Ve zkratce

Stránka:

 Nizozemci se chystají zakázat Černého Petra, pomocníka Mikuláše

6.6.20

Nizozemsko:

Černý Petr je v Nizozemsku tradiční pomocník Mikuláše. Podle tamního premiéra Marka Rutteho bude ale nejspíš brzy už minulostí. Prohlásil to v nizozemském parlamentu při debatě o protirasistických demonstracích. Podle aktivistů je postava rasistická a mělo by se s ní skoncovat. Rutte dříve říkal, že s folklorní tradicí nelze nic dělat.

_______
Rasisti jsou ti, které taková blbost vůbec napadne. Tak jen pokračujte, hňupové. Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nizozemsko-mikular-pr...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 2 roky za "obohacení" u Litoměřic

5.6.20

Česká republika:

Diallo loni 18. června nasedl v Německu do vlaku, měl údajně namířeno do Francie. Protože ale neměl platnou jízdenku, vystoupil krátce po poledni u Lukavce na Litoměřicku, kde dívku potkal. Podle obžaloby ji uchopil za rameno, povalil, stáhl z ní oblečení a vykonal soulož.
„Když to ta dívka říká, tak to může být pravda,“ řekl obžalovaný dříve při zahájení hlavního líčení. Vzápětí ale dodal, že si nepamatuje, že se to stalo. Kromě toho měl také dívce ukrást telefon se sluchátky.

Dívce se prý snažil vysvětlit, že potřebuje pomoc, že shání něco k jídlu.

Soudkyně Alexandra Šetková se ho ptala, jak si vysvětluje, že na těle dívky byly jeho tekutiny, sperma a sliny. „Nechci se k tomu vyjádřit,“ uvedl. „Mlátila mě, byl jsem v šoku a nepamatuji si to,“ odpověděl na otázku, zda měl s dívkou sex.

____
Čekal někdo něco jiného?!? Pod článkem je téměř 500 komentářů. Aspen AL-Hamáček a policie ("Pomáhat a chránit") by mohli zase pár jedinců pro "zlepšení a výchovu stavu společnosti" obžalovat. Na svý si přišel "inženýr" i ctihodnost paní soudkyně. A servítky si lidi opravdu nebrali... Dost komentářů je zcencurovaných, ehm - nesplňují kritéria. Cenzura je totiž prý nepřípustná podle Čl. 17 LZPS a ČR je prý právní stát... :-) Můžou povídat dětem a těm, co se ještě neprobrali.

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/za-znasilneni-divky-na-l...

Klasifikace: polit.korekt,krimi,pravo Zprávu vložil/a ObcaneCR.cz

Komentářů: 6

 Zákaz shromažďování platí jen pro někoho - chvilkaři mají výjimku

5.6.20

Česká republika:

Chvilkaři dostali "výjimku", protože rozvracení republiky je daleko důležitější než nějaká hygienická opatření.

A nebo to může být i naopak a všechna hygienická opatření jsou jen fraška na zastrašování lidí a za chvilkaři stojí vyšší zájem.

Kdyby hrozila skutečná epidemie tak by něco takového nikdo nepřipustil. Každopádně už zase rozvraceči vylézají z nor a začínají škodit za notné podpory médií.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/policie-nebude-branit-d...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 6

 Poskokové a hlupáci ve vládě dále poškozují vztahy s Ruskem, teď vyhostili ruské diplomaty

5.6.20

Česká republika:

Vždy, když se zdá, že krátkozrakost, omezenost, řitní alpinismus a ubohost českých "politiků" už dosáhla dna, přesvědčí nás o opaku. Česká vláda vyhostila dva ruské diplomaty JEN TAK, aniž by existoval důkaz jejich zlotřilosti. Šlo o trapnou kauzu s ricinem, kdy BIS dostala anonymní hlášku, že do ČR přijel ruský agent s ricinem a jeho úkolem je zavraždit šaška Novotného, trpaslíka Koláře a hřibečka Hřiba. Ačkoliv se vzápětí ukázalo, že je to nesmysl, dostali tito tři hrdinové policejní ochranu a česká strana pro jistotu vypověděla dva ruské diplomaty. Bez důkazů.

Třem lokálním politickým nulám se podařilo urazit Rusko a česká vláda to dorazila svým primitivně hloupým činem; na dlouho a hluboce poškodila česko-ruské vztahy. Je mi špatně, jen když to píšu.

Rusové slíbili reciproční vyhoštění a zcela jasně řekli, že vyhoštěním to nekončí.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020060512036651-r...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Video: Běloši líbají černochům nohy jako akt pokání

5.6.20

USA:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=mU1xrlMSYEg&feature=emb_logo

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Poděkování NATO za ochranu? A před kým?

4.6.20

Česká republika:

Vlezdoprdelezký článek na iDnes má titulek Dny NATO v Ostravě budou koronaviru navzdory. Poděkují těm, kteří nás chrání. V textu se píše:

Navzdory koronavirové krizi nabídne tradiční největší bezpečnostní show v Evropě atraktivní živý program jako poděkování všem, kteří nás chrání.

On nás někdo chrání? A kdo? A něco nám hrozí, že nás musí chránit? Před kým? Samé otázky. Bohužel, o tom článek zarputile mlčí. Stejně jako o tom, kolik ta sranda stojí a kdo ji zaplatí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/dny-nato-ostrava-mosnov-air...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 V Turkmenistánu zakázali covid-19

3.6.20

Turkmenistan:

Oficiálně v Turkmenistánu není ani jeden nakažený virem covid-19. Neexistují žádná omezení, pořádají se masové akce.

Lidé mající potíže dýchacích cest jsou drženy v barácích, kde není zavedena voda ani elektřina. A ti, kdo nosí roušky, mohou být vsazeni do vězení.

Prezident Turkmenistánu Gurbanguly Berdimuhamedov je vystudovaný lékař a za dobu svého prezidentství publikoval na 40 prací zabývajících se zdravím. Propaguje tradiční medicínu, doporučuje například desinfikovat vnitřní prostory kouřem určitých rostlin vysazovaných na hrobech.

V médiích i v medicíně je zakázáno hovořit o covid-19. Informace ze zahraničí byly filtrovány. Nicméně pro ty, kteří cestují do země, je nařízena povinná 14denní karanténa.

Zdroj: https://www.pravdareport.com/world/144606-turkmenistan/

Klasifikace: kuriozity,veda,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Jak zastavit Nord Stream 2?

3.6.20

Evropská unie:

Poté, co ruský truboukladač Akademik Čerskij dorazil na místo plynovodu Nord Stream 2, existuje pouze jeden způsob, jak projekt zastavit, píše dánský deník Jyllands-Posten.

„Pokud něco může Rusům zabránit v tom, aby dokončili Nord Stream 2 sami, je to nová sada amerických sankcí,“ citují se v článku slova Mateusze Kubiaka, odborníka z polské poradenské společnosti Esperis.

_______
Američané jsou nepříčetní vzteky a udělají cokoliv, aby torpédovali Nord Stream 2. Žádná podlost, žádný podraz není nepoužitelný. Ostatně podobně (i když méně nápadně) se chovají v případě dostavby Temelína krachující firmou Westinghouse. A v neposlední řadě i v případě hrozeb za digitální daně. Je vidět, jak jsou zoufalí. Doufám, že to mají marné.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/byznys/2020052611994208-jak-zasta...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost

1.6.20

USA:

Bombastický titulek na iDnes Trump se před protesty schoval v bunkru. V Bílém domě vyvolaly poplach a text začíná takto:

Americký prezident Donald Trump se v pátek kvůli obavám z protestů před Bílým domem na krátký čas schoval do bezpečnostního bunkru, kterým je sídlo amerických prezidentů vybaveno. Učinil tak na doporučení Tajné služby Spojených států, která má ochranu prezidenta na starost. Nedaleko sídla se vyhrotily demonstrace zažehnuté úmrtím černocha George Floyda při zatýkání bělošským policistou.

A pokračuje ve stejném duchu. Je osvěžující číst diskuzi za článkem, kde čtenáři uvádějí věci na pravou míru. A nechybí ani názor, že ty protesty možná někdo organizuje a cílem může být poškození pověsti či svržení prezidenta Trumpa.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-protest-floyd-spo...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 21

 Twitter schoval?

29.5.20

USA:

Napětí mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a sociální sítí Twitter se dále vyostřilo, když Twitter schoval tweet, kde hlava státu vyzývá k vyslání Národní gardy do Minneapolisu, aby potlačila protesty za použití střelných zbraní. Twitter označil vzkaz za oslavu násilí, ale bylo ho možné rozkliknout.

Dvě hodiny po zveřejnění Twitter k prezidentově vzkazu uvedl: „Tento tweet porušuje zásady Twitteru ohledně glorifikace násilí. Nicméně se Twitter rozhodl, že by ve veřejném zájmu měl zůstat přístupný.“ Lze si jej tedy přečíst, ale také si lze přečíst zásady Twitteru ohledně šíření násilí. Twitter ale omezil možnosti dalšího šíření tohoto vzkazu a nezobrazují se pod ním reakce.

_______
Co to je za výraz schoval? Snad zcenzuroval, ne? Glorifikace násilí? Trump oslavuje násilí? Kde? Čím? Tím, že navrhuje nasazení Národní gardy, aby zastavil rabování?

Jinými slovy Twitter si osvojuje právo cenzurovat i amerického prezidenta. Nenávist médií vůči Trumpovi je dech beroucí. I těch sociálních. I těch našich, které drzou cenzuru nahrazují eufemismy. Místo zcenzuroval napsali schoval. Zní to tak neškodně. On je Twitter takový dobráček, který schovává nevhodná slova, abychom neutrpěli trauma. Že, Novinky?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/twitter-sch...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Občané města Jeseníku proti 5G sítím

28.5.20

Česká republika:

Jedenáctitisícový Jeseník v Olomouckém kraji se probojoval mezi pět tuzemských měst, která mají mít možnost testovat mobilní sítě 5. generace. „Myslela jsem, že to pro město bude výhoda,“ říká pro iROZHLAS starostka Zdeňka Blišťanová (Jeseník srdcem). Místo radosti z nejnovější technologie se ale ve městě zvedá od některých vlna nevole. 5G sítím se netradičně obsáhle věnuje místní Jesenický týdeník, podepisují se petice a chystá se referendum.

_______
Článek na iRozhlas.cz, ze kterého cituji výše, je koncipován tak, že proti testům 5G stojí v podstatě jen několik pomatenců, ve skutečnosti je to bezpečné, o čemž nás v článku ujišťuje i šéf katedry komunikační techniky na ČVUT Jiří Vodrážka (nevěděl jsem, že pan Vodrážka je také lékař).

Bohužel se na negativním hodnocení a zesměšňování odpůrců 5G (právem) podepsal i nesmysl o souvislosti mezi 5G a korona virem, což článek obratně využil. To, že tu blbost někteří šíří, snižuje věrohodnost ostatních validních argumentů. A tak nakonec doplatíme na příliš agilní blbce.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jesenik-tydenik-5g-site...

Klasifikace: veda,zdravi,ekologie Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 13

 Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku

27.5.20

Neurčeno:

Zdroj: https://www.otevrisvoumysl.cz/lide-ovcane-co-si-vzali-modrou...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev

27.5.20

Česká republika:

Třemi novými členy Rady ČT jsou rozhlasový moderátor Lubomír Xaver Veselý, ekonomka Hana Lipovská a novinář Pavel Matocha. Jejich zvolení iDNES.cz potvrdili dva členové volebního výboru Sněmovny. V tajné volbě neuspěli psycholog a protidrogový expert Ivan Douda, děkan FAMU Zdeněk Holý a mediální manažer Michal Klíma.

______
Ha ha. Občas se podaří dát grázlům šach. V Radě ještě není v převaze zdravý rozum, ale přeci jen se malinko něco mění k lepšímu. Je úsměvné pozorovat, jak to okamžitě spustí divokou, nenávistnou kampaň od pohrobků Havla, různých Kalousků, Rumlů, "umělců" a dalších spacákových aktivistů. Jsem zvědav, jak budou Vitovská, Moravec a další "novináři" teď obhajovat své platy.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volba-clenu-rady-ceske-te...

Klasifikace: kultura Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět

27.5.20

Neurčeno:

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět - CZ TIT.mp4

https://u.pcloud.link/publink/show?code=kZlS6xkZD3bVcowOV3YWtTm3iUBazFcR2uf7

A další zajímavé informace a videa o událostech na které MSM zapomněly najdete zde:

https://www.otevrisvoumysl.cz/ 

 

 

Zdroj: https://www.otevrisvoumysl.cz/

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 1

 "Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo

27.5.20

Česká republika:

Několik lidí projevilo v úterý odpoledne na Malostránském náměstí svůj nesouhlas se zaváděním 5G sítí. Také se jim nelíbila restriktivní opatření vlády v souvislosti s pseudo-pandemií. Myslím, že protestujících nebylo více než 30. Hovořila Jana Peterková a jakýsi muž, který četl svůj projev z mobilu.

Na iDnes si nenechali ujít a pěkně vypíchli amaterismus celé akce. Článek končí (jako vždy) ujištěním, že 5G jsou bezpečné a kdo tvrdí opak, šíří fake news. Ránu z milosti pak zasadili čtenáři v komentářích za článkem.

Chápu, že organizátoři akce nedisponují prostředky Milionu chvilek a nemají sponzory. Je dobře, že se snaží na problém upozornit a vážím si jich za odvahu jít proti proudu. Ale takhle by protest asi fakt neměl vypadat. Amaterismus jenom nahrává hlupákům a omezencům z mainstreamu a zpochybňuje celou věc. Bohužel bez finančních prostředků to nepůjde. cry

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/demonstrace-praha-malostr...

Klasifikace: zdravi,technika,ekologie Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 11

 Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti

24.5.20

Česká republika:

Roman Prymula by měl být odvolán z krizového štábu naší země.

Protože šéfuje společnosti na distribuci vakcín, tak jeho zájem může být prodat co nejvíce vakcín a nikoliv řešit epidemii koronaviru.

Jeho zájem může být natolik postrašit lidi aby se nechali dobrovolně očkovat a jeho společnosti se zvýšil obrat.

Pokud nebude vyrobena vakcína proti "koronaviru", tak alespoň zkusí zvýšit prodej vakcín proti chřipce:

https://www.zdravotnickydenik.cz/2020/05/covid-19-odezniva-stat-se-zameri-ohniska-nektere-profese-vojtech-pripravuje-kampan-zvyseni-proockovanosti-chripce/

Celou dobu tvrdili, že koronavirus nemá nic společného s chřipkou a najednou otočí, když se na tom dá vydělat! Tak jak to teda je?

miliony-ve-viru-konfliktu-zajmu-vrchniho-vakcinologa-profesora-prymuly/

Zdroj: https://www.zdravotnickydenik.cz/2016/06/konflikt-zajmu-redi...

Klasifikace: ekonomika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není

22.5.20

Česká republika:

Na iDnes vyšel velmi rozumný článek, ve kterém statistik Karel Helman zpochybňuje hysterii kolem "epidemie" a na grafech vysvětluje, proč u nás epidemie covid nebyla a není a jak je ošidné věřit hloupým tabulkám a grafům.

Ale trvalo to.

Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/veda/koronavirus-v-cr.A200521_0...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny

19.5.20

Česká republika:

„Moje cesta na Tchaj-wan se stává stále reálnější a reálnější. Není možné nadále snášet to, že budeme přistupovat na to, že budeme něčím lokajem,“ prohlásil předseda Senátu Vystrčil. Pokud nátlak Číny bude trvat, povede podle Vystrčila jen ke zhoršení vzájemných vztahů. „Raději bych přivítal nějakou rozumnou možnost domluvy, ale tady se zdá, že to není možné,“ řekl předseda Senátu novinářům.

_____
Hrdinský trpaslík Vystrčil se pěstičkami bije v prsa a je to nesmírně smutný pohled. Svým trapným, nediplomatickým a hloupým gestem se řadí po boku lokálních politiků, kteří odstraňují Koněva, staví pomník vlasovcům a přejmenovávají ulice, aby provokovali Rusko.

Jenže provokovat Čínu je mnohem nebezpečnější. Rusové jsou v podstatě dobromyslní Slované, naši lidé, kteří nám rozumí. Ale Číňan není náš člověk. Má v sobě orientální krutost a žádný soucit. A je jich 5x víc než Rusů. Hňup Vystrčil nejen že zlikvidoval jemnou diplomatickou práci prezidenta Zemana, on skutečně ohrožuje bezpečnost země a to jak po ekonomické, tak po vojenské stránce.

Vypadá to, že tito ubožáci plní úkol pro někoho. To není normální, aby v průběhu několika měsíců tolik trpaslíků spáchalo tolik těžko nenapravitelných diplomatických škod.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/zive-prezident-zeman-se-setkal-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus

19.5.20

Ukrajina:

Více než stovka dětí odnošených náhradními matkami uvízla na Ukrajině, protože jejich biologičtí rodiče z USA a dalších zemí si pro ně nemohou kvůli koronavirové pandemii přijet. O novorozence se proto dočasně starají společnosti, které náhradní mateřství zprostředkovávají. Podle ukrajinských úřadů se před zrušením cestovních zákazů může narodit až tisíc takových dětí.

_______
Nevěděl jsem, že na Ukrajině je legální obchod s dětmi. Co ještě se dá ukrást a vyrabovat z té země?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-nakaza-pa...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

13

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 26 čtenářů částkou 4 695 korun, což je 13 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Černoši se rozhodli nenakupovat u bílých, aby je potrestali. Tak si nakoupili předem08.07.20 12:11 USA 0

Další vystoupení proti bílým07.07.20 21:56 Česká republika 1

Spravedlnost u nás07.07.20 21:25 Česká republika 1

Primátor Grenoblu (Evropští Zelení/Piráti): Zlegalizujme ilegální migranty07.07.20 21:14 Francie 0

Georgia vyhlásila stav ohrožení - Black Live Matters zastřelili 8letou černošskou holčičku07.07.20 20:40 USA 2

Víkend v New Yorku po reformě policie: 45 přestřelek a 11 mrtvých07.07.20 18:44 USA 2

Vice prezident Zimbabve obvinil ze 40 leté krize v zemi bělochy: Nic nás nenaučili!07.07.20 17:31 Zimbabve 0

New York Times: Budeme psát Black s velkým písmenem a white s malým07.07.20 12:27 USA 1

Tlusté černošky se cítí diskriminované. Chtějí určovat módní trendy06.07.20 19:38 Británie 3

Jurij Bezmenov - Umění subverze | Psychologická válka06.07.20 13:37 Neurčeno 4

Německo vládne EU: Migranty přijmete! Postaráme se, vzkázalo i Česku06.07.20 10:52 Česká republika 7

Itálie opět vyměkla, dovolila pašerákům dopravit do Sicilie další várku afrických kobylek06.07.20 00:05 Itálie 0

V Portalnd Oregon zničili sochu jelena04.07.20 21:19 USA 2

Mohou prdy přenášet koronavirus?04.07.20 17:40 Austrálie 9

Pokračujte! Dvojice právníků brání svůj dům se zbraní v ruce před útokem lůzy04.07.20 15:04 USA 6

Už začínají vidět přínosy multikulturního obohacení i mainstreamová média04.07.20 14:19 Francie 0

Černoch, který znásilnil a oloupil nezletilou Češku, dostal dva roky30.06.20 15:43 Česká republika 5

Na životech bělochů nezáleží?28.06.20 09:59 Británie 12

Země, kde zítra znamená včera: Teror lůzy27.06.20 17:52 USA 4

Babiš zradil, média cenzurují a EU právě teď domlouvá revoluční Lisabonskou smlouvu 2.025.06.20 09:48 Evropská unie 0

Měnové kurzy

USD
23,46 Kč
Euro
26,66 Kč
Libra
29,63 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,04 Kč
100 japonských jenů
21,88 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,51 Kč
Ukrajinská hřivna
0,87 Kč
100 rublů
32,90 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 449,79 Kč
1 unce stříbra
439,88 Kč
Bitcoin
220 300,20 Kč

Poslední aktualizace: 9.7.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 36 603 626