Ve zkratce

Stránka:

 Fischer naštval větou o homosexuálech. Bylo to nešťastné, omlouvá se

17.12.17

Česká republika:

Prezidentský kandidát Pavel Fischer zřejmě nechtíc narušil poklidný ráz prezidentských kampaní. To když při debatě v Blansku řekl, že do funkce ústavního soudce by nejmenoval homosexuála či pedofila. Kvůli naštvaným reakcím se v sobotu omlouval.

______
Tak tak. Roztrhat si roucho, sypat si popel na hlavu a kát se. To je přesně to, co dělá "chlap" bez koulí. Ale je pozdě, Fischere. Tohle ti už nikdo neodpáře. Ačkoliv - mezi námi - měl jsi výjimečně pravdu.

Zdroj: https://volby.idnes.cz/fischer-kandidat-prezident-ustavni-so...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 V Praze se koná setkání představitelů evropských protiimigračních stran

16.12.17

Česká republika:

Tomio Okamura uspořádál v těchto dnech v Praze setkání představitelů evropských protiimigračních stran. Pozvání přijala mezi jinými francouzská politička Le Penová a nizozemský Geert Wilders, oba jsou známí svým vlasteneckým cítěním a odporem vůči africkým okupantům.

iDnes se tomu věnuje ve dvou článcích. A hádejte co. Nikde jsem si nepřečetl, o čem zúčastněné strany rokují, žádný novinář účastníky nevyzpovídal. Zato jsem se dvakrát (zde a zde) dozvěděl, že proti setkání protestuje hrstka pomatenců a smažek v počtu 200 kusů. iDnes pořídila z demonstrace rozsáhlou fotoreportáž naprosto neúměrnou jejich významu. Lidovky šly ještě dál a svůj článek nazvaly ‚Rej extremistů.‘ Sjezd evropské ultrapravice do Prahy nepatří, míní politici. A cože to jsou za politici? Tak například jsme se dozvěděli, že Daniel Herman ráno na svůj twitter napsal, že se Praha nesmí stát rejdištěm různých protidemokratických sil světa. Dále se k tomu vyjádřil předseda TOP 09, Jiří Pospíšil a pak ještě přizvali  experta na zahraničí, Mikuláše Peksu od Pirátů. Fakt dobrý a reprezentativní vzorek. smile

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/demonstrace-okamura-le-pen-wilders-u...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Poslední Rakušané

15.12.17

Rakousko:

Přečtěte si (ve strokjovém překladu Google) šílený článek Poslední Rakušané (Die letzten Österreicher). Kdo umí německy, může číst originál.

Je to děsivé čtení.

Zdroj: https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Tato dětská kniha se vážně prodává: Santa Claus je černý gay a má manžela bělocha.

15.12.17

Neurčeno:

Agentura Hate Free představila novou knížku. Na pultech ochodů si zájemci mohou prohlédnout Santova manžela. Slyšíte dobře. V knížce se dočtete, že Santa Claus je ve skutečnosti homosexuál černé barvy pleti a má manžela Clause, který je běloch. Zatímco jeden rozváží dárky, druhý v tu chvíli odpočívá doma u krbu a popíjí kakao.

________
Nejstrašnější je, jaké škody tyhle zrůdnosti napáchají na těch nejmenších, ce se nemohou bránit.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Tato-dets...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Rambové provokují v Sýrii, iDnes mlží, jaká je pravda?

15.12.17

Sýrie:

Dvě americká stíhací letadla F-22 Raptor podílející se na bojích v Sýrii na sebe musela světlicemi upozornit piloty dvou ruských letadel Su-25, aby předešla kolizi ve vzduchu. Oznámil to mluvčí Pentagonu Eric Pahon. Američané podle Pahona ve středu poskytovali letecké krytí svým spojencům, kteří bojují proti radikálům na zemi v syrském pohraničí u Búkamálu. Incident, kdy hrozila srážka, trval údajně 40 minut a koalice, v níž americké stroje létají, kontaktovala Rusy dohodnutým komunikačním kanálem, aby se zabránilo špatnému propočtu letu, píše iDnes.

V diskuzi za článkem je pak tento příspěvek, který mi připadá mnohem pravděpodobnější:

Už jsem se bál, že se tato americká pohádka na idnes neobjeví.

Ted realita jak jí popsali arabské TV a komentovala ruská strana. Ruské SU-25 plnili bojový úkol spočívající v bombardování prioritního cíle IS na území Sýre a americké F-22 se jim v tom pokoušeli bránit tím, že překáželi v dráze letu.

Ruský generál následně přímo uvedl, že USA bránili IS. To podstatné je, že arabské TV uvedli záznam komunikace ruských pilotů a ty přímo hlásili vidíme americké F-22 simulující vzdušný boj a odpalující infračervené nástrahy, překáží nám v plnění úkolů, na volání nereagují, žádáme o vzdušnou podporu.. načež do sektoru přiletěla dvojce ruských stíhaček SU-35S a americké F-22 zdrhli do Iráku.

Jinak řečeno USA opět narušila vzdušný prostor Sýre a opět kryla své uřezávače hlav na zemi. F-22 se vytahovala nad bitevníky SU-25, ale s SU-35S se už měřit nechtěli.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/rusko-amerika-syrie-f-22-072-/zahran...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Konšpirácie na vzostupe. Experti dvíhajú varovný prst

14.12.17

Slovensko:

"Mimovládna organizácia GLOBSEC Policy Institute v novembri položila viac ako tisícke respondentov otázku, či považujú za pravdivý výrok, že „tajné spolky či skupiny riadia dianie na svete a usilujú sa o vytvorenie totalitnej svetovlády“. Výsledky sú alarmujúce – konšpirácii verí až 52,5 percenta opýtaných, oproti podobnému zisťovaniu z apríla tohto roka ide až o 12-percentný nárast. Situácia je najhoršia u staršej generácie, v skupine opýtaných vo veku 55 až 64 rokov odpovedalo na otázku kladne až 59 percent." ( zdroj )

"Prieskum SAV ukázal, že ľudia neveria tradičným médiám. Takmer 40 percent respondentov všetkých vekových kategórií deklarovalo, že celkom alebo čiastočne nedôveruje tradičným médiám a, naopak, 45 percent respondentov o sebe vyhlásilo, že radi sledujú alternatívne médiá" ( zdroj )

Oba články sa ďalej venovali téme mladej generácie, kde skonštatovali:

1) mladá generácia sa nezaujíma o politiku, žije iba vo svete tém Facebooku

2) s potešením konštatujú, že na rozdiel od strednej a staršej generácie, mladá generácia neverí konšpiračným teóriam (iba 28% tínedžerov verí v existenciu skrytej svetovej vlády). Vidia v tom výsledok svojich "vzdelávacích" kampaní smerovaných na mládež.

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 5

 Ani kluk, ani holka. Zpěvačka Pink vychovává dceru bezpohlavně. Není jediná!

13.12.17

Neurčeno:

Legendární zpěvačka má kariéru delší než dvě desetiletí. Stejně tak dlouho šokuje svými liberálními názory. I proto se zřejmě rozhodla, že své dvě děti – šestiletou dceru Willow a jedenáctiměsíčního syna Jamesona – bude vychovávat jako genderově neutrální. V rozhovoru pro Cosmopolitan i Sunday People uvedla, že to nechá na nich, kým se cítí být.

________
Kde je hranice tuposti? Jak je možné, že někdo takhle může ubližovat vlastním dětem a nic se nestane? Nejsem pro odebírání dětí státem, ale jsou výjimky, kdy by to být mělo, protože mrzačí trvale dětskou duši. Jak budou tihle hermafroditi až dospějí, balit svoje protějšky, čím jim budou imponovat?

Zdroj: http://supermamy.maminka.cz/clanek/pro-zeny-super-mamy-vycho...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 11

 'Stáli jsme tam a brečeli.' Dokumentaristé natočili hlady umírajícího ledního medvěda, důsledek oteplování

13.12.17

Neurčeno:

Video ze severní Kanady, které obletělo internet, není pro citlivé povahy. Zobrazuje totiž vyhublého ledního medvěda, který z posledních sil zvedá tlapy v marné snaze najít potravu. Hlady podle dokumentaristů, kteří na něj narazili, zřejmě zemřel do několika hodin od natáčení. Prý ho nemohli zachránit - zapřeli tedy sebe sama a rozhodli se zdokumentovat jeho utrpení, aby přinesli svědectví o daleko větším problému. Hladovění ledních medvědů je totiž podle expertů přímým důsledkem globálního oteplování.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/stali-jsme-tam-a-breceli-dokumentaris...

Klasifikace: zvirata Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Ďalšia perla z Bruselu: Zákaz otvárania okien? Od roku 2020 vstúpi na Slovensku do platnosti nová smernica EÚ

13.12.17

Evropská unie:

Vetranie cez otvorené okná a čerstvý vzduch v príbytku má byť od roku 2020 už minulosťou. Bruselskí byrokrati totiž prišli opäť so “skvelou” novinkou. Ľudia v novopostavených príbytkoch už nebudú môcť vetrať cez otvorené okná. Vetranie domácnosti sa bude odohrávať cez tzv. rekuperáciu.

Povinné vetranie tzv. rekuperáciou, znamená ,že nebude možné v budove vetrať cez okno, ale iba pomocou vzduchotechniky. Ide o smernicu EÚ z roku 2010, ktorú postupne jednotlivé krajiny zavádzajú do praxe. Česká republika sa poponáhľala, tam to už funguje. Na Slovensku bude platiť od roku 2020.

V praxi môže dané riešenie zvýšiť riziko ochorení dýchacích ciest. V potrubiach rekuperačných jednotiek sa usádzajú mikroorganizmy, ktoré sa dostávajú následne s “čerstvým” vzduchom do interiéru.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/dalsia-perla-z-bruselu-zakaz-otv...

Klasifikace: politika,ekonomika,ekologie Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 3

 České šachy budou mít nejmladšího velmistra v historii. Je jim Thai Dai Van Nguyen

13.12.17

Česká republika:

Teprve v úterý oslavil 16. narozeniny, přesto se brzy stane šachovým velmistrem. V lednovém žebříčku ELO bude mít Thai Dai Van Nguyen více než 2500 bodů, díky čemuž povýší do velmistrovské pozice. Stane se tak nejmladším českým šachovým velmistrem v historii.

______
Ano, jistě. Thai Dai Van Nguyen bude Čech jak poleno. A vlastenec!

Tak tohle je opravdu tragedie. Po "českých" paterčatech, kde celou rodinu živíme z našich daní, budeme mít i "českého" velmistra v šachu.

Zdroj: https://sport.lidovky.cz/je-mu-teprve-sestnact-ceske-sachy-b...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Tři slepice obvinily Trumpa ze sexuálního harašení. A jiná kráva obvinila Polanského, že ji před 40 lety fotil nahou

13.12.17

USA:

Americký prezident Donald Trump v úterý odmítl výzvy k vyšetřování svých údajných prohřešků vůči ženám a nařčení z obtěžování označil za politickou kampaň Demokratické strany. Reagoval tak na prohlášení tří žen, které se označily za Trumpovy oběti a vyzvaly Kongres k prošetření prezidentových činů. Šéf Bílého domu uvedl, že tyto ženy vůbec nezná. Zdroj

Americká policie se zabývá novým obviněním na adresu Romana Polanského. Slavný režisér polského původu podle trestního oznámení v roce 1975 sexuálně obtěžoval desetiletou dívku. Zdroj

A nakonec Osobnostmi roku jsou hrdinové kampaně MeToo, rozhodl časopis Time

 

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,feminismus Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Zajímavý výzkum: v mozku ženy zůstává DNA každého muže, se kterým spala

12.12.17

Neurčeno:

Ženy si zachovajú a prenášajú živú DNA od každého muža, s ktorým majú pohlavný styk, uvádza štúdia, ktorú uskutočnila Univerzita v Seattli a výskumné centrum pre výskum rakoviny Freda Hutchinsona.

______
Výzkum ukazuje na sílu a důsledky pohlavního styku. Jde o mnoho více než jen o zasunutí.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/podla-studie-sa-u-zeny-moze-zach...

Klasifikace: kuriozity,sex Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Antikrist Bergoglio chce měnit Otčenáš

12.12.17

Vatikán:

Vlk v rouše beránčím (lžipapaž František) už neví jak by rychleji zničil křesťanskou víru tak zkouší měnit Otčenáš. 

Takzvaným uprchlíkům líbal veřejně nohy v loňském roce. Kdy začne líbat ďáblu řiť?

Antikrist Bergoglio

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/457352-papez-se-chy...

Klasifikace: nabozenstvi Zprávu vložil/a BlanklyFlock

Komentářů: 10

 Šílená EU: Systém přerozdělování kobylek Dublin IV bude znamenat jednoznačně konec, bude-li přijat

11.12.17

Evropská unie:

Tresty pro Česko za neplnění uprchlických kvót a diskuse nad trvalou reformou přistěhovalectví do EU tak, aby o imigraci již nerozhodovaly národní státy, ale Brusel. Na to se podrobněji zaměřil analytik Martin Kunštek, který nachází zajímavosti zejména v druhé řečené věci, v tzv. systému Dublin IV. Z výpočtů mu vychází, že Česko by dle některých návrhů bylo povinno přijmout až 15,5 tisíce imigrantů ročně. Proč? Protože nejvíc by mohly být „obohaceny“ hlavně ty státy, které se zatím migraci bránily.

_____
Přečtěte si celý článek. A přemýšlejte o tom, jak se v nadcházejícím boji zachová Babiš a jeho parta. Vy jste si ho zvolili. My všichni poneseme důsledky.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Brusel-nas-chce-...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Český inženýr uspěl s pohádkami, jak se co dělá

9.12.17

Česká republika:

Pohádky k Vánocům patří, a tak někteří malí čtenáři už pod stromečkem začnou hltat třeba příběhy party krysáka Arnyho, do níž patří vrabčák Zíla i žabák Kristián. Martin Sodomka pomocí nich dětem přibližuje už v pěti knížkách, jak postavit železnici, auto, dům, letadlo nebo motorku. A v plánu má pustit se i do Einsteina.

Absolvent brněnského Vysokého učení technického píše technické pohádky, v nichž jednoduše vysvětluje, jak funguje klikový mechanismus u parní lokomotivy nebo systém elektrického zapojení světel u motorky. Právě díky tomu je čtou děti od Číny až po USA.

V prvním z příběhů nazvaném Jak postavit auto mohly děti sledovat, jak si sestavili vůz. V dalších pak smontovali motorku, letadlo, stavěli dům a postavili si železnici. Vznikla tak unikátní edice technických pohádek.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/457091-cesky-inzenyr-uspel-s-p...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 2

 PL se ptaly politiků, co si mysli o plánu Junckera o otevření dveří migrantům

8.12.17

Česká republika:

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker řekl pro Deutsche Welle, že je zděšen z toho, v jakých podmínkách žijí uprchlíci v Libyi. Evropa dle něj imigranty potřebuje, a proto je, tvrdí, třeba podpořit legální migraci. „Lidé, kteří mají pocit, že je v Africe nečeká žádná budoucnost, do Evropy stejně přijdou. Pokud jim zavřeme hlavní dveře, přijdou těmi zadními,“ řekl s tím, že je třeba otevřít se legální migraci.

ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o tom myslí. Drtivá většina politiků si poslovech Junckera klepe n čelo a říká, že jeho návrhy jsou zcela mimo zdravý rozum. EU nás vede v rámci imigrace do záhuby.

A teď to hlavní, proč zprávu uveřejňuji: Předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš na dotaz neodpověděl.

Prosím, abyste tomu věnovali zvláštní pozornost. Není to poprvé, kdy Babiš k ožehavým tématům mlčí. Stejně tak neodpověděl na dotaz o památníku v Letech. On dobře ví, proč.

Žádná odpověď - také odpověď.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kreten-a-odporn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Pavlík Morozov žije!

8.12.17

Česká republika:

iDnes přinesla článek Jak probíhá stáž v BIS? Příběh uchazeče o práci v civilní kontrarozvědce, kde popisuje příběh jakéhosi Daniela:

Studoval politologii a hledal stáž, která by ho zajímala. Tak napsal do Bezpečnostní informační služby. Z více než 240 uchazečů se dostal mezi devět, kteří se týdenní stáže zúčastnili. A nyní dokonce prochází výběrovým řízením, aby se stal pracovníkem tajných služeb.

Text je to nudný, plochý, neřekli nic, co by stálo za pozornost. Ale dorazila mě věta ke konci článku:

Ačkoli souhlasí s tím, že práce ve veřejném sektoru není pro jeho vrstevníky příliš atraktivní, službou v BIS se chce odvděčit státu za to, že vyrůstal v demokracii.

Ouč. Za co, súdruhovia, za čo?

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/skola-studium-bis-tajne-sluzby-staz-...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Herečka filmů pro dospěle spáchala sebevraždu poté, co byla obviněna z homofobie

7.12.17

USA:

Známá porno hvězda August Ames, 23 vyjádřila na Twitteru nechuť natáčet scény s partnery, kteří rovněž hrají v homo-filmech. Dostalo se jí krutých útoků, posměšků a obvinění z homofobie.

Herečka to neustála a spáchala sebevraždu.

Mezi herečkami porno filmů panuje obecně obava z možného nakažení HIV, pokud mají natáčet s partnery, o kterých je známo, že vystupují také ve filmech pro teplé, ale tohle téma je tabu a herečky si své obavy většinou nechávají pro sebe. August Ames to neudělala a zaplatila za to životem.

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5153965/Porn-star-Au...

Klasifikace: polit.korekt,sex Zprávu vložil/a coinageboy

Komentářů: 7

 Schulz (SPD): nejpozději do r. 2025 založit Spojené státy Evropské

7.12.17

Evropská unie:

Martin Schulz na konferenci SPD v Berlíně jasně řekl jaké jsou další plány s EU. Založit do roku 2025 Spojené státy Evropské. Nová unie bude mít pravomoci nad zahraniční politikou, daněmi a domácí bezpečností.

Státy, které odmítnou ratifikovat tento proces, budou muset opustit blok EU...

Zdroj: http://www.dw.com/en/spd-set-to-decide-on-grand-coalition-ta...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a ObcaneCR.cz

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

24

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 58 čtenářů částkou 7 113 korun, což je 24 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Zvědavec bude pár dnů bez aktualizace16.01.19 13:17 Česká republika 7

Migrant z Afghánistánu zaútočil na těhotnou ženu s nožem12.01.19 22:55 Německo 3

„Kanada“ hodlá do roku 2021 přijmout milion přistěhovalců12.01.19 15:33 Kanada 2

Čína má v ČR stavět 5G síť? 10.01.19 22:08 Česká republika 25

Muže stíhali za email ředitelce školky, kde varoval před zveřejněním fotky černé panenky10.01.19 16:59 Česká republika 7

27 tisíc podpisů pod výzvou "zastavte 5G sítě"09.01.19 16:45 Neurčeno 8

Podivná reklama na Novinkách.cz: Darujte vajíčko09.01.19 11:15 Česká republika 0

USA - sankce pro Německo?09.01.19 08:03 Německo 0

Petr Bystroň z AfD popisuje situaci v dnešním Německu08.01.19 21:12 Německo 2

Lepšolidé a sluničkáři přizabili předáka AfD08.01.19 11:00 Německo 7

V USA můžete být kdykoliv bezdůvodně spoután a uvězněn06.01.19 14:11 USA 3

Sorosjugend tvrdí, že ruský zákon zakazující propagaci buzen škodí dětem06.01.19 13:24 Neurčeno 3

Společně k rozmanitosti: pátá kolona nezahálí02.01.19 20:30 Česká republika 4

Dvojí metr už nemůže být zřetelnější02.01.19 10:54 Evropská unie 4

Silvestr po anglicku: Muž šel na kolemjdoucí s nožem, měl přitom vykřikovat cosi o velikosti Alláha01.01.19 14:02 Británie 3

Imigranti chodili po německém městě a z legrace mlátili a kopali lidi01.01.19 13:59 Německo 11

Česká televize opět v dětském vysílání propagovala pozitiva islámu01.01.19 13:51 Česká republika 2

Nový rok ve Francii: stovky spálených automobilů, střelba, hořící kontejnery, slzný plyn, zatčení01.01.19 13:31 Francie 0

Velmi trefné shrnutí současné situace v ČR31.12.18 20:11 Česká republika 1

Zadlužení Afriky cizím investorům: Po Srí Lance hrozí i Keni, že odevzdá svůj přístav Číně 31.12.18 19:00 Kena 2

Měnové kurzy

USD
22,51 Kč
Euro
25,59 Kč
Libra
28,99 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
22,61 Kč
100 japonských jenů
20,51 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
8,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
34,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
28 850,51 Kč
1 unce stříbra
345,24 Kč
Bitcoin
81 868,57 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2019 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 33 164 590