Diskuze k článku

Další cihla ve zdi

Příspěvků 108

8.5.2006 10:53

Rozumnej článek

TT 88.?.?.?

Jo tohle je rozumnej článek a podle mě i dost objektivní. Což v poslední době na Zvědavci není úplně zvykem...

105262

11.5.2006 0:58

RE: Rozumnej článek

Pavel ntpng (zavináč) austarnet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 105262

Co lze jineho ocekavat od vrahu, podvodniku a patologickych lharu, neni co jineho dodat. Je to shrnuto do posledniho detailu.

105558

8.5.2006 13:41

Jerusalém je úhelným bodem naší budoucnosti..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Již od "batolecího" mládí do mě světová politika "vsakuje". Naše rodina byla "nadprůměrně opečovávána" komunisty po 48 roce - v naší rodině totiž nebylo zvykem k bezpráví mlčet. Od narození moje místo bylo v kolébce, nad kterým bušilo BBC "tam tam tam tam" - kdo nezažil, nechápe, že tato znělka je pro mne jako bušení srdce matky z dob prenatálních.

Kvílení krátkovlnných rušiček ve spojení se znělkami tu Hlasu Ameriku, tu RFE, tu BBC, tu Vatikánu - to jsou mé vzpomínky na nejrannější mládí a mládí vůbec. Zřejmě to zahýbalo i s rozpoložením různých biovazeb v mých genech. Ta citlivost na světovou politiku - tu mám již z mateřského mléka. Proto si zcela klidně dovolím říci - tento článek mluví o hrůze naší velmi blízké budoucnosti !!

Nikdo si nemalujte svět na růžovo - zde v Jerusalemě vzrůstá napětí nade všechny meze, zde to praskne. Stojí zde proti sobě síly, které si totiž nedovede většina lidí ani představit - nejsou to totiž jen síly lidské. Ne nadarmo Proroci stále vzpomínají Jerusalem a Babylon. Obě tato města zde stojí či stála již z dob, o kterých naši materialističtí historici předpokládají, že lidstvo viselo na stromech. V obou těchto místech byla zakotvena budoucnost světa již před mnoha tisíci léty.

Je naivní ten, kdo si myslí, že Jerusalem založili Židé. Rovněž tak to platí o Babylonu, jestli si někdo myslí, že se tak zove jen kvůli údajné revoltě sotva z potopy zachráněného lidstva proti Bohu. Město Jerusalem bylo řídící centrum pro kosmické lety mimozemšťanů - našich Tvůrců a Babylon = Brána bohů a sídelní místo boha Marduka alias Ra a to v dobách, kdy ještě ani Abram nedostal pokyn, aby vyšel do Kanaanu a tedy o Hebrejích nebylo ani památky.

Velmi doporučuji četbu světové mytologie. Pak totiž zjistíte, že nelze skutečně oddělit od naší doby ani tak vzdálenou dobu, jako byla doba před 5 000 léty. Protože kruh se uzavírá - to co bylo, je zde zase. Dívejte se na znamení doby a nepochybujte o tom. A potom teprve budete vědět pak již s jistotou, co se děje a jak se chovat.

Tento článek - jsa sám skutečně svým obsahem o další cihle v židovské zdi, tak taky je jednou z cihliček, tvořících ucelenou stavbu minulosti, dnešku i zítřku. Ač je klidně možné, že nechtěně... [velký smích]

105272

8.5.2006 17:05

RE: Jerusalém je úhelným bodem naší budoucnosti..

eugen 160.?.?.?

Reakce na 105272

>Kvílení krátkovlnných rušiček ve spojení se znělkami tu
>Hlasu Ameriku, tu RFE, tu BBC, tu Vatikánu - to jsou mé
>vzpomínky na nejrannější mládí a mládí vůbec.
i ja mam na mladi mimo jine i vzpominky tohoto typu,ze i ja od detstvi vedel,ze jsou i jine pravdy,nez ty jimiz nas zde indoktrinovala ruda propaganda.
ale do tech proroku jsem se ke sve skode zatim neponoril[smích]

105279

8.5.2006 16:16

Izrael vcera hrube a nasilim vyhodil svou vlastni rasu

Peter Veliky 205.?.?.?

z obytneho domu na Palestinskem uzemi (tri rodiny ultra orthodox zidu).
Pokud by jeho cilem bylo zabrat Palestinska uzemi jak zde autor pise, proc by to delal?!? Proc by je tam nenechal na pospas Palestincum?
Nejak mi ty fakta nesedi.

105276

8.5.2006 17:53

RE: Izrael vcera hrube a nasilim vyhodil svou vlastni rasu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 105276

Pane, pomíjíte celou řadu okolností, které by Vám to třebas uspokojivě objasnily - kdyby jste ale chtěl, že áááno pane Peter Veliký. Naopak přitom uděláte zcela zákeřné podsunutí falešné myšlenky tímto -"Pokud by jeho cilem bylo zabrat Palestinska uzemi jak zde autor pise, proc by to delal?!? Proc by je tam nenechal na pospas Palestincum?"

Vy velmi úsporným způsobem jednak lžete, že jakože nevíte, jak stát Izrael "přikrádá" postupně palestinská územi a zároveň navozujete zcela matoucí nesmysl - jak by takový stát, jak jej obecně snad každý zná, mohl nechat své lidi tam napospas Palestincům ? Vždyť, ačkoliv jste to zrovna Vy, tak i Vy by jste snad mohl něco vědět o chování státu Izrael vůči Izraelcům Židům, navíc zde ortodoxním, v takovýchto případech. Zároveň by jste snad mohl něco tušit o současné situaci v Izraeli po volbách a jestli ani netušíte, proč potom vůbec o tom píšete ?? To jste si jen tak prostě na něco vzpomenul ? [velký smích]

Politika Izraele vůči Palestině a Palestincům - nejsem si ale jist, zda lze užít název Palestínci pro Araby z Palestíny, neb o národ se zřejmě nejedná - je notoricky známá. Tedy jaké fakta Vám pane vlastně nesedí, nechcete to nějak více rozebrat ?

105283

8.5.2006 21:21

RE: Izrael vcera hrube a nasilim vyhodil svou vlastni rasu

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 105276

Prosimvas tyhle zidovsky pristehovalci do Hebronu, to je takova pakaz co tam leze jen aby delala vsem kolem tezkou hlavu. Ja bych si doved predstavit radu duvodu, proc je vyrazit uplne nezavisle na izraelskejch oumyslech ohledne celyho uzemi.

Nechat je ovsem na pospas Palestincum nemuzou z duvodu legalnich, jak jiste vite. Krom toho, kdybyste v Hebronu ponechal tyhle lidi a Palestince bez dozoru IDF tak by nastala takova krvava lazen ze to byste asi videt nechtel.

105296

9.5.2006 2:33

RE: Izrael vcera hrube a nasilim vyhodil svou vlastni rasu

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105296

Z jakych legalnich duvodu, prosim konkretne rad se necham poucit. Pokud vim, tak jedine legalni duvody, proc Izrael okupuje palestinska uzemi je pouziti teroru a hrube sily, americko veto ve desitkach rezoluci OSN proti pocinani Izraele v Palestine a mlceni sveta, ktery se pysni privlastky jako civilizovany a demokraticky. Jake jsou tedy ty dalsi legalni duvody? Konfiskace pudy Izraelem, kdyz zhruba 700 000 Palestincu uprchlo z Izraele pred terorem jehoz symbolem je Deir Jasin? Nebo zakaz prodeje pudy, vcetne te ukradene, v Izraeli gojimum? [překvapení] [pláč] [oči v sloup] Ale velmi rad uvitam vase legalni duvody, ktere unikly me pozornosti.

105309

10.5.2006 17:46

RE: Izrael vcera hrube a nasilim vyhodil svou vlastni rasu

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 105309

No ja vam nedam cislo izraelskyho paragrafu, nicmene settlements maji legalne vynutitelne pravo na armadni ochranu. Prosimvas nevim detaily. Jestli tomu dobre rozumim tak napriklad odeprit armadni dozor sidlistim v Gaze by nebyl byval jen nemoudry krok, ale taky to pravne nebylo mozne.

105535

8.5.2006 16:58

no,

eugen 160.?.?.?

asi takhle. izrael vznikl zcela legitimne z rozhodnuti osn a ve spolupraci s britanii,tudiz vpodstate z tehdejisi celosvetove,mezinarodni vule,ze a jeho odpurcum bych rekl,ze zde byl,je a proste i nadale bude!
zda tehda to rozhodnuti bylo ci nebylo moudre z hlediska svetove bezpecnosti na to nemam jednoznacny nazor,to lze interpretovati znacne antagonisticky ovsem holokaust tehdy vykonal sve a rozhodnuti padlo a vratiti se jiz neda.
a,ze si tam zide pocinaji ponekud majetnicky,no pocinaji ale mne to tedy vubec nevadi neb oni jsou to absolutne,bezkonkurencne nejlepsi co tam kdy bylo i co by tam byti vubec mohlo,ze ja jednoznacne fandim izraelcum a nejaci arabaci a jejich muslimske osudy mne nikterak nezajimaji,ostatne alah je ocekava i s pannami ve velkem poctu.

105278

8.5.2006 17:39

oni jsou to absolutne,bezkonkurencne nejlepsi co tam kdy bylo i co by tam byti vubec mohlo

Vodník 62.?.?.?

Reakce na 105278

Nechtěl byste nám prozradit, podle čeho tak soudíte? Objemu průmyslové výroby? GNP per kapita? Nebo proto, že tam vyhráli několik válek? [zmaten]

105281

8.5.2006 18:27

RE: oni jsou to absolutne,bezkonkurencne nejlepsi co tam kdy bylo i co by tam byti vubec mohlo

eugen 160.?.?.?

Reakce na 105281

>Nechtěl byste nám prozradit, podle čeho tak soudíte?
ale jiste pane vodniku,proc ne[smích].
jednak jsem rasista,druhak si alespon trochu porovnejte palestinske spinavce s krasnymi izraelci a myslim,ze neni o cem.
no a zidovsti bojovnici[smích],tot nadhera sama o sobe,treba ta jejich dosavadni neporazitelnost gigantickou,mnohonasobnou muslimskou presilou,napriklad pan ariel myslim prijel s tanky az na periferii kahiry[smích] a takovy mossad a jeho akce,o jak uchvatne[smích]
proti zidum obecne trochu,neco malo ale staci to,mam ale na izraelce mi nesahejte[smích] a i mezi zidy jsou jiste taci ktere bych treba jen obdivoval.

105287

8.5.2006 20:59

RE: oni jsou to absolutne,bezkonkurencne nejlepsi co tam kdy bylo i co by tam byti vubec mohlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 105287

ano, aj bieleho zraloka sa da obdivovat. tu dokonalu masinu na zabijanie.
ale skuste s nim/popri nom, ked uz nie zit, tak si aspon polhodinku poplavat v mori.
a potom mi porozpravajte este raz o obdive.

viete, s podporou CCCP, sa dostal Vietcong az priamo k americkej centrale.
s podporou USA, dokazali Muhadzedini v Afghanistane vzdorovat Cervenej armade celych desat rokov.
no a last but not least, s podporou USA, dokaze byt aj zid odvazny a uspesny vojak.

105295

9.5.2006 2:38

RE: oni jsou to absolutne,bezkonkurencne nejlepsi co tam kdy bylo i co by tam byti vubec mohlo

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105287

Bez velkeho bratra za zadkem a jaderneho klacku ( ktery jim umoznil ziskat zapad) by meli ponekud problem. Ted uz to vypada tak, ze Iran v horizontu nekolika let ziska taky jaderny klacek. A velmocenske postaveni USA bude nemozne ufinancovat dele, jak do oilpeaku. Pak se bud USA budou muset vojensky stahnout, anebo se transformovat v brutalni totalitni diktaturu, ktera bude jeste schopna nejaky cas financovat soldatesku.

105310

9.5.2006 13:11

RE: oni jsou to absolutne,bezkonkurencne nejlepsi co tam kdy bylo i co by tam byti vubec mohlo

hmm 62.?.?.?

Reakce na 105287

Ha dostal jste me [smích] uz predchozi prispevek jsem myslel ze je ironie ...

105356

10.5.2006 2:11

RE: oni jsou to absolutne,bezkonkurencne nejlepsi co tam kdy bylo i co by tam byti vubec mohlo

eugen 160.?.?.?

Reakce na 105356

>Ha dostal jste me [smích] uz predchozi prispevek jsem myslel ze je
>ironie ...
to naopak dostavate mne,ci sam sebe neb nevim s jistotou jak interpretovati vasi vetu ale z me strany v tom SAMOZREJME zadna ironie NEBYLA!

105441

8.5.2006 18:25

RE: no,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 105278

...izrael vznikl zcela legitimne z rozhodnuti osn a ve spolupraci s britanii...

Až Izrael zase zanikne, patrně zase řeknete, že zcela legitímně, že ano. Soudím tak podle stavby celého tohoto Vašeho přízpěvku.

Kdyby jste "prostopoval" vývoj na území Palestíny jen za 20. století, musel by jste si však všimnout, že ještě žádné OSN neexistovalo, ale již někde byla tajně učiněna rozhodnutí a v jejich důsledku se již do Palestiny Židé stěhovali s jasným plánem. Zpočátku se tam "zakupovali" - kdyby tehdy Arabi tušili, neprodal by nikdo ani kousek Palestiny. Je to jak v té pohádce, když si "Jezinky bezinky" žádaly otevřít dveře, jen na prstíček... [velký smích] Mezi světovými válkami už se tam často "nakupovalo" se zbraní v ruce za blahosklonného přihlížení Britů.

Ostatně historie lidstva je stále jen o hamižnosti a prodejnosti. Zorba tady buší do "bubnů nacionalismu" podstrkávaje hesla typu "...jen národ !" a třeba nějaký jeho strýc za úplatek prodává strategický národní majetek - pozor, to je jen ilustrační příklad, doufám, že se pan Zorba nenakrkne !

Čili pane eugen - kdybychom si sedli u "kulatého stolu" a respektovali historická fakta - myslím, že by jste asi-snad potom změnil názor. Nyní ale již o to stejně nejde - vina Britanie, vina OSN a tedy i nakonec nás všech za stav v Palestině se nedá odpárat. A je venkoncem jedno, jestli by kupříkladu šlo dostopovat, že nikdy nikdo ve Vaší linii předků neměl nic společného se vznikem státu Izrael - nebo třeba u mě.

Kolo dějin se stále točí, pyšné ponižuje a ponížené vyvyšuje. Každá porážka v sobě obsahuje zárodek příštího vítězství, každý smutek v sobě nese jádro příští radosti. Nikdy žádný strom nevyrostl do nebe. Žádná říše minulosti se nerozpustila usnesením vlastní vlády a žádná se přitom nedochovala. Padne i Usrael - je to na pořadu dne. A musí to tak být, je to prostě zákonité a předpovězené - my sami lidé musíme dokázat snad celému Vesmíru, že sami si neumíme vládnout. Když napíši - kolo se točí, je to jako, že cyklus probíhá ! No a evidentně dobíhá. Vítejte ve věku Káli Yuga... [velký smích]

105286

8.5.2006 19:20

RE: no,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 105286

Abych doplnil, zde si muzete precist velmi informativni a poucny clanek (bohuzel pouze) v anglictine - Zionism Is Nobody's Friend, od pani Judy Andreas. (Mozna, ze by stalo za to tento clanek prelozit do cestiny, co vy na to pane Stvora?)

http://www.rense.com/general71/zzon.htm

A jeste dodatek. Kali Yuga tady je, pravda, ale to neznamena, ze si svou prirozenou schopnost rozlisovat a hledat pravdu, jak na te materialni rovine nebo te duchovni, mame nechat na jine lepsi casy nebo pro jiny, priznivejsi vek, Yugu. To bychom byli proti prirode, a tudiz proti sobe, bezohledu v jakem case zijem.

105290

8.5.2006 20:45

RE: no,

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 105290

Článek je dobrý, ale má 3828 slov - to bych překládal měsíc. [pláč] Nicméně kdyby se našel někdo, kdo by to pro naše čtenáře přeložil...

105293

8.5.2006 23:29

RE: no,

eugen 160.?.?.?

Reakce na 105286

>Kdyby jste "prostopoval" vývoj na území Palestíny
ale to ja trochu znam[smích]
>Čili pane eugen - kdybychom si sedli u
no pane gejdosi asi bych nazor nezmenil neb jim tu zemi preji a to co predchazelo jejimu oficialnimu vzniku zas az tak nezpochybnuje legitimitu toho finalniho rozhdnuti byt tam asi,myslim souvislosti budou.
jinak o Vas se nebavim ale u mne ti ,,odpovedni,, predci pokud vim asi nejsou.

105298

9.5.2006 13:10

RE: no,

hmm 62.?.?.?

Reakce na 105278

Tak asi takto. Podle rezoluce OSN z roku 1948 ( cislo rezoluce si ted presne nepamatuju ). Nicmene stejna rezoluce hovorila o vzniku DVOU statu: statu Izrael a statu Palestina, jakoz urcovala jak velke uzemi z byvale bristke palestiny maji nove vznikle staty ziskat (myslim, ze to bylo priblizne 57% pro Izrael, 43% pro Palestinu). Bohuzel vznikl akorat Izrael (mimochodem bristke sily opousteli oblast kvuli nekoncicim teroristickym akcim zidovskych polovojenskych skupin). Nasledne byl napaden a po valce zabral dalsi uzemi ze ktereho mela vzniknout Palestina.
A nazyvat Izraelsky apartheid tim nejlepsim co kdy bylo v oblasti je jiste vtip [mrknutí jedním okem] I kdyz mozna, ze je to tim Vasim fandenim. Jen drobnost nejde o sport a umiraji pri tom lide ( posledni dobou se ustalil pomer na 4 palestince za jednoho Izraelce, ale byvalo to mnohem vic, nez se Palestina zacala branit ).

105355

9.5.2006 17:09

RE: no,

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 105355

No, pokud vím, historie šla takto: 1948 vznik Izraele, následovaný bezprostředním arabským útokem- Vítězství Iraele-okupace území přiřčených OSN Palestincům Egyptem a Jordánskem. Palestinská území okupuje Izrael až od roku 1967...proč nevznikl palestinský stát v letech 1948-1967??? Co tomu bránilo? Že by zájmy arabských států?

105383

10.5.2006 4:53

RE: no,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105383

Mate na mysli vznik Izraele na teroru, ktery obratil na utek vice Palestincu, nez kolik bylo tehdy pritomno Zidu?

105458

10.5.2006 10:05

RE: no,

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 105458

Ptám, se proč nevznikl palestinský stát mezi lety 1948-1967, kdy tomu Izrael nebránil, protože neokupoval žádná území přiřčená Palestincům OSN...Za ty roky, co sem na Zvědavce chodím diskutovat, jsem ještě žádnou rozumnou odpověď nedostal...od vás se jí taky zřejmě nedočkám...

105487

10.5.2006 10:27

RE: no,

hmm 62.?.?.?

Reakce na 105487

Nic neni jen cerne a jen bile. Izrael samozrejme zabral i cast uzemi, ktere melo pripadnou Palestine (myslim po valce v roce kveten 48- cervenec 49).
Izrael obsadil některá území původně určená pro vytvoření arabského státu v Palestině a západní Jeruzalém.

Nicmene problem Palestiny byl i v tom, ze neexistovala jednotna politicka reprezentace a nektere arabske staty vznik Palestiny nechtely.

Takze problemy existovaly na obou stranach konfliktu.

105492

10.5.2006 10:39

RE: no,

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 105487

>kdy tomu Izrael nebránil, protože neokupoval žádná území přiřčená Palestincům

tedy stejne okupoval palestinske uzemi? Kdo by takovy stat uznal? fatah byl zalozen az 58, bez nej nebyla (dnes je to jiz mozne rict s velkou urcitosti) rozumna unifikujici sila a take pro lidskou mentalitu potrebna ikona (vas nazor na ni je samozrejme irelevantni)

na to vse zrejme svoji odpoved mate ze?

105495

10.5.2006 11:43

RE: no,

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 105495

Kdo by takový stát uznal? Co třeba všechny arabské státy, další muslimské země, komunistické státy, severské země, Francie, Benelux...myslíte, že by neuznali palestinský stát hned po jeho vzniku???

105502

10.5.2006 11:53

RE: no,

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 105502

ti jiste ano = ale USrael by to neudelal...

a uznani byl jeden a to dokonce ten mene dulezity bod na mem seznamu

105505

10.5.2006 12:07

RE: no,

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 105505

Ano...ten první bod byl, že by Palestinci v té době neměli státní ideu a další podmíky, které jsou pro vznik státu nezbytné...ale to můžeme jen těžko vyčítat Izraeli, nemyslíte?
A pokud se týká uznání...je to samozřejmě spekulace (ostatně stejně jako vaše tvrzení o tom, že by Izrael a USA palestinský stát neuznaly), ale já myslím, že minimálně USA by palestinský stát uznaly...a i kdyby ne, to přece nemůže zabránit jeho vzniku a existenci...pokud vím, Izrael až do nedávna uznával z arabských států pouze Egypt, a přece nikdo nezpochyňoval, že ten stát existuje.
Shrnuto, podle mého názoru je neexistence palestinského státu zaviněna především Palestinci samotnými a jejich arabskými spojenci, pro které je to vítaný klacek na USA a Izrael. Kbyby opravdu měli zájem palestinský stát založit, udělali by to mezi lety 1948-1967, kdy jim v tom podstatě nic nebránilo...kromě okupace palestinských území Egyptem a Jordánskem...což je skutečnost, která se na tomto webu moc nenosí.

105506

10.5.2006 12:18

RE: no,

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 217.?.?.?

Reakce na 105506

mate pravdu v tom, ze jsou politicke a praktice stranky zalozeni vlastniho statu - ty politicke jsou obvykle druhotne - vasi lide nebudou moci cestovat, nemate zadnou reprezentaci (OSN, atd atd.)

coz stejne pro palestinu neni momentalne dulezite - zajem sveta neni dany politikou ale cistym sokem a zajmem o lidska prava

preci jen ale i prakticke realie maji propojeni s politikou - napr. voda, puda, obchod apod, muj zajem je aby lidska prava byla respektovana a lide meli moznost vzniku praktickeho, sobestacneho statu-to by palestina zrejme nebyla a nyni ROZHODNE nebude, vezmete si jen pudu, byl by bez teto pudy izrael vice nebo mene sobestacny? samozrejme mene, izrael ve svem pocatku maly stat rozhodne nesobestacny, ale samozrejme jsem si vedom globalizace a globalniho obchodu

vase zminka o egypte a jeho uznani izraele jen podtrhuje fakt, ze nyni je treba k uznani mit a) ZHN b) kontakty v klicovych statech - ktere ale v pripade palestiny jsou dosti pokrytecke a sobecke, sam kdybych byl palestinec, nevim, jestli bych na ne spolehal nebo se snazil o jejich podporu

uznani izraele ale neni podle meho prilis uzavrena otazka, nakonec ani castecne pro zidy samotne, ze to porusuje toru to se na zvedavci obecne vi, nemaji ustanovene ani definitivni hlavni mesto apod

105508

10.5.2006 10:42

RE: no,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 105487

>Ptám, se proč nevznikl palestinský stát mezi lety 1948-1967,
>kdy tomu Izrael nebránil, protože neokupoval žádná území
>přiřčená Palestincům OSN...Za ty roky, co sem na Zvědavce
>chodím diskutovat, jsem ještě žádnou rozumnou odpověď
>nedostal...od vás se jí taky zřejmě nedočkám...

pretoze sa Arabi nechceli zmierit s tym, ze im krivonosy ukradli zem zpod zadku a nechceli etablovanim palestinskeho statu potvrdit status quo, ktore vzniklo uznanim izraela Organizaciou Spojenych Narodov, pod zidovskou taktovkou.
oni chceli celu Palestinu spät. a pravom.

co keby ste si to, namiesto kvilenia o nedostani rozumnej odpovedi od "Zvedavcov", nastudovali sam?

ps.:
je zaujimave sledovat, aku zem podaroval svojemu vyvolenemu narodu ich B-h. vyschnutu, pustinu, bez nerastneho bohatstva, bez vody, bez zelene.
preco asi?
pretoze ich B-h je satan,( ako vravel Kristus) a jemu tu nic nepatri. on dokaze len brat, nie davat.
a oni sa to od svojho satana, ktoreho ani nesmu bohom nazvat, (preco asi?), tiez naucili len brat. tak ako to robi ich B-h, satan [chechtot]

na rozdiel od nich, pozrite sa ake bohatstva nadelil Alah svojim poddanym. takmer bez prace im nepretrzite striekaju zo zeme barelly ropy po 70 $. [mrknutí jedním okem]

105496

10.5.2006 16:40

RE: no,

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 105496

>co keby ste si to, namiesto kvilenia o nedostani rozumnej
>odpovedi od "Zvedavcov", nastudovali sam?

hlavne at to nestuduje na tomhle zidovskym webu http://www.sullivan-county.com/id2/index5.htm [chechtot] Zrovna clanek na ktery sem to nasmeroval "Issues on the mythical Palestine" je typickou zidovskou propagandou a tech clanku podobne ladenych je tam mnoho. Nejhorsi je, ze tomu spousta lidi veri.... [pláč]


http://www.flags.net/images/largeflags/WEBA0001.GIF

105530

10.5.2006 16:55

RE: no,

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 105496

Pokud se týká první části odpovědi, OK, beru, že to mohl být jeden z důvodů...ale ať si potom Palestinci nestěžují, že jejich stát neexistuje-šanci měli a nevyužili ji.
S druhou částí odpovědi nemíním nijak polemizovat...

105532

11.5.2006 20:34

RE: no,

eugen 160.?.?.?

Reakce na 105496

>pozrite sa ake bohatstva nadelil Alah svojim
>poddanym.
ano Buh opravdu dal nekterym muslimum do docasne,prozatimni zpravy trochu oleje ale nam pro zmenu nadelil nejdokonalejisi mozek bileho muze a termonuklearni reakci.
tak kdo dostal tedy vic?[mrknutí jedním okem]

105606

12.5.2006 1:50

RE: no,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105606

Termonuklearni klacek. Hmm, jednou mozna budeme litovat, ze byl vynalezen. A pokud jde o vedeni. tak Rekove hodne prevzali od Egyptanu a civilizaci Blizskeho a Predniho vychodu. Nase poucky se mohou jmenovat Pythagorova veta, ale treba pyramidy by bez znalosti zakonitosti geometrie, nebylo mozno postavit, tak jak jsou postaveny. Po upadku antiky cast tohoto vedeni uchovali Arabove, pres "Hispanii" je zprostredkovali Zide barbarske Evrope. Takze s tim patentem na rozum bych to videl taky jinak.

105616

12.5.2006 8:05

RE: no,

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 105606

Jestli věříte, že vám pámbů nadělil "nejdokonalejší mozek bílého muže", tak jste si na něm těch pět tisíc nebo kolik let vaší historie seděli a lidstvu jste za tu dobu přispěli kulové kemo. Pásli jste celou dobu kozy, zatímco kolem kvetly vyspělé civilizace, mnohé z nich arabské. V diaspoře jste vynikli parazitismem na cizí práci a snažení. Ještě dnes, kdybychom Vás nevydržovali a měli byste žít z vlastního, tak v Izraeli vychcípáte hlady. Tak tady na nás nedělejte ramena.

105628

12.5.2006 16:18

RE: no,

eugen 160.?.?.?

Reakce na 105628

>tak v Izraeli vychcípáte hlady. Tak tady na nás
>nedělejte ramena.
pane taborsky nechtejte vedet co zde ze sebe delate vy,ja totiz nejsem zid[velký smích]

105674

13.5.2006 6:32

RE: no,

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 105674

>pane taborsky nechtejte vedet co zde ze sebe delate vy,ja totiz
>nejsem zid[velký smích]
Mno, pane eugen, když jsem viděl Váš text
>ano Buh opravdu dal nekterym muslimum do docasne,prozatimni zpravy >trochu oleje ale nam pro zmenu nadelil nejdokonalejisi mozek bileho muze >a termonuklearni reakci,
tak mi to nedalo, abych nezareagoval podle amerického lidového mudrosloví, že když to chodí jako kachna, kváká jako kachna a vypadá jako kachna, tak je to kachna.

105723

10.5.2006 11:00

RE: no,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 105487

Pane Vanguard, stát Izrael vznikl na základě rozhodnutí typu "o nás bez nás". Nikdo se jaksi neptal palestínských Arabů, jestli chtějí stát Palestína takový nebo makový. To co rozhodlo OSN, již to bylo jasným popřením přirozených práv. Arabové z Palestíny, dnes dejme tomu Palestínci, v době vzniku Izraele byli vším možným, pouze nebyli nějakým politickým státotvorným národem, protože tíhli tu k Syrii, tu k Jordánsku, případně částečně i k Egyptu.

Celá ta akce - vznik Izraele, to byla dobře narežírovaná událost, jasně stranící pouze a jedině Izraeli. To, že byl Izrael napaden vzápětí svými sousedy - to vyvolalo společně s pocitem morálního "dluhu" v důsledku událostí za II. WW další sympatie pro Izrael a ke škodě Palestínců.

To však nic nemění na tom, že v zemi zvané Palestína, se v podstatě podvodně etablovali Židé, posbíraní z celého světa coby původně takový "kanonenfutr" za peníze židovské lobby z celého světa. Kdyby se identickým způsobem někde tajně rozhodlo, že to bude Madagaskar - byl by dnes tento problém na Madagaskaru, kde by původní Malgašové zoufale bojovali o vůbec jakési právo na život.

To, co se v Palestíně za posledních 100 let stalo, to ani s pravdou, ani s právem nemá společného vůbec nic. A že to posvětilo OSN - to na tom faktu zase vůbec nic nemění - jedná se o flagrantní bezpráví a hotovo. Na tom pak nemůže změnit nic ani údajná nekulturnost Palestinců, že věší bomby na vlastní děti atd. atp. ! To totiž není primární - primární je ta příčina - do země, kde žilo možná původně stejně malé procento Židů, jako v kterékoliv vyspělejší zemi světa, se nastěhovali násilim miliony Židů z celého světa a silou vytvořili zdání práva.

Takhle ale to nemůže fungovat a vídíme všichni, že ani nefunguje. A nebude to fungovat ani v budoucnosti. Palestínci po původně strategicky špatném začátku zdánlivě podlehli tlaku Západu. Ale situace se mění a bude z toho III. světová válka. Protože v Jerusalému se to skutečně rozhodne - ani Arabi, ani Izrael neustoupí. Nevidím zádnou dohodu na obzoru - rozhodne to válka do úplného konce !! DO ÚPLNÉHO KONCE !!

Zdi nikdy nikoho neochránily, ani tato ZEĎ nebude hrát žádnou roli. Izrael to tuší, že to tak Proroci řekli. Nevím, na co kdo spoléhá, tady proti sobě stojí dvě nesmiřitelné síly a neuvažují o kompromisech.

Ve světle toho pak skutečně netřeba podepisovat kupříkladu Kjotský protokol a jiné zoufalé snahy o záchranu světa. Svět totiž zcela řízeně do svého zničení spěje. A takoví zde, co mluví o nekulturnosti Palestínců, že se vyhazují do vzduchu a zabíjí nevinné - vězte - není nevinných.. Za hříchy otců ponesou potomci trest do X-tého pokolení. To řekl biblický Bůh. Palestínci zahnaní do kouta jsou ekvivalentem stovek izraelských atomových bomb - to si uvědomte, Vy zastánci kulturnosti !

105498

11.5.2006 18:07

RE: no,

šona 217.?.?.?

Reakce na 105498

Pane Gejdoš, vy jste se ale rozohnil[smích] Třetí světová válka nebude, dokud se nevyřeší tamní problémy s vodou, ta je totiž potřeba za všech okolností. A až se jim tam nasunou ta obrovská mračna z tajících polárních ledovců, tak zas budou mít spousty práce se sekáním trávy[smích]

105602

12.5.2006 16:03

RE: no,

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 105602

Správně, válka nebude, protože Bush sice volá o pomoc ale nějak se nemůže dovolat. [chechtot] [chechtot] [chechtot]
http://photos1.blogger.com/blogger/947/1923/1600/bushphone.0.jpg

105673

13.5.2006 8:29

RE: no,

šona 217.?.?.?

Reakce na 105673

[chechtot] [chechtot] [chechtot] no není to roztomilej dědoušek?

105726

11.5.2006 1:14

RE: no,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105487

Geopolikticke zajmy jak jinak. Na druhou stranu dneska Palestinci musi existovat na nejakych 22% uzemi. Bylo by zajimave zvazit zda bylo pro Izrael v "preventivnim obrannem uderu" 1967 smest neco co by mohlo byt Palestinou ci vest valku s arabskymi sousedy. Jste prekvapen, ze Israel byl uznan pouze Jordanskem a Egyptem. Bylo by dobre polozit si otazku proc? Proc ne Syrie, ze by Golanske vysiny? Libanon prakticky jako normalni stat neexistuje, za valecne zlociny spachane na libanonkych uzemich preventivne z duvodu bezpecnosti obsazenych Tel Avivem se nebude zodpovidat expremier Saron. Irak vybombardovani Osiraku tusim 1982. Polozte si otazku, co znamena bezpecnostni politika Israele v praxi? Ted pravdepodobne v Iraku, Afganistanu, Libanonu, pasmu Gazy, Ramalahu... operuji velmi aktivne izraelske tajne sluzby na destabilazaci techto regionu. Jiste ani Arabove nemaji ciste umysli s Palestince, ale rozhodne je zasadni rozdil v postoji Israele k palestinicke otazce a okolnich arabskych zemi. 2010 ma byt vyhlasena konecna hranice Israele, jsem opravdu zvedav jak bude vypadat.

105559

11.5.2006 15:56

RE: no,

hmm 62.?.?.?

Reakce na 105559

Pane Bartosek, netusim proc jste zrovna tri slova zduraznil.
Nicmene neplette si preemptivni uder (ktery jako takovy je dokonce legalni i z pohledu OSN) a preventivni uder (ktery je z pohledu mezinarodniho prava neobhajitelny).
Pokud narazite na to, ze v cernu 1967 ve skutecnosti prvni uder provedl Izrael tak nemate pravdu. Tento uder byl totiz preemtivni a v souladu s mezinarodnim pravem (nezapominejme na vojska prakticky stojici na hranicich izraele).
Bombardovani Osiraku v roce 1981 byl preventivni uder a tento je tezko obhajitelny.

To jen pro upresneni.

105597

12.5.2006 1:57

RE: no,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105597

At uz delaji obe strany totez, tak ten kdo to zacne je agresor. Tolik k tomu tucnemu preventivnimu. Stejne tak Nemci napadli mozna o malinko drive SSSR a ziskali tim velkou taktickou vyhodu. Zautocit prvni je vyhodne, ale stavate se tim agresorem. Neco za neco.

105617

11.5.2006 17:34

RE: no,

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 105487

Myslím že palestinci byli původně rozhodně proti rozdělenému státu. Proto se o žadnou separátní Palestinu ani nesnažili. Jejich cílem byl jeden stát, kde by samozřejmě měli většinu. Kdyby se mi někdo navez do mého státu, a bylo jich míň, tak bych to taky propagoval.

105600

2.6.2006 13:19

RE: no,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 105278

Kdybys tam nekdy zkusil zit, tak bys o tech izraelskych kurvach mluvil jinak. Staci se jen divat kolem sebe. Vubec to nejsou chudacci, kterym nekdo (pro ne spise vsichni) ublizuje, ale bezohledni, arogantni a tupi hajzlove. Byli otroci uz 5000 let zpatky a Egyptane asi dobre vedeli proc.
A na takovyto nazor vubec nemusis mit arabskou krev. [naštvaný]

107531

9.5.2006 0:28

Jak to vidí nezávislý člověk

Dan 86.?.?.?

Většina článků tady na zvědavci co jsem přečetl je zaměřena značně protižidovsky. Články jsou proti Židům, proti jejich majtkům, proti USA, proti Havlovi atd atd. Ani jsem vlastně nečetl žádný pozitivní článek, který by nějakou osobnost ocenil.
Proto rád přiložím svůj nezaujatý názor. Nejsem Arab, ani Žid, jsem Čecha křesťan. Nechci polemizovat o legitimitě Izraele a konsekvencí vytvoření Židovského státu a jeho politiky. Ač nechovám k Židům žádné velké sympatie, ani k tomu, že někteří rádi někoho okradou, také si uvědomuji, že bláznivý ortodoxní žid je stejné neštestí jako muslim mávající zbraní nad hlavou, tak přesto všechno v tomto dlouhodobém problému fandím Izraeli.
Palestince považuji za pakáž, která umí jen vraždit a máchat zbraní nad hlavou. IMHO nepřinesou světu nikdy nic dobrého. Proto osobně sympatizuji s jakýmkoli silovým řešením, kterí Izrael vyvine proti palestincům.
Dalším důvodem, který mě utvrruje v tomto názoru je fakt,že od Izraele necítím žádné nebezpečí, Izrael nikdy nebude děšlat bombové útroky na západní svět. Nikdy neobrátí své jaderné zbraně proti západnímu světu. Kdežto ti svinští palestinci rádi zabijí kohokoli ze západu. I klidně evropské turisty a podobně. Je to taky z důvodu, že jsou zapšklí nenávistí a obecně všichni muslimové cítí nenávist vůči západnímu světu, protože ho viní ze své bídy a zaostalosti. (to říkal v televizi jeden učitel na jedné afghánské univerzitě, když vysvětloval důvody, které vedou muslimy k nenávisti vůči západnímu světu- tj: USA a Evropě)
Toť můj názor. Taky jednou z druhé strany, aby tady nezaznívaly jen proti Izraelské názory.

105301

9.5.2006 0:58

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Vodník 62.?.?.?

Reakce na 105301

Vaše sympatie je Vaše věc a o Vaší "nezávislosti" teď nemíním vést debaty, i když nevím, jak jste přišel na to, že "Israel nikdy nebude dělat bombové útoky na západní svět".

V tomto okamžiku bych Vás jen rád upozornil na to, že si pletete palestinské atentátníky, kteří bojují výhradně proti Israeli, s fanatickými hovady, která bojují proti celému západnímu světu a jen výjimečně pocházejí z Palestiny. I těmto hovadům je ovšem záminkou nespravedlivý a zaujatý postoj Západu v otázce israelsko-palestinského konfliktu.

105304

9.5.2006 2:49

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Dan 86.?.?.?

Reakce na 105304

Vy si snad opravdu myslíte, že Izrael někdy může zaútočit na záadní svět? Já nikoli. Je to sice můj subjektivní názor, ale mám ho podepřený několika věcmi. Nikdy jsem v tisku, ani v TV, ani neviděl, ani neslyšel, že by Izraelci pálili USA nebo evropské vlajky a hrozili někomu smrtí. Ani žádný Izraelský politik se tak nevyjádřil, narozdíl od Palestinských. Další věc, Izraelci aspoň v průměru, IMHO myslím, jsou vzdělanejší a kultivovanější lidé a myslím, že vzdělanější lidé nebudou zabíjet nevinné lidi západního světa, kdežto méně vzdělaní barbaři budou a činí tak. I to proklamují. Ještě uvedu jeden argument, proč myslím, že Izraelci jsou vzdělanější s kultivovanější. Žádný u nich zatčený palestinský terorista a vrah nedostal trest smrti. Izrael nemá trest smrti a všichni palestinští teroristé (která já ani nepovažuji za lidi) kteří sedí v Izraelských vězeních mají maximálně doživotí. Kdežto když palestinci chytnou nějakého Izraelce, tak ho hned pověsí na ulici bez soudu, nebo mu uříznou hlavu, nebo ho odsoudí k trestu smrti, protože ho mají zavedený.
Takže Palestince považuji za barbary, kteří si neváží lidského života a moc nechápu lidi, co se zastávají individuí, co si neváží lidského života, protože to je základní hodnota. (i když pro ně to být základní hodnota nemusí, ale musí respektovat, že pro všechny ostatní to základní hodnota je)
Palestinské atentátníky bojující proti Izraeli si nepletu s fanatickými hovady bojujícími proti celému světu, protože i ti bojovníci jen proti Izraeli jsou fanatická hovada. Nezabíjejí jen Židy, ale koho jiného, třeba západní turisty. (ještě že jsem nikdy nebyl v Izraeli a ani se tam nechystám). A takový palestinský atentátník bojující proti Izraeli zavraždí (IMHO a taky, jak už několikrát ukázali) jakéhokoli člověk ze západu (i malé děti, ty taky atentátnící zabíjejí s oblibou) protože jednak ho nenávidí a druhak , samozřejmě, myslí, že každý západní člověk může za Stát Izrael. Protože si myslí, že světu vládnou sionisté (ať si klidně vládnou, hlavně ať demokraticky, bez zabíjení a omezování svobod) a že USA a Evropa (=se pro ně západní svět) podporují Izrael. Škoda, že neví o vás- Evropanech- kteří je podporují a taky nenávidí všechny Židy.
Oni by si jednou měli uvědomit, že západ je zaujatý jen kvůli jejich teroristickým útokům. Kvůli ničemu jinému. A od doby, co se byť jeden jediný atentátník zabil nevinné lidi a děti bombou se nemůžou divit, že už <b>nikdy</> žádný rozumný člověk nemůže být na jejich straně a vždy bude proti nim. Ale protože nejsou moc vzdělaní , tak to asi nepochopí a budou nenávidět autočit čím dál více- což se ale obrátí proti nim. Ono už dnes je všechno obracené proti nim, ale jejich zásluhou. Moderní svět podle mě nechce lidi, co máchají zbraní nad hlavou, pálí něčí vlajky a zab...Kráceno (Editor)

105312

9.5.2006 13:25

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

hmm 62.?.?.?

Reakce na 105312

Takze postupne, ano myslim si, ze nekdo po zuby ozbrojen zautocit muze (je jedno jestli na vychodni nebo zapadni svet, takovy rasista, aby mi hneda obet nevadila a bila ano jeste nejsem ).
Neni pravda, ze se tak zadny Izraelsky politik nevyjadril. Minimalne jeden velice rekl, ze bude-li Izrael napaden a bude hrozit jeho zniceni, vezme sebou cely svet ( to ja osobne za vyhrozovani povazuji). Budu asi souhlasit, ze jsou vzdelanejsi o kultivovanosti uz bych tolik nemluvil (a zase spor s tim, jestli kultivovany clovek nezabije jineho ze zapadu, ale klidne deset z vychodu).
No ze nekoho nepovazujete za cloveka o Vas moc pekny obrazek nedela ( ale to nevadi ve 40catych letech to bylo bezne, akorat ti "nelide" byl nekdo jiny. ). Tvrzeni, ze Izrael nema trest smrti je smesne, kdyz je bezne, ze Izraelsky vojak zastreli devitiletou holcicku. Ale ti, kteri prezili zatykani IDF opravdu popraveni nebyli. Moje kamaradka je v Izraeli uz docela dlouho (a to i v palestinskych oblastech) a zatim teda ji nikdo nepovesil, dokonce v Jeruzaleme chodi radeji do palestinskych nemocnic, protoze se tam k ni lepe chovaji.
Lide z IDF si take moc nevazi lidskeho zivota ( priblizne stejne jako magori s bombou okolo pasu ), tedy sveho urcite ano.
Vite vubec, ze terorismus byl jeden z prostredku jak zide (tehdy jeste ne Izraelci) bojovali ?
A podle toho co pisete, sice mate vzdelani. Nekdo Vas naucil cist a psat, nikoliv ale premyslet. A mozna by nebylo od veci si neco precist o problemech, ke kterym se tak fundovane vyjadrujete.

105357

9.5.2006 16:39

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Dan 86.?.?.?

Reakce na 105357

Je zřejmé, že teoretickou možnost, že po zuby ozbrojený stát zaútočí na západní svět nelze úplně vyloučit ani u Izraele. Ale jistě se shodneme na tom, že tato pravděpodobnost je nesrovnatelně menší, než pravděpodobnost, že arabské státy zaútočí na západní svět. Jako důkaz pro to beru dosavadní vývoj situace a prohlášení politiků a čelních představitelů a nálady ve společnostech. Snad zase nepopřete, že v Palestině jsou proti-západní nálady mnohem častější, než v Izraeli.
Podsouváte mi rasismus, to se nedělá. Podívejte já žiju v ČR, takže mě zajímá západní svět. Východní již méně. O hodnotě života jsem nic nepsal a s ničím nekomparoval, ale klidně mohu dodat, že v přímém porovnání má IMHO (a podle jejich vlastních měřítek) palestinský život menší cenu, než život západního člověka (protože oni si svého života neváží tolik jako západní občané). Je to dáno výchovou, výrou glorifikací sebevražedných atentátníků, postárání se a finančních odměn pozůstalým apod. Nikdo na světě vrahy tolik nehonoruje a neodměňuje finančně jako arabové.
Hledal jsem na google, který Izraelský politik řekl, že v případě ohrožení nebo zničení Izraele vezme sebou celý svět. Žádný relevantní zdroj jsem nenašel. A nevěřím tomu, odkud čerpáte? (I když připouštím, že individuální selhání-lidské- může být stejné jak u palestince, tak u Izraelského politika, nikoli však systémové)
S nacismem na mě zase nechoďte, protože jsem zapřísáhlý antifašista a antikomunista.
Fakt, že si tamější lidé méně váží života svého (bohužel i ostatních) byla konstrukce pro mé vyjádření, že je nepovažuji za lidi. BTW peo doplnění uvádím, že nacisty také nepovažuji za lidi.
Podle čeho soudíte, že Izraelský voják běžně zabije 9letou holčičku? S tím naprosto nesouhlasím. Nesouhlasím ani s tím, že jsou zabíjeni palestinské děti a věřím, že se tak neděje úmyslně. Ale opět je to dáno charakterem (= zbabělostí) Arabů a Palestinců. Celý západní a svět a Izrael své vojáky odděluje od obyvatelstva a nechce civilní obyvatelstvo zatahovat do války, aby nebyly oběti a taky proto, že nechce, aby se válka dotýkala civilního obyvatelstva. Kdežto arabové, jak je vidět v Palestině, Iráku, i v Afghánistánu rádi své vojenské objekty umísťují vedle škol pro děti, vedle nemocnic, doprostřed obydlených civilních čtvrtí. Tohle snad nepopřete? Podle tohoto vzorce chování jsou to mimořádní zbabělci. A pak rádi ukazují světu, kolik civilních obětí bylo zabito v civilním domě, kde se mezi normálními dětmi dole ve sklepení sešli teriroristé. Je to mimořádně nefairová strategie. A celosvětově neakceptovatelná. Používají v podstatě i svůj vlastní lid jako rukojmý. Opravdu nevěřím, že Izraelští vojáci zabíjejí děti úmyslně. Jestli dojde k nějakému pochybení, předpokládám, že se dostanou před soud a js...Kráceno (Editor)

105377

10.5.2006 3:12

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 105377

>Opravdu nevěřím, že Izraelští vojáci zabíjejí děti úmyslně.

v co vy verite, alebo nie, nie je vobec relevantne. dolezite su fakty a fakty hovoria, ze tych zavrazdenych palestinskych deti zidovskou rukou, je privela.

105444

9.5.2006 16:41

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Dan 86.?.?.?

Reakce na 105357

Jestli dojde k nějakému pochybení, předpokládám, že se dostanou před soud a jsou z toho vyvozeny důsledky a že nejsou finančně odměněny jejich rodiny, za to, kolik zabili Palestinců, jak to dělají palestinci se svými atentátníky.
To že jakýsi první nýznak terorismu použili jako první Židé, když bojovali proti útoku okolních států Iráku, Sýrii, Egyptu, Libanonu, a PAlestině vím a rozhodně to neschvaluji. Ale přesto myslím, že cílem jejich útoků nebyli civilisté, ale vojáci.
Problém u těch Arabů ještě je, že své vojáky skrývají a chodí oblečeni jako civilisté. Opět další případ nefairové strategie.

105379

10.5.2006 5:04

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105379

Fair strategie? [oči v sloup] Vy se delate bud srandu nebo provokujete. Zkuste si vyguglovat Skryta historie sionismu. Fair strategie. [velký smích] [velký smích] S rucnimi zbranemi proti zemi, ktera vydava 1500 $ na hlavu za rok na zbrojeni. Trikrat tolik jako Rusko, Francie nebo Britanie. Stejnou sumu vydavaji na hlavu pouze USA, ktere dodavaji Tel Avivu hi-technologie, plus financni pomoc v miliardach dolaru rocne. Silne pochybuju, ze Jasina museli sundat raketou. Na invalidnim voziku by daleko nedojel, zvlastni bylo na vsem ze Jasin v te dobe zujimal umirneny postoj proti radikalum v Hamasu. A jak se rika tem mrtvym civilistum okolo po raketovem utoku, ci bombardovani bezpilotnim letadlem- collateral damage a co rasisticke zakony velmi podobne tem norimberskym, to je taky poctiva hra. A opevnena zed postavena na zbytku palestinskeho uzemi ma byt taky fair play? Proti tomu co stavi Izraelci je Berlinska zed latkovy plot.

105460

10.5.2006 10:43

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

hmm 62.?.?.?

Reakce na 105379

Omlouvam se, ze asi neodpovim na vse Vas prispevek je celkem dlouhy.
To, ze z pohledu obcana CR povazujete nekoho za min hodnotneho protoze si min ceni sveho nebo neciho zivota je smutne. Ja si napriklad zivota necenim nijak zvlast, ale to me prece necini horsim, nikomu se to nesnazim vnucovat a lidem neublizuju.

Ten citat toho zidovskeho predstavitele jsem nasel nekde na netu a nebyla to zrovna stranka typu zvedavce. Nicmene posledni dobou se elektronicke zpravy dost casto meni i v archivu ;(

To, ze Izraelsky vojak neni postaven pred soud za "vrazdu" (oznacene jako eliminace nebezpeci" } klidne maleho ditete si zjistete. Nebo zkuste najit kolik procesu s takovymi vojaky v Izraeli probehlo.

Naznak terorismu ? Zidovske polovojenske oddily a komanda smrti vyhnali z Palestiny vice nez 200 000 lidi. To je pro me trochu vic nez naznak terorismu. A to hovorime o obdobi 1940-1948 tudiz PRED vznikem statu Izrael. (Zkuste napriklad knihu Historie statu Izrael od tusim Ericha Ternera, ale existuje vice zdroju. Vyhledejte si utok na hotel King David provedeny teroristickou skupinou Irgun).

To, ze nekde jsou vojenske objekty v huste civilni zastavbe je casto dane tim, ze civilni zastavba vnikla okolo vojenske stavby jako podpurne ubikace atd ... Samozrejme ne vsude.

A s tou nefer strategii ? Copak za WWII lide v okupovanych oblastech chodili v uniforme, kdyz chteli bojovat proti nemcum ? Proti nekolikanasobne silnejsi (a to Izrael je udajne ma 4-5 nejsilnejsi armadu sveta ) nepriteli se jen opravdovi silenec postavi celne. Kazdy vojensky strateg Vam to potvrdi. Neni moc hrdinske se nechat zmasakrovat. A samozrejme arabske staty maji sve armady a tito lide jsou v uniformach. Jako civiliste chodi ted napr. v Iraku nebo Palestine a to jsou oboje okupovana uzemi.

105497

9.5.2006 2:51

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Dan 86.?.?.?

Reakce na 105304

.... pálí něčí vlajky a zabíjejí bombami na svých tělech jiné lidi.
Kdybyste se zase ptal, kde jsem vzal co, tak mám i osobní zkušenost s Palestinci, ze školy a jsou to nevzdělaní hluční a nebezpeční barbaři, vyrušovali křičeli při hodině, chovali se skoro násilnicky, docent, který chtěl sebrat písemku po skončení časového limitu naprosto ho ingnorovali, hulákali na sebe bavili se mezi sebou, nedovolili mu, aby jim sebral ty testy, pak všechno opsali- nechci z toho odvozovat kolektvní obrázek všech- ale chovali se a vnímal jsem je, jako úplně stejné fanatiky jako v TV, kteří mávají zbraněmi nad hlavou a provolávají smrt západnímu světu. A to je ještě palestinská smetánka, ktetrá má na studia v zahraničí, tamější nižší vrstvy budou dle mého ještě více barbarštější a neomalenější, násilničtější a hrozbou pro celý svět.
Samozřejmě, v dnešní době je jasné, že je škoda, že plánovaný židovský stát nevzniknul v jiných zemích, která původně s Izraelem byla ve hře, po skončení 2. sv. války a to Keňa a Argentina. Nicméně si IMHO myslím, že i kdyby ten Izrael nakonec byl jinde, že kromě toho, že se Palestinci pobijou ve "své" zemi navzájem, tak stejně si najdou nějakou záminku a začnou útočit proti západnímu světu. ale uznávám, toto je opravdu jen má spekulace, která se opírá o předpoklad, že většina palestinců, stejně jako ostatních arabů (to je spojuje arabské muslimy a ateistické muslimy třeba z vojensjé sýrie) že všichni svorně nenávidí západní svět, protože ho viní ze své chodoby a beznaděje.

105313

9.5.2006 7:11

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Misu 193.?.?.?

Reakce na 105313

Ma vubec cenu s vami polemizovat? nebo jste si "utvoril nazor" a ted uz nam vsem, co to mozna vidime jinak, budete jenom dokazovat, ze mate pravdu, protoze jste presvedcen, ze mate pravdu?
Vzhledem k tomu, ze ma manzelka je arabka, tak se me vase vypady dotykaji pomerne silne, zvlaste kdyz vim, ze pravda je ponekud jinde.

105322

9.5.2006 14:15

Souhlas s misu:

Vodník 62.?.?.?

Reakce na 105322

Dan už to má jasný a po prvním pokusu o polemiku vidím, že pokračování v ní je ztrátou času...

105365

9.5.2006 14:34

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 105313

...super totalni beznadej je cist ty Vase nesmysly [překvapení]

105366

9.5.2006 16:48

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Dan 86.?.?.?

Reakce na 105366

Pro mě je zase beznaděj číst vaše příspěvky. Přečetl jsem všechny příspěvky v této diskusi a ve většine ostatních, takže mi bylo předem jasné, že můj názor nezapadá do zdejšího schématu a seká s celou řadou nesouhlasu.
Taktéž, kdybych v jiném fóru napsal, jak je Havel kvalitní člověk, filantrop, humanista, a pro mě je to velká morální autorita. Že nikdy jeho strýc nekolaboroval s nacisty (na čemž se mimochodem shodla většina historiků), ale naopak pomáhal některým hercům apod. No, abych to upřesnil, tak stýkal se s nacisty, ale proto, aby si udržel svůj majetek a mohl provozovat filmové ateliéry, ne proto, aby udával a škodil někomu jinému. Aspoň se nenašel žádný důkaz, ani žádný člověk, který by o něm řekl, že ho udával Němcům. Naopak mnoho lidí a herců mu bylo vděčných protože jim pomáhal. Tak bych se setkal také s velkým nesouhlasem a většina příspěvků by mě považovala za blázna a demagiga zde. Takže tak.

105380

10.5.2006 5:12

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105380

Havel mel fesacky kriminal pokud, ho tam zavreli. Musel jit na ruku STB, jinak by tezko bydlel v luxusnim byte na Rasinove nabrezi a jezdil v Mercedesu. S "obycejnymi" fabrikanty, velkostatkari,slechtici... se soudruzi jinak nemazlili. Takze na cem se shodli historici je mi putna, jeden z policajtu oznamil OF, ze se pali dokumenty STB. Vozili to nakladakama a trvalo to tri dny. Mno lidi v OF bojovnici proti komunistickemu rezimu zustali v ledovem klidku. Byt vama zacal bych pouzivat sedou kuru mozkovou.

105461

10.5.2006 5:03

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Ben Hur 70.?.?.?

Reakce na 105366

>...super totalni beznadej je cist ty Vase nesmysly

Pane to co pise Dan je syrova pravda. Popisuje problem naprosto presne a nezaujate, na rozdil od zidobijcu jecicich nesmysly o vrazdeni deti Izraelci. Nemate argumenty tak jste v beznadeji jak to vypada vy.

105459

9.5.2006 15:39

Nezávislý člověče

Emma Bovary 84.?.?.?

Reakce na 105313

Vaše argumenty jsou stejně sofistikované jako sem přispívajícího jistého Zorby [chechtot]

105374

9.5.2006 16:05

..Palestinci, ze školy a jsou to nevzdělaní hluční a nebezpeční barbaři..

peter veliky 205.?.?.?

Reakce na 105313

Nejen Palestinci. U nas byli na dvouletych studiich pred deseti lety vybrani muhamedi z Khadafovi Lybie. Dotahli sebou plne kufry tech jejich 'ala ruda Cina' Khadafovich politickych prirucek a davali je pravidelne na stul u katedry.
Kazde rano jsem prisel o pul hodiny drive a odnesl je (ty prirucky) do odpadoveho containeru. Libijci si blahove mysleli ze ostatni studaci byli tak hladovi po jejich propagande kdyz videli ze knizky jsou vsechny do jedne pryc.
Musel jsem ovsem davat bacha aby me zadny politickokoretni kantor pri likvidaci te spiny nevidel.
Jejich testy bylo nutno obzvlate dobre hlidat, aby je nekopirovali jeden od druheho. V cafeterii vzdy kolem poledne obsadili mikrovlnky a ohrivali za bujareho kriku ty jejich smrady (to same Cinani). Zadny Kanadsky kantor si nedovolil je napominat.

105375

9.5.2006 1:10

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Ben Hur 70.?.?.?

Reakce na 105301

Citim presne to same co Dan.

105305

9.5.2006 6:09

Jak to vidí nenavistny člověk - Ben Hur

Lev. 82.?.?.?

Reakce na 105305

>Citim presne to same co Dan.
_______________________________

Spravne Ben Hure, nasili je vas obor. Staci si precist Nezvedavce. [cool]

105318

10.5.2006 22:03

RE: Jak to vidí nenavistny člověk - Ben Hur

Ben Hur 70.?.?.?

Reakce na 105318

>Spravne Ben Hure, nasili je vas obor. Staci si precist
>Nezvedavce. [cool]

Pridte mi to na Nezvedavce blize vysvetlit hrdino. Ja vam na to odpovim jak zaslouzite, to se spolehnete.

105547

10.5.2006 23:55

RE: Jak to vidí nenavistny člověk - Ben Hur

Lev. 82.?.?.?

Reakce na 105547

>>Spravne Ben Hure, nasili je vas obor. Staci si precist
>>Nezvedavce. [cool]
>
>Pridte mi to na Nezvedavce blize vysvetlit hrdino. Ja vam na to
>odpovim jak zaslouzite, to se spolehnete.
_______________________________________________

Proč mě chcete tahát do vaších sraček Ben Hure ? Jako hrdina, to řešte tady, na Zvědavci [cool]

105553

9.5.2006 2:47

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105301

Israel si nemusi "demokraticky" svet dobyvat s klackem v ruce. Momentalne ma na Zapade reknemu "pozoruhodny vliv" pres media, financnictvi. Klacek prichazi ke slovu v tech castech sveta, kde vliv nema. A pokud jde o terorismus. Kolik lidi umrelo na Zapade za minuly rok? Radove stovky? Pokud jde o terorismus v Iraku, Afganistanu, Palestine, pak Hitler tusim odpor v okupovanych zemich nazyval banditismem.

105311

9.5.2006 3:02

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Dan 86.?.?.?

Reakce na 105311

Já si nemyslím, že v Iráku jde o okupovanou zem, ani Afghánistán. Jde o osvobozené země. V Afghnánistánu Taliban přibíjel ženy na dveře univerzity. V Iráku Husajn lidi rozpouštěl v kyselině a zabíjel deseti tisíce svých spoluobčanů. Takováto zvěrstva se tam děla. A USA osvobodili všechny lidi v těchto zemích. Co my bychom po 68 dali za to, kdyby nás USA osvobodily od okupace SSSR. Svoboda kterou dostane člověk je největší dar. Odpověď, že lidi tam svobodu nechtějí a že radši žijí pod zrůdným a nelidským diktátorem a vrahem ani nemusíte psát, protože jí nikdo rozumný dle mého názoru nemůže věřit.
Okupace cizí země je, když cizí stát vojensky napadne jiný svrchovaný stát, ne? USA nikoho nenapadli, ale osvobodili. Krom toho Irák, IMHO, nebyl svrchovaný stát. Husajn, který se převratem dostane k moci, zavraždí bývalého vůdce a prohlásí se prezidentem, zmanipuje volby atd . . přece ani nemůže být regulérním prezidentem a jeho "vlast" svrchovaným státem a ani v celosvětovém a právním kontext tak nemůže být brán, ne? Já přece, kdybych zabil prezidenta Klause ovládnul ozbrojené složky ČR prohlásil se diktátorem, ve volbách bychsi nechal dát 98% hlasů a takto zde vládnul 20 let, tak přece taky nebudu regulérním prezidentem a "můj" stát- Česká republika přece nebude savrchovaným státem, ne? A když mě po dvaceti letech přijde cizí stát vojensky svrhnout, zabít mé noshledy a mnou vytvořenou vládnoucí stranu, můžu to snad nazvat okupací jen já, ale nikdo jiný na světě to snad okupací nemůže nazvat, ne?
A co se týká terorismu, tak neporovnávám poščty mrtvých různě ve světě, mně stačí jeden případ, kdy nějaký palestinec zabije nevinné lidi ze západního světa a ve své zemi je za to oslavován a má podpioru tamějšího veřejného mínění, tak to mi naprosto stačí, abych se všemožně zaměřil proti tomu státu.

105314

9.5.2006 7:56

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

M.E. 195.?.?.?

Reakce na 105314

Zas tak do toho nevidím, ale neřekl bych, že by USA osvobozovala jentak někoho proto, že mu vládne diktáotr nebo je obětí totalitního režimu. Když už, tak to musí mít důvod, který je v například v Íráku celkem zřejmý, páč ho je pod zemí docela dost. Když z toho nebude žádný prospěch, tak se na osvobozování každý vykašle. Na nás se taky vys , a to dokonce 2x v minulém století.
Je pravda že Afganistán a Írák nejsou země, kde by kdokoliv z nás chtěl žít, ale to platilo předtím i teď. V současnosti je přece jenom v Íráku nebezpečnější bydlet teď než dřív (pro běžný lidi).
No a nakonec bych ještě chtěl říct, že oba režimi byli podporovány USA. Holt "Enemy of the enemy is your friend, til he is enemy again"

105329

9.5.2006 16:56

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Dan 86.?.?.?

Reakce na 105329

Tak to, samozřejmě, vím nedělám z USA nějakéhé mesiáše. Je mi jasné, že v našem světě jde především o peníze a nikdo nic nebude dělat nezištně. Za každým úmyslem jsou i skryté neprezentované cíle. To ovšem nic nemění na faktu, že tyto země byly osvobozeny a jsem tomu rád. Předpokládám, že i potomci dnešních osvobozených obyvatel to v budoucnu ocení. Rozhodně se to dozvíme.
S tím, že byli podporovány USA některé režimi a nyní jsou nepřáítelské vím. A docela mě rozčiluje tento argument. Jasně, že některé vztahy a postoje jsou ambivalentní.
Ale myslím, že každý z nás to někdy zažil něco podobného. Že měl nějakého spolužáka, kolegu z práce, dlouholetého kamaráda, kterého názorově podporoval a po čase zjistil, že třeba není takový jaký se zdál v minulosti, že je to třeba podrazák, podvodník, že udělal něco špatného, nebo jen, že změnil názory a už se v nečem neshodneme. Takže z přátelství stejně jako z lásky se může stát nenávist. A k čemu by byli argumenty lidí z našeho okolí, kteří by říkali, proč jsi teď proti němu, když dříve jsi ho podporoval. Nebo by dávali najevo ,že nejsi dobrý člověk, když dřív jsi s někým přítel s spolupracovník a nyní už ne. Tak třeba člověk poznal poznal, jaký ten druhý ve skutečnosti je a podpora skončila, ne?
Oni politikové jsou také jen lidé a jako každý z nás se mohou rozejít se svým dřívějším spojencem stejně jako všichni my. Podle mě to není důkaz, že USA jsou ničemové a nekoncizní ve svých názorech, když se s někým rozejdou. Podle mě tímto ukázali zkušenost, kterou má 99% z nás všech.
Takže to, že dříve byli některé reřimy podporovány USA a dnes už nejsou beru jako normální vývoj situace.

105381

10.5.2006 5:19

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105381

Pozice USA je u Arabu dojebana na desitky let do budoucna, rekl bych ze k tomu maji Arabove sve objektivni duvody. A prirovnavat dodavky chemickych zbrani Huseinovi v 80-tych letech k nevedomosti,ze to je "zly hoch". Mno tomu rikam opravdova vira a duvera. Duvod byla ztrata kontroly nad Iranem, islamska revoluce smetla proamericke sacha. Pokud by se neco podobneho stalo v Saudske Arabii, to by zacal mazec. Ono stacilo, ze umrel kral a ropne trhy lehce znervoznelo, protoze se cekalo jaky bude ten novy.

105462

9.5.2006 13:37

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

hmm 62.?.?.?

Reakce na 105314

Uff vy jste ale radikal [mrknutí jedním okem]
Kolik zen pribyl Taliban na dvere univerzit ? a kdy ? Rad bych pro toto tvrzeni mel nejaky dukaz (odkaz na web by bodl, ci jeste lepe odkaz na knihu).
A mate pravdu Afganistan a Irak jsou osvobozene zeme. Vsichni ti mrtvi ted muzou svobodne tlit ve svobodne zemi. Co ja bych za to dal. Lide tam prave svobodu chteji a proto je sere, ze Amerika podporuje rezimy, ktere jim moc svobody nedavaji (podpora Egyptu, Saudske Arabie, Pakistanu, nedavno Turecku ( v dobe jejich pogrom na Kurdy), Kolumbie a dalsi). Tak si podporu "svobody" nepredstavuju.
Ano a mate pravdu v definici okupace. Problem je v tom, ze Irak byl svrchovany stat. Prectete si nejakou pravni knihu, doporucuji Statovedu.
Svrchovany stat je ve chvili kdy ho ostatni staty uznaji a to se stalo. Porusenim mezinarodniho prava je takovyto stat napadnout (provedeno USA-Britanie). Osvozoval SSSR Afganistan nebo ho napadl ? Osvobozovalo USA El Salvador, Nikaraguu nebo je napadly ? Vsechno je o uhlu pohledu.
A ano kdybyste v Cechach udelal co pisete a mel dobre diplomaty, tak budete svrchovany stat. Jinak totiz nemuzou byt svrchovany stat ani USA, protoze tam se preci vzbourili proti bristke korune.

105360

9.5.2006 14:56

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 105314

...clovece, ja se divim, ze na ty Vase hloupe provokace tady jeste nekoho nachytate. Dam Vam doboru radu bezte psat na popularni stranu Nezvedavec, tam si budete spolecne rozumet za to Vam rucim.

...eee tedy jestli ta zminena stranka brutalnich vulgarismu nahodou neni Vas vlastni vytvor pane takyLeho.

105370

9.5.2006 15:02

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105314

Polovina rezimu v Africe je brutalnich a diktatorskych, KLDR vyvinula pravdepodobne jaderne zbrane a o tehle se pouze mluvi a dela se na ne tyty. Blizsky vychod a Stredni vychod predstavuje geopoliticky zajem. CIA byla obvinena ze selhani a ted se jasne ukazalo, ze slo o hruby politicky omyl a dokonce cilenou desinformaci nejblizsiho spojence v Londyne. CIA upozornila juniora, na rizika rozpadu Iraku spojene s obcanskou valkou nabozensko-etnickeho charakteru po odstraneni diktatury Huseina. Stejne tak dala informaci pred utokem, ze zbrojni programy okolo ZHN jsou "mrtve", stejne tak dala informaci, ze neexistuje napojeni Huseinovi diktatury na al-Kajda. Bily dum odpovedel, ze to neni podstatne a vymenil reditele, ktereho po dvou letech znovu vymenil. Kdyby neslo o zajmy Israele v regionu a ropu spojenou s dolarem, nikdo by se o diktaturu Huseina nezajimal. Takze mi nevykladejte pohadky o spravedlnosti a pravu. Nixon Breznevovi rekl ... " o Jugoslavii by bylo treba jednat, CSSR je ve sfere vasich zajmu"...

105371

9.5.2006 17:42

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Dan 86.?.?.?

Reakce na 105371

O tom, bohužel, vím. A byl byl jednoznačně pro osvobození všech diktátorských zemích. KLDR i všech zemí v Africe. Bohužel vím, že vše na světě je podřízeno jen prachům, a proto asi nikdo nebude osvobozovat všechny země. Ale byl bych pro a všem přeju svobodu. Tohle je společný bod vámi obhajovaných arabů a mnou obhajovaných Američanů, že všem jde jen o prachy. Zmáváte li Arabovi před očima bankovkami, tak klidně zradí svého bratra, zradí Korán, svou víru, zkrátka všechno. Stejně asi jako Američan, i když myslím, že Američané zas tak pokřivení jako Arabové nejsou, zradili by za prachy taky hodně, ale asi ne úplně všechno, jako Arabové.

105388

10.5.2006 5:24

RE: Jak to vidí nezávislý člověk

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105388

Mno s tema prachama mne neco nestymuje. Ti obycejni Arabove ve svych poustich jsou dost imunni vuci konzumu, na rozdil od nas "demoktratu". A pokud jde o koran a byl jste se podivat treba v Egypte na pyramidy, tak vam uprimne doporucuju ve vasem osobnim zajmu, nezkousejte mistni zda za nejake to euro vymeni svou viru. Ani byt vami bych nezkousel jako bezverec jit do mesity, v pripade prozrazeni by se z vas stala velmi rychle mrtvola.

105464

9.5.2006 6:28

Nevzdelanost ,tak zvanych krestanu je uzasna,neznaji ani svou bibli,pisi o necem o cem nic v praxi nevi.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

http://www.jewishencyclopedia.com/view_page.jsp?pid=0&artid=402&letter=C
http://www.jewishencyclopedia.com/pages/EI4III2T.jpg
Dnesni,sebe tak oznacujici zide ,zidy nejsou, prakticky vsichni jsou Chazarove,takze z tohoto duvodu nejsou semiti,nejsou potomci Abrahama ani Mojzise ,nemaji nic spolecneho s bibli a jejim historickym zaznamem ,nejsou Bozi vyvolenci,jen jsou chytri podvodnici,jez podvodem od Britanie a Spolecnosti narodu ukradli uzemi,jez jim nikdy nenalezelo,kde nikdy ,nikdo z nich ,Chazaru, nezil,coz kazdy soud oznaci za podvrch,podvod ,co by kriminalni cin.Toto je nejvetsi tajemstvi statu Israel,tajemstvi ,jez je krite propagandou zaslibene zeme,velkeho Israelu-co bybiblickeho,od reky NILU po Eufrat,proto ,specielni jednotky znicili,vykradli ,pamatky Bagdadskeho musea ,aby zahladily originalni pamatky na staro-babylobske zidy,jez se od nich rasove ,vzhledem ,kulturou naprosto lisi uz na prvni pohled a tak to musi zmizet,svet a mozna i politici by byli chytri a to nelze v zadnem pripade pripustit.Takze ,krestane ,neznajici ani svou bibli aknezi ,jez vynechaji zamerne cast bible,kde se rika ,ze nejsou zide a ze klamaji,nejsou v politicke mode.Proto Vase prispevky ,jake ma pravo stat Israel a tak zvani zide ,jen ukazuji,ze nemate nejmensi paru o zkutecnosti a svou nevzdelanosti jen nahravate ,temto tak zvanym zidum,poucte se primo z zidovske encyklopedie a navic si prectete Talmud ,at vite ,jaka odmena Vas ceka v budoucnosti.Prvni priliv Askenatskych zidu,mluvicich jidis si vubec nerozumel se starousedliky-iranskymi zidy,jez mluvili staroiractinou a zili po staleti v miru se svymi arabskymi sousedy az doby teto podvodne invase ve jmenu biblickeho Israelu,kde se zaclo vrazdit arabske obyvatelstvo,s cimz nesouhlasili ani puvodni zide-staroiracane.
http://gurnicht.tripod.com/Khazaria-1.JPG
http://www.khazaria.com/images/0765760320.gif
Proto ,stat Israel upustil od DIN testu,nebot vzdy zkoncil na mongolsko-tureckem pozadi i u tech Cohenu,rabbinskych predku.

105319

9.5.2006 12:55

RE: Nevzdelanost ,tak zvanych krestanu je uzasna,neznaji ani svou bibli,pisi o necem o cem nic v praxi nevi.

Dan 86.?.?.?

Reakce na 105319

Podívejte se, nikdo netvrdí, že křesťané jsou vzdělaní a že znají veškeré fragmenty své historie.
V podstatě to většinu lidí ani nezajímá, je fajn to vědět, případně se poučit z historie, ale v dnešní době to už není tak podstatné.
Ani nevím, kde berete oporu pro svá tvrzení, že dnešní Židé nejsou potomky Mojžíše. Když vezmu v potaz, že dnes je na světě 6 mld lidí a před 2 velkými populačními explozemi bylo na světě sto tisíckrát méně lidí, v době Mojžíšově ještě mnohem méně lidí, tak je logické, že všichni lidé pocházejí ze stejné vývojové větve a mají společného předka. Nakonec všichni Židé a všichni Arabové mají společného předka. Vy sám, pane Nohejle, máte v dostatečně velké minulosti také židovské předky. Zkrátka všichni mámě společného předka, takže se hádat, kdo z koho pochází je IMHO zbytečné.
Tak jako kopat a provádět archeologické vykopávky, kdo kde byl první. O to přece v dnešní době vůbec nejde. Já taky dnes nebudu vražit nevinné lidi, abych se pomstil komoušům, kteří perzekuovali naši rodinu a zabavili mi majetek, na který mám podle mě právo, ale nikdo ho mít nebudu. Ani to území pod tím majetkem. Taky to chápu jako křivdu, ale nebudu nikoho vraždit, ani v tom vychovávat své potomky.
Nejdůležitější a jediná <b>věc</b> o které jde celému světu je, aby arabové, palestinci a všichni ostatní muslimové přestali dělat teroristické útoky a přestali vraždit lidi. O nic jiného celému světu nejde. Pouze o tuto věc! Navíc celý svět předpokládá, že když nebudou muslimové vraždit lidi, že na ně nebude Izrael útočit. Jeho zájmem přeci není vraždit lidi.
Zkrátka Izrael jako stát tam je -ať se to někomu líbí, nebo ne- a navždy bude a je třeba, aby se s tím arabové smířili. A přestali vraždit nevinné, to je jediné, co zajímá celý svět! Nic víc, žádné historické souvislosti nikoho nezajímají. Jak jsem srovnával, já také nemám rád komouše, za to co provedli naši rodině, ale musím se s tím smířit a nebudu to oplácet tak, že budu někoho já a mé děti celé generace někoho vraždit. Celý svět také nezajímá má osobní křivda, i když třeba všichni ví, že komunismus je svinstvo, ale celý svět zajímá jen to, abych se choval tak, že nemusím nikoho jiného vraždit. Takže doufám, že se dá snadno pochopit, že nikdo neobhajuje Židy (možná oni sebe ano), ale každému jde jen o to, aby přestali muslimové vraždit. To je celé. Jsem hluboce přesvědčen, že přestanou li vraždit, nidko na ně nebude útočit, nikdo je nebude zabíjet a ani nikdo jim nebude zabírat jejich území. (akorát s minulostí se musí smířit, to je jasné)
Krom všeho ostatního si taky myslím, že Arabové jsou blbí, protože souhlasili s Hitlerovým plánem vyhladit Židy, dokonce se na tom některé arabské země chtěli podílet. A to přitom nevěděli, že hned po Židech, by Hitler zplynoval i Araby, protož...Kráceno (Editor)

105353

11.5.2006 16:37

Palestine Is Still the Issue

Mipam 80.?.?.?

Reakce na 105353

Možná, Dane, že kdybyste viděl tu naprosto unikátní a neuvěřitelnou 50-minutovou (dabovanou!) reportáž Johna Pilgera "Palestina je stále problém" (viz www.informationclearinghouse.info/article3499.htm a http://pilger.carlton.com/palestine), kterou odvysílala v neděli 7.5.06 před půlnocí (a znovu násl. pondělí před polednem) ViaSat History (zřejmě v rámci "testování žáby"...), asi byste se omluvil za hlásání "obecně rozšířených a přijímaných konformních názorů".

Možná byste pochopil, co dohnalo např. dobrovolnou záchranářku Wafu Idris spáchat zoufalý sebevražedný útok, a proč bývalý izraelský voják Rami Elhanan, kterému palestinský (sebe)vrah zabil 14-letou dcerku, říká: "Necítím nenávist, protože se musíme ptát, zda jsme my sami nepřispěli k tomuto násilí"...

Z reportáže mohl člověk lépe pochopit ponížení a vztek okupovaných Palestinců (přestože prý v celé zemi neexistuje jediné místo, které by nemělo původní palestinské obyvatelstvo), kterým Izraelci povýšeně a brutálně ovládají veškerý život (musejí žádat o povolení k sňatku, ke vstupu do porodnice, k odstěhování i návratu, nemají práci a v létě často ani vodu - zatímco Izraelci vesele zavlažují -, žijí z 1 libry na den a ve strachu z bombardujících Apačů, a jejich děti trpí duševními poruchami a kreslí obrázky palestinců, házejících kameny proti tankům...).

V reportáži padala slova, která přes "naši" mediální barikádu jaksi špatně pronikají - např. "systematický vandalismus a teror ze strany izraelského státu (ničící vše - školy, infrastrukturu...), smrt, mučení, apartheid, velkorysé ústupky palestinců, dlouhá historie terorismu (Begin, Shamir, Sharon), ignorování výzev OSN",...

Závěrem se J. Pilger ptá: "Není to, co dělá Izrael dnes, to, co Němci udělali židům?" a "Bude historie svědkem dalšího mlčení?"...

105598

11.5.2006 17:37

RE: Palestine Is Still the Issue

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 105598

"Není to, co dělá Izrael dnes, to, co Němci udělali židům?" a "Bude historie svědkem dalšího mlčení?"...

Historie už dlouho svědčí že se znovu mlčí. Nějak moc se nám zalíbilo přísloví ...mlčeti zlato!

105601

12.5.2006 14:58

Ad 'všeobecné mlčení'

Mipam 80.?.?.?

Reakce na 105601

No jo, dokud máme modlu naši milovanou a nejsvětější - konzum (čehokoli), proč bychom se netěšili (a vzrušovali)?
Ale když už jsme u těch přísloví a citátů, tak si ještě několik, na které jsem právě narazil, dovolím:

"Válka jest hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví."
Karel Čapek

"Nejrychlejší cesta, jak ukončit válku, je prohrát ji."
George Orwell

"Až se svět ohlédne za 20. stoletím, bude plakat. Ne proto, že bylo zaplaveno krutostí, ale proto, že dobří lidé mlčeli."
Martin Luther King

"Aby zlí lidé vítězili, stačí když dobří lidé mlčí."
Edmund Burke

"Bylo by užitečnější studovat víc lidi, nežli knihy."
Rochefoucauld

"Musíme milovat pravdu tak, abychom byli v každém okamžiku připraveni zříci se všeho, co jsme dříve považovali za pravdu, když poznáme pravdu vyšší."
Lev Nikolajevič Tolstoj

"Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem."
Platón

105655

9.5.2006 12:56

RE: Nevzdelanost ,tak zvanych krestanu je uzasna,neznaji ani svou bibli,pisi o necem o cem nic v praxi nevi.

Dan 86.?.?.?

Reakce na 105319

A to přitom nevěděli, že hned po Židech, by Hitler zplynoval i Araby, protože pro něj jsou stejnou špínou, jako Židé a šlo mu jen o čistou árijskou rasu.

105354

10.5.2006 4:09

RE: Nevzdelanost ,tak zvanych krestanu je uzasna,neznaji ani svou bibli,pisi o necem o cem nic v praxi nevi.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Reakce na 105354

http://www.tellthechildrenthetruth.com/images/Arafat/image010.jpg
http://www.tellthechildrenthetruth.com/images/Arafat/image007.jpg
BEFORE AMIN AL-HUSSEINI, GRAND MUFTI OF JERUSALEM, JEWS AND MUSLIMS LIVED SIDE BY SIDE WITH MEMBERS OF OTHER FAITHS THROUGHOUT THE MIDDLE EAST AND AFRICA FOR CENTURIES.
1943-Husseini calls SS Muslims “Cream Of Islam”
Amin Al-Husseini creates the Hanzar [xviii] Division of Nazi Muslim Soldiers in Bosnia. Amin Al-Husseini refers to them as the ‘Cream of Islam’.
http://www.tellthechildrenthetruth.com/images/Arafat/image011.jpg
Jak si muzete prohlidnout a precist,tak ,podle Vas Hitler chtel zlikvidovat Araby take ,ale ,zde mate dukazy ,ze o veci nic nevite ,nebot byste vedel ,ze muslimove meli svoji SS Walfen divisi Skanderberg a jine a ze bojovali po boku wermachtu.Dost dobrovolniku se naslo z Albanie a na vic ,dokonce i vojaci cerne pleti ,co by dobrovolnici ze Severni Afriky byli zucastneni v radach SS Walfen.
Na vic si najdete v archivech i ucast Britu v radach SS Walfen ,i kdyz poctem mala ,v ulicich Berlina bojovali jednotky SS Walfen-Danu.
Proste ke svemu vzdelani musite psat ne o propagande ,ale o historickych faktech.Nejvice se proslavila divise Handzar a SMOTRA- Soldiers of the Handzar. division
http://www.emperors-clothes.com/bosnia/han11.jpg
http://www.emperors-clothes.com/bosnia/han14.jpg
http://www.emperors-clothes.com/bosnia/han18.jpg


105451

10.5.2006 5:27

RE: Nevzdelanost ,tak zvanych krestanu je uzasna,neznaji ani svou bibli,pisi o necem o cem nic v praxi nevi.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105451

Tyhle divize bylo formovany tusim v letech 1944-45, kdy Hitlerovi teklo do bot. Ohledne bojovych schopnostni byli velmi mizerne, za to se vyznacovali mimoradnou krutosti vuci civilistum. V nabozensko-etnicky rozdelene Jugoslavii se taky neni cemu divit.

105465

25.5.2006 12:45

RE: Nevzdelanost ,tak zvanych krestanu je uzasna,neznaji ani svou bibli,pisi o necem o cem nic v praxi nevi.

sid 193.?.?.?

Reakce na 105451

Takže vlastne máme byť radi,že do Europy prychadza tolko moslimov? A mame si važiť Albáncov?

106976

9.5.2006 7:30

Israel ma atomove bomby ,ale nebezpeci je od Iranu,ktery nema zatim nic a svet je oblbovan.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

'Iran can also be wiped off the map'
Iran ,take bude vymazan z povrchu sveta-Israelske noviny Jerusalem Post.
Jak to vidi radio Hal Turner Shaw,jejich koment-
Israeli Threat:
"IRAN CAN BE WIPED OFF THE MAP"
CRAZY JEWS THREATEN EXISTENCE OF PERSIA!

(Vypusteno, napsano anglicky.E.)

Zastupce premiera ,Simon Peres rekl v pondeli,ze : President Iranu,ze by mel mit na pameti ,ze i Iran muze byt smeten zs povrchu zeme.Podle nej,Teheran hraje nebezpecnou hru v ramci sve krise kolem nuklearniho programu,dale Peres rekl:Iran predstavuje nebezpeci procely svet a ne jenom pro nas.(
Iran zatim nem aat.bomby,Israel jich ma na 400 )Peresova rec prisle rychle v ten samy den ,co se dozvedlei ze iransky president napsal dopis presidentovi Bushovi,jako jejich nove reseni situace,je to dalsi dopis po 27 letech,co americky president obdrzel,rekl iransky mluvci vlady,Gholem-Hossein Elham.
Peres se nezminil ,jak se israel zachova pri pokracovani iranskeho nuklearniho programu a nebo zda to nebudou Americane,co udelaji prvni krok,pri situaci valky v Afganistanu a Iraku,ale ,kazdopadne zduraznil,ze Israel se pripoji ke kazde akci mezinarodniho charakteru proti Iranu.Perez rovnez vyzval Cinu a Rusko ,aby se pripojili k zapadnimu bloku v sankcich proti Iranu,tyto zeme by meli respektovat UN sekurity opatreni.( Nikdy Israel nerespektoval jedine narizeni UN )Jestlize ,svetove sili se spoji proti Iranu,tak nebude nutne pouzit armady,(Uz v roce 1933 sjednocovali svet ve valce -bojkotu,proti Nemecku )my muzem zabranit valce,jestlize bezpecnostni rada zasahne (*Uz mela zasahnout mnohokrate proti Israelu a nikdy nezasahla,proc by mela zasahnout ted ? )
-----------
Tento velmi zkraceny a volne prelozeny vynatek by mel stacit,z jednoho prosteho duvodu,ze to byli Spojene Staty Americke ,co dali Iranu na srozumenou,ze jednou budou bez oleje a tim ,ze se musi postarat o nahradni zdroj energie a navrhli jim atomovou elektrarnu ,ovsem s tim ,ze to budou oni,Spojene Staty Americke ,co ji postavi,coz se nestalo a Iran zadal tuto praci Rusku a to je podstata celeho problemu,nestavi e za americke dolary,tak je to spatne ,v pripade,ze elektrarnu delali Americane ,tak bychom dnes nemeli svet v zadnem nebezpeci a Israel by mel stazeny ocas mezi nohama a bylo by ticho.Podstata problemu neni v nebezpeci,ale v obchodnich manevrech,kdo z koho?
Takze ,celozidovska ,celosvetova propaganda bezi na plne obratky,vyrovnanim sil na atomovem zaklade je hrozba pro Israel ztratit sve doposavdni terroristicke chovani k arabskym sousedum,tak ,jak representuji na Palestincich.
Na druhe strane ,Israel podporuje hispance a Mexicany v jejich pravech akritisuje ,tak zvane ,pravicove strany z rassim...

Kráceno (Editor)

105325

10.5.2006 19:04

World according to Dan!!!

Vandal 206.?.?.?

Už delší dobu se příležitostný čtenář diskuzí na články ve Zvědavci nepobavil tak, jako vstupem jistého Dana na kolbiště amatérských mudrců vyměnujících si pod rouškou inkognita své, ne vždy nejzralejší politické názory. Čím víc se člověk ponoří do jeho nesouvislých, zpitvořených úvah, musí se ptát, je tohle skutečný člověk, nebo metamorfosa občana Leha snažící se pod novým nickem vyprovokovat židobijce? Je možné, že tento člověk vystudoval univerzitu a jestliže ano je takových v ČR víc? SVATÝ VÁCLAVE OPATRUJ NAŠI RODNOU ZEMI!!!
Už po mnoho let mě fascinovala jedna morálně/politická otázka, jak je možné,že nepatrné procento světové populace (kolem 2%)úzce navzájem spolupracujících Sionistů dokáže nahnat strach do myslí zbylých 98% ?
Nemá tohle chování někde paralelu v říši dalších živočichů v jejichž vývoji my, homo sapiens stojíme na nejvyšším šprycli? Po delším pátrání jsem něco podobného našel nikoliv u savců, ale doleji u hmyzu. A jaké to bylo překvapení zjistit, že se tento fenomenon v životě hmyzu studuje v DEPARTMENT OF LIFE SCIENCES AND ZLOTOWSKI CENTER FOR NEUROSCIENCE, BEN-GURION UNIVERSITY OF THE NEGEV, BEER SHEVA, ISRAEL 84105
libersat@bgumail.bgu.ac.il
O co v podstatě jde, že parasitická vosa Ampulex compressa loví švaby Periplaneta americana a bodne je svým žihadlem nejdřív do těla a po tom do hlavy.
První žihadlo má za úkol ochromit švábovi přední nohy, aby se nemohl bránit druhému žihadlu, které musí být vosou umístěno přesně do určité části mozku, které přivede švába do zombie-like stavu, v kterém se mnohonásobně větší a těžší šváb nechá doslova dovést vosou za svá tykadla do předem připraveného úkrytu, v němž pak vosa poklade vajíčka na švábův thorax poblíž otvoru způsobeným prvním žihadlem a tím se potom vosí larvy dostane do těla své oběti a za živa ji zkonzumují.
Tak milý Dane, my jsme ti švábi a tak jen musíme sionistickým vosám popřát LOVU ZDAR!

105539

11.5.2006 23:10

RE: World according to Dan!!!

Dan 86.?.?.?

Reakce na 105539

No, pokud jste historik, politolog, sociolog, antropolog, tak jistě vaše politické názory budou velmi zralé.
Pokud ne, tak kde berete oporu pro přesvědčení, že vaše názory jsou zralejší , politicky korektnější a objektivnější?
Čili že méně zpitvořené a více koherentní, než ty mé.
Já jsem technik. A vůbec nevěřím pohádkám, horoskopům, spikleneckým teoriím. To je dle mého samá utopistická konspirační teorie. Když nějaký šílenec (mám vzdělání v oboru fyzika, takže 100% odpovědně a zcela seriózně <b> vás všechny mohu explicitně ubezpečit, že předpovídání budoucnosti, tak jak jej provádějí věštci, astrologové a podobní pavědci je nesmyslné z každé stránky hodnoceno z pohledu exaktních věd</b> ) z vás vykládá z Nostradama a ostatní mu nadšeně přikyvují mě utvrzuje v přesvědčení, že pokud o jakoukoli seriózní a věcnou diskusi je předem odsouzen k nezdaru. Já zkrátka pohádkám nevěřím. Ty vaše šílené konspirační teorie o nadvládě Židovské rasy. Za celý svůj život jsem neměl ani náznak pocitu, že by mě ovládali Židé. Co víc, že menšina židů by ovládala celé dění na této planetě.
Je to celé nesmyslná pohádka z mého pohledu. Máte pro své tvrzení/přesvědčení nějaké relevantní důkazy? Prosím? Nebo je to pro vás fanatické dogma? Jako důkaz , samozřejmě, nepovažuji tvrzení, že ta a ta bohatá finanční skupina má ve svém čele toho a toho člověka s židovským původem. Myslím nějaký verifikovatelný důkaz.
Já totiž mám pocit, že máte vymyté mozky nějakou antisemitskou propagandou. Jak jsem se setkal s příznivcemi Vesmírných lidí, nebo scientologů, mormonů, tak vás stavím na stejnou úroveň. Vše to jsou dogmaticky, centrálně řízené organizace na hromadění kapitálu a vymývání mozků svých řadových pěšáků.
Nevyvracím fakt, že Židé, chtějí ovládnout svět. Kdo dnes nechce? Tuto aspiraci a touhu má jistě celá řada sekt a organizací/sdružení/nebo rodů. Kde jsou důkazy, že se to Židům podařilo.
Já jsem open-minded člověk a rozhodně nežiji v nějaké ulitě, že bych nedokázal přijímat/hodnotit a interpretovat informace z venčí. Je fakt, že v dnešní době je jen velmi těžké zhodnotit, která informace může být pravdivá a která je je jen fikce, mystifikace, fabulace, lež.
Kromě výše zmíněné byste si mohli uvědomit jeden fakt. Když vedle sebe postavíš Araba a Žida, tak nepoznáš rozdíl, mohli by si klidně podat ruce, protože to jsou blízcí příbuzní.
Ostatně všichni máme společného předka, všichni jsme potomci Adama, takže už od útlého věku nechápu, proč se lidé sortují a kastují podle příslušnosti k rodům. Proč tady píšete, že někdo někde dělá vykopávky, aby vyvrátil/potvrdil místo svých předků, když de facto všechni máme společné předky? Nejraději bych byl, kdyby mi někdo odpověděl aspoň na tento poslední odstavec.

105610

12.5.2006 3:29

RE: World according to Dan!!!

Ben Hur 70.?.?.?

Reakce na 105610

Obavam se Dane, ze vam na to nikdo z vasich oponentu neodpovi. V nejlepsim pripade svedou debatu uplne nekam jinam, nebot to co tu pisete oni nejsou schopni svym rozumem zvladnout. Je to proste pro ne moc slozite a vy se namahate zcela zbytecne.

105618

12.5.2006 4:55

RE: World according to Dan!!!

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Reakce na 105618

Proc by to melo byt tak slozite,kdyz Dan tvrdi ,ze vsichni pochazime z jednoho cloveka,takze si kladme otazku;Jak je mozne ,ze ,tak zvani zide,kteri nejsou zidy si dovoli o sobe tvrdit ,ze jsou Bohem vybrani,kdyz jsme udajne vsichni stejni.
Za druhe ,kdyz jsme stejni ,proc rabbini rikaji zidum ,ze zid je clovek-muz ,ale ostatni,co nejsou zide ,nejsou clovek,racte se presvedcit sam ,kazdy na svou "pest".
Jak muze Dan mluvit o spravedlnosti a nikomu nic neoplacet,kdyz zide sami tvrdi ,oko za oko,zub ,za zub,ovsem v tom pripade mysli,jen je kdyz nekdo prvni uderi,naprosto neprijimaji,kdyz oni uderi,ze by jim to nekdo mohl vratit,to je uz podle jejich Talmud nepripustne a tresta se smrti.
To jen par prvnich otazek,Dan mluvi a dava priklad komunismu,asi vubec nevi ,kdo to byl Marx a kdo zid Lenin-Skrul,ze ten komunismus ,co jej okradl ,je vynalez zidovstva ,tak zvaneho,ale v podstate chazarove,co se nasilim ,terrorem,vrazdenim nacpali do Palestiny a Dan si mysli,ze to je spravne a ze se s tim Palestinci maji,podle nej smirit,prosim ,atnesiri tuhle theorii,mohli by se mu do baraku nastehovat mozna cikani s tim ,ze jim do toho nem aale vubec co mluvit.
V zapadnim svete plati pravidlo,jestlize nekdo ziska cizi majetek,treba i koupi,jako napriklad kradene auto a policie to zjisti,tak musi auto bez nahrady skody vratit puvodnimu majiteli.Tim ,chci rici ,ze vsechno na co Dan dela a buduje ve svem soukromi,podle jeho nazoru,muzou prijit dalsi komunisti a zase si trochu pomoc z jeho prace,coz ,zide delaji kde jen muzou,nebot kdejaky velky podvod ,tak jsou tam zide vzdy u toho a jakmile neni vyhnuti a spravedlnost uz musi zasahnout,protoze veci nejdou ututlat,tak si vzdycky vzpomenou na svuj rozdil od ostatnich kriminalniku -podvodniku a chteji extra zachazeni s prihlednutim ,ze jsou zide a tak dale ,tudiz sami se zcela vylucuji od ostatnich lidi,udajne vsech stejnych,nakonec odskodneni Nemecka za udajnych sest milionu,jez nikdy nebylo dokazanych a kdo to chce dokazat ,tak jej zavrou,v ramci te lidske spravedlnosti,kde zide ovladaji zakony jen a jen pro sebe a ne pro nekoho jineho,myslite ,ze nemam pravdu,tak kde mame svobodu projevu a demokraticke pravo ,kdyz nejsme stejni,kdyz jini ,maji vic prava nez ti ostatni.Nakonec ,komunismus nas poucil ,kdo jaka prava ma, nebo snad ne?

105619

13.5.2006 21:08

RE: World according to Dan!!!

jiri pechacek 217.?.?.?

Reakce na 105619

mily bobiku,lenin byl zid asi z jedne ctvrtiny, ze trictvrtin byl rus. vy jste jeste vetsi antisemita nez nacisti! radeji vice studejte dejiny (ne jenom nacisticke revizionisty xindla cyndla a irvinga)- pokud jste takovy antikomunista, tak to moc neprehanejte s podporou palestincu. kteri byli pred rozpadem SSSR milacky RVHP a celeho pokrokoveho, lidovedemokratickeho sveta kam mentalne patrite zrejme i vy pane!

105750

15.5.2006 4:01

RE: World according to Dan!!!

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Reakce na 105750

http://images.google.com.au/images?q=tbn:9NYPoPh0-0QJ:pantransit.reptiles.org/images/1996-07-28/lenin.png

Lenin ,nebyl zadny ctvtecni zid,misheling ,jak je nazyvali Nemci,ale stoprocentni zid po zidovske matce,samozrejme ,ze zide ukryvali
Scrull-Blank zivotopis,nebot i jeho bratr co byl ve spiknuti zavrazdit cara ,pusobi v neprospech zidu i pri vsech tech zmenach na krestanska jmena.
Takze,doporucuji knihu v anglictine LENIN life and legaci od pana Dmitri Volkogonov-a,ktery se zabyval touto zidmi vykonstruovanou povesti revolucionare, falesneho delnickeho vudce jez delnikum rozumi,kde na strane 8-9 primo rika o "Zhitomir meshchanin MOISHE BLANK.Lenin -Blank stravil roky ve Svycarsku v penzionu,kdo to platil,to zatim historici nevysvetlili,ale ,pochazel z bohate rodiny,meli pozemky a ne male,kdyz ve svem zapalu likvidoval kulaky,tak rodna strana zamlcela ,jejich bohatstvi.Kdyby Lenin _Blank zil dnes ,tak podle zakona Israelu se mohl ,co by zid vratit do Israelu ,co by Israelsky obcan,ale to nebylo v planu "revolucionaru".Lenin naridil zlikvidovani carske rodiny,Lenin ridil zatykani a rychle soudy nad kazdym ,kdo se nechtel zucastnit revoluce ,Stalin jen prevzal jiz zcela zabehnutou smrtici masinerii od sklepeni LUBIANKY az po tabory Gulag, spravne odhaduji historici smrt 100 milionu ruskych pravoslavnych obcanu, z 520 ,tak zvanych revolucionaru-bolseviku bylo 487 zidu u ostatnich vzhledem zmenenych jmen a zakryvanim puvodu se nepodarilo urcit jejich "nabozenstvi".Takze ,tak zvana ruska revoluce ,vubec nebyla ruskou,ale zidovskou,kdyz Trocky-Bronstein se plavil z New Yorku s 300 zidy delat prevrat za zidovske penize z banky Kuhl - Loeb & Co,jez pozdeji poslali dalsi penize do zidovske banky ve Svedsku v castce $ 50 000 000.Dodnes se potomci teto banky chlubi ,ze financovali "ruskou " revoluci,na odmene bolseviku-zidu,zbohatli z carskeho pokladu ,jez jim padl do rukou.Lenin-Blank byl i agentem Nemecke tajne policie,coz se vedelo rovnez,proto Nemci pomohli temto zidum project v zapecetenem vagonu do Ruska,kde byl okamzite oznacen za zradce, jako spion ve prospech Nemecka a dodnes to nemuzou vyvratit.
http://www.picturehistory.com/images/products/1/2/8/prod_12859.jpg

105874

15.5.2006 5:11

RE: World according to Dan!!!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105750

Mno, kdyz se na cely problem podivam geopoliticky, tak sionisti to jako vzdycky hrali na vsechny strany od vystrelu Aurory az po Stalina byl za antisemitismus v SSSR trest smrti. Pravda pak se to trochu muselo zmirnit, ale vice mene se na kontrole Ruska nic moc nezmenilo az do perestrojky. Putin ma svou mocenskou zakladnu, o kterou se opira. Ti co mu jdou z cesty nechava na pokoji, ti co mu z cesty nejdou "zamete" jako treba Chodorovskeho, dela to jednim metrem padni komu padni. Vliv 2% na chod USA nema cenu rozebirat. Pravidelna kazdorocni pomoc radove v miliardach $, technologicka podpora, politicky uklid rezoluci v OSN pomoci americkeho veta... Pokud jde o podporu komunismu, tak Palestinci oproti cele stredni a vychodni Evrope jaksi nebyli satelity SSSR, Vicemene vsichni co jsme se nepostavili rezimu "dle vasich rozumovych pochodu" patrime mezi komunizmem infikovane mentosky. A pokud jde o infiltraci do ruznych struktur hostitelskych zemi deje se to pres vyberova rizeni napr. na universitach, ruznych uradech politicke strany ... Licence a stempl ci ruzne schvalujici komise mohopu byt nebezpecna zbran. Tady skupinova strategie na etnickem zaklade vede jednoznacne k dominanci neodpovidajici statistickemu zastoupeni v populaci. To vite, kdyz Hus prosadil na Karlove universite vetsi vahu pro ceske hlasy, kazdy rozeznal bezpecne Nemce od Cecha, ktery stat by pripustil aby vzdelani v domaci zemi kontrolovali cizinci. Vzdelani, finance, media, celebrity, politika to je to, co utvari moc. Dulezitejsi vsak je skryta kontrola a ta se efektivne provadi, tak ze se presunem malych skrytych mechanismu davaji do pohybu giganticke sily s obrovskou setrvacnosti. Pokud si nedokazeme uchovat v oblastech, ktere jsem vyse jmenoval nezavislost staneme se postupem casu otroky. A na zaver jeste jedna vec, to osloveni typu "bobiku" se mne nelibi, takze pokud se nechcete dockat odpovidajici reakce, tak si dejte pro priste majzla!

105877

16.5.2006 5:21

RE: World according to Dan!!!

eugen 160.?.?.?

Reakce na 105877


>Vzdelani, finance, media, celebrity, politika to je to, co utvari
>moc.
i ja,znacne proizraelsky,rikam,ze mimo jejich zemi je nepripustne aby zide v hostitelskych zemich zastavali jakekoliv vyznamnejisi posty ve statni sprave a v mediich neb oni holt nejsou schopni to nezneuzivati proti vetsinovemu obyvatelstvu a ve svuj prospech.

105988

16.5.2006 19:27

RE: World according to Dan!!!

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 105988

Přidal bych cyklisty...

106039

17.5.2006 1:56

RE: World according to Dan!!!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 106039

Mno je to divny, ale ve sportu jim to moc nejde. Mno, mozna imigracni vlny ze zahranici treba Z Ruska postavi Tel Aviv na nohy. To vite takovy krasobrusleni muzou hodne dokurvit rozhodci, ale v atletice uz to jde dost ztuha. [mrknutí jedním okem]

106102

12.5.2006 6:40

RE: World according to Dan!!!

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 105618

Jo, Dane, jděte na Nezvědavce, tam vám odpoví...ale pozor, abyste se náhodou názorově nelišil od pana Hura! To se netrpí! Demokracii si tam rozvracet nenechají!

105624

12.5.2006 6:56

RE: World according to Dan!!!

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 105610

>Já jsem technik. A vůbec nevěřím pohádkám... (mám vzdělání
>v oboru fyzika, takže 100% odpovědně a zcela seriózně <b>
>vás všechny mohu explicitně ubezpečit...z každé stránky hodnoceno z
>pohledu exaktních věd</b> )... Já zkrátka pohádkám nevěřím... Je to celé >nesmyslná pohádka z mého pohledu. Máte pro své tvrzení/přesvědčení >nějaké relevantní důkazy? Prosím?...Myslím nějaký verifikovatelný >důkaz...Já jsem open-minded člověk a rozhodně nežiji v nějaké
>ulitě, že bych nedokázal přijímat/hodnotit a interpretovat
>informace z venčí...
Předchozím jste nad slunce jasněji prokázal, že jste vzdělanec, inteligent a exaktní vědec. Ale teprve tím posledním odstavcem o tom společném předku Adamovi, na který si ždáte odpovědi, jste tomu příkladně vědecky vylízal prdel:
>Ostatně všichni máme společného předka, všichni jsme
>potomci Adama...

105625

14.5.2006 7:58

A proč si Izrael půdu od Palestinců jednoduše nekoupí ???

V3S 83.?.?.?

A proč si Izrael půdu od Palestinců jednoduše nekoupí ??? Šlo by to vůbec ??? Jeden kilometr čtvereční pouště za milion dolarů, to by šlo, ne ??? [smích]

105781

14.5.2006 12:28

RE: A proč si Izrael půdu od Palestinců jednoduše nekoupí ???

Dan 86.?.?.?

Reakce na 105781

Osobně si myslím, že Palestincům nejde o půdu, jako spíše o setrvalý boj, kterýžto představuje jedinou hodnotu, kterou oni uznávají a ovládají.
dle mého skromného a nepodloženého názoru se domnívám, že i kdyby se Izrael stáhnul a vybudoval si stát někde v Keni, nebo Argentině (jak se dříve uvažovalo), že Palestinci si najdou jiný cíl a nepřestanou teroristicky útočit proti západu. Oni jsou závislí na potravinové pomoci, na finanční pomoci, na podpoře celého světa, sami nejsou schopni ani být soběstační, co se týká potravin, ani nejsou s to si je za něco nakoupit, protože peníze bez podpory nemají. Největší chyba nás všech- zemí bývalého sovětského bloku- byla, že jsme Arabům do jejich spřátelených zemích posílali zbraně a munici. To je stejná chyba jako i u USA v tomto i případě, i např. v dovážení zbraní do Afriky. Ukázalo to celé 20. století, jakmile dáme černochům, nebo Arabům do rukou zbraně nikdy to neskončí dobře. Oni ani nic jiného neumí, než obsluhovat ty své kalashnikovi.

105798

14.5.2006 13:36

RE: A proč si Izrael půdu od Palestinců jednoduše nekoupí ???

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 105798

Dane, nejste vy tak trochu rasista? Arab, černoch=vrahoun?

Já se nezastávám (v Israelsko-Palestinském konfliktu) ani jedněch, protože obě strany udělaly a stále dělají jednu kravinu za druhou...

105803

14.5.2006 13:52

RE: A proč si Izrael půdu od Palestinců jednoduše nekoupí ???

Dan 86.?.?.?

Reakce na 105803

Nejsem rasista. Rasismus je jakási víra v nadřazenost nějaké rasy. Nemyslím si, že by nějaká rasa byla nadřazená. Pouze si myslím, že konkrétně např. Arabové a Černoši jsou velmi nezodpovědné rasy/národy.
Máte jiný názor? Podívejte se do většiny zemí afriky, vždyť jak se tam vraždí navzájem je dost hrozné. Příčinou toho jsou bývalé země sovětského bloku , které spřáteleným zemím posílali zbraně a munici. A také zbrojařské firmy USA, které prodají zbraně kaýždému kdo zaplatí.
To samí Arabové, dej Arabům do ruky zbraně a budou vraždit jeden druhého a všechny ostatní. Proboha, vždyť se podívejte na záběry třeba televize z nějakých arabských zemí, oni když mají nějakou demonstraci, průvod, tak nad hlavou drží zbraně a střílí do vzduchu, to je dle mého hrozné. Tohle není vidět nikde jinde an světě. Ani v Evropě, ani v USA, kde je normální mít zbraň, ani třeba v zemí Latinské ameriky.
Kdybychom jim tam nikdy neposílali zbraně, ani neprodávali, tak akorát pěstují pšenici, nebo se mydlí klackama, namísto ostré munice. Protože by si, samozřejmě, sami žádnou zbraň nikdy nevyrobili.

105804

14.5.2006 15:08

RE: A proč si Izrael půdu od Palestinců jednoduše nekoupí ???

YAMATO 62.?.?.?

Reakce na 105804

Rasismus je i to, když nějaké rase šmahem přihodíte nějaké vlastnosti. Vadí vám zde nadávky na Židy (mě taky), ale zároveň nadáváte podobně zase jiným...

Nezapomeňte, že mimo zbraní tam velmoci úspěšně vyváželi i politiku, posílali poradce, podporovali ledaskoho atd. atd...

Mimo to mnoho částí Afriky (nejen) bylo vytrženo z úrovně středověku, starověku a někdy dokonce až pravěku do moderní doby...to, co se třeba v Evropě vyvíjelo tisíce let, to jim chybí...

Dejte bílým do rukou zbraně a motiv...a vraždí stejně, jako jiné rasy...ostatně těch příkladů je tak strašně moc, že nemá cenu jednotlivé vypichovat.

105816

14.5.2006 16:21

RE: A proč si Izrael půdu od Palestinců jednoduše nekoupí ???

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 105816

Jó Afrika, na tu se to dobře svádí. Napřed se tam jezdí skoro sto let pro otroky, pak se to zkolonizuje, udělají se z nich otroci doma, a když se to musí zrušit, tak se jim hoděj nějaký pušky a vyřešte si to sami. Po tak dlouhý době násilnýho zasahování by museli bejt afričani samí svatý aby se nepoprali, zvlášť když se to ještě bude nenápadně podporovat. Kdyby tam dneska nebylo ještě tolik nerostnýho bohatství, tak bychom se ale na ně vyprdli. Ale za všechno si můžou sami.

105820

15.5.2006 5:15

RE: A proč si Izrael půdu od Palestinců jednoduše nekoupí ???

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 105781

Mno mozna nechteji prodavat, protoze v Israeli si nikdo mimo Israelce nema pudu pravo koupit. Dokonce ani tu co Israel Palestincum, kteri uprchli pred terorem zkonfiskoval. To je tusim korektni slovo pro situaci, kdy krade stat. Jeste se tomu samemu rika znarodneni, zalezi od jakeho -ismu se na to clovek koukne.

105878

Příspěvků: 108

08.05. 10:53 TT  Rozumnej článek
11.05. 00:58 Pavel  RE: Rozumnej článek
08.05. 13:41 Petr Gejdoš  Jerusalém je úhelným bodem naší budoucnosti..
08.05. 17:05 eugen  RE: Jerusalém je úhelným bodem naší budoucnosti..
08.05. 16:16 Peter Veliky  Izrael vcera hrube a nasilim vyhodil svou vlastni rasu
08.05. 17:53 Petr Gejdoš  RE: Izrael vcera hrube a nasilim vyhodil svou vlastni rasu
08.05. 21:21 jozin z bazin  RE: Izrael vcera hrube a nasilim vyhodil svou vlastni rasu
09.05. 02:33 Rene Bartosek  RE: Izrael vcera hrube a nasilim vyhodil svou vlastni rasu
10.05. 17:46 jozin z bazin  RE: Izrael vcera hrube a nasilim vyhodil svou vlastni rasu
08.05. 16:58 eugen  no,
08.05. 17:39 Vodník  oni jsou to absolutne,bezkonkurencne nejlepsi co tam kdy bylo i co by tam byti vubec mohlo
08.05. 18:27 eugen  RE: oni jsou to absolutne,bezkonkurencne nejlepsi co tam kdy bylo i co by tam byti vubec mohlo
08.05. 20:59  RE: oni jsou to absolutne,bezkonkurencne nejlepsi co tam kdy bylo i co by tam byti vubec mohlo
09.05. 02:38 Rene Bartosek  RE: oni jsou to absolutne,bezkonkurencne nejlepsi co tam kdy bylo i co by tam byti vubec mohlo
09.05. 13:11 hmm  RE: oni jsou to absolutne,bezkonkurencne nejlepsi co tam kdy bylo i co by tam byti vubec mohlo
10.05. 02:11 eugen  RE: oni jsou to absolutne,bezkonkurencne nejlepsi co tam kdy bylo i co by tam byti vubec mohlo
08.05. 18:25 Petr Gejdoš  RE: no,
08.05. 19:20  RE: no,
08.05. 20:45 Vladimír Stwora  RE: no,
08.05. 23:29 eugen  RE: no,
09.05. 13:10 hmm  RE: no,
09.05. 17:09 Vanguard  RE: no,
10.05. 04:53 Rene Bartosek  RE: no,
10.05. 10:05 Vanguard  RE: no,
10.05. 10:27 hmm  RE: no,
10.05. 10:39 VaclavK  RE: no,
10.05. 11:43 Vanguard  RE: no,
10.05. 11:53 VaclavK  RE: no,
10.05. 12:07 Vanguard  RE: no,
10.05. 12:18 VaclavK  RE: no,
10.05. 10:42  RE: no,
10.05. 16:40 Pavel -Čert- Němec  RE: no,
10.05. 16:55 Vanguard  RE: no,
11.05. 20:34 eugen  RE: no,
12.05. 01:50 Rene Bartosek  RE: no,
12.05. 08:05 Jiří Táborský  RE: no,
12.05. 16:18 eugen  RE: no,
13.05. 06:32 Jiří Táborský  RE: no,
10.05. 11:00 Petr Gejdoš  RE: no,
11.05. 18:07 šona  RE: no,
12.05. 16:03 Antiseptik  RE: no,
13.05. 08:29 šona  RE: no,
11.05. 01:14 Rene Bartosek  RE: no,
11.05. 15:56 hmm  RE: no,
12.05. 01:57 Rene Bartosek  RE: no,
11.05. 17:34 Antiseptik  RE: no,
02.06. 13:19  RE: no,
09.05. 00:28 Dan  Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 00:58 Vodník  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 02:49 Dan  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 13:25 hmm  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 16:39 Dan  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
10.05. 03:12  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 16:41 Dan  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
10.05. 05:04 Rene Bartosek  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
10.05. 10:43 hmm  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 02:51 Dan  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 07:11 Misu  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 14:15 Vodník  Souhlas s misu:
09.05. 14:34 SandWalker  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 16:48 Dan  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
10.05. 05:12 Rene Bartosek  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
10.05. 05:03 Ben Hur  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 15:39 Emma Bovary  Nezávislý člověče
09.05. 16:05 peter veliky  ..Palestinci, ze školy a jsou to nevzdělaní hluční a nebezpeční barbaři..
09.05. 01:10 Ben Hur  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 06:09 Lev.  Jak to vidí nenavistny člověk - Ben Hur
10.05. 22:03 Ben Hur  RE: Jak to vidí nenavistny člověk - Ben Hur
10.05. 23:55 Lev.  RE: Jak to vidí nenavistny člověk - Ben Hur
09.05. 02:47 Rene Bartosek  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 03:02 Dan  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 07:56 M.E.  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 16:56 Dan  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
10.05. 05:19 Rene Bartosek  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 13:37 hmm  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 14:56 SandWalker  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 15:02 Rene Bartosek  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 17:42 Dan  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
10.05. 05:24 Rene Bartosek  RE: Jak to vidí nezávislý člověk
09.05. 06:28 Robert Nohejl  Nevzdelanost ,tak zvanych krestanu je uzasna,neznaji ani svou bibli,pisi o necem o cem nic v praxi nevi.
09.05. 12:55 Dan  RE: Nevzdelanost ,tak zvanych krestanu je uzasna,neznaji ani svou bibli,pisi o necem o cem nic v praxi nevi.
11.05. 16:37 Mipam  Palestine Is Still the Issue
11.05. 17:37 Antiseptik  RE: Palestine Is Still the Issue
12.05. 14:58 Mipam  Ad 'všeobecné mlčení'
09.05. 12:56 Dan  RE: Nevzdelanost ,tak zvanych krestanu je uzasna,neznaji ani svou bibli,pisi o necem o cem nic v praxi nevi.
10.05. 04:09 Robert Nohejl  RE: Nevzdelanost ,tak zvanych krestanu je uzasna,neznaji ani svou bibli,pisi o necem o cem nic v praxi nevi.
10.05. 05:27 Rene Bartosek  RE: Nevzdelanost ,tak zvanych krestanu je uzasna,neznaji ani svou bibli,pisi o necem o cem nic v praxi nevi.
25.05. 12:45 sid  RE: Nevzdelanost ,tak zvanych krestanu je uzasna,neznaji ani svou bibli,pisi o necem o cem nic v praxi nevi.
09.05. 07:30 Robert Nohejl  Israel ma atomove bomby ,ale nebezpeci je od Iranu,ktery nema zatim nic a svet je oblbovan.
10.05. 19:04 Vandal  World according to Dan!!!
11.05. 23:10 Dan  RE: World according to Dan!!!
12.05. 03:29 Ben Hur  RE: World according to Dan!!!
12.05. 04:55 Robert Nohejl  RE: World according to Dan!!!
13.05. 21:08 jiri pechacek  RE: World according to Dan!!!
15.05. 04:01 Robert Nohejl  RE: World according to Dan!!!
15.05. 05:11 Rene Bartosek  RE: World according to Dan!!!
16.05. 05:21 eugen  RE: World according to Dan!!!
16.05. 19:27 YAMATO  RE: World according to Dan!!!
17.05. 01:56 Rene Bartosek  RE: World according to Dan!!!
12.05. 06:40 YAMATO  RE: World according to Dan!!!
12.05. 06:56 Jiří Táborský  RE: World according to Dan!!!
14.05. 07:58 V3S  A proč si Izrael půdu od Palestinců jednoduše nekoupí ???
14.05. 12:28 Dan  RE: A proč si Izrael půdu od Palestinců jednoduše nekoupí ???
14.05. 13:36 YAMATO  RE: A proč si Izrael půdu od Palestinců jednoduše nekoupí ???
14.05. 13:52 Dan  RE: A proč si Izrael půdu od Palestinců jednoduše nekoupí ???
14.05. 15:08 YAMATO  RE: A proč si Izrael půdu od Palestinců jednoduše nekoupí ???
14.05. 16:21 Antiseptik  RE: A proč si Izrael půdu od Palestinců jednoduše nekoupí ???
15.05. 05:15 Rene Bartosek  RE: A proč si Izrael půdu od Palestinců jednoduše nekoupí ???

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

81

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 114 čtenářů částkou 28 490 korun, což je 81 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Djokovič pomstěn!26.01.22 16:26 Srbsko 0

Muskova firma začne na lidech testovat implantování čipů do mozku26.01.22 16:23 USA 0

USA se dostaly do dluhu, který je nesplatitelný v normálních horizontech26.01.22 15:10 USA 0

Rusko tento týden rozhodne o rozmístění jaderných zbraní ve Venezuele25.01.22 21:08 Venezuela 0

Proč je česká elektřina pro Čechy tak drahá?25.01.22 18:06 Česká republika 2

Mluvčí ministerstva zahraničí Price: USA nebudou Rusku ustupovat v otázce bezpečnostních záruk25.01.22 07:41 USA 0

Jak Britové dodávají na Ukrajinu zbraně24.01.22 19:23 Británie 5

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 1

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 5

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 4

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 2

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
24,48 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,56 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,99 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,34 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 768,27 Kč
1 unce stříbra
516,11 Kč
Bitcoin
830 258,70 Kč

Poslední aktualizace: 26.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 627