Ve zkratce

Stránka:

 A nedá pokoj a nedá. Téma "sirotků" opět na stole. Zrůda Šojdrová je neúnavná

14.1.20

Česká republika:

Uprchlíci v řeckých táborech, které by mohla Česká republika přijmout, jsou většinou mladí muži před dovršením plnoletosti. V interním dopise, který ke konci loňského roku dostala ministerstva zahraničí a vnitra, to napsalo české velvyslanectví v Aténách. Novinky mají dokument k dispozici. Podle europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) jsou v táborech i mnohem mladší děti.

Podle Šojdrové by mohlo být řešením, že by Česká republika přijala celé rodiny s dětmi. „To by mohlo být bezpečné řešení,“ uvedla Šojdrová.

______
"Mladí muži před dovršením plnoletosti"? Takže - přeloženo do lidštiny - pětadvacetiletí teroristé s armádním výcvikem. A celé rodiny? Ano, to je jako u Jezinek ve známé pohádce. Jen pár prstíčků strčíme dovnitř, jen se ohřejeme a hned zase půjdeme. Smolíčku, pacholíčku, otevři nám svou světničku.

Jak dlouho ještě bude Šojdrová pobíhat volně po svobodě?

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/jde-o-mlade-muze-pred-d...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Vztahy Ruska a Německa se mění (i otevřeně)

13.1.20

Rusko:

Rusko má zájem o ekonomickou sílu Německa a Německo hledá ruskou pomoc při realizaci svých ambicí v oblasti zahraniční politiky. V závěrečných prohlášeních na schůzce v Moskvě Putin a Merkelová ukázali jednotu svých zemí v řadě otázek: všechno znělo jako nová osa Berlín-Moskva. Návštěva Angely Merkelové v Moskvě byla spěšně připravena, píše Süddeutsche Zeitung. Stalo se to po atentátu na íránského generála Kásima Sulejmaíního, „který vedl k destabilizaci v již napjatém regionu na Středním východě“, uvedly noviny.

Publikace uvedla, že jak v Berlíně, tak v Moskvě chápou, že mohou získat něco z opačné strany, která jim samotným chybí. Už ve svých prvních slovech na tiskové konferenci následující po setkání Vladimir Putin objasnil, co Německo může Rusku nabídnout: „Rusko má zájem o vztahy s Německem, protože je po Číně druhým největším obchodním partnerem

(na okraj z dřívějšího článku Die Zeit: Německo musí kvůli Rusku „vystoupit z washingtonského vlaku")
 
Jedním z nejnaléhavějších témat rusko-německé spolupráce je nyní „Nord Stream 2“: Putin ujistil, že projekt bude dokončen. Podle Süddeutsche Zeitung slovo Ruska na Blízkém východě váží více než německé, protože ruské jednotky zabránily svržení syrského vůdce Bašára Asada.

Zdroj: www.prvnizpravy.cz

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Ali-ste BEL

Komentářů: 10

 Škola v Británii povzbuzuje chlapce, aby nosili sukně

9.1.20

Británie:

Chiltern Edge Secondary School v Sonning Common, Oxfordshire, povzbuzuje chlapecké žáky, aby nosili do školy sukně v rámci genderově neutrální politiky. Kluci si mohou vybrat, mohou přijít jak v kalhotách, tak v sukni. Prý to pomáhá hermafroditům a jiným dementům cítit se "normálně".

Zdroj: https://www.smalljoys.tv/school-bans-boys-from-wearing-short...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Opilá Britka nabízela mužům v letadle sex, dostala šest měsíců

9.1.20

Británie:

Dvacetiletá Demi Burtonová pila na palubě letadla z Abu Dhabi do Manchesteru přes míru a následně nabízela dvěma mužům sex (formulovala to jako členství v klubu mile high, tam patří každý, kdo měl sex v letadle). Muži odmítli a žena začala být agresivní. "To můžeme rovnou přistát," křičela. Šest členů posádky ji muselo pacifikovat. Po přistání ji vyvedla policie a soudce ji následně odsoudil k šesti měsícům nepodmíněně.

Podívejte se na fotky (viz odkaz). Nevypadá špatně. smile

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-7859891/Air-passeng...

Klasifikace: kuriozity,sex Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Ministr Vojtěch: Kdo se neočkuje, má si výlohy za léčbu hradit sám

9.1.20

Česká republika:

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha by měly zdravotní pojišťovny vymáhat náklady na léčbu nemoci, proti které se člověk nepodrobil povinnému očkování. Ministr zmínil, že legislativa to v současnosti již umožňuje. Vojtěch to řekl v debatě o návrhu změny zákona o ochraně veřejného zdraví na jednání sněmovního zdravotního výboru.

______
Státní teror nabývá na obrátkách. Politici mají pěnu u huby, když se někdo nechce nechat přizabít jedy. A bude zřejmě hůř. Farmaceutické firmy zběsile lobují za drakonické tresty.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-zdravotni-pojist...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Somálský okupant zavolal policii na chlapa, který se příliš bránil napadení

9.1.20

Německo:

Somálský okupant zavolal policii na chlapa, kterého přepadl, a on se bránil příliš. Podle vyšetřovatelů chlap nejen, že se bránil, ale dokonce bojoval s neočekávaným enthusiasmem.

To okupanta rozlítilo natolik, že na chlapa zavolal policii. Policie vyšetřuje oba, jak útočníka, tak muže, který se odvážil přepadení postavit.

Tak, tak. Doufám, že muže po zásluze přísně potrestají. A žádám, aby byl také obviněn z rasismu. To by tak hrálo, aby se domorodec bránil jako chlap okupantům, kteří nás kulturně obohacují.

Zdroj: https://www.infowars.com/somali-migrant-attacker-calls-polic...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 V Íránu spadlo letadlo ukrajinských aerolinií. Nikdo nepřežil

8.1.20

Írán:

Text u videa: Je zajímavé, proč autor záběrů natáčel start náhodného letadla a vůbec nereagoval na obrovský výbuch.

Ano, to je opravdu zajímavé.

Zdroj: https://twitter.com/isna_farsi/status/1214756225293979648?re...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Írán zaútočil na americké základny v Iráku

8.1.20

Írán:

Íránské revoluční gardy ve středu oznámily, že se jim při nočním útoku na Američany využívanou základnu Ajn al-Asad na západě Iráku podařilo zabít 80 amerických vojáků a zapálit řadu jejich letadel. Zdroje z koalice to však nepotvrzují, zatím není oznámena žádná oběť nočního úderu.

_______
Írán to musel udělat, aby neztratil tvář. Jestli došlo skutečně ke škodám, se nedovíme, protože obě strany lžou a v konfliktech podobného typu bývá pravda první obětí. Jedna věc však platí. Íránci jsou Peršané. Povahově to nejsou špatní lidé, jsou pohostinní, poměrně mírumilovní, ostatně Persie nevedla útočnou válku osm století Ale nejsou to poseroutky. V jejich povaze je umět čekat. Chazarské hordy prostřednictvím svého vazala sejou vítr. A doufám, že jednou oni i jejich vazal sklidí bouří.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/cl...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Titulek CT24 vítězoslavně hlásá: "Státní zástupce podal obžalobu kvůli schvalování smrti vojáků, obviněnému hrozí až 15 let"

6.1.20

Česká republika:

"Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze dne 23. 12. 2019 podal ke Krajskému soudu v Plzni obžalobu na obviněného, který svými příspěvky v diskuzi schvaloval smrt českých vojáků v Afghánistánu. Uvedeným jednáním se obviněný měl dopustit zločinu podpory a propagace terorismu podle § 312e odst. 1 alinea 2, odst. 4 písm. a) tr. zákoníku."

Potřebuje to komentář? 

Zdroj: http://portal.justice.cz/Justice2/soud/soud.aspx?o=205&j=215...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi,pravo Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 5

 Nastane-li chaos, nebraňte se!

6.1.20

Česká republika:

Od příštího roku by měl v Česku platit zákaz domobrany. Poslaneckou novelu zákona o nakládání se zbraněmi, která zakazuje vznik různých paramilitárních skupin, na pondělním zasedání podpořila vláda.

Tož sice chápu, že málokdo chce nahnědlé paramilitantní skupiny, ve kterých si najdou místo i naprostí magoři, ale na druhou stranu si dovedu představit situaci (chaos, který může mít mnoho příčin), při které zkolabují základní funkce státu (hlídání pořádku, bezpečnosti a vymáhání základního práva), které někdo na lokální úrovni musí převzít. Třeba ve Švýcarsku vědí  a tamní domobrana je součástí regulérní armády státu.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vlada-podporila-zakaz-d...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Ali-ste BEL

Komentářů: 2

 Přes 5 miliónů Íránců přišlo na pohřeb zavražděných vojáků

6.1.20

Írán:

Milióny Íránců se sešly vzdát poslední poctu generálu Solejmánímu a dalším zákeřně zavražděným vojákům. Solejmání byl hlavní postavou boje proti Daesh a Al Kájdě, teroristickým organizacím založených západními tajnými službami, které měly připravit půdu pro projekt Velkého Izraele.
_____
V rozporu se lživými zprávami, které zde poslední dobou šíří "maru", demonstranti nebyly zahalené ženy, které pečou dorty.

Zdroj: https://colonelcassad.livejournal.com/5546087.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Lovec idiotů

Komentářů: 0

 Íránci v Londýně oslavovali smrt Soleimaniho.Na transparent napsali: "Uzavřete špionážní centra vykladačů islámu v Evropě"

5.1.20

Írán:

Íránci v Londýně oslavovali smrt Soleimaniho.

Soleimani byl zločinec, který v regionu zmasakroval stovky tisíc lidí a asistoval při potlačení íránských protestů.

Na jednom z transparentů je nápis:

"Uzavřete špionážní centra vykladačů islámu v Evropě."

Zdroj: https://twitter.com/HanifJazayeri/status/1213207515724439554

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 7

 Generál Naqdi (IRGC): Bílý dům musí vyklidit vojenské základny z islámského regionu, sionisté se musí vrátit zpět do Evropy

5.1.20

Írán:

Generál  Mohammad Reza Naqdi z IRGC (Islamic Revolutionary Guard Corps), kterým velel zavražděný Soleimani, prohlásil:

"Buď dnes Bílý dům vyklidí své vojenské základny z islámského regionu, nebo by měl jít na trh a objednat rakve pro své vojáky.

A stejně tak si musí sionistický režim spakovat svá zavazadla a vrátit se zpět do evropských zemí, odkud přišel, nebo by měl očekávat úder od islámského národa.

Je to jejich volba."

Zdroj: https://twitter.com/HanifJazayeri/status/1213034556233830413

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Irán nabízí 80 milionů USD za vraždu Donalda Trumpa

5.1.20

Írán:

Během televizního přenosu pohřbu Soleimaniho oznámila iránská státní televize, že ten, kdo zavraždí Donalda Trumpa, dostane odměnu 80 milionů dolarů.

Zdroj: https://www.en24.news/2020/01/propaganda-on-iranian-tv-80-mi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Iránský režim nařídil tři dny smutku, ale někteří Iránci pečou dorty a oslavují

5.1.20

Írán:

Iránský režim nařídil tři dny smutku, v ulicích protestují tisíce Iránců proti zavraždění generála Soleimaniho. Podle tweetu se však zdá, že na protesty byly vynány především ženy, zahalené v černých hidžábech. Ženy, které ještě v ranných 70. letech chodily oblečné takto.

Generál Soleimani byl oporou islámského totalitního režimu Ajatolaha Chomeiniho.

Poslední vzpoura Iránců proti islámské totalitě proběhla v listopadu tohoto roku. Během dvou týdnů nepokojů zavraždili vojáci Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) pod velením Soleimaniho cca 1000-1500 bezbranných demonstrantů - z toho 17 nezletilých a 400 žen. 7000 dalších bylo uvězněno.

Soleimani také vedl elitní zravodajské křídlo IRGC - Quds Force.Už v roce 2007 bylo označeno za teroristickou organizaci.

Možná  proto ne všichni Iránci odsuzují Trumpa za vraždu Soleimaniho  - někteří pečou dorty, oslavují a Trumpovi děkují - viz odkaz

Zdroj: https://twitter.com/davereaboi/status/1213212194529304576/ph...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Transgender muž porodil dítě, vychovávat jej bude s binární osobou

5.1.20

Británie:

Nejmodernější britskou rodinou je nyní bezesporu 39letý transgender muž, který porodil dítě. Vychovávat jej bude se svým partnerem, jenž je binární osobou. A sperma jim pro změnu poskytla transgender žena.

______
Už jste dnes blili? Ne? Tak tady máte.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Transgender-mu...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Trump hrozí úderem na 52 cílů, pokud se Íránci začnou mstít

5.1.20

USA:

Spojené státy vytipovaly 52 íránských cílů, na které zaútočí, pokud Írán splní své výhrůžky a bude podnikat odvety za smrt generála Kásima Sulejmáního. Na Twitter to napsal americký prezident Donald Trump a připomněl, že v případě íránské akce Spojené státy zareagují „velmi rychle a velmi tvrdě“.

_______
„Měsíce nás všechny sužuje problém, který nám kdysi nadělil versailleský diktát a který se stal nyní neúnosný svou zrůdností a prohnilostí. Gdaňsk je německé město. Koridor byl a je německý… Proto jsem se nyní rozhodl hovořit s Polskem stejnou řečí, jakou Polsko užívá po měsíce vůči nám… Polsko dnes v noci poprvé střílelo na našem vlastním území a použilo k tomu i regulérní vojáky. Od pěti hodin čtyřiceti minut opětujeme palbu. A od této doby se za bombu platí bombou.“

Z Hitlerova projevu před říšským sněmem o napadení Polska z 1. září 1939

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/trump-hrozi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Robotický voják z Boston Electronic: Tak z toho jde strach

4.1.20

USA:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=y3RIHnK0_NE

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 14

 Útočník ubodal u Paříže nejméně jednoho člověka, policie ho zastřelila

3.1.20

Francie:

Nejméně jednu oběť a několik zraněných si dnes vyžádal útok ve městě Villejuif jižně od Paříže, kde muž v parku napadal nožem kolemjdoucí. Útočníka policie zastřelila. Podle stanice BFMTV utrpěli zranění nejméně tři lidé. Motiv činu zatím není znám.

_______
Není znám??? Všimněte si, jak důsledně v článku chybí národnost toho zmetka. Takže je jasno...

Aktualizace 23.hod: Ano, je jasno. Volal Allah Akabar.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/francie-villejuif-pol...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Česká republika přijme 2-3 % pažravých kobylek z Afriky

3.1.20

Česká republika:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=KKilNo_6pJ4

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

16

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 34 čtenářů částkou 5 510 korun, což je 16 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Testování roušek - Jejich nošení vede k toxickým hladinám CO212.08.20 09:40 USA 1

Podívejte se, kam mizí restituce církvím z rozpočtu celého národa11.08.20 06:02 Česká republika 0

Ideopolicie vyšetřuje rasistický článek o požáru bohumínského paneláku10.08.20 09:20 Česká republika 4

Proč má stát platit odškodné přeživším požáru v Bohumíně?09.08.20 20:55 Česká republika 2

Požár v Bohumíně založili cikáni - média cudně mlčí09.08.20 10:16 Česká republika 7

Petice za ukotvení manželství jako svazku muže a ženy08.08.20 11:04 Česká republika 0

Africké kobylky na cestě do Evropy zahazují do moře doklady08.08.20 10:31 Neurčeno 0

Už ne ženy, ale "osoby s děložním čípkem"07.08.20 16:23 Británie 1

Média se skřípěním zubů přiznávají, že švédská cesta funguje05.08.20 21:56 Švédsko 9

Matteo Salvini hovoří o tom, jak ho chtějí zavřít na 15 let za to, že jako ministr vnitra bojoval proti nelegální migraci05.08.20 10:08 Itálie 1

Praha dá Prague Pride velké peníze, přitom bude kvůli koroně online04.08.20 11:37 Česká republika 2

České feminacistky napadly autora Čtyřlístku04.08.20 11:31 Česká republika 1

Německá SPD vyloučila kritika migrace Sarrazina03.08.20 22:23 Německo 1

Po antisemitismu máme anticikanismus...02.08.20 16:24 Česká republika 4

Migranti do Čech! padlo na půdě německého parlamentu01.08.20 10:33 Česká republika 1

Google umožní černochům označit své firmy jako "black owned"01.08.20 10:08 USA 3

Simpsonovi, rok 201031.07.20 23:35 Neurčeno 1

Černoch ve vlaku do Prahy obvinil personal z rasismu, protože dostal chleba31.07.20 20:32 Česká republika 5

Kdo nemiluje LGBT, nedostane peníze29.07.20 21:39 Evropská unie 1

Poslanec Foldyna varuje velmi ostrými slovy před Istanbulskou dohodou28.07.20 23:20 Česká republika 9

Měnové kurzy

USD
22,33 Kč
Euro
26,17 Kč
Libra
29,09 Kč
Kanadský dolar
16,74 Kč
Australský dolar
15,90 Kč
Švýcarský frank
24,29 Kč
100 japonských jenů
20,92 Kč
Čínský juan
3,21 Kč
Polský zloty
5,94 Kč
100 maď. forintů
7,59 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 144,13 Kč
1 unce stříbra
537,00 Kč
Bitcoin
253 759,33 Kč

Poslední aktualizace: 12.8.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 36 827 269