Diskuze k článku

Oranžoví a velká šachovnice

Příspěvků 20

28.1.2005 7:04

Oranžoví a velká šachovnice

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Nemohu pochopit,jak nekdo z USA muze kontrolovat ,co je spravneho a co ne na Ukrajine ve volbach ,kdyz v USA se deje jeden volebni podvod za druhym a jeste k tomu priznaly "Americke noviny" ,ze investovali na proamerickeho kandidata 56 milionu dolaru.
Mam silny dojem ,ze si otevrene z lidi delaji blazny a sesebepotesenim sleduji to bezhlave stado reaguje presne tak ,jak oni predpokladaji.Kde ,jaka demokracie v kdejakym stadem je jenom demokratickym hnojistem,kde se na lidi-volice vubec nehledi a navic se jim smeji do oci,jak to snimi hraji.Kdyz veskere ty tak zvane demokraticke volby jsou jen volbamy velkeho kolotoce dollaru o cem mate moznost slyset kazdy den pred volbami,jak uz mnozi podotkli nejde o to ,koho lidi voli a kolik hlasu mu daji,jde o to ,ti co to pocitaji,kolik hlasu mu daji.Tohle vubec nema nic spolecneho s demokracii a nebo to je naprosto jina demokracie ,kterou si sami vlivni a bohati udelali pro sebe, to je vysmech vsem tem zakonum co jen jich clovek nadelal,clovek s trochou rozhledu nemuze prece zkocit na tento "spek" i kdyby se poplatna media pretrhly v propagande sebevic.

41719

28.1.2005 9:53

Oranžoví a velká šachovnice

Zdeněk 195.?.?.?

1)Vždy jsem si myslel, že se na Ukrajině mluví ukrajinsky, takže Rusko a Ukrajina nemají společný jazyk. To, že jim ho tam rusové implantovali je věc druhá. Ale protože znám několik ukrajinců, tak vím že rusy mají rádi asi tak jako mi češi národy které nás kdy okupovaly (rusy, němce). Takže si nemyslím, že kromě ekonomických vazeb by Ukrajina nějak zvlášť lpěla na spojenectví s Ruskem.

2) To je divné, že atomové zbraně vlastní kromě Ameriky už jen státy v Eurasii, s výjímkou Austrálie jiný světadíl neznám.

41728

28.1.2005 16:48

RE: Oranžoví a velká šachovnice

Peci 62.?.?.?

Reakce na 41728

No pokud je mi znamo, atomove zbrane vlastnila, mozna stale vlastni i Jihoafricka Republika. Minimalne v roce 1993 prohlasili, ze vyvinuli omezeny jaderny arzenal, ktereho se nasledne zbavili.

41759

28.1.2005 16:56

RE: Oranžoví a velká šachovnice

Adapa 213.?.?.?

Reakce na 41728

Pane Zdeňku,
já bych řekl, že Ukrajina je takový pel mel... V minulosti se o toto území přeli Poláci s Rusy a částečně Krymskými Tatary. Takže to věčně leželo někde na okraji nějaké říše.
Já jsem na Ukrajině byl kdysi hodně, hodně dávno, ještě v dobách SSSR. Ale co si pamtuji tak v té době tam většina lidí mluvila rusky. A také dnes určité oblasti na východě Ukrajiny mají mnohem blíže k Rusku než k západní části Ukrajiny.
A co se týče světadílů, jen bych se zeptal a co třeba Afrika? Tento světadíl neznáte? [smích]

41760

28.1.2005 10:16

Oranžoví a velká šachovnice

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Někdo zvoní klíčema, někdo šustí šátky,
někdo chodí ze předu někdo zadem vrátky.
Nemá cenu klíčem zvonit ani šátkem šustit,
nejlepší je z vrtulníku k tribuně se spustit.
Hřímat k lidu Ukrajiny, že to bude skvělé,
jak lid prostý osvobozen splní plány smělé.
Už je vidím skotačit pod zelenou májkou,
nohy stále ve sračkách,jen pod jinou vlajkou.

S těma co mluvím v Praze, tak ti moc oranžovými šátky nešustili,
a cenzurovanými slovy se nelichotivě vyjadřovali(k oběma kandidátům) Ahoj při dalších pravých,lidových, plyšových,manšestrových a sametových revolucí Nafťák.

41729

28.1.2005 19:59

RE: Oranžoví a velká šachovnice

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 41729

Nafťák opět skvěle zabodoval!
Mám tě rád,ty poeto!!!

41769

28.1.2005 14:01

Oranžoví a velká šachovnice

zrzek 147.?.?.?

Clanek se mi libil, akorat jsem se misty trochu ztracel [smích]. Do teto tematiky moc nevidim a myslim, ze podobne na tom bude vice lidi. Mozna by autor mohl nektere udaje lepe popsat, aby byli srozumitelnejsi i pro nezasvecene. Treba s temi smery, kterymi potece ropa, mi to trosku uniklo.

Ale jinak zajimavy, opravdu. Myslenky, ktere me nenapadnou - prezident USA by ze me asi byt nemohl [velký smích] .

41739

28.1.2005 19:06

Oranžoví a velká šachovnice

v.novotny vita (tečka) nov (zavináč) worldonline (tečka) cz 195.?.?.?

Taky jsem nepochopil, jak může prozápadní (či proamerická) Ukrajina ovlivnit dodávky ruské nafty do Číny. Pokud by omezovala tok ropy směrem na západ do EU (proč by to dělala, když za tranzit se platí ?), o to víc by se Rusko orientovalo na trh čínský a indický (tvrdou měnu obě země mají a poptávku asi neomezenou)a obě země leží na opačném konci Ruska než Ukrajina.

41766

28.1.2005 20:23

Oranžoví a velká šachovnice

Lojza 70.?.?.?

No pane Petr Luc, neda se nic delat. Oni ti dobraci
"moscali co vsjo zabrali ", nejsou velkyma pratelama
Ukrajincu. Vybili jich dost. Rika se, ze az 15 milionu.
Proto se jim moc nedivte, ze radeji se priklonili k
opravdove demokracii. Nebo aspon te, kterou hlasa Putin.
Uz jste si nejdy prostudoval, jak se vedlo lidem na Ukra-
jine od roku trebas 1918. Co delali, kdyz tam prisli nemci
v roce 41. Kolik lidi zmizelo v gulagoch po 45 roku. Ze ne?

41771

28.1.2005 22:57

Oranžoví a velká šachovnice

SiNuHeT 62.?.?.?

To už je trochu paranoidní, na základě trasy několika ropovodů odhadovat vývoj politických vztahů ve světě, ne?

41781

28.1.2005 23:14

Oranžoví a velká šachovnice

Karel z Čech 212.?.?.?

S novým pánem zpravidla přicházejí i nové berně.
Pochybuji, že Ukrajinci na změně orientace svého státu vydělají, spíše naopak. Pro EU má Ukrajina význam jen jako přidružená země. O její členství si myslím nebude žádný zájem. Pokud by vstoupilo Turecko a Ukrajina, tak v hlasovací mašinérii UE význam současných největších států značně poklesne. O to Německo ani Francie nebudou mít zájem. Ukrajincům zbydou jen oči pro pláč.

41784

29.1.2005 3:56

Oranžoví a velká šachovnice

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Nakolik jsou Americane uzitecni idioti?
Less than an hour after the attack, Israel told Washington its forces had committed a 'tragic error.' Later, Israel claimed it had mistaken 'Liberty' for an ancient Egyptian horse transport. US Secretary of State, Dean Rusk, and Joint Chiefs of Staff head, Admiral Thomas Moorer, insisted the Israeli attack was deliberate and designed to sink 'Liberty.' So did three CIA reports; one asserted Israel's Defense Minister, Gen. Moshe Dayan, had personally ordered the attack.

In contrast to American outrage over North Korea's assault on the intelligence ship 'Pueblo,' Iraq's mistaken missile strike on the USS 'Stark,' last fall's bombing of the USS 'Cole' in Aden, and the recent US-China air incident, the savaging of 'Liberty' was quickly hushed up by President Lyndon Johnson and Defense Secretary Robert McNamara.

The White House and Congress immediately accepted Israel's explanation and let the matter drop. Israel later paid a token reparation of US $6 million. There were reports two Israeli pilots who had refused to attack 'Liberty' were jailed for 18 years.
Surviving 'Liberty' crew members would not be silenced. They kept demanding an open inquiry and tried to tell their story of deliberate attack to the media. Israel's government worked behind the scenes to thwart these efforts, going so far as having American pro-Israel groups accuse 'Liberty's' survivors of being 'anti-Semites' and 'Israel-haters.' Major TV networks cancelled interviews with the crew. A book about the 'Liberty' by crewman James Ennes' was dropped from distribution. The Israel lobby branded him 'an Arab propagandist.' Jak poucne,ze ano,ale jen pro nektere,ted jim vladnou.

41800

30.1.2005 0:55

Oranžoví a velká šachovnice

google 217.?.?.?

velmi zaujimavy zastupca sirenia zapadnej demokracie je popisany v tomto clanku:
http://lidovky.centrum.cz/svet/clanek.phtml?id=326134

41865

30.1.2005 7:43

RE: Oranžoví a velká šachovnice

Lev 82.?.?.?

Reakce na 41865

....... a pak, ze pry buzeranti, "nejsou" statu, nebezpecni !! [chechtot] [chechtot] Hlavne, kdyz je, homouse, zakony dnesni doby chrani a zastavaji se jich. Stejne asi tyto zakony odhlasovavaji buzeranti !, jinak to neni ani mozne.

41890

30.1.2005 11:49

Oranžoví a velká šachovnice

Luc Petr tramp (zavináč) wanadoo (tečka) fr 82.?.?.?

Zdenìk - Vždy jsem si myslel, že se na Ukrajinì mluví ukrajinsky, takže Rusko a Ukrajina nemají spoleèný jazyk

Mají. V¹ichni Ukrajinci umí slu¹nì rusky a Janukoviè slíbil, ¾e vyhlásí ru¹tinu úøedním jazykem Ukrajiny. V¹ichni známí spisovatelé, s výjimkou ©evèenka, tam psali rusky. Nejvìt¹í z nich, Gogol, pokládal ukrajin¹tinu jen za místní dialekt ru¹tiny. Podobnì velikán Ján Kollár nepsal slovensky, nýbr¾ spisovnou èe¹tinou...

Teï asi si udìlám hodnì nepøátel : [smích]
Najdìme si na Hané, na Moravském Slovácku, ve Slezku, v Chodsku a jinde nového ©túra a vytvoøme nové národy ! Budeme aspoò mít víc lidí v Bruselu, nebo» ka¾dý dokument z ka¾dého jazyka se musí pøekládat do v¹ech ostatních...

V. Novotný - jak mùže prozápadní Ukrajina ovlivnit dodávky ruské nafty do Èíny ?

To nemù¾e, ale Èína poèítá se zvý¹ením dodávky od Kaspického moøe (existující ropovod do Èíny je nepostaèující). Z Baku teèe ropa pøes Èeèensko, to je pro Rusy nevýhodné. Amerièani postavili odboèku pøímo do Turecka.

Dokud Èína vidí, ¾e pánem v ropných oblastech jsou USA, je více svolná k jejím návrhùm. A také pomáhá hradit americký deficit u¾ tím, ¾e svou mìnu spjala s dolarem.

Zrzek - s temi smery, kterymi potece ropa, mi to trosku uniklo.

Na smìru v podstatì nezále¾í, zále¾í na tom, KDO o tom rozhoduje. Je-li to Bush, pro Rusko vzniká vá¾né trauma, nebo» historicky první ruský stát mu uniká. Putin má chu» se bránit, nebo» strach z obklíèení je nebezpeèná vìc.

Naf»ák - Už je vidím skotaèit pod zelenou májkou, nohy stále ve sraèkách, jen pod jinou vlajkou.

Pìkná básnièka a skvìle vysti¾eno. Bravo !

Adapa - o toto území pøeli Poláci s Rusy a èásteènì Krymskými Tatary

A s Rakouskem, jemu¾ patøila Haliè, která sní o návratu do Evropy. Muslimských Tatarù je dnes mizivá men¹ina, ale rychle se mno¾í a po èase Krym bude nové Kosovo nebo Èeèensko.

Lojza - No pane Petr Luc, ... Co dìlali, kdy¾ tam pøi¹li nìmci?... U¾ jste si nìkdy prostudoval, jak se vedlo lidem na Ukrajinì... ®e ne?

Tenhle pøezíravý tón vám nedìlá reklamu. Já sám jsem za¾il dobu, kdy Stalin poruèil poslat ukrajinské obilí do Èech, zatímco Ukrajinci umírali hlady. O ukrajinské povstalecké armádì se pí¹e na mé stránce, sem to nepatøí. Osobnì jsem nìkteré zajatce znal.

41903

30.1.2005 14:23

RE: Oranžoví a velká šachovnice

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41903

Ale kdepak, me nejde oreklamu. Ja bych chtel, aby vam
doslo, ze lidem co povesili dedecka a babicku jste se
vy nevivil ze maji dost tech srp a kladiv.

41907

30.1.2005 14:49

RE: Oranžoví a velká šachovnice

Had 213.?.?.?

Reakce na 41903

To s těmi proházenými znaky to je k pobavení? [velký smích] [velký smích]
>O ukrajinské povstalecké armádì se pí¹e na mé stránce, sem to nepatøí.
Ale tam už se to čte snad lépe, že...?

41908

31.1.2005 1:28

Oranžoví a velká šachovnice

Martin 212.?.?.?

Tak jako Sametoví revolucionáři a spol. v ČR od 90. let zavedli nové, nedokonalé a schválně nedomyšlené zákony, které přivedly ČR mezi státy s vysokou korupcí ve státní správě, tak tak to dopadne i s Juščenkem a Ukrajinou. Dělník se bude mít opět o něco hůře.
Nevěřím, že je Juščenko a spol. tvrdší a vytrvalejší než tamní, již zaběhnutá korupce.

41944

2.2.2005 4:45

Oranžoví a velká šachovnice

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Kdo vladne ,tak , ten se pakuje penezi.
Kdo vlasten vladne v Americe?
Source: http://www.warcrimes.org.uk/
Published: January 28, 2005
Author: WarCrimes.org.UK

DOWN WITH MURDER INC.

Pentagon fingers in corporate pies...oh...& visa versa!

Dov Zakheim resigned as Pentagon Comptroller and Chief Financial Officer at the beginning of March when it was revealed that the he is unable to account for the disappearance of a trillion dollars ($1,000,000,000,000). It is unlikely that this will receive much coverage in the mainstream media.

A General Accounting Office report found Defence inventory systems so lax that the US army lost track of 56 aeroplanes, 32 tanks and 36 Javelin missile command launch-units. - Al Jazeera

Now here's a new wrinkle for conspiracy theorists who believe that the hijacked planes were actually remotely controlled from the ground and that the hijackers were actually themselves turned into suicide mission patsies. Put this name into your system: Dov Zakheim

Cim jste vetsi zlodej a podvodnik ,tim ,vice mate zarucenou beztrestnost,zejmena ,kdyz jste jeden z tech samozvanych vyvolencu,kdyz mas penize ,tedy i ty nakradene ,tak vladnes,kdyz je to tak jednoduche pochopit,takze ,kdo jsou ti nejbohatsi -zlodeji?
? In 1946, the Baruch Plan for World Government was presented to Stalin, drafted by American Jews. Might a Jewish-led USSR have accepted such a plan? Terrible though Stalin was, he foiled one of the most dangerous plots in history.More of Ginsberg: Jewish involvement with Blacks in America

42121

4.2.2005 17:03

Oranžoví a velká šachovnice

Luc Petr tramp (zavináč) wanadoo (tečka) fr 82.?.?.?

Lojza - Ale kdepak, mě nejde o reklamu. Já bych chtěl, aby vám došlo, že lidem co pověsili dědečka a babičku jste se vy nedivil že mají dost těch srp a kladiv.

To mi došlo, když jsem mluvil s Vlasovci, je tomu víc jak 60 let. V gulagu byly všechny národy a Rusové nejvíc. Hádám, že vaše babička se nejmenovala Milada Horáková a že píšete o věšení jen tak všeobecně?

Robert Nohejl - Čím jste větší zloděj a podvodník, tím více máte zaručenou beztrestnost...

Svatá pravda, platí i na nové, demokratické Ukrajině: Bylo zastaveno soudní stíhání plynové princezny Julie Timošenko. Získala monopol na plynový průmysl a měla být souzena za pašeráctví, falšování dokumentů, korupce a nezákonný vývoz více jak miliardy dolarů, z nichž část na konto ex-premiéra Lazarenka, dnes ve vězení v San Franciscu.

Had - To s těmi proházenými znaky to je k pobavení? [smích]

Omlouvám se. Tuhle "opravu" z horlivosti rozhodl sám program Microsoftu a vnutil Zvědavci západoevropská písmena na místo českých (odeslal jsem to z Francie). Už si dám pozor a mělo by to psát správně.

42340

Příspěvků: 20

28.01. 07:04 Robert Nohejl  Oranžoví a velká šachovnice
28.01. 09:53 Zdeněk  Oranžoví a velká šachovnice
28.01. 16:48 Peci  RE: Oranžoví a velká šachovnice
28.01. 16:56 Adapa  RE: Oranžoví a velká šachovnice
28.01. 10:16  Oranžoví a velká šachovnice
28.01. 19:59 Peleška Milan  RE: Oranžoví a velká šachovnice
28.01. 14:01 zrzek  Oranžoví a velká šachovnice
28.01. 19:06 v.novotny  Oranžoví a velká šachovnice
28.01. 20:23 Lojza  Oranžoví a velká šachovnice
28.01. 22:57 SiNuHeT  Oranžoví a velká šachovnice
28.01. 23:14 Karel z Čech  Oranžoví a velká šachovnice
29.01. 03:56 Robert Nohejl  Oranžoví a velká šachovnice
30.01. 00:55 google  Oranžoví a velká šachovnice
30.01. 07:43 Lev  RE: Oranžoví a velká šachovnice
30.01. 11:49 Luc Petr  Oranžoví a velká šachovnice
30.01. 14:23 Lojza  RE: Oranžoví a velká šachovnice
30.01. 14:49 Had  RE: Oranžoví a velká šachovnice
31.01. 01:28 Martin  Oranžoví a velká šachovnice
02.02. 04:45 Robert Nohejl  Oranžoví a velká šachovnice
04.02. 17:03 Luc Petr  Oranžoví a velká šachovnice

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 2

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 0

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 0

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 0

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 0

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 9

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 1

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 0

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 0

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci Temelína15.09.21 09:49 Česká republika 2

Ázerbájdžán, podporovaný Tureckem a Pákistánem, připravuje eskalaci s Arménií15.09.21 09:26 Neurčeno 0

MUDr. Jan Hnízdil: Pandemie by se dala ukončit ze dne na den !15.09.21 08:46 Česká republika 0

Somálec ve Vídni ubodal dvě ženy14.09.21 09:34 Rakousko 0

Vládní sebranka ponechala střídání letního / zimního času na dalších 5 let13.09.21 21:19 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,61 Kč
Euro
25,36 Kč
Libra
29,72 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,72 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,66 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 878,56 Kč
1 unce stříbra
485,84 Kč
Bitcoin
1 026 716,51 Kč

Poslední aktualizace: 17.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 768