Ve zkratce

Stránka:

 OECD a Evropská komise poukazují na nedostatečnou integraci migrantů a litují, že jejich dovednosti zůstávají z velké části nevyužité

10.12.18

Evropská unie:

Navzdory zlepšení není potenciál přistěhovalců dostatečně využíván, upozorňuje OECD.

Zatímco západem proudí vlna obav z migrace, Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vyzývá k většímu úsilí o lepší integraci přistěhovalců. Ve zprávě zveřejněné v neděli 9. prosince ve spolupráci s Evropskou komisí tvrdí,že dovednosti migrantů jsou z velké části nevyužité.

Tento dokument byl uveřejněn v předvečer mezivládní konference v Marakéši,aby formálně podpořil "globální dohodu o migraci" - nezávazný dokument, který však nepřestal vyvolávat napětí i v Evropě, což odráží citlivost tématu.

Neschopnost itegrovat migranty však nejenže váže růst, ale vyvolává politickou nestabilitu a "ovlivňuje sociální soudržnost", varuje zpráva.

Dnes mají země OECD a Evropská unie (EU) 128 milionů a 58 milionů přistěhovalců, což je více než 10% jejich populace. ...

______
Takže si na cestě k chaosu a zbídačení našli pěknou výmluvu.

Migranti nepřináší slibovaný růst, ale naopak problémy. Ale není to způsobeno ani zcestnou a zločinnou politikou globalistů a jim poplatných států, ani neschopností a nezájmem migrantů. Ani to není způsobeno tím, že jsou do Evropy posíláni vězni, blázni a žebráci, aby třetí země ulevily ropočtům.

Západní státy prostě selhaly v integraci - a je to.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?hl=&sl=fr&tl=en&u=htt...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Francouzská katolická neziskovka: Pakt pro migraci je nástrojem,jak bojovat v terénu a prosazovat přeměnu těchto norem v zákon

10.12.18

Francie:

Jak Secours Catholique ovlivňovala proces tvorby paktu?

Pracovali jsme na té věci několik let. Nejdříve jsme se snažili ovlivnit pozici Francie,potom i pozici EU. Na globální úrovni jsme spolupracovali s dalšími neziskovkami.Bylo důležité, aby mezinárodní neziskovky hovořily jedním hlasem již od počátku jednání.

Jaké body jste dostali do konečné verze přijatého paktu?

Především -  státy uznávají potřebu rozvíjet legální migrační kanály. Je pravda, že text se zaměřuje především na migrující pracovníky,ale - a to je pro nás důležité - také podporuje myšlenku humanitárních víz a sjednocení rodin. ...

Text také připomíná potřebu přístupu migrantů k základním službám. Zatímco nejsou v Paktu definovány, věříme, že se můžeme spoléhat na předchozí mezinárodní texty, abychom požadovali přístup ke zdravotní péči,vzdělávání,bydlení ...

A konečně - je zde uznáván pozitivní přínos migrantů jak z ekonomického hlediska,tak i z hlediska kulturního obohacení společností. ...

Měli bychom se radovat z toho, že budeme směřovat ke globálním zákonům v oblasti migrace ...?

Znovu - jde o silné poselství mezinárodního společenství,že se mají respektovat práva migrantů.

Tento pakt umožňuje pozitivně změnit práva migrujících osob.

Je tedy nástrojem,jak bojovat v terénu a prosazovat přeměnu těchto norem v zákon.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?sl=fr&tl=en&js=y&u=ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Seznam zemí a organizací, které podepsaly OSN Globální kompakt pro migraci

10.12.18

Evropská unie:

Je to jen koncept, takže se tam musí doplnit Dánsko, Rumunsko a Estonsko a škrtnout Dominikánská republika.

Zdroj: http://undocs.org/en/GCMIGRATION%20Journal%20No.%201

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Ešte sme nič nevyhrali. Záväzky vyplývajúce z konferencie v Marrákeši môže s plnou mocou pretláčať aj Brusel

10.12.18

Slovensko:

Poslanec NR SR a podpredseda SNS Jaroslav Paška na svojom facebooku píše:

(skrátené)

" Skutočnosť, že Slovenská republika oficiálne odmietne účasť na Globálnom pakte o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii nemusí znamenať, že ostaneme oslobodení od záväzkov a povinností, ktoré prináša tento dokument OSN.

Európska komisia má už od 21. marca 2018 pripravený na schválenie NÁVRH ROZHODNUTIA pre jej pristúpenie k Globálnemu paktu, v mene všetkých členských štátov Európskej únie.

Komisia totiž tvrdí, že podľa článku 16 Zmluvy o EÚ v spojení s článkami 79 a 209 Zmluvy o fungovaní EÚ patria oprávnenia o prevzatí záväzkov, aj rozhodovania o výkone väčšiny politík a opatrení Globálneho paktu OSN do výlučnej právomoci Európskej únie!

A tak už len potrebuje schváliť v marci pripravený NÁVRH ROZHODNUTIA na niektorom z rokovaní Rady Európskej únie (ktorá spravidla rozhoduje hlasovaním kvalifikovanou väčšinou), aby legitímne pristúpila ku Globálnemu paktu OSN a prevzala záväzky a ciele z dokumentu aj na členské štáty EÚ.

Nedávno, 21. novembra, nemecká kancelárka A. Merkel poslancom Bundestagu v Berlíne vysvetľovala, že presadzuje prijatie Globálneho paktu OSN o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii preto, lebo je V ZÁUJME NEMECKA, aby bol „paktom obmedzený prílev migrantov do Nemecka“ tým, že „migranti už budú môcť očakávať lepšie, ľudské podmienky aj inde“...

Taká je teda kancelárkou priznaná pravda o pakte. PRIMÁRNY JE PRE ŇU ŠTÁTNY ZÁUJEM Nemcov viac rozptýliť migrantov po EÚ. A až potom klišé o solidarite, spoločne zdieľanej zodpovednosti, či „právne nezáväzných“ politických záväzkoch.

Môžeme tiež prirodzene očakávať, že rovnaký ŠTÁTNY ZÁUJEM, ako Nemci majú viaceré krajiny EÚ (Švédsko, Francúzsko, Belgicko, Holandsko ...), ktoré sa kvôli príťažlivým sociálnym benefitom tiež stali cieľom migračných tokov. "

Zdroj: https://www.facebook.com/jaroslavpaska.sk/posts/233429578662...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 3

 Žluté vesty demonstrují i v Holandsku - každou sobotu - a zpívají

9.12.18

Nizozemsko:

Každou sobotu v 11:30 se lidé na rušných místech na chvíli zastaví a zpívají píseň "15 miliónů lidí" od Fluitsma a Van Tijn.

Zatímco zpívají, přidruží se k nim další lidé a oni doufají, že týden po týdnu jich bude čím dál více.

8. 12. se svolali na demostraci v Amsterdamu a Rotterdamu.

A přidali se k nim další lidé - dokonce i policisté.

Zdroj: https://tpo.nl/column/briefje-van-jan-aan-oprecht-bezorgde-b...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 V Paříži byla proti demonstrantům nasazena armáda Evropské unie

9.12.18

Francie:

15 obrněných vozidel s čeníky, nasazených proti demonstrantům v Paříži, zasahovalo pod vlajkou Evropské unie.

Alespoň víme, proč Merkelová na tu evropskou armádu tak spěchá.

Zdroj: https://twitter.com/XiuXes/status/1071725110762065920

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 V Belgii se zformovala menšinová vláda - premiér odjel do Marakéše

9.12.18

Belgie:

Lídr N-VA, Bart De Wever, prohlásil, že jeho strana má fundamentální námitky proti migračnímu paktu a požádal vládu, aby byly vzaty v úvahu námitky jedné z vládních stran a aby premiér nejezdil do Marakéše .

Rada ministrů se sešla v 8:00 a učinila definitvní rozhodnutí ohledně migračního paktu.

Jan Jambon a Theo Francken z N-VA okamžitě opustili vládní jednání.

V 9.30 hod. N-VA začíná boj o veřejné mínění. Na tiskové konferenci v sídle Koningsstraatu předseda De Wever nepopisuje situaci jako odchod N-VA z vlády, ale hovoří o N-VA jako o straně, která byla propuštěna z vlády.

Premiér Michel uspořádal o hodinu později svou vlastní tiskovou konferenci: bojovný předseda vlády prohlásil že "N-VA utekla z Rady ministrů a že bere na vědomí skutečnost, že strana opouští vládu ". Výrazně řečená formulace.

Michel poděkoval členům vlády N-VA za tvrdou práci minulých let a okamžitě oznámil, že je ve vládě nahradí.

Ohlásil záměr vládnout s menšinovou vládou.

A odjel do Marakéše.

Zdroj: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20181209_04020782

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 "S Evropou je konec", známý právník opouští Británii a odchází do Izraele

9.12.18

Británie:

Situace je pro Židy ve Velké Británii i v celé Evropě stále více nejistá a není to chyba "krajní pravice" - je to chyba muslimských migrantů.

A tato rostoucí židovská nenávist je vítána mezi britskou levicí.

Jeremy Corbyn připustil, že byl v roce 2014 v Tunisku přítomen na pamětním ceremoniálu za palestinské teroristy, kteří se podíleli na masakru na olympijských hrách v Mnichově 1972.

"S Evropou je podle mého mínění konec. Každý den jsou napadáni lidé v celé Evropě. Vidíte lidi zavražděné v belgickém muzeu, lidi zavražděné ve francouzských školách, lidi napadené v Británii. Pro židy existuje jenom jediné místo, kam jít, " říká 54 letý Mark Lewis, jeden z nejznámějších britských právníků, který odchází se svou partnerkou do Izraele. Tvrdí, že je stále více nenávistně napadán z důvodu, že je žid, a že je mu stále více vyhrožováno smrtí.

"Jsme kočovníci a je čas kočovat dál. Lidé to prostě nechtějí vidět. Vybičovali jsme se k rozhodnutí odejít do Izraele, protože antisemitismus je zde institucionální a přijatý v běžném životě.

Tolik lidí si představuje, že židé jsou zodpovědní za všechna neštěstí světa."

Zdroj: https://gellerreport.com/2018/12/europe-finished-lawyer.html...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Švýcarský muslimský akademik je obviněn ze znásilnění nezletilých dívek

9.12.18

Švýcarsko:

Tariq Ramadan, ženatý muž se čtyřmi dětmi, jehož děd založil Muslimské bratrstvo, je venku na kauci a soudci jsou pod obrovským tlakem muslimů z celého světa, aby upustili od jeho obvinění.

Ramadan byl jmenován časopisem Time jako jeden ze sedmi náboženských inovátorů 21. století a jako jeden ze 100 nejvlivnějších lidí světa a čtenáři Foreign Policy ho v letech(2005, 2006, 2008-2010, 2012-2015) označili za jednoho ze 100 nejvýznamnějších a nejvlivnějších globálních myslitelů světa.

V letech 1984 až 2004 vyučoval francouzštinu na vysoké škole Coudriers a na univerzitě v Saussure.

Během té doby se Ramadan bezúspěšně pokusil svést 14 letou studentu a měl sexuální vztahy se třemi dalšími studentkami ve věku 15-18 let.

Nyní je Ramadan obviněn ze znásilnění dvou žen v letech 2009 a 2012 - zdravotně postižené ženy identifikované v médiích jako "Christelle" a feministické aktivistky Hendy Ayari.

Ayari již dostala bezpočet výhrůžek smrtí a požádala o policejní ochranu ...

Zdroj: https://gellerreport.com/2018/12/ramadan-assaults-underage.h...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Netanyahu: V Evropě je i nový antisemitismus, který pochází od extrémní levice a radikálních buněk islámu

9.12.18

Evropská unie:

V rozhovoru se CNN najel reportér opět na obvyklé téma vzrůstajícího pravicového extremismu a tím i vzrůstajícího antisemitismu v Evropě.

Netanyahu však podotknul, že v Evropě je sice starý antisemitismus, pocházející od extrémní pravice, ale že je tam i nový antisemitismus, pocházející od extrémní levice a radikálních buněk islámu, které šíří lži a pomlouvají Izrael.

Kromě Merkelové a Macrona Netanyahu vyzdvihl Orbána a Kurze, jako příklady politiků, kteří bojují proti antisemitismu a také prezidenta Zemana, jehož slova cituje:

"Jestliže zradíme Izrael, zradíme sami sebe."

Zdroj: https://gellerreport.com/2018/12/netanyahu-anti-semitism.htm...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 7

 100 ze 190 původních zemí potvrdilo účast v Marakéši, kde má být přijat OSN Globální kompakt pro migraci

9.12.18

Evropská unie:

V pondělí se v Marakéši sejdou nejvyšší představitelé 100 států, aby v úterý uvedli do života OSN pakt pro migraci.

Bez hlasování a bez podpisu - konference v Marakéši bude jednoduchým formálním krokem v procesu vyhlášeném před 18 měsíci, jehož cílem je posílit mezinárodní spolupráci na bezpečné, řízené, pravidelné migraci.

Angela Merkelová již ohlásila svou účast a také prezidenti Španělska, Portugalska a Řecka.

Macron místo sebe posílá ministra zahraničí, což způsobilo velké rozladění, protože pakt je považován za "historickou událost".

Dokument vzbudil mnoho vášní a jen dvě třetiny z původních 190 zemí, které jej před 18 měsíci odsouhlasily, doposud potvrdily svou účast na konferenci.

Rakousko, Bulharsko, Maďarsko, Lotyšsko, Česká republika, Slovensko, Polsko, USA, Austrálie, Izrael a Dominikánská republika již od paktu odstoupily.

Itálie a Švýcarsko schválení paktu pozastavily.

"U některých politických sil jsme svědky manipulace a  zkreslení cílů paktu", znepokojuje se Antonio Vitorino, šéf OSN Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). "Jistě jsou problémy a nelegální přistěhovalectví je hrozbou, ale musíme reagovat na negativní příběhy politickou mobilizací."

Zdroj: https://translate.google.com/translate?sl=fr&tl=en&js=y&u=ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Americká armáda hledá tlumočníky z/do ukrajinštiny

9.12.18

USA:

Zajímavý inzerát na linkedin.com. Americký stát hledá tlumočníky z/do ukrajinštiny pro podporu americké armády.

Požaduje se 8-12 hodin sedm dnů v týdnu být k dispozici přidělené jednotce. Ovládat slovem i písmem, gramaticky správně a se správnou výslovnosti oba jazyky. Být obeznámen s místní kulturou a zvyklostmi. Být schopen a ochoten cestovat a žít v tvrdých podmínkách včetně v podmínkách dočasných ubytování, jak to budou mise vyžadovat. Musí mít americké občanství.

Tak kdo se hlásí?

Zdroj: https://www.linkedin.com/jobs/view/ukrainian-linguist-at-mis...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Paříž požádala Trumpa, aby se nepletl do vnitřních záležitostí Francie

9.12.18

Francie:

V souvislosti se sobotní demonstrací napsal Trump 8. prosince na Twitter:

"Velmi smutný den a noc v Paříži. Možná je čas ukončit směšnou a extrémně drahou Pařížskou dohodu a vrátit lidem peníze ve formě nižších daní? Spojené státy to udělaly v předstihu a jsou jedinou z velkých zemí, kde minulý rok došlo k poklesu emisí! - Donald J. Trump"

"Pařížská dohoda nefunguje pro Paříž příliš dobře. Protesty a nepokoje po celé zemi. Lidé nachtějí platit velké sumy peněz (většinu třetím zemím, které mají pochybné vedení), aby možná ochránili životní prostředí. Zpívají My chceme Trumpa!" Milovaná Francie.-Donald Trump"

Francouzský ministr zahraničí,Jean-Yves Le Drian, pak požádal Trumpa, aby se nepletl do vnitřních záležitostí Francie.

Zdroj: https://www.parismatch.com/Actu/International/Paris-demande-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 V Belgii padla vláda

9.12.18

Belgie:

Zdá se, že liberální premiér Charles Michel je pevně rozhodnut odcestovat do Marakéše a podepsat OSN Globální pakt pro migraci.

Vlámští nacionalisté N-VA na protest kvůli tomu opouštějí vládu.

Končí tak belgická vláda tzv. Švédské koalice.

Zdroj: https://www.ledauphine.com/france-monde/2018/12/09/la-belgiq...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Třetina Francouzů odsuzuje Žluté vesty. Chceme klid na práci, tvrdí

9.12.18

Francie:

Nazývají Žluté vesty teroristy a antidemokraty, kteří nerespektují vůli voličů.

Rekrutují se z třetiny Francie, která hnutí Žlutých vest nepodporuje.

"Nebudu podporovat nikoho, kdo mne zbavuje svobody pohybovat se a pracovat. Žluté vesty jsou jenom malé procento populace, které dává lekci z demokracie zbývající většině."

"Byl jsem zastaven Žlutými vestami a řekli mi: Buď s námi budete souhlasit nebo vás dál nepustíme.To začíná jako totalitarismus."

"Jsem vystrašen již několik dní. Bojím se této stupidity, této nenávisti, útoků na naši svobodu a demokracii, násilných a vandalských činů."

Průzkum z 5. 12. ukazuje, že hnutí Žlutých hvězd schvaluje a podporuje 72 % Francouzů.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?sl=fr&tl=en&js=y&u=ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Demonstrace 8. 12 18: 15 obrněných vozů, 89.000 policistů z toho 8.000 v Paříži

9.12.18

Francie:

Macron se na demonstraci pečlivě připravil - 15 obrněných transportérů a 89.000 policistů. V záloze byli připraveni i francouzští četníci.

Celkově demonstrovalo ve Francii 136.000 lidí, policie zadržela 1.723 lidí.

V Paříži bylo umístěno 15 obrněných vozů  a 8.000 policistů, kteří zasahovali proti 10.000 demonstrantů.

(Před týdnem se demonstrací v Paříži účastnilo 8.000 demonstrantů.)

Protesty v Paříži byli násilnější než před týdnem a bylo více škod. Postavilo se ale méně barikád.

Spekuluje se o tom, že se mezi demonstranty pohybovali policisté ve žlutých vestách, ale s červenými páskami.

Ošetření demonstrantů zajišťovali dobře organizovaní dobrovolníci z řad mediků se žlutými vestami a s bílými přilbami s červeným křížem.

Ošetření zajišťovali i další dobrovolníci - např. starší manželé ze Švýcarska, jejichž syn se minulý týden účastnil protestů, nakoupili zdravotnickou výbavu za 500 eur a jeli do Paříže pomáhat demonstrantům.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?sl=fr&tl=en&js=y&u=ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Bruselské Žluté vesty začaly napadat poslance Evropského parlamentu přímo

9.12.18

Belgie:

Před budovou Evropského parlamentu v Bruselu se srotily belgické Žluté vesty a chtěli vniknout přímo do parlamentu.

Na policii, která chránila vchod, házeli kameny.

Zdá se, že bruselského režimu mají lidi v Evropě plné zuby.

Zdroj: https://twitter.com/PorteTonAme/status/1071388272864174081

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Na kolenou a obličejem ke zdi jako za nacistů. Kam se hrabe 17. listopad 89

9.12.18

Francie:

Objevil se film, který natočila sama policie ze zásahu proti studentům středních škol - tedy vůči nezletilým.

146 dětí z pařížského lycea Mantes-La-Jolie klečí v bahně s rukama za zády - mnozí z nich mají ruce svázané za zády, další je musí držet za hlavou, mnozí musí takto klečet s tváří ke zdi.

Kam se hrabe listopad 1989 na Francii 2018.

Záznam evokuje vzpomínky na nacistickou okupaci.

Studenti ani jejich rodiče takové ponížení nikdy nezapomenou  - a nenávist k současnému evropskému "demokratickému" zřízení v nich zůstane již napořád.

Všimněte si rozdílu, jak tento evropský systém zachází s muslimskými "nezletilými migranty bez doprovodu" a jak zachází s dětmi svých vlastní občanů.

Zdroj: http://lesgiletsjaunes.fr/146-lyceens-humilies-a-genoux-dans...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Na Karlově univerzitě se zabývají genderovými stereotypy v Ferdovi Mravencovi

7.12.18

Česká republika:

Miroslav Macek si ve své poslední glose všímá bakalářské práce Kateřiny Navrátilové „Genderové stereotypy v Knížce Ferdy Mravence“, Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze. Svou glosu uzavírá: To, kdybyste nevěděli, na co jsou též vyplýtvány naše daně, a chyběl vám důkaz, že svět se v pr..l obrací…

Já bych dodal, že zřejmě nikdy ve své historii tato univerzita neklesla tak hluboko, jako v současnosti. To, co se nepodařilo fašistům ani komunistům se podařilo současným Sorosovým aktivistům. Karel IV se musí v hrobě obracet.

Zdroj: http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=new

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

Káva pro Zvědavce

32

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 70 čtenářů částkou 9 592 korun, což je 32 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Evropské daně: Už se blíží...16.10.19 11:35 Evropská unie 2

ELÁN a jeho "Bulvárné krysy" na black listu rádií16.10.19 08:35 Slovensko 3

Itálie povolila vylodění dalších 176 afrických okupantů15.10.19 17:11 Itálie 1

Podepište mezinárodní výzvu k zastavení 5G sítě14.10.19 23:00 Neurčeno 0

Tomio Okamura u Luboše Xavera Veselého na XTV14.10.19 21:16 Česká republika 2

Erdogan požaduje po NATO podporu v jeho agresi11.10.19 16:39 Turecko 1

V Německu řádí "pravicoví extrémisté"09.10.19 19:09 Německo 10

Vraždící ilegální migranty bude zase těžší vyhostit!08.10.19 18:55 Česká republika 4

Andrejka se ráda hladí: Zločinná LGBT krade čtyřletým dětem dětství08.10.19 13:02 Česká republika 2

V Německu najel Syřan kamionem do řady aut, zranil nejméně 8 lidí08.10.19 11:03 Česká republika 0

O incidentu v Ostravě referovala média, žádné nezmínilo, že šlo o skupinu cikánů07.10.19 20:05 Česká republika 1

Feminacistky bagatelizují dopad Istanbulské smlouvy07.10.19 20:00 Česká republika 1

Klimatická aktivistka: “Musíme začať jesť deti! Nemáme dostatok času!”05.10.19 18:23 USA 11

Evropský parlament tleskal pašeračce okupantů do Itálie (a potažmo do Evropy)05.10.19 16:13 Evropská unie 1

Další cíl feminacistek: Herec Robert De Niro má zaplatit 276 mmilionů, protože mluvil sprostě04.10.19 16:42 USA 2

Mongolové ante portas!04.10.19 16:16 Česká republika 5

Putin označil Grétu tím co skutečně je04.10.19 12:42 Rusko 0

Tajný islamista zabil v Paříži čtyři policisty04.10.19 11:33 Francie 2

"Protiprávně" sterilizované ženy mají šanci na výpalné odškodnění 300 tisíc korun03.10.19 22:16 Česká republika 5

Gott pred smrťou ľutoval jednu vec, že s rodinou otáľal až do neskorého veku03.10.19 19:48 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,24 Kč
Euro
25,74 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,62 Kč
Australský dolar
15,70 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
21,38 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
6,01 Kč
100 maď. forintů
7,74 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
34 586,56 Kč
1 unce stříbra
404,24 Kč
Bitcoin
184 988,91 Kč

Poslední aktualizace: 16.10.2019 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 34 708 417