Ve zkratce

Stránka:

 Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy.

11.2.20

Česká republika:

Říkají, že je to pomník smíření, a přitom otvírají staré rány
Prohra stavovských vojsk na Bílé hoře nadchla vítěze natolik, že hnali na porážku celý národ. Nejdřív se stínalo a věšelo a potom kradlo.

Nastolený totalitní režim, praktikující sepětí trůnu a kříže, postavil na náměstí vedle popraviště sloup zasvěcený Panně Marii, k němuž chodila procesí vyjadřovat vděčnost za poddanství…

Když byl kamenný symbol ponížení několik dní po vzniku Československé republiky svržen, uvítal to i prezident T.G. Masaryk: „Když Pražané tu sochu odstranili, jsem rád, protože ta socha byla politickou potupou pro nás.

23. ledna 2020 odhlasovali zastupitelé hlavního města, že nápodoba mariánského sloupu bude na původním místě znovu vztyčena. Prý jako symbol smíření.

VÝZVA:
Vyzýváme Pražany, aby poslali své námitky proti zapůjčení pozemku pro budoucí stavbu buď mailem tsk@tsk-praha.cz nebo na adresu: Technická správa komunikací hl.m. Prahy, Řásnovka 8/770, 11015 Praha 1. Je bezpečnější posílat pochybnosti doporučeně, případně je do pátku 14. února přinést na osobní oddělení TSK a nechat si orazítkovat kopii.
Vzor dopisu - viz odkaz

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2020/02/vyzva-prosba-o-pomoc-zby...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Jsme horší než nacisté

10.2.20

USA:

Bývalý americký operátor vojenských dronů Predator, Brandon Bryant, odhaluje zvěrstva, jichž se dopouštěli během operací v Afgánistánu (a Pákistánu) vůči civilistům: Po odpálení střely Hellfire na budovu, v níž se nacházel cíl, viděl dítě vyjít ven právě ve chvíli, kdy ji střela zasáhla. Když po shlédnutí záznamu upozornil na situaci nadřízené, bylo mu řečeno ,,to byl jen zkurvený pes, nech to být."

Po incidentu začal kritizovat vládní program bezpilotních letounů. Během svého času v Air Force odhaduje svůj podíl na 13ti vraždách a celkově měla jeho eskadra vystřelit na 1,626 cílů, vč. žen a dětí. Tvrdí, že trpí post-traumatickými stresovými poruchami. Ostatní členové eskadry slavili své první vraždy, zatímco on a jeho rodina se měli stát obětí výhružek za odhalování pravdy.

Viděl jím zasaženého muže krvácet z nohou a sledoval na termální kameře, jak jeho tělo chladne.

,,Kouř ustoupil a kolem kráteru zůstaly dva kusy (zaměřených) chlápků. A byl tam tenhle - chybí mu pravá noha nad kolenem - plazí se kolem, drží nohu v ruce a krev stříká kolem. Trvalo mu dlouho, než zemřel. Jen jsem se díval."

Z postižených zemí se ozývají hlasy, že jsou systematicky likvidováni civilisté, vč. žen a dětí, jež s terorizmem neměli nic společného - tátové od rodin, zemědělci nebo lidé s krevním faktorem RH mínus. ,,Snažíme se rozlišovat", ujišťují operátoři s tím, že prý často vyčkávají, až ženy s dětmi odejdou na trh.

,,Ten obraz z monitoru je stále v mé hlavě. Kdykoli na to myslím, trápí mě to. Když jsem stiskl spoušť, věděl jsem, že je to špatně. Když střela zasáhla cíl, věděl jsem ve své duši, že jsem se stal vrahem..."

Zdroj: https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-militar...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a siky

Komentářů: 1

 Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny

10.2.20

Indie:

Velký Bratr sleduje občany už i v Indii. V zemi již začali testovat rozpoznávání obličejů na letištích. Rádi by navíc napodobili Číňany a spustili centrální monitorovací systém. Místní experti se obávají zneužití.

_______
Nejsem si jistý, jestli rozpoznávání obličejů nefunguje už i na Ruzyňském letišti a stovkách dalších letišť po celé Evropě a Kanadě. Praha už šmírovací systém složený z desítek tisíc kamer provozuje. Poslednímu kroku - zavedení sociálních kreditů po vzoru Číny - v podstatě nic nebrání ani v Indii, ani v Evropě a jinde. Žijeme jako v akváriu.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/indie-chce-monitorovat-obcany-po...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Na ruské základně nouzově přistálo letadlo, téměř ho zasáhla syrská raketa

7.2.20

Sýrie:

Civilní Airbus A320 se 172 pasažéry na palubě musel v pátek nouzově přistát na ruské vojenské základně Hmímím. Ruský ministr obrany skrze agenturu RIA Novosti uvedl, že jej téměř zasáhla raketa syrské protivzdušné obrany. Letadlo mělo jít na přistání v době, kdy izraelské stíhačky útočily na předměstí Damašku.

_______
Izraelské stíhačky v Damašku? Ona byla vypovězena válka mezi Sýrii a Izraelem? Nebo je tam pozvala sýrská vláda? Co, prosím, dělaly izraelské stíhačky nad územím suverenního státu, může mi to někdo vysvětlit? A proč to nikoho nevzrušuje?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/airbus-letadlo-nouzov...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Česko pošle Maroku skoro sto milionů korun na boj s migrací

7.2.20

Česká republika:

Peníze na společný migrační projekt pěti států jsou určeny na dva hlavní účely. Jedním pilířem je podpora rozvoje a druhým ochrana hranic. Jak uvádí ministerstvo zahraničí, peníze jsou určeny na posilování kapacit, struktur a mechanismů s cílem zvládat krizové migrační situace a bojovat proti nelegální migraci, převaděčství a obchodování s lidmi.

Uvádí se, že finance budou poskytnuty skrze mezinárodní organizace: německou Společnost pro mezinárodní spolupráci (GIZ) a Mezinárodní středisko pro rozvoj migrační politiky.

Tomáš Vandas, předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) souhlasí se Zdeňkem Vondráčkem(KSČ) -. „Z kapsy vyhodíme skoro sto mega? A na co? Aby se tzv. neziskovky napakovaly, přičemž efekt bude NULOVÝ. Kdo potřebuje pomoc, jsou především české nemocné děti a senioři. Ti mají prioritu. Když chtějí blbci dělat charitu, ať ji dělají za své,“ napsal na Twitteru.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020020611464020-c...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Německo šílí: Durynský premiér po jediném dni rezignoval. Vyčítali mu hlasy od AfD

6.2.20

Německo:

Thomas Kemmerich vydržel ve funkci premiéra spolkové země Durynsko jen jeden den. Rezignoval po tlaku médií, politiků i mnoha běžných Němců, kterým vadilo, že byl zvolen nejen hlasy křesťanských a svobodných demokratů, ale také zástupců protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD).

_______
Bezprecedentní útok na demokracii, zdravý rozum. Německo prostě musí spáchat sebevraždu. Průšvih je, že je tak blízko.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/alternativa-pro-nemec...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Vylodění okupantů v Pozzallo - Itálie 2.2. 2020

5.2.20

Itálie:

Sebevražda Evropy radostně pokračuje. Média už o tom ani nepíší...

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=-5I9gp59exY&feature=youtu.be

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 K čemu cvičí černoši střelbu na střelnici v Praze Michli?

4.2.20

Česká republika:

Dostal jsem email čtenáře. Píše, že na střelnici U lovčího Huberta v Michli si cvičila střelbu skupina černochů. Pořídil fotografii z dálky, je nekvalitní, ale nechtěl je provokovat a na mapě označil místo, kde foto pořídil. Po střelbě přijela dodávka a odvezla černochy neznámo kam. Klade otázku, odkud černoši jsou, proč si potřebovali zastřílet a vyjádřuje znepokojení. Mně se to také nelíbí.

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Tomský: Brexit volili lidé naštvaní na politickou korektnost, na ideologii feminismu, na islamismus

4.2.20

Británie:

„Evropská unie je přeregulovaná, má ohromné množství různých pravidel. Britská konzervativní strana v čele s Borisem Johnsonem chce volný obchod. Je otázka, jak se dohodnou. Scénářů je mnoho,“ míní Tomský, který tam v emigraci žil přes 20 let.

„Je to velká změna v kulturní válce. Zvítězili lidé naštvaní na politickou korektnost, na ideologii feminismu, islamismus, útoky na homofoby a podobně. Znamená to, že se politická scéna musí přestavět,“ míní politolog.

Proč vstoupil do konzervativní strany? V čem podle něj Boris Johnson přehání? Jaké očekává změny v britské společnosti po brexitu? Nejen na tyto otázky odpovídal v rozhovoru s Barborou Tachecí.

Zdroj: https://plus.rozhlas.cz/tomsky-brexit-volili-lide-nastvani-n...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Skrze 5G bude jen 1 novorozenec z 8 živý a bez genetických poruch, nezabráníme-li instalaci 5G

2.2.20

Británie:

Britský expert dr. Barrie Trower, bývalý specialista armádního Královského námořnictva pro vývoj mikrovlnných zbraní 5G:

"A pokud neodstraní vysílače - a oni to neudělají, bude jen hůř a hůř. Publikuje to Světová organizace zdraví i Evropská akademie medicíny a životního prostředí - a hlupáci tam nesedí. Viděl jsem to o vztahu ke zvířatům - a 1 z těch článků jsem publikoval. Cituji: Během 3 lidských generací, (...) pokud nic proti nepodniknete, jen 1 z 8 dětí - jsou to děti vystavené záření - pouze 1 z 8 vašich dětí, můžete očekávat, že se narodí zdravé ! Jde-li o zvířata, navzdory skutečnosti že mají kratší životnost, 1 z 5 se narodí zdravé! Publikoval to vědecký editor, takže dítě narozené dnes v Německu, až bude 60, 70 leté - dočte-li se, informuje-li se o porodech, dozví se, že z novorozenců jen 1 z 8 je živý a zdravý. Zbývajících 7 z 8 zemře, nebo bude mít genetická onemocnění. Bylo to publikováno. Ano. Ano."

"Některé z předchozích experimentů, mám dokumentaci, s tzv. milimetrovými vlnami či s 5G, byly provedeny u lidí, což způsobilo vážné fyziologické poškození a ještě závažnější poškození v oblasti neurologie. 1 z 5G frekvencí - horní hranice rozsahu - je právě testována. Ale oni to odmítají přiznat. Tu frekvenci přezdívají "vrčící" a slouží k ovládání davu, k ovládání davu. Vím, že když provedli test na vojácích, ihned popadali na kolena!"

"(...) sestavil jsem seznam asi 60 různých kmitočtů, které mohou způsobit 120 až 200 různých nemocí - neurologických a fyziologických. Dnes se seznam zvýšil ze 60 na 750 různých kmitočtových impulsů!"

Veľmi zaujímavý rozhovor, kto má čas, doporučujem prečítať celé...

Zdroj: https://gloria.tv/post/8E1UFUcsYQuS3kSoCVhEsyGUg

Klasifikace: veda,zdravi,technika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 1

 Ako prebehol predvolebný míting ĽSNS a protest v Piešťanoch

2.2.20

Slovensko:

Reportáž o vyhrotených emóciach, ktoré sprevádzajú v posledných dňoch predvolebné stretnutia politikov ĽSNS s občanmi.

V Levoči Kiska naverboval do davu protestujúcich veľký dav Rómov. V Trnave hádzali anti-fašisti po rečníkoch a občanoch kamene. V Piešťanoch sa snažili zablokovať ľuďom prístup do budovy stretnutia a revali tak, že nebolo počuť slova.

Úryvok z článku

"Zaujímavým zistením bolo, že v sále boli prevažne ľudia strednej a staršej generácie, pričom mladí ľudia a študenti tvorili menšinu zúčastnených. 15-ročným výrastkom však nič nebránilo nadávať 70-ročnej dôchodkyni účastnej mítingu do „starej fašistickej kur*y“."

Zaujímavé je, že oficiálne prieskumy udávajú ĽSNS 12-14%, ale mainstreamové média aj všetci "štandardní" politici v posledných dňoch nepretržite hysterizujú, že ĽSNS vyhrá voľby a že bude zostavovať vládu. A že také niečo nesmú za žiadnu cenu dopustiť a to aj za cenu porušenia všetkých pravidiel politickej slušnosti. To ich naozaj tak desí údajne totálne izolovaná strana so 14 percentami???

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/prebehol-predvolebny-miting-lsns...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 2

 Celkem klidná neděle v britském chalifátu - hlášeno jen jedno pobodání

2.2.20

Británie:

Policie v Londýně v neděli zastřelila muže, který pobodal několik lidí. Informují o tom britská média. Podle policie šlo o terorismus. Televize Sky News s odkazem na bezpečnostní složky uvedla, že útok měl co do činění s islámským radikalismem.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/teror-v-londyne-muz...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Charanzová z hnutí ANO jedná skandálně v Evropském parlamentu

2.2.20

Evropská unie:

Předsedající EP Dita Charanzová - ukázka kolaborace s eurounijní stupiditou namířenou proti projevům národního cítění. Charanzová koná jako služka "budovatelů evropského Superstátu" pronásleduje europoslance, kteří si chtějí v rámci Evropské unie zachovat národní identitu, projevují vlastenecké cítění a kritizují hloupá rozhodnutí nikým nevolené evrosojuzní věrchušky. Dělo se v Bruselu na plénu Evropského parlamentu ve středu 29.1.2020.

Z diskuse pod článkem: 

Tato osoba dokáže plně nahradit Teličku, Štětinu atd. Nezáleží z jaké strany je, ale co a koho zastupuje. V tomto případě samozřejmě svoji bezednou šrajtofli, národ je jí tak nějak u prdele.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2020/02/charanzova-z-hnuti-ano-j...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Coronavirus: Čeká nás výkupné v podobě obří vakcinace?

31.1.20

Neurčeno:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=D7O5Yb2jmnw

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Radioaktivní voda z Fukušimy má být vypuštěna do oceánu

31.1.20

Japonsko:

Skupina expertů, která radí japonské vládě, jak se zbavit vody kontaminované radioaktivním izotopem vodíku ze zničené jaderné elektrárny Fukušima, v pátek doporučila její vypuštění do oceánu.

_______
Lze ještě nějak jinak a více poškodit planetu?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/vypustte-konta...

Klasifikace: Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Odvolaný ministr Kremlik se dál drží koryta

31.1.20

Česká republika:

Byť je zvykem, že končící šéf opustí resort ihned po svém odvolání nebo při nástupu nového ministra, odvolaný Vladimír Kremlík na dopravě zůstává dál. Od ministerstva si totiž nechal poslat výpověď. S ní může ještě dva měsíce počítat s ministerským platem, který činí 173 tisíc korun. K tomu má stále k dispozici služební vůz.

Ministerstvo uvedlo, že musí postupovat podle zákoníku práce. Podle mluvčího je tak momentálně „na překážkách“, což znamená, že během výpovědní lhůty mu zaměstnavatel nemůže přidělovat práci, ale přesto bere celý plat.

Kremlík na dotazy tisku neodpovídá.

_______
Tohle je chucpe nejhrubšího zrna. Neschopný zmrd bez kouska studu. ANO, mlaskáme.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vladimir-kremlik-odvolany...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Chvilkaři se paktují s ČSSD?

30.1.20

Česká republika:

Několik předáků ČSSD iniciovalo schůzku s Chvilkaři. Hovořili o nezávislosti médií, nezávislosti justice a střetu zájmů. V případě hlasování do Rady ČT, ČSSD slíbila, že nebude volit "nevhodné kandidáty". Nevhodné pro koho? Jakým právem tahle nikým nevolená skupina zasahuje do chování politiků?

Za ČSSD se zůčastnili místopředsedové Michal Šmarda, Ondřej Veselý a Tomáš Petříček.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Volby-do-CT-Mi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Šílenec Musk pokračuje v zaplevelování prostoru nad planetou

29.1.20

USA:

Šílenec Musk vypustil dalších 60 satelitů. Je to čtvrtá série. Předchozích 60 vypustil 11. listopadu. Každý satelit váží 260 kg, jsou od země vzdáleny od 260 do 600 km. Celkově hodlá Musk zaneřádit prostor kolem planety 12 000 satelity. Proklamovaný důvod je rychlý internet v každém koutě planety.

Muskova aktivita je mnohonásobně nebezpečnější a vražednější, než zločiny oficiálně etablovaných padouchů jako Hitler či Stalin. Je s podivem, že žádný stát neprotestuje a nikomu to zjevně nevadí. 

Zdroj: https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/musk-chce-dostat-na...

Klasifikace: krimi,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa03.12.20 10:51 USA 5

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
26,42 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
24,41 Kč
100 japonských jenů
20,95 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,40 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 883,66 Kč
1 unce stříbra
521,24 Kč
Bitcoin
421 938,50 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 568 620