Ve zkratce

Stránka:

 Salámovou metodou k vytunelování zákona o střetu zájmů

19.5.18

Česká republika:

Našim pánům podnikatelům a korporátním přitakávačům, kteří se exponují v politice, evidentně vadí zákon o střetu zájmů.

 Zákon nařizoval i neuvolněným starostům v malých obcích provést „majetkový striptýz.“ Kvůli tomu nechtěla řada starostů a komunálních politiků kandidovat v blížících se volbách.

Sněmovna proto normu tzv. "zjednodušila" a starostům,  "ulevila".

Takže politici v malých obcích mohou dál krást a dostávat "všimné" od lobistů.

Nyní ODS argumentuje tím, že zákon platí jen pro některé a je moc složitý a navrhuje jeho "zjednodušení" pro všechny politiky.

-----------

Nebylo by lepší, aby původní zákon platil pro všechny stejně a odstrašoval zloděje a podvodníky od politické kandidatury na všech úrovních?

Ale to bychom jich nesměli mít plnou sněmovnu a senát.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/472304-zrusme-zakon-o-stretu-z...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Poche, kandidát na ministra zahraničí, je prokazatelný lhář - hlasoval pro migraci i letos

19.5.18

Česká republika:

Zeman ve čtvrtek řekl, že by Pocheho jako ministra zahraničí neakceptoval, protože v květnu 2015 napsal článek vstřícný vůči migrantům a migračním kvótám.

„Pan Poche je člověk, který výrazně vystupoval ve prospěch migračních kvót, a jeho zaměření by tedy bylo v rozporu s oficiální zahraniční politikou nové vlády,“ řekl prezident.

Poche ČTK řekl, že jeho tehdejší vyjádření je opřeno o hlasování v Evropském parlamentu z doby, kdy ještě česká vláda neměla stanovenu svou pozici.

„Od chvíle, kdy byla přijata pozice vlády k tomuto modelu řešení migrační krize, tak jsme vždy všichni sociální demokraté hlasovali v souladu s pozicí České republiky,“ dodal Poche.

------------

Toto prohlášení kandidáta na ministra zahraničí je prokazatelná lež.

11. 4. 2018 podpořil Poche jako jediný europoslanec ČSSD "Usnesení Evropského parlamentu o pokroku v iniciativě globálních paktů OSN o bezpečné, řízené a legální migraci a o uprchlících".

Toto usnesení Evropského parlamentu vyhlašuje podporu Globálnímu kompaktu pro migraci, který podporuje migraci a předává právo rozhodování, kolik a jakých migrantů bude žít v té které zemi, na mezinárodní organizace - OSN UNHCR a Mezinárodní organizaci pro migraci IOM.

Usnesení podpořili i všichni europoslanci ANO.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Poche-pozadal-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Český překlad plného znění zrádné Marakéšské deklarace! Signatáři podporují princip nenavracení a upřednostňují dobrovolný návrat migrantů

19.5.18

Česká republika:

Tato deklarace je bodem zlomu v procesu migrace do Evropy.

Dokument je deklarací, kterou se evropské země, za zády svých občanů, zavazují v rámci tzv. Rabatského procesu k podpoře PRAVIDELNÉ migrace mezi Afrikou a Evropou.

Úryvky z deklarace:

Cílem agendy pro udržitelný rozvoj do roku 2030 je podle bodu 10.7 Usnadnit řádnou, bezpečnou, pravidelnou a odpovědnou migraci a mobilitu lidí, včetně provádění plánované a dobře řízené migrační politiky.

Vezmeme-li na vědomí výše uvedený cíl 10.7 Agendy pro udržitelný rozvoj do roku 2030 (tzv. Agenda 2030), partneři Rabatského procesu uznávají, že je třeba podporovat a posilovat cestu k pravidelné migraci…

Partneři z Rabatského procesu ... Opakují jejich podporu principu nenavracení a souhlasí s tím, že upřednostňují jen dobrovolný návrat (migrantů)…

Ve svých intervencích (pozn. na podporu migrace) se budou partneři snažit zapojit všechny subjekty pod koordinací vnitrostátních orgánů  - regionální organizace, místní úřady, tradiční a obvyklé orgány, zástupce občanských společností (neziskovek) a migrujících a uprchlických komunit, sociálních partnerů, soukromého sektoru a médií a akademické obce (tzn. vysoké školy)…

Podepsal Metnar (ANO) za vládu ČR.

Zdroj: https://aeronet.cz/news/exkluzivne-cesky-preklad-plneho-znen...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Evropská komise žene Slovensko před Evropský soud, protože neumožňuje odmítnutým žadatelům o víza odvolání u soudu

17.5.18

Evropská unie:

Európska komisia sa dnes rozhodla postúpiť prípad Slovenska na Súdny dvor EÚ, pretože Slovensko neumožňuje žiadateľom o víza odvolať sa na súde proti rozhodnutiu o zamietnutí, zrušení alebo odvolaní víza.

Slovenské vnútroštátne právne predpisy v súčasnosti poskytujú len možnosť odvolať sa na mimosúdnych správnych orgánoch.

Zdroj: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-18-3724_sk.htm

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Z paslavistů jsou najednou extrémisté.Policie se samopaly u nich udělala razii.

17.5.18

Slovensko:

Příslušníci NAKA (Národní kriminální agentury) provedli počátkem května razii na odpůrce migrace na Slovensku.

Od ranních hodin prováděla policie tzv. zajišťovací úkony (7 domovních prohlídek a 12 prohlídek jiných prostor) v souvislosti s vyšetřováním a dokumentováním trestných činů extrémismu (výroba a rozšiřování extrmistických materiálů), přičemž zadržela 6 obviněných osob.

Útok represívních složek státu směřoval dvěma směry:

Proti členům a sympatizantům Lidové strany Naše Slovensko - policie dokonce vtrhla do kanceláře strany v Ružomberoku.

A proti panslavistům okolo Jakuba Škrabáka a hudební skupiny Reborn. Policisté mířili samopaly na provozovatele internetového obchodu Arkona,Tibora Eliota Rostasa, jeho manželku a nezletilé děti.

Vláda členské země EU a NATO vyslala represivní složky do boje proti staroslovanským kolovratům, Thorovu kladivu a Perunovým květům.

Mainstreamový novinář Púchovský, který spravuje facebook Policie SK, označil anonymní autory, nesouhlasící se zásahem, za "fašistickou lůzu" a vyhrožoval, že si policie zjistila jejich jména a jména jejich rodinných příslušníků a že mohou v brzké době očekávat návštěvu.

______
Dost přituhuje. Však oni nám ještě předvedou, jak vypadá korporátní fašismus.

Zdroj: https://slobodnyvyber.sk/aktualne-naka-zasahuje-proti-extrem...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Začíná si EU uvědomovat svou podřízenou roli vůči Americe?

17.5.18

Evropská unie:

Evropští lídři se sešli a pod vedením Tuska nadávali na Ameriku. Merkelová teď mluví s Putinem v Soči. Příští týden se mají sejít ve Vídni všichni s Rusama. Možná že je přestalo bavit být americkýma psíkama, možná že i Makron, kterého Trump tak ponížil se vzmužil a narostli mu koule? Evropa s Ruskem by mohli Americe klidně tykat a poslat jí domů.

Zdroj: http://www.dw.com/en/eus-donald-tusk-takes-aim-at-donald-tru...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Antiseptik

Komentářů: 3

 Článek v amerických novinách nabádá Ukrajinu, aby zničila krymský most

17.5.18

USA:

Článek v The Washington Examiner ponouká ukrajinské vedení, aby zaútočilo na nový krymský most otevřený ve středu. Nejlépe prý nízko letícími letadly, aby se vyhnula ruské protiletecké obraně.

Když to teď napsali, uvědomuji si, že ten most je opravdu zranitelný a je zřejmě jen otázkou času, než nějaký magor na něj zaútočí.

Kde je hranice ubohosti, podlosti a drzosti našich drahých amerických spojenců?

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/rusko-krym-most-casopis-washington-e...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Šándor: Není to boj dobra a zla. Skripal měl být mrtvý, britské verzi nevěřím

16.5.18

Česká republika:

Většina lidí to ví a teď už to tedy ví i Ti, kteří slepě věří v "Ruského strašáka".

Naše vláda v demisi v čele s obviněným Babišem evidentně nejprve koná a potom myslí. Řekla to Británie - tak to musí být pravda - hmm hezké. Asi stejná pravda, jako zmiňuje Šándor ve videu o neexistujících laboratořích na chemické zbraně v Iráku.

Ostatně pusťte si video a posuďte sami - garantuji vám, že budete velmi překvapeni stejně jako moderátor Štrunc, kterého Šándor svými názory evidentně dostal.

Zdroj: http://www.reflex.cz/clanek/video/87171/bezpecnostni-expert-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Irid

Komentářů: 2

 Metnar (ANO) tvrdě maká. Ministerstvo vnitra otevře centra pro integraci uprchlíků ve středních Čechách

15.5.18

Česká republika:

V některých středočeských městech budou povinně působit centra pro integraci cizinců ze třetích zemí. Ministerstvo vnitra už ve druhé polovině dubna vyhlásilo výzvu k podávání žádostí o podporu projektů z Národního azylového, migračního a integračního fondu.

Centrum bude povinně působit ve městech Benešov, Kladno, Kutná hora, Mladá Boleslav a Příbram,“ píše se ve výzvě.

______
Smlouvu o legálním přesunu "legálních" migrantů už podepsal, zbývá zřídit nová centra, kvůli zvýšenému přísunu afričanů do plánovaných lokalit.

Zdroj: http://domaci.eurozpravy.cz/verejna-sprava/222885-ve-stredni...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 3

 Rusko otevřelo 19km dlouhý most na Krym

15.5.18

Rusko:

Za necelé tři roky dokázali Rusové postavit 19km dlouhý most z Tamaňského poloostrova v ruském Krasnodarském kraji přes ostrov Tuzla, přes Kerčský průliv na krymský Kerčský poloostrov. Stavba byla prioritní, náklady na stavbu byly 228 miliard rublů (80 miliard korun).

Most je projektován na 40 tisíc automobilů a 47 vlakových souprav denně. Umožní zásobování poloostrova, které dosud bylo realizováno formou trajektů a letecky. Fašistická chunta na Ukrajině totiž přístup na poloostrov po pevnině odřízla.

Domnívám se, že stavba je slušný důkaz schopností ruských lidí a její otevření by si zasloužilo větší publicitu v médiích. Kupodivu ani ruský web Hlas Ruska se o ní nezmiňuje. Nač ta skromnost? 

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/rusko-krym-most-kercsky-pruliv-otevr...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 13

 Migranti si na černém trhu pořizují zbraně a začleňují se do gangů

15.5.18

Řecko:

Migranti, kteří se nemohou dostat z Řecka, se stále častěji stávají členy gangů.

Vůči policii jsou stále agresívnější a ohrožují i ostatní migranty.

Nejlépe vyzbrojené a nejatraktivnější pro nové členy jsou afghánské gangy.

Požadují 50 Eur od každého migranta, aby ho nechaly na pokoji. Pokud je jiné národnosti, cena se zvyšuje.

Mezi gangy Afghánců, Pákistánců, Palestinců a Alžířanů se často odehrávají potyčky, které mohou skončit i smrtí.

Situaci zhoršuje skutečnost, že se příliv migrantů v letošním roce prudce navyšuje.

Přecházejí Evros,hraniční řeku s Tureckem. Jen v dubnu jich přišly do Řecka cca 4.000.

______
EU zřejmě dává Turecku ty miliardy, aby mohlo naopak organizovat migrační proudy do EU.

Tlak se musí pěkně navyšovat, aby to se schválením Globálního kompaktu pro migraci najisto vyšlo. To pak budou kšefty. Banky, oligarchové, neziskovky, mezinárodní organizace - všichni budou vydělávat na přemísťování lidského materiálu.

Zdroj: http://fakty.interia.pl/swiat/news-grecja-migranci-kupuja-br...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Německá ministryně životního prostředí: Vypneme pouliční osvětlení - ohrožuje hmyz

15.5.18

Německo:

Každý den hosté německé kancléřky obohacují Němce o sexuální napadení, znásilnění, loupeže, vraždy a zabití.

Často se to odehrává pod rouškou tmy. To se především týká útoků na ženy a ženám je proto doporučováno vyhýbat se neosvětleným či málo osvětleným místům.

V této situaci přišla německá federální minystryně pro životní prostředí, Svenja Schulze, s úžasným nápadem:

"Je stále více světel, která svítí neustále. Nadměrné noční osvětlení ohrožuje hmyz. Proto mám na mysli: vypnout světla tam, kde nejsou potřeba, " prohlásila.

Neosvětlené ulice jsou však v migrační tsunami to, co Němci potřebují nejméně ze všeho.

Ohrožení hmyzu se sníží na úkor zvýšeného ohrožení Němců. Ale kdo by se zajímal o problémy původní populace?

V Agendě 2030 o ní není ani slovo.

Zdroj: http://www.pi-news.net/2018/05/spd-leuchte-will-nachts-wenig...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Okamura: Metnar (ANO) podepsal jménem Babišovy české vlády v africkém Maroku politickou deklaraci o podpoře zlegalizování migrace z Afriky

14.5.18

Česká republika:

Okamura:

"...V dokumentu, který ministr Metnar za hnutí ANO jménem ČR podepsal, je na celkem šesti z osmi stran textu vyjadřována podpora legální migraci z Afriky do Evropy.

Podle politického prohlášení účastníci této africké konference dokonce považují migraci za jeden ze zdrojů ekonomického rozvoje a růstu.

Účastníci konference – s výjimkou Maďarska – v prohlášení vyjadřují podporu dokumentu Agenda pro udržitelný rozvoj 2030 ...

Podle usnesení Valného shromáždění OSN o Agendě 2030 je nyní na půdě UNHCR připravován Globální kompakt pro migraci. ...

Podstatou Globálního kompaktu o migraci je nahrazení nelegální migrace přes hranice migrací legální.

Smluvní strany by se v Kompaktu měly zavázat k tomu, že odbourají překážky bránící v migraci nejen uprchlíkům postiženým válkou nebo politicky pronásledovaným, ale i ekonomickým migrantům. ...

Podle informací, které z jednání o Kompaktu unikly, by se signatářské státy v podstatě měly vzdát ochrany vlastních hranic a státní kontroly migrace ve prospěch Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR) a nevládních neziskových organizací, které se zabývají migrací. ..."

Zdroj: https://cs-cz.facebook.com/tomio.cz/videos/2014215925255879/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Překládače Google a Microsoft přestaly rozumět rusky, všimli jste si?

14.5.18

Neurčeno:

Není to tak dávno, snad dva měsíce zpátky, kdy překladače Google a Microsoftu odváděly docela dobrou práci, pokud šlo o překlady ruských stránek do češtiny.

Tak to už neplatí. Kvalita obou překládačů šla poslední dobou rapidně dolů, co se ruštiny týče. Výsledky jsou přímo strašné, výsledný text je prostě nesrozumitelný, místy proložen azbukou, to, co zbývá, nedává ani hlavu, ani patu.

Náhoda? Hm.

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Šlechtová (ANO) odvolala ředitele ústavu, který přiznal novičok

14.5.18

Česká republika:

Ministryně v demisi Karla Šlechtová odvolala ředitele Vojenského výzkumného ústavu Bohuslava Šafáře, který dodal Zemanovi informaci, že v ČR novičok vyráběl. Šlechtová neuvedla žádný důvod pro své rozhodnutí.

____
Tak tak. To by tak hrálo, aby se lidem říkala pravda. Ovšem ubohost, trapnost, malost a lokajství z toho přímo číší. Ta chátra je stále zoufalejší úměrně s tím, jak se jejich lži bortí. Přečtěte si diskuzi za článkem. Lidi to vědí.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/471984-slechtova-odvolala-sefa...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Amerika otevřela ambasádu v Jeruzalémě, židé při té příležitosti zabili 45 55 Palestinců

14.5.18

Izrael:

Trump nechal otevřít ambasádu v Jeruzalémě, důležitém palestinském městě, jehož polovinu okupují židé a brousí si zuby i na zbytek posvátného města. Palestincům se to pochopitelně nelíbí, na linii (nechci to nazývat hranicí) pásma Gazy a ne-státu Izrael dochází k nepokojům, Palestinci házejí kameny a okupanti odpovídají ostrou střelbou.

Je to podle biblického po židovsku upraveného "kdo do tebe kamenem, ty do něho samopalem".

Dosud pobili 45 55 Palestinců, v jejichž žilách koluje krev s geny biblických Židů.

Žádný stát ani soudce tyto vraždy neodsoudil.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/izrael-usa-palestina-jeruzalem-ambas...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Podlost a licoměrnost iDnes nemá hranic

13.5.18

Česká republika:

V článku Francie nese veškerou zodpovědnost za útok v Paříži, prohlásil Kadyrov napsali:

Veškerá zodpovědnost za sobotní útok, při němž muž v centru Paříže zabil jednoho člověka a čtyři další zranil, nese Francie. Řekl to Ramzan Kadyrov, vůdce autonomního Čečenska, ve kterém se útočník v listopadu 1997 narodil.

To je zatím celkem neutrální prohlášení, pak se ale dále v textu dočteme:

Ramzan Kadyrov, chráněnec ruského prezidenta Vladimira Putina, vládne Čečensku pevnou rukou od roku 2007.

Co tím autoři naznačují? Že Putin je nějak zodpovědný za útok v Paříži? Proč ta zlovolná poznámka? Fuj, hnus!

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/ramzan-kadyrov-utok-v-parizi-di5-/za...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Nejsou důkazy: Evropské věznice propustí 200 radikálních islamistů

13.5.18

Evropská unie:

Během příštích dvou let opustí evropské věznice desítky lidí odsouzených za terorismus, informovala dnes agentura AP. Půjde o více než 200 osob, které z velké části vytvořily první vlnu islámských bojovníků, jež proudila do Sýrie a Iráku za snem o vytvoření islámského chalífátu, který teprve vznikal.

_______
A jedeme dál močálem černým kolem bílých skal. Dokud ty zrůdy v čele států nevypráskame bičem, nic se nezmění.

Zdroj: https://www.expres.cz/islamiste-terorismus-veznice-vezeni-pr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Česko zablokovalo prohlášení EU k přesunu ambasády USA do Jeruzaléma

12.5.18

Česká republika:

Česká republika, Maďarsko a Rumunsko zablokovaly v minulých dnech přípravu společného prohlášení 28 zemí EU, které mělo být kritické k nadcházejícímu stěhovaní amerického velvyslanectví do Jeruzaléma.

______
Jj. Když jde o Dublin IV nebo jakoukoliv jinou sprosťárnu namířenou proti národu, tak to ČR v EU ani nehlesne. Nebo hlesne napůl a nevýrazně. Zato když jde o podporu hloupého a  nezakonného aktu USA, který jen vyvolá další zlou krev, tak to má česká diplomacie koule. Tragické. A v diskuzi za článkem tomu hlupáci ještě tleskají.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/ceska-republika-madarsko-a-rumunsko-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Švédové vydali vzdělávací sexuální filmy pro migranty

10.5.18

Švédsko:

Celkově Švédské sdružení pro sexuální výchovu (RFSU) vydalo jedenáct filmů, které jsou přeloženy do 14 různých jazyků.

Ministr sociálních věcí Annika Strandhelle ve čtvrtek oznámila, že projekt obdrží dodatečné 3,7 milionu korun (416 000 dolarů) formou financování.

Zdroj: https://www.pravda.ru/news/health/10-05-2018/1383609-0/?utm_...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a ignorek

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

42

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 92 čtenářů částkou 12 729 korun, což je 42 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

A je to zpátky: Paříž a Řím tlačí na rozdělování migrantů. Neposlušné země chtějí pokutovat20.09.19 17:39 Evropská unie 1

Kanadský premiér má problém: Před 20 lety šel na karneval za Araba19.09.19 10:14 Kanada 4

Školy v Británii mají problém s babochlapy na záchodech19.09.19 00:28 Británie 4

Další kulturní obohacení pro Itálii: Okupant v Miláně bodl nůžkami vojáka do krku, křičel Alláhu akbar17.09.19 18:43 Itálie 1

Japonsko chce vypustit radioaktivní vodu z Fukušimy do moře15.09.19 21:40 Japonsko 7

Istanbulské ideologické zlo15.09.19 21:37 Česká republika 1

Akademik Ferák: Exodus moderného človeka z Afriky13.09.19 04:56 Slovensko 3

Další kulturní obohacení v Itálii. Italové budou Salviního ještě prstíčkem vyhrabávat z politického hrobu12.09.19 23:54 Itálie 5

Mrtvé včely kolem vysílače 5G12.09.19 12:59 USA 7

Případ Mazurek: Občan podal "sebeudání"11.09.19 21:11 Slovensko 3

Proruský žoldák? Co to je?11.09.19 19:08 Česká republika 5

Zeman v Srbsku: „Mám rád Srbko a srbský národ a nemám rád Kosovo“ 11.09.19 17:09 Česká republika 7

Praha - černých dealerů drog město zaslíbené...11.09.19 10:18 Česká republika 2

Jourová je místopředsedkyní Evropské komise. Dohlédne také na dezinformace10.09.19 16:27 Evropská unie 6

Hamáček šílí. Chce, aby ženy nemusely přechylovat příjmení09.09.19 15:55 Česká republika 6

Pelikán vydáním Nikulina nespáchal trestný čin. Jednal správně, řekl žalobce07.09.19 22:08 Česká republika 5

Poslance Mazureka se zastal Fico - a vyšetřuje ho policie též!06.09.19 21:38 Slovensko 5

Nová studie o příčinách pádu WTC705.09.19 15:32 USA 5

Diversita = bílá genocida05.09.19 10:42 Neurčeno 9

Z dění ve Středozemním moři (videa)05.09.19 08:04 Itálie 0

Měnové kurzy

USD
23,51 Kč
Euro
25,86 Kč
Libra
29,36 Kč
Kanadský dolar
17,72 Kč
Australský dolar
15,91 Kč
Švýcarský frank
23,67 Kč
100 japonských jenů
21,78 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,95 Kč
100 rublů
36,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
35 317,45 Kč
1 unce stříbra
418,08 Kč
Bitcoin
239 312,28 Kč

Poslední aktualizace: 20.9.2019 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 34 549 323