Ve zkratce

Stránka:

 Dostali jsme odklad. Vlastně je to čistý zázrak

29.1.18

Česká republika:

Útok byl všeobecný, komplexní a vlastně úspěšný. V kontejneru zmizel prakticky celý rezervoár hlasů, které má Pátá kolona pro převrat k dispozici.

Víc už jich není, což je jedno z důležitých poučení pro budoucí zápasy.

Fantaskně působila bezradnost, s níž na porážku v prvních několika hodinách ČT (ne)reagovala. V podstatě pouze opakovali první tiskovku Miloše Zemana a kyselé Drahošovo „Jedeme dál!“.

Kavčí hory prostě vůbec nebyly připraveny na Zemanovo vítězství.

Proč přišlo ke druhému kolu o půl miliónu lidí více? Proč dostal prezident Zeman o více než tři čtvrtě miliónu hlasů než v roce 2013?

Proč nestačilo, že do Kontejneru vybrali ještě víc, než dostal Zeman v první přímé volbě?

Dokonce i v Praze volilo Miloše Zemana více než třicet procent lidí.

Zásadně pomohla severní, ale také jižní Morava, část severních Čech.

Skvělé bylo Olomoucko, ač se je (marně) snažil ovlivnit sídelní biskup Jan Graubner (O několika dalších biskupech jako Holub, Malý a spol. raději neztrácet řeč.).

Ale v podstatě všude, kde se zvedla volební účast – zvláště ve velkých městech, baštách Kavárny – to současně znamenalo zeslabení přílivu hlasů do Kontejneru. Zázrak.

Zdroj: http://www.protiproud.cz/politika/3597-cisty-zazrak-dosud-ne...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Skutečný důvod proč Drahoš nosí brýle

29.1.18

Česká republika:

Zdroj: http://www.protiproud.cz/images/textiky/dr.jpg

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Diskriminace v počítačových hrách a nějvětších korporací světa IT

29.1.18

Neurčeno:

Dobrý den spoluobčané,

rád bych Vám zprostředkoval situaci z prostředí IT, která je v aktuální době, kdy IT technologie jsou všudypřítomné, nedílnou součástí našeho světa. K tomu slouží následující dva odkazy, které jsem obdržel.

Česká hra Kingdom míří na světový trh, ten jí ale dál vyčítá chybějící černochy

Bývalý zaměstnanec žaluje Google: firma prý diskriminuje bělochy a konzervativce

Klasifikace: polit.korekt,technika,pravo Zprávu vložil/a SteveD

Komentářů: 2

 Unikli jsme o fous. Kavárna už měla připravený politicko-podnikatelský plán a Drahoš měl být jeho nosičem

28.1.18

Česká republika:

Weiss (Echo24.cz) o Drahošovi:

„Velkou roli v jeho kandidatuře hrála podpora velkých podnikatelských skupin.

Máme-li věřit některým informacím, bylo to dokonce tak, že zde byl nejprve politicko-podnikatelský plán, tým, a hledal se nosič (což nevylučuje Drahošovu vlastní ambicióznost).“

______
Ano, na migraci se dá jistě hodně vydělat. Vždyť sama Evropská komise ve své tiskové zprávě vyzývá podnikatele a neziskovky, aby se připojili k přesídlování migrantů z Afriky:

"Komise vyčlenila na podporu úsilí členských států v oblasti přesídlování 500 milionů eur.

... je nutné klást větší důraz na přesídlování zranitelných osob ze severní Afriky a z Afrického rohu, zejména z Libye, Egypta, Nigeru, Súdánu, Čadu a Etiopie. ...

Kromě toho Komise vyzývá členské státy, aby zřídily programy soukromého sponzorování, jež umožní soukromým skupinám nebo organizacím občanské společnosti organizovat a financovat přesídlování v souladu s vnitrostátními právními předpisy. Za tímto účelem Komise vyzvala úřad EASO, aby se zainteresovanými členskými státy koordinoval pilotní projekt týkající se systémů soukromého sponzorování.

Aby se nelegální toky migrace přeměnily v ekonomickou migraci do členských států EU ... navrhuje Komise koordinovat a finančně podpořit pilotní projekty s třetími zeměmi v oblasti legální migrace."

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Novinar-ma-poz...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Senátor (za TOP09/STAN)/STB agent Plavec Jaromír Štětina: Český národ má poškozený genofond

28.1.18

Česká republika:

Štětina:

„Bolševici, přes padesát let se s vámi peru. Hodně bitev jsem s vámi prohrál. Poslední z nich je dnešní vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách. Přijdou opět vaše lži, pomluvy, vyhrůžky, oportunismus a podvody, váš výsměch. Nebojím se jich.“

„Ruské prezidentské volby dopadnou podobně, zvítězí Putin, Zemanův favorit. Genofond ruského národa je poškozen silněji než genofond národa českého. Úcta Rusům, kteří se pseudodemokracii dokážou postavit."

Přiznal, že byl agentem STB, ale jen prý proto, aby ochránil rodinu a odboj.

S komunistickým režimem bojoval tak, že STB udal jména svých kolegů Ždánka, Šouty, Košútové, Veberové, Neumannové, Značkovské a Smrčinové, kteří šířili Chartu.

Ve svém životopise napsal:

"Jsem stoupencem socialistického uspořádání společnosti. Zastávám zásadu nutnosti diktatury proletariátu v prvním období socialistické revoluce.

Silná komunistická strana, budovaná na principech vědy a morálně historických kritérií je podle mne jediná síla, která může změnit společnost v současném třídně a ekonomicky rozděleném světě ..."

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesky-narod-ma...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 EU otevře hranice pro miliony nových uprchlíků

27.1.18

Evropská unie:

EVROPSKÝ parlament schválil dne 16. ledna Usnesení "o ženách, rovnosti žen a mužů a spravedlnosti v oblasti klimatu", ano čtete dobře: KLIMATICKÉ SPRAVEDLNOSTI!!!

Usnesení prezentovala levicová švédská poslankyně Linnéa Engström.

S odsouhlasením tohoto dokumentu evropský parlament vyzývá Komisi a evropské státy, aby se ,,podílely na Globálním paktu pro bezpečnou, spořádanou a pravidelnou migraci", aby se mohla "ochránit klimatická spravedlnost uznáním změny klimatu jako migračního motoru".

Pokud se členské státy k OSN Globálnímu kompaktu pro migraci přidají, budou muset otevřít dokořán EVROPSKÉ hranice kromě jiného i každému, kdo bude tvrdit, že byl nucen utéct z vlastní země kvůli nepříznivému klimatu.

Pro výzvu hlasovalo i italské Hnutí pěti hvězd.

Salvini z Ligy severu k tomu podotkl:

„Co to je klimatický uprchlík?? Kam utíká? Jestliže je někomu v zimních měsících zima a v létě teplo tak migruje? Buďme vážní ... Dost, máme jich již přespříliš."

_______
Členské země Evropské unie jsou okupovány bandou, která je spojena s islamizovanou OSN. Za daně evropských poplatníků realizuje tato banda své cíle. Hlavním z cílů je zničit národní státy - v předstihu ty evropské.

Zdroj: http://www.euportal.cz/Articles/18535-tak-uz-je-to-tady-eu-o...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Miloš Zeman je i nadále naším prezidentem

27.1.18

Česká republika:

V prezidentských volbách 2018 zvítězil Miloš Zeman.

Zeman : Drahoš

51,37   : 48,62

Bylo to o ještě menší fous než se Schwarzenbergem - cca o 150.000 hlasů.

Optimistickou zprávou je, že Miloše Zemana volilo 2.853.390 lidí - tedy více lidí než před pěti lety (2.717.405) - a to přes neuvěřitelnou propagandu a přes obrovský převis finanční podpory na straně protikandidáta.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/461727-on-line-zeman-obhajil-b...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 9

 Drahoš okopíroval průmyslově chráněný vzor firmy Radan a pokusil se jej prohlásit za svůj

27.1.18

Česká republika:

Doc. Dr. Ing. Jan Kyncl (autor přednáší elektrotepelnou techniku na ČVUT FEL v Praze):

" ... Je pravda, že se prof. Drahoš pokusil do vývoje technologie vstoupit, tenkrát jsem se ostatně o jeho existenci dozvěděl.

Při schůzce, na které se rozhodovalo o technologii sušení, si nám postězoval pracovník firmy Radan, s.r.o., že prof. Drahoš okopíroval jejich průmyslově chráněný vzor mikrovlnné sušičky a pokusil se ji prohlásit za svoji mikrovlnnou sušičku určenou speciálně na sušení knih. ...

Myslel jsem, že tehdejší pokus prof. Drahoše vmísit se do našeho týmu (přičemž problematice elektrotepelné techniky evidentně dostatečně nerozumí) byl ojedinělý exces.

Nyní však po publikování jeho lží a nařčení začínám nabývat dojmu, že takové postupy byly podstatou jeho publikačních úspěchů."

Zdroj: https://romanpapez.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=645912

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Bratrsvo kočičí pracky v Plzni - mítink Drahošovců

27.1.18

Česká republika:

Určitě si přečtěte a pokuste se nezvracet. Kdo si myslel, že to házení špíny už nemůže být horší, mýlil se.

Je vidět, že tyto volby jsou velmi významné.

Pro osvěžení paměti:

Miloš Zeman:

  • Po maturitě nebyl z politických důvodů přijat na VŠ, po čtyřech letech začal dálkově studovat VŠE,
  • v období Pražského jara vstoupil do Dubčekovy komunistické strany, po srpnové okupaci z ní byl vyloučen pro ostrou kritiku normalizačního režimu,
  • 14 let pracoval v podniku Sportpropag v oddělení komplexního modelování - to bylo roku 1984 zrušeno pro kritické studie vývoje tehdejší společnosti,
  • poté byl až do roku 1989 zaměstnán v podniku Agrodat, kde se zabýval simulačními modely zemědělských systémů - odtud byl prouštěn za článek, který kritizoval komunistický režim,
  • 17. listopadu 1989 a v následujících dnech se zúčastnil pražských demonstrací, měl projev na Letenské pláni, později se zapojil do Občanského fóra.

Jiří Drahoš:

  • Po roce 68 - tedy v normalizaci - bez problému vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou a započal vědeckou kariéru,
  • v letech 1985–1986 byl na studijním pobytu na Univerzitě v Hannoveru ve Spolkové republice Německo,
  • v lednu roku 1989 mu byl umožněn půlroční pobyt na Universitě v Sao Paulu.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Neuveritelny-m...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Drahoš spolu s Organizací islámské spolupráce (OIC) organizoval konferenci o interkulturním dialogu - OIC nenávidí Zemana

26.1.18

Česká republika:

A nitky se sbíhají.

Drahoš má kontakt na Organizaci islámské spolupráce, která má v OSN hlasovací většinu.

Za jeho vedení uspořádala Akademie věd spolu s OIC konferenci Překonávání globálních hrozeb: Posilování interkulturního dialogu, stability a míru.

OIC je bezpochyby součástí islamizovaného bloku OSN/EU, který spouští masovou řízenou migraci většinově islámských migrantů do EU.

Copak za to nemuslimští politici OSN/EU mají příslíbeno?

V roce 2005 si OIC vytyčila za cíl dosáhnout kriminalizace "urážek" islámu. Tedy spolu se vstřícnými politiky v OSN globálně nastolit tu část práva šaría, která zakazuje kritizovat islám.

Proto jsme si v roce 2017 mohli poslechnout šéfa OSN, Antonia Guterrese, jak v Saúdské Arábii prohlašuje, že za terorismus může islamofobie, aniž by Saúdské Arábii vytkl porušování lidských práv.

V jiném proslovu Guterres tvrdí, že rasismus, xenofobie a islamofobie otravují společnost a že se tomu musí členské státy OSN rázně postavit.

Výroční zpráva OIC o islamofobii 2015 uvádí na prvním místě mezi největšími problémy pro islámský svět výroky českého prezidenta Miloše Zemana a až na druhém místě teroristický útok na redakci Charlie Hebdo.

Zeman leží OIC opravdu v žaludku - viz zde.

Zdroj: http://svobodnenoviny.eu/jiri-drahos-a-organizace-islamske-s...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Čtyři migranti bijí za bílého dne muže v parku - kvůli mobilu

26.1.18

Itálie:

Toto se stane, když jdete za bílého dne přes park Via Statilia v Římě.

Na videu v odkaze jsou natočeni čtyři migranti, jak bijí a kopou muže, který leží na zemi. Chtějí mu ukrást mobil.

Zdroj: https://twitter.com/OnlineMagazin/status/956125947228573698

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Německo svou politiku k migrantům nezmění, trvá dál na solidárním rozdělení

26.1.18

Německo:

Německo nemění svůj dosavadní postoj k migraci, solidární rozdělení běženců je nadále ústřední součástí azylové politiky.

Uvedl to mluvčí ministerstva vnitra Johannes Dimroth.

Opravil tak čtvrteční vyjádření svého šéfa Thomase de Maiziéra, že je vláda připravena prozatím ukončit diskusi o rovnoměrnějším přerozdělování uprchlíků.

Čtvrteční prohlášení de Maiziéra přivítal český premiér v demisi Andrej Babiš, naopak eurokomisař pro vnitro Dimitris Avramopulos se vůči němu ohradil.

Upozornil, že postoj Evropské komise se nemění. Není přijatelné, aby některé státy odmítaly akceptovat uprchlíky, podotkl.

________
To tu včerejší kachnu vypustili kvůli našim volbám? Jo, Babiši, uč se. To co řeknou Němci ve čtvrtek, v pátek už nemusí platit.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/nemecko-prerozdelovani-migranti-poli...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 9

 Platná Ženevská dohoda o uprchlících nezmiňuje žádné slučování rodin

26.1.18

Evropská unie:

Na základě jakého mezinárodního zákona probíhá v EU šílené slučování rodin u migrantů z Afriky a Středního východu?

Toto slučování mnohonásobí počty migrantů v EU.

Dosud platný mezinárodní zákon o ochraně uprchlíků "Úmluva o právním postavení uprchlíků" žádné slučování rodin nezmiňuje.

A rovněž nezmiňuje žádné "zranitelné" osoby, které je třeba z důvodu ochrany z rozvojových zemí do EU přemisťovat.

Nejspíše si tato ustanovení upekla banda islamizované OSN/EU jen pro chudáky "pokusné" členské státy EU, aby jejich islamizace pokračovala co nejrychleji.

A teprve v tomto roce chce tato ustanovení včlenit do nového Globálního zákona pro migraci.

Sami se můžete přesvědčit v dosud platné "Úmluvě o právním postavení uprchlíků" v odkazu.

Zdroj: https://www.osn.cz/wp-content/uploads/2015/03/uprchlici.pdf

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Hrdinové z bojů proti Hitlerovi, nositelé nejvyšších vyznamenání, rázně vstoupili do boje o Hrad: Zeman se obětuje pro národ!

26.1.18

Česká republika:

Váleční veteráni, hrdinové druhé světové války, nositelé nejvyšších státních vyznamenání, podporují v boji o Hrad současného prezidenta Miloše Zemana.

Generálmajor Emil Boček, brigádní generál Václav Kuchynka, brigádní generál Pavel Vranský a podplukovník Tichomir Mirkovič ve společném provolání vyzvali občany, aby volili právě Zemana.

„Má rád svůj národ a je ochoten se obětovat,“ uvedli.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/EXKLUZIVNE-Hrd...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Strana Svobodných odhazuje masku: Volte Drahoše!

26.1.18

Česká republika:

"... V nadcházejícím druhém kole neexistuje pro Svobodné ideální volba, existuje však možnost volit s nadějí, že se nepřijatelný stav změní.

Členové Republikového předsednictva vědí před volbou s jistotou jedno: hlas ani jednoho z nich Miloš Zeman nezíská."

Zdroj: https://www.svobodni.cz/clanky/milos-zeman-inventura-kroku/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Zprávy ze Švédska, které se jinde nedočtete

26.1.18

Švédsko:

Otevřený dopis Češky, Lucia Svoboda, která ve Švédsku žila od svých 4 let:

Lucia píše, že její matka stále bydlí v Hagsätra a že cítí nervozitu, když jí má navštívit autem v oblasti, kde mládež z nudy pálí auta.

Podotýká, že má čtyři dcery a tak je pro ně daleko bezpečnější žít v Čechách, protože švédská škola již není bezpečné místo.

„Smutné, nikdy bych nevěřila, že se zdravotní péče, vzdělání, možnosti pracovat a bydlet propadnou tak hluboko.

Nemyslela jsem si, že se budu bát procházet po ulicích mého dětství nebo mít obavy o svou rodinu.

Švédové, co vždy z humanitárních důvodů chtěli zachraňovat svět, pojednou mají problémy třetího světa v samém základu společnosti. ...“

O Švédech:

"Chápou, že lidé ... budou bez péče, domova, slušného vzdělaní, bezpečnosti, svobodného slova, ví tito lidé, že za chvíli nebudou peníze na sociální vymoženosti, které jsou základem společnosti?

Ví, tito lidé, že mají právo žádat změnu? Ví tito lidé, že každá společnost musí mít pravidla, jinak se rozpadne?

Jsem smutná z toho, že Švédsko, které mě zachránilo, když jsem byla dítě, se najednou potápí.“

Zdroj: http://www.eportal.cz/Articles/9755-pekelne-zpravy-ze-svedsk...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Debata Zeman x Drahoš v ČT

25.1.18

Česká republika:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=JNrTeIolTBk

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Symbolika ve studiu ČT při prezidentské debatě

25.1.18

Česká republika:

Přišlo emailem od jednoho čtenáře:

Nebudu rozebírat obsah předvolební debaty obou prezidentských kandidátů v České televizi. Spíše poukážu na pozadí a symboličnost zvolených prostor, kde se konala. Z přiloženého obrázku je patrné, že diskuze probíhala pod schodištěm stylizovaném ve tvaru pyramidy. Na vrcholu pyramidy svítí jako vševidoucí oko jasné světlo a k jejímu vrcholu vedou dvě nezávislá schodiště na jejichž úpatí sedí bez rozdílu oba dva kandidáti. Mezi nimi přesně mezi dvěma sloupy symbolizující vstup do zednářského chrámu sedí moderátorka, která dává slovo oběma stranám schodiště a de facto tak ovlivňuje výsledek voleb.

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Drahošová v tom udělala jasno: Jsme havloidi, sluníčkáři a pravdoláskaři. A kdo je proti, je nejspíš lež a nenávist

25.1.18

Česká republika:

Drahošová řekla, že se v kampani setkává s velkou nenávistí mezi lidmi.

Podle svých slov už raději ani nečte facebookové příspěvky, které se objevují na profilu jejího muže.

Drahošová se v současné době stále setkává s občany, Aktuálně.cz její slova zachytilo na besedě v pražském domově pro seniory.

Podle jejích slov v posledních třech letech také vzrostla averze vůči bývalému českému prezidentovi Václavu Havlovi a jeho odkazu.

Slýchává prý označení „havloidi, sluníčkáři a pravdoláskaři“. Ona sama prý nerozumí oponentům, kteří se tomuto pojmenování vysmívají a kritizují ho. „To jsou pro lež a nenávist?” ptá se.

Sama jednoznačně říká: "My jsme havloidi, sluníčkáři a pravdoláskaři."

______
Jde mi to otevřít jen v archívu - možná Parlamentní listy dostaly za uši.

Zdroj: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:smQ9UKy...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 111 čtenářů částkou 17 636 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

"Pane vrchní, jedno kafe!"

Tak tuhle větu teď stejně nemáte kde vyslovit. Podpořte raději tento web, který se vás snaží informovat otevřeně a bez politické korektnosti a je nezávislý od tlaků různých zájmových skupin. A dejte si rovnou symbolicky kávy dvě.
Děkujeme za pomoc.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 1

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 3

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,07 Kč
Euro
27,27 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,50 Kč
Australský dolar
16,45 Kč
Švýcarský frank
25,44 Kč
100 japonských jenů
22,02 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,49 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,19 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 010,61 Kč
1 unce stříbra
564,86 Kč
Bitcoin
303 003,88 Kč

Poslední aktualizace: 27.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 313 142