Diskuze k článku

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Příspěvků 50

1.12.2004 5:57

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Sidonius ZdenekM (zavináč) Shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Já bych řekl, že to mohlo jít jednoduše a sice tak, že všem těmhle "zbohatlíkům" spočítat roky ve straně, jaké zastávali funkce a kolik si "nakradli" a potom to provést stejně jako oni, zestátnit, neboli znárodnit jim ten majetek, který nabyli neoprávněně. A ještě těm "nejlepším" zařídit "fešácký" kriminálek. Tím fešáckým ovšem nemyslím nějakou televizi apod., když tak jen filmy o budování komunizmu převážně sovětské provenience, knihy rovněž pouze na dané téma, stejně tak celý den hudba z reproduktorů typu "Kupředu levá.." a nakonec "Arbeit macht frei". Když někdo napáchá tolik zločinů a zůstane nepotrestán, co potom říct těm, kteří byli touto lůzou ničeni, mrzačeni a olupováni ? Konfucius říká :"jaká pošetilost odměnit zlo dobrem, jak chceš potom odměnit dobro ?" Jenže je to bohužel tak, že se nenajde žádná strana, ani politik, který by měl dostatek vůle a hlavně sil něco takového provést.
"Ať Bůh dál zůstává s touto krajinou". Nevím ale, bude-li to co platné. [naštvaný]

37882

1.12.2004 9:35

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

dub 193.?.?.?

Reakce na 37882

proboha jaká strana, když ve všech jsou jejich soukmenovci[velký smích]
obávám se, že jediné řešení, jak dostat nakradený majetek zpět, je totální likvidace jich a veškerých jejích dědiců, tak aby majetek musel propadnout z důvodu neexistence dědiců státu.
ale jsme v čechách a nikdy se nikdo takovej (spolek spravedlivých) nenajde. takže svině budou chrochtat dál...

37890

1.12.2004 7:11

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Prevít (já) 80.?.?.?

... každá svině jednou potká svého řezníka...

37883

1.12.2004 11:02

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Karel z Čech 212.?.?.?

Zatím co v listopadu náhle vyrostlí nadšenci se začali zabydlovat v parlamentu a ve státní správě, tak vyšší komunisté, kterým toto bylo znemožněno, zakládali obchodní společnosti, ve kterých bohatli využíváním svých dřívějších kontaktů k převádění zisku a majetku státních podniků na soukromé nebo přecházeli na vedoucí funkce nově vznikajících bank a pojišťoven. Podle starého hesla já na bráchu, brácha na mě, se rozkradení státu za účinné pomoci nové politické elity úspěšně zdařilo.
Za komunistů si ani vedoucí komunisté nemohli dovolit cokoliv, protože museli brát ohledy na ostatní vysoké komunisty, lidskou závist a pod. Hrozilo jim nebezpečí, že o sinekury mohou přijít. Kšeftmanům - zelinářům, řezníkům, obchodníkům s pašovaným zbožím a pod. zase hrozilo nebezpečí trestního stíhání za rozkrádání a tak své majetky na odiv raději nevystavovali.
pokračování

37893

1.12.2004 11:03

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Karel z Čech 212.?.?.?

Pokračování
Za Klausovy vlády v zájmu vzniku nové podnikatelské elity se zhaslo a úspěšní zbohatlíci se stali médii obdivovanými VIP. Akce "čisté ruce" Zemanových soc. dem. byla jen aktem závisti, protože na další rozkradení toho pro ČSSD již mnoho nezbylo.
Tak dobře, jako se mají podnikaví bývalí vyšší komunisté dnes, by se nikdy za vlády komunistů mít nenmohli. Listopad 1989 byl pro ně šťastnou událostí a příležitostí, ve kterou sotva kdy předtím mohli doufat. Ti mají skutečný důvod oslavovat listopad 1989 jako událost, která jim umožnila nejen zachování, ale i rozšíření a trvalé zabezpečení jejich privilegovaného postavení a vysokého životního standardu ve společnosti, založené na soukromém vlastnictví majetku.
Podle hesla "přej a bude ti přáno" (někteří, jen ti podnikavější a chytřejší) bývalí vysocí komunisté vytvořili s bývalými úspěšnými kšeftmany novou elitu společnosti.

37894

1.12.2004 11:21

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Karel z Čech 212.?.?.?

Ještě dodatek k mému předchozímu rozdělenému komentáři:
Popsaná situace se nám nemusí líbit. Proto v zájmu objektivity je třeba uvážít, co by se stalo, kdyby po listopadu bylo komunistům podnikání znemožněno.
V tržních podmínkách nikdy nemůže vzniknout nějaké vakuum. Pokud by se neetablovali v podnikatelských elitách bývalí vedoucí komunisté, tak by namísto nich stejným způsobem zde fungovali zahraniční podnikatelé a to v podstatně větším rozsahu, než dnes. Tedy jde pouze o posouzení, co je pro obyčejné občany lepší? Aby státní majetek rozkradli zdejší komunisté nebo zahraniční vlčáci? Ti zahraniční, již dnes po využití daňových prázdnin zdejší podniky zajírají a stěhují se dále na východ, na perspektivní Ukrajinu. Zdejší komunisté v ČR zůstávají a zajišťují tím lidem práci i do budoucna.
Tedy závěr: měli jsme štěští v neštěstí, že stát rozkradli většinou zdejší komunisté.

37895

2.12.2004 5:52

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 37895

Otazkou vsak zustava zda zminenou zajistenou praci rozumite praci v Cechach a nebo praci na odlehlych ostrovech ve stredozemi ci tichomori. V cele republice najdete pouze zahranicni vlcaky kteri ukladaji svuj majetek do dalsiho biznisoveho reterzce.

37944

3.12.2004 13:53

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 37895

Karel z Čech.Píšete že rozkradli stát.Tak dobře.Ale peníze projedli-dali vydělat hospodám,koupili auta-dali vydělat obchodníkům.Ty prachy koneckonců nezmizely.

38003

3.12.2004 17:13

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Lev 82.?.?.?

Reakce na 38003

Karel z Čech.Píšete že rozkradli stát.Tak dobře.Ale peníze
projedli-dali vydělat hospodám,koupili auta-dali vydělat
obchodníkům.Ty prachy koneckonců nezmizely.
_____________________________________________________________

Vazeny pane Vratislave, nejsem sice pan Karel z Cech, ktery mi mozna promine, ze za nej odpovidam, ale to, co jste napsal, urcite nemyslite vazne a pokud ano, tak by to byl nejtvrdsi vysmech ceskemu narodu. ..... Doufam, ze se nechate dobrovolne vykrast a jeste zlodejum pomuzete nalozit do stehovaku vas nabytek. Aspon ridic najateho stehovaku dostane od zlodeju vaseho majetku zaplaceno, za stehovani. Proste, uzasna logika.

38007

1.12.2004 15:26

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Hyperboreus stonegaze (zavináč) seznam (tečka) cz 160.?.?.?

Pravda pravdoucí i o OKD,i o sametu...Ale jak zde bylo
psáno"každá svině jednou potká svého řezníka".
Zdar


A nejlepší by bylo,kdyby zemi nerozkradli komanči,ani
zahraniční zloději,ale kdyby se zde POCTIVĚ...atd.atd.
Filosofická úvaha.....na dlouhé lokte.

37910

1.12.2004 17:27

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Michal J. 160.?.?.?

V takovém státě, jako bylo Československo a je Česká Republika, mě žádná špinavost nepřekvapí. Politické a ekonomické kauzy jsou tím špinavější čím výše sahají. Myslím, že je zcela jedno zda je u moci ODS, ČSSD, Komunisti nebo jiná havěť, k moci se zpravidla vždy dostanou bezpáteřní dravci, kteří se neštítí čehokoliv, jen aby se dostali ke korytu, k penězům a k moci.

37919

1.12.2004 19:17

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 37919

>V takovém státě, jako bylo Československo a je Česká
>Republika, mě žádná špinavost nepřekvapí. Politické a
>ekonomické kauzy jsou tím špinavější čím výše sahají.
>Myslím, že je zcela jedno zda je u moci ODS, ČSSD, Komunisti
>nebo jiná havěť, k moci se zpravidla vždy dostanou
>bezpáteřní dravci, kteří se neštítí čehokoliv, jen aby se
>dostali ke korytu, k penězům a k moci.

To je obecná skutečnost, která platí nejen pro ČR a ostatní postsocialistické státy, ale i pro vyspělé západní demokracie a samozřejmě i pro USA.
Rozdíl mezi občany vyspělých demokracií a nových demokracií je ten, že nás to nijak nepřekvapuje, protože v tom žijeme již desítky let, kdežto (mnozí) občané vyspělých kapitalistických států si tuto pravdu teprve uvědomují a to ještě velmi neochotně. Prostě nás už bída housti naučila (jako Dalibora), občané v západní Evropě a v USA se k takovému učení postupně probopuzejí - dokud se měli dobře, tak jim to bylo šuma fuk.
(Pro případné zdejší kritiky - negeneralizuji, hovořím o většině občanů, ze které pochopitelně je mnoho výjimek.)

37922

2.12.2004 6:30

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 37922

(Pro případné zdejší kritiky - negeneralizuji, hovořím o většině občanů, ze které pochopitelně je mnoho výjimek.)Karel z Čech -- 212.?.?.?


Je to pro nas stejne tak tezke jako pro vas neustale
kritisovat USA. Vy mate to stesti, ze se vyznate na
obou stranach. A znate i tu treti "rabinskou", tu sedou
eminenci. Prosim berte toto jako objektivni poznamku
bez ironie.


37945

1.12.2004 19:31

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 63.?.?.?

Ukradene bylo nejen OKD. Byvale NHKG dali nejakemu indovi za 6 mil. dolaru (tak aspon to oficialne tvrdili). Pritom se jedna o miliardovy (v dolarech) majetek podle srovnani s podobnymi firmami na zapade. A reditel je samozrejme dobry komunista ikdyz ne vysoky. Ten rozdil mezi miliardou a 6 miliony si asi rozebralo dnesni vedeni INH a vysoci komunisti v Praze. [zahanbení]

37924

1.12.2004 21:58

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Bubeník 83.?.?.?

Věřím tomu. Takových případů jsou stovky. Podobný se stal ve Zlíně, kde radní několikamiliardový majetek voodvodů a kanalizací pronajali na 30 let "skvělé" firmě Veolia water (dříve Vivendi), za sliby, že budou zdražovat jen o 2-3% ročně nad inflaci a pomohou sehnat úvěr a peníze z EU.

37928

1.12.2004 23:33

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

též bývalí horník 82.?.?.?

Ukradeno toho bylo opravdu více, např Přerovské chemické závody
soudruhem Babišem , který okradl i své společníky. Scénář je vždy stejný-komuistický pohlavár který díky své krvavé stranické knížce zastával v minulosti určitý post a tudíž měl přehled "kolik a za kolik" jen využil svých kontaktů a znalostí a postavil se tzv. na vlastní nohy protože mu nic jiného nezbývalo a nikdo by ho stejně nezamněstnal, alespoň tak to teď deklarují.Zapomněli i na Marxismus-leninismus po léta jim vštěpovaný, ve kterém se praví že prohnilý kapitalismus se ocitl na smetišti dějin.
Oni se na tomto smetišti pěkně vykrmili a na nás je abychom svým dětem a vnukům připomínali jak to ve skutečnosti bylo a aby svůj hřbet před nimi příliš neohýbali, protože až do nedávna se zlodějům nikdo neklaněl.

PS: Nebylo by na škodu vytvořit server s těmito tzv "Průmyslníky" na který by mohl napsat každý své zkušenosti jak ke štěstí přišli.
Je jich totiž tolik,že to ivestikativní žurnalistika nestíhá.

37933

6.12.2004 8:47

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Zrzek 147.?.?.?

Reakce na 37933

Takovy server se zda byt dobra myslenka - uz me to take napadlo. Problem je, ze bysme se tam mohli objevit vsichni. Nekoho nastvu, tak me tam napise a pospini. A zaloby uz se hrnou jedna za druhou ...
Takhle to asi nepujde. Samozrejme, taky bych rad vedel, zda muj soused milionar si k penezum trosku nepomohl nejakou tou znamosti nebo podvodem, abych si ho zbytecne nevazil. Ale se seznamy je vzdycky trochu problem se zneuzitim.

38058

2.12.2004 8:37

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Jarka 160.?.?.?

O techto zminovanych panech v clanku, kdysi neco probehlo tiskem a snad i v TV...a nahle je ticho..
"Parada" / vsimnete si uvozovek/, takze komancove po r.1948 znarodnili, okradli nasi republiku, aby se v jeste horsim stylu totez opakovalo po r.1989?
Co to bylo za voly /prominte mi ten vyraz/, ze to dopustili?Asi v tom s nima litali take.
Muze se stat, ze za dalsich 40 let /tradice se casto opakuje/, zde bude skutecne "spalena zeme".
A to jsme si komunisty nechali v parlamentu!!

37954

2.12.2004 18:30

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Copaallegro 213.?.?.?

A to si ještě zkuste představit, kolik prachů muselo protéct na úplatky těm gaunerům ve vládě, aby je nechali žít.
A dále je pro mě naprosto nepředstavitelné, co může člověk dělat se sumou převyšující třeba 10 000 000 USD, zvláště, když se o něm otevřeně ví, že to inkasoval v hotovosti a když raketýži Ruska, Albánie, či Bulharska střílejí pro rozhodně menší sumy.
Nemyslím si, že by jim tyto prachy přinesly štěstí....

37970

6.12.2004 8:50

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Zrzek 147.?.?.?

Reakce na 37970

Jim mozna stesti neprinesly, ale ve statnim rozpoctu je trochu mensi (nebo vetsi) dirka ... [pláč]

38059

3.12.2004 1:12

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Karel Karel4u (zavináč) cz 198.?.?.?

Proc vecne vsechno svadet na komunisty. Je to chyba tech kteri jim pujcovali penize bez potrebneho kolateralu. Napriklad, kdyz mluvite o zlodeji a vrahovi, pridat k tomu, ze je to spatny clovek je jaksi zbytecne. Stejne tak, tehdejsi bankeri Ceske Republiky, ti kterym stat sveril penize a kteri ac vzdelani, jak o sobe radi tvrdi,udelali skolacke chyby ktere zde v USA by neudelal vedouci banky u nas na rohu. Ale to jeste neni ta tragedie. To byl Klaus ktery to videl a nic nerekl. Vlada to videla a neudelala zakon o financovani a prevadeni vlastnictvi, a nakonec nikdy tyto zlodeje nepotrestala. A Cesi misto aby vysli do ulic aby odcinili toto znasilneni Naroda si daji dalsi pivo.
Proto rikam, Komuniste za to nemohou, ti vzdy byli kurvy a zlodeji, jsou to ti kteri je meli kontrolovat a kteri absolutne selhali.

37981

3.12.2004 6:02

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Mezek 209.?.?.?

Stacilo by snad jeste udelat poradny audit od danoveho uradu a nechat tuto staronovou slechtu se pekne zapotit no a dukladne jim to spocitat od zacatku az do konce coz neni takovy problem.
Tak soudruhu vy jste mel takovy prijem pred prevratem, takovy prijem po prevrate no a mate nyni to a toto a jak jste k tomu prisel a kdo vam pujcil nebo ne a co se s nimi stalo a kde oni vzali na to a jak to ze vykazujete takove nebo makove dane atd., no to by byla ale prdel... moznosti je plno, Infidel

37989

3.12.2004 8:27

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Jarka 160.?.?.?

Reakce na 37989

Z liknavosti, pohodlnosti, lenosti a konecne zaujatosti nasich soudcu, kdyz velka vetsina jsou z rad byvalych komunistu, muze se neco udelat? Jedine prezident muze podat nevrh na zruseni strany a Havel to neudelal /bodejt, kdyz ho volilo shromazdeni plne komunistu/ a to byla nejvetsi chyba! KSCse mela postavit mimo zakon a na majetky se jim pekne podivat a poslat k lopate, jako to oni delali po r.1948...Mam pocit, ze uz je pozde, ted se v tom budeme placat a cekat na nejaky milodar z EU.

37993

3.12.2004 9:01

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

kavol 193.?.?.?

Reakce na 37993

>KSCse mela postavit mimo zakon

hergot ženská, jděte už s těmahle kecama k šípku! [naštvaný]

sama píšete:
>nasich soudcu, kdyz velka vetsina jsou z rad byvalych
>komunistu, muze se neco udelat?

ty největší svině stranické průkazky zahodily hned jak zjistily, jaký vítr fouká - tak k čemu zakazovat stranu jako takovou? že jsou v ní teď jiné svině? a copak jinde nejsou? - to byste musela zakázat všechny ...

37996

4.12.2004 10:33

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Jarka 160.?.?.?

Reakce na 37996

I kdyz jste mne poslal k sipku s myma kecama, souhlasim s vami a souhlasim, ze v KSCM jsou jini lide, dokonce i takovi, kterych si vazim, jako je treba p. Ransdorf. Ja si nevybiram strany, ale lidi z rad politiku, kteri maji prehled a rozumne hovori..
Chtela bych jeste podotknout, ze si pamatuji vic, nez tusite....

38023

7.12.2004 14:30

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

kavol 193.?.?.?

Reakce na 38023

> Ja si nevybiram strany, ale lidi z rad politiku, kteri maji
> prehled a rozumne hovori..

potom nějak nechápu, proč chcete (resp. říkáte, že měl být aplikován) "kolektivní trest" pro stranu ... [zmaten]

38103

3.12.2004 6:21

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Jiri Jirovec jirovecj (zavináč) magma (tečka) ca 64.?.?.?

Pane Stworo,

je pozoruhodné kolik lidí spolklo i s navijákem návnadu v podobě komunistických zlotřilců, kterou nahodila nová moc. Díky tomu uniká pozornosti, že obohacování se na úkor druhých je základní hnací silou toho, co se nazývá kapitalismus.

Lidé, kteří privatizovali do vlastní kapsy, v podstatě dělali to, co jim tehdejší předpisy dovolily. Nová moc ve své ideologické pomatenosti usoudila, že je třeba rychle vybudovat vrstvu českých podnikatelů, kteří pak zajistí blahobyt. To, že ke žlabu měli blíže komunističtí ředitelé než nestranický nádeník bylo dáno tehdejšími společemskými poměry.

Kuponová privatizace vytvářela politicky výhodný dojem, že český majetek zůstává (dočasně) v českých rukách - s tím, že se z rukou vlády dostává do rukou "odborníků, kteří budou statky rozhojňovat. Háček byl v tom, že do roku 1989 nebyl nikdo tak bohatý, aby si mohl nějaký podnik koupit a podnikat "za vlastní". Takže se začalo půjčovat s tím, že se peníze vrátí buď díky úspěšnému podnikání českých vlastníků a nebo výhodnému prodeji podniků cizím investorům.

Ti bystřejší z nastupující generace nových podnikatelů rychle pochopili, že základem úspěchu (tedy vlastního zbohatnutí)je používat peníze investorů, nikoli vlastní, a využívat do poslední mrtě díry v předpisech a zákonech.

Komunisté jsou samozřejmě dobrý terč, ale od roku byli u moci Klausové a Havlové navíc obklopeni západními poradci. Naše pozornost by tedy měla být nasměrována na to, jak kvalitní ty rady byly, když nakonec vedly ke známým zlodějnám.

Je dobré si připomenout, že se fondař Kožený dostal do problémů v USA nikoli proto, co dělal v Česku, ale kvůli tomu, že řadě prominentních investorů nasliboval hojný zisk z kuponové privatizace v Azerbajdžanu - jenže tamní mafiosovou byli chytřejší a prohlásili jeho kupony za nelegálně držené a bylo po ptákách.

Zlodějna je jistě silné slovo, možná bude lépe mluvit o přerozdělení bohatství ze státní pokladny.

Tento jednosměrný proces je na západě velmi populární například mezi vlastníky profesionálních sportovních klubů, které se domáhají daňových úlev a stadiónů zadarmo.

V módě je i vydírání vlád korporacemi - například profitabilní Ford právě dostal od ontarijské a federální vlády příspěvek (všimné) několika set miliónů dolarů za příslib, že nezruší továrnu v Oakville u Toronta.

Normálné lidé samozřejmě doplácejí i na obrovské účetnické podvody velkých korporací. Případ Enronu je všeobecně známy. V Kanadě to je třeba Nortel, kde si management mastil kapsy díky vykazování neexistujících zisků.

Chci tím říct, že komunisté daný stav nevytvořili. Mnozí z nich se ovšem stali součástí problému, protože rychle pochopili možnosti, které jim vývoj nabídl.

Zdraví Vás

JJ

37990

3.12.2004 9:47

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Jarka 160.?.?.?

Reakce na 37990

Re:...jak kvalitni rady byly....
Mate pravdu, jak kvalitni rady byly? Asi nic moc, ale pridala bych jeste a co kontrola? Kontrola nad sverenymi penezi? Nebylo v tom zainteresovano nejak moc lidi? Vite, mne mrzi, ze na jedne strane se hyri miliony a na druhe strane jsou lide temer na pokraji bidy...Ja vim, je to celosvetova situace a proti tomu jsme moc mali, abychom to nejak zmenili....A tak si o tom muzeme jen trosku popovidat.....

37998

4.12.2004 2:06

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Karel Karel4u (zavináč) cz 198.?.?.?

Reakce na 37990

Mily pane Jirovec,
Velmi se mi Vas prispevek libil, precetl jsem si ho dvakrat, po tretim cteni mi zacalo neco vadit. To, ze Vy michate jablka a pomerance. Souhlasim s Vami, ze za slovem Komunista si nyni predstavujeme cloveka ktery byl privilegovany predeslym rezimem. Jen malokdo si predstavi stareho udreneho delnika se stranickou knizkou z roku 39.
To co me zacalo vadit je to, ze rikate, ze obohacovani se na konto druhych je zakladem kapitalismu. To neni presne. Zakladem kapitalismu je fungujici trh ve kterem pracujici prodava svou praci za dohodnuty peniz. Vy jste totiz hodil do spolecneho kose zlodejnu a kapitalismus. Cimz jste zlegalnil ilegalni. Dale, prerozdeleni je neco jineho. Prerozdeleni by se melo dit za souhlasu vsech pritomnych stran. jestlize to tak neni tak je to kradez. porovnavat to s aktivitou majitelu sportovnich klubu je cira demagogie. Enron a ostatni byli vyhlaseni kriminalniky a potrestani. Kapitalismus je zalozen na duvere. Kdyz tato duvera neexistuje tak kapitalismus strada. Souhlasim s Vami, ze ty ktere povazujeme za komunisty, jsou vlastne lide s Alfa povahou. Za svych cest svetem jsem podobne lidi potkal v Katolicke strane, Krestanske ,zkratka byli tam, kde mohli utrhnout moc a pouzit ji.

38015

4.12.2004 3:54

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Jiri Jirovec jirovecj (zavináč) magma (tečka) ca 64.?.?.?

Reakce na 38015

Pane Karle,

Vaše připomínka je vcelku oprávněná. Použil jsem termín kapitalismus, protože jsem nepřišel na vhodnější označení systému, který mě obklopuje.

Místo státní pokladna jsem asi měl použít výraz peníze daňových poplatníků.

S těmi sportovními kluby to není tak nepřípadné, jak by se mohlo zdát. Pokud znáte Cimrmana, tak si možná vybavíte jeho poučení: "při žebrání zásadně nevyhrožujeme, to bychom se již dotýkali tenké hranicem, kde končí žebrání a začíná loupež".

Jenže to je přesně to, co vlastníci klubů dělají - stejně jako třeba ten Ford. Asi to je nějaké post-kapitalistické stadium v němž je úspěch podnikání založen na schopnosti inkasovat nejen od spotřebitele (který koupí daný produkt) ale pokud možno od co největšího počtu daňových a jiných poplatníků. Mě by ani náhodou nenapadlo koupit auto od Forda a přesto podnikání této společnosti bude stát každého člena mé rodiny nějakých 15 dolarů. (Zmiňuji to z principu, nikoli lakotnosti).

Ale to by bylo všechno na víc než na 3000 povolených znaků.

Zdraví Vás

JJ


38016

5.12.2004 5:14

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Karel Karel4u (zavináč) cz 152.?.?.?

Reakce na 38016

Mily pane Jirovec, dekuji za Vasi odpoved. Mate pravdu, kazdy hrabe jak muze, at je to tady nebo onde. Nejdulezitejsi na tom ovsem je, jak si to lide nechaji libit a jake ochranne organy ustanovi na ochranu zakazniku a obcanu. To co me ale prekvapilo je mlceni, nebo prehlizeni tohoto problemu lidmi kterych se to nejvice tyka a kteri v tom ziji. Vy zijete v Kanade a ja v USA, nas by se to nemelo tykat ale nas to sere. Co myslite, proc tento clanek nevyvolal vlnu rozhorcenych prispevku tech co byli okradeni? U nas v Californii jsme odvolali governera protoze chtel zvysit dane za registraci aut. Neslo by neco takoveho udelat v Cesku?

38034

5.12.2004 11:09

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

google 217.?.?.?

U nas v Californii jsme odvolali governera protoze chtel zvysit dane za registraci aut. Neslo by neco takoveho udelat v Cesku?

Karel -- Karel4u (zavináč) cz --

no, neviem Karel, ci nie ste tak trochu naivny ak si to myslite. nieco v style studentov-lovcov demokracie (Ukrajina, Cina)

http://www.prop.sk/schwarzenegger_menorah.jpg

38040

5.12.2004 14:30

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Hajer 62.?.?.?

Vážení,
pracuji 20 let v OKD a zdaleka se necítím okradený. Konečně to v této firmě funguje alespoň ze 70% tak jak jsem si kdysi představoval, že by kapitalistická firma měla ekonomicky fungovat. A to je hlavní plus všech těch majetkových přesunů v 90 letech. Tak to určitě vidí mnoho zde žijících lidí. A to, že ty majetky získalo mnoho komoušů je daň za tu relativní svobodu a konec toho svinstva co tu bylo před rokem 89. Okradený jsem se cítil, když se ty finance z daní a zisků z prosperujících firem ze státního rozpočtu rozhazovaly do firem neprosperujících, do armády, policie.....

38041

5.12.2004 16:40

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Karel Karel4u (zavináč) cz 152.?.?.?

Reakce na 38041

Mily pane, problem neni v privatizaci majetku, s tim zrejme vsichni souhlasi, ma nespkojenost je v tom, ze mnoho tech kteri privatisovali a vypujcili si penize je nikdy nesplatili. Chapete to? Tim vlastne jste zaplatil za Vase pracoviste z Vasi kapsy. Zkratka koupil jste si Vase Zamestnani.

38042

6.12.2004 8:56

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Hajer 62.?.?.?

Pane Karle, Vaše nespokojenost je možná taky způsobena tím, že ten státní majetek považujete za svůj. Já jej považuji za majetek ukradený občanům státem a nic mi zněj již materiálně neplyne, přestože jsem právně spolumajitel s ostatními občany. Pouze další větší daně na jeho správu. Proto mě ten přesun, kdy to někdo nezaplatil nebolí. Okradli zloděje.
Protože je u nás v Česku pořád mnoho lidí, kteří majetek státu nechtějí pustit, bude to tak ještě dlouho. A to je to co trápí(někdy)mně.

38060

7.12.2004 11:10

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 38060

Naprosto s Vámi souhlasím.Odstátňoval se majetek v hodnotě 600 miliard Kč.Nikde ve světě se to nikdy v takovém množství a čase nedělo.Nebylo možné se tedy opřít o nějaké vzory.Jasně,něco se rozkradlo,ale pouze mizivé procento.Byla to unikátní záležitost a nějaké ztráty....To nikdo nemohl uhlídat.

38097

7.12.2004 23:34

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudý

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 38097

Mizivé procento!
Ach Vy naivo!

38117

8.12.2004 17:45

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudý

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 38117

Tak kolik miliard?Jedna?Pět?Deset?

38131

9.12.2004 1:24

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudý

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 38131

Jenom Komerční banka 70 až 80 miliard a to ještě ani v KB
nebylo vše zveřejněno !!!!

38138

9.12.2004 12:38

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudý

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 38138

Pokusím se o vysvětlení.
Za komančů podniky neměly žádné provozní prostředky/ze zákona/.
Byly financovány úvěry /obrátky/
Takhle vybavené vstoupily do roku 1990./bez peněz,lidé bez zkušeností atd/
Byly v podstatě 2 možnosti.
1/Banky se budou chovat kapitalisticky.Který podnik by dostal úvěr na provoz?Asi v podstatě žádný.A důsledek by byl: do měsíce zavřené fabriky,na dlažbě stotisíce lidí.A jak by asi za tohoto stavu dopadly volby?Vrátili by se bolševici reformátoři.
Víte,ve městě kde žije 20 000 lidí a kde je fabrika zaměstnávající 4000 ,tak tam na ní existenčně závisí
tak 10 000 lidí/zaměstnanci,rod.příslušníci,navazující firmy/
2/Banky pokračovaly ve financování a udržovaly jakýstakýs chod podniků a čas ukázal jejich životaschopnost nebo taky neschopnost.V tomhle se právě angažobala hlavně KB a ta částka je jednoduše daň za přechod ke kapitalismu.Podle mého názoru nutná daň.Je jedno,jestli tyto peníze platily banky,nebo v případě 1/stát na socialních dávkach a pod.
Peníze které uvádíte v případě KB nezmizely na Marsu,ale byly hozeny do ekonomiky skze jednotlivé firmy/mzdy,energie.../

38168

9.12.2004 17:19

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudý

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 38168


>Peníze které uvádíte v případě KB nezmizely na Marsu,ale
>byly hozeny do ekonomiky skze jednotlivé
>firmy/mzdy,energie.../
>
a tekly tak šikovně, že skončily třeba na Bahamách, v Kostarice a pod.

38178

10.12.2004 0:41

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudý

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 38178

Hele Vratislave,
já jsem se nechtěl pouštět do nějakých odbornějších ekonomických
polemik,ale když si přečtu ty "názory", které dnes hlavně vykecává
ODS a jejich hodně trapná figura na Hradě, musím reagovat přesněji.
A nebudu mluvit o zlodějnách, kterých bylo nejvíce.
Když dostal kterýkoliv "majitel" z privatizovaného podniku úvěr
v té době na více jak 20% úrok, jednalo se o systémovou zlodějnu,
protože každý i průměrný ekonom věděl, že se takový úvěr nedá splatit.
Tam je kořen všeho tunelování.
Vzal jsem úvěr na vysoký úrok,jiný v té době nebyl, nemohu splácet, takže začnu krást.
Proč byly poskytovány úvěry v tomto režimu?
A kdo vymyslel kupónovou privatizaci, která byla další systémovou
zlodějnou?
Ani se nebudu dále rozčilovat.
Nejlepší ekonom je na Hradě!!!!

38193

13.12.2004 14:10

RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudý

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 38193

Ano,úrok 20% byla nehoráznost.
V roce 1989 přiběhl do Československa mesiáš jménem Josef Tošovský.
Stal se ředitelem SBČS a pak hnedle guvernérem ČNB.
Bankovní úroky byly stanoveny na základě úrokových sazeb,které určuje centrální banka.
Ne Klaus,ODS ..... ale Tošovský!!!!

38512

6.12.2004 13:29

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

drVeslo 194.?.?.?

Další ilustrativní příklad o chobotnici po česku: Phillips měl k dispozici nejméně 2 kompletně vybavené fabriky (ValMez, Rožnov p/Radh, nakonec i Tatra Příbor...), přesto, anebo právě proto zabral a trvale znehodnotil zemědělskou půdu u Hranic na Moravě [chechtot] . Myslím, že všichni si pamatujeme medializaci tahanic s jednou kadeřnicí o pozemek - holka měla recht - dacani už končí a stěhují se jinam... Jenže pozemek jim zůstává a zpětné odkoupení státem, obcí, moravskými subjekty nekomunistického původu apod. NENÍ možné. Proč? Tzv.evropské právo, milánkové, to jest držte huby a tleskejte nám, že vás odíráme a okrádáme a debilizujeme český národ (a spojené kmeny [smích] ) a čím dál víc... Ostrava... co dodat, jen toto: Hlavy vzhůru, malověrní, na Portáši se chystá legendární družina skutečných (valašských, lašských, moravskoslezských) zbojníků, co budou zlé a hrabivé trestat, poctivé a dobré odměňovat [překvapení] No nic, řeknem si za 4-6 let, hvězdy, karty ani karma nelžou. A dneska by to šlo, je krásný den! DV [mrknutí jedním okem]

38061

12.2.2005 4:01

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Jan z Trocnova 66.?.?.?

Zde v USA je pomerne vseobecne znamo, ze zahranicni politika USA(a celeho zapadniho bloku) vuci statum, ve kterych se snazi "zmenit vedeni"(change of ledership) je v prvni rade vytvorit novou oligarchii. A to sice jakymkoli zpusobem...ten nejjednossi je "privatizace"...coz je vzdy a vsude rozkradeni statniho/narodniho majetku.
To tedy nebyli nici chyby, rozhodne ne "chyba" Komunistu...ti 'jen' delaji to(rozkradaji), co jim bylo "ulozeno" ze "zapadu" prostrednictvim "jejich vlastni'demokraticke'(eh,eh..) vlady"(v nasem pripade Havel, Klaus a naslednici a cely vladni aparatus a soudni system).Oni na "zapade" dobre vedi, ze vetsina tech tzv. "novych oligarchu" to brzo proda jim a to 'za babku'(coz muze byti nekolik milionu dolaru...ale pro ne je to furt "za nic"(napr. pripad NHKG) v porovnani se skutecnou hodnotou takovych firem a trhem, ktery representuji na pristich ???(1000 let?). Protoze, kdyz to neprodaji tak je ekonomicky "zazenou do rohu" a znici je a nebo budou mit jen velmi maly zisk a hodne prace a nervu ...Je to jen otazka casu....(o male firmicky jim nejde...ty stejne kontroluji bankovni politikou...)
Tak jake potrestani??? To by se muselo zacit tady v Bilem dome.. a to se v dohledne dobe neplanuje ani nehrozi...No a ze Cesi nevysli do ulic? Oni to dobre v podvedomi vedi,co se deje a ze nic nemohou...a tady ty beznadejne a nevedome clanky jen zhorsuji tu pasivitu(nejen v CR ale stejne je tomu tak i tady v US...dokonce jsem presvedcen,ze tento typ diskusi s naivni urovni a zjevnou bezmocnosti je nemohoucnosti je klicem k ovladani sentimentu celych narodu...).
Pokracovani
Jan z Trocnova

43101

12.2.2005 4:04

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Jan z Trocnova 66.?.?.?

Pokracovani(cast 2)
A co se tyka toho udrenyho delnika z r. 1939??? ten s tim mel velmi malo co do delani(snad pred rokem 1948) ale pote??? uz ne. To uz tehda(48) byl podvod na-aranzovany sovetskou tajnou sluzbou pod vedenim Zidovske levice(bily dum je pod vedenim Zidovske pravice...).
Jsou toho tuny...vsude na Internetu...jen je treba zacit hledat se spravnymi klicovymi slovy....
Je to velke divadlo a hlupaci jim to zerou....
http://www.ainsof.com/left.htm
http://www.jewwatch.com/jew-communists-joe-mccarthy-and-the-jews.html
http://www.revisionisthistory.org/communist.html
http://www.stormfront.org/whitehistory/hwr61.htm
Jan z Trocnova

43102

19.2.2005 22:02

15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

GENIÁLNÍ KLAUS DAL VÍC NEŽ PLOVINU DO PRIVATIZACE A STÁT TÍM ZTRATIL MOŽNOST OKD OVLÁDAT, KUPÓNOVKA MĚLA PŘESNĚ TENTO SMYSL-- LEGÁLNĚ ROZKRÁST

43833

14.6.2005 16:40

metalimex zalozen ucelove v 90. letech?

domous domous volny (tečka) cz 195.?.?.?

Tezko verit vasim tvrzenim, kdyz nektera fakta nesedi. Metalimex byl zalozen v roce 1948 jako exportni-importni spolecnost noveho socialistickeho statu. Vice na http://www.metalimex.cz/cz/historie.htm Rozhodne nebyl ucelove vytvoren po zmenach r. 1989.

56123

9.3.2008 18:47

V režii státu by už OKD neexistovalo

Marselino 84.?.?.?

Nechci se tu zastávat privatizace OKD jak proběhla, jestli čistě nebo ne. Jen chci podotknout,že pokud by se neprivatizovalo OKD by pod vedením tehdejšího GŘ neexistovalo. Dle anglického odborníka p.Cheyselinga a spol. by stát dovedl OKD zcela jistě ke krachu, protože byly utlumovány těžby u jednoho Dolu za druhým a náhle po privatizaci, kdy bylo třeba se trochu starat o odbyt uhlí a také zisky se najednou vše ocitlo v zisku. Vím o čem mluvím, neboť pracuji v OKD již 23let v různých funkcích.
Pro mně jako zaměstnance je důležité, že se do Dolů investuje a platy jsou včas vypláceny.

156127

1.9.2010 16:09

Chyby v článku

Elder Statesman 85.?.?.?

Článek obsahuje řadu mylných informací.. Doporučoval bych autorovi, aby se nejprve s problematikou obeznámil, získal všechna relevantní fakta a pak teprve aby dštěl síru.. Nelíbí se mi bulvarizační tendence..namátkou tvrzení, že společnost Metalimex byla účelově založena k ukládání peněz z OKD...Akciová společnost METALIMEX Praha byla zřízena podle zákona číslo 119/48 vyhláškou ministra zahraničního obchodu ze dne 3. prosince 1948. Od 3. ledna 1949 byl společnosti s hlavním závodem v Praze a s vedlejším závodem v Bratislavě monopolizován úsek zahraničního obchodu, k jehož hlavním zbožovým položkám patřily železné, manganové a jiné rudy, barevné kovy, polotovary z nich a suroviny pro jejich výrobu, dále pak feroslitiny, přísadové kovy, drahé kovy, různé odpady a šrot. V roce 1953 došlo k proměně akciové společnosti Metalimex na podnik pro zahraniční obchod pro dovoz a vývoz rud, kovů a pevných paliv. A v roce 1989 došlo k renesanci společnosti METALIMEX, a.s. Ale nikoliv na zelené louce..a v rámci kontinuity původního podniku...

227259

Příspěvků: 50

01.12. 05:57 Sidonius  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
01.12. 09:35 dub  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
01.12. 07:11 Prevít (já)  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
01.12. 11:02 Karel z Čech  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
01.12. 11:03 Karel z Čech  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
01.12. 11:21 Karel z Čech  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
02.12. 05:52  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
03.12. 13:53 Vratislav  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
03.12. 17:13 Lev  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
01.12. 15:26 Hyperboreus  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
01.12. 17:27 Michal J.  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
01.12. 19:17 Karel z Čech  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
02.12. 06:30 Lojza  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
01.12. 19:31  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
01.12. 21:58 Bubeník  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
01.12. 23:33 též bývalí horník  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
06.12. 08:47 Zrzek  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
02.12. 08:37 Jarka  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
02.12. 18:30 Copaallegro  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
06.12. 08:50 Zrzek  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
03.12. 01:12 Karel  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
03.12. 06:02 Mezek  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
03.12. 08:27 Jarka  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
03.12. 09:01 kavol  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
04.12. 10:33 Jarka  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
07.12. 14:30 kavol  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
03.12. 06:21 Jiri Jirovec  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
03.12. 09:47 Jarka  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
04.12. 02:06 Karel  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
04.12. 03:54 Jiri Jirovec  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
05.12. 05:14 Karel  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
05.12. 11:09 google  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
05.12. 14:30 Hajer  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
05.12. 16:40 Karel  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
06.12. 08:56 Hajer  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
07.12. 11:10 Vratislav  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
07.12. 23:34 Peleška Milan  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudý
08.12. 17:45 Vratislav  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudý
09.12. 01:24 Peleška Milan  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudý
09.12. 12:38 Vratislav  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudý
09.12. 17:19 Karel z Čech  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudý
10.12. 00:41 Peleška Milan  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudý
13.12. 14:10 Vratislav  RE: 15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudý
06.12. 13:29 drVeslo  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
12.02. 04:01 Jan z Trocnova  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
12.02. 04:04 Jan z Trocnova  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
19.02. 22:02  15 let od sametu II. - Krádež OKD v režii rudých
14.06. 16:40 domous  metalimex zalozen ucelove v 90. letech?
09.03. 18:47 Marselino  V režii státu by už OKD neexistovalo
01.09. 16:09 Elder Statesman  Chyby v článku

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

82

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 137 čtenářů částkou 28 543 korun, což je 82 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 2

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 0

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Měnové kurzy

USD
21,44 Kč
Euro
25,48 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,86 Kč
Švýcarský frank
23,65 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 243,37 Kč
1 unce stříbra
552,24 Kč
Bitcoin
857 078,04 Kč

Poslední aktualizace: 29.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 086