Ve zkratce

Stránka:

 Proč nemůže SÚJB preferovat vozy Škoda?

3.8.17

Česká republika:

Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB), kterému šéfuje Dana Drábová, nakupoval auta v nezákonné soutěži. Podle nálezu Nejvyššího kontrolního úřadu v letech 2013 až 2015 diskriminoval dodavatele, kteří nemohli nabídnout vozy značky Škoda. Šlo o 13 vozidel celkem za 3 855 488 korun.

_______
A co je na tom špatného? Proč by nemohl český úřad podpořit českou výrobu nákupem našich výrobků? Lecos naznačuje i to, kdo je kritikem. „Podle uvedených informací se zdá, že byla tato veřejná zakázka, dokonce přiznaně, šitá na míru, což je v rozporu s tehdy platnou a účinnou právní úpravou,“ uvedl Petr Bouda, právník a člen protikorupčního projektu Rekonstrukce státu, píšou dále Lidovky. Jakmile je někde Rekonstrukce státu, je jasno. Tahle nikým nevolena "neziskovka" je typickou pátou kolonou. A jak někdo poznamenal v diskuzi, polínko si zřejmě přiložili i lobbisté z Hyundai.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/hledame-auta-znacka-jen-skodovky-urad-...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Pražské metro se hodlá inspirovat Izraelem, co se týče šmírování

3.8.17

Česká republika:

Čtyři dny sledoval v Izraeli šéf pražského dopravního podniku, jak precizně se země chrání hrozbám v autobusech či podzemní dráze. Jeden vůz v Tel Avivu snímá i pět kamer naráz. Důležitou inspiraci si Martin Gillar odvezl i do českého hlavního města, které připravuje silnější zabezpečení metra. Do Izraele, trvale ohroženého terorem, se vypravil v rámci mise pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO) v posledním červencovém týdnu. V metropoli Tel Avivu navštívil hned několik dohledových center hromadné dopravy. 

________
Izrael možná je ohrožen partyzánskou válkou, protože neoprávněně zabírá území, které mu nikdy nepatřilo a průběžně krade další, ale co my? Proč se máme nechat šmírovat podle jeho metod? Nás snad Palestinci neohrožují. Stačilo by hlídat hranice, ne prošpikovat kamerami naše metro.

Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/inspirace-v-izraeli-digitalni-oko-z...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Bezpečnostní služby řady zemí se podílí na organizaci dodávek zbraní teroristům

2.8.17

Neurčeno:

Podle ruského velvyslance při OSN, činnost mezinárodních obchodníků se zbraněmi „mnohonásobně zesílila na pozadí krize na Středním východě a v severní Africe“.

Soukromé společnosti v ozbrojených konfliktech „mohou dělat jen to, co jim dovolí dělat stát,“ řekl diplomat na zasedání Rady bezpečnosti OSN o boji proti terorismu.

Zdůraznil, že Rusko má informace o tom, kdo pomáhá a často se podílí na organizaci dodávek zbraní teroristům.

„Jedná se o struktury z řady zemí, včetně bezpečnostních služeb. V případě potřeby, budeme připraveni sdělit konkrétní údaje ".

Zdroj: https://vz.ru/news/2017/8/2/881254.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ignorek

Komentářů: 0

 Naprosté vítězství cikánů - vláda chce vykoupit vepřín v Letech

31.7.17

Česká republika:

Majitel vepřína v Letech souhlasí s prodejem státu. Stát pod tlakem "neziskovek" vykoupí z peněz daňových poplatníků vepřín, aby jej zboural a na jeho místo postavil památník cikánům. Cena zveřejněna nebyla, ale jen za odhad už stát zaplatil 228 690 Kč. Z našich kapes.

Jsem znechucen a otráven. Politická korektnost spolu s připosranosti a zbabělosti státních úředníků slaví vítězství.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/lety-veprin-prevod-stat-holokaust-rom...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 10

 Víkend v khalifátu Germanistan

30.7.17

Německo:

Při noční střelbě na diskotéce v Kostnici v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko zemřel jeden člověk, další tři lidé utrpěli vážná zranění. Útočník následně zemřel v nemocnici, podlehl zraněním po přestřelce s policisty. Jeho motiv je zatím nejasný.

Pachatelem byl irácký občan, který žil v Německu už dlouho, přičemž nešlo o žadatele o azyl, uvedla policie. Zároveň vyloučila jako motiv činu terorismus, píšou Lidovky.

_______
Od posledního útoku nožem (motiv rovněž nejasný) uběhlo skoro 48 hodin bez incidentu. Zlepšuje se to. A jasně. Žádný terorismus, nic společného s islámem. Jen jedinec s duševními problémy. Musíme s ním mít trpělivost. Je to vlastně vina společnosti, že trpěl.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/strelba-diskoteka-kostnice-nemecko-zr...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Achilles byl černoch, to dá rozum

29.7.17

Neurčeno:

BBC a Netflix připravují nový seriál o Trojské válce. Politické korektnosti tak neunikl ani Homér se svou Iliadou. Můžeme se těšit na černého Achilla, Patrokla, ba dokonce i samotného šéfa Olympu, boha Dia.

Moje osobní poznámka - už čekám jen na změnu pravidel šachu, to by tak hrálo, aby právo prvního tahu měli némlich bílí.

http://www.imdb.com/title/tt5103758/

Zdroj: https://stredoevropan.cz/2017/07/28/v-novem-serialu-o-dobyti...

Klasifikace: polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a baba_Blažková

Komentářů: 8

 Pátek v khalifátu Germanistan

28.7.17

Německo:

V supermarketu Edeka v pátek odpoledne v německém Hamburku zaútočil muž na několik zákazníků mačetou, uvedla policie. Původní informace hovořily o tom, že muž bodal lidi dlouhým kuchyňským nožem. Na místě je jeden mrtvý a čtyři zranění, jeden z nich těžce. Policie útočníka zadržela, jeho motiv není znám. Vyšetřovatelé tvrdí, že jednal sám. Deník Bild s odkazem na vyjádření svědků napsal, že muž během řádění volal Alláhu akbar (Bůh je veliký).

Tyhle dramatické pátky se už i v Říši začínají stávat tradicí a původní německé obyvatelstvo si pomalu zvyká. ☪️

Wir schaffen das!

Islám je náboženství míru, lásky a tolerance.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/444823-v-supermarke...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Lapsus

Komentářů: 1

 EÚ dochádzajú peniaze. Po roku 2020 chce priškrtiť eurofondy a zvýšiť členským krajinám vklady do projektov

26.7.17

Evropská unie:

Európskej únii budú po Brexite chýbať peniaze. Za členstvo by si mali priplatiť hlavne krajiny východnej Európy, vrátane Slovenska

Po odchode Veľkej Británie z Európskej únie bude tomuto Európskemu spoločenstvu chýbať až 20 miliárd eur ročne. Túto finančnú dieru bude preto potrebné zaplátať. Ťarcha padne hlavne na krajiny východnej časti EÚ, teda aj na Slovensko.

Komisár pre rozpočet, Günther Oettinger, vyčíslil, že odchod Veľkej Británie z EÚ zníži príjmy únijného rozpočtu o 16 %, teda o 10 až 11 miliárd eur ročne, ale k tomu treba ešte pripočítať výdavky na obranu, migráciu a ochranu hraníc, čiže to môže byť pokojne aj dvojnásobok. Oettinger chce chýbajúce peniaze zohnať škrtaním a prerozdeľovaním výdavkov, ale aj “novými peniazmi” od jednotlivých členských štátov.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/europskej-unii-budu-po-brexite-ch...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 3

 Kalendář Pirelli pro rok 2018: Děs a hrůza

26.7.17

Neurčeno:

Pokud jste obdivovateli ženské krásy a sledujete ikonický kalendář Pirelli, podívejte se na kalendář pro rok 2018. Už rok 2017 byl silně diskutabilní výběrem přestárlých a neerotických modelek, ale co se nacpalo do roku 2018, už se nedá nazvat jinak než děs, hrůza a teror politické korektnosti. Tenhle kalendář bych si nepověsil ani do sklepa. Viz odkaz.

Zdroj: https://xman.idnes.cz/kalendar-pirelli-2018-0oo-/xman-styl.a...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Multikulturní inkvizice v ČR

25.7.17

Česká republika:

Napadení muslimek cizí ženou v pražském lesoparku Divoká Šárka policie vede jako přestupek a předá ho tak nejspíš k vyřešení radnici.

Právnička Klára Kalibová z neziskové organizace In Iustitia, která se zabývá právní pomocí obětem násilí z nenávisti, upozornila, že podobné útoky z rasových či náboženských důvodů jsou trestným činem.

„Nemám o tomto případu detailní informace, ale podobný případ s napadením muslimky, který se stal loni v pražském metru, byl vyhodnocen jako trestný čin. V těchto případech vždy záleží, zda byly provedeny na veřejnosti a v jaké intenzitě. Přitom stačí i verbální napadení,“ řekla iDNES.cz Kalibová.

Dodala, že je však zřejmý ústup z ochoty stíhat verbální trestné činy. Kvůli tomu podle ní veřejnost získává přesvědčení, že je takové chování v pořádku.

Klára Kalibová z neziskovky In IUSTITIA podle bývalého velvyslance Schapira pomáhá dovolat se spravedlnosti a žádat o odškodnění za újmu způsobenou násilím z nenávisti. Díky tomu získala cenu Alice Garrigue Masarykové. V minulosti cenu obdrželi Oldřich Kužílek, sdružení Romea, Czeslaw Walek, Anna Šabatová, David Ondráčka, Igor Blaževič, Lucie Sládková, Kumar Sri Vishwanathan, Jiří Kopal a týdeník Respekt.

In IUSTITIA, o.p.s. klasický neziskový tunel. 9 milionů dotací z toho 4.6 milionu mzdy a 1.5 milionu právní služby, 3.5 milionu ostatní služby. Zakladatel Patrik Banga.

Zdroj: http://praha.idnes.cz/napadeni-muslimky-prestupek-di2-/praha...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 2

 Útok z nenávisti, o kterém média nenapíšou

25.7.17

Česká republika:

Nějaký anonymní bojovník za pravdu a lásku dnes zdemoloval auto příznivce SPD.

_________
Vítači muslimské a africké invaze sami sebe považují za intelektuálně vyspělejší a chytřejší než "xenofobní, rasistické a hloupé čechy". Přitom se chovají jako primitivové z bojůvek SA.

Zdroj: http://www.samizdat2016.cz/2017/07/utok-z-nenavisti-o-kterem...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 2

 Rychetský: Odhlasovali to v noci a rozdílem 2 hlasů. Takto se tak zásadní změny dělat nemohou!

25.7.17

Česká republika:

Škoda slov ke všem komentářům tzv. špiček justice ve věci polské reformy nejvyššího soudu a soudní rady. Kdo viděl vystoupení místopředsedy NSS Kühna v ČT, dá mi zřejmě za pravdu, že naše justice je v naprostém rozkladu. Toto děsivé vystoupení prosté jakýchkoliv logických (a racionálních) vazeb bude ještě dlouho nepřekonáno. Včera k tématu vystoupil taktéž Rychetský, který nasadil věci korunu závěrečným prohlášením:

"Odhlasovali to v noci a rozdílem 2 hlasů. Takto se tak zásadní změny dělat nemohou!"

Nevím jak vám, ale mně se okamžitě vybavily (mj.) církevní restituce, ale již se mi nevybavilo, že by tzv. špičky justice sepisovaly pamflety, nóty, vystupovaly by kvůli tématu v médiích s cílem dát na jevo, že se "právní stát ubírá nesprávným směrem".

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2191015-demokracie-je-...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 2

 Italští politici zuří: Macron nás chce vytlačit z našich speciálních vztahů s Libyí

24.7.17

Itálie:

Macronův summit s libyjskými představiteli v Paříži za účelem sjednocení vojenských sil v celé Libyi, vzbudil v italských politicích silnou kontroverzi.

Místo aby zajásali, že se možná podaří nastolit více pořádku v Libyi a tím snížit nával migrantů do Itálie, italští politici zuří.

Obviňují Macrona z toho, že chce vytlačit  Itálii z jejích speciálních vztahů mezi dvěma pobřežími Středozemního moře. Jde, samozřejmě, o ropu.

_______
Je zajímavé , že se Italové ani nepokusili tyto speciální vztahy využít k zastavení migrace.

Není tedy přijímání migrace jen formou kolaborace s bruselskou+OSN bandou, která realizuje útok na národní státy?

Samozřejmě že je. Migrace nesmí být zastavena, musí se navodit dojem, že je nevyhnutelná.

V příštím roce má být totiž na podzimním OSN summitu v New Yorku, kterému má předsedat slovenský Lajčák, přijat Globální kompakt pro migraci=globální zákon, který zlegalizuje veškerou i ekonomickou migraci. Zákon poplatný korporátnímu fašismu, jehož následky zatáhne mizející střední třída vyspělých států.

Brusel+OSN banda pracují za pomoci neziskových organizací na likvidaci národních států a demokracie a na implementaci systému, který bude lidem rozkazovat shora - tj. všemocná oligarchie + poslušný plebs.

Zdroj: http://www.secoloditalia.it/2017/07/centrodestra-gentiloni-s...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Italský generál Vincenzo Santo: Pokud by vláda chtěla, naše armáda zastaví veškeré vyloďování migrantů v Itálii

24.7.17

Itálie:

Bývalé číslo dvě armády NATO v Afghanistánu a bývalý šéf ISAF, generál Vincenzo Santo:

"Máme nástroje pro kontrolu libyjského pobřeží, aniž bychom na ně vložili nohu.

Migrační trasy, které nás zasahují, se soustřeďují v Tripoli, další vedou přes Fezzan a další přes východní oblast jižní Libye a podél pobřeží Aidabiya.

Monitorované zóny jsou o mnoho menší, než si myslíte.

Zaprvé je nutno zavést blokaci lodí neziskovek, aby se zabránilo jejich vstupu do libyjských pobřežních vod.

Potom je nutné udeřit  na naše domácí otrokáře speciálními silami, zatknout je a uvěznit.

A to vše bez čekání na požehnámí mezinárodních organizací a beze strachu z narušení jakékoli národní suverenity - pokud vůbec nějaká existuje.

Ta naše je neustále narušována neitalskými loděmi, přivážejícími do našeho domova mizerný lidský náklad."

Argument, že "imigrace je fenomén, který nelze zastavit" je podle generála snadno vyvratitelný. Pokud by byl zájem, Itálie by mohla udeřit a  ukončit pašování migrantů a velkou invazi. 

Ale chybí politická vůle a Demokratickou stranou vedená vláda má sama zájem na vyloďování migrantů, což je situace znechucující mnohé z vojáků.

"Staří kolegové a spolupracovníci, s nimiž jsem v kontaktu, projevují stejný hněv jako většina občanů. Jak můžete mít důvěru v instituce, když migrant, který před několika dny v Miláně pobodal policistu, byl propuštěn z vězení a vyhoštěn? Možná se vrátí zpět. A je snadné si představit frustraci těch, kdo se denně snaží zajistit bezpečnost občanů."

Zdroj: http://www.secoloditalia.it/2017/07/se-il-governo-vuole-il-n...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Macron chce v Libyi sjednotit vojenské síly Haftara a al-Serraje

23.7.17

Francie:

Macron pozval na jednání za jedním stolem libyjského předsedu islamistické vlády, kterou uznalo OSN a EU - Fayeze al-Serraje a jeho rivala, generála Khalifa Haftara, kterého uznává Francie a např. Rusko.

Cílem je vybudovat v Libyi jednotnou vojenskou sílu, která by operovala po celé zemi.

Italové na francouzskou snahu zahlížejí. Podle nich se chce stát Francie speciálním partnerem budoucí Libye a využívat svého postavení v obchodu s atraktivními libyjskými komoditami  - např. ropou.

Zdroj: http://www.secoloditalia.it/2017/07/macron-ci-strappa-la-lib...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

  V Nemecku ostro kritizujú pripravovaný ruský zákon, ktorý je… takmer presnou kópiou nemeckého zákona

23.7.17

Německo:

Nemecký denník Handelsblatt si posvietil na to, že ruský parlament pripravuje nový zákon na sprísnenie cenzúry na sociálnych sieťach.

Podľa predbežných informácií, provideri budú musieť odstraňovať materiály obsahujúce podnecovanie k nenávisti a terorizmu, ako aj „nespoľahlivé“ informácie.

Ruský návrh vyvolal nečakane búrlivú negatívnu reakciu v Nemecku, kde mnohí politici, odborníci a médiá poukázali na nedostatky ruského návrhu.

Autori ruského návrhu vo svojich komentároch poukázali, že ako vzor použili práve nemecký zákon a niektoré pasáže doslova „skopírovali“ – a práve preto, aby európski kolegovia nemali argumenty proti pripravovanému ruskému zákonu.

Nemeckú „filozofiu“ presne vysvetlil poslanec a expert na mediálne technológie Thomas Jarzombek. Ostro sa ohradil a odmietol možnosť porovnávania ruského a nemeckého zákona. Prečo?

Vyhlásil, že tento argument je… „ruskou propagandou“, pretože v Nemecku je zákon neoddeliteľný od piateho článku ústavy, ktorý zaručuje slobodu slova a názorov.

V ruských médiách viacerí komentátori zdôraznili, že práve v EÚ je sloboda slova a tlače veľmi obmedzená a stále sa zavádzajú nové a nové obmedzenia. Nakoniec pripomenuli, že o novom ruskom zákone iba začali diskutovať a konečný variant vôbec nemusí byť taký prísny, ako je to v EÚ.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/handelsblatt-v-nemecku-ostro-krit...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Financial Times: Orbán bráni Poľsko; prehlbuje rozkol medzi východom a západom

23.7.17

Evropská unie:

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán na 28. letnej univerzite Maďarov v rumunskom meste Baile Tušnad v sobotu vyhlásil, že ubráni Poľsko pred sankciami Európskej únie.

FT v komentári konštatuje, že na základe Orbánových poznámok, ktorými obhajoval reformu poľskej justície, je možné očakávať, že medzi predsedami vlád strednej Európy a ich západnými kolegami vznikne prudká konfrontácia.
“Poľské reformy odzrkadľujú Orbánove kroky z roku 2013, ktoré umlčali sudcov, na ktorých miesta nastúpili poverenci maďarskej vládnej strany Fidesz,” píše FT.

Nemecký minister spravodlivosti Heiko Maas naopak uvíta prípadné sankcie Európskej únie proti Poľsku za "spornú" reformu justície.

_________
Možná je na čase, abychom Rychetského a spol. zbavili doživotních funkcí. U nás jsou soudci jmenováni do funkce bez časového omezení a podle 

§ 76

(1) Pro činy spáchané při výkonu funkce soudce nebo v souvislosti s výkonem této funkce lze soudce trestně stíhat nebo vzít do vazby jen se souhlasem prezidenta republiky.

Co je na tom demokratického?

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/nemecky-minister-spravodlivosti-j...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Pripravuje sa úrad európskeho prokurátora. Bude môcť stíhať občanov Slovenskej republiky bez zásahu našich úradov. Hrozí úplná strata suverenity

23.7.17

Evropská unie:

Úrad európskeho prokurátora bude môcť riešiť všetky prípady, kde sa narába s eurofondami. Okrem toho by mal riešiť daňové úniky, ale aj schránkové firmy.

Úrad bude sídliť v Luxemburgu a bude pozostávať z dvoch zložiek. Únijnú zložku bude reprezentovať vedúci európsky prokurátor so zodpovednosťou za celý úrad. Druhou zložkou budú delegovaní európski prokurátori v jednotlivých členských štátoch. Tí budú viesť vyšetrovania a stíhania v súlade s únijnou i konkrétnou národnou legislatívou.

Európsky prokurátor bude môcť dokonca prebrať aj národné vyšetrovanie. Od toho okamihu im nikto nebude môcť zasahovať do vyšetrovania.

Obavy sú aj ohľadne spôsobu, ktorým zvyčajne postupuje Európska únia, keď najprv sa zavedie inštitút, ktorý je určený len pre úzke spektrum prípadov, následne sa však jeho právomoc salámovou metódou rozšíri.

Inštitút Európskeho prokurátora je potenciálne nebezpečný práve tým, že po rozšírení jeho právomoci by Brusel mohol stíhať hociktorého občana Slovenskej republiky, čo by sa neskôr mohlo zneužívať.

_________
Ano, je to do budoucna velmi lehce zneužitelné - to se to pak budou stíhat nepohodlní politici a případní xenofobové.

Se zavedením úřadu nesouhlasí Poľsko, Maďarsko, Dánsko, Holandsko, Irsko, Švédsko, Malta a Spojené království.

Česká republika pod vedením ANO je opět iniciativně v čele integrace.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/pripravuje-sa-urad-europskeho-pro...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Německo zrušilo naši státní hranici. Německé cedule označují hranici mezi ČR a Německem (Bavorsko) za zemskou a nikoli za státní

23.7.17

Česká republika:

...

Na česko-německých hranicích jsou vyměněny hraniční cedule. Z české strany sice ještě stále visí označení Česká republika a státní hranice, z bavorské však už ne. Označení Staatsgrenze (státní hranice) se změnilo na Landesgrenze (zemská hranice).

Je to něco podobného, jako když v Německu přejíždíte z jedné spolkové země do druhé, nebo u nás z kraje do kraje. „Podle ovoce poznáte je“ pro mnohé stále platí ...

Zdroj: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3256-volby-ja...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 I Švýcarsko se již transformuje na Afriku: Afričtí migranti na pochodu švýcarským městem Brügg

23.7.17

Švýcarsko:

Náhodný pozorovatel zachytil na videu davy afrických migrantů pochodujících švýcarským městem Brügg nedaleko Bielu.

Brügg je vzdálen 92 km od německých hranic.

Zdroj: http://gatesofvienna.net/2017/07/african-asylum-seekers-marc...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 78 čtenářů částkou 10 860 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Švédsky absurdistan. Krátke multikultúrne spravodajské okienko zo Švédska19.02.18 12:29 Švédsko 0

Starosta (soc. dem.): V Castel Volturno diktují pravidla Nigerijci19.02.18 01:36 Itálie 0

Německem i Rakouskem zní: Zrušme poplatky rádiu a televizi18.02.18 21:49 Německo 0

Sociální úřad přiznal migrantce s dětmi 7.345,45 eur měsíčně. Lidé, kteří to rozlobeně komentovali, budou stíháni pro nenávistné podněcování18.02.18 20:10 Německo 1

Dovolená jen pro černé Američanky18.02.18 16:39 USA 1

Berlín: Protestní pochod žen proti islamizaci k belínskému federálnímu kancléřství18.02.18 16:28 Německo 0

Viersen: Afričan znásilnil 65 letou Němku18.02.18 15:56 Německo 1

"Mnichovský diktát" EU: Pokud ministerstva sama neskoncují s rušivými emocemi okolo relokací, nadiktuje "konečné řešení" Rada Evropy18.02.18 15:43 Evropská unie 1

Dívky mizí ze startu formule 1. Jsou v protikladu s normami dnešní doby18.02.18 15:19 Neurčeno 0

Než migrant překročí hranice Evropy...16.02.18 18:35 Neurčeno 2

Vysoká hra Putina: Turecko nakupuje ruské S40016.02.18 16:25 Turecko 7

Transgender kojí15.02.18 14:47 Británie 0

Dva teplí sdílejí fotku "svého" dosud nenarozeného dítěte na Twitteru 14.02.18 17:23 Británie 3

Přihlouplí češti umělci opět školí Zemana a potažmo národ14.02.18 16:45 Česká republika 3

Tak je to tady: vláda znovu hlásí Česko k fiskálnímu paktu14.02.18 16:34 Neurčeno 0

Kto vraždil na Majdane?14.02.18 07:54 Ukrajina 2

Korfu: Pákistánec pobodal Brita14.02.18 00:36 Řecko 1

Řecko si stěžuje na šikanu Turecka u EU, u NATO, u OSN, u Německa a USA - zatím bez výsledku14.02.18 00:25 Evropská unie 0

Kauza Novartis: Stát ztratil předraženými léky cca 23 miliard eur13.02.18 23:41 Řecko 1

Česká lékařská komora: Zdravotníky nemohou nahrazovat nekvalifikovaní cizinci!13.02.18 23:20 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
20,42 Kč
Euro
25,35 Kč
Libra
28,65 Kč
Kanadský dolar
16,28 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
22,00 Kč
100 japonských jenů
19,19 Kč
Čínský juan
3,22 Kč
Polský zloty
6,10 Kč
100 maď. forintů
8,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
36,20 Kč
1 unce (31,1g) zlata
27 520,08 Kč
1 unce stříbra
340,67 Kč
Bitcoin
215 336,01 Kč

Poslední aktualizace: 19.2.2018 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 30 919 226