Ve zkratce

Stránka:

 Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti

17.9.21

Itálie:

Itálie se stane první evropskou zemí, která bude po všech zaměstnancích požadovat, aby se prokazovali covidovými certifikáty. O novém opatření, podle něhož musí mít každý člověk na pracovišti doklad o očkování proti covidu-19, zotavení z této nemoci nebo o negativním testu na koronavirus, na svém čtvrtečním zasedání rozhodla vláda.

Zaměstnance bez covidového certifikátu může po pěti dnech zaměstnavatel vykázat z práce a pozastavit jim plat. Absence dokladu ale nemůže být důvodem k výpovědi, vyplývá podle agentury Reuters z textu vládního dekretu. Lidé, kteří budou toto nařízení ignorovat a vyrazí bez zeleného pasu do práce, mohou dostat pokutu 600 až 1500 eur (15 200 až 38 tisíc korun).

_______
Jsme ve válce. Útok nepřítele je masivní, nasazuje všechny prostředky. Nikdy v historii civilizací nebyl veden tak plošně proti všem lidem.  Na nás teď je, jestli se tomu postavíme nebo to vzdáme. Třetí cesta není.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/italove-budo...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Náhubky dětem! Teď!

17.9.21

USA:

Americký server Forbes smazal pár hodin po publikování článek experta a dětského psychologa, který varoval, že dětem nosícím roušky vznikne celoživotní trauma a dojde k indukci ztráty schopnosti číst v lidských tvářích emoce a pocity, což bude mít katastrofální dopady na vytváření partnerských vztahů v dospělosti! Dítě neví, jestli se kamarád nebo maminka mračí nebo usmívá, jestli mají radost, smutek, anebo mají bolest! Dochází k rozlomení zpětné vazby mezi dítětem a jeho okolím! V dětech se vytvoří indukovaný autismus, neschopnost navazovat empatické vazby podle výrazu obličeje druhé osoby!

Zdroj: https://aeronet.cz/news/americky-server-forbes-smazal-par-ho...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna

17.9.21

Británie:

V roce 2018 obvinila britská premiérka Theresa May Assadovu Sýrii, že shodila z vrtulníků na město Douma chemické bomby. Putin obvinil Británii z provokace a Miloš Zeman požadoval nezávislé vyšetření incidentu. V konfliktu rozdmýchaném Barackem Obamou stálo Rusko a Irán na straně Sýrie, NATO na straně vzbouřenců, a Turecko skrytě podporovalo ISIS. Jakmile Miloš Zeman a jeho Ovčáček podporovali nezávislé vyšetřování, byli označeni za ruské trolly a dezinformátory! Před pár dny se BBC za lži o Assadově chemickém útoku na Douma omluvila. V Česku se neomluvil nikdo a o zprávě BBC raději tehdejší aktéři honu na Putinova Trolla Miloše mlčí! No je před volbami.

Zdroj: https://afinabul.wordpress.com/2021/09/16/eu-vysetrovani-mil...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty

15.9.21

Česká republika:

Motoristé budou muset od července 2022 objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru. Za porušení bude hrozit pokuta až 2000 korun. Schválila to ve středu Sněmovna se senátními změnami. Mezi ně patřilo snížení maximální výše pokuty na pětinu a odklad účinnosti nového předpisu až na polovinu příštího roku. Novelu o provozu na pozemních komunikacích nyní dostane k podpisu prezident.

________
Tohle je vyhlášení absolutní války řidičům. Ten zákon způsobí dopravní kolaps a chaos, protože většina našich vozovek je příliš úzkých na splnění této povinnosti. Řidiči budou muset jet krokem nebo porušovat zákon, což bude znamenat další přísun peněz za pokuty do městských pokladen. Dobře o tom píše d-fens zde, zde a zde.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/metr-a-pul-od-cyklisty-...

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 11

 Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."

15.9.21

Německo:

Ředitel Ústavu patologie Univerzity v Heidelbergu Peter Schirmacher provedl více než čtyřicet pitev osob, které zemřely do dvou týdnů po podání vakcíny Covid-19, a vyjádřil znepokojení nad svými zjištěními.

Schirmacher uvedl, že 30 až 40 % zkoumaných osob zemřelo na následky očkování a že podle jeho názoru je četnost smrtelných následků očkování "podceňována".

Je ovšem třeba poznamenat, že Schirmacherovo varování by mohlo stát různé farmaceutické společnosti miliardy dolarů v dlouhodobých obchodech, a proto byly jeho závěry podrobeny kontrole a pošpiněny provakcinační agendou.

Schirmacherovu pověst a vážnost však nelze přehlížet.

Nebude překvapením, když Schirmacherova pověst bude v následujících týdnech v médiích, na internetu i ve vědecké a lékařské komunitě zcela rozcupována.

Zdroj: https://resistance-mondiale.com/le-pathologiste-en-chef-alle...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to

15.9.21

USA:

Transgender McLaughlin vyhrál v ženské skupině MMA. 

McLaughlin působil několik let ve speciálních silách US Army a před pěti lety se rozhodl, že je žena a ve sportovních soutěžích se přesunul z mužské skupiny do ženské.

Škrcení své soupeřky si viditelně užíval.

Zdroj: https://t.me/TommyRobinsonNews/25245

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny

15.9.21

Británie:

Nová data UK ukazují, že nejvíce úmrtí na covid je u lidí vakcinovaných dvěmi dávkami vakcíny.

Od 1. února 2021 do 29. srpna 2021 zemřelo na covid 142 (16+126) lidí po první vacíně, 1.090 lidí po druhé vakcíně a 536 neočkovaných lidí.

Zatímco nejvíce neočkovaných onemocní covidem a nejvíce neočkovaných navštěvuje pohotovost, při počtu úmrtí je to právě naopak - viz poslední řádek tabulky 5, str. 22, v britském dokumentu SARS-CoV-2 variants of concern and variants under investigation in England,Technical briefing 22, 3 September 2021.

Zdroj: https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou

15.9.21

USA:

N videu v odkaze je dítě, které se narodilo vakcinované těhotné matce. Dítě trpí neovladatelným třesem, jaký už známe od dospělých, postižených nežádoucím účinkem vakcíny proti covidu. Text pod videem je následující:

"Moje neteř měla minulý měsíc druhé dítě a celé těhotenství se bránila očkování. Měsíc před porodem jí bylo řečeno, že bude potřebovat císařský řez, a nemocnice i lékaři prohlásili, že ji do nemocnice nepustí, pokud nebude vakcinovaná.
S obavami o zdraví svého dítěte se nátlaku podřídila a nechala se očkovat. 

Nyní je dítě v nemocnici, má nekontrolovatelné přerušované „záchvěvy“, které se zhoršují, a potřebuje sken mozku, protože nemohou pochopit, co to způsobuje."

Zdroj: https://t.me/covidvaxinjury/1200

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?

15.9.21

Česká republika:

Mnoho českých občanů se dotazovalo českých hygienických stanic, zda vyhlásily pandemii či epidemii Covid-19. Odpověď je vždy stejná:

"Krajské hygienické stanice včetně Hygienické stanice hl. města Prahy epidemii nevyhlašují. Tzn. námi epidemie ani pandemie vyhlášena nebyla. Pandemie Covid-19 byla vyhlášena Světovou zdravotnickou organizacé v březnu 2020."

Přitom dříve české hygienické stanice epidemie chřipky běžně vyhlašovaly - viz odkaz.

Podle zákona č. 258/2000 Sb. Zákona o ochraně veřejného zdraví, § 78

(1) Státní správu v ochraně a podpoře veřejného zdraví vykonávají

a) Ministerstvo zdravotnictví,
b) krajské hygienické stanice,
c) Ministerstvo obrany a Ministerstvo vnitra,
d) Ministerstvo dopravy,
e) Ministerstvo pro místní rozvoj,
f) Ministerstvo životního prostředí,
g) krajské úřady.

Podle § 82

(2) Krajské hygienické stanici náleží

l) rozhodovat o opatřeních k předcházení vzniku a šíření infekčních onemocnění a jejich ukončení; ...
m) nařizovat mimořádná opatření při epidemii a nebezpečí jejího vzniku ...
r) provádět epidemiologické šetření podle § 62a

Nikde ani slovo o Světové zdravotnické organizaci. Pokud v ČR poskakujeme, protože cosi vyhlásila zkorumpovaná WHO, pak nedodržujeme vlastní zákony.

Zdroj: https://t.me/volnyblokdiskuze/132160

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!

15.9.21

Česká republika:

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) zaznamenal čtyři případy internetových inzerátů, kdy někdo nabízel přípravky s ivermektinem. Za jeden z nich nyní již padla pokuta. Léčivo je na lékařský předpis a zákon jeho prodej přes internet neumožňuje. Za nelegální nabízení léčivých přípravků hrozí pokuty až 20 milionů korun.

_______
To by tak hrálo, aby se lidi léčili levným a účinným lékem! Kam bychom byli přišli s naší depopulací planety?  A jak by k tomu přišla chudák BigPharma, vždyť si zatím nakradla jen stovky miliard? Takže za účinnou léčbu trestat, zavírat ty, kteří si dovolí ivermektin sehnat sami, až zčernají. Genocidu si rozvracet nedáme!

To už začíná připomínat grotesku.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sukl-leky-na-covid-iverme...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”

15.9.21

Česká republika:

Testovat očkované? Nikdy! Předseda vlády Andrej Babiš v komentáři pro ParlamentníListy.cz brutálně vyčinil šéfovi zdravotnických statistiků Ladislavu Duškovi za jeho slova. Neměl by se prý míchat do věcí, které nejsou v jeho kompetenci. Jakoukoli možnost takového postupu premiér kategoricky odmítl.

______
Pan premiér moc dobře ví, která bije. Celá očkovací kampaň se múže zhroutit, jak domeček z karet kdyby se zjistilo, že očkovaní jsou pozitivní.

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej a celá vláda zpívá za Big Pharma.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Testovat-ockov...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku

15.9.21

USA:

Americká federální agentura pro zdraví (CDC) provedla 1. září na své oficiální stránce zajímavé změny. 

Definice mRNA COVID-19 „vakcíny“ se změnila. Nyní zní následovně:

„Vakcína je přípravek, který se používá ke stimulaci imunitní reakce těla proti chorobám.“

Pro srovnání – stará definice na stejné stránce (lze nalézt například – zde) zní:

„Vakcína je produkt, který stimuluje imunitní systém člověka k vytvoření imunity vůči konkrétnímu onemocnění a chrání osobu před touto nemocí.“ 

Jak vidíme, změna je významná – nyní americké veřejné zdravotnictví oficiálně nezaručuje občanům, že je nakonec vakcína proti konkrétní chorobě ochrání.

Encyclopedia Britannica, Inc., tiše změnila definici pojmu „vakcína“, aby odpovídala novým technologiím, které dosud nebyly použity.

V definici vakcíny bod b):
„přípravek z genetického materiálu (jako je řetězec syntetizované messengerové RNA), který je používán buňkami těla k produkci antigenní látky“.

Zdroj: https://cz24.news/covid-injekce-nejsou-v-zadnem-pripade-vakc...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ

15.9.21

Slovensko:

V špecializovanom zariadení pre seniorov s mentálnymi ochoreniami a demenciou Kosmatec v obci Ubľa v okrese Snina má polovica klientov potvrdené ochorenie COVID-19, pozitívni sú aj šiesti členovia personálu. Od 3. septembra, keď zaznamenali prvého pozitívneho, im dvaja klienti zomreli. Pôvod nákazy nepoznajú, všetci klienti i personál boli proti novému koronavírusu zaočkovaní. 

„Návštevy boli dovolené len vo vonkajšom prostredí. Očkovaní nepotrebujú test, čo neboli očkovaní, prichádzali na návštevu s testom, naozaj neviem, odkiaľ to prišlo, skonštatovala riaditeľka zariadenia Mária Kaťuchová..

Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!” prohlásil naštvaný Babiš. 

Premiér zřejmě chystá genocidu v domovech důchodců 2.0.

Zdroj: https://cz24.news/v-slovenskom-zariadeni-pre-seniorov-v-okre...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci Temelína

15.9.21

Česká republika:

Český energetický gigant ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci řídicích a kontrolních systémů v jaderné elektrárně Temelín. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí skupiny ČEZ Ladislav Kříž.

„Z pohledu technické náročnosti půjde o jednu z nejnáročnějších zakázek v historii České republiky v řádu miliard korun,“ uvádí se v tiskové zprávě ČEZ.

Zdroj: https://cz24.news/hamacek-s-babisem-splnili-rozkaz-panicku-z...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Ázerbájdžán, podporovaný Tureckem a Pákistánem, připravuje eskalaci s Arménií

15.9.21

Neurčeno:

Teherán posílil své pozice na ázerbájdžánské hranici poblíž Arménie a Autonomní republiky Nachičevan. Byly pozorovány koncentrace bojových jednotek íránské armády. Znepokojení Teheránu mohly způsobit rozsáhlé manévry speciálních jednotek z Pákistánu, Ázerbájdžánu a Turecka, které se odehrály na ázerbájdžánském území.

Pro Ankaru je to výhodné, protože se potýká s velkými hospodářskými a politickými problémy. Turecko ztratilo vliv v Tunisku, Maroku, Súdánu a Libyi.

Ankara a Baku kompenzují své neúspěchy na hranicích s Arménií a hodlají posílit své postavení v regionu. Írán soustřeďuje vojenské síly s vědomím, že riziko případné vojenské akce je velmi vysoké.

Zdroj: https://actualnews.org/exclusive/407675-gevorkjan-azerbajdzh...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Somálec ve Vídni ubodal dvě ženy

14.9.21

Rakousko:

Krvavé drama se odehrálo v pondělí odpoledne ve velkém domě se sociálními byty v desátém vídeňském obvodu. Policisté tam nalezli dvě ubodané ženy. Pachatelem vraždy je osmadvacetiletý Somálec, policii dobře známý, ženy pocházely také ze Somálska. Navzdory několika případům napadení a znásilnění nebyl muž z alpské země vyhoštěn, píše server deníku.

Podle informací deníku Krone má Somálec trestní rejstřík velmi dlouhý. Kromě několika napadení s následným ublížením na zdraví byl vyšetřován také ve dvou případech znásilnění.

Pachatel měl v krvi 2,2 promile alkoholu. Podle vyšetřovatelů vídeňského kriminálního úřadu má pachatel údajně trpět psychózou.

A protože všem čtenářům je vše jasné a vůbec s ničím to nesouvisí, byla zbytečná i diskuse pod článkem ...

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/somalec-ve-v...

Klasifikace: krimi,nabozenstvi Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 1

 Vládní sebranka ponechala střídání letního / zimního času na dalších 5 let

13.9.21

Česká republika:

Už to vypadalo nadějně. Jednotný čas měl platit od roku 2019. Nestalo se tak, protože členské státy se údajně "neshodly", zda přijmout letní nebo zimní čas.

Nyní chátra, která obtěžuje tuto zemi tím, že o ní rozhoduje, se rozhodla, že tedy střídání času zůstane nejméně do roku 2026, kdy se o tom bude znovu "rozhodovat". Proč zrovna do roku 26 a ne třeba 23 nebo 28, nevysvětlila.

Jako smutné memento stojí za připomenutí, že zrušit střídání času chce přes 70 % lidí v Evropě.

Z pohledu globálních vrahů je střídání času důležité. Je součástí rozkladu pevných hodnot společnosti. Psal jsem o tom zde už v roce 2007.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zimni-a-letni-cas-se-bu...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Další trapný útok na Rusa a lísaní se k fašistické Ukrajině

12.9.21

Česká republika:

Na pražském letišti Václava Havla byl v neděli zadržen ruský občan Alexandr Frančetti, který byl zapojen do protiprávní anexe ukrajinského poloostrova Krym Ruskou federací. S informací přišly ruské zpravodajské agentury. Mluvčí české policie Ondřej Moravčík potvrdil zadržení ruského občana na základě zatykače vydaného Ukrajinou.

_______
Česká diplomacie je prostě slepá a hluchá vůči faktu, že na Ukrajině došlo k puči a svržení právoplatného prezidenta Janukoviče a nastolení režimu, pod jehož křídly funguje fašistický pluk Azov a který adoruje Banderovce. Neustále opakovaná mantra o "anexi" Krymu je už víc než vrchol trapnosti. Je mi stydno. Kamarádi Rusové, promiňte.

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/cesko-na-zadost-ukrajiny...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 70 čtenářů částkou 13 017 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 0

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 0

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 0

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 5

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 7

Námořní přeprava zboží kolabuje!13.10.21 08:19 Neurčeno 0

Češi žádají stovky milionů jako odškodné za očkování13.10.21 08:15 Česká republika 1

Brusel věří, že se jednota Visegrádu drolí12.10.21 14:54 Evropská unie 1

WHO chce být nejvyšší autoritou v oblasti veřejného zdraví!11.10.21 17:32 Neurčeno 3

Měnové kurzy

USD
21,92 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
30,09 Kč
Kanadský dolar
17,69 Kč
Australský dolar
16,23 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,56 Kč
100 maď. forintů
7,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,84 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 742,04 Kč
1 unce stříbra
511,36 Kč
Bitcoin
1 360 550,38 Kč

Poslední aktualizace: 18.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 285 893