Ve zkratce

Stránka:

 Dva syrští krimigranti pobodali Němce

20.3.17

Německo:

Dva syrští krimigranti (17 a 24 let) obtěžovali ženy dvou německých párů v pěší zóně ve městě Dessau. Poté co se muži svých žen zastali a bránili je, krimigranti zaútočili nožem i na ně. Oba Němci si z útoku odnesli bodné zranění.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=1GVFNCLsWOY

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Umřel Rockefeller. V pekle mají mejdán

20.3.17

Neurčeno:

Ve věku 101 let dnes umřel bankéř David Rockefeller. Nepomohlo mu ani sedm srdcí, které mu postupně transplantovali. A ani za veškerý majetek světa si nemohl koupit nesmrtelnost.

Rockefeller byl několikrát i v Československu, naposledy v roce 1991, kdy se setkal s tehdejším prezidentem Havlem a Veškrnovou.

Zdroj: https://www.novinky.cz/ekonomika/432644-zemrel-slavny-americ...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 11

 "Četníci z Luhačovic" - gay scéna v seriálu

20.3.17

Česká republika:

Krimiseriály z prostředí první republiky jsou prima a je jich požehnaně, od seriálu "Hříšní lidé města pražského" až po "Četnické humoresky".

V současnosti je na ČT1 vysílaný seriál ČETNÍCI Z LUHAČOVIC, který má až dosud vysokou sledovanost. Ale, bylo nutné ustoupit Gay-lobby v České televizi a udělat z dvou prvorepublikových četníků sodomity?

Nic proti homosexuálům, ať si každý v ložnici dělá co chce. Ale tohle je opravdu nechutné a seriál to posunulo úplně někam jinam...

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=nx9dDWerf1c

Klasifikace: polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a Lapsus

Komentářů: 9

 Černoši rozkradli ceny na pouti v Oaklandu

19.3.17

USA:

Tlupy nezletilých doslova vyplenily stánky na Oaklandském festivalu. Když se jeden stánkař slovně bránil okradení, byl zasažen cihlou do hlavy. V nemocnici skončili další dva stánkaři. Celková škoda činí 30 tisíc dolarů.

________
Co nám to jen připomíná? Multikulturní rasismus, kdy je určitá etnická skupina preferovaná a zvýhodňovaná, vede vždy ke stejnému konci.

Zdroj: http://www.breitbart.com/big-government/2017/03/16/flash-mob...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 5

 Britská vláda a velké firmy stáhly reklamu z Googlu. Vydělávala extremistům

19.3.17

Británie:

Ztráta přímé kontroly nad tím, u jakého obsahu se zobrazuje reklama zadavatelů, může vést k nečekaným důsledkům: třeba k tomu, že se bannery placené britskou vládou zobrazí na YouTube u videí extremistů.

Rozsáhlou reportáž na toto téma publikoval britský deník The Times (článek je za paywallem) a výsledkem je slušný skandál. Britská vláda v reakci na odhalení stáhla z Googlu a YouTube dočasně veškerou reklamu a požaduje vysvětlení, proč se její bannery zobrazovaly u obsahu vyzývajícího k nenávisti.

Vzhledem k tomu, že část výnosu z reklamy jde obvykle i autorům obsahu, dá se to totiž vykládat tak, že peníze britských daňových poplatníků slouží k financování extremistů.

________
Extremista: Každý, kdo má jiný než oficiální názor. Co s tím Google udělá? Já myslím, že to směřuje k úplnému zablokování tzv. extremistických zdrojů. To by v tom byl čert, abych si s nepohodlnými názory neporadili. Korporatní fašismus si rozvrácet nedáme!

Zdroj: http://www.lupa.cz/aktuality/britska-vlada-a-velke-firmy-sta...

Klasifikace: kuriozity,politika,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Európa: Poďme ukončiť slobodu prejavu! Stávajú sa európske krajiny policajnými štátmi?

18.3.17

Evropská unie:

Sú teraz v Európe nepriateľom vlády? Narastá množstvo dôkazov, ktoré ukazujú, že aj mierny názor, ktorý je v rozpore s oficiálnou vládnou politikou, vás môže priviesť do väzenia, alebo aspoň vám zaistiť priateľskú návštevu miestnej kafkovskej polície. Stáva sa Európa fakticky policajným štátom?

Niektoré európske vlády dávajú svojim občanom jasne najavo, že kritizovanie imigrantov, alebo európskej migračnej politiky je trestným krokom, ktorý je za hranicou. Ľudia, ktorí idú podľa úradov “príliš ďaleko”, sú zatknutí, stíhaní a občas odsúdení.

V septembri 2015 informoval Die Welt, že ľudia, ktorí majú na sociálnych sieťach xenofóbne názory, riskujú stratu práva vidieť svoje vlastné deti.

Zdroj: http://medzicas.sk/gatestone-institute-podme-ukoncit-slobodu...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 5

 Co má společného gender a energetika?

18.3.17

Česká republika:

Nevíte? Klikněte si na odkaz.

Ministerstvo zdravotnictví varuje: Čtení této "studie" zvýšuje krevní tlak a vyvolává napětí hraničící s chutí něco rozbít nebo někoho zmlátit.

Zdroj: https://cz.boell.org/cs/2017/01/31/gender-energetika

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,feminismus Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Mýval půjčený do reklamy se vrátil s traumatem z ňader, žaluje zoo filmaře

17.3.17

Rusko:

Moskevská zoologická zahrada žaluje filmaře reklamních spotů za to, že jim vrátili mývala, kterého si předtím zapůjčili, značně traumatizovaného. Zahradě vadí, že zvíře vystupovalo v eroticky laděném videu, ze kterého si odneslo slabost pro ženská ňadra. Společnost obvinění označila za absurdní.

________
Jak napsal jeden v diskuzi: Je suis mýval. :-)

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/myval-rusko-eroticka-reklama-zoo-d4s-...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Google bude ve vyhledávání odsouvat politicky nekorektní weby na nižší pozice

17.3.17

Česká republika:

Google začne odsouvat urážlivé nebo útočné weby na nižší místa v seznamu vyhledaných stránek.

Za důvěryhodné jsou například označeny stránky novin, které získaly sedm novinářských Pulitzerových cen. Nedůvěryhodný je naopak zpravodajský web obsahující gramatické chyby a překlepy.

Jako příklad směrnice uvádí vyhledávání sousloví „dějiny holokaustu". V horní části seznamu se neobjeví web, který obsahuje „deset důvodů, proč se holokaust nestal". Neznamená to ale, že bude ze seznamu vyřazen.

Za chvíli budou weby s "nedůvěryhodným" obsahem skoro jistě smazány a jejich provozovatelé zavřeni za šíření urážlivého obsahu.

Zdroj: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/google-meni-strategii-vy...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Raven

Komentářů: 4

 Homo-lobby má problém: lidem se začíná zajídat

17.3.17

Neurčeno:

Na novinkách.cz vyšel článek Nešťastná pohádka s gayem má po Rusku problém i v Malajsii, který byl zřejmě myšlen jako proti-ruská propaganda. Autor upozorňuje, že nová pohádka od Disneyho, ve které vystupuje teplouš, je v Malajsii zakázana úplně a v Rusku povolena od 16 let. Mělo to zřejmě vyznít v tom smyslu, že Rusové a Malajci jsou zaostalí. 

Co mě rozesmálo a potěšilo, byla diskuze za článkem. Snad všichni dosud diskutující souhlasí se zákazem a vyjádřují nad pohádkou znechucení.

Čím drzejší a arogantnější budou teplí vůči většinové populaci, tím větší odpor budou budit. Akce vyvolává reakci. Hezké je, že to bukvicím nedochází. Že si to nepřiznávají. Tak jen pokračujte, hošánkové. Sklidíte, co jste zaseli.

Zdroj: https://www.novinky.cz/kultura/432345-nestastna-pohadka-s-ga...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Islamistická strana se dostala do Nizozemského parlamentu

16.3.17

Nizozemsko:

Ekonom Pavel Kohout se podíval na nizozemské volby z trochu jiného úhlu než jiní odborníci. Poukázal na to, že ve volbách uspěla také nizozemsko-turecká strana DENK, která se staví vstřícně k islámu.

V roce 2012 tato strana ještě neexistovala. O pět let později, tedy letos, dostala tři křesla. Strana vznikla v roce 2015, kdy se od nizozemské strany – v podstatě sociální demokracie – odtrhlo několik politiků a založilo stranu novou.

Strana prosazuje "rovnost" původních obyvatel Nizozemska a přistěhovalců, kteří podle strany DENK čelí diskriminaci, kterou je třeba zarazit. Mimo jiné tím, že vznikne registr údajných rasistů, kteří na imigranty útočí. Strana také žádá, aby se přestalo používat slovo „přistěhovalci“, protože nové občany Nizozemska stigmatizuje. Slovo „integrace“ by strana DENK nahradila slovem „přijetí“.

________
Další z důkazů, že integrace(přijetí) nefunguje a imigranti zůstávají v hostitelské zemi i po několika generacích jako nepřátelská pátá kolona.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-co-ta-extremi...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 1

 V Národní galerii předvedou dílo „loď s černými uprchlíky“

15.3.17

Česká republika:

Nejpopulárnější světový výtvarník Aj Wej-wej ve čtvrtek představí své dílo pro Prahu, sedmdesátimetrový nafukovací člun s uprchlíky se bude vznášet ve Veletržním paláci v Praze.

______
Strašné.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-Narodni-galer...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 11

 USA: Z ostudy kabát, ale jedou pořád stejně

15.3.17

USA:

USA obviní čtyři Rusy, včetně dvou špionů, z hackerského útoku na Yahoo. Americké ministerstvo spravedlnosti ve středu oznámilo, že obvinilo dva ruské špiony a dva hackery původem z bývalých sovětských republik v souvislosti s ukradením dat z 500 milionů účtů internetové společnosti Yahoo z roku 2014. Informoval o tom na svém webu deník The Washington Post (WP). 

_______
Ano? A kdy obviní CIA z konstantního hackování všeho, včetně našich televizorů, mobilů a ledniček? Kdy je obviní z falšování a podvodů při podstrkávání tzv. ruské stopy do nabouraných systémů, jak to před pouhým týdnem vyšlo najevo na Wikileaks? A kdy obvíní NSA z konstantního šmírování a nabourávání se všude, kde tečou nějaké bity, jak o tom referoval Snowden?

Zdroj: http://www.lidovky.cz/usa-obvini-dva-ruske-spiony-z-hackersk...

Klasifikace: politika,krimi,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Proč česká média mlčí o výročí nacistické okupace?

15.3.17

Česká republika:

15. března 1939 obsadila německá armáda zbytek okleštěného Československa. Byl to jeden z nejsmutnějších dnů našich novodobých dějin. Řekli byste, že už z důvodu historické paměti je nutné toto výročí nějak připomenout.

A jak je připomněla česká masmédia? Mlčením. Kromě kvízu na iDnes to žádným novinám nestálo za připomínku.

To mlčení je drtivé a je výmluvnější než tisíce slov.

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Švédská ministryně navrhuje přivítat s otevřenou náručí navracející se bojovníky ISIS

15.3.17

Švédsko:

Švédská ministryně pro kulturu a demokracii Alice Bah Kuhnke navrhuje, aby Švédsko přijalo s otevřenou náručí a znovu integrovalo ty migranty, kteří původně dostali azyl ve Švédsku, pak odcestovali na Střední východ, kde bojovali na straně ISIS, a nyní se vracejí zpět do Švédska. Jde prý asi "jen" o 300 islámských radikálů.

"Musíme je vrátit zpátky do naší demokratické společnosti, musíme jim dát šanci" prohlásil tento výlupek soudnosti. Připustila při tom, že Švédsko nemá ponětí o tom, kolik radikálů je ještě radikálních a kolik se napravilo.

Je zvláštní pozorovat, jak kdysí dobývačný a hrdý severský národ statečných bojovníků pracuje na vlastní sebevraždě vlivem ztráty soudnosti a pudu sebezáchovy.

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/swedish-minister-country-needs-t...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Muži by měli za masturbaci platit pokutu, jde o akt proti nenarozenému dítěti, tvrdí americká politička

15.3.17

USA:

Dallas – Americká politička připravila zákon, podle kterého by měli muži za masturbaci platit pokutu 100 dolarů, protože jde o „akt proti nenarozenému dítěti“. Návrh je připraven tak, aby zdůraznil, jak jsou ženy ovlivňovány cílenou zdravotnickou legislativou v Texasu. Informuje o tom deník The Independent.

_______
Pochopitelně ona to nemyslí tak úplně vážně. Je to feministka, která tím návrhem chce ukázat, čemu jsou vystaveny ženy, když jdou na potrat.

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/184602-muzi-by-meli-...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Zo zákulisia CIA: 7 spôsobov, ako špehovala

14.3.17

USA:

Podľa oficiálnej tlačovej správy WikiLeaks disponujú agenti CIA širokým spektrom rôznych hackerských nástrojov. Vďaka nim dokážu prevziať kontrolu nad ľubovoľným operačným systémom (Windows, Linux či macOS), ovládnuť smartfón so systémom iOS a Android či hacknúť inteligentné televízory.

Redakcia Živé.sk vám prináša podrobnú analýzu najzásadnejších odhalení.

Z obsahu:

  1. Špehujúce televízory od Samsungu
  2. Špeciálny multiplatformový malvér
  3. Útoky proti systému Windows
  4. Útoky proti antivírusom
  5. Útoky proti mobilným systémom iOS a Android
  6. Útoky proti šifrovaným chatovacích aplikáciam Signal, WhatsApp a Telegram
  7. Automobily ako zbraň

Zdroj: http://www.zive.sk/clanok/123710/zo-zakulisia-cia-7-sposobov...

Klasifikace: politika,technika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 0

 Tři kluci ukamenovali a ukopali plameňáka v ZOO, zranili další, média mlčí o faktu, že šlo o cikány

14.3.17

Česká republika:

Snad všechna česká masmédia přinesla zprávu o třech malých spratcích, kteří pronikli do výběhu plameňáků v jihlavské ZOO a ukopali a kameny umlátili jednoho z nich (zvlášť ceněného samečka) a vážně poranili dva další. Policie je naštěstí rychle dopadla, ale potrestáni nebudou ani oni, ani rodiče. Náhrada škody se nebude konat, protože žijou na sociálních dávkách.

Jen náznaky a okrajově se objevují indicie, že jde o cikány. Například Parlamentní listy napsaly: Ke smrti plameňáka se na svém facebookovém profilu vyjádřil také kurátor Richard Viduna. Smrt jednoho z nejlepších samců, otce nejméně osmi vzorně odchovaných mláďat, mají podle Viduny na svědomí tři do zahrady neoprávněně vniklí bezprizorní potomci našich „dlouhodobě plně začleněných spoluobčanů“. Šlo o malé chlapce ve věku 5, 6 a 8 let, kteří vnikli do výběhu plameňáků a kameny a kopanci ubili jednoho z nich. Dva další ptáci jsou zraněni.

Blesk píše: Co potom mohou sociální pracovníci dělat, když rodiny těchto malých grázlíků s nimi nespolupracují? Když si například přišel v pátek otec jednoho z grázlů pro potomka na policejní služebnu, ani nevěděl, jak se jmenuje. Jak si to prý má pamatovat, když má šest dětí...

Je strašné, že musíme takto číst mezi řádky a hledat indicie, že žádná média otevřeně nenapíší, že šlo o cikány. Dusivý teror politické korektnosti je ještě dusivější.

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Hlasování brněnských radních o multikulti projektu za 10 miliónů Kč - PRO všichni radní z ANO

14.3.17

Česká republika:

...Pro ty z Vás, kdo nejsou v obraze: místní radnici vládne koalice ANO, Žít Brno, Strany zelených, TOP 09 a KDU-ČSL...

Poslední kapkou však bylo schválení jimi navrženého projektu s rozpočtem 10 mil Kč, kterým se má z města stát multikulturní prostor. ...

Jedná se o mnohem hlubší integraci ... vládou dobrovolně přijatých uprchlíků, což je mimochodem i jeden z klíčových bodů programu ultralevicového hnutí Žít Brno (vládne s podporou Pirátů)....

Tento návrh prošel o jeden jediný hlas a hlasoval pro něj i primátor Petr Vokřál (ANO) (všech 5 radních z ANO) ...

...informoval jsem o tom, že jsou do Brna tajně dováženi uprchlíci, kteří jsou nastěhováváni do luxusních bytů v centru města a bytů v obytných zónách na předměstí.

...Z toho, co zatím prosáklo na veřejnost...mají být kromě Brna přesídlení rovněž do Moravskoslezkého a Zlínského kraje. ...

_________
Brněnská radnice má 11 radních. Multikulti projekt v Brně za 10 miliónů odhlasovali takto:

Pro:

Ing. Vokřál (ANO), Mrázek (ANO),JuDr.Rusňáková Ph.D.(ANO),Janíček (ANO),Ing. Staněk (ANO), Bc. Hollan (Žít Brno), Bc. Koláčný (Žít Brno), Mgr. Ander Ph.D. (Strana zelených), Ing. Kacer (TOP09)

Zdržel se:

Mgr. Hladík (KDU-ČSL), Mgr. Suchý (KDU-ČSL)

Zdroj: http://narodnidemokracie.cz/vesele-pozdravy-z-brna/#more-857...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Konec lží a nenávistných komentářů? Sociálním sítím mají v Německu hrozit vysoké pokuty

14.3.17

Německo:

Provozovatelům sociálních sítí, kteří nebudou důsledně postupovat vůči protiprávnímu obsahu, bude v Německu hrozit pokuta až 50 miliónů eur (1,35 miliardy korun). Počítá s tím nový návrh, který v úterý v Berlíně představil ministr spravedlnosti Heiko Maas.

________
Ano. A o tom, co je lživé a nenávistné, bude rozhodovat kdo? Za zvlášť zneklidňující považuji větu na konci článku: Návrhy, které počítají i s pravidelnými zprávami firem o stížnostech, podle Maase nemohou zůstat omezené jen na spolkovou republiku, a proto je chce představit i Evropské komisi a unijním ministrům vnitra, tak aby mohla mít Evropská unie do budoucna společná pravidla.

Zdroj: https://www.novinky.cz/internet-a-pc/432096-konec-lzi-a-nena...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 38 čtenářů částkou 6 856 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I mainstream začíná přiznávat, že očkovací utrejch COVID ZPUSOBUJE08.12.21 20:39 Británie 2

Vystrašiť mutací a napíchat! 08.12.21 13:38 Česká republika 0

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 0

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
22,46 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,73 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
24,40 Kč
100 japonských jenů
19,77 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
6,97 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 116,80 Kč
1 unce stříbra
503,82 Kč
Bitcoin
1 118 346,31 Kč

Poslední aktualizace: 9.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 879 538