Ve zkratce

Stránka:

 Macron s navýšením minimální mzdy o 100 eur tahal Francouze za nos

11.12.18

Francie:

Macron ve své projevu, kromě jiného, slíbil v lednu 2019 navýšení minimální mzdy o 100 eur. Nyní se ale ukazuje, že tomu tak docela není.

Nárůst 100 eur je totiž souhrnem

  • pravidelné revalvace 1,8 % ze zákona - 30 eur
  • převedením již předtím schváleného navýšení tzv. prime d'activité (30 eur v dubnu 2019, 20 eur v říjnu 2020 a 20 eur v říjnu 2021) do ledna 2019.

Macron tedy v tomto bodě tak trochu tahal občany za nos.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?hl=&sl=fr&tl=en&u=htt...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 ODS chce, aby vláda opět navrhla Zemanovi povýšení ředitele BIS

11.12.18

Česká republika:

Vláda by měla podle předsedy poslanců opoziční ODS Zbyňka Stanjury opět navrhnout prezidentu Miloši Zemanovi povýšení ředitele Bezpečnostní informací služby (BIS) Michala Koudelky do generálské hodnosti.

Zeman nevyslyšel návrh vlády na Koudelkovo povýšení z hodnosti plukovníka letos v květnu ani v říjnu. Stanjura to označil za "dětinský přístup". Koudelkovo jmenování generálem vnímá jako ocenění fungování civilní kontrarozvědky jako celku, bylo by podle Stanjury důležité i navenek. "Je určitě vhodné, aby v čele české tajné služby stál někdo, kdo má generálskou hodnost," zdůraznil.

Maláčová s odkazem na informace od dalších ministrů míní, že kabinet návrh na Koudelkovo jmenování generálem opět projedná. Řekla, že pro návrh hlasovala a zvedne pro něj ruku i v budoucnu.

______
Za tu úžasnou zprávu plnou čínských a ruských agentů, aniž by zmínila islámský terorismus, a upozornění na nebezpečnou školní výuku o národním obrození si to určitě zaslouží.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/491503-ods-chce-aby-vlada-opet...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 Ústavní soud na návrh senátorů škrtal v zákonech o azylu a pobytu cizinců

11.12.18

Česká republika:

Sněmovna schválila komplexní novelu cizineckého a azylového zákona přes nesouhlas Senátu a ochránců lidských práv.

Skupina 18 senátorů pak loni v prosinci vybrané pasáže napadla u ÚS.

Ústavní soud (ÚS) na návrh senátorů zrušil ustanovení zákonů o azylu a o pobytu cizinců, podle kterých soudy musely řízení zastavovat, pokud už byl cizinec na svobodě nebo v zahraničí.

Soudci v pondělí vyškrtli ze zákona také ustanovení nařizující zastavit řízení o žádostech cizinců o přechodný nebo trvalý pobyt, pokud vyjde najevo, že jsou v Česku neoprávněně nebo mají výjezdní příkaz. Podle ÚS je nutné řízení dokončit. Ustanovení se týkalo cizinců, kteří jsou rodinnými příslušníky českých občanů.

V praxi to prý znamenalo jednak odbourání zpětné kontroly zákonnosti zejména u Nejvyššího správního soudu, kam už většinou spory nestihly doputovat, ale také nemožnost žádat o odškodnění.

Druhý okruh senátorských námitek směřoval k ustanovení upravujícímu možnosti legalizace pobytu některých rodinných příslušníků českých občanů. Ustanovení až na výjimky nařizovalo zastavit řízení o povolení k pobytu cizince, který v době žádosti pobýval v Česku neoprávněně.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/491600-ustavni-soud-skrtal-v-z...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Žluté vesty konečně donutily Macrona k projevu

10.12.18

Francie:

Po čtvrtém dni zloby, kdy Žluté vesty opět požadovaly, ať si Macron s nimi promluví  - ale ještě lépe, ať odstoupí - přestal se Macron schovávat za premiéra a nahrál pro lid projev.

V pondělí svolal představitele Svazu zaměstnavatelů, Svazu odborů a politiky a probral s nimi strategii.

Pak Francouzům v nahraném rozhovoru oznámil, cca že

  • se od roku 2019 zvýší minimální mzda o 100 eur měsíčně,
  • ruší navýšení obecných sociálních odvodů pro důchodce, kteří berou důchod nižší než 2000 eur měsíčně, dříve se odvody navyšovaly od 1.280 eur,
  • od roku 2019 nebudou zdaněny poplatky za přesčasy,zatímco původně měly být od září 2019 přesčasy zdarma
  • že žádá zaměstnavatele, "kteří mohou", aby na konci roku vypláceli svým zaměstnancům bonus osvobozený od daně,
  • vylučuje znovuzavedení solidárního zdanění bohatých, které zrušil na počátku svého pětiletého vládního období,
  • ohledně větší suverenity se uvidí,
  • ohledně omezení masové migrace se uvidí - ale ministr zahraničí tou dobou zrovna schvaloval OSN Globální kompat pro migraci.

Zdroj: http://www.fdesouche.com/1123175-la-reponse-demmanuel-macron...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 OECD a Evropská komise poukazují na nedostatečnou integraci migrantů a litují, že jejich dovednosti zůstávají z velké části nevyužité

10.12.18

Evropská unie:

Navzdory zlepšení není potenciál přistěhovalců dostatečně využíván, upozorňuje OECD.

Zatímco západem proudí vlna obav z migrace, Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vyzývá k většímu úsilí o lepší integraci přistěhovalců. Ve zprávě zveřejněné v neděli 9. prosince ve spolupráci s Evropskou komisí tvrdí,že dovednosti migrantů jsou z velké části nevyužité.

Tento dokument byl uveřejněn v předvečer mezivládní konference v Marakéši,aby formálně podpořil "globální dohodu o migraci" - nezávazný dokument, který však nepřestal vyvolávat napětí i v Evropě, což odráží citlivost tématu.

Neschopnost itegrovat migranty však nejenže váže růst, ale vyvolává politickou nestabilitu a "ovlivňuje sociální soudržnost", varuje zpráva.

Dnes mají země OECD a Evropská unie (EU) 128 milionů a 58 milionů přistěhovalců, což je více než 10% jejich populace. ...

______
Takže si na cestě k chaosu a zbídačení našli pěknou výmluvu.

Migranti nepřináší slibovaný růst, ale naopak problémy. Ale není to způsobeno ani zcestnou a zločinnou politikou globalistů a jim poplatných států, ani neschopností a nezájmem migrantů. Ani to není způsobeno tím, že jsou do Evropy posíláni vězni, blázni a žebráci, aby třetí země ulevily ropočtům.

Západní státy prostě selhaly v integraci - a je to.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?hl=&sl=fr&tl=en&u=htt...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Francouzská katolická neziskovka: Pakt pro migraci je nástrojem,jak bojovat v terénu a prosazovat přeměnu těchto norem v zákon

10.12.18

Francie:

Jak Secours Catholique ovlivňovala proces tvorby paktu?

Pracovali jsme na té věci několik let. Nejdříve jsme se snažili ovlivnit pozici Francie,potom i pozici EU. Na globální úrovni jsme spolupracovali s dalšími neziskovkami.Bylo důležité, aby mezinárodní neziskovky hovořily jedním hlasem již od počátku jednání.

Jaké body jste dostali do konečné verze přijatého paktu?

Především -  státy uznávají potřebu rozvíjet legální migrační kanály. Je pravda, že text se zaměřuje především na migrující pracovníky,ale - a to je pro nás důležité - také podporuje myšlenku humanitárních víz a sjednocení rodin. ...

Text také připomíná potřebu přístupu migrantů k základním službám. Zatímco nejsou v Paktu definovány, věříme, že se můžeme spoléhat na předchozí mezinárodní texty, abychom požadovali přístup ke zdravotní péči,vzdělávání,bydlení ...

A konečně - je zde uznáván pozitivní přínos migrantů jak z ekonomického hlediska,tak i z hlediska kulturního obohacení společností. ...

Měli bychom se radovat z toho, že budeme směřovat ke globálním zákonům v oblasti migrace ...?

Znovu - jde o silné poselství mezinárodního společenství,že se mají respektovat práva migrantů.

Tento pakt umožňuje pozitivně změnit práva migrujících osob.

Je tedy nástrojem,jak bojovat v terénu a prosazovat přeměnu těchto norem v zákon.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?sl=fr&tl=en&js=y&u=ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Seznam zemí a organizací, které podepsaly OSN Globální kompakt pro migraci

10.12.18

Evropská unie:

Je to jen koncept, takže se tam musí doplnit Dánsko, Rumunsko a Estonsko a škrtnout Dominikánská republika.

Zdroj: http://undocs.org/en/GCMIGRATION%20Journal%20No.%201

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Ešte sme nič nevyhrali. Záväzky vyplývajúce z konferencie v Marrákeši môže s plnou mocou pretláčať aj Brusel

10.12.18

Slovensko:

Poslanec NR SR a podpredseda SNS Jaroslav Paška na svojom facebooku píše:

(skrátené)

" Skutočnosť, že Slovenská republika oficiálne odmietne účasť na Globálnom pakte o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii nemusí znamenať, že ostaneme oslobodení od záväzkov a povinností, ktoré prináša tento dokument OSN.

Európska komisia má už od 21. marca 2018 pripravený na schválenie NÁVRH ROZHODNUTIA pre jej pristúpenie k Globálnemu paktu, v mene všetkých členských štátov Európskej únie.

Komisia totiž tvrdí, že podľa článku 16 Zmluvy o EÚ v spojení s článkami 79 a 209 Zmluvy o fungovaní EÚ patria oprávnenia o prevzatí záväzkov, aj rozhodovania o výkone väčšiny politík a opatrení Globálneho paktu OSN do výlučnej právomoci Európskej únie!

A tak už len potrebuje schváliť v marci pripravený NÁVRH ROZHODNUTIA na niektorom z rokovaní Rady Európskej únie (ktorá spravidla rozhoduje hlasovaním kvalifikovanou väčšinou), aby legitímne pristúpila ku Globálnemu paktu OSN a prevzala záväzky a ciele z dokumentu aj na členské štáty EÚ.

Nedávno, 21. novembra, nemecká kancelárka A. Merkel poslancom Bundestagu v Berlíne vysvetľovala, že presadzuje prijatie Globálneho paktu OSN o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii preto, lebo je V ZÁUJME NEMECKA, aby bol „paktom obmedzený prílev migrantov do Nemecka“ tým, že „migranti už budú môcť očakávať lepšie, ľudské podmienky aj inde“...

Taká je teda kancelárkou priznaná pravda o pakte. PRIMÁRNY JE PRE ŇU ŠTÁTNY ZÁUJEM Nemcov viac rozptýliť migrantov po EÚ. A až potom klišé o solidarite, spoločne zdieľanej zodpovednosti, či „právne nezáväzných“ politických záväzkoch.

Môžeme tiež prirodzene očakávať, že rovnaký ŠTÁTNY ZÁUJEM, ako Nemci majú viaceré krajiny EÚ (Švédsko, Francúzsko, Belgicko, Holandsko ...), ktoré sa kvôli príťažlivým sociálnym benefitom tiež stali cieľom migračných tokov. "

Zdroj: https://www.facebook.com/jaroslavpaska.sk/posts/233429578662...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 3

 Žluté vesty demonstrují i v Holandsku - každou sobotu - a zpívají

9.12.18

Nizozemsko:

Každou sobotu v 11:30 se lidé na rušných místech na chvíli zastaví a zpívají píseň "15 miliónů lidí" od Fluitsma a Van Tijn.

Zatímco zpívají, přidruží se k nim další lidé a oni doufají, že týden po týdnu jich bude čím dál více.

8. 12. se svolali na demostraci v Amsterdamu a Rotterdamu.

A přidali se k nim další lidé - dokonce i policisté.

Zdroj: https://tpo.nl/column/briefje-van-jan-aan-oprecht-bezorgde-b...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 V Paříži byla proti demonstrantům nasazena armáda Evropské unie

9.12.18

Francie:

15 obrněných vozidel s čeníky, nasazených proti demonstrantům v Paříži, zasahovalo pod vlajkou Evropské unie.

Alespoň víme, proč Merkelová na tu evropskou armádu tak spěchá.

Zdroj: https://twitter.com/XiuXes/status/1071725110762065920

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 V Belgii se zformovala menšinová vláda - premiér odjel do Marakéše

9.12.18

Belgie:

Lídr N-VA, Bart De Wever, prohlásil, že jeho strana má fundamentální námitky proti migračnímu paktu a požádal vládu, aby byly vzaty v úvahu námitky jedné z vládních stran a aby premiér nejezdil do Marakéše .

Rada ministrů se sešla v 8:00 a učinila definitvní rozhodnutí ohledně migračního paktu.

Jan Jambon a Theo Francken z N-VA okamžitě opustili vládní jednání.

V 9.30 hod. N-VA začíná boj o veřejné mínění. Na tiskové konferenci v sídle Koningsstraatu předseda De Wever nepopisuje situaci jako odchod N-VA z vlády, ale hovoří o N-VA jako o straně, která byla propuštěna z vlády.

Premiér Michel uspořádal o hodinu později svou vlastní tiskovou konferenci: bojovný předseda vlády prohlásil že "N-VA utekla z Rady ministrů a že bere na vědomí skutečnost, že strana opouští vládu ". Výrazně řečená formulace.

Michel poděkoval členům vlády N-VA za tvrdou práci minulých let a okamžitě oznámil, že je ve vládě nahradí.

Ohlásil záměr vládnout s menšinovou vládou.

A odjel do Marakéše.

Zdroj: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20181209_04020782

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 "S Evropou je konec", známý právník opouští Británii a odchází do Izraele

9.12.18

Británie:

Situace je pro Židy ve Velké Británii i v celé Evropě stále více nejistá a není to chyba "krajní pravice" - je to chyba muslimských migrantů.

A tato rostoucí židovská nenávist je vítána mezi britskou levicí.

Jeremy Corbyn připustil, že byl v roce 2014 v Tunisku přítomen na pamětním ceremoniálu za palestinské teroristy, kteří se podíleli na masakru na olympijských hrách v Mnichově 1972.

"S Evropou je podle mého mínění konec. Každý den jsou napadáni lidé v celé Evropě. Vidíte lidi zavražděné v belgickém muzeu, lidi zavražděné ve francouzských školách, lidi napadené v Británii. Pro židy existuje jenom jediné místo, kam jít, " říká 54 letý Mark Lewis, jeden z nejznámějších britských právníků, který odchází se svou partnerkou do Izraele. Tvrdí, že je stále více nenávistně napadán z důvodu, že je žid, a že je mu stále více vyhrožováno smrtí.

"Jsme kočovníci a je čas kočovat dál. Lidé to prostě nechtějí vidět. Vybičovali jsme se k rozhodnutí odejít do Izraele, protože antisemitismus je zde institucionální a přijatý v běžném životě.

Tolik lidí si představuje, že židé jsou zodpovědní za všechna neštěstí světa."

Zdroj: https://gellerreport.com/2018/12/europe-finished-lawyer.html...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Švýcarský muslimský akademik je obviněn ze znásilnění nezletilých dívek

9.12.18

Švýcarsko:

Tariq Ramadan, ženatý muž se čtyřmi dětmi, jehož děd založil Muslimské bratrstvo, je venku na kauci a soudci jsou pod obrovským tlakem muslimů z celého světa, aby upustili od jeho obvinění.

Ramadan byl jmenován časopisem Time jako jeden ze sedmi náboženských inovátorů 21. století a jako jeden ze 100 nejvlivnějších lidí světa a čtenáři Foreign Policy ho v letech(2005, 2006, 2008-2010, 2012-2015) označili za jednoho ze 100 nejvýznamnějších a nejvlivnějších globálních myslitelů světa.

V letech 1984 až 2004 vyučoval francouzštinu na vysoké škole Coudriers a na univerzitě v Saussure.

Během té doby se Ramadan bezúspěšně pokusil svést 14 letou studentu a měl sexuální vztahy se třemi dalšími studentkami ve věku 15-18 let.

Nyní je Ramadan obviněn ze znásilnění dvou žen v letech 2009 a 2012 - zdravotně postižené ženy identifikované v médiích jako "Christelle" a feministické aktivistky Hendy Ayari.

Ayari již dostala bezpočet výhrůžek smrtí a požádala o policejní ochranu ...

Zdroj: https://gellerreport.com/2018/12/ramadan-assaults-underage.h...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Netanyahu: V Evropě je i nový antisemitismus, který pochází od extrémní levice a radikálních buněk islámu

9.12.18

Evropská unie:

V rozhovoru se CNN najel reportér opět na obvyklé téma vzrůstajícího pravicového extremismu a tím i vzrůstajícího antisemitismu v Evropě.

Netanyahu však podotknul, že v Evropě je sice starý antisemitismus, pocházející od extrémní pravice, ale že je tam i nový antisemitismus, pocházející od extrémní levice a radikálních buněk islámu, které šíří lži a pomlouvají Izrael.

Kromě Merkelové a Macrona Netanyahu vyzdvihl Orbána a Kurze, jako příklady politiků, kteří bojují proti antisemitismu a také prezidenta Zemana, jehož slova cituje:

"Jestliže zradíme Izrael, zradíme sami sebe."

Zdroj: https://gellerreport.com/2018/12/netanyahu-anti-semitism.htm...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 7

 100 ze 190 původních zemí potvrdilo účast v Marakéši, kde má být přijat OSN Globální kompakt pro migraci

9.12.18

Evropská unie:

V pondělí se v Marakéši sejdou nejvyšší představitelé 100 států, aby v úterý uvedli do života OSN pakt pro migraci.

Bez hlasování a bez podpisu - konference v Marakéši bude jednoduchým formálním krokem v procesu vyhlášeném před 18 měsíci, jehož cílem je posílit mezinárodní spolupráci na bezpečné, řízené, pravidelné migraci.

Angela Merkelová již ohlásila svou účast a také prezidenti Španělska, Portugalska a Řecka.

Macron místo sebe posílá ministra zahraničí, což způsobilo velké rozladění, protože pakt je považován za "historickou událost".

Dokument vzbudil mnoho vášní a jen dvě třetiny z původních 190 zemí, které jej před 18 měsíci odsouhlasily, doposud potvrdily svou účast na konferenci.

Rakousko, Bulharsko, Maďarsko, Lotyšsko, Česká republika, Slovensko, Polsko, USA, Austrálie, Izrael a Dominikánská republika již od paktu odstoupily.

Itálie a Švýcarsko schválení paktu pozastavily.

"U některých politických sil jsme svědky manipulace a  zkreslení cílů paktu", znepokojuje se Antonio Vitorino, šéf OSN Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). "Jistě jsou problémy a nelegální přistěhovalectví je hrozbou, ale musíme reagovat na negativní příběhy politickou mobilizací."

Zdroj: https://translate.google.com/translate?sl=fr&tl=en&js=y&u=ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Americká armáda hledá tlumočníky z/do ukrajinštiny

9.12.18

USA:

Zajímavý inzerát na linkedin.com. Americký stát hledá tlumočníky z/do ukrajinštiny pro podporu americké armády.

Požaduje se 8-12 hodin sedm dnů v týdnu být k dispozici přidělené jednotce. Ovládat slovem i písmem, gramaticky správně a se správnou výslovnosti oba jazyky. Být obeznámen s místní kulturou a zvyklostmi. Být schopen a ochoten cestovat a žít v tvrdých podmínkách včetně v podmínkách dočasných ubytování, jak to budou mise vyžadovat. Musí mít americké občanství.

Tak kdo se hlásí?

Zdroj: https://www.linkedin.com/jobs/view/ukrainian-linguist-at-mis...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Paříž požádala Trumpa, aby se nepletl do vnitřních záležitostí Francie

9.12.18

Francie:

V souvislosti se sobotní demonstrací napsal Trump 8. prosince na Twitter:

"Velmi smutný den a noc v Paříži. Možná je čas ukončit směšnou a extrémně drahou Pařížskou dohodu a vrátit lidem peníze ve formě nižších daní? Spojené státy to udělaly v předstihu a jsou jedinou z velkých zemí, kde minulý rok došlo k poklesu emisí! - Donald J. Trump"

"Pařížská dohoda nefunguje pro Paříž příliš dobře. Protesty a nepokoje po celé zemi. Lidé nachtějí platit velké sumy peněz (většinu třetím zemím, které mají pochybné vedení), aby možná ochránili životní prostředí. Zpívají My chceme Trumpa!" Milovaná Francie.-Donald Trump"

Francouzský ministr zahraničí,Jean-Yves Le Drian, pak požádal Trumpa, aby se nepletl do vnitřních záležitostí Francie.

Zdroj: https://www.parismatch.com/Actu/International/Paris-demande-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 V Belgii padla vláda

9.12.18

Belgie:

Zdá se, že liberální premiér Charles Michel je pevně rozhodnut odcestovat do Marakéše a podepsat OSN Globální pakt pro migraci.

Vlámští nacionalisté N-VA na protest kvůli tomu opouštějí vládu.

Končí tak belgická vláda tzv. Švédské koalice.

Zdroj: https://www.ledauphine.com/france-monde/2018/12/09/la-belgiq...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Třetina Francouzů odsuzuje Žluté vesty. Chceme klid na práci, tvrdí

9.12.18

Francie:

Nazývají Žluté vesty teroristy a antidemokraty, kteří nerespektují vůli voličů.

Rekrutují se z třetiny Francie, která hnutí Žlutých vest nepodporuje.

"Nebudu podporovat nikoho, kdo mne zbavuje svobody pohybovat se a pracovat. Žluté vesty jsou jenom malé procento populace, které dává lekci z demokracie zbývající většině."

"Byl jsem zastaven Žlutými vestami a řekli mi: Buď s námi budete souhlasit nebo vás dál nepustíme.To začíná jako totalitarismus."

"Jsem vystrašen již několik dní. Bojím se této stupidity, této nenávisti, útoků na naši svobodu a demokracii, násilných a vandalských činů."

Průzkum z 5. 12. ukazuje, že hnutí Žlutých hvězd schvaluje a podporuje 72 % Francouzů.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?sl=fr&tl=en&js=y&u=ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Demonstrace 8. 12 18: 15 obrněných vozů, 89.000 policistů z toho 8.000 v Paříži

9.12.18

Francie:

Macron se na demonstraci pečlivě připravil - 15 obrněných transportérů a 89.000 policistů. V záloze byli připraveni i francouzští četníci.

Celkově demonstrovalo ve Francii 136.000 lidí, policie zadržela 1.723 lidí.

V Paříži bylo umístěno 15 obrněných vozů  a 8.000 policistů, kteří zasahovali proti 10.000 demonstrantů.

(Před týdnem se demonstrací v Paříži účastnilo 8.000 demonstrantů.)

Protesty v Paříži byli násilnější než před týdnem a bylo více škod. Postavilo se ale méně barikád.

Spekuluje se o tom, že se mezi demonstranty pohybovali policisté ve žlutých vestách, ale s červenými páskami.

Ošetření demonstrantů zajišťovali dobře organizovaní dobrovolníci z řad mediků se žlutými vestami a s bílými přilbami s červeným křížem.

Ošetření zajišťovali i další dobrovolníci - např. starší manželé ze Švýcarska, jejichž syn se minulý týden účastnil protestů, nakoupili zdravotnickou výbavu za 500 eur a jeli do Paříže pomáhat demonstrantům.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?sl=fr&tl=en&js=y&u=ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

55

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 75 čtenářů částkou 16 472 korun, což je 55 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Radostné hýkání mainstreamu o 5G na stadionech, čtenáři vyjadřují spíše obavy16.08.19 20:02 Česká republika 4

Policie vláčí děti v poutech do pěstounské péče. Skandál? Ne. Běžná norská praxe16.08.19 16:12 Norsko 2

Ministerstvo podle Orwella 201916.08.19 02:05 Česká republika 4

Jak si drazí černouškové představují svůj život v Evropě15.08.19 17:44 Neurčeno 2

Chcete pastu bez fluoru? Zaplaťte!15.08.19 11:28 Česká republika 5

Jeffrey Epstein měl doma obraz Clintona v modrých šatech a červených lodičkách15.08.19 10:05 USA 0

Pašování okupantů do Evropy běží naplno14.08.19 11:20 Evropská unie 2

Za Soukupovu nevyváženost. TV Barrandov dostala pokutu 400 tisíc korun14.08.19 11:18 Česká republika 3

Polský premiér a moratorium na 5G sítě: Podepsal nebo nepodepsal?13.08.19 11:30 Polsko 0

Čtyři čluny za čtyři dny: Pašeráci zmnohonásobili transport okupantů do Evropy12.08.19 23:33 Neurčeno 1

Středočeský kraj dal na setkání vlastenců v Příčovech 50 tisíc, teď je chce zpět12.08.19 22:15 Česká republika 1

Neviditelný pes na straně konspirátorů? Epstein pracoval pro Mosad12.08.19 16:42 Česká republika 1

Rudý mor nahradil duhový. Občas má církev pravdu11.08.19 19:25 Polsko 2

Babiš boduje: Narovnání podnikatelského prostředí11.08.19 01:00 Česká republika 2

Epstein se zasebevraždil a satanisté podpořili LGBT, mozaika se zaplňuje10.08.19 16:44 USA 2

Satanisté podpořili LGBT komunitu. Nic jako tradiční rodina neexistuje, hlásali na náměstí v Praze10.08.19 15:09 Česká republika 6

Akcie firmy Bayer vyskočily o 11 % poté, co právníci dohodli odškodné za RoundUp10.08.19 11:53 Německo 3

Žena žaluje nejstarší berlínský chlapecký pěvecký sbor za diskriminaci10.08.19 11:31 Německo 2

Neobvykle kvalitní článek na Lidovkách: konečně si začínají všímat teroru politické korektnosti10.08.19 11:14 Česká republika 1

Dnes vrcholí teplý týden pochodem hlouposti10.08.19 10:30 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,21 Kč
Euro
25,75 Kč
Libra
28,20 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
15,74 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
21,82 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,93 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
34,88 Kč
1 unce (31,1g) zlata
35 133,65 Kč
1 unce stříbra
397,10 Kč
Bitcoin
241 614,42 Kč

Poslední aktualizace: 18.8.2019 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 34 362 902