Ve zkratce

Stránka:

 Zprávy od novoruských milic - 3. 2. 17

2.2.17

Ukrajina:

Grad z Granitnovo ostřeloval Telmanovo. V 00:30 Ukrové ze směru Želannoje ostřelovali z RS30 Grad oblasti Putilovky a Kijevskij rajón Doněcka. Ze strany Svetlodarska bylo v 00:25 směrem na Uglegorsko znovu vystřeleno několik dávek z RS30 Grad, tankový boj.

Novoazovskij rajón - aktivní "betonka", těžká artirelie. Širokino - pravidelné těžké ostřelování. V 00:15 z Doněcka dávka z Gradů na Ukry.V 00:25 mocné ostřelování Kijevskovo rajónu.Putilovka a přilehlé oblasti pod palbou.Z Šachťorského náměstí je vidět sloup dýmu směrem na Větki.

V LLR v 00:29 pokračuje boj v Kalinovu.Obnovil se boj směrem na Světlodarsk.V Děbalcevu je slyšet bombardování...

Zdroj: https://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_132224

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Ukrajinské tanky vstoupily do Avdejevky, předměstí Doněcka!

2.2.17

Neurčeno:

Na síť se dostaly tanky ukrajinských ozbrojených sil, která se pohybovaly mezi bytovými domy v Avdejevce. Video umístil korespondent BBC Tom Burridge ve svém účtu na Twitteru.

„V Avdejevce jsem narazil na ukrajinské vojáky a tanky, které se zdají být připraveni, a slyšel, že příměří není pozorováno," napsal novinář.Uživatelé sociálních sítí si také všimli velmi podivnou věc, že na videu s tankem je auto a zástupci mise OBSE (v koužku).

Zdroj: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ukrajin...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Vůdce kolínské mládežnické pobočky AFD byl zatčen. Neplatil televizní poplatky - nemá televizi

1.2.17

Německo:

Dnes ráno byl zatčen vůdce mládežnické pobočky AFD, Junge Alternative (JA), Henning Dornauf. Trvale odmítal platit poplatky za televizní a rozhlasové vysílání, neboť nemá ani televizi ani rádio. Nyní je ve vazbě a může být odsouzen až k 6 měsícům odnětí svobody.

Dornauf odmítl i poslední možnost platby, kterou mu poskytl okresní soud ve Wermelskirchenu. Když za ním přišel úředník vymáhat povinný poplatek 716.47 eur, dal mu v přítomnosti dalších členů vedení prázdný papír s tím, že jsou to jediné údaje a podpis, který od něj úředník dobrovolně dostane.

" Vyjadřuji tím protest proti tomuto anachronistickému systému. Nemám televizi ani rádio. Používám kvalitativně diskutabilní veřejno-právní nabídky na Internetu."

Kolínská JA Dornaufa podporuje:

"Je třeba skončit s touto nekalou soutěží. V éře YouTube a Netflixu - dokonce i když nemáme rádio a televizi - musíme nuceně financovat 22 TV kanálů a 67 rozhlasových stanic, několik orchestrů  - vše s diskutabilní nabídkou a politickým ovlivňováním."

Je zatčení Dornaufa jen počátkem ARD-ZDF čistky 4,5 miliónu neplatičů?

Zdroj: http://www.mmnews.de/index.php/politik/95084-wegen-gez-afd-c...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Omezím počet článků ve Zvědavci z důvodu nedostatku peněz

1.2.17

Česká republika:

Vzhledem k dlouhodobému nedostatečnému financování provozu serveru Zvědavec omezím počet publikovaných článků. Není z čeho platit překlady.

Těm 130 jedincům, kteří pravidelně přispívají na provoz, děkuji a omlouvám se. Těm 170 tisícům, kteří tady měsíčně chodí, ale neposlali nic, vzkazuji, nula od nuly pojde. Nepřátelům Zvědavce, manipulátorům s pravdou, globalistům, vlastizrádcům, páté koloně a Chovancovu ministerstvu pravdy gratuluji, vyhráli jste.

Mimochodem Britské listy, které mají o třetinu nižší návštěvnost než Zvědavec, vybraly za prosinec skoro 108 tisíc korun. Zvědavec vybral něco přes 20.

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 11

 Schulz: Potřebujeme ducha evropského společenství a v případě nutnosti to musí být vynuceno silou

1.2.17

Evropská unie:

Martin Schluz se stal kandidátem SPD (soc.dem.) na úřad spolkového kancléře. Evropský byrokrat, který donedávna předsedal Evropskému parlamentu a byl také jediným člověkem v Evropském parlamentu bez maturitní zkoušky, nyní prohlásil:

„Ale pokud si někteří členové EU vykládají solidaritu takto: financování zemědělských fondů nebo strukturálních fondů ano, ale solidaritu pro uprchlíky ne, pak budoucí spolková vláda bude muset zohlednit tuto jejich solidaritu v uprchlické politice v příštím rozpočtovém období EU.“

Tento člověk už se ani nepokouší předstírat, že EU není projektem IV. říše.

Není to jeho první útok na neposlušné státy. Na podzim minulého roku řekl:

"Potřebujeme ducha evropského společenství a v případě nutnosti to musí být vynuceno silou."

Máme se tedy na co těšit.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ruply-nervy-Tus...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 10

 Kde jsou ti poslanci, kteří údajně hájí lid této země? Podívejte se, jak hlasují, když se ČR de facto vzdává své suverenity!

1.2.17

Česká republika:

Dnes sněmovna projedná návrh poslankyně Černochové (ODS), který požaduje změnu čl. 43 Ústavy ČR. Tím se poprvé v historii Československa i České republiky změní obranný charakter naší armády na expediční sbor pro potřeby cizích mocností! A navíc poskytujeme území ČR bez omezení pro pobyt cizích armád!

Mnozí z vládních i opozičních poslanců si nyní mediálně hrají na „spasitele“ naší země, tak se podívejte, jak skutečně hlasovali k zařazení tisku č. 956, změna čl. 43 Ústavy na dnešní hlasování PSP ČR.

Proti byli jen někteří poslanci KSČM, ale například místopředseda KSČM Jiří Dolejš proti nebyl a proti nebyli ani poslanci Úsvitu a ani Tomio Okamura!

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2017/02/kde-jsou-ti-poslanci-kte...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Guy Verhofstadt označil Trumpa a jeho stratéga Bannona za existenční hrozbu Evropské unie

1.2.17

USA:

Guy Verhofstadt (Babišovo ALDE) vyjmenoval tři existenční hrozby pro Evropskou unii:

  • Radikální islámský terorismus,
  • revanšistického ruského prezidenta Putina, Putinem podporované anti-evropské extrémně pravicové strany a Putinem vytvořenou destabilizaci Evropy,
  • nového prezidenta USA, Donalda Trumpa, který se zařadil k extrémně pravicovým stranám zpoza Atlantiku, hovoří poměrně příznivě o zemích, které se chtějí odtrhnout od EU a doufá v rozpad EU.

Zdroj: http://www.breitbart.com/big-government/2017/01/30/eu-chief-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Filipínský prezident podpořil Trumpa: Varoval Filipínce, kteří jsou v USA ilegálně, že jim nepomůže

31.1.17

Filipíny:

Filipínský prezident Rodrigo Duterte podpořil Trumpa:

"Filipínci by měli pobývat ve USA pouze legálně. Pokud nemáte povolení zůstávat tam, kde zůstáváte, vypadněte odtud, protože jestli vás chytí a deportují, nehnu pro vás ani prstem.  Víte, že porušujete zákon."

Zdroj: http://www.breitbart.com/big-government/2017/01/30/philippin...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Návrh Nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se zřizuje "rámec Unie pro znovuusídlování"

31.1.17

Evropská unie:

Jak bylo oznámeno ve sdělení ze dne 6. dubna 2016 nazvaném Směrem k reformě společného evropského azylového systému a posilování legálních cest do Evropy, chce Komise ... vytvořit strukturovanější, harmonizovaný a stálý "rámec pro znovuusídlování" napříč Unií. ...Návrh se zaměřuje zejména na vytvoření společného přístupu k bezpečnému a legálnímu příjezdu státních příslušníků třetích zemí, kteří potřebují mezinárodní ochranu, do Unie ...
Způsobilé pro znovuusídlení jsou tyto osoby:

  • ženy a dívky v ohrožení;
  • děti a dospívající v ohrožení, včetně dětí bez doprovodu;
  • osoby, které byly vystaveny násilí a/nebo mučení, mimo jiné na základě pohlaví;
  • osoby vyžadující zdravotní péči nebo se zdravotním postižením;
  • osoby, které potřebují právní a/nebo fyzickou ochranu;
  • osoby zranitelné ze socioekonomické perspektivy;
  • osoby s rodinnými vazbami na státní příslušníky třetích zemí nebo osoby bez státní příslušnosti nebo na občany Unie, jež legálně pobývají v členském státě, nebo které jsou na ně odkázány.

Při úsilí o znovuusídlování podle "rámce Unie pro znovuusídlování" by měl i nadále plnit klíčovou úlohu Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). Vedle UNHCR by měli být o pomoc členským státům EU požádáni další mezinárodní aktéři, například Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Zdroj: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/?uri=CELEX:520...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Brusel se nevzdává snahy zničit národní státy migrací

31.1.17

Evropská unie:

Z Pracovního programu Evropské komise na rok 2017, bod 8:

"...Abychom byli schopni trvale spolehlivým a udržitelným způsobem zvládat migraci, musíme zavést celou řadu nástrojů. Všechny nezbytné základní prvky má nyní projednat Evropský parlament a Rada. Aby mohla Evropská unie zvládnout problémy spojené s migrací, je potřebný komplexní a jednotný přístup.

Proto je nezbytné rychle přijmout klíčové návrhy, mezi které patří ...  nový rámec pro přesídlování a opatření pro řádně řízenou legální migraci.

Na základě prvních výsledků nového rámce pro partnerství se třetími zeměmi v Evropském programu pro migraci musí orgány EU a členské státy zaměřit svou činnost na to, aby otázky související s migrací zůstaly středem zájmu a podmínkou pro dobré vztahy se všemi klíčovými partnerskými zeměmi původu a tranzitu. Země původu a tranzitu se začaly zapojovat do těsnější spolupráce při předcházení nelegální migraci i v otázkách návratu.

Budeme muset rovněž zavést účinné legální způsoby vstupu na území Unie, ať už prostřednictvím legální migrace, nebo přesídlením. ..."

Zdroj: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/?uri=CELEX:520...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Vybíjení opeřenců, zdá se, nemá konce

31.1.17

Česká republika:

Veterináři potvrdili v úterý dvě nová ohniska ptačí chřipky v jižních Čechách. Jedno z nich je v komerčním chovu kachen ve Vlachově Březí na Prachaticku. Ve středu se tam začne vybíjet 17 tisíc ptáků. Druhé ohnisko je v malochovu se 40 ptáky v Ledenicích na Českobudějovicku, píšou novinky.cz.

Přečtěte si hlavně komentáře za článkem. Skoro nikdo tu vražednou manii nepodporuje. Ale stroj jede dál.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/428049-veterinari-budou-vybije...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Putin navštíví Budapešť, česká média drží bobříka mlčení

30.1.17

Maďarsko:

Putin vo štvrtok navštívi Budapešť. V hlavnom meste južných susedov sa už pripravujú na návštevu Vladimira Putina. Maďarská polícia vo štvrtok hermeticky uzatvorí viacero ciest v Budapešti, píšou na aktuality.sk.

Kupodivu, žádná česká masmédia tuto zprávu nezachytila. Čekají na instrukce?

Zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/411096/putin-navstivi-vo-stv...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Doporučení pro bristské zdravotníky: Nenazývejte těhotné ženy "budoucí matky". Můžetet urazit transgendry!

30.1.17

Británie:

The British Medical Association (BMA) vybízí své zaměstnance, aby těhotné ženy spíše nazývali "těhotnými lidmi" píše se v interním doporučení vydaný už před rokem. BMA tvrdí, že doporučení není určené pro lékaře ale pro personál. Dokument obsahuje (viz odkaz) další korektnosti vůči starším lidem, neuvádět tituly "pan" a "paní" a spousty dalších (najít české ekvivalenty je pro mne obtížné, takže neuvádím).

V článku je názor Philipa Daviese (člen parlamentu):"Jestliže nemůžete nazvat těhotnou ženu jako budoucí matku, tak potom kam ten svět míří?".

Diskuze o 90 komentářích, co jsem proletěl, je vidět, že příspěvky jsou normální. Lidi se vesměs vyjadřují k přejmenování těhotných a vnímají to jako pošahaný nápad.

Zdroj: http://www.telegraph.co.uk/news/2017/01/29/dont-call-pregnan...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a DušanBe

Komentářů: 10

 Koncern Kalašnikov zavedl třetí směnu

30.1.17

Rusko:

Koncern Kalašnikov zavedl třetí směnu. Důvodem je zvýšená poptávka  v zahraničí.

Zdroj: http://vz.ru/news/2017/1/30/855567.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ignorek

Komentářů: 1

 Američané bombardují v Jemenu. On je tam někdo pozval?

29.1.17

USA:

V článku Trump nařídil zásah v Jemenu, zemřeli islamisté a nejspíš i civilisté píšou novinky.cz:

Při nedělním zásahu Spojených států v Jemenu zahynulo 14 islamistů a jeden americký voják. Agentura AFP napsala, že zemřelo zřejmě i několik civilistů. Podle agentury Reuters útok na ústředí Al-Káidy nařídil americký prezident Donald Trump.

Pozvala Američany do Jemenu jemenská vláda? Ušlo mi něco? Pokud ne, jakým právem bombardují na výsostném území suverenního státu? Zkuste si přehodit státy v tom článku. Jak by vám znělo "Jemenská armáda zabila 14 Američanů v Texasu, nařídil to jemenský prezident Abd Rabú Mansúr".

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/42...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 V ČR máme 128 tisíc neziskovek?

29.1.17

Česká republika:

V článku na PL mě zarazil poslední odstavec:

„V České republice bylo těchto organizací v loňském roce registrováno neuvěřitelných 128 tisíc. Od státu, krajů či obcí získaly 16,5 miliardy korun,“ doplnil k tématu Bednář. A podle všeho stojí neziskové organizace o ještě větší množství peněz. Jenže ty posléze zmizí bůhví kam. Podle Bednáře jsou zkrátka fuč.

128 tisíc neziskovek? To by byla jedna neziskovka na každých 70 občanů včetně kojenců. Je to vůbec možné?

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ministr-Chvojka...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Na přijetí zákona o referendu není čas, na zákaz kouření se našel

29.1.17

Česká republika:

I když jej má vláda ve svém programovém prohlášení, zákon o obecném referendu zřejmě současný kabinet parlamentem už neprotlačí. Norma leží od loňského roku ve Sněmovně přerušená v prvním čtení a na žádné schůzi na ni nezbývá čas. Mezi poslanci panují obavy, že by referendum mohli zneužít extremisté k vyvolání otázek o odchodu Česka z EU, a zákon tak raději přijmout nechtějí, píšou Novinky.cz a pokračujou:

„Vždycky když se sejde Sněmovna a projednává se program schůze, tak je řada různých priorit, jedna se tlačí přes druhou. Opozice velmi často navrhuje různé mimořádné body, kolem kterých se potom vedou hodně dlouhé diskuse, a pak se velmi často už nedostane na to, abychom projednávali vládní návrhy zákonů,“ řekl premiér.

No, hlavně že našli čas na zákaz kouření. Ten byl veledůležitý.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/427640-zakon-o-referendu-byl-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Frankenstein na steroidech: "vědci" stvořili prasočlověčí embryo

28.1.17

USA:

Američtí vědci vytvořili unikát: lidsko-prasečího křížence. Jejich přelomový krok a chystaný výzkum zvyšuje šance, že bude možné uvnitř zvířat pěstovat lidské orgány použitelné pak k transplantacím.

______
Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. A ty největší zrůdnosti se vždy zašťiťují nějakým vysokým, humanitárním cílem.

Zdroj: https://www.novinky.cz/veda-skoly/427755-stvoreni-chimery-ve...

Klasifikace: kuriozity,veda,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Trump připravil výnos o zrušení sankcí vůči Rusku

27.1.17

USA:

13:57 moskevského času, 27.1. 2017 http://www.tvc.ru/news/show/id/109169

Prezident Donald Trump připravil výnos o zrušení balíku sankcí proti Rusku. S odkazem na nejmenované zdroje o tom informovala zpravodajka Susan Glasser a expert Atlantic Council, Fabrice Pothier. Kreml ale nepotvrdil, zda informace odpovídá skutečnosti.

US samozřejmě může zrušit sankce proti Rusku. Je známo, že Donald Trump, který převzal úřad 20. ledna, se již příslušným výnosem zabýval. Mluvíme ale jen o přípravě dokumentu, ne o jeho podpisu nebo lhůtách pro zrušení sankcí.

"Ne, nic o tom nevím, jak jsem to pochopil, informace není personifikována a nevím, zda odpovídá realitě" – řekl pro Interfax tiskový mluvčí prezidenta Ruska.

Na 28.ledna Trump naplánoval telefonní rozhovory s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Informace o plánovaném telefonickém rozhovoru Trump X Putin Peskov potvrdil a řekl: "Během tohoto rozhovoru, prezident Putin poblahopřeje předsedovi Trumpovi k převzetí úřadu amerického prezidenta a samozřejmě, jak je obvyklé v průběhu těchto rozhovorů, vymění si i názory na stav hlavních parametrů současných bilaterálních vztahů."

Agentura Reuters sice potvrdila, že Trump se chystá o vztahu s Ruskem jednat i s Merkelovou, informace o zrušení sankcí ale neokomentovala.

Dříve už Trump opakovaně hovořil o zrušení sankcí proti Rusku. V rozhovoru s novináři Times a Bild naznačil možné zrušení omezujících opatření výměnou za dohodu o jaderných zbraních. Na otázku The Wall Street Journal poznamenal, že má v úmyslu pro první období zachovat omezení vůči Moskvě. A v dalším rozhovoru řekl: "Pokud si s Ruskem rozumíme a Rusko nám opravdu pomáhá, proč by kdokoli zachovával sankce, zvláště když někdo dělá opravdu dobré věci?"

Zdroj: http://www.tvc.ru/news/show/id/109169

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mivo

Komentářů: 1

 Trump překopává Obamovo Ministerstvo zahraničí: Cca 30 lidí bude nahrazeno a 4 sami rezignovali

27.1.17

USA:

Na 30 pracovních míst se bude nově obsazovat. Mezi nimi i místo Nulandové, která také neobdržela žádost, aby setrvala ve své funkci.

A čtyři pracovníci sami rezignovali - jejich ztráta je pro fungování  ministerstva velmi citelná

Je i několik dalších rezignací na lokálních pobočkách Ministerstva zahraničí.

Josh Rogin z Washington Post to komentoval:

"Rezignace vrcholového týmu Ministerstva zahraničí je problémem sama o sobě. Ale v kontextu prezidenta, který během své kampaně brojil proti zahraniční politice ministerstva  a v kontextu nového ministra zahraničí bez vládních zkušeností jsou volná místa na ministerstvu mnohem více znepokojující.

Na druhou stranu  - pokud Tilerson chtěl začínat s čistým štítem, tak ho dostal."

Modře škrtnutá místa jsou nenaplněné pozice, červeně škrtnutá jsou rezignace:

 

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2017-01-26/entire-senior-manag...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

24

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 58 čtenářů částkou 7 113 korun, což je 24 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Zvědavec bude pár dnů bez aktualizace16.01.19 13:17 Česká republika 7

Migrant z Afghánistánu zaútočil na těhotnou ženu s nožem12.01.19 22:55 Německo 3

„Kanada“ hodlá do roku 2021 přijmout milion přistěhovalců12.01.19 15:33 Kanada 2

Čína má v ČR stavět 5G síť? 10.01.19 22:08 Česká republika 23

Muže stíhali za email ředitelce školky, kde varoval před zveřejněním fotky černé panenky10.01.19 16:59 Česká republika 7

27 tisíc podpisů pod výzvou "zastavte 5G sítě"09.01.19 16:45 Neurčeno 7

Podivná reklama na Novinkách.cz: Darujte vajíčko09.01.19 11:15 Česká republika 0

USA - sankce pro Německo?09.01.19 08:03 Německo 0

Petr Bystroň z AfD popisuje situaci v dnešním Německu08.01.19 21:12 Německo 2

Lepšolidé a sluničkáři přizabili předáka AfD08.01.19 11:00 Německo 7

V USA můžete být kdykoliv bezdůvodně spoután a uvězněn06.01.19 14:11 USA 3

Sorosjugend tvrdí, že ruský zákon zakazující propagaci buzen škodí dětem06.01.19 13:24 Neurčeno 3

Společně k rozmanitosti: pátá kolona nezahálí02.01.19 20:30 Česká republika 4

Dvojí metr už nemůže být zřetelnější02.01.19 10:54 Evropská unie 4

Silvestr po anglicku: Muž šel na kolemjdoucí s nožem, měl přitom vykřikovat cosi o velikosti Alláha01.01.19 14:02 Británie 3

Imigranti chodili po německém městě a z legrace mlátili a kopali lidi01.01.19 13:59 Německo 11

Česká televize opět v dětském vysílání propagovala pozitiva islámu01.01.19 13:51 Česká republika 2

Nový rok ve Francii: stovky spálených automobilů, střelba, hořící kontejnery, slzný plyn, zatčení01.01.19 13:31 Francie 0

Velmi trefné shrnutí současné situace v ČR31.12.18 20:11 Česká republika 1

Zadlužení Afriky cizím investorům: Po Srí Lance hrozí i Keni, že odevzdá svůj přístav Číně 31.12.18 19:00 Kena 2

Měnové kurzy

USD
22,44 Kč
Euro
25,55 Kč
Libra
29,03 Kč
Kanadský dolar
16,88 Kč
Australský dolar
16,09 Kč
Švýcarský frank
22,56 Kč
100 japonských jenů
20,58 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,99 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
33,79 Kč
1 unce (31,1g) zlata
28 980,51 Kč
1 unce stříbra
347,89 Kč
Bitcoin
81 140,09 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2019 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 33 157 361