Ve zkratce

Stránka:

 Události v Říši

18.1.20

Evropská unie:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=rXQinCRfkrE

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Praha 3 má nové logo. "Umělec" se chechtá a poplatníci pláčou

18.1.20

Česká republika:

Praha 3 si pořídila nové logo.

„Porota na vítězném návrhu ocenila především promyšlený a kvalitně zpracovaný koncept, který svým tvůrčím pojetím umožňuje neomezený rozvoj nápadů, a práci s humorem, který stylu dodává soudobě hravý nádech,“ píše se na webu czechdesign.cz. 

„Autorům se podařilo překročit mantinely formálního zpracování značky a nabízí velký potenciál pro další rozvoj komunikace. Jednoduché a dobře pochopitelné, snadno čitelné a zapamatovatelné logo je pozitivem a svým pojetím představuje širokou škálu podob,“ doplnil za porotu výsledek Petr Babák, grafický designér, pedagog VŠUP a publicista, člen poroty.

A ptáte se, co ta sranda stála? Maličkost. Pouhých 350 tisíc korun českých.

logo

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/350-tisic-za-t...

Klasifikace: Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 13

 Jakl dostal pokutu 1000 Kč za to, že byl napaden, znát trest druhého útočníka nesmí

18.1.20

Česká republika:

Petr Žantovský v PL píše:

Na závěr chce připomenout událost, o níž nejen média informovala hodně svérázně. „Mám na mysli napadení pana Jakla jakýmsi pánem v metru a čtyři dny nato jiným pánem ve Zlíně, což řešily dva orgány. Ve výroční zprávě Ministerstva vnitra za druhé čtvrtletí minulého roku jsem se o tom dočetl a mimo jiné mě v textu zaujala velmi pěkná formulace, že se orgány činné v trestním řízení ‚věnovaly i konfliktu mezi Ladislavem Jaklem a dalším mužem v metru‘. Za prvé je už zábavné nazvat událost, která probíhá tak, že jeden člověk mlátí druhého, konfliktem. Konflikt nastává tehdy, když se lidé dostanou do sporu a řeší to buď ústně, nebo ručně. Ale v tomto případě šlo o napadení z jedné strany. A také mi nejde do hlavy, proč se tam píše ‚s dalším mužem‘, když přece všichni, kdo chtějí, si dokážou zjistit, že ten člověk se jmenuje Daniel Rubín,“ diví se mediální odborník.

Přečtěte si zbytek jeho komentáře. Je to na hlavu.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Narod-Timhle-s...

Klasifikace: kuriozity,politika,krimi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Cena dobíjení elektromobilů letí závratně vzhůru

17.1.20

Evropská unie:

Cena dobijeni elektromobilu jde prudce nahoru, provoz je výrazně dražší než u konvenčních motorů. 

Zdražení je vyvoláno situací na trhu, kde jednotlivé společnosti musí investovat nemalé prostředky do budování sítě stanic a zároveň citelně roste cena elektřiny ale i spotřeba. 

______
Soudruzi z EU mají své občany asi za naprosté idioty. Z jedné strany řvou o likvidaci uhelných elektráren, vadi jim i jádro ( viz Kurtz při setkání V4) ale kde chtějí v budoucnu brát elektřinu na tu bezuhlikovou komedii, to neřeknou. 

Pouhá zelená energie z obnovitelných zdrojů pro budoucí provoz elektroaut je nedostačující! 

Zdroj: https://www.info.cz/cesko/cena-dobijeni-elektromobilu-jde-ra...

Klasifikace: ekonomika,veda,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Brexit prý bude Brity stát tolik, co jejich členství za 47 let, tvrdí eurohujeři v iDěs

16.1.20

Británie:

IDěs přináší další poplašnou zprávu. Kdosi prý kdesi spočítal, že Brity bude stát odchod z EU 200 miliard, přičemž jejich příspěvky do kasičky EU za 47 let byly 215 miliard.

130 miliard už to prý Brity stálo. Proč a za co dali 130 peněz, iDěs nerozvádí. Předpokládám, že hodně stálo neustálé hot a čehý britských politiků, nechutné tahanice a reklamy prosazující tu to, tu ono. A 70 miliard bude stát úpadek ekonomiky, až Britové skutečně odejdou a poznají, zač je toho loket a jak těžko se žije bez všeobjímající náruče EU.

Ha, ha. Takže čirá fikce. Přesto to iDěs vydávají jako hotovou věc. Cíl je jasný. Vystrašit ty naše občany, kteří by snad o Czechexitu také uvažovali.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/brexit-vydaje-velka-b...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Neuvěřitelné: Čtyři soutěže královny krásy -- všechny vítězky barevné

16.1.20

USA:

V roce 2019 Miss Universe, Miss USA, Miss Teen USA a Miss America soutěže vyhrály barevné příšerky.

Za pozornost také stojí tagy u této zprávy. #BlackPower - Černá moc a #BlackSupremacy - Černá nadřazenost. Zkuste si dosadit bílá nadřazenost a tipněte si, jak dlouho by se tam ten tag udržel.

Zdroj: https://twitter.com/ExNationalist/status/1204904489699958784

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Další krok k likvidaci národních států: žádné vlaječky poslanců

16.1.20

Evropská unie:

Šílené kosmopolitní monstrum zvané EU už neví, jak ještě víc rozpustit, rozmělnit, rozmazat a rozdupat národní státy. Předseda Evropského parlamentu, "Ital" David Sassoli, zakázal na poslaneckých lavicích vlaječky jednotlivých států. Prý to jsou bannery a banner je reklamní proužek a reklama je v europarlamentu zakázána.

Cha, cha, cha, cha. Kdyby si ten skřet aspoň vymyslel kultivovanější zdůvodnění. Jsou-li vlaječky bannery, tak já jsem čínský bůh srandy.

Tahle zákeřná salámová metoda ořezávání symbolů národních států je další důkaz demoličních tlaků eurohujerů, kteří jasně chtějí z Evropy udělat žalář národů vedený Velkým bratrem.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/evropsky-parlament-pa...

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Vyvadil podal trestní oznámení na Novotného

14.1.20

Česká republika:

Advokát Jiří Vyvadil podal trestní oznámení na Pavla Novotného. Starosta pražských Řeporyjí se podle něj opakovaně dopustil výtržnictví, když v rozhovorech s ruskými médii obhajoval stavbu pomníku vlasovcům, vyhrožoval oběšením ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova nebo když označil maršála Ivana Koněva za sprostého vraha.

______
Přečtěte si hlavně diskuzi za článkem. A plačte nad úrovní těch ubožáků. Pátá kolona a její nohsledové v akci.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jiri-vyvadil-trestni-ozna...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Perfektně organizovaná štvanice na Válkovou. I Soukup si přihřál polívčičku

14.1.20

Česká republika:

Ještě minulý rok platilo přátelství Miloše Zemana a Jaromíra Soukupa jako dané. Ale nyní se spekuluje o tom, že prezident už nadále nebude promlouvat k divákům TV Barrandov v pořadu Týden s prezidentem. Jaromír Soukup hlavu státu kritizoval za její postoj k Heleně Válkové, která dle nálezů Info.cz spolupracovala na článku s prokurátorem Urválkem. A už se sbíhají teorie, že se Miloš Zeman „přestěhuje“ na Novu, že při obchodní válce bude létat špína, že Soukup odchází do disentu nebo snad že do TV Barrandov investuje Zdeněk Bakala. Nebo George Soros, píšou PL.

A v jiném článku Štvanice na Válkovou: Nešli po ní. Bylo to domluvené. „Ďáblův advokát“ dorazil tamtéž vysvětluje pan Jemelík, jak to bylo s Válkovou a co ji "spojuje" s Urválkem.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Soukup-bez-Zem...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Britský Independent označil Kotlebovce za neo-nacisty

14.1.20

Slovensko:

Zpravodajský portál Independent.co.uk označuje Slovensko za 'poslední ultrapravicovou baštu neonacizmu' za své volební preference a také kritizuje zamítnutí soudu stranu 'demokraticky' rozpustit. Zmiňuje, že cikánský teror je pouze 'imaginární', kritizuje snahy o formaci domobran, jež jsou v ČR již zakázané a samotný Kotleba je prý antisemitista za to, že zmínil významný vliv židů na Slovensku. Také jim vadí jeho varování před imigrantskými hordami, jež nyní zaplavují západní Evropu.

Na konci každého článku je však uvedeno:,,Nikdo nám neříká, co máme psát a tak vám nikdy neřekneme, co si máte myslet."

______
Poznámka editora: Takže opět nálepkování vlastenců. A jde to jak na drátkách přesně podle vyzkoušeného zcénáře. Co může Independent vědět o Slovensku?

Zdroj: https://www.independent.co.uk/news/world/europe/neo-nazi-slo...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a siky

Komentářů: 6

 A nedá pokoj a nedá. Téma "sirotků" opět na stole. Zrůda Šojdrová je neúnavná

14.1.20

Česká republika:

Uprchlíci v řeckých táborech, které by mohla Česká republika přijmout, jsou většinou mladí muži před dovršením plnoletosti. V interním dopise, který ke konci loňského roku dostala ministerstva zahraničí a vnitra, to napsalo české velvyslanectví v Aténách. Novinky mají dokument k dispozici. Podle europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) jsou v táborech i mnohem mladší děti.

Podle Šojdrové by mohlo být řešením, že by Česká republika přijala celé rodiny s dětmi. „To by mohlo být bezpečné řešení,“ uvedla Šojdrová.

______
"Mladí muži před dovršením plnoletosti"? Takže - přeloženo do lidštiny - pětadvacetiletí teroristé s armádním výcvikem. A celé rodiny? Ano, to je jako u Jezinek ve známé pohádce. Jen pár prstíčků strčíme dovnitř, jen se ohřejeme a hned zase půjdeme. Smolíčku, pacholíčku, otevři nám svou světničku.

Jak dlouho ještě bude Šojdrová pobíhat volně po svobodě?

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/jde-o-mlade-muze-pred-d...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Vztahy Ruska a Německa se mění (i otevřeně)

13.1.20

Rusko:

Rusko má zájem o ekonomickou sílu Německa a Německo hledá ruskou pomoc při realizaci svých ambicí v oblasti zahraniční politiky. V závěrečných prohlášeních na schůzce v Moskvě Putin a Merkelová ukázali jednotu svých zemí v řadě otázek: všechno znělo jako nová osa Berlín-Moskva. Návštěva Angely Merkelové v Moskvě byla spěšně připravena, píše Süddeutsche Zeitung. Stalo se to po atentátu na íránského generála Kásima Sulejmaíního, „který vedl k destabilizaci v již napjatém regionu na Středním východě“, uvedly noviny.

Publikace uvedla, že jak v Berlíně, tak v Moskvě chápou, že mohou získat něco z opačné strany, která jim samotným chybí. Už ve svých prvních slovech na tiskové konferenci následující po setkání Vladimir Putin objasnil, co Německo může Rusku nabídnout: „Rusko má zájem o vztahy s Německem, protože je po Číně druhým největším obchodním partnerem

(na okraj z dřívějšího článku Die Zeit: Německo musí kvůli Rusku „vystoupit z washingtonského vlaku")
 
Jedním z nejnaléhavějších témat rusko-německé spolupráce je nyní „Nord Stream 2“: Putin ujistil, že projekt bude dokončen. Podle Süddeutsche Zeitung slovo Ruska na Blízkém východě váží více než německé, protože ruské jednotky zabránily svržení syrského vůdce Bašára Asada.

Zdroj: www.prvnizpravy.cz

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Ali-ste BEL

Komentářů: 10

 Škola v Británii povzbuzuje chlapce, aby nosili sukně

9.1.20

Británie:

Chiltern Edge Secondary School v Sonning Common, Oxfordshire, povzbuzuje chlapecké žáky, aby nosili do školy sukně v rámci genderově neutrální politiky. Kluci si mohou vybrat, mohou přijít jak v kalhotách, tak v sukni. Prý to pomáhá hermafroditům a jiným dementům cítit se "normálně".

Zdroj: https://www.smalljoys.tv/school-bans-boys-from-wearing-short...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Opilá Britka nabízela mužům v letadle sex, dostala šest měsíců

9.1.20

Británie:

Dvacetiletá Demi Burtonová pila na palubě letadla z Abu Dhabi do Manchesteru přes míru a následně nabízela dvěma mužům sex (formulovala to jako členství v klubu mile high, tam patří každý, kdo měl sex v letadle). Muži odmítli a žena začala být agresivní. "To můžeme rovnou přistát," křičela. Šest členů posádky ji muselo pacifikovat. Po přistání ji vyvedla policie a soudce ji následně odsoudil k šesti měsícům nepodmíněně.

Podívejte se na fotky (viz odkaz). Nevypadá špatně. smile

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-7859891/Air-passeng...

Klasifikace: kuriozity,sex Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Ministr Vojtěch: Kdo se neočkuje, má si výlohy za léčbu hradit sám

9.1.20

Česká republika:

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha by měly zdravotní pojišťovny vymáhat náklady na léčbu nemoci, proti které se člověk nepodrobil povinnému očkování. Ministr zmínil, že legislativa to v současnosti již umožňuje. Vojtěch to řekl v debatě o návrhu změny zákona o ochraně veřejného zdraví na jednání sněmovního zdravotního výboru.

______
Státní teror nabývá na obrátkách. Politici mají pěnu u huby, když se někdo nechce nechat přizabít jedy. A bude zřejmě hůř. Farmaceutické firmy zběsile lobují za drakonické tresty.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-zdravotni-pojist...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Somálský okupant zavolal policii na chlapa, který se příliš bránil napadení

9.1.20

Německo:

Somálský okupant zavolal policii na chlapa, kterého přepadl, a on se bránil příliš. Podle vyšetřovatelů chlap nejen, že se bránil, ale dokonce bojoval s neočekávaným enthusiasmem.

To okupanta rozlítilo natolik, že na chlapa zavolal policii. Policie vyšetřuje oba, jak útočníka, tak muže, který se odvážil přepadení postavit.

Tak, tak. Doufám, že muže po zásluze přísně potrestají. A žádám, aby byl také obviněn z rasismu. To by tak hrálo, aby se domorodec bránil jako chlap okupantům, kteří nás kulturně obohacují.

Zdroj: https://www.infowars.com/somali-migrant-attacker-calls-polic...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 V Íránu spadlo letadlo ukrajinských aerolinií. Nikdo nepřežil

8.1.20

Írán:

Text u videa: Je zajímavé, proč autor záběrů natáčel start náhodného letadla a vůbec nereagoval na obrovský výbuch.

Ano, to je opravdu zajímavé.

Zdroj: https://twitter.com/isna_farsi/status/1214756225293979648?re...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Írán zaútočil na americké základny v Iráku

8.1.20

Írán:

Íránské revoluční gardy ve středu oznámily, že se jim při nočním útoku na Američany využívanou základnu Ajn al-Asad na západě Iráku podařilo zabít 80 amerických vojáků a zapálit řadu jejich letadel. Zdroje z koalice to však nepotvrzují, zatím není oznámena žádná oběť nočního úderu.

_______
Írán to musel udělat, aby neztratil tvář. Jestli došlo skutečně ke škodám, se nedovíme, protože obě strany lžou a v konfliktech podobného typu bývá pravda první obětí. Jedna věc však platí. Íránci jsou Peršané. Povahově to nejsou špatní lidé, jsou pohostinní, poměrně mírumilovní, ostatně Persie nevedla útočnou válku osm století Ale nejsou to poseroutky. V jejich povaze je umět čekat. Chazarské hordy prostřednictvím svého vazala sejou vítr. A doufám, že jednou oni i jejich vazal sklidí bouří.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/cl...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Titulek CT24 vítězoslavně hlásá: "Státní zástupce podal obžalobu kvůli schvalování smrti vojáků, obviněnému hrozí až 15 let"

6.1.20

Česká republika:

"Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze dne 23. 12. 2019 podal ke Krajskému soudu v Plzni obžalobu na obviněného, který svými příspěvky v diskuzi schvaloval smrt českých vojáků v Afghánistánu. Uvedeným jednáním se obviněný měl dopustit zločinu podpory a propagace terorismu podle § 312e odst. 1 alinea 2, odst. 4 písm. a) tr. zákoníku."

Potřebuje to komentář? 

Zdroj: http://portal.justice.cz/Justice2/soud/soud.aspx?o=205&j=215...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi,pravo Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 5

 Nastane-li chaos, nebraňte se!

6.1.20

Česká republika:

Od příštího roku by měl v Česku platit zákaz domobrany. Poslaneckou novelu zákona o nakládání se zbraněmi, která zakazuje vznik různých paramilitárních skupin, na pondělním zasedání podpořila vláda.

Tož sice chápu, že málokdo chce nahnědlé paramilitantní skupiny, ve kterých si najdou místo i naprostí magoři, ale na druhou stranu si dovedu představit situaci (chaos, který může mít mnoho příčin), při které zkolabují základní funkce státu (hlídání pořádku, bezpečnosti a vymáhání základního práva), které někdo na lokální úrovni musí převzít. Třeba ve Švýcarsku vědí  a tamní domobrana je součástí regulérní armády státu.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vlada-podporila-zakaz-d...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Ali-ste BEL

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 5

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,39 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
16,87 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,36 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,88 Kč
100 maď. forintů
7,34 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,04 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 871,75 Kč
1 unce stříbra
522,63 Kč
Bitcoin
412 058,19 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 559 438