Ve zkratce

Stránka:

 Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život

25.10.21

Česká republika:

Emailem mi přišel tento text:

Vláda opět po čase spustila zavádění opatření, která zjevně brzy zruší soudy. Do té doby však bude žít plno lidí v nejistotě a možná i pod tlakem okolí se těmito zjevně protizákonnými a někdy i protiústavními opatřeními řídit. Proto Vám zasíláme první část návodů pro důstojný a svobodný život, které vytvořili špičkoví právníci Zlatého špendlíku, Pro Libertate a Zdravého fóra. Celému přípravnému týmu, který se na tvorbě návodů podílel, patří velký dík. A všem, kteří návody budou používat, patří dík také. Pro svobodu platí víc než pro cokoliv jiného, že může zafungovat jedině přístup "jeden za všechny, všichni za jednoho", svoboda tu totiž pro všechny buď je a nebo není. Neočkovaní, plně očkovaní, třetí dávkou očkovaní, jednou dávkou očkovaní, zkrátka všichni si zaslouží teď a tady žít důstojný a plný život. Žádný život číslo dva totiž nemáme.

_______
Doporučuji kliknout na odkaz níže a nastudovat si manuály pro případ konfliktu se státní moci.

Zdroj: http://email-click.svobodni.cz/public/webversion/newsletter?...

Klasifikace: politika,zdravi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat

24.10.21

USA:

Lidé, kteří si nechali píchnout utrejch, už to nemohou vzít zpět.

Mnozí mají problémy držet sklenku s vodou, vyčistit si zuby, řídit auto auto, běhat a další. Nejsou schopni vykonávat běžné činnosti.

Medzi najvázávažnější problémy (mimo smrti) patří ztráta zraku, ztráta sluchu a zanesené orgány krevními sraženinami.

Zato u nás roste zájem o napíchání. Tuší tito lidé, co je může čekat již za několik týdnů? Prý se jedná o povakcinační psychologickou "jistotu", která je srovnatelná s procházkou po pláži při hlubokém odlivu moře. Tsunami je nevyhnutelná.

Zdroj: https://cz24.news/ameriku-zasahuje-obrovska-vlna-po-vakcinov...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti

24.10.21

Rusko:

Ruský prezident Vladimir Putin měl projev ve čtvrtek na Valdajském fóru v Soči, kde se opřel do Západu kvůli tomu, že u dětí toleruje myšlenky na změnu pohlaví. Evropa je podle Putina „obludná“ a páchá tímto zločin proti lidskosti.

„Je hrozné, že Západ děti učí myšlence, že chlapec se může stát dívkou a naopak. Je to jednoduše obludné. Děti jsou tlačeny k přemýšlení o tom, že mají na výběr. A rodiče jsou odsunutí stranou,“ opřel se Putin do Západu.

Lidé v Evropě a USA podle něj „agresivně mažou celé stránky vlastní historie a obracejí diskriminaci proti většině ve prospěch menšiny“. „Je to jejich právo, ale žádám je, ať se drží od našich domovů. Máme jiný názor,“ pronesl ruský prezident.

„Nemá to daleko ke zločinům proti lidskosti, jen se to schovává pod vlajku pokroku,“ zhodnotil nakonec Putin snahu Evropy nastavovat trend změny pohlaví.

Rusko je dlouhodobým odpůrcem hnutí LGBT, změny pohlaví i stejnopohlavních svazků. Kreml do ústavy vepsal, že rodinu tvoří jen muž a žena. Lidé, kteří prodělali změnu pohlaví, navíc v Rusku nesmějí adoptovat děti.

Zdroj: https://cz24.news/putin-obludny-zapadni-fantasmagorie-o-pohl...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Hliník se odstěhoval do Humpolce......

24.10.21

Evropská unie:

I tak lze pararafrázovat hláškou ze známéhé českého filmu novou situaci v automobilovém průmyslu, protože je nedostatek hliníku.

Německé Sdružení pro obchodování s kovy (WM) nedávno vydalo poziční dokument varující před nedostatkem v dodávkách hořčíku – důležité suroviny pro výrobu hliníku. Hliník se pak nachází v mnoha součástkách aut, které jsou vyráběny převážně subdodavateli. Jde například o skříně elektromotorů a výkonové elektroniky, dále o části motorů až po ráfky a různé spony. Za rychle ubývajícím hliníkem je tedy  hořčík, na jehož produkci má prakticky monopol Čína.

Vedle drastického nedostatku hliníků začínají rapidně chybět i další průmyslové kovy, například důležitá měď.

Zdroj: https://cz24.news/automobilovy-prumysl-kvuli-zhrouceni-globa...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)

24.10.21

Itálie:

Nový zákon, který platí již od 15.10., Italům nepovoluje bez zeleného pasu jít nikam, dokonce ani do zaměstnání (pro obohacovače tento zákon neplatí). Už před pár dny se do dnes již devátý den blokovaného přístavu Terst vydaly statisíce Italů na velkou demonstraci, přičemž od 15.10. je neustále přístav blokován. Demonstrace byla ovšem pod pohrůžkou zakázána, i přesto se v Terstu sešla spousta lidí a další statisíce vyrazily do ulic různých měst celé Itálie. Italy podpořili také Francouzi či Poláci, jak můžete vidět na některých videích níže.

Italové hodlají vydržet a protestovat i nadále, zároveň také blokují některé další přístavy. V Itálii zároveň kolabuje prakticky všechno, neboť 30% zaměstnanců nemůže do práce. Pracovní síla tak mnohde zoufale chybí…

Terst plánují blokovat i v příštích dnech, do doby, než vláda nařízení zmírní a umožní lidem jít do práce. Terst tak zřejmě bude i nadále paralyzován. V neděli už 10. den….

Zdroj: https://cz24.news/po-cele-italii-vyrazili-lide-i-pres-zakaz-...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!

22.10.21

Francie:

23 % poslanců francouzského parlamentu hlasovalo pro prodloužení platnosti covid pasu do 31. července 2022.

Hlasování o tomto zákonu se zúčastnilo pouze 45 % poslanců, tj. 260 poslanců z 577 zvolených.

Není však již přijatelné, aby více než 50 % poslanců zůstalo doma, když se hlasuje o zákonech týkajících se veřejných a osobních svobod.

Nechat hrstku poslanců hlasovat o zákonech, které se týkají 67 milionů Francouzů, je popřením demokracie a urážkou Francouzů.

Zdroj: https://lecourrierdesstrateges.fr/2021/10/21/23-des-deputes-...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje

22.10.21

Česká republika:

Policisté pokračují v trestním řízení s bývalými poslanci Lubomírem Volným (Volný blok) a Miloslavem Roznerem (SPD), kteří v nynějších sněmovních volbách místa v dolní komoře neobhájili a přišli o imunitu. Informovala o tom dnes Česká televize s odvoláním na mluvčího policejního prezidia Ondřeje Moravčíka.

Roznera policie podezírá z popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy a v souvislosti s jeho výroky o romském táboře v Letech u Písku, napsala ČT. Uvedl, že zatím nebyl nikým kontaktován. „Nicméně z hlediska zákona je to logický postup a jsem připraven s orgány činnými v trestním řízení spolupracovat,“ uvedl. Obvinění pokládá Rozner za absurdní. „Ve svém projevu na vnitrostranickém neveřejném zasedání jsem rozhodně nepopíral genocidu, ale hovořil o předraženém odkupu vepřína z veřejných zdrojů dle mého názoru zrealizovaném zcela netransparentním způsobem,“ sdělil.

Volného policie podezírá z šíření poplašné zprávy v souvislosti s příspěvkem na sociální síti o léku ivermektin. O jeho vydání ke stíhání požádala letos v květnu. Sněmovna o žádosti do voleb nerozhodla, byť mandátový a imunitní výbor v červnu jeho vydání ke stíhání doporučil. Volný tvrdil, že chce být vydán, aby, jak uvedl, „všechna pravdivá data o ivermektinu zazněla ve veřejném prostoru v průběhu mé obhajoby u soudu“.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/policie-bude-stihat-byvale-posl...

Klasifikace: politika,polit.korekt,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář

21.10.21

Česká republika:

Vyplnění příjezdového formuláře vyžaduje povinné připojení k internetu v mobilu a to není zákonem požadováno. Papírová alternativa formuláře není k dispozici. Navíc "vláda" vůbec nevysvětlila, jak získané informace používá.

Ještě se pamatuji, jak poslední den dovolené všichni účastníci zájezdu zkoušeli odesílat formulář a ono to prošlo až naponěkolikáté. Někdo s tím strávil i něco přes hodinu.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/soud-praha-prijezdovy-f...

Klasifikace: pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU

21.10.21

Německo:

Obnovitelné zdroje mají být pro Evropu spásou, která jí zaručí nezávislost na fosilních zdrojích energie. Ovšem jak se ukazuje na datech z Německa, problémem je jejich výkon, který nebývá vždy ideální. Například solární elektrárny v Německu nevyprodukují ani pětinu toho, co by teoreticky mohly. A větrné na tom nejsou o mnoho lépe. Obnovitelné zdroje pak kritizoval i bývalý šéf ČEZu..

Jak je známo, Evropská unie plánuje být do roku 2050 uhlíkově neutrální a pomoci jí k tomu mají obnovitelné zdroje.

Německý statistický úřad ovšem dnes zveřejnil data o tom, jak fungovaly větrné, solární a biomasové elektrárny v první polovině roku 2021. Uvádí, že v průměru na plnou kapacitu (matematicky vyjádřeno) fungovala jen pětina německých větrných elektráren. Plná kapacita je hodnota, kterou elektrárna může dosáhnout v ideálních podmínkách. Ještě hůře na tom byly solární elektrárny, které pracovaly jen na 10,5 % své maximální kapacity. Stabilní je výkon elektráren na biomasu, který se drží mezi 50 a 60 procenty.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nesviti-nefouk...

Klasifikace: ekonomika,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci

20.10.21

Česká republika:

To, že další porce šikany přijde až po volbách se tak trochu čekalo. Už zase chtějí všem a všude nařizovat nefunkční náhubky a nutit lidi k naprosto nesmyslnému testování, které nic nezjistí.

Mimochodem drastické plošné omezení svobod občanů tohoto typu je možné učinit pouze zákonem a nikoliv nějakým prohlášením vlády. Takže to je zase další nelegální počin vlády jako všechna šílená nezákonná nařízení v minulosti!

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prehledne-kde-vsude-musit...

Klasifikace: kuriozity,zdravi,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 6

 Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně

19.10.21

Česká republika:

Naprosto nesmyslný zákon o bočním odstupu od cyklisty již nese první plody a samotní cyklisté tím rozhodně potěšeni nebudou.

Pro majitele lesa je daleko výhodnější zakázat vjezd cyklistům úplně než aby pak museli řešit problémy s cyklofašity a cyklopomatenci. Na úzkých silnicích není možné dodržet zákonem stanovený odstup a dle nového právního paskvilu by předjetí či objetí cyklisty bylo nelegální a pokutovatelné.

Ve většině případů se k sobě řidiči a cyklisté chovali slušně a několik málo psychopatů se stejně nezmění.

Zdroj: https://hradec.rozhlas.cz/cyklisty-ceka-od-noveho-roku-sok-z...

Klasifikace: kuriozity,sport,pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 5

 Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu

19.10.21

Kazakhstan:

Podle zpráv ruského ministerstva obrany kazašské úřady nesplnily svůj slib uzavřít biologické laboratoře americké armády na území země.

Zpráva obsahuje výňatky z rozpočtového plánu amerického ministerstva obrany na roky 2021 a 2022, mezi nimiž je působivá práce v kazašské centrální speciální laboratoři. Podle informací najal Pentagon na provádění prací v Kazachstánu společnost CH2M, která je jedním z hlavních dodavatelů amerického ministerstva obrany a Ústřední zpravodajské služby.

Spojené státy vždy pomlouvaly Čínu jako šiřitele COVID-19. Časopis „Přírodní medicína“ však informoval, že stopy Spojených států jsou velmi zřejmé. Účast dodavatele Pentagonu na projektu KZ-33 naznačuje, že zde může být stín Kazachstánu.

Generálmajor Amirbek Togusov, bývalý náměstek ministra národní obrany Kazachstánu, již mnoho let pracuje na zničení těchto „továren smrti“. Togusov původně plánoval zveřejnit podrobnou zprávu o vážné hrozbě, kterou americké vojenské laboratoře představují pro Střední Asii, ale krátce poté zemřel.

Před svou smrtí Togusov napsal: „Stáváme se experimentálními opicemi a naše jedinečné území je přirozeným testovacím místem Pentagonu pro testování nových virů… Podobné laboratoře zřízené americkou armádou jsou obvykle mimo dohled hostící země a pracují tajně.  Američané tvrdí, že centrální speciální laboratoř je pod vedením ministerstva zdravotnictví, ale často provádějí nezávislé výzkumy. Ve všech dohodách podepsaných se zeměmi SNS o budování biologických laboratoří existují takové výhradní doložky… Aktivně se vyvíjí nová generace biologických zbraní – genové bomby“.

V současné době v Kazachstánu existuje šest biologických center.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/americke-vojenske-biolog...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let

19.10.21

Evropská unie:

Evropská agentura pro léčivé přípravky zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer & BioNTech pro děti ve věku od pěti do 11 let. Oba farmaceutické giganty doufají, že brzy získají podmíněnou registraci na evropském kontinentu.

Americká společnost Pfizer a její německý partner BioNTech minulý týden předložily údaje o použití své vakcíny RNA messengerové pro malé děti. Cílem tohoto kroku je získat v blízké budoucnosti podmíněnou registraci v Evropě.

Stanovisko EMEA bude předáno Evropské komisi, která přijme konečné rozhodnutí o uvedení výrobku na evropský trh.

---

Tak co rodičové, máte již nachystané své ratolesti na očkování proti covidu experimentálními preparáty?

A to napětí.....co myslíte, jaké bude konečné rozhodnutí Evropské komise?

Zdroj: https://francais.rt.com/international/91746-agence-europeenn...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Krize toaletního papíru!

19.10.21

Česká republika:

V řádu několika desítek procent by měl podle ekonomů zdražit toaletní papír. Příčinou je celosvětový nedostatek dřevěné buničiny, ze které se vyrábí.

 Možná si někteří z vás ještě pamatují na nedostatek toaletního papíru a fronty na něj, když do drogerie dorazil. Teď by měl podražit, a tak vás možná znovu překvapí fronty na levný toaleťák.

"V Česku opravdu po více než 30 letech hrozí to, co si většina z nás pamatuje z dob socialismu, a to byly fronty na toaletní papír," varuje ekonom Lukáš Kovanda.

Ano, též patřím k pamětníkům doby, kdy nebyl hajzlpapír a za vděk nám posloužílo Rudé Právo - největší a nejčtenější.

Nevím ale, jak si s tímto problémem poradí současná generace, která je obklopena smartfony a tablety)).

Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/446468-krize-toaletn...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi

18.10.21

Gruzie:

Spojené státy jsou připraveny pomoci posílit obranné schopnosti Gruzie. Uvedl to šéf amerického ministerstva obrany Lloyd Austin, který přijel na návštěvu Gruzie.

"Spojené státy jsou odhodlány pomoci Gruzii posílit její obranné schopnosti a pokročit v euroatlantické integraci. Těším se na setkání zde," poznamenal Austin na Twitteru.

Americký ministr obrany bude jednat s gruzínským premiérem Iraklim Garibašvilim a šéfem ministerstva obrany Juanšerem Burčuladzem.

Již dříve bylo oznámeno, že šéf Pentagonu navštíví Ukrajinu, Gruzii a Rumunsko, aby se zabýval otázkami bezpečnosti v Černém moři.

_______
Mimochodem je dobré taky vědět, že Velvyslanectví ČR v Jerevanu vykonává v letech 2021-2022 (od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2022) funkci Kontaktní ambasády NATO v Arménii.

Kontaktní ambasáda NATO (KA NATO) hraje klíčovou roli v oblasti veřejné diplomacie. Podporuje aktivity Aliance v oblasti partnerství a slouží také k usnadnění kontaktu mezi Sekcí pro veřejnou diplomacii (NATO Public Diplomacy Division) a dotyčnou partnerskou zemí.

Zdroj: https://ru.armeniasputnik.am/20211018/ssha-gotovy-ukreplyat-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Fauciho jedy

18.10.21

USA:

Šéf UMass Memorial Health, největšího zdravotnického systému v centrálním Massachusetts, nedávno přiznal, že od doby, kdy stát dosáhl „kolektivní imunity“ díky téměř úplnému dodržování očkování, se počet hospitalizací kvůli covidu zvýšil dvacetinásobně.

Zdroj: https://otevrisvoumysl.cz/nejvice-ockovany-stat-v-americe-ny...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Gój

Komentářů: 2

 Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek

17.10.21

Kanada:

Úředníci z Saskatchewanu mohou "v rámci realizace krizového plánu povolit vstup do celé budovy nebo na pozemek, bez soudního příkazu, jakékoli osobě''.

Kanadská provinční vláda přijala ve jménu boje proti COVID mimořádné pravomoci v orwellovském stylu, které umožňují úřadům zadržovat nebo odvádět lidi bez soudního příkazu a zabavovat osobní majetek podle libosti.

Vláda má také pravomoc "nařídit evakuaci osob a odsun osob nebo hospodářských zvířat a osobního majetku z jakékoli oblasti Saskatchewanu, která je nebo může být postižena mimořádnou událostí, a přijmout opatření pro odpovídající péči a ochranu těchto osob nebo hospodářských zvířat a osobního majetku".

Podle ministerstva zdravotnictví jsou nové příkazy nezbytné k "zajištění mobility pracovníků zdravotnického systému prostřednictvím větší flexibility při plánování a přerozdělování zdravotnických pracovníků do oblastí, které čelí kapacitním tlakům, a při využívání dalších zdrojů".

Každá osoba s bydlištěm v Saskatchewanu je ze zákona povinna dodržovat nové nouzové příkazy, jinak jí hrozí přísné tresty nebo odnětí svobody.

Nové provinční nouzové nařízení podle zákona o nouzovém plánování podepsal 13. září premiér Scott Moe. Příkazy byly oznámeny ministrem zdravotnictví Saskatchewanu.

Zdroj: https://resistance-mondiale.com/une-province-canadienne-publ...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 „Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu

17.10.21

Česká republika:

„Vědecká rada ČLK odporuje stanovisku vlastní revizní komise, popírá základy lékařské etiky, demokratické diskuse a plurality názorů,“ konstatuje Hnízdil. Pozastavuje se nad tím, že i přesto prezident České lékařské komory Milan Kubek postrádá kampaň, která by motivovala rodiče nechat děti proti onemocnění covid-19 naočkovat. Bez očkování dětí není podle Kubka možné v populaci vytvořit tzv. kolektivní imunitu.

Podle Hnízdila, ani PCR či antigenní test vůbec nevypovídají o tom, jestli je člověk nakažený, nakažlivý nebo nemocný, bez dalších vyšetření je jejich informační hodnota nulová. „Veškerá omezení a nařízení přitom vycházejí v počtu pozitivně testovaných (mezi nimiž je řada zdravých, bezpříznakových nebo s lehkým průběhem). Z lidí zdravých jsou tak masově vyráběni pacienti. Údaj o více než 30 tisících obětí covidu je ukázkou mediální manipulace,“ pokračuje Hnízdil.

Zároveň upozorňuje, že farmaceutické firmy se zodpovědnosti za nežádoucí účinky raději zbavily. „Podle sdělení MZd a ČLK za ně zodpovídá stát (stát jsme my, odškodnění se tedy bude platit z peněz poškozených). Poškozený bude jen velmi těžko prokazovat, že jeho zdravotní problémy, které se mohou objevit po měsících či letech, nějak souvisejí s vakcínou,“ varuje Hnízdil.

„Česká lékařská komora popírá základy medicíny, podílí se na cynickém a bezohledném experimentu. Velký Bratr Covid rozdělil lidi na mocné a ne-mocné. Mocní mohou ne-mocné dusit rouškami, držet je v izolaci, zakázat jim sociální kontakt, práci, vzdělávání, pohyb, zpěv. Ne-mocní musejí poslouchat, nechat se testovat, hlásit čísla, podrobit se očkování. Ten experiment se vymkl kontrole. Z vězení se musíme osvobodit sami.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Tak-to-ne-Pov...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Volby, AfD naletělo šmejdům

17.10.21

Německo:

Soudruzi ze spolku Zentrum für politische Schönheit (Centra pro politickou krásu) se rozhodli naplánovat podvod a předstírali provozování fiktivní společnosti Flyerservice Hahn, aby si je AfD vybrala před volbami do Spolkového sněmu k distribuci 5 miliónů letáků, 72 tun!

Hesla Strany páté kolony;

  • „světovou jedničkou v nerozšiřování nacistických letáků“
  • "radikální křídlo humanismu“
  • "agresivní humanismus“
  • " vyzbrojujeme realitu morální představivostí"
  • "boj za lidská práva (krimigrantů) musí být radikálnější"

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ovlivnene-volb...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Gój

Komentářů: 1

 Od severu k jihu je Itálie zablokovaná

16.10.21

Itálie:

Přístav Terst zahájil útok proti povinnému Zelenému pasu, přístav Ancona odpověděl, stejně jako přístavy v Ligurii, včetně velkého přístavu Janov, a další, Gioia Tauro, Civitavecchia u bran Říma: zablokování přístavů vede k následným logistickým poruchám, kamiony nemohou vjíždět ani vyjíždět, ani nakládat ani vykládat.

Dokáři nejsou jediní, kdo je na válečné stezce. Silné protesty probíhají také před turínskými továrnami. "Nejen v této zemi se musí za práci platit, jsem tu už dvaatřicet let a dnes ráno se nemohu dostat dovnitř, protože nejsem očkovaný, připravují nás o svobodu," hřímal dělník Fiatu Avio v Rivalta Torinese, který od rána s desítkami lidí bojoval proti povinné zelené propustce před branou č. 10 letecké továrny.

Další kritickou situací je veřejná doprava, kde se procento neočkovaných zaměstnanců pohybuje mezi 10 a 20 %.

Zemědělství je rovněž postiženo: zemědělská činnost je vázána na sezónní cykly a nelze ji zastavit a na polích pracuje nejméně 100 000 neočkovaných zemědělských pracovníků.

Šéf italské vlády Draghi nechce dělat žádné kompromisy, zítřek je však vysoce rizikový a mohl by ho přimět k ústupkům: sociální a protisankční agitace v Itálii teprve začíná...

Zdroj: https://www.medias-presse.info/du-nord-au-sud-litalie-bloque...

Klasifikace: politika,ekonomika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 1

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 5

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
22,53 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,82 Kč
Kanadský dolar
17,57 Kč
Australský dolar
15,83 Kč
Švýcarský frank
24,48 Kč
100 japonských jenů
19,94 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,57 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 156,10 Kč
1 unce stříbra
506,55 Kč
Bitcoin
1 107 091,07 Kč

Poslední aktualizace: 6.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 844 412