Ve zkratce

Stránka:

 Nemyslete si, že v Austrálii lidé něčeho stávkováním dosáhli

27.9.21

Austrálie:

Nemyslete si, že v Austrálii lidé něčeho svým stávkováním dosáhli, policie střílí i do dětí v davu. Co udělá zásah gumovým projektilem se už psalo. I gumový projektil může zabít když je namířen do krku.

Policisté klidně škrtí ženy pokud nemají trestanecký náhubek.

Pokud je u moci jejich vládní garnitura, tak k žádné změně nedojde. Žádná vláda se dlouhodobě u moci neudrží, pokud terorizuje vlastní obyvatelstvo.

Kdyby takto násilím rozehnali demonstraci v Rusku to by bylo ječení ve všech médiích.

Zdroj: https://cnn.iprima.cz/demonstraci-v-australii-doprovazely-br...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Draze vykoupená výhoda očkování…

27.9.21

Česká republika:

„V posledním půlroce se tzv. očkovaní netestovali a je tedy jasné, že právě tato skupina roznesla do společnosti nové mutace a podobně,“ sdělil ParlamentnímListům.cz lékař z Fakultní nemocnice Motol a někdejší olympionik Lukáš Pollert. Podle něj mnoho „obětí covidu“ zemřelo na něco jiného.

„Myslím, že v pozadí úmrtí mladších lidí tzv. ‚jen na covid‘, není jen SARS-CoV-2, ale nepoznaná jiná nemoc. Možná porucha imunity. Nechci covid bagatelizovat, ale co jsem viděl, si rozhodně nevyžadovalo takové manévry s plošným lockdownem škol a podobně,“ uvádí. A důrazně říká: "Nechte lidi na pokoji, ať se očkuje, kdo chce a kdo ne, ten ne."

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Lukas-Poller...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Česko objedná bez výběrového řízení v Izraeli rakety, které nikdo nepoužívá.

27.9.21

Česká republika:

Nákup systému SHORAD (Short range air defense – Vzdušná obrana krátkého dosahu – pozn. red.) od Izraele za 37,2 miliardy bez řádného výběrového řízení doporučilo ministerstvo obrany vládě minulý týden.

Podle interních materiálů k zakázce, které mají Novinky k dispozici, začnou finance odcházet ještě letos, ačkoliv první služby ČR dostane až v roce 2024 v podobě školení tuzemských vojáků.

Protiletadlový komplet SHORAD nepoužívá žádná evropská země ani žádná členská země Severoatlantické aliance (NATO). Jedinými zeměmi na světě, které systém využívají, jsou Singapur, Indie a Vietnam. Dokonce samotný Izrael používá jiný typ systému.

Podle Izraele je cena výhodná, ale ministerstvo rozhodlo bez bližšího vysvětlení a bez znaleckého posouzení.

______
Tak to je chucpe nejhrubšího kalibru. Na co nám budou ve střední Evropě rakety, my se chystáme někoho "sundat" z oblohy? Fakt máme tolik peněz? A proč, když už je musíme mít, nekoupíme to, co používají ostatní země NATO? A kampak se nám zatoulalo výběrové řízení, co?

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/obrana-posle-izraelcum-...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Tak se to podařilo. Zeman podepsal. Americká chátra vyšachovala Rusy z dostavby Dukovan.

27.9.21

Česká republika:

Ruské a čínské firmy se nebudou moci jakkoli zúčastnit stavby nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Počítají s tím bezpečnostní záruky v takzvaném nízkouhlíkovém zákoně, který podepsal prezident Miloš Zeman.

Zákon počítá s tím, že pro výstavbu bude možné využít pouze technologie od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996. Rusko a Čína mezi tyto státy nepatří.

Nejen pro stavbu, ale ani pro údržbu nového bloku nebudou moci být použity technologie jakkoli závislé na nepovolených dodavatelích.

Vláda v polovině dubna oznámila, že Česko se v reakci na informace o podílu ruské tajné služby na explozích v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 rozhodlo nepřizvat do tendru ruskou společnost Rosatom. Ministři schválili usnesení, že tzv. bezpečnostní dotazník bude zaslán pouze potenciálním dodavatelům z Francie, Jižní Koreje a Spojených států, to znamená firmám EDF, KHNP a Westinghouse. Už dříve byla vyřazena čínská firma CGN.

_______
Tohle je tragické. A Zeman opět zklamal. Po kolikáte už?

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zeman-podepsal-vyloucen...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Reflex má další důkaz, že servilní úředníci píší nezákonná opatření na Babišovo přání

27.9.21

Česká republika:

Článek stojí za přečtení. Babiš zcela ignoroval informaci o povzbudivém vývoji pandemie v ČR a osobně prosazoval, aby  úředníci zavedli v ČR stejná opatření jako má Rakousko - tedy kontrolu vstupů do restaurací atd. přes covid pas.

Takže buzerující opatření nenavrhli odborníci k tomu určení, ale vydupal si je sám Babiš a to přes příznivou situaci "pandemie" v ČR.

Zdroj: https://www.reflex.cz/clanek/komentare/109312/jiste-pane-pre...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Připravujeme žaloby o náhradu újmy za duševní útrapy našich dětí proti hlavní hygieničce-připojte se!

27.9.21

Česká republika:

Hl. hygienička Svrčinová:

Já bych to komentovala tak. Zhruba 60-70% dětí se to všechno naučilo a bojí se. Ti ani nikde nechodí. Ale pak je tady zbytek, kteří chodí“.

S naprostým zděšením jsme vzali na vědomí shora uvedený výrok hlavní hygieničky Pavly Svrčinové, zveřejněný v posledním vydání časopisu Reflex. Svrčinová v něm vyjadřuje podporu premiérovi Andreji Babišovi, který na jednání s řediteli Krajských hygienických stanic prokazatelně tlačí na to, aby úředníci využili všech možných nástrojů k tomu, aby děsili obyvatelstvo, včetně dětí, s jediným cílem – dotlačit je k očkování proti onemocnění covid-19.

Takový postup je nejen zrůdný, ale i zcela protiprávní.

Dětem vznikla závažná nemajetková újma, za kterou jim, jako poškozeným, náleží plná náhrada v penězích.

Utrpěná újma se může pohybovat v řádu minimálně desítek tisíc korun.

Aktuálně analyzujeme možnost soudního vymáhání uvedené újmy přímo po Pavle Svrčinové a ostatních odpovědných osobách.

Máte-li zájem o další informace, nebo máte-li předběžný zájem uplatnit nárok svého dítěte, přihlaste se, prosím, k odběru newsletteru Zdravého fóra (do pole „profese“ uveďte „rodič“). Připravujeme v této věci další postup, včetně žalob proti odpovědným osobám.

Zdroj: https://www.prolibertate.cz/2021/09/zastanme-se-svych-deti/

Klasifikace: politika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Německá volební urna

27.9.21

Německo:

V ČR asi budeme mít stejnou.

Zdroj: https://t.me/volnyblokdiskuze/141379

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Kouřením proti coronaviru

27.9.21

Neurčeno:

V uplynulém roce vyvolalo údiv několik studií, které prokázaly, že kuřáci mají menší pravděpodobnost onemocnění covidem-19 než nekuřáci. Nyní je jasné, co je chrání. Ačkoli jiné zkušenosti a analýzy ukazují, že kuřáci mají zvýšené riziko závažných případů covidu-19, objevily se také zprávy, že počet případů je u kuřáků nižší než u nekuřáků. Pocházely z Německa, Francie a Izraele.

Francouzská studie například zkoumala všechny osoby nakažené SARS-CoV-2 v pařížské nemocnici z hlediska jejich kuřáckého chování. Ukázalo se, že pouze pět procent nakažených kouří, což je výrazně méně než u zbytku francouzské populace, kde kouří přibližně 25 procent.

________
Ta zpráva se zde objevila už někdy v dubnu minulého roku. Teď je to tedy potvrzeno. :-)

Zdroj: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/koureni-ztezuje-ko...

Klasifikace: kuriozity,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí

26.9.21

Evropská unie:

Tématem číslo jedna v politice EU je v posledních měsících Zelený úděl (European Green Deal). Agenda, která má potenciál revolučně proměnit život kolem nás s výhledem na několik desetiletí. Na vítězném zeleném tažení nic nezměnil ani covid. Green Deal nebyl pandemií ani zastaven, ani zpomalen, ani upozaděn. Paradoxně vyšel posílen.

Evropská unie si uměle zdražuje energie. Daněmi a dotacemi nutí lidi a firmy, aby přecházeli na obnovitelné zdroje, které jsou ale dražší a méně spolehlivé. Nejhorší je, že ostatní části světa, co se týče emisí oxidu uhličitého s EU tempo ozeleňování nedrží a zjevně tak ani činit nehodlají.

Pokud nebudou další ekonomické celky světa postupovat v ozeleňování srovnatelným tempem jako EU, unie ekonomicky v globálním měřítku dále a fatálně oslabí, přičemž planetární emise oxidu uhličitého se přinejlepším sníží jen o jednotky procent.

Českým domácnostem jenom letos zdraží plyn i elektřina až o dvacet procent, firmám zdraží také, a to napříč EU. Tyto firmy jsou už nyní méně konkurenceschopné například tváří v tvář rivalům z USA.

Zdroj: https://zpravy.magazinplus.cz/domaci/2855-nasledky-rozhodnut...

Klasifikace: ekonomika,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok

25.9.21

Česká republika:

Covidový bioterorismus. Covid agenda. Naprostá profesní slepota zdravotníků. Stáváme se hříčkou v rukou mocných.

Jak jsme naprosto bezbranní a vydíratelní, pácháme jako národ a společenství sebevraždu v přímém přenosu, a ještě za ni platíme. Obnova samostatného mašlení, výchovy k vlastenectví. Obranyschopnost země, národa, ale i rodin.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Toto-je-za-c...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Gój

Komentářů: 0

 Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob

25.9.21

Izrael:

Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-izraelska-televize-odpalila-bo...

Klasifikace: kuriozity,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Očkovací teror pro zahraniční studenty

25.9.21

Česká republika:

Naprosto zvrhlá nařízení nutí zahraniční studenty ke 4 dávkám Pfizeru, protože není uznána aplikace utrejchu z cizí země. Dokonce i na novinkách hodnotí tento nikde neschválený a neotestovaný postup jeko extrémní zdravotní riziko. Ani výrobce "vakcíny" to nedoporučuje.

U této injekce totiž o ochranu zdraví vůbec nejde. Ale jde o to napíchat co nejvíce dávek bez ohledu na zdravotní následky. To už nemá s medicínou nic společného.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zahranicni-studenti-maj...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu

24.9.21

Austrálie:

Epická videa z Austrálie ukazují, jak vypadá moc lidí, když se konečně postaví stanné tyranii.

Zdá se, že Austrálie se stává novým bojištěm za svobodu, protože tyranská vláda urychluje omezení kvůli COVIDu navzdory relativně malému počtu úmrtí v zemi v roce 2021.

...a další videa viz odkaz

Zdroj: http://svobodnenoviny.eu/takhle-se-rika-ne-tyranii-australan...

Klasifikace: ekonomika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii

24.9.21

Itálie:

Více než 35 000 neočkovaných italských řidičů kamionů se chystá od pondělí 27. září blokovat zemi!

Povinné očkování, jinak nepůjdete do práce? OK! Zastavme se! Jednoduché, základní, že?

_______
Poznámka editora: Většinou nepodporuji odborářské manýry jako stávky, ale tohle bych podpořil.

Zdroj: https://mediazone.zonefr.com/videos/35-000-routiers-non-vacc...

Klasifikace: ekonomika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze

24.9.21

Česká republika:

Upoutala mě na videu jedna věc. Ti demonstrující chtějí být jiní. Odmítají náš svět plný aut a elektráren. Protestují, bouří se. Dobře, revolta je projevem mladé krve. A přece ... většina z přítomných má nasazen symbolický náhubek. Konformní myšlení. Oni věří narativu o strašném covidu. Věří té mainstreamové propagandě. Jinými slovy, jsou manipulovatelní. A zmanipulováni. Jak moc je jejich myšlení samostatné v otázce klimatu, když nejsou schopni prohlédnout ten mega-podvod s covidem?

Zdroj: https://www.facebook.com/fridaysforfuture.cz/videos/59334561...

Klasifikace: kuriozity,ekologie Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Svědectví lidí po vakcinaci

24.9.21

Izrael:

Projekt Svědectví byl vytvořen proto, aby poskytl platformu všem, kteří byli postiženi poté, co dostali vakcíny covid-19, a aby zajistil, že jejich hlasy budou vyslyšeny, protože nejsou slyšet v izraelských médiích.

Bohužel pouze v angličtině. Klikněte si na odkaz, než to zmizí.

Zdroj: https://www.vaxtestimonies.org/en/

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování

24.9.21

Izrael:

Nový návrh zákona, který v pondělí předložilo ministerstvo financí, usiluje o odebrání některých dávek v nezaměstnanosti zaměstnancům, kteří byli propuštěni kvůli tomu, že se odmítli nechat očkovat.

Podle návrhu zákona, pokud bude zaměstnanec propuštěn kvůli odmítnutí očkování nebo provedení pravidelných testů, které jsou vyžadovány pro získání zeleného pasu, bude se mít za to, že dal výpověď z vlastní vůle a nárok na podporu v nezaměstnanosti bude mít až po 90 dnech od ukončení pracovního poměru.

Zdroj: https://www.timesofisrael.com/new-bill-would-limit-unemploym...

Klasifikace: zdravi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku

24.9.21

Německo:

Zhruba týden trvalo pátrání po pachateli brutální vraždy 16leté Wiktorie J. ze saského okresu Budyšín (Bautzen). Detektivové ve čtvrtek zadrželi podezřelého. Dívku měl podle nich ubodat teprve 15letý chlapec z městečka Großröhrsdorf, napsal server týdeníku Focus s odkazem na policii a státní zastupitelství.

Obyvatele městečka Großröhrsdorf vražda šokovala. Mnozí se pak snažili vzít spravedlnost do svých rukou a začali pátrat po vrahovi či vrazích sami na vlastní pěst.

_______
To je divné. Obyčejní obyvatelé se většinou nesnaží odhalit pachatele zločinu. Leda že by měli indicie. Co ve zprávě chybí? Jakákoliv zmínka o identitě pachatele. Už ani "mladík" to nebyl. Jen "hoch", což je foglarovský výraz pro správné kluky. A co ještě chybí? Inu diskuze za článkem.

Takže je jasno.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/patnactilety...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách

24.9.21

Německo:

Elektřina zdražuje. Proč se tak děje? „Zdražují se všechny vstupy pro výrobu elektřiny – uhlí, plyn, emisní povolenky. Také poptávka je silná a navíc nás v minulých měsících postihlo trochu bezvětrné počasí. Takže větrníky, které jsou čím dál významnější pro severozápadní Evropu, se úplně netočily. To vše dohromady způsobilo napětí na trhu a burzovní ceny zlámaly veškeré dosavadní rekordy,“ vysvětluje PL.cz Jiří Gavor, výkonný ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií.

Očekávám, že silová elektřina v nových předpisech bude o plus dvacet až padesát nahoru, což nám nakonec pro konečný účet říká, že to bude nárůst o deset až dvacet pět procent celkových nákladů

Zelené šílenství. Odstavují se uhelné elektrárny, někde i jádro.

Útlum uhlí a jádra nahradí obnovitelné zdroje a plyn.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Az-na-konci-ro...

Klasifikace: ekonomika,krimi,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 16 306 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
25,63 Kč
Libra
30,41 Kč
Kanadský dolar
17,84 Kč
Australský dolar
16,50 Kč
Švýcarský frank
24,00 Kč
100 japonských jenů
19,36 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,97 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 257,02 Kč
1 unce stříbra
531,88 Kč
Bitcoin
1 390 389,25 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 325 823