vyholenou hlavou a bejzbolovou palkou v ruce. Zatim co pouziti vety druhe evokuje distinguovaneho pana v saku a kravate...

115976

5.9.2006 10:05

RE: Vkládání

guglik 84.?.?.?

Reakce na 115976

>Zatim co pouziti vety druhe
>evokuje distinguovaneho pana v saku a kravate...


a kemove prispevky, evokuju velky "kulovy" [chechtot]

115981

5.9.2006 14:14

RE: Vkládání

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 115970

i kdyby to snad byla pravda, jako ze neni.. je dnes vyrazne moralne spravnejsi byti tou cernou ovci

vas prispevek je demagogicky - jako vsechny jine - v podobnem duchu mohu prohlasit, ze eliminace sionismu neznamena eliminaci knessetu ale jeho dlouhou ocekavane naplneni apod apod apod

116000

5.9.2006 20:13

RE: Vkládání

emen 83.?.?.?

Reakce na 115970

Jestliže je bráněno před izraelským vyslanectvím klidně demonstrovat, napadá mi způsob, jak přesto sdělit zástupcům Izraele své mínění. Bylo by zapotřebí zorganizovat kolonu aut, kterým by se na bok nalepil patřičný plakát, to by bylo třeba rychle provést nejlépe někde u Klárova a než by se policie vzpamatovala a mohla učinit opatření, například odklonit dopravu, projet z Klárova přímo kolem vyslanectví.
Zákon zakazující zpochybňovat genocidu židů za války, a tedy zákon de facto zakazující jí zkoumat a mluvit o ní, platí a je třeba ho respektovat, ať už si o něm myslíme cokoli. Dura lex, sed lex, říkali staří Římané. A ještě ve starém Římě chvíli zůstaneme. Schvalovat tvrdé postupy staré 2000 let, tuším zákonem zakázáno není. Bylo by zábavné oslavovat císaře Hadriana za vzorové potlačení židovské vzpoury Bar Kochby a tvrdé potrestání židů, včetně diaspory. Jelikož Hadrianus je znám jako humanista a uvážlivý politik, jistě měl dobré důvody, proč postupovat tak, jak postupoval. Rovněž Vespasianus a Titus se židovské vzpoury nezalekli a Jeruzalém dobyli a rozbořili.

116025

5.9.2006 22:58

RE: Vkládání

Prdelka 88.?.?.?

Reakce na 115970

Velké kulové Kemo,
opět si radostně zachrochtal,jak je Tvým zvykem.
Článek jsem pozorně pročetl a jsem stoprocetně přesvědčen, že má autorka
pravdu a to systémovou.Překrucování,podsouvání a jiné praktiky dnešní
mediální politiky jsou naprosto běžné.
Každý píše, co se mu hodí do krámu anebo na kom je to jisté médium
závislé. Kupodivu nikdo zde nezmínil, že to ani nebývá majitel,
ale rozhodující inzerenti.Pokuď nebude dotyčné médium vysílat
nebo psát ,jak je potřebné , nedostane inzerenci a při dnešním
tlaku na mediálním trhu zanikne.Je to uzavřený kolotoč, kdy velké
korporace ovládájí tímto způsobem mediální trh,tím i politické dění
a slovutná demokracie opět dostává řádně na pr.el.
Dnešnímu mediálnímu trhu se říká "černá díra demokracie".
Dost často zde byl zmíněn film " Vrtěti psem" , který je sice jistou
formou nadsázky,ale nese v sobě racionální jádro, kam až může vývoj
dospět.
A o Kemovi je zbytečné hovořit.
Myslím, že Stwora prohlásil, že ho zde drží jako dvorního šaška
a to urážím celý stav "dvorních šašků" z minulosti.
A možná, že jsou podobní ignoratni potřební, protože dokládají,
jak myslí hodně podobně omezených lidí, kteří jsou jako voliči pro strany
potřební.

116040

6.9.2006 1:44

RE: Vkládání

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 115970

Videt taky kemu

je to same deja-vu k zbliti jako cist noviny ci poslouchat televizi - cista debilstina.

Nikdy nepochopim, jak nekdo kdo vyrostl v socialismu a je tudiz potencialne svetelne mile pred severoamerickymi tupci, muze kdy sdelovacim prostredkum verit. Nedokaze pochopit, ze KAZDY system je uchazecem o usurpatorstvi a KAZDY system, bez vyjimky, nas chce pouzit a zneuzit ke svym ucelum. Prozije zivot a nenaucil se vubec nic. Mysli si ubozak, ze to s nim 'nahore' mysli dobre. Papouskuje a jeste si k tomu pridava. Nechape, ze kapitalisticky komunismus je to same jako socialisticky komunismus, ne-li horsi. Musi mit misto mozku v hlave nasrano. Je to smutne... na to neni argument. Jen plac.

[pláč] z.a.p

116051

6.9.2006 2:48

RE: Vkládání

Karel4u 152.?.?.?

Reakce na 115970

Pane Kema, zpivate stale stejnou pisnicku o tom, jak Iran ma problemy s Israelem. Proc ale nereknete, ze jestli pan Iransky president posloucha US. radio tak se ma ceho bat.
Cely den na takzvanem Zio-nacistickych vlnach jsou slyset vyzvy k utoku na Iran. Vetsina zidovskych Zio-nacistu otrocky opakuje oficialni propagandu ke zvyhodneni Israele. Mnozi z nich dokonce doporucuji prekvapujici nuklearni utok "chteji udelat z Teheranu parkoviste se sklenenym povrchem. O tom Kema nic nerekne.
Vcera jsem se byl podivat na Nezvedavci, jen tak pro zajimavost. Tak me to rozrusilo, ze jsem nemohl celou noc spat. Predevsim vlajici vlajka US a Israele, to uz naznacuje fanatismus, potom okdaz na stranky "Mika Savage". Jestli nevite kdo to je, je to fanaticky zid ktery chce vse bombardovat a kdo nazyva kohokoliv kdo nesouhlasi se zionistickou diktaturou idiotem. Zkratka strasne. Kdy uz se konecne osvobodime ze zidovskeho podruci. Opravdu si mysli, ze nam budou moci diktovat jejich zbesilosti do nekonecna?
Co se tyce toho holocoustu, Kemo, je mi jedno kolik se ztratilo tvych holomku, ale podivej se kolik skody nadelali ti co zbyli. Uz jenom pred mesicem.
Tedy at jich bylo kolik jich bylo, dosti jich nebylo.

116053

6.9.2006 10:14

RE: Vkládání

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 115970

zavadi proti vsi logice rec na komunisty vyvolanou valku ve Vietnamu, ve ktere vetsinu Vietnamcu zabil Sovetskym Svazem podporovany komunisticky rezim Severniho Vietnamu.
Toť proslov Vás hodný pane "kéma" [chechtot]
Nic jiného bych od Vás ani nečekal- věříte mi ??? [cool]
Co na tomto Vašem tvrzení asi změní a nebo nezmění ani to,že "Pravda o Tonkinském zálivu" a tudíž o vyprovokování války ve Vietnamu ze strany CIA a tedy USA byla nedávno zpřístupněna z US - ARCHLÍVŮ ????? A jestli pane kémo víte,že vrchního jestřába z US - tehdy svrběl atomový prst na spoušti ?????? Nesvrběl ani Rusa a ani Číňana,ale svrběl zase jen Amíka !!!!!!! Tož toliko k Vám pane kéma a k vašemu názoru na Vietnamský konflikt [pláč]

116093

7.9.2006 4:17

RE: Vkládání

kema 207.?.?.?

Reakce na 116093

Domnivam se anonyme, ze prikladate napadeni americke lodi prilis velky vyznam. V te dobe se uz totiz v komunisty napadenem Jiznim Vietnamu nekolik let bojovalo.
Dnes je zrejme, ze k eskalaci celeho konfliktu prispela predevsim vymena diktatoru v Kremlu. Chruscov totiz severovietnamskeho diktatora Ho Chi Mina odmitl podporovat pri jeho krvavych dobrodruzstvich.
Teprve po jeho vymene za Brezneva mohli komunisticke bestie prilit olej do ohne.
Jestli nemate porad jeste jasno v tom, kdo byl v celem konfliktu agresor a kdo obet, podivejte se na mapu. Vsechny boje (krome nekterych leteckych naletu) se totiz odehravaly na uzemi jedine zeme - komunisty napadeneho Jizniho Vietnamu.
Jestli jste to nevedel, nestydte se. V komunistickych skolach se to neucilo.

116158

7.9.2006 5:40

RE: Vkládání

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 116093

Mimochodem, ve Vietnamu si obe zeme (USA i Sovetsky Svaz) "zkouseli" sve zbrane. Rusove na severu, Americani na jihu. [pláč]

116161

6.9.2006 22:19

RE: Vkládání

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 115970

Pane kema, vy máte hrůzu z eliminace "demokraticky zvoleneho Knessetu a tim i obranyschopnosti statu Izrael".
Hm.... a co vy na uvěznění členů demokraticky zvolené palestinské vlády? To není to samé?

Ale jinak máte můj obdiv, dělat tu ze sebe tak dlouho šaška, na to je fakt mít třeba výdrž. [chechtot]

116140

7.9.2006 6:36

RE: Vkládání

qwe 193.?.?.?

Reakce na 115970

Jse rád, že konečně vím, jak to bylo ve Vietnamu. Já jsem si hned říkal, že přece není možné, aby demogratická, humanitně orientovaná země bombardovala Hanoi, používala proti civilnímu obyvatelstvu obou Vietnamů napalm a kuličkové bomby a zamořila celou zemi jedy, na které se umírá dodnes. Takže tyhle svinstva dělali ty bekaný vietnamci. No, tím se to vysvětluje. A propos, miluji originální podání dějin.

116166

7.9.2006 8:49

RE: Vkládání

J. H. 62.?.?.?

Reakce na 115970

>>Paní se asi zbláznila.
>
>Pani se zcela jiste zblaznila.
>Zuriva nenavist Ahmadinezada proti zidum jako narodu z toho pana
>udelala cernou ovci mezinarodniho spolecenstvi. Ovci, ktere se
>kazdy stiti.
"Já to vím, já ho znám, je to můj důvěrný kamarád". Že, Kema.
J. H.

116178

5.9.2006 7:31

ten článek je dobře napsaný

Jarmila 85.?.?.?

a dokazuje, že v dnešní politice není vůbec nic náhoda, že vše je do poslední mrtě vždy propočítáno na 20 tahů dopředu- čili na nejméně 10 let dopředu. Počítám, že již nejméně 100 let jsou takto pečlivě děje ve světě řízeny. V tomto kontextu pak i ta naše slavná revoluce a vůbec všechny ty slavné revoluce ve všech postkomunistických zemích můžeme zhodnotit úplně jinak, než jak nám byly naservírovány.

115965

6.9.2006 2:50

RE: ten článek je dobře napsaný

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 115965

Mate absolutne pravdu!

Cela ta blederuzova-sametova revoluce je samozrejme sprosty podfuk. Po temer 20-ti letech to uz kazdy se zakladni skolni dochazkou vidi. Prave tak je evidentni, ze si vyrobili 9-11 aby nas mohli lepe oblbnout. Proc se vubec namahaji - je to k smrti unavne. Nejvice markantni je to v pripade situace v USA: pani izraelite si zehli obe strany, takze at 'vyhraje' kterakoli, vyhrali zase jen oni. Co k tomu dodat. Svet je jen pro strandu Zidum. Ovsem nejlepsi na tom je, ze za Zidy se skryva ta prava sila - illuminati. Jak muzete sahnout na ne, kdyz se nesmite dotknout prvni linie? Je to viditelne a pritom skryte. Maji to promyslene, bezchybne.

z.a.p

116054

5.9.2006 7:38

Vážená

MF 194.?.?.?

Vážená dáma nepostřehla, že není důležité co chtěl svou řečí vyjádřit ale to, jak ostatní tuto řeč pochopili.

115966

5.9.2006 14:58

RE: Vážená

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 115966

Mozna ze pochopila vic nez vy.

A sice to, ze za to, jak je rec pochopena, je zavisle na prekladu a mediich.

Protoze zidovske vlastnictvi medii je nepopiratelne a snazi se manipulovat verejnost, tak je jasne, jak budou preklady provedeny, zeano. Tendencne, samozrejmne [mrknutí jedním okem]

116004

6.9.2006 9:31

RE: Vážená

Non_E 212.?.?.?

Reakce na 116004

Článek jsem sice nedočetl ještě celý, ale zdál se docela seriózní (možná proto, že šlo o překlad). Musíme si ale přiznat, že nemůžeme ověřit ani jednu verzi.

>Protoze zidovske vlastnictvi medii je nepopiratelne a snazi se manipulovat verejnost, tak je jasne, jak budou preklady provedeny, zeano.
Máte svobodu slova, a ta samá mi dává možnost se některým Vašim výrokům vysmát. Taže ROFL.

116083

7.9.2006 7:17

RE: Vážená

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 116083

Opravdu, mohl bych vam citovat byvaleho sefa New York Times, kdyz sel do penze v padesatych letech. Pripitku samapanskym na svobodny tisk se vysmal, a rekl dotycnym kolegum, ze vedi stejne dobre jako on jaka je situace. V zaveru sebe i je nazval intelektualnimi prostitutkami jejichz talenty patri jinym lidem, bez prava napsat svuj pravdivy poctivy nazor. V 60 a 70-tych letech doslo k mohutne infiltraci medii CIA bavit se o mediich v totalite doufam nemusime. Nase "nezavisla velmoc" je privatniho charakteru. Mossad delal to same pozdeji, nejake medialni rychlokvazky jako Murdoch jsou produkty, operace meli byt financovany z drog. Jenom v Jizni Americe maji okolo 5 000 muzu, s hodne zajimavym vycvikem a jiste nejsou sami. Nedelam si nejmensi iluze o ostatnich ve hre. Dnes s vyjimkou internetu bez masivnich finacnich zdroju a politickeho vlivu nemuze nikdo v medialnim byznysu existovat. Ropa je krvi nasi civilizace. A jak rikaji Arabove je ropa promichana s piskem a skutecnou krvi. Nase nekonecne zdroje jsou neudrzitelnou utopii, populace roste, a s vyvozem idealu zapad byl vyvezen i konzum. Takze budou rust naroky populaci. Doporucuji vrele precist "Zpravu z Zelezne hory". Vlada sice poprela, ze by si tuhle zpravu nechal vypracovat JFK, ale to neni podstatne. Tahle zprava pojednava o funkcich valky a jejich moznem nahrazeni v ekonomice. Jedina mozna nahrada je plytvani. Nic prekvapiveho, pokud se podivame na valku pohledem ekonoma, tak se jedna o plytvani ve velkem. Navic s moznosti zmenit usporadani sveta k obrazu svemu. Probleme je, ze destruktivni sily hracu o moc prekracuji jiste limity. Rust konzumni populace a postupne vycerpavani nasich zdanlive nekonecny zdroju, zenou nasi civilizaci do ekologicke krize. Obejit prirodni princip zpetne vazby je taky iluze. Ja jsem rekl, ze ropa je krvi nasi civilizace. Pan Gejdos velmi spravne uvedl, ze my jime ropu. Ta mala ekonomicka vsuvka jsou pouze duvody PROC NASE MEDIA NEMOHOU BYT NEZAVISLA! Jsme v situaci, kdy jedinym vychodiskem do budoucna je drasticka redukce lidi jako druhu. Jestli to budou valecna jatka nebo hladomory, to uz je jina otazka. [pláč]

116168

5.9.2006 7:39

Smietka v cudzom oku?

V(rtak) 195.?.?.?

Možno sa bude zdať, že môj postoj je zaujatý, ale ako občan slobodného štátu si to môžem dovoliť.
Spoločnosť (a teraz myslím štátne zriadenie) delím a akceptujem podľa toho, akú pozíciu v nej zaujíma žena. Na najnižšom stupni je tá, kde žena predstavuje menej ako krava či ťava. Horné priečky potom spoločnosť kde je žena úplne rovnoprávna s mužom, a o spoločnosti, kde sa žena teší všeobecnej úcte (nie vydobitej feministkami či bojovnými amazónkami) môžme zatiaľ len snívať.
Preto ak ma vyzýva k láske medzi ľuďmi predstaviteľ štátu, kde práve muž nechal ukameňovať manželku preto, že sa neubránila násiliu na ulici, alebo preto, že sa bránila násiliu na ulici a poranila pritom muža násilníka, tak takejto výzve k medziľudskej láske sa len pousmejem a vôbec neskúmam, či ju niekto prekrútil, alebo nie.
Takže, nech Achma urobí poriadok doma - dá všetkým rovnaké práva a potom nech hovorí o právach v zahraničí.

115967

5.9.2006 8:06

Skvělý článek

TT 194.?.?.?

To manipulování s výroky je velmi zajímavé. Tak nějak s tím pořád počítám, že se to děje, ale arabštinu překládat neumím. Článek má hlavu i patu, u ženské mě to trochu překvapuje[smích]. Velmi pěkné shrnutí situace na blízkém východě s tohoto úhlu pohledu..

115971

5.9.2006 8:45

i co uz

vulgar von hulwaath 83.?.?.?

magori zustanou magory, psychoticti fetaci zustanou psychotickymi fetaky a aspon uvidime Tory a S300 v akci (i kdyz pochybuju, ze se svyma sestrelenyma udatnyma pilotama budou predstavitele toho nejdemokratictejsiho apartheidu chlubit)

115975

5.9.2006 9:44

najlepší je vždy príklad

th3m0r0n 195.?.?.?

Nezvyknem prispievať. Irán ma ale zaujíma, sledujem vývoj aj históriu už dlhšie, preto som si tentokrát neodpustil.

Tu uvediem citát z jedného zahr.-polit. komentára, ktorý nahráva na smeč tomuto článku ( http://www.slovakradio.sk/inetportal/slovensko/index.php?page=showSprava&id=33546&lang=1 ).
"Na otázku prečo Pakistan, India a ďalší môžu mať nukleárne zbrane a Irán nie, americkí predstavitelia zvyčajne argumentujú Mahmúdom Ahmadinedžádom. Nukleárne zbrane v rukách tohto šialenca, ktorý popiera Holocoust a chce vymazať Izrael z mapy sveta by bola katastrofa."

Ešte by som chcel poukázať na vetu z článku: "Je smutné, že pan Ahmadínedžád zřejmě patří v tomto ohledu k nedostatečně vzdělaným, ale on nikdy nebyl znám vyšším vzděláním." Ak sa nemýlim, iránsky prezident je povolaním učiteľ. Potom mi nedáva citované tvrdenie zmysel.

115978

5.9.2006 10:12

RE: najlepší je vždy príklad

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 115978

Dava to smysl. Autorka je stale jeste nekazena zidovskou lzi o holokaustu [zahanbení] [oči v sloup]

Je to jediny kus clanlku se kterym musim nesouhlasit... [pláč]

115982

5.9.2006 23:41

RE: najlepší je vždy príklad

alcat 213.?.?.?

Reakce na 115978

Tipoval bych ho na supla ve zvláštní škole... [mrknutí jedním okem]

116044

5.9.2006 11:50

spiknutí proti hodnému panu neřádovi

Nillbert 81.?.?.?

Ahmadínežád dnes vyzval k vyloučení sekulárních a liberálních učitelů z vysokých škol. Už počátkem roku musely jít stovky profesorů před časně do důchodu.....
Loni zakázal "západní" hudbu , Beatles i Beethovena.... zavedl oddělené výtahy pro muže a ženy.... a spoustu dalších neuvěřitelnejch zhovadilostí...

...to taky asi "omylem" [chechtot] on to tak nemyslel [velký smích]

....nechápu teda proč šéfdirigent teheránský filharmonie musel po uvedení Beethovena (loni se hrál poprvé od roku 1979) utéct ze země.... proč si v klidu nenechal od nějakého zvědavce vysvětlit že to je celé jen slovní nedopatření a že toho agenta CIA Beethovena může šmidlat vesele dál.... [chechtot]

(Cenzurováno - urážky)

115987

5.9.2006 12:07

RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 115987

[chechtot] Nenadávej, Šášulo. Máš tu protekci jako ve vetešnictví v Maislovce, tak si to nekaž. Editorka

115990

5.9.2006 12:42

RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 115987

Mily Nillberte, i kdyby vse co jste napsal byla pravda (jako ze vam neni mozno verit ani nos mezi ocima, tim mene bez zdroju vase informace), tak proti tomu, co predvadi zidaci je to bleska. Zidaci bezne zadrzuji novinarky a vyslech nebyl zrovna mily:
http://www.blisty.cz/art/30102.html

"Čtvrtý muž mi mířil samopalem na tvář. Ten samopal mi mířil na tvář šest hodin," řekla Lalli sdělovacím prostředkům ve své zemi."

"Pak mě donutili jít do jiné kanceláře a svléknout se donaha. Přišel muž a postavil se vedle mne, která jsem byla nahá, se zbraní v ruce."

"Lalli pak byla deportována do Jordánska a bylo ji na zbytek života! zakázáno vrátit se do Izraele!"

...a na rozdil od vasich pohadek to mate se zdrojem... [mrknutí jedním okem]

115992

5.9.2006 20:54

RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi

Emma. 84.?.?.?

Reakce na 115992

To jsou protiargumenty trochu OT a když jsme u toho tak ta Lalli nedopadla nejhůř na rozdíl od paní Zahry Kazemi http://www.payvand.com/news/03/jul/1190.html

Pokrytectví Nillberta je někde jinde. Nejradikálnější křídlo israelské nábožensky orientované krajní pravice se od Ahmadinejada v těch věcech co mu Nillbert vytýká zase tak moc neliší.

116029

6.9.2006 11:27

Zidacke spiknuti proti pravde

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 116029

No, to je tedy pekne [pláč] Jedna vetsi pakaz nez druha, ach jo. Copak jim ta novinarka asi udelala, nebo mela proste jen stesti na nejakeho magora? Tezko rici. Ale dobry to tedy neni...

Kdyby tak klepli nejakou magorskou feministku nebo pravicovou extremistku jako treha Ann Couler, tak bych zatleskal, ale takhle, to tedy nevim nevim...
Ze to neni v zpravach hlavni tema? Demonizace Iranu je preci tematem dne, ne?

A problem je, ze co Nillik Ahmajinejadovi vytyka je z prevazne casti vymyslene. Viz jeho dopis Bushovi, tam je jasne ze ty praklady jsou tendencni. A o extermismu radikalnich sionistu nemam zadne iluze, to snad dnes uz nikdo...

http://www.slibe.com/fullimage/5d0ca092-know_your_enemy_.jpg

116101

5.9.2006 13:18

RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 115987

tohle je ale nesporný fakt, že tou totalitou vůči vlastním občanům si to Ahmedinedžád sám kazí. Nechápu, proč třeba zakázal i takovou blbost, že dívky a ženy nesmí chodit na fotbal. Zlatýýý Rezá Páhlaví, nebo jak se jmenoval. Do pytle, proč zavádět těžkou totalitu i tam, kde to vůbec neškodí?

Taky jsem četla nedávno jeden článek se švédským politologem, který tvrdil, že je Irán těžce všemi směry zkorumpovaný a že už tam máloco souvisí s opravdovou vírou. Samozřejmě nemám tušení, jestli je to zase jen jedna z pomlouvačných lží, ale taky tvrdil, že duchovní tam vesele kupčí se sexem tím způsobem, že "oddávají" Iránce s manželkami na jednu noc- takže vlastně organizují prostituci a chovají si své sexuální otrokyně.

To jsem ale zvědavá, jestli se tu objeví SandWalker, aby vše uvedl na správnou míru. [mrknutí jedním okem]

115997

5.9.2006 15:38

Pri pohledu do historie - dnesni deni, neni nic noveho pro Irance.

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 115997

Jarmilo - tak dlouho jsem cekal na Vase kouzelne pohlazeni Dzina v lahvi.... [mrknutí jedním okem]

Pred sto lety iransky monarcha Mozaffar Din Shah byl donucen kapitulovat pred pozadavky zrizeni ustavy a parlamentu. Byl to pokus o prvni akt toho druhu v Iranu 1905 – 11 a na strednim vychode vubec. Jednalo se o svrzeni iranskych Sahu (hacek nad S) dynastie Qajar vladnouci od roku 1797. Cela zalezitost reformy vyvrcholila nasazenim vojaka podporovaneho Brity – Reza Pahlavi tak korunoval v zemi doslova sam sebe a stal se Sahem v roce 1925 a Britove tehdy vedeli dobre proc veci takto dopomohli.

Temer az po 30 letech vlady prvniho Pahlaviho se iransky lid pokusil opet o svuj vlastni model zivota kdy 1951-53 vyustila vule lidu v nasazeni Mohammada Mossadeqa velmi chytreho a nezavisleho predesleho premiera. Mimo jine tomuto deni predchazelo i znarodneni Suezu kde hral hlavni roli Jamal Abdul Nasser.

Tentokrat se k Britum pridala konecne Amerika a vule Irancu byla svetu pojmenovana opet jako nebezpecny expediment, do veci se vlozil Kermit Roosevelt – vnuk Theodora Roosevelta jako sef CIA – stredovychodni divize. Vysledek – mlady Mohammad Reza Pahlavi (syn) byl dosazen jako pysny pav na trun. A svet pekne znovu papal z ruky tem mocnym „presnou klasifikaci“ dobra a zla.

Dalsich 25 roku trvalo Irancum prodrat se pres masove a krvave demonstrace ke svobode. Tentokrat byla opozice o neco vice radikalni a mirnejsi Mossadeqova predesla forma byla nahrazena teokratickou vladou Ayatollaha Khomeiniho.

No a huuuups – naposledy se pri volbach neco zapadu „nepovedlo“ a pri druhem kole byl zvolen pan Mahmoud Ahmadinejad. V teto chvili bylo jasne, jak z historie tak z dosavadniho jednani Bushe, ze takto to prece nemuze zustat a bude tedy on a druhy britsky kasparek delat vsechno proto aby pospinili v ocich sveta soucasny Iran vsemi dosazitelnymi zpusoby ktere si jen normalni smrtelnik muze domyslet. Misto toho by meli pochopit, ze cas se zmenil a dale se neda jen tak zdarma vmesovat do stredovychodu jako hladovy parazit. Zaminka demokratizace a osvobozovani spolecnosti je mirne vyvanula a tak si vymysleli jaderny program a mnoho dalsich nesmyslu.

Je na Vas draha pritelkyne jak dalece budete jejich blabolum ktere dokazi brknout na kazdou strunu – tedy i na tu Vasi „zena a zenstvi ve spolecnosti“ - jednoduse a slepe verit. Vyrobit z nekoho nabozenskeho fanatika kde jak se zde jakysi myslitel vyse zminil je zena rovna krave ...... oooo ma svata dobroto, co dodat - je prece tak snadne.

Skoda, ze tak pokrokove religiozni US nevadi treba nesmyslne uctivani prave kravy v Indii a soubezny hladomor ktery zene deti do prostituce misto skoly atd. atd. ...no proc, prece jim zerou poslusne z ruky.

Ovsem ne tak hrdy narod Persanu !!!
S uctou opet Vas verny broucek.


[cool]

116008

5.9.2006 16:21

RE: Pri pohledu do historie - dnesni deni, neni nic noveho pro Irance.

Jarmila 85.?.?.?

Reakce na 116008

SandWalkere, Vy jste tak milý, ale zároveň tak legrační.[smích] Si vzpomínám, že to se vždycky v pohádce pohladila ta láhev, nikoliv ten Džin v láhvi- nepřejte si vědět, jaké asoaciace mi hned v hlavě naskočily.[velký smích]

Díky moc za vysvětlení zajímavé historie Iránu, kdo by si to byl pomyslel, že tam byl ten Páhlaví jednoduše uměle dosazen. No jo- ale co když tam byl západními tajnými službami ve skutečnosti dosazen i ten Ahmedinežád, protože se jim z tam z nějakého důvodu hodí? Třeba právě proto, že je takový odbojář? Bylo by to příliš překombinované? Já myslím že ne, když uvážíme, že třeba „disidenta a hrdinu“, ve skutečnosti však zrádce Havla si tu celá desetiletí už za komunistů pěkně pěstovali jenom proto, aby jim pak po „revoluci“ posloužil k jejich účelům. Oni přece vždy potřebují mít všude dosazené svoje figurky, které se jim tam z nějakých konkrétních důvodů hodí- aby pak mohli psát dějiny podle svých předem nalinkovaných scénářů.

Ano, samozřejmě, tím že utlačují ženské brnkají na mou strunu. Dneska jsem se v MFD zase dočetla, že v Saudské Arábii muslimové rozvažují, že nebudou ženy pouštět už ani k tomu jejich posvátnému černému kamenu. Pokud je to pravda- to s tím fotbalem, i to s tím posvátným kamenem a není to vymyšlené- pak tedy ti muslimové skutečně už nevědí, jak by ty ženy pořád ještě víc utlačili. Jinak co se týče té krávy, tak v Tunisu nám za dceru obchodníci nabízeli velbloudy- samozřejmě, že teď už to bylo jen z legrace, ale ještě v nedávné minulosti to byla skutečnost. Apokud vím, tak v Saudské Arábii se dodnes za nevěsty platí- a i jinde, nejen tam.

Světlo mých očí, to se mi strašně líbí- Váš věrný brouček. [smích]

116013

5.9.2006 18:45

RE: Pri pohledu do historie - dnesni deni, neni nic noveho pro Irance.

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 116008

Mozaffar Din Shah - to byl opravdu velmi velmi pokrokovy vladce [smích]
Kermit Roosevelt - proc jmenoval prostredniky, jmenujme hlavni strujce bordelu na strednim vychode- sionistickou zemi v zapadni evrope - UK a Churchilla a samozrejme US - Eisenhover

znarodneni ropneho prumyslu a odchod britu byl jen zavrsenim nenaplnene kolonialni politiky UK dane jejich stupiditou a nastup US do SA byl zase nastup noveho kolonialisty, ktereho se tento region jeste chvililinku nezbavi - spolecne s Izraelem

Ahmadinezad je sice omezen na relativne formalni roli ale mirne zemetreseni v retorice je momentalne pro nektere "civilizace" dostatecnym otresem a snaha o vojensou nezavislost jiste take..

116022

5.9.2006 21:42

RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 115987

Liberály z vysokých škol by měli vyloučit i u nás v Evropě. [mrknutí jedním okem]

116033

5.9.2006 23:25

RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi

Prdelka 88.?.?.?

Reakce na 115987

Víš co Nilberte,
zalez zase pěkně do kanálu, odkuď si vzešel.
Nikdo se zde nezmínil o skutečném stavu iránské společnosti,
jako takové.Kdo byl v posledních letech v Iránu a není zpracován
propagandou, mluví o něčem úplně jiném, než zde uvádí troglodyt
Nilbert a jiní podobní.
Ačkoliv má Irán hodně kontraverzní vládu, založenou na náboženství
a náboženskou policii, skutečnost je jiná.
Irán je poměrně bohatá země oproti dalším zemím regionu a na
smýšlení obyvatelstva je to znát.
Mladí lidé,kteří se dostali na studia na západ jsou nositeli
západní kultury a ta nabývá vrchu.
To, co si dovolila náboženská policie v Iránu třeba před pěti lety,
je nemyslitelné, aby prováděla dnes.
Mládež pořádá tajné diskotéky,holduje západnímu zboží - v pití je na
prvním místě Kola / alkohol není moc k dostání /, na ulici jsou již
celkem běžně vidět Iránky oblečené podle poslední západní módy.
Iránky také představují hodně velkou část inteligence, což není
v jiných islámských zemích běžné.
Chci tím říci, že posun v Iránu je vidět na každém kroku a je nevyhnutelný.Také politické změny budou zcela jistě následovat.
Ve věku internetu a satelitní televize není možné nějakou
společnost uzavřít a nutit jí jenom jeden názor.
A protože iránská společnost je v průměru velmi mladá,změny budou.
A Ty Nilberte jdi už prosím do prdele a přestaň zde lhát a nasírat.

116042

6.9.2006 2:58

RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 115987

A zase to same.....

jelikoz mame ne jine zpravy (=lzi) nez lzidovske, mame to co prave cteme, od Nullika. Je to vlastne dukaz toho, co uz vsichni vime. Dik za vodu na nas mlyn Nulliku. Pocita se ti to k dobru! [chechtot]

z.a.p

116055

7.9.2006 7:26

RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 115987

Iran neni satelit nikoho od roku tusim 1979. Za jakekoliv rozhodnuti ponese sve dusledky. Rozhodne neni dobre vyhodit lidi z "politickych" duvodu ( nabozenstvi muze byt brano v tomto pripade za poliktickou silu), stejne tak provest "politicke restrikce". Navic obrovske ropne bohatstvi muze mit destruktivni vliv na invenci a schopnosti improvizace ve spolecnosti. Priklad Spanelske s drahymi kovy Noveho sveta, ci upadek komunismu lze pouzit za velmi vhodne pararely. V kazdem pripade je Iran suverenni zeme je to jeho vnitrni zalezitost. Nam se to nemusi libit, ale dokud to nebudou za spatnost povazovat sami Iranci jako vetsina, pak to nikdo nedokaze zmenit ani hrubou silou. Dukazem tohoto tvrzeni jsou napr. Afganistan a Irak. Mimochodem, kdyz jsem u toho Beethovena, jak to je u sionistu s Wagnerem? [překvapení] [mrknutí jedním okem]

116169

5.9.2006 13:00

Nebavi me cist Kemu,...:((

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Pomalu ale jiste me porestava bavit precist si clanek aa pak v prispevkach narazit na Kemu... [bliji] ..Dokonce zacinam podezrivat Stworu ze Kema je on a jen tim zvysuje diskutabylitu sveho chatu...Proste je mi z Kemy na zvraceni a primlouval bych se za vylouceni ze Zvedavce jako Leha...Nebo nas chcete pane Stwora drazdit??Diky,ale to si radsi zajdu na Novinky,tam je Kemu hodne....SMRT KEMOVCUM...!!!! [cool]

115995

5.9.2006 15:12

RE: Nebavi me cist Kemu,...:((

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 115995

Mate moznost ho ignorovat a necist, tak nebudte tak nepratelsky vuci popletenym [mrknutí jedním okem] [velký smích]

Nebo dopadnete jak Bush:

http://ax2.old-cans.com/bendib/Iran-Iraq.jpg

116005

5.9.2006 17:59

RE: Nebavi me cist Kemu,...:((

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 116005

No, on ten Ahmadínedžád bude taky zajímavý týpek:
Tento státník (rozuměj Ahmadínedžád) vyjádřil své přesvědčení, že ještě před příštími americkými volbami v roce 2008 dojde k apokalypse a navrátí se mesiáš, Dvanáctý imám, který jako dítě se tajemně ztratil v dávném roce 941 a od té doby o sobě nedal vědět. Prozatím prý pobývá ve studni v mešitě Jamkaran. Jedním z prvních počinů nového prezidenta bylo uvolnění mnohamilionových fondů na zřízení extra svatyně na právě takovém místě. Od svých ministrů si vyžádal písemnou přísahu jejich věrnosti ztracenému a dosud se nenávrátivšímu imámovi z desátého století. Ještě jako primátor Teheránu předkládal návrh na nákladné rozšíření hlavní avenidy, aby po ní mohl nerušeně kráčet ze studny se vynořivší mesiáš a davy věřících z chodníků v povzdálí mohly jásat. Při nedávné schůzce s ministrem zahraničí Indie došlo k nedorozumění: ten totiž opakovaně zdůrazňovanou událostí, k níž dojde do dvou roků, rozuměl dohotovení nukleární zbraně, kdežto Ahmadinežád mínil tento návrat mesiáše, nastolení míru, spravedlnosti, vládu Alláhovu na celém světě – tzv. Umma - a při té příležitosti ovšem i likvidaci, totální vyhlazení všech nevěřících.

Převzato: http://neviditelnypes.zpravy.cz/svet-poletovani-na-perskem-koberci-pseudoreality-fvx-/p_zahranici.asp?c=A060903_224703_p_zahranici_wag

116017

5.9.2006 21:48

RE: Nebavi me cist Kemu,...:((

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 116017

ja byt vami tak osobne nepohrdam necim jako vira konkretniho cloveka-muze mit stejnou pravdu kdejaky krestan, zid, priznivec UFO, martanu apod..

tedy opet opakuji davno opakovane, problem nejsou myslenky, ktere vam nevoni, problem je, ze vam to nevoni

116035

5.9.2006 16:01

RE: Nebavi me cist Kemu,...:((

Jadawin 194.?.?.?

Reakce na 115995

Mě to teda nebavilo nikdy...
Chodím na tyto stránky mimo jiné,
abych si odpočinul od oficiální
propagandy, která je do mě tlačena
vždy a všude. Rozhodně nepotřebuju,
aby Kema a jemu podobní zde vyplňovali
"mezeru v propagandě". Opakování pořád
stejných plků a předvádění jejich
způsobu "myšlení" mi opravdu nedělá
dobře a často mi úplně zkazí dojem
z jinak zajímavého článku.

Svobodu slova by nijak neomezilo,
kdyby byli posláni tam, kam patří...
Tedy na nezvědavce [smích]
Nebo si mohou založit jakýkoliv
jiný servr. Internet je velký.

Ona svoboda je rozhodně spíše v tom,
že si mohou založit svůj servr
a publikovat na něm, co chtějí,
než v tom, že někdo má povinnost
na svém servru trpět jejich
chrchlání.

Tento přístup má jedinou výjimku,
kterou jsou oficiální místa (např.
veřejná média), která by neměla
z principu stranit nikomu, aby
existoval nějaký "začátek", kde
může každý svoji existenci nějakým
způsobem oznámit a kde ho ostatní
naleznou (tedy třeba link na jeho web).
Toť k mému pojetí svobody myšlení,
slova a písma. Ano, musí být absolutní
a NIJAK neomezovaná (zejména ne státem!),
ale to neznamená, že pár křiklounů může
"sestřelit" servr, který si někdo založí,
věčným pindáním bez jakékoliv hodnoty.

Když lidé vytvářejí sociální skupiny,
taky není nikde psáno, že když někam přijdu
a řeknu, že od teď patřím do party, tak mě
ta parta má za povinnost přijmout. Komunitní
servry jsou ten samý případ.

116011

6.9.2006 4:41

RE: Nebavi me cist Kemu,...:((

kema 207.?.?.?

Reakce na 115995

>Pomalu ale jiste me porestava bavit precist si clanek aa pak v
>prispevkach narazit na Kemu... [bliji] ..Dokonce zacinam
>podezrivat Stworu ze Kema je on a jen tim zvysuje diskutabylitu
>sveho chatu...Proste je mi z Kemy na zvraceni a primlouval bych
>se za vylouceni ze Zvedavce jako Leha...Nebo nas chcete pane
>Stwora drazdit??Diky,ale to si radsi zajdu na Novinky,tam je Kemu
>hodne....SMRT KEMOVCUM...!!!! [cool]

Predevsim se Pastinaku upokoj a ukaz trochu trpelivosti. Ja tady chlapce taky na veky veku nevydrzim.
Prezil jsem na tomto webu Leha jen proto, ze jsem se nenechal vyprovokovat. Lehovi tady totiz lide kterym komunisticka propaganda vymyla mozky nadavali tak, jak ted nadavaji me. A Leho se domnival, ze jim to muze v ramci fair play vratit. To se ovsem prepocital. [smích]
Podivej se Pastinaku na ten hnuj, kterym me zde se svolenim cenzury zavaluje treba Z.A.P., Prdelka a dalsi. Kdybych neco takoveho napsal ja, vyletel bych odsud na minutu.
Mimochodem - vis, ze zde Prdelka nadaval lidem s odlisnymi nazory do pici, do curaku, do hoven a matce jedno ctenare do kurev ? A furt mu to prochazi. [mrknutí jedním okem] Zato dotycny ctenar byl ze Zvedavce vyloucen. [oči v sloup]
Kdybych ted Pastinaku odepsal nejakemu nacistovi ktery rekl ze "musim mit v mozku nasrano" ze je to on, kdo musi mit v mozku nasrano, mel bys ode me pokoj.
Jenze ja to zatim neudelam a urazky kretenu budu i nadale prechazet mlcenim.
Takze nez se najde jiny duvod k memu vylouceni, proste moje prispevky necti.
Smrt nikomu jako to delas ty prat nebudu, to po me hochu nechtej.
Svetu Mir [cool]

116063

6.9.2006 15:12

RE: Nebavi me cist Kemu,...:((

Vlkodlak 62.?.?.?

Reakce na 116063

Kemo, vydrž!
Máš můj obdiv. Sice je to boj marný a zbytečný, ti zaslepenci si stejně budou mlet pořád tu svou "pravdu", ale bavíš mě [smích]

Jinak k tomu íránskýmu "učiteli" - myslím, že to tu nedávno pod nějakým článkem nejlíp vyjádřil, tuším, ruger - Ahmadínežád je blázen a náboženskej fanatik, ten byznys s ním dobře nedopadne [oči v sloup] Je to zejména jeho problém, aby svět chápal jeho řeči tak, jak je myslí...

116117

7.9.2006 3:25

CBS' Wallace Interviews Iran President

Průchozí 85.?.?.?

Reakce na 116117

http://www.breitbart.com/news/2006/08/09/D8JD55SO2.html

Hmm. Z textu vyplývá, že íránský prezident je univerzitní učitel, který kromě prezidentování, když to čas dovolí, ještě normálně učí. Wallace není žádný pitomec a přiznává, že ho Ahmadínežád velmi překvapil svou bystrostí a inteligencí.
Netuším, jestli CBS ten rozhovor nakonec odvysílala, ale stálo by za to se po něm podívat.

A propos, vy, kteří se tolik obáváte o práva žen, víte, že v Islámu může žena zastávat velmi vysokou pozici v kléru? To je něco v římskokatolické pa-církvi zcela nemyslitelného!

116156

7.9.2006 15:48

RE: CBS' Wallace Interviews Iran President

Vlkodlak 62.?.?.?

Reakce na 116156

http://www.novinky.cz/zahranicni/vychod/iransky-prezident-vyzval-k-cistkam-na-vysokych-skolach_94927_b9ii1.html jó "učitel" [oči v sloup]
Ale nejspíš to myslí úplně jinak, než to píšou ty zlovolné Novinky [chechtot]

116201

6.9.2006 19:02

RE: Nebavi me cist Kemu,...:((

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 116063

Kloouk dolů, je vidět, že máte styl.
Držte se dál a nenechte se vyprovokovat. Říkat vám něco takového je asi nošením dříví do lesa. [mrknutí jedním okem]

116132

7.9.2006 1:37

RE: Nebavi me cist Kemu,...:((

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 116063

Za to "nasrano v hlave" se omlouvam. Ne kaucukovemu kemcukovi ale obecenstvu. Pro cloveka ktery tvrdi ze mame "fungujici demokracii, pratele" nic jineho nemam.

A pokavad jde o to oznaceni nacistou, s tim problem opravdu nemam. Je stokrat lepsi byt nacistou evropskym, pripadne ceskym nez chazarskym. [smích]

z.a.p

116151

7.9.2006 11:58

RE: Nebavi me cist Kemu,...:((

Dobrák 88.?.?.?

Reakce na 116063

Jsi Kemo odporný lhář!
Dolož, kdy Prdelka někomu nadával.
Sleduji jeho příspěvky a nikde jsem podobné nadávky
nezaznamenal.
Takže přestaň alespoň lhát a ještě bych měl jednu připomínku.
Už se zde v tom směru jeden čtenář zmínil,ale jako
nesporně existoval SOCIALISTICKÝ KOMUNISMUS, tak dnes
zcela nesporně existuje jiný druh komunismu a bolševismu
a ten lze nazvat KAPITALISTICKÝ KOMUNISMUS.
Prostředky jsou podobné, ne-li stejné.
Takže pokuď někdo chce kritizovat minulý režim u nás,
který zničil mnoho životů a spousta lidí zahnal pro nic
do kriminálu, je nutné se podívat na skutky , které
po světě páchá soldateska USA a IZRAELE pod vedením
velikého "učitele a stratéga" VISARIONOVIČE BUSHE.
Hlavně když jde vraždit, je nutné se zaštítit Bohem
a dát si ruku na srdce.Také mučení je dobré a humanitární
bombardování / výblitka jiného guru Havla - ten se také časem
vybarvil do podoby křiváka - ne nadarmo mu řekl před soudem
Cibulka - jseš Vašku prase! /je příkladem.
Obě "osvobozené" země , tj. Irák a Afganistán jsou na tom
po okupaci USA a jejich mopslíky , podstatně hůře a vyhlídky
na zlepšení jsou více než nulové.
V Afganistánu je bezvládí, jih země drží stále ještě Talibové,
sever je úspěšně pod vlivem drogových mafií, pouze střed země
je v rukách okupantů a loutkové vlády, která okamžitě padne,
pokuď okupanti odejdou.
O Iráku je skoro škoda psát a nejenom škoda, protože o skutečné
situaci neví ani okupační jednotky, které se zdržují výhradně
v betonových pevnostech a ven se odvažují pouze po zuby ozbrojeni a ještě mají naděláno v kalhotech.
Myslím,že Irák se do budoucna ani nedá udržet jako jednolitý
stát a při dělení nejspíše budou etnická a náboženská jatka
pokračovat a nakonec se nevole projeví vůči okupačním silám
v podstatně větší míře.
Nejsem nějaký politický fanatik a nestraním nikomu.
Války se vedly a asi ještě povedou, ale všechny tři konflikty,
včetně ten proti Libanonu se zdají být fiaskem.
Chci tím říci, když už válka, tak má mít nějaký smysl
a východisko a něčemu prospět, ale vést dobyvačné války
je v 21. století zločin.Zločin o to odpornější, že ho páchají
tzv. demokratické země. Když někoho v minulosti napadl SSSR,
nikdo se mnoho nedivil.Prostě diktatura se projevila na venek.
Jak však lze omluvit vraždění a ničení páchané "demokraty!
To je ten podstatný rozdíl.

116191

7.9.2006 12:27

RE: Nebavi me cist Kemu,...:((

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 116191

Dobráku alias Prdelko alias Peleško Milane, všichni víme, že i když dojde ke změně nicku, stále na duhé straně sítě sedí fyzicky ta samá osoba.

116194

6.9.2006 7:39

RE: Nebavi me cist Kemu,...:((

Jaromir 70.?.?.?

Reakce na 115995

>Pomalu ale jiste me porestava bavit precist si clanek aa pak v
>prispevkach narazit na Kemu...

Pastinaku, vy nastesti obcas vylepite jen sprostarnu a nadavky, ale i tak to musime cist. Kema na rozdil od vas mluvi k veci a neurazi vas.

>Proste je mi z Kemy na zvraceni a primlouval bych
>se za vylouceni ze Zvedavce jako Leha...

No jinemu by mohlo zase byt na zvraceni z toho, jak se tady vlastnicky a panovacne chovate vy. To je opravdu hnus. Presto verim, ze se nenajde nikdo, kdo by se primlouval za to, abyste byl umlcen vy.


>Nebo nas chcete pane
>Stwora drazdit??Diky,ale to si radsi zajdu na Novinky,tam je Kemu
>hodne....SMRT KEMOVCUM...!!!! [cool]

A jeste to zakoncite vyhruzkami. To je opravdu ubohe.

116068

6.9.2006 16:45

RE: Nebavi me cist Kemu,...:((

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 116068

Jaromíre Ben Hure
(Všechny příspěvky ze stejné IP adresy
Nalezeno 48 příspěveků, 3 různá jména: Ben Hur., Jaromir, Sasa z Taskentu.)
To zírám, napsal jste tři věty a v nich ani jedna nadávka. To jsou jen mimikry pro Zvědavce nebo jste se dal na novou cestu? Moc nová cesta to jistě není, protože stále očividně lžete.
Lžete nejen ohledně profláknutého zdejšího kašpara kemy, ale urážíte bezdůvodně Pastinaka.

116121

6.9.2006 18:17

RE: Nebavi me cist Kemu,...:((

Miroslav Yamato YAMATO (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 115995

Nebaví mě číst Prdelku...už jen jeho nick se mi nelíbí, je mi z něj blivno...natož pak z jeho nesnášenlivost k jiným názorům.

Přesto se nepřimlouvám za jeho vyloučení (když pominu fakt, že nějaké mé přímluvy jsou zde beztak zbytečné), protože to považuji za svinstvo...jen proto, že se mi nelíbí, bych ho měl chtít zmizet? Tak to tedy ne!

No jo, ale do Prdele ho taky poslat nemůžu, tak co dělat?

Že bych ho třeba nečetl? No to je nápad! Co si to tak zkusit s Kemou, Prdelko? Nebude se vám chtít zvracet a vůbec se tak nějak hodíte do klidu...


Mimochodem: kdo jsou KEMOVCI? [oči v sloup]

116129

5.9.2006 14:22

Supertesi

sweet 84.?.?.?

natrafit i na iny (seriozny, zdokumentovany a podpisany) uhol pohladu ako ten "oficialny": v novej europe bolo take nieco fakt missing! (Sem tam nejake to upresnenie zrejme treba -ale to su len smietky oproti umyselnym ci neumyselnym brvnam v "oficialnych" informacnych zdrojoch..)
K clanku len tolko, ze o prekladoch z rodiny arabskych jazykov sa naozaj malo hovori v mediach, a o kulture tamojsich ludkov este menej, preto je vrelo vitany [smích] Autorka ma vsetky kredit aby sa mohla vyjadrit, a pre tych, ktori sa citia byt urazeni jej postojmi odporucam omrknut nanajvys uctihodny svet Ong, alebo vypocut si aj par nezavislych historikov, politologov, filozofov ci spisovatelov ( i Zvedavec ma vcelku slusnu ponuku..) Bo zakon hovori, ze nevedomost neospravedlnuje - ze by to iste platilo o obmedzenosti?

116002

5.9.2006 17:30

RE: Supertesi

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 116002

Dobré je také přečíst si pár článků o Íránu z cestovatelských webů, kterých je na internetu mnoho.
Je zajímavé, že osobní zkušenosti těch návštěvníků se značně liší od toho, co je nám oficiálními medii o režimu v Íránu předkládáno k věření.

116015

5.9.2006 23:39

RE: Supertesi

Prdelka 88.?.?.?

Reakce na 116015

Přesně tak!
Je ještě velký rozdíl mezi městy a venkovem,ale jinak je společnost
ve velikém pohybu.
Málokdo třeba ví, že je možné jezdit do Iránu na lyže!!!
Kdo tam byl z Česka, velice si liboval ve kvalitě služeb
a hlavně,jak je pro nás takový výlet relativně laciný.
Irán má hodně vysoké hory, kde jsou dobře vybavená střediska
a ani není nutné tahat lyžařské "nádobíčko" sebou.
Je možné půjčit za pakatel na místě.
Také ostatní turistika je dobře provozovatelná, pokuď
člověk ví, co tam chce dělat.
Nahoře je sníh a dole zraje všechno ovoce.

116043

5.9.2006 23:50

Hrůza

alcat 213.?.?.?

Kristepane co to je za debilní portál??? Komouši, náckové, islamofilove... ohavná to sebranka!!!

116046

6.9.2006 1:21

Jen si na moment predstavme,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

ze sdelovaci prostredky nevlastni Zide, ale nekdo jiny - treba Cesi. Byl by to uplne jiny svet. [smích]

116050

6.9.2006 2:39

RE: Jen si na moment predstavme,

Emma. 84.?.?.?

Reakce na 116050

>ze sdelovaci prostredky nevlastni Zide, ale nekdo jiny - treba Cesi. Byl by to uplne jiny svet. [smích]<

Já se přimlouvám za Eskymáky v horším případě za Evenky

116052

6.9.2006 8:29

RE: Jen si na moment predstavme,

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 116050

Ano, to je naprosto příšerná představa...

116074

6.9.2006 9:57

Upozornenie

kagjupa 213.?.?.?

Ťažko povedať, ako je to v skutočnosti, čo v skutočnosti povedal alebo nepovedal , ale vzhľadom na skúsenosti z toho, ako nás informujú médiá vsádzam skôr na kategorickú manipuláciu - tak ako takmer vždy.V tejto súvislosti by som chcela upozorniť niektorých, ktorí budú ochotní si tento príspevok prečítať až do konca, aby sa skúsili pozrieť aspoň jedným očkom na Slovensko.
Niečo sa totiž deje. Niekto sa snaží veľmi intenzívne presviedčať slovenský národ ako celok, ako strašne nenávidíme Maďarov. Prečo sa mňa, ako občana SR, snaží niekto presvedčiť, že neznášam Maďarov? No, treba uznať, že v poslednom období svojho členstva v slovenskej vláde to Maďari prehnali, hlavne snáď tým, že si myslím, že ministrom školstva na Slovensku by mal by hádam Slovák, a nie Maďar...ale to už je za nami...teraz sa NIEKTO za nejakým úmyslom snaží úmyslene rozdúchavať nenávisť medzi týmito dvomi národmi v takej malej zemi ako je Slovensko. Prečo?! Som Slovenska, bývam pri čekoslovenských hraniciach a bežne sem, do našej dediny chodia Maďari, takmer každý deň, a predávajú na námestí svoju parádnu zeleninu. Rozprávame sa medzi sebou sko ľudia, nikto im nenadáva, nikto ich nemláti i keď často títi slovenskí Maďari po slovensky dokážu ledva hovoriť. Ale problém s tým nikto nemá...Pár blbov, ktorí sa vždy našli a nájdu - vyvesilo na futbalovom zápase nenávistné transparenty. OK - tak ich mali ako blbov vyviesť zo štadióna aj s tým ich dielom a bol by pokoj. Namiesto toho sa to objaví na maďarských serveroch a odozva na seba nedá dlho čakať...malá vojna sa začala a pokračuje. Ovšem, zaujímavé je, čo s tým má AMERICKÝ KONGRESMAN. Podľa jeho mena snáď každému dôjde, že on je americký Maďar.
Tento článok dnes vyšiel v denníku Pravda:
http://spravy.pravda.sk/za-incidenty-moze-sr-tvrdi-kongresman-dx3-/sk_svet.asp?c=A060905_165353_sk_svet_p12
Predchádzajúca vláda na Slovensku bola veľmi pozotívne naladená USA. Dokumentovalo sa to návštevou Busha na Slovensku. Mala som vtedy prístup k informáciám, ktoré mal málokto. V médiách sa uverejňovali IBA informácie, že Bush pricestuje a prehovorí k národu Slovenskému. A viete, kto sa na námestie, kde Bush hovoril, dostal? Všetci, ktorí boli NÚTENÍ ťapkať každkému plku, ktorý americký prezident povedal? Na prejav Busha sa v Bratislave rozhávali vstupenky - zamestnancom spoločností, ktorí MUSELI na námeste ísť a ťapka, nech si myslia čokoľvek. Mne tie vstupenky cpali tiež, ale nezúčastnila som sa prejavu Busha. Nemala chuť sa na neho pozerať a mala som vážne obavy, že by som sa musela povracať. To je len doplňujúca informácia o situácii, ktorá v SR bola.Prišla nová vláda. Necpe sa do zadku USA. Má svoje iné otrasné chyby, ale aspoň sa NECPE do zadku Bushovi, v čom bol nás predchádzajúci premiér profesionál.A dôsledok? Krátko po vymenovaní novej vlády maďarské a niektoré slovenské médiá snažia tieto dva ...Kráceno (Editor)

116085

6.9.2006 14:30

RE: Upozornenie

Baldi 212.?.?.?

Reakce na 116085

Veľmi správny postreh. Len neviem či vietor fúka od pomerne silného zdražovania v Maďarsku od 1.9. alebo od toho, že v Budapešti bola vždy veľmi silná židovská komunita, ktorá sa nevie zmieriť ani s minulosťou ani so súčasnosťou Slovenska. Ale ako príklad manipulácie médiami veľmi výstižné. [bliji]

116112

6.9.2006 10:01

Upozornenie II.

kagjupa 213.?.?.?

Krátko po vymenovaní novej vlády maďarské a niektoré slovenské médiá snažia tieto dva národy presvedčiť, ako sa nenávidia. Lenže to nie je pravda. Á propos. Nejakí slováci pálili vlajku Rakúsko-Uhorska. Vie mi niekto povedať, čo je na tom trestné? Hádam iba to, že zakladali oheň na nepovolenom a nevyznačenom mieste. Rakúsko-Uhorsko je minusťou už dosť dlho. Nepálili sa predsa žiadne symboly Maďarskej hrdosti v súčasnej dobe. Čím bol tento počin teda tak neuveriteľne poburujúci?? Keby sa pálila vlajka starej rímskej ríše, tiež by to niekoho tak pobúrilo? Obuli by sa o Slovákov snáď Taliani? A pointa?Čo má americký kongres spoločné s týmto všetkým? A PREČO sa chce táto vlastne malá bublina nafúknutá na veľkosť nejakej hrozivo nebezpečnej vzducholode prejednávať v americkom kongrese?! A prečo bol americký kongresman maďarského pôvodu tak rýchlo ochotný pricestovať riešiť túto "obrovskú otázku"?Nejaké konflikty medzi Maďarmi a Slovákmi sa našli vždy. Nejaký pravoslovák sa sem tam pomlátil s nejakým pravomaďarom...a americký kongres to nikdy nezaujímalo...
Niečo sa deje.PREČO? A KTO sa snaží rozpútavať národnostnú nenávisť prekrucovaním a manipulovaním so správami v médiách? Prečo tento pokus presviedčať Slovákov o tom, ako sa nenávidíme???Blízky Východ je aktuálna téma, lebo u nás nie je vojna...ale chcelo by to viac pozornosti k nám, Čechom a Slovákom.V ČR sa plánujú americké základne a USA sa snaží odpísať Slovensko...nebudú medzi našimi krajinami o pár mesiacov ostnaté drôty?
Čo ak sa za chvíľu niekde dočítame, že Česi a Slováci sa vlastne strašne nenávia? Hádam kvôli hokeju alebo futbalu - a bude to prejednávať americký kongres?
Nie je to nikou z Vás trochu podozrivé?!

116087

6.9.2006 11:46

RE: Upozornenie II.

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 116087

Neni. Je to preci bezna hra politiku - aby se zviditelnili, tak bezne delaji z komara vola. To tusim snate i u vas na Slovensku uz, ne?
A je priznacne, ze se to toho stve nejaky byvaly Madar - je to asi jako kdyby boxersky zapas rozhodcoval jeden z boxeru. No, samo ze by vyhral [chechtot] [velký smích]
Chci rici - je madar, cize neni nestranny - cize ho netreba resit. A zakladnu valecnych zlocicnu tu nechceme! [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]

116103

6.9.2006 14:08

Stejně jsou to jenom takové

petr sleder 85.?.?.?

psychologické hry se slovíčky. Novináři to dělají naprosto běžně a účelově aby vzbudili ty "správné" emoce. V ČR je to v poslední době naprosto běžná praxe.
A co Ahmadinežád řekl nebo ne není až tak úplně důležité. Za prvé si nevybavuji politika, který by mluvil pravdu a za druhé, my o jeho o sudu stejně nerozhodnem i kdyby jsme se stavěli na hlavu. [oči v sloup]

116111

7.9.2006 18:06

Co Ahamadínežád říkal?

A.S. Pergill 89.?.?.?

Ten rozbor je naprosto "geniální" [bliji]
Dovoluji si parafrázovat "lingvistickým rozborem", jaký by mohl udělat jakýkoli bojovník za apeasement na konci 30. let min. stol. Dozvěděli bychom se, že "endlösung" znamená "konečné řešení", a že je to vlastně způsob, jak definitivně a k oboustranné spokojenosti vyřešit rozpory mezi Němci a Židy. A také to, že "koncentrazionlagern" jsou vlastně jen shromažďovací tábory, kde mají Židé režim dost podobný třeba skautským táborům a mohou tam užít mnoho zábavy s dobrými muži od SS, kteří hlídají, aby se jim něco ošklivého nestalo [chechtot]
Necucám si to úplně z prstu, podobné bláboly bychom našli i v tehdejších hlášeních Červeného kříže. [oči v sloup]

A teď vážně: Ahamadínežád byl jedním ze studentských vůdců, kteří v rozporu se zvyklostmi všech civilizovaných i méně civilizovaných států organizoval přepadení mise USA a více než pětisetdenní věznění jejích členů. Navíc je podezřelý, že byl členem vražedného komanda, které na příkaz Chomejního "popravilo" ve Vídni delegaci Kurdů. To první je prokázané 100%, to druhé by ho stálo přinejmenším pár týdnů vyšetřovací vazby, pokud by přijel do civilizovanějších končin bez diplomatické imunity.
Všechno, co řekne, musí být posuzováno z toho pohledu, že to řekla značně problematická a kriminogenní osobnost.
Současný Íránský režim má také velice daleko k civilizovaným poměrům. Jedná se o tuhou náboženskou diktaturu, kde jsou lidé popravování (= vražděni) i např. za porušení náboženských zákazů a příkazů stran odívání. Tento režim se opakovaně odmítl podrobit inspekcím MAAE, kterým se podrobují bez řečí i např. USA nebo Rusko. Tyto inspekce opakovaně hlásily podezření, že program obohacování uranu neslouží k výrobě paliva, ale jaderných náloží (liší se stupněm obohacování) a inspektorům MAAE se podařilo vzorek takového vysoce obohaceného (= nevhodného do reaktoru, vhodného do bomby) uranu najít. Ohlášený program těžkovodního reaktoru rovněž vede k pochybnostem, protože těžkovodní reaktory nemají valný efekt energetický, ale jsou významným producentem plutonia, rovněž vhodného spíše na nálože. U toho plutonia je navíc problém, že se od uranu prošlého reaktorem neseparuje fyzikálně (jako se provádí obohacování), ale chemicky. Je to procedura v zásadě podstatně jednodušší a lépe utajitelná (žádné megaodstředivky) než obohacování uranu.

116205

8.9.2006 1:32

RE: Co Ahamadínežád říkal?

Aja 24.?.?.?

Reakce na 116205

Konzervativni Ahmadinejad ve mne nevzbuzuje sympatie, presto se domnivam, ze o cloveku nelze sirit informace, ktere nejsou potvrzeny a vydavat je za 100% pravdu.
Jeho ucast na zadrzovani rukojmich v roce 1 979 v Teheranu nebyla nikdy dokazana, nepotvrdila ji ani CIA. Alespon to "tvrdi Wikipedia".
Je vas zdroj informaci solidnejsi? Nejaky link?

http://fr.wikipedia.org/wiki/Mahmoud_Ahmadinejad#Parcours_politique

116228

8.9.2006 22:28

RE: Co Ahamadínežád říkal?

Emma. 84.?.?.?

Reakce na 116228

Každopádně Ahmadinejadovi výroky nejsou zdaleka tak jednoznačné jako výroky tureckého premiera o jiné genocidě a tady se nic moc neděje.

http://www.panarmenian.net/news/eng/?nid=19118

116264

9.9.2006 13:36

RE: Co Ahamadínežád říkal?

Aja 24.?.?.?

Reakce na 116264

...a sup s nim do EU. [zmaten]
Zda se, ze je Genocida a genocida a rec se vede jen o tom, co se zrovna "hodi do kramu"...nakonec o Cecenii se take spis septalo, nez mluvilo.

116273

11.9.2006 1:23

Viete o tom

Singo 62.?.?.?

Ze napriklad druha svetova vojna sa zacala tak ze Polsko zautocilo na Nemecko!!! V roku 1939 tomu verila vecsina Nemcov. A preco nie, ved to povedal "vodca"!!! pisu o tom aj v novinach a radio hovori tiez o tom ze Nemecko bolo prepadnute a musi sa branit.
Takto dovod na zacatie invazie do Polska opisovala prepracovana nemecka propaganda. Mna v skole ucili nieco ine...

116316

Příspěvků: 76

05.09. 06:47 Shylok  Vkládání
05.09. 07:29 Misu  RE: Vkládání
07.09. 13:01 Pepa z Humpolce  RE: Vkládání
05.09. 08:03 kema  RE: Vkládání
05.09. 08:32 DavidZ  RE: Vkládání
05.09. 09:33 Kevin  RE: Vkládání
05.09. 10:05 guglik  RE: Vkládání
05.09. 14:14 VaclavK  RE: Vkládání
05.09. 20:13 emen  RE: Vkládání
05.09. 22:58 Prdelka  RE: Vkládání
06.09. 01:44  RE: Vkládání
06.09. 02:48 Karel4u  RE: Vkládání
06.09. 10:14  RE: Vkládání
07.09. 04:17 kema  RE: Vkládání
07.09. 05:40 Rejpal  RE: Vkládání
06.09. 22:19 Blue  RE: Vkládání
07.09. 06:36 qwe  RE: Vkládání
07.09. 08:49 J. H.  RE: Vkládání
05.09. 07:31 Jarmila  ten článek je dobře napsaný
06.09. 02:50  RE: ten článek je dobře napsaný
05.09. 07:38 MF  Vážená
05.09. 14:58 trodas  RE: Vážená
06.09. 09:31 Non_E  RE: Vážená
07.09. 07:17 Rene Bartosek  RE: Vážená
05.09. 07:39 V(rtak)  Smietka v cudzom oku?
05.09. 08:06 TT  Skvělý článek
05.09. 08:45 vulgar von hulwaath  i co uz
05.09. 09:44 th3m0r0n  najlepší je vždy príklad
05.09. 10:12 trodas  RE: najlepší je vždy príklad
05.09. 23:41 alcat  RE: najlepší je vždy príklad
05.09. 11:50 Nillbert  spiknutí proti hodnému panu neřádovi
05.09. 12:07 Mindy  RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi
05.09. 12:42 trodas  RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi
05.09. 20:54 Emma.  RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi
06.09. 11:27 trodas  Zidacke spiknuti proti pravde
05.09. 13:18 Jarmila  RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi
05.09. 15:38 SandWalker  Pri pohledu do historie - dnesni deni, neni nic noveho pro Irance.
05.09. 16:21 Jarmila  RE: Pri pohledu do historie - dnesni deni, neni nic noveho pro Irance.
05.09. 18:45 VaclavK  RE: Pri pohledu do historie - dnesni deni, neni nic noveho pro Irance.
05.09. 21:42  RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi
05.09. 23:25 Prdelka  RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi
06.09. 02:58  RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi
07.09. 07:26 Rene Bartosek  RE: spiknutí proti hodnému panu neřádovi
05.09. 13:00 pastinak  Nebavi me cist Kemu,...:((
05.09. 15:12 trodas  RE: Nebavi me cist Kemu,...:((
05.09. 17:59  RE: Nebavi me cist Kemu,...:((
05.09. 21:48 VaclavK  RE: Nebavi me cist Kemu,...:((
05.09. 16:01 Jadawin  RE: Nebavi me cist Kemu,...:((
06.09. 04:41 kema  RE: Nebavi me cist Kemu,...:((
06.09. 15:12 Vlkodlak  RE: Nebavi me cist Kemu,...:((
07.09. 03:25 Průchozí  CBS' Wallace Interviews Iran President
07.09. 15:48 Vlkodlak  RE: CBS' Wallace Interviews Iran President
06.09. 19:02 Jiří Koubek  RE: Nebavi me cist Kemu,...:((
07.09. 01:37  RE: Nebavi me cist Kemu,...:((
07.09. 11:58 Dobrák  RE: Nebavi me cist Kemu,...:((
07.09. 12:27 Jiří Koubek  RE: Nebavi me cist Kemu,...:((
06.09. 07:39 Jaromir  RE: Nebavi me cist Kemu,...:((
06.09. 16:45 Karel z Čech  RE: Nebavi me cist Kemu,...:((
06.09. 18:17 Miroslav Yamato  RE: Nebavi me cist Kemu,...:((
05.09. 14:22 sweet  Supertesi
05.09. 17:30 Karel z Čech  RE: Supertesi
05.09. 23:39 Prdelka  RE: Supertesi
05.09. 23:50 alcat  Hrůza
06.09. 01:21  Jen si na moment predstavme,
06.09. 02:39 Emma.  RE: Jen si na moment predstavme,
06.09. 08:29 Miroslav Yamato  RE: Jen si na moment predstavme,
06.09. 09:57 kagjupa  Upozornenie
06.09. 14:30 Baldi  RE: Upozornenie
06.09. 10:01 kagjupa  Upozornenie II.
06.09. 11:46 trodas  RE: Upozornenie II.
06.09. 14:08 petr sleder  Stejně jsou to jenom takové
07.09. 18:06 A.S. Pergill  Co Ahamadínežád říkal?
08.09. 01:32 Aja  RE: Co Ahamadínežád říkal?
08.09. 22:28 Emma.  RE: Co Ahamadínežád říkal?
09.09. 13:36 Aja  RE: Co Ahamadínežád říkal?
11.09. 01:23 Singo  Viete o tom

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,97 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 272,33 Kč
1 unce stříbra
548,46 Kč
Bitcoin
733 204,41 Kč

Poslední aktualizace: 24.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 936