Ve zkratce

Stránka:

 Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí

13.10.20

Maďarsko:

Místopředsedkyně strany Naše vlast a poslankyně maďarského parlamentu Dóra Dúrová demonstrativně skartovala knihu pohádek, kterou označila za homosexuální propagandu. „Naše strana nestrpí, aby byly naše děti vystaveny homosexuální propagandě už i tím, že jí propašovali do pohádkové knihy,“ napsala Dúrová na sociální síti.

Dúrová skartovala knihu pohádek s názvem Svět pohádek je každého. Kniha obsahuje přepisy známých pohádek, avšak hlavními hrdiny jsou homosexuální postavy. V knize vystupuje například lesbická Popelka a pro společný život se rozhodnou dva homosexuální princové.

Maďarský Svaz vydavatelů a distributorů knih označil skartování knihy političkou za šokující.

_______
Článek bohužel neuvádí, odkud a na čí objednávku se takový škvár vůbec dostal na pulty. Drzost a oprsklost LGBT komunity je ale  otravná. Jako bzučící ovádi neustále vnucují lidem svou úchylku, snaží se zviklat děti a nejisté jedince. Paní Dúrová má palec nahoru u všech slušných a normálních lidí.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/lesbicka-popelka-a-pri...

Klasifikace: polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste

13.10.20

Francie:

Nebudu článek komentovat, každý nechť si udělá názor sám. Původní zprávy hovořily o šesti minometných střelách, z toho jedné vypálené. Tento článek je nezmiňuje. Nevím, zda již text nepatří zaslouženě spíše do kuriozit - obsahem, způsobem argumentace zúčastněných, odevzdaností.

Mimochodem, snímek "Les Misérables" (2019) pojednává v mírně uhlazené podobně o témže a finále je efektní ukázka, jak to tak asi v podobných případech chodí a v podstatě značně naturalisticky popisuje totéž, co se událo v minulých dnech. Závěrečné Hugovo motto filmu má ovšem podobně absurdní nádech jako Arbeit macht frei na bráně koncentráku a nezapře původ autora scénáře. Film silně doporučuji, je ke stažení.

Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3205354-uz-dost-chceme-oc...

Klasifikace: politika,polit.korekt,pravo Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 0

 Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět

12.10.20

Slovensko:

Specializovaný soud ve slovenském Pezinku odsoudil předsedu Lidové strany Naše Slovensko (LSNS) Mariana Kotlebu na čtyři roky a čtyři měsíce za propagaci nacismu. Toho se měl podle soudu dopustit jako předseda Banskobystrického kraje rozdáváním šeků v hodnotě 1488 eur sociálně slabším rodinám. Verdikt není pravomocný, Kotleba avizoval, že se odvolá k Nejvyššímu soudu.
_______
Je úžasné, jak tento Systém umožňuje zlikvidovat předsedu populární strany (a tím i celou stranu), která je nebezpečná pro vládnoucí garnituru. Je tak zajištěno, že o přízeň voličů budou soutěžit pouze strany se stejným programem. Komunisté měli Národní frontu, ale to nebylo tak dokonalé. Dnes je zapojeno trestní právo a za ideozločin (Thoughtcrime) se jde do basy.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/kotleba-dost...

Klasifikace: politika,krimi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 12

 Počty zemřelých loni a dnes

9.10.20

Česká republika:

Český statistický úřad sleduje také počty zemřelých v ČR podle týdnů. Když se do tabulky podíváte, můžete srovnat např. počty zemřelých v prvních 33 týdnech roku letošního a loňského:
Takhle vypadají dvě srovnání, která mě zajímala (celkem a v nejvyšší věkové skupině):

Kde jsou ti mrtví, kteří by opodstatnili ten drastický lockdown?

Zdroj: https://strachota.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=758672

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"

9.10.20

Česká republika:

Karlova Univerzita (UK) v současnosti testuje novou verzi studentského informačního systému, studenti v petici žádají, aby byl „bezpohlavní“. Chtějí, aby byla doplněna dvě pole – jedno pole, kam by se vyplnila studentem upřednostňovaná zájmena a rod oslovení (ženský/mužský/neutrální). Druhým polem by potom bylo „zobrazované jméno“, jež by se mohlo lišit od legálního.

Někteří studenti jsou dále přesvědčeni o zbytečnosti kolonky pohlaví. Pokud by přeci jen byla nutná z hlediska identifikace studenta, měl by podle nich být tento údaj neveřejný. „Riziko ve zveřejnění spatřujeme například v jednoznačném rozpoznání studentů*studentek, u kterých se jejich upřednostňované oslovování neshoduje s pohlavím uvedeným na občanském průkazu,” píší studenti v žádosti.

A co na to vedení university?

„Vedení UK oficiálně žádnou žádost od studentů neobdrželo, ale je případně připraveno vzít náměty obsažené v petici k diskuzi. Pokud budou relevantní a ku prospěchu věci, bude se jimi seriózně zabývat,” řekl mluvčí Hájek.

_______
Věřili byste, že je to možné u nás? A na nejlepší naší univerzitě?

Je mi smutno. A zle.

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/65751...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Byla pandemie plánována?

8.10.20

Neurčeno:

Zajímavý dokument přistál dnes v mé poště (viz odkaz). 48stránková zpráva o tom, že covid epidemie není vůbec náhodná. Čtěte a přemýšlejte.

Zdroj: https://uloz.to/file/QjvZ21JbndDS/byla-pandemie-planovana-pd...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Hoří, hoří a ne a ne spadnout

8.10.20

Jižní Korea:

V nočních hodinách došlo v jihokorejském městě Ulsanu k požáru 33patrového mrakodrapu. Nejméně 49 lidí muselo být podle agentury Yonhap ošetřeno, většina z nich se nadýchala kouře. Další stovky byly evakuovány, uvedla BBC. Žádné oběti nejsou v tuto chvíli hlášeny.

______
To je divné. Myslel jsem, že hořící mrakodrapy do hodiny padají do vlastní stopy, jak mi to vtkloukli do hlavy po 11. září 2001, a tenhle jihokorejský ne a ne spadnout. Kde udělali soudruzi chybu?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/v-jihokorejske...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 11

 Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce

8.10.20

Česká republika:

Od pondělí 12. října se na dva týdny zastaví kulturní akce, řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula po jednání vlády. Zákaz otevřít se týká podle něj prakticky všech kulturních událostí, zavřít se musí například divadla, kina, ale také zoologické zahrady. Od pondělí budou také zrušeny veškeré profesionální i volnočasové aktivity sportovců, venku smí sportovat nejvýš 20 osob.

______
Prymulo, ty kluku ušatá, máš z toho erekci? Stojí ti? Přiznej se. Ten opojný pocit moci, držet celý národ pod krkem a lidi ti ještě za to děkují a někteří chtějí ještě větší nářez, to je blaho, co? A co dcerunka, hrabe, hrabe? Ten hlavní zisk teprve přijde, až za státní prachy nakoupíš ty nevyzkoušené vakcíny a vyděšení králici si o ně budou říkat a budou ti děkovat. A kdo si o ně neřekne a nepoděkuje, bude občan druhé kategorie bez práva cestovat. Ani komouši to neměli tak promyšlené. Ale žádný strom neroste do nebe, to mě utěšuje.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/zive-vlada-projednala-nova-covi...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál

8.10.20

Česká republika:

Poslanecká sněmovna v prvním čtení schválila novelu „kybernetického zákona“, který vojenské tajné službě svěří zajištění kybernetické obrany země a umožní i na útočníka udeřit. Návrh zákona před dalším projednáváním teď posoudí sněmovní výbor pro obranu, garanční výbor, ústavně-právní výbor a Stálá komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství.

_____
Jen pro připomenutí: V podstatě jde o to, že vojáci budou průběžně šmírovat cvrkot na internetu a budou mít právo i "zasáhnout", pokud se sami rozhodnou. Jak bude "zásah" probíhat, zákon nespecifikuje, takže si můžete dosadit cokoliv. Psali jsme o tom zde v článku Novela zákona umožní vojenským zpravodajům šmírovat internet v březnu t.r. Opět odkrojen kousek naší svobody.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/kyber-armada-vojenske-zprav...

Klasifikace: krimi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky

8.10.20

Česká republika:

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) předpokládá, že dostatek vakcín postupně zbaví Česko hrozby nákazy koronavirem, dojít by k tomu mohlo nejpozději v polovině příštího roku. Do té doby by se mohla opatření proti šíření choroby zmírnit. Zájem o vakcinaci by podle něj měla zvýšit řada bonusů pro očkované, například možnost nenosit povinné roušky.

_______
Řada bonusu? Jak tomu mám rozumět? Proč mi to připomíná čínský systém sociálních kreditů? Kdo se nechá infikovat tím svinstvem, bude zvýhodněn, patrně mu bude dovoleno i navštěvovat restaurace, divadla, kina a tak podobně. Kdo se nenechá, stane se občanem druhé kategorie. Takoví odmítači by mohli třeba nosit vysité hvězdy na oděvu, aby každý hned viděl a včas se jim vyhnul, ani ruku nepodal, že Prymulko? Máš to dobře vymyšlené.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/prymula-ockovani-n...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid

7.10.20

USA:

Facebook dvakrát smazal Trumpovi příspěvek o tom, že přichází chřipková sezona a mnoho lidí na ni zemře navzdory očkování. "Máme kvůli tomu zavřít zemi?" klade Trump řečnickou otázku a odpovídá, "ne, musíme se naučit s tím žít stejně jako se musíme naučit žít s covidem, který je v mnoha případech mnohem méně smrtelný".

Tento příspěvek označil FB za DEZINFORMACI a smazal ho. Twitter příspěvek ponechal, ale doplnil ho upozorněním, že porušuje pravidla, protože prý šíří dezinformace o covidu.

Zdroj: https://twitter.com/realDonaldTrump/status/13134498444139929...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Zločin proti lidskosti

6.10.20

Německo:

Zdá se, že se objevuje poučena opozice proti tzv. pandemii koronaviru. Zatím to jsou jen právníci a můžete logicky tvrdit, že právníci tomu houby rozumí. Ale ti právníci někoho zastupují, někdo za nimi stojí. A pokud by došlo k procesu, bylo by dokazování a patrně i odhalení některých klíčových hráčů.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=bp-0U1hO2Ew&feature=youtu.be

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Prymulovi jen tak přistál na účtu milión korun

6.10.20

Česká republika:

Pan Prymula nedokáže vysvětlit, odkud se vzal příjem jednoho miliónu korun.

Za vedlejší vědeckou činnost inkasoval dle článku v letech 2010-2014: 32 667 630Kč.

Pro ty, co jsou vyděšeni hrozivou epidemií a stále jim to nedochází - česko nakoupí 3 milióny vakcín od AstraZeneca za 152 miliónů korun, které ani nebyly řádně otestovány a při testech selhaly: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlada-koronaviru-vakciny-prymula.A201005_044438_domaci_kop

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prymula-priznal-vedlejsi-...

Klasifikace: politika,zdravi,pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Petice proti náhubkům, testům na covid19 a dalším opatřením

4.10.20

Česká republika:

Pokud nesouhlasíte s opatřeními vlády, doporučuji aby jste petici podepsali - ať se tam objeví více podpisů. Jakákoliv aktivita je lepší než nic. Se všemi 13 body petice mi nezbývá než souhlasit.

Primula už prská v médiích vzteky kvůli této petici: www.novinky.cz/...

Zdroj: https://www.petice.com/petice_proti_nahubkm_testm_na_covid19...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 11

 Švédsko otáčí? Nechce krimigranty z Řecka

3.10.20

Švédsko:

Země poskytne Řecku materiální pomoc, ovšem žádné běžence z vypáleného tábora Moria či jiných řeckých ostrovů nepřijme.

Zda se změna kursu v azylové politice týká jen problému umístění 12 500 lidí z vypáleného řeckého tábora Moria, nebo Švédsko mění svůj přístup k migraci obecně, není jasné.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/uz-zadne-mig...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Raven

Komentářů: 0

 Kalifornie schvália zákon odškodňující černochy za otroctví

3.10.20

USA:

Kalifornie schválila zákon o utvoření speciální komise, která prostuduje možnosti reparace černochů za otroctví. Podle amerických médií je zákon první svého druhu a otevírá cestu pro budoucí možné odškodnění potomků otroků. Kalifornie doufá, že se stane inspirací i pro ostatní americké státy.

_______
Nemám slov.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kalifornie-otroctvi-c...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Belgickým ministrem je babochlap

3.10.20

Belgie:

Belgie se ve čtvrtek stala první zemí světa, která má ve vládě transgenderovou ministryni. Petra De Sutterová bude mít v kabinetu premiéra Alexandera De Crooa na starosti oblast veřejných služeb, získala i post vicepremiérky.

______
Bezpohlavní "cosi" se nám čím dál víc montuje do životů a dokonce naše životy začíná řídit. Příšerná doba.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/belgie-prvni-transgen...

Klasifikace: Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Prezident Trump s manželkou mají pozitivní test na koronavirus

3.10.20

USA:

U prezidenta Trumpa a jeho manželka byla v pátek zjištěna nákaza koronavirem. Dnes byl prezident převezen do vojenské nemocnice, kde mu podávají experimentální lék remdesivir . Prohlásil, že se cítí dobře.

Nákaza přichází v nejhorším možném okamžiku. Přichází v čase, který klade obrovské nároky na jeho fyzické zdraví. Prezidentská kampaň finišuje a prezident by měl objíždět jednotlivé státy a přesvědčovat voliče. Bohužel dalších nejméně čtrnáct dnů bude muset být v karanténě. Jak toto onemocnění zamíchá volbami, ještě uvidíme, ale možný je i nejhorší scénař. Pokud se zdravotní stav prezidenta zhorší, nebude moci pokračovat ve své kampani. Myslím, že to demokratům přišlo jako na zavolanou. Jako dar z nebe. Jejich kandidát Biden je v pořádku.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/trump-koronavirus-kar...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Vodafone zahltí metro G5 signálem

1.10.20

Česká republika:

Vodafone je prvním českým operátorem, který nabídne od čtvrtka zákazníkům v pražském metru rychlé 5G připojení. To přitom není samozřejmostí ani v zahraničí, nejmladší tuzemský operátor pokrývá metro jako jeden z prvních v celé Evropě.

_______
Těšíte se? Já hrozně. Na nic jiného nečekám už dlouho.

Zdroj: https://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/clanek/vodafone-j...

Klasifikace: zdravi,krimi,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Zvýšené riziko nechrípkových respiračných vírusových infekcií súvisiace s prijatím deaktivovanej vakcíny proti chrípke

1.10.20

Neurčeno:

Štúdia zisťuje, že očkovanie proti chrípke takmer doslovne deaktivuje časti ľudského imunitného systému, čím sa deti stávajú citlivejšie na koronavírusové infekcie.

Deti, ktoré dostali očkovanie proti chrípke, mali oveľa vyššie riziko respiračných infekcií.

Štúdia zistila, že nie je žiadny rozdiel v riziku nakazenia sa sezónnou chrípkou medzi deťmi, ktoré zaočkované boli a deťmi, ktoré očkované neboli. 

Tí, ktorí presadzujú očkovanie detí proti chrípke, možno v skutočnosti pandémiu koronavírusu ešte zhoršujú, vytvárajúc „dokonalé búrkové“ podmienky pre to, aby sa zaočkovaní stali prenášačmi wuchanského koronavírusu, spôsobujúceho ochorenie COVID-19.

Zdravotnícky a vedecký establišment sa takmer doslovne stará o to, aby zomieralo viac ľudí a udržiavali tak pri živote strach z koronavírusu, vedúci k vyššiemu dopytu po vysokoziskových vakcínach.

Keď sa pozriete na krajiny, ktoré najviac zasiahla pandémia COVID-19 (Taliansko, Veľká Británia, Španielsko, Holandsko), tak to presne korešponduje s krajinami, kde majú najvyššiu zaočkovanosť na chrípku.

A naopak, najlepšie s pandémiou COVID-19 na tom stoja tie krajiny, kde je zaočkovanosť na chrípku nízka (Slovensko, Maďarsko, Litva, Lotyšsko, Estónsko).

Mlčí sa o tom, že vakcíny proti chrípke potláčajú imunitný systém a vytvárajú explóziu koronavírusových infekcií. 

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3404712/

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 0

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 3

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 7

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 1

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 7

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 2

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 6

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,22 Kč
Kanadský dolar
17,72 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 236 937,03 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 744 252