Ve zkratce

Stránka:

 Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné

31.7.21

Česká republika:

Začalo to sexistickými narážkami na šestadvacetiletou ženu, které si její přítel nenechal líbit. Když se před trojicí dotírajících mužů snažil svoji partnerku bránit, schytal to mačetou. Za krvavý incident z poloviny letošního června v horažďovickém kempu Na Lipkách nyní kriminalisté obvinili útočníky z ublížení na zdraví, výtržnictví a nebezpečného vyhrožování.

_______
Už ani označení "mladíci" nebylo použito. Takže je to jasné. Romeo, kdopak to tam byl?

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/branil-svou-pritelkyni-s...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování

31.7.21

Česká republika:

Učitelka občanské výchovy ze střední školy v Lounech vymyslela zvláštní způsob, jak žáky motivovat k očkování proti koronaviru. Každému, kdo v září přinese certifikát, nabízí jedničku. Podle zástupce ředitelky, s nímž mluvila redakce TN.cz, vedení o ničem neví. Jestliže však kantorka známky odůvodní, nezasáhne proti tomu.

_______
Kde je dno jejich magořiny?

Zdroj: https://tn.nova.cz/clanek/ucitelka-nabizi-zakum-jednicky-za-...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva

30.7.21

Česká republika:

Léčba covidu látkou ivermektin se po prázdninách výrazně zkomplikuje. Léku Huvemec, který právě ivermektin obsahuje, končí v srpnu expirace i výjimka od ministerstva zdravotnictví pro jeho užívání a distribuci. A další mu ministerstvo nevydá. Lék se proto bude moci dovážet jen výjimečně pro jednotlivé pacienty a stovky balení možná skončí ve spalovně.
Lék s názvem Huvemec, který obsahuje ivermektin, si v březnu nechala přivézt Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně (FNUSA). Do Česka dorazilo 10 tisíc balení za 12,5 milionu korun.

Dvě třetiny z nich putovaly do jiných nemocnic či lékáren - Huvemec je totiž nyní jediný lék na covid, který podle lékového ústavu může předepsat dospělému pacientovi i lékař v jeho ambulanci

______
Léčit ivermektinem se vám zachtělo, chátro jedna. My vám ukážeme, zač je toho loket. Žádná léčba a mazej na očkování!

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/invermektin-v-cesku-konci...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu

30.7.21

Česká republika:

Pomoc afghánským tlumočníkům: Vláda rovněž v pátek schválila program pomoci afghánským tlumočníkům spolupracujícím s českou armádou, a jejich rodinám. Program předpokládá finanční pomoc i možnost azylu

Kvůli bezpečnosti a ochraně možných účastníků programu není možné zveřejnit počty tlumočníků ani další specifikaci pomoci, uvedl. Přijetí programu podle ministerstva neohrožuje bezpečnost občanů České republiky a respektuje platnou legislativu.

_______
Kvůli bezpečnosti nemohou sdělit počet muslimských parazitů? Kdyby řekli číslo, jak by to ohrozilo bezpečnost? A bezpečnosti koho, jejich nebo naši? Co to s námi hrajou?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jednani-vlady-babis-navrh...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard

29.7.21

Česká republika:

Premiér Andrej Babiš chce v pátek vládě předložit návrh na dva dny volna jakožto „odměnu“ za očkování. Státní zaměstnanci, kteří se již nechali očkovat, by měli nárok na dva dny placeného volna. Premiér navíc apeluje na firmy a podniky, kraje i obce, aby dva dny volna umožnily o ony také svým zaměstnancům.

Den volna navíc připraví českou ekonomiku o 0,25 procenta HDP.

Dle aktuálních otevřených dat k očkování je právě dnes alespoň jednou dávkou očkováno průměrně 56,2 procenta obyvatel ČR ve věku 18 až 64 let, tedy ve věkových skupinách, jichž by se volno jako benefit za očkování týkalo především. Pokud by se i vlivem motivace v podobě dní volna vyhoupl podíl plně očkovaných v uvedené skupině 18 až 24 let na 70 procent, denní ztráta ekonomiky klesne z 15,3 na 10,7 miliardy korun, neboť neočkovaní nebudou mít na volno nárok a budou muset jako normálně do práce.

Celkový účet za motivační dva dny volna za očkování odpovídá 21,4 miliardy korun. To je ztráta, kterou motivace způsobí celé české ekonomice.

Zdroj: https://www.kurzy.cz/zpravy/603588-babisuv-bonus-za-ockovani...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky

29.7.21

USA:

Nové vědecké poznatky opět přiměly Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí k aktualizaci pokynů pro náhubky. CDC v úterý doporučilo, aby plně očkované osoby nosily náhubky ve veřejných vnitřních prostorách "v oblastech se značným a vysokým přenosem". To se nyní týká velké části USA, včetně naprosté většiny okresů na jihu.

CDC doporučilo, aby se onahubkovali také všichni učitelé, zaměstnanci, studenti a návštěvníci škol.

Cílem těchto nových pokynů je podle ředitelky CDC Rochelle Walenské "pomoci zabránit šíření delta varianty a ochránit ostatní".

_______
Haha. Mysleli jste si, včeličkaři, že očkování je tečka? Že to bude pro vás znamenat návrat k normálnímu životu? Nebude, milánkové, nebude.

Zdroj: https://news.yahoo.com/cdc-says-fully-vaccinated-people-2015...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi

29.7.21

Česká republika:

Češi se mají dobře. Podle průzkumu CVVM dokonce nejlépe za téměř 20 let. Se svými příjmy vychází 58 procent lidí, problémy hlásí 40 procent. Za chudé se vedle toho považuje asi pětina Čechů.

Se svými příjmy snadno vychází 58 procent Čechů. Problémy naopak přiznává 40 procent lidí. Hodnocení ekonomické situace vlastní domácnosti je tak nejlepší od roku 2002, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) s tímto průzkumem začalo.
Za chudou považuje svou domácnost pětina lidí, což je dosud nejméně. Hodnocení ekonomické situace vlastní domácnosti se stabilně zlepšuje od roku 2013.

_______
Jsem si protřel oči, zda li mne zrak nešálí, mrknul na datum.  Ne, dnes opravdu není apríla.

Nakonec jsem došel k závěru, že průzkum se asi prováděl ve sněmovně a v senátu. Jiné vysvětlení nemám. Seznam by přece nelhal.....

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mame-se-nejlepe-za-20-let...

Klasifikace: politika,ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Antigenní testy nefungují dobře

28.7.21

Česká republika:

Povině nařizované antigenní testy mají 42,6% schopnost odhalit nakaženého a 98,68% potvrdit zdravého.

Pro zdravé lidi je více než každý 100 test falešný a zkomplikuje jim život. A testy nezachytí ani polovinu nemocných.

To už se na alternativě probíralo, že antigenní testy jsou určeny pro již nemocné lidi s klinickými příznaky pro upřesnění diagnózy. Hlavní je, že nekonečné testování někomu sype peníze.

Zdroj: https://www.mix24.cz/vedci-odhalili-neprijemnou-pravdu-o-ant...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 2

 Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech

27.7.21

Česká republika:

Soud smetl další zhovadilé nařízení vlády. Sice to trvalo dlouho, ale hlavní je že se to podařilo. Nebýt soudů, tak jsou náhubky nadále poviné i venku.

Mě by zajímalo komu vláda těmito nařízeními slouží? Občanům ČR to rozhodně není.

 

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/soud-zrusil-noseni-respir...

Klasifikace: zdravi,pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém

27.7.21

Německo:

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Annalena Baerbocková má další problém. V přednášce použila slovo negr, které je považováno za rasistické. Baerbocková se omluvila. Podle kritiků ale jedná pokrytecky, protože dříve požadovala rezignaci jiného člena Zelených, který řekl totéž slovo.

Vyprávěla o žákovi z jejího sousedství, který odmítl vyplnit pracovní papír obsahující rasistickou nadávku. Baerbocková jej pochválila za protirasistický postoj, sama ale přitom vyvolala bouřlivou reakci.

Slovo negr je považováno za politicky nekorektní a diskriminující. Původně se jednalo o hanlivé, negativní označení pro otroka a zástupně též pro všechny černochy. Momentálně v USA jej smí používat jen černoši vůči sobě navzájem, přičemž slovo reinterpretují jako výraz hrdosti na vlastní rasu.

________
Tak tak. Revoluce požírá své děti.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-baerbockova-z...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz

27.7.21

Německo:
[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-19

26.7.21

Neurčeno:

A že jediná příčina smrti kohokoliv, kdo byl Covidem-19 nakažen, spočívá ve skutečnosti, že zdravotnický establishment zablokoval léčbu covidových pacientů hydroxychlorochinem a Ivermectinem. Lékaři, kteří se establishmentu vzepřeli, své pacienty zachránili. Ti, kteří tak neučinili, své pacienty ztratili.

Ti lidé z NIH (americký Národní institut zdraví), z CPC (americké Centrum pro kontrolu a prevenci, z WHO (Světová zdravotnická organizace) a z FDA (americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv), kteří účinnou léčbu zablokovali proto, aby vytvořili trh pro nebezpečnou, nevyzkoušenou a experimentální „vakcínu“, jsou viníky masových vražd. A každý z těchto lidí by měl být vzat do vazby, postaven před soud, usvědčen a popraven.

Američané musí být přivedeni k poznání, že jejich zdravotnický establishment spočívá v rukou zločinců, kteří si zisku cení víc než lidského života.

Zdroj: https://www.theepochtimes.com/mkt_breakingnews/doctors-raise...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown

26.7.21

Singapur:

Tady je jasně vidět že tolik vyžadované "očkování" nepomáhá. Na grafu se objevuje i v létě nárůst na 36 úmrtí přes to, že 52% (49% jiný zdroj) lidí dostalo včeličku.

Vypadá to spíše naopak, že čím více injekcí lidé dostali, tím více se COVID rozmáhá i v letním období. A proto mají už zase lockdown a nesmí se setkat více než 2 lidé.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/singapur-koronavirus-...

Klasifikace: kuriozity,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek

22.7.21

Česká republika:

Ministerstvo zdravotnictví nebude lidem uznávat protilátky získané po prodělání onemocnění covid-19. Svůj přístup nezmění ani poté, co Nejvyšší správní soud (NSS) na konci června ve svém verdiktu konstatoval, že tím diskriminuje lidi, kteří potvrzení o protilátkách mají. Důvod má být ten, že vědci zatím nedokázali určit bezpečnou hladinu protilátek.

Z diskuse pod článkem:

Pokud vláda neuposlechne rozhodnutí NSS, mohu tedy kamkoliv chodit s testem na protilátky? Když na mě přijde hygiena, tak je odkážu na rozsudek NSS, kde je definováno, že jsem vládou diskriminován. Tedy to půjde do správního řízení a já vyhraji...

Inu když vláda nemusí poslouchat soud, já přeci nemusím poslouchat vládu, ne?

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ministerstvo-nehodla-re...

Klasifikace: zdravi,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců

21.7.21

Malajsie:

Musím se přiznat, že při čtení zprávy jsem se musel hlasitě smát. Tomu se prostě říká jistota po prymulovsku. Očkování i promořenost v jednom, jak soudruh Prymula na střídačku doporučoval. Návštěvou tohoto centra rozhodně chybu nelze udělat. Téměř polovina ze 450 zaměstnanců měla pozitivní test na covid.

Včeličkářům z toho vychází taková osudová volba. Co nefunguje? Testování nebo očkování? Posvátná kráva testování odhalila nefunkčnost druhého objektu zbožštění očkování nebo to je naopak? Chodí k nim zdraví lidé a najednou jsou zaměstnanci pozitivní. Zajímalo by mne vysvětlení od zastánců očkování, jak mohla vzniknout pandemie v očkovacím centru? Výrobci sice netvrdí, že očkovaný se nemůže nakazit, ale celé to ukazuje, že očkování nedává žádný smysl. Nemoc se šíří, přeskakuje, mutuje, ať už očkovaní jste nebo ne. Nebo to bude ještě horší a odborníci budou muset přiznat, že mít pozitivní test neznamená být nemocný a je to v zásadě nic neříkající údaj?

Bylo by to ironicky veselé takový námět na satirický komiks, kdyby to nebyla realita. Další modla se kácí a zase měli dezinformátoři pravdu. Pokolikáté už byli světoví odborníci nachytáni při lži? Dá se to ještě vůbec spočítat?

(Text převzat z D-FENS)

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/malajsie-ockovaci-cen...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Afektované slečny ve službách státu dělají tečku

21.7.21

Česká republika:

Zdroj: https://www.facebook.com/sprov.zive/videos/497608428203636/?...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

32

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 62 čtenářů částkou 11 175 korun, což je 32 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 5

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 1

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 0

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 0

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci Temelína15.09.21 09:49 Česká republika 2

Ázerbájdžán, podporovaný Tureckem a Pákistánem, připravuje eskalaci s Arménií15.09.21 09:26 Neurčeno 0

MUDr. Jan Hnízdil: Pandemie by se dala ukončit ze dne na den !15.09.21 08:46 Česká republika 0

Somálec ve Vídni ubodal dvě ženy14.09.21 09:34 Rakousko 0

Vládní sebranka ponechala střídání letního / zimního času na dalších 5 let13.09.21 21:19 Česká republika 2

Trochu matematiky do Covidového šílenství13.09.21 14:08 Neurčeno 0

Další trapný útok na Rusa a lísaní se k fašistické Ukrajině12.09.21 20:41 Česká republika 3

Skotsko - podle údajů veřejného zdravotnictví bylo v srpnu 80 % úmrtí na Covid-19 u osob, které byly očkovány.12.09.21 19:39 Británie 1

Panika v Austrálii. Regály jsou prázdné, nedostatek všeho!12.09.21 19:05 Austrálie 0

„To se nemělo stát. Ne teď.“ Dotační království předsedy ODS Fialy12.09.21 08:05 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
25,33 Kč
Libra
29,68 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
15,69 Kč
Švýcarský frank
23,27 Kč
100 japonských jenů
19,63 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,21 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 779,61 Kč
1 unce stříbra
491,11 Kč
Bitcoin
1 033 829,48 Kč

Poslední aktualizace: 16.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 39 938 017