Ve zkratce

Stránka:

 Muž v Mnichově vytrhl dítě rodičům a skočil s ním pod auto - co ve zprávě chybí?

1.9.20

Německo:

Šokující incident se stal v pondělí v podvečer uprostřed bavorské metropole Mnichova. Mladší muž tam zničehonic popadl za ruku chlapce a vrhl se s ním pod jedoucí auto, napsal server týdeníku Focus. Jen díky náhodě a duchapřítomnosti řidičky auta, neskončila událost fatálně.

______
Přečtěte si text. A schválně: co ve zprávě chybí? Teror politické korektnosti je drtivý.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/muz-v-mnicho...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Lidé skupovali roušky - článek z roku 2009

1.9.20

Česká republika:

Pokud se prasečí chřipka objeví i v Česku, tisíce roušek, které si lidé pořídili bezprostředně po startu mediálního zájmu, přijdou zřejmě vniveč. Jejich účinnost totiž zpochybňuje řada odborníků a podle Světové zdravotnické organizace mohou v případě chybné manipulace riziko nákazy dokonce zvýšit.

"Vědecké důkazy, které by prokázaly účinnost roušek, dosud neexistují, a to zejména na otevřeném prostranství. Jistou ochranu mohou poskytnout pouze v uzavřených prostorech při blízkém kontaktu s osobou, která trpí příznaky chřipky. Ale pouze v kombinaci s dalšími opatřeními typu častého mytí rukou," píší odborníci WHO v doporučení pro veřejnost. A dodávají, že při nesprávném použití mohou roušky riziko přenosu viru ještě zvýšit.

Podobně střízlivě se na věc dívá i šéf České vakcinologické společnosti, imunolog Roman Prymula. "Panika není v tuto chvíli na místě. Osobně bych si vzal roušku, jen pokud bych ošetřoval pacienta," řekl iDNES.cz.

_______
Zkoušeli to na nás už před 11 roky. Ale tenkrát si jen brousili zbraně, takový pokusný balónek. Naplno to rozjeli až tento rok a opět s geneticky upraveným svinstvem.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lide-skupovali-rousky-ty-...

Klasifikace: kuriozity,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 V.V. Pjakin, 24.08.2020, titulky CZ

31.8.20

Neurčeno:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=x2NdCQfsW5M

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Předseda Senátu Vystrčil přiletěl na návštěvu Tchaj-wanu

30.8.20

Česká republika:

Předseda českého Senátu Miloš Vystrčil dnes přiletěl na návštěvu Tchaj-wanu. Po asi dvanáctihodinovém letu stroj tchajwanských aerolinií China Airlines přistál v hlavním městě ostrovní země Tchaj-peji. Vystrčil společně s asi 90člennou delegací, kterou tvoří politici, podnikatelé, zástupci vědeckých i kulturních institucí či novináři, zůstane na Tchaj-wanu do pátku, píšou PL.

A kdo, že jsou ti podnikatelé? To osvětluje druhý článek na PL. Exkluzivní seznam elity, která jede na Tchaj-wan. Žádná firma, protřídění novináři i ajťáci z Vysočiny. A Hřibův úředník k tomu. PL dělají dobrou práci. Odhalují pokrytectví, mizerii a ubohost Vystrčilovy trapné provokace na účet daňových poplatníků. Jejim jediným výsledkem bude zhoršení vztahů s Čínou. Vystrčila, který má charisma mokrého hadru, dobře charakterizoval kdosi v diskuzi za článkem: Trpajzlík.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Predseda-Senat...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Soudruh Banksy podpořil pašeráky afrických kobylek

29.8.20

Neurčeno:

Tzv. pouliční umělec Banksy, který si postavil prosperující živnost na utajeném pomalovávání zdí, si pronajal loď (tajně, jak jinak) a vrhl se na pašování afrických kobylek do Evropy. Loď pojmenovaná po francouzské anarchistce Louise Michele je původně od celníků a Banksymu se líbí, že je rychlá, rychlejší než lodi lybijské pobřežní stráže.

Momentálně je loď 100 km od ostrova Lampedusa a zneužívá mezinárodní signál SOS, kapitánka a profesionální pašeračka Pia Klempová tvrdí, že loď je přetížená a honem musí někde přistat, kobylky vyložit a hnát se pro další várku. V Africe je jich ještě přes miliardu.

Banksy mě zklamal, ale ne zase tak moc. Je zřejmě podobně chabého rozumu jako náš režisér a herec Svěrák.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/poulicni-umelec-banksy-vypravil-...

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Konec koronakrize je naplánován na léto 2021

29.8.20

Rakousko:

Jak proboha může věštit Sebastian Kurz, že koronakrize skončí v létě příštího roku?

Jak vůbec bylo možné predikovat, že přijde nějaká druhá vlna?

Nejjednodušší vysvětlení dle Occamovy břitvy by bylo, že celá "krize" je/byla uměle vytvořená a je plně režírovaná. Ale to už se politici lidem říkat neodváží.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/kurz-koronakrize-sk...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 Floyd nebyl uškrcen, umřel na plicní edém způsobeny drogami

27.8.20

USA:

Až teď se dostává na veřejnost pitevní zpráva patologa Andrewe Bakera, který pitval kriminálníka Floyda. Podle této zprávy měl Floyd v sobě tolik metamfetaminu a fentanylu, že kdyby se jeho tělo našlo doma, bylo by jako příčina smrti stanoveno předávkování. V Floydově krvi byla, cituji, „koncentrace fentanylu, která je za normálních okolností smrtelná".

Kvůli přítomnosti léků v těle byly Floydovy plíce oteklé a vážily 2-3krát více, než je obvyklé. George Floyd umíral na nedostatek kyslíku ještě předtím, než dorazila policie. Toto je závěr patologa.

Minnesotské úřady tuto zprávu znaly, ale vydaly ji až po třech měsících. Celou tu dobu tak umožnily Antifě a rasistům z BLM devastovat města, rabovat a pálit.

Pochopitelně, nikdo nebude hnán k zodpovědnosti.

Zdroj: https://eadaily.com/ru/news/2020/08/27/bomba-dlya-blm-floyda...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Deset hodin hrůzy na hřbitově, co ve zprávě chybí?

27.8.20

Švédsko:

Cituji z iDnes:

Dva švédští mladíci ve věku 15 a 17 let byli brutálně napadeni a znásilněni na hřbitově ve městě Solna blízko Stockholmu. Týrání trvalo téměř deset hodin. Policie pachatele, dva mladé muže ve věku 18 a 21 let, zadržela. Už předtím měli útočníci potíže se zákonem.

Agresoři odvedli mladíky v sobotu ve 23 hodin. Mlátili je a zneužívali až do do nedělních 8:39, uvádí švédské noviny Expressen. Pachatelé oběti bodli do nohou, aby nemohly utéct, řekl stanici SVT Nyheter švédský prokurátor Anders Tordai. Zneužitým mladíkům se podařilo kontaktovat kolemjdoucího, který zavolal policii. Nyní jsou v nemocnici. Pachatelé se marně pokoušeli uniknout. Policie je zadržela. Oba odmítají, že by se činu dopustili. Vyšetřovatelé je obvinili z únosu a znásilnění a dále z loupeže a útoku. 

Policie nezná motiv činu.

Prošel jsem přes překládač několikeré švédské noviny. Všechny popisují víceméně totéž. Najdete několik fotek prokurátora Anderse Tordaiho, ale absolutně nic, co by identifikovalo útočníky. Ani jména, ani fotky, ani národnost. Kdyby útočníci byli rodilí Švédové, nepochybuji, že by to bylo zdůrazněno už v titulku.

Někdy to, co ve zprávě chybí, řekne víc, než obsáhlá reportáž s videem. Známe svoje pappenheimské, že?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/svedsko-znasilneni-ml...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Všímáte si všech těch pofidérních zákonů?

27.8.20

Evropská unie:

Dovolte mi upozornit na to, co mě již dlouhodobě velmi znepokojuje, a to je neustálé omezování všech možných svobod a státní kontrola úplně všeho a všech. Tady například regulace vlastnictví a použití palubních kamer, jak je zajímavě shnuto na serveru pro automobilisty:

Téměř všude je trestné zveřejnění téměř čehokoli - rozpoznatelné obličeje, SPZky, dokonce i vlastnictví záznamu či záznamového zařízení může být fatální, kdy navíc legislativa samotná je mnohdy formulovaná tak, že je možné si ji vyložit jakkoli v závislosti na tom, kdo je žalovaným a kdo žalobcem.

  • Švýcarsko: můžete nahrát pouze záznam významných událostí (nesmíte nahrávat běžnou jízdu), kdy všichni zúčastnění musí vědět, že jsou nahráváni a k pořízení záznamu musíte mít zákonný důvod. (Co to znamená?)
  • Portugalsko: kameru zde nesmíte dokonce ani vlastnit. ,,Její uložení na sedadlo spolujezdce, do přihrádky nebo kufru vás také může vyjít draho."
  • Lucembursko: kameru je legální vlastnit, ale již ne ji používat.

A korunu tomu všemu nasazuje Rusko: Bez zvláštních pravidel.
A dějí se tam nějaké hrozné věci? Trpí tam lidé z toho, že na internetu někdo zveřejnil jejich projíždějící auto? Rozhodně ne, pokud dotyčný nespáchal zločin, což možná poukazuje na skutečné úmysly stůjců této legislativy. Možná to lze porovnat s Běloruskem, kde neexistovala opatření proti koronaviru a paradoxně tím pádem ani ne koronavirus samotný, narozdíl od zemí, jež adaptovala sanitární opatření.

Zdroj: https://www.garaz.cz/clanek/palubni-kamery-kde-jsou-legalni-...

Klasifikace: kuriozity,politika,technika,pravo Zprávu vložil/a siky

Komentářů: 4

 Nejlepší herec a herečka končí

27.8.20

Česká republika:

V rámci 'genderové korektnosti' už prý již nemůže existovat soutěž o nejlepšího herce nebo herečku, ale může to být pouze jeden. A kdo? Samozřejmě buď transexuál nebo alespoň gay či lesbička. Vypadá to, jakoby chtěli mít z lidí jakési bezpohlavní produkty státem řízeneného klonování (tedy snadno kontrolovatelné otroky) a začít je prý nutné již u dětí (a také u jejich hraček, jež mají být uzpůsobeny ke změně pohlaví).

Korunu tomu nasazuje vyjádření pofidérní firmy Mattel: „Prostřednictvím průzkumu jsme se dozvěděli, že děti nechtějí hračky, které by splňovaly genderové normy. Tato kolekce umožňuje všem dětem, aby se svobodně vyjádřily.

Co to znamená? Že děti najednou budou preferovat panenky s penisem či vojáčky s pochvou? Já si nevzpomínám, že bychom jako malé děti - někdo z mých vrstevníků nebo já, něco takového chtěli. Mohla by to být snaha připravit děti o normální vývoj a otevřít jim už v útlém věku cestu ke změně pohlaví, kterou se tak všemožně snaží prosazovat? Pokusím-li se vžít zpět do dětství a pochopit, jak by tento typ hraček mohl působit na naší mysl, obávám se nejhoršího a myslím, že se jedná o další podivnou metodu skryté destrukce, typu povinného očkování.

V kombinaci s tím, jak rodičům postupně ukrajují jejich práva na vlastní děti a násilím vnucují tuto cizí politickou agendu, se rýsuje skutečná apokalypsa. Ani komunistům se o něčem podobném nezdálo.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ceny-nejlepsi-herec-a-her...

Klasifikace: polit.korekt,feminismus,kultura Zprávu vložil/a siky

Komentářů: 3

 Brutální potyčka v Kenosha, Wisconsin, USA

26.8.20

USA:

17-ti letý Kyle Rittenhouse, ozbrojený legálně drženou flintou, ochraňoval svůj majetek proti protesterům ve Wisconsinu a byl brutálně napaden. Poté, co byl Kyle sražen na zem, útočník se ho pokusil s rozběhem nakopnout do hlavy. Kyle utočnika zastřelil. Nový agresor se snažil napadnout Kyla a praštil ho do hlavy skateboardem a byl též střelen. Třeti utočník to koupil do pravé ruky, kterou - jak tak koukám na video - nikdo nezachráni a tak asi zůstane do smrti levičákem.

Levičacká media mažou záběry a lžou.

Upozorňuji ze záběry jsou dost ostrý - pozorujte jen pokud na to máte žaludek.

Zdroj: https://brandnewtube.com/watch/kenosha-riots-patriot-shoots-...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a coinageboy

Komentářů: 4

 Na Češích se otestuje vakcína proti koronaviru

25.8.20

Česká republika:

"Na Češích se otestuje vakcína proti koronaviru," hlásá titulek článku na iDnes a článek pokračuje:

V závodě Praha Vaccines patřícímu americké společnosti Novavax, se vyvíjí kandidátská vakcína proti nemoci covid-19. Výrobnu navštívil premiér Andrej Babiš společně s vládním zmocněncem Romanem Prymulou. Vakcína má od října postoupit do další fáze testování, kterého se zúčastní asi tři stovky Čechů. Firma chce nedaleko Prahy vyrobit miliardu dávek.

_____
Tak to je prima, hned se cítím líp. Normálně trvá BigPharma uvedení vakcíny na trh 7-20 let. Ale soudruzi to dokázali zkrátit na tři měsíce. To překonává i ty největší údernické týmy z období budování socialismu. A jsem moc rád, že to té strašné nemoci teď pořádně nandáme. A samozřejmě očekávám, že Babiš, Prymula, Červený Svetr, Maďar a Vojtěch půjdou příkladem a nechají se očkovat mezi prvními. Moc by se mě dotklo, kdyby to neudělali.

P.S. Dávám této zprávě klasifikaci "krimi", protože to, co ta banda zločinců dělá, je Mengele na steroidech.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vakcina-koronavirus-covid...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Další oběti covidiotizmu

25.8.20

Peru:

Policie přepadla bar, kde se měla odehrávat 'ilegální oslava'. Kdosi (z tajných policistů?) uzavřel únikový východ, načež zemřelo díky následujícímu zmatku 13 lidí, včetně 10ti letého dítěte.

A teď jedna otázka: Nejsou tato opatření ospravedlňována ochranou lisdkých životů?

Následný ostudný projev presidenta země kárá oslavence, nikoli policisty.

V Bolívii policie přepadla soukromý dům, kde se pořádaly kohoutí zápasy. Ovšem zůčastnění nebyli obžalováni z trápení zvířat, ale z 'ohrožování zdravotní bezpečnosti'. Jakmile veřejné mínění tuto událost absorbovalo, následovaly běžné soukromé hostiny, např. i jedna svatební oslava. Řada lidí již vykonává trest odnětí svobody, jiní vyvázli s pokutou.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/pri-koronav...

Klasifikace: kuriozity,politika,zdravi,pravo Zprávu vložil/a siky

Komentářů: 0

 Nebezpečí připravované vakcíny proti covidu-19

23.8.20

Neurčeno:

Lékařský žurnalista, badatel a producent filmu Vaxxed, Del Bigtree, mluví o nebezpečí vakcín a zejména o připravované vakcíně proti covidu-19, a uvádí důvod, proč bychom měli být spektičtí a opatrní s ohledem na tuto vakcínu.

 

Zdroj: https://www.otevrisvoumysl.cz/nebezpeci-pripravovane-vakciny...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 3

 Migranti získají v Německu 1200Eur/měsíc za nic

23.8.20

Německo:

Nepodmíněný základní příjem vypadá na papíře velice pěkně. Jenže praxe např. Finsku ukazuje, že to v reálné společnosti lidí prostě nefunguje. A ještě v kombinaci s migrací to vytvoří skupiny lidí, kteří nebudou ochotni ani schopni něco pro společnost vytvořit. A budou mít spoustu volného času třeba na různé "obohacování" ostatních a budování no-go zón.

Pokud to není placeno státem, ale nějakými fondy, tak ten, kdo to financuje, ví moc dobře, jak to skončí.

A teď si vemte naše lidi, kolik lidí u nás si vydělá 31270Kč a více?

Klasifikace: politika,polit.korekt,ekonomika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Moers: Dobrý start, jak se stát slušnými občany Spolkové republiky Německo

22.8.20

Německo:

Základní škola v Moers:

Orouškovaní prvňáčci vstupují do školy mezi dvěma orouškovanými flanďačkami a pod vlajkou LGBT.

Zdroj: https://twitter.com/gehtaufkeksen/status/1296958705796349952

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Krize ideií a myšlení

22.8.20

Německo:

Německá vysoká škola v rámci projektu jednoho ze svých pedagogů vypsala konkurz na stipendia za nicnedělání. V sázce je částka 1600 eur (40 000 korun), kterou mohou získat tři uchazeči s nejzajímavějšími projekty. Porota vybere ty, kteří se zavážou „něco nedělat“ obzvláště zajímavým či novátorským způsobem, napsala agentura DPA.

_______
Zoufalá snaha přijít ještě s něčím novým čím dál víc připomíná psa honícího si v kruhu vlastní ocas. Hegel, Kant, Shopenhauer, Nietzsche se musejí v hrobě otáčet.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/relax/zajimavosti/nemecka-skola-vypsa...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Vláda požaduje trest smrti pro Tsarnaeva

22.8.20

USA:

Po dlouhých letech se vyskytla příležitost k odsouzení a popravě dlouhé roky vězněného a vyšetřovaného Tsarnaeva kvůli jeho údajné účasti na tetoristickém útoku během maratonu v Bostonu 19. dubna 2013, kdy jeho bratr měl být zastřelen policií.

Lze věřit oficiální verzi? Oba bratři byli obviněni z teroristického útoku, ovšem kamerové záznamy měly dokazovat účast jiné organizace, jejich nevinu a tím pádem další falešnou vlajku na seznamu. I blízcí lidé z jejich okolí popřeli možnost jejich účasti na zločinu nebo motivace k němu.

Zdroj: https://es-us.noticias.yahoo.com/barr-insiste-pena-capital-a...

Klasifikace: politika,krimi,pravo Zprávu vložil/a siky

Komentářů: 0

 Globální ničení, zablokování, COVID-19 – hospodářské a sociální dopady.

21.8.20

Neurčeno:

Plánované ničení světové ekonomiky

Musíme si uvědomit, že globální ničení jednotlivých zemí, ke kterému současně dochází, není žádná náhoda.

http://desitka.org/globalni-niceni-zablokovani-covid-19-hospodarske-socialni-dopady/

Odkaz na Rockefellerův dokument z roku 2010 a návrhy předchůdců, jakož i ty, které vedly k rozhodnutím o „pandemii“ a „uzamčení“

https://www.nommeraadio.ee/meedia/pdf/RRS/Rockefeller%20Foundation.pdf

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 0

 21. srpen - vzpomene si ještě někdo?

21.8.20

Česká republika:

Dnes je 52. výročí srpnové okupace. Jak strašlivě se svět za ty roky proměnil. Co bylo bílé, je černé a naopak.

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 1

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 0

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 7

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
22,49 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,53 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
24,49 Kč
100 japonských jenů
19,93 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
6,96 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 039,46 Kč
1 unce stříbra
503,86 Kč
Bitcoin
1 240 581,99 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 821 482