Ve zkratce

Stránka:

 Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity

26.3.20

Evropská unie:

Stejně jako UK (a původně i Merkelová) bylo i Holandsko se Švédskem rozhodnuto nedělat žádné akce proti koronaviru a vypěstovat u obyvatelstva proti viru imunitu.

Švédsko dosud nezavřelo základní školy, bary a restaurace, neuzavřelo hranice a povoluje shromažďování pod 500 lidí.

Tlak na soc. dem. premiéra Stefana Löfvena ale vzrůstá.

Více než 1800 vědců žádalo švédskou vládu, aby přitvrdila v boji proti pandemii a aby transparentně zveřejňovala informace.

Ještě nedávno holandský premiér Mark Rute tvrdě prosazoval teorii stádní imunity ve své zemi.

V polovině března však pod silným tlakem opozice uzavřel školy , bary a restaurace. Nařídil lidem, že se mají držet 1,5 metru daleko od ostatních. Další opatření prý budou následovat.

Holandská vláda neuzavřela hranice a nechává lidi volně proudit, což vyděsilo sousední Belgii. "Je to neakceptovatelné," tvrdí Belgie, která tak musí hlídat státní hranice jako by byla ve válce.

Zdroj: https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=2&...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)

26.3.20

Česká republika:

Vláda změnou právní taktiky a nově vydanými opatřeními značně snížila šance občanů ucházet se u státu o odškodnění za ušlý zisk v době koronavirové krize. Kabinet Andreje Babiše totiž v pondělí schválil usnesení, kterým zrušil svá předchozí krizová opatření týkající se omezení pohybu lidí a zavření obchodů a restaurací do konce března.

Vláda však šalamounsky vzala na vědomí mimořádná opatření ministerstva zdravotnicí v obdobném i přísnějším rozsahu, opírající se o zákon o ochraně veřejného zdraví. Podle oslovených ústavních právníků a advokátů se vláda mohla leknout možných žalob ze strany podnikatelů a živnostníků nebo také soudních přezkumů, zda stát postupoval v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: https://echo24.cz/a/SPZZQ/vlada-se-boji-bankrotu-zmenou-takt...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo

26.3.20

Indie:

Indie vyhlásila kvůli koronaviru totální lockdown a nařídila 1,3 miliardě občanů, aby tři týdny nevycházeli z domů.

Neposlušné občany řeší policisté holemi a přikázáním posilovacích cviků.

U muslimů v Karnakata, kteří se shromáždili přes mešitou, tomu nebylo jinak.

Zdroj: https://twitter.com/htTweets/status/1243244057041616896

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii

26.3.20

Bolivie:

Tuto noc vstupila v platnost nová opatření, bez předchozího varování, která zřejmě nemají obdoby v žádné jiné zemi světa, kdy byl nahrazen původní dekret 4199 (21.3.-4.4.), omezujcí vycházení na 7-12 hodinu, kterému předcházel úplný zákaz soukromé i veřejné dopravy od 19.3., novým vyhlášením stavu nouze do 15.4., který pravidla opět zpřísňuje s odůvodněním občanské neposlušnosti a nerespektování původních nařízení, která byla odmítána některými sektory.

Lidé od 18-65 let mohou vycházet pouze 1x týdně na nákup od 7-12 hodin kdy povolený den v týdnu je dán číslem OP. Mladiství nebo lidé nad 65 let mají úplný zákaz vycházení. O víkendech platí úplný zákaz pro všechny. Za porušení zákazů hrozí zatčení, pokuta 150-300 USD a vězení 10 let. Dodavatelé potravin nebo surovin každodení potřeby mají obdržet výjimku, ale množí se případy, kdy je zemědělcům zněmožněno dodání produktů do měst, kde následně chybí, nemluvě o ekonomických dopadech na ekonomiku.

Na dodržování bude povolána policie a armáda, která již zasahovala ve městě El Alto, kde lidé odmítali opatření od samého začátku a označovali koronavirus za podvod a jako záminku k likvidaci ekonomiky a občanských práv a svobod.

Zdroj: https://eldeber.com.bo/170962_gobierno-dicta-estado-de-emerg...

Klasifikace: politika,ekonomika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a siky

Komentářů: 7

 VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-19

26.3.20

Itálie:

Italský filmař a producent Massimo Mazzucco ( born 20 July 1954 in Turin, is an Italian filmmaker who has produced documentary films such as The New American Century and Cancer -The Forbidden Cures. Mazzucco is also the administrator of luogocomune.net, an Italian news site concentrating mostly on the September 11 WTC attacks. Wiki)

ve videu popisuje, jak byl sestříhán pořad, kde vystupoval, o studiích "simulující" šíření respirační epidemie a k čemu by se dala podle studií epidemie po/využít (kupodivu...), stažení jedné knihy z prodeje Amazon.com po letech prodeje s divným zdůvodněním, studii coronaviru (je přislíben překlad) a opakující se věc - někdo se opět napakoval na propadu fin. trhů - podobně jako 11/9/2001.

Zdroj: https://youtu.be/gXTSivCicjQ

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a ObcaneCR.cz

Komentářů: 0

 Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK

25.3.20

Česká republika:

Nevhodné vyjadřování na sociálních sítích stojí za koncem Petra Kukala ve funkci mluvčího Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Veřejnou diskuzi vyvolal jeho sloupek napsaný pro deník Metro a zveřejněný na Kukalově osobním Facebooku, v němž ženy s rouškami přirovnává k „perským princeznám“. Jedna ze studentek na něj podala stížnost k Akademickému senátu.

„Koronavirová pandemie je děsivá věc. Dopadá na nás všechny a neshledávám na ní nic dobrého. Opatření, k nimž nás nutí, nám ale mohou některé věci připomenout. Nejen hodnotu solidarity a odpovědnosti, ale i skutečnosti zdánlivě nevýznamné. Třeba že okouzlení a tajemství jsou dvě sestry, které se vedou za ruce. Milé ženy a dívky v rouškách, nejste směšné, trapné ani neatraktivní. Jste i v mizérii těchto dní perskými princeznami,“ napsal Kukal.

_______
Ani v takové těžké době si feminacistky nedají pokoj. Ten Kukalův text je přeci poklona ženám a vyjádření úcty a respektu. Je tragické, že stížnost jediné krávy vede k profesní likvidaci jednotlivce. To ani komouši v dobách největšího útlaku nedokázali.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/zeny-v-rouskach-prirovnal-mluvc...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 12

 Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun

25.3.20

Česká republika:

Praha Rozpočet ministerstva obrany se letos kvůli úsporám spojeným s bojem proti novému typu koronaviru sníží o 2,9 miliardy korun. Obrana měla letos hospodařit se 75,5 miliardy korun. Podle ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) jde o maximální možnou podporu státu ze strany ministerstva. Úspory se nemají týkat klíčových vyzbrojovacích projektů. Odsunut bude třeba nákup malého letadla či splátky za letadla CASA. ČTK to v úterý sdělil mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

P.S. - ono by se dalo v této pro nás těžké situaci uspořit ještě víc, kdyby se samozřejmě chtělo. Například odřeknutím nákupu amerických (ne)kvalitních vrtulníků, které pro boj s virusem nejsou vůbec potřeba.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/ministerstvo-obra...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Evropská unie vojensky podporuje Turecko

24.3.20

Evropská unie:

Tři ze čtyř obrněných transportérů, které turecká armáda použila na prorážení řeckého plotu, platí EU. Řecký magazín Defencereview.gr přinesl skandální odhalení. I přes několik týdnů trvající útoky turecké armády na řeckou hranici, EU nadále proplácí Turecku nákup vojenské techniky. Kontrakt na dodávku 57 obrněných transportérů ATES (na obrázku), jejichž nákup je ze 75% financován dotacemi z EU, nadále pokračuje.

Prvních 20 vozidel bylo dodáno na jaře 2019. Dalších 27 převzala turecká armáda loni v prosinci. Během letošní migrační krize vyvolané tureckou vládou bylo dokončeno posledních 10 vozidel. Včera byly odeslány turecké armádě. 

Firmy platby z Bruselu obdržely v době, kdy turecká armáda útočila na řecké pohraničníky s cílem prorazit migrantům cestu do EU. Řecký magazín situaci popsal tak, že 3 ze 4 obrněných transportérů, které turecká armáda použila při prolamování děr v plotě chránícím vnější hranici EU, zaplatila EU.

Mudr. Ivan David, europoslanec: v Evropském parlamentu jsem třikrát navrhoval okamžité zastavení všech plateb z rozpočtu EU Turecku. Poprvé při tureckém útoku na kurdskou provincii Rojava v severní Sýrii loni v listopadu. Podruhé při projednávání nelegální blokády Kypru, který je členem EU. V jeho teritoriálních vodách turecké vojenské námořnictvo prohledávalo lodi plující na ostrov. V obou případech byl můj návrh většinou lidoveckých, socialistických, zelených a Renew europoslanců odmítnut.

Zdroj: http://www.nwoo.org/2020/03/24/evropska-unie-vojensky-podpor...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 V USA začala ekonomická krize

24.3.20

USA:

Americká ekonomika ukončila mnohaleté období nárůstu a vstoupila do recese, oznámili v Bank of America. O nevyhnutelné velké krizi promluvily také dvě další přední finanční instituce, Goldman Sachs a Morgan Stanley.

V Bank of America (BofA) očekávají, že to bude jedna z největších krizí v dějinách. HDP se sníží o 12 % již v druhém čtvrtletí, což je rekord od dob druhé světové války. Hlavní příčiny spočívají v pádu podnikatelských aktivit a poklesu spotřebitelských výdajů kvůli koronaviru.

„Oficiálně prohlašujeme, že americká ekonomika vstoupila do recese a připojila se ke zbytku světa,“ praví se ve zprávě připravené analytiky v čele s přední ekonomkou Bank of America Michelle Meyer.

Podle jejího názoru „hluboký pád již začal“, protože koronavirus zasáhl prakticky všechna odvětví.

Následkem bude nevyhnutelný růst nezaměstnanosti a snížení příjmů obyvatelstva. Během celého druhého čtvrtletí přijde každý měsíc o práci jeden milion Američanů. Nezaměstnaných bude 3,5 milionu lidí. Nejvíc se to dotkne zábavního odvětví, dopravy, hotelů a maloobchodu.

„Je to důsledek pádu ekonomické aktivity: vnější šok nutí spotřebitele utrácet méně peněz, podniky mají nižší zisky a propouštějí zaměstnance,“ vysvětlil Chris Rupkey, hlavní finanční ekonom MUFG Union Bank.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/nazory/2020032311697734-bank-of-a...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte

23.3.20

Německo:

Jak vysvětlilt Afričanovi, který nerozumí německy, že není toaletní papír? Nebo že musí kvůli koronaviru dodržovat rozestupy?

Jak to má pochopit Afričan, který možná zaplatil velkou částku pašerákům, kteří mu nahovořili, že Německo je zemí mléka a strdí, kde létají peční holubi do huby?

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=GUKdYiq1AUY&feature=emb_logo

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži

23.3.20

Francie:

Příčinou nepokojů byly místní volby, které se prezident Makron rozhodl uspořádat navzdory epidemii koronaviru, která vedla k uzavření škol a univerzit, pozastavení významných sportovních událostí a omezení veřejné dopravy.

Protesty proti Macronovi přerostly k odporu proti vládním omezením, zavedeným kvůli epidemii koronaviru.

Migrantské čtvrti v Paříži jsou jako Papinův hrnec před výbuchem.

“Vůbec to nechápou. Někteří dokonce říkají, že tento virus je bajka bílých, která je má přinutit opustit ulici,“ řekl listu Le Temps policista, hlídající lékarnou v migrantské čtvrti Seine-Saint-Denis.

V čtvrti Seine-et-Marne na severu Paříže si drogoví dealeři si oblékli ochanné masky a jiné lékařské vybavení, chodí ulicemi a prodávají drogy. Dokonce prý natáčejí video pro sociální média, že prodávají drogy bez ohledu na karanténu.

Francie k dnešnímu dni hlásí 16 tisíc nakažených a 674 obětí koronaviru.

Zdroj: https://www.arfa.cz/pariz-imigrantske-ctvrte-se-bouri-korona...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Stát zakázal výrobu dezinfekce Martinu Žufánkovi

23.3.20

Česká republika:

Stát zakázal výrobu dezinfekce, do které se na vlastní pěst pustil lihovarník Martin Žufánek. Stát opět dokázal, že represivní složky fungují mnohem rychleji než ty, co nám mají pomáhat.

Celní úřad zakázal Žufánkovi výrobu dezinfekce. Známý výrobce lihovin přesedlal z ginu na dezinfekci a první várky nedostatkového zboží umíchal pro sebe a své zaměstnance. Další pak pro domovy důchodců, na obecní úřady nebo umělcům pořádajícím online představení pro lidi v karanténě. To všechno zdarma. Zájem byl obrovský, ale dnes zasáhl úřad a všemu je konec.

A vládní prohřešky: prvním jejich neodpustitelným prohřeškem bylo nechráněné zdravotnictví. Lidé v přední linii, jak jim ministři rádi říkají, ale dělají pro ně naprosté minimum a nechali je tři týdny pečovat o nakažené s doslova holýma rukama. Tím druhým bylo zakleknutí na soukromé laboratoře, kterým stát odepřel možnost testovat.

P.S. - byrokrati vládnou a my dole trpíme.

Zdroj: https://www.reflex.cz/clanek/komentare/100373/zakleknout-na-...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Rusko a Kuba posílají do Itálie své lékaře

22.3.20

Rusko:

Rusko posílá do Itálie stovku vojenských epidemiologů a virologů, uvedlo v neděli ruské ministerstvo obrany. Dopraví je tam devět nákladních letadel Il-76, tři už odletěla, uvedla agentura TASS.

Do Itálie míří také 52 kubánských lékařů, kteří už bojovali s cholerou na Haiti a s ebolou v západní Africe.

______
Schválně jsem sledoval celé hlavní zprávy na ČT1. A hádejte co. Ano, správně. Ani pípnutí.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/rusko-v...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Blokování čínské pomoci Itálii v Praze

22.3.20

Česká republika:

Česká republika se rozhodla vrátit 101 600 lékařských masek darovaných Čínskou lidovou republikou odesílateli.

Praha se tak připojuje k seznamu evropských zemí, které reagovaly na tlak Washingtonu, aby se bránily čínské pomoci všude kde to je možné.

Čína nemá v úmyslu se vzdát a uvedla, že pomůže 82 zemím čelit COVID-19.
Washington nadále odvádí pozornost od chátrajícího stavu amerického systému zdravotní péče tím, že obviňuje Čínu, že je zodpovědná za pandemii COVID-19 a dívá se negativním pohledem na čínskou aktivitu po celém světě.

Souboj Titánů pokračuje. Vlivné čínské médium dnes zdůraznilo, že bylo nevyhnutelné, aby se média dvou zemích střetla a doufáme, že jejich představitelé zachovají chladnou hlavu.

Zdroj: https://reseauinternational.net/blocage-de-laide-chinoise-de...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Chmelár o prohlášení Stoltenberga: Je to šílené a nepříčetné

21.3.20

Slovensko:

Slovenský politický a mediální analytik, publicista a občanský aktivista Eduard Chmelár na své facebookové stránce reagoval na prohlášení generálního tajemníka severoatlantické aliance Jense Stoltenberga, že NATO žádá od členů 'plnění závazků ' ke zvýšení vojenských výdajů na 2 procenta HDP i v době pandemie koronaviru.

„V situaci, kdy světová ekonomika a všechny složky společnosti od podnikatelů a zaměstnanců přes nemocnice a školy, až po divadla nebo sportovní kluby bojují o přežití, nějaký fanatik zvolal, že nejdůležitější je v tuto chvíli je vyzbrojování i za cenu lidských životů,“ píše analytik.

„Mentalita těchto lidí vůbec není schopna pochopit, že naopak budeme muset drasticky snížit vyzbrojování, abychom se mohli vyrovnat s důsledky pandemie (protože to nebyla poslední), klimatické krize, sociálních problémů. Potřebujeme kompetentní lidi, kteří se dokážou postavit šílencům, kteří vedou náš svět do propasti,” okomentoval Chmelár.

P.S. - krásně to navazuje na zde zveřejněný článek - ,,Společné prohlášení V4 a Německa''.  EU a NATO mimo realitu a na lidi totálně s....!

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020032011687038-chmela...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Pracující rodiče se hroutí z množství domácích úkolů svých školáků

20.3.20

Česká republika:

Být na home office ve většině případů znamená, věnovat se osm hodin denně svému zaměstnání. U rodičů ale nyní nastala zcela jiná situace. Kromě svého zaměstnání by měli zvládnout i vyučování svých dětí a obstarat i jejich stravování. Po pouhém jednom týdnu jsou tak mnozí rodiče na pokraji sil. Bohužel mnozí učitelé jim to neulehčují.

Pro rodiče je současný stav velmi problematický. Zatímco někteří z nich bojují s přemírou úkolů, které děti od svých učitelů dostávají, jiní neví, jak dětem správně vysvětlit novou látku, dalším pak chybí od učitelů jakákoliv zpětná vazba či pochopení proto, že u žáků ZŠ není stále samozřejmostí, že má každé dítě svůj počítač, zvlášť v rodinách s větším počtem školáků.

Jako problém to dnes vnímají i samotní učitelé.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/pracuji...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 4

 Všímáte si, jak rychle nás obírají o všechny svobody?

20.3.20

Česká republika:

Zatímco se lidé třesou strachem z nemoci, vláda vytváří policejní stát. A to i přes to, že vyhlášení vyjímečného stavu bylo nezákonné a Babiš měl svolat krizový štáb, tak my otroci to musíme dodržovat.

Dnes už je trestné překročit hranici s Polskem i o pár metrů:

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/mladici-si-sli-prohlednout-spadly-strom-a-pritom-nelegalne-pronikli-do-polska-40317426

Práce v zahraničí je povolena, ale setkání dvou otroků z cizích zemí už nikoliv:

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/laska-za-casu-koronaviru-zene-z-jiznich-cech-hr
ozi-pokuta-za-rande-v-rakousku-40317462 https://www.denik.cz/z_domova/korejci_hranice20070925.html

A víte vůbec proč jste nuceni platit kartami a ne penězmi:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/odhaleni-diky-datum-polovina-lidi-alespon-jednou-porusila-karante
nu-94555

To aby Vás mohli lépe sledovat a pokutovat.

Jsou taková drakonická opatření skutečně adekvátní?

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/v-decine-dostali-dva-lid...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 Německo má 20.256 infikovaných-je na třetím místě za Čínou a Itálií

20.3.20

Německo:

Německo má 20.256 infikovaných, nejhůře je na tom Bavorsko u našich hranic a Bádensko-Württembersko.

Uvádí to tento server https://www.coronazaehler.de/.

V mezinárodním srovnání Německo počtem infikovaných předběhlo Španělsko i Irán a je teď na 3. místě - hned za Čínou a Itálií.

Uvádí to tento server https://www.youtube.com/watch?v=qgylp3Td1Bw

Počet úmrtí má Německo překvapivě nízký - 56 úmrtí.

Ale Němci na chatu uvádějí, že pokud měl již pacient nějakou nemoc, kterou koronavirus zhoršil natolik, že na ni umřel, pak není započítán.

Počet uzdravených má Německo překvapivě vysoký - 427.

Ale Němci na chatu uvádějí, že tyto počty jsou mylné, protože je jako uzdravený označen každý pacient, jakmile má 2 negativní testy po 48 hodinách bez symptomů.

Dále Němci píšou, že v Německu lidé o pandemii moc nedbají, protože ji srovnávají s chřipkou.

Ale přinejmenším Bavorsko chystá přísná opatření.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=qgylp3Td1Bw

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

  V 97 letech zemřel legendární hokejista Vladimír Zábrodský!

20.3.20

Česká republika:

Ve věku 97 let dnes ve Švédsku zemřel legendární hokejový útočník Vladimír Zábrodský. Dvojnásobný mistr světa z let 1947 a 1949 byl členem Síně slávy IIHF i českého hokeje. Po emigraci v roce 1965 žil Zábrodský ve Stockholmu. O jeho úmrtí informoval hokejový svaz.

Vladimír Zábrodský hrál výborně tenis, ale ještě více zářil na bruslích s hokejkou v ruce. Uznávaný tvůrce hry a excelentní střelec přezdívaný "Velký šéf" byl kapitánem i největší hvězdou týmu, který na sklonku 40. let minulého století vybojoval pro československý hokej první dva tituly mistrů světa. Někdejší vynikající střední útočník a poslední žijící člen z týmů světových šampionů z let 1947 a 1949, jenž později emigroval do Švédska.

V reprezentaci zaznamenal "Vovka" 158 gólů v 94 zápasech, dalších 306 jich přidal v nejvyšší soutěži v barvách pražských klubů LTC a Sparty, s nimiž vybojoval celkem šest ligových titulů. S 464 góly je členem prestižního Klubu hokejových střelců, v roce 1997 byl jako jeden z prvních uveden do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace IIHF. V anketě o nejlepšího domácího hokejistu století obsadil třetí místo za Dominikem Haškem a Jaromírem Jágrem.

Syn českého otce a ruské matky se narodil poblíž štvanického stadionu, kde jako sedmiletý začínal s hokejem. Od devíti oblékal dres LTC Praha, vedle hokejky mu to skvěle šlo i s tenisovou raketou. Díky talentu i příkladné životosprávě se brzy stal hvězdou v obou sportech - v létě reprezentoval Československo na dvorcích, v zimě na ledě.

Zdroj: https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/100327/odesel-velky-sef-...

Klasifikace: sport Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Katalog Ikea nevyšel. Kvůli černochovi s číslem31.10.20 10:04 Neurčeno 0

Stanné právo až do 20. listopadu30.10.20 17:03 Česká republika 5

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 1

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
23,38 Kč
Euro
27,30 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,55 Kč
Australský dolar
16,43 Kč
Švýcarský frank
25,47 Kč
100 japonských jenů
22,34 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 930,26 Kč
1 unce stříbra
552,84 Kč
Bitcoin
323 576,46 Kč

Poslední aktualizace: 31.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 343 251