Ve zkratce

Stránka:

 Byla pandemie plánována?

8.10.20

Neurčeno:

Zajímavý dokument přistál dnes v mé poště (viz odkaz). 48stránková zpráva o tom, že covid epidemie není vůbec náhodná. Čtěte a přemýšlejte.

Zdroj: https://uloz.to/file/QjvZ21JbndDS/byla-pandemie-planovana-pd...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Hoří, hoří a ne a ne spadnout

8.10.20

Jižní Korea:

V nočních hodinách došlo v jihokorejském městě Ulsanu k požáru 33patrového mrakodrapu. Nejméně 49 lidí muselo být podle agentury Yonhap ošetřeno, většina z nich se nadýchala kouře. Další stovky byly evakuovány, uvedla BBC. Žádné oběti nejsou v tuto chvíli hlášeny.

______
To je divné. Myslel jsem, že hořící mrakodrapy do hodiny padají do vlastní stopy, jak mi to vtkloukli do hlavy po 11. září 2001, a tenhle jihokorejský ne a ne spadnout. Kde udělali soudruzi chybu?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/v-jihokorejske...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 11

 Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce

8.10.20

Česká republika:

Od pondělí 12. října se na dva týdny zastaví kulturní akce, řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula po jednání vlády. Zákaz otevřít se týká podle něj prakticky všech kulturních událostí, zavřít se musí například divadla, kina, ale také zoologické zahrady. Od pondělí budou také zrušeny veškeré profesionální i volnočasové aktivity sportovců, venku smí sportovat nejvýš 20 osob.

______
Prymulo, ty kluku ušatá, máš z toho erekci? Stojí ti? Přiznej se. Ten opojný pocit moci, držet celý národ pod krkem a lidi ti ještě za to děkují a někteří chtějí ještě větší nářez, to je blaho, co? A co dcerunka, hrabe, hrabe? Ten hlavní zisk teprve přijde, až za státní prachy nakoupíš ty nevyzkoušené vakcíny a vyděšení králici si o ně budou říkat a budou ti děkovat. A kdo si o ně neřekne a nepoděkuje, bude občan druhé kategorie bez práva cestovat. Ani komouši to neměli tak promyšlené. Ale žádný strom neroste do nebe, to mě utěšuje.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/zive-vlada-projednala-nova-covi...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál

8.10.20

Česká republika:

Poslanecká sněmovna v prvním čtení schválila novelu „kybernetického zákona“, který vojenské tajné službě svěří zajištění kybernetické obrany země a umožní i na útočníka udeřit. Návrh zákona před dalším projednáváním teď posoudí sněmovní výbor pro obranu, garanční výbor, ústavně-právní výbor a Stálá komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství.

_____
Jen pro připomenutí: V podstatě jde o to, že vojáci budou průběžně šmírovat cvrkot na internetu a budou mít právo i "zasáhnout", pokud se sami rozhodnou. Jak bude "zásah" probíhat, zákon nespecifikuje, takže si můžete dosadit cokoliv. Psali jsme o tom zde v článku Novela zákona umožní vojenským zpravodajům šmírovat internet v březnu t.r. Opět odkrojen kousek naší svobody.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/kyber-armada-vojenske-zprav...

Klasifikace: krimi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky

8.10.20

Česká republika:

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) předpokládá, že dostatek vakcín postupně zbaví Česko hrozby nákazy koronavirem, dojít by k tomu mohlo nejpozději v polovině příštího roku. Do té doby by se mohla opatření proti šíření choroby zmírnit. Zájem o vakcinaci by podle něj měla zvýšit řada bonusů pro očkované, například možnost nenosit povinné roušky.

_______
Řada bonusu? Jak tomu mám rozumět? Proč mi to připomíná čínský systém sociálních kreditů? Kdo se nechá infikovat tím svinstvem, bude zvýhodněn, patrně mu bude dovoleno i navštěvovat restaurace, divadla, kina a tak podobně. Kdo se nenechá, stane se občanem druhé kategorie. Takoví odmítači by mohli třeba nosit vysité hvězdy na oděvu, aby každý hned viděl a včas se jim vyhnul, ani ruku nepodal, že Prymulko? Máš to dobře vymyšlené.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/prymula-ockovani-n...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid

7.10.20

USA:

Facebook dvakrát smazal Trumpovi příspěvek o tom, že přichází chřipková sezona a mnoho lidí na ni zemře navzdory očkování. "Máme kvůli tomu zavřít zemi?" klade Trump řečnickou otázku a odpovídá, "ne, musíme se naučit s tím žít stejně jako se musíme naučit žít s covidem, který je v mnoha případech mnohem méně smrtelný".

Tento příspěvek označil FB za DEZINFORMACI a smazal ho. Twitter příspěvek ponechal, ale doplnil ho upozorněním, že porušuje pravidla, protože prý šíří dezinformace o covidu.

Zdroj: https://twitter.com/realDonaldTrump/status/13134498444139929...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Zločin proti lidskosti

6.10.20

Německo:

Zdá se, že se objevuje poučena opozice proti tzv. pandemii koronaviru. Zatím to jsou jen právníci a můžete logicky tvrdit, že právníci tomu houby rozumí. Ale ti právníci někoho zastupují, někdo za nimi stojí. A pokud by došlo k procesu, bylo by dokazování a patrně i odhalení některých klíčových hráčů.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=bp-0U1hO2Ew&feature=youtu.be

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Prymulovi jen tak přistál na účtu milión korun

6.10.20

Česká republika:

Pan Prymula nedokáže vysvětlit, odkud se vzal příjem jednoho miliónu korun.

Za vedlejší vědeckou činnost inkasoval dle článku v letech 2010-2014: 32 667 630Kč.

Pro ty, co jsou vyděšeni hrozivou epidemií a stále jim to nedochází - česko nakoupí 3 milióny vakcín od AstraZeneca za 152 miliónů korun, které ani nebyly řádně otestovány a při testech selhaly: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlada-koronaviru-vakciny-prymula.A201005_044438_domaci_kop

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prymula-priznal-vedlejsi-...

Klasifikace: politika,zdravi,pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Petice proti náhubkům, testům na covid19 a dalším opatřením

4.10.20

Česká republika:

Pokud nesouhlasíte s opatřeními vlády, doporučuji aby jste petici podepsali - ať se tam objeví více podpisů. Jakákoliv aktivita je lepší než nic. Se všemi 13 body petice mi nezbývá než souhlasit.

Primula už prská v médiích vzteky kvůli této petici: www.novinky.cz/...

Zdroj: https://www.petice.com/petice_proti_nahubkm_testm_na_covid19...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 11

 Švédsko otáčí? Nechce krimigranty z Řecka

3.10.20

Švédsko:

Země poskytne Řecku materiální pomoc, ovšem žádné běžence z vypáleného tábora Moria či jiných řeckých ostrovů nepřijme.

Zda se změna kursu v azylové politice týká jen problému umístění 12 500 lidí z vypáleného řeckého tábora Moria, nebo Švédsko mění svůj přístup k migraci obecně, není jasné.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/uz-zadne-mig...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Raven

Komentářů: 0

 Kalifornie schvália zákon odškodňující černochy za otroctví

3.10.20

USA:

Kalifornie schválila zákon o utvoření speciální komise, která prostuduje možnosti reparace černochů za otroctví. Podle amerických médií je zákon první svého druhu a otevírá cestu pro budoucí možné odškodnění potomků otroků. Kalifornie doufá, že se stane inspirací i pro ostatní americké státy.

_______
Nemám slov.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kalifornie-otroctvi-c...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Belgickým ministrem je babochlap

3.10.20

Belgie:

Belgie se ve čtvrtek stala první zemí světa, která má ve vládě transgenderovou ministryni. Petra De Sutterová bude mít v kabinetu premiéra Alexandera De Crooa na starosti oblast veřejných služeb, získala i post vicepremiérky.

______
Bezpohlavní "cosi" se nám čím dál víc montuje do životů a dokonce naše životy začíná řídit. Příšerná doba.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/belgie-prvni-transgen...

Klasifikace: Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Prezident Trump s manželkou mají pozitivní test na koronavirus

3.10.20

USA:

U prezidenta Trumpa a jeho manželka byla v pátek zjištěna nákaza koronavirem. Dnes byl prezident převezen do vojenské nemocnice, kde mu podávají experimentální lék remdesivir . Prohlásil, že se cítí dobře.

Nákaza přichází v nejhorším možném okamžiku. Přichází v čase, který klade obrovské nároky na jeho fyzické zdraví. Prezidentská kampaň finišuje a prezident by měl objíždět jednotlivé státy a přesvědčovat voliče. Bohužel dalších nejméně čtrnáct dnů bude muset být v karanténě. Jak toto onemocnění zamíchá volbami, ještě uvidíme, ale možný je i nejhorší scénař. Pokud se zdravotní stav prezidenta zhorší, nebude moci pokračovat ve své kampani. Myslím, že to demokratům přišlo jako na zavolanou. Jako dar z nebe. Jejich kandidát Biden je v pořádku.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/trump-koronavirus-kar...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Vodafone zahltí metro G5 signálem

1.10.20

Česká republika:

Vodafone je prvním českým operátorem, který nabídne od čtvrtka zákazníkům v pražském metru rychlé 5G připojení. To přitom není samozřejmostí ani v zahraničí, nejmladší tuzemský operátor pokrývá metro jako jeden z prvních v celé Evropě.

_______
Těšíte se? Já hrozně. Na nic jiného nečekám už dlouho.

Zdroj: https://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/clanek/vodafone-j...

Klasifikace: zdravi,krimi,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Zvýšené riziko nechrípkových respiračných vírusových infekcií súvisiace s prijatím deaktivovanej vakcíny proti chrípke

1.10.20

Neurčeno:

Štúdia zisťuje, že očkovanie proti chrípke takmer doslovne deaktivuje časti ľudského imunitného systému, čím sa deti stávajú citlivejšie na koronavírusové infekcie.

Deti, ktoré dostali očkovanie proti chrípke, mali oveľa vyššie riziko respiračných infekcií.

Štúdia zistila, že nie je žiadny rozdiel v riziku nakazenia sa sezónnou chrípkou medzi deťmi, ktoré zaočkované boli a deťmi, ktoré očkované neboli. 

Tí, ktorí presadzujú očkovanie detí proti chrípke, možno v skutočnosti pandémiu koronavírusu ešte zhoršujú, vytvárajúc „dokonalé búrkové“ podmienky pre to, aby sa zaočkovaní stali prenášačmi wuchanského koronavírusu, spôsobujúceho ochorenie COVID-19.

Zdravotnícky a vedecký establišment sa takmer doslovne stará o to, aby zomieralo viac ľudí a udržiavali tak pri živote strach z koronavírusu, vedúci k vyššiemu dopytu po vysokoziskových vakcínach.

Keď sa pozriete na krajiny, ktoré najviac zasiahla pandémia COVID-19 (Taliansko, Veľká Británia, Španielsko, Holandsko), tak to presne korešponduje s krajinami, kde majú najvyššiu zaočkovanosť na chrípku.

A naopak, najlepšie s pandémiou COVID-19 na tom stoja tie krajiny, kde je zaočkovanosť na chrípku nízka (Slovensko, Maďarsko, Litva, Lotyšsko, Estónsko).

Mlčí sa o tom, že vakcíny proti chrípke potláčajú imunitný systém a vytvárajú explóziu koronavírusových infekcií. 

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3404712/

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Prymula v rauši: V restauracích se budete zapisovat

1.10.20

Česká republika:

Při návštěvě restaurací budou lidé muset zapsat data o sobě, řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula. „Lidé, kteří budou chodit do restaurací, se tam zapíší tak, jako to je třeba v Německu. Je to věc, která výrazně umožní potom trasování,“ řekl Prymula.

Babiš ale popřel, že by se něco podobného chystalo. Prý o tom neuvažuje. No, uvidíme.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/interpelace-ministr-zdrav...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Nikulin dostal v USA 7 let. Nabourání do pošty Clintonové se neprokázalo

1.10.20

Česká republika:

Pamatujete si na údajného ruského hackera Nikulina? Přijel do Prahy za ženskou a naše tajná služba ho na příkaz USA sbalila přímo v hospodě. Pak ho na nějaký čas zavřeli na psychiatrii a nakonec ho tehdejší ministr Pelikan devotně v předklonu předal Američanům, kteří si pro něj poslali letadlo. To bylo v roce 2018. 

Jak se věci tehdy udály, píšu v tomto článku. Cituji:

V pondělí přijede do ČR šéf Sněmovny reprezentantů USA Paul Ryan. Prý na osobní návštěvu. Víme, že s českými politiky o Nikulinovi hovořil. Následující den přiletí americký speciál pro převoz vězňů, upravený Gulfstream. V úterý Ústavní soud zamítne Nikulinovou žádost. Ve čtvrtek rozhodne Pelikán o vydání a tentýž den večer, navzdory kasační stížnosti, která má odkladný účinek, je Nikulin naložen do Gulfstreamu a poslán do USA. Jeho právník se to dozví až druhý den z novin. Není těch náhod trošku moc?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/jevgenij-nikulin-hack...

Klasifikace: pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Připomeňme si chřipku před 25 lety na kterou zemřelo 12000 lidí

30.9.20

Česká republika:

Onemocnělo 11% lidí a zemřelo 12000 lidí

Tenkrát nikdo nevnucoval lidem nefunkční náhubky. Policie nemlátila lidi v metru. Ekonomika se neuzavírala a společnost to přešla celkem bezbolestně. Žádné denní statistiky a hororové strašení nám média nevnucovala

Srovnejte to prosím s Covid-19 se kterým dosud zemřelo 647 lidí a většina podniků je kvůli drakonickým opatřením před ekonomickým bankrotem.

Zdroj: https://zivotvcesku.cz/pred-25-lety-uderila-nejsilnejsi-chri...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 11

 Prymula zakázal zpívat. Dobrá zpráva: dýchat zatím ještě můžeme

30.9.20

Česká republika:

Nebudou možné opery a muzikály, protože zpěvem dochází ke zvýšenému šíření viru,“ oznámil Prymula. Na jeho slova upozornila Česká televize.

Jen bych připomněl slova jedné písničky:

Byl hrozný tento stát,
když musel jsi se dívat,
jak zakázali psát
a zakázali zpívat.
A bylo jim to málo
poručili dětem
modlit se, jak si přálo
Veličenstvo Kat.

A pak ještě scénu z pohádky Pyšná princezna, kdy si švec odskočí do země krále Miroslava, aby si mohl zazpívat. Tragédií pro nás je, že si nemáme kde odskočit. Půlnoční království obsáhlo celou planetu.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prymula-zakaza...

Klasifikace: zdravi,kultura Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 10

 Rouška neposkytuje žádnou ochranu proti virům a tedy ani COVID-19

29.9.20

Neurčeno:

Proč musíme nosit náhubky, když samotný výrobce na příbalovém letáku deklaruje, že proti virům a speciálně COVID-19 nefungují? Podívejte se na obrázek.

Cituji a překládám: "Tento produkt je rouška se smyčkou kolem uší. Tento produkt není respirátor a neposkytuje žádnou ochranu před COVID-19 nebo jinými viry a kontaminanty.

Nošení roušky se smyčkou kolem uší nesnižuje riziko kontaktu s jakýmkoliv onemocněním nebo infekcí. Výhradně uživatel je zodpovědný za výběr vhodných ochranných prostředků pro konkrétní prostředí a použití. Vyměňte okamžitě jakmile je znečištěná."

Klasifikace: kuriozity,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 14

Káva pro Zvědavce

9

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 21 čtenářů částkou 3 039 korun, což je 9 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 2

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 0

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 3

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Měnové kurzy

USD
22,62 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,08 Kč
Švýcarský frank
24,41 Kč
100 japonských jenů
19,90 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,55 Kč
100 maď. forintů
6,93 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,60 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 394,19 Kč
1 unce stříbra
510,71 Kč
Bitcoin
1 159 501,65 Kč

Poslední aktualizace: 7.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 862 342