Itálie: Nový technokratický sanitární režim

18.9.2021 Komentáře Témata: Itálie, Covid teror 1280 slov

Giovanni Giacalone

Itálie v současnosti čelí svému nejtemnějšímu historickému období po fašistické éře z počátku 20. století, kdy se o kus „moci“ přetahují různé politické strany, jako je Partito Democratico, Hnutí 5 hvězd, Liga Mattea Salviniho, Italia dei Valori, LeU a dokonce i Berlusconiho Forza Italia. Vláda, v jejímž čele stojí nikdy nezvolený Mario Draghi (již známý jako muž mezinárodních finančních lobby úzce napojených na Brusel), se stala zásobníkem pro všechny tyto různé strany, které dříve stály na opačných stranách, s protipóly politických postojů. Kdo by si kdy dokázal představit, že například středo-levicová Partito Democratico nebo krajně levicová LeU zasednou po boku Berlusconiho strany? Nicméně moc plodí zázraky.

V posledních třech měsících Draghiho vláda vydává jedny z nejrepresivnějších a nejdrakoničtějších nařízení a zákonů proti těm občanům, kteří se nechtějí nechat očkovat (Itálie v současnosti používá tři různé vakcíny: Pfizer, ale také Moderna a Johnson), v podstatě brání v práci prostřednictvím nechvalně proslulého „zeleného pasu“ všem, kteří se odmítají nechat očkovat, brání lidem cestovat v dálkové dopravě, sedět v barech a restauracích, chodit do posilovny, na univerzitu, a dokonce zakazuje rodičům přivádět a vyzvedávat malé děti uvnitř školních budov. Tato opatření vydal Draghi jen několik měsíců poté, co označil tureckého prezidenta Erdogana za „diktátora“, což mluví za vše.

Je zajímavé, že oficiální stanovisko italské vlády zní, že „vakcína není povinná“ a že existuje alternativa, kterou je rychlý test Covid, jehož platnost však trvá pouze 48 hodin a jeho cena se pohybuje od 15 do 30 eur.

To by znamenalo, že člověk, který chodí do práce, by musel platit tuto částku každé dva dny, a to by znamenalo, že se mu vůbec nevyplatí chodit do práce. V důsledku toho je „alternativa“ bezcenná a italští občané jsou v podstatě nepřímo nuceni nechat se očkovat, aby přežili.

Opatření přijatá italskou vládou skutečně porušují italskou ústavu, základní lidská práva, zákony EU a mezinárodní smlouvy; vláda si však pod záminkou „mimořádné zdravotní situace“, která trvá již téměř dva roky, myslí, že může přejít všechno a všechny. Spousta právníků podala na italskou vládu žaloby, existuje velmi silný odpor vedený miliony lidí, ale spravedlnost je pomalá a lidé se zatím musí s touto katastrofou smířit.

Počet neočkovaných Italů se pohybuje mezi 10 a 20 miliony, ale čísla jsou zatím nejasná, protože vláda si neustále protiřečí, nejprve tvrdí, že je třeba očkovat 80 % lidí, pak číslo neustále zvyšuje na 90 %, a kdo ví, co řekne později.

Chrání vakcína lidi před tím, aby se nakazili, přenesli virus nebo dokonce skončili v nemocnici se závažnými příznaky? Ne. Zajistily by bezplatné nebo levné testy Covid skutečně větší bezpečnost? Ano.

Vláda se však vyjádřila jasně, „zelený pas“ je nástroj, který má za cíl přimět lidi, aby se nechali očkovat. Prioritou vlády je tedy zřejmě rozdat co nejvíce vakcín, nikoliv veřejné zdraví. Detail, který by neměl zůstat bez povšimnutí, je skutečnost, že k tomu, aby se Italové nechali očkovat, musí podepsat souhlasný formulář, který vládu a zdravotnické orgány zbavuje jakékoli odpovědnosti v případě vedlejších účinků způsobených vakcínou, včetně těch smrtelných. Koneckonců vakcína je stále ve fázi experimentování a bude tomu tak pravděpodobně až do roku 2023, takže lidé nemohou být k jejímu užívání přinuceni, alespoň teoreticky.

Berlusconiho mainstreamová propaganda proti kritikům očkování

V italských mainstreamových médiích se neustále objevují protichůdné informace o nežádoucích účincích vakcín, o velmi vysokém počtu případů, mezi něž patří například trombóza, mrtvice, srdeční infarkt, zánět srdečního svalu, abychom uvedli alespoň některé. Rovněž neposkytuje dostatečné informace týkající se toho, jak vakcína jednoduše nefunguje v Izraeli, kde je většina populace očkována, ale nemocnice jsou plné a hovoří se již o třetí a čtvrté dávce, a to za méně než jeden rok! Neskutečné, ale reálné.

Od července se v Itálii po vzoru francouzských „bratranců“ množí pouliční protesty proti nucenému očkování a zelenému pasu. Tito demonstranti jsou neustále stigmatizováni jako „no-vax“ (lidé proti vakcínám), zatímco mezi nimi jsou i obyčejní lidé, kteří nejsou nutně proti vakcínám, ale spíše proti tomu, aby byli využíváni jako pokusní králíci pro farmaceutický průmysl. Lidé, kteří byli očkováni, ale nejsou ochotni pokračovat v této 3-4 a více dávkové hře. Lidé, kteří nejsou ochotni přihlížet porušování svých ústavních a lidských práv autoritářským způsobem.

Italská mainstreamová média se snaží vykreslit demonstranty jako „násilníky“, i když to neodpovídá skutečnosti, a tvrdí, že demonstrace byly „sporadické“ a účastnilo se jich jen velmi málo lidí. Bohužel pro mainstreamová média se v době internetu a mobilních telefonů jejich informační role silně snížila a skutečnost může snadno zdokumentovat každý.

Videa zveřejněná na sociálních sítích a kanálech YouTube jasně ukazují, jak protesty v Miláně, Turíně, Janově, Římě, Boloni a dalších městech přitahují tisíce a tisíce lidí.

Ministr zdravotnictví Roberto Speranza a bývalý premiér Giuseppe Conte se rovněž stali terčem pokojných, ale silných protestů v Pesaru a Desiu. Tyto akce nenašly v mainstreamových médiích příliš prostoru.

Demonstranti protestovali také před sídlem Berlusconiho deníků Il Giornale a Libero Quotidiano (které nyní řídí bývalý šéfredaktor Il Giornale Paolo Sallusti).

Berlusconiho média byla obzvláště aktivní v démonizaci demonstrantů proti zeleným průkazům, například 10. září večerní zprávy TG5 tvrdily, že pouliční demonstrace byly fiaskem, zatímco videa pořízená lidmi, kteří tam byli, ukazovala pravý opak. TG5 také vykreslovala demonstranty jako „no-vax“, zatímco, jak již bylo odhaleno, situace je mnohem složitější.

V neděli 29. srpna večerní vydání televize TG5 tvrdilo, že demonstranti na římském náměstí Piazza del Popolo zaútočili na policisty, zatímco videa ukazují pravý opak - demonstranti (mezi nimiž bylo mnoho žen) stojí se zdviženýma rukama. Televizní stanice TG5 byla kontaktována s žádostí o poskytnutí záběrů dokládajících její tvrzení, ale žádná odpověď nedorazila.

Berlusconiho média také poskytla prostor pro některé mimořádně agresivní výroky různých osob; například 31. srpna v politickém vysílání Rete 4 „Stasera Italia“ se bývalý poslanec za Berlusconiho stranu Popolo delle Libertà Giuliano Cazzola odvolával na „Bava Beccarise“, slavného generála z konce roku 1800, který proslul brutálním potlačováním protestů, a přál si „střílet do demonstrantů“.

Doktor Matteo Bassetti, stálý host Berlusconiho médií, tvrdil, že „No vax jsou zločinci“ a „ti, kdo jsou proti očkování, jsou nepřátelé státu“. Fabrizio Pregliasco prostřednictvím obrazovek Stasera Italia tvrdil, že „vakcína bude povinná pro všechny“, a dokonce obvinil neočkované z „šíření viru“.

16. září informovaly Berlusconiho rodinou vedené noviny Il Giornale (v souladu s dalšími italskými médii) o případu krysy nalezené v potravinové dávce určené pro nemocnici a spekulovaly, že by mohlo jít o čin spáchaný „nevax“, ale kde jsou důkazy? Koneckonců italské zdravotnictví nikdy nebylo pověstné svou pořádkumilovností a nebylo by to poprvé, co se uvnitř nemocničních zařízení objevily kočky a krysy.

Předchozí den byl italský novinář Mario Giordano, který vede pořad „Fuori dal Coro“ na Rete 4, předvolán směrnicí Mediasetu kvůli svým kritickým postojům k očkování Covid. Giordano nikdy nezastával neočkovací postoje, naopak tvrdil, že je pro očkování, ale také uvedl, že jeho prací jako novináře je poskytovat různé perspektivy. Giordano šel do hloubky problému, dal hlas těm, kteří měli po očkování silné vedlejší účinky, a odhalil nesrovnalosti ze strany italské farmaceutické agentury Aifa. Podle různých italských zpráv došlo mezi Giordanem a řediteli Mediasetu k velmi hlasité slovní konfrontaci, neboť investigativní novinář se nehodlá nechat umlčet.

Vakcína Covid nabyla podoby extrémistického náboženského dogmatu, a je tedy v rozporu s jakýmikoli vědeckými kritérii, která předpokládají kritiku, diskusi a neustálé testování. Zdá se, že cíl tohoto drakonického otisku se stále více vzdaluje zájmu o veřejné zdraví a mnozí, včetně očkovaných, se začínají ptát, proč chce italská vláda iracionálně očkovat co nejvíce lidí, čímž se dostává na hranici pošlapání základních lidských práv. Další autoritářská opatření jen zvýší odpor proti vládě, ale zatím se zdá, že Draghimu a spol. je to jedno.

Toto je Itálie, „demokratická Evropa“, nikoli Irák Saddáma Husajna nebo Afghánistán ovládaný Talibanem.

Italy: The new technocratic sanitarian regime vyšel 16.9.2021 na pravda.ru. Překlad v ceně 582 Kč Zvědavec.

Známka 1.0 (hodnotilo 72)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 70 čtenářů částkou 13 017 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 0

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 0

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 0

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 5

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 7

Námořní přeprava zboží kolabuje!13.10.21 08:19 Neurčeno 0

Češi žádají stovky milionů jako odškodné za očkování13.10.21 08:15 Česká republika 1

Brusel věří, že se jednota Visegrádu drolí12.10.21 14:54 Evropská unie 1

WHO chce být nejvyšší autoritou v oblasti veřejného zdraví!11.10.21 17:32 Neurčeno 3

Měnové kurzy

USD
21,92 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
30,09 Kč
Kanadský dolar
17,69 Kč
Australský dolar
16,23 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,56 Kč
100 maď. forintů
7,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,84 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 742,04 Kč
1 unce stříbra
511,36 Kč
Bitcoin
1 360 550,38 Kč

Poslední aktualizace: 18.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 241