Nepostradatelní lidé?

Kolaps západní morálky

Paul Craig Roberts

29.9.2010 Komentáře Témata: Společnost, USA 1255 slov

Ano, vím, že mne spousta čtenářů bude rychle sdělovat, že západ nikdy žádnou morálku neměl. Nicméně věci se zhoršily.

V naději, že mi bude umožněno zmínit něco podstatného, dovolte mi přiznat, že USA svrhly dvě atomové bomby na dvě japonská města, vypálily bombardováním Tokio, že Velká Británie a USA vypálily bombardováním Drážďany a řadu dalších německých měst, kdy, podle některých historiků, použily proti civilní německé populaci větší destruktivní sílu, než proti německým armádám, že prezident Grant a jeho váleční zločinci z občanské války generálové Sherman a Sheridan spáchali genocidu proti prérijním indiánům, že USA dnes umožňují genocidní politiku Izraele vůči Palestincům, politiku, kterou jeden izraelský představitel přirovnal k americké politice genocidy 19. století proti americkým indiánům, že USA v 21. století provedly invazi do Iráku a Afghánistánu na základě vymyšlených záminek, zavraždily bezpočet civilistů, a že britský premiér Tony Blair půjčil britskou armádu svým americkým pánům, stejně jako další země NATO, kdy se všechny dopouští válečných zločinů podle norem Norimberského procesu v zemích, ve kterých nemají žádné národní zájmy, ale dostávají za to od Američanů výplatu.

Nepovažuji těchto pár příkladů za vyčerpávající. Vím, že seznam je mnohem delší. Přesto, navzdory dlouhému seznamu hrůz, dosahuje morální degradace nových propadů. USA nyní běžně mučí vězně, přestože je to podle amerických a mezinárodních zákonů ilegální, a současné průzkumy mínění ukazují, že počet Američanů, kteří mučení schvalují, roste. Skutečně, jejich počet je poměrně vysoký, ačkoliv to stále ještě není většina.

A zdá se, že máme novou vzrušující zábavu: američtí vojáci používají válku jako krytí pro vraždění civilistů. Nedávno byli američtí vojáci zatčeni za zavraždění afghánských civilistů pro zábavu a za sběr trofejí, jako prstů a lebek.

Toto odhalení přišlo bezprostředně po údajném úniku armádního videa vojína Bradley Manninga, kde se američtí vojáci ve vrtulnících a jejich tisíce mil vzdálení řídící baví tím, že pomocí joysticku zabíjí příslušníky tisku a afghánské civilisty. Manning je prokletý morálním svědomím, které jeho vláda a armáda odhodila, a Manning byl zatčen za dodržování zákona a nahlášení válečných zločinů americké veřejnosti.

Americký poslanec Mike Rogers, samozřejmě republikán, z Michiganu, který je v senátním podvýboru pro terorismus, volal po Manningově popravě. Podle amerického poslance Rogerse je ohlášení amerického válečného zločinu vlastizradou.

Jinými slovy, dodržování zákonů představuje „pro Ameriku vlastizradu“.

Poslanec Rogers řekl, že americké války jsou podkopávány „kulturou zveřejňování“ a že tento „vážný a rozrůstající se problém“ by mohl být zastaven popravou Manninga.

Pokud je poslanec Rogers zástupcem Michiganu, pak je Michigan stát, který nepotřebujeme.

Americká vláda, zřídlo imperiální arogance, nevěří, že jakýkoliv čin spáchá, bez ohledu na to, jak zrůdný, může být válečným zločinem. Milion mrtvých Iráčanů, zničená země, a čtyři miliony vyhnaných Iráčanů je vše spravedlivé, protože „ohrožovali“ americkou velmoc, která se musela bránit před neexistujícími zbraněmi hromadného ničení, o kterých americká vláda s jistotou věděla, že v Iráku nejsou a nemohou tedy představovat hrozbu pro USA, pokud by byly v Iráku.

Když se ostatní země pokusí vynutit mezinárodní právo, které Američané zavedli, aby popravili Němce poražené ve druhé světové válce, americká vláda zapracuje a tento pokus zablokuje. Před rokem, 8. října, španělský senát, poslušný svých amerických páníčků, omezil španělské právo univerzální jurisdikce, aby znemožnil legitimní případ válečných zločinů, kde byli obviněni George W. Bush, Barack H. Obama, Tony Blair a Gordon Brown.

K západu patří Izrael, a tím i hororové příběhy trvající 60 let. Navíc pokud jakýkoliv z nich zmíníte, jste prohlášeni za antisemitu. Já je zmiňuji pouze proto, abych dokázal, že nejsem anti-americký, anti-britský a protinatovský, ale jsem prostě proti válečným zločinům. Byl to uznávaný sionistický židovský soudce Goldstone, který vytvořil zprávu OSN uvádějící, že Izrael se dopustil válečných zločinů, když zaútočil na civilní populaci a civilní infrastrukturu v Gaze. Kvůli této jeho snaze Izrael prohlásil sionistu Goldstona za „sebenenávidějícího se žida“ a americký kongres, na příkaz izraelské lobby, odhlasoval, aby se Goldstonovou zprávou OSN nezabývalo.

Jak onen izraelský představitel řekl, děláme Palestincům pouze to, co dělali Američané americkým indiánům.

Izraelská armáda používá vojačky, které sedí před obrazovkami a na dálku mačkají spoušť kulometů na věžích zdi a vraždí Palestince, kteří přišli obdělávat svoji půdu do vzdálenosti 1500 metrů a menší od perimetru ghetta Gazy. Neexistují žádné známky toho, že by měly tyto izraelské ženy s vražděním malých dětí a starých lidí, kteří přišli obdělávat svoji půdu, nějaký problém.

Pokud by se zločiny omezily jen na válku a krádež území, možná bychom mohli říct, že jde o případ šovinismu potlačujícího tradiční morálku, která jinak stále funguje.

Čili zhroucení morálky je rozšířené příliš široce. Některé sportovní týmy mají nyní přístup „vítězství za každou cenu“, kam patří i plány na zranění nejlepších hráčů protistrany. Abychom se vyhnuli všem těmto kontroverzím, pojďme k závodům formule jedna, kde je rychlost 320 km/h běžná.

Před r. 1988, před 22 lety, byla úmrtí na závodišti důsledkem chyby pilota, selhání vozu a špatně navržené dráhy s bezpečnostními riziky. Mistr světa Jackie Stewart učinil mnohé, aby zlepšil bezpečnost závodních drah, jak pro piloty, tak pro diváky. Ale v r. 1988 se vše změnilo. Špičkový pilot Ayrton Senna postrčil dalšího špičkového pilota, Alaina Prosta, proti ochranné zdi v rychlosti 300 km/h. Podle AutoWeek (30. srpen 2010) nic takového předtím vídáno nebylo. „Představitelé toho dne v Portugalsku zákrok Senny nepotrestali, a tak začal výrazný posun v závodění.“ To, co závodník Stirling Moss nazval „prasáckým řízením“, se stalo normou.

Nigel Roebuck v AutoWeek uvedl, že mistr světa z r. 1996 Damon Hill řekl, že Sennova taktika vítězství za každou cenu „byla zodpovědná za základní změnu v etice sportu“. Piloti začali používat „teroristickou taktiku na dráze“. Damon Hill řekl, že „názory, které jsem pochytil od svého otce (dvojnásobného mistra světa Grahama Hilla) a lidí jako on, jsem musel brzy opustit“, protože jsem pochopil, že u chlápka, který se vás pokusil zabít, aby mohl vyhrát, nenásledovalo žádné potrestání.

Když jsem se zeptal na etiku moderního závodění ve formuli jedna, americký mistr světa Phil Hill řekl: „Provádění něčeho takové za mých časů bylo prostě nemyslitelné. Protože jsme věřili, že některé taktiky jsou neakceptovatelné.“

V dnešním západním morálním klimatu je postrčení jiného talentovaného pilota proti zdi v rychlosti 320 km/h prostě součástí vítězství. Michael Schumacher, narozený v lednu 1969, je sedminásobný mistr světa, což je nepřekonaný rekord. 1. srpna na Velké ceně Maďarska AutoWeeks oznámil, že se Schumacher pokusil postrčit svého bývalého kolegu od Ferrari, Rubense Barrichello, do zdi v rychlosti 320 km/h.

Když byl konfrontován se svým pokusem o vraždu, Schumacher řekl: „Toto je formule jedna. Všichni vědí, že nedávám dárky.“

A nedává je ani americká vláda, ani státní a místní vlády a samosprávy, ani britská vláda, ani EU.

Deformace policie, o které si mnoho Američanů ve své existenci bez mučení coby naivní věřící v „zákon a pořádek“ stále myslí, že je „na jejich straně“, dosáhla díky militarizaci policie kvůli boji s „teroristy“ a „domácími extremisty“ nové dimenze.

Policie je utržená z řetězu od doby, kdy byly konzervativci zrušeny civilní policejní výbory. Teprve 6leté děti byly spoutány a převezeny do vězení kvůli školním přestupkům, ke kterým mohlo, ale nemuselo, dojít. A stejně tak mámy s autem plným dětí (viz například http://www.youtube.com/watch?v=4AaSLERx0VM).

Kdokoliv, kdo si na vyhledávači zadá video s bezdůvodnou brutalitou americké policie, dostane desítky tisíc příkladů, a došlo k tomu po uzákonění, že filmování policejní brutality je zločin. Před rokem či dvěma by takové vyhledávání vyhodilo stovky tisíc videí.

Při jednom z posledních četných denních aktů bezdůvodného obtěžování občanů policií byl jednomu 84letému muži zlomen vaz, protože měl námitky proti nočnímu odtažení svého auta. Hulvátský policejní vypatlanec tohoto 84letého muže udeřil a zlomil mu vaz. Policejní oddělení z floridského Orlanda říká, že tento stařík byl „hrozbou“ pro dobře vyzbrojeného a mnohem mladšího policejního blba, protože měl stařík sevřenou pěst.

Američané budou první, kdo bude poslán rovnou do pekla, i když si myslí, že jsou solí Země. Američané si dokonce pro sebe vymysleli název, aby mohli konkurovat izraelskému sebeprohlášení se za „bohem vyvolené“. Američané si říkají „nepostradatelní lidé“.

Článek The Collapse of Western Morality vyšel 24. září na serveru counterpunch.org. Překlad L. Janda
Známka 1.4 (hodnotilo 93)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 0

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 2

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 1

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 7

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 2

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 6

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Nový řád. Už nevěřím, že covid je náhoda. Zakázaný Hnízdil přitvrdil22.11.21 15:59 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,71 Kč
Euro
25,66 Kč
Libra
30,25 Kč
Kanadský dolar
17,80 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
24,59 Kč
100 japonských jenů
20,02 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,45 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 538,88 Kč
1 unce stříbra
523,89 Kč
Bitcoin
1 236 302,06 Kč

Poslední aktualizace: 26.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 17 287